נכה בעל קצבת נכות מלאה ובקשה לועדה לפטור מס

נכה בעל קצבת נכות מלאה ובקשה לועדה לפטור מס

אורנה שלום רב,
יש לי קצבת נכות בגין אי כושר מלא ו 71% נכות רפואית.
במידה וברצוני להגיב בקשה לפטור מתשלום מס הכנסה, כיצד עלי לעשות זאת בבקשה? אינני עובד כרגע, אך יתכן שאועסק בהמשך השנה. אני לא בטוח שאגיע בכלל לתקרת המינימום כדי ליהנות מפטור ןאני מבין שאין טעם להגיש בקשה להחמרת מצב, אלא רק תביעה לעניין פטור ממס.
מאז שקיבלתי את הקצבה, התגלו אצלי ליקויים רפואיים נוספים, כמו פיברומיאלגיה. בנוסף, המגרנות שלי החמירו מאז נבדקתי ואני נוטל משכחי כאבי ראש ברמה יומיומית+כדורי מניעה ומועמד להשתתף במחקר בבית חולים לגבי טיפול חדש נגד מגרנות קשות.
בנוסף, ישנם ליקויים "מנופים" שלא חושבו לי במסגרת הנכות הרפואית, אשר לא ברור לי אם כולם מחושבים בבקשה לפטור ממש, או שישנם כאלה שלא.
האם יש בכלל טעם להגיש בקשה לועדה לפטור ממס, והשאלה אולי היותר חשובה, היא- האם במסגרת ההגשה לפטור, ניתן לבקש להחמיר סעיפים שכבר הוכרו, או שסעיפים כאלה ניתן להחמיר רק באמצעות ועדה החמרה בביטוח לאומי?
יש סיכוי בכלל לבקשה שלי עם הנתונים הקיימים?
תודה רבה

cוורנה1

New member
פטור ממס הכנסה
לשאלתך, הפטור הינו לצמיתות ואין צורך להגיש בכל פעם מחדש.

בברכה.

cוורנה1

New member
פטור ממס הכנסה לבעלי נכות רפואית
שלום לך,

לשאלותיך:
1- מצ"ב מידע בנושא פטור ממס הכנסה, הכולל טפסים להורדה,
מתוך אתר כל זכות פטור ממס הכנסה לבעלי נכות רפואית
לאחר עיון והורדת הטפסים המתאימים לוועדה הרפואית שנעשית אמנם בביטוח הלאומי, אך היא לצורך הפטור בלבד.
2- תביעה להחמרת מצב אם אין החמרה במצבך הבריאותי
ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך כמפורט גם בקישור הנ"ל ומצ"ב.
יש להגיע לפקיד השומה באיזור מגוריך, לקבלת שובר תשלום.
2- אם קיימת החמרה במצבך הרפואי, המגובה במסמכים רפואיים תומכים ניתן להגיש לבדיקה מחדש
3- אחוזים מנופים נלקחים בחשבון בוועדה לפטור ממס הכנסה.
מה המשמעות של אחוזים מנופים? אלה סעיפי לקות, שאינם משפיעים על כושר עבודה בקצבת נכות.
4- אתה שואל אם יש טעם להגיע לוועדה לפטור ממס הכנסה. צריך לבדוק אם זה רלוונטי לגביך. ניתן לקבל פטור עד 6 שנים קודמות + שנה שוטפת.
5- במסגרת הפטור נבדקת רק הזכאות לפטור ממס הכנסה בלבד.
כפי שרשמתי במענה 2 ניתן להגיש החמרת מצב, כמפורט בתשובתי, אם חלה החמרה במצב הרפואי, המגובה במסמכים רפואיים תומכים.
6- לגבי הסיכויים בהחמרה, תתיעץ עם הרופא המומחה שיעבור על המסמכים ב"יד מכוונת".

לסיכום כפי שמופיע במידע לפטור ממס הכנסה, יש לקבל 90% או 100% לצורך פטור ממס הכנסה.
לתשומת לבך החישובים נערכים על פי שיקלול אחוזי הנכות. לא מחברים אחוזי נכות.

בברכת בריאות ובהצלחה!

תודה, רק מה שלא הבנתי הוא האם אני צריך להגיש תביעה להחמרה

אורנה תודה.
מה שלא הבנתי הוא האם אני חייב להגיב תביעה להחמרה קודם כל, או שבמידה ויש לי החמרה, אני יכול להגיש אותה כחלק מהתביעה לועדת פטור ממס?
כך גם לגבי סעיפי ליקוי חדשים. האם אני חייב קודם לפעול במסגרת העלאת אחוזי הנכות שלי בביטוח לאומי, ורק לאחר מכן לפנות לועדה בעניין פטור במס?

למעשה אני מנסה להבין האם יתכן שיהיו לי 71% נכות בביטוח לאומי, אבל במצטבר (באופן שכולל ליקויים חדשים והחמרה ליקויים קיימים), יהיו לי 90% ע"פ ועדת פטור ממס רק בעבור עניין זה.

תודה רבה.

cוורנה1

New member
וועדה לפטור ממס הכנסה
* אין צורך להגיש תביעה להחמרת מצב, אם אינך מעוניין בכך.
* לא קושרים בין קצבת נכות כללית לפטור ממס הכנסה.
* אם אתה בוחר להגיש רק עבור הפטור, אזי התווספו כל אחוזי הנכות המנופים,
כך גם המחלות החדשות שהתווספו.

לשאלתך האחרונה, אכן יש מצב שבקצבת נכות יהיו לך אחוזים שונים ובפטור יהיו אחוזים גבוהים יותר. אין קשר בין השניים.

בוועדה לפטור ממס הכנסה, יציינו בפניך, שלא תהיה כל התיחסות לקצבה אותה מקבל.

בברכה.

למעלה