לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1612916,129 עוקבים אודות עסקים

פורום ראיית חשבון

פורום ראיית חשבון עוסק בכל הנושאים הקשורים למס הכנסה, מע"מ, פתיחת תיק ברשויות המס, הקמת חברה בע"מ, דיווחים לרשויות, הנהלת חשבונות ועוד. אורי עזרא הינו שותף במשרד קופרברג, עזרא ושות' - רואי חשבון. לאורי ניסיון רב במתן ליווי עסקים ברשויות המס, תכנוני מס, ביקורת דוחות כספיים, הכנת דוחות שנתיים למס הכנסה, פתיחת תיק ברשויות המס, הנהלת חשבונות ועוד. אנו מלווים את העסקים משלב הרעיון העסקי ועד לבשלותו ובעיקר בנושאים הפיננסים והמיסים.

משרד קופרברג, עזרא ושות'  חבר ברשת רואי חשבון בינלאומית Alliot Group .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראיית חשבון

פורום ראיית חשבון עוסק בכל הנושאים הקשורים למס הכנסה, מע"מ, פתיחת תיק ברשויות המס, הקמת חברה בע"מ, דיווחים לרשויות, הנהלת חשבונות ועוד. אורי עזרא הינו שותף במשרד קופרברג, עזרא ושות' - רואי חשבון. לאורי ניסיון רב במתן ליווי עסקים ברשויות המס, תכנוני מס, ביקורת דוחות כספיים, הכנת דוחות שנתיים למס הכנסה, פתיחת תיק ברשויות המס, הנהלת חשבונות ועוד. אנו מלווים את העסקים משלב הרעיון העסקי ועד לבשלותו ובעיקר בנושאים הפיננסים והמיסים.

משרד קופרברג, עזרא ושות'  חבר ברשת רואי חשבון בינלאומית Alliot Group .

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 פורום זה מיועד לעצמאיים ובעלי חברות אשר רוצים לשאול שאלות בנושאי מיסים, הנהלת חשבונות, דיווחים למוסדות, שאלות חשבוניות שוטפות.
הפורום אינו מיועד לפרסום של אנשי מקצוע. אין לרשום שמות של בעלי מקצוע בתחום (הן לשלילה והן לחיוב).
יש לשמור על כללי שיח נאות.

המשך >>

לצפיה ב-'דיווח על חסכון לכל ילד בהצהרת הון'
דיווח על חסכון לכל ילד בהצהרת הון
17/04/2018 | 14:07
7
האם אמורים לדווח על חסכון לכל ילד במסגרת הצהרת הון?
במידה וכן על איזה חלק נדרש לדווח והאם החברה שבה נמצא החסכון אמורה להנפיק אישור הצהרת הון בדומה לחסכונות פנסיוניים?
לצפיה ב-'עד מתי אפשר להגיש דוח שנתי 2017 עוסק פטור.'
עד מתי אפשר להגיש דוח שנתי 2017 עוסק פטור.
17/04/2018 | 06:24
2
7
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 08:10
1
11
אם יש לך מייצג (רו"ח) - עד סוף השנה
אם אין- אם אני לא טועה עד סוף מאי ובדר"כ הם מאריכים לעד סוף יוני
לצפיה ב-'באתר מס הכנסה '
באתר מס הכנסה
17/04/2018 | 08:31
7
כתוב עד 22/6 . למי ששולח דו"ח מכוון . (אינטרנט) 
לצפיה ב-'אני עצמאי מישנת 69 '
אני עצמאי מישנת 69
16/04/2018 | 22:11
3
14
כול השנים הגשתי דוחות שנתיים . וציינתי אשה עוזרת 
רצה הגורל אישתי ניפטרה .
אני נשוי בשנית עם אישה תיילנדית בעלת ת.ז. כתומה (תושב ארעי ) 
אני בן 72 עוד מעט , אישתי בת 45 
היא עוסק פטור הרווחים טובים . אני בקושי עשה כמה אלפי שקלים בשנה 
בדוח השנתי אפשר לציין בעל עוזר . כי אני בעצם עוזר לה נהסעות . מנהל לה את הספרים .חשבוניות מדפיס . ליפני 3 שנים קיבלתי החזר עבודה שלילת כ2000 ש"ח 
תודה לעונים 

לצפיה ב-'האים יש משהוא נוסף לה '
האים יש משהוא נוסף לה
16/04/2018 | 22:13
6
בהצהרה. שאין שאישה רגילה 
לצפיה ב-'מה השאלה?'
מה השאלה?
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 22:14
1
4
לצפיה ב-'השאלה '
השאלה
16/04/2018 | 22:16
7
האים יש מושג בעל עוזר . כמו אישה עוזרת .לקבל נקודות זיכוי 
ואיזה שומה אקבל. כמו לאזרח ישראל . או תושב ארעי זה שונה 
חתמתי בבנק על אי תשלום כפל מס 
לצפיה ב-'בעיה מול הבנק - סוחר מט"ח - לא מוכר כהכנסה'
בעיה מול הבנק - סוחר מט"ח - לא מוכר כהכנסה
16/04/2018 | 16:58
1
11

שלום,
ביקשתי לגרור משכנתא לנכס אחר ונתקלתי בתגובה בבנק,שההכנסות שלי ממסחר בשוק ההון אינן נחשבות כהכנסה אלא רק ההכנסות של אשתי,כי יש לה תלוש ממשרד החינוך.אני עובד אך ורק במסחר בשוק ההון ואין לי הכנסה או עבודה אחרת ( ועדיין בפריסה חודשית אני מרוויח יותר מאשתי) מה ניתן לעשות ? אני צריך להגדיר את עצמי כעוסק מורשה , עוסק פטור , עצמאי,על מנת "שיכירו" בהכנסותיי ? תודה רבה !

לצפיה ב-'ההבדל בין "סוחר" לבין "משקיע" '
ההבדל בין "סוחר" לבין "משקיע"
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 17:27
8
בוא נלך צעד אחורה...
אם המסחר בשוק ההון הוא כל מה שאתה עושה יתכן ואתה "נופל" בהתאם למבחנים בפסיקה.
ראה את הכתבה שלהלן:

למעשה, אם אתה רוצה אתה יכול לפתוח תיק במס הכנסה ולדווח על ההכנסה הנ"ל כרווח מעסק, כך אם תגש לבנק ותגיש להם את השומה אז אתה עצמאי לכל דבר ועניין ולא תהיה בעיה להכיר בהכנסה הזאת לצורך המבחנים לקבלת משכנתא.

ככל הנראה אתה זכאי להחזרי מס של לפחות כ- 6 אלף בשנה. (אם אתה לא מגיש דוחות שנתיים).

לצפיה ב-'מעבר מעוסק עצמאי פטור לשכיר'
מעבר מעוסק עצמאי פטור לשכיר
15/04/2018 | 21:13
2
10
שלום,
מאז שנת 2016 אני עובד כעוסק עצמאי פטור ממע"מ, ובחודש הקרוב אני עתיד להתחיל עבודה חדשה כשכיר. האם עליי לעדכן על כך את רשויות המס (מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ, וכו')? או שזוהי אחריות המעסיק החדש שלי? האם עליי לבצע את ניהול החשבוניות בסוף השנה הנוכחית כרגיל?

תודה!
לצפיה ב-'בדו"ח השנתי '
בדו"ח השנתי
15/04/2018 | 23:21
6
אתה מוסיף תלוש שמקבל מהמעביד . לרווחים בתור שכיר + עצמאי 
לצפיה ב-'סגירת עוסק פטור'
סגירת עוסק פטור
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 07:59
10
זה אחריות שלך.
לענין מס הכנסה ומעמ- אין עיניין לסגור עכשיו מאחר וגם ככה תדרשי לדווח דוח שנתי השנה כך שממליץ לחכות לסוף השנה ולראות לאן זה מתפתח...

לענין ביטוח לאומי- צריך לראות איך את מסווגת. כנראה שכדאי לך להחליף סיווג לעצמאי שאינו עונה להגדרה. למידע נוסף:
http://kuperberg.co.il/category/%D7%91%D7%99%D7%98...

לצפיה ב-'מילוי דוח 1301-אלו סעיפים אני צריכה למלא מבחינת'
מילוי דוח 1301-אלו סעיפים אני צריכה למלא מבחינת
15/04/2018 | 22:43
2
8
הכנסות והוצאות אם אני מתווכת נדלן?
מי יכול לעזור לי?
לצפיה ב-'מה שייך הוצאות הנסות ??'
מה שייך הוצאות הנסות ??
15/04/2018 | 23:23
5
כותבים את הרווח . השנתי  וזהוא . מה ששורלים ממלאים 
לצפיה ב-'נספח א'
נספח א
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 07:42
9
את צריכה למלא את נספח א ולרשום את הרווח בדוח השנתי.
אם את חייבת במס ממליץ לך להעזר באיש מקצוע מאחר ואת יכולה לחסוך הרבה יותר מעלותו.
אל תשכחי שיש גם 18% ביטוח לאומי
אם את רוצה, דברי איתי ואדריך אותך בקצרה
לצפיה ב-'התלוש הזה תקין? למה המס במינוס?'
התלוש הזה תקין? למה המס במינוס?
13/04/2018 | 19:40
8
18
לצפיה ב-'יתכן שכן'
יתכן שכן
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2018 | 21:38
7
14
מס הכנסה במינוס יכול לנבוע משינויים ביחס לחודשים קודמים בחישוב המס.

לצפיה ב-'אני מבין. ומה אם נכנס לי בפועל לחשבון 320 שקל, זה עדין תקין?'
אני מבין. ומה אם נכנס לי בפועל לחשבון 320 שקל, זה עדין תקין?
14/04/2018 | 11:13
6
9
לצפיה ב-'לא'
לא
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 19:29
5
8
אתה צריך לקבל בהתאם לנטו שלך!
לצפיה ב-'רק לצורך הבנה, מס הכנסה ישלים למעסיק את ההפרש?'
רק לצורך הבנה, מס הכנסה ישלים למעסיק את ההפרש?
15/04/2018 | 20:45
4
6
כי עבדתי בחודש זה בשווי 320 שקל, והמעסיק אמור לתת לי 924 שקל,
אז מי ישלים למעסיק את ההפרש?

לצפיה ב-'המעסיק ישלם פחות למס הכנסה'
המעסיק ישלם פחות למס הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 07:38
3
299
זאת אומרת שאם יש עובד שבגינו צריך לשלם אלף אז ישלמו למ"ה אלף פחות המס שלך
לצפיה ב-'הבנתי! תודה רבה לך! '
הבנתי! תודה רבה לך!
16/04/2018 | 07:50
2
3
לצפיה ב-'מלבד העובד, יש עוד גורם שמקבל את תלוש המשכורת?'
מלבד העובד, יש עוד גורם שמקבל את תלוש המשכורת?
17/04/2018 | 09:00
1
4
הנהלת החשבונות מוציאה תלוש משכורת רק עבור העובד או הם צריכים להעביר את התלוש לעוד גורם?
לצפיה ב-'בעקרון רק לעובד, אלא אם יש עניין בנושא לעוד גורם בחברה'
בעקרון רק לעובד, אלא אם יש עניין בנושא לעוד גורם בחברה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 10:56
1
לצפיה ב-'קבלה של עוסק פטור'
קבלה של עוסק פטור
15/04/2018 | 09:29
3
18
שלום,
סיכמתי עם מקום עבודה מסוים שאקבל שכר של 40 ש"ח לשעה + מע"מ (כשמדובר ב- 12 שעות שבועיות). הם מעסיקים אותי כעוסק פטור. עכשיו אני אמורה לבקש תשלום עבור חודש מרץ. אני לא יודעת מה לרשום בקבלה ובאופן מוזר גם הם לא. ביקשו שאברר. אז אודה לתשובתך. האם לרשום בקבלה:
40 ש"ח * 48 שעות בחודש = 1920 ש"ח. ללא מע"מ
(וכאן אני צריכה לשים לב שלא ישכחו מה רשום בחוזה וישכחו לשלם לי מע"מ).
או שעדיף לי לרשום:
46.8 ש"ח (שזה 40 ש"ח כפול 17% מע"מ) * 48 שעות בחודש. כולל מע"מ.
אשמח לתשובתך.
והאם אני יכולה בכלל לרשום: "כולל מע"מ) על קבלה של עוסק פטור?
תודה רבה !!!

לצפיה ב-'את שואלת שאלה כמו 1+1 '
את שואלת שאלה כמו 1+1
15/04/2018 | 10:43
12
אם את לא יודעת . איך את מנהלת ספרים .
כאשר פותחים תיק במע"מ . מסבירים על קצה המזלג מה זה עוסק פטור 
כך שהשאלה שלך מעט מוזרה 
לצפיה ב-'הפקת קבלה'
הפקת קבלה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 11:37
11
היי מיכל,
אם מדובר בעמותה, הם לא מזדכים על המע"מ ולכן את יכולה "לדרוש" את תוספת המע"מ, כמובן! שלא לצין כולל מע"מ כי זאת עבירה חמורה! אלא תציני תעריף שהוא כולל מע"מ כפול מספר השעות.
אם מדובר בחברה בע"מ או עצמאי (עוסק מורשה) אז תבקשי את המרכיב ללא מע"מ, כי אין מע"מ ולא יהיה מע"מ (הוא לא יקבל חזרה מע"מ ואת לא תעברי את מרכיב המע"מ לרשות המיסים- כי את עוסקת פטורה.

לפגישת ייעוץ בנושא, את מוזמנת להתקשר אלי.
לצפיה ב-'אם סיכמת + מע"מ '
אם סיכמת + מע"מ
15/04/2018 | 20:40
5
ואת לא עוסק מורשה ץ אז את צריכה לתת חשבון עיסקה ,שילמו . את נותנת קבלה 
כי מקום העבודה הוא עוסק מורשה .ומקבל את המע"מ בחזרה .
לכן את צריכה לתת רק X בחשבונית עיסקה  . מבלי להזכיר את המילה מע"מ . 
לצפיה ב-'עוסק פטור-קבלת מתנה כספית בהעברה בנקאית'
עוסק פטור-קבלת מתנה כספית בהעברה בנקאית
12/04/2018 | 13:55
11
15
שלום רב לכולם,
אני בלת עסק עצמאי פטור.
לאחרונה בגלל קשיים מסויימים חברה טובה החליטה לעזור לי ולהעביר לי במתנה כל חודש סכום שבין 1500-3000 ש"ח.
הסכום הועבר כמתנה ובהעברה בנקאית, ובפרטי ההעברה נכתב "חברת משפחה."
כמו כן מכרתי ציוד שלא קשור לעסק וגם תמורתו הועבר התשלום בהעברה בנקאית.
האם אני נדרשת להוציא קבלה ההעברות הללו?
מהי חובת הדיווח במקרה שכזה?
אודה על תשובתכם,
בתיה.
לצפיה ב-'גם על מתנות משלמים מס '
גם על מתנות משלמים מס
12/04/2018 | 22:44
10
18
להוצי מיקרה בודד. חתונה בר מיצווה . יתתר המתנות משלמים מס
הלוואי שתהייה לי חברה כזו . מ ת נ ו ת  איזה שאלה חיברת מעניין
לצפיה ב-'אל תבלבל בשכל'
אל תבלבל בשכל
13/04/2018 | 11:13
9
23
אין מס על מתנות בישראל.

לגבי הכסף.
האם העסק מתנהל בחשבון נפרד מהחשבון הפרטי?
האם סיפקת (אי פעם) שירות\ מוצר לחברה?
האם יש סיבה למס הכנסה לחשוד שמדובר בהכנסה ולא בעזרה הדדית?
האם זו מתנה מוחלטת או שזו "מתנה" זמנית, מהסוג שצריך להחזיר מתישהו?
האם יש לך תיעוד לציוד שנמכר ולשווי המכירה?

עבור אדם פרטי, כניסת כספים שכאלה, במיוחד כשאלו כספים שנשארים בתוך המערכת הבנקאית (כלומר, לא כסף שחור שמולבן) לא אמורים לעשות בעיות.
עם זאת, לעוסקים, מעצם העובדה שהם צריכים להגיש דוחות שנתיים, יש חשיפה גדולה יותר לערבוב בין המישור הפרטי לעסקי, ומכאן הסיכון מול רשות המיסים, ולכן הביטוי "סוף מעשה במחשבה תחילה" מקבל משנה חשיבות.

כן, עסק יכול להיות לא רווחי, זה לא עבירה על החוק.
כן, חברים ומשפחה יכולים לעזור הן לאדם והן לעסק, בין ע"י מתנה או הלוואה לזמן ארוך (רמז...)
כן, מותר לך למכור חפצים פרטיים (מטלטלין ע"פ הפפקודה), וזה לא הכנסה חייבת במס.

אבל, בבוא היום, אם וכאר מס הכנסה יקפיץ את התיק לביקורת, ותצטרכים לספק הסברים לגידול בהון העצמי, עלייך להיות מוכנה.
תשמרי מסמכי בנק.
תשמרי הודעות טקסט עם החברה (תדפיסי לPDF ותשמרי דיגיטלי)
תראי, אם וכאשר, שגם החזרת את הכסף.
הכל חשוב כדי להוכיח שהעזרה היתה פרטית ולא קשורה לעסק.

בשביל השקט הנפשי, אני מציע למצוא רו"ח\ יועץ מס שגם יעשה לך סדר בדברים וינחה אותך כיצד להגדיר את הפעולות הכספיות הללו.

לצפיה ב-'בסוף אתה מסכם '
בסוף אתה מסכם
13/04/2018 | 12:50
8
14
שבבוא היום מס הכנסה ישאל מי זה נתן לך כסף ? כמו שכתבתי בהתחלה . חתונה /בר מיצווה . זה מתנה .  הייתר זה הכנסה החייב במס . לא יעזור לך. התשובה הארוכה . פקידיי המס אוהבים לגלות דברים כאלה . הרי הם מחפשים בביקורת . איזה מעידה שגילו . לקבל קידום . כותב מניסיון בביקורת . שהייתה לי . הפקידה עשתה שמיניות באויר לגלות אייזה  העלמה קטנה . לראות לבוס תפסתי אותו בהעלמה 
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
13/04/2018 | 16:14
7
11
כל עצמאי (או חברה) יעבור מתישהו ביקורת. בממוצע זה עומד על אחת ל7 עד 10 שנים.

תפריד בין תקבול להכנסה.
לא כל תקבול הוא הכנסה (למשל, קבלת מתנה פרטית, קבלת הלוואה או מכירת המקרר הביתי בשוק היד 2), ולא כל הכנסה כרוכה בתקבול (למשל, עסקת ברטר או קיזוז בנטו).

מציע לך לקרוא שוב (בריכוז) את מה שכתבתי קודם.

בבוא היום, (אם) מס הכנסה יערוך ביקורת ויבקש הצהרת הון. אם היא תראה שההון גדל ביותר מההכנסות המוצהרות, היא תצטרך להסביר למה.
מס הכנסה, ובצדק, יכול לטעון שהמתנות הן בכלל הכנסה חייבת במס, והיא תצטרך להוכיח שלא.
איך?
התשובה בשאלות ששאלתי קודם.
לצפיה ב-'תיראה חביבי '
תיראה חביבי
13/04/2018 | 17:01
6
17
אני עצמאי מישנת 1969 כן 69 . מעולם לא הייתי שכיר . עברתי במס הכנסה את כול האפשריות . הוצאי לי שומות 03 לא שילמתי . הוציאו לי שומות 09 . שזה חריף ביותר לא עזר . מקווה שאתה מבין במיספרים האלה 
פותח השירשור כותבת . חברה עוזרת לה ב3 אלף "כול חודש" . בשנה זה 36 אלף ש"ח הכנסה .  חברות כאלה יש רק באגדות . מספיק שתמורת "המתנה" היא אומרת לה כול בוקר . את יפה יקערתי . זה מספיק שפקיד שומה יגיד זו הכנסה .
מס הכנסה לוקח מס ממתים ומחיים 
אני עסקתי בשנות ה80 בכבלים פירטיים . לא חוקי . באה המישטרה החרימה את הציוד . מס הכנסה לא עניין אותו הוא רצה את חלקו ברווחים שלי . אפילו שהייתי בכלא 48 שעות . הפרשי הון זה דבר אחר . 
מחר אני יעשה ניקיון אצל השכן כול שבוע . הוא יעריך את זה מאוד . ויתן לי מתנה בהעברה בנקאית3000 ש"ח . כול חודש . כי אני בחור טוב . עושה מיצווה .
כאלה שטויות שיכתוב גולש שיש לו ידע טאורתי מעט . עוד לא ניתקלטי 
למתנות כאלה מס הכנסה קורא "העלמת הכנסות " גם את הבית שיש לי קיבלתי מתנה משכן טוב . אנשים מקבלים ירושות/מתנות. לא בצורה שפותח השירשור שואל 
לצפיה ב-'בשנות השישים '
בשנות השישים
13/04/2018 | 17:15
5
17
אנשים צעירים קנו בתים מכסף שחור . מס הכנסה שאל מאיפו הכסף ? אז הבחור הביא פתק מההורים נתתי לבן שלי 20 אלף לירות  זה הייה כיסוי להון שחור 
פקיד שומה קיבל את זה . הימים האלה עברו . פקיד שומה יחקור מי זו שנתנה ? תמורת מה נתנה . אני עסקתי בהתקנת צלחות לוויין . הייה לי מלאי גדול . פקיד שומה שם לב שאיין לי מחסן  לא מצהיר על מחסן  . ולא משלם שכירות . שאל אותי איך זה .  זה הייה בביקורת ספרים . אנתי לו חבר נתן לי מחסן שאל מי זה . עניתי לו ביקש להישאר בעילום  שם . הפקיד נידלק תפס העלמה בשחור . בסוף סיפרתי את האמת . שפלשתי למחסן גדול של ועד הבית . והוצא נגדי צו פינוי מבית הישפט 
הראתי מיסמכים לפקיד שומה 
איזה שטיות פותח השירשור כותבת. חברה נותנת לה מתנה 45 אלף ש,ח תנה כול שנה 

לצפיה ב-'ניצחת'
ניצחת
13/04/2018 | 19:13
4
21
בלי להכיר את הנתונים, בלי לתת צ'אנס למה שהיא מספרת - ישר קבעת שהיא עבריינית מס מהסוג הכי גרוע.
עם קצת יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה, והכרה של החוק, אפשר להוכיח גם למס הכנסה שאתה לא משקר. .זה לא קשה ואפשרי בהחלט. אני מכיר לא מעט מקרים שהסתיימו הפוך משלך, כי בסופו שלך דבר במס הכנסה יושבים אנשים, וככאלה צריך לדבר איתם בהיגיון ולהראות נתונים אמינים. הם לא מניאקים או רוצים לדפוק אותך, אלא עושים את העבודה שלהם... בדיוק כמוך.

לפותחת השירשור, שוב, אני מציע פשוט שתפני לאיש מקצוע ואל תסתמכי על עצות אחיתופל באינטרנט, בטח לא בתחום שיכול ליצור לך בעיות פליליות.
לצפיה ב-'הם לא מנייקים ?????????????'
הם לא מנייקים ?????????????
13/04/2018 | 20:36
12
בשנת 2003 נערכה לי ביקורת ספרים . לשנים 99 02 . בשנת 02 סיכמו את ההכנסות . גילו אצלי מהספרים  כי לא רשמתי הכנסות 40 אלף ש"ח בפקודת יומן. אני נותן חשבוניות מפנקס . וגם חשבוניות מהנהלת חשבונות ממוחשבת . אני מנהל לבד את ספריי . הייתי בהלם . אמרתי לפקידה אם נותנים לי כסף מזומן אני מכניס ישר לכיס ולא מוצאי חשבונית . כך שיש כאן טעות שלי . הפקידה הייתה עדיין בניסיון . והמפקח ישב איתה בחדר . ובדק איך היא בודקת . והיא הייתה מרוצה מהסיפתח 
של אי רישום 40 אלף ש"ח . לא וויתרתי ישבנו עברנו על החשבויות עוד פעם . וגיליתי שהייה רישום  כפול . שאני עשיתי . אחרי שראתה את הטעות שלי . נהייתה אדומה . הסתכלה עלי שהיפסידה הצלחה . בשנת 85 הייתה עוד פעם ביקורת . בתקופת הכבלים . פקיד אחד אמר תחתום לי על 15 אלף ש"ח תוספת הכנסות . לא היסכמתי . הוציאו לי 03 . הגשתי השגה . הפקיד השני גילה אי דיוקים יותר גדולים . וצדק . אז לו כבר חתמתי על 60 אלף הכנסה יותר כדולה .
אז הפקיד הראשון כול פעם היזכיר לי . לי לא חתמתה על 15 . לו חתמתה על 60 אלף . זה אכל אותו שהוא לא יכול להראות לבוס  שהוצי מימני חתימה . והשני כן
בסוף לא שילמתי כלום למס הכנסה . זה הייה הכנסות ממהפעלת כבלים פרטיים .
אז הוציאו לי שומות  09 . הרופא רוצה שתהייה חולה.השוטר רוצה שתעבור באדום  , הפקיד רוצה שתעלים . שהוא יגלה את זה 
זה על קצה המזלג . החיים שלי עם מסהכנסה . מ69 כן 69 עד היום 
לצפיה ב-'היא לא מעלימה מס '
היא לא מעלימה מס
13/04/2018 | 20:42
2
11
היא חיברה סתם שאלה ללא היגיון . על מיקרה שלא הייה ולא ניברה 
מתנות יש רק בהגדות . אני מכיר אשה שקיבלה בית יקר מאדם בודד שטיפלה בו . הייה לקוח שלי . ללא יורשים הייה ארירי . אז יש לה ניירות צוואה .
זו כותבת . העשקים שלי חלשים. אז חברה נותנת לי כול חודש 3 אלף ש"ח . סתם קשקשת ברשת 
לצפיה ב-'אבל כתבתי לך כבר קודם שניצחת'
אבל כתבתי לך כבר קודם שניצחת
14/04/2018 | 21:43
1
10
לא היית צריך לתקצר את ההיסטוריה שלך מול המדינה.

אם אתה שואל אותי, הבעיה שלך התחילה כשהשתלטת על שטח ציבורי (עבריינות ברורה) ושלא לקחת איש מקצוע לטפל לך בבעיות מול הרשויות.

מעבר לכך, אין לי מה להוסיף לך, ומבחינתי הדיון איתך הסתיים.

לצפיה ב-'איש מיקצוע ? '
איש מיקצוע ?
14/04/2018 | 21:59
8
נכון הוא עובד חינם . כמו זו ששאלה שאלה . חברה נותנת לה 45K ש"ח מתנה 
איש מיקצוע הייה לוקח לפחות 5000$ . הייה עורך דין שביקש בתביע של מת"ב נגדי 
5000$ בסוף יצכתי את עצמי לבד . ועשינו תייקו . יש לי מיסמכים על כול הסיפורים שלי . מיעצל לעשות קישור חוץ מיזה 
לצפיה ב-'שימוש עצמאי ברכב'
שימוש עצמאי ברכב
12/04/2018 | 11:31
1
13
שלום,
אני עצמאי (לא חברה) שעובד לבד וברשותי רכב פרטי המשמש (גם לעבודה).
הוצאות הרכב (שוטפות ופחת) נרשמות ומתואמות כנדרש.
אני מעוניין לרכוש רכב חדש אך לא למכור את הנוכחי (לתת לילדה).
מה הפרוצדורה במצב כזה?
מן הסתם להפסיק לרשום הוצאות ופחת... האם אני צריך "למכור" לעצמי ולהכיר בהפסד (או רווח כמובן) הוני (בדקתי, ויוצא שהשווי שוק נמוך מהערך המופחת)?
לדווח על מכירה למס הכנסה?
מצב מוזר שלא מצאתי לו תשובה.
אשמח להפניה לפרסום רשמי של רשות המיסים.

לצפיה ב-'הפסקת הכרה בפחת'
הפסקת הכרה בפחת
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 19:28
6
שלום אליהו,
יש לך בעל מקצוע שמכין לך את הדוחות השנתיים?
אם כן, הוא יטפל בנושא.
בעקרון, צריך למכור רק לצורכי מס בהתאם לשווי הרכב, בדרך כלל זה לא יוצר רווח או הפסד משמעותי אם בכלל.
ובד בבד לרשום את הרכב החדש. כמו כן, ניתן לעשות שיחלוף של הרכב ובכך להמנע מרווח הון על הרכב. 
(בחיפוש בגוגל תמצא הרבה חומר על נושא שיחלוף)
אינך חייב באמת למכור את הרכב.
לצפיה ב-'סגירת עסק בגין אובדן כושר עבודה'
סגירת עסק בגין אובדן כושר עבודה
12/04/2018 | 21:53
5
15
שלום ,
אבא שלי בן 85 בעל מפעל , עבד עד מלפני חודש וחצי , ומאז הוא בבית חולים ללא  אפשרות לחזור לעבודה . אבי נחשב כעצמאי בעל מניות בחברה , וכל חודש מקבל תלוש משכורת וקצבת זקנה מבטוח לאומי.
נכון לעכשיו אנחנו המשפחה בתהליכים לסגירת העסק עד סוף החודש הנוכחי , העובד היחידי שיש קיבל מכתב פיטורים , ואני מנהלת החשבונות של העסק עדיין עובדת  עד סגירת העסק .
שאלותי הן :
1) כיוון שאבי לא עובד יותר בגין מחלה והעסק ייסגר, מה עושים במקרה כזה ?
2) האם ניתן לדווח לביטוח לאומי על אובדן כושר עבודה ולקבל מהם כסף על התקופה שאבי לא עובד?
3)האם להוציא מכתב פיטורים לאבא שלי ולהפסיק לדווח עליו לביטוח לאומי ומס  
   הכנסה ?
4) העסק ללא רווחים ואין חובות למעט שכנראה לא תהייה אפשרות לשלם פיצויים - לאבא , לי ולעובד ,  ולאבא לא הופרשו כספים לפנסיה ולפיצויים , מה עושים במקרה כזה ?
מקווה שתוכלו לעזור לי , ולהדריך אותי מה לעשות .
רואה חשבון של החברה לא ידע כל כך לעזור , רק אמר לי להוציא מכתב פיטורים לאבא , ובסיום העבודה לבצע פירוק חברה שאני גם לא יודעת איך עושים ולסגור את התיקים במס הכנסה , מע"מ וביטוח לאומי .
תודה וסליחה על השאלות המרובות

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
13/04/2018 | 16:28
4
16
אני כותב את התשובות בהנחה שאכן המפעל מאוגד כחברה בע"מ (למרות שאת קצת מערבבת בין עצמאי לחברה).
1.העסק יכול להמשיך לעבוד, כיוון שהוא ישות נפרדת. פשוט צריך שיהיה מי שימשיך את הפעילות.
2. כן. אביך שכיר בחברה, וככל השכירים זכאי לביטוח לאומי.
3. לא חושב. עדיף אולי להגדירו (לבינתיים) כעובד בחופשה או במחלה, ולנצל את הימים הללו. בכל מקרה זה לא יהיה פיטורין אלא יציאה לפנסיה.
4. לעסק כן יש חובות - חבות פיצויים. מאחר ולא הופרשו פיצויים, אז הוא לא יקבל כסף במקרה של פירוק.

ברמה העסקית, אני לא יודע מה העסק עושה, ואם, בניהול נכון ופעיל יותר, הוא עוד יכול לייצר הכנסה, אבל יש עוד הרבה דברים שכדאי לעשות לפני פירוק.

1. לנסות ולמכור, וכך להכניס כמה גרושים.
2. להפסיק את הפעילות, אך לא למכור. אני מניח שהחברה קיימת הרבה שנים, עובדה שלעצמה שווה לא מעט כסף.....תחשבי על הביטוי  "since 1960"
בבוא היום תוכלו להזרים פעילות חדשה או למכור את החברה ולהינות מ"מוניטין" ארוך שנים.
3. לנסות לקחת את המושכות ולהחיות מחדש את העסק.
חשוב מאוד לא לחיות בפנטזיות ובהתרפקות על הנוסטלגיה, אלא לייצר תוכנית עסקית אמיתית ולהניע אותה קדימה.
4. אם וכאשר, תמיד אפשר לפרק.

עצה- לאחר שתחליטו מה לעשות, חפשו רו"ח אחר, כי העצות שלו לא משהו.
לצפיה ב-'בהמשך לתשובתך'
בהמשך לתשובתך
14/04/2018 | 00:40
3
14
עידן שלום
ותודה על תשובתך המפורטת
העסק הוא אכן חברה בע"מ , ולקראת סגירה כיוון שהוא לא רווחי ותמיד היה בהפסדים ולא מעוניינים להמשיך אותו וזה סופי .
ואכן אני עכשיו בתהליכים למכור את תכולת העסק  ולפנות את הכל כדי להכניס כמה גרושים כדיי שאוכל לשלם פיצויים ולמחייה.
ואני מפסיקה את הפעילות ברגע שאסיים את המאזנים  וגביית כספים שעדיין מגיעים לחברה ואז סוגרת את העסק סופית.
אם יש לך עוד הערה או מידע לתת לי , אודה לך מאוד
תודה
לצפיה ב-'בחינת הדוחות הכספיים'
בחינת הדוחות הכספיים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 08:05
2
10

צריך לבחון את הדוחות הכספיים, יתכן שיש עודפים משנים קודמות שהעסק היה ריווחי, יתכן ואבא שלך מצוי ביתרת חובה (משך כספים מעבר למשכורת שלו).

קשה להתכתב על כל הנושאים הללו ואגב ניתן לתכנן את זה נכון ולחסוך לכם הרבה מאוד מס.

דברי איתי, אגב, אולי בכל זאת יש מוניטין לעסק מאחר ולהבנתי מדובר בעסק שפועל הרבה מאוד זמן, יכול להיות שמדובר בליקוי נקודתי
לצפיה ב-'עוד סיבה למכור ולא לפרק'
עוד סיבה למכור ולא לפרק
16/04/2018 | 11:54
1
8
אם אכן יש הפסדים בחברה, אפשר למכור אותם לצד ג' בתור נכסי מס.

זה יכול להיות שווה לא מעט כסף (לא או למישהו אחר שיסכים לקנות).
לצפיה ב-'צודק, אבל צריך להיזהר...'
צודק, אבל צריך להיזהר...
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 17:01
11
יש פסקי דין שטוענים שמדובר בעסקה מלאכותית.
הנושא דורש פגישת ייעוץ.
לצפיה ב-'פק' משכורת- שווי קיצבה ושווי מתנות'
פק' משכורת- שווי קיצבה ושווי מתנות
12/04/2018 | 12:01
1
9
במידה ויש לי שווי מתנות האפ פק' היומן הנכונה היא:
ח'- הכנסות זקופות
ז'- שווי מתנות

ובמידה וזה שווי קיצבה/ פיצויים
ח'- שווי קיצבה
ז'-הכנסות זקופות

תודה מראש
לצפיה ב-'רישום שווי'
רישום שווי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 19:31
2
תלוי, לפעמים צד החובה כלול בתוך הוצאות השכר ואז יהיה רק זכות כ"שווי...".
אם לא- אז צריך שיהיו שני כרטיסים על סכומים זהים. 
לשניהם ניתן לקרוא באותו שם בתוספת חובה/זכות - עדיף להפריד בין סוגי השווי...

לצפיה ב-'תיק ניכויים בהפתעה'
תיק ניכויים בהפתעה
11/04/2018 | 15:59
2
17
שלום,
אני שכירה מאז ומעולם. מעולם לא פתחתי תיק ניכויים.
קיבלתי מכתב אניגמטי מרשות המיסים עם שמי וכתובתי שמייחס לי תיק ניכויים ומספר ספק בחשב הכללי: "אישור תשלום שירותים וטובין" ל-2017 "במקום טופס 6*8" - כך בדיוק זה הופיע.
בטופס מופיע תשלום לא גדול מסוג 06.
אשמח לכיוון במה מדובר
לצפיה ב-'עשית מענק עבודה/מס הכנסה שלילי?'
עשית מענק עבודה/מס הכנסה שלילי?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 17:46
1
11
אולי מענק על מילואים?
צריך לראות...
נתת שרות כלשהו לחשב הכללי?
לצפיה ב-'לא נתתי שירות כלשהוא לחשב הכללי'
לא נתתי שירות כלשהוא לחשב הכללי
12/04/2018 | 10:30
10
ולא מילואים. 
לא עשיתי שום דבר פעיל בתחום של מס הכנסה שלילי או מענק עבודה. 
לצפיה ב-'שכר שנתי'
שכר שנתי
11/04/2018 | 18:18
1
12
שלום ,
יש לי שתי שאלות קשורות האחת בשניה.
האם זה חוקי/מקובל בארץ לסכם עם העובד שכר שנתי?
ובהמשך לשאלה הראשונה, האם מותר לשלם לעובד שכר חודשי נמוך ב 20% מהשכר השנתי שסוכם חלקי 12 ולפרוס את החזר ההפחתה הזאת על חודשים אחרים ?
הדבר נעשה לדברי המעסיק כסנקציה למניעת עזיבת עובדים תכופה.
(לדוגמה: סוכם שכר שנתי של 12000- ב4 חודשים הראשונים ישולם לעובד שכר של 800 ובחודשים הבאים הוא יקבל 1000+100) 

לצפיה ב-'שאלה משפטית'
שאלה משפטית
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 19:41
3
השאלה מה סוכם מלכתכילה, מותר למעסיק להודיע שהשכר ההתחלתי נמוך ולאחר מכן יש תוספות...
לצפיה ב-'איפה יש חלק ה3 בפקודה זה בוטל'
איפה יש חלק ה3 בפקודה זה בוטל
10/04/2018 | 18:58
2
13
איפה יש חלק ה3 בפקודה זה בוטל
לצפיה ב-'מה השאלה? לא הבנתי...'
מה השאלה? לא הבנתי...
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 20:43
1
5
לצפיה ב-'חלק ה3 בוטל בפקודה'
חלק ה3 בוטל בפקודה
11/04/2018 | 16:32
7
מה מחליף את זה
כלומר איפה יש הוראות להכנסות מיוחדות בשוק ההון ?
תודה
לצפיה ב-'קרן השתלמות '
קרן השתלמות
11/04/2018 | 14:44
1
185
שלום רב,
אשתי עובדת במקום העבודה כבר שלוש שנים. בשנת 2017 המעביד הכיר בזכותה לקבל קרן השתלמות. ובחודשים האחרונים של השנה קיבלה הפרשים גם על השנים שעברו.
אמנם על קרן השתלמות אין משלמים מס הכנסה וביטוח לאומי, אבל מתברר שעל ההפרשים לשנים קודמות המעביד ביצע את הניכויים האלה.
המעביד טען שאין לו דרך אחרת. אני מתפלא שאדם שלא קיבל את כספו במועד נענש פעם נוספת על ידי המדינה בכך שמשלם עליו מס,  שאילו היה מקבל אותו בזמן הנכון היה פטור ממנו.
האם יש דרך לבקש החזרים על הניכויים האלה ממס הכנסה וביטוח לאומי מתוך הדוח השנתי? בכל מקרה אנחנו מגישים אותו בלי תלות בנושא שבנדון. 
בתודה מראש.
לצפיה ב-'בעייתי...'
בעייתי...
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 15:19
11
המעסיק מדווח למס הכנסה מידי שנה את כל השכר של עובדיו (לרבות כל הפרטים).
ולמעשה מצהיר שאלו נכונות הנתונים.
לאחר מכן זה סיפור לא קטן (עם קנסות רציניים) לתקן את הדיווח הנ"ל.
תכנת השכר חישבה לכם את הזכאות לשנה, היא לא יכולה לעשות זכאות לשנים קודמות, בגלל זה נרשם שווי (כנראה)
לצפיה ב-'תשובת מס הכנסה'
תשובת מס הכנסה
10/04/2018 | 17:57
2
21
שלום רב

רציתי לשאול בבקשה
לאחר שרשות המיסים ביקשו וקיבלו ספרים לשנת המס 2013
כמה זמן יש לרשות המיסים לתת תשובה על השומה?

האם יש חובה על רשות המיסים לא לענות את הנישום מבלי לתת לו תשובה?

בברכה
יוסי דורי

לצפיה ב-'פנית לביקורת ספרים או לחוליה'
פנית לביקורת ספרים או לחוליה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 20:38
1
11
בדרך כלל הביקורת היא בנוכחות המייצג/הנישום.
מוזר הנושא, לעיתים הם עושים ביקורת צולבת על ספק/לקוח ולכן הם מבקשים ספרים.

כל עוד לא יוצאת שומה של פסילת ספרים או פניה מצדם, אני אולי היתי שותק.

צריך לבחון את הנושא לעומק יותר
לצפיה ב-'מניסיון שלי '
מניסיון שלי
11/04/2018 | 13:41
5
כניראה שדיברו איתך שתוסיף למה שהיצהרתה . לא היסכמתה . ביקשו ליראות את הספרים . הם יעשו הצלבה עם הספקים . שאתה קונה מהם . ועוד דברים. יראו שאין מה לחפש . לא ינו לך ולא כלום
כמו שכתב המנהל . לא לישאול שאלות . אלה שתוק . זה מליחיץ מס' חודשים . אבל עדיף מלקבל שומות 03 ו09. בהצלחה 
לצפיה ב-'מי צודק בחישוב ריבית 1% על 81 ש"ח ששולמו באוקטובר 1994?'
מי צודק בחישוב ריבית 1% על 81 ש"ח ששולמו באוקטובר 1994?
08/04/2018 | 12:03
5
22
בעזרת המחשבון הזה הגעתי ל(213 ש"ח לאחר הצמדה ו-)277 ש"ח לאחר ריבית, זאת אומרת 64 ש"ח ריבית.

לעומת זאת פקידת הביטוח הלאומי הצליחה להגיע למסקנה שהריבית יוצאת 3 ש"ח  -

"סעיף 362(א)(2)(לחוק הביטוח הלאומי) שנכנס לתוקפו ב-1/3/12 קובע כי תוספת ריבית תחוש בעד החודש ה-13 ואילך בשיער של 1% לשנה.
לפיכך חושבה ריבית לקרן בסך 81 ש"ח בשיעור 4%, ומסתכמת ב- 3ש"ח לזכותך.
סה"כ הקרן תוספת ההצמדה והריבית שחושבו לזכותך - 216 ש"ח"

מי מאיתנו צודק? ולמה?
לצפיה ב-'זה לא כזה פשוט.'
זה לא כזה פשוט.
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 11:13
4
18
האם מדובר בריבית דא ריבית, לאיזה תקופה, שיעורים משתנים? צמוד מדד?

אני מבין שגדר המחלוקת היא זניחה...
לצפיה ב-'השיעור של הריבית לא משתנה - והוא אחוז אחד - 1%. '
השיעור של הריבית לא משתנה - והוא אחוז אחד - 1%.
09/04/2018 | 11:50
3
6
וזו ריבית שנתית. התקופה היא מ-אוקטובר 1994 ועד היום. זה בנוסף להצמדה על הסכום.

(אני לא בטוחה שאני מבינה מה זה ריבית דא-ריבית. כשמדובר בקבלת חוב חזרה בערכו היום, על איזה ריבית מדובר? תן לזה את אותו המונח שהיית נותן לריבית באופן רגיל).

עכשיו יש מספיק נתונים?
לצפיה ב-'אם זה יעזור, אפשר גם ללכת הפוך'
אם זה יעזור, אפשר גם ללכת הפוך
09/04/2018 | 11:54
2
5
באיזה נתונים (שחסרים לך) אפשר לקבל תוצאה של 3 ש"ח לריבית שנתית של 1% על סכום של 81 ש"ח מאוקטובר 1994? אם זה בכלל אפשרי (יש מצב שלא. לי זה לא הגיוני  שמעל עשרים שנה הסכום הזה יניב ריבית של 3 ש"ח).

לצפיה ב-'לדעתי ההנחה שגויה - חישוב הריבית הוא רק מתחולת החוק לא מ 94''
לדעתי ההנחה שגויה - חישוב הריבית הוא רק מתחולת החוק לא מ 94'
10/04/2018 | 08:44
1
13
לצפיה ב-'ואללה, פתרת לי את התעלומה איך הצליחו להגיע לסכום כל כך מגוחך'
ואללה, פתרת לי את התעלומה איך הצליחו להגיע לסכום כל כך מגוחך
10/04/2018 | 10:27
4
בביטוח לאומי (אם כי הפירוש הזה לשינוי בחוק לא הגיוני). תודה!
לצפיה ב-'טופס 856'
טופס 856
07/04/2018 | 19:34
3
24
היי אני מנהלת חשבונות 36 שנה בחברות בינוניות..13 שנה בחברה האחרונה מעולם לא היו בעיות מיוחדות.
הגשתי דוחות שנתיים והכל תקין.
החודש נחשפתי לשני דברים שערערו אותי כי לא ידעתי אותם
דווח 856 רבעוני
ואשור מס הכנסה להעברת תשלומים לספקי חול עבור יבוא...
האם אכן זה כך?
רוח לא עדכן אותנו..
מה עלי לעשות כעת?
לצפיה ב-'ניכוי מס במקור לחו"ל'
ניכוי מס במקור לחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 10:57
2
13
כן, זה כך.
במידה ומדובר בספקים קבועים, תבקשי כעת את האישור.
אם תקבלי אישור אז לא נורא, (מה זה משנה אם היום או אתמול).
אם לא, אז תפני אלי בפרטי.
לצפיה ב-'תודה אעשה זאת'
תודה אעשה זאת
09/04/2018 | 12:02
1
3
והאם צריך לדווח 856 רבעוני? 
לצפיה ב-'תשאלי את הרו"ח שלך'
תשאלי את הרו"ח שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 17:48
3
לצפיה ב-'דיווח על רווח הון אצל ברוקר זר בדוח השנתי'
דיווח על רווח הון אצל ברוקר זר בדוח השנתי
08/04/2018 | 21:29
3
8
שלום,
יש לי שני חשבונות של ניירות ערך. אחד בבית השקעות ישראלי ושם יש ניכוי מס במקור, השני בברוקר זר ללא ניכוי מס במקור (חוץ מדיבידנדים). אני מעוניין להגיש דו"ח שנתי (טופס 1301) ויש כמה דברים שאני לא מוצא להם תשובה ברורה במדריכים השונים ואשמח אם תוכלו לתת לי כאן תשובה:
1. לגבי החשבון אצל הברוקר הזר האם זה מספיק לצרף את הדו"ח של הברוקר לגבי מכירות ני"ע, ואת הרווחים וההפסדים הכוללים להוסיף לחישוב בנספח ג' (1322), או שעליי בנוסף לפרט כל מכירה ומכירה ידנית על טופס 1325 (כאשר מדובר בערך ב-20 מכירות בעוד שבטופס יש מקום רק ל-5)?
2. האם אפשר לקזז ביחד על אותו טופס 1322 רווחים והפסדים משני הגופים (הברוקר הזר והישראלי, ני"ע זרים וישראלים)? או שצריך טופס נפרד לאלה שלא נוכה מס במקור? ובמידה שצריך טופס נפרד האם אפשר שיהיה אחד לכל שנת המס?
3. בנספח ד' ובדו"ח עצמו ראיתי שיש מקום למלא בנפרד הפסד הון מחו"ל להעברה לשנים הבאות. האם מדובר בהפסד מחו"ל שנשאר לאחר הקיזוז בטופס 1322? האם סכום זה נכלל גם בטופס 1344 (הפסדים מועברים)?
איך זה עובד? מס הכנסה "יזכור" לי בנפרד את ההפסדים שלא קוזזו בארץ ובחו"ל?

תודה :)
לצפיה ב-'חישוב רווחי הון'
חישוב רווחי הון
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 10:29
2
9
1. ראשית מדובר בחישוב לא פשוט מאחר ומדובר בחו"ל והפרשי שער חליפין זה פעולה אחרת. כן, צריך לצרף להם נייר עבודה (נספח 1325) לחישוב רווחי ההון שבנספח ג' שאגב לשנת 2017 הוא 10 שורות. ניתן לצרף כמה דפים. אני מאמין שלא יעשו בעיות אם תציין שמצ"ב טבלה ואז תכין באקסל (אני עושה את זה בתכנה לכן אין לי בעיה שכזאת).
2. ניתן לקזז רק אם ההפסד מחו"ל היה רווח אז היתה צריך לשלם מס בישראל (עולה חדש לצורך הענין לא יכול לקזז) , מעבר לזה הרבה פעמים לא משתלם , צריך לבחון ברמה המיסויית. (ניכוי במקור מחו"ל לא יחזור אלא יגרר)
3. כן, זה כל הקיזוזים. הפסד הון בארץ- טופס 1344 + בנספח ג למטה. הפסד הון בחול - נספח ד'.
כן, מס הכנסה יראה שצוין בשנה קודמת.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה רבה, והבהרה נוספת'
אוקיי, תודה רבה, והבהרה נוספת
09/04/2018 | 10:53
1
7
הפסדי הון מחו"ל לפי מה שאתה אומר ב-3 לא יופיעו בכלל בטופס 1344?
נניח שגררתי הפסד הון מחו"ל שניתן לקזז לשנה הבאה, ושנה הבאה אני רוצה לקזז אותו עם רווח (קודם מול רווח מחו"ל), גם אותו אני מוסיף רק בנספח ג' ולא מציין ב1344?

תודה

לצפיה ב-'הפסד הון מחו"ל'
הפסד הון מחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 11:21
4
הפסד הון מחול לא יצוין בטופס 1344 , אלא בנספח ד וכן בשדה 299 לדוח 1301.
כן.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורי עזרא הינו שותף בפירמת רואי חשבון "קופרברג, עזרא ושות'". המשרד עוסק במתן שרותי ייעוץ וליווי עסקים משולב הרעיון העסקי, בחינת אפשרויות פיתוח, קבלת א
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורי עזרא- מנהל פורום ראיית חשבון
אורי עזרא מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו