עזרתכם בעצה / עזרה

funfly

New member
עזרתכם בעצה / עזרה

חוזר אליכם בעקבות השרשור הזה.
ביקשנו מהיזם לפנות לאדריכל אחר וקיבלנו אישור להמשיך עם אדריכל עד שלב הגרמושקה, ושמהשלב הזה האדריכל של היזם יעשה.
כמובן שנתקלנו בסירוב מכמה וכמה אדריכלים שלא היו מוכנים לתכנן משהו ושאדריכל אחר יחתום עליו (בצדק גמור!).

שאלתי - האם מעצב/ת פנים משכמה/ו ומעלה יכולו לעזור לנו? או שחייבים למצא אדירכל שיסכים לעבוד ככה?

לעזרתכם ועצתכם אודה.

תודה

לא הבנתי

הייתי מבינה אדריכל שלא מוכן לחתום על תכנון של מישהו אחר.
&nbsp
אבל אדריכל שלא מוכן לתכנן, כמובן בתשלום הוגן, כאשר התכנון שלו עובר לאחריות המשפטית ולכאב הראש הביוקרטי של אדריכל אחר, שגם יפקח וכו'? הרי זה נשמע חלומי... לתכנן בלי אחריות משפטית, בלי ביוקרטיה, בלי פיקוח ... לא מבינה איך לא מצאתם אחד שיקפוץ על ההזדמנות הזו.

funfly

New member
הם דווקא לקחו את זה לכיוון אחר

מי שדיברתי איתו לקח את זה לכיוון של שימוש בתכניות.
הם לא היו מוכנים לתכנן משהו והתכניות יחשבו "כאילו" של מישהו אחר.

כלומר, משחקי אגו?

כן, בעיה ידועה אצל חלק מהאדריכלים. לא כולם.
בתשלום הולם, אין שום בעיות אגו.
&nbsp
אני במקומך לא הייתי מוותרת על אדריכל או הנדסאי אדריכלות.
זו לא עבודה למעצב פנים.

זכויות?

זכויות היוצרים הן של היוצר.
לאדריכל הראשון זכויות על עיצוב המבנה
לאדריכל השני זכויות על הביצוע.
ואם יש תחום אפור, כמו למי מותר לצלם את המבנה ולהציג באתר הפרטי, אז מגיעים להסכם.
יש מחיר להכל.

עירית32

New member
אצלנו זה עובד מצוין

הרחבה בקיבוץ, דגמים לא משהו. לקחנו מעצבת ששינתה את הבית במידה רבה מאוד, תוך הידברות עם האדריכל של הפרויקט, קבלת הערות ואישור שלו לגבי השינויים. העובדה שאנחנו עובדים עם מעצבת עוזרת לנו המון בהתנהלות בפרויקט הזה,מעבר לשינויים המבניים- למשל - היזם לא הכין תכנית חשמל (ז"א אף אחד מטעמו) בטענה שכולם עשו שינויים ואין טעם לעשות תכנית לדגמים שלא יבוצעו. מי שלא עובד עם מעצב או אדריכל הופנה לחשמלאי של הפרויקט לצורך הכנת תכנית חשמל....מניחה שאותו הדבר עם תכנית אינסטלציה.
חלק משכיננו לעתיד גם לקחו אדריכליות או מעצבות (כנראה שאצל נשות המקצוע יש פחות ענייני אגו...).

זה נפלא

ומקובל מאד,
אני בעצמי מתכננת המון לבתים בהרחבות,
אבל המצב שלכם בכלל לא דומה למצב של פותחת השרשור. אצלכם לא מחליפים אדריכל.
שם מדובר על אדריכל ואחריות אדריכלית.

למעלה