שרשור חדשות ועדכונים

קדימון לסדרת HBO הנורווגית Beforeigners

הסדרה הנורווגית הופקה על ידי HBO אירופה
&nbsp
עלילת הסדרה מתרחשת בנורווגיה 5 שנים אחרי שבאופן בלתי מוסבר התחילו להופיע בכל רחבי העולם בני אדם מהעבר (מהמאה ה19, מהתקופה הוויקינגית ומתקופת האבן).
העלילה מתמקדת בלוחמת מהתקופה הויקינגית שהפכה להיות שוטרת בהווה. היא מצטרפת לצוות שחוקר את הרצח של אישה מתקופת האבן.
&nbsp
הסדרה כבר שודרה בנורווגיה באוגוסט האחרון אבל עלתה לשידור בארה"ב רק השבוע.

Lhuna1

New member
ראיתי 2 פרקים (לדעתי לא ספוילרי, אבל אולי למחמירים מאוד)

אני קצת מאוכזבת שהדמויות הראשיות הן בלשי משטרה והסיפור סובב סביב חקירת רצח, כמו במיליון סדרות באנאליות אחרות. למה?
&nbsp
יש נושא די מקורי ומאוד מוצלח ומעניין שממש רציתי לראות, מסע בזמן, ויקינגים, אנשים מהעבר שמגיעים לעולם המודרני וצריכים להבין ולהסתגל אליו - ממש סדרה שכאילו נכתבה לבקשתי, ויש כל כך הרבה זויות מעניינות לסיטואציה הזאת שאפשר להתמקד בהן!
אז למה שוב לסגת לנושא הטחון והמאוס כל כך של תעלומת רצח?
וגם התעלומה של למה ואיך הם קפצו לעתיד. אני לא אוהבת שמתמקדים בתעלומות, זה לא מעניין בעיני "למה זה קרה", הרי ברור שזה משהו על-טבעי מופלץ שלא יכול לקרות באמת.
מה שמעניין בעיני זה התוצאה של זה, הקונפליקטים שנוצרים וההתמודדות האנושית עם המצב המוזר הזה. וזה קיים בסדרה, כן מראים כל מיני זויות, אבל לתחושתי בינתיים היא לא מספיק מתעמקת בזה.
כי יש מקרה רצח

&nbsp
ויחד עם זה, הסדרה עשויה טוב ואיכותית ואני מתכננת להמשיך לצפות בה.
(קצת קשה עם זה שהיא בנורבגית ויש לי רק כתוביות באנגלית, אז אני מידי פעם צריכה לעצור בשביל להספיק לקרוא.)
&nbsp

עוד לא ראיתי אבל אני אגיב בכל זאת

כשיש משהו כללי כזה של אירוע ענקי לרוב צריך עלילה שאיכשהו מתמקדת במשהו קטן ונוגעת בדבר הגדול רק מהצד. כי יצירה שמנסה לגעת בכל האספקטים המאוד מעניינים של סיטואציה כזאת זה מורכב מאוד.
זה דווקא בעיקרון יכולה להיות גישה מעניינת לגעת בכל הנושא, דרך בלשית משטרה שהיא בעצמה באה מהעבר אז חלק מהבעיות רואים דרכה. ובגלל ששוטרים צריכים לגעת באנשים רבים משכבות שונות ולפתור להם בעיות אז דווקא יכול להיות מעניין ככה לראות הרבה אספקטים של הנושא.
&nbsp
ורק עכשיו שקראתי מה שכתבת על זה, זה גרם לי לחשוב על כך שיש דימיון מסוים לסדרה ה4400, בה 4400 בני אדם שנעלמו באופן מסתורי בכמה עשורים האחרונים מופיעים לפתע ביחד במקום אחד.
שם העלילה מתמקדת בשני חוקרים של ארגון ממשלתי שחוקר מה קורה עם האנשים האלו, ולשני החוקרים יש גם קשרים אישיים עם האנשים שהופיעו.
ראית את הסדרה?
&nbsp
ואולי זה גם קצת מזכיר את הסדרה [המדהימה] הנותרים.
זה יותר שונה, אבל זה גם אירוע גלובלי ללא הסבר.
&nbsp
ובאופן שונה זה מזכיר את המיני סדרה Riverworld פשוט כי היא מתרחשת על עולם שבו כל בני האדם שאי פעם חיו על כדור הארץ חוזרים לחיים במקביל - ככה שיש אנשים מתקופות שונות שחיים ביחד.
&nbsp
&nbsp
נ.ב. אולי אני אעביר את ההודעה מחר לשרשור החדש

Lhuna1

New member
לא ראיתי 4400

אבל כן חשבתי גם אני בהקשר זה על הנותרים (דוגמה לאיך כן עושים את זה נכון בעיני, למרות ששוב הדמות הראשית היתה בלש/שוטר. הנושא של הסדרה היתה איך העולם ואנשים שונים מתמודדים עם מה שקרה, ולא בתעלומה של למה זה קרה, שזה כמובן מעסיק את האנשים בסדרה, אבל לא עיקר העניין של הצופים.)
ועל הסדרה עולם הנהר (שלא צפיתי בה, אבל קראתי את הספר הראשון בסדרה "לך אל גופותייך הפזורים") שלפי דעתי הסדרה שאבה ממנה את ההשראה לרעיון הזה.
&nbsp
בכל אופן אני מסכימה שזה סבבה להתמקד בדמות אחת או שתיים אבל אני ממש ממש הייתי מעדיפה שזה לא יהיה **שוב** בלשי משטרה שחוקרים רצח, יש אינספור אפשרויות אחרות, אם לכותבים היתה קצת יותר מקוריות.
עדיין אני רק בפרק 2 וזה יכול להפוך למשהו טוב יותר.
אבל נדבר אם וכאשר תצפה (מקווה שתצפה למרות שאני יודעת שאתה פחות אוהב סדרות בשפה זרה).
&nbsp

Riverworld היא לא ב"השראה" מהספר שציינת, היא עיבוד שלו

לך אל גופותייך הפזורים הוא הספר הראשון בסדרת ספרי עולם הנהר
https://en.wikipedia.org/wiki/Riverworld
&nbsp
טוב, אף אחד לא מצפה שהסדרה הזאת תהיה מדהימה כמו הנותרים

Lhuna1

New member
אני יודעת, התכוונתי שלדעתי Beforeigners קיבלה השראה

מהרעיון של עולם הנהר של פארמר.

מילי08

Well-known member
העניין עם 4400 הוא שעברו בכל זאת המון שנים

והטלוויזיה התפתחה מאוד.
היום אפשר למצוא דרכים אחרות להעביר את הסיפור.
אם זכור לי נכון, בזמנו היא היתה שונה בנוף הטלוויזיוני ובכל זאת, מה שהיה חדשני לשנות ה 2000, הוא בנאלי ל 2020.

גם אז ה4400 ממש לא הייתה יצירת מופת טלוויזיונית

היא הייתה אז יחסית טובה לרשת כמו USA
הקונספט שלה היה מגניב בטירוף
הביצוע רק חלקי
ועדיין לפעמים עצוב לי מאוד שהיא בוטלה כשהיא בוטלה

מילי08

Well-known member
אוי, זה באמת מאכזב. אפשר לעשות מטעמים מהרעיון, אבל באמת די

עם סדרות חקירה משטרתית

למעלה