בקשת עזרה... מצאנו כרגע בחצר 2 ארנבונים

trasie

New member
בקשת עזרה... מצאנו כרגע בחצר 2 ארנבונים

קטנים, אחת פצועה בעין, הכלבה מצאה אותה אחרי שכמעט נדרסה ממכונית.
יש לנו 3 כלבים וחתול, אין לנו מושג מה לעשות וכיצד לטפל.
הם מאוד קטנים. אם מישהו יכול לייעץ מה לעשות, מה לתת לאכול, שמתי להם מלפפון חתוך ולא נראה שהם אוכלים.

אנסה לעזור

דבר ראשון שימו אותם במקום שקט בתוך הבית הרחק מהכלבים והחתולים.
דבר שני לא מומולץ לתת להם ישר מלפפון לא בטוח שזה יעשה להם טוב לעיכול.
כדאי ורצוי לגשת עם שניהם ובמיוחד עם הארנב הפצוע לוטרינר מתמחה בבעלי חיים אקזוטים שיסתכל עליהם ויתן טיפול ראשוני.
לארנבים יש אוכל מיוחד ואם הוא לא בהישג יד אז רצוי לתת להם בינתים חסה ולשים להם קערה של מים. ומחר גשו לחנות חיות וקנו להם תערובת שעולה 7 שח וקצת אספספת.

חשוב לתת להם זמן לבד ושקט ולא לנסות להרים אותם ארנבים לא אוהבים את זה !

אני מקווה שעזרתי בקצת ושהם ישרדו

בהצלחה ובבקשה תעדכנו מה קורה איתם

Runny

New member
עוד מידע אין לי הרבה מה לחדש, רק להוסיף עוד פרטים.

בנוסף, אם תצרפי תמונות ניתן אולי יהיה להעריך את גילם (לפחות לקבוע האם תינוקות או מעבר).

מזון ראשוני לקנות כופתיות (הממולצות הן של של ריבוס ,זהו מזון דחוס).
לשים לב לא לקנות תערובות של מיני מזונות שונים (שמשום מה ממליצים בחנויות), אלא את הכופתיות.
כמו כן חשוב חציר, היות והם קטנים האספסת יהיה מעולה.

לסדר להם פינה בה יוכלות להתחבא, כמו קופסת קרטון ולרפד את הרצפה בבד כלשהו (בידוד).

פציעה בעין יכולה לגרום לדלקת ולכן באמת מומלץ לגשת לוטרינר מהר ככל שניתן לקבלת אנטיביוטיקה ומשככי כאבים.
כמובן שיש גם טיפול מונע אנזימתי להצלת העין ,אם ניתן בכלל.

בינתיים ניתן לתת חסה/עלי בייבי/פטרוזיליה/כוסברה/שמיר/נענע או כל מה שיש בבית. לשים לב לגללים שלהם שאמורים להיות עגולים וחומים וקשים.
היות והם קטנים מאד יכול להיות שהם לא יקבלו טוב את אחד מהמזונות ולכן יש לתת סוג אחד מהם (מה שיש בבית) ולהחליף אם יש תגובה רעה.

בהצלחה.

nekrophile

New member
מה זו החומצה הזו?

פטרוזיליה זה הירק שמומין הכי אוהב.. לא מומלץ לתת?

trilliane

Well-known member
מנהל
סוג של אלקלואיד, רעלן חלש בצמחים

אלקלואידים (alkaloids) הם תרכובות אורגניות חנקתיות, רעלנים חלשים שצמחים מפתחים לעצמם כהגנה. בכמויות קטנות זו לא בעיה, אבל לא לתת יותר משליש מכמות הירקות היומית המומלצת מירקות שיש בהם כמות משמעותית של חומצה אוקסלית כמו פטרוזליה ועלים של חרדל, תרד, סלק, מנגולד, צנון/צנונית. מירקות כאלה יש לתת רק סוג אחד ביום לכל היותר.

Insulted

New member
הבהלת אותי לרגע

אני נותנת לג'יה פטרוזיל או נענע כשאין עלי בייבי לקנות והיא מתה על זה. אבל זה לעיתים רחוקות וליום-יומיים. או לסלט שלי.

כל הכבוד על ההצלה!! אתם מדהימים

הנה מידע בסיסי על גידול ארנבונים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1480&MessageId=155025107

בגדול אם אתם מעוניינים לגדלם יש בהחלט כלבים וחתולים שמסתדרים עם ארנבונים. זה תלוי מאוד באופי של החיות שלכם.
כרגע, בכל מקרה, חשוב לתת להם זמן לנוח ולהתאקלם, ובהחלט מצטרפת להמלצה לגשת לוטרינר מומחה לבדיקה ראשונית וטיפול (עדי גנץ בהרצליה, עמיר מאורר בחולון ודניאלה יעקב בבית דגן). במיוחד עכשיו כשיש פציעה - חשוב שוט' שמבין יראה אותם (ולא לסמוך על הוט' שמתחת לבית גם אם הוא אומר שהוא מבין) ארנבונים שונים בפציעות ובמחלות שלהם מכלבתולים וזה לא מחלים אצלם באותו אופן ועלולים להיווצר אבצסים פנימיים מהפציעות...

נשמח לסייע בכל שאלה בהמשך ושוב כל הכבוד לכם - זה לא מובן מאליו!

DivineStorm

New member
הלוואי עוד אנשים כמוך!

אין לי מה להוסיף.
רק אומר שכל הכבוד!
תעדכני מה קורה הלאה

trasie

New member
2 ארנבונים שמצאנו בחצר...

תודה לכל מי שניסה לעזור, אבל לצערי בעקבות מה שקרה, לא הגבתי בזמן, הבת שלי עד עכשיו מתייסרת.
עוד באותו היום לקחנו אותם לוטרינר שלנו, והוא בדק אותם, אחד היה עם פציעה על יד העין, העין לא נפגעה הפצע היה על יד והוא כמעט בטוח קיבל מכה מפגיעה של רכב או משהו, והשני נראה בסדר יחסית. הם היו בני 4 שבועות בלבד והוא ביקש מאיתנו להשאיר אותם אצלנו בבית בארגז באחד החדרים, וכמו כן להשאיר אותם יחד ולא להפריע להם, ולא להעביר אותם לאף מקום עד שנביא אותם לביקורת בשבוע אחרי, וכך אמנם עשינו בנוסף קנינו אוכל מיוחד, פעלנו בעצם גם עפ"י העצות שקיבלנו מהפורום, אלא שלאחר הלילה השני, הארנבון הראשון שנפגע, לא שרד את הלילה, ואילו 2 לילות אח"כ השני לצערי - לא שרד גם כן.
יש לנו בבית 3 כלבים ו- חתולה - בגילאי שנה וחצי ועד 7 שנים - שנאספו מהרחוב ואמנם אין לנו נסיון בבע"ח הקטנטן וחסר הישע וזה היה מאוד עצוב, וחשבתי בכל זאת לשתף.

תודה מראש על כל הסימפטיה והעזרה.

למעלה