מתלבט מה ללמוד בתחום הייעוץ והעזרה.

matan10709

New member
מתלבט מה ללמוד בתחום הייעוץ והעזרה.

אז ככה בן 23 השתחררתי לפני שנה בעל קשיים בקשב וריכוז וזיכרון.
חייב לציין שאני אוהב ללמוד וקורא בעצמי ספרים פשוט אני מעיד על עצמי שיש לי קושי בלשנן את החומר כמו תוכי. אני יותר טוב בלהבין רעיונות כללים ,ובנוסף עם השנים ראיתי על עצמי והרבה אמרו לי שאני נורא טוב עם אנשים.הרבה אנשים אמרו לי שאני יכול להיות איש מכירות מאוד טוב אך זה לא התחום שגורם לי סיפוק.
אני רוצה לעזור לאנשים אם זה בפן הפסיכולוגי או הייועץ כלשהו
הייתי שמח לדעת איזה תואר/קורס אוכל לסיים בתואר ראשון וכבר לחיות ולהתקדם ולעזור לאנשים בייעוץ כלשהו פסיכולוגיה עניינה אותי פשוט לסיים על 90 עם הקשיים שלי נראלי קצת לא ריאלי.

אשמח לעזרה ואם אפשר להיות משהו בתחום הפיסכולוגי עם תואר 1 ולא ממצוע מטורף של 60 אשמח לדעת !

תפקידי ייעוץ ועזרה לאנשים

שלום מתן,
לפני שאתה בוחר איזה תחום ייעוץ מתאים לך, אני מזמינה אותך לבדוק האם זה הכיוון הנכון. אל תשכח שכיועץ, מרבית העבודה היא כעצמאי ולזה דרושות יכולות נוספות מעבר לעזרה לאחר: יוזמה, הנעה עצמית, יכולת שיווק וכדומה. לא לכל אחד מתאים להיות עצמאי, וזה בפירוש משהו שצריך לקחת בחשבון.
תפקידים שמכוונים לעזרה לאחרים הם מגוונים מאוד, וכל אחד מהם עונה על צורך אחר, פונה לאוכלוסיה מסוג שונה ומציע מסגרת עבודה שונה. אני אציג בפניך כמה אפשרויות ותגיד למה אתה נוטה:
עבודה סוציאלית
קלינאות תקשורת
ייעוץ ארגוני (עדיפות לתואר שני)
טיפול אלטרנטיבי
ייעוץ חינוכי
ריפוי בעיסוק
חינוך מיוחד
טיפול באמנות
coaching (אם כי אני חייבת לציין שאני לא מאמינה בזה כלימודים בפני עצמם, במיוחד לא כאיש צעיר וחסר ניסיון)
טיפול בעזרת ספורט
טיפול בעזרת בעלי חיים
ובטח יש עוד...
מחכה לראות למה אתה מתחבר יותר

למעלה