היי בנות, אשמח לקצת עזרה בנוגע ללידה טבעית- ללא אפידורל

אורמנצ

New member
היי בנות, אשמח לקצת עזרה בנוגע ללידה טבעית- ללא אפידורל

אני לקראת לידה ראשונה (חודש שביעי), ממש רוצה ללדת בצורה טבעית.
אני לא מכירה אף אחת שעשתה את זה ואין לי כל כך עם מי להתיעץ.
אני גרה בתל אביב והייתי רוצה ללדת קרוב לבית אבל למיטב הבנתי באיכילוב לא ניתן לשריין חדר לידה טבעי (מה שנראה לי קצת מוזר כי איך אפשר "להמר" על כך שהחדר אכן יהיה פנוי כשאזדקק לו?) אז השאלה הראשונה היא איפה כדאי ללדת? האם בלניאדו ניתן לשריין חדר לידה טבעית? האם יש עוד בתי חולים מומלצים ללידה טבעית?
חוצמזה הייתי שמחה לקבל כמה שיותר מידע לגבי האם כדאי לקחת דולה? כמה זה באמת חשוב? האם יש קורס מומלץ שמכין ללידה טבעית? בקיצור אני דיי קלולסית וכל פיסת מידע תתקבל ממש בברכה.
תודה!!!!!

אני הייתי בדיוק במצבך לקראת לידה ראשונה

וגם גרתי בתל אביב. רציתי ללדת טבעי ולא ממש היה לי עם מי להתייעץ..להיפך, כל מי ששמע על זה רק 'תרם' לי דיעות שליליות ומחלישות (כולל גברים שבחיים לא ילדו).
מה שעשיתי היה לעשות קורס הכנה ללידה בשיטת קיי (קורס של כמה מפגשים החל משבוע 32). התכווננתי ללידה בלניאדו כי שם אפשר לבחור מראש מיילדת אישית (היה חשוב לי להכיר מראש את המיילדת כי ידעתי שזה יגרום לי לתחושת ביטחון). הקורס שעשיתי אומנם היה עם דולה אבל בלידה היתה רק מיילדת כי לא הרגשתי שיש לי צורך בדולה בלידה. בסופו של דבר, למרות כל מה שאמרו לי, ילדתי לידה טבעית, מהירה ונהדרת (מאז כבר היתה עוד אחת כזו ועוד חודשיים מקווה לעוד אחת..). אם את רוצה לשאול עוד שאלות, לשתף, לדבר וכו'..מוזמנת לכתוב לי בפרטי.

הי

כן!! דולה או מיילדת פרטית מבחינתי זה מאסט( יש לי נסיון ב3 לידות). ב2 מהן היו דולות שהצילו אותי מקיסרי ובלעדיהן היה יכול להיות נורא. שמעתי על לניאדו דברים טובים בהקשר של לידה טבעית ואפשר לשריין שם חדר מראש. עדיף ללכת לבית חולים שתומך בגישה טבעית יותר.

בלונד23

New member
את יכולה ללדת טבעי בחדר לידה רגיל בכל בי"ח

את לא חייבת "חדר טבעי" - זה רק בונוס. לכן תוכלי ללדת גם באיכילוב.
לגבי דולה, הוכח במחקרים שנוכחות דולה גרמה לפחות קיסריים דחופים, פחות התערבות מכשירנית ופחות זמן. אם את מתחברת זה נשמע לי מומלץ.
אני מכירה המון בנות שילדו טבעי בחדר רגיל.

אני ילדתי ללא אפידורל בחדר לידה רגיל.

בעיניי מה שהכי חשוב ללידה טבעית זו הכנה טובה ללידה, בעלי היה הדולה המושלמת לצורך העניין.
עשינו קורס פרטי אצל מיילדת מקסימה (שהיא גם חברה שלי, אשמח לתת פרטים בפרטי),
לא כי רצינו לידה טבעית אלא כי היה חשוב לי להגיע ללידה מוכנה עם כמה שיותר אינפורמציה.
מפה לשם היתה לידת בזק ולא הספקנו לאפידורל והקורס הוכיח את עצמו כמעולה מעל ומעבר למצופה כשבעצם הייתי לגמרי בעניינים וידעתי מה קורה בכל שלב של הלידה.
&nbsp

כמו שאמרו מעלי את יכולה ללדת בלי משככים בחדר לידה סטנדרטי

ואם יש באיכילוב חדר "טבעי" ( מה זה בכלל) אז תמיד יש גם סיכוי שהוא יהיה פנוי כשתגיעי
. אני ילדתי בתה"ש ובאיכילוב בלי משככים ולא היתה שום בעיה.
&nbsp

Expecting1now

New member
כמה מילים ממי שנמצאת באותה סירה.

המשפט הכי חשוב ששמעתי בנושא, לטעמי, הוא:
"לא משנה כמה את מתכוננת - תמיד תקחי בחשבון שזה יכול להיות אחרת ממה שאת מדמיינת".

גם בספר "לידה פעילה" שמומלץ פה מפעם לפעם, אחת הנקודות שעולות מספר פעמים היא
שהדבר החשוב הוא לא להתנגד באופן אוטומטי ולוחמני לכל התערבות, אלא להבין מה ההשלכות ולקבל החלטות מושכלות בהתאם;
להבין מה עובר עלייך ועל העובר, ללמוד לעשות שימוש מושכל בכלים שהספר נותן בלידה טבעית אבל גם - אם יש צורך -
עד למתן האפידורל ואפילו תחת השפעת אפידורל.
בנוגע לשריון החדר - כמו בהזמנת צימר, את לא יכולה לתפוס תאריך ולא להגיע בלי לשלם. ומה אם תלדי בתאריך אחר?
מכיוון שאסור לביה"ח לגבות תשלום על השירות הזה - הם לא יכולים לשריין וזה עובד על בסיס מקום פנוי בכל המקומות שביררתי.

כמה נקודות חשובות, שהתקבלו כתשובות לשאלות ששאלתי את המיילדת האחראית בשיבא:

* לידה בחדר לידה טבעית מתאפשרת רק אם את בריאה, בדיקות ההריון תקינות, הגעת בשבוע 37-41 עם צירים אבל לפני ירידת מים.
הסיבה היא שהניטור הוא פחות "דביק" והם מעדיפים לקחת כמה שפחות סיכונים.

* ניתן להביא איתך שני מלווים, אם את רוצה אחד מהם יכול להיות דולה.
אבל!
את חותמת על מסמך שאומר שהדולה לא מתערבת בהחלטות הרפואיות של הצוות.
ככה שיכול להיות מצב שהצוות יגיד שהגיע הזמן לתת זירוז/לפקוע מים והדולה תתנגד
וחשוב שתביני שמבחינת הצוות הרפואי - הדולה שקולה לבעלך או לאמא שלך.
אין לה שום סמכות על קבלת החלטות רפואיות בבית החולים.
מכיוון שכך - נראה לי יותר חשוב ללמוד לפני על התהליך מאשר להביא דולה איתך.

* המיילדות שעובדות בחדר לידה טבעית הן בעלות אוריינטציה גבוהה יותר ללידה ללא התערבויות. אבל גם המיילדות האחרות אמורות להיות בעלות הכשרה רלוונטית וכמו שכתבו לך - ניתן בהחלט ללדת ללא התערבות גם בחדר לידה רגיל.
ההבדלים העיקריים (לפוחת בשיבא) הם החבל המשתלשל מהתקרה והג'קוזי.
מקלחת יש בכל חדר לידה, גם כדור פיזיו. וגם עמעום אורות אפשרי.

מסכימה מאוד עם משפט הפתיחה שלך

זה נכון ללידה ולכל מה שבא אחריה - כל המשימה הזו של גידול ילדים. אפשר להתכונן לאינסוף, וגם כדאי. אבל יש סיכוי אמיתי שהדברים לא יקרו כמו שתכננת.
&nbsp
נקודה קטנה לגבי מקלחות - מן הסתם השואלת מתלבטת בין לניאדו לאיכילוב כך שמשמעותי לה רק מצב המקלחת בשני אלה, אבל רק בשביל הרקורד - למיטב ידיעתי בהחלט יש בתי חולים שאין מקלחת בחדרי הלידה, כך שזה (אולי לא משנה לשואלת הספציפית כאן אבל) לא מדוייק לומר שבכל חדרי הלידה יש מקלחת

&nbsp

Expecting1now

New member
באמת שכתבתי באופן ברור

פות"ש גרה בתל אביב ומעוניינת ללדת קרוב. איכילוב זו אופציה אחת, שיבא היא השניה.
אני מנחשת שהסיבה היחידה שהיא הזכירה את לניאדו היא\ שלניאדו ידוע כמקום שזורם עם העדפה ללידה טבעית.

כתבתי בפירוש:
כמה נקודות חשובות, שהתקבלו כתשובות לשאלות ששאלתי את המיילדת האחראית בשיבא.

בשיבא יש מקלחת בכל חדר לידה.
אני בספק אם למישהי שגרה בתל אביב יש עניין במה שקורה ביוספטל או ברבקה זיו.

mitmit11

New member
בוגרת שלוש לידות טבעיות (שתיים מבחירה) מתייצבת

ילדתי באיכילוב שחדר רגיל. היום ניתן להרישם גם לחדר הטבעי ואם הוא פנוי כשאת מגיעה אז את יכולה להכנס (ההרשמה כרוכה בתנאים רפואיים מסויימים ובסיור מראש). בכנות - אפשר בקלות גם בחדר רגיל. יש מוניטורים ניידים, יש כדורי פיזיו והמיטה זזה ומתפרקת בכל צורה שתרצי. חלק גדול מהמיילדות זורמות עם הטבעי, רק חשוב לציין את זה עם ההגעה למיון כדי שיצוותו לך אחת שבאוריינטציה המתאימה.
אני מניחה שהנדידה לבי"ח אחר תלויה גם בשעה כי אם זה בשיא פקקי הבוקר או הצהריים לצאת מת"א זה לא תענוג ונסיעה עם צירים זה גיהנום.
מעייני הישועה ולניאדו הם בהחלט אופציה טובה ללידה טבעית. אני אישית לא נוסעת רחוק כי אני יולדת מאוד מהר.
&nbsp
אני אישית לא לקחתי דולה ולא חשתי בכך צורך. יש לי לא מעט חברות שטוענות שהדולה תרמה להן המון. אינדיבדואלי.
קורס הכנה - קורסים פרטיים אצל מדריכות הכנה ללידה יותאמו ללידה באוריינטציה שאת מבקשת. ממליצה לך בינתיים לקרוא את הספר לידה פעילה של ג'נט בלאסקס.
&nbsp
&nbsp
מוזמנת לשאול כל שאלת המשך - בכיף

קשקוש100

New member
קצת מהניסיון שלי..

אני ילדתי לפני שנתיים בת בכורה בלידה טבעית. אז כמו שאמרו כמה לפני, הטיפ הטוב ביותר לבוא עם ראש פתוח ומוכנה לכל תרחיש (ואני יודעת כמה זה קשה ועדיין כדאי לנסות ולעבוד על עצמך). בסופו של דבר, אני מאמינה שהכל בראש ואני חושבת שהלידה שלי המחישה לי את זה טוב מאוד. אני מאוד רציתי לידה טבעית, אך הבת שלי לא כל כך רצתה לצאת, כך שהגעתי לבית החולים לעשות זירוז והייתי ממש מדוכאת בגלל זה. בסופו של דבר עקב עומס בחדר הלידה לא קיבלתי זירוז והתחילה לידה טבעית. הייתי כל כך מאושרת שדברים מסתדרים כמו שאני רוצה, שעל אף שזו היתה לידה ארוכה מאוד עם צירים שנמשכו כ-30 שעות (יש לציין שרוב הזמן הצירים היו נסבלים בחמש - שש השעות האחרונות הפכו מאוד קשים), יצאתי ממנה עם חוויה ותחושה מאוד מאוד טובה. יכול להיות שאם הייתי מקבלת זירוז, הייתי סובלת פחות אולי זה היה נמשך פחות זמן או שהייתי בוחרת בסוף אפידורל אבל רק בגלל שלא הייתי מוכנה לאפשרות הזו אני בטוחה שהייתי חווה את זה הרבה יותר קשה.
בנוגע ללידה הטבעית, אני הייתי בלי דולה, לא רציתי מישהו נוסף בחדר הלידה מלבד בעלי שעזר לי בצורה מדהימה. עשינו קורס הכנה ללידה של בית החולים (מאיר) וקיבלנו כלים להתמודד עם הצירים. אני ממליצה בחום על שימוש בגז צחוק, שמשום מה אני לא שומעת שמשתמשים בו כל כך, אבל לי הוא עזר מאוד (כמובן שעד עוצמת כאב מסויימת). בנוסף, אם באמת תגיעי ללידה טבעית, תדעי שאפשר לדרוש שיבדקו אותך שלא בשכיבה על המיטה. התנועתיות עוזרת ואני בשלב כלשהו עליתי על המיטה לבדיקה ולא הייתי מסוגלת לרדת ממנה וחבל.
שתהיה לידה קלה ומהירה :)

yaelal1

New member
לפעמים אפידורל זה טוב...

הי אורמנצ
ממש לא רוצה לרפות את ידייך.
להפך, מאחלת לך לידה טבעית מעצימה ונפלאה.
רציתי רק לשתף אותך שלפעמים כשהלידה מתקדמת מאוד מהר דווקא כדאי לקחת אפידורל.
אני קיבלתי זירוז שגרם ללידה להתקדם מאוד מהר.
כשנשאלתי לגבי אפידורל (כשעוד היה אפשר) סירבתי.
עברתי ב30 דקות מפתיחה 2 לפתיחה מלאה והתינוקת התברגה לא טוב באגן ולבסוף היה צורך בקיסרי.
יתכן שעם אפידורל ההתקדמות היתה פחות מהירה והתינוקת היתה מתברגת נכון באגן.
אי אפשר לדעת אבל אני רק מציינת זאת כי תמיד חשבתי שכמה שיותר טבעי יותר טוב וזה לא בהכרח נכון.
&nbsp
בהצלחה!

kaur

New member
ולפעמים הוא טוב דווקא במקרה ההפוך

אצלי הם חשדו שהפתיחה לא מתקדמת כי אני מכווצת ומותשת, ואכן התקדמה הרבה יותר מהר דווקא אחרי האפידורל, שלדעת המיילדת הציל את המצב.

חיפאית88

New member
גם אצלי היה ככה

קיבלתי אפידורל בפתיחה 2.5, אחרי פחות משעה הייתי פתיחה מלאה

אורמנצ

New member
תודה על כל התשובות, אתן מקסימות!!

כמובן שאי אפשר לתכנן בדיוק איך תראה הלידה אבל.... כמו שאני רוצה ללדת בבית חולים ולא בבית בכדי שתהיה לי אופציה לאפידורל, כך אני גם רוצה שתהיה לי אופציה לטבעי. הפחד שלי מעבר להכל הוא שהצוות הרפואי לא יאפשר לי/ יקשה עליי ללדת בצורה טבעי וידחוף ללידה עם משככי כאבים או יכפו עליי לשכב על המיטה (מה שגורם לכאב להיות בלתי נסבל לפי מה שאני מבינה מסיפורים). קראתי סיפורי לידה מאוד קשים על נשים שרצו טבעי והצוות הרפואי הקשה עליהם מאוד ולכן התחלתי לחשוב על כיוון של מיילדת אישית (נראה לי שזה אפשרי רק בלניאדו?)
אשמח לשמוע עוד תגובות, זה ממש עוזר לי. המון תודה!!!!

חיפאית88

New member
אמנם לא ילדתי טבעי

וגם לא הייתה לי ממש תוכנית לעשות כך אבל כן לקחתי דולה וזה מאוד עזר לי.
גם ממש הרגשתי שזה גורם ליחס שונה מהצוות (בעיקר מילדות, פחות רופאים אבל אם אין סיבוכים כמעט ולא רואים את הרופאים), כאילו כשהיא בחדר לא מעיזים לבקש ממני לשכב על הגב וגם לא הציעו אפידורל, אני הייתי צריכה לבקש מהם.
בתחילת הלידה כשראו שיש דולה המיילדת באה ושאלה אותי אם לשמור לי את החדר הטבעי ולי הנוכחות שלה מאוד התאימה וחיזקה.
&nbsp
אבל אם לוקחים דולה, כמובן אתן צריכות להיות מאוד מחוברות ושאת תרגישי איתה מאוד בנוח ולדעתי כדאי גם שתהיה מוכרת ואהובה בבית החולים בו את מתכוונת ללדת זה יכול מאוד לעזור.

TheNewGirl1

New member
רק מוסיפה בקטנה שממש לא דוחפים משככי כאבים

דווקא כשילדתי בתל השומר וביקשתי אפידורל המיילדת ניסתה לשכנע אותי לא לקחת או לחכות כי היה נראה לה שאני סוחבת ממש טוב.
&nbsp

ליליאדם

New member
לידה טבעית באיכילוב - בחדר רגיל

הי, את לא חייבת חדר לידה טבעית כדי ללדת בלי אפידורל.
אני ילדתי באיכילוב, בחדר לידה רגיל לגמרי. ופשוט ביקשתי שלא יפתחו לי וריד, והסברתי שאני רוצה ללדת באופן טבעי, ללא אפידורל.
הצוות היה מקסים וכיבד מאוד את רצוני.
אם איכילוב קרוב אלייך ונוח לך להגיע אליו - אני מאוד ממליצה. לי הייתה שם חווית לידה מעולה.
לגבי קורס הכנה ללידה: אם את מעוניינת בלידה טבעית אני מאוד ממליצה על קורס שנותן את הדגש על לידות טבעיות (כלומר - לא הקורסים הרגילים של בתי החולים והקופות). תסתכלי באתר של "פשוט ללדת".
ודבר אחרון - ממליצה לך לקרוא את הספר "לידה פעילה".
בהצלחה!

למעלה