עלויות פיקוח בניה

עלויות פיקוח בניה

שחום חברים,
עבר זמן מה מאז כתבתי כאן לאחרונה.
את ביתנו סיימנו לפני 2-3 חודשים ומתגוררים בקן החדש.

הבטחתץי להעלות תמונות ורשמים, ואעשה זאת אפילו בימים הקרובים, מבטיח להשתדל, אולי בימים הקרובים.

שכן שמתעתד לבנות שאל אותי על פיקוח בניה מאחר והוא רוצה לקחת מפקח, לא כל כך יכולתי לעזור לו, אבל ראיתי לנכון לעלות שאלה כזו בפורום.

האם יש עלות ממוצעת למפקח בניה? זה מחיר פיקס (בטווח מסויים) מחיר למטר?
הוא רצה לדעת כמה זה יעלה לו, שמעתי על מחירים של 60-120K ש"ח אבל נראה לי שהשוני גדול מאוד,ממה זה נובע? ממורכבות הבית?

ההנחה המובנית שלי היא שהזול הוא בד"כ יקר, כי מפקח שלוקח מחיר זול, כנראה מבצע השלמה דרך אנשי המקצוע.... כך שלבעל הבית זה בסוף עולה אותו דבר והאינטרס שלו לא נשמר.

שאלה נוספת שעולה לי בראש, היא תאכלס, מה תפקידו של מפקח הבניה?
הרי יש מהנדס, יש אדריכל ויש קבלני משנה......

היכן נכנס המפקח בינהם?

משקיע בב"ש

מנסיוני - רוב ה"מפקחים" הם למעשה מנהלי פרוייקט

יש מהם שנותנים גם פיקוח, יש שרק מנהלים את הפרוייקט ובפועל כמעט ולא מפקחים.
זה בעצם כמו קבלן מפתח, אבל עם פחות אחריות...
נכון שיש כמה אחרים, ויש טובים מהם גם בפורום הזה, אבל צריך להיות מודעים לזה ולהגדיר דרישות (בכתב) מראש!!
טווח המחירים שנתקלתי בו הוא בין 20 אש"ח ל- 150 (כן, כזה טווח!!).
מבחינת הסדרי התשלום גם יש הבדלים משמעותיים. למטרים יש השפעה מסויימת על המחיר, אבל בתים קטנים יעצרו באיזשהו מינימום ולא יירדו הרבה מתחת, כי עדיין יש הרבה עבודה שבפועל די דומה בבית של 80 מטרים בדומה ל- 200 מטרים.
יש שמשלמים לפי חודש ללא מגבלה.
יש שקובעים מועדי תשלום לפי נקודות ציון כמו עם קבלן מפתח.
יש שמשלמים בכל חודש, עם מגבלות, כגון מקסימום חודשים, ונקודת ציון סופית לתשלום האחרון (למשל - 12 חודשים בכל חודש, ותשלום נוסף במועד מסירת טופס 4, או חודש אחריו). במקרה זה גם אפשר לסכם על מחיר קבוע שבכל מקרה ישולם גם אם הבית ייבנה עד תום בתוך חצי שנה, או להחליט שאם הזמן יהיה קצר יותר המחיר יהיה נמוך יותר.
במקרה הראשון - ל"מפקח" יש תמריץ ללחוץ לסיום מוקדם - יש בזה ייתרון למי שרוצה להיכנס מהר. חסרון למי שרוצה פיקוח קפדני לא "עיגולים".
בהצלחה לשכן ומזל טוב לך!!!!
&nbsp

וואו אכן טווח מחירים רחב מאוד

אני תמהה מה מפקח יכול לעשות תמורת 20,000 ש"ח?
מקסימום לבוא לשתות קפה עם הפועלים.

פיקוח לא יצא מזה משהו...

משקיע בב"ש

אכן לא לקחתי את ההצעות הללו ברצינות יתרה

מה שכן - אם רוצים רק פיקוח, ללא מעורבות בהצעות מחיר, שניהול ותיאום וכדומה - ייתכן שיש הגיון במחיר זה, לכמה ביקורים, כולל ביקורי פתע באתר בנקודות רגישות.
זה נותן אופציה למישהו עם נסיון וידע לבדוק שימוש בברזלים, וידוא דגימות בטון, שימוש במוצרים הנכונים לחשמל ואינסטלציה, התאמת ביצוע לתכניות וכדומה.
זה באמת לא נותן שהות ארוכה באתר ומעורבות בניהול הפרוייקט.

עלות ניהול ופיקוח /ניהול פרויקטים

גילוי נאות , אני מבצע ניהול ופיקוח בניה .
יש מספר שיטות ניהול פרויקט בניה עצמית .
קבלן מפתח - רצוי מפקח מטעם הלקוח
בניה עצמית - הלקוח מנהל את הפרויקט ,מתאם קבלני ביצוע וחומרים - רצוי מפקח לפיקוח מקצועי על מפרטי הבניה והביצוע.
ניהול ופיקוח - איש מקצוע , מטעם הלקוח ,אשר מנהל את הפרויקט , ביצוע אומדן תקציב , ביצוע מכרזים, תאום ותזמון כל הגורמים הרלוונטיים , פיקוח על מפרטי הבניה והביצוע .
כאשר מדובר במנהל פרויקט מטעם הלקוח , גם כאן יש כאלה אשר משכנעים את הלקוח לעבוד עם קבלני מפתח או עם קבלני ביצוע כאשר החומרים כלולים במחיר .
עכשיו , ברור למה הפערים כל כך גדולים בעלויות הפיקוח/ניהול .
בפרויקטים אותם ביצעתי עפ"י עקרונות הפרדת חומרים ועבודה , ביטול פערי תיווך והתחייבות לניקיון כפיים , חסכתי ללקוחותי מעל 150-300K , בהשווה לכל הצעה אחרת שקיבלו .
ככלל , פיקוח על הפרויקט חייב להיות מלא . לא נכון לסכם עם מפקח כי יבצע ביקורים עפ"י תכנית .
פרויקט הבניה הינו מורכב ומחייב מעורבות מלאה של איש מקצוע מטעם הלקוח !!!

בברכה,
תדמור

עלות פיקוח בניה/מנהל פרויקט

גילוי נאות , אני מבצע ניהול ופיקוח בניה .
יש מספר שיטות ניהול פרויקט בניה עצמית .
קבלן מפתח - רצוי מפקח מטעם הלקוח
בניה עצמית - הלקוח מנהל את הפרויקט ,מתאם קבלני ביצוע וחומרים - רצוי מפקח לפיקוח מקצועי על מפרטי הבניה והביצוע.
ניהול ופיקוח - איש מקצוע , מטעם הלקוח ,אשר מנהל את הפרויקט , ביצוע אומדן תקציב , ביצוע מכרזים, תאום ותזמון כל הגורמים הרלוונטיים , פיקוח על מפרטי הבניה והביצוע .
כאשר מדובר במנהל פרויקט מטעם הלקוח , גם כאן יש כאלה אשר משכנעים את הלקוח לעבוד עם קבלני מפתח או עם קבלני ביצוע כאשר החומרים כלולים במחיר .
עכשיו , ברור למה הפערים כל כך גדולים בעלויות הפיקוח/ניהול .
בפרויקטים אותם ביצעתי עפ"י עקרונות הפרדת חומרים ועבודה , ביטול פערי תיווך והתחייבות לניקיון כפיים , חסכתי ללקוחותי מעל 150-300K , בהשווה לכל הצעה אחרת שקיבלו .
ככלל , פיקוח על הפרויקט חייב להיות מלא . לא נכון לסכם עם מפקח כי יבצע ביקורים עפ"י תכנית .
פרויקט הבניה הינו מורכב ומחייב מעורבות מלאה של איש מקצוע מטעם הלקוח !!!

בברכה,
תדמור

למעלה