שמירת הריון

שמירת הריון

שלום, בעלי בעל עסק עצמאי (ע"מ ) ואני מועסקת אצלו עם תלושי משכורת במשך שנה +3 חודשים כרגע ומשולמים עבורי דמי הביטוח (בפועל כבר 3 שנים אך לא הפקנו תלושי שכר ) אני במקצועי מנהלת חשבונות ובעסק אני משמשת גם כמזכירה/מנה"ח/גובה גבייה בפועל (נוסעת לאיסוף כספים )/וכן נוסעת לתת הצעות מחיר. כרגע יש לי סיבוך בהריון בשם "ואזה פרבייה" ונאמר לי שאני צריכה שמירה (אני במעקב הריון בסיכון ) האם יכול להגיע לי שמירת הריון מביטוח לאומי עפ"י הנתונים הנ"ל?

cוורנה1

New member
יחסי עובד/מעביד - שמירת הריון ודמי לידה בהמשך
שלום לך,

לא ברורה ההגדרה שלך לצורך קבלת שמירת הריון ודמי לידה בהמשך.
על מנת להוכיח יחסי עובד/מעביד, יש להראות תשלום חודשי של שכר העבודה,
כולל הפקדה בחשבון הבנק ו/או הפקת שיק, כמו גם הפקת תלוש שכר המכיל ניכויים עבור דמי ביטוח לאומי.

בהמשך יש להוכיח שבשל שמירת ההריון, צריך יהיה לקחת עובד/ת אחרים במקומך, על מנת להמשיך להפעיל את העסק.

לאחר הגשת התביעה, מגיע חוקר בד"כ מטעם הביטוח הלאומי, על מנת לבדוק שאכן התקיימו יחסי עובד מעביד (בשל העבודה אצל בן משפחה).

תרגישי טוב ו

המשך

תודה אורנה על ההתיחסות.
בפועל נוכו דמי ביטוח לאומי עפי התלוש שכר.
אך מפני שאני ובעלי מנהלים יחד את אותו הבית אז הכספים שהועברו לחשבון הפרטי הינם סכומים גבוהים יותר מתלושי השכר שלי. לא ראינו צורך להעביר במדוייק רק לצורך הפרוטוקול... העברנו כספים לפי צרכי הבית. אומנם בכל אופן במקומי תועסק עובדת אחרת בתקופת השמירה.
האם למרות שלא הועברו הכספים עפי תלוש כדאי לי להגיש בקשה לשמירה מהביטוח?
ובמידה ולא יגיע לי שמירת הריון האם דמי לידה כן מגיעים לי?
תודה מראש ושבוע טוב

cוורנה1

New member
שמירת הריון ודמי לידה בהמשך
תמיד יש להגיש תביעה ולהמתין להחלטות הביטוח הלאומי.
להגיש תחילה תביעה לשמירת הריון ובהמשך תשולם אוטומטית הגמלה לדמי לידה, אם השמירה תהיה עד ללידה.

תרגישו טוב ו

למעלה