שאלה במסחר ברובל/דולר

gimzo7

New member
שאלה במסחר ברובל/דולר

בצעתי עסקת מכירה במטבעות דולר/רובל , מה שקרה זה שככל שהשער יורד במקום להרוויח אני מפסיד , ונכנס למינוס , שאלתי את הברוקר בחברת המסחר שלי מה העניין הזה , והוא השיב לי משהו שלא הבנתי אבל קשור לספרייד שהספרייד גורם לזה , אבל זה לא מובן לי כי הספרייד מה קשור הוא הרי נלקח מייד בהתחלה ולמה שאני יפסיד בעסקת מכירה כשהשערים יורדים אין כאן הגיון , מי שמבין ויכול להסביר לי מה קורה כאן תע"ב
אהרון

rafipips

New member
התרחבות הספרד

כשאתה נכנס לעסקת שורט אתה נכנס לפי שער מכירה (BID)
כשאתה יוצא מהעסקה אתה יוצא לפי שער קניה (ASK)
כשהספרד מתרחב חישוב העסקה בשורט נעשה לפי שער היציאה מהעסקה (קניה)
התצוגה בגרף תמיד מוצגת לפי שער מכירה
ככה יוצא שאתה רואה את הגרף יורד (שער מכירה) ואת העסקה מפסיד כי שער הקניה מטפס למעלה .
זה קורה בימים ושעות שאין מסחר או שהמסחר דליל
תחכה בסבלנות הפער יצטמצם ברגע שיהיה מסחר נורמלי

gimzo7

New member
מדברייך אני מבין שספרייד יכול ל

להתרחב לאחר ביצוע עסקה , אבל אם בצעתי עסקה הספרייד שנקבע באותה שעה שבצעתי את העסקה לא אמור להיות הספרייד שנקבע ושינוי בו לאחר מכן לא אמור להשפיע על העסקה מאחר ושעת הביצוע הוא קובע ??

אז אני בעצם לדברייך אם הספרייד יתרחב ל200 פיפס נניח כמו שקרה לי , כדי להרוויח אני יצטרך להמתין באותה עסקת שורט שירד השער עד שיעבור 200 פיפס ורק משם אני יתחיל להרוויח ? זה בעצם הנקודה ?
פשוט פחדתי להמשיך בעסקה כי נראה שזה לא מפסיק להכנס למינוס , ולמיטב הבנתי אם הפיפסים במטבעות האלו כ"כ גדול אז גם הספרה החמישית היא פיפס ולא רק הרביעית , והספרה השישית היא עשירית הפיפס, ולפי זה בכלל ירד לי 600 פיפס ועדיין הייתי בהפסד בעוד הספרייד באותו זמן השתנה רק ל200 פיפס !?
תודה על העזרה !!!

rafipips

New member
אתה לא משלם ספרד על עסקה

למרות שזה נראה ככה וזה מה שיוצא בסוף .
אבל מה שקורה בפועל הוא שאתה נכנס לשורט במכירה , ויוצא מהשורט בקניה .
אז זה שהמכירה יורד זה לא מספיק בשורט
אבל אל תדאג בסוף זה מתאזן (בעצם זה יכול גם להתאזן הפוך אז אולי כן לדאוג)

למעלה