נסיעה לחול במהלך אבטלה

מרמר מר

New member
נסיעה לחול במהלך אבטלה

שלום רב,

אני עובד ברצף כבר 10 שנים ,
בחודשיים האחרונים פוטרתי והתחלתי לחתום בלשכה.
לפני כשבוע חתמתי חוזה עם חברה חדשה כאשר תחילת העבודה באמצע ספטמבר כך שאני ממשיך לחתום בלשכה.

בשבוע הבא אני אמור לנסוע לחו"ל לשבועיים ( טיסה הוזמנה שנה מראש ).
אני לא רוצה שדמי האבטלה שלי יפגעו לכן אני מתכוון ללכת לחתום ביום הטיסה ( סידרתי שזה יהיה יום ההתייצבות )
הבעיה היא שיש יום התייצבות אחד שאפסיד בכל מקרה , התכנית שלי הייתה להוציא יום מחלה פיקטיבי וכך להיפטר אבל הבנתי שבט"ל יודע שאני בחו"ל ככה שאני לא בטוח שזה יעזור.
בעצם השאלה מחולקת ל3:

1. האם בט"ל מתייחס לזה שאני בחו"ל או רק להתייצבות , ז"א אם אפטר מיום ההתייצבות ע"י יום מחלה האם עדיי אפגע בדמי האבטלה מעבר ליום אחד.

2. בהנחה שכן - אם מפסיד את יום ההתייצבות האם כל התקופה שהייתי בחו"ל מקוזזת או רק אותו שבוע שבין יום ההתייצבות שהפסדתי ליום ההתייצבות הבא.

3. שאלה נוספת ( אלטרנטיבה ) : האם כדאי לבקש פטור מהתייצבות מאחר ויש לי חוזה חתום.
אני קצת חושש לשאול אותם ישירות מכיוון שהם עלולים לאמר לי שאני לא פנוי לחיפוש עבודה ולשלול ממני דמי אבטלה לגמרי ולכן אני מתייעץ כאן

תודה לעונים מראש.

cוורנה1

New member
אבטלה - שהות בחו"ל
שלום לך,

אכן, כל יציאה מהארץ וחזרה אליה מדווחים גם לביטוח לאומי ושירות התעסוקה.

ראה להלן המענה לשאלתך מתוך אבטלה - שהות בחו"ל
..."זכאות לתשלום
אם במהלך תקופת האבטלה יצאת לחו"ל, ולכן לא התייצבת בשירות התעסוקה ביום שנקבע לך להתייצב, לא תהיה זכאי לתשלום דמי אבטלה בתקופה שבה שהית בחו"ל.
אם תהיה עדיין מובטל עם שובך לארץ, תוכל לחזור ולהתייצב בשירות התעסוקה, ודמי האבטלה ישולמו לך בכפוף לימי ההתייצבות שנרשמו לך ויתרת ימי הזכאות לתשלום המגיעה לך בתקופת האבטלה."

בברכה.

מרמר מר

New member
תודה רבה

השאלה היא מה אם יש אישור מחלה על היום החסר , האם עדיין מתחשבים בזה שהייתי בחו"ל?

ושאלה יותר חשובה : האם אפשר להיפטר מהתייצבות ולהמשיך להיות זכאי לאבטלה כאשר יש לי חוזה העסקה חתום ותחילת העבודה בעוד חודש

תודה רבה

cוורנה1

New member
לשאלותיך
1- לא ניתן להעביר אישור מחלה לתקופה בה שוהים בחו"ל.

2- דמי אבטלה הינם על פי התיצבות בשירות התעסוקה.
אין פטור גם למי שמתחיל לעבוד במועד ידוע מראש.
תוכל לציין בפני מתאמי ההשמה על התחלת עבודתך, על מנת שישולמו לך דמי אבטלה עד למועד זה.

בברכה.

מרמר מר

New member
שוב תודה

לגבי מתאם ההשמה - אם הוא יפטור אותי מיתייצבות האם ישולמו לי דמי אבטלה למרות השהות בחו"ל?

מאידך - האם קיים סיכון כי מתאם ההשמה יחליט לשלול דמי אבטלה מאחר וכבר מצאתי עבודה?

זו הסיבה העיקרית שטרם סיפרתי

cוורנה1

New member
דמי אבטלה
מתאם השמה אינו יכול לפטור אותך מהתיצבות.
הוא אינו רשאי לעשות זאת על פי חוק.

מתאם השמה אינו יכול לשלול לך דמי אבטלה, כל עוד אתה מתיצב ביום ובשעות שנקבעו.

בשובך מחו"ל תוכל לספר על תחלת העבודה במועד שנקבע לך.

תוכל אף להעלות שאלתך בפורום שירות התעסוקה לקבלת מענה לשאלותיך.

בברכה.

מרמר מר

New member
תודה , רק עוד שאלה לגבי חול

אם אני נוסע לשבועיים ומתייצב ביום הטיסה אבל מפספס את יום ההתייצבות שאחריו - יורידו לי את כל השבועיים בהם שהיתי בחול או רק את השבוע שמתחיל ביום ההתייצבות שפספסתי?

cוורנה1

New member
שהות בחו"ל
אם אתה מספיק ביום ההתיצבות להרשם בשירות התעסוקה,
אזי רק בעבור השבוע בו לא התיצבת לא ישלמו.
יתרת ימי האבטלה אינה מתבטלת ונשמרת להמשך הרשמה.

שים לב, בתקווה שלא תזדקק, זכויות באבטלה נשמרות לשנה,
מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...
עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

בברכה.

למעלה