לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'זמן הגשת תביעה'
זמן הגשת תביעה
26/07/2017 | 16:43
שלום שי,
לאחר כמה זמן אפשר להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית?
לצפיה ב-'רופא שיניים'
רופא שיניים
19/07/2017 | 11:34
2
10
שלום...
מעדיפה לא לפרט ולתת פרטים ספציפיים, אלא אשאל בפשטות: רופא שיניים בעת ביקור רגיל לא אבחן חור בשן, למרות צילומי שיניים ולמרות שאמרתי שיש לי קצת רגישות באחת השיניים. גם אני לא ידעתי או חשבתי שיש לי חור אבל זה לא משנה כי איני מבינה איזה סוג כאב אמור להיות....
המשכתי להרגיש אי נעימות שאני אוכלת ורגישות מתברר שכן היה לי חור ואני עושה סתימה. יש משהו לעשות עם זה? אני לא בטוחה יש נזק של ממש שאפשר להוכיח כתוצאה מחוסר הבחנה אלא אולי סתימה שונה בגודלה וכדומה.
לצפיה ב-'החמצה באיבחון'
החמצה באיבחון
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2017 | 11:50
1
8
בוקר טוב,
על פי התיאור שלך רופא השיניים קרוב לוודאי התרשל, ואפשר גם, כפי שאת מציינת, שנגרם לך נזק מסויים - וזאת אם אכן הייתה אפשרות להסתפק באמצעים פחות דרסטיים בביצוע הסתימה (אחרי הכל את החור ועצם הצורך בסתימה לא ניתן לייחס לרופא...).
אבל, אין כל טעם בתביעה שכן עלות ההליכים תיהיה לאין שעור גבוהה יותר לאור ההיקף המזערי של הנזק...
לצפיה ב-'אני מבינה... תודה רבה לך....'
אני מבינה... תודה רבה לך....
19/07/2017 | 15:25
1
לצפיה ב-'בטרם הליך משפטי....'
בטרם הליך משפטי....
06/07/2017 | 10:17
1
20
היי עו"ד פויירינג,
בטרם אני מתייעץ עם עו"ד ומתחיל איזה שהו הליך/בירור, כיצד אני יודע אם מקרה שחוויתי (אני או אישתי, זה אותו הדבר) הוא עלול להיות רשלנות רפואית? יש קריטריונים בסיסיים? 
תודה רבה
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2017 | 17:03
15
רשלנות מוגדרת משפטית מוגדרת כמעשה או מחדל של מטפל/ים אשר מטפל סביר לא היה עושה. בנוסף חייב שהתרשלות גרמה לנזק שהוא בר פיצוי.
זה בכללי.
אשמח לעוד עובדות
לצפיה ב-'שאלה תאורטית'
שאלה תאורטית
30/06/2017 | 21:45
1
28
אנחנו סודנטים לסיעוד ועלתה בפנינו שאלה תאורטית במסגרת לימודי חוק זכויות החולה. נשמח לתשובה.
ילד קטן נפל במגרש המשחקים וקיבל מכה קשה בראשו. בב"ח אובחן כסובל מדימום מסיבי המסכן את חייו. ע"פ החלטה רפואית הינו זקוק לביצוע ניתוח דחוף אך הורין מסרבים לאשר את הפעולה. מה ניתן לעשות במצב זה
א. הניתוח יתבצע בהחתמת 3 רופאים
ב. ע"פ חוק : ניתן לנתח למרות סירוב ההורים
ג. ע"פ חוק - ניתן להסתפק בטיפול שמרני
4. יש לפנות בדחיפות לבית משפט לקבלת אישור משפטי לביצוע הניתוח

תודה רבה מראש

לצפיה ב-'ניתוח דחוף'
ניתוח דחוף
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2017 | 21:41
14
שלומית שלום,
שאלה נאה... שכן חוק זכויות החולה אינו מתייחס מפורשות לסיטואציה שתיארת. על פי החוק אם היה מדובר באדם בגיר שמודע למצבו והוא מסרב לניתוח הרי שיש לכבד את רצונו, אלא אם ועדת האתיקה אישרה לטפל בו בניגוד לרצונו לאחר ששמעה אותו או מי מטעמו והניחה שהטיפול בסבירות רבה יסייע לו ויש להניח כי יסכים לאחר מכן.
באשר לקטין שאינו יכול להביע את רצונו והוריו מתנגדים החוק לא התייחס מפורשות. ומה כאן הבעיה? שהרי שהתנגדותם של ההורים לטיפול בילד אינה שקולה לזו של האדם עצמו לו היה בוגר וכל זאת משום  שלא ברור מאליו שההורים מבטאים את כל האינטרסים של הקטין ואלה בלבד.
לפיכך התשובה הכי נכונה היא שאם הסיטואציה הרפואית מאפשרת הרי שיש פנות לבית המשפט ולבקש צו מהשופט התורן. ואולם אם הדחיפות רבה ואין מעשית זמן לפנות לבית המשפט - אפשר לנתח באישור של שלושה רופאים (אופציה שהחוק שמר למצב בו אי אפשר לקבל את ההסכמה של החולה והוא זקוק לטיפול מציל חיים). 
לצפיה ב-'רופא שלוחץ להימנע מנתיחה שלאחר המוות'
רופא שלוחץ להימנע מנתיחה שלאחר המוות
24/06/2017 | 17:31
6
43
סבתי נפטרה שלשום בביה"ח וכאשר שאלת הנתיחה עמדה על הפרק התקשר הרופא המטפל העיקרי (שגם חתום על תעודת הפטירה) לאבי והפעיל עליו לחץ כבד להימנע מנתיחה שלאחר המוות תוך שימוש בביטויים כמו "זה לא יביא תועלת לאף אחד" ו-"באמת אין בזה שום היגיון". למרבה הצער הלחץ הצליח ואבי נמנע מביצוע הנתיחה (אם כי הגופה עדיין לא נקברה).

האם אני צודק באבחנתי שמבחינה מקצועית ואתית מצופה מרופא מטפל דווקא להפעיל לחץ על בני משפחה כדי כן לבצע נתיחה שלאחר המוות משלל סיבות טובות וידועות (קידום הידע הרפואי ובריאות הציבור, שיפור איכות הטיפול במוסד, בקרה עצמית על תקלות ואף גילוי מחלות תורשתיות שעשויות לפגוע בבני משפחה נוספים) ולעומת זאת רופא שמפעיל לחץ כבד כדי להימנע מנתיחה הוא לכאורה מתנהל בצורה לא מקצועית ולא אתית וכאשר מדובר ברופא המטפל העיקרי אז גם מעלה חשד שהוא מאוד מעוניין להסתיר משהו?

האם התנהלות שכזאת בפני עצמה די בה כדי להעביר את נטל ההוכחה לכך שלא בוצעה רשלנות רפואית אל הנתבעים?
האם לדעתך התנהלות זו מצדיקה תלונה לביה"ד של ההסתדרות הרפואית ולנציב התלונות במשרד הבריאות נגד הרופא הנ"ל בגין התנהלות לא מקצועית ולא אתית?
לצפיה ב-'נתיחה'
נתיחה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:50
5
28
יוסי שלום,
לא הבנתי מפנייתך כמה נתונים: 
1. האם סיבת המוות ברורה לצוות הרפואי?
2. האם אביך פנה וביקש מפורשות נתיחה ? מודע?

לצפיה ב-'תשובות לשאלותיך'
תשובות לשאלותיך
25/06/2017 | 04:14
4
31
אני זה שקידם מרגע הפטירה את הנתיחה ובעידודי אבי פנה בעניין לצוות במקום, ובמקביל אני שלחתי מכתבים בדואר האלקטרוני למנהל המחלקה ומנהל המחלקה הפתולוגית בבקשה לבצע נתיחה. כשעה לאחר המייל ששלחתי למנהל המחלקה הפתולוגית, התקשר הרופא המטפל (מתמחה שלב א' שקיבל רישיון בשנה שעברה) לאבי בנוכחותי ובנוכחות אמי (היה על ספיקר) ואמר לו שהוא דיבר עם מנהל המחלקה הפתולוגית וחזר שוב ושוב בתקיפות על עמדתו ש-"אין טעם" ו-"אין היגיון" ו-"זה לא יניב תועלת לאף אחד" לבצע נתיחה ושסיבת המוות (בצקת ריאתית) ברורה, בעוד שאבי הביע בשיחה הססנות וחוסר החלטיות. כמו כן, הרופא טען בשיחה שביצוע הנתיחה מותנה בכך שאבי יגיע למחלקה הפתולוגית ויחתום על טופס הסכמה.

סבתא נפטרה לאחר שעברה ניתוח לא אלקטיבי גדול בבית החולים (שכלל מתן מספר מנות דם בעירוי) ובעקבותיו אושפזה ברציפות במשך מספר שבועות שבסופם נפטרה. שבוע לפני פטירתה ושוב יום או יומיים לפני פטירתה היא עברה ניקור פלאורלי, ובנוסף בשעות שלפני פטירתה היא עברה עוד לפחות שתי פעולות פולשניות שלא לגמרי ברורות לי (אבי תיאר זאת כזונדה שהוחדרה לקיבה כדי לשאוב דם וניסיון לשאוב נוזלים מהריאות לצורך לקיחת תרבית). כך שלמיטב הבנתי לכאורה לפי תקנות בריאות העם הייתה כאן חובה על הרופא לעודד או ללחוץ למען ביצוע הנתיחה, אבל במקום זאת קיבלנו ניסיון אגרסיבי למנוע אותה שלמרבה הצער צלח.
לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2017 | 09:12
3
26
יוסי,
מדבריך אני מבין שהרופא היה בדיעה שנתיחה לא תוסיף דבר לבירור סיבת המוות ואולם לא "סגר את הדלת" על ביצוע הנתיחה ואפילו הסביר שזו מותנית בחתימה של אביך על ההסכמה.
מדבריך עולה גם שבסופו של יום אביך שהיסס אכן השתכנע ולא חתם על הסכמה. אפשר לסכם כך:
אין לרופא זכות למנוע נתיחה לאחר המוות אם זה רצון המשפחה. יש עם זאת לרופא זכות להביע את דעתו המקצועית ולפיה הנתיחה מיותרת, ובוודאי שבמקרה זה אין עליו חובה לעודד את המשפחה לבצע נתיחה, אם כי לא ראוי שהרופא יפעיל  לחץ על המשפחה כדי שזו תמנע מרצונה לבצע נתיחה. 
לצפיה ב-'כלומר הפרשנות שלי לתקנות בריאות העם אינה נכונה?'
כלומר הפרשנות שלי לתקנות בריאות העם אינה נכונה?
25/06/2017 | 16:13
2
27
ולא מתקיים במקרה זה הסעיף "אירעה פטירה כאמור בתקנה 2(א)(4) יסביר מנהל המחלקה, או מי שהוא הסמיכו לכך, לאחד מבני משפחת הנפטר כי במקרה האמור נחוץ לבצע בגוויה נתיחה."?
לצפיה ב-'והערה נוספת שחשבתי עליה עכשיו'
והערה נוספת שחשבתי עליה עכשיו
25/06/2017 | 18:29
25
בעצם החוק בישראל לא מאפשר לבצע נתיחת מתים כתוכנית כבקשתך, אין סעיף בחוק שאומר "אם לבן משפחה מתחשק לבצע נתיחה אז מותר לו". כלומר, עצם האמירה של הרופא בשיחה לאבי (לדבריו על סמך שיחה עם מנהל מחלקת פתולוגיה) שאם הוא ייגש למחלקת פתולוגיה ויחתום על הטופס אז הנתיחה תבוצע, יש בעצם הודאה בכך שיש נחיצות רפואית בביצועה, כי מבחינה חוקית הנתיחה לא תבוצע אלא אם כן יופיעו פתאום חתימות של עוד שלושה רופאים שמעידים על כך שהיא נחוצה. ולמרות שההסבר הפרוצדורלי שלו מצביע במשתמע על כך שיש נחיצות רפואית בביצוע הנתיחה, בפועל הוא מנסה לשכנע לעשות את ההפך.
לצפיה ב-'נחוץ'
נחוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2017 | 22:47
23
יוסי, 
סעיף החוק אכן קובע שיש להציג את הנתיחה כנחוצה באדם שנפטר לאחר ניתוח וללא שהתאושש (כנראה במובן התעורר) מהניתוח, אך להבנתי כך הוא הדבר רק כאשר סיבת המוות אינה ברורה. אם אין כל ספק בסיבת המוות הרי שהנתיחה אינה נחוצה. עם זאת, אתה צודק שמקום בו תיהיה מחלוקת באשר לסיבת המוות הרי שעצת הרופא להמנע מהנתיחה יכולה להוות עילה להעביר את נטל ההוכחה באשר לסיבת המוות מן התובע לכתפיו של הרופא.  
לצפיה ב-'הטיפול העקום של בי"ח העמק'
הטיפול העקום של בי"ח העמק
23/06/2017 | 10:02
3
37
שלום רב!
לפני יומיים אדם נפגע בתאונת דרכים ועצם השוק ברגלו התרסקה.
הוא הובהל לבי"ח העמק, ושם קבעו שיש לנתחו.
אלא שבצהריים, חדרי הניתוח היו עסוקים.
לקראת הערב, החליטו שאפשר לנתחו, אבל אז הסתבר שהוא לא היה
בצום והוחלט 'להצים' אותו עד הבוקר.
הגיע הבוקר והגיע עוד ערב והנה בוקר שלישי, ומאום לא נעשה.
איני יודע האם הוא הורשה לאכול בינתיים, או שהחליטו להחזיקו ברעב.
בכל מקרה, ברור לכולנו, שכל יום שעובר ללא ניתוח, מסב לנפגע
סבל רב, ואם ולאחר שכבר ינותח בשעה טובה ומוצלחת, גם השיקום
שלו יתעכב. אז? מה עושים? יש אפשרות להעביר לבי"ח אחר? יש
סיכוי להזיז את הידיים הרפויות של אנשי בי"ח העמק? מה ניתן
לעשות, כדי לעצור את הסחבת הנוראה הזו?
לצפיה ב-'ניתוח שמתעכב'
ניתוח שמתעכב
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:46
2
26
שבוע טוב, 
תאור האיורעים שאתה מתאר למרבה הצער אינו זר למי שמכירים את מערכת הבריאות. אכן אפשר להעביר את הפצוע לבית חולים אחר במידה ומצבו הכללי מאפשר זאת. אפשר לערב את הנהלת בית החולים ולהפעיל את נציב ״פניות הציבור״ בבית החולים.
בכל מקרה מאחר ומדובר בנזק שמקורו בתאונת דרכים הרי שלא ניתן יהיה לתבוע בעילה של רשלנות רפואית שכן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מחייב כל אירוע של תאונה לתבוע במסגרתו.
לצפיה ב-'תודה לך עו"ד שי ושבוע טוב! וכן. יש כעת חדשות חמות...'
תודה לך עו"ד שי ושבוע טוב! וכן. יש כעת חדשות חמות...
24/06/2017 | 22:59
1
17
היום בשעה טובה ומוצלחת, גיסי נותח בשעות הצהריים. הניתוח ארך כ-3 שעות,
וסביר שבימים הקרובים, ישוחרר לביתו. נקווה רק לטוב.
לצפיה ב-'בשורות טובות'
בשורות טובות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 23:01
8
לצפיה ב-'טוב זה הולך להיות ארוך....'
טוב זה הולך להיות ארוך....
22/06/2017 | 19:27
3
51
חייבת דעה מקצועית לפני שאני פונה לעוד רפואי.. תודה על התייחסות.

נתחיל בכך שעברתי טיפולי פוריות עד שזכתי ללדת..
איבדתי תאומים עקב אי ספיקת צוואר באחת הטיפולים..
 ובגלל קשל בצוואר הרחם הוחלט עם רופאי הפוריות שטיפלו בי לבצע תפר צווארי בהריון שהצליח. הריון הגיע עד שבוע 37 עם שמירה מוקפדת בלי שום בעיה או בעיה בצוואר הרחם הכל היה תקין ללא אישפוזים ב"ה.
מתחילת ההריון רופאי הנשים ורופאי בסיכון הריון שטיפלו בי הודיעו לי שהתפר נשאר ולא יוצא (להריונות הבאים) והלידה תתבצע בשבוע 37 בקיסרי מתוכנן.
ביום שילדתי את הבן שלי איבדתי הרבה דם בגלל שהרחם לא הצליח להתכווץ אחרי לידה הרחם צריך לחזור למצב הטיבעי שלו והוא לא הצליח התחלתי לדמם כמו ברז טיפלו בי עם עיסויים רחם הייתי בהתאוששות 11 שעות במקום שעתיים בדרך כלל אחרי קיסרי קיבלתי מנות דם הרגשתי טוב יותר...
ביום שהשתחררתי (אחרי 4ימי אשפוז)הרגשתי לא טוב חזרתי למיון ב2 בלילה הגעתי עם גושי דם כבדים מאוד כאבים בבטן וחולשה אמרו לי שהכל בסדר.. ולא הרגשתי טוב בכל מקרה שחררו אותי הבית .. אחרי כמה ימים עוד הפעם הרגשתי לא טוב אותו סרט גושי דם חולשה וכאבי בטן אותו הדבר העיפו אותי הבית שהכל בסדר עשו לי בדיקות וטען הרופא שהוא רואה חתיכת שיליה וזה לא רציני.. פניתי למיון עוד הפעם אחרי יומיים נוספים הפעם עם חום כאבי בטן ודימומים כבדים וחולשה לא התיחסו אליי אמרו שהכל בסדר בקשתי לעבור בדיקות דם הם יצאו תקינות הרופא התעצבן שפניתי למיון אחרי ושלח אותי הבית התחננתי אליו שיתן לי אנטביטיקה שלמקרה עם יש לי זיהום לפחות משהו ויצאתי עם הראש למטה ....
אחרי יומיים פחות או יותר 5 וחצי בבוקר כאבי תופת כמו צירים צרחתי את נשמתי לא יכלתי לטפל בילד שלי או להסתכל אליו לא לשכוח שנולד לי ילד ואני צריכה לטפל בו וגם ללכת למיון כאב לי .. פינו אותי באמבולנס טיפול נימרץ המוגלובין בדם ירד לי ל6 אמור לעמוד על 12 מינמום הייתי בין חיים למוות פרמו לי תתפר צווארי ניקו את הרחם שהיה מפוצץ בקרשי דם גדולים ודם ולא הצליח להתכווץ הפרימה של התפר הצווארי או שזה הלחץ מעומס הרחם והדם גרמה לחור בצוואר הרחם והיו צריכים לתפור שם .. וגם שבאתי למיון ב3 הפעמים להתלונן הזכרתי את התפר שאולי גורם לבעיה וניפפנפו אותי כאילו מי אני בכלל.. למרות שהמנתח בסוף הניתוח דיבר איתי שאי אפשר לדעת ממה זה נגרם..
3רופאים בדקו אותי במיון יצאו סנדלרים.. בניתוח חירום ניהיה לי חור בצוואר הרחם והוציאו לי חצי ליטר דם מהרחם עם קרישים הרופא שניתח אותי אמר לי שהוא מצטער על כל משקרה והוא שמח שהוא הצליח להציל לי תחיים כי עם הייתי מגיעה אחרי שעה זה לא היה נגמר טוב...
לגבי הנזק העתידי... צוואר הרחם שלי גם ככה הוא משהו בעיתי וככל הנראה שזה יגרום נזק בהריון הבא כי הרופא שניתח אותי אמר לי שהריון הבא יהיה בשמירה מוקפדת ובוודאות קיסרי לא ברור לי בכלל עם אני יצליח שוב לעבור הריון בשלום בגלל הנזק של החור..
אני מרגישה שזילזו בי .
שיכלו להרוג אותי בקלות .
יש לי טראומה ענקית ממה שקרה לא מסוגלת להשאר לבד בבית בלי השגחה..
השאלה הגדולה. יש מקום לתביעה ברשלנות רפואית? אני כולכך רוצה לתבוע גם את הרופאים במיון שלא התיחסו לתלונות שלי.. לא עשו בדיקות מקיפות היה להם קל לשלוח אותי הבית וחדמם למוות.
תודה מראש.
לצפיה ב-'ועוד תוספת'
ועוד תוספת
22/06/2017 | 19:28
1
18
ניהיה לי זיהום ברירית הרחם וקיבלתי טונה של אנטביטיקה.
לצפיה ב-'זיהום'
זיהום
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:47
15
היי, בהמשך לתשובתי הקודמת -  העובדה שנוצר זיהום כלעצמה אינה מצדיקה תביעה אלא אם כן נותר מכך נזק משמעותי
לצפיה ב-'כדאיות להגיש תביעה'
כדאיות להגיש תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:41
22
שבוע טוב,
מהתאור עולה אכן התייחסות לא ראויה כלפיך בעת הביקורים החוזרים במיון. התנהגות זו הייתה עלולה לגרום נזקים חמורים, אך למרבה המזל לא כך קרה בסוף. לפיכך בנקודת זמן זו אין כדאיות להגיש תביעה בשל היקף הנזק הקטן. ואולם אם אכן בהמשך לא תוכלי לשאת הריון בשל האירועים שתארת - הרי שאז יש לבחון מחדש את שאלת הכדאיות.

לצפיה ב-'הוכחה'
הוכחה
20/06/2017 | 11:45
1
43
שלום למנהל הפורום ובהצלחה .
 איך ניתן להוכיח בתביעת רשלנות רפואית את גרימת הרשלנות והנזק?
לצפיה ב-'דרכי הוכחה'
דרכי הוכחה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 08:36
25
שלום,
בתביעת רשלנות רפואית כמו בתביעות אחרות יש להוכיח קודם כל את העובדות וזאת באמצעות עדים וראיות (למשל הרשומה הרפואית). בשלב השני יש להוכיח כי מן העובדות שהוכחו עולה שהרופא לא פעל באופן סביר כלומר ברשלנות. את זה מוכיחים באמצעות עד מומחה. בהמשך יש להוכיח כי הנזק הקיים אכן נגרם בשל הההתנהלות הרשלנית - כלומר כי קיים קשר סיבתי משפטי בין ההתרשלות לנזק.

לצפיה ב-'זמן של הגשת תלונה'
זמן של הגשת תלונה
20/06/2017 | 11:30
1
30
שלום,
לאחר כמה זמן קיימת תקופת התיישנות על מקרים של רשלנות רפואית?
לצפיה ב-'התיישנות'
התיישנות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 14:01
22
ככלל התיישנות בנזיקין חלה בחלוף שבע שנים מיום ההתרשלות. במקרים של קטינים הספירה מתחילה ביום הגיע הקטין לגיל 18, כלומר התביעה תתיישן ביום שימלאו לו 25 שנה. 
אבל... ישנם חריגים ולכן כדאי להתייעץ באשר לכל מקרה ובנסיבותיו.
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2017 | 14:27
4
26

אנו מברכים את עו"ד ד"ר שי פויירינג על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
17/06/2017 | 10:39
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 00:12
9
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
19/06/2017 | 10:49
1
12
בהצלחה רבה בניהול הפורום
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:07
3
לצפיה ב-'שבר בפטישון '
שבר בפטישון
10/06/2017 | 12:07
1
32
שלום. לפני כחודש ירדתי במדרגות של הבניין מגורים בדרך לעבודה. המנקה של הבניין שפך מים במדרגות והתחיל לנגב את המים מקומה רבעית למטה שאניבקומה ראשונה החלקתי. הצלחתי (בקושי) להגיע עם מונית למרכז רפואי של כללית (לשם שלחו אותי טלפונית ממרפאת האם) נכנסתי לרופא מומחה כרוגי שהפנה אותי לצילום רנטגן. הרופא אבחן כי יש לי מתיחה של הרצועות. שאלתי אותו אם יש שבר.. הוא אמר שמתיחה קצת יותר חזקה  ויתכן שהיה שבר אבל כרגע אין. הוא הפנה אותי לאחיות לחבישה של תחבושת אלסטית ונתן לי כדורים אנטי דלקתיים ו4 ימי מחלה. כאשר נגמרו ימי המחלה ביקשתי מרופא המשפחה שלי טלפונית לקבל עוד 6 ימים.. והוא נתן.. בשיחות טלפון עם מוקד אחיות ועם רופא המשפחה (כשיש לרופא גישה מלאה לתיק הרפואי שלי) הומלץ לי ללכת כמה שיותר כידי להחזיר תפקוד לרגל. וככה עשיתי. אחרי חודש הרגל כאבה לי כול כך שלא יכולתי כמעט ללכת.... ביקשתי מהרופא משפחה טלפונית להפנות אותי לצילום והוא ביקש שאני אגיע אליו לאבחון. הגעתי אל רופא המשפחה והוא בדק לי את הרגל בנגיעות. כששאל מה אמר לי המומחה במרכז הרפואי התבלבלתי לרגע בין מתיחה בשריר או ברצועה ושאלתי אותו מדוע אינו מסתכל במחשב בתיק הרפואי שכן הייתי במרפאה של הכללית והכול מתויק שם. הוא אכן פתח (ולדעתי בפעם ה1) את האבחון... חשכחו עייני. בשחור על גבי לבן רשם הרופא הכרוגי שיש לי ואני מצטטת "קרע ברצועות רגל שמאל .... שבר? "הרופא שלי הזדעזע כמוני... מיד נשלחתי עם הפניה דחופה לצילום רנטגן חוזר. במרכז הרפואי של הכללית אחרי הצילום נכנסתי לרופא והפלא ופלא אותו רופא שקיבל אותי ביום הנפילה.. סיפרתי לרופא הכול והוא אמר שהרופא שלי אדיוט/מדבר שטיות שאין שום שבר אבל בגלל שהרגל עדין נפוחה הוא ישלח אותי לאורטופד לבדיקה.. כשהלכתי למזכירות לקבוע תור נאמר לי שהאורטופד נמצא ממש פה חדר ממול ואני נכנסת עכשיו.. שכן הרופא שכח לציין שהוא רוצה שהיום אני יראה אורטופד (כנראה שבלב הוא ידע שהוא עשה טעות) האורטופד לא הסתכל יותר מדקה על הצילום הראשוני וקבע(!) יש לי שבר בפטישון עליון חודש ימים ואני לא הלכתי עם גבס! ההפך אמרו לי ללכת כמה שיותר. הוא הפנה אותי לצילום CT והפנה אותי לפיזתרפיה דחופה. השאלה שלי.. (כי ברור לי שמדובר ברשלנות) מה עדיף לתבוע את ביטוח לאומי או  את הכללית?! בנוסף אשמח לכל עצה אחרת ומידע על הזכויות שלי ומה עלי לעשות. 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 00:19
21
מאחר ומדובר בפציעה שקרתה בדרך לעבודה זכותך לפנות לביטוח הלאומי ענף נפגעי עבודה ולבקש הכרה במקרה כתאונת עובדה.
באשר לכדאיות תביעה כנגד הכללית, זו תקבע רק  לאחר שחומרת הנזק - זה שנגרם לך כתוצאה מן העיכוב באיבחון ומילוי ההוראה להרבות בהליכה - תתבהר.
לצפיה ב-'זריקה לMRI בלי אלחוש מקומי - אשמח לעצתכם'
זריקה לMRI בלי אלחוש מקומי - אשמח לעצתכם
05/06/2017 | 11:30
2
51
שלום,

אשמח אם תוכלו לתת את חוות דעתכם בעניין זה.

הייתי אמורה לקבל זריקה של חומר ניגודי בקופת החולים כדי לעשות  MRA (MRI של העורקים).

עשיתי את זה כבר בעבר, לפני שנתיים, באופן פרטי כי היה תור ארוך בקופת החולים.

חשבתי שאני יודעת למה לצפות.

הפעם עשיתי את זה דרך קופת החולים כי חברת הביטוח הפרטית לא הסכימה לשלם.

בקופת החולים לא השתמשו באלחוש מקומי!

הרופאה הכינה את איזור ההזרקה.

היא אמרה "את תרגישי קצת את המחט עכשיו".

אני חשבתי, כמובן, שזו המחט עם חומר האלחוש.

במקומה, נכנסת מחט ענקית עמוק לתוך הירך.

הרגשתי כל מילימטר מהמחט. צרחתי.

צרחתי שוב כשהרופאה היתה צריכה להזיז את המחט כדי שהיא תהיה במקום המתאים.

היא הרימה את קולה כשהיא אמרה לי לא לזוז.

כשהם הזריקו את החומר הניגודי לא יכולתי להפסיק את הבעות הפנים של הכאב. הרגשתי כל תזוזה.

התחלתי לצעוק על הרופאה - "למה אתם לא משתמשים באלחוש מקומי?! בפעם האחרונה שעשיתי את זה - זה היה עם אלחוש מקומי!"

היא שאלה איפה עשיתי את זה.

כשעניתי ברפואה פרטית ("אסותא") - היא ענתה "אה, טוב, זה פרטי, מה את חושבת? לא עושים את זה כאן."

יום לאחר מכן, האיזור עדיין כואב.

אני לא יודעת אם זה שונה מהפעם שעברה כי אני לא חושבת שזה כאב כל כך (בפעם שעברה) אחרי שחומר האלחוש הפסיק לפעול.

תודה מראש,

דנה
לצפיה ב-'עצתנו'
עצתנו
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 00:23
1
35
מצער לשמוע שעדיין בימנו אין מודעות מספקת לשימוש בחומרים מאלחשים וקיימת אדישות לסבל המטופל. אבל, חומרת הנזק שנגרם במקרה שתארת אינו מצדיק הגשת תביעה לבית משפט.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/06/2017 | 23:22
1
לצפיה ב-' פרישת מנהלת הפורום '
פרישת מנהלת הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2017 | 13:44
25

אנו מודים ל עו"ד ליאת גורדון על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך.
גלישה מהנה

לצפיה ב-'כיצד ניתן לבחון אם הוראת השעה היא חוקית או לא ?'
כיצד ניתן לבחון אם הוראת השעה היא חוקית או לא ?
31/05/2017 | 12:14
1
26
לצפיה ב-'רשלנות רפואית'
רשלנות רפואית
01/06/2017 | 12:29
21
שאלתך אינה ברורה, אנא הבהר מה כוונתך. 
לצפיה ב-'המלצה לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית'
המלצה לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית
20/04/2017 | 12:46
34
שלום, אשמח לקבל המלצה לעו"ד שיוכל לייעץ בשלב ההתחלתי ולעזור להחליט האם היתה רשלנות רפואית. בעדיפות לאזור המרכז. אם יש נסיון בתחום הנפרולוגיה אז עוד יותר טוב. תודה רבה!
לצפיה ב-'רשלנות רפואית כן או לא?'
רשלנות רפואית כן או לא?
14/04/2017 | 17:17
1
54
הבת שלי נשאית של הגןbrca1 
היא עברה ניתוח מניעתי של כריתה ושחזור שד 
והסתבכה לצערי... 
היא חטפה זיהום -בשם פסאודומונס....
בשל כך היא  עברה עוד ניתוח בו החליפו את השתל ושטפו את האיזור. 
אבל החיידק ממשיך לחגוג...  
היא אושפזה למשך שבוע כדי לקבל אנטיביוטיקה בעירוי ולאחר שבוע חיברו אותה  לפיק ליין והיא מקבלת "מרופנם" על כל המשתמע מכך... למשך חודש.
בתקווה שהפעם האנטיביוטיקה תעזור. את זה נדע בעוד כחודש. 
האם יש כאן עילה לתביעה על רשלנות רפואית?
תודה רבה ושבת שלום
לצפיה ב-'רשלנות רפואית'
רשלנות רפואית
16/04/2017 | 13:38
38
שלום אפרת,
פסאודומונס הינו חיידק נפוץ ביותר. על מנת לבחון האם הייתה רשלנות רפואית בטיפול שקיבלה בתך, בעקבותיו החיידק חולל זיהום בגופה, יש לבחון את מלוא ההשתלשלות הרפואית לפני ואחרי הניתוח ולהוציא את התיק הרפואי המלא, כדי לבדוק האם הייתה רשלנות רפואית בטיפול שניתן לה והאם ניתן היה למנוע את התפשטות הזיהום בגופה. 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
06/04/2017 | 07:11
5
45
שואל שאלה בשביל חבר. מזה כשנתיים וחצי הוא נוטל ציפרלקס 20 מ"ג באישור פסיכיאטר. לפני כחצי שנה התגלתה לו פעילות יתר של בלוטת התריס. מדובר על בחור בריא שלא לקח שום כדור בימי חייו, ומרגיש שכל עולמו השתנה. עכשיו יש שאלה שאם הטיפול התרופתי לבלוטת התריס לא יועיל יצטרכו לכרות לו את בלוטת התריס וכל חייו הוא יצטרך ליטול כדורים כדי להשלים את פעולת הבלוטה. הוא שוקל להגיש תביעה לביטוח לאומי על מצבה של בלוטת התריס. האם יש מקום לכך? וגם, מה הסבירות לפי סטטיסטיקות (אם אפשר ללכת לפי זה במקרה כזה) לכריתת בלוטת התריס? בברכה.
לצפיה ב-'האם יש קשר לבלוטת התריס ולציפרלקס לדעתך?'
האם יש קשר לבלוטת התריס ולציפרלקס לדעתך?
08/04/2017 | 15:45
1
17
לצפיה ב-'אהלן.'
אהלן.
18/04/2017 | 12:43
26
הוא מספר שבאותו זמן בו הפסיכיאטרית רשמה לו את המרשם הראשוני לציפרקלס, היא נתנה לו הוראה מפורשת לבדוק את בלוטת התריס לאחר זמן מה לנטילת הכדור, ומנגד רופא המשפחה ורופאים אחרים מכחישים שיש קשר כלשהו בין פעילות היתר של בלוטת התריס לבין הציפרלקס.
לצפיה ב-'פעילות יתר של בלוטת התריס'
פעילות יתר של בלוטת התריס
16/04/2017 | 13:34
2
32
שלום רב,
אין כאן מספיק נתונים כדי לדעת האם ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. חשוב להבין האם הוא עובד, אם לא - כמה זמן אינו עובד ולמה, בן כמה הוא, מה הליקויים הבריאותיים מהם הינו סובל מלבד מצבו הנפשי והנושא של בלוטת התריס, מה החומרה של כל ליקוי וכו'. 
לגבי כריתת בלוטת התריס - יש להיוועץ עם המומחה הרפואי הרלוונטי אשר מטפל בחברך. 
הרבה בריאות וחג שמח. 

לצפיה ב-'שלום.'
שלום.
18/04/2017 | 12:46
1
14
הבחור עובד במשרה חלקית ומקבל קצבת נכות, בעל 40% על רקע נפשי. השאלה האם יש מקום לתביעה נוספת עקב החמרת מצב גופני? (פעילות היתר של בלוטת התריס.)
לצפיה ב-'נכות כללית'
נכות כללית
18/04/2017 | 13:12
15
יש לבדוק האם הוא מקבל קצבה נכות כללית בשיעור מקסימלי או חלקי.
כמו כן, לאור מצבו הנפשי, יש לבדוק האם הוא זכאי גם לקצבת שר"מ.
לצפיה ב-'חבר שלי רגיש לפניצילין וקיבל מוקסיפן!'
חבר שלי רגיש לפניצילין וקיבל מוקסיפן!
10/03/2017 | 08:21
4
48
חבר שלי עבר טיפול שיניים כירורגי ובסופו קיבל אנטיביוטיקה. נשאל אם רגיש לפניצילין והשיב בחיוב. ...וקביל מוקסיפן.

החבר סבל לא מעט בגלל הטעות, בנוסף לסבל "המתבקש" הרגיל בעקבות הניתוח.

מה עושים....?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'תגדיר "סבל לא מעט"'
תגדיר "סבל לא מעט"
11/03/2017 | 20:29
1
48
מניסיוני האישי, כשיש נזק פיזי משמעותי בד"כ הלקוח יודע לדקלם אותו מייד.
אבל, כשמישהו שמע שאפשר לעשות מלא כסף מ"עוגמת נפש", אז מתארים סבל ערטילאי ומעורפל.

בוא ספר מה תכל'ס קרה לו, מעבר לתיאורים ספרותיים כמו "עוגמת נפש", "סבל קשה" ו"כאבים קשים מנשוא".
לצפיה ב-'ככה'
ככה
12/03/2017 | 05:40
44
ככל שרואים כרגע אין נזק בלתי הפיך, ברוך השם וכולי...

נפיחויות גדולות בפנים, חולשה, קוצר נשימה קשיים באכילה. האומלל סבר כל הזמן שזה "שאריות" מהניתוח עצמו. ברגע שהוא הפסיק עם המוקסיפן , אחרי ארבעה ימים, נעלמו תופעות הלוואי.

מעבר לעוגמת הנפש- שאתה מפחית ממנה בזילזול - , הסתגרות בבית כל התקופה הזו כי אי אפשר לצאת לרחוב כשאתה נראה כמו מתאגרף צריך להעניש במידה פרופורציונית, כולם טועים, את הרופא.

לצפיה ב-'רגישות לאנטיביוטיקה'
רגישות לאנטיביוטיקה
12/03/2017 | 09:56
1
51
שלום רב,
בהחלט ייתכן כי מדובר פה ברשלנות רפואית, אולם, לצורך תביעת רשלנות רפואית יש לצרף חוות דעת שקובעת כי הרופא המטפל התרשל ושבעקבות רשלנותו נגרם נזק.
יש לבחון מה חומרת הנזק שנגרם לחברך, אך אציין כי במקרים שמדובר בנזק זמני לא בהכרח כדאי לתבוע עקב העלויות הגבוהות הכרוכות בחוות דעת רפואית.
אשמח שתפרט יותר על הנזק שנגרם לו עקב נטילת האנטיביוטיקה, כי אכן מוקסיפן הוא ממשפחת הפניצילין. 
לצפיה ב-'בפנים'
בפנים
12/03/2017 | 23:16
31
במשך ארבעה ימים אחרי הניתוח, הבחור סבל...בתחילה הוא סבר שזה בגלל הניתוח... הפנים היו נפוחות מאד, היו קשיי נשימה, הרגשה כללית רעה, חולשה, קושי בבליעה ועוד. בגלל הנפיחות הוא לא הלך לעבודה ולו ורק בגלל שאי אפשר להסתובב בציבור עם פנים כאלה נפוחות.

לאחר שהלך לרופא משפחה שהחליף את האנטיביוטיקה, חלפו כל תופעות הלוואי וחזר תוך יומיים שלושה לשיגרה.
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
01/02/2017 | 18:05
1
51
אין לי את כל המסמכים הרפואיים, והמוסד הרפואי שמטפל בי לא מוכן למסור לי את המסמכים, מה עליי לעשות?
לצפיה ב-'קבלת תיק רפואי'
קבלת תיק רפואי
06/02/2017 | 21:43
40
שלום עדי,
באפשרותך לפנות לעו"ד שיוכל להוציא את מלוא תיקיך הרפואיים באמצעות טופס ויתור סודיות רפואית חתום על-ידך.

לצפיה ב-'רשלנות בחדר מיון'
רשלנות בחדר מיון
23/01/2017 | 17:41
1
62
איך אני יכול להוכיח שאח התרשל בחזר מיון ושלח את אבי מבלי לערוך את כל הבדיוקת הנדרשות?
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בחדר מיון'
רשלנות רפואית בחדר מיון
23/01/2017 | 17:53
45
שלום בוקי,
ניתן להזמין את הרשומה הרפואית המלאה מהמיון ולבחון אילו הוראות לבדיקות ניתנו, האם הן בוצעו במלואן ולא פחות חשוב - אילו הוראות לא ניתנו.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד ד"ר (לרפואה) שי פויירינג מייחד את זמנו לייצוג חולים בתביעות רשלנות רפואית. עו"ד פויירינג בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת ב"ג (1990) התמחה במחלקה ל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו