דמי אבטלה עוסק פטור

דמי אבטלה עוסק פטור

שלום,
בימים אלו אני חותם בלשכת התעסוקה וזכאי לדמי אבטלה חודשיים של כ-4,000 ש"ח.
לפני כ-3 שבועות פתחתי עוסק פטור. לאחר שהבנתי שכל הכנסה שתגיע אליי בעת זכאותי לקבלת דמי אבטלה תקוזז מדי האבטלה, החלטתי לא לעבוד כעוסק פטור עד תום תקופת הזכאות.
הבעיה היא כזאת: 1. הערכתי שאכניס מהעסק העצמאי שלי 3,000 ש"ח בחודש שכרגע מקוזזים מדמי האבטלה.
2. אדרש לשלם דמי ביטוח לאומי גבוהים בשל ההכנסות שהערכתי שאקבל מהעסק העצמאי שלי ובכך אשלם תשלום גבוה מזה שהייתי משלם לא הייתי מוגדר לא-עובד.
האם הכספים הללו יגיעו לי אוטומטית בסוף השנה כשייתגלה שלא עבדתי? האם אני יכול לעשות משהו כדי לקבלם לפני? האם ניתן להקפיא את העסק העצמאי שלי מול ביטוח לאומי?
תודה מראש

cוורנה1

New member
הכנסות בתקופת אבטלה
שלום לך,

ראה המענה לשאלתך מתוך תגובה לשאלה כשאלתך מהביטוח הלאומי:
"ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

לגבי הקפאת העסק העצמאי תוכל לבדוק בפורום ראיית חשבון בתפוז

בברכה ו

אם כך, אם ב2016 לא היו לי כל הכנסות כעצמאי אקבל את מלוא הכסף

שקוזז בשנה זו בסוף השנה?

cוורנה1

New member
הכנסות בתקופת אבטלה עם הגשת השומה השנתית תערך בדיקה מחדש ויזכו/יחייבו על פי התוצאות:
"מקבל דמי אבטלה העובד כעצמאי
לא ישולמו לו דמי1 אבטלה, אם הכנסתו עולה על דמי האבטלה. הכנסתו של עובד עצמאי מחושבת על בסיס שנתי, ולא ניתן לייחס אותה לחודשים ספציפיים.
החישוב הסופי של דמי האבטלה המגיעים לעובד העצמאי ייעשה לאחר קבלת שומה סופית."
https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/rates/Pages/avthcnsot.aspx

בברכה.

למעלה