שאלות של ניקולה6 (נא לשרשר,
)

ניקולה6

New member
בידי או בידיי?

ולא תהיה בידיי האפשרות לחדש? או
ולא תהיה בידי האפשרות לחדש?
ההקשר: "שלא נדבר על כך שעוד חודש וחצי מסתיים לי המנוי לבריכה ולחדר כושר וזה יהיה נוראי אם לא תהיה בידיי האפשרות לחדש."
אני מתכוונת לכתוב, אם נכון (ואולי גם אם לא) בידיים, לא ביד (רבים ולא יחיד)
תודה

ניקולה6

New member
...ובהמשך לשאלתי הקודמת...

יציר כפי אדם או יציר כפיי אדם?
ללא ניקוד.
וכוונתי היא לידיים, לא ליד אחת.
שוב תודה

trilliane

Well-known member
מנהל
שאלות של ניקולה6 (נא לשרשר,
)

היי ניקולה6 וברוכה הבאה לפורום השפה העברית!

מכיוון שיש כמות מוגבלת של שרשורים בעמוד הראשי של הפורום, אני מבקשת מכל גולש שכבר פתח שרשור (ביום-יומיים האחרונים) לא לפתוח שאלות/נושאים חדשים לדיון בשרשור נפרד אלא לרכז אותן בהודעה אחת / בשרשור אחד. כלומר אם כבר פתחת שרשור, אנא שרשרי אליו הודעות נוספות שיש לך באמצעות תגובה להודעה שפתחת ולא ע"י כפתור "הוספת הודעה" (אלא אם השרשור כבר התארך מאוד או הפסיק לקפוץ, זה קורה אחרי שלושה ימים).

כמו כן אם מישהו כבר פתח במקרה שרשור באותו נושא בדיוק (והוא נמצא בעמוד הראשי) אפשר לשרשר אליו (אך לא "לנצלש" ולשנות נושא של שרשורים אחרים שלא את פתחת). זאת ועוד תוכלי למצוא בכללי הכתיבה בפורום (הקישור בראש הפורום, מתחת לכותרת). תודה על השיתוף הפעולה!

ניקולה6

New member
תודה

באמת, אני לא בעולם הזה, זה הפורום היחיד שהשתמשתי בו בכל ימי חיי וה"טעויות" נעשו בתום לב. אני אקרא את כללי הכתיבה של הפורום מבטיחה.

ניקולה6

New member
תודה

תודה רבה על ההשקעה בתשובה. חלק מן העצות/ המלצות בהחלט אקח כמו נוראי/ נורא, יידוע ועוד. אלה שאבחר שלא לקחת, אפילו אם הן התקניות, זה כי יש לי גם את השפה שלי.

trilliane

Well-known member
מנהל
לדעתי פשוט "לי"...

הצעת עריכה (לא שיניתי את המשלב הדיבורי, רק תיקנתי מעט): "שלא לדבר על כך שעוד חודש וחצי מסתיים לי המינוי לברכה ולחדר כושר וזה יהיה נורא אם לא תהיה לי אפשרות לחדש."

אם את מעוניינת בהכרח רק באפשרות בידי/בידיי
בידיי.

הערות:
  1. הביטוי המקובל הוא "שלא לדבר על כך" (בשם פועל). מעין גרסה עברית ל"not to mention".
  2. האקדמיה ללשון: מינוי ומנוי
  3. משקל קְטֵלָה (גנבה, בערה, שאלה וכו') לא נכתב ביו"ד לפי כללי הכתיב חסר הניקוד.
  4. שם התואר הוא "נורא". אין צורך להוסיף לו יו"ד (אלא אם רוצים להוריד את המשלב במכוון).
  5. לדעתי היידוע מיותר (אבל אפשר).

למעלה