הקיסרית

• פותח הנושא Mist2
  • פורסם בתאריך

Mist2

New member
הקיסרית

כל התופעות בכל תחום ותחום מתרחשות כתוצאה של צירוף שלושת הכוחות.
הכוח הפעיל, הסביל, והמנטרל.
בהתבוננות רגילה יכולים אנו לזהות כוח אחד בלבד:
את הכוח הראשון הפעיל שאותו מייצג הקוסם, או את הכוח השני הסביל והמתנגד אותו מייצגת הכוהנת הגדולה.

דוגמה לפעולת 2 הכוחות, מופיעה בקלפי טארוט כבר בהתחלה;
כאשר בשוטה מתעורר הכוח הראשון ודוחף אותו להתחיל במסע לרכישת התודעה.
והכוח השני, אשר בולם אותו כבר בשלב הבא.

כאשר מתחיל השוטה בהתקדמותו הוא עסוק אך ורק בכוח הראשון:
מה הוא רוצה להשיג, ולאן הוא רוצה להגיע, אין לא כל מושג על הכוח השני, מתי הוא יופיע וכיצד יתנגד ויפריע.
ולפעמים הדברים מתרחשים בצורה הפוכה:
בה השוטה יכול לראות רק את הכוח השני, את הקשיים, ההפרעות והבעיות.
במצב זה, הוא בכלל לא מבחין ולא ׳מודע׳ בכוח הראשון וכלל לא מתחיל במסע.
ישנם כמה דוגמאות על כך במקורות, כאשר האל מתגלה לנביא ומטיל עליו משימה.
הנביא באותו רגע יכול לראות רק את הקשיים ואת חוסר הסיכוי להצליח במשימה זו.
דוגמה נוספת היא הדוגמה של יוסף, שעד שלב מסוים הכוח השני במקרה שלו היה מאוד חזק.

מסיבות שונות, הכוח השלישי קשה לתפיסה, ואנשים כלל לא מבחינים או ׳מודעים׳ לכוח זה.
נהוג לחשוב, שכוח אחד גובר על חברו וכך התהליכים נעצרים או ממשיכים.

הכוח המתנגד, אשר בולם את השוטה, יכול להיות -
חוסר הבנה, מאמצים אליהם הוא לא מורגל, הרגלים, אשר סיגל לעצמו במשך חיים שלמים, המושכים אותו לנטוש את המסע ולחזור אל שיגרת חייו.
כמובן שישנם עוד גורמים רבים, חלקם אובייקטיביים וחלקם סובייקטיביים במיוחד.

במצב זה נוצר מאבק בין שני הכוחות: אותו ״רצון״ להתקדם וכל הגורמים המתנגדים המתעוררים בעקבות הניסיון להתקדם, אשר בולמים את ההתקדמות.
כך נוצר לזמן מה קיפאון.
דומה הדבר לאדם המכה באגרופו בקיר בטון, ככל שיכה חזק יותר, יספוג התנגדות גדולה יותר.
יכול להיות שיצליח בסופו של דבר לסדוק את קיר הבטון, אך הדבר יחליש אותו מאוד וימנע ממנו את היכולת להתקדם.
או, שהקיר יישאר שלם, והאדם ירים את ידיו וייכנע.

כדי להמשיך ולהתקדם, יש צורך בכוח שלישי, התומך ומחזק את הכוח הראשון.
במקרה שלנו קלף הקיסרית מייצג את הכוח השלישי.

״התפתחותו של האדם תלויה בכך, שיבין מה הוא עשוי לקבל ומה התמורה שהוא חייב לתת.״
פ.ד. אוספנסקי

ואת זה בדיוק מייצגת הקיסרית, שפע אליו יכול להגיע השוטה.
לא מדובר בשפע חומרי, מדובר בשפע אנרגטי, בשליטה, באיזונה ובהתמרתה של אותה אנרגיה.
ההבנה שזהו המצב עליו יש להגיע, פועלת עליו ככוח שלישי התומך ומחזק את שאיפתו של השוטה להמשיך בדרכו.

הקלפים הבאים יתייחסו גם לתמורה שהשוטה חייב לתת.

מי שמעוניין לראות את קלף הקיסרית שיצרתי, מוזמנים להקליק כאן או כאן!

kikona126

New member
היי מיסט

לפני מספר שבועות רחליקה ואני דיברנו על תפקידה של הקיסרית במסע השוטה והשפעת קלפי המספרים עליה או על המסע של השוטה... איך הם מחזקים האחד את השני.. מה שכתבת מאוד יכול להוסיף להסתכלות שלנו, ואולי אנחנו נוכל גם להוסיף לשלך, שווה קריאה...
&nbsp
אתה מוזמן לקרוא את הפרק הראשון מהסיפור מגירה שלי. הוא עבר שינוי דיי משמעותי לעלילה בחודש האחרון. מתנצלת מראש על שגיאות הכתיב שיש בתוכו, ועל כך שכרגע אין לי ישור לימין (יש 2 אופציות לפתריה של הבעיה, אחת להעתיק את המלל למחשב, השנייה, לפתוח את הדיבגר ומשם לשנות לRTL במקום LTR. אלו המגבלות של SWAY כרגע, אבל זה נוח לי שם, כי לאחר מכן אני אוכל להעתיק הכל למקום אחר ולשנות בקוד רק את האופציה של LTR... טוב אני מקווה שזה יהיה אפשרי...)
הפרק השני כבר כתוב, אבל יקח לי קצת זמן לערוך אותו ולהמיר אותו לגירסה קריאה יותר... וזה מאחר ואני עובדת על כתיבת בלוג מקצועי הקשור למקצוע שלי... ככה שהצפי של ההמשך הוא לחג הפסח

&nbsp
וכמובן הלינק: https://sway.com/IPOGeQ8BcjEmtIFi

Mist2

New member
אהבתי את הפרק!

יכולה לפרסם את הקישור לדיון שלכן על הקיסרית?

kikona126

New member
ואו תודה!

קראתי אותו שוב עכשיו וניראה שיש משהו לא מובן בסוף. יש שם הרבה חזרות על דברים, ומצד שני אני חושבת להשאיר את זה ככה כי זה קצת מעמיד את הקורא בנעליה של תום... בחוסר מודעות ואי יציבות...
בפרק המקורי זה הסתיים בעליה לאוטובוס והיא היתה בריאה ושלמה, אבל זה ממש תקע לי את הסיפור, אז התעללתי בה קצת... אבל זה למטרה טובה!
&nbsp
הנה הלינק להודעה:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/121/180447723//
&nbsp
אולי שווה לקרוא קצת למטה קצת למעלה...

Mist2

New member
תודה

אני אקרא...
אם בא לך לקרוא גם משהו שאני ניסיתי לכתוב לפני זמן רב, את מוזמנת.
כמובן סליחה על השגיאות, זה לא עבר תיקון ועריכה...

kikona126

New member
ואו

משהו בכתיבה שלך הזכיר לי את אתגר קרת שאני ממש אוהבת את הסיפורים שלו. כי הם קצרים קלילים וקולעים.

Mist2

New member
תודה רבה

אני לא קראתי דברים שלו, רק השם מצלצל מוכר...

kikona126

New member
ואו איך לא?

הוא מדהים! יש את כוונות טובות, לשבור את החזיר שהם ממש מומלצים... הם בתוך הספר געגועי לקיסינג׳ר. וגם בספר אניהו יש כמה סיפורים יפים

Mist2

New member
יש כמה סיבות, שכניראה מבחינתי מספיק טובות :)

בעבר הייתה לי רשימה מסודרת של סופרים שמאוד רציתי לקרוא את ספריהם.
כמובן שלא קראתי אפילו אלפית ממה שרציתי, אבל הרשימה הזו די סגרה מבחינתי את האפשרות להגיע ולקרוא גם ספרים אחרים.
&nbsp
היום המצב שונה, אני לא ממש מצליח לקרוא, משהו השתנה בשלב מסוים, ואני מאוד מתקשה לקרוא. אולי כאשר ואם היכולת לקרוא תחזור אלי, אנסה לקרוא גם את ספריו.

kikona126

New member
נקווה שתחזור

אני לא יכולה לחשוב על החיים שלי בלי לקרוא...

kikona126

New member
בצד!

לא בשימוש, את האמת אין לי ממש מושג איפה הם עם כל המעברי דירות בתקופה האחרונה... וגם היה לי איזה ארגז ש"נגנב" עם הסבלים (פשוט יש דברים שנעלמו להם סתם ככה... אז ניראה לי שהארגז נשכח באיזה מקום... לא בהכרח נגנב)

kikona126

New member
בטח יש איזה אחת בבית

היו לי 2 אחת של מרסי ואחת של ריידר... אני לא יודעת איפה הן...
אה היתה לי גם אחת של הילד הפנימי, בטח אצל ההורים בבית...
&nbsp
אוף יש לי כל כך הרבה בראש שאני צריכה לשבת לכתוב ולהוציא הכל החוצה... לפנות מקום למחשבות אחרות...
&nbsp

Mist2

New member
אני מכיר מישהו

שמצייר עכשיו חפיסה :), אולי כשיסיים הוא יסכים למכור לך אחת :)...

kikona126

New member
אני אקנה בכיף

אבל את הראשונה בשביל הסיפתח!
&nbsp
ואם כבר מדברים על סיפתח, התעצבנתי על הבלוג הקודם ופתחתי אחד במקום שתומך בעברית. יש לי עוד עבודה עליו ואני צריכה להוסיף עוד הרבה מהחומר שיש לי פנימה, אבל אתה מוזמן בכל מקרה
https://kikonablog.wordpress.com/
אני אוסיף היום בערב עוד קטעים, ואיזה שיר שכתבתי בתקופת הצבא שאף אחד עוד לא קרא...
&nbsp

Mist2

New member
תתחדשי, יפה מאוד

יש גם מערכת בלוגים מוצלחת של גוגל - ״בלוגר״, שבכמה בחינות מוצלחת יותר מוורדפרס.

הסיפתח יהיה כניראה באתר למימון המוני.
אם זה יתאים לך, אני אשמח מאוד :).

kikona126

New member
עד שהצלחתי להבין איך עובדים עם זאתי

אני לא מחליפה שוב...
ושמתי לב שמה שהייתי בטוחה שזה העמוד הראשי, זה לא העמוד הראשי אז יש לי קצת עבודה להיום, אבל אחרי הספורט (השני) היומי שלי...

למעלה