שאלה שמקורה בסטאר טרק, אך זה דיון קיומי

• פותח הנושא al19
  • פורסם בתאריך

al19

New member
שאלה שמקורה בסטאר טרק, אך זה דיון קיומי

יש את השאלה... שרצים עליה מאות אם לא אלפי דיונים ברשת
שקשורה לסטאר טרק
זה קשור לטרנספורטר שלהם, (beam me up scotty)
השאלה היא אם הטרנספורטר, הופך את הגוף שלך לאנרגיה, זוכר אותה ובונה אותה מחדש במקום אחר,
ואז השאלה אי אם הגוף המקורי חי או בעצם מת (מהנקודה שלו)
כלומר האם כל מי שמשתמש בטרנספורטר כזה מת או לא.
זה ברור שזה שאלה מאוד מעניינת, כי זה מעלה מאות שאלות...
כן ברור שאם הוא מפרק אותנו לאטומים זוכר את האנפורמציה בונה אותנו במקום אחר ופשוט מפזר את האנרגיה הזאתי שהוא פירק, וזה סביר להניח מה שהטרנספורטר עושה אז כן כל מי שישתמש בזה ימות. ויבנה פשוט אחד כמוהו חדש.
מה שעוד יותר מעניין
זה אפילו אם הוא מפרק את הגוף לחלקיקים קטנים, ומשגר את החלקיקים האלה, למקום אחר, ומרכיב אותם מחדש, את אותם חלקיקים (משהו שלא ריאלי בעליל...),
אז גם אז האם הבן אדם מת כי הוא התפרק לחלקים, או שהתודעה נשארת
וגם מה זה בכלל אומר שהוא מת, כי הרי התודעה זה בדיוק לפי אטומים אותה תודעה... ואיך אנחנו בכלל יודעים שמה שאנחנו עכשיו זה אותו אחד שהיינו קודם או שזה רק הזכרון שלו.

כמו שאתם מבינים יש פה מאות שאלות
ולא נראה לי שזה משהו שיפתח בפוסט אחד פה.
השאלה שלי היא אחרת.

איך הייתם בודקים את זה ?

כי הרי אם תשאלו את הבן אדם האחר זה פשוט אותו בן אדם שנעלמו לו 8 שניות אין ממש דרך לדעת אם הוא עבר עם התודעה שלו, או שזה אחד שנבנה חדש עם אותה תודעה.

אתם חושבים שיש דרך לבדוק את זה ?

ולפי דעתי אגב,
אם יום אחד יצליחו באמת להעביר את התודעה שלנו לגוף אחר, איזה גוף רובוטים או משהו, זה גם יהיה כזה שיהרוג לנו את התודעה, כי זה פשוט יעתיק את כל המחשבות שלנו והאופי שלנו לתוך משהו רובוטי, ולא באמת יעביר פיזית את האטומים שמרכיבים אותנו.

אז מה חושבים ?

RaikaRakka

New member
בעיני זה מוות.

אתה אתה-עצמך בגוף הזה. ברגע שפורקת.. ולא משנה אם התודעה שלך הושתלה בגוף אחר, או שנבנית מחדש בטרנספורטר, או עברת בשער בין עולמות (היפריון)
בעיני מתת.
&nbsp
לא נראה לי שאלו היו חורי תולעת בהיפריון, לכן אני חושב ככה. חור תולעת מקשר את המקומות במרחב, לא הורס ובונה.
&nbsp
כמובן שהאדם החדש יהיה אתה, זהה לך בכל מובן.. אבל עדיין, האתה שהיה מת, ויש אתה חדש.
&nbsp
ככה זה נראה בעיני, בעיני איש המאה ה21 שמרמה טכנולוגית כזאת בטח נראית כמו ימי הביניים.
&nbsp
בעולמות הספרותיים שבהם הטכנולוגיה קיימת אנשים משתמשים בה והמחשבה על 'האם אני מת?' לא בהכרח כתובה בספר.
זה עניין טריוויאלי.

רוב הזמן נח

Well-known member
לא. מבחינת ההיגיון במדע של המדע הבדיוני..

בשיגור אתה למעשה מועבר כמו שאתה למקום אחר. זה משהו קוואנטי. הוא לא מפרק אותך לאטומים ואז מחבר, כי אז היית מת. הוא מפרק אותך ברמה התת אטומית ומעביר אותך. למעשה זה כאילו פרקו אותך וחיברו, אבל למעשה זה בתוצאה זה רק העביר אותך למקום אחר בדיוק כמו שאתה בלי לפרק כלום, כולל כל חיידקים והנגיפים שהיו בך.

למעלה