חגיגת שבוע הספר
– בפורום טלוויזיה

חגיגת שבוע הספר
– בפורום טלוויזיה

השרשור הזה מיועד לכל מה שקושר ספרים וסדרות טלוויזיה

מה הם סדרות הטלוויזיה הטובות (או הלא טובות) שעובדו מספרים?
מה הם הסדרות שעובדו מסרטים שעובדו מספרים?
אילו סדרות מבוססות על ספרים שבעצם קראתם?
איך הייתה הסדרה לעומת הספר במקרה כזה?
אילו סדרות טלוויזיה בעצם הולידו ספרים?
אילו ספרים הייתם רוצים שיעובדו לסדרות טלוויזיה או למיני סדרות?
אילו ספרים שכבר קיבלו עיבוד קולנועי הייתם רוצים שיעובדו לטלוויזיה?
אילו דמויות ספרותיות קיבלו כמה פירושים טלוויזיוניים?
אילו ספרים לא אמיתיים יש שהופיעו בסדרות טלוויזיה?

*על כל אלו אפשר לכתוב בהודעות נפרדות לפי סדרות, או בהודעה אחת ארוכה, או בכמה הודעות.
רק חשוב לזכור לרשום אזהרות ספוילר אם נכנסים לפרטים ספוילריים בתוכן. במיוחד כשכותבים על הבדלים בין ספר לסדרה.

בטח לא שמעתם על זה... משחקי הכס

אחת מסדרות הטלוויזיה הכי מצליחות וידועות של השנים האחרונות היא כמובן מבוססת על סדרת ספרים.
סדרת הספרים בעצם נקראית "שיר של אש וקרח" ורק הספר הראשון (שעליו התבססה העונה הראשונה של הסדרה) נקרא משחקי הכס.
&nbsp
מי עוד קרא את הספרים?
מי מכם התחילו לקרוא את הספרים לאחר שהחלו לראות את הסדרה?
מי מתכנן לקרוא את הספרים אחרי שהסדרה תסתיים?
&nbsp
לאלו שרואים את הסדרה ולא קראו את הספרים (אני מניח שהרוב) - אילו דברים שמעתם שיקרו בסדרה לפני בגלל אנשים שקראו את הספרים?
איזה אירוע או דמות ששמעתם שיש בספרים, אבל לא בסדרה, הייתם רוצים שיופיע בסדרה?

kordilia snake

New member
אני התחלתי לראות את הסדרה

ותוך כדי העונה הראשונה התחלתי לקרוא את הספרים, בערך לקראת פרק 7 או 8 סיימתי את הספר והסדרה הפסיקה לעניין אותי אז פרשתי ממנה.

twisted nerve1

New member
לסדרה ולספרים

לא קראתי את הספרים, אבל אני קוראת מלא חפירות עליהם בקבוצות שונות בפייסבוק, אולי עכשיו אני סוג של מרשה לעצמי, כי אני מרגישה שזה לא יכול לקלקל לי את הסדרה, כי הם סיימו כמעט לגמרי לכסות את האירועים שבספרים.
ויש הרבה מהדברים שאומרים שאני ממש אוהבת. אבל יש גם דברים שאני לא אוהבת מול הסדרה.
אני אוהבת שלפי מה שהם אומרים, טיריון מוצג כדמות הרבה יותר אפורה מוסרית. בסדרה הוא באמת בן אדם ממש טוב, ואילו בספרים הוא עושה הרבה דברים נוראיים, לפי קוראים. (ועדיין לדעתם הוא הדמות האהובה על מרטין, ודיי אהיב גם בספרים, אבל פשוט פחות מלאך). למשל הם אומרים שהוא בא לאנוס את סאנסה וממש ברגע האחרון לא אונס (אם כי זה לא נחשב אונס בכלל לפי התקופה ההיא כי הם נשואים, אבל עדיין). בסדרה הוא מיד אומר לה שהוא לא ישכב איתה עד שהיא לא תהיה מוכנה, למרות שאבא שלו לוחץ עליו להביא ילד.
אז מוצא חן בעיני שטיריון קצת דוש בספר. לא יודעת למה, קצת מעצבן אותי שכולם נופלים עליו בסדרה.
מצד שני היו דברים שלא כ"כ אהבתי בספרים. למשל העניין ששיי כנראה בספרים לא אהבה את טיריון, והייתה איתו רק בשביל הכסף. בסדרה זה דיי נראה כאילו היא באמת אהבה אותו.
עוד משהו שלפי תיאורים אני לא אוהב בספרים, זה העניין שלפי מה שקראתי, סרסי ממש כלבה בספרים. הרבה יותר ממה שהיא בסדרה. בסדרה אני חושבת שאפשר לראות אותה כאנטי גיבורה, יחסית מורכבת. ולא ממש בא לי שהיא תהיה ממש רעה. (אם כי שהבנתי שלפחות בספרים יותר מבינים את המניעים שלה, למשל את הנבואה שהביאה לשנאת טיריון, שלא מוסברת בסדרה).
מה שעוד, אני ממש שיפרית של ג'יימי וסרסי, והבנתי שככל שהספרים מתקדמים ג'יימי מפסיק לאהוב אותה. ודווקא בסדרה הם מתקרבים יותר אפילו עם הזמן. (בנקודה הזאת אני חושבת שהרוב לא מסכימים איתי, ורוצים את ג'יימי עם בריאן, אבל לא אני. ג'יימי וסרסי לנצח!
).
&nbsp
משהו שהיה בספרים וכולם אומרים שהיה אדיר זה הסיפור של ליידי סטונהארט. שכנראה כבר לא יופיע בסדרה. מעניין אותי לקרוא אותו.

Reutk

Active member
מעניין בקשר לבראן וג'יימי.
גם בקטנה לפרק האחרון.

אני קראתי את שלושת הספרים הראשונים והתחושה שלי הייתה שאין כוונה להמשיך למשהו רומנטי איתם אבל יכול להיות שזה בגלל שבסדרה הוא באמת חזר לסרסי ואת הספרים הפסקתי לקרוא. ובכלל יש לי כזה בלגן בראש אני לא זוכרת מה קראתי ומה ראיתי, אבל עכשיו שאני רואה את הסדרה אני רוצה את ג'יימי וסרסי ביחד ואז רציתי את בראן וג'יימי כנראה באמת מציגים את זה בצורה קצת אחרת בין הספר לסדרה. אני מתה על זה שג'יימי כל כך אוהב אותה שהוא יעשה הכל בשבילה, בפרק האחרון שהוא דיבר על זה עם אח של קאטלין מיד נזכרתי בעונה הראשונה שבראן מצא אותם ביחד ואז לפני שג'יימי העיף אותו לתהום הוא אמר 'הדברים שאתה עושה בשביל אהבה.' וכמה שנאתי אותו אז אבל עכשיו המשפט הזה כל כך חודר לי ללב, אם כמה שמעשה עדיין נורא. אני חושבת שגם בספר הוא אמר את אותו המשפט ובגלל זה חשוב לי שהקשר שלו ושל סרסי ימשיך גם בספר כי נותן לדמות שלו כל כך הרבה אנושיות כמו אהבה של סרסי לילדים שלה.

twisted nerve1

New member
אוי כן

אני ממש נמסתי מהדברים שהוא אמר בפרק האחרון עם זה שמה שהכי חשוב לו זה סרסי ושהוא יעשה הכל כדי לחזור אליה
.
וכל המעריצים כזה היו בפרק האחרון- יאא.. ג'יימי ובריאן נפגשו. ואני תמיד הייתי נגד ג'יימי ובריאן. אפילו לא פעם אחת לא רציתי אותם בקטע רומנטי (אם כי החברות שלהם נחמדה. אבל שלא יעשו שהוא מתאהב בה!).
דווקא ממה שהבנתי בספרים. סרסי ממש מפלצת ולא אוהבת אותו בכלל חזרה. ואז במהלך הספרים הוא משתקם ונהיה בן אדם יותר טוב, וחלק מהעניין שכאילו הוא מתפכח מהאהבה לסרסי וזה חלק ממה שעושה אותו טוב יותר.
אמנם לא קראתי, אבל אני פשוט לא אוהבת את הרעיון הזה, והאמת זה קצת גורם לי לא לרצות לקרוא את הספרים.
האמת שהמשפט הזה שהוא אמר כשהוא זרק את בראן מהחלון- "הדברים שאני עושה עבור אהבה", זה משהו שהוא גם אמר בפרק האחרון- כשהוא תיאר את האהבה של קאטלין וסרסי לילדים שלהן. שהם יעשו הכל עבור הילדים שלהן, ישרפו בתים, יהרגו אנשים. ואז הוא אומר "הדברים שאנחנו עושים בשביל אהבה".

לספרים ולסדרה

הסיפור של ליידי סטונהארט באמת מגניב... אבל קשה בכלל לקרוא לזה סיפור. היא הופיעה כל כך מעט בספרים עד כה.
&nbsp
ג'יימי וסרסי
- בספרים לפחות הרושם שלי הוא שסרסי פשוט מנצלת את האהבה של ג'יימי בעוד הוא לא כל כך חשוב לה. יש משהו מרגש בכמה הוא מאוהב בה וכמה זה עצוב שזה טאבו (וכן, זה נחשב לטאבו, כי משפחת המלוכה של הטרגריאן עשתה את זה באופן קבוע, אבל זה נחשב לדבר שרק להם מותר לעשות) אבל כל הזמן התקוה שלי הוא שהוא יפסיק להיות מאוהב בה.
&nbsp
לא חשבתי על טיריון כמוצג יותר כבן אדם טוב בסדרה מאשר בספרים. לי טיריון בספרים מאוד מרגיש כאדם טוב, אבל באותה מידה שכולם טובים כי אני אוהב אותם. וברור שכולם עושים גם דברים "רעים".

twisted nerve1

New member
לספרים

מהעובדה שכולם חופרים על ליידי סטונהארט זה נשמע כאילו היא דמות ראשית בכלל.
וטוב, היא מן הסתם יכולה להיות רק בשני הספרים האחרונים, אז זה מצחיק להגיד שהיא הייתה במעט ספרים. בשלושה הראשונים היא לא יכלה להיות.
הרבה אמרו שזה הרושם שלהם מסרסי של הספרים. אבל בסדרה זה נראה גם שהיא אוהבת אותו בחזרה.
לגבי טיריון. שוב לא קראתי, אבל מישהי באחת הקבוצות פירטה נניח משהו שגרם לו להישמע ממש דוש, כולל ציטוטים שהיא הביאה. היא פירטה מערכת יחסים שהייתה לו עם איזה גמדה בשם פני וכמה הוא היה מגעיל אליה, ולפי זה הבנתי שבספרים הוא מצטייר כדמות הרבה פחות אהיבה.
למרות ששוב, גם ממה שציינו, אפילו בספרים, נראה כאילו הוא הדמות הכי אהיבה בספרים למרות שהדושיות. זה פשוט הכל יחסי, ומרטין לא פוחד לגרום לדמויות הטובות שלו לעשות דברים מגעילים.

גםצופה

Member
מנהל
אני שמעתי שהסדרה

מבוססת על הספר/סדרת הספרים - רק אחרי שניסתי לראות את הפרק הראשון וממש לא התחברתי אליו...
התלבטתי אם לתת לסדרה עוד צ'אנס אבל נזכרתי שאני לא ממש אהבתי את הספר (ניסתי להתחיל לקרוא את ספרי הסדרה ולא התחברתי אליהם....)
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אלו שמות של ספרים?

על מה הם באופן כללי?
את חושבת שהם יכולים להיות מתאימים לסדרה שרצה הרבה עונות, או סדרה של עונה אחת?

לא

זה שמות של הדמויות שיש להם סדרה של ספרים
אגב עכשיו נזכרתי שגם הסרט כסף מהיר Snabba Cash הוא על ספר אז הייתי שמחה לראות סדרה גם עליו

והם כמובן מז'אנר אהוב עלי סדרות משטרה .מדובר על בלשים
אתה באמת לא מכיר את בוליטר של הרלן קובן?

ולא משנה לי אם יהיו פרקים על ספרים שלהם שקיימים או שיהיו פרקים על מקרים חדשים אבל איתם

אף פעם לא קראתי ספר של הרלן קובן

אז איך אני אכיר אותו?
&nbsp
זה מתרחש בארה"ב? בריטניה? מקום אחר?
&nbsp
יש שחקן מסוים שנראה לך מתאים לשחק אותו?

מאיפה לי לדעת את זה

כי אתה כן קורא ספרים ולרוב מי שקורא ספרים קורא אותו

בארה"ב
בקשר לשחקן יש בעיה אני עד לא מזמן חשבתי שהוא שחור אבל רעות אמרה לי שהוא לבן ולא יודעת אני עדיין חושבת עליו כשחור (ועכשיו כל מי שקרא את ספר יבוא יגיד לי שהוא לבן) בעיה שנייה שזה דוד ואחיין יש ספרים על דוד וספרים על אחיין אז לא ממש החלטתי על מי מהם אני רוצה שיהיה

בקשר להארי הולה אני כמובן חשבתי על ג'ואל (זה בסקנדינביה )

Reutk

Active member
עדיין?

זה כל כך מעניין כי בדרך כלל הנטיה הראשונית זה לתאר מישהו לבן לא להפך.

Reutk

Active member
בפעם השניה שקראתי את ה'משחק של אנדר'

גם אני תיארתי אותו כילד שחור, יותר נכון להגיד שהוא פשוט הזכיר לי את דוראנט וזה מי שתיארתי.

את אנדר תיארת כילד שחור?

כי ההורים שלו הם מורמונית ופולני (או ההפך)
די צועק לבן.

למעלה