אימון אישי למתבגרת

ד ר ל י

New member
אימון אישי למתבגרת

הי,
בעקבות מעבר דירה (מחוסר ברירה) הבת שלי (14.5) חווה קשיים חברתיים ולימודיים שמאד מייאשים אותה.
היא לוחצת עלינו בלי סוף לחזור למקום המגורים הקודם שבו היה לה מאד טוב.
הקשיים שלה משפיעים לה על הלימודים, היא הפסיקה להשקיע ואומרת שלא אכפת לה מהלימודים ומהעתיד שלה.
היא שומרת על קשר עם החברים הישנים שלה בווצאפ ונפגשת איתם בכל הזדמנות שהיא יכולה.
היא הגיעה למצבי דיכאון ובכי קשים עד כדי כך שאמרתי לה שיש סיכוי שנחזור אם המצב ימשיך להיות כל כך גרוע.
חשבתי והייתי מוכנה לחזור למקום הקודם שגרנו בו כי לא היה מה שיקשור אותנו ויכריח אותנו להישאר במקום שעברנו אליו. גם אבא שלה היה מוכן לעשות את השינוי בשבילה.

כרגע נראה שהמצב השתנה ולא נחזור לשם.

לדעתי מה שמחזיק אותה עכשיו זאת התקווה לחזור, שאני נתתי לה ואני לא יודעת אם זה היה דבר נכון או הרסני. תבינו שבמקום הקודם היא פרחה. היא היתה פעילה בתנועת נוער שהיא מאד רוצה לחזור אליה ולהדריך, היא היתה מקובלת חברתית והצליחה בלימודים. עכשיו היא פשוט לא יוצאת מהחדר שלה ימים שלמים חוץ מלפגישות עם החברים הישנים.

אני מפחדת להטיל עליה את הפצצה שאנחנו לא חוזרים לשם. זאת לא החלטה סופית לא לחזור לשם אבל כרגע נראה שנצטרך להישאר פה.

ברור לי שאני צריכה עזרה מקצועית.
אשמח לשמוע את דעתכם

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
משבר משפחתי

שלום לך יקרה,
לפעמים יש אילוצים של מבוגרים שמאוד לא נוחים וכואבים לילדים ואין מה לעשות. בוודאי לא הקלת עליה בכך שאמרת לה שאם מצבה לא ישתפר תחזרו, כי אז בוודאי אין מוטיווציה לשיפור. אני מבינה כמה כואב לך עבור הבת. אולי גם לך המעבר הוא לא קל. עם זאת את מציינת שזו עובדת החיים שלכם כרגע, ועל כולכם להתמודד איתה.
נראה לי שבמקרה זה יש לפנות לטיפול רגשי ולא לאימון אישי. המשבר הוא רגשי וכזה צריך להיות המענה. יתכן ויהיה נכון עבורכם כרגע לפנות לטיפול משפחתי, בו יש אפשרות גם למפגשים משפחתיים וגם למפגשים אישיים. הבת בוודאי כועסת מאוד, ולשלוח אותה לטיפול בפני עצמה הוא קצת לומר שהבעיה היא רק שלה, בעוד הבעיה משותפת לכולכם.
בהרבה ערים יש תחנות לטיפול בזוג ובמשפחה, עם מטפלים מנוסים, שווה לבדוק כיצד הם יכולים לעזור.

ד ר ל י

New member
תודה על התשובה

חשבתי על אימון אישי בגלל שהייתי רוצה לחזק את הביטחון העצמי שלה כדי שתוכל להשתלב כאן, ומניסיון אישי שלי, טיפול פסיכותרפי מעולם לא עזר לי. אימון אישי כן.
אחותה הקטנה השתלבה מצוין ואני מניחה שזה עוד יותר גורם לה להרגיש רע.
היא לא משתלבת בחברה כי היא נפגעת מכל דחייה קטנה. יש ילדים שרוצים בחברתה אבל היא לא מרגישה במקום הטבעי והמוגן שלה כמו קודם. לדעתי היא צריכה ללמוד איך להשתלב חברתית ואז יש סיכוי שיהיה לה מאד טוב גם פה.

יש גם סיבה טכנית, שהיא לא מעוניינת ללכת ולצאת מהבית כדי להיפגש עם פסיכולוג, ומאמנת אישית אפשר להזמין הביתה.
אני אבדוק את האפשרות של טיפול רגשי משפחתי, אבל קצת בספק אם זה יעזור לה.

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
שיתוף פעולה

כדי לעזור לבת, צריך לבדוק מה היא רוצה.
האם היא רוצה עזרה בשיפור הבטחון העצמי כרגע? או שהיא רוצה מקום לאוורר את הכעס על הקושי שהיא נחשפה לו? אימון אישי לא יעזור אם אין רצון אמיתי מצידה להתגייס לשינוי.
מסיבה זו חשבתי על טיפול משפחתי - לא משהו שהיא צריכה ללכת אליו לבד, אלא מקום שכולם הולכים אליו ביחד ובזה מכירים בזה שהקושי הוא לא רק שלה.
לפני שאת מזמינה מאמנת אישית (לא כולם באים הבייתה), עלייך לעמוד באומץ מול הילדה ולומר לה את האמת - שלא תשובו למקום המגורים הקודם. לתת לה לעכל את הבשורה המרה עבורה, ורק לאחר מכן לנסות לברר איתה באילו מהאופציות היא מעדיפה להתקדם. (טיפול משפחתי או אימון אישי).
עלייך להיות ברורה שאין אופציה שלישית, ושאים היא לא בוחרת, את בוחרת בטיפול משפחתי.
תורו של האימון האישי יגיע שהיא תהיה פנויה לקדם את עצמה, ואז הוא גם יכול מאוד לעזור לה.

ד ר ל י

New member
תודה

אני אפנה מחר לטיפול משפחתי ליעוץ.

למעלה