תביעה מול חברת הביטוח ללא ביטוח מקיף/צד ג'?

cynic84

New member
תביעה מול חברת הביטוח ללא ביטוח מקיף/צד ג'?

הייתי מעורב בתאונת שרשרת (האחרון שנפגע), יש לי רק ביטוח חובה. איך אני תובע באופן עצמאי את הביטוח? ואת מי? תודה לעונים.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אתה תובע את מי שהזיק לך ואת חברת הביטוח שלו

אתה קודם כל פונה לפוגע ומבקש את פרטיו ופרטי הביטוח ומבקש ממנו שיפצה אותך על נזקייך, הוא כמובן מפנה אותך לחברת הביטוח שלו.
יכולים להיות שני מצבים 1. הוא מכיר באחריותו ומודיע לחברת הביטוח. 2. הוא מתכחש ושולח אותך לכל הרוחות.
אתה מסביר לו שממילא נגרם לו נזק והוא ישלם לביטוח השתתפות עצמית ויפסיד אולי הנחת העדר תביעות כך שההכרה בפגיעה לא תזיק לו.
לאחר מכן אתה פונה לביטוח שלו ומתייעץ איתם מה לעשות , ניגש למוסך ומתייעץ איתו, המוסך יודע אם להזמין שמאי או לא, מתקן, משתדל לשלם בצ'קים דחויים לכ 3 חדשים עד שתקבל החזר מהביטוח
במידה והביטוח שלו שולח אותך לחפש את החברים שלך אתה פונה לבית המשפט (כנראה תביעות קטנות כי לו היה זה רכב יקר היית מבטח אותו) ומגיש תביעה גם נגד הפוגע וגם נגד הביטוח שלו, אם תתבע רק אחד מהם הוא יטען לחוסר יריבות והשופט יפסוק שתשלם לו הוצאות משפט.

מיצו

New member
רצוי מאוד להקליט כל תקשורת עם הנהג שפגע בך

ובכלל, כדי למנוע מצבים של הכחשה מאוחרת יותר (מה שבד"כ קורה אחרי שהנהג מגיע הביתה ואז פתאום כל החברים והמשפחה שלו מתחילים "לייעץ" לו).

למעלה