חוג נוער חובב דורסים קם לתחייה,

uriarad

New member
חוג נוער חובב דורסים קם לתחייה,

על שם עמית גפן זה שלוש שנים מאז שנכנסתי לעולם הצפרות ואני מוצא את עצמי נפעם ונרגש משפע המראות החוויות וההבנות שעולם זה פתח עבורי ומהשפע העצום הקיים בארצנו הקטנטונת. הידע שצברתי יצר בי רצון עז להעביר את הידע הלאה - לחשוף אחרים לתחום, מתוך הבנה ששמירה אמיתית על הכדור שלנו, בתקופה בה אנו עומדים על סף שינוי אקולוגי בלתי הפיך, יכולה לבוא רק מתוך מפגש אישי ובלתי אמצעי עם עולם הטבע שאיכשהו התנתקנו והרחקנו את עצמנו ממנו. כל זאת בצרוף עם הצורך שלי לקיים מפעל כלשהו על שמו של עמית (גפן), כהכרת תודה על היותו אחד האנשים החשובים והמשמעותיים שלימדו אותי בדרך, הוליד אצלי את הרצון להקים במתכונת מחודשת את "חוג נוער חובב דורסים" המיתולוגי בידיעה, שהדורסים הינם שער הכניסה העצמתי ביותר לעולם הצפרות. הרעיון הוא לקיים קבוצה של 10-15 בני נוער בכיתות י'-יב' שתיפגש אחת לחודש כל פעם במקום אחר בארץ ותעסוק במין מסוים של דורס (עיטי צפרדעים בהחולה, דיות בעין אפק, קינון דורסים במדבר יהודה וכו'). הקבוצה תתנהל במתכונת של ציוד על הגב, לינה ובישול בשטח וכו' תחת חסותה של התחנה לחקר ציפורי ירושלים. עכשיו מגיע האתגר האמיתי, למצוא ח'ברה צעירים שמעניין אותם להצטרף לקבוצה ולצאת קצת החוצה ולצפות בדורסים וכאן אני צריך את עזרתכם משתתפי הפורום היקרים: לספר על הקבוצה לח'ברה שנראה לכם שיהיו מעוניינים ולהפנות אותם אלי, להמליץ לי על מקומות שכדי לי לפרסם בהם את הקבוצה, להדפיס את המסמך המצורף ולתלות באזור המגורים שלכם (בתיאום עימי בבקשה), ובכלל להפיץ את הבשורה בכל חוצות הארץ... נראה לי שהדרך העיקרית להגיע ליחידי סגולה שמתעניינים הציפורים בגילאים האלו הוא דרך צפרים בוגרים (כמוכם משתתפי הפורום היקרים) שיספרו להם שקיימת קבוצה שכזו. המפגש הראשון מתוכנן 14-15 לנובמבר בעמק בית שאן ויעסוק בעיקר בדיות וזרונים מצורף מסמך לשיווק הקבוצה אשמח לכל הצעות הערות וכו' אורי ערד [email protected] סליחה אם הארכתי יותר מדי... :))

אחלה רעיון

יש לי כבר שני אנשים שנראה לי שיתעניינו... אחד יראה כאן לבד ואל השנייה אשלח קישור אתה מוזמן לפרסם גם בפורום שמירת טבע ובפורום טבע פראי וחיות בר בהצלחה

אוסמריל

New member
מתאים גם לצפר רציני אך תלמיד בכיתה ט'?

בכל מקרה אשמח עם תשלח לי עוד כמה פרטים במסר אישי על דברים כמו ענייני הסעות.

למעלה