תהילים ומוזיקת 8ביט

קליט

New member
תקבעי איתו זמן לשיחה עד עכשיו הוא נהג לדחות אותך. תקבעי איתו לדבר על זה, תארגני אוירה טובה, ותשאלי שאלות שהוא יבין שאין טעם לא לעשות כלום. יש שיטת טיפול מדהימה שנקראת "שלושת המימדים", אולי תקחי כמה טיפולים כדי שתביני מה זה, וככה תוכלי להסביר לי שמדובר בטיפול יעיל וכייפי, אפשרי לפנות ליעוץ זוגי, חשוב לקבל המלצות על המטפל/ת. יתכן אולי שיש לו עוד פנטזיות/פנטזיות חלופיות שהוא מסתיר ממך, ושאת כן יכולה לספק אותם והוא יהיה מרוצה ?... אולי הוא כן מסופק בכללי, ואין לו צורך ועניין לפנות לטיפול ?

playtrip

New member
רק אהבה יכולה להשפיע.
יש דברים שהם מעבר לדת ולא כל דבר שהוא בעיה לפי הדת הוא בעיה באופן כללי.
היכן שבעלך חושב דרך המין הוא היה צריך לחשוב מהלב שלו, יש אנשים שמשום מה לא ניסו להתעלות לפעול מתוך ליבם והם פונים מן התאווה והיצר המיני... מעניין כיצד הם לא רואים דברים נפלאים כמו אהבה לזולת, מעשים טובים וחסד... אני אישית קרוב יותר לתאווה מינית מלרגש אידאולוגי כאשר גורמים לביזוי של הערכים האלו עבורי... הרי כיצד אפשר לאהוב בעולם שאנשים אונסים את ילדיהם, מרמים במקום העבודה שלהם, גוזלים או שופכים דם בגלל מגוון סיבות? אנשים מכוונים כל כך נמוך וגורמים למה שכל כך נמוך להראות כל כך מוחשי לעומת דברים נשגבים יותר כמו מוזיקה יפה, אהבת אדם, השמיים בשעת שקיעה, מעוף הנשרים או מעשי חסד... כשאנשים ממשיכים לפגוע בך ולהכניס לך לראש שמין הוא הדבר היחיד שמעניין אנשים, שהבשר האמיתי נמצא היכן שמכוונים נמוך ושאר הדברים הם הבל גמור ואף אחד לא עושה אותם אזי גם בעלך יאמין לכך... הרי מגוון גדולי הספרות הנשגבת, כותבי המאמרים בהארץ ואנשים גבוהי מעלה בשלטון או בתרבות או בחינוך עשו שימוש ציני ביצירות שלהם והוכיחו לכולנו שדבריהם חלולים ואין מילה מאחוריהם... כשרב כמו ברלנד משמש דוגמה מכוערת כל כך לבאי תורתו אנו לומדים שעיקר הבשר נמצא נמוך ויצירה נשגבת היא רק כיסוי מתייפה לכך... בעלך נדבק בוודאי בגישה הזו מאחרים... אם היה משרש את המחשבות האלו שגורמות לו לכוון כל כך נמוך אולי הוא היה מחפש זאת בדברים שמחים יותר כמו נתינה וחסד ולב שופע.

the ror

New member
לא לבזבז זמן על שאלות בפורומים ולפנות לאיש מקצוע.
זה פורום דתיים ולא פורום מומחים. זו דרך מאוד מסורבלת ודי לא יעילה ליצור קשר עם מומחה אמיתי ולמצוא פתרון ל"שאלה דחופה".
בכל מקרה, המון בהצלחה וכל טוב...

קליט

New member
מחילה כשיש בעיה - פותרים את זה מכיון שכלי, או שפונים לאיש מקצוע

קליט

New member
בעיקרון, אפשרי ומעולה

בתפילה, הלב אמור להביע את מה שהוא מרגיש, הלב אמור להיות מכוון להרגשה של גדלות הבורא והכנעה עצמית, ולכוון שהוא נמצא כעת במקום המקדש

DogsPCI

New member
לגמרי. עוד עצות... להתפלל ליד הים, או בטבע, בהרים...

&nbsp
עם המוסיקה והקליפים של אלוקים ברקע. וגם עם מוסיקה שאנחנו אוהבים מעשה אדם - ברקע :). לא שולל.
&nbsp
ספר תהילים. זה אור-מזקק.
לפי החוויה וההבנה שלי - זה נס הספר הזה.
חסר-תקדים, וקראתי מלא ספרים.
&nbsp
אישית, אני מעולם לא קראתי שום פרשנות עליו. האמת? פעמים בודדות מילה או שתיים לא ברורות, או כשנתקלתי- בעיה בספר, אז שאלתי לגבי זה. וגם עכשיו יש לי משפט אחד שם - בעייתי. בינתיים אני מנסה לפתור את הסוגיה לפי - הגיון ליבי, וכמובן גם הגיון-דעתי ;).
&nbsp
שכן, וכפי שאמרו לי בעבר - אנשים שונים,
כל יהודי ויהודי (כאדם טוב הכוונה) מוצא את עצמו בספר התהילים.
&nbsp
וכן, זהו ספר הכפוף להגיון הלב, ולא לדעת:
"יהיו לרצון אמרי פי, והגיון ליבי. לפניך ה' צורי וגואלי".
אז? איך מישהו יכול לפרש עבורך את הגיון ליבך, ועוד בעזרת דעתו?
&nbsp
בהצלחה. לפי דעתי. אתה מחזיק את הספר הכי טוב בעולם (גם היהודי).
וללא שום מתחרה. תהילים הוא שלב הישום של התורה. זו תורה - חייה. שלהבת.
&nbsp
&nbsp

shlomo888

New member
תהילים זה משהו משהו

הרבה מהם מבוססים על דרשות ופרשות מהתורה,
ובראשי תיבות וסופי תיבות יש צירופים של שמות קודש מלא
&nbsp
יש תהילים של נהר שלום,
תהילים של הרב פינטו,
וספר פרדס הניסים,
והאר"י הקדוש / רבי חיים ויטאל מרחיב על הכוונות שם,
&nbsp
&nbsp
למשל:
שִׁיר הַמַּעֲלוֹת: מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה
מדובר על נַחְשׁוֹן בֶּן עַמִּינָדָב , שקפץ לים סוף לפני שנפתח ל12 גזרים,
כנגד כל שבט ושבט ושער תפילה (גם בשאר העולם המים נחצו ל2),
אז כשקפץ המים הגיעו לו לראש וכמעט טבע , אז אמר מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה

DogsPCI

New member
חחח. אני לא מעוניין לשמוע פרשנות לגבי תהילים.

כל דבר אחר? בשמחה. לא לגבי - תהילים.
כפי שהסברתי - תהילים, עבורי זה אישי.

Srulikg

Member
האם מה שקרה לי הוא מעשה אלוהים?

עבדתי בשבת ונחתכתי בעבודה.
זה עונש מאלוהים בגלל שעבדתי בשבת?

shlomo888

New member
בעקרון כן

מעשה של הבורא/אין סוף,
אם זה אלוהים(מידת הדין) , אני לא בטוח ב100 אחוז,
אבל אין פה במציאות משהו שהוא לא הבורא , הכל פה זה הוא ,
ואנחנו חלק מעצמותו , אין עוד מלבדו,
ככה שכל דבר שקורה קורה ממנו , לעצמו , כי אין משהו אחר ממנו פה,
מרחב וזמן חומר ואנרגיה זה גם חלק ממנו , הוא הכל , פשוט פה למטה אחרי כל ההסתרים
זה נראה שיש פירוד ונפרדות לכל אדם ואדם , אבל למעלה הכל באחדות גמורה,
כל הבריות והזמנים של עבר הווה ועתיד מאוחדים

מה גם , לא בטוח שזה עונש , אם זה עונש זה תלוי בפרספקטיבה שלך ובתפיסת המציאות, כלומר , הבורא הוא טוב ומטיב , והוא אוהב אותך אהבה אין סופית,
ככה שגם מה שנראה לנו כעונש הוא בעצם לטובה , ואנחנו צריכים לראות את אותו סיטואציה מזווית אחרת של איך להצדיק את הבורא, כי הוא לא עושה טעויות כי יש לו אין סוף אינטיליגנציה והכל זה לטובה,
כלומר הוא אמת מוחלטת , אנחנו יכולים או לסבול או לשנות את התפיסה שלנו סביב אותו מקרה,
למשל יכול להיות שהיה יכול להיות חתך יותר גדול או משהו חמור יותר,
שהדין הומתק בחתך יותר קטן , כי כל דין שאנחנו מקבלים פה הוא אחרי הרבה המתקות וסנגוריה עלינו, או שזה כפרת עוונות פה קצת במקום בעולם הבא הרבה שזה גם נצחי,
אז זה בטוח כי אתה קרוב אליו והוא אוהב אותך , כי כל אשר השם יאהב יוכיח

בנוסף הקשר בין עוון לעונש , הוא לא מיידי בהכרח,
כלומר יכול להיות שהעונש על השבת יגיע רק עוד שנה , וזה אולי היה לתקן משהו מגלגול קודם שלך , ואולי עד שיגיע הזמן של הדין של העונש שהיית אמור לקבל על השבת הזאת , הוא הומתק כי בדרך עשית תשובה חזקה יותר וזה המתיק אותו לגמרי,
יש הרבה מצבים והשתלשלויות , חשובונות שמיים זה משהו מאוד מורכב שהוא נשגב מעבר לבינתנו , אבל בסופו של דבר כל משפטיו צדק , והכל לטובה והדבר הכי מדוייק בשבילנו בדיוק מה שאנחנו צריכים כדי להתפתח ולעלות ולהגיע לתכלית הקיומית שלנו, פשוט אנחנו לא רואים את התמונה הגדולה כמוהו, אז אנחנו חושבים שאנחנו יודעים מה טוב לנו ושמה שאנחנו רוצים זה הנכון, ולהפך, בגלל שהאהבה שלו אלינו היא איןסופית , הוא יביא לנו את הדבר שבאמת הכי טוב ומדוייק בשבילנו , ככה שעשה רצונך כרצונו כדי שיעשה רצונך , ככל שהרצון שלך יהיה קרוב לרצון שלו ככה יהיה פחות ייסורים והכל יהיה יותר בחסד ורחמים

גלידה פרווה בלי סוכר

במשך השנה האחרונה איני מוצא יותר גלידה פרווה בלי סוכר, לא בארץ ולא בחו"ל. האם יש איזה סיבה מיוחדת או כמו שאני חושד, הרבנות החליטה לאסור גלידה פרווה בלי סוכר?

למעלה