עצירה,העמדה,חניה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
בנוסף

כתב האישות לא נוסח בידי המחוקק אלא בידי רשויות האכיפה (החוק נקבע ע"י המחוקק, התקנות ע"י השר)
כדי לפשט רושם הדו"ח מעתיק את נוסח התביעה מחוברת נוסחים כי זה מסמך משפטי, ככלל אלו מילים נרדפות פחות או יותר ואם יש למי מהצדדים (התובע או הנאשם) השגות בעניינן - השופט קובע.

321032101

New member
משיחה עם ראש מדור פיקוח ברשות מקומית

נאמר לי , כי פקחים לא רושמים דוחות על עצירה ,אלא רק על חניה.

321032101

New member
עצירה,העמדה,חניה.

1.מה ההגדרה להעמדת רכב ,והיכן אפשר למצוא את ההגדרה להעמדרת רכב ?
2. האם פקח יכול לאכוף עצירת רכב , בניגוד להעמדה או עצירה ?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
יש רשויות שנותנים.

לשם הדגמה אצטט לך את סעיף האשמה בדו"ח שניתן בידי פקח: "העמדת את רכבך הנ"ל ליד תמרור 437, המסמן מקום חניה לרכב של נכה...."

321032101

New member
אני מדבר על עצירה ,ואתה מדבר על פקח שמשקר

יודע שהנהג רק עצר, וכותב " העמדת את רכבך "
למה הוא לא כותב " עצרת את רכבך " ?
זה שאסור לו גם לעצור בחניית נכה , לא אומר שמותר לפקח לשקר .

גבע אבי

New member
ציטוטים מתוך תקנות התעבורה

מפרק ההגדרות בתקנות:
"חניה" - העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין;

בתקנות מופיע הצרוף של העמדה, עצירה ו/או חניה כמו בדוגמא שלהלן:
69. (א) הנוהג רכב בדרך שאיננה עירונית, המסומנת כדרך ראשית או אזורית על-ידי תמרור מודיעין לא יעצור את רכבו, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד על הכביש או על שולי הדרך בין בהשגחה ובין שלא בהשגחה

בקשר לשאר, השאלה סתומה. פרט קצת יותר על מנת שנוכל לעזור

321032101

New member
הבהרה

פקח עובר, מצלם רכב שנעצר לשם הורדת נוסעים ושולח דו"ח שבו נאמר , בניגוד לסעיף 5 האוסר העמדה -חניה של רכב
השאלה : האם פקח רשאי לתת דו"ח על עצירה ?
ושאלה הנוספת היא : מהי עצירה זה מובן,מהי חניה זה מובן ,אבל מהי העמדה זאת השאלה.
הוסבר לי ע"י מישהו לא מוסמך ,שאין הגדרה למה היא העמדה ,וההגדרה לזה ניתן ע"י פסיקה שמגדירה זאת כחניה לזמן קצר של מספר דקות , שלא על מנת להוריד נוסעים ורציתי לדעת אם יש אמת בדבר?

גבע אבי

New member
תשובות להבהרה

תשובה לשאלה הראשונה - כן
תשובה לשאלה השניה - לעצירה, העמדה וחניה יש אותן מובן כללי. במילים שלי: רכב במצס סטטי
החוק מתייחס לרכב סטטי במובן של חניה אם הפר תמרור איסור חניה כל שהוא
החוק מתייחס לרכב סטטי במובן של עצירה היכן שלא היה ציות לתמרור הוריה (עצור)
החוק מתייחס לרכב סטטי במובן של העמדה כאשר היתה הפרה של התקנות לדוגמא בסעיף 69 וסעיף 72 (עיין שם)

למה הסכמת לקבל ההסבר של מישהו שאתה יודע שאינו מוסמך?
...
זה נכון שההסבר המוסמך היחיד הוא של בית המשפט

321032101

New member
אם תשובתך היא זאת,,

נראה שהמישהו הלא מוסמך נתן לי תשובה יותר רצינית ...
עברתי על התקנות שצייינת ולא מובן מה ההבדל בין העמדה לחניה.כך שהתשובה מהמישהו הלא מוסמך מצריכה בדיקה נוספת...
ולעניין האם פקח יכול לתת דו"ח על עצירה .מדוע בסעיף שעל פיו ניתן הדו"ח , רשום " העמדת -החנית את רכבך " מדוע אם פקח יכול לרשום על עצירה - המינוח עצירה לא מופיע בתיאור העבירה .?

shlang

New member
אענה לך - הגדרת "עצירה" בעברית

עצירה זה לא לעמוד במקום אלא ירידה (האטה) ממהירות גבוהה למהירות נמוכה, או לרדת בכמות, למשל עצירת גשמים שהכוונה פחות גשם מבעבר, זה פירוש המילה עצירה בעברית לכן המילה עצירה לא מצויינת בדוחות, שים לב בהגדרת תמרור 437 למשל: אסורה עצירה , חניה, העמדה וכו', אם עצירה היה הכוונה לעמוד במקום, למה לציין זאת פעמיים?
פתחו מלון עברי עברי ותראו
ההגדרה בתמרור עצור - הכוונה היא להאט ממהירות גבוהה לנמוכה ולא לעמוד, המחוקק ידע על הבעיה ובמקום לתקן הגביל את הקנס ל 250 שח (אי ציות לתמרור האט - הזמנה לדין)
אשמח לקרוא תגובות

למעלה