האם יש מורה לנינג'יטסו בארץ באחת מהשפות הנ"ל?

juliane

New member
האם יש מורה לנינג'יטסו בארץ באחת מהשפות הנ"ל?

גרמנית/ספרדית?
תודה

ש מים

New member
בערך...

איתי מתאמן בחור מדהים, שהוא גם מורה מעולה (אבל אין לו דוג'ו משלו) והוא דובר ספרדית שוטפת. אני סבור שאתה יכול להשתלב בקבוצה שלנו, ולקבל ממנו תרגומים והסברים און-ליין (בעיקר אם תעבוד כבן-זוגו באימונים). ככה תרוויח 2 ציפורים:
  1. תקבל כמורה את אחד מאנשי הניג'וצו והג'ודו המובילים בעולם (והוותיק מבין המערביים) - דאי-שיהאן דני ווקסמן.
  2. תקבל "מורה פרטי צמוד" מעולה ביותר - את אלי.
אם מתאים לך, האימונים מתקיימים בימי שישי בבוקר ברמת-חן (רמת גן). ואתה מוזמן ליצור קשר לקבל פרטים נוספים.

juliane

New member
תודה - אני חוששת שלא נתתי מספיק פרטים

הבקשה היא עבור בני בן ה-10, הוא לא דובר עברית, אנחנו מגיעים כנראה לשהות של מספר חודשים לרגל פרויקט והוא מעונין מאוד להמשיך להתאמן הזמן הזה בארץ.
לכן חשוב לי מישהו שיוכל לתקשר איתו באימונים (באופן כללי הוא גם מאוד מחובר למורים שלו, שמדריכים אותו מעבר לשיעורים).
הבחור שהזכרת נשמע אפשרות מעניינת, במידה והוא מוכן/מעונין.

ש מים

New member
כמה שאלות

1. באיזה אזור בארץ אתם גרים?
  2. "נינג'וצו" זו הגדרה מאוד "אוורירית" היום. בארץ ובעולם יש אנשים שונים המכנים את החומר שהם מלמדים בשם "נינג'וצו". האם את יודעת לאיזה בית-ספר יפני/עולמי הוא משתייך? מי ראש השיטה"? האם הוא לומד/משוייך ל- Bujinkan, או לבית-ספר אחר?
  3. האם את יודעת מה שם המורה שלו בארץ ממנה באתם (ומאיזו ארץ באתם)?

juliane

New member
כמובן Bujinkan

אחרי 3 שנים אנחנו יודעים הכל גם אם אנחנו לא רוצים
(סמינרים להורים, הדגמות, שיחות...)
סוף שנה שעברה עברנו לוינה, הדוג'ו מסונף ל Ninpo, תחת פיקוח של Zoran Radakovic.
לפני כן בגרמניה הוא היה אצל שאכט - הכל התחיל מהקהילה היהודית (משה קסטיאל ואחרים), האמת שהתכוונתי לברר איתו במייל, אבל מכיוון שאני פעילה בתפוז שאלתי כאן.
אחרי הכל מדובר פשוט בילד בן 10 שרוצה להמשיך להתאמן, אם בסופו של דבר ייצא לפועל, אבל גם עם תוכן - לא רק תנועה.

ש מים

New member
אחלה מורים!

על Zoran שמעתי, אצל קסטיאל התאמנתי מעט בארץ (במקביל לאימונים אצל המורה שלי).

אם תרצי בכ"ז לנסות את אלי - הוא חוזר לארץ באוקטובר (מתגורר באשדוד וכאמור, מתאמן איתי ברמת-גן). אני מלמד בגבעת-עדה ואהיה מוכן לאתגר את עצמי (ואת הבן שלך) בנושא השפה (צרפתית ואנגלית יעזרו לך? אם לא, אני מציע לו להתנסות באימון מבלי לדעת את השפה. ההצלחה תלויה במורה ובגדול הקבוצה...
)
בכל מקרה - שיהיה המווון הצלחה, ונראה שיש לך ילד חזק מאוד בנפשו, ושיודע מה הוא רוצה. זה הכי חשוב!
האתר שלי: dojocaracal.com

juliane

New member
לא הייתי כאן כמה ימים, אבל תודה רבה על התשובה

הבן שלי בכלל יצא לי ספורטאי - הוא גם שוחה ומתאמן ב KTD - את האימונים האלה יעשה איתי ועם בעלי. ויש כמובן גם את הענין של הלימודים בארץ - אבל זה פתיר. עכשיו נותר לראות אם הפרויקט ייצא לפועל :)

ש מים

New member
השפה כמחסום

ייתכן וזה אינדיבידואלי/אישי וייתכן שיש קשר לנסיון, אבל מנסיוני - השפה אינה מהווה בהכרח מחסום בלימוד אמנויות הלחימה. אמנות הלחימה היא בעיקרה - "שפה בתנועה", ולכן - ככל שפה - מחייבת לימוד בפני עצמה, ללא קשר לידיעת שפה אחרת. אפשר לדמות זאת לדעתי לכניסה לאולפן סגור, ללימוד שפה זרה, ללא אפשרות לדבר בשפת האם שלך. לכן, חשוב יותר הוא אישיות וזהות המורה, ופחות השפה המדוברת בדוג'ו.
תחשוב על זה ומציע לך לחפש את המורה הנכון.
בהצלחה.

למעלה