קבלת דמי אבטלה לאחר שהייה בחו"ל

grinberg

New member
קבלת דמי אבטלה לאחר שהייה בחו"ל

אם אני מתפטר מהעבודה ונוסע לחו"ל ל-3 חודשים, האם אני זכאי לקבל דמי אבטלה לאחר שאני חוזר לארץ?

cוורנה1

New member
זכויות באבטלה
שלום לך,

זכאות לדמי אבטלה נבדקת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות, באופן רציף/לא רציף.

למי שמתפטר מסיבה שאינה מוצדקת, חלה עליו תקופת המתנה של 90 ימים.

לשאלתך, בתום הטיול לחו"ל, תוכל לחזור להרשמה בשירות התעסוקה,
ותשמר זכאותך להפניה ל*עבודה מתאימה על פי גיל/נסיון/שכר וכדומה...
כמפורט מתוך אתה מובטל

*העבודה המוצעת נחשבת לעבודה מתאימה אם מתקיימים בה שלושת התנאים האלה: א. היא מסוג העבודה שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלתו או עבודה אחרת התואמת את הכשרתו המקצועית, רמת השכלתו ומצב בריאותו. ב. השכר בעבודה המוצעת שווה לפחות לדמי האבטלה שהיו מגיעים לו אילו היה זכאי להם. ג. העבודה המוצעת אינה מחייבת שינוי במקום מגוריו, לפי כללים שנקבעו. תנאים א' ו-ב' לעיל אינם חלים על עובדים עונתיים וכן על מי שמלאו לו 28 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 35 שנים - לאחר חודשיים של אבטלה; וכן על מי שמלאו לו 25 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 28 שנים - לאחר 30 ימי אבטלה; וכן על מי שעדיין לא מלאו לו 25 שנים - לאחר 14 ימים של אבטלה"

בברכה.

grinberg

New member
אם שהיתי בחו"ל 90 יום

אם מיד אחרי ההתפטרות אני מתייצב בלשכה, ואז נוסע ל-90 יום לחו"ל, אחרי שאני חוזר מחו"ל ומתייצב שוב אני מתחיל לקבל מיד אבטלה (תוך כדי חיפוש עבודה)?
&nbsp
ועוד שאלה, כמה מקבלים דמי אבטלה?

cוורנה1

New member
דמי אבטלה - תקופת המתנה
תקופת ההמתנה מתחילה מיום סיום יחסי עובד מעביד ולא מיום הרשמה ראשון.
קיימות למעשה לפניך שתי האפשרויות:
1- להרשם לפני הנסיעה.
2- להרשם בשובך ארצה בתום 90 ימים.

בכל מקרה תשלום דמי האבטלה יהיה בתום 90 ימים.

לשאלתך,
ראה מתוך שיעורי דמי האבטלה לפני/אחרי גיל 28, כולל מחשבון לחישוב סכום דמי האבטלה המגיע לך

בברכה.

למעלה