לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אקווריומים ודגי נוי

ברוכים הבאים לפורום תפוז.
מרכז המידע הגדול בישראל להקמת אקווריומים בריכות דגים ונוי . פורום זה   נועד לתת מענה לבעלי אקווריומים בריכות נוי למתחילים המעוניינים בהקמה ובכלל. הפורום מכיל מאגר מאמרים מקצועיים שלי בניסיון של 50 שנה , בתנאים הקשים של ארצנו וכמובן פורום מקצועי המטפל בכל האספקטים של הקמת בריכות דגים ואקווריומים - הקמה,  תחזוקה וטיפול שוטף וכן תשובות בנושאי צמחי מים וגדה. לכל שאלה תקבלו תשובה מקצועית . הפורום הוא המשך ישיר לניסיון האישי שלי של 50 שנה בגידול דגים
הייתי הראשון בארץ שגידל דגי נוי טרופים ליצוא וכן היה לי מפעל ליצור אקווריומים הראשון בארץ .
בזכות הידע שלי פורום תפוז המחודש בהנהלתי יתן את התשובות המקצועיות ביותר לכל שואל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אקווריומים ודגי נוי

ברוכים הבאים לפורום תפוז.
מרכז המידע הגדול בישראל להקמת אקווריומים בריכות דגים ונוי . פורום זה   נועד לתת מענה לבעלי אקווריומים בריכות נוי למתחילים המעוניינים בהקמה ובכלל. הפורום מכיל מאגר מאמרים מקצועיים שלי בניסיון של 50 שנה , בתנאים הקשים של ארצנו וכמובן פורום מקצועי המטפל בכל האספקטים של הקמת בריכות דגים ואקווריומים - הקמה,  תחזוקה וטיפול שוטף וכן תשובות בנושאי צמחי מים וגדה. לכל שאלה תקבלו תשובה מקצועית . הפורום הוא המשך ישיר לניסיון האישי שלי של 50 שנה בגידול דגים
הייתי הראשון בארץ שגידל דגי נוי טרופים ליצוא וכן היה לי מפעל ליצור אקווריומים הראשון בארץ .
בזכות הידע שלי פורום תפוז המחודש בהנהלתי יתן את התשובות המקצועיות ביותר לכל שואל.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אקווריום ודגי נוי . 
בפורום זה נדון בכל הקשור באקווריומי מים מתוקים , מלוחים , צמחיה וכל הקשור לדגי נוי ובריכות.

המשך >>

לצפיה ב-'בוטייה ליצן'
בוטייה ליצן
28/04/2017 | 10:54
1
24
שלום רב,
כזכור, יש ברשותי אקווריום בעל נפח של 131 ליטרים. האקווריום מכיל: 9 מיקס ציקלידים קטנים למדיי (6-8 ס"מ להערכתי), נקאי אחד בגודל בינוני (10-12 ס"מ להערכתי) ואתמול הכנסתי 4 בוטייה ליצן (5-6 ס"מ להערכתי).
הכנסת הבוטיות עברה בשלב זה בהצלחה - שיניתי את המסלעה, הכנסתי את הבוטיות לאקווריום בחושך וכיסיתי אותו משך הלילה במגבת. נכון להבוקר, הבוטיות חיוניות, שוחות יחדיו ובעלות צבעים חדים.

השאלות:
1. כיצד להאכיל את הבוטיות? האם לחפש חלזונות לבנים בגינה ולהכניס לאקווריום? האם ניתן לרכוש חלזונות / מזון ייעודי לבוטיות? האם ניתן להשתמש במזון של הציקלידים (לתת יותר אוכל)? האם להשתמש במזון של הנקאי (טבליות וירקות)?

2. אני עדיין נתקל בקשיים לגרום למלפפון ולחסה לשקוע, שעה שאני מאכיל את הנקאי. ניסיתי לקשור את הירקות לאבן באמצעות גומייה ולהשליך לאקווריום, ואולם, זה לא נוח.
האם ניתן לקשור את הירקות לחולץ בקבוקי יין, אשר עשוי מפלדת אל חלד? האם החולץ עשוי לפלוט רעלים לאקווריום? האם ישנה שיטה אחרת?

תודה רבה ושבת שלום,
ארז
לצפיה ב-'התשובות לשאלות'
התשובות לשאלות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/04/2017 | 23:16
2

השאלות:
1. כיצד להאכיל את הבוטיות? האם לחפש חלזונות לבנים בגינה ולהכניס לאקווריום? האם ניתן לרכוש חלזונות / מזון ייעודי לבוטיות? האם ניתן להשתמש במזון של הציקלידים (לתת יותר אוכל)? האם להשתמש במזון של הנקאי (טבליות וירקות)?
תשובה : חלזונות הם המזון של הבוטיה (דגים אלו ניזונים מבשר.).
תחליפי מזון   זה תולעי דם  קפואות או כל מזון בשרי שגם חלק מדגי הציקליד ניזונים מהם.

2. אני עדיין נתקל בקשיים לגרום למלפפון ולחסה לשקוע, שעה שאני מאכיל את הנקאי. ניסיתי לקשור את הירקות לאבן באמצעות גומייה ולהשליך לאקווריום, ואולם, זה לא נוח.
האם ניתן לקשור את הירקות לחולץ בקבוקי יין, אשר עשוי מפלדת אל חלד? האם החולץ עשוי לפלוט רעלים לאקווריום? האם ישנה שיטה אחרת?

תשובה : קשור את החסה/מלפפון אל אבן את האבן או חולץ הבקבוקים לחוט דייגים הכנס למים ולאחר שאכלו משוך את חוט הדייגים עם האבן למעלה.

לצפיה ב-'תמותה באקואריום'
תמותה באקואריום
23/04/2017 | 20:35
1
9
היה לי אקואריום עם ציקלידים שמסרתי אותם ובמקומם יש לי עכשיו דגים "רגילים" כמו מולים, סקלרים וכדומה.
חלק מהדגים שקניתי מתו.
יש לי חשד שהדבר נגרם בגלל החלפת מים שעשיתי בלי תוסף אנטי כלור.
מה דעתכם ?
לצפיה ב-'ציקלידים שמסרתי אותם ובמקומם'
ציקלידים שמסרתי אותם ובמקומם
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 07:44
9
בוקר טוב אייל.
רק לידיעה סקלר הוא גם ממשפחת הציקלידים 
ואהבתי את הדגים ה"רגילים" 
שאלה ? מדוע החלפת מים את זה לא כתבת.
תשיב לשאלות כולל מה מכיל האקווריום שזה פילטר.מצע.מזון. חימום. סה''כ 
והחשוב זה איזה דגים מתו .
ספר מה שאתה יכול ואז תקבל תשובה מנומקת.
לצפיה ב-'אוכל לדג מנקה'
אוכל לדג מנקה
12/04/2017 | 22:07
5
16
בהמשך להודעותיי הקודמות, רכשתי לפני כ - 3 שבועות דג מנקה, זאת בשל הצטברות מאסיבית של אצות באקווריום. בשל חשש מתקיפתו,  נרכש דג מנקה, כאשר הינו גדול במקצת מהציקלידים. 
לפני מספר ימים מצאתי בבוקר את דג המנקה מת. לא ראיתי סימני נשיכות של הציקלידים על גוף דג המנקה.
אציין, כי במשך כל התקופה לא האכלתי כלל את דג המנקה. הבנתי משיטוט ברשת, כי שגיתי שלא נתתי לדג המנקה אוכל ייעודי.
משכך, רכשתי דג מנקה חדש באורך של כ - 12 ס"מ וכן אוכל ייעודי בשבילו - טבליות / צ'יפס, אשר שוקעות, מתרככות במגע עם המים ומתמוססות תוך 24 שעות.
להפתעתי, למרות גודל הטבליה, הציקלידים רבים על הטבליה, תופסים אותה בפיה ולמעשה אוכלים אותה באופן כמעט מיידי.
ניסיתי לתת את הטבלייה כחצי שעה - שעה, לאחר "כיבוי אורות", ואולם ללא הואיל (את הציקלידים אני מאכיל מוקדם בבוקר).
בינתיים, בלית ברירה, אני מאכיל את הנקאי במלפפון אותו אני מכניס לאקווריום ודואג שיישאר שקוע בעזרת אבן. 
האם ישנו פיתרון? האם להתחיל להאכיל את הציקלידים בערב ובמועד האכלתם להאכיל גם את הדג המנקה?

לצפיה ב-'האכלת דג חתול.'
האכלת דג חתול.
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2017 | 12:02
4
19
חג שמח ארז .דג מנקה את מה או מנקה ? הוא אוכל אצות על ידי גירוד ומציצה 
לכן אקווריום שאין בו אצות אין להכניסו.
את המזון היעודי לו יש להכניס לאקווריום בחושך מוחלט דג זה פעיל בלילה.
אתה יכול להוסיף גם עלה חסה שטוף וחלוט במים רותחים לכמה שניות זה עדיף על המלפפון.
לצפיה ב-'דג מנקה'
דג מנקה
13/04/2017 | 15:58
3
16
חג שמח, צלי.

הכנסתי את הדג המנקה, לאחר שהצטברו באקווריום אצות כתומות (בעיקר על האבנים וצינור החמצן ומעט על הזכוכית). 
הכנסתי עלה חסה חלוט וקיבעתי אותו למצע האקווריום בעזרת אבן. לאחר מספר שעות, הבחנתי כי דגה המנקה לא אכל ממנו.
האם יש להכניס את עלה החסה, ללא קיבוע לקרקעית?

בנוסף, הלילה הכנסתי מלפפון ותקעתי בו בחוזקה 2 טבליות של האוכל הייעודי. הדג המנקה התענג על הארוחה.
האם אני חייב להאכיל באוכל ייעודי את הדג המנקה או שמספיק לו מלפפון / חסה?

שאלה נוספת:
אזכיר, כי האקווריום שלי הינו בעל נפח 131 ליטר. האקווריום מכיל 9 ציקלידים קטנים באופן יחסי (6-8 ס"מ להערכתי כ"א). נדמה שהאקווריום מאוזן, המים צלולים, והדגים על פניו בריאים ורעבים רוב הזמן...
ברצוני להכניס 2-4 דגים נוספים. חשבתי להכניס 2-4 פרטים של בוטיה ליצן. מה דעתך? אם לא, יש לך אלטרנטיבה אחרת?

תודה רבה.
ארז

ארז
לצפיה ב-'האם אני חייב להאכיל באוכל ייעודי '
האם אני חייב להאכיל באוכל ייעודי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2017 | 19:52
2
11
חג שמח ארז
לא חייב מספיק החסה/מלפפון 
ותצ'פר כל כמה ימים עם טבלית המזון היעודי 
לצפיה ב-'שקיעת החסה והמלפפון'
שקיעת החסה והמלפפון
13/04/2017 | 20:14
1
14
צלי, תודה.
1. איך אני גורם לשקיעת החסה והמלפפון, מבלי להכניס מידי יום את הידיים שלי לאקווריום עד הקרקעית (בימים האחרונים קיבעתי את החסה והמלפפון לתחתית האקווריום באמצעות הנחת אבן עליהם)?
2. האקווריום שלי הינו בנפח של 131 ליטרים. האקווריום מכיל 9 ציקלידים קטנים באופן יחסי (6-8 ס"מ להערכתי כ"א). נדמה שהאקווריום מאוזן, המים צלולים, והדגים על פניו בריאים ורעבים רוב הזמן...
ברצוני להכניס 2-4 דגים נוספים. חשבתי להכניס 2-4 פרטים של בוטיה ליצן. מה דעתך? אם לא, יש לך אלטרנטיבה אחרת?
שוב, תודה רבה.
ארז

לצפיה ב-'איך אני גורם לשקיעת החסה והמלפפון'
איך אני גורם לשקיעת החסה והמלפפון
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2017 | 22:29
14
קושר לאבן עם גומייה ומשליך לאקווריום.
לאחר שסיימו להוציא עם רשת עם ידית ארוכה ואו מלקחיים המיועדים לכך .
לגבי דגי הבוטיה ליצן ממש טוב לצרף אותם אבל בחושך
יש להאכיל אותם בשבלולי גינה לבנים (רצוי מאוד) 
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:00
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'דג קרב?'
דג קרב?
07/04/2017 | 11:18
1
24
היי, אני רק שאלה,
קיבלתי אקווריום עם דג לא ברור איזה
רוצה להוסיף לו דג זהב, בינתיים הפרדתי אותו לכלי אחר
אולי מישהו יזהה ויגיד אם הם מתאימים ביחד

לצפיה ב-'קיבלתי אקווריום עם דג לא ברור'
קיבלתי אקווריום עם דג לא ברור
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2017 | 22:13
19
שם הדג הוא רוזיברב והוא זכר  
דג תוקפן   ויסתדר טוב עם דג זהב עד שיגמור לאכל אותו.
חג שמח
לצפיה ב-'סוג טוף והחלפות מים'
סוג טוף והחלפות מים
25/03/2017 | 17:20
3
29
שבוע טוב,
1. בהמשך להודעות הקודמות, איזה סוג טוף צריך להוסיף לפילטר? האם יש לשטוף את הטוף טרם הכנסתו לפילטר כדי שלא יצבע את המים בחום? האם צריך להרתיח את הטוף טרם הכנסתו לפילטר?
2. האקווריום שלי פעיל כחודשיים, מכיל 131 ליטר ומאכסן 9 ציקלידים ודג מנקה בינוני. האם אני נדרש להחלפות מים? באיזו תדירות? כמה מים להחליף בכל פעם? איך אני מכניס מים חדשים מהברז? האם יש להשתמש באנטי כלור?
אציין, כי עד עתה וכל כשבועיים מפלס המים ירד קצת כתוצאה מאידוי. משכך, הכנסתי מים רגילים מהברז לאקווריום. האם טעיתי?
תודה רבה ושבוע טוב.
ארז

לצפיה ב-'בהמשך להודעות הקודמות'
בהמשך להודעות הקודמות
26/03/2017 | 19:39
2
9
שבוע טוב,
1. בהמשך להודעות הקודמות, איזה סוג טוף צריך להוסיף לפילטר? האם יש לשטוף את הטוף טרם הכנסתו לפילטר כדי שלא יצבע את המים בחום? האם צריך להרתיח את הטוף טרם הכנסתו לפילטר?
תשובה : גודל הטוף בינוני בגודל גולות,אין צורך בשטיםה רק לנער שהאבק יצא וגם לא להרתיח.
2. האקווריום שלי פעיל כחודשיים, מכיל 131 ליטר ומאכסן 9 ציקלידים ודג מנקה בינוני. האם אני נדרש להחלפות מים? באיזו תדירות? כמה מים להחליף בכל פעם?
שובה : ממש אין כל צורך בהחלפת מים שבועית אלה רק פעם בשלושה חודשים שליש מים . באם את מפצה במים החסרים במי עדן או אחר גם את ההחלפה אתה יכול לא לעשות.
איך אני מכניס מים חדשים מהברז? האם יש להשתמש באנטי כלור?
תשובה : לא רלוונטי 
אציין, כי עד עתה וכל כשבועיים מפלס המים ירד קצת כתוצאה מאידוי. משכך, הכנסתי מים רגילים מהברז לאקווריום. האם טעיתי?
תשובה : ממש לא 

לצפיה ב-'תודה רבה ושאלה נוספת - ניקוי המצע'
תודה רבה ושאלה נוספת - ניקוי המצע
26/03/2017 | 20:37
1
7
האם אני נדרש לנקות את המצע באמצצעות שואב רפש / באופן אחר או שניתן להסתמך על הפילטר?

ושוב, המון תודה על התשובות זה לא מובן מאליו.
לצפיה ב-'שואב רפש '
שואב רפש
26/03/2017 | 21:00
14
כאשר ובאם יש צורך לשאוב רפש עשה זאת .
רפש נוצר מעודפי מזון .
לצפיה ב-'עדכון - הוספת ציקלידים לאקווריום פעיל ושאלה'
עדכון - הוספת ציקלידים לאקווריום פעיל ושאלה
17/03/2017 | 21:16
5
21
בהמשך להודעותיי הקודמות, ברצוני להודות לצלי. כזכור, האקווריום שלי בנפח 131 ליטר וכלל 5 ציקלידים קטנים יחסית.
היום בבוקר הוספתי לאקווריום 4 ציקלידים נוספים, הגדולים במקצת מהציקלידים הוותיקים.
בעצתו של צלי, שיניתי לגמרי את המסלעה, טרם הכנסת הציקלידים החדשים. כמו כן, הכנסתי את הציקלידים החדשים בחושך מוחלט לאקווריום. בנוסף, כיסיתי את זכוכית האקווריום במגבת, ע"מ למנוע חדירת אור. לאחר כ - 6 שעות הסרתי את המגבת. ראשית, נכון לעכשיו, לכל הדגים שלום. שנית, אין גילויי אגרסיביות חריגים, למעט מרדפים ספורים. כרגע, האקווריום מכיל 9 ציקלידים ודג מנקה בודד.

השאלה:
יש לי פילטר פנימי של ג'אוול. המדובר בפילטר, אשר מכיל 5 ספוגים שונים.
האם לאור הגידול באוכלוסיית הדגים, עליי להוסיף פילטר חיצוני?

תודה!

י
לצפיה ב-'שינוי מדיית הפילטר '
שינוי מדיית הפילטר
18/03/2017 | 07:58
4
15

שבת שלום ארז.
ממש לא אין כל צורך לשנות , מה שכן מדוע רק ספוגים זה לא נראה ונשמע טוב.
רצוי מאוד שלפחות יהיה בפילטר שכבה אחת של אבני טוף גדולים שיאפשרו למערכת הביולוגית להתפתח . אתה יכול להכניס את הטוף לתוך גרב ניילון נשית לעשות קשר ולהכניס בין הספוגים יעלות הפילטר תעלה אין מונים 
ושוב לזכור כמות המזון של הדגים לא תעלה מעל 1% ביום ממשקל גופם של הדגים ורצוי פעם בשבוע לא להאכיל 

לצפיה ב-'ספוגים בפילטר'
ספוגים בפילטר
18/03/2017 | 11:44
3
12
צלי, שבת שלום.
המדובר בפילטר פנימי של חברת ג'אוול הגרמנית . הפילטר מכיל 4 ספוגים שונים:
1. ספוג המסנן חלקים גדולים יחסית.
2. ספוג המסנן זיהומים שלא ניתנים לפירוק ביולוגי.
3. ספוג המכיל מיקרואורגניזם הניזונים מניטריטים.
4.ספוג נוסף המאכלס בקטריות, אשר מטהרות את המים מזיהומים מזעריים. הספוג בעל שטח פנים גדול מאד, המאפשר לבקטריות להתרבות.

בנתונים שציינתי, האם את עדיין סבור כי עליי להכניס טוף לפילטר?

לצפיה ב-'בהחלט אפילו רצוי'
בהחלט אפילו רצוי
18/03/2017 | 16:58
2
10
בהחלט אפילו רצוי

לצפיה ב-'תודה רבה ושאלה נוספת'
תודה רבה ושאלה נוספת
18/03/2017 | 17:30
1
10
שאלה נוספת:
האם יש צורך בצמחייה טבעית / דקורטיבית לאקווריום?

*** מצ"ב תמונה של האקווריום
לצפיה ב-'צמחייה טבעית'
צמחייה טבעית
18/03/2017 | 18:39
12
דגים אלו יחסלו את הצמחייה.
לצפיה ב-'צלי שלום, האם ניתן לשים באקווריום 65 ליטר עם שני שליירים '
צלי שלום, האם ניתן לשים באקווריום 65 ליטר עם שני שליירים
14/03/2017 | 13:59
1
15
מסוג אורנדה גם 4 דגי גופי זכרים?, שמתי ואחרי יום שהם התחבאו מדגי הזהב נראה שהם התרגלו ושטים בחופשיות, האם אתה צופה בעיות בעתיד?.
(הטמפ' 23 מעלות, אוכל שונה לשניהם).
אגב, הוצאתי אותם מאקווריום האחר (זה שבשאלה הקודמת), היות ורדפו בלי הפסקה אחרי נקבה אחת גדולה (כל שאר השרצים ששם שהם בגדלים שונים הם אפורים וקשה לי לזהות את מינם).
תודה.
לצפיה ב-'האם ניתן לשים באקווריום'
האם ניתן לשים באקווריום
15/03/2017 | 07:17
16
בהחלט אפשרי 
רק שים לב דגי השלייר מעדיפים מים קרירים
ומשריצים מים בטמפרטורת החדר 24 מעלות
לצפיה ב-'צלי שלום, אקווריום 30 ליטר:פילטר פנימי+פילטר פינה עם חמצן.'
צלי שלום, אקווריום 30 ליטר:פילטר פנימי+פילטר פינה עם חמצן.
05/03/2017 | 12:59
1
20
קניתי 4 נקבות, אחת שרדה, השריצה 3 זכרים ושתי נקבות, אחת מהם השריצה גם, בינתיים ה"סבתא" מתה, וה"נכדים" מתהוללים בינהם כך שהאקווריום מלא בנינים ובני נינים ושילשים ורבעים, ועוד לא נגמר.
ישנו עץ פלסטיק קטן במרכז (גזע דק ותפרחת עלים), מצע אבנים קטנות טבעי.
אני סומך על דילול טבעי, הכל נשאר באקווריום הזה ואני לא מעביר לתאי השרצה.
אך נראה שאין דילול, האקווריום הולך מתמלא.(לא ספרתי אך מעריך שיש כרגע  כ20- 30 דגים שמיעוטם בוגרים ה"נכדים" ,והרוב שרצים במידות גודל שונים).
אין לי למי למסור, וחנויות נמנעות מלקבל מאנשים פרטיים עקב חשש למחלות ממקור לא ידוע.
אין לי מקום לאקווריום גדול יותר.
אשמח לרעיונות.
תודה.
לצפיה ב-'אשמח לרעיונות'
אשמח לרעיונות
05/03/2017 | 21:10
21

הכוון הוא לתרומה לבתי ספר,גני ילדים, בתי אבות 
יברכו אותך 

לצפיה ב-'הוספת דגים לאקווריום פעיל + שכבה כתומה על אבנים'
הוספת דגים לאקווריום פעיל + שכבה כתומה על אבנים
03/03/2017 | 13:41
3
19
שבת שלום,

לפני כחודש רכשתי אקווריום 131 ליטרים ואכלסתי אותו ב – 5 ציקלידים קטנים. לשמחתי, הכל עבר חלק למדיי. האקווריום רגוע למדיי, מעט מרדפים ואין תקיפות משמעותיות.
ברצוני להכניס לאקווריום עוד 3-4 דגים. האם ניתן לצרף? אילו דגים אוכל לצרף? כיצד אוכל למנוע תקיפת הדגים החדשים ע"י הוותיקים? האם לרכוש דגים גדולים במקצת מהדגים הוותיקים, ע"מ להקטין את הסיכוי לתקיפתם?

כמו כן, חשבתי לרכוש דג "מנקה". האם רצוי? אם כן, באיזה גודל?

בנוסף, חלק מהאבנים המצויות באקווריום החלו להתכסות שכבה כתומה? מה זאת השכבה הכתומה? האם עליי לחשוש?
תודה מראש,
ארז

לצפיה ב-'לפני כחודש רכשתי אקווריום 131'
לפני כחודש רכשתי אקווריום 131
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2017 | 00:23
2
16
הכתמים הם אצות והכל בסדר.
צירוף דגים יעשה בחושך מלא כאשר אפשר להוסיף רק דגים ממשפחת הציקלידים.
ולפני יש לשנות מיקום חלק מהסלעים באקווריום.
דג חתול בשם פלקוסטומוס בגודל בינוני כ-6 ס"מ יעשה את העבודה.
מצרף תמונתו
לצפיה ב-'גודל הדגים החדשים'
גודל הדגים החדשים
04/03/2017 | 08:14
1
13
בנוגע לדגים החדשים, האם לרכוש ציקלידים גדולים במקצת מהחדשים? או שאין חשיבות לגודלם.

ושוב, תודה רבה על התשובות המחכימות.
לצפיה ב-'בנוגע לדגים החדשים,'
בנוגע לדגים החדשים,
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2017 | 11:38
17
שבת שלום ארז
רצוי להכניס דגים באותו הגודל ואפשרי קצת יותר גדולים 
אבל זכור את שינוי מיקום הסחעים לפני הכנסת הדגים בחושך מלא .
ספר לנו אחר מה קורה 
לצפיה ב-'פילטר חיצוני לאקווקיום'
פילטר חיצוני לאקווקיום
24/02/2017 | 17:01
1
26
פילטר חיצוני לאקווריום של 80 ס"מ
איזה פילטר ממליצים?

לצפיה ב-'פילטר חיצוני'
פילטר חיצוני
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2017 | 18:25
19
כל פילטר ולא חשוב איזה חברה כולם זהים .
רק לשים לב שנפח שטח הסינון יהיה גדול והספקו
לפחות כפול 2 מנפח המים באקווריום
לצפיה ב-'דגים '
דגים
06/02/2017 | 23:18
3
41
אני כבר יותר משבוע רואה את הדגי הזהב שלי למטה מדוע זה ?

יכול להיות שקר להם ?
אולי הם מפוחדים ?
הם כל הזמן צפופים כל הזמן במיוחד לקראת הערב .

אני חושש שהם יחזיקו מעמד .
תודה מראש .
לצפיה ב-'דגי זהב הם קרפיונים'
דגי זהב הם קרפיונים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2017 | 07:48
2
37
וקרפיונים חיים בכף במים קרים .
לדגים אצלך יש להם בעייה ואליך להכניס למים 
כף מלח בישול גס לכל 10 ליטר מים חד פעמית .
ולקבל תשובה יותר טובה אני חייב לדעת את כל הפרמטרים
של האקווריום והטיפול בו. 
חזור לכאן עם פרטים נוספים 
בהצלחה 
לצפיה ב-'צבי תוכל לכוון אותי '
צבי תוכל לכוון אותי
07/02/2017 | 11:10
1
38
ולהסביר לי בדיוק מה חשוב לך לדעת כדי שאוכל לתת פרטים יותר מדויקים .
עכשיו בדקתי את נפח האקווריום  שלי והוא 25 ליטר .
לא יודע איך חשבתי שהוא 60 .
מילאתי את כל האקווריום עד החלק השחור וקצת עליו .

ראיתי היום שדג אחד מחזר אני חושב כל הזמן מגיע מאחורי גד זהב אחר וכבוע על אותו אחד .

לצפיה ב-'לא יודע איך חשבתי שהוא 60 ליטר'
לא יודע איך חשבתי שהוא 60 ליטר
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2017 | 18:26
30
לא יתכן חיזור בעונת השנה הזו המים קרים .
לצפיה ב-'יש אישור רבני לניסויי-התעללות בדגים?'
יש אישור רבני לניסויי-התעללות בדגים?
07/02/2017 | 10:24
24
תחום הניסויים בבעלי חיים  "מכוסה" על ידי אישור רבני-דתי?   מי חתום על כל היתר והיתר?
לצפיה ב-'אקווריום חדש 40 ליטר. 5 גופים'
אקווריום חדש 40 ליטר. 5 גופים
04/02/2017 | 13:45
7
47
שלום רב.
בחמישי בבוקר שמתי 5 גופים באקווריום חדש 40 ליטר שהפעלתי לפני שבוע וחצי בערך.

שמתי עין על מולי בלון ורוצה להוסיף כמה.
השאלה מתי להוסיף איזה 6 כאלו.

תודה
לצפיה ב-'השאלה מתי להוסיף'
השאלה מתי להוסיף
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2017 | 17:46
6
38
אתה יכול בהחלט להוסיף כמה דגי מולי בלון 
אבל לפני זה אתה חייב להוציא אל מחוץ לאקווריום את הצינורית המסומנת בתמונה שצירפתי הצינורית הזו מחליפה את אבן האוויר ולנתק את האבן שבאקווריום .(לא לנתקה מהפילטר)
ובאם אתה מכניס את המולים עליך להוסיף לאקווריום כף מלח בישול גס לכל 10 ליטר מים וזאת משום שדגי המולינזייה הם דגים של מים שבורים . יש לעשות זאת יומיים לפני הכנסת המולינזייה...
לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
04/02/2017 | 18:16
5
14
התמונה מבלבלת. הצינורית מחוץ לאקווריום. היא מחוברת לפילטר משאבת אוויר שבתוך האקווריום.

חוץ משה יש לי משאבת חמצן חיצונית שמחוברת לצינור עם אבן חמצן בתוך האקווריום.

מקווה שהבהרתי.

תודה רבה
לצפיה ב-'ממש לא ברור לי'
ממש לא ברור לי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2017 | 21:55
4
14
הפילטר היה צריך להוציא אוויר דרך צינור הזרימה באם הצינורית הייתה מחוברת נכון וצידה השני מחוץ לאקווריום. ואז אין צורך במשאבת האוויר.
הסימון מראה שהצינורי בתוך המים ולא בחוץ... 
.
לצפיה ב-'הבהרות 2'
הבהרות 2
05/02/2017 | 10:18
3
11
אני לא מבין הרבה בתחום.

קניתי פילטר משאבת אוויר. הפילטר באקווריום. יש לו חיבור בתוך האקווריום שמחובר במקביל לצינורית שיונקת אוויר מחוץ לאקווריום. ובמקביל החיבור גם מוציא אוויר מחריץ שני בתוך האקווריום.

חוץ מזה יש לי מחוץ לאקווריום משאבת חמצן שמחוברת עם צינורית ואבן חמצן לתוך האקווריום ומוציאה בועות חמצן.

האם משהו לא מחובר נכון?

אחד הגופים הזכר שקניתי ביום חמישי משתולל ללא הרף.

תודה
לצפיה ב-'קניתי פילטר משאבת אוויר'
קניתי פילטר משאבת אוויר
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 17:40
2
19
האם תוכל לצלם או לתת לי את שם המשאבה שבמים .
ועוד כתבת ולא מובן לי
"ובמקביל החיבור גם מוציא אוויר מחריץ שני בתוך האקווריום."
האם הגופי רודף "משתולל"אחר נקבת גופי?

לצפיה ב-'תודה צלי עזר לי מאוד .'
תודה צלי עזר לי מאוד .
05/02/2017 | 21:23
10
לצפיה ב-'אעשה זאת מחר, הגופי משתולל'
אעשה זאת מחר, הגופי משתולל
05/02/2017 | 21:53
11
ללא קשר לנקבות.
הוא ממש באטרף.
שמתי את החצץ במים מלפני שבוע וחצי והם הדגים הראשונים באקווריום, סך הכל רק הזכר מתנהג בצורה כזאת לפי מה ששמתי לב.

המוכר אמר לי שזאת משאבת אוויר פילטר ושיונק מצינור חמצן מחוץ לאקווריום, ובתוך הקווריום יש לו חור ממנו הוא מוציא אוויר בעוצמה של 600..
לצפיה ב-'הרבה בועות באקווריום '
הרבה בועות באקווריום
02/02/2017 | 17:25
9
29
שלום לחברי הפורום .
לפני יומיים קניתי אקווריום 60 ליטר חדש עם פילטר עליון עם משאבה שגם נותנת אוויר .

מה שם לא ניראה לי אם זה תקין או לא , המאשבה זורקת הרבה אוויר (בועות ) אף על פי שצמצמתי את זרימת האוויר והאקווריום מתמלא בועות איך אני מצמצם את זה ?
לצפיה ב-'יש תמונה חברים '
יש תמונה חברים
02/02/2017 | 18:13
8
49
אני רוצה לצמצם את הבועות למראה צלול יותר .
לצפיה ב-' אני רוצה לצמצם'
אני רוצה לצמצם
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 11:57
7
33
1 להעלות את גובה המים עד כמה מילימטר מעל לקוו הפלסטיק השחור צייד לחץ האוויר ירד.
2 להוציא ולהחליף לטיבעי את המצע הצבעוני רעל למי האקווריום 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
03/02/2017 | 14:11
6
25
זה ממש קריטי ?
מדוע המים קופצים למערכת התאורה ? (תאורת לד)
וניראה כאילו יש כמו לחות כזו .
ואין לי שום דבר בפילטר מלבד הספוג השטוח .
האקווריום של חברת  minjiang .
לצפיה ב-'מדוע המים קופצים'
מדוע המים קופצים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 18:24
5
29
צלם לי דחוף את הפילטר מלמעלה ותקבל תשובה 
לצפיה ב-'שבוע טוב '
שבוע טוב
04/02/2017 | 21:09
4
23
כל הזמן מתאסף מים סביב המכסה .
לצפיה ב-'מתאסף מים סביב המכסה .'
מתאסף מים סביב המכסה .
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2017 | 21:59
3
21
האם העלת את גובה המים כמו שכתבתי ?
ובאם כן ויש עוד זרימה חזקה של אוויר סגור מעט את כניסת האוויר דרך הצינורית היוצאת מחוץ למים המחוברת אל משאבת המים שבאקווריום .
תודה ושבוע טוב 
לצפיה ב-'אוויר '
אוויר
05/02/2017 | 09:12
2
16
שבוע טוב , האקווריום מלא כמו שכתבתה לי , וגם וויסות האוויר ברמה הכי נמוכה .
מדוע עדיין יש קפיצות מים ותמיד המכסה מתמלא במים סביב .
תודה ושבוע טוב .
לצפיה ב-'האקווריום מלא כמו שכתבתה לי'
האקווריום מלא כמו שכתבתה לי
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 17:46
1
25
חסום את צינור היניקה שיוצא החוצה האוויר יסופק דרך הפילטר העליון בלבד וזה מספיק.
ועוד הכנס מתחת לספוג הלבן אבני טוף כך שהפילטר יהפוך ביולוגי ראה תמונה 
ראה קישור לפורום שלי 
לצפיה ב-'תודה עזר לי מאוד '
תודה עזר לי מאוד
05/02/2017 | 21:25
10
לצפיה ב-'מצרף תמונה'
מצרף תמונה
04/02/2017 | 13:56
29
לצפיה ב-'אקווריום חדש 40 ליטר. 5 גופים'
אקווריום חדש 40 ליטר. 5 גופים
04/02/2017 | 13:46
23
לצפיה ב-'מחלת מעיים?'
מחלת מעיים?
04/02/2017 | 12:09
2
24
אני חושב שהציקליד שלי חולה במחלת מעיים. כפי שרואים בתמונה המצ"ב, הרי שחוט חום ארוך משתרך מהבטן שלו.
מה עושים? האם להוציאו מהאקווריום? אני חושש שהוא ידביק את 5 הציקלידים הנותרים? יש תרופה? משהו שאני יכול לעשות?
האקווריום פעיל מס' ימים בודדים.
לצפיה ב-'אני חושב שהציקליד'
אני חושב שהציקליד
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2017 | 12:54
1
25
ממש לא הוא לא חולה 
באם ה"חוט" היה בצבע לבן או שקוף יש בעייה 
כרגע איך החברה אומרים הוא מחXבן
לצפיה ב-'תודה רבה. עזרתך בהחלט אינה מובנת מאליה.'
תודה רבה. עזרתך בהחלט אינה מובנת מאליה.
04/02/2017 | 15:55
8
לצפיה ב-'דקורציה לאקווריום'
דקורציה לאקווריום
02/02/2017 | 17:19
7
41
בהמשך לשאלותיי הקודמות, רכשתי אקווריום בנפח 131 ליטרים ואיכלסתי בו 6 דגי ציקליד קטנים. בבואי לרכוש את הדגים, סיפרתי לבעל חנות הדגים, כי עיצבתי את האקווריום באמצעות אבנים שאספתי בטבע וכן באצמעות ענף עבה מעץ הצומח בגינתי. יוער, כי שטפתי את האבנים והענף במים רותחים וכן במים זורמים מצינור, טרם הכנסתם לאקווריום (עוד בהיותו ריק ממים ודגים).
המוכר טען, כי עליי לרוקן את האקווריום ולהוציא את האבנים והענף. לדבריו, תוך שבועות בודדים עשויים הדגים לחלות מרעלים וגזים ולאחר מכן למות. המוכר המליץ לי להמתין ברכישת הדגים. לדבריו, עליי לעשות שימוש בדקורציה המותאמת לאקווריום.
האם טעיתי שרכשתי את הדגים, חרף אזהרות המוכר?
האם לרוקן את המים מהאקווריום ולאחר הוצאת האבנים והענף למלא אותו מחדש?

תודה!
לצפיה ב-' באמצעות אבנים שאספתי בטבע'
באמצעות אבנים שאספתי בטבע
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 09:11
6
30
עשית נכון בהחלט לגבי האבנים .
לגבי הענף מהעץ באם הוא לא היה יבש ומוחלט אתה חייב להוציאו.
יכול אתה להשתמש בשרגי ענפי הגפן רק שיהיו יבשים .
או בשורשי צמחים יבשים לשטוף ולהכניסם לארווריום.
לגבי המוכר חשוב בשנית באם להכנס לשם.
שבת שלום
לצפיה ב-'הענף של העץ'
הענף של העץ
03/02/2017 | 09:47
5
22
עמיחי, בוקר טוב.

גזמתי את הענף 3 שבועות לפני שהכנסתי אותו לאקווריום והשארתי אותו על הדשא הסינטטי בגינה.
מדובר בענף עבה במיוחד של עץ לימון, אשר נדרשו מספרי מתכת ארוכים מאד, ע"מ לגזמו.

האקווריום פעיל משך כשבוע והדגים נמצאים בו כ - 3 ימים.

האם להחליף את המים או שניתן להסתפק בהוצאת הענף? לחילופין, האם במקרה בו הענף היה כרות משך 3 שבועות, ניתן להשאירו באקווריום?

לצפיה ב-'האקווריום פעיל משך כשבוע והדגים נמצאים בו כ - 3 ימים'
האקווריום פעיל משך כשבוע והדגים נמצאים בו כ - 3 ימים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 11:53
4
17
יש להוציא את הענף מיידית.
את הדגים להשאיר 
איזה דגים הכנסתם ? 
לצפיה ב-'סוגי דגים'
סוגי דגים
03/02/2017 | 12:05
3
16
באקווריום אוסקר ו - 5 ציקלידים שונים. כולם קטנים בני חודשיים וחצי לערך.
לצפיה ב-'5 ציקלידים שונים'
5 ציקלידים שונים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 12:44
2
21
הכל בסדר רק שים לב לא לתת מזון מעבר ל-1% ממשקל גופם פעם ביום.
מעבר לכך הם לא צריכים.
 דרך אגב אוסקר ומושט הם גם ציקלידים
לצפיה ב-'חלוקי נחל מהגינה'
חלוקי נחל מהגינה
03/02/2017 | 14:28
1
17
תודה, עמיחי.
שאלה נוספת: באקווריום שלי מס' אבנים, אשר אספתי בטבע. ואולם, יש באקווריום גם מס' חלוקי נחל, אשר היו בגינה שלי. אציין, כי שטפתי את חלוקי הנחל גם כן במים רותחים ובזרם מים פושרים מהצינור.

האם להוציא את חלוקי הנחל או שאפשר להשאירם באקווריום.

אני מצרף תמונה של האקווריום ואשמח להערותיך המחכימות.

תודה!
לצפיה ב-'האם להוציא את חלוקי הנחל או שאפשר להשאירם באקווריום.'
האם להוציא את חלוקי הנחל או שאפשר להשאירם באקווריום.
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 18:16
27
השאר אותם הכל בסיידר לא להיות בלחץ 
שבת היום לך לנוח ולהנות מהאקווריום
לצפיה ב-'איזה דגים אפשר לשים ללא חמצן וחימום'
איזה דגים אפשר לשים ללא חמצן וחימום
31/01/2017 | 23:24
7
38
רציתי לשאול שאלה:
יש לי אקורים קטן תלוי על קיר..
בלי חמצן חימום ופילטר..
איזה דגים אני יכול לשים באקווריום??
לצפיה ב-'דגים מעושנים'
דגים מעושנים
31/01/2017 | 23:38
1
37
סלמון,מקרל.
לצפיה ב-'תשובות לשאלות של החובבים כאן'
תשובות לשאלות של החובבים כאן
01/02/2017 | 09:50
36
אדון אספרסו 2 היקר 
זו הפעם הראשונה והאחרונה אתה משיב בצורה זו 
הפורום כאן  שאני מנהל אותו לא יסבול תשובות כאלו ..
לכן הוזהרת 
לצפיה ב-'יש לי אקורים קטן תלוי על קיר.'
יש לי אקורים קטן תלוי על קיר.
01/02/2017 | 09:42
4
34
חשוב לי לדעת כמה מים באקווריום כדי לקבל תשובה רצינית
יש אפשרות להכניס דגי זהב קטנים אבל שוב כמה מים באקווריום ואז הסביר לך איך מה לעשות.בנתיים ראה מאמר שלי בנושא הזה  

הרבה שאלות נשאלות על ידי חובבי דגי נוי בהקשר להחזקה וטיפול לדגי זהב אשר מוחזקים בצנצנת עגולה או באקווריום קטן ללא כל אמצעי אוורור או פילטר .

בואו ונעשה סדר בעניין.

1 ראשית יש להכין את כלי הזכוכית שיהיה ממוקם על משטח חזק ויציב, 
כאשר כמות המים שבו היא לא פחות מאשר 5 ליטר מים.
יש לזכור שאין להרים את הכלי כאשר הוא מלא במים בגלל סכנת שבירה.

2 יש להכניס מים ממערכת סינון ביתי או מים קנויים מאחת מחברות המים.
באם אין אפשרות יש להוסיף למי הברז חומר בשם אנטי כלור אשר מפרק את הכלור מהמים.או להכין מים בכלי שיעמדו יומיים שלושה בתאורת שמש באם אפשר והכלור יתאדה וזה עדיף ..(או לבקש מהחנות שיתנו לכם כמות מים שהדג היה בו שיספיק לכלי הזכוכית.) 

3 להכניס לא יותר מאשר 2 דגי זהב אבל שיהיו קטנים ולא גדולים משום כמות 
החמצן הכפולה אשר הגדולים צורכים.

4 אין להאכיל את הדגים החדשים לפחות כמה ימים עד להתאקלמותם למים ולמקום החדש.

5 לאחר כמה ימים יש להתחיל להאכיל בכמות קטנה מאוד שיסיימו מיד את המזון.
באם לא אכלו יש להוציא את המזון , ולחזור למחרת בהאכלה חוזרת.

יש להאכיל בכמות אשר לא תעלה על 1% ממשקל גוף הדג (דג זהב קטן שוקל 10 גרם). חשוב מאוד לא להאכיל אותם לפחות יום בשבוע. (מזון דגי זהב צף)
עודף מזון אשר לא נאכל יגרום לזיהום המים ולמחלות דגים ולצורך ניקיון חוזר של המים .כל החלפת מים מקצרת את חיי הדגים.

חשוב ביותר הצורך להחליף את המים כשליש כל שבוע שבועיים . באם הדגים עולים לפני המים כדי לנשום אוויר יש צורך מיידית להחליף שליש. ואז יש להכניס כלי מפלסטיק להוציא מים ולהכניס חדשים. את המים החדשים יש להכניס כרשום בסעיף 2 זה נעשה בגלל חוסר פילטר או משאבת אוויר .

החשוב היותר זה כאשר אתם רוכשים את הדגים לשים לב שהדגים בריאים ופעילים וזה אומר עיניים מבריקות, לא חסרים קשקשים, כל הדגים מושלמים בסנפירים ועוד.
החשוב ביותר שהדגים אוכלים. באם הם לא אוכלים לא לרכוש אותם (דג חולה לא אוכל).
ושתיהנו מהאקווריום הקטן .

מנהל פורום זה 
מנהל פורום דגים ב-ynet
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2652-16824,00....
מנהל פורום אקווריומים ודגים בתפוז 
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forum ... number=1=2
אתר אקווה גן
http://www.aquagarden.co.il/

לצפיה ב-'הדגים יו מעוכבי גדילה!!!'
הדגים יו מעוכבי גדילה!!!
02/02/2017 | 11:59
3
18
ידוע לך שלשים דג זהב במיכל קטן זו התעללות!!!
הדג יה מעוכב גדילה, העיינים יגדלו יותר מייחס הגוף.
לצפיה ב-'"הדג יהיה מעוכב גדילה, העיינים יגדלו יותר מייחס הגוף."'
"הדג יהיה מעוכב גדילה, העיינים יגדלו יותר מייחס הגוף."
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2017 | 15:30
2
36
אבקשך ממך לתת הסבר מנומק לתשובתך שלדעתי הבאת אותה מאי שם 
ואבקש ממך מאמר בנושא שכתבת ולא אני מוריד את התשובה שלך.
לא הקבל תשובות כאלו ללא נימוק משכנע. 
לצפיה ב-'יש הוכחות לכך מאמר'
יש הוכחות לכך מאמר
02/02/2017 | 16:40
1
28
אני לא ממציא דברים!!! יש לי ניסיון 14 שנים ואני חבר בצוות בפישי.
לצפיה ב-'הפלת אותי מהכיסא'
הפלת אותי מהכיסא
02/02/2017 | 17:54
31

מאמר מטופש ולא רציני ולא מוזכר בו עיניים נפוחות 
מזה פישי ובמיוחד צוות פישי אני מכיר צוות לעיניין בחור .

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי צלי בירנבוים, חובב בעלי חיים עם ניסיון של שנים רבות. בעבר התעסקתי עם נחשים ואף ניהלתי חנות לממכר בעלי חיים. בשנת 1992 הקמתי את חוות אקווה גן בעקבו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

צלי בירנבוים- מנהל פורום אקווריומים ודגי נוי
מנהל פורום אקווריומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו