מדוע הירידה במשקל נעצרה ?

zahalul

New member
מדוע הירידה במשקל נעצרה ?

שלום לכם,
כחודש לפני הפסח התחלתי דיאטה.
בוקר: כריך רגיל
צהריים: ארוחה מלאה ללא פחמימה - מנת דג/עוף + סלטים ללא שמן / מיונז + חצי פרי
ערב: 2 פרוסות פסטרמה דלת שומן + מלפפון + 2 ביסקויטים עם שוקולד השחר.
כמעט כל יום - שורף 450 קלוריות בהליכון.
במשך חודש ירדתי קילו בכל שבוע. לאחר שבוע הפסח (שבו לא ירדתי) המשקל נעצר על בערך 79.
שותה רק מים + לגימות של קולה ZERO.
האם תוכלו לומר מדוע המשקל נעצר ?
הגובה שלי הוא 170 ואני אמור לשקול 72 לפי ה- BMI.
תודה מראש,
צהלול.

אבי519

New member
הבעיה זה ארוחת הערב שלך שמלאה בסוכר ופחממות.

ואולי גם הכריך של הבוקר.
אם תשנה את היחס בין הפחממות לחלבון לטובת החלבון הירידה במשקל תתחדש. (באותו מספר קלוריות)
לדוגמה:
1. ארוחת בוקר (במקום הכריך) אכול פרי או שתי מנות פרי וירקות בלי לחם ואכול חלבון - ביצה או גבינה רזה (חצי אחוז).
2. תחליף גם את ארוחת הערב רבת הפחמימות שלך, בארוחה חלבונית עם פחות סוכר ועמילן, למשל : גבינה רזה חצי אחוז , ביצה גדולה- או שתי ביצים קטנות, וגבינה 1/2 אחוז, וסלט ירקות גדול, חסה, עגבניות מלפונים פלפלים כרוב וכ"ד... בלי שמן. אפשר פרוסה אחת דקה של לחם מקמח מלא - אבל עדיף בלי לחם בכלל. אולי עדיף במקום הלחם קצת אורז או קטניות רזות ( עדשים , שעועית, פול...)

כשעושים דיאטה אחרי כמה זמן הגוף מתרגל למנה הקבועה של פחמימות ושומנים ומשנה את המטבוליזם לחיסכון מקסימלי ואז הירידה במשקל עוצרת.
העיקרון זה להחליף את הפחמימות ביותר חלבון ואז המטבוליזם של הגוף יאלץ לשנות פאזה להשתמש בחלבון במקום חלק מהפחמימות ואז הירידה במשקל תתחדש.

אבל לא בריא להמשיך בדיאטה לא מאוזנת להרבה זמן , כי זה מכביד על המערכות בגוף כמו כבד וכליות ... ולכן אחרי שמגיעים למשקל מטרה צריך לחזור לאיזון נכון , כלומר להמשיך לשמור על סכום הקלוריות נכון ועל דיאטה מאוזנת : 10-20 אחוז מהקלוריות שיבואו מחלבון , עד 30 אחוז משומן והיתר 50-60 אחוז מפחמימות .

zahalul

New member
האם אפשר לאכול 2 פריכיות אורז + גבינה חצי אחוז בבוקר ובערב ?

המון תודה על תשובתך המפורטת !
לפי מחשבון BMI המשקלל מין(זכר), גיל(46), גובה(170) אני אמור לשקול 72 ק"ג.
שכחתי להזכיר כי בכל יום אני שורף 450 קלוריות באימון על הליכון. בשישי-שבת 1500 קלוריות (בשני אימונים).
האם ה- BMI מתחשב גם במבנה גוף רחב ?
תודה מראש,
צהלול

אבי519

New member
פריכיות אורז ולחם זה פחמימות ולכן לא משנה

המלצתי לך לתקופה קצרה לעבור לדיאטה רבת חלבון ומצומצמת בפחמימות ובשומן כי זה "פטנט" שנותן "פוש" לגוף לרדת במשקל יותר מהר.
אבל להתמיד בזה לא כלכך בריא, וגם קשה, ולכן אחרי כן בעתיד אחרי שתגיע למשקל יעד, מומלץ להחליף לחם בפריכיות אורז באופן כללי כי זה עוזר לשמור על תחושת שובע יותר זמן בגלל האינדקס הגליקמי אבל לא קריטי.
&nbsp
ה BMI לא מדע מדוייק, ומה שחושב יותר זה אחוז השומן בגוף ( או מסת הגוף הרזה ) . הBMI מתיחס לממוצע האוכלוסיה ולא לחריגים, יש טבלאות BMI שמתחשבים במבנה גוף רחב בינוני ודק ( מדידה לפי עובי המרפק וכ"ד) גם יש נושא של גוף שרירי ושומני אדם יכול להיות שמן מאד אבל ה BMI שלו יהיה תקין, וזה בגלל שהשרירים שלו והעצמות שלו מדוללות וקלים יחסית לשומן .
מצד שני אם תמדוד BMI של מפתח גוף כמו אלי האנה וכ"ד שיש לו המון שרירים ורק עשרה אחוז שומן או פחות תראה שהBMI שלו כמו של אדם מאד שמן .
&nbsp
את אחוז השומן בגוף קשה למדוד , יש מכשירים שעושים את זה, אבל זה גם לא מדוייק .
לכן מה שחשוב זה למדוד היקפים ( למשל מספר המכנסיים ) ועובי שכבת השומן , ולהסתכל על עצמך במראה.

zahalul

New member
האם יש דרך מדויקת למדידת אחוז שומן בגוף ?

לאחר הורדת הכריך בבוקר והפסטרמה + ביסקויטים בערב, ירדתי עוד חצי קילו.
המון תודה על הטיפ !

מתשובתך אני מבין שה- BMI הוא מדד לא מדויק.
האם בקופ"ח יש דרך מדויקת למדידת אחוז שומן ?

תודה רבה,
צהלול

למעלה