עזרה בתכנון מסלול ובקשה להמלצות....

mirash6

New member
עזרה בתכנון מסלול ובקשה להמלצות....

שלום, אני מתגוררת באזור המרכז ולא מכירה כלל את אזור הצפון -
יש בכוונתי לנסוע לבדי (ברכב) לטייל 4-5 ימים באזור זה.בספטמבר. אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי בבניית מסלול בהתאם למה שהייתי רוצה לעשות: צוק מנרה ; שייט בירדן (לא משהו שדורש תפעול עצמאי... ); טיול ג'יפים (של שעות בודדות), ביקור בצפת; ראש פינה (אינני יודעת אם יש מה לעשות ולבקר שם אבל נשמע לי נחמד..), צימר ללילה אחד; מסאז' ; ביקור ו/או אירוח ביישוב דרוזי, לבסוף אני מתכננת לעשות צניחה חופשית באזור חיפה בדרך חזרה לת"א... 1. אשמח אם תוכלו לעזור לי בסדור המסלול: מה לפני ומה אחרי. 2. אשמח לקבל המלצות למקומות שאוכל לעשות את הדברים הנ"ל. תודה רבה,
מירה

maybesure

New member
ראש פינה

או ראש פנינה
פנינה אמיתית בצפון! מה לבקר שם? את בונה כלי הנגינה בכניסה מאחורי תחנת הדלק, “שירת העץ‭,“‬ פיטר איזקוביץ ראש פינה. 3791670־‭.052 פעמוני ירושלים, עופר רובין כמובן אתר השחזור שהוא סיור בפני עצמו, כולל המוזיאון של חוקר המלריה. יש גלריות מענינות. יש בכניסה בתחנת הדלק מעדניה מומלצת. "גלילה: מסעדה-מעדנייה בראש פינה ראש פינה הפכה זה מכבר למבצר של בון-טון בכל מה שקשור בקולינריה וצימרים בעלי אופי. לאחרונה נוספה עוד מסעדת-מעדנייה במושבה, ושמה כמה מפתיע – "גלילה, בוטיק של טעם". מנהל אותה עידו פז והשף הוא חגי קציר (לשעבר מיועזר וכפות תמרים). גלילה נמצאת במבנה ששימש שנים כקיוסק של משפחת גליקסמן מראש פינה. מאז היו במבנה כמה מסעדות מזרחיות עד בואם של פז וקציר. בגלילה תוכלו למצוא רק תוצרת הגליל והגולן, כמו גבינות, יין, שמן זית, עשבי תיבול, עוגות ועוגיות, לחמים, פירות יבשים ובשרים מעושנים שמעשן השף חגי קציר. גלילה מציעה ארוחת בוקר וצהריים וכן תפריט לילה. תפריט צהריים כולל בין השאר פסטות, גבינות ובשרים מעושנים, מרקים ודגים. תפריט לילה מורכב מ-20 מיני טאפאסים כשיין הוא חלק ממנו. מחירים: כריכים 29-32 שקל; פסטות 29-42; פלטת בשרים מעושנים ופלטת גבינות מעושנות 59 שקל; פורל 75 שקל; סינטה 75 שקל; מרקים 19 שקל. תפריט לילה, טאפאסים: 3 מנות 51 שקל, 6 מנות 102 שקל, 9 מנות 153 שקל. מנה בודדת 24 שקל. המקום מתפקד גם כמעדנייה והמחירים זהים - תשלמו אותו מחיר לאותה כמות של מוצר בין אם תאכלו במקום או תקחו הביתה. המקום פתוח כל יום בין 8:00 לחצות. גלילה, רחוב ראשי ראש פינה ליד תחנת הדלק פז. טלפון: 04-6937569."

10Tomy

New member
יש למישהו המלצות לאטרקציות במרמריס טורקיה?

שלום לכולם, אני נוסע עם חברה שלי לסופ"ש במרמריס - יש המלצות לדברים שאסור לפספס? לאן הכי כדאי לצאת? מה הכי כדאי לראות? דבר נוסף, אם יש מישהו שבא לסופ"ש הקרוב - 13-16/8/09, צרו קשר וניסע כקבוצה

פייטוש

New member
מרמריס

הספור של מרמריס הוא שהיא בנויה על צלעות הרים וגם המלונות והמרחק לים דורש הליכה.אבל לא להתייאש שווה את הביקור מרמריס ממוקמת בחלק הדרומי של חוף הים האגאי,עיר נופש במפרץ יפיפה,מבני העיר הם שילוב של סגנון ים תיכוני ואירופאי,אזור Ulusal Egemenlik Bulvari חוצה את העיר לשנים,עם הרחובות הצרים והשוק העירוני,רובע Kalieci למרגלות המבצר אפשרויות בילוי,קניות,צלילה ושיט בכמויות,העיר משמשת כמרכז ביקורים באתרי הסביבה והארכאולוגיה.בשרידי ערים עתיקות כמו riner, Bybassios, Hydos, Thyssanos, Amos, (Nimara, Castabus, Thymnos, Loryma, Ceresse, Parydon, Knidos, Sedrai דרומית למרמריס נמצא הים התיכון. צפונית לעיר נמצא מפרץ Gokova ממזרחה של העיר נמצא אגם (Koyceiz) וממערבה של העיר נמצאת לשונית היבשה של (Datca). ליד בזאר מרמריס נמצא מרכז הקניות הגדול Tansash מרכז קניות גדול נוסף, בשם Migros נמצא ליד מלון Grand Azur

בלי מגבות ובלי ברזים...../images/Emo8.gif

הכי כדאי לקחת טיולי ג'יפים לסיור בסביבה ואם זכור לי בימי רביעי יש שוק איכרים מענין ססגוני ומלא מציאות בעיירה איצ'מלאר הסמוכה. תהנו

כל התשובות במאמרי הפורום

וגם בטאגליינס. בשניהם תקבלי שפע הצעות לבילוי. שייט בירדן מומלץ לקחת מקבוץ גדות , הכניסה מצומת מחניים.למיטב ידיעתי תצטרכי לחתור , אין סירות מנוע , אולם בכפר בלום יש אפשרות לשייט באבובים. טיול ג'יפים מעולה עורכים בקבוץ איילת השחר , או אם תרצי לעלות מעט לרמת הגולן , ממליצה על הג'יפים של קבוץ מרום גולן. צוק מנרה מתאים לילדים לדעתי וחבל לבזבז שעות בהמתנה . בצפת וראש פינה אפשר להסתפק בחלק העתיק והמשוחזר . צימרים זולים מומלצים בהתיישבות העובדת או בקיבוצי האיזור כגון גונן, גדות ויש גם בשפע בראש פינה וביסוד המעלה. תוכלי לשלב לינה וארוח דרוזי בכפר הציורי בית ג'אן - פרטים כאמור במאמרי הפורום. הכי חשוב להצטייד במפת כבישים ולא להתפתות לקחת טרמפיסטים! טיול נעים

למעלה