איפה ללדת?

dorinet

New member
ילדתי שם את הבכור

קיבלתי זירוז בלי שום סיבה לאחר ירידת מים ומוניטור תקין לחלוטין ("אחרת ייקח לך מלא זמן, תיהי פה יומיים"), הלידה הסתבכה, עברה לואקום, קפצו לי על הבטן שני רופאים, התינוק יצא
עם פריקת כתף אחרי זמן שהיה בסיכון ,ומאוחר מידי מכדי לפנות לקיסרי. סיבוך מיותר שהתחיל מפעולות מיותרות.
לאחר מכן שיכנו את המיטה ואותי בחדר אוכל בגלל עומס ביולדות. סבלתי מכאבי תופת. שום אחות לא היתה בסביבה זמן ארוך מאד.לא אהבתי בכלל. ולא חזרתי לשם.

dorinet

New member
7 שנים.

רק רוצה לציין שהיה עומס רציני של יולדות. באוגוסט. ובכל זאת ,לדעתי, עדיף שלא לקבל עוד יולדות מאשר לפעול ללידה תעשייתית ומתוקתקת כדי "להספיק" את כולן.

שונצו

New member
לפני 4 שנים גם תופס?...

חדרי הלידה: צר לי אין לי מושג כי לא באמת ילדתי שם.
מה יחס הצוות ללידה טבעית?
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.
יחס לדולות?
המלצה על מיילדת ספיציפית?
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? בין אחת ל-3
איך האוכל? מזעזע
איך היחס? לא משהו
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? די הקפידו, לדעתי. אין לי מושג מה המדיניות כי בן זוגי ממילא לא הגיע להמון שעות כשהייתי שם.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' חדרים בסדר- מיטת נוחות; איפה שאני שוכנתי אחרי הלידה היתה שידת החתלה והיה פח נוח לחיתולים (למרות שלא חיתלתי שם אפילו פעם אחת את אופיר).
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא יודעת לגבי שחרור מוקדם אבל לא הייתה להם בעיה לשחרר אותנו בשבת.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? חלקי, נדמה לי. לא חושבת שיש שם ביות מלא, לא זוכרת. נדמה לי עד עשר בלילה.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? היתה אחת שכן, כל השאר נזק אחד גדול.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? אותי לא ממש כיוונו, למעט השיעור על ידי אותה אחות שלצערי איני זוכרת את שמה.
התרשמות כללית? זוועה של מקום. לא הייתי חוזרת לשם.
תובנות נוספות? לא לנסוע לבית חולים אחרי שילדת בבית.....

בטח שיש שם ביות מלא

ובקשר ל"לא לנסוע לבית חולים אחרי שילדת בבית....." אם זו לידת בית עם מיילדת, אז סבבה. אבל אם יוצא לך ללדת (בטעות או בכוונה) בבית ללא מיילדת, אני לא ממליצה לוותר על הפינוי לבית החולים, גם כי חשוב שיראה אותך ואת התינוק/ת גורם רפואי כלשהו לאחר הלידה, ובעיקר כי אח"כ יעשו לך צרות צרורות ברישום במשרד הפנים.

מספרית

New member
3 ילדים ילדתי בקפלן, את מס' 3 לפני חודש

ואני ממליצה בחום.
לידה ראשונה - ניתוח חירום, לידה שניה ושלישית רגילות.
חדרי לידה אמנם לא מושלמים, היה טוב יותר אם היתה מקלחת בחדר, אבל הצוות מדהים גם ביולדות.
שוב - ממליצה בחום.

ילדתי שם בדיוק לפני שנה פחות 5 ימים :)

מהלידה הייתי ממש מרוצה- ממליצה בחום. המיילדת ממש ניסתה לא לחתוך אותו ורק כשממש לא היתה ברירה היא שאלה אותי מה לעשות.
יולדות ב'- מקום מקסים, מאוד נהניתי. אבל שאלה- אפשר לבחור איפה את רוצה להיות? בא' או ב'?
המיילדת שהעבירה לי את הקורס הכנה ללידה הייתי איתי בחלק ניכר מהלידה שם וזה מאוד עזר לי.
הצוות חייכן וזורם, והדבר היחיד שעצבן אותי זה האדישות של המרדים, עוד שניה הייתי מרביצה לו עם האדישות והזמזום הזה תוך כדי שהוא מכין את האפידורל.
חוץ ממנו- ממליצה בחום!!
עכשיו אני שבוע 20+3 ואני מתכננת ללא ספק ללדת שם שוב בעזרת ה'.

קרנפית 1

New member
ילדתי שם פעם אחת, חוזרת בספטמבר שוב

ילדתי בחדר מספר 1, שהוא גם החדר הטבעי אם אאל"ט, היחס הוא מיילדת לשלושה חדרים ורופא אחד על כל חדרי הלידה.
אני הייתי מרוצה, מאוד!
הצוות שם פשוט מקסים, כולל האחיות, המיילדות והרופאים, פשוט מחמם את הלב :)
קיבלתי אפידורל מבלי להמתין בכלל, שעבד כמו קסם :)
המיילדת שלי הייתה ילנה והיא הייתה עניינית אך נחמדה, ניסתה מאוד להימנע מלבצע חתך יזום, לצערי לא הצליח...
הבנתי שיש שם עוד הרבה מיילדות מקסימות.

הייתי בהתחלה עם עוד 1 בחדר ואח"כ כי הקטנה הייתה איתי בביות מלא (והיו ממש מעט תינוקות בביות- 6 מתוך 60...) אז קיבלתי חדר לבד.
מכיוון שהייתי לבד פחות הקפידו על שעות ביקור לדעתי, בעלי ישן איתי 2 לילות מתוך שלוש.. על הכורסה הלא מי יודע כמה נוחה..
האוכל אוכל של בי"ח, אני אישית לא אכלתי אותו.
האחיות ביולדות ב' מהממות!!! כל כך אמפטיות ותומכות.

הבעיה הייתה האחיות בתינוקיה, היה שם עומס מטורף ולא היה להן בכלל זמן לעזור עם ההנקה המסובכת.

אני מאוד מרוצה, מתכננת ללדת שם שוב בספטמבר ומקווה שבילד השלישי כבר תהיה שם מלונית מפנקת :)

שיהיה במזל טוב ואשמח לקבל

ממך עדכון...תאריך הלידה המשוער של 3.10 (אולי לפני...) ואני כנראה הולכת לקפלן

עונה מנסיוני

|חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? חיובי,יש חדר לידה טיבעית
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? יש פטידין ויש אפידורל, הצוות פועל בהתאם לבקשת היולדת
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? ילדתי בלידה רגילה אבל הביאו לי את הרופא המרדים של חדרי הניתוח שפעל מהר ונקי עם האפידורל.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.: מעלית שבת שלא זזה (השומר רץ שלוש קומות כדי להוריד לי מעלית)
יחס לדולות? לא היתה לי דולה אבל בסיור נאמר שאין להם בעיה
המלצה על מיילדת ספיציפית? אילנה הוי אילנה, היית נפלאה
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? במחלקה ב החדשה 2 יולדות בחדר
איך האוכל? לא משהו בכלל, הם כשרים למהדרין...
איך היחס? אני קיבלתי יחס טוב אם כי לא ראיתי יותר מדי את האחיות והרופאים בסביבה
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? יש הקפדה על שעות ביקור, בן הזוג יכול להשאר משמונה בבוקר עד עשר בלילה רצוף
מבנה החדר, הציוד שבו וכו': חדר נעים,זכיתי לקבל חלון, מקלחת מרווחת
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא יכולה לענות, השתחררתי ביום השלישי
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ביות חלקי ומלא, מקפידים על השעות בביות החלקי
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? יש יועצת הנקה שמסתובבת בחדרים, ויש כמה אחיות שגם מסייעות ועונות על השאלות בנוגע לטיפול בגוזלים
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? במידה ומבקשים מהן עזרה,הן בהחלט עוזרות ומסבירות
התרשמות כללית? חיובית
תובנות נוספות?

maimme

New member
למה הכוונה מקפידים על השעות?

אני שוקלת ביות חלקי אבל הייתי רוצה שעות קצת יותר גמישות, לדוגמא לשים בתינוקיה בשעות הצהרים או אולי להחזיר בשעה יותר מוקדמת בערב... זה בלתי אפשרי?

אין שום בעיה

אם את רוצה להחזיר את התינוק לתינוקיה בכל שעה את יכולה, אבל את לא יכולה לקחת אותו בשעות של המקלחות והבדיקות.

יול יול3

New member
לניאדו - שתי לידות טבעיות...

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? הגישה הכללית היא מאוד תומכת ובעד לידה טבעית וכך גם הזרימה של הצוות
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אני לא מבינה באילחושים...
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא יצא לי לראות...
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. מיכוון שילדתי במרכז הטבעי של דיאדה אז כמובן שהחדר היה מקסים ומזמין, שירותים, אמבטיה ומקלחון צמודים, מיטה זוגית ועוד אביזרים נוספים שמסייעים בלידות טבעיות
יחס לדולות? מאוד תומך, ישנן דולות מהרשימה של ביה"ח וניתן גם להגיע עם דולה אישית
המלצה על מיילדת ספיציפית? כולן מאוד טובות ומקצועיות
תובנות נוספות? מאוד ממליצה על המרכז של דיאדה

יולדות:
כמה יולדות בחדר? בזמנו לפני 4 שנים , היו 3 נשים בחדר
איך האוכל? לא להיט..
איך היחס? טוב
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? לצערי, בגלל שזהו בי"ח דתי (אני לא דתיה) הדבר הכי משמעותי שהפריע לנו, אלו שעות הביקור, מאוד מקפידים והבן זוג לא יכול לישון בלילה עם היולדת...
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - אני מניחה שסטנדרטי, אין מקורות השוואה...
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? יש אפשרות להשתחרר גם לאחר לילה בודד...במידה והכל בסדר כמובן
תובנות נוספות? מאז שילדתי פעם אחרונה שם, הוקמה מחלקת יולדות חדשה ומרווחת... הבנתי שיש 2 בנות בחדר שזה נהדר...

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ניתן להשתמש בכל האמצעים, גם ביות מלא, גם חלקי... הם מקפידים על השעות ומעירים במידת הצורך להנקה וכו'...
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? ישנה יועצת הנקה שעוברת במחלקה בין החדרים כל כמה שעות...
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? במידה וזוהי הלידה הראשונה, אז יהיה הסבר בסיסי על הטיפול הראשוני בתינוק וגם כל שאלה , בעיה ניתן לפנות אליהן והן מאוד מוכנות לעזור ולהקשיב..
התרשמות כללית? אני חושבת שבכל תינוקיה בבי"ח המצב פחות או יותר זהה, זה לא מחזה נעים לראות עשרות תינוקות צורחים וכ"כ צריכים את התשומת לב והחום מאמא...
תובנות נוספות? אני ממליצה על ביות חלקי.. כאשר כל היום מהבוקר על 22:00 בלילה התינוק נמצא איתי, אני מניקה ומחליפה ומנקה ומה שצריך ובלילה הוא ישן בתינוקיה, כך שגם אני אוכל לנוח מעט
ומעירים כל 3-4 שעות להנקה...

לניאדו לפני השיפוץ

חדרי הלידה:
צריך לתאם מראש נראה לי. אחרת אפשר ליפול על מיילדת נעכס.

יש אפידורל.
נותנים קודם ליסבול איזו שעה עם עירוי וניתור, אח"כ מזמינים מרדים.

לדעתי האישית הם אוהבים קיסרי. נתקעתי בלידה על פתיחה 7 במשך כ-10 שעות. הם התחילו להלחיץ שעולה לי החום למרות שלא היתה מצוקה עוברית ולחצו על קיסרי. היתה לי הרגשה שכל חצי שעה מגיע רופא ומנסה לשכנע אותי לפנות את החדר. גם המיילדת קילקלה לי לדעתי.

יחס לדולות? לא היתה לי
תובנות נוספות?
חדרי לידה היו מגעילים. מקווה ששונו בשיפוץ.

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
3-4

איך האוכל?
לא ניסיתי

איך היחס?
אין טיפת התחשבות. אחות רצתה לתת לי כדור מהיד שלה בלי לרחוץ ידיים קודם.
היו כל מני בעיות.

איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?
יש הקפדה על שעות הביקור, אך הן ארוכות, מאוד. אפשר להביא חמולה ולטרטר את כל החדר ככה.

מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - כבר לא רלוונטי לדעתי

מה היחס לגבי שחרור מוקדם? השתחררתי יומיים אחרי ניתוח קיסרי.
תובנות נוספות? רצוי ליפול על מיילדת נחמדה.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?
אפשרו לי ביות מלא מייד אחרי קיסרי

האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?
הן מנסות אבל לדעתי מאוד לא מקצועיות.
חשבתי שהתינוק לא יונק טוב אז הזמנתי הביתה יועצת אמיתית (רוני טל שכבר לא גרה בארץ). כל השוואה ליועצת האמיתית רוני תהווה עלבון לדעתי.

האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?
כן, אבל כמו בהמות לדעתי. היתה שם אחת גסה כזו מגעילה. בחורה צעירה לדעתי בלי טיפת רגש. השכנה שלי התלוננה שביקשה לתת מטרנה ונתנו לתינוק שלה לצרוח מרעב במקום בקבוק.

התרשמות כללית?
יש להם יתרונות וחסרונות כמו בכל מקום. לדעתי הם נותנים ליולדת חופש לעשות מה שבא לה, ע"מ להימנע מוויכוחים ולקבל המלצות.

שורה תחתונה, אני כנראה חוזרת לשם, כאשר השיקול הוא הביות המלא שהם מאפשרים מיד אחרי קיסרי.

עונה מלידה לפני שנה ו4 חודשים

חדרי הלידה:
אצלי לא היה יותר מדי גיבוי אבל יכול להיות שפשוט המצב הפיזי-טכני לא איפשר זאת...
הציעו לי לקחת טישטוש כדי לנוח אחרי שעות של צירים בלי פתיחה נורמלית (3-4)... את האפידורל אני יזמתי בלי שאפחד לחץ...
לא דיברו איתי על קיסרי.. אבל כן אמרו לי עובדה רפואית שאם אהיה בפתיחה מלאה יותר מדי שעות אז זה יהיה בעייתי (ותקוות הסבירה לי יפה שכנראה מדובר בניתוח...)
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו
החדר היה סבבה מבחינתי, אורות- לפי דרישה, מזגן- לפי דרישה, שירותים משותפים ל2 יולדות- לכל אחת כניסה מהצד שלה... חסרות מקלחות.. יש 2 בסוף המסדרון של החדרי לידה... יש ציורים נעימים על הקיר.. יש שעון גדול מול היולדת (לי זה עשה טוב...) המיטה נוחה לענ"ד (ישנתי עליה טוב אחרי האפידורל
)
יחס לדולות?
לא יודעת, מאמינה שתומכים....
אומנם הייתי עם 4 מיילדות אבל אף אחד לא היתה מבחינתי "WOW" גדול..
תובנות נוספות?
מי שדתיה- אני ממש ממליצה במיוחד אם הלידה נופלת בשבת.. הכל שם מאורגן חבל"ז, גוי של שבת, יין וחלות לקידוש, מקום מוגדר להדלקת נרות וכו'...

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
2-3 יולדות, תלוי בחדר.
איך האוכל?
סבבה, אבל הביאו לי מלאאא מהבית אז לא טעמתי הכל...
איך היחס?
תלוי באחות אבל סה"כ אין לי תלונות.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?
די מקפידים, ואם לא אפשר להתלונן והם מתייחסים...
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'-
מקלחת ושירותים אם טוש לשטיפה אחרי שירותים... יש מיטה ושידה ווילון ומקום גם להכניס עריסה של תינוק לתוך התא...
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?
לא נסיתי. רציתי להישאר עוד

תובנות נוספות?
יש מחלקה חדשה שלא זכיתי להיות שם.. אבל מי שכן זוכה נראה לי ששם זה ממש ליגה..

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?
כל האפשרויות. ביות מלא, חלקי, ובכלל לא... הם מכבדים בקשות של יולדת כמו הנקה מלאה, מוצץ וכו'.. ניתן להשאיר בתינוקיה את התינוק גם אם את בביות מלא... נגיד וצריך לנוח או להתקלח וכו'.. מה שכן כל בוקר גם תינוקות של ביות מלא נמצאים בערך שעה וחצי בתינוקיה לצורך בדיקות...
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?
יש יועצת הנקה שמסתובבת בחדרים ומציעה עזרה... לי הן עזרו- בעיקר נפשית.. שחשבתי שאין לי חלב.. ואז היא באה והראתה לי כמה שאני שופעת

האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?
מה שהייתי צריכה כיוונו אותי...
התרשמות כללית?
היה לי טוב

מכבדים באופן יחסי את מרחב הלידה

ללניאדו מאוד קל להגיע עם אג'נדה ועם תוכנית לידה. הם באופן יחסי לשאר בתי החולים נוהגים בסבלנות להתנהלות הלידה ומכבדים מאוד את מרחב הלידה של האישה. חדרי הלידה אינם מפנקים (חוץ מהמרכז לידה הטבעי) אבל היחס האנושי שם הוא בלתי ניתן להשוואה וזה כל כך חשוב (יחס אנושי הרבה יותר חשוב מאשר חדרי לידה גדולים לדוגמא).

עונה מנסיון של שתי לידות בהלל יפה

עם זאת, יש לזכור כי עברתי את הלידות לפני השיפוצים והבניין החדש, אז אני לא יודעת כמה מה שאני כותבת רלוונטי

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? בלידה הראשונה היטיבו להגיד שאני מטומטמת כי אני לא לוקחת אפידורל
בלידה השניה לעומת זאת, והבנתי שזו אכן המגמה הכללית בבי"ח (ללכת עם רצון היולדת), היתה לי מיילדת מקסימה (אם מישהי מגיעה ורואה שבמשמרת יש מיילדת בשם אירה, לרוץ לחדר הלידה שלה ולא לקבל לא כתשובה
). ילדתי ללא אפי', בעמידה על הברכיים, בחושך גמור (מיוזמתה), השהנו את חיתוך חבל הטבור ולא קבלתי פיטוצין, והכל היה כ"כ רגוע וזורם, כאילו ההתנהגות שלה הכי טבעית שיש (טוב, זה באמת הכי טבעי שיש
). סתם דוגמאות קטנות- יצאו לי מהפה הרבה שטויות, והיא השיבה על הכל ברצינות כאילו מינימום אני שוטחת בפניה את תורת הקוונטים.
נכנסתי לחדר הלידה והיא שאלה אותי מה עכשיו מה אני רוצה (איך ללדת וכו'), אז עניתי לה שאני רוצה את האיש (שחיכה בחניה לאחותי שבאה לאסוף את הבכור). היא ענתה "אין בעיה", שלחה את אחת העובדות לחפש אותו ולכוון אותו אליי, אח"כ שאלה "מה את רוצה עכשיו?", עניתי לה "שזה יגמר כבר...", במקום לצחוק עלי, אמרה שאוטוטו זה נגמר ורק צריך להחליט איך יולדים, אח"כ לא הפסקתי להיות מוטרדת מזה שאני מלכלכת את המצעים של בי"ח (WTF?), ושוב, במקום לצחוק עלי בצחוק גדול ומתגלגל היא אמרה לי שזה בסדר ולא לדאוג מזה, ולהתרכז בלידה, כשהתנצלתי שאני צועקת, היא אמרה לי "מה שטוב בשבילך, לי לא מפריע". בקיצור- מקסימה אמיתית.
אח"כ גם אמרה שנהנתה מהלידה.

מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אני לא יודעת איזה סוגי אלחוש יש חוץ מאפידורל, אבל יודעת שמקבלים אפי' בלי בעיה.

מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? אין לי מושג.

החדרים לא מדהימים, אבל אני לא מחפשת תפאורה. המינוס העיקרי זה שאין מקלחות בחדרים (וגם הTV המיותרת לחלוטין!).
היתרונות הם בעיקר הצוות.

יחס לדולות? מקבלים בלי בעיה.

המלצה על מיילדת ספיציפית? א"א פרטי, אבל כמו שכתבתי, אם תגיעו בזמן שיש מיילדת בשם אירה, ובעיקר אם חשקה נפשכן בלידה טבעית- ממליצה בחום. במבט ראשון היא נראית קרה והסתכלתי על הדולה שלי במבט של "אוי", אבל היא ממש מקסימה, מדברת מעט ועושה הרבה.

תובנות נוספות? אישית, למרות השם של בי"ח, אני אוהבת ללדת בו והגעתי מהמרכז ע"מ ללדת בו. יש סוג של זרימה בריאה ליולדת, בהלל יפה+ הביות כפי שארחיב להלן- הוא הטוב ביותר שנתקלתי בו.

יולדות: (מתייחס לחדרים הישנים, נראה לי שהשתנה)

כמה יולדות בחדר? עד 3
איך האוכל? בסדר, כשהספקתי לאכול
(פולניה זה כאן)
איך היחס? היחס די בסדר, למלם שכזה. בלידה של הגדול היינו מאושפזים הרבה זמן וכבר "הכירו" אותי אז היו הרבה יותר חברותיים, שלחו לי רפלקסולוגית לחדר גם לי וגם לקטן כי שנינו היינו חולים וכו'. מצד שני, מי שיולדת שם- חשוב לדעת שיש דברים שמשיגים רק אם מבקשים- מגנזיום לדוגמא.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? יש הקפדה על שעות הביקור וזה מבורך! בן זוג גם לא יכול להשאר, שזה לא מבורך. אבל שמעתי מחברות אחרות שנתנו לבן הזוג צמיד ואז היה בסדר, אז לא סגורה על המדיניות.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו': בחדרים של הביות המלא יש שידה, מביאים לך חיתולים, בגדים, מגבונים, משחה, טיטולים וכל מה שצריך מבחינת ציוד. יש כריות הנקה בחדר שליד התינוקיה.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא מתים על זה, אבל לא יריבו איתך.
תובנות נוספות? ברמת העיקרון- בסדר.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? יש ביות מעולה! את חותמת על ביות מלא (אם את רוצה), אבל אפשר לשים את התינוק שם בכל עת, בהתאם לרצונות שלך. צריך להביא את התינוק בבוקר לבדיקות, אבל אני לא רציתי להשאיר אותו ואחרי חילופי מספר קטן של משפטים, נתנו לי להשאר עד שסיימו איתו וכבר התרגלו לנוכחות שלי.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? כן, לא תמיד כדאי לשמוע לכולן
יש כמה אחיות טובות יותר בכל הנוגע להנקה ויש פחות.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? בעיקרון לא.
התרשמות כללית? היינו בביות מלא אז אני לא יודעת להגיד על איך זה כשלא, אבל בכל הנוגע לביות מלא הם תפקדו נפלא. האחיות שם היו מאוד אמפטיות ברובן. יש משמרות טובות יותר (כשנכנסתי לשם לקחת ציוד באמצע הלילה האורות היו כבויים חוץ מאור קטן וכל התינוקות ישנו, חוץ מאחד שהיה בידיים של אחת האחיות ואכל. הייתי בהלם, כי תינוקיות ידועות כפלורסנט 24 שעות ביממה ותינוקות צורחים) ויש משמרות פחות (שאז באמת בכי ואורות ולא תמיד האחיות התייחסו לבכי).
תובנות נוספות? רופא הילדים הבכיר של התינוקיה מקסים מקסים. ד"ר ארז נדיר, כשמו כן הוא. אין לי מילים- שתי לידות ובשתיהן הוא הפתיע אותי. סידר לי "פרוטקציות" בפגיה כדי שאוכל להקפיא שם את החלב השאוב, חכם מאוד, אחראי, אנושי, אפשר לי להיות בחדר הבדיקות כשאלו היו בדיקות שהוא בד"כ לא מאפשר (אני יודעת על החוק, אבל רוב ההורים פשוט התעלפו לו, לדבריו, אז הוא העדיף ככה...), פשוט כי רציתי, בא לבדוק מה שלומי, פירגן לי על האמהות שלי ואמר שאמא יודעת הכי טוב. כמה רופאי ילדים כאלו יש?

למעלה