כאבים ברגל שמאל למעלה מחודש

lomeshane

New member
כאבים ברגל שמאל למעלה מחודש

שלום רב,
לפני כחודש החלו אצלי כאבים ברגל שמאל-מהישבן אל הירך. בהתחלה זה היה רק כשקמתי משכיבה אבל עכשיו הכאב נמצא גם במשך היום ופעמים ממש גורם לי לצליעה. מקרין לאורך הירך (מהישבן) עד מאחורי הברך.
הייתי אצל 2 אורטופדים: הראשון חשב שזה מהגב והמליץ לי לשחות. גם נתן לי לקחת ארקוקסיה 120 לכמה ימים. לא לקחתי כי קראתי את תופעות הלואי ונבהלתי...
האורתופד השני שלח אותי לצילומי ירך ואגן ואמר שהם יצאו תקינים. הוא חושב שזאת דלקת ברקמה של הירך ושאם לא יוטב הוא ממליץ על זריקות: BETAMETHASONE 5 MG BETAMETHASONE SODIUM PHOS' 5 MG
וזריקת LIDOCAINE HCL 100 MG.
בינתיים לא עשיתי את הזריקות. הכאב מחמיר והולך ואני בלחץ שמא לא מוצאים משהו שמתפתח אצלי (2 הוריי וסבתי נפטרו מסרטן).
מהי המלצתכם? למי מהרופאים להקשיב? אילו בדיקות נוספות לעשות אם בכלל? (CT? MRI?) תודה מראש.

כאבי ירך שמאל

ישנן מספר אבחנות אפשריות. בינהן רופאיך כנראה חשבו על הקרנה מהגב לעומת בורסיטיס בירך.
בורסיטיס (דלקת בבורסה הנמצאת מחוץ למפרק הירך) לרוב אבחנה קלינית (כלומר לפי בדיקת הרופא) אם כי ניתן לראות בUS
הקרנה מהגב ניתן לאבחן בנוסף לבדיקת החולה בהדמית גב או EMG
גם זריקת הסטרואידים שהציעו יכולה לפתור את התעלומה על פי תגובה/ העדר תגובה.

lomeshane

New member
תודה על תשובתך ועוד שאלה קטנה.

ביומיים האחרונים אני מרגישה נימול של כף היד וכף הרגל בצד הכואב והכאב כאילו "נדד" מהירך אל הישבן ואל מאחורי הברך.
האם עדיין זה יכול לביות בורסטיטיס בירך או לבקש בדיקות אחרות (הדמיית גב/US/וכו)?

למעלה