חשד לאוטוסקלרוזיס - הסבר לטיניטוס

נועהודו

New member
חשד לאוטוסקלרוזיס - הסבר לטיניטוס

אצלי מצאו את הסיבה לטיניטוס - ככל הנראה אוטוסקלרוזיס. אני מפרטת את הסימפטומים למען אלה שאולי חולים במחלה ולא יודעים, מכיוון שיש למחלה טיפול שמרפא גם את הטיניטוס. המחלה היא תורשתית ומופיעה בגילאי 20 - 30 ומתבטאת בירידה הדרגתית בשמיעה בעיקר בתדרים הנמוכים. המחלה פוגעת באחת מעצמות השמע (נדמה לי הארכובה...) שהופכת לספוגית ולכן לא זזה בצורה תקינה. 75% סובלים גם מטיניטוס ושמיעת הדופק. למחלה יש טיפול בעזרת פלואוריד או ניתוח החלפת העצם לתותב עם אחוזי הצלחה גבוהים של 90% בהחזרת השמיעה למצב תקין ובהעלמת הטיניטוס (אם כי יש מקרים נדירים של אבדן השמיעה בעקבות הניתוח ואפילו טיניטוס חזק יותר). אני כנראה סובלת מהמחלה כבר 7 שנים כשרק בשנה האחרונה התחלתי לשמוע את הדופק ולפני שלושה חודשים טיניטון באוזן שמאל. כרגע שוקלת את האופציה הניתוחית. אשמח לשמוע מאנשים שמכירים את המחלה או עברו את הניתוח. יום טוב נועה

סטודנטX

New member
היי נועה רציתי לדעת

לגבי האבחנה שציינת שסיבה חטינטוס שלך , איך הגעת לאבחנה ? זה נראה בבדיקה מסוימת ? מה עוד מבדיל את זה מ"סתם" טינטוס יש כאבים ? ושאלה נוספת את כותבת על מונח שמיעת דופק למה את מתכוונת בתופעה הזו ? אודה לך עם תעני

נועהודו

New member
לזהבה וסטודנט,

הנוירולוג היה הראשון שעלה על החשד למחלה. בדיקת השמיעה לאחר מכן גם כן תומכת בהשערה. הכל עדיין בגדר חשד מכיוון שלא סיימתי את כל הבדיקות - יש לי עוד בדיקת ברה וCT ועדיין לא התקבלו תוצאות של בדיקות הדם. לשאלה של סטודנט, אין כאבים. הסימפטומים הם ירידה בשמיעה בתדרים נמוכים שיכולה להיות מאוד איטית במשך שנים ואז להחמיר עד כדי הפרעה בתפקוד, כמו שציינתי אצל 75% מהאנשים יש גם טיניטוס ושמיעת הדופק - פשוטו כמשמעו, פשוט שומעים את מחזור הדם באזניים, כל הזמן!!! כמו כן, בגלל שהמחלה תורשתית צריכה להיות במשפחה הסטוריה של בעיות שמיעה - למשל אצלי אבא שלי לא שומע טוב מגיל צעיר (סיבה לא נבדקה) ודודים שלו חרשים אילמים. כרגע אני בשלב של איסוף הממצאים מכל הבדיקות ורק בסיום כל הבדיקות אוכל לחשוב על הטיפול. כל המידע והאחוזים שהבאתי הם מהאינטרנט, יש המון מידע באנגלית בנושא. אני מתכוונת לשקול אופציה של ניתוח בגלל אחוזי ההצלחה הגבוהים בהחזרת השמיעה לתקינה לחלוטין!! ואולי גם העלמת הטיניטוס. כמובן שעלי לבדוק סטטיסטיקות אינדיווידואליות של מנתח. הטיפול החלופי הוא כדורי פלואוריד אולם מכיוון שכבר יש לי ירידה בינונית בשמיעה וקשה לי לתפקד אני רוצה לשקול את הניתוח (וגם בגלל הטיניטוס). דרך אגב, אם לא מטפלים במחלה השמיעה מתדרדרת עד לחירשות מוחלטת, וזה מה שהיה למוצרט!! המחלה יכולה לגרום גם לפגיעה עצבית, ואת זה כמובן אף ניתוח לא יפתור. זהבה אני אשמח אם תבררי אופציות חלופיות לניתוח. חוץ מהפלואוריד לא ידוע לי על אף טיפול אחר. תהליך הבדיקות בקופ"ח ארוך ומיגע, ברגע שיהיו לי תוצאות אעדכן אותכם. יום טוב נועה

zs1957

New member
תודה על המידע אודות אוטוסקלרוזיס

היי נועהודו, אן תוכלי לספר לחברים באיזה מרכז רפואי את עובדת? האם הרופא שהציע לך את הניתוח הוא רופא אף אוזן גרון?את מציינת הצלחה של 90$ בניתוח,האם קבלת חוות דעת נוספת אודות הניתוח? האם שקלת טיפול לחופי לניתוח? בניתוח יש סכנה של כישלון ואף החמרה, האם שקלת זאת? אני אברר למענך על טיפול רפואי מערבי תחליף ניתוח,אם אין לך התנגדות? לאחר קבלת האישור אברר לך עם גורם רפואי . תרגישי טוב זהבה שחם

למעלה