<

בילי28

New member
ועוד משהו חשוב מאוד ששכחתי להוסיף

כל מי שכותב/יכתוב מכתב למערכת, חשוב מאוד שישמור על שפה נקייה ככל האפשר - לא להשתמש בקללות/ביטויי גנאי למיניהם, לא לאחל איחולים לא סימפטיים, לא להזכיר את השואה/הנאצים וכד'. שימוש בשפה לא נקייה כפי שתיארתי, לא רק שלא יועיל, אלא עלול להזיק עוד יותר משום שהוא מחזק/מאשש את הדימוי של אוהבי החתולים כפי שמופיע בכתבה. אז אנא מכם, למרות הזעם העצום, המוצדק והמובן לחלוטין - התאפקו. כתבו בשפה נקייה ועניינית, ובלי להתלהם. רק כך נוכל להגיע לתוצאות כלשהן. לדעתי הבקשה הזאת שלי מאוד חשובה. האם ניתן/מותר להקפיץ אותה לראש הדף?

בילי28

New member
צודק לגמרי, אבל...

הבעיה היא לא בעצבים שחטפתי מהכתבה. אם זאת היתה הבעיה היחידה, היא לא היתה בעיה כל כך גדולה. הבעיה היא שמאות אלפי אנשים קוראים את ה"עיתון" הזה ומן הסתם נחשפו לכתבה הזאת. ביניהם, יש להניח, ישנם גם שונאי חתולים לא מעטים ו/או כאלה אשר מתנגדים להאכלת חתולים, ובשל כך כתבה כזאת עלולה להיות הרת אסון עבור אוכלוסיית חתולי הרחוב. אפילו עבור אלה המואכלים ומטופלים באופן סדיר (קל וחומר עבור אלו שלא).

קלואי333

New member
באותו נושא - מתוך ספר פסיכומטרי!

לא אתן ציטוט מדוייק בשל הפרת זכויות יוצרים אבל בעודי פותרת שאלות בספר פסיכומטרי נתקלתי בדיוק בזה - על מחקר שמצא כי המגדלים חתולים בבית תורמים בעקיפין להשמדת זני יונקים וציפורים בסביבה שלהם כיוון שהם ממשיכים לצוד מתוך אינסטינקט ולא כיצר הישרדותי. אומנם אין הרבה הגיון במשפטים בפסיכומטרי (למרות שהם טוענים שכן
), אבל אחרי שהתוודעתי לכתבה בידיעות המשפט הזה בלט לי מאד בין שאר המשפטים...

davidlev0255

New member
אני נגד הכתבה, וכמי שחולה על חתולים החתול=רוע

אם החתול היה בגודל של רוטווילר הוא היה אוכל את היד של הבעלים כי הוא רע , באידיש אקוצ - איז א שויינא אבל אני חולה עליהם כי הם מתוקים

LAW2244

New member
מה שכן...

הם מתעלמים מהעובדה שאם יהיו פחות חתולים ברחוב ובישובים אז יהיו הרבה יותר נחשים ועקרבים באזורי המגורים. בזכות החתולים יש ברחובות הרבה פחות מזיקים למיניהם(כולל עכברושים) ממה שבאמת אמורים להיות... חבל מאד ש"שוכחים" להעלות את זה כאשר בודקים את היתרונות מול החסרונות שיש לחתולי הרחוב\היערות\הטבע.

בילי28

New member
מה זה נחשים ועקרבים לעומת החתולים הנוראים

המסוכנים והמפלצתיים? נחשים ועקרבים? - קטן עלינו. החתולים הם הם הסכנה האמיתית. אגב, אני לא רואה בעכברושים מזיקים - הם בעלי חיים כמו כל בעלי החיים. העכברוש, כעקרון, הוא חיה נקייה ואינטליגנטית מאוד, דברים שבאים לידי ביטוי מלא כאשר עכברוש חי בביתם של בני אדם. אבל משום שרובם חיים במקומות מזוהמים כמו הביוב, ומשום שמקשרים בינם לבין מחלות קשות כמו דֶבֶר, בני אדם נרתעים מהם אינסטינקטיבית ורובם לא מודעים לתכונות הללו של העכברוש.

LAW2244

New member
החתולים - הנוראים - המסוכנים - וה: מפלצתיים?

הסבר - פרט - ו: נמק? במה בדיוק לדעתך החתולים הם "סכנה" כזו "אמיתית" להישרדות המין האנושי, וקיום כל העולם כולו ? ומהו בדיוק האינטרס שלך להציג את החתולים באור כזה כל כך שלילי? חוץ מזה שאתה כל כך מתעב חתולים ובעלי חיים בפרט.... וגם בני אדם(?)

בילי28

New member
פשוט לא מאמינה../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אני אפילו לא טורחת לשאול אם קראת את ההודעה שלי שפתחה את השרשור, כי לאור ההודעה שלך, ברור שלא קראת אותה וגם לא את ההודעות שלי בהמשך. משום שאם היית קורא אותן, היית מבין שאני שונאת חתולים בדיוק כפי שאתה רוצח סדרתי (של בני אדם) ו/או מתעלל/רוצח של בעלי חיים (מבחינתי זה היינו הך). מלבד זאת, האם אינך יודע לזהות ציניות כשאתה נתקל בה? כי כל ההודעה הזאת שלי היא ציניות טהורה מההתחלה עד הסוף.

1984 Gargar

New member
טורף קטלני????

אם כבר במובן הזה כלבים מסוכנים הרבה יותר מחתולים. מה הקטע שלהם?

עיתון הזבל הזה

לא מתייחס לתגובות. צריך להחרים את העיתון. לפרסם ולהפיץ קריאה להחרמת העיתון.

honeypie

New member
להפציץ אותם בתגובות ולאמר שתפסיקו לקנות את

העיתון אם המערכת לא תפרסם כתבה אוהדת לחתולים.

לולה177

New member
נשמע לי בלתי אפשרי להחרים את ידיעות

אולי נכון יותר לכתוב למערכת תגובות סותרות לכתוב

בילי28

New member
כתבתי מכתב למערכת ידיעות אחרונות

אך לפני שאשלח אותו, אבקש שתקראו אותו בעיון ותביעו את דעתכם אם הוא זקוק לשינויים כלשהם/תוספות/השלמות/השמטות וכו'. להלן המכתב: 4.3.2011 לכבוד מערכת ידיעות אחרונות א.ג.נ., הנדון: כתבה אודות חתולים במוסף "7 ימים" ברצוני למחות בתוקף נגד הכתבה אשר פורסמה היום בעיתונכם ואשר עסקה בנושא הנזק אשר גורמים, לכאורה, החתולים לחיות הבר. כאשר ראיתי את הכותרת ואת כותרת המשנה, קיוויתי כי למרות הכותרות הללו יובא בכתבה דיון רציני ומאוזן אודות הבעיה הנדונה אשר אינני מכחישה כי היא קיימת. קיוויתי כי במסגרת דיון זה, במקביל למקום שניתן לדיעותיהם של המדענים ואנשי רשות שמורות הטבע, יינתן מקום דומה ואף זהה לדיעותיהם של אוהבי החתולים ופעילי זכויות בעלי חיים. אולם לצערי התבדיתי. הכתבה מציגה את הבעיה באופן בלתי מאוזן בעליל. בנוסף לעובדה שדיעותיהם של המדענים ואנשי רשות שמורות הטבע מוצגות בה הרבה יותר בהרחבה ובפירוט מאשר דיעותיהם של אוהבי החתולים, היא שזורה לכל אורכה בביטויים ובמשפטים המצביעים במובהק על דעתו השלילית של כותב הכתבה כלפי החתולים: מדובר בביטויים כגון "מכונת הרג מיומנת", "טורף מסוכן", "חתול מפלצת", "החתולים לא בוחלים בכלום" (ציטוט של פקח ברשות שמורות הטבע), וכן במשפטים כגון: "ההאכלה הזאת באה מכוונות טובות בלבד אך ההשלכות שלה עלולות להיות שליליות, שכן היא תורמת להתרבותם של החתולים באופן מלאכותי מעבר למה שהשטח בו הם חיים מסוגל לספוג", "אותם מאכילים רחמנים הם מראשי המתלהמים נגד כל מי שמדבר סרה בחתולים", ומשפט נוסף אשר בו אני רואה ביטוי ללעג ולזלזול הוא: "ישראלים רבים מתייחסים לחתולים כמו שההודים מתייחסים לפרה". על פי חוסר האיזון הבולט בכתבה, ניתן בהחלט להתרשם כי לכתחילה לא היתה כוונה להציג דיון מדעי מעמיק ורציני, וכי דיעותיהם של אוהבי החתולים מובאות כלאחר יד ורק על מנת לצאת ידי חובה. בנוסף, הכתבה לוקה באי דיוקים, סתירות והעלמת מידע, והרי מספר דוגמאות לכך: בכתבה מובאים דבריו של פקח רשות שמורות הטבע (שאינו מזוהה בשמו), אשר טען כי היה עֵד לטריפתו של קיפוד על ידי חתול. אני, כאוהבת חתולים וכבעלת ידע לא מבוטל בנושא, יכולה להעיד כי פעמים רבות ראיתי קיפודים וחתולים אוכלים זה לצד זה ומעולם לא ראיתי חתול שתקף קיפוד (וגם לא תוצאות של תקיפה כזאת). יתרה מזאת, הקיפודים אשר אכלו לצד החתולים אף לא טרחו להיכנס לתנוחה של מגננה (דהיינו, להתקפד) מאחר שלא ראו בחתולים איום. חתולים יודעים היטב שלא כדאי "להתעסק" עם קיפודים משום שזו עלולה להיות חוויה מכאיבה. במקרה המתואר, סביר להניח שמדובר היה בקיפוד חולה או פצוע אשר לא היה באפשרותו להתגונן/להתקפד כפי שעושה קיפוד בריא מול איום. אולם את העובדות הללו לא טרח הכתב להביא, וכנראה אף לא טרח ללמוד את הנושא כפי שאמור היה לעשות כל מי שמעוניין לקיים דיון מדעי רציני, מעמיק ומאוזן. בנוסף, התועלת הרבה אשר מביאים החתולים בניקוי הרחובות והחצרות ממזיקים שונים כגון נחשים, מובאת בכתבה בצמצום רב – בכמה שורות בודדות. גם אופן הצגתה של עובדה זו מותיר את הרושם שהיא הובאה על מנת לצאת ידי חובה ותו לא. בנוסף, קיים חוסר הגיון מובהק בחלק מהטיעונים. לדוגמא, נאמר כי "אצל חתולים אין ואקום. אם אוכלוסייה בעיר או בשכונה מסוימת תסורס ותעוקר, החברים מהשכונה הסמוכה יבואו למלא את החסר וידאגו להמשיך במלאכת פרו ורבו." אולם אם, חלילה, תיושם ההצעה להרוג חלק מהחתולים ו/או להרעיב אותם למוות, האם במקרה דנן לא ייווצר ואקום? ייווצר גם ייווצר. נראה שהכתב לא היה מודע כלל לחוסר ההיגיון הנ"ל. זאת ועוד, כותב הכתבה בוחר להתעלם מהעובדה שכמעט את כל הנזק הנגרם לחיות הבר גורם האדם, אשר בהתפשטות חסרת המעצורים של יישובי מגוריו הוא דוחק את החתולים אל מחוץ לתחום המחיה שלהם ומאלץ אותם להגיע לטבע – אותו טבע אשר להגנתו נחלצים מתנגדי החתולים, אשר שוכחים (או בוחרים להתעלם מכך) כי האדם הוא אשר גרם מלכתחילה למצב לא בריא זה. בנוסף לכך, קיימת צביעות רבה בטיעון כי החתולים גורמים להשמדה של חיות בר רבות – צביעות אשר נובעת מהעובדה שהוזכרה בשורות הקודמות, לפיה האדם הוא הגורם העיקרי להכחדתן של חיות הבר. כאמור, נושא זה מובא בכתבה בשורות ספורות בלבד. אין לי כמעט כל ספק שפרסום הכתבה הנ"ל יגרום נזק עצום לחתולים - אנשים מסוימים אשר מתעבים חתולים, עלולים לראות בכתבה זו היתר רשמי להתעלל ולהרוג חתולים במקרה הרע, או למנוע את האכלתם ובכך לדון אותם לגסיסה ממושכת בייסורים במקרה הפחות רע. חתולים רבים סובלים גם כך מהתעללויות אכזריות, מרעב ומצמא, ופרסום הכתבה הזו רק יעצים את סבלם ובהחלט עלול להביא למותם של רבים מהם.

dio3

New member
שימי לב אגב שחוסר האיזון

מתבטא גם בהתייחסות לשונאי החתולים כאנשי מקצוע, ולאוהבי חתולים פשוט כאוהבי חתולים וכל דבר שנאמר על ידם ממוסגר ב: לטענתם של... דרך מצויינת להציג צד אחד כנכון ואבסולוטי וצד שני כתמהוני.

לולה177

New member
קראתי את מכתבך למערכת ידיעות

אני חושבת שהתייחסת יפה במכתבך לכל אותן הערות מזלזלות בציבור אוהבי החתולים. אין גם לי ספק שאנשים שהיו "פרווה" לא שנאו ולא אהבו חתולים, קראו את הכתבה ועכשיו דעתם שלילית על החתולים. בנוסף, אולי ניתן היה גם להתייחס לכך שכתוב בכתבה "במקרים חריגים" אפשר לירות בחתולים... מה זה מקרים חריגים? יכולות להיות לכך פרשנויות רבות, וזה בעצם אור ירוק לירי בחתולים באשר הם נמצאים. מה לגבי כל הציידים החוקיים והלא חוקיים בחיות הבר? מן הראוי לירות גם בהם... ואולי גם לירות בחוטבי העצים שפוגעים בטבע... או בזורקי שקיות הניילון בטבע... ובטח שצריך למצוא אשמים בשריפה בכרמל ולירות גם בהם...

למעלה