שלום לכם אפשר להפריע בשאלה???

שלום לכם אפשר להפריע בשאלה???

איך הגעתם לזוגיות פתוחה??? שאלת המאה ובטח שאלו אותה כאן הרבה אני נשואה 5 שנים ומאוד רוצה זוגיות פתוחה התגובה של בעלי הייתה "על גופתי" מה עושים ?? האים יש דרך להגיע לזה בכל זאת??? האים תמיד יש צד אחד שרוצה יותר זוגיות פתוחה או שבדרך כלל זה מגיע משני הצדדים??? סליחה על ההפרעה ותודה מראש לעונים

מי אמר שאת מפריעה? ../images/Emo39.gif

צודקת, אכן שאלו כאן את השאלה הזאת (לא שזאת סיבה לא לשאול שוב, כמובן). אני אנסה לענות לך יותר מאוחר, אבל עד אז - הנה שרשור טרי יחסית בנושא: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=1441&msgid=95209065

ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

כל זוג מגיע לזוגיות פתוחה מסיבותיו שלו ובקצב שלו. אם בעלך ענה כעת <בתקופת זמן זו> "על גופתי" זה לא אומר שבעוד שנה הוא יענה את אותה התשובה. השאלה היא מה טיב היחסים שלכם? עד כמה זוגיות פתוחה יכולה להועיל לכם? למה את בוחרת בזוגיות כזו? האם תוכלי לפרגן לו מבלי להצר את צעדיו ולעשות סצינות קנאה? האם הוא יוכל לפרגן לך? יש הרבה שאלות והתשובות נמצאות אצלך. לפני שאת מציעה שוב זוגיות פתוחה את צריכה לשבת עם עצמך ולחשוב אם את מובילה את שניכם למקום טוב יותר. בהצלחה

תודה

אני באמת לא יודעת שאלת המון שאלות קשות ולא פשוטות בכלל ואולי בגלל זה הגעתי לכאן לשמוע אותכם לי אין בעיה לפרגן לו מבחינתי זה שהוא בסוף, אחרי הכל, חוזר הביתה אלי, זה מה שמעניין מה יעשה בחוץ זה החלטה שלו ואם ירצה לספר אין לי בעיה לשמוע אבל הוא לא יכול לפרגן לי מבחינתו עדיף להתגרש (אנחנו מרקע דתי) מאשר שגבר אחר יגע בי

blue clue

New member
את לא ברורה

אולי גם לא הבנת בעלך... הוא אמר "על גופתי" שזה לא דבר שלילי. אולי הוא לא התכוון לגופתו המתה, אולי הוא התכוון על גופו החי...
בתכלס... אם בעלך אמר "על גופתי", מה יש לך פה לדבר? את חתומה על חוזה, ובעלך מתעקש לקיים את תנאי החוזה. אם הוא חכם או טיפש זה כרגע נושא אחר לדיון. ברור שזוגיות פתוחה חייבת להגיע משני הצדדים, כמו דרך אגב זוגיות סגורה. כל יחסים בין שני אנשים חייבת להגיע משני הצדדים. אם לוחצים (ואני מכיר מקרה שבו הבעל לחץ) רק רע יכול לצאת מזה. טוב, לא נגלה.

goeran

New member
היה יכול להיות

מעולה אם היא הייתה אשתי. אבל היא לא :)

Love To love u

New member
אם כבר הפרעת אז

ברוכה המצטרפת
ולשאלתך אין תשובה אחת בטח לא כזו שתהיה חד משמעית היום כשאינני בזוגיות כלשהי אני חושבת שמי שלא אכיר אצליח לשדר לו מי/ה אני ומה אני רוצה מעצמי ומהזוגיות שלי .. בטוחה שאתקשה למצוא מישהו בראש שלי < שעבר את נושא ההתאמה קודם > אך לא אתפשר .. כשפתחתי בעברי את הנושא הזה לאחר שנים של נישואין זה הצליח אך לא מהסיבות הנכונות ולכן לזמן מוגבל .. ובכ"ז התנסתי וברור לי שלא אשאף שוב לזוגיות מונוגמיות .. במקרה שלך זה נראה קשה ( לפי מה שאת מתארת ) ואולי תיזמי שיחות .. לא אחת חד משמית ממנה תפיקי מסקנותייך .. התקרבי אליו ושחררי לו אינפו' לאט לאט והרגישי איך הוא מקבל אותה .. משם תדעי איך < ואם כדאי > להמשיך הלאה .. בהצלחה

אתם מדברים על הסיבות הנכונות

מה הן הסיבות הנכונות??? אני מנסה כבר כמה חודשים בכל הזדמנות מדברת איתו על זה והוא בדעתו

אני עד היום מחפש את הסיבות הנכונות

לא יודע עד כמה יש כאלה יותר קל להגדיר את הלא נכונות א. אם אתה לא שלם אבל נכפה עליך ע"י בן הזוג ב. אם היחסים מעורערים ויש מחשבה שזה מה שיציל את הנישואין ג. אם זה כנקמה כנגד בן זוג שבוגד בבחינת "זה מה רצית, הנה תקבל, גם אני יכולה" ועוד דברים בסגנון הזה. הסיבות הנכונות אפשריות מתוך הבנה שניתן לאהוב ועם זאת להתענג ממין עם אחרים מתוך ידיעה וביטחון בזוגיות מתוך רצון של שני בני הזוג לחוות את הדבר בידיעה שזה לא יפגע בזוגיות(לפחות לא במתכוון סה"כ הכל יכול לקראת) משום מה נראה לי שאם תפתח הזוגיות שלך לבסוף זה יהיה מהסיבות הלא נכונות מהלחץ שלך ולא מהרצון שלו זה לא יחזיק מעמד לאורך זמן לא הייתי מציע לך ללחוץ יותר זה מה שאני עושה לפחות לא לוחץ אבל עושה מה בראש שלי (או בהגדרה הרשמית בגידה)

לא יכולת להגדיר זאת טוב יותר

מאז הפוסט הראשון שכתבתי פה אני מנסה להבין למה הכוונה "הסיבות הנכונות". רכונת כתבה לי אז שהיא חושבת (על סמך מה שכתבתי) שאני עושה את זה "מהסיבות הנכונות" ... ואני, שחיפשתי באותה תקופה רק תשובות ברורות וחד משמעיות, לא הבנתי למה הכוונה. לא הבנתי אז ולא הבנתי עוד הרבה זמן אחר כך... עם הזמן הפסקתי לשאול את עצמי אם ההחלטה לפתוח את הזוגיות נבעה מ"הסיבות הנכונות", ופשוט התחלתי להנות מזה. אבל אתה הצלחת לעלות על הכתב עכשיו את התשובה לשאלה מאז, תשובה שהתבררה לי במשך הזמן ... כי כנראה שלשאלה הזאת באמת אפשר לענות רק על דרך השלילה. וזאת הייתה דרך ארוכה מאאאאוווווווווווווד להגיד שאהבתי את מה שכתבת ושאני כמובן מסכימה עם כל מילה שלך, חוץ מדבר אחד: ניתן לאהוב ועם זאת להתענג ממין, כמו שכתבת, אבל לא רק ממין אפשר להתענג, אלא גם מאהבה / התאהבות נוספת.

blue clue

New member
כן, אבל....

התאהבות נוספת מתחילה לגרור ממחבואן כמה קושיות מטרידות... למשל - מה זה הדבר הזה שקוראים לו נישואים? שותפות עיסקית והורות משותפת? כי אני אגיד לך מה... התאהבות נוספת זה אומר - התרגשות בלתי מוסברת, משברים, דמעות, אושר גדול... אהבה בועטת בחוקים. כשאוהבים בא פתאום להיות ביחד שבועיים רצוף... בא לנסוע לחו"ל ביחד... כשאוהבים מתחשק פתאום לעזוב הכל וללכת נגד כל העולם... זה מה שקורה כשמאוהבים. אופס... אבל את נשואה... אז מה עושים? פתאום יש 'תנגשות... ופתאום את חוזרת הביתה ערב אחד נסערת מאוד, אבל אינך יכולה לשתף את בעלך מסיבות מובנות... אז שניכם יושבים ורואים טלוויזיה, או עושים משהו אחר, אבל הראש שלך במקום אחר לגמרי... ובעלך שם לב... אבל אסור לו לשאול, ואם ישאל לא תעני... והוא יניח לך, וילך לחדר שינה לראות טלוויזיה שם לבד, ואת תלכי למחשב... וכל אותו הזמן אתם נשואים, והתעודה הזו אמורה לחסן אותך נגד מה בדיוק??? אה???????

ההבדל בין נישואין לזוגיות

אני לא יודעת להסביר מה זה הדבר הזה שנקרא נישואין, אני יודעת מה זאת זוגיות בשבילי. זוגיות היא מכלול של דברים גדולים וקטנים גם יחד, אך בעיקר ומעל הכל: אהבה וחברות אין קץ. זוגיות היא הרצון לעשות הכל כך שלבן הזוג שלך יהיה טוב בכל רגע ורגע, לדעת לוותר אחד למען השניה, להיות שם אחד למען השניה, לתמוך, להקשיב, לחבק, לאהוב ועם זאת לתת את המרחב הנדרש כדי לא לחנוק או למנוע מבן הזוג להתפתח. כן, כל הקלישאות האלה. הזוגיות נמצאת בכל אחד מהדברים האלה ובעוד הרבה דברים אחרים שמרכיבים את היום יום של זוג, גם כאשר הם לא נמצאים האחד ליד השניה. ונישואין? בעיניי זאת המצאה למען רשויות המס, הבנקים ... התעודה הזאת והטבעת על האצבע מעולם לא היו אמורות לחסן אותי כנגד שום דבר. גם כשחיינו בזוגיות סגורה לא רציתי את חסיון התעודה, מעולם לא רציתי (וחזרתי והצהרתי את זה במשך כל חיי כבוגרת) שמישהו יימצא לידי רק בגלל שקשה לו לקום וללכת. לא הייתי רוצה לחיות עם מי שהתעודה הזאת נותנת לו את ההרגשה שהוא מחוסן בפני ... בפני מה? נכון, אני נשואה היום גם בפני החוק ולפי כל הנורמות החברתיות, אבל הסיבה שעשיתי זאת הייתה ילדותית בהרבה - הרצון להשוויץ בבחיר ליבי בפני האנשים האהובים, רצון להצהיר בפני האנשים החשובים בחיי "איתו אני רוצה לחיות את חיי". ולנושא ההאהבות הנוספת - אני התאהבתי בנוסף שלי, אבל זה לא מנע ולא מונע ממני להמשיך להיות מאוהבת בבעלי ולאהוב אותו, כמו שאהבתי אותו תמיד. אמרו את זה כבר הרבה לפניי בפורום הזה וזה נכון גם במקרה שלי - אהבה אחת לא באה על חשבון אהבה אחרת, הלב רחב מספיק. נכון, היו רגעים שהראש היה במקום אחר ... בן זוג אוהב יודע להבחין בזה ולא תמיד חייב לשאול, כי אני תמיד יודעת שהוא שם אם אצטרך אותו. ואם חושבים על זה, למה שלא ישאל בעצם? גם תשובה כמו "הראש שלי במקום אחר היום" מספיקה, במקרה שלנו לפחות. במהלך השנים שלנו ביחד היו מקרים בהם הייתי צריכה שהוא יניח לי, למרות שהדבר לא היה קשור כלל להתאהבות או אהבה נוספת (דוגמא קיצונית, אך אקטואלית: כשמישהו קרוב נפטר) - זה אומר שאם הוא הניח לי לשקוע במחשבות, היינו פחות ביחד? אני מאמינה שגם לפי הנורמות החברתיות לא היו מגדירים אותנו כפחות נשואים במצב הזה. יווווווו, איזו תשובה ארוכה יצאה לי. אבל הייתי חייבת.

למעלה