לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1515715,157 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראלים באוסטרליה ונ"ז

כאן תוכלו לפגוש ישראלים שחיים באוסטרליה ובניו זילנד. אתם מוזמנים לשאול שאלות, ליצור קשרים ולהעלות הודעות מעניינות. זכרו שהפורום הוא סך כל חלקיו; אתם אלה ש"עושים" את המקום ויוצרים את האוירה. אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראלים באוסטרליה ונ"ז

כאן תוכלו לפגוש ישראלים שחיים באוסטרליה ובניו זילנד. אתם מוזמנים לשאול שאלות, ליצור קשרים ולהעלות הודעות מעניינות. זכרו שהפורום הוא סך כל חלקיו; אתם אלה ש"עושים" את המקום ויוצרים את האוירה. אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הזה הוא בית לישראלים שחיים באוסטרליה, ניו זילנד והסביבה, או לאנשים שמתעניינים בחיים שם.    
שאלות בנושא הגירה יתקבלו בברכה, אבל לפני ששואלים כדאי לבדוק את ערכת המידע למהגר המתחיל שהכנו עבורכם.  
הפורום ומנהליו עושים ככל הניתן כדי לאפשר חופש ביטוי ודיון מעניין בגבולות נהלי ״תפוז״, ההיגיון הבריא, המוסר האבסולוטי והכלכלה הקיינסיאנית. 
הודעות המכילות תוכן גזעני, פרסומות או אאוטינג של משתמשים יימחקו. 

הערות, תגובות והצעות למנהלים - בכל נושאי ניהול הפורום נא להפנות אלינו במסרים.

קצת על איך עובד פורום בתפוז:
בדף הפעיל יש מקום ל-15 הודעות ראשיות (הודעה ראשית היא זו שמסומנת עם נקודה כתומה). להודעה ראשית יכולות להיות מאות הודעות תגובה (ההודעות שמקושרות להודעה הראשית ומסומנות בנקודה כחולה). הודעה ראשית מס׳ 16 תדחוק את ההודעה שבתחתית העמוד לעמוד הבא, שם כאמור יש לה פחות סיכוי לזכות לתגובה.
הודעות ראשיות ממוקמות בעמוד הפעיל לפי זמן הכתיבה שלהן, עד שמתחילות להיכתב תגובות. כשנכתבת תגובה להודעה ראשית ההודעה הראשית הזו ״תקפוץ״ לתחילת העמוד (כדי שזה יקרה, חייב להיות גם תוכן לתגובה לא רק כותרת). ההודעות הראשיות ״מקפצות״ בעמוד הפעיל במשך 3 ימים. אחר כך הן יורדות לאיטן לתחתית העמוד ומשם לעמודים הבאים ולארכיון.
לכן עדיף לכתוב תגובה להודעה ראשית ולא בכל פעם הודעה חדשה, ולכן הנהלת הפורום מקשרת הודעות בנושאי הגירה להודעה ראשית אחת, כדי שלא יהיה מצב שהודעות הגירה (שהן לא היעוד המרכזי של הפורום הזה) ידחקו את כל שאר הדיונים.
המשך >>

לצפיה ב-' 'ילד, חזור הביתה''
'ילד, חזור הביתה'
11/11/2018 | 18:55
1
25
https://www.youtube.com/watch?v=FK0UEpQbB-E
לי סינגואנג לומד בכיתה י"ב. הוא תמיד היה ילד נעים הליכות ובעל היגיון בריא. הוריו ומוריו חיבבו אותו מאוד. בחטיבת הביניים הוא חווה משיכה עזה למשחקי רשת. הוא נהג להיעדר תכופות משיעורים כדי ללכת לאינטרנט קפה. הוריו עשו הכל כדי לסייע לו להיגמל מהתמכרותו לאינטרנט. למרבה הצער, התמכרותו של לי סינגואנג החמירה והלכה. הוא נעשה מדוכדך ובהדרגה התנוון. ... כשהוריו של לי סינגואנג חשו אובדי עצות, הם שמעו שאלוהים מסוגל להציל אנשים ולסייע להם להיגמל מהתמכרותם לאינטרנט ולהשתחרר משחיתותו של השטן. כתוצאה מכך הם החליטו להאמין באלוהים וציפו לכך שאלוהים יושיע את בנם. מתוך דברי אלוהים, הם הבינו את המקור לשחיתותה המוסרית של האנושות. הם ראו את האמת אודות האפלה והרוע בהם שרוי האדם, והם הבינו שרק אלוהים יכול להושיע אנשים ולשחררם משחיתותו ומנגעיו של השטן. כל שהיה על סינגואנג לעשות הוא להאמין באלוהים ולהבין את האמת, כדי שייגמל מהתמכרותו לאינטרנט. משהבינו זאת הוריו, הם נשאו בפניו את הבשורה ועודדו אותו לקרוא את דברי אלוהים. הם התפללו לאלוהים וביקשו ממנו להושיע את בנם ולסייע לו להיגמל מהתמכרותו לאינטרנט... לאחר מאבק, סינגואנג החל להתפלל לאלוהים ולהסתמך עליו. בעזרת הכוונת דבריו של אלוהים, הוא נגמל בסופו של דבר מהתמכרותו לאינטרנט והשתחרר משחיתותו ומנגעיו של השטן. הבן, שהיה אבוד ללא תקווה במשחקי האינטרנט ובאינטרנט קפה חזר בסופו של דבר הביתה!

לצפיה ב-'האינטרנט היא באמת כלי שטני'
האינטרנט היא באמת כלי שטני
12/11/2018 | 02:58
19
אבל הנה זה פלא, אתה משתמש בו גם כן.
לצפיה ב-'תרופות וביקורים אצל הרופא'
תרופות וביקורים אצל הרופא
15/10/2018 | 12:30
3
128
היי,
קצת רקע:
בן 27, מתכנת עם תואר ראשון ומעוניין לעשות רילוקיישן. כרגע אני לא יודע אם להגר לצמיתות, יותר מכוון לכמה שנים לעבוד בחו"ל ואז לראות מה יהיה.
הבעיה היא שבשבוע האחרון התחלתי לבדוק את ההיבט הבריאותי ואני מבין שבהמון מדינות זה די בעייתי לי.
אני חולה במחלה כרונית (קרוהן) שאמנם לא משפיעה עליי יותר מדי אבל אני לוקח תרופה בעירוי ע"מ לשמור את המחלה לא פעילה (מקבל את התרופה הזו כבר 7 שנים). זו תרופה שנחשבת יקרה יחסית ובארץ לדוגמא היא בסל הבריאות ככה שאני משלם רק 300 ש"ח כל חודשיים.
יש כאן מישהו אולי עם קרוהן או מחלה כרונית אחרת שמצריכה תרופות יקרות/ביקורים תכופים אצל הרופא ויכול להסביר מה האופציה הטובה ביותר ואיך זה עובד באוסטרליה?
בעצם מצבי מצריך ממני כל חודשיים לעשות עירוי של תרופה יקרה (רימיקייד אם זה משנה) וכל 6 חודשים לעשות בדיקות דם.
אשמח לכל עצה, טיפים וכ'ו. נראה שיהיה לנושא הזה משקל גדול בלאן אחליט לנסות את מזלי.. פשוט לא רוצה להתחיל לחפש עבודות וזה רק כדי לגלות שכל חודשיים אצטרך לשלם אלפי דולרים.
תודה מראש.
לצפיה ב-'זאת בעיה'
זאת בעיה
15/10/2018 | 12:48
1
106
הבעיה הרבה יותר חמורה ממה שאתה חושב,
והיא לא רק בהגירה זמנית של רילוקיישן וויזת עבודה,
למרות שאני מניח שביטוח בריאות פרטי שתעשה לא ישלם על בעיות רפואיות קיימות וטיפולים יקרים שכבר אתה יודע עליהם בודאות,
הם רוצים להרויח לא להפסיד בוודאות,
הבעיה שיש סיכוי מאד סביר שלא תוכל אף פעם להגר באופן קבוע,
אני לא יודע ספציפי לאוסטרליה, אבל יכול לדבר על ניו זילנד ומניח שזה די דומה,
במדינות סוציאליות כמו ניו זילנד ואוסטרליה, המדינה משלמת על רוב הטיפולים הרפואיים, מערכת הבריאות היא ממשלתית בעיקרה והמדינה משלמת על הטיפולים, ולכן כשבאים לקבל מהגרי עבודה, המטרה היא לעזור למדינה, שהמהגר יעזור למדינה, ולא הפוך, ולכן, כשמדובר על מהגרי עבודה, בעיות רפואיות הרבה יותר פשוטות וזולות ממה שאתה מתאר מונעות הגירה,
הנה דוגמאות הרבה יותר פשוטות,
שף שעבד שנים על ויזת עבודה סורב לתושבות כי הוא שמן,
משפחה סורבה לתושבות כי יש להם בן אוטיסט
עוד שמנה לא רצויה

קודם כל , מציע לך להתיעץ עם סוכן הגירה אוסטרלי ולשמוע על המצב באוסטרליה,
אבל אני חושב על 2 פתרונות שונים
1. להגר למדינה לא סוציאלית, כמו ארצות הברית, שם לא מעניין אותם מה מצבך הרפואי כל עוד אתה לא מסכן אחרים, מכיוון שהמדינה לא משלמת על הטיפול שלך, לא מעניין אותם אם אתה חולה, מקסימום תמות, בעיה שלך,
ולגבי ויזת עבודה, אני מניח שאם תקבל ויזת עבודה בחברת ענק אמריקאית, הם לא יתעסקו עם עובד אחד והמצב שלו, הם מבטחים עשרות אלפים מאותה חברה, והם לא מסתכלים על אדם אחד, מה שיהיה כנראה מאד שונה במקום כמו אוסטרליה או ניו זילנד.
2. להגר בדרך שאי אפשר למנוע ממך, כמו למשל אהבה, מהגרי עבודה צריכים לתרום לחברה, אבל מהגרי אהבה, לא אמורים לעזור לאף אחד פרט לבן הזוג, אם יהיה לך בת זוג אוסטרלית אני מניח שלא תהיה בעיה לקבל תושבות,

ושוב, לקבל תשובה מוסמכת שאל בעל מקצוע.
לצפיה ב-'אני מכיר אישית'
אני מכיר אישית
16/10/2018 | 08:54
87
משפחה שהגיעה לכאן על ויזה זמנית, שתוכניות ההגירה הקבועה שלהם פחות או יותר התבטלו מרגע שנולד להם ילד בעל תסמונת דאון.
לצפיה ב-'תקרת עלויות רפואיות להגירה'
תקרת עלויות רפואיות להגירה
15/10/2018 | 22:38
88
סקרן אותי לבדוק מה בדיוק הרף עלויות טיפולים רפואים מתוכננים שמעליו אדם לא יקבל תושבות במדינות שונות
אז מסתבר שזה סעיף ברור וקבוע בכל מדינה, ולא תלוי בפקיד או רופא,
אז :
בניו זילנד הרף הוא 25 אלף דולר ניו זילנדי לאורך 4 שנים (14900 שח לשנה)
באוסטרליה הרף הוא 40 אלף ל5 שנים (20,000 שח לשנה)
בקנדה הרף היה 33 אלף ל5 שנים (18 אלף לשנה)  אבל הכפילו אותו פי 3 השנה, כך שקנדה ניצחה, אם אתה עלויות התרופות שלך לא עוברות את הרף של 54 אלף שח לשנה תבדוק מה האפשרויות בקנדה.

למרות שאולי זה הפוך, וככל שמדינה משלמת יותר על תרופות ככה היא מעלה את הרף, בניו זילנד מרשם של תרופה, לכל תרופה שנמצאת בסל התרופות הוא 5 דולר - 12 שח, עם תקרה של 20 מרשמים למשפחה לשנה, מעל 100 דולר ניו זילנדי - 240 שח לא משלמים כלום.
לצפיה ב-'מעבר לתיכון ברוסטרליה'
מעבר לתיכון ברוסטרליה
15/10/2018 | 08:11
1
86
איך אני יכולה לעבור לתיכון באוסטליה?אני בת 17 וגרה בישראל,למי אני פונה?איך עושים זאת?

לצפיה ב-'הייתי ממליץ לדבר עם שגרירות אוסטרליה בישראל '
הייתי ממליץ לדבר עם שגרירות אוסטרליה בישראל
16/10/2018 | 08:51
63
אם מישהו יידע על תוכנית חילופי תלמידים כזו שאת מחפשת, זה יהיה הם.

(שימי לב לא להתקשר בטעות עם שגרירות "רוסטרליה" או שגרירות "אוסטליה")

יש מצב שגם הסוכנות היהודית יידעו משהו. הנה למשל:

לצפיה ב-'המלצה על חברת הובלה'
המלצה על חברת הובלה
14/10/2018 | 16:39
3
60
שלום לכם,
מחפש המלצה ממישהו שהעביר מכולה מישראל לאוסטרליה לאחרונה.
אני מחפש חברה עם שירות מצויין.
תודה!
לצפיה ב-'אף אחד לא עוזר לי?'
אף אחד לא עוזר לי?
22/10/2018 | 21:23
1
22
אף אחד כאן לא הביא מכולה/מכיר מישהו שהביא מכולה בשנים האחרונות ויכול להמליץ? אנא!!

תודה.
לצפיה ב-' אולי העבירו אבל לא היתה להם חברה טובה...'
אולי העבירו אבל לא היתה להם חברה טובה...
23/10/2018 | 03:37
29
אני את הדברים שלי העברתי בארגזים בדאר לפני למעלה מעשור. לא ממש עוזר לך, לצערי.
לצפיה ב-'המלצה על חברת הובלה'
המלצה על חברת הובלה
13/11/2018 | 17:25
2
אני השתמשתי בחברת יוניברס טרנזיט שמאז עזרו לי במעבר.
עזרו לחבר שלי בחזרה ארצה
תוכלו לפנות לאבי או דניאל או דביר
אין לי פרטים מלבד האתר: www.relocate.co.il
בהצלחה
לצפיה ב-'הגירה אוסטרליה או נז . מחפש חדש , צריך הכוונה'
הגירה אוסטרליה או נז . מחפש חדש , צריך הכוונה
13/10/2018 | 15:03
5
89
שלום
אני חדש ואשמח להכוונה ועצות .
אני בן 37 ,רווק בלי ילדים., הנדסאי אלקטרוניקה ועובד כמהנדס אפליקציה.
עבדתי בכמה מקומות עבודה ובכמה תחומים כמו הדרכה, חינוך מכירות ועבודות טכניות.
לומד מדעי המחשב מסלול ערב אבל יקח עוד 2.5 שנים לסיים ואני מבין שבגלל שיטת הנקודות עדיף אולי להגר עכשיו בגלל הגיל מקסימום אשלים במדינת היעד.
אני מעוניין להגר לאוסטרליה לעיר גדולה כמו מלבורן או פרת , או חשבתי ניו זילנד לאוקלד או ווילינגטון . בודק גם קנדה
מעולם לא הייתי במדינות האלו אבל פגשתי מספיק אנשים במסגרת טיולים ועבודה וסהכ קיבלתי רושם טוב.
חשבתי לעשות טיול בחופשת פסח , גיחה של שבוע וחצי שבועיים לשתי המדינות.
א איך ואם בכלל מקבלים במדינות הללו תעודת הנדסאי ?
ב איך כדאי להתחיל תהליך?
הבנתי שבאוסטרליה כיום הגירה לשם מאוד קשה, האם בכללל יש לי סיכוי ?
ג בכלל איך כדאי לגשת לתהליך ? לקחת עוד\ יועץ הגירה או לעשות הכל לבד?
ד כמה כסף צריך עבור התהליך + כסף בשביל ההתחלה במידה ואין עבודה שמחכה לי ?
ה איך כדאי למצוא עבודה מראש ? אני מביו שזה עוזר בספונסרשיפ .

אשמח לכל עצה והכוונה.
תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
13/10/2018 | 21:46
4
80
1. תעודת הנדסאי זה תואר והמצאה ישראלית, בשום מדינה אין תעודה מקבילה בדיוק, אבל בכל מקום יש איזה תעודת דיפלומה במקצועות הנדסאים
בניו זילנד וכנראה באוסטרליה זה נקרא טכנאי,
וטכנאי הנדסת אלקטרוניקה זה אפילו מקצוע מבוקש שאפשר באופן עקרוני לקבל עבורו ויזת עבודה אם תמצא מעסיק שירצה להעסיק אותך.
אבל כמובן שצריך לקרוא טוב את ההגדרות, כי כתוב שם למשל שאתה צריך להיות עם ניסיון בעבודה של לפחות 3 שנים באותו מקצוע והגדרות תפקיד שאתה מתקבל אליו.
2. בכל מדינה יש חוקים והגדרות שונות, אבל בניו זילנד (וכנראה גם בשאר המדינות שציינת) האפשרויות היחידות להגירה בפועל היא או למצוא מעסיק שירצה להעסיק אותך ולבקש עבורך ויזת עבודה, זה נשמע קל, אבל זה קרוב לבלתי אפשרי, מעסיקים מקומים מאד לא אוהבים לבקש ויזות עבודה לזרים, כשצריך לחכות כמה חדשים עד שתקבל ויזה, וזה כנראה נכון במיוחד בתפקיד לא בכיר כמו טכנאי,
אבל כמובן שאתה מוזמן להכנס לאתרים של חיפוש עבודה במדינות השונות, להגיש את הקורות חיים שלך ולקוות, אם תמצא מעסיק כלשהוא שרוצה ומוכן להעסיק אותך ולבקש עבורך ויזת עבודה זה כמובן הדרך הכי קלה ומהירה להגירה.
אבל אל תפתח ציפיות, הסיכוי קטן.
או
להגר דרך לימודים, אתה כתבת שאתה חושב או ללמוד בישראל ואז להגר, או להגר ואז ללמוד במדינת היעד,
כשהאופציה הכי נכונה, וכנראה היחידה, היא לעשות הפוך, למצוא מוסד לימודים שיקבל אותך ללימודים להשלמה לתואר מהנדס, להגיע עם ויזת סטודנט, לעשות את התואר במדינה שתבחר ואז למצוא מסלול הגירה.
יש לזה הרבה יתרונות וחסרון אחד גדול
היתרונות:
1. יהיה לך תואר אקדמאי מקומי, ששווה יותר מכל תואר ישראלי בקבלה לעבודה.
2. במהלך הלימודים תכיר את המדינה, את השפה, את התרבות, תכיר אנשים, שאולי יעזרו לך בהמשך במציאת עבודה, או הכי טוב, מציאת אהבה, שזה מסלול ההגירה הכי טוב לכל מקום.
3. בניו זילנד, וכנראה בשאר המדינות, מי שלמד במדינה לתואר ראשון מקבל בסוף הלימודים ויזת עבודה פתוחה לעבודה אצל כל מעסיק ל3 שנים, מה שיאפשר לך בסוף הלימודים למצוא עבודה בקלות, כי לא תצטרך ויזה, ולא תצטרך לחכות או לחפש עבודה בצד השני של העולם.
ובהמשך אחרי שלמדת במדינה ומצאת עבודה, יהיה לך מספיק ניקוד להגירה קבועה,
כי מה שקורה כרגע בכל המדינות, יש מערכת ניקוד להגירה, אבל ניקוד הסף כל הזמן עולה ועושה את התהליך רק לתאורתי למי שלא מקבל נקודות על ניסיון מקומי בלימודים או עבודה.
החסרון הגדול זה כסף, שכר לימוד לסטודנטים זרים הוא הרבה יותר גבוה, למשל אני מסתכל במוסד שיכול להתאים לך AUT שזה מאין אוניברסיטה / מכללה להנדסה, מקביל למכללה להנדסה או למכללת תל אביב להנדסה.
שכר לימוד לסטודנט מקומי זה 6000 דולר ניו זילנדי (14 אלף שח) ולסטודנט זר 30000 (70 אלף שח לשנה) ולזה צריך להוסיף עוד כסף למחיה, כך שאם תמצא מסלול השלמה לשנתיים, ורק אם יש לך 150-200 אלף שח לנושא זה אפשרי, יקר אבל יכול להיות שזה האפשרות היחיד להגירה שיש לך)
אגב
1. בשבוע וחצי אי אפשר לראות כלום מאוסטרליה וניו זילנד ביחד, זה כמו לבקר יום בישראל, זה חסר תועלת, אם אתה רוצה לטעום ממקומות שונים, תגיע לעיר מסוימת למספר ימים או לפחות לשבוע.
2. באוסטרליה וניו זילנד יש עוד הרבה ערים וישובים אחרים פרט לאלו שתארת, לא ברור לי למה ציינת רק את אוקלנד וולינגטון, יש עוד שורה של ערים בינוניות- קטנות שבעיני הם ברמה הרבה יותר טובה, למה צריך לגור בעיר של 2-4-6 מיליון איש ? עיר של 150 אלף תושבים לא מספיק גדולה ?
לצפיה ב-'תודה על המידע ועוד'
תודה על המידע ועוד
13/10/2018 | 21:59
3
38
קודם כל תודה על המידע המפורט .
לצערי לא אוכל להרשות לעצמי כאלו עלויות לימוד , מה גם שאני כבר לא בן 20+ , צריך לעבוד למחייתי וכן מבחינת ניסיון ורצף תעסוקתי.
אני אמנם הנדסאי אבל עובד בתקן של מהנדס , האם לא לא יכול לעזור לצורך ההגירה?
לא ממש משנה לי באיזה עיר לגור באוסטרליה או נז , כל עוד יש עבודה ומקום נחמד , ציינתי את השמות של הערים הנל בנז מאחר ואני לא מכיר ערים אחרות ,
אשמח כמובן להמלצות.
לאור עלויות הלימוד שתיארת , האם תוכל לכוון אותי לגבי מציאת עבודה ודרך כך להגר? כמו כן הבנתי שלמקצועות מבוקשים יש מסלול הגירה מהיר למדינה כמו נ.ז.
אני מבין שהנדסאים זה כמו טכנאים , אבל הבנתי שיש מדינות שזה כמו BA ( לא BSC ) ויותר מטכאני .
אשמח לכל מידע נוסף
תודה

לצפיה ב-'אני אחזור ואחדד'
אני אחזור ואחדד
13/10/2018 | 22:11
2
53
בניו זילנד, כמו בכל המדינות האחרות יש מסלולי הגירה מקצועים,
רק שברוב המקרים הם רק בתאוריה, אין לך סיכוי להגיע לציון הסף עם הגיל שלך והתואר שלך, לכן מה שנשאר זה לחפש עבודה ולהתפלל
או ללמוד, או להמשיך לחלום על מסלול הגירה מהיר ותאורטי.
אם אתה רוצה תשובה מקצועית, שאל סוכן הגירה, אוסטרלי, ניו זילנדי או קנדי, או 3 שונים.
מבחינת הגירה, אין דבר כזה "תקן של מהנדס" אם כתוב מקצוע של מהנדס, רוצים לראות תואר רלוונטי.
אבל הנה שורה של אתרי חיפוש עבודה ניו זילנדים, גוגל יעזור לך למצוא גם אתרים במדינות האחרות שאתה מחפש בהם, שלח לכל עבודה בכל מקום, אם מישהו יקבל אותך תעבור לשם.
ושוב, אני מאחל לך למצוא מעסיק, אבל לא הייתי בונה על זה, אלא מחפש גם דרכים אחרות, וכמו שאני יודע, אם לא מציאת עבודה, נשאר לך רק לימודים או אהבה.

לצפיה ב-'תודה, אבדוק ואלמד את הנושא. '
תודה, אבדוק ואלמד את הנושא.
13/10/2018 | 22:19
1
17
לצפיה ב-'practical engineer'
practical engineer
14/10/2018 | 02:04
46
לצפיה ב-'עורכי דין באוסטרליה'
עורכי דין באוסטרליה
06/10/2018 | 15:28
1
75
שלום,

אני עורכת דין שחיה בישראל, מעניין אותי מאוד לעבור לגור באוסטרליה ולנסות את מזלי בתחום המשפטי גם שם. האם יש פה עורכי דין ישראליים שעברו לאוסטרליה?
במה אתם מתעסקים שם?
האם ניתן להשתכר יפה ולפרנס משפחה?

לצפיה ב-'את מבינה שעריכת דין זה מקצועי ייחודי לכל מדינה ?'
את מבינה שעריכת דין זה מקצועי ייחודי לכל מדינה ?
06/10/2018 | 15:57
62
עולם המקצועות מתחלק ל3
1. מקצועות גלובלים - מקצועות שאין צורך ברישיון כדי לעבוד בהם, הם גלובלים ובעל מקצוע יכול ללמוד בכל מקום ולעבוד בכל מקום, זה בעיקר מהנדסים ומנהלים, ואלו הם הרוב הגדול של המהגרים בכל העולם, אם תסתכלי מי האנשים שמהגרים מישראל רובם הגדול הם מהנדסים שונים (תוכנה ואלקטרוניקה בעיקר) ומנהלים, אומנים ושאר האנשים שהאופי ,הידע והתכונות שלהם חשוב ולא התואר.
2. מקצועות עם רישיון יחודי וידע זהה - ברוב המקצועות צריך רישיון של המדינה המסוימת כדי לעבוד בה, אבל הידע שנלמד בכל המדינות הוא זהה, למשל רפואה, אחות שלמדה במדינה אחת תצטרך לקבל רישיון כדי לעבוד במדינה אחרת, אבל הידע הבסיסי דומה עד זהה, גוף האדם זהה בישראל ובאוסטרליה, גם המחלות והטיפולים, ועדיין צריכים לעבור תהליך של רישוי שלפעמים הוא ארוך.
3. מקצועות ייחודים לכל מדינה - למשל עורף ראשים בדאעש, מהנדס מכרות לטילים גרעינים ברוסיה, או עורך דין ישראלי , כל הידע שצברת עד היום רלוונטי רק לישראל, השפה של העבודה שלך הוא עברית, החוקים בישראל מבוססים על חוקי היהדות והתנך, כל הידע והניסיון שצברת עד היום רלוונטים רק לישראל,
לא רק שאת לא יודעת מה הם החוקים של אוסטרליה, עד גם לא יודעת מה סדר החוק, איך עובדים בתי המשפט, וכל חלק אחר של העבודה של עורך דין אוסטרלי,
את תצטרכי בוודאות ללמוד תקופה, לעבור תהליך פרקטיקה, התמחות, ואז מבחני לשכה, כדי שתקבלי רישיון לעבודה כעורכת דין אוסטרלית, וזה תהליך שייקח בוודאות מספר שנים,
כך שמעבר לזמן ולכסף, את גם תצטרכי לויזה כלשהיא, כי אין סיכוי שחברה אוסטרלית תבקש ויזה עבורך לפני שיהיה לך רישיון מקומי.
עורכי דין ישראלים לא יכולים כמו חבריהם אנשי התוכנה לעבור לעבוד במדינה אחרת,
רוב עורכי הדין הישראלים שהיגרו רובם לא עובד במקצוע, חלקם מצא לעצמו מקצוע חדש אבל דומה, כמו סוכני הגירה, שזה דומה בתחום, אבל הידע והמקצוע המקורי לא עוזר,
והרבה עובדים במקצועות אחרים,
אני יודע שיש כמה מקומות ספציפים בעולם שכן מכירים במקצוע הישראלי, כמו ניו יורק, ועורכי הדין הישראלים רק צריכים ללמוד לבד את כל החומר ואז לגשת למבחני הלשכה ולמצוא התמחות, שזה גם תהליך לא קצר.
אבל באוסטרליה זה יהיה כנראה תהליך של כמה שנים ועשרות אלפי דולרים לפני שתוכלי לחפש מעסיק או דרך הגירה.

תעשי חיפוש בפורום לדעתי כבר כתבו בעבר על התהליך שצריך לעבור.
לצפיה ב-'מחייה חודשית בניו זילנד'
מחייה חודשית בניו זילנד
04/10/2018 | 13:47
2
109
שלום

מישהו יכול לעזור לי עם מחייה חודשית לזוג ללא ילדים  בוולינגטון ניו זילנד?

-דיור
-קניות
-הוצאות בית
-בילויים
-רכב ודלק
ועוד

אשמח מאוד
תודה רבה!
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
04/10/2018 | 20:49
1
123
- שכר דירה בוולינגטון, הנה 2 האתרים המובילים,
קחו בחשבון שהמחיר נקבע בצורה שונה מבישראל, הוא מצוטט בדולרים ניו זילנדים לשבוע , תרגום מהמחירים שאתה רואה למחירים ישראלים שהם בשקלים לחודש,
אתה צריך להכפיל פי 10
500 דולר ניו זילנדי לשבוע = 5000 שח לחודש
בנוסף מדובר על חדרי שינה בלבד ולא "חדרים ישראלים"
בתרגום צריך להוסיף חדר כדי להגיע לאותה דירה ישראלית
דירת 2 חדרים ניו זילנדים = 3 חדרים ישראלים

- עלות מחייה, השוואה בן החיים בוולינגטון לתל אביב

- קחו בחשבון שיש עוד הרבה דברים שמשנים את כל החישוב, למשל כדי מה רמת החיים בהשוואה בן 2 מקומות, צריך לעשות השוואה כוללת של הכנסות מול הוצאות, למשל אדם שמרויח אותו הדבר ברוטו בניו זילנד או בתל אביב,
בניו זילנד הוא ישלם הרבה הרבה פחות מיסים,
כך שיהיה לו הרבה יותר כסף להוציא,
הנה שורה של מיסים שקיימים בישראל ולא קיימים בניו זילנד :
ביטוח לאומי, מס בריאות, מס ריווחי הון, מס מתנות, מס הגרלות, מס רכישה של נדלן, מס שבח במכירת נדלן, מכסים בקנית רכב, מכסים, מס הכנסה עם תקרת 50 אחוז (בניו זילנד רק 33 אחוז)
לצפיה ב-'גם יפייפיה וגם דואגת שיהיה לך עוד מזומנים בכיס'
גם יפייפיה וגם דואגת שיהיה לך עוד מזומנים בכיס
05/10/2018 | 14:45
87
נפלת טוב...

לצפיה ב-'העברת כלב לאוסטרליה'
העברת כלב לאוסטרליה
22/09/2018 | 18:05
1
66
מחפשת מישהו שהעביר כלב מישראל לאוסטרליה בזמן האחרון, כדי לשאול כמה שאלות
לצפיה ב-'העיצה היחידה הנכונה היא לקחת חברה מקצועית שתעשה את זה'
העיצה היחידה הנכונה היא לקחת חברה מקצועית שתעשה את זה
22/09/2018 | 23:09
60
העברת כלב לאוסטרליה כוללת איזה 10 שלבים שונים שכל אחד מהם יכול להיות בעיתי, חיסונים, בדיקות דם 3 או 6 חודשים מראש, בדיקות רפואיות, שבב מסוים, 2 טיסות אחת אחרי השניה, הסגר ל10 ימים, בדיקות,
מספיק משהו אחד לא נכון, ואת עלולה להתקע כשהגעת לאוסטרליה עם כלב, אבל הוא לא יכול להשאר כי משהו היה לא נכון.

בקיצור, תפני לחברה שמתעסקת עם זה ושהיא תנחה אותך מה לעשות.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה על שכירת רהיטים בסידני עד שיגיע קונטיינר'
מחפשת המלצה על שכירת רהיטים בסידני עד שיגיע קונטיינר
21/09/2018 | 07:34
30
כדאי בכלל לשלוח רהיטים (ישנים)? גם כשקונים חדשים  יש בדר״כ זמן אספקה ארוך ...

לצפיה ב-'טיול באוסטרליה'
טיול באוסטרליה
18/09/2018 | 20:09
1
101
שלום לכם
אני חי בקנדה ומתלבט ביעד טיול השנה
אוסטרליה או סין
חובב היסטוריה וטבע
מוזיאונים ושמורות טבע
שנה שעברה הייתי ביפן ולפני שנתיים באיי גלפגוס
מה דעתכם?
לצפיה ב-'לסין יש הרבה יותר היסטוריה'
לסין יש הרבה יותר היסטוריה
19/09/2018 | 04:12
71
ובשתי המדינות יש לא מעט טבע.
לצפיה ב-' הסיפור של אלוהים – היהודים מוגלים מחוץ לארצם ובשורת מלכות ה'
הסיפור של אלוהים – היהודים מוגלים מחוץ לארצם ובשורת מלכות ה
17/09/2018 | 12:21
6
112

הברק ממזרח, כנסיית האל הכול יכול נוסדה בעקבות הופעתו ועבודתו של האל הכול יכול, הביאה השנייה של ישוע אדוננו, המשיח של אחרית הימים. החברים בכנסייה הם אלה המקבלים את עבודתו של האל הכול יכול באחרית הימים, והנכבשים וניצלים באמצעות דבריו. האל הכול יכול ייסד את הכנסייה לבדו והוא שמנהיג אותה כרועה. היא במפורש לא נוסדה על ידי אדם. המשיח הוא האמת, הדרך והחיים. צאנו של אלוהים שומעות בקולו של אלוהים. כל עוד תקראו את דברי האל הכול יכול, תבינו שאלוהים אכן הופיע.
לצפיה ב-'Translation help'
Translation help
18/09/2018 | 10:04
5
76
Can someone enlight me with the English translation of this word:
"צאנו" של אלוהים .......
לצפיה ב-'זה דווקא עברית נכונה'
זה דווקא עברית נכונה
18/09/2018 | 10:43
4
75
צאנו = הצאן שלו
Lamb of God
משום מה בדתות אוהבים לציין את המאמינים ככבשים, אולי כי הם הולכים כצאן לטבח.
יענו, אם אתה כבש, תלך אחרי אלוהים
אולי בגלל זה הם כותבים בפורומים של ניו זילנד ואוסטרליה
לצפיה ב-'אם כי'
אם כי
18/09/2018 | 16:00
3
62
"צאן" היא מילה בזכר, כך ש"צאנו של אלוהים שומעות בקולו" זו שגיאה.
פרט לפרט הדקדוקי הפעוט הזה, הטקסט שלה מושלם וללא רבב.
לצפיה ב-'היא אולי לא נורמלית, אבל היא יודעת עברית יותר טוב ממך'
היא אולי לא נורמלית, אבל היא יודעת עברית יותר טוב ממך
18/09/2018 | 22:25
2
81
למרות שנשמע שצאן זאת מילה בזכר,
צאן היא נקבה ברבים,
צאן = רבים של בהמה דקה
בהמה דקה = כבש ,עז, אייל
בהמה = נקבה
צאן = בהמה ברבים = נקבה ברבים
ולכן מה שהיא כתבה זה בדיוק עברית תקנית.
לצפיה ב-'Cheers - I did learn something new indid'
Cheers - I did learn something new indid
19/09/2018 | 02:53
33
לצפיה ב-'ואללה, למדתי משהו '
ואללה, למדתי משהו
19/09/2018 | 04:11
30
לצפיה ב-'מכתב תמיכה מהממשלה לויזה'
מכתב תמיכה מהממשלה לויזה
02/09/2018 | 15:15
3
174
אהלן, אני מנסה להגיש בקשה ל WORK AND HOLIDAY VISA ורשום שאני צריך לקבל מכתב תמיכה מממשלת ישראל לויזה הזאת, איך אני מקבל את המכתב הזה? למי לפנות?
לצפיה ב-'עריכה'
עריכה
02/09/2018 | 15:46
99
אני אזרח אוסטרי ולכן ולא מחכה ליולי בשביל הבקשה לויזה, השאלה איך אני משיג את הויזה?
לצפיה ב-'עריכה'
עריכה
02/09/2018 | 15:48
60
אני אזזרח אוסטרי לכן לא מחכה ליולי 19 כדי להגיש את הבקשה, השאלה איך אני משיג את המכתב תמיכה הזה?
לצפיה ב-'יש לך עד יולי 2019 לשפר את יכולת קריאת האנגלית'
יש לך עד יולי 2019 לשפר את יכולת קריאת האנגלית
02/09/2018 | 16:56
122
ישראל ואוסטריה נמצאות באותה קטגוריה והם צריכות לקבל את אותה ויזה,
שתי המדינות צריכות לחכות עד יולי 2019 לפתיחה של המכסה השנתית החדשה,
יש יתרון לדרכון ישראלי על דרכון אוסטרי.
2 המדינות באותו הגודל, אבל לישראל יש 500 ויזות בשנה ולאוסטריה יש רק 200.
ישראלים לא צריכים אישור ממשלה והאוסטרים צריכים,
2 המדינות מגישות בקשה רק באינטרנט ורק לשגרירות אוסטרליה בברלין ורק ביולי 2019,
הכל כתוב באתר השגרירות, עד יולי שב ותלמד אנגלית, עד אז אין לך מה לעשות.
לצפיה ב-'סרט חדש 2018 'איזה קול יפה' | האזינו לקולו של אלוהים וקבלו ב'
סרט חדש 2018 'איזה קול יפה' | האזינו לקולו של אלוהים וקבלו ב
01/09/2018 | 12:40
3
67

דונג ג'ינגסין היא דרשנית בכנסייה ביתית בסין. היא מאמינה באלוהים כבר שלושים שנה ואוהבת את האמת. היא קוראת את דברי האל לעתים תכופות וחשה שהם מנחים אותה. היא משקיעה את עצמה למען אלוהים בהתלהבות. עקב עבודתה כדרשנית, היא נעצרה על ידי המשטרה הקומוניסטית הסינית ונשלחה לכלא, שם סבלה מהתאכזרויות ומעינויים. דברי האל הם שעזרו לה לשרוד שבע שנות מאסר בתנאים בלתי אנושיים. לאחר שהשתחררה מהכלא, עמיתתה צ'נגואן באה לפגוש אותה, קראה לה מדברי האל הכול יכול ונשאה בפניה עדות לפיה אלוהים הופיע ועובד באחרית הימים. היא גם נתנה לה עותק של הספר 'הדבר מופיע בבשר'. אחרי שדונג ג'ינגסין קוראת לא מעט מדברי האל הכול יכול, היא חשה שהם סמכותיים ושמקורם מאלוהים. כתוצאה, כמיהה גדולה לחיפוש גדלה בלבה של דונג ג'ינגסין, והיא ובעלה בולעים בשקיקה את דברי האל הכול יכול ומגלים שהם כולם אמת ושהם קולו של אלוהים. הם מבינים שהאל הכול יכול הוא אכן שיבתו של ישוע אדוננו שלו חיכו כל כך הרבה שנים! בדיוק ברגע שהם מקבלים בשמחה את חזרת האל, מפקד המשטרה מגיע לביקור ומזהיר אותם שלא ייקחו חלק בהתכנסויות ושלא יישאו דרשות. הוא מתרה בהם שיקפידו לדווח על כל אדם המטיף על הברק ממזרח, וזה מדאיג את דונג ג'ינגסין. לאחר מכן, כאשר הכומר שלהם מגלה שדונג ג'ינגסין מובילה אחים ואחיות לבחון את עבודתו של אלוהים באחרית הימים, הוא מתערב ועוצר בעדם
לצפיה ב-'מה לעזאזל נסגר עם כל המטורפים ?'
מה לעזאזל נסגר עם כל המטורפים ?
01/09/2018 | 12:52
2
95
למה אתם כל הזמן מפרסמים הודעות על נוצרים סינים בפורום של ישראלים באוסטרליה ?
למה שלא תעשו סרט על סניף מקדונלד באנטרטיקה ? זה אותו הגיון .
וברור שהנוצרים בסין (שהם מיעוט קטנטן וחסר חשיבות) מתפללים בבית,
כל המיעוטים בסין שעושים רעש במקום ציבורי נשלחים לחינוך מחדש,

אולי תעשו סרט על ישו שהגיע לניו זילנד, זה הרבה יותר הגיוני,
נכון, ישו אם היה באמת אחד כזה, הסתובב רק בן טבריה ,נצרת וירושלים,
אבל אם הוא היה קיים היום, הוא בטוח היה עובר לניו זילנד מישראל,
הוא הרי הטיף לאהבה, שלום וקבלת האחר, לא בדיוק דברים שיש בישראל היום.

הדבר היחיד ההגיוני בשטויות שאתם אומרים זה שאם אלוהים החליט להיות סיני, והוא נמצא היום בסין, אז כל המטורפים האחרים, היהודים, נוצרים ומוסלמים יעזבו את ישראל בשקט.
לצפיה ב-'הנה עובדה מעניינת: יש יותר נוצרים בסין מאשר אנשים באוסטרליה.'
הנה עובדה מעניינת: יש יותר נוצרים בסין מאשר אנשים באוסטרליה.
02/09/2018 | 18:04
27
לצפיה ב-'מעודד לדעת שיש עדיין הזויים בתפוז '
מעודד לדעת שיש עדיין הזויים בתפוז
05/09/2018 | 03:49
24
לצפיה ב-'כולם אומרים שאוסטרליה אדומה'
כולם אומרים שאוסטרליה אדומה
29/08/2018 | 15:03
1
154
והניחוש שלי הוא שאנחנו הולכים על מערכת בחירות מלוכלכת בסגנון רפוליקאי עם עוד יותר דמויות הזויות שיקבלו מושבים.
טורנבול, כמה שהיה צפוי ואימפוטנט, נראה טוב ברקע של הטיפוסים שסבבו אותו. עכשיו גם זה לא, ונשארנו עם הטיפוסים שבינתיים למדו טוב את מלאכת העובדות האלטרנטיביות.  
שיהיה לכולנו בהצלחה.
לצפיה ב-'מה לא אדומה? '
מה לא אדומה?
01/09/2018 | 03:32
98
הנה תראה 

לצפיה ב-'מחפש יועץ מס למהגרים ישראלים לאוסטרליה'
מחפש יועץ מס למהגרים ישראלים לאוסטרליה
24/08/2018 | 17:53
4
83
שלום לכולם,
אנחנו חושבים להגר לאוסטרליה למספר שנים ורוצים להתייעץ עם יועץ מס שמבין בנושא.

תודה
לצפיה ב-'אני לא חושב שיש מישהו מסוים כזה'
אני לא חושב שיש מישהו מסוים כזה
25/08/2018 | 09:06
3
111
אין הבדל במעבר מישראל לאוסטרליה, מאשר מעבר מישראל ל100 מדינות אחרות,
לכן אין סיבה שיהיה יועץ מס שיתמחה במעבר לאוסטרליה.
כל יועץ מס לרילוקיישן ייתן לכם את אותם עיצות.
אגב, אחרי שיצא לי לדבר עם כמה אנשים שקיבלו יעוץ כזה, היעוץ חוזר על עצמו,
הנה עיקרי הדברים בחינם
60 שניות על מעבר מישראל
1. באוסטרליה (כמו ברוב העולם) המס הוא טריטוריאלי, קרי, אתם משלמים איפה שאתם מרויחים, אם תגורו ותעבדו באוסטרליה, תשלמו מס על ההכנסות שלכם לאוסטרליה.
בישראל המציאו שיטה יחודית לקחת עוד כסף, מס פרסונלי, לא משנה איפה אתם מרויחים את הכסף, כל עוד מדינת ישראל מחליטה (על דעת עצמה) שאתם תושבי ישראל, אתם תשלמו את כל המיסים, על כל ההכנסות שלכם, בכל מקום, גם לישראל, גם אם אתם פיזית לא גרתם בישראל.
2. אין אמנת מניעת כפל מס בן ישראל לאוסטרליה, לכן צריכים להמנע כמה שיותר ממצב  שיום אחד מדינת ישראל תדרוש מכם מיסים על כספים שהרווחתם בתקופה שתגורו באוסטרליה, כי אז מס כפול יהיה רוב ההכנסות שלכם.
יש 4 דברים פשוטים שצריך לעשות כדי להמנע מהמצב :
1. לנתק תושבות בביטוח לאומי כמה שיותר מוקדם, ככל שתצהירו יותר מוקדם שאתם מתכננים לא לגור יותר בישראל, ככה יקטן הסיכוי שמדינת ישראל תדרוש ממכם כסף, צריך לזכור שניתוק תושבות אומר גם ניתוק הזכויות מביטוח לאומי, כמו הזכות להיות מבוטח בקופת חולים בישראל.
2. לנתק כמה שאפשר כל קשר כלכלי לישראל, לא להמשיך לעבוד בישראל, לא להחזיק נכסים, עסקים וכו, המצב האידיאלי, זה למכור כל רכוש שיש לכם בישראל ולסגור כל חשבון בנק, אבל גם אם תשאירו חשבון בנק לא פעיל, זה בסדר.
3. לעזוב את ישראל לכמה שיותר זמן (אפשר לבקר, לא לגור), אחד הפרמטרים העיקרים של מדינת ישראל כשהיא תבוא בעתיד להחליט אם נשארתם או לא נשארתם תושבי ישראל זה הזמן שעזבתם, ככל שהוא יותר ארוך ככה גדל הסיכוי שיעזבו אתכם, צריך להבין שגם אם ניתקתם תושבות בביטוח לאומי, אבל תחזרו לגור בישראל אחרי שנתיים, מדינת ישראל תחליט שזה היה קצר מדי  ולכן לא ניתקתם, והמעבר היה זמני, ואתם נשארתם כל הזמן תושבי ישראל, ההחלטה האמיתית אם היה ניתוק או לא, אם ידרשו ממכם כסף או לא, זה רק אחרי שתחזרו לגור בישראל, אני עוד לא שמעתי על ישראלי שלא גר בישראל ותדרשו ממנו כסף , רק מי שחוזר לגור בישראל, פותחים את התיק שלו ומחליטים אם הוא ניתק, מתי, וכמה כסף הוא חייב.
הפתרון הכי טוב לא לשלם לישראל כסף, זה לא לחזור לגור בישראל.
אבל בקטן, כי יש סיכוי שתחזרו, אתם צריכים להבין שמעבר הוא חייב להיות מעל 3 שנים, מתחת לזה, המעבר כנראה לא יהיה כלכלי, כי תצטרכו לשלם מיסים גם בישראל, זה בערך כלל האצבע, מעבר של מעל ל3 שנים.
4. לבסס קשר לאוסטרליה, ככל שהסטטוס שלכם באוסטרליה יהיה יותר יציב וקבוע ככה יהיה יותר קשה למדינת ישראל לדרוש ממכם כסף.
זה אומר אם אתם אזרחים / תושבי באוסטרליה, זה מצב קבוע שמראה שאתם רוצים או רציתם להשאר, אבל אם אתם רק על ויזה זמנית, זה מראה שתכננתם לחזור לישראל ולכן אפשר לקחת לכם כסף, תדאגו להיות עם סטטוס קבוע של תושבי קבע.
אותו הדבר לגבי רכוש, אם תקנו בית באוסטרליה, זה מראה על כוונות להשאר באוסטרליה, שכירות דירה זה מראה על כוונה זמנית.

כל זה כמובן לא מחליף יעוץ מס מסודר שתקחו אצל יועץ מס ישראלי, אבל זה בגדול מה שהם כולם אומרים.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
26/08/2018 | 14:37
2
67
אנחנו מתכננים לשהות באוסטרליה לפחות לשנתיים.
לפי מה שאתה כותב, אם יש לי דירה בישראל שאני משכיר, לא אוכל לטעון שנתקתי קשר עם ישראל?
מה אם אני משאיר בארץ את בני הגדול?

תודה רבה
לצפיה ב-'רוץ לקבל יעוץ מהיועץ מס הכי טוב שתמצא'
רוץ לקבל יעוץ מהיועץ מס הכי טוב שתמצא
26/08/2018 | 22:06
1
96
כי על פניו, הצלחת לסמן וי כל הבעיות האפשריות בתחום
ומעבר כזה יכול להיות אסון כלכלי
1. אתה עובר לזמן קצר, של שנתיים, שזה מתחת למינימום החוקי של ניתוק שהוא 3 שנים לפחות.
2. אתה משאיר דירה בבעלותך בישראל וילד
3. אתה עובר למדינה שאין לה הסכמים עם ישראל, רוב הישראלים שעושים רילוקיישן עוברים לארצות הברית, קנדה או אירופה, מדינות שיש להם הסכמים עם ישראל, ולכן בסוף צריכים לשלם רק הפרש מס, במקרה שלך ישראל יכולה לדרוש הכל מההתחלה.
4. אתה עובר למדינה רחוקה, ולכן אין טעם להעביר את הריהוט, ציוד, בגדים ושאר הדברים שלכם, ויותר זול לקנות הכל מחדש ,רק שמדובר על פעמיים מעבר, הלוך וחזור אחרי שנתיים.

אל תחתום ואל תתחיב לפני שתדע לאן אתה הולך,
ואז תחזור לכתוב כאן מה המליץ לך היועץ.
הנה תקרא קצת

לצפיה ב-'שוב, תודה רבה על התגובה, המאמר מאוד עוזר '
שוב, תודה רבה על התגובה, המאמר מאוד עוזר
27/08/2018 | 10:33
22
לצפיה ב-'השכרת רכב באוסטרליה, בשדה? מחוצה לו? עוד מישראל?'
השכרת רכב באוסטרליה, בשדה? מחוצה לו? עוד מישראל?
22/08/2018 | 19:52
2
63
שלום,

נוחת בסידני עוד שבוע לטיול "קצר" של כחודש, ומעוניין לשכור רכב לכל התקופה.

אחרי בדיקה במספר אתרים נשארתי מבולבל,
שאלתי היא איפה יצא לי יותר משתלם להשכיר רכב?

עוד מישראל מאתר (אוסטרלי) של אחת החברות הבין לאומיות עם איסוף מהשדה/מחוצה לו?
להשכיר בשדה התעופה אחרי הנחיתה או מחוצה לו בסידני? עיר קרובה אחרת?
חברה מקומית קטנה?

אשמח לתובנות מאנשים עם נסיון...

תודה, ירון

לצפיה ב-'מנסיוני המאד דל'
מנסיוני המאד דל
23/08/2018 | 09:01
1
96
מוטב להשכיר רכב בסוכנות בעיר (אבל לא במרכז העיר, אלא בפרברים קצת יותר חיצוניים, שמשכירים בעיקר למקומיים). אני לא מתמצא פיקס במחירים של הזמנה באינטרנט מראש, אבל זו נשמעת לי אופציה נוחה מאד.
רק שים לב שההבדלים במחירים באמת יצדיקו את ההשקעה מבחינת הנוחות שלך - שלא תמצאו את עצמכם נגררים לכל מיני חורים קר כדי לחסוך כמה דולרים.
כמו כן, מנסיון קצת פחות דל, מוטב שחוויית הנהיגה הראשונה שלך בצד שמאל של הכביש תהיה ברחובות רגועים ולא בשדה תעופה או במרכז עיר הומה. אבל זה כבר עניין אישי יותר.
לצפיה ב-'תודה רוקד!'
תודה רוקד!
24/08/2018 | 15:19
15
לצפיה ב-'שאלה על סדר חיפוש עבודה בניו זילנד'
שאלה על סדר חיפוש עבודה בניו זילנד
20/08/2018 | 18:24
3
118
היי. אשמח אם תבהירו לי מה סדר התהליך לחיפוש עבודה בניו זילנד.
יש לי תואר ראשון בכלכלה וניסיון בתחום.האם אני יכול פשוט לשלוח קורות חיים למשרות במקצוע כדי למצוא עבודה בניו זילנד? או שאני חייב קודם לאמת את התואר שלי שהוא מתאים ל-NZQF 7? ואז להתחיל את כל התהליך לאישור עבודה (ואז אין לי בשלב זה הזמנה ממעסיק O_O) , ורק מאחר זה לשלוח קורות חיים למעסיקים?...
לצפיה ב-'ניסיון לענות'
ניסיון לענות
20/08/2018 | 23:01
2
121
אם הבנתי את המצב שלך, אין לך אזרחות / תושבות / ויזה שמאפשרת עבודה בניו זילנד או אוסטרליה.
ויש לך תואר ראשון בכלכלה.
(אם הבנתי לא נכון, תקן אותי)
במצב הנוכחי (כמו שאני מבין את זה, אם אתה רוצה חוות דעת מקצועית פנה לאיש מקצוע),
כלכלן לא נמצא באף רשימה של מקצועות בחוסר (עבור הגירה) לניו זילנד
זה לא אומר שאין צורך בכלכלנים בניו זילנד, אולי הפוך, תחום הפיננסים בניו זילנד מאד גדול, כנראה הרבה יותר מבישראל, אבל גם הרבה מאד אנשים לומדים כלכלה או מנהל עסקים, כך שאין חוסר, בישראל הרוב הולכים ללמוד מקצועות הייטקים, בשאר העולם המקצוע הכללי של צעירים שלא בטוחים מה ללמוד, זה כלכלה או מנהל עסקים.
ולכן מבחינת המדינה, אין צורך להביא עובדים זרים,
במצב הזה, כמעט בלתי אפשרי לקבל ויזת עבודה, כדי לקבל ויזה במקצוע שהוא לא מקצוע בחוסר, מעסיק מקומי צריך להוכיח שאין בעל מקצוע מקומי, שיש לך כשורים יוצאי דופן שהוא חייב, ושהוא חיפש תקופה ארוכה ולא מצא ולכן הוא חייב אותך, (למשל אם חברה ניו זילנדית חייבת להעסיק מסיבה כלשהיא, כלכלן ישראלי).
לכן זה כמעט בלתי אפשרי.

הדרך המעשית לאדם במצבך להגר לניו זילנד, זה דרך לימודים, להגיע ללמוד תואר שני בניו זילנד (כל תואר שני שהוא), ואז בסוף הלימודים תקבל 3 שנים של ויזת עבודה פתוחה, ואז תוכל לחפש ולמצוא מעסיק, אם תמצא, תוכל להגיש בקשה לתושבות ולהגר,
היתרון בתהליך, זה שהוא קצר יחסית, יש הרבה מסלולים של שנה וחצי, בסופו תקבל תואר שני, ועוד תואר מקומי, ובזמן הלימודים תכיר אנשים ואת התרבות המקומית, אבל תצטרך חסכונות, תבדוק באוניברסיטאות שונות מה שכר הלימוד לסטודנטים זרים (הוא גבוה).

זה מסלול נכון להרבה אנשים ובדרך כלל יחיד, רק שזה מצריך חסכונות גדולים, כי שכר הלימוד גבוה, ואפשר לעבוד מעט מאד במהלך הלימודים.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
21/08/2018 | 09:37
1
72
שלום ANZ1.
תודה רבה על הסבר מפורט.
אך הכוונה שלי היא למשרות אנליסט עסקי, עד כמה שביררתי זה מקצוע שאכן יש בו מחסור, והמעסיקים שמחפשים בעל מקצוע למשרה הזאת אינם מחוייבים להוכיח לרשויות שהם לא יכולים למצוא בעל מקצוע מקומי ולכן צריכים לחפש מישהו מתאים מחו"ל.  זה מאוד מקל את כל העניין. 
הסתבכתי בשלב אחר שקשור אך ורק בנושא חיפוש עבודה. והשאלה שלי היא בעצם: ממה להתחיל? האם יש טעם לשלוח קורות חיים עם תואר ישראלי? או לפני שאני מתחיל לחפש עבודה בכלל אני חייב לאשר שהתואר שלי מקביל ומקובל ע"י המערכת להשכלה גבוהה של ניו זילנד,  ולהתחיל בתהליך לאישור עבודה עוד לפני שאני פונה למעסיקים?
לצפיה ב-'ניסיון תשובה שני'
ניסיון תשובה שני
21/08/2018 | 10:23
80
תראה, מבחינת מעסיקים ניו זילנדים אין להם שום עניין עם אישורים לגבי התואר שלך או המקצוע, אותם מעניין שיש לך תואר, ידע וניסיון שמתאים להם.
ושאין מקומי שהם מצליחים למצוא, גם אם המקצוע שלך נמצא או לא נמצא ברשימות, כל מעסיק (בכל מקום בעולם) יעדיף להעסיק עובד מקומי, מוכר, ידוע, שלמד ועבד במקומות שהוא מכיר ויכול להעריך, והוא לא צריך לחכות חודשים עד שהעובד יתחיל לעבוד.
כך שאם למעסיק שמחפש עובד מסוים, אם הוא פרסם מודעה, ופנו אליו מקומיים, קודם כל הוא ידבר איתם, רק אם הוא לא ימצא אף מקומי הוא יחשוב לשקול להעסיק עובד זר.
כך שבפועל הדרישה שאין מקומים מתאימים, עדיין קיימת בכל תפקיד.

הדרישה לגבי אישור התואר מגיעה ממחלקת ההגירה לגבי אישור המקצוע,
במקצועות כללים, שרבים מהם נמצאים ברשימות, זה לא בעיה, כי אתה יודע שתקבל אישור, למשל מהנדס אלקטרוניקה שלמד באוניברסיטה מוכרת, יכול לדעת שהוא יקבל אישור לגבי הלימודים שלו,
הבעיה היא במקצועות מאד מאד מסוימים, כמו אצלך, שכמעט כל מקצועות הכלכלה הם לא ברשימה, ורק מקצוע אחד כן,
צריך לשים לב שכדי לקבל אישור, אתה צריך לעמוד במדויק, בכל הדרישות הספציפיות של המקצוע המסוים, התיאור, התארים, הניסיון, תאור הספציפי של התפקיד שמילאת, ורק אם אתה עונה על כל הדרישות כולם, אתה תקבל אישור.
לא מספיק להראות משהו שמתאים באופן כללי.
למשל אתה תצטרך להביא אישור ממעסיקים קודמים שלך לגבי תאור מדויק לגבי התפקידים שמילאת, והם צריכים להיות זהים לדרישות תאור המקצוע שנמצא ברשימת המקצועות, בהרבה מקרים זה לא פשוט, לקבל מכח אדם בחברה ישראלית תאור תפקיד מדויק ומסוים לגבי מה מילאת, ובהרבה מקרים אתה עדיין עובד בחברה, ואתה לא רוצה לבקש מכח אדם או הבוס שלך אישור לגבי העבודה שלך.
חיפוש בגוגל מראה אנשים שרוצים לקבל אישור במקצוע שאתה מחפש, והם לא מקבלים אישור, הנה דוגמא, היא מאוסטרליה, אבל זה אותו מערכת מקצועות.

לכן, במקרה שלך חשוב קודם לוודא מראש שיש לך אישור שאתה עונה על דרישות המקצוע, אחרת כל התהליך יהיה בזבוז.

ובכל מקרה, במקרה שלך ,הייתי מציע לך לפנות לסוכן הגירה מוסמך ולקבל את חוות דעתו.
לצפיה ב-'המלצה על סוכן הגירה -ויזה לאוסטרליה'
המלצה על סוכן הגירה -ויזה לאוסטרליה
10/08/2018 | 10:57
120
אשמח לקבל המלצה על סוכן הגירה לטיפול בנושא ויזת סטודנט לאוסטרליה . כמה זה אמור לעלות בערך?
תודה מראש
לצפיה ב-'שינויים בהגירה לניו זילנד דרך לימודים'
שינויים בהגירה לניו זילנד דרך לימודים
08/08/2018 | 22:45
117
בעקבות השינויים שהיו בשנים האחרונות, שבעצם ביטלו את אפשרות ההגירה דרך כישורים,
הדרכים היחידות להגירה לניו זילנד זה דרך קשר לניו זילנד, בן עם קשר משפחתי , הקמת עסק או השקעה כספית (מסלולים שלא רלוונטים לרוב האנשים),
ומה שנשאר לרוב האנשים זה או דרך מציאת מעסיק ניו זילנדי במקצוע נדרש (ומאד לא קל למצוא) או על ידי לימודים בניו זילנד,
כך שלימודים בניו זילנד נהפכו להיות אחד המסלולים היחידים הרלוונטים לאנשים צעירים שרוצים להגר ואין להם בן זוג מקומי או הרבה מאד כסף.
הדרך להגירה עוברת דרך לימודים בניו זילנד, בהמשך קבלת ויזת עבודה פתוחה אחרי לימודים, ואחרי מספר שנים ועבודה בניו זילנד קבלת תושבות.

השינוי שיש 3 מסלולים לקבלת ויזת עבודה אחרי לימודים
1. מי שלומד למודי תעודה של 60 שבועות (מקצוע ברמה 4-6) או למודי תעודה של 30 שבועות ברמה 7, והלימודים היו באוקלנד, יקבל ויזה פתוחה לשנה.
2. מי שלומד את אותם לימודים, אבל באזור אחר מאוקלנד, יקבל ויזת עבודה פתוחה לשנתיים.
3. מי שלומד לתואר (ראשון, שני או שלישי) יקבל 3 שנים של ויזת עבודה פתוחה בסוף הלימודים.

דבר נוסף, בן הזוג של סטודנט לתואר שני או שלישי, או תואר ראשון במקצוע נדרש - יקבל אישור עבודה פתוח במהלך הלימודים שיאפשר לו לעבוד ולהחזיק את את המשפחה.
בפועל מי שיבוא ללמוד (במיוחד מחוץ לאוקלנד), לכל לימודים מעל שנה, יקבל אחרי הלימודים ויזה מספיקה כדי למצוא מעסיק ועבודה במקצוע, ובהמשך הגירה קבועה.
בזמן האחרון קיבלתי כמה שאלות בנושא, אז כדאי להכיר את השינויים.
לצפיה ב-'הגירה לאוסטרליה- עדכונים'
הגירה לאוסטרליה- עדכונים
06/08/2018 | 16:17
3
279
האם משהו יודע על כך שממשלת אוסטרליה פתחה את האפשרות ל 3 חודשים בלבד! לפנות אליה ישירות בבקשת הגירה
לצפיה ב-'נפתח חור בזמן שמחזיר אותך 100 שנה קודם ?'
נפתח חור בזמן שמחזיר אותך 100 שנה קודם ?
06/08/2018 | 16:25
178
שמאפשר לכולם להגר ?
יש לך קישור לשטות הזאת ?
לצפיה ב-'No'
No
13/08/2018 | 09:39
46
לצפיה ב-'לאיזו שגרירות לפנות?'
לאיזו שגרירות לפנות?
02/09/2018 | 15:43
36
מה זאת אומרת פתחה את האפשרות? לפנות לשגרירות בתל אביב או שבאוסטרליה?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

פורומים

בעלי מקצוע

מתפנים-יניב
לא מתאפקים!
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
פורום עסקים
פורום עסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן