ארובת פח לקולט אדים - איפה קונים?

toffi77

New member
ארובת פח לקולט אדים - איפה קונים?

אני צריך להכניס בתוך הנמכת הגבס ארובת פח מגולוון בקוטר 6" (15 ס"מ) + פינה של 90 מעלות.
איפה ניתן לקנות צינור פח כזה + הזוית
מחפש משהו בין זכרון לנתניה .
מישהו מכיר?

רשר

Well-known member
מנהל
צנרת PVC אצל מנדלסון אור עקיבא

אין כל סיבה להתעסק בפח מגולון שיחליד בעתיד,
אם חובה פח קנה נירוסטה (גוגל?)
על צינור PVC שנשאר גלוי אפשר להדביק טפט מבריק "ניקל" והוא הופך למתכתי,

ארובת פח לקולט אדים - איפה קונים

שלום toffi77 ,
ראשית , לא ארובת פח , לא ארובת פח מגולוון ולא ארובת נירוסטה.
אתה צריך צינור אלומיניום שרשורי 6'' + פינה.
לא מכיר בנתניה וצפונה אך ניתן לרכוש בפתח תקווה אצל "אביקל" או בראש העין באלקטריק דיפו וישלחו לך (תשלום 20 ש"ח) הביתה.
בהצלחה.

רוני1955

Active member
צינור לקולט אדים

גם אני ממליץ לך ללכת על צינור פלסטיק של ביוב. אני הייתי נמנע מצינור שרשורי, כי בגלל החספוס שיש בו נוצרות מערבולות וזרימת האוויר כולל שאיבת האדים נפגעת. (לתופעה קוראים "זרימה טורבולנטית").
אני יודע שיהיו כאלה שיקפצו ויגידו שאין לזה חשיבות כי מזגנים עובדים ככה. זה נכון, אבל במזגנים אין ברירה, והצינורות בעלי קוטר הרבה יותר גדול והשפעת הטורבולנטיות קטנה יותר.

toffi77

New member
רוני צודק לגבי השרשורי

כמו כל דבר אחר בבנייה - חקרתי לזה את האמ-אמא ....
שרשורי זה פתרון זול , וקל - אבל לא טוב ונכון.
השרשורי גורם להרבה יותר רעש, ומסתבר שלרוב רעש היניקה יותר חזק מרעש המפוח עצמו. מעבר לזה גם הרבה מהלכלוך נתפס בחריצים של השרשורי. השרשורי גם זהה - מה שמוסיף לרעש.
ראיתי המון הדרכות וידאו + קראתי המון בנושא. גם דיברתי עם מספר מתקינים מקצועיים שיודעים דבר או 2 (דורון האנטר - חפשו בגוגל, וחברת המאוורר בבני ברק).
בשני המקרים גם המליצו לי לא ללכת על הבסיסי של 6צול אלא על ה-8 צול. ככל שהזרימה קלה יותר יש פחות רעש ונצילות השאיבה טובה יותר.
&nbsp
מצד שני , ככל שהארובה ארוכה יותר זה מוריד מהנצילות, וכל זוית שעושים בדרך של 90 מעלות מוריד כ~10% מהנצילות. השרשורי מוריד המון מהנצילות, הוא כאילו מאריך את שטח הפנים שהאוויר נפגש איתו + גורם להמון טורבולנס....
&nbsp
אני גם למדתי לחשב מה היחס יניקה שבתיאורי צריך לכל גודל חדר , ואנחנו בכלל לא קרובים לזה, גם עם הקולטי אדים היקרים שקונים מחברות כמו FALMEC ו-FRECAN
&nbsp
השאלה היחדיה שלי היא לגבי סוג החומר של הארובה. בכל המקומות המקצועיים, וגם בסרטי הסבר מארה"ב ממליצים על פח מגולוון. לא יודע מה היתרון של זה על צינור פלסטיק. מישהו יכול להאיר?

רשר

Well-known member
מנהל
יתרון הפח על פלסטיק - לא דליק, גם פלסטיק איכותי לא דליק

מחום שנפלט מקולט אדים כי לפני שהחום והאדים מגיעים לצינור הם נתקלים במסנן לסוגיו,
הנסיון הקטן שלי בתחום (כ35 שנה) טרם פגש צינור פלסטיק שנפגע מחום בישול, ואם יפגע כנראה כבר תחליף תקרה ומטבח מעוצמת השרפה,
בקיצור פלססטיק של ביוב יתן פתרון מעולה גם במחיר ונוחיות עבודה (רצועות פח מחורר ובורג מכל צד יאזקו אותו לנצח לתקרה)

toffi77

New member
בדיוק קיבלתי הצעה לנירוסטה

שאלתי את המתקין של הקמין שלנו אם לו יש צינורות פח מגולוון שהוא יכול להתקין לי. הוא ענה שכן, אבל שששלח לי תמונה של הזוית 90 מעלות - אני רואה שהוא מנירוסטה.
זה טוב או רע ביחס לפח מגולוון? אני מניח שזה הרבה יותר יקר ובאמת סתם חבל, לא?

למעלה