לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93439,343 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-' ספרים ספרים ...ספרים לקריאה '
ספרים ספרים ...ספרים לקריאה
20/11/2017 | 11:16
19
91

שלום 
הגיעה רשימת ספרים לקריאה ולסקירה .
הספרים הם מתנת הוצאת צמרת , פעלה מאחורי הקלעים מור מנהלת האשכול, שהשקיעה  ומשקיעה מאמצים, לקידום הפורום ולפרסומו באתר תפוז .
ליד כול ספר אכתוב את התקציר כפי שהוא מופיע 
ואתן חברותי היקרות יכולות לבחור .

הספר הראשון קְרוֹקְסִי החייזר השכחן .
חייזר צעיר מעולמות רחוקים, מגיע לכדור הארץ כדי למצוא חברים למשחק. האם לִיָּה וְיוּבַל מִגִּבְעתיים יסכימו להיות חבריו וּלשחק עִמּוֹ? האם לא יֵעָלְבוּ מהעובדה שהוא שוכח שֵׁמוֹת וקורא להם בשֵׁמוֹת לא להם? האם יצליחו השניים לשפר את זיכרונו של קְרוֹקְסִי, ואיזה מתנות מופלאות אך מסובכות להפעלה יביא להם בביקוּרו השני? בקריאה כֵּיפִית וּמְשַׁעֲשַׁעַת תגלו את כל התשובות.

לצפיה ב-'נמלולה חכמה וציפקונת קטנה'
נמלולה חכמה וציפקונת קטנה
20/11/2017 | 11:17
3
18

הספר נְמָלוּלָה חֲכָמָה וְצִיפְּקוֹנֶת קְטַנָּה עוסק בהיענות לבקשת עזרה, על ידי גילוי 
תושייה וחשיבה מקורית.
מוטי לקסמן, מחבר הספר, עבד שנים רבות במכללות להכשרת אנשי חינוך.
הוא סב לעשרה נכדים ואוהב לעורר אצל נכדיו חיוך לצד הרהור. 
שיריו, סיפוריו ודעותיו מפורסמים בבלוגים שונים

לצפיה ב-'ראשית תודה רבה. אשמח לקבל את הספר נמלולה חכמה'
ראשית תודה רבה. אשמח לקבל את הספר נמלולה חכמה
20/11/2017 | 11:29
2
12
וציפקונת קטנה. המשך ערב נפלא
לצפיה ב-'יעל'
יעל
20/11/2017 | 11:30
1
12

אני מחכה לתשובות החברות או אז ארכז את הכתובות ואשלח למור .
בכול אופן הספר שבחרת נשמר   

לצפיה ב-''
20/11/2017 | 11:32
2
לצפיה ב-'מירב על הבימבה הקסומה'
מירב על הבימבה הקסומה
20/11/2017 | 11:18
18

של שושנה סוזי מלכה 

בְּאֶמְצָעוּת הַטֶּקְסְט הַנִּפְלָא וְהַצִּיּוּרִים הַמַּרְהִיבִים מֵרַב הַקְּטַנָּה שׁוֹבַת הַלֵּב תִּסְחַף אֶת הַקּוֹרְאִים הַצְּעִירִים לְמַסָּע מְרַתֵּק בְּרַחֲבֵי הָאָרֶץ.</p>
יְלָדִים, שֶׁמִּטִּבְעָם הֵם מְלֵאֵי סַקְרָנוּת וְיֵצֶר גִּלּוּי, יִשְׂמְחוּ לְהִצְטָרֵף לְמֵירַב הַקְּטַנָּה, בְּסֵפֶר שֶׁיֵּשׁ בּוֹ לִמּוּד, הוּמוֹר וְלֹא מְעַט הַפְתָּעוֹת</p>

לצפיה ב-'עינים רואות בגן'
עינים רואות בגן
20/11/2017 | 11:18
14

אספה לידיה  לדו .כתבה דר עומר גלעדי 
בספר ייחודי ומיוחד זה אנחנו מקבלים הזדמנות להציץ אל תוך השגרה בגן, דווקא באותם רגעים שבהם קורה משהו מעניין במיוחד. בסיפורים קצרים תמצאו רגעי-גן בישראל, בהם מצחיקים, מפחידים, עצובים ובעיקר – חד-פעמיים ומרגשים.

לצפיה ב-'אגדה ישראלית'
אגדה ישראלית
20/11/2017 | 11:19
1
18

אביתר אבני 
רוב האנשים חושבים בטעות שאגדות לא מתרחשות באמת. פעם הם האמינו באגדות, אבל אז הם התבגרו וטרדות החיים העסיקו אותם עד כדי כך שהדמיון שלהם נשכח ועד היום הוא זרוק בתוך קרטון במחסן או במגירת הגרביים.
האמת היא שאגדות מתרחשות כל הזמן ובכל מקום. הגיבורים שלהן מתהלכים לצדנו ברחוב ומתעופפים בשמיים מעלינו. יכול להיות שאחד מהם קרוב מאוד אליכם ממש עכשיו...
"אגדה ישראלית" היא קובץ סיפורים קצרים שבהם אגדות העם וסיפורי הילדים שעליהם גדלנו קורמים עור וגידים ומשתלבים באמצעות הומור וסאטירה בהוויה הישראלית של ימינו.
אביתר אבני מתגורר במבשרת ציון, זהו ספרו השלישי.

לצפיה ב-'חולית אם אפשר אז במקום הדרקון אגדה ישראלית-תודה'
חולית אם אפשר אז במקום הדרקון אגדה ישראלית-תודה
22/11/2017 | 19:56
3
לצפיה ב-'שון הגיע זמן לישון'
שון הגיע זמן לישון
20/11/2017 | 11:20
11

בניי הָיָה בֶּן 4, וּבְעֶצֶם מֵאָז שֶׁנּוֹלַד, הוּא נִסָּה בְּכָל דֶּרֶךְ אֶפְשָׁרִית לִדְחוֹת אֶת שְׁעַת הַשֵּׁינָה. הַתֵּרוּצִים הָיוּ מְגֻוָּנִים וִיצִירָתִיִּים. הֵם תָּמִיד הֶעֱלוּ בִּי לְבָטִים... אוּלַי אֵלֶּה אֵינָם סְתָם תֵּרוּצִים וְהוּא בֶּאֱמֶת רָעֵב אוֹ צָמֵא? 
קטע ראשון מתוך דף ההסבר
כתבה מירי יעקוב.

לצפיה ב-'אוראל האתר - אפוס העם הבשקירי'
אוראל האתר - אפוס העם הבשקירי
20/11/2017 | 11:21
15

אוראל הבָּאתֵר הגיבור רוצה לנצח את המוות. כדי לעשות כך הוא עוזב את ביתו ויוצא לדרך קשה ומסוכנת, המאלצת אותו להילחם בכוחות הרשע. אבל למרות הסכנות אוראל לא נסוג.
זו אגדה המלמדת את הקורא להיות אמיץ, הגון ולא לסגת מפני הסכנה והרשע. במשך מאות שנים סיפרו הבשקירים את האגדה בעל-פה, העבירו אותה מאב לבן בצורת "קוּבָּאִים" (שירי עלילה) ורק בתחילת המאה העשרים הועלתה על הכתב. האגדה מאפשרת לקורא להסתכל על עולמנו דרך עיני הבשקירים, ולהבין את תפיסתם בנוגע לטוב ולרע.
ר' צדיקוב 

לצפיה ב-'קטורה'
קטורה
20/11/2017 | 11:21
10

יהודית כרמי 
קטורה, אשתו השלישית של אברהם אבינו - מי הייתה אותה אישה שילדה שישה בנים לאברהם אבל נשארה אלמונית?
בניגוד לשרה – אשתו הראשונה של אברהם, שילדה לו את יצחק וזכתה לסקירה נרחבת, ובניגוד להגר, שפחתו, שילדה לו בן אחד וזכתה לאזכורים מרובים – קטורה לא זכתה לשום תשומת לב מיוחדת. 
בספר זה מקבלת קטורה את הבמה. חייה מתוארים בו מיום היוולדה ועד סופה המר, ביריעה נרחבת של סאגה משפחתית מרתקת במיוחד, המלווה בתיאור עשיר ונאמן של חיי היום-יום בתקופה שבה חיה.

לצפיה ב-'פגיעה קטלנית'
פגיעה קטלנית
20/11/2017 | 11:22
13

דוב גונן 
רומן מתח היסטורי 
לפני מיליוני שנים חיסלה פגיעה של מטאוריט גדול את עידן החיות הגדולות, והובילה לעליית האנושות כגורם השולט בכדור הארץ. שנים חלפו, ובשנת 1001 התנגש באסטרואיד סיריס, שמרחף בחגורת האסטרואידים שבין צדק לבין מאדים, גרם שמימי אחר. מעצמת ההתנגשות ניתזו חלקים ממנו לכל עבר, והגיעו כמטאוריטים גם לכדור הארץ. אחד מהם פגע בנובה סקוטיה, במקום שבו שהתה משלחת של לוחמים ויקינגים אמיצים בפיקודו של לייף אריקסון. לייף נטל את המטאוריט, ויצק ממנו צמיד בעל כוחות מגנטיים מופלאים. במרוצת השנים הועבר הצמיד ממלך ויקינגי אחד למשנהו, והפך למחוללם של קרבות רבים, כולל מסעי הצלב בארץ ישראל. לבסוף הגיע לידיו של היטלר ונעלם.
האם פגיעה זו תשפיע על גורל האנושות? אור ויעל, צמד חוקרים מישראל, מתלווים אל נציג הכנסייה ואל לוחמת נורווגית במסע חיפושים אחר הצמיד. בדרך הם נתקלים בארגון ניאו-נאצי שמתכנן להשתמש בכוחותיו של הצמיד כדי לתפוס את השלטון בנורווגיה, ולהשיב לה את תהילת העבר. גיבורי הסיפור נאבקים על נפשם נגד אנשי הארגון הרצחניים עד הסוף המפתיע.

לצפיה ב-'הנרי הקטן'
הנרי הקטן
20/11/2017 | 11:24
1
13

הוא סיפור הישרדות, סיפור של נדודים, כאב וצער, סיפור של אהבה גדולה בין אנשים קרובים וזרים. זהו סיפור אחד מתוך סיפוריהם של 3000 ילדים יהודים שניצלו בבלגיה בעת השואה, וסיפור גבורתם של אנשים פשוטים שפעלו להצלתם.
בעולם קשה של מלחמות, סכסוכים, רעב, סבל וגזענות, פרח פרח קטן של אופטימיות.

סיפורו של תינוק במלחמה ,ילד מוסתר 
צבי שלומוביץ 

לצפיה ב-'אשמח לקבל את הנרי הקטן.'
אשמח לקבל את הנרי הקטן.
20/11/2017 | 11:28
6
לצפיה ב-'את הכריכות'
את הכריכות
20/11/2017 | 11:26
16

הספרים ,עטיפות קדמיות לבטח תוכלו למצוא דרך חיפוש במנוע גוגול .
 מחכה לבחירתכן .

לצפיה ב-'אשמח לקבל את החייזר'
אשמח לקבל את החייזר
20/11/2017 | 12:09
2
10
לצפיה ב-'חרצית ושחרזדה '
חרצית ושחרזדה
20/11/2017 | 17:42
1
17
רשמתי לפני את הבקשות . 
לצפיה ב-'תודה חולית'
תודה חולית
20/11/2017 | 18:58
4
לצפיה ב-'אשמח לקבל את הנרי הקטן. תודה'
אשמח לקבל את הנרי הקטן. תודה
22/11/2017 | 20:03
3
לצפיה ב-' מכתב של לאה גולדברג שמוצג באוניברסיטה בעברית ובו היא דורשת '
מכתב של לאה גולדברג שמוצג באוניברסיטה בעברית ובו היא דורשת
25/11/2017 | 00:17
1
 נריה קראוס צילמה מכתב של לאה גולדברג שמוצג באוניברסיטה בעברית ובו היא דורשת את השכר שמגיע לה, דרך 'קורא בספרים': "
נגידת בנק ישראל קרנית פלוג הציגה את השטרות החדשים, עליהם מופיעות לאה גולדברג ורחל המשוררת.
אין סטודנט/ית באוניברסיטה העברית בהר הצופים שלא מכיר את הפינה שמוקדשת לגולדברג, שנמצאת ממש ליד הכניסה לספריה הכללית. יש שם כל מיני מוצגים שקשורים בעשייתה, ביניהם גם מסמכים של פעם שהולכים ומצהיבים. קורות חיים שכתבה בכתב ידה, ומברק דחוף שהיא שלחה לאוניברסיטה ובו היא מודיעה שרופא אסר עליה לדבר למשך שבוע, ולכן כל השיעורים יבוטלו. וגם הפנינה הזאת - מכתב שבו גולדברג מלינה על שכרה בשנת 1956. היום היא על השטרות."(מהפייסבוק).

לצפיה ב-'השבוע התקיים יום הילד הבינלאומי לזכויות הילד.'
השבוע התקיים יום הילד הבינלאומי לזכויות הילד.
22/11/2017 | 16:55
16
8
שירים וספורים שבכותר: בן, נער וילד.
לצפיה ב-'בן הסנדלר, חיי הנס כריסטיאן אנדרסן/קונסטנס ביול בורנט.'
בן הסנדלר, חיי הנס כריסטיאן אנדרסן/קונסטנס ביול בורנט.
22/11/2017 | 17:00
15
1
לצפיה ב-'הנער העקשני/ יאנוש קורצ'אק.'
הנער העקשני/ יאנוש קורצ'אק.
22/11/2017 | 17:01
14
1
לצפיה ב-'בן אנוסים/אורית עוזיאל.'
בן אנוסים/אורית עוזיאל.
22/11/2017 | 17:02
13
1
לצפיה ב-'בן המלך והעני /מארק טוויין /מודן'
בן המלך והעני /מארק טוויין /מודן
22/11/2017 | 20:57
12
1
לצפיה ב-'רוץ ילד, רוץ אורי/ אורלב / הוצאת כתר'
רוץ ילד, רוץ אורי/ אורלב / הוצאת כתר
22/11/2017 | 21:06
11
2

"הסיפור מבוסס על דברים ששמעתי מפיו של יורם פרידמן, שהיה בן חמש כשהגרמנים כבשו את פולין בפרוץ מלחמת העולם השנייה, והיה בן שמונה כשנשאר לבד בעולם בעיצומה של המלחמה... והרי כבר נאמר שלעתים המציאות עולה על כל דמיון." אורי אורלב סיפור על ילד הנודד ביערות ובכפרים, נקלע להרפתקאות מדהימות ועושה את הלא ייאמן כדי לשרוד. בדרכו הוא פוגש ילדים ומבוגרים שחלקם מגלים כלפיו נדיבות רבה וחמלה, וחלקם - רוע לב ואכזריות יוצאי דופן. הטוב והרע שבאדם באים לידי ביטוי בספר זה בעוצמה נדירה. אורי אורלב הוא מחבר "האי ברחוב הציפורים" וספרים אהובים רבים אחרים. ספריו תורגמו לעשרים וחמש שפות וזכו בפרסים רבים. הוא הסופר הישראלי הראשון שזכה בפרס אנדרסן הבינלאומי )לשנת 1996

לצפיה ב-'בילדותי קראתי את הספר יוסף היידן בן הכפר.'
בילדותי קראתי את הספר יוסף היידן בן הכפר.
23/11/2017 | 17:42
10
2
לצפיה ב-'הילדים מרחוב מאפו/ שרה נשמית.'
הילדים מרחוב מאפו/ שרה נשמית.
23/11/2017 | 17:45
9
1
לצפיה ב-'ילדי רב החובל גרנט/ ז'ול ורן.'
ילדי רב החובל גרנט/ ז'ול ורן.
23/11/2017 | 17:45
8
1
לצפיה ב-'כל אחד היה פעם ילד/ תמר ברגמן.'
כל אחד היה פעם ילד/ תמר ברגמן.
23/11/2017 | 17:48
7
1
לצפיה ב-'דירק הילד מהולנד/אסטריד לינדגרן.'
דירק הילד מהולנד/אסטריד לינדגרן.
23/11/2017 | 17:50
6
1
לצפיה ב-'כולנו ילדי כפר המהומה ומי כמונו, ילדי כפר המהומה/אסטריד '
כולנו ילדי כפר המהומה ומי כמונו, ילדי כפר המהומה/אסטריד
24/11/2017 | 13:01
5
1
לינדגרן.
לצפיה ב-'ילד ושמו אמיל/אסטריד לינדגרן.'
ילד ושמו אמיל/אסטריד לינדגרן.
24/11/2017 | 13:02
4
1
לצפיה ב-'חמישה ילדים וכל ירושלים/עשי ויינשטיין.'
חמישה ילדים וכל ירושלים/עשי ויינשטיין.
24/11/2017 | 13:04
3
1
לצפיה ב-'חמישה ילדים והזהו - אדית נסביט '
חמישה ילדים והזהו - אדית נסביט
24/11/2017 | 17:35
2
4
"מה באמת קורה כאשר משאלות מתגשמות? הדבר האחרון שמצפים למצוא סיריל, אנתיאה, רוברט, ג'ין ואחים התינוק בזמן שהם חופרים בחול הוא פסמיאד - שדון-חול עתיק יומין! כשמחזיקים שדון-חול בתור חיית מחמד, אפשר להגשים משאלה אחת מדי יום. אבל החמישייה אינה יודעת כמה צרות מסוגלות משאלות לחולל... חמישה ילדים והזהו הוא מהידועים והאהובים בספריה של הסופרת הבריטית אדית נסביט (1858-1924). בספר באה לידי ביטוי יכולתה לשלב בין מצבים אמתיים מהחיים לרכיבים של פנטזיה קסודה, באופן שמצליח להצחיק ולעורר התפעלות גם יותר ממאה שנים לאחר שיצא לאור, ב-1902."

לצפיה ב-' ילדי המסילה / אדית נסביט'
ילדי המסילה / אדית נסביט
24/11/2017 | 17:39
1
2
"בספר מסופר על שלשוה אחים,שתי אחיות ואח, שנאלצו לעבור מחיי עשירים לחיים בתור עניים בצורה קיצונית ללא אביהם
הילדים מכירים לראשונה ברכבת כחבר אמיתי כשמשעמם להם ומאז הם פוקדים את המסילות כל יום. שם הפ פוגשים ומתידדים עם עובדי הרכבת:
הגנטלמן הקשיש ואת הנפח ואת פרקס ועוד רבים שהופכים לחבריהם הטובים ביותר.
האיש שהילדים הכי נקשרים אליו הוא הגנטלמן הקשיש , שהכירו אותו כאשר נופפו לרכבת ולמרבה הפליאה הוא נופף בחזרה וכך כול פעם שהם היו זקוקים לעזרה הם היו מעבירים לו הוגעה דרך מנהל התחנה והוא היה עוזר להם וככה האו גם החזיר להם את מה שהיה חסר להם יותר מכול.
הילדים עוזרים לפתור תעלומות ועוזרים לאנשים שנקלעים לצרות וכך גם מצילים ילד מדריסה ע"י הרכבת ותאונת רכבת קטלנית בעזרת תחתונים אדומים.
את הסיפור מעביברה הסופרת "אדית נסביט" בצורה מצחיקה וברורה ועם זאת קצת עצובה ומותחת.
הספר לימד אותי המון דברים שלא ידעתי ועזר לי להבין לפחות במעט את המשמעות האמיתית של החיים גם אם הם לא תמיד כמו שאני מצפה שיהיו.
מידע מהאינטרנט:רוברטה, פיטר ופיליס עוברים עם אימם להתגורר בכפר, לאחר שאביהם נעלם באורח מסתורי. הסיפור מתאר את הרפתקאותיהם ליד מסילת הרכבת הסמוכה לביתם. הם מתיידדים עם עובדי הרכבת ועם תושבי הכפר, ולבסוף פותרים גם את סוד היעלמותו של אביהם.
 ומהתקציר של הספר:ילדים שעברו להתגורר בכפר, לאחר שאביהם נכלא. הם מתיידדים עם עובדי הרכבת,מונעים אסון ופותרים את תעלומת מאסרו של אביהם."

לצפיה ב-'יוסי ילד שלי מוצלח / ע. הלל'
יוסי ילד שלי מוצלח / ע. הלל
24/11/2017 | 17:46
1

שמש במרום זורחת
אמא את יוסי בנה שולחת
לך הבא בקבוק חלב
לך ישר ואל תשכח
יוסי, ילד שלי מוצלח.

יוסי בשדרה פוסע
ופתאום אורות עיניו
אץ הוא רץ הוא לפניו
גור כלבים מסכן צולע
הוא חובק בשתי ידיו.

אמא מחכה בבית
איפה יוסי ? אין חלב
אך הנה הילד בא עם
מה זה ? חומד של כלבלב
מתנה הבאתי לך
אוי לי, ילד שלי מוצלח.

שמש במרום זורחת
אמא את יוסי בנה שולחת
לך הבא נא לי כיכר
לחם חם - אך אל תשכח
יוסי, ילד שלי מוצלח.

השדרה אליו קורצת
פתע שוב קופצות עיניו
רועשות נוגנות אוזניו
מפוחית קטנה נוצצת
הוא אוסף אל שפתותיו.

אמא מחכה בבית
איפה יוסי ? לחם אין
אך הנה הילד בא עם
מה זה ? יוסי מנגן
מפוחית הבאתי לך
אוי לי, ילד שלי מוצלח.

שמש במרום זורחת
אמא את יוסי בנה שולחת
לפחות הבא זיתים
זה הכל, אך אל תשכח
יוסי, ילד שלי מוצלח.

השדרה לוחשת יוסי
הנה שוב רוקדות עיניו
מה נחפז הוא לפניו
פרח אדמוני, אה - יופי !!!
מבלבל לו את האף.

אמא מחכה בבית
אוי לי יוסי זית אין
אך הנה הילד בא עם
מה זה ? לך הכל אתן...
קחי הפרח הוא שלך
אוי לי, ילד שלי מוצלח.

ריק הבית אין חלב
לחם אין ולו כזית
אך מלא מלא הבית
זמר מפוחית ופרח
ונביחות כלבלב...

לצפיה ב-'בספריית העתיד הענקית חסר דבר אחד – ספרים'
בספריית העתיד הענקית חסר דבר אחד – ספרים
23/11/2017 | 20:39
12

התמונות המרהיבות מספריית הענק בעיר הסינית טיאנג'ין, שזיכו אותה בכינוי "הספרייה הטובה בעולם", לא מגלות לקוראים שעל רוב המדפים אין ספרים - אלא רק הדפסים של כריכות, כי לאדריכלים לא נשאר זמן. יש מי שרואה ב-fake-book הזה סימן לבעיה סינית נרחבת יותר

ספרייה עתידנית בסין הדהימה לאחרונה את חובבי הספרים ברחבי העולם כשבאירוע החנוכה שלה נחשפו מדפים לבנים וגליים-בצורתם המכסים את קירות הענק שלה. אבל כשקוראים בין השורות מגלים שמשהו חסר: הטורים הארוכים של ספרים עשויים ברובם מתמונות של כריכות ספרים שהודפסו על לוחות אלומיניום. אלה לא ספרים אמיתיים.

תמונותיה של ספריית טיאנג'ין בינהאי נעשו ויראליות ברשת החברתית הסינית וברחבי העולם מאז נחנכה הספרייה בחודש שעבר. ברשתות ובעיתונים הכתירו אותה בזכותן בתואר "הספרייה הטובה בעולם" ו"חלומם של אוהבי הספרים". בסופי שבוע נוהרים לספרייה בת שש הקומות בטיאנג'ין כ-15,000 מבקרים.

להמשך
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5043830,00...

דרךhttps://korebasfarim.com/2017/11/23/%D7%9C%D7%99%D...
לצפיה ב-'מחבר "יומנו של חנון" עונה למבקרים, וחושף את תכנוניו להמשך '
מחבר "יומנו של חנון" עונה למבקרים, וחושף את תכנוניו להמשך
23/11/2017 | 20:32
5

ממש כמו גיבור סדרת הספרים שלו, ג'ף קיני היה ילד לא פופולרי שסבל מבריונות וספג כישלונות בדרך לתהילה. לרגל עשור ל"יומנו של חנון" הוא מגלה איך גורמים היום לילדים להרים עיניים מהמסכים, וחושף מתי הוא מתכנן להוציא את גיבורי הסדרה לגמלאות

כבר ברגע שהתחיל לשרטט את הקווים הראשונים בסדרת הספרים המצליחה שלו, ג'ף קיני ידע שהגיבור שלו יהיה שונה. לא אמיץ במיוחד, לא יפה במיוחד, לא חכם באופן יוצא דופן, ובשום אופן לא קוסם. גרג הפלי, גיבור סדרת הספרים "יומנו של חנון", הוא ההפך הגמור מכל אלה: לוזר נצחי, אנטי-גיבור קלאסי. "אני חושב שילדים יכולים לשאוב נחמה רבה מדמויות כמו גרג, כי הוא עוזר להם להרגיש טוב יותר לגבי עצמם", אומר קיני.

קיני עצמו הוא לגמרי לא לוזר, אפילו רחוק מכך. בשנת 2009 הופיע ברשימת מאה המשפיעים בעולם של השבועון טיים, ובשנת 2016 דורג במקום השני ברשימת הסופרים הרווחיים בעולם על פי מגזין פורבס, עם רווחים של כמעט עשרים מיליון דולר באותה שנה. לאורך השנים, נמכרו ספריו בכ-180 מיליון עותקים וזכו בפרסי פופולריות של ילדים, בהם פרס ניקלודיאון. בישראל, ספרי הסדרה מככבים שבועות ארוכים ברשימות רבי-המכר לאחר צאתם לאור, עם מכירות של מאות אלפי עותקים.

את חגיגת העשור להולדת סדרת "יומנו של חנון" מציין קיני (46) במסע ברחבי העולם לאחר שספריו תורגמו ליותר מחמישים שפות. בחשבון הטוויטר הידידותי שלו רואים אותו מצולם עם ילדים מלוכסני עיניים בפגודות בטאיוואן, או לצד ילדים רוסים על רקע הכיכר האדומה במוסקבה. גם אלינו הוא הגיע לפני שנה, סייר בעיר העתיקה וביקר בכותל המערבי. המפגשים עמו מלווים תמיד במאות ילדים מצווחים שבאו לקבל חתימה, בעודם מחזיקים בובות נייר בדמותו של גרג הפלי.

"כל מה שקורה סביב הסדרה מרגש אותי מאוד", אומר קיני בריאיון מביתו במסצ'וסטס. "זה אף פעם לא מובן מאליו בעיניי שאנשים מגיעים לאירועים האלה. ההתרגשות היא כפולה, בהתחשב בעובדה שבתחילת הדרך לא חשבתי שהספרים בכלל יראו אור.

"הילדים שקראו את ספריי הראשונים הם היום כבר בשנות העשרים לחייהם, רבים מהם סטודנטים בקולג'. כשאני כותב אני עושה זאת לבד בבית, וזה כיף לצאת, לנסוע בעולם, לפגוש את הילדים ולהיות חלק מהחיים שלהם. אני מוצא שילדים מסביב לעולם די דומים זה לזה, אבל היו שני מקומות שהתרשמתי בהם שהילדים חמים יותר ובעלי כושר הבעה גבוה יותר - בברזיל ובישראל. הילדים בשתי המדינות האלה נראים אנרגטיים במיוחד", הוא אומר בדיפלומטיות.
להמשך
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/902/988.html

דרךhttps://korebasfarim.com/2017/11/23/%D7%9C%D7%99%D...

לצפיה ב-'תפוח המשאלות '
תפוח המשאלות
22/11/2017 | 08:47
8
10
ליאת קרן:כתבה. 
איורים:רות קינן.
את הספר העלתה בפורום יעל {מקוה שאני לא טועה}.מעלה מהתרשמותי.  
למי אין משאלות,הרי לכולנו,בדרך מעניינת מספרת ליאת קרן לקורא הצעיר 
איך להתחבר אל משאלה שבלב כדי להגשימה .
כמעט כול המשאלות מתגשמות,עלינו להאמין,
והמסר בספר,כדי להגיע להגשמת המשאלה עלינו להאמין קודם כול בכוחותינו,ביכולתינו שלנו.
פית המשאלות והגשמת משאלותיה כבודם במקומם,גם כבוד הכוכבים שנופלים,כך גם לגבי גמדי הגינה והשדה בעלי כוחות הקסם.
הכול טוב ויפה, אבל אנחנו עם עוצמתינו ורצונינו אם נצעד צעד אחר צעד, רוב הסיכווים שאת המשאלה נצליח להגשים.
מתן היה ילד שכזה עם רעיונות והרבה,על אחת מהם,משאלה מסוימת במיוחד, מתן הרגיש שחיב הוא להגשים. 
והוא חשב כיצד?.חיכה לעזרה,לעזרת כוכב נופל,ובציפייתו זו נרדם בחוץ,לא פעם אחת.
מתן חשב על עזרה חיצונית אחרת שעליה שמע כמו:דג זהב,מנורת קסמים.
אך משהו מעין זה לא נראה בסביבתו .
פתרון נראה לעין הופיע, ובצבץ .שימו לב מתן החליט לקטוף מעץ התפוחים שאהב להיות בסביבתו,תפוח. חצה אותו וגילה כוכב,ההתרגשות היתה בשיאה הכוכב בלט לנגד עיניו ,והוא רץ לשתף את אימא "מתן עצם את עיניו,התרכז והביע משאלה בלב" ..
השיחה על משאלות התגלגלה ואימא ברגישות ובתבונה מעבירה למתן את פילוספית החיים "אני מאמינה שכדי להגשים משאלות לא מספיק להגיד אותן בלב ,אלא צריך לעשות משהו שיגרום להן לקרות " .
וכך שוחחו האם והבן על המשאלה והדרך .
"תפוח המשאלות "-ספר יפה,מקורי ויש מה ללמוד מהאימא. ממליצה.  
"איך מגשימים משאלות "? -פשוט לקרוא .
מי יתן!
"מעשה! מעשה! מעשה!"
דמוסתנס 
לצפיה ב-'הוצאת '
הוצאת
22/11/2017 | 08:49
7
2
קרן מדיה /תשע"ז .
לצפיה ב-'משאלות בספרים '
משאלות בספרים
22/11/2017 | 10:05
6
5
תרצו להוסיף ?
לצפיה ב-'לו יכולתי לבקש לי משאלה/ פרנץ הולר.'
לו יכולתי לבקש לי משאלה/ פרנץ הולר.
22/11/2017 | 16:53
5
1
לצפיה ב-'קסם המשאלה ארץ האגדות 1/כריס קולפר/אריה ניר'
קסם המשאלה ארץ האגדות 1/כריס קולפר/אריה ניר
22/11/2017 | 20:33
4
1

אלכס וקונר התהפכו כל הלילה במחשבות על קסם המשאלה... הם חייבים לעשות כל מה שיורה להם היומן. אין להם ברירה.
הם עומדים לצאת למסע החיפושים הגדול בחייהם.

כאשר סבתם של התאומים נותנת להם במתנה את ספר הסיפורים הנדיר שלה, אין להם מושג שהם ימצאו את עצמם בעולם שהוא מעבר לכל דמיון: ארץ האגדות, שבה כל סיפורי הילדות שסופרו להם הם אמיתיים.
אבל אלכס וקונר מגלים במהרה שהסיפורים לא הסתיימו ב"אושר ובעושר" אלא ממשיכים להתקיים בארץ האגדות – זהבה היא פושעת נמלטת, צאצאי הזאב הרע מחפשים לנקום בכיפה אדומה, וסינדרלה מצפה ללידת ילדה הראשון!
התאומים יעשו הכול כדי לחזור הביתה. אבל האם יצליחו לעשות זאת כשהמלכה הרעה רודפת אחריהם?
ארץ האגדות הוא מסע הרפתקאות מרגש מלא קסם, מצחיק ומותח.

כריס קולפר זכה בפרס גלובוס הזהב לשנת 2010, על גילום דמותו של קורט האמל, בסדרה Glee. בשנת 2011 נבחר על ידי הטיים מגזין כאחד ממאה האנשים המשפיעים בעולם. הספר הגיע למקום הראשון ברשימת רבי-המכר של הניו-יורק טיימס.

"השילוב של רצינות ושובבות עושים את הספר להיט גדול." The New York Times
"עלילת הספר מרתקת ומשעשעת ותשוקתו של קולפר לסיפורי אגדות ניכרת בכל משפט." School Library Journal

לצפיה ב-'משאלות חורף /רוני גבעתי / ספרית פועלים'
משאלות חורף /רוני גבעתי / ספרית פועלים
22/11/2017 | 20:39
3
1
סיפור התבגרותה של תרצה במשך חורף אחד: קשריה המיוחדים עם מתן חובב הטבע שאביו בשבי; רגישותה לבעיותיו של אוסקר, אמן ניצול שואה; הידידות הנרקמת בינה לבין תמרה העולה ממרוקו, וניצני אהבתה. הסיפור חושף דמות רגישה וחולמנית שהטבע משתקף בנפשה, וברקע הדי מלחמת השחרור ונופי המים של עמק החולה. רוני גבעתי כותבת למבוגרים ולילדים. ספריה הקודמים לילדים ונוער: ילדי הברכה הנסתרת סוד הסבך הקסום הזאב הלבן אור בארץ הענקים ברבורים מאגם אחר (פרס זאב)
לצפיה ב-'שלוש משאלות /יצחק בשביס-זינגר /ספרית פועלים'
שלוש משאלות /יצחק בשביס-זינגר /ספרית פועלים
22/11/2017 | 20:47
2
1
לצפיה ב-'לו יכלתי לבקש לי משאלה/ פרנץ הולר,רוטראוט סוזנה ברנר/עם עובד'
לו יכלתי לבקש לי משאלה/ פרנץ הולר,רוטראוט סוזנה ברנר/עם עובד
22/11/2017 | 20:50
1
1

ברברה מאוד מאוד רוצה להיות תלמידה טובה, ובכלל - ילדה מוצלחת, שכולם אוהבים ומעריכים אותה. אז אולי תופיע איזו פיה טובה ותעזור לה? כן, הפיה מופיעה דוקא. אבל ברברה מתרגשת כל - כך, ששלוש פעמים היא מבקשת ממנה משאלה לא נכונה. ברברה מסכנה... מסכנה? לא ולא - כי יש הפתעות בעולם! ספר על משאלות, על חברים וחברות ועל שמחה.

לצפיה ב-'משאלות עלולות להתגשם../ר. ל. סטיין צמרמורת 2 /ספרית מעריב'
משאלות עלולות להתגשם../ר. ל. סטיין צמרמורת 2 /ספרית מעריב
22/11/2017 | 20:54
1

זהירות... המשאלה הבאה שתבקשו עלולה להתגשם...סמנתה
מירד היא הילדה הכי גבוהה בכתה שלה כולל מהבנים.היא חברה בנבחרת הכדורסל של בית הספר שלה אבל היא לא כדורסלנית ממש מוצלחת למעשה היא כדורסלנית די איומה. לסמנתה המכונה סם אין הרבה, חברים בעצם יש לה רק חבר אחד קורי בלין.הבנות המקובלות בכתה וכוכבת נבחרת הכדור סל מציקות לה ויורדות לחייה בלי הפסקה,ובראשן ג''ודית בלווד המוצלחת שהתחביב שלה הוא לשים לסמנתה רגליים כדי שתשתטח על הפנים לקול צחוקם של הילדים האחרים.יום אחד פוגשת סמנתה בחורשה אישה מוזרה, קלריסה שמה, מגדת עתידות.קלריסה מעניקה לה שלוש משאלות וסמנתה קופצת על המציאה ומבקשת משאלה אחת... ומשאלה שניייה... ושלישית...אבל משהו משתמבש.המשאלות שסמנתה חשבה שיפתרו לה את כל הבעיות בחיים הופכות את חייה לסיוט... לגיהינום...האם קלריסה מגדת העתידות היא מכשפה אמיתית?האם תצליח סמנתה ללמד לקח את ג''ודית בלווד המרשעת?האם תוכל סמנתה להחזיר את הגלגל לאחור?קוראים יקרים ראו הוזהרתם אתם עומדים לקבל...צמרמורת

לצפיה ב-'מבחן האומץ של בורינה-סקירה'
מבחן האומץ של בורינה-סקירה
21/11/2017 | 13:12
2
109
- מבחן האמץ של בורינה- סקירה
מאת-דנה עמבר, הוצאת רימונים
איורים מדהימים- אודי טאוב.
מסופר על ברבורה ביישנית
וברבור שלא מוותר ומחזר אחריה במרץ
עוסק בסיפור אהבה של צמד הברבורים.
כול כך אהבתי את חליפת המכתבים ביניים
הזכר לי את ילדותי ונעורי כי אז כתבנו מכתבים
גם כשכבר הייתי אמא לילדים בוגרים
כתבתי וכתבו לי מהצבא ובעת שהותם בניכר.
בורינה ברבורית ביישנית שלבסוף בעזרת חברה
בורי מצליחה להתגבר הן על הביישנות והן על
הפחד של מה יגידו, היא ברבורה אמיצה מאוד
על אף חוסר הביטחון שלה היא
מגיעה להשיגים במשחקי מים ובריקוד אומנותי.
מנצחת את הפחד ואת הבושה.
תוך כדי נרקם סיפור אהבה יפיפיה בנים שמוביל לחתונה.
סיפור קסום שהקראתי גם לנכדים שמאוד אהבו.
ממליצה בחום לקרוא ולהקריא ואף לשוחח עליו.
תודה לגילה מהוצאת רימונים ששלחה לי את הספר.

לצפיה ב-'אני אוהבת ספרי מכתבים'
אני אוהבת ספרי מכתבים
22/11/2017 | 09:37
1
6
נראה ספר נהדר תודה
לצפיה ב-'אכן עם המון רגש וחוכמה-תודה'
אכן עם המון רגש וחוכמה-תודה
22/11/2017 | 12:39
לצפיה ב-'טיפות הגשם '
טיפות הגשם
21/11/2017 | 07:45
3
12
בבוקר גשום, מה יותר מתאים 
מהשיר טיפות הגשם 
כתב גלעד בן שך 
לחן :אפרים כץ   
את השיר עצמו לא מצאתי 

"בשְׁלוּלִית הַמַּיִם נֶאֱסְפוּ טִפּוֹת 
צוֹחֲקוֹת אֶל מוּל בְּרַק הָרַעַם 
וְכָל יֶלֶד מְקַנֵּא בָּהֶן מְאֹד 
כִּי הֵן לֹא מִתְלַכְלְכוֹת אַף פַּעַם". 

לצפיה ב-'השיר'
השיר
21/11/2017 | 07:58
2
6
לצפיה ב-'יעל '
יעל
21/11/2017 | 21:21
4
תודה -שמחתי .
לצפיה ב-'תודה רבה יעל,שמחת גם אותי '
תודה רבה יעל,שמחת גם אותי
25/11/2017 | 00:11
לצפיה ב-'השבוע התקיים שבוע הבטיחות בדרכים.'
השבוע התקיים שבוע הבטיחות בדרכים.
18/11/2017 | 18:16
24
23
שירים וספורים על כבישים ועל מדרכות.
לצפיה ב-'מתוך ארץ ישראל שלי/דתיה בן דור.'
מתוך ארץ ישראל שלי/דתיה בן דור.
18/11/2017 | 18:22
23
5
ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת.
מי בנה ומי נטע?
כולנו ביחד!
אני סללתי כביש בארץ ישראל...
לצפיה ב-'והגשם דלף ודלף/אליעזר שמאלי.'
והגשם דלף ודלף/אליעזר שמאלי.
19/11/2017 | 09:07
22
5
''גשם ירד בעוז, והכביש השחור והרטוב עמד שומם וקודר.''
לצפיה ב-'אור ואלכסנדרה '
אור ואלכסנדרה
19/11/2017 | 12:53
21
4
יצחק נוי 
אור נולד עיוור,לאור מורת המדריכה אותו לעצמאות,להגיע ממקום למקום בכוחות עצמו .גם מקל הליכה יש לאור טרבי שמו .
"כך יצא טרבי לדרך.טרבי הוא מקל המתכת המתקפל שבא במקום מוישה,אם אתם זוכרים את ענין הרחוק ההוא.טרבי תמיד מקדים את אור בצעד או שניים.עצבני וקופצני ובוהק בלבנו המתכתי הוא מספר לאור סיפורים:הנה כאן שפת המדרכת... וכאן כנף של מכונית חונה.,... עמוד 109. 

קטע נוסף בסיטואציה בו
  מעבירים את אור לצד השני של הכביש, אור כלל לא ביקש, וסיטואציה זו מרגיזה את אור ומכעיסה אותו .
"הנה אתה רואה,פחדת והתנגדת ובכול אופן חצינו את הכביש בשלום והנה חנות הגלידה....."{דברי האיש שלקח על עצמו להעביר את אור לצד השני של הכביש. 

בהוצאת כתר/1988
לצפיה ב-'מאחורי הדלת יש שביל '
מאחורי הדלת יש שביל
19/11/2017 | 13:35
20
5
כתבה ואיירה גילי לי אלון קוריאל/
הוצאת הקיבוץ המאוחד/2012 
"סיפור על שביל שמקשר בין שני בתים ושני לבבות "

הילד יוצא החוצה מביתו ומתאר בפרטים מה לפניו
"ברחוב מדרכה ,בקצה המדרכה עץ, מאחורי העץ גן. 

"וכשאני מסובב  את הגב, השמש מאחורי "
"מתחתי מדרכה,על המדרכה צל,הצל שלי. " 
לצפיה ב-'משאית כחולה קטנה '
משאית כחולה קטנה
19/11/2017 | 13:45
19
4
בעיר הגדולה 
אליס שרטל איורים :ג'יל מקלמרי .
בהוצאת ידיעות ספרים /2017

"פנו דרך ,סגרו הכביש ",
כך לימוזינה מבהיקה
המחזיקה בשיא עולם :
"המכונית הארוכה 

"תנו לעבור ,עשו כבוד ,
איתי נוסע ראש העיר. 
לכן אני כה חשובה,
זקוקה פה למסלול מהיר."
מחוויתה של משאית קטנה כחולה קטנה,המגיעה לעיר.* נדהמת ממראה עיניה , *מבוהלת מהרעש והשאון,ובמיוחד מהרכבים המתנהלים על הכביש בבוטות. 
לצפיה ב-'הצב שרצה לחצות את הכביש/ יעל בן ברוך/יסוד'
הצב שרצה לחצות את הכביש/ יעל בן ברוך/יסוד
19/11/2017 | 22:48
18
2

צב קטן מנסה לחצות כביש סואן. חפרפרת, ציפור ועוד דמויות מציעות לו פתרונות חצייה מעניינים. לבסוף הוא מוצא לו דרך בטוחה לחציית הכביש בעזרתו של יען צעיר. כיף לקרוא, וחשוב לנושא זהירות בדרכים.
מומלץ לגיל 4-8.

לצפיה ב-' עַל עֲנַן כְּבִיש/אנדה עמיר-פינקרפלד'
עַל עֲנַן כְּבִיש/אנדה עמיר-פינקרפלד
19/11/2017 | 22:51
17
2

עַל עֲנַן כְּבִישׁ
רָץ עֲנַן חֲמוֹר,
וְעָלָיו עֲנַן אִישׁ
מְנַגֵּן בְּכִנּוֹר.
פִּתְאוֹם נוֹשֶׁבֶת רוּחַ,
הַחֲמוֹר הָיָה לְצֵל,
הָאִישׁ כֻּלּוֹ נָפוּחַ,
וּבְיָדוֹ מַקֵּל –
רַק רֶגַע קַל
גָּז הַכֹּל, חֲסַל.

לצפיה ב-'עסק ביש עם כביש /איטו אבירם /כתר ציבלין,'
עסק ביש עם כביש /איטו אבירם /כתר ציבלין,
19/11/2017 | 23:00
16
3
ספור בחרוזים המציג בפני הילדים שלנו את אחת הבעיות הקשות בעולם של היום- האם לסלל עוד כבישים או לשמר על הטבע שבסביבנו? ואולי יש פתרון אחר?

לצפיה ב-'מגפים אדומים /מרים רות '
מגפים אדומים /מרים רות
20/11/2017 | 08:54
15
3
קטע מהספר 

"אבא צעד בבוץ
צעד בבוץ....
צעד גדול 
קפיץ וקפוץ 
אבא עלה על המדרכה 

אימא -בצעדים קטנים,קטנים,קטנטנים :
הבוץ מתיז ומלכלך,
מגף פוסע ,משכשך .
עוד צקצוק ועוד פסיעה-
והקץ לבוציה.
גם אימא עלתה למדרכה. "

איורים נהדרים של קרן מאי מטקלף 
בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2013 
מרים רות 
לצפיה ב-'ילדים בגשם /לאה גולדברג '
ילדים בגשם /לאה גולדברג
20/11/2017 | 08:59
14
5
"עימדו אוטובוסים ,המתינו,
הולכים שלושה גמדים- 
זעיר,אצבעוני וקטינא,
שלושה כובעים חדים. 
בכביש, אוטובוסים,המתינו
הולכים שלושה גמדים "

בית אמצעי מתוך שלושה בתים .
את השיר אפשר למצוא בספר "החלום הוא צייר גדול "עמוד 20
ציורים -אבנר כץ .
הוצאת ספרית פועלים /1998 
לצפיה ב-'כשאני חוצה את הכביש - לין אקציו פלורס :'
כשאני חוצה את הכביש - לין אקציו פלורס :
20/11/2017 | 09:04
1
3
לצפיה ב-'האוטו של אמא ואבא- אורן קוזלובסקי / הקראה לילדים'
האוטו של אמא ואבא- אורן קוזלובסקי / הקראה לילדים
20/11/2017 | 09:15
2
"כי גם כשנוסעים לקניות או לגן,צריך לדעת שהכביש מסוכן"

לצפיה ב-'מי יגור בצריף קטן ?/לאה גולדברג'
מי יגור בצריף קטן ?/לאה גולדברג
20/11/2017 | 09:09
11
3
איורים נפלאים של :ענת לוי 
בהוצאת ספרית הפועלים/2012

"איש קטן הולך בכביש,
יש לו קרש ופטיש,
יש לו דבק נגרים 
וילקוט עם מסמרים 
הנה זה האיש ההולך בכביש "

מקווה שהאיש נזהר בהולכו על הכביש.
ומדרכות ? כנראה עוד לא היו. 
לצפיה ב-'חנות הספרים הרדופה - כריסטופר מורלי'
חנות הספרים הרדופה - כריסטופר מורלי
20/11/2017 | 09:20
10
5
"אם תגיעו אי־פעם לברוקלין, אותו רובע של שקיעות נהדרות ומראות מופלאים של אבות המסיעים עגלות תינוקות, יש לקוות שתבחינו ברחוב צדדי שקט ובו חנות ספרים מיוחדת במינה.
חנות הספרים הזו, בעלת השם הלא־שגרתי "פרנסוס בבית", שוכנת באחד מאותם בנייני אבן חומים וגדולים שהיו מקור הנאה לדורי־דורות של שרברבים ותיקנים. בעל העסק עבד קשה מאוד כדי לעצב מחדש את משכנו ולהתאימו למשלח ידו — המוקדש כל כולו לספרים משומשים. אין בעולם שום חנות ספרים משומשים שתשווה לה.
השעה הייתה שש בערך בערב קר של נובמבר, ומטחי הגשם ניתזו על המדרכה כשאיש צעיר פסע במורד רחוב גיסינג ועצר מפעם לפעם להתבונן בחלונות הראווה, כאילו לא היה בטוח בדרכו. הוא נעצר למראה מסעדת בשרים צרפתית חמימה ובוהקת, והשווה את המספר החקוק מעל המשקוף לפתק שבידו. אחר כך המשיך בדרכו עוד כמה דקות, עד שהגיע לבסוף לכתובת שחיפש."
לצפיה ב-'איך לרפא כנף שבורה / בוב גרהם'
איך לרפא כנף שבורה / בוב גרהם
20/11/2017 | 09:27
1
3
סיפורו של ילד רגיש בשם ביל, אשר מבחין בין רגלי ההמון האדיש ביונה אשר התנגשה בחלון, שברה את כנפה ונפלה על המדרכה.

"איש לא שמע את חבטת הנוצות הרכה בשמשת החלון. איש לא ראה את הציפור הנופלת. איש לא הבחין בה. רק ביל."

לצפיה ב-'שיר הכביש / מילים: נתן אלתרמן'
שיר הכביש / מילים: נתן אלתרמן
20/11/2017 | 09:36
2

לחן: דניאל סמבורסקי
כתיבה: 1934

הַךְ, פַּטִּישׁ, עֲלֵה וּצְנַח!
כְּבִישֵׁי בֶּטוֹן בַּחוֹל נִמְתַּח
עוּרִי שְׁמָמָה, דִּינֵךְ נֶחְתַּךְ
אָנוּ בָּאִים לִכְבֹּשׁ אוֹתָךְ!

דּוּד בּוֹעֵר בָּאֵשׁ
הַמַּכְבֵּשׁ כּוֹבֵשׁ
הָלְאָה, הָלְאָה רֵשׁ,
כּוֹחַ יֵשׁ וָיֵשׁ!

הַךְ, פַּטִּישׁ...

דּוּד הַזֶּפֶת חַם
יָד נוֹטֶפֶת דָּם;
כָּכָה בֶּן אָדָם
בַּמִּדְבָּר נִלְחָם!

הַךְ, פַּטִּישׁ...
לצפיה ב-'מתוך רוני וריכה חוזרים הביתה/אוריאל אופק.'
מתוך רוני וריכה חוזרים הביתה/אוריאל אופק.
20/11/2017 | 09:29
7
5
''התקרבו אל מעבר החציה, ורותי הקטנה שאלה:''למה מציירים פסים לבנים על הכביש?''
לצפיה ב-'באב אל ואד. מילים,חיים גורי.'
באב אל ואד. מילים,חיים גורי.
20/11/2017 | 09:37
פה אני עובר, ניצב ליד האבן
כביש אספלט שחור סלעים ורכסים
ערב אט יורד, רוח ים נושבת
אור כוכב ראשון מעבר בית מחסיר...
לצפיה ב-'שיר התמרורים הופה היי מילים: רחל רוזנמן'
שיר התמרורים הופה היי מילים: רחל רוזנמן
20/11/2017 | 09:45
5
2

לחן: יגאל בשן
קיים ביצוע נוסף לשיר זה

בואו נשיר ביחד את שיר התמרורים
בואו נשיר ביחד נהיה קצת זהירים
בכביש שיש רמזור, זה קל לשמור על חוק
באיזה אור עוברים? באור ירוק

הופה עצור, הופה היי עצור
הופה עצור ותן לי לעבור

אתה הולך בדרך ואין שום מדרכה
לך בצד שמאלי והתנועה תהיה מולך
בתוך המכונית, צריך תמיד לחגור
ובלילה מחזירים של אור

הופה עצור...

בואו נשיר ביחד, את שיר התמרורים
כי כולנו יחד את החוקים שומרים
החיים יפים אז למה לבזבז
בואו נחיה אותם בכייף

הופה עצור...
לצפיה ב-'יונה טפר /איש ושמו אריה '
יונה טפר /איש ושמו אריה
21/11/2017 | 06:51
4
2
"השיירה נעה לאיטה כשפניה לירושלים.לא עבר זמן רב והתגלה המחסום הראשון . פורץ המחסומים סילק אותו וגם את חמשת המחסומים הנוספים שבנו הערבים בהמשך הכביש."
מתוך הפרק "שירת נבי דניאל עמוד 117 
לצפיה ב-'ידידי מרחוב ארנון/לאה גולדברג/הקבוץ המאוחד'
ידידי מרחוב ארנון/לאה גולדברג/הקבוץ המאוחד
21/11/2017 | 09:57
3
2
לצפיה ב-'אהבתי כי אתע בכביש/ שאול טשרניחובסקי.'
אהבתי כי אתע בכביש/ שאול טשרניחובסקי.
21/11/2017 | 10:19
1
אהבתי כי אתע בכביש נשרון,
אהבתי כי אשמע שריקת הקרון
בין כרם וכרם, גדר וגדר,
כי אשמע קול מחץ מכוש ומעדר,
שירת עבודה הקיימת לעד!...
לצפיה ב-' ארץ ישראל שלי / דתיה בן דור'
ארץ ישראל שלי / דתיה בן דור
21/11/2017 | 10:35
1
1
ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת
מי בנה ומי נטע?
כולנו ביחד!
אני סללתי כביש בארץ ישראל -
אז יש לנו ארץ,
ויש לנו בית,
ויש לנו עץ,
ויש לנו כביש בארץ ישראל.

לצפיה ב-'הבלש שמפיניון והחיפושית שנסעה לאיבוד '
הבלש שמפיניון והחיפושית שנסעה לאיבוד
22/11/2017 | 07:41
נעמי בן גור 
ספר שנשכח בפורום 

"יום אחד סייר שוקי השומר ברחוב. הוא הלך ליד הבתים ופנה במדרכה המתעקלת ימינה ועולה לאורך הכביש שמצד הגינה הציבורית.הסתו החל לצבוע את העלים בצהוב." עמוד 14  
הקיבוץ המאוחד/2006 .
לצפיה ב-'גשם'
גשם
21/11/2017 | 10:20
גשם גשם בוא,כך שרים הילדים
גש לשם ולפה, כולם לך מצפים
השקה והרווה בני אדם  ,צמחים  ובעלי חיים
הגשם שומע מקשיב   לשירת הילדים
השמיים מתכסים עננים והגשם מגיע
,  יורד על פני האדמה, מרוקן העננים
ממטיר ממטרים  ומרטיב אנשים
כולם רצים, מטריות פותחים ומחסה מחפשים
אך בכל זאת אותו כולם אוהבים, גם אם מעט מקטרים
ממלא הוא את הכנרת ואוגר  מים לימים אחרים
משקה את הצמחים והעצים ומרווה בעלי חיים
את הגשם  מלווה בקולות רקע הרוח ששורקת במשרוקית
ואורחי הכבוד הם.. הברקים והרעמים
מסיים את תפקידו ומתכנס שוב בעננים
לא מש ממקומו עד  לקריאה הבאה  מפי הילדים
לצפיה ב-'באוויר,ביבשה ובמים '
באוויר,ביבשה ובמים
20/11/2017 | 08:20
25
11
מי הן אלו החיות במים,באוויר וביבשה ?
מתברר שהן לא אחרות מאשר החיפושיות,מסדרת החרקים,החיות בכול העולם מלבד באנטריטיקה .
מספר מיני החיפושיות כ4,000,השונים זה מזה,בצבעים,בגדלים ובתכונות המרתקות.
 הן פעילות בעיקר בלילה,פעילותן פוחתת בתקופת החורף  .
וכבוד הן מקבלות ?- בודאי הרי הם שמשו השראה למלכי הפרעונים בבחירת צורת הקמע והחותם .
מתוך הכתבה שקראתי  של תהל בלומנפלד .בידעות אחרונות .
בכתבה מזמינים את הציבור ליום פעילות מגוון במיוחד בנושא "עולמן המופלא של החיפושיות "
שבת ה25/11 גן לאומי ירקון .
הפעילויות מגוונות כך הבטיחו ,רק דבר אחד לא הזכירו ספרי ילדים על חיפושיות וחרקים למינהם.
תרצו לצרף ?   

לצפיה ב-' חיפושית בגשם/ רותי דפנה /כנרת'
חיפושית בגשם/ רותי דפנה /כנרת
20/11/2017 | 08:42
24
4
לצפיה ב-'חיפושית, חיפושית, מה שמעת? מה ראית? ג'וּלְיָה דוֹנַלְדְסוֹן '
חיפושית, חיפושית, מה שמעת? מה ראית? ג'וּלְיָה דוֹנַלְדְסוֹן
20/11/2017 | 08:44
1
2

יצא לאור ע"י הוצאת כנרת

שְׁנֵי גַּנָּבִים עַרְמוּמִיִּים, חִפּוּשִׁית אַחַת קְטַנְטַנָּה
וְחַוַּת חַיּוֹת עֵרָנִית וְתוֹסֶסֶת!

שְׁנֵי גַּנָּבִים - רוּץ בֶּן - חֵץ וְגוּץ בּוּל - עֵץ - זָמְמוּ לִגְנֹב אֶת הַפָּרָה הַמְּנִיבָה שֶׁל הָאִכָּר.
אַךְ הֵם לֹא הֵבִיאוּ בְּחֶשְׁבּוֹן אֶת הַיְּצוּר הֲכִי שָׁקֵט, הֲכִי זָעִיר בַּחַוָּה: הַחִפּוּשִׁית.
וְלָהּ הָיְתָה תָּכְנִית מִשֶּׁלָּהּ...

הַרְפַּתְקָה צִבְעוֹנִית מְנַצְנֶצֶת מֵאֵת ג'וּלְיָה דוֹנַלְדְסוֹן, סוֹפֶרֶת הַיְּלָדִים הָאֲהוּבָה.

לצפיה ב-'החיפושית העצבנית/אריק קארל/מודן'
החיפושית העצבנית/אריק קארל/מודן
20/11/2017 | 08:48
1
את שורשי הסכסוך הישראלי־פלסטיני יהיה קשה להסביר לקטנטנים, אבל את פיתוח הגישה הפייסנית לחיים רצוי להתחיל בגיל צעיר. זה אחד מספרי החובה למדף הפציפיזם, ספר מחכים בעל הומור אירוני שמציל אותו מהתחסדות. הוא מספר על חיפושית זעירה אך יהירה ועצבנית, שמתעקשת לריב עם חיפושית ידידותית על ארוחת בוקר - כנימות. החיפושית הידידותית מציעה להתחלק בכנימות, אך החיפושית העצבנית מסרבת להתחלק ומעדיפה לריב. מצד שני, לא נאה לה לריב עם מישהו שאינו מספיק גדול, ולכן היא יוצאת לחפש מישהו גדול לריב איתו. החיפושים מתחילים בשש בבוקר בדבורה ומסתיימים בחמש אחר הצהרים בלווייתן, שנותן לה סטירה ומעיף אותה, מורעבת ומותשת, בחזרה לנקודת ההתחלה, שם ממתינה לה החיפושית הידידותית וכמה כנימות שנשארו למאכל"

לצפיה ב-'למשפחת החרקים '
למשפחת החרקים
20/11/2017 | 08:46
21
3
שיכות הנמלים.
שיר שלא הכרתי 
שיירה של  נמלים 
מילים: חיה שנהב
לחן: ציפי כהנוביץ'

"שיירה של נמלים, 
בדשא, בין הגבעולים. 
אין לה סוף, אין התחלה 
איזו שיירה גדולה.
"

לצפיה ב-'מכתבים ללאורה עודד בורלא'
מכתבים ללאורה עודד בורלא
20/11/2017 | 08:50
2
יש ספור  נפלא על פרת  משה רבינו  שהיא המורה  או המלכה מספרת לחברותיה
את ספורי התנך רק שהיא מבלבלת את  הספורים
לצפיה ב-' חיפושית ושמה מושית / נעמי בן גור /יסוד'
חיפושית ושמה מושית / נעמי בן גור /יסוד
20/11/2017 | 08:51
19
1

לצפיה ב-'חיפושית וחיפוש בארץ החיפושיות עליזה אברהם הוצאת עצמית'
חיפושית וחיפוש בארץ החיפושיות עליזה אברהם הוצאת עצמית
20/11/2017 | 08:53
18
1
"חיפושית וחיפוש הם אח ואחות,
הם לא סתם אחים - תאומים, לא פחות.
משחקים הם יחדיו, לפעמים הם רבים,
אבל זה את זו הם מאוד אוהבים."...
- נא להכיר את חיפושית וחיפוש :
היכן הם גרים? מה הם אוהבים לעשות? ומה הכינו לאמא ליום ההולדת?
כל זאת תקראו בחוברת זו, חוברת המשלבת סיפור משעשע על משפחה של חיפושיות, סיפור מאוייר בחרוזים,
כאשר לכל עמוד מצורפת הפעלה כגון: ציור וצביעה, מיון, יצירה ואפילו הכנת מתכון בהדרכתו של ההורה או הגנן/נת.
חוברת המסייעת לפיתוח כישורי חשיבה, ,מוטוריקה, יצירתיות וכמובן זמן איכות בשעות הפנאי.

לצפיה ב-' “חיפושית עם פסים” / ד”ר אירית שקדי /אוריון'
“חיפושית עם פסים” / ד”ר אירית שקדי /אוריון
20/11/2017 | 08:57
17
1

ספר הילדים “חיפושית עם פסים” מאת ד”ר אירית שקדי הוא ספר ראשון בסדרה מקסימה לילדים, וכולל חמישה סיפורים העוסקים בנושאים המעסיקים את ילדינו ומתארים דרכים שונות באמצעותן מתמודדים ילדים עם מצבים שונים בעולמם כשהמשפחה והדמיון לצידם. הסיפורים מתארים נושאים מהותיים לעולמם של ילדים צעירים ואופני התמודדות שונים של ההורים עם ילדיהם: שלבי התפתחות בחיי הילד, זהות ושייכות, בעיות אכילה, גבולות במשפחה והתמודדות עם נושאים אלה.

מה עובר על החיפושית הקטנה כשהחליפה האדומה עם הנקודות יוצאת מהאופנה? ולמה הדבורים חושבות שעליה לטגן חצילים? גליה הקטנה לומדת לספור, יחד עם אבא היא מונה אצבעות בידיים, ימים עד לחפש הגדול ועוד. מה יהיה אם לא יספיקו המספרים? למה אבא של רומי- פרצוף- חמוץ אינו מוכן לצאת מהבית עם  העניבה המקושטת במעוינים? ומי יישא את אמא כמו שק – קמח עד  למסיבה?

על שאלות אלה  ואחרות תמצאו תשובות בספר. הקריאה המשותפת והשאלות המתעוררות יכולות לשמש דרך לקירוב רגשי.

האיורים הם של יונת קציר והם חלק אינטגרלי מהסיפורים ומוסיפים צבעוניות ויופי לטקסט.

לצפיה ב-'חיפושיות / לוין קיפניס/ברונפמן'
חיפושיות / לוין קיפניס/ברונפמן
20/11/2017 | 08:58
16
1
לצפיה ב-'שלושת הפרפרים/לוין קיפניס/ספר לכל/זימזון'
שלושת הפרפרים/לוין קיפניס/ספר לכל/זימזון
20/11/2017 | 09:03
15
1
לצפיה ב-'בוא אלי פרפר נחמד/פניה ברגשטיין/הקבוץ המאוחד'
בוא אלי פרפר נחמד/פניה ברגשטיין/הקבוץ המאוחד
20/11/2017 | 09:07
14
1
לצפיה ב-'הצרצר התייר'
הצרצר התייר
20/11/2017 | 20:22
13
1
לאה גולדברג
איורים :נעמה בנזימן 

הצרצר איבד את דרכו, מספר בעלי חיים שאליהם פנה לעזרה, הפנו עורף לבקשתו 
לא הגחלילית 
"הגחלילית המנומסה 
הדליקה חיש את פנסה,
הלכה איתו העירה 
ואת דרכו האירה "
לצפיה ב-'הצרצר והנמלה/איבאן קרילוב'
הצרצר והנמלה/איבאן קרילוב
20/11/2017 | 23:25
12
1
לצפיה ב-'זבובה זמזומובה'
זבובה זמזומובה
21/11/2017 | 07:03
11
2
של קורני צ'וקובסקי 
בהוצאת כתר/2005 .
בספר מופיעים חרקים רבים -
זבובה,תיקנים,פישפשים,פרעושים,צרצרים דבורה,פרפר ועכביש
 הערה :"עכבישנים היא מחלקה נוספת של חרקים"
יום הולדת חגגה הזבובה עם חבריה, עד שמשום מקום הגיע עכביש רשע .
ומהומה התחוללה .

לצפיה ב-'מושישי טואי המשי '
מושישי טואי המשי
21/11/2017 | 07:22
2
נואית אלמוזנינו 
וולף בולבה צייר 
בהוצאת עמיחי

"כך עטפתי את עצמי בפקעת,
אבל לא טעמתי, אפילו מעט,
הסתגרתי -והשתניתי יותר מאוחר,
בקעתי את הפקעת -הנה אני פרפר
לצפיה ב-'לאיבוד הלך לי זבוב/מיריק שניר/הקבוץ המאוחד'
לאיבוד הלך לי זבוב/מיריק שניר/הקבוץ המאוחד
21/11/2017 | 08:59
9
1
ילד מספר לנו על מפגש עם זבוב: "זבוב עמד לי על האף, התעטשתי!!! והוא עף! אך זה לא עזר, כי הזבוב עשה סיבוב ואלי חזר." בעצם הזבוב גרם לילד להתעטש ובכך להבריח אותו, הוא לא התכוון לכך מלכתחילה: "זבוב עמד לי על היד ומחאתי כף מיד, אך זה לא עזר..." הפעם הילד כבר עושה את פעולת כף היד, כדי להבריחו. "זבוב עמד לי על הברך וקפצתי כל הדרך, אך זה לא עזר..." הילד מנסה לברוח מהזבוב אבל זה לא קל. "לאיבוד הלך לי זבוב, ונשארתי קצת עזוב, אך זה לא עזר, כי הזבוב עשה סיבוב, ולא חזר." כאשר הזבוב נעלם, פתאום הוא חסר לילד, אבל אינו מצליח להשיבו.

לצפיה ב-'זבוב, זבוב, מה אתה יכול? / דתיה בן-דור /כתר לי'
זבוב, זבוב, מה אתה יכול? / דתיה בן-דור /כתר לי
21/11/2017 | 09:02
8
1

-זבוב, זבוב, מה אתה יכול?
-לעוף, ללכת על התיקרה ולחיות בזבל.
-ומה אתה לא יכול?
-לנגן בנבל

לצפיה ב-'זבוב על האף / יהודה אטלס/שבא'
זבוב על האף / יהודה אטלס/שבא
21/11/2017 | 09:04
7
1
לצפיה ב-'בעל זבוב/ויליאם גולדינג/עם עובד'
בעל זבוב/ויליאם גולדינג/עם עובד
21/11/2017 | 09:06
6
2
לצפיה ב-'זבוב הולך לים / לוסי אלקויטי/כנרת זמורה ביתן'
זבוב הולך לים / לוסי אלקויטי/כנרת זמורה ביתן
21/11/2017 | 09:08
5
2
לצפיה ב-'ברד בטעם זבובים לרוזן /ג’רונימו סטילטון /משכל'
ברד בטעם זבובים לרוזן /ג’רונימו סטילטון /משכל
21/11/2017 | 09:11
4
2

"למה לכל  הרוחות הסכמתי שיגררו אותי עד לטרנסעכבריה? כאן, בטירתו של הרוזן חולדקולה, הערפל כל-כך סמיך עד שאי אפשר לראות את קצה החוטם. וחוץ מזה, תושבי המקום מסריחים משום... אהה... אומרים ששום יכול להרחיק מעליך ערפדים! בררררר..."

מי הוא ג'רונימו סטילטון?
אני בכבודי ובעצמי! אני טיפוס, כלומר עכבר, די מפוזר, עם הראש בעננים... אני עורך עיתון, אבל יותר מכל אני אוהב לכתוב. כאן בעכבריה, אי העכברים, מתרחשים הסיפורים שלי: סיפורים משעשעים, מוזרים, מוגזמים, מופרכים, אבל בעיקר סיפורים מצחיקים... הרפתקאות שקרו באמת. מילה של סטילטון, של ג'רונימו סטילטון, לא מאמינים?
אלה סיפורים מצחיקים, מתוקים יותר ממעדן חלב, טעימים יותר מגבינה מעושנת, ומתובלים יותר משומית מפולפלת... סיפורים עם שפם אמיתי, מילה של ג’רונימו סטילטון.
ג’רונימו סטילטון הוא מו"ל מחוספס, כנראה בן ארבעים, שרוצה בעיקר לחיות חיים שקטים אך איכשהו מוצא עצמו מעורב שוב ושוב בהרפתקאות ש"נדבקות" אליו. הוא לא לבד בסיפור. אל אחותו טֶאָה, בן דודו מלכּוֹדָני ואחיינו האהוב בנג’מין מצטרפות שלל דמויות צבעוניות ומיוחדות. בספרים שלו ג’רונימו תמיד יוצא להציל מישהו או משהו והוא עושה זאת בלהט ובחן.

לצפיה ב-' תמר וחדקונית הדקל האדומה / חני המאירי /הקבוץ המאוחד'
תמר וחדקונית הדקל האדומה / חני המאירי /הקבוץ המאוחד
21/11/2017 | 09:21
3
1

כְּשֶׁתָּמָר נוֹלְדָה נָטַע אַבָּא עֵץ תָּמָר בֶּחָצֵר.
יוֹם אֶחָד מְגַלָּה תָּמָר שֶׁעַנְפֵי הָעֵץ כְּפוּפִים וִיבֵשִׁים.
אִמָּא וְאַבָּא מֻדְאָגִים, הֵם אוֹמְרִים שֶׁהָעֵץ חוֹלֶה
בִּגְלַל חִדְקוֹנִית הַדֶּקֶל הָאֲדֻמָּה.

מִי הִיא הַחִדְקוֹנִית הַזֹּאת, וּמַה יִּהְיֶה עַל הָעֵץ?
תָּמָר לוֹבֶשֶׁת אֶת חֲלוּק־הָרוֹפֵא שֶׁל אַבָּא
וְיוֹצֵאת לְהַצִּיל אֶת הָעֵץ שֶׁלָּהּ.

חני המאירי גרה עם משפחתה בנהלל. יש לה בחצר עץ דקל גבוה, וגם חתולה וערסל. זהו ספרה הראשון.

ענבל לייטנר גרה עם משפחתה בפרדס חנה ומאיירת ספרי ילדים. עבודותיה הוצגו בתערוכות בארץ ובעולם.

לצפיה ב-'מזבוב עד פיל / ע. הלל/כתר'
מזבוב עד פיל / ע. הלל/כתר
21/11/2017 | 09:24
2
3
לצפיה ב-'הלכתי להביא פרפר לרות/שלומית כהן אסיף. '
הלכתי להביא פרפר לרות/שלומית כהן אסיף.
21/11/2017 | 10:08
1
1
לצפיה ב-'המשלים: הנמלה וחיפושית הזבל.הילק והנמלה. החרגול והנמלה'
המשלים: הנמלה וחיפושית הזבל.הילק והנמלה. החרגול והנמלה
21/11/2017 | 10:14
הנמלה ובת חרגול.
לצפיה ב-'ספרי ילדים: הכי אחים שני ספרים חדשים עוסקים'
ספרי ילדים: הכי אחים שני ספרים חדשים עוסקים
21/11/2017 | 10:13
6
ביחסים הכי מסובכים שיש - יחסים בין אחים. "ילרת פרא" עוסק באחיות השונות מאוד אחת מהשניה ו"כאילו" מטפל בתחרותיות הסמויה והגלויה בין הגדולים לקטנים

"אמא, היא מציקה לי! אמא, הוא צבט אותי! כי היא חטפה לי! זה היה תורי! אמממאאאא!!!"
"אני אוהבת את האח שלי, אבל לפעמים אני ממש לא סובלת אותו". הרהרה הבכורה בקול רם אחרי ערב נוסף של מריבות.
מחשבות מהסוג הזה עוברות מדי פעם בראשו של כל ילד שיש לו אח או אחות. תחרות גלויה או סמויה על כישורים והישגים, מאבק על משאבים ותשומת לב, היכרות אינטימית שיכולה להוליד אהבה גדולה אבל גם יכולת לעלות אחד לשני על העצבים באופן יסודי - כל אלה הופכים יחסים ביו אחים לנושא טעון, במיוחד כשמדור בשני בני אדם שונים זה מזה באופן קיצוני, כמו במקרה של קייט וילדת פרא - גיבורות הספר "ילדת פרא" מאת אמה בארנס.

קייט היא ילדה טובה שמשקיעה אנרגיה רבה ב"להיות בסדר" - להתנהג יפה, להגיע בזמן, להיות מסודרת, למצוא חן בעיני המורה ולהסתדר עם החברות. אבל להיות בסדר זו משימה קשה במיוחד עבור מי שיש לה אחות צעירה כמו ג'וזפין, המכונה ילדת פרא.
לילדת פרא בת החמש לא אכפת בכלל מה יחשבו עליה והיא עושה מה שמתחשק לה: צורחת ברחוב, מתחצפת לגננת, מציפה את השירותים בגן, דוחפת לעצמה חפצים במעלה האף ומותירה בלאגן מביך בכל מקום בו היא עוברת. העובדה שהשתיים חיות בבית לא שגרתי - בלי אמא, שנפטרה, ועם אבא במשרה מלאה שהוא גם רוֹקר במשרה חלקית, לא מקלה על היחסים בין הבנות, וכאשר ילדת פרא נכנסת לשנה הראשונה בבית הספר של קייט, קייט חרדה ממה שעתיד לקרות. למרבה הצער, כל חששותיה מתממשים וילדת פרא הופכת למוקד של תשומת לב שלילית, ומצליחה להרוס לה אפילו את רגע האושר המושלם, כשהיא מתגברת על חששותיה ומנגנת לראשונה בלהקה מול כל בית הספר.

אלא שאז השתיים נקלעות למצב מפחיד במיוחד כשפורץ נכנס לביתן באמצע הלילה, וקייט מגלה שלילדת פרא יש בכל זאת כמה יתרונות, ושיחד הן יכולות להתגבר על כל דבר, גם כשהמצב נראה אבוד.
"ילדת פרא" עוסק בהומור רב בקושי וביופי שביחסי אחיות, ותוך כדי כך מצליח לגעת בעדינות ובתבונה בנושאים מורכבים כמו מוות של הורה, איזון הורי בין משפחה לקריירה והמאבק הפנימי שמעסיק ילדים רבים בין ביטחון עצמי נמוך וספקות פנימיים לרצון להגשים חלומות.
מה: "ילדת פרא" מאת אמה בארנס. אייר: ג'יימי ליטלר, מאנגלית: רונית רוקאס. הוצאת כנפיים. 148 עמודים.
למי: לגילאי 6-9.

"כאילו": משחקים ב'נדמה לי'
לא רק מריבות גדולות וחילוקי דעות קיצוניים כמו של קייט וילדת פרא מעיבים של היחסים בין אחים. לפעמים גם סתם משחק יומיומי פשוט הופך למקור למתח וחיכוך, כפי שקורה לטוטו הפילון וללה הציפור, גיבורי ספרה של אורית ברגמן "כאילו".
טוטו וללה, שזהו הספר השלישי בו הם מככבים, מנהלים מערכת יחסים הדומה מאוד לזו של אחים או חברים הכי טובים - כזו שיש בה אהבה ושיתוף, אבל גם מאבק ותחרות. הפעם הם משחקים דמויות שונות במשחק 'נדמה לי' משותף, אך בכל פעם שאחד מהם בוחר לעצמו דמות, השני מחליף מיד לדמות חזקה, מהירה או גדולה משלו, מה שהופך את המשחק למעין מרדף תחרותי כמעט מפחיד: כאשר טוטו מחליט להיות צב - ללה מכריזה שהיא ארנבת, אם הוא אייל אז היא נמרה וכשהוא בוחר בדמות אריה - היא מחליטה להיות מאלפת אריות וכן הלאה וכן הלאה.

ברגמן עיצבה דמויות חינניות ביותר תוך יצירת משחק היפוך משעשע ונוגע ללב בין גודלן לאופיין. ללה הציפור הקטנטנה היא האחות הבכורה הטיפוסית - חכמה, זריזת מחשבה, שתלטנית ותחרותית (סטייל אוּזה מפרפר נחמד), בעוד טוטו הפיל הוא האח הקטן, העדין ושוחר השלום. הטקסט המצומצם והמדויק והאיורים הצבעוניים מלאי ההבעה יגרמו הנאה רבה לילדים הקטנים, וכבונוס - יאפשרו לאחים בגיל ראשית קריאה להקריא להם אותו.
מה: "כאילו", כתבה ואיירה אורית ברגמן, הוצאת הקיבוץ המאוחד.
למי: לגילאי 2-4
כמה: 68 שקלים.
http://www.mouse.co.il/kids/books/1.4609400

לצפיה ב-'מקסים ..חודש הפג הבינלאומי: התמנונים שמרגיעים את הפגים'
מקסים ..חודש הפג הבינלאומי: התמנונים שמרגיעים את הפגים
20/11/2017 | 23:36
7
4

חבורת מתנדבות ישראלית סורגת מדי חודש בובות תמנון ומחלקת אותן לפגים בבתי החולים ברחבי הארץ. הצוותים הרפואיים מסבירים שהבובות משרות שלווה על התינוקות וגורמות להם למשוך בזרועותיהן במקום בצינורות האינקובטור

פרויקט "תמנון לכל פג" החל בדנמרק והתפשט ל-25 מדינות בעולם, ועכשיו הוא צובר תאוצה גם בישראל.

מומחים מאמינים שבובות התמנון מרגיעות את הפגים. במקום למשוך בצינורית האינקובטור התינוק חובק את זרועות התמנון, ולכן חבורת מתנדבות ישראלית סורגת מדי חודש בובות תמנון ומחלקת אותן לפגים בבתי החולים ברחבי הארץ

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5045282,00...

מי שמעוניינת כאן יש הוראות https://www.manisrag.com/single-post/2017/04/13/%D...

מכירים שירים וסיפורים על בעל החיים המופלא והאינטליגנטי מאוד הזה?
לצפיה ב-'יש לך מזל שאתה לא תמנון /ג´ולי מרקס /כנרת'
יש לך מזל שאתה לא תמנון /ג´ולי מרקס /כנרת
20/11/2017 | 23:44
6
2

אם היית תמנון, היית לובש לא זוג ולא שניים, אלא לפחות ארבעה זוגות מכנסים! אם לא מתחשק לך לפעמים לנעול נעליים, להתלבש או לצחצח שיניים, נסה לדמיין מה קורה, אילו היית תמנון עם שמונה זרעוות או כריש עם מאתים שיניים! בספר הזה מסופר על כל הדברים החשובים, שלפעמים לא מתחשק לך לעשות, וגם על תמנונים נמרים ובעלי חיים אחרים ועל הדברים שהם עושים בסדר-היום שלהם. ג´ולי מרקס נולדה וגדלה בלוס אנג´לס ועבדה כצלמת בעיתון לוס אנג´לס טיימס. היא טיילה הרבה בעולם, והיום היא גרה בניו יורק עם בעלה ושני הבנים שלה, צ´רלי וניקולס. יש לך מזל שאתה לא תמנון הוא הספר הראשון שלה

לצפיה ב-'זאביק התמנון והסוסון אפרים /דב אלבוים /עם עובד'
זאביק התמנון והסוסון אפרים /דב אלבוים /עם עובד
20/11/2017 | 23:48
5
3

ערב יורד על קרקעית הים.
חיות המים כבר חזרו כולן לביתן.
רק זאביק התמנון נשאר לבד מפוחד.
כל שמונה זרועותיו קשורות זו לזו –
הוא לא יכול לזוז ממקומו.
האם יצליח זאביק להשתחרר בכוחות עצמו?
ואיך כל זה קשור לאפרים, סוסון הים ולהקתו?

לצפיה ב-'אמיל התמנון הטוב /טומי אונגרר / כתר'
אמיל התמנון הטוב /טומי אונגרר / כתר
20/11/2017 | 23:57
4
2
לצפיה ב-'מארמדיל ועד תמנון /אלונה פרנקל /מסדה'
מארמדיל ועד תמנון /אלונה פרנקל /מסדה
21/11/2017 | 00:01
3
1
לצפיה ב-'סיפור מדהים מניו-זילנד: תמנון בשם "אינקי" שהוחזק בגן-חיות '
סיפור מדהים מניו-זילנד: תמנון בשם "אינקי" שהוחזק בגן-חיות
21/11/2017 | 00:09
2
1
הצליח לברוח חזרה לאוקיינוס לאחר שטיפס החוצה מהמיכל בו הוחזק וזחל על הרצפה עד שהצליח להגיע דרך צינור ניקוז באורך 50 מטרים המוביל חזרה לאוקיינוס.

אינקי הוחזק במשך קרוב לשנתיים בשבי, לאחר שנלכד מהאוקיינוס במלכודת דייגים ב-2014. אחד מעובדי גן-החיות אמר בריאיון לתקשורת ב-2014, זמן קצר לאחר שהתמנון הובא לגן-החיות, שהתמנון מסתגל לחיי השבי, אבל שצריך לדאוג שיהיה משועשע כי הוא משתעמם בקלות. ככל הנראה, הוא לא העריך כראוי עד כמה התמנון עדיין לא מוכן להסתגל לחיי השבי!
מ:אנונימוס לזכויות בעלי חיים

עוד על הסיפור בכתבה מתוך ב-Washington Post (שגם מזכירה מקרה דומה ב-2009 בו תמנון הצליח להימלט חזרה אל האוקיינוס)

לצפיה ב-' על תמנונים, אגדות ומה שבינהם מאת שמוליק בלום '
על תמנונים, אגדות ומה שבינהם מאת שמוליק בלום
21/11/2017 | 00:12
1
2

אגדות ימאים עתיקות מספרות על יצור דמויי שד בעל זרועות דביקות וארוכות ,שמגיח מהמעמקים וחוטף ימאים תמימים לקרקעית הים. על-פי סיפורים אחרים הוא תוקף ומטביע ספינות שלמות בדרכן בלב ים. יצור ערמומי, חמקן ואפוף מסתורין. האם יש אמת בסיפורים אלו?  אולי...  אולם כולן מבוססים על יצור אמיתי ויוצא דופן- התמנון. לא במפתיע  הוקסמו מפיקי סרטים ומספרי אגדות רבים מהתמנון. ראשו עגול וגדול, עיניו מזדקרות והוא חמוש בשמונה זרועות אלסטיות שלאורכן דסקיות  יניקה דביקות. בנוסף למראהו, מפגין התמנון מגוון התנהגויות יוצאות דופן, מהחלפת צבעים וחיקויי בעלי חיים אחרים ועד התנהגות שמוכיחה על תבונה ואנטלגנציה גבוהה. רק בשנים האחרונות החלו חוקרים ומדענים להבין וללמוד את עולמו הקסום של התמנון. התמנון שייך לקבוצה עתיקה של בעלי חיים- cephalopods. עם קבוצה זו נמנים מינים נוספים כמו הדיונון והנאוטילוס. התמנון שייך למשפחת חסרי החוליות, גופו לא נתמך על ידי שלד מוצק ,אלא התפתח כרקמה (בעיקר שריר) חזקה וגמישה. גמישותו של התמנון מקנה לו יכולות מדהימה להתכווץ להשתחל דרך מעברים ומחילות צרות, בכדי להשיג את מזונו או להימלט מטורפים. הוא מסוגל למצוא מסתור בתוך צמיגים, צינורות ואפילו בבקבוקי שתייה. בנוסף לתמנון יכולת שחייה מצוינת – הוא מתקדם במים בעזרת התזת סילון מים דרך "מנוע סילון ביולוגי".
צבע-  מעטים הצוללים שיבחינו בתמנון חסר תנועה, הוא אמן ההסוואה. כאשר מדובר בהחלפת צבעים אין ספק שהתמנון הוא האלוף הבלתי מעורער של שונית האלמוגים. בשעת ציד, חיזור או מנוחה הוא מסוגל להחליף צבעים ולהיטמע ברקע במהירות מרשימה. מצד שני, מסוגל התמנון להבליט את נוכחותו בכדי למשוך בת-זוג או בכדי להרשים משיגי גבול. יכולת מדהימה זו טמונה  בתאי עור מיוחדים- chromatophores (תאי פיגמנט). כל תא מכיל שלושה שקיקי צבע. הרחבה או כיווץ של השקיקים יוצרים מיליוני גווני צבע שונים. מכיוון שכל תא נשלט בנפרד,יכולת הצגת הצבעים מורכבת ורחבה. התמנון יכול להביע על ידי החלפת הצבע "מצבי רוח" כמו פחד כעס או רגיעה.
אינטלגנציה – התמנון כמו רכיכות,חלזונות וצדפות שייך למשפחת חסרי החוליות. אולם הוא חכם וסקרן יותר מכל חסר חוליות אחר. הוא חייב להיות כזה, מכיוון שאיבד כל הגנה לגופו מפני טורפים. על החיסרון בשריון, אומרים מומחים, מפצה התמנון בתבונה ומערכת עצבים מורכבת. במשך שנים בחנו מדענים את מידת תבונתו של התמנון. הם גילו להפתעתם, שתמנונים הצליחו להבריג מכסה של קופסאות שהכילו מזון, וזאת מתוך התבוננות על תמנונים אחרים. מינים מסוימים מסוגלים לחקות יצורים אחרים (mimic octopus), עובדה שמעידה על יכולתו של התמנון לבצע הערכה של סביבתו ולפתח התנהגות בהתאמה. מין זה התגלה בשנים האחרונות בלבד.             
בדידות-   למעשה כל סוגי התמנונים מקימים אורח חיים מתבודד. הם לעולם לא יכירו את הוריהם. ברוב המינים מפסיקה האם לאכול לפני הטלת הביצים ומתה כמעט תמיד לפני בקיעתן. מהביצים יבקעו תמנונים בגודל של גרגיר אורז. הם יבלו את  השבועות הראשונים של חייהם כחלק מהפלנקטון הנישא על ידי זרמי הים.לאחר שיעלו במשקל ישקעו לקרקעית, שם יבלו את שארית חייהם(שלוש שנים בממוצע).
טורף ונטרף-  תמנון במים  פתוחים הוא טרף קל עבור מורנות, כרישים ותמנונים גדולים יותר. אולם התמנון שולט במגוון אסטרטגיות הגנה. כמו הדיונון (squid) הוא מסוגל לבלבל את אויביו על ידי פליטת דיו שחור ובעוד שהרודף נמצא בתוך ענן דיו סמיך, עושה התמנון דרכו למקום מסתור. במידה והוא מאבד זרוע כתוצאה מתקיפה של טורף, תצמח הזרוע ותתחדש. כמובן שחלק חשוב ממנגנון ההתגוננות של התמנון היא יכולתו להסתוות ולהדמות לחלק בלתי נפרד מהשונית וכך כשהוא עומד בחוסר תנועה יתקשה אפילו טורף מיומן לגלותו.
סקס-  התמנונים אוהבים מנוחה ואינם בעלי חיים אנרגטיים מכיוון שדמו עני בחמצן הוא מתעייף במהירות. עובדה זו מבהירה מדוע אפילו הסקס בין תמנונים מתבצע בעצלתיים. האקט כמעט ולא מלווה במשחק מקדים וללא הגברת הדופק. הזכר שולח זרוע ארוכה ומחדיר לתוך גוף הנקבה שקיק זרעים קטן. עם סיום האקט המיני פונה כל אחד מבני הזוג לדרכו וכנראה שלא יפגשו יותר.
לסיום, למרות שמדענים למדו רבות אודות תמנונים, עדין לא מובן באופן מלא כיצד בעלי חיים אלו חושבים, באיזה סוג אינטלגנציה הם נחנם בכדי ליצור את דוגמאות הצבע המורכבות שלגופם ויכולת ההסתוות לפי הסביבה בה הם נמצאים. כיצד הם מתקשרים  בעזרת הצבע ואיך הם שולטים בצורה מושלמת בשמונה זרועות ארוכות.אז עד אז שימו לב, בצלילה הבאה שלכם, ואולי יתמזל מזלכם ותבחינו בתמנון בעצמכם.  

http://www.reefdivinggroup.co.il/NewsSystem/news/n...                              
לצפיה ב-' התמנון השובב /עדי אלוף/ספרית עפר'
התמנון השובב /עדי אלוף/ספרית עפר
21/11/2017 | 09:35
1

סיפור האמיתי של פרקש התמנון, מעובד כאן לסיפור ילדים מרתק. אין ילד או הורה שלא יסחפו בגעגועיו של פרקש אל ביתו המשונה.
איוריו המרהיבים של חיים סנקוב לוכדים את השובבות שבמילות הסיפור ועושים חשק לקפוץ אל דפי הספר.
הרפתקה מתחת למים לכל אוהבי החיות.

לצפיה ב-'ילדים '
ילדים
20/11/2017 | 12:13
6
ילדים
ילד קטן הלך לים
של מי אתה ילד? נשאל
של ההורים, שלי ושל כולם ,ענה

מי הם הוריך והיכן אתה גר
אני, גר לבד בכול מקום ובשום מקום
והורי היו ואינם, אך אל דאגה,אני מסודר
אני לא לבד ,אנחנו כמה ילדים ויש לי אותי
ובזה לי די
אני עסוק, אני בתנועה ,אין לי רגע דל
לצפיה ב-'שיר ילדים מקסים הגוזל / דינה וולוך'
שיר ילדים מקסים הגוזל / דינה וולוך
18/11/2017 | 07:45
10
10

הגוזל / דינה וולוך

אַנְקוֹר קָטָן וּקְצָת חָצוּף
מַחְלִיט שֶׁהוּא רוֹצֶה לָעוּף!
הַבְּעָיָה, שֶׁרַק יָצָא
לִפְנֵי שָׁעָה מִן הַבֵּיצָה...
בַּקֵּן עִם אִמָּא הוּא עוֹמֵד.
אֵינוֹ פּוֹחֵד, אֵינוֹ רוֹעֵד,
כִּי הוּא בָּטוּחַ שֶׁיּוּכַל
כְּמוֹ כָּל צִפּוֹר לָעוּף אֶל-עָל!
כְּנָפַיִם קְטַנְטַנּוֹת מֵרִים,
וּבְצִיּוּץ שֶׁל אַנְקוֹרִים
הוּא מְצַפְצֵף וּמְבַשֵּׂר:
"אֲנִי יוֹצֵא וְלֹא חוֹזֵר!"
וְאִמָּא'לֶה מְאֹד גֵּאָה: 
"גִּבּוֹר שֶׁלִּי, רַק בֶּן שָׁעָה!
גּוֹזָל חָמוּד וְנֶהְדָּר! 
אֵינוֹ פּוֹחֵד מִשׁוּם דָּבָר! 
מוּכָן לָצֵאת לִתְעוּפָה 
בַּמְרוֹמִים מֵעַל חֵיפָה!!"
אֲבָל כְּדֵי שֶׁלֹּא יִפֹּל,
(הֲרֵי לָעוּף אֵינוֹ יָכֹל..)
אָז אִמָּא אַנְקוֹרָה תִּשְׁמֹר
עַד שֶׁיִּגְדַּל קְצָת, הַגִּבּוֹר...

לצפיה ב-'האנקור - מילים: אנדה עמיר לחן: יצחק אדל'
האנקור - מילים: אנדה עמיר לחן: יצחק אדל
18/11/2017 | 07:56
9
5

על הגדר קפץ אנקור,
אנקור קטן,
אנקור אפור

קפץ, קפץ,
ניתר לו פה ושם -
פיתאום פרח
ונעלם!
לצפיה ב-'"מאה ושש דרוריות חביבות" / סמואיל מרשק ודניאיל חארמס'
"מאה ושש דרוריות חביבות" / סמואיל מרשק ודניאיל חארמס
18/11/2017 | 08:28
8
4
"מאה ושש דרוריות חביבות" מאת סמואיל מרשק ודניאיל חארמס, תרגמה: עינת קידר, איירה: הילה חבקין, הוצאת עם עובד.

מ'עכבר העיר': "האינדבידואליות ושימורה בתוך היחד העסיקו את סמואיל מרשק ודניאיל חארמס, סופרים  שפעלו ברוסיה בראשית המאה שעברה, שסיפורם לפעוטות "מאה ושש דרוריות חביבות" ראה אור באחרונה בעברית, בתרגומה של עינת יקיר. זהו סיפור מלא חן על מאה ושש ציפורי דרור החיות יחדיו בסימביוזה משפחתית מאושרת ועושות הכל יחד – מנקות, מבשלות, מנגנות, מטיילות וישנות, אך כל אחת מהן לוקחת חלק שונה בעשייה ועושה זאת בסגנונה היא: "זו מערבבת, זו מנגבת, זו מצננת, זו ממתינה. זו בודקת, זו מחלקת, זו מלקקת, זו מפנה". איוריה הצבעוניים ומלאי החיים של הילה חבקין מוסיפים עוד נדבך לאיזון בין הפרט לכלל שמבטא הספר, שכן בכל כפולת עמודים מצויירות הציפורים כשהן לבושות בבגדים באותם גוונים, אך כל אחת מהן לובשת אותם בדוגמה וסגנון אחרים, מה שיוצר הרמוניה וויזואלית, לצד מגוון חזותי מעניין ומעורר. התרגום של יקיר הוא חגיגה של עברית קלילה, עשירה ומחורזת היטב שתגרום לפעוטות להתאהב בציפורים הפעלתניות, ואילו העובדה ששיר הלל כזה ל"אני" שבתוך ה"אנחנו" נכתב תחת שלטונם של לנין וסטאלין מאיר את הספר באור חתרני ומסקרן, שימשוך גם את לבם של ההורים המקריאים."

לצפיה ב-'דְּרוֹר לַדְרוֹר / נירה הראל'
דְּרוֹר לַדְרוֹר / נירה הראל
18/11/2017 | 08:36
7
7
"יוֹם אֶחָד בְּאֶמְצַע  הַחֹפֶשׁ הַגּדול, שָׁכְבָה אָסְנַת עַל הַשָּׁטִיחַ ודִפְדפה בְּחוֹבֶרֶת מצוּיֶרת.לפתע נִכְנְסָה לָחֶדֶר מִבְּעד לָחַלּוֹן הַפָּתוּחַ, לַהֲקָה שֶׁל דרורים, כָּךְ פִּתְאֹם בְּאֶמְצַע הַיּוֹם.
אָסְנַת הָיְתָה מְאֹד מֻפְתַעַת. הִיא לֹא הֵעֵזָּה לָזוּז וְהִמְשִׁיכָה לִשְׁכַּב עַל הַשָּׁטִיחַ וְהִבִּיטָה בַּצִּפרִים הַמִּתְעוֹפְפִים בְּחַדְרָהּ. שָׁכְבָה וְחִכְּתָה לִרְאוֹת מָה יִקְרֶה.
פִּתְאֹם צִלְצֵל מִישֶׁהוּ בדלת,והדרורים נִבְהֲלוּ וּפָרְחוּ להן,כולם בְּבַת– אַחַת.
רַק דְּרוֹר אֶחָד קְטַנְטַן נִשְׁאַר וּמֵרֹב בֶּהָלָה הוּא נִדְחַק מֵאֲחוֹרֵי הפּסַנתֵּר,ולא הִצְלִיחַ לָצֵאת.  הוּא נִפְנֵף בִּכְנָפָיו בְּכָל כֹּחוֹ וְלֹא הִצְלִיחַ לְהֵחָלֵץ.
הדרורים הָאֲחֵרִים עָמְדוּ עַל מַעֲקֶה הַמִּרְפֶּסֶת וְצִיְּצוּ לְכיווּנוֹ.
צִיְּצוּ וְחִכּוּ לוֹ. אוּלַי בְּכָל זֹאת יַצְלִיחַ? .. וּכשֶרָאוּ שֶׁהוּא אֵינוֹ יוֹצֵא עָפוּ לָהֶם וְהוּא נִשְׁאַר לְבַדּוֹ.
וְאָז קָמָה אָסְנַת,וּבִזְהִירוּת הִתְקָרְבָה אליו,וּבִזְהִירוּת נִגְּשָׁה אליו,בזְהִירוּת הושִיטָה יָד וְאָחֲזָה בּוֹ, בִּזְהִירוּת הוֹצִיאָה אוֹתוֹ וְלִטְּפָה אֶת רֹאשׁוֹ הַקָּטָן וְאֶת כְּנָפוֹ הפגוּעה.
אַחַר כָּךְ לָקְחָה אוֹתוֹ אֶל  ד"ר יוֹאְלִי,שֶמטַפֵּל בְּכָל בַּעֲלֵי הַחַיִּים הַחוֹלִים בַּסְּבִיבָה. הָרוֹפֵא חָבַשׁ אֶת הַדְּרוֹר הַפָּצוּעַ,ואָמַר לְאָסְנַת :" אִם תְּטַפְּלִי בּוֹ הֵיטֵב הוּא  יוּכַל לָעוּף בְּעוֹד כַּמָּה יָמִים.  אֲבָל  אָסְנַת לֹא רָצְתָה שדְרוֹרִי יָעוּף.
הִיא לָקְחָה אוֹתוֹ לְחדְרָה,ונָעִים הָיָה לָהּ לְהַבִּיט בּוֹ וּלְלַטֵּף אוֹתוֹ.
בְּתוֹךְ קוּפְסָא גְּדוֹלָה הִנִּיחָה צְלוֹחִית מַיִם וְקַעֲרַת גַּרְגִּירִים וְחִכְּתָה שֶׁיֹּאכַל ויִשתֶּה,וירְגִיש כְּמוֹ בַּבַּיִת .  עָבְרוּ יוֹמָיִים וְעוֹד יוֹמָיִים ודְרוֹרִי הִתְחִיל לְנַפְנֵף בִּכְנָפָיו. אָסְנַת רָאֲתָה שֶׁהוּא מְנַסֶּה לָעוּף   וְהֵבִינָה  שֶׁהוּא עָלוּל לִבְרֹחַ.
מָה לַעֲשׂוֹת? נִזְכְּרָה אָסְנַת בַּכְּלוּב הַיָּשָׁן  שבמחסן.פַּעַם   הָיוּ  בּוֹ תֻּכִּים וְעַכְשָׁו הוּא רֵיק.
"אַכְנִיס אֶת  דְרוֹרִי לַכְּלוּב  וְהוּא יִשאֵר שֶׁלִּי" חָשְׁבָה". וּפָתְחָה  אֶת דֶּלֶת הַמַּחְסָן כְּדֵי לְהוֹצִיא אֶת הַכְּלוּב.
וּפִתְאֹם – צִיּוּצִים וְצִפְצוּפִים וּמַשָּׁק כְּנָפַיִם! דְרוֹרִים! דְרוֹרִים בָּחָצֵר! לַהֲקַת הדְרוֹרִים חָזְרָה.  רָאֲתָה אָסְנַת אֶת הדְרוֹרִים הַמִּתְעוֹפְפִים סְבִיבָה וְהֵבִינָה.
" חֲבֵרִים שֶׁלְּךָ  בָּאוּ ,אַתָּה רוֹאֶה ?!?! הֵם לֹא שָׁכְחוּ אוֹתְך", אָמְרָה לדְרוֹרִי וְהוֹצִיאָה אוֹתוֹ מֵהַקּוּפְסָא.
וְהַדְּרוֹר ,בְּרֶגַע שֶׁנִּפְתַּח מִכְסֶה הַקּוּפְסָא נִתֵּר נִיתּור,דִילֵג דִילוּג,וּכְּבָר הָיָה עַל הַמַּעֲקֶה בֵּין חֲבֵרָיו. וְעוֹד רֶגַע פָּרְחוּ לָהֶם כּ
לצפיה ב-'המשך'
המשך
18/11/2017 | 08:40
6
3
וְהַדְּרוֹר ,בְּרֶגַע שֶׁנִּפְתַּח מִכְסֶה הַקּוּפְסָא נִתֵּר נִיתּור,דִילֵג דִילוּג,וּכְּבָר הָיָה עַל הַמַּעֲקֶה בֵּין חֲבֵרָיו. וְעוֹד רֶגַע פָּרְחוּ לָהֶם כֻּלָּם יַחַד וְנֶעֶלְמוּ מִן הָעַיִן.
"הָיָה לִי דְּרוֹר" אָמְרָה אָסְנַת לְיוּבַל אָחִיהָ וְעַכְשָׁו אֵין לִי"
" אֲבָל  עַכְשָׁו יֵשׁ לוֹ דְּרוֹר". אָמַר יוּבַל. וּשְׁנֵיהֶם צָחֲקוּ ."|

לצפיה ב-'סיפור 'הדרור' '
סיפור 'הדרור'
18/11/2017 | 08:42
5
6
"גוזל דרורים התגלגל ללול תרנגולות וגדל עם האפרוחים.
חי הגוזל עם האפרוחים וסיגל לעצמו את אורחות חייהם.
האפרוחים גדלו להיות תרנגולות והגוזל - לדרור.
יום אחד, פרץ שועל ללול והחל טורף את התרנגולות.
ברחו התרנגולות ורצו לכל עבר והדרור רץ עמן.
יצאה בת קול מהשמיים וקראה אליו:
"פרוס כנפיים, הנף אותן ועוף, אתה דרור, עוף, הצל את עצמך!".
הדרור החל מנענע בכנפיו, תחילה בחשש ואחר כך בביטחון רב יותר,
התרומם, עף והציל את נפשו."

לצפיה ב-'שיר חמוד.'
שיר חמוד.
18/11/2017 | 18:14
4
1
לצפיה ב-''
18/11/2017 | 18:53
3
1
לצפיה ב-'באלפי חלילים/נורית זרחי.'
באלפי חלילים/נורית זרחי.
19/11/2017 | 09:04
2
4
הגשם איננו מודיע,
מתי הוא יפתיע.
אך שני העצים הרזים בחצר
וגם שני הדרורים על הגג
וכיתת הקוצים בפינה
ושבלול הגינה,
מריעים לקראתו כעדת הוללים,
באלפי חלילים,
עד כי איש לא שומע
את בכי היתוש וקינת הנמלים.
לצפיה ב-'מתוך הסתיו הוא בעצם קונצרט/ לאה נאור.'
מתוך הסתיו הוא בעצם קונצרט/ לאה נאור.
20/11/2017 | 09:26
1
3
וכל הדרורים הקטנים
על הפיקוס מעבר לרחוב
שרים ש-ציף ציף וציף צף וציף ציף
ועושים זאת בעצם די טוב...
לצפיה ב-'המלקוש/לאה גולדברג.'
המלקוש/לאה גולדברג.
21/11/2017 | 10:04
''מה ארע מה קרה?''
משנתה בקן בלילה
הדרורה נתעוררה...
לצפיה ב-'מחבר "יומנו של חנון" עונה למבקרים, וחושף את תכנוניו להמשך:'
מחבר "יומנו של חנון" עונה למבקרים, וחושף את תכנוניו להמשך:
20/11/2017 | 08:59
4
ממש כמו גיבור סדרת הספרים שלו, ג'ף קיני היה ילד לא פופולרי שסבל מבריונות וספג כישלונות בדרך לתהילה. לרגל עשור ל"יומנו של חנון" הוא מגלה איך גורמים היום לילדים להרים עיניים מהמסכים, וחושף מתי הוא מתכנן להוציא את גיבורי הסדרה לגמלאות.

לצפיה ב-'בבית חלומותי '
בבית חלומותי
20/11/2017 | 08:27
1
4
בוקר טוב חברותי,בוקר צח 
מקדישה לכם הבוקר את השיר של נעמי שמר 

בבית חלומותי 
"אל בית חלומותי המסויד לבן 
הגפן תטפס ישר מן הבוסתן 
חרוב גם תאנה יהיו לי כמובן 
בבית חלומותי המסויד לבן "

לצפיה ב-'שיר נפלא '
שיר נפלא
20/11/2017 | 08:46
לצפיה ב-'סיפורו של אביר '
סיפורו של אביר
19/11/2017 | 20:42
15
אפילו דרקונים אוהבים סיפורים 
כתבה הלן דוקרטי 
איורים:תומס דוקרטי .
בהוצאת כנפיים -כתר /2017
יצא לראשונה ב2016 
נדמה שאחת מהחברות יעל או הזרה הזכירו את הספר. 
 קראתי את הספר ונהנתי,הספר מותאם לגיל הצעיר ובו סיפור על אביר,
אביר שאינו שש אלי קרב,שאין בעייניו להט לוחמני,זהו אביר אחר,שקט ונעים הליכות,"חברותי ונחמד לכולם",מתרחק מקרבות וריבים,ובעת עיתותיו בידיו הוא מרבה בקריאת ספרים.אביר אוהב ספר כזה הוא.
דרך אגב הוא מופיע באיור בידיו ערמת ספרים עומד על גבו של דרקון גדול מימדים. 
הוריו עודדו אותו כיאה לאביר להלחם,והאביר "הוא לא הבין למה בכלל".
מצאו לו תפקיד אילוף דרקון,הוא סרב.ההורים לחצו,בידיו מסרו חרב ומגן והאביר  לדרכו יצא לא לפני שארז בין כליו ספרים והרבה .
בדרך הארוכה הוא פוגש יצורים משונים,מפחידים,מאימים,דוקרניים,
בינהם היה:גריפין לוחמני,טרול רעב,ודרקון זועף המפגש בינהם היה יכול להיות קטלני באחת עבור האביר .
אבל הוא מצא דרך לפייס אותם,בדרכו שלו.
האם הצליח תשאלו ? ומהי אותה דרך? 
מזמינה להכיר את הספר ולהנות

"וכך ליאו הפך לגיבור מקומי
לקרבות הוא יותר לא יצא {הניקוד -צירה צירה }
והוריו שהבינו, מרשים לו לקרוא
כמה ספרים שירצה "

סיפור בחרוזים,ובו ניגודים ,
ודרך שבה משפיעים על אויבים להיות צנועים, רגועים יותר, בהמשך,אולי גם לידידים. 
 ממליצה 
לצפיה ב-'דרך 'קורא בספרים'-סיפור מרתיח על מקרה שקרה השבוע בחוג לספרות'
דרך 'קורא בספרים'-סיפור מרתיח על מקרה שקרה השבוע בחוג לספרות
17/11/2017 | 08:14
2
19
באוניברסיטה העברית (מהפייסבוק): כתב סטודנט (שיר) "קודם פרסמתי סטטוס ארוך עם מיליון המלצות לעמודים וכו', ומחקתי אותו. למה? כי קרה משהו מול העיניים שלי, משהו שאיני יכול להתעלם ממנו. 
שיעור שדנים בו ביצירות ספרותיות, שיעור חובה בשנה א', מועבר על-ידי מרצה אחד. מתחילים בשיעור ואחרי שבע דקות לכל היותר, נכנסת גברת מאוד מאוד מבוגרת לכיתה. היא לגמרי תשושה ואיטית, לדעתי מעל גיל 85. 
היא נעמדת מול המרצה, פותחת פתק ושואלת האם מדובר בכיתה ככה וככה ובשיעור ככה וככה. המרצה עונה לה בחיוב. היא מבקשת את סליחתו על האיחור, היא הלכה לאיבוד בנבכי הפקולטה למדעי הרוח, ומבקשת רשותו לשבת ולהאזין לשיעור.
הוא שואל אותה האם היא סטודנטית רשומה לקורס (וברור לכולם שהיא עוד אחת מהזקנות שמגיעות לשמוע באופן חופשי). היא עונה שלא. הוא אומר לה שהוא מצטער אבל הוא לא מעוניין שיהיו בכיתה אנשים שאינם תלמידים רשומים. היא אומרת לו שהיא רק רוצה לשבת ולהקשיב ושהיא לא תפריע. הוא עונה לה שוב שאין לה רשות לעשות ככה ומתעקש שהיא תעזוב את הכיתה.
ברור לכולם וגם למרצה שהיא עשתה מאמץ אדיר להגיד להגיע. היא הגיעה מתנשמת למדי. הוא לא נתן לה אפילו לשבת, מול כל הכיתה הוא התעקש איתה שהיא תעזוב את הכיתה לאלתר. 
כולם שתקו. אישית הוכיתי באלם. היא מתנהלת בכבדות לדלת. מתחת למשקוף היא עוצרת, מסתובבת, ומבקשת ממנו שוב שיאפשר לה לשבת בשיעור, אומרת שהיא באה במיוחד והיא כבר כאן. 
ואדון מרצה 
מעיף אותה מהכיתה 
בלי לחשוב פעמיים.
"מתנצל, זה לא אישי, מדובר במדיניות שלי". 
ואחרי כל הנ"ל
הוא מנסה ללמד אותנו את השיר הזה של אבידן. 
קמתי ויצאתי בזעם מהכיתה וגם טרקתי את הדלת בכל הכוח שהיה לי. תלמידה אחרת עימתה אותו עם היחס הדוחה שלו לגברת מול השיר שהוא בדיוק מלמד אותנו. 
מתחרפן מהאטימות של אנשים! 
ומה אפשר לעשות? כלום בפיתה. פגשתי אותה אח"כ במקרה והיא גם התעקשה שלא אכתוב מילה לאף אחראי כלשהו. התביישה מאוד. הזמנתי אותה להצטרף לשיעור אחר שבו היא תתקבל בברכה. אבל מה עוד אפשר לעשות? להרוס את האקדמיה ולבנות מחדש?"

לצפיה ב-'השבוע לפני 166 שנים ראה אור הספר מובי דיק. הנה סרט דוקומנטרי'
השבוע לפני 166 שנים ראה אור הספר מובי דיק. הנה סרט דוקומנטרי
17/11/2017 | 08:27
1
9
סרט דוקומנטרי על גדולתו של הספר (וידאו, אנגלית-דרך 'קורא בספרים'):https://www.youtube.com/watch?time_continue=2607&a...

לצפיה ב-'מובי דיק '
מובי דיק
19/11/2017 | 19:27
3
בצעירותי ראיתי את הסרט ,יש תמונות שהן עדין חרוטות בי 
איזה סרט !
לצפיה ב-'איש ושמו אריה /2017 '
איש ושמו אריה /2017
19/11/2017 | 10:38
21
יונה טפר
 "איש ושמו אריה"
ספר שממומלץ בכול כיתה וכיתה,ספר שאסור להחמיץ לבני הנעורים הצעירים
והבוגרים יותר.
ספר שיש לו חשיבות אדירה,בהעברת המידע והידע על מה שהתחולל כאן 
לפני קום המדינה ובמלחמת השחרור.
ספר המספר על האיש אריה,אחיו של יגאל בעלה של יונה טפר,איש שלחם  בקרבות עקובים מדם ללוא מורא ללוא פחד,וכדבריו וכפי שהתוודה בפני אחד מחבריו ":  ..שהוא מרגיש שמשהו אצלו לא בסדר,כי הוא לא מפחד.הוא אפילו חשב שעליו להסתיר את זה"עמוד 152. 
אריה היה איש אמיץ ושתקן,איש נחוש ומעשי,איש בעל אחריות ותושיה.לוחם רציני ואחראי,שניהל,גם לקח פיקוד,החליט החלטות בקרבות רבים ולחם בחירוף נפש.כך  תבינו שאת הספר קשה לעזוב מהיד.
בדרך מקרה מתגלה פתק בעל תוכן מיסתורי,המעורר את סקרנותו של אלון הנכד. הנכד "מנסה לפענח את תוכנו המסתורי".
סבא יגאל נכנס לתמונה מספר ומשתף,על המלחמות ועל אריה אחיו.מספר וחוזר בעינים עצובות לתקופה ההיא,מספר מה היה שם דקה אחר דקה,אירוע רודף אירוע.כדוגמא 
"בשעה 17 .ארבעים וחמש,הוא{אריה} שידר "אם לא תגיע עזרה תוך חצי שעה ,אין לנו תקווה- שיירת נבי דניאל,
והילדים נצמדים לסבא צמאים בסקרנות,בענין למוצא פיו.
 דרך בורמה,הלחימה העיקשת של הפלחמניקים לשמור על דרך פתוחה לירושלים, קרבות גוש עציון,קרב נבי דניאל,ליל הגשרים,קרב ג' בשבט,סיפור גבורתם של הל"ה,קרבות שהתנהלו נגד המוני ערבים,עם קשיים רבים,עם אבדות בנפש,ואריה אחיו ששם היה,ושם בתוך הקרבות לא נח ולא שקט נלחם.סבא יגאל סיפר והסביר ופירט,והילדים הקשיבו בדריכות ובריכוז .   
הפרטים ההיסטורים,הצבאיים,סיפורי הלוחמים,דרכו הלוחמנית הנועזה,האמיצה של אריה טפר מעלים את סיפורי הקרבות והופכים אותם:לחיים,קרובים,מדוייקים.
לא דמותם של הלוחמים ישכחו,לא הקרבות והמקומות,לא גורלו הטראגי של זרובבל הורביץ פורץ המחסומים,לא דמותו של אריה תשכח,לא הקרבות הקשים במיוחד בהם לקח חלק פעיל,מלא,ומכוון.אריה נלחם במלוא כוחו,בלוא לותר- כאריה,למען המדינה. 
כן כול זה היה.וצריך לדעת וצריך להכיר וצריך להבין . 
 ליונה טפר הסופרת תודה על הספר הכתוב בשפה יפה,ודרך העברת החומרים ,כדוגמא - *מהווה לעבר,*תאור מקומות האירוע,*כתב חידה,*שאלות ותשובות,*תחושות ורגשות של המספר משפחתו וסביבת שומעיו,*עדויות ,ו*תמונתו של אריה וחבריו אלו שפרצו את דרך בורמה,
כך קל יותר:להכיר,לדעת,להבין,לזכור את מה שקרה כאן לפני 70 שנה ויותר.

ממליצה במיוחד  

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו