לימוד האקינג ב - RASPBERRY PI

menachem landa

New member
לימוד האקינג ב - RASPBERRY PI

היי
אני מאוד רוצה להתחיל ללמוד האקינג.
קראתי כמה מאמרים ומהם הבנתי שמערכת ההפעלה ווינדוס אינה מתאימה ללימוד האקינג, כי אם מערכות ההפעלה יוניקס או לינוקס.
אין לי מחשב פרטי ולכן אני רוצה לקנות מחשב אך מחשב פשוט וזול כי ייתכן שזה סתם רגע שאני רוצה ללמוד האקינג ובעוד זמן מה אשכח מהרעיון...
במהלך חיפוש באינטרנט נתקלתי במחשב RASPBERRY PI 3.
האם הוא מתאים למערכות ההפעלה לינוקס ויוניקס?
האם הוא יהיה יעיל ללימוד האקינג?
תודה.

טרמפיסט

New member
כן ולא.

אתה בהחלט יכול להשתמש ב-RPi3 כדי לקרוא חומר עיוני, לצפות בהרצאות וללמוד מנסיונם של אחרים בקהילות אינטרנטיות. עם זאת, חשוב לציין ש-RPi3 מבוססת על מעבד ARM ולא Intel וזו עשויה להיות בעיה -- כתלות בתחום הספציפי שאתה מעוניין להתמקצע בו.
להאקינג פנים רבות ותחום אחד לא נוגע בשני; למעשה, ישנם תחומים שונים כל כך שהמכנה המשותף היחיד הוא צורת החשיבה הספקנית, כח ההתמדה והסקרנות לדעת מה מתחולל מתחת למכסה המנוע -- אך לא ידע טכני משותף. עולם ההאקינג מתחלק באופן גס לשני תחומים:
  • האקינג "קלאסי", פריצה לאתרי אינטרנט ושירותי Web. תחום חם בו עוסקים עפ"י רוב באבטחת אתרי אינטרנט ושרתים הנגישים לרשת. חברות רבות מציעות פרסים כספיים נדיבים מאוד (Bug Bounties) לחוקרים עצמאיים שימצאו פרצות באתרים או בפלטפורמות שלהם באופן פרטי.
  • הנדסה לאחור (Reverse Engineering): ניתוח והבנה של אופן פעולת תוכנות, ללא גישה לקוד המקור שלהן. תחום מבוקש מאוד בו עוסקים לרוב בפיצוח תוכנה קיימת, חקירת ווירוסים ונוזקות.
שני התחומים רחבים מאוד ומצריכים מומחיות וידע די שונים. ניתן לומר שבתחום הראשון תוכל להשתמש ב-RPi3, אך לא בשני, שמצריך ידע נרחב וגישה לארכיטקטורת Intel. ממליץ מאוד לקחת מחשב ישן יחסית, להתקין עליו Linux בסיסי ולהתחיל לרוץ.

בהצלחה!

giuslehitek

New member
דרושים עובדים מכל הארץ לעבודה בחברות הייטק

דרושים עובדים מכל הארץ לעבודה בחברות הייטק בכל תחומי ההייטק שיש, כמו משרות WEB, משרות JAVA, משרות NET., משרות ++C, משרות QA, משרות אבטחת מידע, משרות BI, משרות IT, משרות ניהול פרויקטים,משרות COBOL, משרות ניתוח מערכות, משרות DBA, משרות כלליות, משרות SAP, משרות mobile, ניהול, גיוס ומכירות, משרות מנכ"ל הייטק, ועוד המון, לפניות נא לשלוח קורות חיים לאימייל [email protected]

למעלה