לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
81678,167 עוקבים אודות עסקים

פורום רשלנות רפואית

עברת טיפול רפואי ונותר לך נזק? תחום הרשלנות הרפואית מסקרן אותך? הפורום עוסק ברשלנות רפואית ויינתן בו מענה לשאלות הגולשים בתחום זה.  אתם מוזמנים לשאול שאלות, לשתף בחוויות ולקחת חלק פעיל בפורום.
אנא שמרו על כללי התנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה וכבוד וסבלנות כלפי יתר הגולשים בפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשלנות רפואית

עברת טיפול רפואי ונותר לך נזק? תחום הרשלנות הרפואית מסקרן אותך? הפורום עוסק ברשלנות רפואית ויינתן בו מענה לשאלות הגולשים בתחום זה.  אתם מוזמנים לשאול שאלות, לשתף בחוויות ולקחת חלק פעיל בפורום.
אנא שמרו על כללי התנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה וכבוד וסבלנות כלפי יתר הגולשים בפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום רשלנות רפואית

הפורום נועד לצרכי הדיון ולספק מענה ראשוני וכיוון כללי לשאלות הגולשים.

המידע המובא להלן, אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ויש לבחון לעומק נסיבותיו של כל מקרה לגופו.

אין לכותבת או לתפוז כל אחריות משפטית או אחרת והשימוש במידע הוא על אחריות הגולש בלבד.

המשך >>

לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 13:37
9
שנה טובה ומתוקה, שנה של בריאות איתנה, שלווה ונחת

לצפיה ב-'טיפול מד"א'
טיפול מד"א
03/09/2018 | 13:58
1
18
היי, רשלנות רפואית יכולה להיות רלוונטית גם לטיפול מד"א? מדובר בהתנהלות לא בטיחותית אשר הובילה לנזק אצל המפונה.
שנה טובה,
עינת 
לצפיה ב-'רשלנות מד"א'
רשלנות מד"א
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 15:58
11
היי עינת,
כל גורם המעניק טיפול רפואי החורג מההתנהגות הסבירה והפרקטיקה המקובלת, ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית. 
כאשר מדובר באי שמירה על כללי בטיחות (אף כאשר מדובר במוסד רפואי) ניתן לתבוע בגין רשלנות אולם ניהול התביעה, מבחינת הוכחת הנזק והקשר הסיבתי זהים לרשלנות רפואית.

לצפיה ב-'שאלה מעט כללית'
שאלה מעט כללית
22/08/2018 | 13:06
1
19

מה שלומך עו"ד אשל? לפני פרוצדורה/הליך/ניתוח רפואי או מתן טיפול/תרופה, המון פעמים נהוג להזהיר את המטופל על תופעות לוואי או להמליץ לו למשל לא לשתות/לעשן פרק זמן מסוים. אלו לא דברים וודאים שחייבים אלא המלצות. אם הרופא שלי לא יידע אותי בכאלו דברים, אני יכול באופן מסודר להגיש תביעה? נגרם לי נזק מכיוון שלא ידעתי כיצד לנהוג לאחר הניתוחון שעברתי.
לצפיה ב-'מתן הנחיות טיפול'
מתן הנחיות טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2018 | 09:04
10

טרם ביצוע פרוצדורה ניתוחית או טיפול תרופתי, על הרופא המטפל לתת למטופל הנחיות טיפול מסודרות, עליהן יש להקפיד לפני הניתוח ולאחריו.
ישנן הנחיות אשר חייבות להינתן עבר לניתוח שכן, בהעדרן עלול להיגרם נזק למטופל, לדוגמא: הנחיה להפסקת עישון כשבועיים שלושה לפני ניתוח פלסטי, הנחיה לביצוע פיזיותרפיה לאחר ביצוע ניתוח לשחזור רצועה צולבת, הנחיה ללבישת חגורת בטן אחר ניתוח מתיחת בטן וכדומה.
אי מתן הנחיות אלה ע"י הרופא הטפל/ המנתח ואשר בעקבות כך נגרם למטופל נזק או שהטיפול הרפואי כשל, מהווה רשלנות רפואית ומקים עילת תביעה למטופל.
חשוב להבין מהי הפרוצדורה או הטיפול אותו עברת ומהן ההנחיות שנתנו לך.

לצפיה ב-'ביציות במעבדת פוריות'
ביציות במעבדת פוריות
15/08/2018 | 12:05
2
122
היי עו"ד
אני בטיפולי פוריות 3 שנים אני צעירה יחסית אבל אין לי הרבה ביציות...
בטיפול האחרון הביציות נהרסו במעבדה....
מדובר בטיפולים יקרים ובסיכוי גדול שאני מאבדת (בהתאם למצבי)... אם אזדקק לתרומת ביצים ייתכן וזה באחריותם...
הסבירו לי דברים מעורפלים על מה שקרה וקבענו פגישה...
מה עליי לשאול בדיוק? האם "לאיים"? איזה בקשות דרישות או מסמכים לבקש? 
לצפיה ב-'הרס ביציות'
הרס ביציות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 07:01
1
59

בוקר טוב לוסיה,
הצטערתי לשמוע על התקלה בטיפול בביציות.
ראשית, עלייך לשאול מה היתה הסיבה לתקלה שארעה והאם ניתן היה למנוע אותה.
במידת האפשר רצוי לקבל מהם תשובה בכתב וכן את כל החומר הרפואי שקיים.
כמו כן, יש להבין, כיצד ניתן לפתור את הבעיה והאם העלויות הגבוהות יושתו עליהם במקרה של טיפול נוסף.
לא הייתי ממליצה לאיים כי זה לא מוביל לשום דבר, אולם בכל מקרה ההמלצה שלי, לא לחתום על שום דבר ולא להסכים שום הצעה מבלי להיוועץ עם עו"ד לאחר הפגישה.
שיהיה בהצלחה !!!

לצפיה ב-'המון תודה! אדאג לקבל ממש הכל בכתב'
המון תודה! אדאג לקבל ממש הכל בכתב
16/08/2018 | 13:12
14
לצפיה ב-'צלקת מכוערת כתוצאה מהוצאת שומה חשודה'
צלקת מכוערת כתוצאה מהוצאת שומה חשודה
26/07/2018 | 17:53
3
42
בהמלצת רופא עור בוצעה הסרה כירורגית של שומה חשודה ע"י כירורג פלסטי של הקופה. כמובן שהוחתמתי על טופס שאומר שאני מודע לכך שעלולה להיווצר צלקת מכוערת.

עם זאת, רק בדיעבד גיליתי שישנן טכניקות שונות לביצוע ביופסיה של שומה חשודה (punch, shave, saucerization) שמקטינות את הסיכוי להיווצרות צלקת מכוערת, אך למרבה הצער לא רופא העור ולא הפלסטיקאי לא הציגו בפני שום בחירה בנושא, הברירה שהם העמידו בפני הייתה רק להוציא את השומה בשלמותה או להותיר שומה חשודה כממארת ללא שום בדיקה, מה שכמובן לא הותיר בידי שום בחירה ממשית.

השאלה אם יש פה עילה לתביעה?
לצפיה ב-'צלקת מכוערת לאחר הוצאת שומה'
צלקת מכוערת לאחר הוצאת שומה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2018 | 10:03
2
24

רמי שלום,
חלק מחובת הגילוי המוטלת על הרופאים בבואם ליתן טיפול רפואי, הינו להסביר למטופל את הסיכונים והסיכויים ובין היתר להסביר למטופל על אופציות טיפוליות, על מנת שהמטופל יוכל לקבל הסכמה מדעת מושכלת וזאת בהתבסס על המידע שהונח בפניו.
כאשר לא מובאים בפני המטופל מלוא ההסברים הנחוצים לו, זוהי למעשה פגיעה באוטונומיה שלו להחליט על גופו המהווה ראש נזק עצמאי בגינו ניתן להגיש תביעה.
העובדה שחתמת על טופס הסכמה בה צויין שתיוותר צלקת מכוערת, אינה מבטלת את עילת התביעה שלך, אם חתמת על הטופס בלא שהבנת את תוכנו ולא הובא בפניך כאמור מלוא המידע הרלבנטי לביצוע הטיפול.
יחד עם זאת, יש לזכור כי ישנם נגעים, הממוקמים במקומות שונים בגוף, אשר להוצאתם קיימת רק אופציה ניתוחית אחת, ואף אם היו מובאות בפניך מלוא האופציות הקיימות, הרי שממילא היו נאלצים לבצע את הפעולה כפי שבוצעה.
האם ידוע לך מה היו ממצאי הבדיקה ההיסטולוגית של הנגע ?

לצפיה ב-'תוצאות הבדיקה היו שזו שומה שפירה (nevus)'
תוצאות הבדיקה היו שזו שומה שפירה (nevus)
28/07/2018 | 01:49
1
25
עוד אציין שהדרמטולוג הסתפק בבחינת השומה בעין בלתי מזוינת ולא בדרמוסקופיה (שממילא לא תועדה ברישום) וגם לא הציע אפשרות של מעקב מצולם אחר שינויים בשומה במקום לרוץ ולהוציא אותה במלואה. השומה הייתה קטנה ולא בולטת, יש לי צילומים ישנים שלה. השומה והצלקת הינה בחלק של הגוף שגלוי לעין בלבוש קיצי. כמו כן, להתרשמותי הלא מקצועית המיקום של השומה הוא כזה שניתן היה להעריך מראש שהיא בסיכון גבוה להיווצרות צלקת מכוערת, בשל קרבתה למפרק גדול ונוכחותה על אזור של העור שנוטה להתקפל ולהתמתח פעמים רבות במהלך היום.
לצפיה ב-'שומה שפירה'
שומה שפירה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 08:51
22
בוקר טוב רמי,
על מנת ליתן תשובה, יש להסתכל ברשומה הרפואית לראות מה היו השיקולים ומהלך המעקב שהובילו להוצאת הנבוס. 
שאלה חשובה לא פחות היא האם המידע אודות ההצטלקות שפרטת בשאלתך, היה ידוע לך במועד הניתוח ? 
לצפיה ב-'שחרור מוקדם מבית החולים'
שחרור מוקדם מבית החולים
23/07/2018 | 16:34
1
43
בעלי חלה במחלה ממארת, והיה מטופל בבית חולים. לאחר ניתוח מסובך להוצאת הגידול ושהייה של קרוב לחודש בבית החולים נמסר לנו ע"י הרופא המטפל שהוא כשיר לחזור הביתה. לפי ראות עיננו ואנחנו לא מבינים גדולים ראינו שהוא בקושי מתפקד ואיך אפשר כך לשלח הביתה. ניסינו לדבר על לב הרופא שיהיה עדיין תחת השגחה אך ללא הועיל.
 למחרת חזרתינו הביתה בעלי נפטר.
 האם יש עילה לתביעה לרשלנות רפואית ?
לצפיה ב-'שחרור מוקדם מבית חולים'
שחרור מוקדם מבית חולים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 23:52
29

ערב טוב,
ראשית משתתפת בצערך על מות בעלך.
לא תמיד בכוחם של הרופאים להאריך חיים מקום בו כבר מדובר במחלה מתקדמת, ויש לבחון כל מקרה לגופו.
על מנת שאוכל לענות לשאלתך חסר לי מידע נוסף. חשוב לדעת באיזה סוג סרטן חלה בעלך ז"ל. ישנם סוגי סרטן אשר בשלב האבחון כבר מדובר במחלה מתקדמת (למשל בלבלב), או שמדובר בסרטן אגרסיבי (למשל SCC בריאות) ואז כל שנותר לביה"ח הינו לטפל בסימפטומים בלבד, על מנת להקל על החולה בימיו האחרונים.
בהקשר זה, חשוב להבין האם מדובר בסרטן מפושט ? האם כבר היה פיזור גרורתי באיברים מרוחקים ? שאז הפרוגנוזה (סיכויי ההחלמה) פחות טובה ולכן לא בטוח שאשפוז היה בו כדי להאריך חיים.
שאלה לא פחות חשובה היא מה היה הגורם העיקרי לפטירה כפי שפורט בתעודת הפטירה ? האם בוצע PM (ניתוח שלאחר המוות) ? ייתכן שגורם הפטירה אינו קשור במיישרין למחלה הממארת ממנה סבל בעלך.
אשמח אם תוכלי להשיב לשאלות אלה, אשר יש בהן כדי לשפוך קצת יותר אור על המקרה.

לצפיה ב-'רשלנות שהובילה לקטיעת רגל ולמוות'
רשלנות שהובילה לקטיעת רגל ולמוות
17/07/2018 | 15:37
2
42
סבתא שלי סבלה במשך שנים מפצעים קשי ריפוי, ורק בשנה האחרונה לחייה נבדקה ע"י כ-10 רופאים, לרבות 4 רופאי עור. אף אחד מהם, והדבר מתועד ברישום הרפואי וגם אני נכחתי איתה בכל המפגשים והייתי עד לכך, לא טרח לבדוק לה דפקים פריפריים ברגליים, ולהפנות אותה למרפאת פצעים, לבדיקות כלי דם או לכירורג כלי דם. אף אחד מהרופאים לא ביצע רישום רפואי מלא, שניים מהם לא ביצעו שום רישום רפואי בכלל (רישיונו של אחד מהם הותלה בעבר).

בסופו של דבר כשמצבה הוסיף להידרדר, אני קבעתי לה על דעת עצמי תור דחוף לדופלר עורקי רגליים ולכירורג כלי דם והוצאתי הפניה מרופאת המשפחה שלה שלא פגשה אותה, אבל זה כבר היה מאוחר מדי, הפצעים ברגל היו גדולים ומזוהמים והתפתחו בה נמקים וגם צנתור דחוף לא עזר והיא עברה כריתה (אנחנו כן חתמנו על טופס ויתור על הרגל הכרותה) ונפטרה זמן קצר אחריה במהלך האשפוז (שגם הטיפול בו לא היה מיטבי ולאחר הפטירה הרופאים התאמצו מאוד למנוע ביצוע נתיחה שלאחר המוות, ויש לי תיעוד של הניסונות האלה).
לצפיה ב-'תיקון קטן לדברי'
תיקון קטן לדברי
17/07/2018 | 16:13
24
כתבתי קודם שרישיונו של אחד הרופאים היה מותלה בעבר, אבל מתברר שהוא עדיין מותלה כנראה כבר במשך שנים וגם בזמן שהרופא הזה בדק את סבתא רישיונו היה מותלה (הוא מפעיל אתר אינטרנט שבו הוא מפרסם את עצמו כרופא פעיל וכך הגעתי אליו).
לצפיה ב-'רשלנות שהובילה לכריתת רגל ולמוות'
רשלנות שהובילה לכריתת רגל ולמוות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 22:36
33
יוסי ערב טוב,
ראשית הצטערתי לשמוע על סבתך.
מצער לשמוע, שלעיתים רק עקשנות ומעורבות אקטיבית של המשפחה מביאה לטיפול ראוי ומתאים למטופל.
לצפיה ב-'2 רופאים, 2 דעות - רשלנות רפואית? '
2 רופאים, 2 דעות - רשלנות רפואית?
15/07/2018 | 11:00
1
29
היי, קורה לכולם אני בטוחה, האמת גם מעצבן
הלכתי לרופא המשפחה עם תלונות על כאב במפשעה... הוא ביקש שאדרג את הכאב 1-10, מישש, שאל שאלות, והמליץ לי על משחה שנועדה לכאבי שריר/פרקים/כאב פנימי אחר...
רופא הנשים שהלכתי אליו שבוע וחצי אחרי, אמר לי משהו חמור יותר ונתן לי הפניה להדיקה נוספת בביה"ח.
מה אני אמורה לעשות בקשר לרופא הראשון? האם זה לגיטימי בגלל שהוא רופא משפחה? האם אתם נוהגים ללכת לכמה רופאים כדי לבדוק כאב או דבר שמטריד אתכם? 

לצפיה ב-'רופא משפחה '
רופא משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 21:11
21

ערב טוב שירי,
רופא המשפחה לרוב הוא זה המבצע את האבחון הראשוני, בהיותו הגורם הראשון אליו פונה המטופל. על כן, רופא המשפחה נדרש לידע נרחב בתחום הרפואה ומוטלת עליו אחריות כבדה יותר מאשר על יתר הרופאים.  בתי המשפט נדרשו לשאלה זו בעבר, בקובעם כי על רופאי המשפחה להיות בעלי ניסיון וכישורים להגיע לאבחנה הנכונה ביותר.
השאלה החשובה היא, האם כתוצאה מאבחונו השגוי של רופא המשפחה נגרם לך נזק ?

על רשלנות של רופא משפחה תוכלי לקרוא בהרחבה בהודעות נבחרות. 

רפואה שלמה.
לצפיה ב-'הרגל הכרותה אבדה - רשלנות רפואית '
הרגל הכרותה אבדה - רשלנות רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 15:18
9
226
שלום לכולם,
רציתי לשתף אתכם בתיק רשלנות רפואית שנוהל ע"י משרדנו והסתיים לאחרונה בפשרה.

מדובר באשה חרדית כבת 80 אשר בשל סיבוך של מחלות רקע הוחלט לכרות את רגלה. נכדה של האישה מונה כאפוטרופוס אשר בהתאם לרצונה ואמונתה בקש לשמור את הרגל ובבוא העת לקבור את הרגל עם האישה, ולשם כך חתם על טופס ייפוי כח לקבורה מזוהה של האיברים. חשוב לציין שזהו טופס אשר נקבע בהנחיות של משרד הבריאות.
 במקרה כזה מסמנים את האיבר הקטוע והוא נשלח לקבורה (האיסוף נעשה אחת לחודש), ובבוא העת כאשר החולה נפטר, ניתן לזהות בקלות את האיבר ולצרפו לקברו של החולה.
כעבור שבועיים נפטרה החולה ואז נודע למשפחה כי לא ניתן לאתר את הרגל הקטועה וזאת בשל טעות שנעשתה עקב לחץ.
 המשפחה פנתה למשרדנו והוגשה תביעה לביהמ"ש  אשר הסתיימה בסופו של דבר בהסכם פשרה.

המקרה פורסם אתמול באתר YNET מצורף לינק

אתם מוזמנים לקרוא, לעלות שאלות, לשתף במקרים דומים אם קרו או סתם להגיב.

לצפיה ב-'חשבתי שחלק מהעניין של פשרה זה שאין פרסום'
חשבתי שחלק מהעניין של פשרה זה שאין פרסום
06/07/2018 | 08:10
7
51
ואילו כאן יש פרסום של שם בית החולים. קצת מוזר.

דבר שני , וחשוב לחדד - מדובר כאן אומנם בתביעה נגד בית חולים אבל אין כאן שום רשלנות רפואית. 
לא ברור לי מדוע הם תבעו, לא עלה בדעתם שזה אולי עונש מאלוהים?
לצפיה ב-'פשרה'
פשרה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 08:44
6
50
שלום ירון,
הרעיון בפשרה או לא לחסוך פרסום, אלא לחסוך את הצורך בהתדיינות ולסיים את הסיפור מחוץ לכתלי בימ"ש ובכך לחסוך זמן וכסף לצדדים ולבימ"ש.

שנית, חריגה מנהלים ברורים של משרד הבריאות, כאשר הנוהל מוכר וידוע היא רשלנות. וככל שנגרם למשפחה נזק, אף אם מדובר בנזק שאינו ממוני (פגיעה ברגשותיהם, פגיעה בכבוד המת)  - זהו ראש נזק עצמאי בגינו הינם רשאים לתבוע.
לצפיה ב-'אני יודע היטב מה זאת פשרה'
אני יודע היטב מה זאת פשרה
06/07/2018 | 09:48
5
55
והמטרה היא ממש לא לחסוך זמן לבית המשפט. את אף אחד מהצדדים זה לא מעניין.
מבחינת בית החולים פשרה היא בסך הכל קניית סיכון בדומה לתוכנית ביטוח. בית החולים מחליט לקנות סיכון כאשר הוא מעריך שיש לו סבירות ממשית להפסיד (כאשר התחשיב הוא אומדן הנזק/ תביעה X ההסתברות להפסיד). התובע מסכים לפשרה אם מבחינתו הוא חושב שהוא עלול לא לזכות, או שגם הוא די בטוח שיזכה הוא חושש שממילא הסכום שבית המשפט יפסוק לו קרוב (יחסית) לסכום הפשרה.
נהוג , כחלק מהסכם הפשרה, להשאיר את הפרטים חסויים. בתי חולים נוהגים לדרוש את זה כחלק מההסכם, כי בנוסף לנזק כספי שעלול להגרם להם כתוצאה מפסק דין , נגרם להם גם נזק למוניטין. 
לכן אני תמה שזה לא נעשה כאן. 
לגבי הנקודה השניה - אנשים תובעים על הרבה דברים, כולל עניינים של הסכמה מדעת, פגיעה באוטונומיה וכיוצא בזה. התביעות האלה מנוהלות תחת המטריה של תביעות רשלנות רפואית , אבל אין כאן שום רשלנות רפואית. כנ"ל המקרה הזה. 

ודבר אחרון - זה ביזיון לדעתי שניתן לתבוע על דברים כאלה  , אבל זה כבר מפני שאנו חיים במדינה עם חוקים פרימיטיביים.

לצפיה ב-'פשרה'
פשרה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 10:15
37
הדברים שאתה אומר נכונים לגבי חיסיון הסכם פשרה רק כאשר הדבר מצויין מפורשות בהסכם הפשרה, אבל לא כאשר מדובר בבי"ח של המדינה. רמב"ם הוא בי"ח של מדינת ישראל וענבל כחברה מבטחת אינה יכולה לדרוש חיסיון הסכם פשרה

לצפיה ב-'מסכים אתך, זו עבודת אלילים'
מסכים אתך, זו עבודת אלילים
06/07/2018 | 11:18
3
44
לשמור רגל כרותה לקבורה?
פשוט לא מובן.
וגם לא מדוע לקטוע כשהאישה בת 80 וכנראה ברור שסופה קרוב.
לצפיה ב-'זה לא משנה, זה רצונה. '
זה לא משנה, זה רצונה.
06/07/2018 | 12:31
2
39
בית חולים לא עמד בהבטחה למרות הקיום.
זה כל הסיפור.
לצפיה ב-'עדיין עבודת אלילים בלי קשר לזה שבית החולים פישל'
עדיין עבודת אלילים בלי קשר לזה שבית החולים פישל
06/07/2018 | 13:13
1
16
לצפיה ב-'כולם חזרו לימי הביניים'
כולם חזרו לימי הביניים
06/07/2018 | 16:48
39
הסנדלרים כרתו רגל למי שהאמינה .
לצפיה ב-'הציבור כולו משלם על תביעות כאלה'
הציבור כולו משלם על תביעות כאלה
07/07/2018 | 09:18
44
הרפואה ציבורית, עורכי הדין של בית חולים והכסף שמשולם למשפחה, הוא כסף שיוצא מהקופה הציבורית, מחירי הפרמייה לביטוח הצוותים הרפואיים מתייקרים עם כל תביעה- זה גם כסף ציבורי, והרפואה כולה תעלה יותר לציבור כולו כי הוא משלם על השטות הזו. ומשלם לא רק בכסף אלא גם בבריאות. 
בסופו של דבר כל תביעה קנטרנית כזו מייקרת את שירותי הרפואה לציבור כולו. 
לצפיה ב-'עבודת רופא ראשון'
עבודת רופא ראשון
04/07/2018 | 15:34
1
35

לפני כשנתיים עברתי עקירת שן + השתלת שלושה שתלים + הוספת חומר לעיבוי העצם + מבנים על השתלים וגשר .
עקב כאבים באזור השתלים הגעתי לרופא שיניים אחר שעל סמך צילום הסביר שהרופא שביצע את כל העבודה השאיר שארית של שורש מהשן שנעקרה ובצמוד לשורש שנשאר הושתל אחד השתלים.
בנוסף עלפי ההסבר של הרופא השני נראה שמבנה או הכתר (לא כל כך הבנתי) שיושב על אחד השתלים גדול יותר מהשתל עצמו ואינו המשכי לקוטר המבנה- מה שכפי הנראה גורם לדלקת חניכיים ובעקבותיה נסיגת עצם רצינית מסביב לאותו שתל ואותו מבנה .
יש לי ביקורת אצל הרופא הראשון שביצע את העבודה מלכתחילה.
השאלה היא האם  הרופא שביצע את העבודה עשה עבודה רשלנית (ההיגיון אומר שכן) ?
שאלה נוספת – מה הזכויות שלי במקרה כזה? פיצוי כספי? עבודה חוזרת ללא תשלום?
האם יש כתובת שניתן לפנות אליה ולצורך תלונה או ברור ?
אשמח להדרכה.

לצפיה ב-'טיפול שיניים רשלני'
טיפול שיניים רשלני
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 15:46
19

לשאלת הרשלנות, יש צורך בחוות דעת רפואית לשם השוואה בין צילומי השיניים לפני ההשתלות, לאחריהן וכן לצילומים עדכניים. כמובן שיש להזמין את התיק הרפואי לבדוק מהן הפעולות שבוצעו במהלך כל טיפול וטיפול.
בעניין זכויותיך, במידה ואתה סומך על הרופא אשר בצע את העבודה "הרשלנית", שיבצע תיקון נכון וכנדרש, על חשבונו, והרופא מסכים לכך, אז זהו פתרון שמצוין לשניכם.
הבעיה היא, שאם הרופא התרשל בעבר או שעבד באופן שאינו מקצועי, לא הייתי ממליצה לשוב אליו לתיקון גם בלא תשלום.
האופציה העומדת בפניך היא לפנות לעורך דין המומחה בתחום, שיסייע לך, במידת האפשר לסיים את העניין מחוץ לכתלי בית משפט, וככל והדבר אינו אפשרי, האופציה העומדת בפניך היא הגשת תביעה.
אני ממליצה לא לפנות במיישרין לרופא/חברת הביטוח של הרופא להשגת פשרה. לרוב התוצאה טובה לחברת הביטוח של הרופא ופחות טובה למטופל.
הרבה בריאות.

לצפיה ב-'רשלנות וטרינרית'
רשלנות וטרינרית
04/07/2018 | 14:19
1
31
האם חלים עליה כללים דומים לרשלנות רפואית?
לצפיה ב-'רשלנות וטרינרית'
רשלנות וטרינרית
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 15:10
28
היי שמוליק.
תקנה 127 לתקנות סדר הדין האזרחי קובעת כי בעל דין הטוען לעניין שברפואה עליו להגיש חוות דעת רפואית מטעמו. היות וגם בעניין וטרינרי מדובר בעניין רפואי, הרי שבדומה לרשלנות רפואית רגילה, גם כאן יידרש התובע להציג חוות דעת רפואית (וטרינרית) מטעמו.
חשוב לזכור כי גם בעניין רשלנות וטרינרית בדומה לרשלנות רפואית יצטרך התובע להוכיח שלושה מרכיבים: התרשלות, נזק וקשר סיבתי בין ההתרשלות לנזק. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'המקרה שלי'
המקרה שלי
02/07/2018 | 16:57
8
65

שלום מירב,
אני בת 25  יש לי ילדה בת שנה וחצי בריאה ב"ה.
לפני כחודשיים ילדתי בן  שמוגדר כחולה CP
אתאר לך את המקרה  : אני בעלת RH-  ובעלי RH+
כמובן שהרופא  ידע  על כך  אך טען שכשם שהלידה הראשונה היתה תקינה אין סיבה שגם הלידה השניה לא תהיה כך.
הילד נולד עם צהבת מאד חזקה  והוחלט להחליף לו את הדם. החלפה אחת לא הצליחה ואז נדרשנו להחלפה שניה.
בהחלפה זו פגעו בילד ואז הודיעו לי שמן הסתם הילד יהיה בעל נכות שלא ידוע מה יהיה הקף גודלה עד כמה הוא יהיה נזקק לאחרים  ובכלל.שלא לאמר שלא היה רופא ילדים במקום למרות שידעו שאולי משהו יקרה
 האם אני יכולה לתבוע את הרופא ובית החולים על הזלזלול שלהם בהערכה שייצא ילד בריא ? ועל זאתש פגעו בו והפך לנכה CP?
אשמח מאד לתשובתך

לצפיה ב-'החלפת דם צהבת ילודים '
החלפת דם צהבת ילודים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 20:58
7
53
שלום אמא 
איגוד הניאונטולוגים בישראל קבע הנחיות והמלצות בנוגע למעקב וטיפול בצהבת הילוד. ההנחיות קובעות כי במצבים של היפרבילירובינמיה (כלומר רמת בילירובין מעל 25 ) יש לבצע החלפת דם ביחידה לטיפול נמרץ ע"י רופא מנוסה בפעולה זו.  החלפת הדם תתבצע מיד כאשר מופיעים סמנים ראשוניים לנזק נוירולוגי, וזאת על מנת למנוע נזק בלתי הפיך ליילוד.
האם ידוע לך מה היתה רמת הבילירובין כאשר הוחלט על החלפת הדם ? 
שאלה נוספת, האם במהלך ההריון סביב שבוע 28 קיבלת חיסון Anti D? 

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/07/2018 | 16:10
6
38
לא ידוע לי מה היתה רמת הביליורובין
ולגבי חיסון anti D אכן קיבלתי בשבוע 28 וגם מי לאחר הלידה
לצפיה ב-'צהבת ילודים'
צהבת ילודים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 16:18
5
29
היי,
הדרך הטובה ביותר ללמוד על התנהלות הצוות והאינדיקציות להחלפת הדם, היא מעיון מעמיק בתיק הרפואי. 

האם הצוות הרפואי הסביר לכם מדוע פעולה זו נדרשת ? מי הגורם המבצע ואופן ביצועה ?
לצפיה ב-'תיק רפואי'
תיק רפואי
04/07/2018 | 11:57
4
30

האם ניתן לבקש את התיק הרפואי? והאם אין כסת"ח בתיק רפואי?
הצוות לא הסביר רק אמר שהיות וההחלפה הראשונה לא הצליחה נידרש להחלפת דם נוספת
הגורם המבצע היה אחות ורופא מבית החולים

לצפיה ב-'תיק רפואי'
תיק רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 14:17
3
22
היי,
ההמלצה שלי היא להזמין את התיק באמצעות עוה"ד שייצג אותך בתביעת הרשלנות. עוה"ד העוסקים בתחום יודעים במדוייק מה להזמין ולרוב ההתייחסות של המוסדות הרפואיים שונה כאשר עורך הדין מזמין.

הרשומה הרפואית אמורה לשקף את מהלך הטיפול ולכן לרוב מדובר במסמכים אותנטים, אשר לרוב גם נכתבים און ליין. מעבר לכך, מדובר במסמך משפטי לכל דבר ועניין.
לצפיה ב-'כדי להזמין תיק אין צורך בעו"ד'
כדי להזמין תיק אין צורך בעו"ד
06/07/2018 | 08:13
2
24
כל אחד יכול לבצע את זה על ידי פניה למחלקת רשומות רפואיות של בית החולים ותשלום אגרה סמלית.
מה שאת אומרת לגבי התייחסות המוסדות הרפואיים חסר בסיס. הם פשוט צריכים לבקש את כל סיכום התיק הרפואי. 
לצפיה ב-'הזמנת תיק רפואי '
הזמנת תיק רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 08:54
1
18
רפי שלום,
כמובן שניתן להזמין את התיק הרפואי ואף לקבל אותו תמורת תשלום אגרה, אולם עו"ד העוסק בתחום יודע לכוון לאיזה חומר להזמין מעבר לאותו סיכום רפואי. לדוגמא: ישנם מצבים בהם יש צורך להזמין אשפוזים קודמים, צילומי הדמיה קודמים לשם השוואה, בדיקות מעבדה וכדומה. לעיתים אף יש צורך בהזמנת תיק קופ"ח (מעקב הריון, מעקב רופא משפחה).

לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
06/07/2018 | 10:07
26
מדובר בתינוק שרק נולד , לא רלוונטי כל מה שאת כותבת על אשפוזים קודמים ובדיקות דימות (אין מונח כזה צילומי הדמיה - הדמיה היא סימולציה , ועד כאן רגע של עברית).
היא יכולה להתחיל לבד מהזמנת התיק וקריאת חומר מהאינטרט , למשל מהקישור המצורף
לפני שהיא כבר קובעת פגישות עם עו"ד ומוציאה כסף.

לצפיה ב-'לא מרוצה מטיפול שיניים'
לא מרוצה מטיפול שיניים
28/06/2018 | 12:42
1
32
לפני כשנה לערך התחלתי טיפול של השתלת שיניים בלסת העליונה. הרופא הבטיח שהטיפול יסתיים תוך חצי שנה.
לא רק שלא יסתיים עד היום (כמעט שנה- לא הסתיים הטיפול ולא ההחלמה) אני סובל מכאבים,
פניתי אליו לטיפול ליקויים שנעשו ולא נענתי,
דרשתי החזר כספי אך התעלמו מבקשה זו,
אני אפילו לא להינות מאוכל בצד שבו נעשה הטיפול,
האם זו עילה לתביעת רשלנות רפואית?
האם פרק זמן יכול להיות עילה לתביעה? מבטיחים טיפול במשך תקופה מסויימת ולא עומדים בה
לצפיה ב-'טיפול שיניים '
טיפול שיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/06/2018 | 15:58
34
שלום ירון 

לצורך קביעה האם מדובר ברשלנות רפואית יש צורך בבדיקה רפואי וחוות דעת של רופא שיניים.
לעיתים טיפולים, כמו גם ניתוחים, מתארכים מעבר לזמן המתוכנן וזאת ייתכן בשל מספר גורמים, בין היתר נסיבותיו הרפואיות של כל מטופל ומטופל.
בסופו של יום, על מנת לתבוע נצטרך להוכיח קיומו של נזק. התארכות במשך הטיפול לכשעצמה וכפי שתארת אינה מהווה עילת תביעה.
השאלה היא האם מעבר לאי נוחות והקושי באכילה בתקופת הטיפולים נגרם לך נזק כלשהו ?

לצפיה ב-'L-s-d באפידורל (ממושך). יתכן ניסוי רפואי?'
L-s-d באפידורל (ממושך). יתכן ניסוי רפואי?
25/06/2018 | 09:11
1
43
נניח לרגע שחברת תרופות החליטה לערוך ניסוי באישור וועדת הלסינקי של בית החולים = לגבי סוג ההרדמה שניתנת באפידורל, לטענתי מדובר בסם מקבוצת סמי הזיה הנ"ל.      השאלה שלי היא לגבי ה"פלאש באק" שהגוף "יעשה" בתקופה מאוחרת.... האם יש מעקב רפואי?. במקרה של נזק...האם המידע ימסר ל"יולדת" לאחר עשרות שנים?
לצפיה ב-'ניסוי רפואי'
ניסוי רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 11:57
39
שלום, 
אני מניחה שמדובר בשאלה היפותטית.

הן בחוק זכויות החולה והן בנוהל לניסויים רפואיים בני-אדם (נוהל משרד הבריאות- אגף הרוקחות מס' 14, ספטמבר 1999- ת/10 + ת/10א) מעוגנת חובת הגילוי לפיה יש לקבל הסכמה מדעת של משתתף בניסוי, לאחר שניתן לו הסבר מילולי בהתאם וכן הוא חתם על טופס הסכמה להשתתפות בניסוי, שאושר ע"י ועדת הלסינקי בו מפורטים מטרות הניסוי, הסיכונים בו, ההליכים והאבחנה הברורה בין ההליכים המחקריים לבין ההליכים המטופלים המקובלים. הטופס ייחתם הן ע"י המטופל והן ע"י החוקר.
אי קבלת הסכמת החולה לניסוי מהווה פגיעה באוטונומיה המוכר כיום ע"י הפסיקה כראש נזק עצמאי בגינו ניתן לקבל פיצוי גם במקרה בו לא הוכחה רשלנות.
לגבי הנזק, כמובן שבמקביל חלה על בית החולים/ חברת התרופות החובה לדווח על נזקי הניסוי ככל ואלה יתגלו בהמשך, וליידע את המטופלות שהשתתפו בניסוי.

לצפיה ב-'נתוח של אבי - תודה'
נתוח של אבי - תודה
24/06/2018 | 11:34
1
28
אבא שלי בצע ניתוח בגב בבית החולים כרמל שהסתבך ונותר לו נזק. לפני הניתוח חתם על טופס הסכמה לניתוח. האם בכל זאת ניתן לתבוע ?
לצפיה ב-'הסכמה לניתוח'
הסכמה לניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 19:21
38
שלום אורח,
על מנת שנוכל ללמוד אם קיימת עילת תביעה, נחוצים לנו פרטים נוספים, כגון: מה ההסברים שניתנו לאביך לפני הניתוח ? האם הבין את ההסברים שניתנו לו ? כמו כן, יש לבחון את תיקו הרפואי כדי ללמוד על התנהלות הצוות הרפואי.
להרחבה בנושא אני מפנה אותך לעיין בהודעות נבחרות במאמר אודות 'טופס הסכמה מדעת'.
מקווה שתמצא שם מענה לשאלותיך

לצפיה ב-'היי מירב בהצלחה.שאלה על ניתוח אף - '
היי מירב בהצלחה.שאלה על ניתוח אף -
20/06/2018 | 12:12
1
38

אז ככה, לפני שנה עברתי ניתוח פלסטי באף, הניתוח לא הצליח ומראה האף לא יפה, דבר שפגע לי בדימוי העצמי. האם אפשר לתבוע על רשלנות?והאם אני יכולה להגיש תביעה ברשלנות רפואית ללא חוות דעת?

לצפיה ב-'ניתוח אף כושל'
ניתוח אף כושל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 20:07
35
ערב טוב, 
לא כל תוצאה לא טובה של ניתוח מהווה רשלנות רפואית.
על מנת להוכיח רשלנות רפואית יש לבחון את החומר הרפואי לעומקו בשאלה האם המנתח התרשל במתן הטיפול הרפואי. כמו כן,  יש צורך בחוות דעת של מומחה רפואי מתאים לבחינת הקשר הסיבתי בין ההתרשלות לנזק.
לשאלתך השנייה,  צירוף חוות דעת הינו תנאי הכרחי להוכחת עניין שברפואה כקבוע בתקנות סדר הדין האזרחי.

לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
19/06/2018 | 16:57
20

אנו מברכים את עו"ד מירב אשל על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'רשלנות מכוונת ביקור רופא מאוחדת וברזילי '
רשלנות מכוונת ביקור רופא מאוחדת וברזילי
16/06/2018 | 06:29
1
45
ביקור רופא הפנה  לרופאת משפחה שתפנה למיון נתנה אנטיביוטיקה בניגוד לחוק שהרגשתי נורא  והייתי צריך להיות במיון  הגכעתי למיון עם חשד לפגיעה כליתית   זרקו אותי הביתה  קופת חולים מנעה ממני טיפול    על ידי תזונראי  תזונאי מומחה   לשמור על הכליות  כי צריך אוכל מיוחד לשמור על הכליות   החלשות  קיבלתי אוכל לא מתאים ונגרם נזק אדיר לכליות  כאמור הכליות התאוששו וחזרו לתפקוד מלא  ואז קריסה עקב מזון    לא מתאים שהרס אותן 
לצפיה ב-'נזק לכליה'
נזק לכליה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 19:27
23
ערב טוב תומר,
לא הצלחתי כ"כ להבין האם בסופו של דבר נגרם נזק לכליה ? האם בצעת מיפוי כליות ?
אשמח לקבל קצת יותר מידע שיסייע לי לענות לשאלתך.
לצפיה ב-'קבלת שיחות ממוקד חיצוני של המרפאה ללא ידיעת הלקוח.'
קבלת שיחות ממוקד חיצוני של המרפאה ללא ידיעת הלקוח.
13/05/2018 | 19:30
45
התקשרתי למרפאה על מנת לקבוע תור.
לאחר מסירת פרטים אישיים ולאחר מסירת סיבת הפניה שהיא מביכה בפני עצמה נאמר לי שהגעתי למוקד חיצוני ושיחזרו אלי מהמרפאה.

לפי מיטב ידיעתי יש איזושהי דרישה לשמירת סודיות מסוימת במרפאה שאינה נדרשת ממוקד מענה טלפוני.

האם חוקי להעביר שיחות של מרפאה למוקד חיצוני - כאשר המוקד אינו מזדהה ככזה בעת מענה לשיחה?

אם הייתי יודעת מראש הייתי בוחרת שלא להשאיר את הפרטים שלי ולהתקשר במועד אחר.

תודה מראש 
אלמוג

לצפיה ב-'אי אבחון ארוע מוחי'
אי אבחון ארוע מוחי
06/05/2018 | 20:18
36
הגעתי לחדר מיון עם אמבולנס ללא תחושה ברגליים חולשה גדולה ולא יכול לעמוד
בתחילה רופא כתב שחרור
כתב שאינו רואה סימנים נוירולוגיה
בסוף אושפזו לבירור ו13 שעות אחרי שהגעתי למיון מצאו שהיה ארוע מוחי
לאחר שבוע במחלקה נוירולוגית שללו תלונות שלי על סחרחורת וחולשה והתבררשהיה ארוע מוחי נוסף
האם רשלנות??

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מירב אשל בוגרת תואר שני (LLM) במשפטים מאוניברסיטת חיפה עם התמחות בתחום משפט ובריאות. כמו כן מירב בעלת תואר BA נוסף בקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר א
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מירב אשל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו