מגבר פנימי של סאבוופר נשרף. עזרה בחיפוש מגבר תואם

plats

New member
מגבר פנימי של סאבוופר נשרף. עזרה בחיפוש מגבר תואם

היי
המגבר הפנימי בסאבוופר שלי הלך, החברה שמייצרת את הסאב דורשת מחיר מופקע(שלא משנה כמה הוא כרגע)

הנתונים של הסאב מצורפים בתמונה.
היכן ניתן להשיג מגבר כזה ? יש מגבר אוניברסלי שאפשר לחבר לו עפ"י הנתונים של הסאב?

תודה

jexy

New member
הבעיה היא גודל פיזי... כמעט ואין התאמה בין מגברים שונים

לבין סאבוופר רק אם תצליח למצוא את המקורי.
&nbsp
בכל אופן, מציע לך לבדוק את זה:
http://www.omega-audio.co.il/document/53,76,83.aspx
&nbsp
מנסיון שלי אמין מאוד

plats

New member
מגבר לסאב

היי
לצערי אתה צודק, המגבר בקישור לא מתאים לי ברוחב. (האורך בידיוק באותו גודל)
האם אתה מכיר אולי עוד מגברים "אוניברסליים" כאלה שהרוחב שלהם פחות גדול ?

ועוד שאלה,
כרגע מיכוון שהמגבר שרוף, הסאב מחובר באופן "רגיל" +- בערוץ לרסיבר(כמו שאר הרמקולים שמחוברים לרסיבר), האם יכול להיווצר נזק לרסיבר או לסאב מעומס יתר ?
האם שהוא כך מחובר הוא נותן את כל רוחב התדרים שהוא נותן באופן מוגבר כמו באופן "אקטיבי" או הוא מוגבל עד גובה מסוים?

תודה רבה

jexy

New member
הרוחב גדול מדי או קטן?

אם גדול מדי לקופסה עצמה אז כן אתה צריך לחפש אחר אבל אם הקופסה גדולה יותר מהמגבר, כלומר נשאר חור, אפשר להתאים קרש ולאטום עם סיליקון.
&nbsp
לגבי חיבור "פסיבי" אין בעיה עם החיבור הזה אך אין לך שום שליטה על העוצמה ועל טווח תדרים.
&nbsp
האמת אם זה גוזל זמן יקר ובעיה להתאים מגבר לסאב ספציפי אפשר פשוט לרכוש סאבוופר חדש...

plats

New member
רוחב

הרוחב גדול מדי(בקישור שנתת). הרוחב אצלי בסאב הוא 13.7 ס"מ
אתה יכול לעזור לי למצוא מגבר באורך ורוחב ? (האורך בקישור בידיוק בגודל)

הסאב הנוכחי שווה 1000 שקל +- , אין לי תקציב כרגע לשדרג, נראה מה טווח המחירים של מגבר אם בכלל קיים זהה לגודל שלי.

אין לי שליטה על הווליום, ואני צריך "להשקיע" יותר ווליום ברסיבר בשביל לקבל צליל באס יותר נורמלי, השאלה היא אם אין נזק שיכול להיווצר שהוא ככה מחובר פסיבית(לריסבר בעקבות OHM שונה[?]) , והאם בצורה הזאת הוא בכלל יכול לתת את מגוון התדרים המקורי שלו למשל אם אני שם קטע עם כל סוגי התדרים(32-160HZ) ?

תודה רבה

jexy

New member
יש לו סאב קטן יותר, תשאל את לוי מה המידות והאם יש אפשרות

לרכוש רק את הגבר ללא הסאב...
&nbsp
בכל אופן עלות הסאב קומפלט הינה 1400 ש"ח אני מניח שכחצי זו עלות המגבר...

plats

New member
מגבר

אם כך המחיר, אז אכן לא משתלם להשתיל מגבר אחר(אם בכלל קיים בגודל..)
חשבתי שזה יסתכם ב200-250 שקל גג.

מה לגבי השאלה השניה?
יש לך מושג אם אין נזק שיכול להיווצר שהוא ככה מחובר פסיבית(לריסבר בעקבות OHM שונה[?]) , והאם בצורה הזאת הוא בכלל יכול לתת את מגוון התדרים המקורי שלו למשל אם אני שם קטע עם כל סוגי התדרים(32-160HZ) ?

תודה!

jexy

New member
אין בעיה לחבר אותו פסיבית, הוא ישמיע מגוון תדרים רחב יותר

אך כמו שרשמתי אין לך שליטה וכיוון של הבאס

למעלה