אשמח למענה

אוריה106

New member
אשמח למענה

שלום ותודה על ההכוונה.
המקרה הינו כזה:
אני מקבל דמי אבטלה החל מחודש זה.
כאשר צפיתי לפני כשבועיים בתשלום העתידי, ראיתי כי קיים לי חוב והוא קוזז במלואו (מהווה כ 70% מסכום הקצבה).
ניגשתי למחרת ללשכה בה מתנהלת התביעה, הוסבר לי מהות החוב, קיבלתי בהבנה, לכן ביקשתי לפרוס החוב לתשלומים, היות ואין ברשותי אשראי או צ'קים, ביקשתי לקזז החוב מדי חודש בהתאם לזכאותי.
הופנתי למנהלת השרות אשר ציינה כי אין באפשרותה לאשר לי פריזה וכי הדר היחידה הינה באמצעות הגשת בקשה לוועדה לבחינת חובות.
כבר למחרת ( ב 07/11 ) העליתי את המסמכים ובקשה מפורטת לאתר. ביקשתי לפרוס החוב ולא לקזז במלואו על מנת שאוכל להתקיים בתקופה לא פשוטה זאת.
וידאתי יום אחר יום האם התקבלה תשובה בגיני,היות ומועד הגמלה מגיע וקיזוז בוצע .
ניגשתי אתמול לסניף בנסיון נואש לקדם את בקשתי ולמנוע הקיזוז במלואו,ונענתי כי הוועדה טרם דנה ולכן לא ניתן לעשות כעת דבר.
קיימת וגיה פתוחה אשר לא הצליחו לתת לי מענה בסניף:
נגזר עלי להתמודד החודש עם קצבה נמוכה ביותר בשל הקיזוז,האם,למרות הקיזוז, תדון הוועדה בבקשתי אן האם הדבר אבוד לאור העובדה כי בוצע קיזוז.
ודבר נוסף, במידה והועדה תחליט לאשר התשלומים, איך הדבר ייתבצע בפועל? האם ישיבו לי את הקיזוז ויפרסו מחדש?
הנושא מאד הכביד עלי,אולם פעלתי במיידית ובהתאם לכל צינור אפשרי הייאפשר פריסה.
אודה מאד למענה ממך.
תודה רבה

cוורנה1

New member
חוב בדמי ביטוח?
שלום לך,

1- האם מדובר בחוב בדמי ביטוח?
במקרה של חוב בדמי ביטוח, ניתן להגיע להסדר תשלומים בנפרד ובמעמד ההסדר להגיש בקשה לביטול קנסות והצמדה (בד"כ מאשרים תשלום החוב בלבד).

2- האם מדובר בחוב בשל קבלת קצבת יתר?
כאן יכולה להתקיים הבדיקה באמצעות הוועדה לביטול חובות.

לשאלותך, לאחר קבלת מענה באיזה חוב מדובר כרשום מעלה,
אוכל לבדוק את המקרה מול מחלקת אבטלה ולהעלות מענה כאשר אקבל אותו.

בברכה.

אוריה106

New member
תודה. פירוט תשובתי:

תודה רבה.
1: מדובר על חוב בגין קבלת קצבת ייתר ( בהבטחת הכנסה).
2. כעת כאמור אני מקבל דמי אבטלה
3. הועברו המסמכים לוועדה לבחינת חובות ( אבהיר שוב,החוב נוצר מזכאותי להבטחת הכסה דאז,וכיום אני זכאי לדמי אבטלה). שאלתי, האם הוועדה עדיין תדון בבקשתי למרות שהקיזוז כבר בוצע וקיבלתי גמלה מקוזזת
ודבר נוסף, באם תדון הוועדה בבקשתי, איך הדבר ייתשיים בפועל, האם הקיזוז יושב לי וייפרס מחדש באמצעות גמלאות עתידיות להן אני זכאי?
תודה רבה לך.

למעלה