אירוח התקליטן פיני דקל בפורום חתונות

pini dekel

New member
שיר סלאו וכניסה לחופה

אז האמת שיש דימיון רב בין השיר שמוביל לחופה לבין שיר הסלאו ...

הנה לך רשימה קטנה שתתאים לשני המקרים :

beyonce - halo (hope for haiti version)

etta james -at last

celine dion - new day has come)slow version

t.v. carpio - i wanna hold your hand

david gray - sail away

nicole kidman & ewan - come what may

u2- unchain melody

bright eyes - first day of my life

liel & scorpions - send me an angel

chantell - feels like home

eros ramazotti & cher - piu che poui

eva cassidi - fields of gold

מזל טוב

stepTouch

New member
פיני דקל המלך !!!

כמה שאלות לפיני אחרי אירוע בלתי נשכח (ושהיה לנו הכבוד שהוא יהיה התקליטן בחתונה שלנו ... הרי לא כל יום פוגשים מלך !!!! )
1.איך אתה מביא את האנרגיות המטורפות שלך לרחבות הריקודים שוב ושוב בכל חתונה ?
2.איך זה להיות נערץ ע"י כל כך הרבה זוגות (או בניסוח יותר נכון - איך ההרגשה להיות מלך ? ? ? ) והגורם המרכזי בהצלחת האירוע ? (אנחנו היינו מוכנים להתחתן שוב רק בשביל עוד סט שלך)
3.איך אתה מצליח להחזיק רחבות עד הבוקר ? ? ? ( רמז : בחירות שירים ומיקסים בלתי נשכחים !! )

חולים עליך ומעריצים ...
E&S 6.9

noya66

New member
טיפים למציאת דיג'יי

היי,
אנחנו בידיוק בשלב של חיפוש דיג'י לחתונה שלנו ורציתי לדעת מה כדאי לשאול בפגישה עם דיג'י? למה לשים לב? ואילו סעיפים צריכים להיות בחוזה?
וכמובן - do's and don't בזמן החתונה :)

pini dekel

New member
טיפים למציאת די ג'י

אוקי

בהנחה שהגעתם אל הדי ג'י מחתונה או המלצה - קודם כל לדעתי החיבור בין הזוג אליו זה הדבר החשוב מכול ! אם יש כימיה והפגישה קולחת - 50 % מאחוריכם ...

הדברים הנוספים החשובים הם כמובן ותק ומכך הניסיון בחתונות ( ואני מדגיש חתונות ...זה עולם אחר לגמרי ממועדונים או מסיבות )

שעות הגבלה אם יש ( חשוב מאוד שהדי ג'י לא יסגור לכם את החתונה מוקדם מידי...)

מחליף למקרה ונבצר מהד ג'י להגיע ( סעיף שהייתי מכניס להסכם בניכם)

גיבוי טכני ( אם חלילה ישנה תקלה באחד המכשירים ...חשוב מאוד !!!)

התנהלות מול הקהל ( אחד הדברים הלא פשוטים בחתונה ואני מדבר על דודות שמבקשות באמצע המסיבה מיקרופון , להודי מזל טוב או סתם שיר שיחריב את הרחבה ( מצד שני כן להיות חיובי לכאלה שבאים ומבקשים שירים _ חשוב מאוד !!!

אני מאמין שאם תתנו אמון בדי ג'י ולאחר שהסברתם לו מה מותר ומה אסור - לא תצטרכו לעשות דבר בערב ...רק להנות !!!

מזל טוב

כמה שאלות שעולות כאן הרבה

מהו היחס לזוג שרוצה לתת רשימה סגורה של שירים? איך אפשר לחבר בין זוג שלא רוצה מיינסטרים לקהל מיינסטרים ולדרישות האורחים?
על איזה ציוד גיבוי כדאי להתעקש שיהיה לדי ג׳יי?
איכות מערכת ההגברה- כיצד זוג יכול לבחון את האקוסטיקה ואת טיב מערכת ההגברה בסגירת מקום? איזה שאלות כדאי לשאול את המקום על מערכת ההגברה לפני שסןגרים?
איך גורמים גם לקהל המבוגר יותר להצטרף לחגיגה (לפחות בהתחלה) ולבוא לרקוד?
איך שומרים על רחבה מלאה גם בחתונה קטנה? טיפים והמלצות!

pini dekel

New member
תשובות לשאלות שחוזרות

1. לדעתי זוג שרוצה להביא לדי ג'י רשימה סגורה עושה טעות ! מעולם אין לדעת מה הקהל ירצה לרקוד ולאן הערב יזרום. אני מאפשר לזוגות שלי להביא לי רשימה ( לפעמים אפילו רשימה גדולה ) ובודק אתם מה אסור לי לנגן באותו ערב ... לפני כשלש שנים יצא לי לנגן בחתונה שניתנה לי רשימה סגורה ...החתונה הייתה מוצלחת אבל היא הייתה יכולה להיות יותר מוצלחת לולא הייתי מוגבל !

2. זוג שאינו חובב מיינסטרים , קודם כל יכול להביע את טעמו המוזיקלי בקבלת הפנים ( הוא כבר מסמן שהערב קצת שונה מוזיקלית ) לגבי רחבת הריקודים אני חושב שחייבים מיינסטרים בתחילת הערב ( בשילוב דברים קצת אחרים ) אם רוצים שבאמת הרחבה תהיה מפוצצת ולאחר מכן ( אחרי שעה- שעתיים) אפשר בהחלט לעבור למוזיקה שהיא לא מיינסטרים , אם זה רוק אלטרנטיבי , מוזיקת טראנס , או מסיבה ישראלית .

3. ציוד גיבוי שנדרש מה די ג'י - מיקסר חלופי , מחשב חלופי , מיקרופון חלופי.

4. רק די ג'י יכולים לדעת באמת את איכות מערכת ההגברה בגנים , אלא שלדי ג'י לרוב מגיעים אחרי שסגרו כבר גן. דרך נוספת היא להיכנס לאתר של איגוד הdj's שם ישנה טבלה המדרגת את איכות מערכות ההגברה בגנים ( על פי סקר די ג'י)

5. לגבי מערכות הגברה בגנים כדאי לשאול האם המערכת מוגבלת בעצמתה והאם מתי שהוא והעצמה יורדת... ( נדהמתי לתקלט בגן אירועים בקיץ שעבר כשהחל מחצות והעצמה ירדה פלאים מה שהקשה מאוד על הרוקדים והביא אלי המון תלונות

6.על מנת לגרום לקהל המבוגר להצטרף לחגיגה צריך באמת די ג'י טוב...חחח... אני ממליץ לכאלה שמעוניינים לנגן בשעה הראשונה גם מוזיקה שתתאים לקהל המבוגר ולא חסר....שירים ישראליים , נגיעת 60 , דיסקו מה 70 80 וכמובן לטיני . כמובן שהכול משולב בסגנונות אחרים ובמוזיקה עכשווית

7. על מנת לשמור על רחבה מלאה בחתונה קטנה צריך לאפשר לדי ג'י יד חופשית ומגוון סגנונות רב ביותר כמו כן להקטין את הרחבה ולגרום אינטימיות ברחבה על ידי ריהוט אלטרנטיבי ותאורה נכונה

מקווה שעזרתי במשהו...

pipidi

New member
אני כבר אחרי, אבל שאלה שמעניינת אותי

אם זוג מבקש שיר מסויים לאחד מהחלקים החשובים (כניסה/שבירה/סלואו) ואתה מודע לכך שהקונוטציה של השיר היא שלילית או שהוא נכתב על אירוע שלילי - האם תיידע אותם על כך? האם אתה בודק דברים כאלה?

אצלי הסתבר ששיר הסלואו שבחרנו, שהיה נשמע לנו מאד יפה, חיובי ורומנטי הוא בכלל על משהו אחר... שמקושר לשואה
.
התייעצנו עם הדיג'יי, לא עלינו על העניין הזה, ורק אחרי זה גיליתי את זה במקרה בפורום. אני אמנם לא מתחרטת, כי בד"כ יש לי דרך עקומה להבין מילים של שירים ואני עדיין חושבת שהוא רומנטי.

pini dekel

New member
שאלה של אחרי

אני בהחלט מיידע את הזוג אם אני יודע שהשיר שהם בחרו לא מתאים מבחינת המילים או הקונוטציה שלו שלילית וכבר קרו לי לא מעט מקרים .

דרך אגב לפני הרבה שנים היה השיר של אחינעם ניני - בואי כלה מאוד פופולרי וכל זוג שהיה מגיע אליי הייתי מסב את תשומת ליבו שהמילים לא מתאימות בלשון המעטה.

נ.ב. - איזה שיר בחרתם ? אחינעם ניני - החיים יפים ? סתם ניחוש....

pipidi

New member
לא - היה מדובר בשיר הסלואו שלנו

"Dance Me To The End of Love" Leonard Cohen

gilguliti

New member
מתה על השיר הזה! איך הוא מקושר לשואה?

מעולם לא שמעתי על זה ואני מתה על לאונרד כהן ומכירה לא מעט שירים וסיפורים על שירים שלו...
ובאמת אחד השירים היפים שיש, וגם בעיני הוא מאד מאד רומנטי.

pipidi

New member
גיליתי את זה בפורום, מישהי ציינה את זה

ניתן לראות שגם בתיאור של השיר בסרטון ביו טיוב כתוב על זה משהו. כתוב שם, שלאונרד כהן בעצמו סיפר שהמקור לשיר נולד מכך שבאחד ממחנות ההשמדה ליד המשרפות, הכריחו קבוצה של נגני מיתר יהודים לנגן ולרקוד בזמן שהזוועה מתחוללת, זה היה הזוועה האישית שלהם לנגן ולחיות בזמן שהם מלווים במוזיקה קלאסית את חבריהם למוות.

זכויות יוצרים ואקו"ם.

שלום פיני.
מה בעצם ההתנהלות מול אקו"ם בנוגע לזכויות יוצרים על המוזיקה אותה אתה משמיע?
איך כל זה עובד?

האירוח הסתיים

אנו מודות לפיני דקל על השתתפותו המועילה והתורמת ובטוחות שהעצות והטיפים שלו ישמשו את משתתפות ומשתתפי הפורום בהמשך.

השרשור של האירוח יתווסף להודעות הנבחרות.

למעלה