לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1536115,361 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה ודיאטה

ברוכים הבאים לפורום תזונה ודיאטה, בפורום זה נעסוק בשאלות נפוצות בנושאי תזונה נכונה, אורח חיים בריא, אכילה רגשית, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה מאוזנת לצמחונים וטבעונים, וכן פתרונות תזונתיים למחלות כגון: סכרת, כולסטרול, יתר לחץ דם, כבד שומני, סינוסיטיס, מיגרנות, מחלות מעיים (מעי רגיז, קרון, קוליטיס וכו'). אשמח לייעץ ולתת לכם פתרונות בנושאים הנ"ל ואף ללוות אתכם עד להשגת הפתרון האופטימלי עבורכם. תמיד כאן בשבילכם,
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
<< ההודעה הנוכחית
05/12/2018 | 13:05
54
940

ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'טיפול נומאופטי מונע למחלות החורף בקרב פעוטות'
טיפול נומאופטי מונע למחלות החורף בקרב פעוטות
06/12/2018 | 11:28
9
63
הי יש לי ילדה בת שנתיים שהולכת לגן באופן קבוע. אני מתלבטת אם להתחיל טיפול הומאופטי כ"חיזוקית" נגד מחלות החורף. בשנה שעברה היא חלתה בגן לא מעט וסבלה מבעיות כמו- דלקות אזניים, שיעול עם ליחה, צינון ונזלת...
אשמח לדעת אם הומאופטיה מציעה פתרונות למחלות אלה ואם יש טיפול כולל לכל מחלות החורף יחד או שדרושים טיפולים נפרדים.. איך זה עובד? תודה מראש
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'חיזוק מערכת החיסון'
חיזוק מערכת החיסון
12/12/2018 | 19:20
30
טיפול הומאופתי יכול לעזור בשני אפיקים מרכזיים. האחד הוא חיזוק מערכת החיסון באופן כללי, כך שהגוף יודע להתמודד בצורה מהירה ויעילה עם מחלות וזיהומים. זה לא אומר שהילדה שלך לא תהיה חולה, אבל היא תהיה חולה הרבה פחות, והמחלות יחלפו הרבה יותר בקלות. טיפול מסוג זה הוא טיפול המותאם למאפיינים היחודיים של בתך ברמה הגופנית והנפשית הכללית, והתועלת היא רחבת היקף וארוכת טווח. וזה בהחלט נותן מענה למגוון רחב של בעיות שונות.
אפשרות שנייה, היא לתת טיפול "אקוטי" בלבד. זאת אומרת, כאשר מופיעה מחלה מסוימת, אז מותאמת תרופה למצב של בתך באותו מצב חולי, בכדי לחזק אותה ולאפשר לה להחלים במהירות. טיפול זה הוא כללי יותר לרוב, וקצר טווח. לכן גם מתאים לכל מחלה בנפרד.

ההמלצה שלי, היא לבחור אם אפשר באופציה הראשונה, כי תמיד כדאי להתאים משהו אישי וייחודי לבת שלך, כדי לחזק אותה באופן כללי, במקום בכל פעם לרדוף אחרי תרופה אחרת למצב אחר...

חורף בריא ובהצלחה!
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'פירות וירקות מחזקות את המערכת החיסונית'
פירות וירקות מחזקות את המערכת החיסונית
13/12/2018 | 15:54
7
18
וזה משהו שהוכח מדעית בהרבה מחקרים.
וזה בעיקר בגלל שהם שמכילים חוץ מויטמינים, גם פלבנואידים, ואנטיאוקסידנטים  שמחזקים את המערכת החיסונית.
לעומת זאת תוספי תזונה כמו ויטמינים הרבה פחות יעילים מהויטמין הטיבעי בתוך הפרי. בגלל הפלבנואידים שמגבירים את האפקט של החיסון  
יש גם תוספי תזונה שמכילים ביופלבנואידים אבל בטבע יש מאות כאלה ורק מעט מהם אפשר לקבל בצורה סינטטית.
למשל פה :  
או פה
או פה:

תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'תרופה הומאופטית פועלת על אפקט הפלאצבו'
תרופה הומאופטית פועלת על אפקט הפלאצבו
13/12/2018 | 16:02
5
18
והשפעה פסיכולוגית .
הפלאצבו זאת תרופת דמי בלי חומר פעיל בכלל.
ואני לא כותב את זה מתוך זילזול בהומאופטיה,  כי זה ידוע למדע שהפלאצבו משפיע ומרפא בהרבה מיקרים אפילו מחלות חמורות.
כלומר אלה שלוקחים פלאצבו (תרופת דמה) מתרפאים בהבדל ניכר סטטיסטי יותר מכאלה שלא מקבלים שום טיפול.

יש בבתי מרקחת תרופה הומאופטית בשם : אוסילוקוקסינום (Oscillococcinum)  לפי היצרן התרופה מחזקת את המערכת החיסונית ועד , אמא שלי לוקחת את זה קבוע וטוענת שזה עוזר לה מאד ( היא בגיל 85 בריאה ופעילה )  חבר בעבודה שלי שהוא רוקח גם משתמש בזה וממליץ על זה. 
אני סקפטי. 

תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'אופן פעולת התרופות ההומאופתיות'
אופן פעולת התרופות ההומאופתיות
16/12/2018 | 14:31
4
12
שלום אבי, 

אין שום קשר בין אופן  פעולת התרופות ההומאופתיות לאפקט פלסבו.

אפקט פלסבו מבהיר באופן מובהק את העובדה שיש קשר ישיר בין גוף ונפש, ואת ההשפעה המשמעותית לבריאות וחולי בהקשר הנפשי. 
תרופות הומאופתיות פועלות על מנגנון אחר לגמרי, ואתה מוזמן להיכנס לאתר שלי, לצפות במידע ובסרטונים שם, כדי לקבל יותר מושג. 

לגבי אפקט פלסבו - בכדי שהוא יפעל, זה דורש אמונה וידיעה של האדם מה צריך לקרות.
טיפלתי במאות מקרים של אנשים סקפטיים, אשר הגיעו אלי ממקום של ייאוש וחוסר אמונה, ועדיין חוו הצלחות אדירות - איך זה מסתדר עם אפקט פלסבו?
יש לי מקרים רבים של ילדים קטנים ותינוקות שקיבלו תרופות הומאפתיות, אחרי שקיבלו אנטיביוטיקות שונות, סטרואידים וכו', ללא הועיל לתקופה ארוכה, ולאחר קבלת התרופה ההומאופתית, תוך זמן מאוד קצר חוו שיפור משמעותי(בחלק גדול מהמקרים ההורים לא האמינו בכלל שיש סיכוי שזה יעזור) - איך זה מסתדר עם אפקט פלסבו?
יש אנשים שקיבלו ממני תרופה מסוימת, ואז עוד אחת, ולא היה שיפור, ודווקא בהתאמה של תרופה שלישית או רביעית הופיע שיפור. או להיפך, שהיה שיפור בהתחלה עם  תרופה מסוימת, ואז החלפתי אותה והפסיק השיפור, וכאשר החזרתי השיפור חזר(החולה אינו מבין שאני מחליף סוגים בדר"כ) -איך זה מסתדר עם פלסבו?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'במחקרים שקראתי בהם נבחנו תרופות או טיפולים הומאופטיים'
במחקרים שקראתי בהם נבחנו תרופות או טיפולים הומאופטיים
17/12/2018 | 12:20
3
14
כנגד פלאסבו לא נמצא יתרון להומאופטיה.
אשמח מאד לקרא מחקר שמוכיח אחרת.

גם לטיפולי פלאסבו יש הצלחות מדהימות שהמדע לא יודע להסביר, גם בפלאסבו החולים לפעמים מאמינים ולפעמים לא מאמינים ובכל זאת יש השפעה.
בגלל זה כל תרופה חדשה או טיפול חדש בעולם המדעי נבחנים כנגד פלאסבו ולא כנגד אי מתן טיפול.
כמו שהמדע לא יודע להסביר את ההצלחות של ההומאופטיה , או של שיטות ריפוי אלטרנטיביות , גם את ההצלחות של הפלאסבו המדע לא יודע להסביר.
המנגנון או ההסבר שהרפואה ההומאופטית מציעה, היא רק תאוריה שאי אפשר לבדוק בכלל בצורה מדעית .
אני לא סקפטי בכלל ,  אני מאמין  ביכולת של פלאסבו לרפא , וגם ביכולת של  של שיטות אלטרנטיביות אחרות.   
אני חושב שהמנגנון של כל השיטות הללו כולל פלאסבו הוא אותו מנגנון שבו הגוף יכול לרפא את עצמו מעצם הטיפול, גם בלי לקבל התערבות פיזית או כימית מבחוץ , אני חושב שישי מנגנון כזה שהטיפול האלטרנטיבי משפעל אותו איך שהוא בדרך שהיא לא ידועה למדע.. ( ולאו דווקא פסיכולוגית )

תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'מעולם לא היה מחקר שהצליח להוכיח השפעה של טיפולים הומאופטים'
מעולם לא היה מחקר שהצליח להוכיח השפעה של טיפולים הומאופטים
17/12/2018 | 13:20
2
10
זה הכל פסיכולוגיה
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'קראתי פעם על מחקר שניסה ולא הצליח'
קראתי פעם על מחקר שניסה ולא הצליח
18/12/2018 | 17:07
1
9
כלומר ההשפעה של פלסבו ושל הומאופתיה נמצא אותו דבר.
לא יודע אם זה פסיכולוגיה או הוקוס פוקוס אחר כי גם את זה  אף לא אחד חקר או הוכיח בצורה מדעית.
בכל מקרה אנשים מאמינים בזה ואולי בגלל זה  זה משפיע עליהם , אז גם אם זה פסיכולוגי וזה עוזר מה רע בזה ? שיהיה להם לבריאות.
הבעיה היא שזה יכול להיות מסוכן אם אנשים בוחרים לא לקבל טיפול רפואי חיוני בגלל זה .
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-''
24/12/2018 | 13:20
4
לצפיה ב-'תוספים מול תזונה טבעית'
תוספים מול תזונה טבעית
16/12/2018 | 14:23
6
שלום אבי,

אני מסכים איתך לחלוטין, פירות וירקות טריים זה הדבר הכי בריא לחיזוק כללי של מערכת החיסון. 
עם זאת, במצב מחלה, היכולת שלנו לצרוך את אותם מוצרים היא מופחתת, מאחר ומנגנון הרעב פחות פעילה ויותר אנרגיה מתועלת על ידי הגוף לצורך מלחמה במחלה. 
במצבים אלו, ובמצבים שאחנו נדרשים לדחיפה יותר חזקה של מערכת החיסון, יש בהחלט מקום לשימוש גם בתוספים מתאימים שיכולים להשפיע בצורה יותר משמעותית וחיובית, על מערכת החיסון.
בלי שום קשר לעניין, המענה שלי היה לגבי נושא הטיפול ההומאופתי.
תודה
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'שיעולון'
שיעולון
06/12/2018 | 13:38
7
60

שלום אבי,
יש לי תינוק בן שנה וחצי ולאחרונה משתעל די הרבה . הלכתי לרופא ילדים והמליץ על אנטיביוטיקה. אין לי עניין לתת לתינוק כ"כ קטן אנטיביוטיקה כאשר מדובר בשיעול ללא סימנים נוספים.
שמעתי מחברה על השיעולון שנמכר בבתי מרקחת והוא הומאופתי.
 האם מומלץ לתת לתינוק בן שנה וחצי? מה המינון?  

תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'שיעולון - לא תרופה הומאופתית'
שיעולון - לא תרופה הומאופתית
12/12/2018 | 19:33
6
40
הי מירי, 

נתחיל בזה, שבהחלט כדאי להימנע מאנטיביוטיקה במידת הניתן. ואם אין ברירה, אז לשלב עם פרוביוטיקה בכדי למנוע נזקים.
שנית, שיעולון זו אינה תרופה הומאופתית. מדובר בתערובת של צמחי מרפא. צמחי מרפא כן יכולים ליצור תופעות לוואי, להבדיל מתרופות הומאופתיות שהן לגמרי בטוחות לשימוש. לכן, בנושא זה אני ממליץ לך לבדוק לפי ההנחיות המופיעות על האריזה והתייעצות עם הרוקח. 
בכל מקרה, תמיד ניתן להתייעץ עם הומאופת/ית, להתאמה אישית של תרופה הומאופתית לטיפול בעניין, וכדאי לבדוק לעומק מה הסיבה לשיעול, לפני המשך טיפול.
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'שיעולון'
שיעולון
12/12/2018 | 20:06
5
27
תודה רבה! ממש עזרת לי
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'אני שמח שיכולתי לעזור!'
אני שמח שיכולתי לעזור!
12/12/2018 | 20:23
4
15
לצפיה ב-'להמליץ לאם לתינוק לא להשמע להוראות רופא זה חוסר אחריות!'
להמליץ לאם לתינוק לא להשמע להוראות רופא זה חוסר אחריות!
16/12/2018 | 13:12
3
31
אני לא בטוח שמותר לך לעשות את זה לפי החוק .
ציטוט : " תחיל בזה, שבהחלט כדאי להימנע מאנטיביוטיקה "
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'חד משמעית, חשוב להקשיב לרופא, ואז...'
חד משמעית, חשוב להקשיב לרופא, ואז...
16/12/2018 | 14:20
2
11
שלום אבי,

אני מסכים לגבי העובדה, שחשוב להקשיב לרופא, הוא איש מקצוע שנותן את המלצתו. ולאחר שמקשיבים, צריך להפעיל שיקול דעת ולחשוב איך לפעול. 
אני בשום אופן לא ממליץ לפעול נגד עצת רופא, נא לא להשתמש בחלקי מידע ולחתוך משפטים לנוחותך, אלא לראות ולהציג את המידע כפי שנתתי אותו. 

תודה!
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'חשוב להבהיר במקרה כזה שיש להשמע בעצת הרופא'
חשוב להבהיר במקרה כזה שיש להשמע בעצת הרופא
17/12/2018 | 12:05
1
12
תמיד.
ואם חושבים שאפשר להרפא בלי אנטיביוטיקה או חושבים להשתמש במשהו אחר אז צריך לקבל אישור מהרופא להפסיק אנטיביוטיקה ולעולם לא להפסיק על דעת עצה באינטרנט או עצה ממישהו שהוא לא רופא.

במידה ולא מרוצים מהוראת רופא מסויים האופציה היחידה שקיימת היא אך ורק ללכת לרופא אחר .

אנטיביוטיקה היא תרופה מצילת חיים , לפעמים נותנים אותה רק ליתר בטחון ואז יש מקום לשיקול דעת אבל רק של רופא אחר.
אבל בהרבה מיקרים אם לא לוקחים אנטיביוטיקה עלול להיגרם נזק חמור ומסכן חיים .
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-' וכמובן אם מתחילים טיפול אנטיביוטי חובה לסיים אותו, אחרת'
וכמובן אם מתחילים טיפול אנטיביוטי חובה לסיים אותו, אחרת
24/12/2018 | 13:20
6
תורמים להתפתחות חיידקים עמידים...
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'אנזים'
אנזים
06/12/2018 | 05:24
3
161
האם אנזים עוזר לעצירות
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'אנזימי עיכול יכולים לסייע אך לא לבד'
אנזימי עיכול יכולים לסייע אך לא לבד
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 23:22
2
41
בס"ד
שלום מזל,
אנזימי עיכול יכולים לסייע אך מאוד חשוב לצרף פרוביוטיקה, לשתות הרבה, לעשות פעילות גופנית ובבוקר להשתדל לשתות כוס מים עם מעט לימון על קיבה ריקה. בהצלחה!
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'אלכהול בתרופות'
אלכהול בתרופות
10/12/2018 | 09:30
1
30
שלום אבי,
 ידוע כי בעבר התרופות ההומאופטיות   הכילו אלכהול . והיות ויש לי ילד בן 5 וחצי שכרגע  מצונן מאד. אשמח לדעת האם עדיין התרופות מכילות אלכהול ?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'אלכוהול בתרופות הומאופתיות'
אלכוהול בתרופות הומאופתיות
12/12/2018 | 19:40
23
הי דני, 

בהכנות ההומאופתיות המגיעות בצורת נוזל, יש אחוז אלכוהול מאוד נמוך, שמטרתו לשמר את התרופה למשך זמן. עם זאת, במתן התרופה ההומאופתית, נותנים טיפה או שתיים, לכן מדובר בכמות מאוד מינורית. כמו כן, ניתן למהול טיפה של התרופה בקצת מים בכוס חד פעמית, ואז לתת לגימה. זה לא מוריד מהאפקטיביות, ואז בכלל לא מורגש.
ואחרי כל ההסבר הזה, חשוב לדעת שיש עוד סוג של הכנה לתרופה הומאופתית, באמצעות גרגרים של סוכר. זאת אומרת שהתרופה ההומאופתית(רמדי), מגיעה בצורה של גרגרי סוכר, ואין שם בכלל אלכוהול. זו ההכנה הפופלארית יותר לתרופות הומאופתיות, וזו ההכנה שאני מזמין בבתי המרקחת עבור המטופלים שלי, קטנים כגדולים, היא יותר פשוטה ונוחה לשימוש, נותנת את אותו מענה בדיוק, וזה גם טעים!
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'חום'
חום
06/12/2018 | 14:52
1
52
שאלה,
ילד בן 8 עם חום 38.5 כמה זמן אפשר למשוך עם תרופה הומאופתית?מה קורה אם אחרי 3 ימים החום לא יורד ?לעבור לתרופה קונבנציונלית?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'טיפול בחום'
טיפול בחום
12/12/2018 | 19:48
20
הי משה,
בוא נתחיל בזה, שחום זו לא מחלה, אלא הדרך של הגוף להתמודד עם הזיהום החיידקי או הויראלי שתקף אותו.
לכן, חום במקרה של מחלה, זה למעשה מצב רצוי. כל עוד, לא מדובר בחום מאוד גבוה, והילד לא סובל מכאבים והרגשה מאוד רעה, נשתדל לתת לגוף להתמודד עם המחלה ולהתחזק.
במידה והתרופה ההומאופתית מתאימה ונכונה עבור הבן שלך ועבור המצב בו הוא נמצא, הוא אמור לצאת מהר יותר ממצב המחלה. כן כדאי לבדוק האם מדובר בתרופה הומאופתית בכלל? האם זה מותאם עבורו? ובמידה וזו תרופת מדף שנקנתה בבית המרקחת, ולא הותאמה על ידי איש מקצוע, זה יכול להיות כלל לא מתאים ולא יעיל. 
לכן, כדאי במצב כזה, להיות במעקב של רופא, ואם אתה לא רוצה לתת תרופות קונבנציונאליות ומעדיף תרופות טבעיות וללא תופעות לוואי, אז כדאי לקבל המלצה והתאמה של איש מקצוע.
שיהיה בריא!
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'לחץ דם'
לחץ דם
06/12/2018 | 20:36
4
36
האם ניתן להוריד לחץ דם בתרופות הומאופטיות?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'הורדת לחץ דם באמצעות תרופות הומאופתיות'
הורדת לחץ דם באמצעות תרופות הומאופתיות
12/12/2018 | 20:02
3
20
הי יסמין, 

בהחלט אפשר לעזור בנושא לחץ הדם באמצעות תרופות הומאופתיות, וטיפלתי במקרים רבים מסוג זה בהצלחה.
נושא לחץ הדם הוא בעיה המשלבת גורמים גופניים ונפשיים יחד, ובזו הגדולה של ההומאופתיה. התרופות מותאמות ופועלות הן על הגוף והן על הנפש כיחידה אחת, בהתאמה אישית עבורך, ובכך זה עוזר לפתור את הקשיים הגופניים והנפשיים היוצרים את לחץ הדם.
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'הורדת לחץ דם'
הורדת לחץ דם
12/12/2018 | 20:15
2
17
תודה על המענה, 
האם  רק תרופה הומאופטית? או בשילוב עם תרופה קונבנציונאלית ? מדובר על לחץ דם הנע בסביבות 160/90
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'לרוב בתחילת הטיפול משלבים תרופה קונבנציונאלית עם הומאופתית'
לרוב בתחילת הטיפול משלבים תרופה קונבנציונאלית עם הומאופתית
12/12/2018 | 20:25
1
14
לאחר זמן מסוים בטיפול, בהדרגה ובתיאום מול הרופא המטפל, ניתן לעבור לתרופות הומאופתיות בלבד. מקרים מסוג זה דורשים פיקוח ומעקב של הומאופת מנוסה
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'הורדת לחץ דם'
הורדת לחץ דם
12/12/2018 | 20:33
16
לצפיה ב-'האם באמצעות הומאופתייה קיים טפול לסוכרת ?'
האם באמצעות הומאופתייה קיים טפול לסוכרת ?
08/12/2018 | 09:09
2
30
לצפיה ב-'טיפול בסוכרת'
טיפול בסוכרת
12/12/2018 | 20:08
24
הי שרון,

הטיפול בסכרת אפשרי בהחלט באמצעות תרופות הומאופתיות. כאשר בטיפול מסוג זה כמובן יש גם דגש משמעותי על תזונה, בנוסף לטיפול ההומאופתי המשפיע על המצב הגופני והנפשי. אבל לא מדובר בתרופה כללית, אלא התאמה אישית כמובן על ידי איש מקצוע.
בקיצור, כן :)
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'טיפול בסוכרת הוא בראש ובראשונה תזונתי, ואם לא מצליחים לאזן'
טיפול בסוכרת הוא בראש ובראשונה תזונתי, ואם לא מצליחים לאזן
24/12/2018 | 13:08
4
אותה בתזונה בלבד, מוסיפים תרופות (אמיתיות) לאיזון רמות הסוכר.
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'טיפול למצב הרוח '
טיפול למצב הרוח
09/12/2018 | 12:22
2
43
הי האם טיפול הומאופטי יעיל גם למצבים נפשיים? למשל חוסר איזון במצב הרוח?
הייתי שמחה לטפל באופן טבעי ולעזור לעצמי לקבל אנרגיות וחיוביות. זה משהו שיכול להתאים?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'טיפול במצב נפשי באמצעות תרופות הומאופתיות - בטח שאפשר!'
טיפול במצב נפשי באמצעות תרופות הומאופתיות - בטח שאפשר!
12/12/2018 | 20:11
17
הי, 
טיפול במצבים נפשיים זהו אחד התחומים הבולטים בהומאופתיה. אחד הדברים שאני רואה הכי הרבה הצלחות בו בקליניקה, זה דברים כמו חרדות, דיכאון, קשב וריכוז וכו'.

טיפול הומאפתי נותן מענה יעיל, מהיר וארוך טווח בנושאים אלו.
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'מי שמאמין שזה יעזור לו למצב הרוח אולי באמת יתעודד מזה... '
מי שמאמין שזה יעזור לו למצב הרוח אולי באמת יתעודד מזה...
24/12/2018 | 13:22
2
לצפיה ב-'איך להעלות את האנרגיה?'
איך להעלות את האנרגיה?
10/12/2018 | 14:04
1
32
קורה שכמה פעמים בשבוע אני קמה עם חולשה ועייפות וזאת על אף שישנתי לילה שלם. 

תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'שיפור רמת האנרגיה'
שיפור רמת האנרגיה
12/12/2018 | 20:13
15
הי אמא של הגוזלים :),
רמת אנרגיה נמוכה יכולה לנבוע מהרבה מאוד סיבות. אני ממליץ קודם כל לעשות קצת בדיקות, לבדוק את התזונה, לוודא שאין מחסור בברזל, או בעיה בבלוטת התריס וכו'.
אחרי שמגלים מה הבעיה, בהחלט ניתן לפתור את רוב הדברים ולעלות את רמת האנרגיה.
ד"ש לגוזלים...
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'דלקת פרקים'
דלקת פרקים
11/12/2018 | 10:09
1
27
היי אבי,
 אתחיל ואומר שזה לא מחלת חורף אבל אשמח מאד לתשובתך. 
אימי חולה מזה כמה שנים בדלקת פרקים ולוקחת תרופות מאד קשות כדי לאזן את רמת הדלקת בגופה ,אין לי מושג האם כתוצאה מכך התחיל לה גם מים בברך שהיא נאלצת להוציא אחת לכמה חודשים, כמובן שזה כרוך בסבל נוראי גם בחוסר היכולת שלה ללכת וגם ההוצאה של המים.
 האם יש תרופה הומאופטית  שיכולה למנוע את יצירת המים בברך ? האם יש ניגוד להמשיך עם תרופות קונבנציונאליות והומאופטחיות?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'טיפול בדלקת פרקים'
טיפול בדלקת פרקים
12/12/2018 | 20:18
19
הי שרונה,
כן, ניתן לטפל בדלקת פרקים. האם ניתן לפתור את המצב באופן מלא, חלקי או רק להקל, זו כבר שאלה שניתן לענות עליה רק לאחר בחינה מלאה של כל המצב הבריאותי, הנפשי, התרופות שנלקחות באופן קבוע וכו'.
גם בנושא המים בברך, אפשר, ושוב בהתאם לשאר תמונת המצב הכללית.
כל זאת ניתן לבצע רק על ידי התאמה אישית, ומעקב צמוד לאורך תקופת זמן עם הומאופת/ית מנוסים. יש כאן גם מקום לשינויים בתזונה, תוספים ועוד...
יש לי מטופלים רבים אשר נוטלים תרופות קונבנציונאליות שונות במקביל לטיפול ההומאופתי וזה עובד מצוין.
רק בריאות!
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'קמבוצ'ה וחיסון גופני'
קמבוצ'ה וחיסון גופני
11/12/2018 | 11:15
1
33
הי, לפני מספר חודשים גם אני נחשפתי לנפלאות פטרית הקמבוצ'ה (פטרית התה הטיבטית) ואני שותה מידי יום חצי כוס. אשמח לדעת האם מהמניסיון שלך זה נכון שאנשים שצורכים את הפטריה חסינים יותר למחלות חורף? קראתי שזה מכיל המון ויטמין C וזה מה שגורם לחיסון.
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'פטריות, למה לא...'
פטריות, למה לא...
12/12/2018 | 20:29
16
הי רעות,
ישנם הרבה מזונות שיכולים להעלות ולחזק את פעילות מערכת החיסון. מאוד יכול להיות שפטרייה זו גם עוזרת, בטוח שויטמין C עוזר.
בהומאופתיה אנחנו עוסקים בתרופות הומאופתיות ופחות בנושא של פטריות ותוספים, לכן אני לא יכול לומר מניסיון על כך שראיתי השפעה כזו או אחרת.
תהני מהפטריות :)
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'מדוע טיפול הומאופטי כל כך יקר?'
מדוע טיפול הומאופטי כל כך יקר?
11/12/2018 | 13:16
2
37
אני מתעניין בסוג הטיפול כבר מספר שנים אך המחיר בהחלט מרתיע. יש לא מעט אנשים שאומרים שהומאופטיה זה חארטה ולכן לתת צ'אנס לטיפול שעולה מאות ואף אלפי שקלים (אפילו דרך קופת החולים) זה קצת ריסקי מבחינתי.
האם יש לך דרך לשכנע אותי שכדאי להשקיע או להסביר לפחות מדוע הטיפול כה יקר?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'טיפול הומאופתי - הכי משתלם!'
טיפול הומאופתי - הכי משתלם!
12/12/2018 | 20:41
22
הי אבידן, 
אני אחלק את תשובתי לשני חלקים.
אבל לפני כן אומר, שאני לא צריך לשכנע אותך להשקיע בבריאות שלך. אני ממליץ לך לחקור יותר לעומק את העניין, לדבר עם אנשים שחוו כזה טיפול, ופחות להקשיב לאנשים שאף פעם לא חקרו את העניין בעצמם. 
יש יותר מ 500 מיליון אנשים בעולם המטופלים בהומאופתיה - זה קיים היום בכל קופות החולים, וגם בחלק מבתי החולים. אז כנראה שזה בכל זאת עושה משהו, למרות מה ששמעת...אז אולי כן שווה לבדוק יותר לעומק.

ועכשיו, לתשובה. הטיפול ההומאופתי הוא בכלל לא יקר. תעשה חשבון פשוט, כמה יעלה לך לחודש טיפול בדיקור, רפלקסולוגיה, דיאטנית, פסיכולוג או כל תחום טיפולי אחר, ותראה שבסוף החודש, אתה משלם הרבה יותר. ההבדל הוא שאתה משלם על פגישה אחת בחודש, במקום על כמה פגישות בחודש. לכן, תעשה חישוב מחדש כמה בעצם אתה משלם על טיפול לאורך תקופת זמן ולא פר פגישה, כי זה ממש לא מה שקובע את התוצאה.
התוצאה בסופו של דבר, היא איך אתה מרגיש כעבור חצי שנה של טיפול, ולא לכמה פגישות היית צריך להגיע בשביל זה. ואז גם תראה שבסוף החצי שנה הזו, שילמת הרבה פחות עבור הטיפול ההומאופתי, מאשר עבור כל טיפול אחר, והתוצאה תהיה טובה לא פחות...
דבר שני, הפגישה הראשונה אצל הומאופת היא בדרך כלל היקרה יותר. והסיבה היא שזו פגישת אבחון. ואחרי הפגישה הזו, ההומאופת עוד צריך לחשוב ולחקור לפעמים במשך שעות ולפעמים במשך ימים, איזו תרופה הומאופתית מתוך שבעת אלפים סוגים שונים, הוא צריך להתאים עבורך. לא מדובר בטיפול או בתרופה גנרית. זו דורש הרבה עבודה מעבר לזמן הפגישה שלכם. דבר שכמעט ולא קיים בתחומי הטיפול האחרים.  
מקווה שעזרתי
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'א. כי אפשר; ב. כי הוא לא בסל הבריאות (ובצדק) כלומר לא מסובסד'
א. כי אפשר; ב. כי הוא לא בסל הבריאות (ובצדק) כלומר לא מסובסד
24/12/2018 | 13:14
6
וכל שירות פרטי יעלה לך יותר. השאלה אם שווה לשלם על הפרטי הזה או לא היא כבר שאלה אחרת. לדעתי לא, כי אין ראיות לכך שהומאופתיה עובדת יותר מפלצבו. גם אפקט פלצבו זה משהו לפעמים, ובד"כ תכשירים הומאופתיים לא מזיקים, אז גם זה משהו... רופאה שאני מכירה אמרה לי פעם שהיא מעדיפה לשלוח מטופלים שמעוניינים ב"רפואה משלימה" להומאופתיה, כי אז היא יודעת שלפחות לא יהיה נזק (לפחות כל עוד הם לא מוותרים על הרפואה האמיתית).
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'מה עדיף ויטמין C בכדור או באבקה?'
מה עדיף ויטמין C בכדור או באבקה?
11/12/2018 | 14:46
2
31
אני לוקחת ויטמין C על בסיס קבוע. קראתי שויטמין C  באבקה יעיל יותר. האם זה נכון? קראתי שזה לא בריא לשיניים שהאבקה בגלל החמיצות , זה נכון?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'ויטמין סי על בסיס קבוע, למה?'
ויטמין סי על בסיס קבוע, למה?
12/12/2018 | 20:48
21
הי איילת,
קודם כל, לדעתי ומנסיוני, על בסיס קבוע צריך לאכול בריא, לישון טוב ולהשתדל להוריד את רמת הלחץ. זה מה שיתרום הכי הרבה למערכת החיסון. 
צריכה קבועה של ויטמין סי, פחות תעשה זאת. עדיף לצרוך אותו כאשר באמת יש נפילה של מערכת החיסון, ואז הוא מאוד יעיל או לתקופות זמן קצרות יחסית לחיזוק. צריכה קבועה כתוסף, יכולה לגרום לבעיות גדולות יותר מאשר פגיעה בשיניים. ואז האם זה אבקה או כדור, לא ישנה הרבה. 
בכללי, אם את שואלת מה הויטמין סי האיכותי ביותר, זה ויטמין סי ליפוזומלי, שהוא נספג הרבה יותר טוב בגוף.
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'עדיף ויטמין C בפירות ובירקות כמו פלפלים, הדרים, קיווי ועוד'
עדיף ויטמין C בפירות ובירקות כמו פלפלים, הדרים, קיווי ועוד
24/12/2018 | 12:53
6
צריכה סדירה של ירקות ופירות טריים (המתנה או בישול פוגעים בוויטמין) מספיקה לאדם בריא. הגוף לא יכול לאגור ויטמין C והעודפים מופרשים בשתן. מי שנוטל תוספים ללא התוויה או סיבה מסוימת (כלומר לא נבדק ונמצא שסובל ממחסור בו) סתם משתין ביוקר...
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'הומאופתיה לכאבי מחזור '
הומאופתיה לכאבי מחזור
11/12/2018 | 17:54
1
31
יש ככזה דבר?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'בהחלט, בהתאמה אישית!'
בהחלט, בהתאמה אישית!
12/12/2018 | 20:49
15
הי פרח, 
ניתן לאזן את המערכת ההורמונאלית על ידי התאמה אישית של תרופה הומאופתית ותהליך ליווי מקצועי, ועל ידי כך, יפתרו כאבי המחזור ובעיות הורמונאליות שונות אחרות.
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'גלי חום '
גלי חום
12/12/2018 | 13:23
1
27

האם יש להומאופתיה מה להציע ?
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'יש הרבה מאוד מה להציע במצב זה'
יש הרבה מאוד מה להציע במצב זה
12/12/2018 | 20:52
20
הי נירית, 
הומאופתיה מצטיינת באיזון של מערכות בגוף, וכאשר המערכת ההורמונאלית יוצאת מאיזון, תרופות הומאופתיות שיותאמו לך על ידי איש מקצוע יוכלו במהירות ובקלות, להקל עליך, ועם הזמן לפתור זאת לגמרי
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'הומאופטיה- מאיזה גיל מתחילים?'
הומאופטיה- מאיזה גיל מתחילים?
12/12/2018 | 16:03
2
28
האם הטיפול מתאים גם לתינוקות רכים? בזמנו שמעתי שיש אלכוהול בתרופות. מחפשת טיפול טבעי לנזלת בקרב התתינוק שלי בן 4 חודשים. האם אתה ממליץ על הומאופטיה? אולי טיפול טבעי אחר?

תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'כמה שיותר מוקדם'
כמה שיותר מוקדם
12/12/2018 | 20:57
27
תרופות הומאופתיות, מגיעות גם בגרגרים קטנים של סוכר. אותם שמים בכוס חד פעמית עם קצת מים, וכאשר מערבבים קלות עם כפית, המים מקבלים את התכונה של התרופה ההומאפתית. ואז מטפטפים טיפה מהמים לפה של התינוק שלך בעדינות, וזה כל הסיפור. 
הילדים שלי קיבלו טיפול הומאופתי מהרגע שהם נולדו, טיפלתי בהרבה ילדים בני מספר ימים ובני מספר דקות. הטיפול ההומאופתי הוא הטיפול הכי בטוח ונטול תופעות הלוואי שקיים.
לילדים קטנים ופעוטות, אין טיפול יעיל, בטוח ופשוט יותר מטיפול הומאופתי
תזונה ודיאטה >>
לצפיה ב-'אין "טיפול טבעי לנזלת", נזלת היא תגובה טבעית של מערכת החיסון'
אין "טיפול טבעי לנזלת", נזלת היא תגובה טבעית של מערכת החיסון
24/12/2018 | 12:36
13
למצבים כמו זיהום (של דרכי הנשימה העליונות) או אלרגיה, והאף נוזל גם כשהעיניים דומעות, כידוע. כלומר נזלת היא תסמין ולא הבעיה עצמה. כדי לטפל בנזלת (באמת) צריך לטפל בגורם לה (כשאפשר). למשל אם מדובר באלרגן, לנסות למנוע חשיפה אליו (או לקחת אנטיהיסטמינים). אם מדובר בהצטננות, לחכות כמה ימים והיא תעבור...

כדי להקל על אף סתום/מנוזל חשוב לשמור על לחות באוויר (למשל בעזרת מכשיר אדים, בעיקר אם משתמשים באמצעי חימום מייבשים כמו מזגן או מפזר חום). אפשר גם להיעזר בתמיסת מי מלח לנחיריים, קנויה או ביתית (מרתיחים מים, מוסיפים מלח גס בריכוז הנכון ומחכים שיתקררו לטמפרטורת הגוף).

הומאופתיה לא תמנע נזלת, אבל אם יש לך כסף מיותר ובא לך לפרנס גם כמה הומאופתים, לכי על זה...
תזונה ודיאטה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורית הרטום הינה רופאה סינית ודיאטנית קלינית מובילה בתחומה. מנהלת רשת מרפאות לבריאות והרזייה. בעלת נסיון טיפולי כבר 15 שנה, מאות לקוחות מרוצים ואלפי ק
עוד...

הודעות אחרונות

14:16 | 17.05.19 אבי519
02:39 | 15.05.19 dan912
11:11 | 10.05.19 אורחים בפורום
15:22 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
18:03 | 11.04.19 SicTransit
09:45 | 05.04.19 מוכרחים להיות שמח5
20:03 | 25.03.19 מוכרחים להיות שמח5
12:42 | 23.03.19 NuddelmanSarit

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ