לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75467,546 עוקבים אודות עסקים

פורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'רשלנות שלא טופלה.'
רשלנות שלא טופלה.
12/01/2018 | 09:07
6
קרוב משפחה שלי נפתרה מסרטן.
בתחילה  חלתה בסרטן צוואר הרחם ועשתה ניתוח.
עברה טיפולים והבריאה.
אחרי מספר חודשים הרגישה כאבים בחזה ופנתה לרופאה המשפחה אבל הרופאה טענה בלי לבדוק אותה שאין בעיה ולא הפנתה אותה לבדיקות.
החולה החליטה להחליף רופא משפחה אחר והוא גילה שיש סרטן בריאות.
בסוף אחרי כמה חודשים החולה נפתרה.

המקרה היה לפני עשר שנים. האם עדיין ניתן לתבוע את הרופאה על רשלנות?
ואיך העו''ד יכול לאסוף מסמכים רפואיים רלוונטיים?
לצפיה ב-'עשיתי גלים קצרים וניגרמה לי כוויה!!!!'
עשיתי גלים קצרים וניגרמה לי כוויה!!!!
04/01/2018 | 17:44
2
9
שלום רב!!
היום עשיתי  טיפול ב"גלים קצרים" נגד כאבים בברך
היות והיתה לי תאונת דרכים לפני חודשיים, ותוך כדי הטיפול
ניגרמה לי כוויה וראיתי שאדום לי בעור בברך,??
האם זו ניקראת רשלנות רפואית?? והאם יש עילה לתביעה
בשל כך.
בתודה,  bell.
לצפיה ב-'רשלנות רפואית ותאונת דרכים'
רשלנות רפואית ותאונת דרכים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 13:44
1
7
שלום,
לאור שתאונת הדרכים ארעה לפני כחודשיים אני מניח שעדין לא קיבלת פיצויים בגין התאונה. לנקודה זו חשיבות שכן על פי סעיף 8 לחוק תאונות הדרכים אדם אינו יכול לתבוע בגין רשלנות רפואית נזק שנגרם בשל תאונת דרכים. לפיכך במסגרת התביעה כנגד חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה את הרכב שלך יהיה עליך להוסיף את נזקי הטיפול שנגרמו בשל התאונה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך!!'
תודה על תשובתך!!
07/01/2018 | 19:33
3
לצפיה ב-'ניתוח פלסטי באף'
ניתוח פלסטי באף
24/12/2017 | 10:52
2
10
שלום...
חוסר שביעות רצון מהניתוח
שבוצע לאחר פירוט רב, מספר מפגשים, שרטוטים, דוגמאות, צילומים
ועדיין היה לא כפי שסוכם
מאפשר תביעה?

לצפיה ב-'ניתוח אף'
ניתוח אף
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2017 | 12:27
1
9
נגה שלום,
באופן כללי חוסר שביעות רצון כשלעצמו אינו מהווה עילה לתביעה. צריך להוכיח שהתוצאה שהתקבלה בפועל לא הייתה מתקבלת לו הרופא היה פועל בסבירות. לחילופין אם אפשר יהיה להוכיח כי ניתנה לך הבטחה שרופא סביר בנסיבות העניין לא היה נותן.
צמה מאלה נכון בעניינך?
לצפיה ב-'למיטב זכרוני לא השתמש במילים "אני מבטיח לך ש..."'
למיטב זכרוני לא השתמש במילים "אני מבטיח לך ש..."
01/01/2018 | 11:08
6
 מה זה אומר?
כן אני לטעון לציין שהרופא היה יכול לפעול אחרת
לצפיה ב-'רשלנות רפואית במהלך לידה'
רשלנות רפואית במהלך לידה
20/12/2017 | 14:26
2
18
שלום,
רציתי לבקש המלצה על עורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית במהלך לידה.
בני נולד בזמן, לאחר הריון תקין, אך הלידה היתה קשה וגם ההתאוששות ממנה לא היתה פשוטה. הוא אובחן עם עיכוב התפתחותי בחודשים ראשונים לאחר לידה ומאז הוא נמצא במעקב של רופאים שונים. עברנו המון בדיקות וכולן תקינות, אין לנו שום רקע למחלות התפתחותיות. רצינו להתייעץ עם עורכי דין מומלצים בתחום שנוכל להביא את המיקרה בפניהם ולהבין אם יש בכלל עילה לתביעה.

המון תודה!
לצפיה ב-'המלצה על עורכי דין'
המלצה על עורכי דין
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2017 | 14:47
1
20
שלום,
בפורום איננו ממליצים על עורכי דין.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/12/2017 | 21:05
4
לצפיה ב-'שלום לכולם - ניתוח קיצור קיבה'
שלום לכולם - ניתוח קיצור קיבה
07/12/2017 | 10:00
3
19
שלום עו"ד פויירינג,

פורסם בחדשות על גבר כבן 40 שנפטר כתוצאה מניתוח קיצור קיבה. מדובר היה בניתוח השני, הוא נכנס לתרדמת ולאחר חודש מת מקריסת מערכות...

האם ידועים לך גורמים לפטירתו והאם זה יכול להיחשב (לאחר בדיקות מקיפות כמובן) רשלנות רפואית?

הרי ידוע שניתוחים לאנשים עם משקל עודף וכו' יש סיכונים...

כאשר מיידעים אדם בסיכונים הכרוכים והוא מחליט לעשות ניתוח ניתן לתבוע אח"כ?

אודה לתובנות שלך מהמקרה הנ"ל
לצפיה ב-'ניתוח קיצור קיבה'
ניתוח קיצור קיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 11:07
2
14
אלי שלום,
לצערי אין לי שום תובנות בקשר למקרה שפורסם... הסיבה היא שכל מקרה נמדד לגופו. למשל, האם התקבלה הסכמתו מדעת של המנותח טרם הניתוח, האם הייתה כלל התוויה לניתוח, האם היו התוויות נגד לניתוח, האם הניתוח בוצע באופן תקין, האם המעקב אחר הניתוח היה תקין וכו' וכו'.
מן העיתון לא ניתן לדעת דבר מאלה...

ובכל זאת, לשאלתך האם באופן כללי הסכמתו מדעת של מנותח לניתוח שוללת את זכותו לתבוע בהמשך, הרי שהתשובה היא שההסכמה שניתנת היא תמיד בהנחת היסוד של המטופל כי הניתוח והטיפול יבוצעו כראוי. ואכן כל חריגה של המטפלים מדרך הפעולה הסבירה הינה עילת תביעה לגיטימית בלי כל קשר לכך שניתנה הסכמה.

לצפיה ב-'למה הכוונה הסכמתו מדעת? '
למה הכוונה הסכמתו מדעת?
13/12/2017 | 11:08
1
6
ותודה רבה!
לצפיה ב-'הסכמה מדעת'
הסכמה מדעת
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2017 | 14:43
12
עצם ההסכמה של מטופל לטיפול רפואי אין די בה. על המטפל לספק למטופל מידע הדרוש לו על מנת שיוכל לקבל החלטה מושכלת. כאשר ההסכמה מתקבלת לאחר שכל המידע הנחוץ הובא בפני המטופל כי אז היא נקראת הסכמה מדעת.
לצפיה ב-'חוסר טיפול בשברים בבית-חולים'
חוסר טיפול בשברים בבית-חולים
05/12/2017 | 01:32
1
17

שלום, יש לי 3  שברים  בפנים, הגורמים לבעיה בסגר לסתות נכון(הסגר הפוך/מוטה) בצד אחד.
לבלט עין, תזוזת מיקום עין, ושבר נוסף בארובת עין תחתון בצד השני. השברים פוגעים תפקודית
ואסטטית.
אני חבר קופ"ח כללית, הייתי פעם אחת אצל רופא פה ולסת הוא טען שלא רואים בסיטי,
השברים קרו בילדות, בעיקר מפגיעת כדורגל כשהייתי משחק בקבוצת כדורגל מקומית של העיר.
אזי ברור שקשה לראות בצילום, גם לא בטוח שהרופא דובר אמת, בכל מקרה יש את הבדיקה
הקלינית שבה בוודאות מרגישים שקעים/שברים במקומות הנ"ל.
יש לי תור נוסף לפה ולסת דרך כללית, במידה ולא יסכימו לטפל/לנתח בשברים,
האם אוכל לטעון על רשלנות? אני מעוניין לקבל טיפול מכיוון שאני לא יכול להתנהל ביומיום
כמו: לעבוד, ליצור קשרים עם נשים, זה משתק אותי לגמרי.
אני בן 34, נכה צה"ל, עוד יותר מקשה עליי לקבל טיפול מכיוון שמשפחתי מאמינה לרופאים
ולא לי, לא תומכת בי בכלל ונשארתי חסר אונים. מה לעשות? תודה.

לצפיה ב-'טיפול בשברים'
טיפול בשברים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 10:55
11
יוסי שלום,
אם הבנתי נכון הרופאים אינם חושבים שיש צורך לטפל במצב (שברים ישנים בפנים) ואילו אתה חושב שצריך לעשות כך. זוהי שאלה רפואית טהורה - האם החלטת הרופאים שלא לטפל היא סבירה או לא. רק במידה ורופא מומחה שיבחן את מכלול הנתונים ויגיע למסקנה שגישת הרופאים אינה סבירה - תיהיה לך עילת תביעה.
בכל מקרה לא ברור מפניתך מדוע אתה אינך בטוח ש"הרופא דובר אמת", יש סיבה מדוע ישקר?
לצפיה ב-'רופאים פרטיים'
רופאים פרטיים
05/12/2017 | 00:59
1
20
היי,
לא בטוחה שזה הפורום הנכון אבל לא מצאתי משהו יותר מתאים.
חברה שלי סובלת במשך הרבה זמן מכאבי בטן. זה יכול להיות כאב בטן לכמה ימים ואז מפסיק. יכול לחזור אחרי יומיים לעוד גל של שבוע, ויכול לחזור אחרי שבועיים. ככה כל הזמן. הולך וחוזר. לא בטווחי זמן קבועים.
בנוסף, היא אומרת שיש לה עייפות דיכאון ועצבנות מוגזמים, לא מוסברים.
אנחנו סטודנטיות אז אני לא יודעת אם כל אלה נובעים מאיזו מחלה לא מוסברת או שאלה סתם תסמינים של סטודנט ממוצע..אבל היא טוענת שהיא ישנה מלא.
בדיקות שעשתה:
-בדיקות דם - תקינות.
-קולונוסקופיה - תקינה.
-חיידק בקיבה - בדקה, אין.
-אולטרסאונד - תקין.
-מצאו חוסר בחומצה פולית. לקחה כדורים. עכשיו זה חזר לה שוב.
רופאת המשפחה שלה לא משתפת כל כך פעולה ובתכלס לא מצליחה לעזור לה.
היא הולכת לביקורופא, טרם, בריאותא וכו' בלי סוף - כל פעם מרגיעים את הכאב זמנית ומפנים אותה בחזרה לקופת החולים.
מטפלים בכאבים ולא בסיבה לכאבים.
השאלה..מה לעשות? מה הרופא הפרטי הרלוונטי לה? (אפילו כמה סוגים של רופאים פרטיים אם יש צורך).
ואיך מוצאים רופאים פרטיים בכלל?
אשמח לכמה שיותר תגובות :)
ואם יש מקומות נוספים שבהם אוכל לפרסם את ההודעה הזאת - אנא הפנו אותי.
תודה!
לצפיה ב-'התייעצות רפואית'
התייעצות רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 10:28
10
בוקר טוב,
זה אכן לא הפורום המתאים. אבל, מהסיפור שתארת עולה צורך לשיחה עם רופא על מנת לבסס תכנית פעולה לאיבחון המצב.
בהצלחה
לצפיה ב-'שן נשברה במהלך צילום סטטוס '
שן נשברה במהלך צילום סטטוס
04/12/2017 | 20:59
1
11
רשלנות ביקשו לפתוח הפה הרבה היה מרווח אדיר בין השיניים למתקן  התוצאה נעילה בעוצמה אדירה ושן נשברה היה ממש רעש שהיא נשברה  רשלנות היה צריך לפתוח מעט את הפה ואז זה לא היה קורה  מה ניתן לעשות  כאב חזק בזמן צחצוח
לצפיה ב-'כדאיות של תביעה'
כדאיות של תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 10:25
6
בוקר טוב,
מבלי להתייחס לשאלת הרשלנות שאינה ברורה מפנייתך אציין רק שתביעת רשלנות מחייבת הוצאות להוכחת הטענות (במישור ההתרשלות וגם הנזק). כאשר מדובר בשבר בשן יש לשקול היטב בשיחה עם עורך/ת הדין האם התביעה כדאית במובן של גובה הפיצוי למול ההוצאות.
בהצלחה
לצפיה ב-'אני מחפש עו"ד רשלנות בתחילת דרכו'
אני מחפש עו"ד רשלנות בתחילת דרכו
21/11/2017 | 11:29
3
28
לתיק רשלנות קטן.
מוזמן/ת לפנות בתיבת מסרים

לצפיה ב-'המלצה על עורכי דין'
המלצה על עורכי דין
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2017 | 23:18
19
ערב טוב, בפרום זה אנו עונים על שאלות אך לא ממליצים על עורכי דין. בהצלחה
לצפיה ב-'האם יש עו"ד שעוסק בכל סוג של רשלנות'
האם יש עו"ד שעוסק בכל סוג של רשלנות
30/11/2017 | 10:45
1
25
ויש עו"ד שעוסק ברשלנות רפואית בלבד?
לצפיה ב-'לא התכוונתי לעו"ד שעוסק רק'
לא התכוונתי לעו"ד שעוסק רק
30/11/2017 | 18:16
20
ברשלנות רפואית. העיקר שיהא
מסוגל לעמוד מול הכוחניות והחשיכה של מנהלי מחלקות שחושבים שהם אלוהים. 
זה לא תיק גדול ולא כל עו"ד מתלהב הכל פונקציה של גובה פיצוי שהוא לא אמור להיות גבוה במקרה דנן.
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בניתוח להסרת משקפיים'
רשלנות רפואית בניתוח להסרת משקפיים
20/11/2017 | 18:59
3
25
שלום רב,

לפני מספר שנים עברתי ניתוח להסרת משקפיים, אני בן 27.

מיד לאחר הניתוח התחלתי להבחין בתופעות לוואי שמהן לא סבלתי טרם הניתוח, התופעות לא עברו על אף הבטחות המכון ועל אף ניסיונות שלי לפתור אותן באמצעות טיפולים רפואיים.

חלק מהתופעות רשומות בטופס ההסכמה לפני הניתוח, אך חלקן ממש לא מוזכרות ולא נדונו עם המנתחת טרם לכן.

שאלתי היא האם ישנה אפשרות לתבוע על הבעיות הללו, כולל על אלו שרשומות בטופס ההסכמה או שמא כל עוד אין נזק ממשי לראייה, אין סיכוי בתביעות מסוג זה.

תודה מראש.
לצפיה ב-'תופעות לאחר ניתוח'
תופעות לאחר ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 23:46
2
31
שלום,
כ״כלל אצבע״ מקובל שעל הרופא להסביר את כל הסיבוכים ותופעות הלוואי של הפעולה הרפואית כאשר הסיכוי להתרחשותם עולה על אחד אחוז. מן הכלל אל הפרט - על מנת שאוכל לענות על שאלתך באופן מכוון אודה לך אם תפרט מהן אותן תופעות שמהן את/ה סובל/ת.
שי
לצפיה ב-'התופעות הן:'
התופעות הן:
20/11/2017 | 23:59
1
25
1) יובש בעיניים שאינו נפתר לאחר שימוש בכל סוגי הטיפות שקיימות בשוק+פקקים.

2) הילות בלילה+ראייה לא טובה.

3) ספזם אקומודטיבי - בעיה קשה בפוקוס באופן תמידי.

4) אקזופוריה.

5) רגישות לאור ושמש עד כדי כאב פיזי בעיניים.

באופן כללי , לאחר הניתוח התחילו  לי בעיות קשות עם מיקוד ופוקוס, מידי פעם רואה כפול ככל הנראה עקב האקזופוריה.

המכון כמובן מתנער מאחריות ואומר שהכל בסדר וששום דבר אינו קשור לניתוח.

תודה.
לצפיה ב-'תופעות לואי וסיבוכים אחרי ניתוח לתי׳קון ראייה'
תופעות לואי וסיבוכים אחרי ניתוח לתי׳קון ראייה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2017 | 23:17
18
שלום, 
התופעות שמתוארות מצדיקות פנייה לעורך דין על מנת לברר האפשרות להגיש תביעה. בהצלחה
לצפיה ב-'שבר שנגרם בעת פינוי מטופלת מאמבולנס'
שבר שנגרם בעת פינוי מטופלת מאמבולנס
19/11/2017 | 09:00
1
27
שלום,
אימי אשה כבת תשעים פונתה באמבולנס לחדר מיון בשל תלונה על דופק מהיר,
בהגעה לחדר מיון ובעת פנויה מהאלונקה למיטה נעשה הדבר בהפעלת כח לא סביר עי הפרמדיקים שגרם לכאבים עזים בידה, נעשה לה צילום ובמקום, התברר שיש לה שבר ביד. אנו מעוניינים להגיש תביעה בבית דין לתביעות קטנות , השאלה את מי עלינו לתבוע,את מדא? את הפרמדיקים? אשמח לקצת אינפורמציה איך בדיוק לבצע את הליך התביעה?
בתודה מראש
רבקה
לצפיה ב-'תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט לתביעות קטנות'
תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט לתביעות קטנות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2017 | 09:59
19
בוקר טוב,
חשוב לדעת שהגשת תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות אינה פוטרת מן הצורך לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית וזאת משום שכל טענה שברפואה (למשל אפילו להוכיח שהשבר אכן נוצר במועד הנטען, וכמובן מה המגבלה הרפואית שהוא גורם, מה המשמעות של השבר לאור מצבה הרפואי הכולל, תוחלת החיים וכו) מחייבת חוות דעת כזו ובלי קשר לפורום בו התביעה מוגשת.
התביעה במקרה זה יכולה להיות גם נגד מד"א וגם נגד הפרמדיקים אם כי בנסיבות המקרה כפי שתארת לדעתי מומלץ לתבוע את הארגון ולא באופן אישי את המעורבים.
לצפיה ב-'תלונה לנציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים'
תלונה לנציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים
11/11/2017 | 05:07
1
26
1. האם כדאי להגיש תלונה כזו בליווי עו"ד, האם אתה מטפל במקרים כאלה ואם לא האם אתה יכול להמליץ על עו"ד שמטפל במקרים כאלה?
2. האם למיטב ידיעתך ניתן וכדאי לצרף לתלונה כזו חוות דעת מטעם רופאים בכירים על כך שההתנהגות בגינה הוגשה התלונה היא אכן בלתי הולמת, וחוות דעת משפטית שקובעת שהיא לכאורה בלתי חוקית?
3. באתר משרד הבריאות כתוב שיכול להגיש תלונה רק מטופל, מיופה כוח או יורש. לעומת זאת, בלשון החוק כתוב "ועדה שהוקמה לשם בדיקת תלונה של מטופל או של נציגו או לשם בדיקת אירוע חריג". אם למשל אני הזדמנתי לבית חולים ובמקרה ראיתי רופא מתנהל בצורה מחפירה כלפי חולה אחר (למשל, מקלל אותו בפומבי), נראה שנוסח החוק נועד לאפשר לי להגיש תלונה על האירוע נגד הרופא גם ללא הסכמת המטופל, ובצדק, משום שהתנהגות הרופא במקרה כזה היא בלתי הולמת בלי תלות בעמדתו של המטופל בעניין והחוק לא מאפשר למטופל לגונן על רופא כזה ולתת לו חסינות אם יש ראיות ברורות להתנהלות בלתי הולמת שלו. מה שכן, ברור שלא אהיה זכאי לקבל פרטים מתוך הוועדה שמפרים את סודיותו הרפואית של המטופל ללא הסכמתו. האם אני צודק?
לצפיה ב-'תלונה לנציב קבילות הציבור'
תלונה לנציב קבילות הציבור
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2017 | 10:33
18
1. אני בהחלט ממליץ כי הגשת תלונה תעשה בליווי עורך דין ועדיף כזה/ו העוסקים בתיקי רשלנות רפואית. פורום זה אינו עוסק כמובן בהמלצות שמיות של עורכי דין.
2. ניתן לצרף חוות דעת רפואית מטעם הפונה.
3. מאחר ומשרד הבריאות רשאי למנות ועדת בדיקה בכל פעם שבא לידיעתו אירוע המצדיק מינוי ועדה (למשל בדרך של כתבה בעיתון, תלונה של כל אדם, ואפילו בדרך של שמועה וכו).  לכן מעשית אתה צודק שהרי כל אחד יכול להביא לידיעת המשרד בלי קשר למידת הקרבה או הזהות שלו מידע המצדיק לכאורה הקמת ועדה, ומכאן שעל המשרד יהיה להתייחס לכך בכובד ראש ושקול האם לעשות שימוש בסמכותו לימנוי ועדה ואם לאוו (אפשר כמובן שגם יחליט לא למנות ועדה).  

לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
06/11/2017 | 11:47
2
24
האם במידה והייתה אבחנה לא סבירה ושגויה של חולה על ידי רופאה במחלקת מיון בבית חולים מסויים שפטרה את החולה ע"י אבחנה "התקף חרדה" כאשר בפועל היו כאבים בחזה ותוצאות בדיקת קרדיו לב המעידים על בעיה בלב,
ולאחר בדיקת קרדיולוג לאחר מספר ימים ( אשר הפנה לניתוח מעקפים במיידי) הוא אמר שהרופאה התעלמה מנתונים חשובים ולא מאמין שכך שיחררה ממיון,
החולה עברה ניתוח מעקפים שלטענת הרופאים היה בדקה ה90 והציל את חייה
לולא נבדקה על ידי רופא אחר המקרה היה מסתיים באסון
אך בפועל לא נגרם נזק בזכות הרופא שאיבחן כשורה.
האם יש מקום לתביעה במידה והחולה ניצל ברגע האחרון ולא נגרם נזק ?
לצפיה ב-'התרשלות ללא נזק'
התרשלות ללא נזק
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 13:17
1
24
תודה על השאלה המעניינת והנוגעת ללא מעט פניות בנושא רשלנות רפואית.
כאשר מעשה רשלני לא גרם לנזק הרי שאין עילה לתביעת רשלנות רפואית. על פניו זהו מהקרה שמתואר על ידך.
רפואה שלמה
לצפיה ב-' תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
06/11/2017 | 14:37
6
לצפיה ב-'איחור באבחנה ובטיפול, הגורר סיכון מוגבר למחלות אחרות בעתיד'
איחור באבחנה ובטיפול, הגורר סיכון מוגבר למחלות אחרות בעתיד
05/11/2017 | 09:05
1
17
שלום!חולי צליאק חייבים להינזר מאכילת גלוטן. אכילת גלוטן מעלה אצלם, לאורך שנים, את הסיכון לחלות במחלות אוטואימוניות שונות כגון: אדיסון, צירוזיס מסוג PBC , היפר-פארא-תירואידיזם. וכן קרדיומיופטיות וסרטן לימפומה מסוג EATL.
שאלתי היא:מטופל הגיע בשל תלונות מערכת עיכול לרופא. הרופא שלח אותו לבדיקות. בבדיקות נמצא צליאק. החולה לא עודכן והמשיך לאכול גלוטן 10 שנים. לאחר 10 שנים החולה עבר קופת חולים. הרופא בקופה החדשה עבר על מסמכי העבר ושם לב לתוצאות החיוביות לצליאק. והורה למטופל להינזר מגלוטן.
לא נגרם למטופל נזק ממשי ב10 השנים הללו. פרט לתלונות מערכת עיכול כמו כאבי בטן ושלשול.
אולם הסיכון שלו לחלות בעתיד במחלות הנ"ל עלה כי לא הונחה להינזר מגלוטן.
האם הרופא הראשון התרשל וגרם נזק בכך שהעלה את הסיכון של המטופל לחלות בעתיד במחלות המתרחשות באם לא מקפידים על תזונה נטולת גלוטן?

בברכה
לצפיה ב-'רשלנות באי התייחסות למחלת הצליאק'
רשלנות באי התייחסות למחלת הצליאק
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 13:16
18
שלום,
תיאור הדברים אכן מעורר רושם של התרשלות של הרופא/ים. השאלה מהו הנזק ועד כמה כדאית תביעה במקרה המתואר מחייבת התייעצות פרטנית עם עורך דין, מבוססת מסמכים.
בהצלחה
לצפיה ב-'אנטולי אודסקי מתחזה לפסיכיאטר'
אנטולי אודסקי מתחזה לפסיכיאטר
29/10/2017 | 19:19
2
37
אנטולי אודסקי רימה אותי במשך 9 שנים והביא אותי באמצעות היפנוזה למצב פסיכוטי קשה ביותר ועמדתי על סף איבוד עצמי לדעת איש זה בן אדם מטורף שעשה את המעשים האלה בכוונה על מנת לחלוב מימני כספים רבים נא ליצור קשר 0522944667

לצפיה ב-'שלום דורון'
שלום דורון
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2017 | 16:16
28
פורום זה עוסק בשאלות ותשבות הנוגעות לרשלנות רפואית ולא למקרים כפי שמתוארים בפנייתך.
לצפיה ב-'נורא וחמור'
נורא וחמור
03/11/2017 | 17:20
13
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בניתוח'
רשלנות רפואית בניתוח
24/10/2017 | 11:55
1
24
שלום...
לצערי הרב יש מבחינתי שני מקרים על הפרק. אשמח לדעת פחות או יותר מהם הפרמטרים לפיהם ביה"מש בוחן את התביעה שלי במקרה של רשלנות רפואית  במהלך ניתוח.
לצפיה ב-'הפרמטרים'
הפרמטרים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 12:06
15
יגאל שלום,
שאלתך כללית מאד וכך גם התשובה מטבע הדברים.
ובכל זאת: ראשית יש להוכיח כי הטיפול הרפואי שניתן היה מתחת לסטנדרד המקובל (או שטיפול סטנסרטי לא ניתן). שנית שיש נזק. שלישית שיש קשר בין ההתרשלות לבין הנזק.

לצפיה ב-'פטירת אימי'
פטירת אימי
23/10/2017 | 11:49
1
19
אמי אושפזה בביה"ח בעקבות תסחיף ריאתי, היתה מורדמת ומונשמת במשך כשבוע. לאחר כשבוע התחילו להעיר אותה ואז היא הועברה מטיפול נמרץ למחלקה פנימית, שם נאסר להושיב אותה ואמרו שעליה רק לשכב באופן מאוזן.
לאחר כשלושה שבועות במחלקה פנימית היא הועברה לביה"ח שיקומי (מעדיפה לא לציין שמות כעת) ושם נודע לנו שהיא הגיעה מביה"ח עם פצע לחץ והבטיחו שיטפלו בזה. 
בביה"ח השיקומי היא אושפזה 3 חודשים עד לפטירתה, כאשר הסיבה לפטירה היתה פצע לחץ. 
האם ניתן לתבוע את ביה"ח שממנו היא הגיעה לביה"ח השיקומי על כך שלא יידעו אותנו שיש לה פצע לחץ?
האם ניתן לתבוע את ביה"ח השיקומי שלא טיפל בפצע לחץ והוא גדל? וכתוצאה ממנו היא נפטרה.
האם יש סיכוי לתביעה כזאת? 
תודה רבה,
דליה
לצפיה ב-'פצעי לחץ במהלך אישפוז'
פצעי לחץ במהלך אישפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 12:02
17
שלום דליה,
הופעת פצעי לחץ במהלך אישפוז מעלה חשד שהטיפול הסיעודי לא היה מיטבי. לעיתים פצעי לחץ יכולים להופיע על אף טיפול מניעתי סביר וזאת כאשר מצבו הכללי של החולה קשה מאד. לכן יש לבדוק את הנתונים לגופם לפני קביעה נחרצת.
באשר לשאלה של בית החולים השיקומי- כמובן שהייתה חובה עליו להודיע על קיומם של פצעי הלחץ. באשר לסבירות הטיפול בפצעי הלחץ בבית החולים השיקומי - שוב יש לעיין ברשומה הרפואית ולבחון.
בהצלחה.
לצפיה ב-'השלכות של אחרי ניתוח גניקומסטיה שלא נמסרו למטופל'
השלכות של אחרי ניתוח גניקומסטיה שלא נמסרו למטופל
12/10/2017 | 10:38
3
48
לפני חודשים וחצי עברתי ניתוח גניקומסטיה. 
המנתח לא דיבר איתי על כך שיכולה להיווצר רקמה צלקתית בפיטמה כחלק מההשלכות של הניתוח.
בפיטמה אחת הכל מעולה, לעומת זאת הפיטמה השניה , נהייתה נפוחה מאד ובולטת, נוצרה רקמה צלקתית סביב כל העטרה וזה מכוער ולא יפה ואף כואב. 
הפיטמה לפני הניתוח היתה מעט בולטת, אך לא בצורה כזאת ולאחר הניתוח זה החריף.
מעבר לכך, יש לי "שקע" באזור החזה, כלומר כשמרימים יד או שוכבים על הגב רואים ומרגישים את השקע הזה.
איך עליי לדעת אם אכן יש פה רשלנות? כיצד לנהוג? האם "לתקוף" את הרופא? בביקורות עד לפני החודש הבעתי את שביעות רצוני, מכיוון שהכל היה ממש טרי אחרי הניתוח ונאמר לי על ידי המנתח שזה עוד ישתפר.
אני מודאג.

לצפיה ב-'???? מישהו יכול לסייע?'
???? מישהו יכול לסייע?
16/10/2017 | 16:44
2
11
הפורום הזה לא פעיל? 
לצפיה ב-'כן, אפשר לסייע '
כן, אפשר לסייע
16/10/2017 | 18:20
26
שלום מייקל,
באופן כללי, על פי הפסיקה בישראל רופא חייב לפרט באוזני המנותח בטרם קבלת ההסכמה מדעת אל כל הסיבוכים שסיכוי התרחשותם עולה על אחוז.
השאלה כמה שכיחה התופעה המתוארת על ידך יש לברר אצל כירורג ואם אכן מדובר בתופעה שכיחה שלא נמסרה לך הרי שיש לך עילת תביעה בשל הפרת הזכות שלך לדעת. אם תוכל להוכיח שלו הדעת על הסיבוך הזה היית מסרב לטיפול תוכל לקבל פיצוי גם בגין בנזקים שנגרמו לך בשל פגיעה בזכות שלך להחליט.
לצפיה ב-'כן, אפשר לסייע'
כן, אפשר לסייע
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 11:14
16
שלום מייקל,
באופן כללי, על פי הפסיקה בישראל רופא חייב לפרט באוזני המנותח בטרם קבלת ההסכמה מדעת אל כל הסיבוכים שסיכוי התרחשותם עולה על אחוז.
השאלה כמה שכיחה התופעה המתוארת על ידך יש לברר אצל כירורג ואם אכן מדובר בתופעה שכיחה שלא נמסרה לך הרי שיש לך עילת תביעה בשל הפרת הזכות שלך לדעת. אם תוכל להוכיח שלו הדעת על הסיבוך הזה היית מסרב לטיפול תוכל לקבל פיצוי גם בגין בנזקים שנגרמו לך בשל פגיעה בזכות שלך להחליט.
לצפיה ב-'מצוקה נפשית במהלך טיפול פסיכולוגי כשפסיכולוגית מתנערת מהסכם'
מצוקה נפשית במהלך טיפול פסיכולוגי כשפסיכולוגית מתנערת מהסכם
06/10/2017 | 14:32
2
32
מצער אותי שלמטופלים בפסיכולוגיה הקלינית גם במגזר הפרטי שמשלמים מאות שקלים לשעה (למעשה 50 דקות) של טיפול אחת לשבוע (ולמעלה מאלף שקלים לחודש) אין כל זכויות.
המטופלים יכולים לבחור: להישאר בטיפול כשרע להם או לעזוב. אבל מה אם מלכתחילה הגיעו המטפל והמטופל להסכמה שבלעדיה המטופל לא היה מתחיל בטיפול, והמטפל נסוג ממנה בהחלטה חד צדדית? 
ומה לגבי האחריות של הפסיכולוגים כלפי הסכמים שנערכו? מה לגבי גילוי נאות ובכתב של סכנות הטיפול, אפשרויות לטיפול חלופי תופעות לוואי וכדומה? 
אין כזאת, הם יכולים כמו הפסיכולוגית שלי לומר "לא חשבתי שזה יקרה" בחרתי במישהי עם שנים רבות של ניסיון בגלל ניסיון עבר שממנו נפגעתי והיא טוענת "בשנים הרבות שאני מטפלת מעולם לא נתקלתי בבקשה כזו" יחד עם זאת היא ציינה זאת בכתב במפורש אז מה אעשה שאין היא מתכוונת לדברים שהיא כתבה?
והרי אין לי כתובת לפנות אליה ועדת האתיקה של הפסיכולוגים ניפנפה אותי בבקשה שלא לפנות אליהם שנית בבקשה לדיון בבעיות בין מטפל למטופל אלא אם כן המטפל עובר על כללי האתיקה (שמעולם לא נמסרו לי) ואני מוותרת על הסודיות ואני בוחרת להתלונן.
אשמח אם למישהו יש חוו"ד על בעיה בחוק (בניסוחו הקיים הכוונה ל"חוק זכויות החולה" סעיף 14 א' שמבטל את סעיף 13) שהעליתי כאן.
לצפיה ב-'הסכמה שהמטפל נסוג ממנה...'
הסכמה שהמטפל נסוג ממנה...
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2017 | 12:28
1
24
בילי שלום,
קראתי בעיון את פנייתך. לא ברור ממנה מהי אותה הסכמה ממנה נסוג המטפל... על מה מדובר? בלי לדעת את הנתון הזה לא אוכל להתייחס לחוקים השונים שהפנית אליהם ביחס למקרה.
אנא הסבירי.
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
10/10/2017 | 10:54
22
יש כאן שני הבטים:
הראשון, הייתי בטיפול (פרטי) אצל פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה - הרמה הגבוהה ביותר שאליו פסיכולוג קליני יכול להגיע אליו בארץ.
הייתי אצלה בטיפול כשנה, ונפגשנו בתדירות של 3 פעמים בשבוע.
בשלב מסוים היא החליטה שהיא רוצה לסיים את הטיפול ואמרה לי שהפגישה הבאה שלנו תהיה האחרונה: בסוף נתנה לי פגישה נוספת. 
ביום שישי היא הודיעה לי שהקשר שלנו מסתיים וביום רביעי לאחר מכן - תוך פחות משבוע, הייתה פגישתנו הרשמית האחרונה.
ובתחילת הקשר דיברנו על כך, היא נתנה לי להבין שכל עוד אשלם לה וארצה בכך נמשיך בטיפול! כך שההתנהגות שלה ראשית מנוגדת להסכם שלנו.
שנית היא לא אמרה לי במפורש "אם את רוצה שנמשיך אני דורשת 1,2" אלא נתנה לי להבין שהכל בסדר מבחינתה עם הדרישה המקורית שלה (רק התשלום).

ובעיקר הייתי בהלם לא רק מכך שהיא לא מחויבת לקיים הסכמים אלא 
שמבחינת החוק אין כל כללים שמחייבים את הפסיכולוגים הקליניים כלפי המטופלים שלהם.
למשל, לא תיארתי לעצמי שהיא רשאית לסיים טיפול ללא התראה מראש!!

באופן ספציפי זה היה מנוגד להסכם שלנו. 
בזמנו חשבתי שההסכם מחייב אותה ופניתי מיוזמתי למשטרה והם אמרו שאין הם מתערבים בכלל בקשר בין פסיכולוג למטופל.
פניתי לועדת האתיקה של הפסיכולוגים וגם למשרד הבריאות והם ענו אותו הדבר
ועדת האתיקה הציעה לי להעזר בער"ן! 
או שאני יכולה לתבוע את המטפלת אם עברה על כללי האתיקה לותר על הסודיות וכדומה.

לא רציתי לתבוע אותה, אלא שתסכים לראות אותי, אפילו באופן הדרגתי נניח פעם בשבוע, היא לא רצתה לקבל אותי אפילו לחמש דקות 
ולמעשה עד היום אני במצב נפשי קשה כתוצאה מזה

השני הוא שכיום יש לי פסיכולוגית קלינית ואני מרוצה ממנה בגדול
ועשינו הסכם שחלקו בכתב ביחד לפני תחילת הקשר והיא מודעת להיסטוריה הטיפולית שלי ואף יודעת באיזו מטפלת מדובר. 
העניין הוא שגם אם יש לי הסכם בכתב אין לי כל כתובת רשמית להעזר בה במהלך הטיפול במידה ואני זקוקה לה.
היכן הזכויות שלי כמטופלת שהיא גם צרכנית - אני משלמת כמה מאות ש"ח לכל פגישה מכיוון שמדובר במגזר הפרטי?
חוץ מ"להמר" נראה שאין כל בסיס חוקי שיוכל לעזור לי במידה ואצטרך עזרה בעתיד

ומקריאה בפורום "הפסיכולוגית" יש המון מטופלים שנעזבו על ידי המטפלים שלהם בהתראה של פגישה אחת, חלק לאחר טיפול של שנים.
פסיכולוג שהייתי בטיפולו סיפר לי על מטופל שלו שהתאבד במהלך טיפול
אני במקרה מכירה גם מקרים נוספים
אבל באופן כללי הכל מושתק ומוסתר. מן הסתם למטפלים אין אינטרס לשתף כשמתאבד מטופל וגם המשפחות אינן ששות להכריז שקרובי משפחה שלהם התאבדו. וכך גם כשיש פגיעות בנפש כתוצאה בין היתר מקשיים בטיפול לדעתי - אין מי שיקח עליהן אחריות וינסה לכל הפחות להסיק מסקנות לעתיד.
וכמובן יש לא מעט נפגעים שנשארים בחיים עם מצוקה ואין להם למי לפנות.
ניסיתי כשהייתי בטיפול לפנות לפסיכולוגים אחרים לעזרה והם לא היו מוכנים להתערב ולעזור לי כשאמרתי שהמטפלת שלי לא רוצה לערב גורמים נוספים.
אלא הציעו לי 'לדבר איתה'.
היה לי הרושם שמבחינת החוק גם היא מחויבת לכל הפחות להיפגש איתי וכמו כן כך סיכמנו. 
גם אם זכותה לעזוב אותי בכל רגע מצער אותי שלא ידעתי על הזכויות האלו שלה מראש וכך היתה לי אפשרות לבחור האם להתחיל בטיפול מלכתחילה.
השקעתי בו לא מעט כסף וגם זמן וכמובן השקעה רגשית אדירה ונפגעתי ממנו. 
ומצער אותי במיוחד שהכל זה בחסות החוק כך שזו לא לגמרי באחריות שלה
לצפיה ב-'מתן תרופה פסיכיאטרית כל ידי רופא משפחה'
מתן תרופה פסיכיאטרית כל ידי רופא משפחה
26/09/2017 | 21:34
1
26
 בעלי קיבל לאורך זמן תרופת פרוזאק נגד דיכאון. הוא קיבל את המרשם מרופא משפחה.
כעת, אחרי תקופה של כארבעה חודשים בה נטל את הכדור- הוא חווה התקף מאניה, ומאושפז.

האם הרופא משפחה פעל כחוק, כאשר לא הפנה אותו למעקב פסיכאטרי עם מתן הכדור?

לצפיה ב-'פרוזאק שניתן על ידי רופא משפחה'
פרוזאק שניתן על ידי רופא משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2017 | 12:25
18
רחל שלום,
רופא משפחה רשאי להמליץ על טיפול בפרוזאק גם בלי הערכה פסיכיאטרית. ואולם, כאשר רופא המשפחה בוחר לעשות כך הרי שסבירות מעשיו תמדד על פי הסטנדרט של הפסיכיאטר הסביר. 
על מנת לדעת האם אכן עמד הרופא בסטנדרט האמור יש לצלול לתוך הפרטים כמובן.
חג שמח 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד ד"ר (לרפואה) שי פויירינג מייחד את זמנו לייצוג חולים בתביעות רשלנות רפואית. עו"ד פויירינג בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת ב"ג (1990) התמחה במחלקה ל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו