צינור לארובת קולט אדים

toffi77

New member
צינור לארובת קולט אדים

נכנסנו לבית החדש לפני שנה וחצי ורק עכשיו אני מגיע סוף סוף לתלות את הקולט מעל האי (היו סיבוכים עם ההכנות מעל התקרת גבס אבל הכל נפתר סוף סוף).
אני צריך עכשיו לחבר צינור 6 צול מהקולט לארובת פח שמוכנה בתקרה.
ברור שאני יכול להשתמש בצינור שרשורי אבל הבנתי שזה עושה רעש בגלל שדפנות צינור בעצם לא חלקות. יש לי אפשרות להכניס צינור ביוב PVC כתום כזה כמו בתמונה. השאלה היא אם יש בעיה מבחינת טמפרטורות או משהו כזה?
יש המלצה אולי לצינור מסוג אחר?

Sanchez

Member
צינור שרשורי יעודי לקולטים...
לא עושה שום רעש (מנסיון של מעל 3 שנים אצלי). הרעש היחיד שתשמע זו הונטה של הקולט עצמו.
לפי דעתי אין שום בעיית טמפרטורות (כמובן אם תתלה את הקולט במרחק תקני (לפי הוראות יצרן הקולט, ישנם הבדלי גובה תקני לכיריים גז לעומת חשמלי). מספיק לשים את היד כ 50 ס"מ מעל הכיריים כדי להבין שאין כמעט בעיית חום...ואת הקולט בדרך כלל תולים בגובה רב יותר.

לדוגמא הסתכלתי כרגע על קולט אקראי של בוש וראיתי שהתקנת גובה מינימום לקולט מעל כיריים חשמליים הם מינימום 55 ס"מ וגז 65 ס"מ.

מצד שני, ראיתי גם בהורואות התקנה, שמבקשים לא להשתמש בתעלות מחומרים דליקים !

mbp9

New member
למה צריך קולט אדים ? שאלה ברצינות כיוון שבהרבה בתים יש

שאלה ברצינות כיוון שבהרבה בתים יש קולט אדים, אבל בינתיים לא מצאתי לזה שום יתרונות. הקולט אצלי לא תורם כלום להעלמת ריחות בישול או אדים, וסתם נמצא שם ללא שימוש.

Sanchez

Member
גם אני היתי באותה דעה...
האמת שאישתי התעקשה ואני היתי די נגד...
&nbsp
אצלנו התכנון הוא כזה, שהחלון הקרוב ביותר לכיריים נמצא במרחק של כ 1.5 מטר.
בתכנון כזה אין אפשרות לאדים/ריחות לצאת באופן טבעי ולכן התקנו קולט אדים שעושה ממש לא רע את העבודה.
זה לא אומר ש 100% מהריחות מצליחים לצאת דרך הקולט, אבל ההבדל כשמפעילים אותו- מורגש ביותר.
&nbsp
בדיעבד, זו היתה רכישה נבונה.
&nbsp

blondiegirl

New member
דעתי שונה...

אצלנו עובד מצויין!
יותר מזה... עשינו הכנה לצינור 4 צול ביציקה בעמודון ייעודי בקיר שיוצא בסוף מהגג. כאשר התקשרתי עם מתקין קולטים "מומלץ" הוא טען שבגלל שהצינור עולה מעל מטר וחצי עד לפתח היציאה בגג (יש לנו תקרה יחסית גבוהה גם אחרי הנמכות גבס) הקולט לא יהיה יעיל ולא יצליח לשאוב ולכן המליץ לוותר על ההכנה ופשוט להתקין עם מסנני פחם.
השיקולים שלו ברורים - מן הסתם זה התקנה פשוטה וזולה יותר.
בסוף התקנתי עצמאית ושלחתי לו סרטון איך רואים את האדים נשאבים *מעולה* לתוך הקולט :) אז עם עובדות קשה להתווכח.
באמת שעושה את העבודה יופי גם בטיגונים כבדים.

toffi77

New member
את האמת...

אנחנו כבר כמעט שנתיים בבית ללא קולט (רק חור בתקרה) ותכלס לא סובלים בכלל.
מצד שני אצל ההורים שלי יש קולט והוא עושה הבדל ניכר.
אולי העניין הוא שאצלהם המטבח (ובעצם כל הבית) הרבה יותר קטן ומצומצם , בעיקר נושא גובה תקרה, ואצלנו זה חלל ענק פתוח לסלון ופינת אוכל + תקרה בגובה 3 מ'.
&nbsp
אבל...
את ההכנות עשיתי, ויש את החור הזה בתקרה שמכוער, ו.... את הקולט כבר רכשנו לפני שנה וחצי (האחריות עליו כבר פגה תוקף , אז אם לא יעבוד זה יהיה שם רק ליופי חח...)

בינא

Member
הצינור הכתום דליק!!! זה צינור לביוב שמיועד לתת הקרקע!!!

אסור בשום אופן להשתמש בו מעל משטחים חמים כי הוא יתעוות וייזל!
נכון להשתמש בצינור פח סלילי יעודי לארובות או לצנור ירוסטה מותאם לקולט האדים שהיה אמור להגיע עם הקולט.
גובה התקנה לתחתית הקולט חייב להיות מעל לגובה של הראש אחרת תיתקעו בו עם הראש ולא רצוי לשאת בתוצאה של סיר חם ביד עם מרק מהביל ומכה בראש...

toffi77

New member
זה מה שחיפשתי לשמוע תודה, ו....

לגבי הגובה, ההמלצה של היצרן הוא 65-70 ס"מ מעל גובה השיש (שהוא 90 ס"מ)
כלומר גם אם אגזים ואלך על 75 ס"מ מעל השיש (מוריד מיעילות היניקה) , הקולט יהיה בגובה 165, וגם אני (174 ס"מ ) וגם אישתי (170 ס"מ) היפותטית נתקע בקולט.
אני חושב שהקולט נמצא מספיק רחוק פנימה מקו השיש שלא מתאפשר מכה בראש. ולכן נראה לי ש 65 מעל השיש זה בסדר גמור.
מדובר בקולט מעל אי.

למעלה