לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1568515,685 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראלים באוסטרליה ונ"ז

כאן תוכלו לפגוש ישראלים שחיים באוסטרליה ובניו זילנד. אתם מוזמנים לשאול שאלות, ליצור קשרים ולהעלות הודעות מעניינות. זכרו שהפורום הוא סך כל חלקיו; אתם אלה ש"עושים" את המקום ויוצרים את האוירה. אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראלים באוסטרליה ונ"ז

כאן תוכלו לפגוש ישראלים שחיים באוסטרליה ובניו זילנד. אתם מוזמנים לשאול שאלות, ליצור קשרים ולהעלות הודעות מעניינות. זכרו שהפורום הוא סך כל חלקיו; אתם אלה ש"עושים" את המקום ויוצרים את האוירה. אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הזה הוא בית לישראלים שחיים באוסטרליה, ניו זילנד והסביבה, או לאנשים שמתעניינים בחיים שם.    
שאלות בנושא הגירה יתקבלו בברכה, אבל לפני ששואלים כדאי לבדוק את ערכת המידע למהגר המתחיל שהכנו עבורכם.  
הפורום ומנהליו עושים ככל הניתן כדי לאפשר חופש ביטוי ודיון מעניין בגבולות נהלי ״תפוז״, ההיגיון הבריא, המוסר האבסולוטי והכלכלה הקיינסיאנית. 
הודעות המכילות תוכן גזעני, פרסומות או אאוטינג של משתמשים יימחקו. 

הערות, תגובות והצעות למנהלים - בכל נושאי ניהול הפורום נא להפנות אלינו במסרים.

קצת על איך עובד פורום בתפוז:
בדף הפעיל יש מקום ל-15 הודעות ראשיות (הודעה ראשית היא זו שמסומנת עם נקודה כתומה). להודעה ראשית יכולות להיות מאות הודעות תגובה (ההודעות שמקושרות להודעה הראשית ומסומנות בנקודה כחולה). הודעה ראשית מס׳ 16 תדחוק את ההודעה שבתחתית העמוד לעמוד הבא, שם כאמור יש לה פחות סיכוי לזכות לתגובה.
הודעות ראשיות ממוקמות בעמוד הפעיל לפי זמן הכתיבה שלהן, עד שמתחילות להיכתב תגובות. כשנכתבת תגובה להודעה ראשית ההודעה הראשית הזו ״תקפוץ״ לתחילת העמוד (כדי שזה יקרה, חייב להיות גם תוכן לתגובה לא רק כותרת). ההודעות הראשיות ״מקפצות״ בעמוד הפעיל במשך 3 ימים. אחר כך הן יורדות לאיטן לתחתית העמוד ומשם לעמודים הבאים ולארכיון.
לכן עדיף לכתוב תגובה להודעה ראשית ולא בכל פעם הודעה חדשה, ולכן הנהלת הפורום מקשרת הודעות בנושאי הגירה להודעה ראשית אחת, כדי שלא יהיה מצב שהודעות הגירה (שהן לא היעוד המרכזי של הפורום הזה) ידחקו את כל שאר הדיונים.
המשך >>

לצפיה ב-'רכב למכירה'
רכב למכירה
13/01/2020 | 06:42
2
49

סיימנו טיול מקסים ונאלצים להפרד מהרכב שלנו ומהמקום המדהים הזה.

��
Ford Falcon 2005 Station Wagon
Unleaded fuel
497000 קמ במצב מעולה . עבר טיפול כל 5000 קמ.
4 דלתות + בג’אז עצום
Registration עד אפריל 2020 בויקטוריה.
אוטומט
5 מושבים, מתקפלים לבגאז׳ עוד יותר עצום ומקום לשינה (2-3 בקלות)

⛺ציוד נלווה:
אוהל ל-3
4 ג׳ריקנים למים
ג׳ריקן דלק (מלא)
כיריים גז
2 שקי שינה
3 כריות
3 ציפות כרית
סדין שטוח
3 מזרני שטח
כבלים + סוללה מלאה להטענה
מקלחת שטח
2 סירים
מחבת
צלחות+כוסות
צנצנות
קומקום
מסננת
מלא סכו״ם
קרש חיתוך
ספוגים
מגבות מטבח
סבון כלים
אוכל יבש (מה שנשאר לנו)
סבון כביסה
סוללות AA
מלא סופרגלו
אטלס מפות אוסטרליה
נר נגד יתושים
ווילונות לחלונות אחוריים לפרטיות
חבל לתליית כביסה
פנס חזק למקרה חירום
פנס סולרי לקמפינג
קופסאות וסלסלאות לארגון ואחסון
2 מתאמי מטען לטלפון (1 בלוטוס)

��נמצא במלבורן.

ליצירת קשר בוואצאפ: ליאור- 0539310011
טלפון אוסטרלי: 0492917568
לצפיה ב-'מחיר'
מחיר
13/01/2020 | 07:19
22
5000 AUD. גמיש
לצפיה ב-'מרתק'
מרתק
14/01/2020 | 13:24
22
במיוחד הצנצנות
האם יש להן מכסה?
לצפיה ב-'טיפים להצלחה בראיון עבודה בחו'ל ובכלל'
טיפים להצלחה בראיון עבודה בחו'ל ובכלל
11/01/2020 | 23:49
24
שלום לכולם.
בקישור הבא אשתף אתכם בכתבה ווידאו שבו אני משתף מהניסיון שלי כיצד להצליח בראיונות עבודה בחו'ל ובכלל. 

בהצלחה,
דמיטרי בילצקי
מנטור הגירה
לצפיה ב-'טיול כדורגל לארגנטינה'
טיול כדורגל לארגנטינה
28/12/2019 | 10:24
1
31
אני מתכנן טיול כדורגל לקופה אמריקה בארגנטינה ביוני 2020.אוסטרליה גם משתתפת בפעם הראשונה וגם ארגנטינה ואורוגוואי אז הולכים להיות משחקים מעיינים מאוד. אם יש מישהו שמעוניין להצטרף אשמח לשמוע.
גיא
לצפיה ב-'נסה כאן'
נסה כאן
12/01/2020 | 12:55
12
לצפיה ב-'מחפשים דירה בסידני למשפחה אוג׳20-ינואר21 להשכרה או החלפה'
מחפשים דירה בסידני למשפחה אוג׳20-ינואר21 להשכרה או החלפה
15/12/2019 | 13:26
42
הי,
מתעתדים להגיע זוג+שלושה ילדים לסידני לסמסטר שני ומחפשים דירה מתאימה לתקופה.
נשמח להמלצות כולל אפשרות להחלפה עם ביתנו באבן יהודה.
עדיף במייל
לצפיה ב-'עבודה כפסיכולוג קליני באוסטרליה'
עבודה כפסיכולוג קליני באוסטרליה
12/12/2019 | 19:09
8
68
שלום לכולם,

אני כרגע לקראת סיום תואר שני בפסיכולוגיה קלינית בארץ ושוקל את המשך דרכי. אני מעוניין להמשיך ללימודי תואר שלישי, אך לאו דווקא באופן ישיר, ומעוניין להמשיך להתמחות בפסיכולוגיה. 
אני מעוניין להגר לאוסטרליה ומתלבט לגבי התזמון המתאים, אשמח לשמוע עצות וטיפים וגם הפניה לגורם מייעץ (בתשלום) מומחה לנושא.
אני מתלבט בין הגירה עכשיו, שתהיה מורכבת מאחר ואין לי ניסיון במקצוע לבין הגירה בעתיד. אם אני בוחר לנסות עכשיו, אני יכול לפנות לכיוון המקצועי באמצעות ויזת מקצוע נדרש (קצת מורכב, כי אני בלי ניסיון) או לכיוון האקדמי ולחפש שם תואר שלישי. אפשרות נוספת היא להישאר בארץ למספר שנים נוספות, וגם אז אני צריך להחליט האם כדאי קודם ללמוד לתואר שלישי, התמחות או לנסות לשלב את שניהם.
אני אוסיף שלצורך המעבר אני מוכן (ואף אשמח) להתגורר מספר שנים באיזור פחות מיושב (ויותר זול) של אוסטרליה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'הי '
הי
13/12/2019 | 06:42
1
65
אני לא פסיכולוג, אבל יש לי שני חברים ישראלים שהם כן פסיכולוגים (אחד קליני ואחד לא) שהם חוקרים באוניברסיטה טובה במלבורן. יעניין אותך לדבר איתם?
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה! בוודאי, אני אשמח :)'
תודה על התגובה המהירה! בוודאי, אני אשמח :)
13/12/2019 | 09:15
25
לצפיה ב-'על קצה ה Ψ'
על קצה ה Ψ
15/12/2019 | 09:16
4
62
אני לא פסיכולוג אבל ממה שאני מכיר יש לך כמה אפשרויות, בטח אם אתה שמח לגור בפריפריה. 
על הגירה מקצועית אני מניח שאין על מה לדבר כי אין לך ניסיון. 
ויזה לדוקטורט לא קשה להשיג מרגע שמצאת מנחה אבל אם השאיפה שלך היא להמשיך בעבודה קלינית, דוקטורט (שהוא באוסטרליה 100% מחקר) בעיקר יפריע.
יש מסלולים לדוקטורט משולב. בדרך כלל קוראים לזה DPsych (למשל זה). ממה שאני יודע לא קל להתקבל אבל יש להניח שמסלולים מחוץ לערים הגדולות יהיו יותר ריאליים והרבה יותר זולים, לפחוץ בכל האמור לעלויות מחיה. 

השאלה שעליה אין לי תשובה מלומדת היא האם יש טעם ֿלהישאר בישראל ולצבור ניסיון לפני ההגירה. תשובתי הלא מלומדת היא שגם פסיכולוגים מנוסים אוכלים פה חצץ בשנים הראשונות עד שהם מקבלים את כל הניירות ומצליחים לעשות איתם משהו. לכן, אם אתה סגור על לעבור לאוסטרליה אז פשוט תעשה את זה. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה!'
תודה על התשובה!
15/12/2019 | 10:34
3
40
קודם כל אני אסביר שהמעבר בכל מקרה לא יהיה עכשיו, תעבור שנה עד שאהיה רשום בפנקס הפסיכולוגים הישראלי ורק אז אוכל להתחיל בתהליך של רישום בפנקס הפסיכולוגים האוסטרלי, שיקח עוד כמה חודשים. השאלה שלי היא באמת יותר עקרונית, האם כדאי לעבור ולהתמודד כבר שם, או שעדיף לצבור כאן ניסיון ורק אז לעבור.

מבחינת ניסיון, האפשרות היחידה שלי היא התמחות, שתיתן לי ניסיון של 4-5 שנות עבודה, אבל זה לא משהו שמפסיקים באמצע כך שאם אני אתחיל המשמעות היא שאני נשאר לפחות עד אחרי הבחינה (בסוף ההתמחות).

מה שמתחבר גם לשאלה של הגירה על בסיס מקצוע מבוקש. מצד אחד זה נשמע מגוחך כשבכלל אין ניסיון בתחום, מצד שני יש במחשבון נקודות אופציה של 0-3 שנות ניסיון, ואני יכול לצבור את מספר הנקודות הנדרשות כדי להגיש (ואף יותר, אם באמת אהיה מוכן להתגורר באיזור פחות מיושב). כשהאפשרות של להגיש רק עם ניסיון היא באמת עוד כמה שנים, ומי יודע מה ישתנה עד אז.

לבסוף, אני לא יודע איך יהיו לי החיים שם. חייתי בסידני חצי שנה, חוויה שתרמה להחלטה שלי לעבור, אבל אני יודע שזה שונה מאשר לחיות שם מספר שנים. מה שמוסיף את השאלה של איך והאם כדאי לעשות קודם את ההתמחות כדי שאוכל לעסוק במקצוע בישראל אם אחליט לחזור.

הרבה התלבטויות, חלק עקרוניות, חלק מקצועיות וחלק גם אישיות. אשמח לשמוע ממי שיש לו מושג בנושא, או מכיר מישהו מומחה לנושא :)

תודה
לצפיה ב-'כיוון שקאפוט כבר ענה לך,'
כיוון שקאפוט כבר ענה לך,
18/12/2019 | 02:31
42
והוא יחסית מתמצא בתחום, אוסיף רק את דעתי הכללית:בסופו של דבר, אני מאמין (ללא גיבוי עובדתי) שהאלמנט המכריע הוא הגשטאלט שלך.
אם אתה מצוי במצב תודעתי שבו אתה די מחוייב למעבר לאוסטרליה, אז מוטב שתעשה זאת בהקדם ובצורה היותר ישירה ומיידית שמתאפשרת לך.
אם, לעומת זאת, המעבר לאוסטרליה הוא מבחינתך אופציה שאתה עדיין מהרהר ומתלבט בה - אז תישאר בינתיים בישראל וצבור ניסיון, ותראה מה קורה בסוף ההתמחות.
לצפיה ב-'מסכים עם כל מה שרוקד ציין '
מסכים עם כל מה שרוקד ציין
19/12/2019 | 11:36
1
32
השאלות הטכניות חייבות להתנהל מול סוכן הגירה שיודע מה הוא עושה. ההמלצה שלי כרגיל היא על יפתח סער שאילולא ה OCD שלו לא הייתי עכשיו פה. 
>> לבסוף, אני לא יודע איך יהיו לי החיים שם
שורה תחתונה יהיה לך קקה לכמה שנים עד שזה יסתדר. גם פסיכולוגים מקומיים לא מלקקים פה דבש בשנים הראשונות. אחרי שתסתדר או שתאהב או שלא. מן הסתם רוב מי שיענה לך פה אוהב. 

>> האם כדאי לעשות קודם את ההתמחות כדי שאוכל לעסוק במקצוע בישראל אם אחליט לחזור
אם אתה לא נחוש בנושא לא הייתי הולך על זה. 
לצפיה ב-'תודה על התגובות!'
תודה על התגובות!
21/12/2019 | 10:25
29
אני אמשיך לחשוב על זה, וכנראה באמת אפנה לסוכן על מנת לקבל מידע יותר מאורגן.
לצפיה ב-'תשובה ממטפל מקצועי שביצע הגירה מוצלחת לניו זילנד'
תשובה ממטפל מקצועי שביצע הגירה מוצלחת לניו זילנד
09/01/2020 | 06:40
18
תראה, יש לעשות דברים מסודר.
מה הכוונה? קודם כל להבין איפה אתה עומד מבחינת התנאים של ההגירה לאוסטרליה. אולי אתה לא תצטרך ניסיון? אתה צריך לוודא את זה.
בזמנו שאני תיכננתי הגירה כעובד סוציאלי, לא ההיתי צריך ניסיון כלל, וציון של 7 באנגלית הספיק לי כי המקצוע היה מבוקש והSTATE הוסיף נקודות לסך הכל.
יהיה צורך לעשות הליך של הכרה מקצועית מול גוף הפסיכולוגים (רישום מקצועי), מאוד חשוב. גם במהלך ההגשה לויזות עדיין תצטרך לעבור הערכה של הגוף הזה במילא.
השאלה היא אם אתה רוצה לעבוד בפסיכולוגיה טיפולית או לעבודה באקדמיה כי הדרכים הן שונות.
הלאה, אתה צריך לדעת במדוייק כמה כסף אתה צריך. ההמלצה היא חד משמעית להגיע לאוסטרליה בהקדם כי החוקים לתושבות הופכים לקשים עם השנים. כל צעד שתוכל לעשות בתוך אוסטרליה יקרב אותך להגירה קבועה (תושבות קבע), וצעד שתעשה מחוץ לאוסטרליה יקרב אותך לאט יותר (אם לדוגמא תשאר ותצבור ניסיון מקומי).
לכן יש צורך לבנות תוכנית מסודרת מראש מה ואיך אתה תעשה והאם המטרה היא הגירה קבועה או לעשות מחקר ולחזור הביתה.

בהצלחה,
דמיטרי בילצקי,
מנטור הגירה.
לצפיה ב-'פיזיותרפיסט צעיר'
פיזיותרפיסט צעיר
14/12/2019 | 13:28
76
היי, מישהו מכיר אולי פיזיותרפיסטים ישראלים שעובדים/לומדים באוסטרליה?
אשמח לכל קצה חוט!
תודה.
לצפיה ב-'קוויזלנד'
קוויזלנד
01/12/2019 | 00:14
1
85
אשמח אם מישהו אשר חי בעיר ייצור עימי קשר.
לצפיה ב-'זאת לא עיר. זאת מדינה ענקית, גדולה פי שבע מכל בריטניה.'
זאת לא עיר. זאת מדינה ענקית, גדולה פי שבע מכל בריטניה.
01/12/2019 | 13:01
31
לצפיה ב-'עלויות מחייה למשפחה באוקלנד'
עלויות מחייה למשפחה באוקלנד
05/11/2019 | 21:15
4
92
שלום לכולם,

קיבלתי הצעה לרילוקיישן מחברה באוקלנד עם שכר של NZD120K לשנה. יש לנו 3 ילדים בגילאים 5, 8 ו-11 והייתי שמח לשמוע ממי שמכיר מקרוב את אוקלנד ואת עלויות המחייה בה האם זהו שכר שאפשר להסתדר איתו ברמה סבירה שם. אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שזו תהיה ההכנסה היחידה שלנו לפחות בחצי השנה הראשונה.

תודה!
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
05/11/2019 | 21:53
3
124
שישנו מאד את השיקולים
1. לישראל ולניו זילנד אין אמנה למניעת כפל מס, ולכן כל עוד מדינת ישראל תחליט שאתם עדיין מוגדרים כתושבי ישראל תצטרכו לשלם מס גם בישראל, וגם בניו זילנד, לפי חוקי ישראל הנוכחיים אתם בוודאות תהיו עדיין תושבי ישראל בשנת המעבר הראשונה, וכנראה גם בשנה השניה, אם תהיו בשנתיים (הקלנדריות) הראשונות 60 יום לפחות בישראל תצטרכו לשלם מס גם בישראל, מה שיעשה בוודאות את המעבר להפסד גדול, כי לשלם כפול מס, גם לישראל וגם לניו זילנד לא ישאיר לכם הרבה, אני מציע לדבר עם יועץ מס לרילוקיישן שיסביר לכם את המצב,
אתם יכולים לקרוא כאן על עוד דרך של מדינת ישראל לעשות את המעבר ממנה לבלתי אפשרי
"כאשר סך כל תקופת שהייתו בישראל בשנת המס ובשנתיים שקדמו לה הוא 425 ימים או יותר - ייחשב תושב המדינה לצורכי מס."

אבל מה שזה אומר בוודאות שהמעבר כדאי כלכלי רק אם הוא יהיה לפחות 3 שנים וכנראה רק אם המעבר הוא לתמיד, אם אתם מתכננים להגר מישראל, שווה לעשות את המעבר ולהפסיד כסף שנה או שנתיים, אבל בכל מקרה כדאי לתכנן את המעבר רק בינואר-פברואר בכל שנה ולא אחר כך, אחרת אתם מפסידים שנתיים לפחות.
2. אוקלנד היא אחת הערים היקרות למחיה בעולם יחסית למשכורות,
היא גם המקום הכי יקר בניו זילנד, בפער מכל מקום אחר, העיר שאני גר בה ,טאורנגה,  בית עולה 35 אחוז פחות מבאוקלנד, וגם יש ערים לא רחוקות שעולות הרבה 60 אחוז פחות.
זה מאד טרנדי היום שאוקלנדרים עוזבים למקומות אחרים יותר זולים, עם פחות פקקים, פחות זיהום, אפשר להגיד שאוקלנד הכי פחות ניו זילנד מכל מקום אחר.
אפשר כמובן לחיות עם משכורת שנתית של 120 אלף דולר, אבל זה ממש לא הרבה, הממוצע של הכנסה למשפחה באוקלנד השנה הוא קצת פחות מזה ומדובר על משפחות מקומיות שיש להם כנראה בית, קשרים, משפחה שעוזרת והרבה פחות הוצאות ממשפחה מהגרת חדשה. (ולא לדבר מדינת ישראל לא דורשת מהם כלום, ואין להם שום רצון לטייל לישראל פעם בשנה שנתיים).
אתם יכולים לקרוא כאן

בגדול אפשר להגיד שאם המטרה זה רילוקיישן לכמה שנים, זה לא יהיה כלכלי, נקודה,
ואם המטרה היא מעבר קבוע , אז זה כדאי מהרבה סיבות אחרות, אבל לאו דווקא כלכליות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/11/2019 | 23:42
2
87
תודה רבה לך על התגובה המפורטת!
התחלנו לקרוא על עניין כפל המס ונראה שבאמת כדאי להתייעץ עם יועץ מס. הפתיע אותי שיש לישראל אמנה עם מדינה כמו אוזבקיסטן ולא עם ניו-זילנד..

לגבי הדברים על יוקר המחייה באוקלנד, אתה מתכוון לכך שאוקלנדרים עוברים לערים סמוכות וממשיכים לעבוד באוקלנד? יש ערים סמוכות שתוכל להמליץ עליהן (נניח כאלה שרחוקות עד שעת נסיעה ל-CBD באוקלנד)?
לצפיה ב-'הסבר על הבדלים בתפיסות'
הסבר על הבדלים בתפיסות
06/11/2019 | 00:15
114
בישראל גרים 9 מיליון איש על שטח של 20 אלף קמר
בניו זילנד גרים 5 מיליון איש על שטח של 260 אלף קמר

וזה יוצר כמה הבדלים מאד מאד מהותים
אחד מהם זה שישראל היא בעצם מדינת עיר, אתה יכול לגור ברעננה, לעבוד בהרצליה, הבית חולים שלך בכפר סבא, שדה התעופה שלך בלוד, הבילויים שלך בתל אביב, ואתה יכול לנסוע לעשות קניות בחדרה, כל מרכז ישראל ,מחדרה עד גדרה זה בעצם עיר אחת גדולה.

ניו זילנד בגלל הגודל וכמות האוכלוסיה, יש מרחק בן ערים וכל עיר היא עיר מדינה, אני גר בעיר בינונית בניו זילנד, כ 150 אלף איש כמו רמת גן, אבל יש בה את כל הפונקציות שיש במדינה, יש בה שדה תעופה, בית חולים, אוניברסיטה, כמה מכללות, אזור מוסכים ורכבים, כמה אזורי בילוי, כמה אזורי תעסוקה, בכל שכונה יש בית ספר, גני ילדים, קניון,
את כל מה שאתה צריך אתה עושה בעיר שלך, למרות שטאורנגה ואוקלנד שתיהן נמצאות במרכז האי הצפוני, לוקח 3 שעות נסיעה לכל כיוון,

שעה נסיעה למרכז אוקלנד בבוקר, אתה עדיין באוקלנד, אוקלנד כמו שאר הערים בניו זילנד הוקמה כחיבור של ישובים קרובים שהלכו וגדלו והיום נהיו אזור אחד גדול, היא נקראית על שם הישוב / עיר המרכזית בדיוק כמו שטאורנגה נקראית על שם הישוב המרכזי ושאר הישובים בעבר נהפכו להיות שכונות.

אולי יש כאלו שגרים בהמילטון (העיר הקרובה) ונוסעים כל בוקר לאוקלנד, אבל אני מניח שזה לוקח 1.5-2 שעות לכל כיוון.
לא ממש נח ורצוי,
לכן אם אתה עובד באוקלנד, אתם תגורו באוקלנד, לא בהכרח בעיר אוקלנד אלא באזור אוקלנד,
האוקלנדרים עוברים לכל ניו זילנד במיוחד לאזורים המתפתחים עם מזג אוויר טוב, כמו טאורנגה, נלסון , פנגנוי...
ואגב, בתור ישראלים, אתה לא רוצים לגור בבתים ישנים / זולים באוקלנד, אתם לא רגילים למזג האוויר הניו זילנדי שבאוקלנד הוא גרוע ממש, אוהבים לצחוק על וולינגטון עם המג האוויר שלהם, אבל באוקלנד יש מזג אוויר גרוע ,קור, גשם , אפרוריות חלק גדול מהשנה, ובתים ישנים יהיו קפואים, למרות שהעבירו חוק על בידוד חובה בבתים להשכרה, אתם רוצים לשכור בית חדש שיעלה כנראה קרוב ל1000 דולר לשבוע.
(משהו כמו 9000 שח לחודש בישראלית)
בקיצור - יקר.
מצד שני תגורו בבית פרטי, יחסית חדש בתור עיר גדולה, כמה עולה לשכור בית פרטי ברמת גן ?
לצפיה ב-'זה כן הגיוני'
זה כן הגיוני
04/12/2019 | 11:51
80
לניו זילנד יש סיכוי גבוה יותר שישראלים יעברו וישארו מאשר אוזבקיסטן.
בסופו של דבר למדינה יש אינטרס להשאיר את העובדים המיומנים בארץ. אם לניו זילנד היתה אמנת מס, היה יותר פשוט למהגרים לטוס לחו'ל, לעבוד כמה שנים ולחזור.

לגבי המחירים, בהחלט קשה להגיד מה היעדים הכלכליים שלכם. להסתדר אתם בהחלט התסתדרו, אך האם תחסכו לפרישה מוקדמת? כנראה שלא.

רוצה גם להוסיף שיש בניו זילנד יועצים פיננסיים שרובם ללא תשלום שיעשו לכם תוכנית פיננסית משפחתית כולל ביטוחים בחינם (אפילו שיותר מומלץ ללכת לכאלה שמשלמים לפי שעה).

ההוצאה הגבוהה ביותר בניו זילנד במיוחד באוקלנד היא דיור. עכשיו בשביל לקבל דיור, לא מספיק שיש לכם כסף ואתם נראים משפחה טובה. יש לכל נכס להשכרה עוד 30 משפחות שעומדות כלכלית טוב וגם יש להם המלצות ועוד. אז מבחינת דיור באוקלנד לקבל חוזה שכירות זה משימה לא פשוטה!
ממליץ לראות סרטון יוטיוב שלי שאני מספר מעט על הנושא בשנים האחרונות:

דמיטרי בילצקי, מנטור הגירה

לצפיה ב-'קבלת ויזת עבודה ללא תעודת בגרות'
קבלת ויזת עבודה ללא תעודת בגרות
21/10/2019 | 08:56
1
99
האם אפשרי לקבל ויזת עבודה לבחור בן 30 ללא תעודת בגרות ,רק עם תעודת סיום 12 שנות לימוד?
לצפיה ב-'כן.'
כן.
22/10/2019 | 06:50
68
משרד ההגירה האוסטרליה לא מחוייב לסטנדרטים של משרד החינוך הישראלי. כל עוד הבחור מחזיק במקצוע וניסיון רלוונטיים לויזה הנידונה ועומד בשאר התנאים לאותה ויזה, לא אמורה להיות בעיה.  
לצפיה ב-'מחפש קניין באוסטרליה'
מחפש קניין באוסטרליה
05/09/2019 | 14:58
175
היי. אני מחפש ישראלי שיהיה עבורי קניין עבור כמה סחורות שאני קונה מאוסטרליה.
אשמח לספק פרטים נוספים

עידן
לצפיה ב-'ויזת עבודה'
ויזת עבודה
03/09/2019 | 15:58
1
124
שלום לכל חברי הפורום,
אני בן 26 בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית. אשתי והבת שלי עם אזרחות אוסטרלית ורצינו לנסוע לשנה לאוסטרליה לטייל, לעבוד ולבדוק אפשרות למעבר עתידי.
האם יש לי אפשרות לקבל ויזת וורקינג-הולידיי?
ראיתי שאחד מתנאי הסף הוא להיות ללא ילדים. העובדה שהבת שלי אזרחית אוסטרלית משנה משהו?
במידה ולא, האם אתם מכירים אפשרויות נוספות?
ויזת דה-פקטו כרגע לא רלוונטית אולי בהמשך..
תודה רבה לעונים.

לצפיה ב-'היי '
היי
04/09/2019 | 07:59
82
כדאי להקדיש זמן למעבר על כל האופציות המפורטות באתר משרד הפנים:

אני לא סוכן הגירה, אבל באמת לא נראה לי שויזת working holiday תעבוד עבורך, מהטעמים שציינת - זו ויזה לאנשים צעירים וחסרי דאגות שבאים בעיקר לטייל...

לצפיה ב-'visa 489/491 pregnancy '
visa 489/491 pregnancy
28/08/2019 | 13:29
79
Hi
Is any of you on visa 489 and got pregnant/gave birth in Australia?
I want to understand how much you had to pay for med insurance /med checks /birth itself and after?
. Maybe anyone did these calculations? I just want to 
compare ISR vs AUS (visa 489) costs 
thank you
לצפיה ב-'מחפש דירה מרוהטת עם 2 חדרים להשכרה בבריסביין'
מחפש דירה מרוהטת עם 2 חדרים להשכרה בבריסביין
27/08/2019 | 14:47
37
שלום,
אנחנו מחפשים דירה מרוהטת עם 2 חדרים להשכרה בבריסביין.
רצוי לא רחוק מאוניברסיטת קווינסלנד [עבודה] לטווח של עד חצי שנה מעכשיו.
תודה
לצפיה ב-'מחפש דירה מרוהטת עם 2 חדרים להשכרה בבריסביין'
מחפש דירה מרוהטת עם 2 חדרים להשכרה בבריסביין
27/08/2019 | 14:44
21
שלום,
אנחנו מחפשים דירה מרוהטת עם 2 חדרים להשכרה בבריסביין.
רצוי לא רחוק מאוניברסיטת קווינסלנד [עבודה] לטווח של עד חצי שנה מעכשיו.
תודה
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
05/08/2019 | 14:01
2
169
שלום

אני בן 31 עם תואר ראשון במתמטיקה שימושית מאוניברסיטה.
כמו כן יש לי שנתיים ניסיון בתחום של machine learning/data science.

במידה ואני רוצה למצוא עבודה באוסטרליה, האם זה אפשרי?
יש איזשהם תחומים ספציפיים בהיי טק שיש לגביהם ביקוש באוסטרליה?
אם אין לי אזרחות אוסטרלית, זה בכלל רלוונטי?

אשמח לקבל פרטים איך בכלל מתחילים תהליך כזה של חיפוש עבודה שם..אולי בכלל דרך לימודים שם זה יותר קל..?
בקיצור כל מידע בנושא יתקבל בברכה
לצפיה ב-'תפנה לסוכן הגירה אוסטרלי מוסמך'
תפנה לסוכן הגירה אוסטרלי מוסמך
05/08/2019 | 14:22
106
(ותבדוק קודם שהוא כזה כי יש חאפרים בתחום)
הוא היחיד שיוכל להגיד לך בסמכות מה שווה היום התואר שלך ושאר הפרמטרים שלך,
מה האפשרויות ומה הדרכים,
וכן, אחת הדרכים הטובות להגירה זה לימודים מתקדמים כמו לתואר שני או דוקטורט,
הבעיה שלימודים לוקחים שנים, תואר שני עולה הרבה כסף, ואי אפשר לעבוד במשרה מלאה בזמן שאתה סטודנט זר,
אבל המסלול הזה מאפשר לך גם לקבל תואר מקומי, גם להכיר אנשים, גם לשפר את השפה, וגם לקבל בסיום הלימודים ויזת עבודה פתוחה למשך מספר שנים.
לצפיה ב-'בנוסף לדברי ANZ1, '
בנוסף לדברי ANZ1,
06/08/2019 | 06:24
109
קצת סדר:

מבחינת מציאת עבודה כשלעצמה מצבך כנראה די טוב - יש כאן ביקוש למקצועני דאטא. אבל כרגע אתה לא יכול לבוא ולהתחיל לעבוד. בגדול, כדי לעבוד באוסטרליה אתה צריך ויזה המאפשרת עבודה. בנסיבות שלך, זה יכול להגיע דרך:

1) כפי שציין ANZ1, ויזת לימודים שמאפשרת גם עבודה בהיקף חלקי, ושמאפשרת גם הארכת שהייה לכמה שנים וצבירת ניסיון מקומי

2) ויזת עבודה זמנית

3) ויזת תושבות קבע על בסיס מקצוע. היא תאפשר לך לחיות ולעבוד באוסטרליה ללא הגבלת היקף או זמן, וכעבור שנים ספורות גם להיות אזרח.

לפרטים נוספים בלה כמה שעות באתר משרד הפנים.ההגירה של ממשלת אוסטרליה:

וכאמור, לא יזיק לך להתייעץ עם סוכן הגירה.

לצפיה ב-'לרוקד השבלולים - יש לי שאלה'
לרוקד השבלולים - יש לי שאלה
18/07/2019 | 20:19
9
226
ירדנו ממלבורן וסידני.. רוצים להתמקם בערים אחרות. הצטמצמנו ל-3  אפשרויות.
רציתי לשאול .. אם אתה יודע/מכיר את מחירי השכירות.
היכן יותר זול להשכיר דירה? בפרת'? אדלייד? או Sunshine Coast?
הבנתי שמבחינת מערכת החינוך הציבורית כולן טובות. כרגע השיקול העיקרי הוא מחיר השכרת הדירה/בית.

לצפיה ב-'תלוי ותלוי ותלוי...'
תלוי ותלוי ותלוי...
19/07/2019 | 06:16
8
151
אתם יכולים לבדוק בעצמכם באתרים כגון

למשל:

וכמובן שתצטרכו להקליד יותר מאשר "perth" או "adelaide" כיוון שאז תקבלו רק את המבחר שנמצא ממש במרכז העיר - החיפוש הוא לפי שכונות והשכונה שנקראת Adelaide היא המרכז העירוני של העיר הגדולה אדלייד.  מסקנה: צריך לעבוד גם עם המפות של הערים/איזורים ולהבין באיזה סוג של איזור אתם מעדיפים לגור: ממש קרוב למרכז העיר, בפרבר לא רחוק, בפרבר כן רחוק, וכו' וכו'.

כמו-כן אתם צריכים לחשוב איזה סוג דיור אתם מעדיפים ו/או יכולים להרשות לעצמכם.

ולבסוף, אתם צריכים גם לחשוב מה אתם עושים עם עצמכם מחוץ לבית. אני לא יודע מה התוכניות שלכם בהגיעכם ולאיזה צורך אתם מגיעים, אבל אם תמצאו מקום זול לגור בו, תהיה סיבה שהוא זול - כנראה לא המון אנשים רוצים לגור שם. אולי כי אין הרבה עבודה, או כי הנסיעה לכל מקום ארוכה, וכו' וכו'.
לצפיה ב-'אגב, לבעלי וגם לילדים שלי כן יש אזרחות אוסטרלית, לי אין'
אגב, לבעלי וגם לילדים שלי כן יש אזרחות אוסטרלית, לי אין
21/07/2019 | 07:38
7
118
הבנתי מעורכת דין בארץ (זו שעזרה לנו להוציא אזרחות לילדים, בעלי כבר השיג אזרחות בעצמו לפני 30 שנה) שאם ארצה רישיון לעבוד באוסטרליה אצטרך לשלם 20 אלף שקל.  כנראה הסכום כולל הויזה ותשלום על השירות שלה.
בתור אשתו, רק אחרי 4 שנים או משהו כזה שבהן אגור באוסטרליה, אוכל לקבל אזרחות.
לכן כרגע, מעדיפים להגיע לטיול ארוך שבחלקו נתקבע כמה חודשים באזור מסויים,
לפני שנקבל החלטה דרמטית על מעבר.
לצפיה ב-'אני לא מכיר את עורכת הדין שלך,'
אני לא מכיר את עורכת הדין שלך,
21/07/2019 | 14:13
6
126
אבל נשמע לי שההבנה שלכם לגבי מה יהיה לך מותר או אסור לעשות באוסטרליה קצת מבלבלת, לפחות אותי.
היא יידעה אתכם שאת לא צריכה אזרחות כדי לעבוד באוסטרליה? היא אמרה לכם שיש סוגי ויזה שמאפשרים עבודה שלא תלויים באזרחות? אתם מודעים לכך שמותר לאנשים לחיות באוסטרליה ללא הגבלה בלי אזרחות? אתם יודעים שאת לא חייבת לשלם לעורכת דין כדי להוציא ויזה?

לצפיה ב-'האמת שחשבתי שהויזה מוגבלת בזמן..'
האמת שחשבתי שהויזה מוגבלת בזמן..
21/07/2019 | 20:37
5
102
לא ידעתי שאפשר להוציא ויזה ולשהות תקופה לא מוגבלת.
כן מודעת שלא חייבת להיות אזרחית כדי לעבוד. מספיק ויזת עבודה.
אבל אתה צודק, במידה ואחליט שאני מוציאה ויזת עבודה אפנה ישירות לשגרירות האוסטרלית, בהחלט יוזיל עלויות.
צריכה רק להחליט אם לתקופת הזמן שאנחנו נוסעים אוכל להסתדר ללא פרנסה מצידי, אם הייתי נוסעת למספר שנים בוודאי שהייתי מוציאה ויזת עבודה.
אני גם צריכה לעשות ביטוח בריאות, לעומת בעלי וילדיי שהם אזרחים.

לצפיה ב-'הסבר קצר כי את עדיין לא מבינה'
הסבר קצר כי את עדיין לא מבינה
22/07/2019 | 00:52
4
136
1. את לא יכולה לקבל ויזת עבודה בגלל המשפחה שלך
2. מה שאת יכולה לקבל ומה שהעורכת דין התכוונה זה את יכולה לההפך לתושבת קבע , וזה לא ויזה , זה סטטוס קבוע שבהמשך נהפך לאזרחות
והעלות של הבקשה זה 7700 דולר שזה בערך מהשנאמר לך.
3. בתור תושבת את זכאית לטיפולים רפואיים כמו אזרחים.

נראה שאת מקבלת החלטות בלי להבין את העובדות זה גרוע מאד להסתמך על נחושים
לצפיה ב-'עדיין לא מקבלת החלטות, עדיין אני בשלב הבירורים והבדיקות'
עדיין לא מקבלת החלטות, עדיין אני בשלב הבירורים והבדיקות
22/07/2019 | 16:44
3
97
אבל הכיוון הוא לצאת בהחלט להרפתקאה הזו. 
כשהעורכת דין הסבירה לנו לפני כשנה (כאשר הוצאנו לילדים אזרחות) הקשבתי בחצי אוזן כי זה היה לא רלוונטי ואפילו מופרך מבחינתי לעשות מעבר.
רילוקיישן לאוסטרליה זה משהו שלא חשבתי עליו בכלל עד לפני חודשיים בערך..
עכשיו, למשל, אני בשלב בו אני בודקת ומבררת על שכונות מסויימות בערים כדי שנדע בדיוק באיזו שכונה לחפש שכירות.
אשמח גם לדעת מה התאריך המדוייק בו מתחילה שנת הלימודים של הילדים?
לא זוכרת אם זה ינואר או דצמבר? אשמח לדעת מתי מתחילה שנת לימודים ומתי מסתיימת באוסטרליה, מתי הילדים שם יוצאים לחופש?
לצפיה ב-'הילדים פה בחופש כל השנה'
הילדים פה בחופש כל השנה
23/07/2019 | 06:57
2
120
בעיקרון חופשת הקיץ הרשמית הינה בחודש ינואר. בשאר החודשים זה סתם חופש... 
שנת הלימודים מתחילה בתחילת פברואר. 

לגבי הבירורים ושכירויות, לא הייתי פוסל את הערים הגדולות. תכינו תקציב שכירות שבועי, לדוגמא 500$ לשבוע, ואז תתחילו לחפש בין הערים השונות ולראות מה אתם מקבלים. כך תוכלו להשוות, כי כמו שהשבלול כתב יש עוד פרמטרים חשובים מלבד עלות שכירות. 

לצפיה ב-'תודה על התשובה. ואני לא פוסלת את הערים הגדולות'
תודה על התשובה. ואני לא פוסלת את הערים הגדולות
23/07/2019 | 07:24
1
85
אפילו יש לי העדפה לשכונה מסויימת במלבורן, לאחר כמה בדיקות.
לצפיה ב-'מה העדיפות בשכונות במלבורן? '
מה העדיפות בשכונות במלבורן?
23/07/2019 | 09:40
111
האם כבר הייתם פה כדי לראות ולנסוע מסביב בשכונות?

לצפיה ב-'בית מפואר להשכרה או מכירה בפרת''
בית מפואר להשכרה או מכירה בפרת'
04/07/2019 | 07:10
153
בית חדש לגמרי בן חמישה חדרי שינה ענקיים, סלון, פינת אוכל וחדר טלוויזה סה"כ 362 מר בנוי, עומד למכירה או השכרה לפי המוקדם.
רק 7 ק"מ צפונית לפרת בדיאנלה, מרחק הליכה לבית הספר היהודי כרמל, ולבית הכנסת.
לפרטים

לצפיה ב-'היכרות ישראלים בסידני '
היכרות ישראלים בסידני
29/06/2019 | 15:54
149
אהלן,
שמי גיל, בן 30, גר בסידני ומעוניין להכיר חבר'ה ישראלים בסביבות גילי למטרות טיולים, בילויים וכו'.

אם אתם בעניין, תרגישו חופשי לשלוח מייל:
gil.gershon8@gmail.com

לצפיה ב-'Nurse in australia'
Nurse in australia
28/06/2019 | 13:08
1
147
הי
יש לי שאלה לגבי הגירה של אחיות לאוסטרליה
יש לי תואר ראשון (לא בסיעוד)ועשיתי הסבה לסיעוד, 2.5 שנים לימודים, ואחר כך עשיתי מבחן של משרד הבריאות ויש לי רישיון של משרד הבריאות כאחות מוסמכת, אני רוצה להבין האם השכלה שלי מספיקה לעשות מבחן רישיון לסיעוד באוסטרליה, תשובות לגבי מדינות אחרות גם מתקבלות כגון קנדה/ארה״ב
תודה
לצפיה ב-'תמחקי את קנדה'
תמחקי את קנדה
28/06/2019 | 14:20
161
כמעט בלתי אפשרי לאחיות זרות לקבל רישיון מקומי בקנדה,
המסלול ארוך וכמעט בלתי אפשרי, תשאלי בפורום עוברים לקנדה, יש שם סיפורים שמסבירים למה זה בלתי אפשרי לכל אחד, גם לאחות רגילה עם תואר שני רגיל, שכבר היגרה לקנדה,
ונושא כללי, בדרך כלל עד היום, גם אלו שהצליחו לקבל רישיון מקומי,
קודם כל מהגרים איך שהוא, בדרך כלל דרך הבעל, ורק אז אחרי שאת מקומית עושים את ההסבה, שלוקחת שנים של לימודים, סטאז ומבחנים,
אחיות כמעט ולא יכולות להגר היום באופן עצמאי דרך המקצוע שלהם, שכבר לא נדרש ,כנראה בשום מקום בעולם, לא חסרים אחיות, אחרי שהעולם הוצף עם אחיות מהפיליפינים, הודו וסין, גם בארצות הברית, נגיד שתקבלי רישיון של סטייט אמריקאי ויהיה לך רישיון, אי אפשר להגר או לקבל ויזת עבודה בארצות הברית רק בגלל שאת אחות.
אם יש לך אזרחות אוסטרלית זה משהו אחר.
לצפיה ב-'מציאת עבודה או ויזה קודם?'
מציאת עבודה או ויזה קודם?
26/06/2019 | 14:17
1
139
שלום, אני בן 26 נשוי +1.
אני ואשתי חושבים על האפשות של רילוקיישן לאוסטרליה על בסיס מקצוע/עבודה - ישלי ניסיון של 4 שנים בפיתוח ובדיקות אוטומציה ולמיטב זכרוני יש דרישה למקצוע של מפתח תוכנה.
קראתי לא מעט על הנושא ואני מבין שיש צורך בויזת עבודה ולעשות מאין מחשבון כזה של ניקוד על סמך מקצוע, וותק, גיל, רמת אנגלית וכו"...
אני מבין שצריך לעבור את זה בשביל להוציא ויזה והכל טוב, אבל מצד שני אני רואה לא מעט פעמים שאנשים מציינים שאם ישנו מעסיק שרוצה אותך (לפני שיש לי ויזה) אז הדרך לקבלת ויזה "תהיה מהירה יותר".

השאלה שלי זה ריאלי? כלומר באמת זה יעזור לי לבצע את המעבר על סמך מקצוע מהיר יותר? או שכולם עוברים באותו מסלול... נגיד ובאמת יצרתי קשר עם מעסיק מאוסטרליה שרוצה אותי, מה אני עושה? יוצר קשר עם השגרירות להוציא ויזה רגילה? המעסיק שלי צריך לבצע פנייה כלשהי לגורמים רלוונטיים? אשמח לקצת סדר בתחום הזה למי שיודע.
לצפיה ב-'לא כל כך מהר'
לא כל כך מהר
26/06/2019 | 14:44
129
עשית סלט מכל מני דברים לא קשורים
1. אם אתה רציני תדבר עם סוכן הגירה אוסטרלי, ותגיד לו את כל הפרטים שלך,
והוא יגיד לך מה האפשרויות שלכם.
2. ויזת עבודה אתה לא יכול לבקש עבור עצמך, רק מעסיק יכול לבקש בשבילך ויזה,
כך שלשאלה שלך התשובה פשוטה, אם המטרה היא ויזת עבודה, רק מעסיק יכול לבקש עבורך.
3. יש אפשרות שלישית של הגירה קבועה, וקבלת תושבות, במקרה הזה אתה יכול להגיש בקשה לבד, אם אתה מתאים לדרישות, וזה לא פשוט כמו שאמרת,  ולא קצר, יש שורה של פעולות שלוקחות זמן כדי לקבל תושבות קבע,
קודם כל יש רשימות הגירה, יש אוסטרליה ושל כל אזור, וצריך לראות מי מתאים למי,
לכל מקצוע יש הגדרות מדויקות של תאור תפקיד, תארים אקדמאים וניסיון בעבודה כדי שתתאים לעבודה, למשל מפתח תוכנה כמו שכתבת , יש 2 מקצועות, ולפי מה שכתוב, צריך שיהיה לך לפחות תואר ראשון אקדמאי בנושא ו5 שנות ניסיון,
ואם אתה בן 26, לא יכול להיות שיש לך תואר ראשון ועוד 5 שנות ניסיון אחרי התואר, כך שאתה פשוט לא מתאים, אבל תשאל בעל מקצוע

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
פורום מיסים והחזרי מס
finupp-החזרי מס
finupp החזרי מס
עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה