הבטחת הכנסה לחד הורית עם תינוקת בת חודשיים

ללאשם2

New member
הבטחת הכנסה לחד הורית עם תינוקת בת חודשיים

אני חד הורית לתינוקת בת חודשיים וחצי, עזבתי עבודה בהריון,
הגשתי תביעה לאבטלה ואישרו לי, פניתי ללשכת התעסוקה אמרו לי שרק מגיל 3 חודשים אני יכולה להתייצב, מה שמונע ממני אפשרות לקבל אבטלה.
פניתי שוב ללשכת התעסוקה בלי לומר להם את גיל התינוקת ורשמו התייצבות אבל שלחו אותי לראיון עבודה.
הבעיה היא שממש לא שייך מבחינתי לעבוד כרגע, השאלה שלי היא, זכור לי
שחד- הוריות זכאיות להבטחת הכנסה עד שהתינוק בן שנתיים בלי התייצבות בלשכה, האם זה נכון? ואז פשוט אוותר על אבטלה בעד הבטחת הכנסה.
ואם יש למישהו פה פיתרון איך אני יכולה לקבל אבטלה או הבטחת הכנסה בלי להתרוצץ בראיונות, זה הרי מגוחך שאעזוב תינוקת בת חודשיים ואשלם לפעוטון מה שאני משתכרת בעבודה.

cוורנה1

New member
דמי לידה/הבטחת הכנסה/דמי אבטלה
שלום לך ו

חסר מידע בשאלתך לכן אפרט מעט:
א- ממליצה לקרוא את המידע שריכזתי לטובת נשים שהפסיקו עבודתן בכל אחד מחודשי ההריון, הזכאיות לדמי לידה, על פי הגדרת היום הקובע

ב- מי שזכאית לדמי לידה, אינה יכולה לקבל במקביל דמי אבטלה.

ג- ניתן לבדוק זכאות להשלמת הכנסה אם דמי הלידה נמוכים.ראי מחשבון לבדיקה מקדימה. עד גיל שנתיים, האם פטורה מהתיצבות בלשכת שירות התעסוקה.

ד- לא ניתן לקבל דמי לידה במקביל לדמי אבטלה.

אם מתקיימת זכאות לדמי אבטלה, אזי מתקיימת זכאות לדמי לידה.

ה- תקופת המתנה של 90 ימים, הינה למי שמתפטרת ללא סיבה מוצדקת (התפטרות לצורך טיפול בילד מזכה בפיצויי פיטורין על פי חוק עבודת נשים, אך אינה התפטרות מוצדקת על פי חוק דמי אבטלה).
בכל מקרה, אם התינוקת בת חודשיים ושולמו דמי לידה, לא ניתן לקבל במקביל דמי אבטלה.

ו- זכויות באבטלה נשמרות לשנה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בלשכת שירות התעסוקה. ניתן לחזור להרשמה באופן שוטף כאשר יהיה סידור לתינוקת שנולדה.

ז- להודיע למתאמי ההשמה בלשכת שירות התעסוקה שאת עדיין בחופשת לידה על פי חוק ולכן ההפניה לעבודה אינה תקפה, על מנת שלא ירשם לך סירוב, המפחית 30 מימי הזכאות ותקופת המתנה נוספת של 90 ימים.
ניתן להודיע במייל שקבלת או ליצור קשר טלפוני.

ועדכני אותנו בתוצאות.

בברכה.

ללאשם2

New member
מסובך להבין

אני אפרט את המצב שלי, אם תוכל לענות ספציפית למקרה שלי אני ממש אודה לך.
אני גרושה+2, התגרשתי בחודש שלישי להריון, נישואיים אזרחיים-וגירושין, במשרד הפנים לא רשום שנישאתי והתגרשתי.
עזבתי עבודה בתחילת הריון-חודש שלישי, לכאורה ללא סיבה מוצדקת (לחץ שהשפיע רע עלי בהריון-בטח לא תירוץ מבחינתם), ולכן הבנתי שאני לא זכאית לחופשת לידה כי עזבתי מרצוני בתחילת הריון(זה נכון?).
כיום אני זכאית לאבטלה אבל בתנאי שאחתום בלשכה, אין לי בעיה פעם בשבוע לחתום אבל שולחים אותי לראיונות עבודה ולא בא לי משחקים של ללכת בכאילו להתראיין וכו' כי אני ממש לא מתכוונת לעבוד בחצי שנה הקרובה.
זכור לי מההריון הראשון שעד גיל שנתיים נתנו לי הבטחת הכנסה בלי לחתום בלשכה ולהישלח לעבודות.
ממה שהבנתי מהתשובה, אבטלה אני יכולה לקבל עד שהתינוקת בת 3 חודשים בלי להישלח לעבודות אבל עם לחתום בלשכה נכון? (התינוקת כבר בת חודשיים פלוס לכן לא רלוונטי כבר חבל, ועד עכשיו לא קיבלתי כי אמרו לי בלשכה שאי אפשר לקבל אבטלה עד שהילדה בת 3 חודשים, מה שעכשיו אני מבינה שלא היה מדוייק).
זכור לי בההריון הראשון שהייתי גם אז חד הורית, שקיבלתי הבטחת הכנסה עד שהתינוק היה בן שנתיים בלי להגיע ללשכה בכלל. זה היה לפני יותר מ10 שנה, האם גם היום חד הורית עם תינוק זכאית להבטחת הכנסה עד גיל שנתיים בלי להישלח לעבודות? חשוב לי לקבל על זה תשובה וודאית כי פשוט אוותר על אבטלה ואתבע אבטחת הכנסה אם כן.
ממש תודה על התשובה
&nbsp
&nbsp

cוורנה1

New member
דמי לידה/דמי אבטלה/הבטחת הכנסה
כמה זמן עבדת לפני הפסקת העבודה בהיותך בהריון?
להגיש בהקדם תביעה לתשלום דמי לידה ליולדת (355) על מנת שתבדק זכאותך.
אין קשר לכך אם התפטרת או פוטרת כדי לקבל דמי לידה.
לצרף תלושי שכר לפני הפסקת העבודה בהיותך בהריון.

האם עבדת אחרי הפסקת העבודה?
לא ברור לי כיצד יש לך זכאות לדמי אבטלה אם עזבת את העבודה בחודש שלישי ועתה התינוקת בת חודשיים וחצי.

בדיקת הזכאות נעשית מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה, לתקופה של 12 חודשים קודמים, בה יש לצבור לפחות 12 חודשי עבודה באופן רציף/לא רציף.

על מנת להשיב לך, יש לציין תקופות עבודה מ- ועד- לפני הפסקת עבודה בהיותך בהריון ואם עבדת גם לאחר מכן.

הכי חשוב כרגע לטפל בזכויותייך לדמי לידה.

בברכה.

ללאשם2

New member
המון תודה על התשובה

הגשתי תביעה לחופשת לידה בתקווה שאהיה זכאית.
לגבי אבטלה בפעם הבאה אנסה לומר להם שלא יכולים לשלוח אותי לעבודות עד שהתינוקת בת 3 חודשים. אח"כ יכול להיות שאבקש הבטחת הכנסה אמרו לי שחד הורית זכאית עד שהילד בן שנתיים בלי התייצבות בלשכה.
תודה רבה על התשובה, עזר לי מאוד.

למעלה