האינטרס של לשכת עורכי הדין לפרסם

shaisharon01

New member
האינטרס של לשכת עורכי הדין לפרסם

בזמן האחרון רואים המון פרסומים של לשכת עורכי הדין, שיוצאים נגד החברות למימוש זכויות, וממליצים לקחת עורך דין לייצוג מול הביטוח הלאומי.
ההמלצה היא לקחת עורך דין באופן כללי, בלי להתמקד במשרד ספיציפי.

ולאור העובדה שהפרסום הזה עולה המון כסף - אני מעריך אותו בכמאות אלפי שקלים אם לא יותר מכך - לא הבנתי מה האינטרס של הלשכה להשקיע כ"כ הרבה כסף בפרסום הזה שאינו מופנה לאף עסק ספיציפי?? מי ירוויח מזה שהשלכה תעשה שירות ל"עורכי דין" באופן כללי...כשיש בארץ עשרות אלפים כאלה.
ובכלל למה ללשכה להשקיע כ"כ הרבה כסף בפרסום?

החברות למימוש זכויות פוגעות בפרנסת עורכי הדין

וללשכה יש אינטרס לגיטימי להגן עלינו. יחד עם זאת, הדרך שהיא נוקטת לא ראויה. לדעתי יש להתיר פרסומת מסחרית גם לעורכי דין עם מגבלות מינימליות.

shaisharon01

New member
עדיין לא ברור

נכון שהחברות למימוש פוגעות בפרנסת עורכי הדין, אבל עדיין לא ברור מה האינטרס של הלשכה להגן על עורכי הדין באופן כללי, ולהוציא על כך סכומי עתק.

הלשכה צריכה להשקיע בפרסום כמיליון ש"ח, ומה יוצא לה בתמורה? שאולי בעתיד יהיה לעורכי הדין יותר פרנסה? ואם לעורכי הדין תהיה יותר פרנסה, מה הלשכה תרוויח מזה? יש בארץ עשרות אלפי עורכי דין, והפרסום לא מתמקד במשרד ספיציפי

הלישכה גובה מהעורכי דין

דמי ועד בית (אני חושב לא בטוח)
אז הם מראים שעושים משהוא עם הכסף

בשנות ה90 היו כבלים פירטיים . פגעו בפרנסה של בתי הקולנוע ובספריות הוידאו .
קם ועד פעולה שגבה כסף דמי הישתתפות במילחמה . כול סיפריה ובית קולנוע תרמו כסף לועד למיגור התופעה . ומה קיבלנו ??? . 3 חברות כבלים שמשדרות מאות סרטים . ובתי הקלנוע והסיפריות סגורים . והכסף הלך לעורך דין שטיפל בזה
ועשה מיליונים
כך עם הפירסומת . לא ניתן לעצור את הקידמה

shaisharon01

New member
מאיפה להם הכסף?

שווי הפרסום המדובר מוערך בלפחות מליון...אפילו אם נקח דמי חבר חודשיים של נניח 50 שקל בחודש, מכל העורכי דין, עדיין לא תגיע לסכום המדובר..
וקח בחשבון שהלשכה צריכה עוד לממן את כל עובדיה ומשרדיה וכו'..

מי מעריך את הפרסום במיליון?

לתלות כמה שלטים על גשרים ועל שלטי חוצות זה פרוייקט של מיליון שקל?
לא נראה לי שאתה בכיוון.
&nbsp
דמי חבר שנתיים הם סביב 1,000 ש"ח לעו"ד בעל ותק של 5 שנים וצעירים יותר משלמים מעל פחות. יש גם תקציבים נוספים (לא נפתח להם ספרים עכשיו).
רק מדמי חבר מתקרבים ל-40 מיליון ש"ח בשנה להערכתי. לא בדקתי, ויכול להיות שאני טועה, אבל נראה לי שזה בערך הכיוון.

shaisharon01

New member
אני מעריך

פרסום על אוטובוסים ושלטי חוצות עולה עתק..
אני זוכר שפרסומת בודדת בטלווזיה עולה כמה עשרות אלפים, אז גם אם תגיד שכל שלט חוצות עולה 1000$ ליום, ותקח בחשבון שהפרסומים מציפים את כל המדינה (כל חור שאני נוסע אני מוצא איזה שלט כזה)
וגם דומני שמפרסמים ברדיו...וקח בחשבון את העלויות של ההפקה, עיצוב וכו'..
זה יוצא לא מעט.
לפי החשבון שלי, יש בארץ כ13 אלף עורכי דין, כלומר תקציב של כ13 מיליון לשנה.

עיקר המאבק הוא במוסד לביטוח לאומי עצמו

ששולח ללקוחות שלנו מכתבים ומסרונים לפיהם כדאי לוותר על ייצוג מעורך דין, ולהגיע לועדות הרפואיות בלי עורך דין מייצג.
&nbsp
אני ישבתי עם לקוחה שסובלת ממחלה ניוונית תורשתית קשה מאוד, בחדר ההמתנה לועדה הרפואית, ובעלה הראה לי שהם קיבלו SMSים מהמוסד לביטוח לאומי שמפציר בהם להגיע לועדה ללא ייצוג.
אני חבר בועדה מחוזית של הלשכה (מחוז מרכז) לענייני ביטוח לאומי. גם שם אמרתי, שלעניות דעתי יש פתרונות אחרים ויעילים יותר מקמפיין פרסומי כזה.

אם כבר עורכי דין אז

2 עורכי דין רימו אותי והוציאו מימני סתם כסף
אחד על רשלנות רפואית לקח 18 אלף ש"ח מאישתי ז"ל
ולא הגיש אפילו תביע . כול פעם שהיתקשרתי אלו אמר חסר עוד פתק
השני הוציא מימני סתם 7 אלף ש"ח . על ענייני הגירה לאישה זרה מתיילנד שהיום אישתי . סיפר סיפורים על מישרד הפנים . ולא עשה כלום . כתב מיכתב
עד שעורך דין חבר יעץ לי , רק אים תיתחתן בתיילנד מותר לה להיכנס שישראל לתמיד . וכך עשיתי
מישרד הפנים וביטוח לאומי . פועלים לפי חוקים ותקנות . ולא לפי שיטת המצליח . אין צורך בעורך דין . ולראיה אחרי החתונה שלי כול הדלתות ניפתחו בפני . תיקרא את הפירסום באתרי עורכי הדין . איך הם עושים חושך בעניים . למי שרצה להביא אשה זרה לישראל . שרק הם יצליחו לסדר לך ויזה . ולא אחר
עורך דין מת"א שדיברתי איתו ביקש 18 אלף ש"ח על אישור לבחורה
לכן ביטוח לאומי צודק . אים מגיע לאזרח פיצוי הוא יקבל את זה . כי יש הרבה רמאות מיצד האזרחים . גם בהגירה , וגם בביטוח לאומי

shaisharon01

New member
תגובה

1.איך לקחו לך 18 אלף שקל על רשלנות רפואית ובלי לעשות כלום?
בתביעות נזיקין עובדים לפי אחוזי הצלחה, בד"כ 20% מהסכום שהרווחת.
אפילו כאלה שלוקחים כסף על פתיחת תיק לוקחים כ3000 שקל, לא 18.

2.אני לא בעד עורכי הדין, אבל לא בטוח שהמוסד לביטוח לאומי יותר תמים וששם לא עובדים בשיטת המצליח. לא מעט אנשים שהתחלקו כל חייהם במשכורתם עם ביטוח לאומי, בעת צרה הם לא עומדים לצידם ולא מקבלים את מה שמגיע להם

עשו לאישתי תרגיל ................

העורך דין אמר הוא עובד על אחוזים . יצליח יקח . אבל ..........................
צריך חוות דעת מומחים גדולים . פנה למישרד X
הם יתנו לך חווד דעת . העורך דין הייה בביתי . דיבר עם אישתי ז"ל . אני וילדי לא היו בבית . אישתי הייתה כבר ליקראת סוף הדרך . פנו מהמישרד הזה . שזה המישרד שלו תחת שם אחר . וביקשו 18000 ש"ח כולל מע"מ . והיא לא התיעצה עם ילדי ואיתי . שכמובן לא היינו מסכימים לתת . ואחרי 4 חודשים ניפטרה
עבד עלה עם עניין חוות דעת מיקצועית . של מומחים . שזה בעצם גם המישרד שלו
תחת שם של חברה בע"מ . ולא היגיש שום תביעה לבית מישפט .
סיפור ארוך

צריך כוחות זמן

אנ י ליקראת 70 ילדיי עסוקים . אין זמן וכוח .
ואים אתה נופל על שופט שחבר של העורך דין . אז הסיכויים של קלושים
כותב מניסיון אישי
פעם שופט הייה חבר של העורך דין שלי . הלך לטובתי

ולא מיזמן השופט הגן על הניתבע . כי העורך דין הייה בתחילת הדרך

הכול שמור לי ואשמור לך

הוא יפול על ידיים אחרות

הפרסומות ה אלו לא ראויות בעיני

עם כל הכבוד, הלשכה אינה הכיס הפרטי של סקטור זה או אחר של עורכי הדין.
אני בטח לא מוכן שיעשו כזה שימוש בכסף שאני נדרש לשלם לה כל שנה (מצד שני, הם החליטו ברוב חוכמתם לבטל את התשלום המזערי ששילמו לבוחנים בבחינות הלשכה בעל פה, למרות שהמתמחים משלמים ללשכה בנפרד לפחות למיטב ידיעתי).

למעלה