כתבה - רמקול אלקטרוסטאטי - הסבר

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הכל מידרדר. השמיעה.. הראיה... ה.... נו. שכחתי מה.
ובכל זאת, אני כן מצליח להבחין באיכות (או שאני רק משלה את עצמי שאני מבחין)...
אוף. צריך לחזור לגיל הנעורים. איך עושים את זה?

EB10000

New member
מה קשור רופא שניים לאוזניים?

אני בגיל 46 מצליח לשמוע עד 14 קילוהרץ בלי בעיה. מעבר לזה אני צריך להגביר ב 40 דציבל בכדי לשמוע 15 או 16 קילו, מעבר אני כבר לא שומע כלום. מה שבכלל גורם לי לתהות למה בכל זאת קבצי מוסיקה באיכות 24/96 נשמעיל לי טוב יותר מ 16/44... אולי זה סתם אפקט פסיכולוגי, כי נראה לי שגבול השמיעה האיכותית שלי זה בגלל רדיו FM...

עד 120 אגב.

ואני לא הבנתי מה קשור טינטון לרמקול אלקטרו סטאטי?

שלום
מר אריאלי העלה קישור לכתבה על רמקולים אלקטרוסטאטיים ואתה העמסת עליו את הסיפור הרפואי שלך. יכולתה לכבד אותו ולפתוח שרשור חדש משלך.

לגבי הרזולוציה של 96/24 לעומת 16/44, זה תלוי גם בהקלטה. יש הקלטות מצויינות בשניהם ויש הקלטות שלא. קח אחת פחות טובה מה-HI RES ותשווה לאחת טובה ממש ב-16/44 ותגלה שלא הכל תלוי ברזולוציה.
אגב יש לך את דיסקי הסמינרים? הם דוגמה נפלאה לאיכות גבוהה ב-16/44.
זה גם מוכיח שלא הכל במדדי הבדיקות של רוחב סרט, עיוותים וכו' ויש כנראה עוד פרמטרים שכאשר קבעו את התקנים (בשנות ה-50 של המאה הקודמת) לא הוגדרו בתקן, ושראוי שימדדו ויספקו עליהם נתונים.

כתבה - רמקול אלקטרוסטאטי - הסבר

אמנם,לאחרונה, מסכי הטלויזיה והדיון עליהם, מלאו את דפי הפורום, אך, מאחר ולפני כמה זמן נערך דיון על הרמקולים האלקטרוסטאטיים, אני רוצה להביא הסבר שכתבתי בדף האינטרנט שלי ובו אנימסביר את עיקרון פעולתו של הרמקול

http://www.arielrecordings.022.co.il/BRPortal/br/P712.jsp

אגב, באתר הוכנסו מספר הקלטות חדשות שהקלטתי לאחרונה. מוזמנים להקשיב.
אריאל אריאלי

EB10000

New member
לא ראיתי כתבה לרמקול. הקישור שהוא נתן הביא אותי לזה

http://www.arielrecordings.022.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=1931473

זה מאמר שלו על איך למנוע פגיע בשמיעה למוסיקאים, אז מן הסתם התגובה שלי היא רלוונטית.. עכשיו רק ראיתי את הכותרת של ההודעה. הוא כנראה התבלבל בקישור...

לא מובן כלל

שלום
זה הקישור של מר אריאלי: http://www.arielrecordings.022.co.il/BRPortal/br/P100.jsp
והוא נפתח לשורת מאמרים. השני מלמעלה אכן דן ב-הדרכה למוזיקאים למניעת סיכוני שמיעה.
אך מאחר והכותרת שלו נוגעת לרמקול אלקטרו סטאטי, בהקשר דיונים קודמים שהיו פה, אז אם תגלגל קצת למטה, תמצא גם: הרמקול האלקטרו-סטאטי.

ולא ענית לשאלתי לגבי דיסקי הסמינר...?

EB10000

New member
לא, לצערי לא הצלחתי להשיג עותק של אף דיסק סמינר

EB10000

New member
פתחתי כאן שרשור

שאלתי אם למשהו יש קישור להורדה או שהוא יהיה מוכן לצרוב לי בתשלום. אבל השרשור הפך להיות וויכוח על כמה דיסקים יש בפועל... הבנתי שיש בסה"כ 5 דיסקים ולא לכולם יש את כולם.

תודה

EB10000

New member
תודה. שאלה קצת רפואית, אולי לך יש נסיון בכך

אני בן 46. שומע המון מוסיקה בעוצמות יחסית גבוהות אך לא קרוב לסף כאב. למרבה הצער בחודשים האחרונים הופיע אצלי צלצול שנשמע כמו צליל מונוטוני של כ 13kHz. התופעה נקראת טנטון. נבקתי עי אף אוזן גרון, שלח לבדיקת שמיעה במכון מאר, שהתוצאות היו תקינות ובגבול הנורמה לגילי, רק שבאופן מוזר הם בדקו עד ל 8kHz ולא מעבר.

רופא האאג אמר שלעיתים הטנטון הוא סימן ראשוני לאיבוד שמיעה, ולעיתים זו תופעה פסיכואקוסטית שאין לה הסבר, בעיקר אם היא זהה וסימטרית לשני האוזניים. יש לציין שהצלצולים באים והולכים.

האם יש לך במקרה נסיון בזה? רופא המשפחה אמר לי פשוט להתעלם ואולי זה יעבור מעצמו. ראיתי אתרי אינטרנט שמציעים טיפול אקוסטי בתשלום - סוג של אימון וחשיפה לתדרים מיוחדים ליצירת מיסוך פסיכואקוסטי... האם באמת זהסימן מבשר רעות על פגיעה אפשרית בשמיעה בעתיד?

תודה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה מזכיר לי סיפור עגום (ואמיתי)...
נגן כלשהו הלך לבדיקת שמיעה בשל סיבות שאינן קשורות למקצועו.
הבודקת גילתה ששמיעתו נחלשה והיא העירה לו: "טוב נו. אתה כבר לא תהיה מוסיקאי,
אבל למטרה שבאת, השמיעה שלך בסדר" [היא לא באמת ידעה מי הוא]...
למותר לציין שהוא רצה לאכול אותה חיה...

למעלה