לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1586615,866 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דיני משפחה.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לשאול שאלות בנושא הפורום - מזונות, משמורת, רכוש, גירושין, שלום בית וכד'.
הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
לכן אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת.

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בפורום: מתגרשים איך משפיע עליכם החוק החדש '
אירוח בפורום: מתגרשים איך משפיע עליכם החוק החדש
<< ההודעה הנוכחית
12/06/2017 | 17:12
75
1368

מתגרשים רבים חווים פחד, חוסר אונים וחוסר וודאות לגבי מה שהולך לקרות. מה יהיה עם הילדים, המזונות, הרכוש, הגט? ואיזה פתרון יש כש"אין עם מי לדבר" בצד השני?

ביום ב', 19/6, בין השעות 22:00-20:00, נארח בפורום את עו"ד אורי דון יחייא, מגשר ומלווה בהליכי גירושים, מומחה לענייני משפחה וגירושים משנת 2002.

על האירוח
גירושים יכולים להיות בונים ומעצימים, ולעבור ללא מריבות וסכסוכים מיותרים. אפשר להגיע אל הצד השני גם אם אינו מוכן לשתף פעולה ולא לפגוע בילדים. כמובן שחשוב גם לחסוך בהוצאות משפטיות. יש לכם הזדמנות להתייעץ בנושא ולקבל תשובות לכל שאלה, בין היתר על החוק החדש לפיו כל זוג שמעוניין להתגרש צריך לעבור הליך גישור.

על המתארח
עו"ד אורי דון יחייא פיתח שיטה כיצד להשיג את הדברים החשובים לך בגירושים, מהר ובלי מלחמות מיותרות, גם אם הצד השני לא משתף פעולה. הוא משלב כלים מגוונים מתחומי הגישור, אימון (קואצ'ינג), NLP ועבודה עם נוער במערכת החינוך - כמורה, מחנך ומנהל חט"ב. כתב מדריך במתנה למתגרשים, "7 הטעויות הנפוצות שאנשים עושים בגירושים", וסדרת סרטונים "איך להיות המגשר של עצמך".

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הליך גישור'
הליך גישור
13/06/2017 | 10:38
2
149
שלום לעו"ד אורי דון יחייא,
 האם הסכם גישור תקף מבחינה משפטית ?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'תוקפו של הסכם גישור'
תוקפו של הסכם גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:01
1
43
שלום נתנאל. אם כוונתך להסכם בין בני זוג, צריך להגיש אותו אחרי חתימתו לאישור בביהמ"ש או בביה"ד הרבני על מנת שיהיה לו תוקף.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'תודה רבה . '
תודה רבה .
19/06/2017 | 20:42
4
לצפיה ב-'סכסוך שכנים'
סכסוך שכנים
13/06/2017 | 10:51
1
125
שלום ,
אני גרה בדירה ששיכת לי בבניין משותף. בדירה שלידי גרה במשך שנים משפחה  נחמדה והיינו ביחסים טובים. ב 3 השנים האחרונות הם משכירים את הדירה לסטודנטים מהאוניברסיטה הסמוכה הסטודנטים מרעישים, מלכלכים, הורסים, וכמה שאני מתלוננת בפניה או בפניהם זה לא מועיל. הגענו למצבים מאוד לא נעימים וכעת אנחנו מסוכסכים
הסיכסוך זה לא ממש מועיל לי כי איכות חיי נפגמה ואני נופלת על אוזניים אטומות. זה הבית שלי, הנכס שלי, השקט שלי! הכל נלקח ממני. האם הליך גישור יכול להועיל לי לפתור את הסכסוך עם בעלי  הדירה ולהוביל לכך שהם ידאגו שבדירה יגורו דייירים נורמלים ששומרים על התנהגות נורמלית??
תודה.

דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גישור בסכסוכי שכנים'
גישור בסכסוכי שכנים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:05
32
שלום נטלי. אמנם שאלתך איננה בדיני משפחה, אך אענה עליה בכל זאת :) הליך גישור יכול בהחלט להועיל בסכסוכים מהסוג שתיארת. וכצעד ראשון, את יכולה לקבוע פגישת ייעוץ אישית (שלך בלבד, בלי השכנים) עם עו"ד שמתמחה בתחום, כדי לקבל ייעוץ משפטי על זכויותייך. ולאחר מכן, לאור המידע שתקבלי, להציע לשכנים לפנות ביחד לגישור.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'יחידת הסיוע.'
יחידת הסיוע.
13/06/2017 | 11:00
1
116

בעלי פתח תיק (ללא התייעצות או הסכמה על גרושים או כל צעד כזה או אחר ביננו)  ביחידת הסיוע ליישוב סכסוך שליד ביה"ד הרבני.
אפשר בבקשה לדעת מה המשמעות של מעשה זה עבורי?

במידה ומחליטים להתגרש, האם ניתן לעבור להליך גישור ולא להתנהל מול ביהד הרבני?

מדוע לדעתך הוא לא מוכן לסגור את התיק למרות שאנחנו בדרך הנכונה לשיפור יחסינו? האם היתרון שצבר ב"מירוץ" הוא באמת משמעותי?

דיני משפחה >>
לצפיה ב-'בקשה ליישוב סכסוך ויחידת הסיוע'
בקשה ליישוב סכסוך ויחידת הסיוע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:15
38
שלום וברכה. אענה על שאלותייך לפי הסדר:
1. לפתיחת בקשה ליישוב סכסוך יש מספר משמעויות. הראשונה היא, שאת ובעלך תוזמנו ליחידת הסיוע לפגישה עם עובדת סוציאלית, שתנסה להבין את מהות הסכסוך ביניכם, ולהציע את עזרתה בגישור במידה ותתרשם שהדבר אפשרי וששניכם מעוניינים בכך. ההתייצבות לפגישה הראשונה הינה חובה.
בנוסף, למי שפתח את הבקשה, תהיה אחר כך תקופה של "זכות קדימה" לבחור לאן להגיש תביעות, במידה והגישור לא יצלח. 
2. אם את ובעלך מעוניינים לפנות לגישור, במקום לנהל הליכים משפטיים - זכותכם המלאה לעשות זאת. 
3. אינני יודע מהם המניעים של בעלך. יתכן שהוא מעוניין לשמור לעצמו את זכות הקדימה (שאליה התייחסתי מקודם). לשאלתך האם היתרון ב"מירוץ" הוא משמעותי - זה תלוי בנסיבות ומצריך פגישת ייעוץ שלך עם עו"ד המתמחה בתחום. 
לסיום - הדברים שכתבתי נאמרו באופן כללי, ואינם ייעוץ משפטי. אני מציע שבכל מקרה, לאור הנסיבות שתיארת, תקבעי פגישת ייעוץ עם עו"ד לדיני משפחה בהקדם. בהצלחה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'האם ייתכן?'
האם ייתכן?
14/06/2017 | 09:59
1
97
האם קורה שזוג חוזר זה לזרועות זו אחרי שסיימו את התהליך ואיך מזהים שהזוג עם פוטנציאל לשיקום?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מתגרשים ואז חוזרים - האם זה אפשרי?'
מתגרשים ואז חוזרים - האם זה אפשרי?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:19
39
שלום שירה. לפני שנה ייצגתי גבר שתבע גירושין מאשתו, הסכסוך היה קשה והם נפרדו, ולבסוף חזרו לחיות ביחד והיום הם חובקים ילד משותף. אז כן, יש דברים כאלה :) 
איך מזהים שהזוג עם פוטנציאל לשיקום? שאלה טובה. אני מציע שיפנו לייעוץ נישואין אצל פסיכולוג או מטפל משפחתי, הוא לא יענה על השאלה הזו במקומם אבל יוכל לעזור להם למצוא את התשובה בתוך עצמם. שיהיה להם בהצלחה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גישור משולב'
גישור משולב
14/06/2017 | 10:01
1
71
מהו תהליך גישור משולב – עו"ד ומטפלת זוגית- ובמה הוא עדיף על הליך של גישור רגיל?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גישור בשניים (מגשר ומטפלת זוגית ביחד)'
גישור בשניים (מגשר ומטפלת זוגית ביחד)
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:26
28
שלום חיימון, 
יש מגשרים שמצרפים לפגישות הגישור (או לחלקן) גורם מקצועי, שיוכל לייעץ בתחומו. אינני יודע לאיזו מטרה צורפה המטפלת הזוגית שאליה התייחסת, לעתים מצרפים פסיכולוג או מטפל משפחתי שיתן את הדעת על טובת הילדים בהליך גירושין. 
מבחינה משפטית, אין הבדל בין גישור כזה (בשניים) לגישור באחד. שני הסוגים הם  הליכי גישור לכל דבר ועניין: חסויים, וולונטריים, ומיועדים להסתיים בהסכם משפטי. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מהם היתרונות בגישור'
מהם היתרונות בגישור
14/06/2017 | 12:48
1
68
האם התהליך קצר יותר? 
האם מחירו יקר משמעותית ממחיר הוצאות בית משפט?
ומה יתרונו הגדול חוץ מלסיים את הגירושים בטוב (למרות שגם בבית משפט לעתים אפשר לסיים בטוב)

תודה רבה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'יתרונות הליך הגישור'
יתרונות הליך הגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:35
30
שלום מיהנינה. להליך גישור מספר יתרונות גדולים. ביניהם: 
1. אתם מחליטים בעצמכם על עתידכם ועתיד ילדיכם, במקום שגורמים זרים (ביהמ"ש, עובדים סוציאליים וכד') יקבעו בשבילכם.
2. חוסכים מאבק משפטי שיפגע בכם ובילדים.
3. מייצרים תקשורת ושיתוף פעולה ביניכם, שיהוו בסיס גם להמשך הדרך.
4. חוסכים בהוצאות, שכן ניהול מאבק משפטי אכן יקר בהרבה מהליך גישור.
הליך גישור הוא אכן קצר משמעותית לעומת מאבק משפטי. אין לדעת מראש כמה זמן בדיוק יקח הגישור, אך בכל מקרה הוא קצר יותר.
נכון שגם מי שהגיע לביהמ"ש, יכול לשנות כיוון ולסיים בהסכם. אך ודאי שעדיף למנוע את המאבק מלכתחילה, אם ניתן. בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'רק כדאי לדעת שרוב המגשרים הם נשים מגשרות ובד"כ הגישור'
רק כדאי לדעת שרוב המגשרים הם נשים מגשרות ובד"כ הגישור
14/06/2017 | 17:18
2
92
שהן מציעות הוא לטובת האשה
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'האם רוב המגשרים הם לטובת האישה?'
האם רוב המגשרים הם לטובת האישה?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:42
31
שלום נירובי. לא שאלת שאלה אלא הבעת דעה, אך בכל זאת אתייחס בשמחה. לפי היכרותי את קהילת המגשרים, אי אפשר לומר שרובם נוטים לכיוון מסויים מבחינה מגדרית. כל מגשר והשקפת עולמו, וגם אצל אותו מגשר תמצא התייחסויות שונות לזוגות שונים. בנוסף יש לזכור שההליך הוא וולונטרי והמגשר אינו שופט. אם הרגשת שהמגשרת נוטה לטובת הצד השני - נסה ראשית להקשיב לדבריה ולבחון את מידת נכונותם, כדברי הרמב"ם: "קבל האמת ממי שאמרה". ואם אתה משוכנע שהיא נוטה מראש לטובת האישה - זכותך להציע לבת הזוג לנסות מגשר אחר. בהצלחה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'זו טעות ענקית.כל מגשרת מקצועית-'
זו טעות ענקית.כל מגשרת מקצועית-
25/06/2017 | 08:27
15
נטרלית לחלוטין.
ערכתי לא מעט גישורים בנושאי משפחה,קבלתי רק שבחים.
אל נא תאשים ציבור שלם ,על סמך תחושת בטן שלך.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גישור= פשרה?'
גישור= פשרה?
14/06/2017 | 17:27
4
86
אם  אסכים להגיע לגישור האין בכך הצהרה כלפי הצד השני שאני מוכנה להתפשר?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'האם הסכמה לגישור משדרת חולשה?'
האם הסכמה לגישור משדרת חולשה?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:49
3
35
שלום ליליאן. שאלתך כנה ומעניינת, תודה על השיתוף. אם הבנתי נכון, את חוששת שהסכמתך לגישור תשדר חולשה. לדעתי, זה ממש לא חייב להיות כך. תסבירי שאת בוחרת בגישור כי את מעוניינת בהידברות ושיתוף פעולה, שאתם תקבעו את עתידכם במקום שגורמים זרים יקבעו זאת בשבילכם, לשתף פעולה גם בעתיד ולחסוך בהוצאות משפטיות. זה אינטרס משותף לשני הצדדים.
ההסכמה לגישור איננה אומרת מראש שאת מוכנה להתפשר בנושא מסויים כלשהו. בגישור תעמדי על הדברים החשובים לך. 
בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'חולשה'
חולשה
19/06/2017 | 20:57
2
29
תודה לך עו"ד אורי דון יחייא, מאד נהנת לקרוא את תשובותייך, עזרת לי .
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'בשמחה רבה:)'
בשמחה רבה:)
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:05
1
3
לצפיה ב-''
19/06/2017 | 21:08
1
לצפיה ב-'הורים מתבגרים'
הורים מתבגרים
15/06/2017 | 10:10
3
69
שלום לעו"ד אורי דון יחייא,
הורי כבר מבוגרים אך אינם מסתדרים זה עם זה שנים ומפחדים להתגרש. האם טיפול בגישור יוכל לעזור להם למצוא פתרון?  
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'עזרה להורים שלא מסתדרים'
עזרה להורים שלא מסתדרים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:54
2
23
שלום עופרי. אני מעריך את רצונך לעזור להוריך. עם זאת, ההורים הם אלה שיצטרכו להחליט על עתידם ואף אחד לא יוכל לעשות זאת במקומם. הייתי מציע להם לפנות לייעוץ זוגי לפני שהולכים לגישור, כי "גישור" במובנו המשפטי הוא גישור לגירושין (להתגרש בהסכמה ולהגיע להסכם גירושין בשיתוף פעולה) ולפי מה שתיארת הוריך עדיין לא החליטו להתגרש. תהיה הסיבה אשר תהיה, הם עדיין בוחרים להישאר ביחד. 
אם אחד מהם רוצה לפנות לייעוץ זוגי, והשני מסרב - ההורה שרוצה להתייעץ יכול לפנות לבדו לייעוץ אצל פסיכולוג או מטפל משפחתי. גם זה יכול לסייע. 
בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'עזרה להורים'
עזרה להורים
19/06/2017 | 22:28
1
14
הם כבר היו בייעוץ זוגי כמה פעמים  להערכתי יש פחד מגירושין . השאלה מה מגשר יכול להואיל
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הורים שחוששים מגירושין'
הורים שחוששים מגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:47
13
אם הם מוכנים להיפגש עם מגשר, המגשר יוכל לשמוע מהם ממה הם חוששים. ייתכנו סיבות שונות לחשש כזה: פגיעה בילדים? חשש חברתי מ"מה יגידו"? קושי כלכלי? חששות "משפטיים" בנוגע למשמעות הגירושין? או שעדיין יש קשר רגשי ביניהם למרות הקושי ולא רוצים להיפרד? אולי המגשר יוכל לתת להם מידע או תובנות שישנו את מבטם בנושא ויפיגו את חששותיהם. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הסתרת פרטים'
הסתרת פרטים
15/06/2017 | 10:13
4
82
שלום,
 אני נימצא בצומת לא פשוטה בחיי הנישואים . רציתי לדעת :במהלך פגישה אישית,נודע כי צד אחד הסתיר פרטים מהותיים.כיצד ינהג המגשר?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הסתרת פרטים בהליך גישור'
הסתרת פרטים בהליך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 20:55
3
32
שלום דניאל, כיצד נודע למגשר הדבר?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הסתרה'
הסתרה
19/06/2017 | 21:07
2
29
מישהו טרח ליידע ... 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הסתרת פרטים בהליך גישור - המשך'
הסתרת פרטים בהליך גישור - המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:19
1
31
באופן עקרוני, המגשר אינו רשאי למסור לאחד המגושרים מידע שקיבל מהצד השני בפגישה נפרדת ללא הסכמתו (אם זה המצב אליו התייחסת). 
מה שכן - מגשרים ועורכי דין רבים כותבים בהסכמי הגירושין שלהם, באופן סטנדרטי, סעיף שניתן לכנותו "סעיף הסתרה", בו נכתב שהצדדים הצהירו במהלך הגישור על רכושם, ושאם יתגלה בעתיד שאחד הצדדים הסתיר רכוש - הוא ישלם על כך "קנס", למשל שהרכוש שהוסתר לא יתחלק שווה בשווה אלא 75% לצד שהרכוש הוסתר ממנו. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2017 | 22:29
3
לצפיה ב-'מהם הקריטריונים להוצאת צו הרחקה על אלימות כלפי ילדים?'
מהם הקריטריונים להוצאת צו הרחקה על אלימות כלפי ילדים?
15/06/2017 | 14:52
3
69
האם זה מיידי? או קודם בודקים לעומק ורק אז מוציאים?
האם הילדים מעורבים בתהליך?
האם החוק מתייחס באופן שונה לסטירה שאני נותנת לבין סטירה שהגבר נותן?

דיני משפחה >>
לצפיה ב-'אלימות כלפי ילדים וצווי הרחקה'
אלימות כלפי ילדים וצווי הרחקה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:04
2
27
שלום אילנה, 
אם הילדים לא פנו מעצמם למשטרה, אלא אחד ההורים פונה עבורם כדי להגן עליהם מההורה השני - הנוהל במרבית המקרים הוא שלאחר חקירת הצדדים במשטרה, תינתן מיד הרחקה ראשונית לתקופה קצרה על ידי המשטרה, ושם יסבירו להורה שפנה שאם ברצונו להאריך את הצו - עליו לפנות לביהמ"ש. 
לביהמ"ש מומלץ לפנות בליווי עורך דין. ניתן במקרים דחופים לבקש את הצו "במעמד צד אחד", גם ללא תגובת הצד השני, ואם ביהמ"ש מתרשם שיש סיכון - יינתן צו במעמד צד אחד, אך ייקבע דיון בהקדם במעמד שני הצדדים, והצד השני יוכל להגיש את תגובתו וגירסתו. לאחר הדיון במעמד שני הצדדים, יחליט ביהמ"ש בדבר לאור התרשמותו מטענותיהם.
מעורבות הילדים בתהליך תלויה בנסיבות ובמיוחד בגילם. 
החוק אוסר בוודאי על כל אלימות, מצד שני המינים. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'האם ניתן לנצל את זה לטווח הארוך?'
האם ניתן לנצל את זה לטווח הארוך?
19/06/2017 | 23:17
1
15
כמו למשל לעבור מקום מגורים לעיר אחרת?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מעבר מקום מגורים עם ילדים עקב אלימות במשפחה'
מעבר מקום מגורים עם ילדים עקב אלימות במשפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 23:23
17
זו שאלה מורכבת. מעבר מקום מגורים עם ילדים בניגוד לרצון ההורה השני, הוא נושא בעל היבטים רבים. יתכן שרקע של אלימות במשפחה יהווה שיקול מבין השיקולים בעניין, אבל זה תלוי בנסיבות. ממליץ לקבוע פגישת ייעוץ עם עו"ד.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'התרת נישואין'
התרת נישואין
18/06/2017 | 09:49
1
51
 האם אפשר לאלץ גבר לא יהודי להתגרש מאישה יהודייה כאשר הנישואין שלהם נעשו באופן אזרחי?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גירושין כאשר הגבר אינו יהודי'
גירושין כאשר הגבר אינו יהודי
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:06
25
שלום מלכי, במקרה שתיארת הגירושין נעשים בהליך של "התרת נישואין" בביהמ"ש לעניני משפחה, ואין צורך בגט בביה"ד הרבני.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'סירוב גט'
סירוב גט
18/06/2017 | 09:53
1
48
 איך מתמודדים עם מצב שבו הגבר או האישה מסרבים לתת גט אחד לשני?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'איך להתמודד עם סרבנות גט'
איך להתמודד עם סרבנות גט
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:14
21
שלום משה, שאלה גדולה וחשובה שאלת. התשובה תלויה מאוד במקרה הספציפי ונסיבותיו. גישתי היא לנסות קודם כל להבין את סיבת הסירוב, לא כהצדקה לסרבנות אלא כדי להבין מהיכן היא נובעת. ייתכנו סיבות שונות: האם הצד שמסרב להתגרש עושה זאת כאמצעי לחץ על מנת שייענו לדרישותיו במו"מ לגירושין? או שהוא אינו בשל עדיין לגירושין וזקוק לזמן כדי לעכל את זה (יש מקרים כאלה) או אפילו מקוה באמת לחזור לשלום בית? כדאי לעשות כל מאמץ למצוא פתרון מוסכם, לכאן או לכאן, בהידברות ושיתוף פעולה.
אם אין ברירה - ניתן להגיש תביעת גירושין לביה"ד הרבני. אך אני מציע לעשות זאת רק לאחר קבלת ייעוץ משפטי אצל עו"ד מומחה לדיני משפחה, ובליוויו. בהצלחה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'פערי דת'
פערי דת
18/06/2017 | 16:43
1
49
שלום, שואל כביכול בכללי אך בעקבות מקרה אישי שאני עובר. מה היית מייעץ למתגרשים עם ילדים ועם פערי דת כמו כשרות ושמירת שבת. הורי הילדים עתידים "להתפצל" לשניים במובן של אורח החיים הדתי אל מול החילוני, והסדר ילדים כמו ביקור בסופי שבוע, ארוחות ועוד עתיד להיות מאוד בעייתי, אם לא כבר מעכשיו עוד בטרם הפרידה הסופית והרשמית.
לטיפ בכנות אודה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'פערים בענייני דת בין ההורים'
פערים בענייני דת בין ההורים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:27
23
שלום יונה (יונאס?). פערי דת בין ההורים יכולים אכן להוות קושי ניכר, במיוחד בעת גירושין. אך מנסיוני ניתן לגשר עליהם אם יש רצון טוב, ובמיוחד הכרה בעובדה שהדבר החשוב ביותר לטובת הילדים הוא שההורים יסתדרו ביניהם, וימצאו פתרונות מוסכמים בשיתוף פעולה. מאבקים משפטיים בין ההורים פוגעים קשות בילדים. 
ראיתי בעיניי הרבה פתרונות יצירתיים במקרים כאלו.
אם התקשורת ביניכם אינה מאפשרת כעת שתשבו אחד על אחד ותפתרו זאת ביניכם, תפנו למגשר טוב שיעזור לכם.
בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'חוק גישור חובה'
חוק גישור חובה
19/06/2017 | 09:52
1
34
מהו חוק גישור חובה ? והאם יש צורך להעזר רק בעו"ד בהליך גישור
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'החוק החדש בענייני גירושין'
החוק החדש בענייני גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:34
26
שלום סיגלית. החוק החדש (מיולי 2016) אכן נקרא בפי רבים בציבור "חוק גישור חובה", אך למעשה אין זה בדיוק כך. החוק מתייחס למרבית ענייני המשפחה והגירושין, וקובע שמי שמעוניין להגיש תביעה כנגד בן זוגו, למשל - אינו יכול לעשות זאת מיד, אלא עליו לפתוח קודם "בקשה לישוב סכסוך" שבעקבותיה יוזמנו בני הזוג לפגישה עם עובדת סוציאלית, שתנסה להבין את מהות הסכסוך ולהציע את עזרתה בגישור. ורק אם הדבר לא יצלח, יהיה ניתן להגיש תביעות.
החוק מורכב ויש צורך בקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד המתמחה בתחום, על מנת לדעת מהן זכויותייך והאפשרויות העומדות בפנייך.
בהליך גישור ניתן בהחלט להתייעץ באופן אישי עם עו"ד. רבים עושים זאת, שכן המגשר הינו נייטרלי, ואנשים חשים צורך בקבלת ייעוץ אישי וליווי על ידי עו"ד מטעמם, שיגן על האינטרסים שלהם. בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'בעיות אימון'
בעיות אימון
19/06/2017 | 12:13
1
32
יש בעיות בנישואים שלא ניתן לגשר עליהן ומחייבות תוצאה של גירושים? למשל, בעיות אמון. גם מה שיגיד הפרטנר ויבטיח בתהליך הגישור, לא נסמוך עליו ולא נאמין לו.
אשמח לדעת מקצועית.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'האם בעיות אמון מובילות בהכרח לגירושים ואינן מאפשרות גישור?'
האם בעיות אמון מובילות בהכרח לגירושים ואינן מאפשרות גישור?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:40
16
שלום רוני (נועם?). תודה על השיתוף בשאלתך הכנה. לדעתי, אין בעיה כלשהי שניתן לומר עליה שהיא מובילה תמיד ובהכרח לגירושין. ראיתי זוגות שהצליחו להתגבר גם על משברים קשים ביותר. עם זאת, אין ספק שמשבר אמון הוא משבר חמור. אם יש עדיין רצון ונכונות לנסות לפתור - פנו לייעוץ זוגי. 
גם אם מחליטים להתגרש, אפשר בהחלט לעשות זאת בגישור לגירושין. עדיף להתגרש בהסכמה ושיתוף פעולה, מאשר במאבקים משפטיים שגורמים נזק רב. ולגבי החשש שהפרטנר לא יקיים את מה שיבטיח בהליך הגישור - הגישור מסתיים בהסכם משפטי שעליו חותמים הצדדים ואח"כ מגישים אותו לאישור ביהמ"ש או ביה"ד הרבני, שנותנים לו תוקף של פסק דין, והוא יחייב את הפרטנר כמו פסק דין. בהצלחה רבה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'שאלה בדבר מוסריות '
שאלה בדבר מוסריות
19/06/2017 | 13:38
3
37
כיום, זוג שקונה דירה זה לרוב בעזרת ההורים. אם שני הצדדים מביאים סכום שווה לקניית דירה, הרי אין בעיה של השקעה עודפת מצד כלשהו. אבל לעיתים קורה שאחד הצדדים, בעיקר הבעל, מביא את מירב ההשקעה בדירה. אבל כשמתגרשים לרוב בתי המשפט מחליטים שלאשה מגיע לחיות בבית, כי היא זו שמטפלת בילדים. הבעל נשאר ללא קורת גג ולפעמים גם ללא מקורות מחייה נאותים, כי רוב המשכורת שלו הולכת לתשלום המשכנתא ודמי מזונות. לרוב אחד כזה חוזר לחיות עם ההורים. והשאלה שלי, היכן המוסר של בתי המשפט? למה משאירים את הבעל לשאת בהוצאות כבדות כאלה, כאשר גם האשה עובדת ויכולה לפרנס את עצמה בכבוד.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'האם גברים מופלים לרעה בנושא זכויותיהם בדירה המשותפת?'
האם גברים מופלים לרעה בנושא זכויותיהם בדירה המשותפת?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:48
2
26
שלום נהורית. מבחינה משפטית, חלוקת הזכויות של שני הצדדים בדירה המשותפת היא נושא מורכב ותלוי בנסיבותיו של כל מקרה ומקרה. החלוקה נקבעת לאור מספר פרמטרים, וביניהם: הרישום בטאבו (האם נרשמו כבעלי זכויות שוות או לא?), מועד רכישת הדירה (לפני הנישואין או במהלכם), מקורות המימון לרכישה (השקעתו של כל צד, כפי שכתבת), אורך התקופה בה גרו בני הזוג ביחד בדירה, האם השקיעו בדירה מכספים משותפים כגון בשיפוצים משמעותיים או בתשלום משכנתא, ועוד.
לכן יש צורך לפנות לייעוץ אצל עו"ד מומחה לדיני משפחה. 
באופן כללי, זכותו של כל צד (גם של הגבר) לדרוש את "פירוק השיתוף" בדירה אם היא אכן משותפת, ולא יישללו מהבעל זכויותיו בדירה.
גם אם המשמורת בילדים תיקבע בידי האישה, זו איננה עילה להרחקת הבעל מהבית. 
לגבי נושא המזונות - הוא אכן מעלה שאלות, אך זה אינו קשור לזכויות בדירה המשותפת. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'תודה לתשובתך.'
תודה לתשובתך.
19/06/2017 | 22:01
1
20
העיניין כאן לא מה חוקי ומה לא, אלא עניין של מוסר כפי שכתבתי. במקרה אני מכירה אשה שבעלה נהרג במלחמת יום כיפור והשאיר אותה אלמנה עם 2 ילדים. במשך הזמן הכירה גבר ונישאה לו, (בגלל לשונות רעות שהטילו דופי בהגינותה). אותו אחד מרר לה את החיים עד שביקשה להתגרש. הוא אמר לה מפורשות, תני לי חצי דירה, כי אין לי כלום משל עצמי. היא נתנה לו את כל הפיצויים שקבלה מהצבא ושמרה לפנסיה שלה, רק כדי להפטר ממנו. כעת בת 68 עדיין עובדת בעסק שלה כי אין לה מקורות פרנסה. ואני שואלת, היכן המוסר פה שהייתה צריכה לתת לו את כל הכספים שקבלה ממות בעלה רק כדי להיפטר ממנו.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'שאלות מוסריות בקשר להליכי גירושין'
שאלות מוסריות בקשר להליכי גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:42
23
אני מבין שזה מקרה אחר מהקודם?
כלפי מי מופנית השאלה המוסרית? האם בימ"ש חייב את האישה לתת לבעלה את כספי הפיצויים שלה, או שהיא עשתה זאת מבחירתה? 
בכל מקרה ניתן לפנות לייעוץ אצל עו"ד הבקי בתחום. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מסמכים'
מסמכים
19/06/2017 | 15:27
1
26
אם יש צורך להביא לתהליך מסמכים?
תשובה:במקרים רבים-כן.למשל בגירושין-תלושי שכר,דפי חשבון בנק,הוצאות הילדים ועוד.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הצגת מסמכים בהליך גישור'
הצגת מסמכים בהליך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:50
13
שלום נמוש. האם זו שאלה? כתבת שאלה וגם תשובה... 
כמו כן לא הבנתי אם את מתייחסת להליך גישור, או להליך של תביעות בביהמ"ש?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'חסיון'
חסיון
19/06/2017 | 15:29
1
18
מה משמעות החתימה על חסיון,בתחילת התהליך?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'חיסיון בהליך גישור'
חיסיון בהליך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:55
15
שלום אריאלה. אינני יודע על מה חתמת בדיוק, כדאי שתשאלי את המגשר שאצלו חתמתם. אז אענה באופן כללי ואתייחס למספר היבטים:
אם פניתם להליך גישור, משמעות הדבר היא שדברים שייאמרו בגישור לא יוכלו לשמש אח"כ בביהמ"ש כנגד מי שאמרם, אם הגישור לא יצלח ותגיעו למאבק משפטי. כמו כן, המגשר עצמו לא יוזמן להעיד בביהמ"ש ולא למסור מידע שהוצג בפניו בהליך.
בנוסף, הליכי גישור כוללים גם פגישות נפרדות של המגשר עם כל צד. המגשר אמור לשאול את המגושר, בסוף הפגישה, מה מהדברים שנאמרו בפגישה הוא מוכן (או לא מוכן) שיועברו לצד השני. בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גובה מזונות'
גובה מזונות
19/06/2017 | 19:25
4
33
שלום רב,
זוג שאינם עובדים ואין לא לגבר ולא לאשה משכורת אבל יש להם רכוש משמעותי שנצבר במהלך הנישואין כולל מניות, מכוניות, דירות מושכרות וכו'. במידה ומתחלקים חצי-חצי ברכוש, והילדים נמצאים שווה בשווה אצל כל אחד מההורים, האם הגבר עדיין צריך לשלם מזונות? ואם כן כמה? יש שני ילדים בבי"ס יסודי.
תודה
דיני משפחה >>
לצפיה ב-' האם גובה המזונות הוא ביחס ישר למס' ילדים?'
האם גובה המזונות הוא ביחס ישר למס' ילדים?
19/06/2017 | 20:32
1
26
קרי, אם נניח גובה מזונות עבור ילד אחד הוא 1200 ש"ח, האם עבור 4 ילדים הוא 4800 ש"ח?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גובה דמי מזונות ילדים'
גובה דמי מזונות ילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:05
26
ראשית, המזונות המכונים "מינימליים" עבור ילד אחד, הינם בדרך כלל כ-1,400 ש"ח ולא 1,200 (אך הדבר תלוי בנסיבות).
שנית, באופן כללי, כאשר יש יותר מילד אחד, נוהגים שלא לעשות מכפלה של הסכום כפול מספר הילדים, אלא להפחית מכך הפחתה מסויימת. כי ישנן סוגי הוצאות שכאשר מוציאים אותן על ילד אחד, הילדים הנוספים נהנים גם הם מכך ממילא ואין הכרח להוציא עבורם שוב את אותו סכום. אז יתכן בהחלט שהסכום עבור 4 ילדים לא יהיה 1,400 (או 1,200 לשאלתך) כפול ארבע, אלא פחות מכך. 
שים לב שיש גם רכיב של "מדור" בדמי המזונות, שאליו לא התייחסת. 
בכל מקרה יש צורך בייעוץ משפטי אצל עו"ד הבקי בתחום, כדי לדעת מה צפוי לך. בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מזונות ילדים כשההורים שווים במצבם הכלכלי והילדים אצל שניהם'
מזונות ילדים כשההורים שווים במצבם הכלכלי והילדים אצל שניהם
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:01
1
28
שלום אדון לעצמך. בהנחה שמדובר בבני זוג יהודים, החוק עדיין מטיל על האב לשלם יותר מהאם עבור מזונות הילדים. האב חייב לשאת בצרכים ההכרחיים של הילדים, גם אם ההורים שווים ביכולותיהם הכלכליות והילדים נמצאים באופן שווה אצל שניהם. אמנם חלו שינויים משמעותיים בפסיקה בשנים האחרונות, ודמי המזונות הופחתו באופן משמעותי במקרים כאלה, אך נכון לעכשיו הגבר עדיין צריך לשלם, גם אם פחות מאשר בעבר.
לגבי הסכום המדוייק - זה תלוי בכל מקרה ונסיבותיו. תתייעץ עם עו"ד מומחה לדיני משפחה. בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/06/2017 | 22:12
4
לצפיה ב-'הסכם רכוש לידועים בציבור'
הסכם רכוש לידועים בציבור
19/06/2017 | 19:41
1
26
ערב טוב,
זוג במה שנקרא פרק ב'. לשניהם. מקיימים זוגיות מזה 4 שנים ושוקלים לעבור לגור יחד בדירה ששייכת לגבר ולהפוך להיות ידועים בציבור. הגבר רוצה הסכם חלוקת ממון והאשה אומרת שזה מזכיר לה את הסכם הגירושין ואין לה את הכוחות הנפשיים להתחיל מו"מ מול עורכי דין על עוד הסכם. אבל מוכנה לחתום על הצהרה קצרה שאין לה שום עניין בדירה של הגבר ולא יהיו לה בעתיד שום תביעות כספיות כלפיו אם ניפרד. האם זה מספיק? ובמידה ולא ייחתם כלום, אם וכאשר ניפרד והיא תחזור בה, מתי נחשב שהפכנו ידועים בציבור לצורך צבירת הרכוש? מתי שהפכנו לזוג או כשעברנו לגור ביחד? תודה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'זכויות ברכוש אצל ידועים בציבור'
זכויות ברכוש אצל ידועים בציבור
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:15
13
שלום יאיר, 
אכן הדרך הבטוחה ביותר מבחינת הגבר, על מנת להגן על זכויותיו בדירת המגורים, הינה הסכם ממון שיעגן זאת. אם האישה טוענת שזה קשה לה נפשית, הייתי מציע לדבר על זה "על השולחן" בכנות, כדי לברר מה בדיוק מפריע לה ומהי הסיבה, ולהתייחס לזה לא כבעיה אלא דווקא כהזדמנות לשוחח עליכם ועל הקשר שלכם.
מבחינת ההסכם, זה לא חייב להיות כרוך במו"מ בין עורכי דין. ניתן לפנות במשותף לעו"ד שיעשה זאת במהירות ובקלות.
אם האישה תחתום על הצהרה בעניין, אך היא לא תאושר כדין - אתה לא תהיה מוגן כנגד תביעה עתידית. אמנם יש מקרים שגם הצהרה כזו יכולה להילקח בחשבון בעתיד ויהיה לה משקל מסויים, אך הדבר תלוי בנסיבות, ומה יהיה בהמשך הדרך כגון כיצד תתנהלו בדירה ואילו מסרים תשדרו זה לזה? האם התנהגותכם תשקף את ההצהרה הזו או שישתמע ש"שכחתם" מההסכם והחלטתם שהדירה משותפת? יכולים לקרות הרבה דברים בהמשך ולכן הצהרה כזו לא תגן עליך משפטית כמו הסכם ממון, כפי שכתבתי. 
בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מזונות כשהאשה מרוויחה הרבה יותר מהגבר'
מזונות כשהאשה מרוויחה הרבה יותר מהגבר
19/06/2017 | 20:12
2
30
אנחנו מנסים לסכם בראשי פרקים מה יהיו תנאי הגירושין. אשתי/גרושתי מרוויחה הרבה יותר ממני וגם משפחתה עשירה. בכל זאת היא מתעקשת על מזונות של 6000 ש"ח על שלושה ילדים כשכל הנטו שלי 10000 ושלה כפול. אומרת שהיא מוכנה לקנות (בכספי משפחתה מן הסתם) את החצי שלי בדירת המגורים ומהכסף שאני אשלם לה מזונות. זה הגיוני? לקחת עו"ד ולצאת למלחמה? שווי הדירה ה"פ שמאי 4 מיליון ש"ח.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מזונות ילדים כשהאישה מרוויחה יותר מהבעל'
מזונות ילדים כשהאישה מרוויחה יותר מהבעל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:21
1
28
שלום וברכה. יש כמה פרמטרים שצריך לבדוק: 
1. איפה יהיו הילדים? אצלה / אצלך / או במשמורת משותפת?
לשאלה הזו יש חשיבות גדולה לנושא המזונות.
2. האם יש לכם גם רכוש, נפרד או משותף?
באופן כללי, אם הנטו שלך הוא 10,000 ואין לך הכנסות נוספות או רכוש (חוץ מחלקך בדירה המשותפת), והנטו שלה 20,000, ואתה תהיה מעורב באופן משמעותי בגידול הילדים אחרי הגירושין - הסכום שהיא דורשת (6,000 ש"ח לחודש) נראה גבוה מדי. מציע שתפנה לייעוץ משפטי אצל עו"ד הבקי בתחום, אך זה לא מחייב שצריך "לצאת למלחמה", כי יש אפשרויות נוספות, כמו לפנות לגישור או לנהל מו"מ בעזרת עורכי הדין. כמובן הכל בהתאם למה שייעץ לך עוה"ד שתפנה אליו. בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'תודה, אפנה ליעוץ ו/או ייצוג'
תודה, אפנה ליעוץ ו/או ייצוג
20/06/2017 | 09:50
1
לצפיה ב-'מה עושים כשהאשה לא מוכנה להתגרש?'
מה עושים כשהאשה לא מוכנה להתגרש?
19/06/2017 | 20:27
4
32
שלום!
אנחנו זוג שכבר הרבה זמן, בערך 3 שנים, לא מתנהגים כבני זוג (ואני מקווה שהכוונה ברורה). אני לא מוכן להמשיך עם זה. היינו ביעוץ זוגי ולא עזר. אני רוצה להתגרש ואשתי לא. נוח לה המצב הנוכחי ואומרת שאין לה שום בעייה עם המצב כפי שהוא. מה מומלץ לעשות?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'מה עושים כשצד אחד מסרב להתגרש?'
מה עושים כשצד אחד מסרב להתגרש?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:29
3
29
שלום איתן. המצב הזה בוודאי לא קל עבורך. עניתי מקודם על שאלה דומה של אחד הגולשים (אתה יכול לחפש בשרשור), ואענה בשמחה גם לך: אם אכן קצו הסיכויים, מבחינתך, להצליח בקשר הזה, אזי כדאי לנסות כל דרך לגייס את אשתך לשיתוף פעולה, כלומר להיפרד בהסכמה. השאלה היא מדוע היא לא מוכנה? הרי זוגיות שכבר אינה קיימת בפועל אלא "על הנייר" בלבד אינה חווייה מהנה עבור אף אחד. ייתכנו סיבות שונות לעמדתה: עדיין אוהבת אותך? מאמינה שהמצב ישתנה? חשש חברתי מ"מה יגידו" בקהילה? חששות כלכליים האם היא תסתדר לבד? פגיעה רגשית בכבודה עקב רצונך לעזוב אותה? הארכתי בדבר רק כדי להראות שכל מקרה מחייב גישה אחרת. נסה להבין מאיפה זה בא ולדבר איתה באופן שיתאים. אם לא הולך - לערב גורמים מתווכים - יועצים (מה אמר היועץ? אולי יועץ אחר ישכנע אותה?), מגשרים, קרובים, חברים משותפים וכד'. 
אם לא תישאר ברירה - ניתן להגיש תביעת גירושין בביה"ד הרבני. 
בכל מקרה, אני מציע לך לקבוע פגישת ייעוץ עם עו"ד הבקי בתחום, כדי לדעת מהן זכויותיך המשפטיות בעניין. 
בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'תודה והסברים'
תודה והסברים
19/06/2017 | 22:42
2
26
מטרת הטיפול הזוגי הייתה להציל את הקשר ולא לשכנע אותה להתגרש. לאורך כל הדרך היא טענה שמבחינתה הכל בסדר ואני סתם רוצה להתגרש. כשהבנתי שהטיפול לא מוביל לשום מקום ואנחנו הולכים סחור סחור ביקשתי לסיים וקיימנו שיחת סיכום בה המטפלת אמרה שיש פערים גדולים בציפיות בין הצדדים ואם לא נצליח לגשר על פערים אלה, אין סיכוי לקשר לשרוד. אינני חושב שהיא עדיין אוהבת אותי אלא מדובר בסידור נוח שעונה על כל צרכיה וציפיותיה בשלב זה בחיים ואין לה עניין לשנות אותו. פשוט כך. למרות התנהגותה הפאסיבית כעת, אני די בטוח מהיכרות איתה שאם אחליט על צעד חד-צדדי, היא תשיב מלחמה שערה. קל זה לא יהיה אבל גם לא מרתיע אותי.

שוב תודה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'כשצד אחד מסרב להתגרש'
כשצד אחד מסרב להתגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:54
1
24
בשמחה. מציע שתפנה מצד אחד לייעוץ משפטי אצל עו"ד לדיני משפחה, ובמקביל אתה יכול לנסות גם ייעוץ אישי אצל פסיכולוג, מטפל או מאמן, שיתן לך תמיכה וייעוץ איך להתנהל גם בלי שיתוף פעולה מהצד השני, ואולי גם כלים לתקשורת איתה כי מנסיוני תמיד יש דרך אחרת, גם עם מי שלכאורה "אי אפשר לדבר איתו". אני קורא לזה "גישור עם צד אחד", אך זה נושא ארוך מכדי לפרט עליו כאן בפורום.  
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'שוב תודה'
שוב תודה
20/06/2017 | 09:47
7
לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
19/06/2017 | 20:29
3
29
כמה באמת תקף לאחר 10 שנים?
האם תקף שיש ילדים כאשר נעשה טרום הנישואים שעוד לא היו ילדים?

דיני משפחה >>
לצפיה ב-'האם הסכם ממון נשאר בתוקף גם אחרי שנים וילדים משותפים?'
האם הסכם ממון נשאר בתוקף גם אחרי שנים וילדים משותפים?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:34
2
27
שלום שי. כעיקרון, אם לא צויין אחרת בהסכם, הוא תקף גם לאחר שנים רבות. אם יש לך סיבה ספציפית לפקפק בכך, כגון שהגעתם להסכמות אחרות במהלך החיים המשותפים - פנה לייעוץ אצל עו"ד. 
הסכם ממון שעוסק בחלוקת רכוש, נשאר בתוקפו גם לאחר הבאת ילדים משותפים לעולם. אך אם כוונתך לסעיפים בהסכם שעוסקים במזונות הילדים לכשיוולדו (אם היו סעיפים כאלה בהסכם שלכם) - התשובה היא שהסכמות כאלו בין ההורים אינן מחייבות את הילדים, ודאי במקרה כזה שבו הילדים טרם נולדו בעת חתימת ההסכם. הילדים יכולים להגיש תביעת מזונות באמצעות ההורה שיתבע בשמם. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'שאלתי לגבי נכסים'
שאלתי לגבי נכסים
19/06/2017 | 23:06
1
24
לדוגמה דירה.
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'הסכם ממון - המשך'
הסכם ממון - המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 23:20
20
אז כמו שכתבתי, הולדת ילדים אינה משנה, עקרונית, את ההסכמות בנוגע לדירה. אבל כדאי לקבוע פגישת ייעוץ עם עו"ד שיקרא את ההסכם וישמע את הנסיבות הספציפיות. 
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'ילד משותף בהורות משותפת'
ילד משותף בהורות משותפת
19/06/2017 | 20:46
1
42
שלום רב,
 לפני כשנתיים הבאתי ילד בשיתוף עם חבר.  עד עתה הוא שילם כל מה שקבענו לפני ההליך. לאחרונה הוא מתחיל להחסיר חלק מהתשלומים . טוען שאין לו אפשרות לשאת בנטל ומבחינתו שאקח בעלות על הילדה לבדי..
 האם הליך גישור יוכל למזער נזקים ?
דיני משפחה >>
לצפיה ב-'גישור בנושא מזונות ילד בהורות משותפת'
גישור בנושא מזונות ילד בהורות משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 22:38
39
שלום דורית,
לא הבנתי משאלתך האם נחתם ביניכם הסכם מחייב בנושא המזונות?
בכל מקרה, גישור הוא דרך טובה ומומלצת לפתור מחלוקות כאלו. את יכולה גם לפנות קודם לבדך לפגישת ייעוץ אישית אצל עו"ד, שישמע את המקרה ונסיבותיו ויתן לך מידע מדוייק באשר לזכויותייך, ואח"כ תוכלי להציע לאב לפנות ביחד לגישור. בהצלחה!
דיני משפחה >>
לצפיה ב-' תודה רבה לעו"ד אורי דון יחייא על האירוח הנפלא '
תודה רבה לעו"ד אורי דון יחייא על האירוח הנפלא
20/06/2017 | 08:55
1
8
לצפיה ב-'אירוח'
אירוח
20/06/2017 | 09:44
19
אירוח יוצא מן הכלל. תודה לך עו"ד אורי דון יחייא על מענה נעים ומסביר פנים
 המשך הצלחה בכל מעשייך 
דיני משפחה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון-יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 9 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

הודעות אחרונות

17:06 | 23.07.18 עוד בני דון יחייא
20:48 | 19.07.18 עוד בני דון יחייא
17:41 | 19.07.18 עוד בני דון יחייא
13:06 | 19.07.18 דנה 6464356
12:46 | 19.07.18 אורחים בפורום
11:54 | 19.07.18 אורחים בפורום
19:13 | 18.07.18 אריאלוש40
18:55 | 18.07.18 עוד בני דון יחייא
00:15 | 18.07.18 נועה2912
17:41 | 15.07.18 עוד בני דון יחייא
18:29 | 13.07.18 אורחים בפורום
21:27 | 12.07.18 עוד בני דון יחייא
19:46 | 12.07.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ