לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73647,364 עוקבים אודות עסקים

פורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'שבר שנגרם בעת פינוי מטופלת מאמבולנס'
שבר שנגרם בעת פינוי מטופלת מאמבולנס
19/11/2017 | 09:00
1
12
שלום,
אימי אשה כבת תשעים פונתה באמבולנס לחדר מיון בשל תלונה על דופק מהיר,
בהגעה לחדר מיון ובעת פנויה מהאלונקה למיטה נעשה הדבר בהפעלת כח לא סביר עי הפרמדיקים שגרם לכאבים עזים בידה, נעשה לה צילום ובמקום, התברר שיש לה שבר ביד. אנו מעוניינים להגיש תביעה בבית דין לתביעות קטנות , השאלה את מי עלינו לתבוע,את מדא? את הפרמדיקים? אשמח לקצת אינפורמציה איך בדיוק לבצע את הליך התביעה?
בתודה מראש
רבקה
לצפיה ב-'תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט לתביעות קטנות'
תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט לתביעות קטנות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2017 | 09:59
2
בוקר טוב,
חשוב לדעת שהגשת תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות אינה פוטרת מן הצורך לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית וזאת משום שכל טענה שברפואה (למשל אפילו להוכיח שהשבר אכן נוצר במועד הנטען, וכמובן מה המגבלה הרפואית שהוא גורם, מה המשמעות של השבר לאור מצבה הרפואי הכולל, תוחלת החיים וכו) מחייבת חוות דעת כזו ובלי קשר לפורום בו התביעה מוגשת.
התביעה במקרה זה יכולה להיות גם נגד מד"א וגם נגד הפרמדיקים אם כי בנסיבות המקרה כפי שתארת לדעתי מומלץ לתבוע את הארגון ולא באופן אישי את המעורבים.
לצפיה ב-' הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה '
הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה
19/11/2017 | 09:53
1

הילדים לא מסתדרים

הערב, בשעה 21:00, תתארח בפורום הורים לפעוטות קרן גאולה גרופר, מנחת הורים בכירה, איתה תוכלו להתייעץ על יחסים בין בני הבית, מריבות וקנאה בין אחים, קבלת אח חדש, איך ללכד ולחבר בין אחים ועוד. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'תלונה לנציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים'
תלונה לנציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים
11/11/2017 | 05:07
1
14
1. האם כדאי להגיש תלונה כזו בליווי עו"ד, האם אתה מטפל במקרים כאלה ואם לא האם אתה יכול להמליץ על עו"ד שמטפל במקרים כאלה?
2. האם למיטב ידיעתך ניתן וכדאי לצרף לתלונה כזו חוות דעת מטעם רופאים בכירים על כך שההתנהגות בגינה הוגשה התלונה היא אכן בלתי הולמת, וחוות דעת משפטית שקובעת שהיא לכאורה בלתי חוקית?
3. באתר משרד הבריאות כתוב שיכול להגיש תלונה רק מטופל, מיופה כוח או יורש. לעומת זאת, בלשון החוק כתוב "ועדה שהוקמה לשם בדיקת תלונה של מטופל או של נציגו או לשם בדיקת אירוע חריג". אם למשל אני הזדמנתי לבית חולים ובמקרה ראיתי רופא מתנהל בצורה מחפירה כלפי חולה אחר (למשל, מקלל אותו בפומבי), נראה שנוסח החוק נועד לאפשר לי להגיש תלונה על האירוע נגד הרופא גם ללא הסכמת המטופל, ובצדק, משום שהתנהגות הרופא במקרה כזה היא בלתי הולמת בלי תלות בעמדתו של המטופל בעניין והחוק לא מאפשר למטופל לגונן על רופא כזה ולתת לו חסינות אם יש ראיות ברורות להתנהלות בלתי הולמת שלו. מה שכן, ברור שלא אהיה זכאי לקבל פרטים מתוך הוועדה שמפרים את סודיותו הרפואית של המטופל ללא הסכמתו. האם אני צודק?
לצפיה ב-'תלונה לנציב קבילות הציבור'
תלונה לנציב קבילות הציבור
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2017 | 10:33
6
1. אני בהחלט ממליץ כי הגשת תלונה תעשה בליווי עורך דין ועדיף כזה/ו העוסקים בתיקי רשלנות רפואית. פורום זה אינו עוסק כמובן בהמלצות שמיות של עורכי דין.
2. ניתן לצרף חוות דעת רפואית מטעם הפונה.
3. מאחר ומשרד הבריאות רשאי למנות ועדת בדיקה בכל פעם שבא לידיעתו אירוע המצדיק מינוי ועדה (למשל בדרך של כתבה בעיתון, תלונה של כל אדם, ואפילו בדרך של שמועה וכו).  לכן מעשית אתה צודק שהרי כל אחד יכול להביא לידיעת המשרד בלי קשר למידת הקרבה או הזהות שלו מידע המצדיק לכאורה הקמת ועדה, ומכאן שעל המשרד יהיה להתייחס לכך בכובד ראש ושקול האם לעשות שימוש בסמכותו לימנוי ועדה ואם לאוו (אפשר כמובן שגם יחליט לא למנות ועדה).  

לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
06/11/2017 | 11:47
2
9
האם במידה והייתה אבחנה לא סבירה ושגויה של חולה על ידי רופאה במחלקת מיון בבית חולים מסויים שפטרה את החולה ע"י אבחנה "התקף חרדה" כאשר בפועל היו כאבים בחזה ותוצאות בדיקת קרדיו לב המעידים על בעיה בלב,
ולאחר בדיקת קרדיולוג לאחר מספר ימים ( אשר הפנה לניתוח מעקפים במיידי) הוא אמר שהרופאה התעלמה מנתונים חשובים ולא מאמין שכך שיחררה ממיון,
החולה עברה ניתוח מעקפים שלטענת הרופאים היה בדקה ה90 והציל את חייה
לולא נבדקה על ידי רופא אחר המקרה היה מסתיים באסון
אך בפועל לא נגרם נזק בזכות הרופא שאיבחן כשורה.
האם יש מקום לתביעה במידה והחולה ניצל ברגע האחרון ולא נגרם נזק ?
לצפיה ב-'התרשלות ללא נזק'
התרשלות ללא נזק
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 13:17
1
10
תודה על השאלה המעניינת והנוגעת ללא מעט פניות בנושא רשלנות רפואית.
כאשר מעשה רשלני לא גרם לנזק הרי שאין עילה לתביעת רשלנות רפואית. על פניו זהו מהקרה שמתואר על ידך.
רפואה שלמה
לצפיה ב-' תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
06/11/2017 | 14:37
2
לצפיה ב-'איחור באבחנה ובטיפול, הגורר סיכון מוגבר למחלות אחרות בעתיד'
איחור באבחנה ובטיפול, הגורר סיכון מוגבר למחלות אחרות בעתיד
05/11/2017 | 09:05
1
10
שלום!חולי צליאק חייבים להינזר מאכילת גלוטן. אכילת גלוטן מעלה אצלם, לאורך שנים, את הסיכון לחלות במחלות אוטואימוניות שונות כגון: אדיסון, צירוזיס מסוג PBC , היפר-פארא-תירואידיזם. וכן קרדיומיופטיות וסרטן לימפומה מסוג EATL.
שאלתי היא:מטופל הגיע בשל תלונות מערכת עיכול לרופא. הרופא שלח אותו לבדיקות. בבדיקות נמצא צליאק. החולה לא עודכן והמשיך לאכול גלוטן 10 שנים. לאחר 10 שנים החולה עבר קופת חולים. הרופא בקופה החדשה עבר על מסמכי העבר ושם לב לתוצאות החיוביות לצליאק. והורה למטופל להינזר מגלוטן.
לא נגרם למטופל נזק ממשי ב10 השנים הללו. פרט לתלונות מערכת עיכול כמו כאבי בטן ושלשול.
אולם הסיכון שלו לחלות בעתיד במחלות הנ"ל עלה כי לא הונחה להינזר מגלוטן.
האם הרופא הראשון התרשל וגרם נזק בכך שהעלה את הסיכון של המטופל לחלות בעתיד במחלות המתרחשות באם לא מקפידים על תזונה נטולת גלוטן?

בברכה
לצפיה ב-'רשלנות באי התייחסות למחלת הצליאק'
רשלנות באי התייחסות למחלת הצליאק
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 13:16
4
שלום,
תיאור הדברים אכן מעורר רושם של התרשלות של הרופא/ים. השאלה מהו הנזק ועד כמה כדאית תביעה במקרה המתואר מחייבת התייעצות פרטנית עם עורך דין, מבוססת מסמכים.
בהצלחה
לצפיה ב-'אנטולי אודסקי מתחזה לפסיכיאטר'
אנטולי אודסקי מתחזה לפסיכיאטר
29/10/2017 | 19:19
2
22
אנטולי אודסקי רימה אותי במשך 9 שנים והביא אותי באמצעות היפנוזה למצב פסיכוטי קשה ביותר ועמדתי על סף איבוד עצמי לדעת איש זה בן אדם מטורף שעשה את המעשים האלה בכוונה על מנת לחלוב מימני כספים רבים נא ליצור קשר 0522944667

לצפיה ב-'שלום דורון'
שלום דורון
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2017 | 16:16
12
פורום זה עוסק בשאלות ותשבות הנוגעות לרשלנות רפואית ולא למקרים כפי שמתוארים בפנייתך.
לצפיה ב-'נורא וחמור'
נורא וחמור
03/11/2017 | 17:20
5
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בניתוח'
רשלנות רפואית בניתוח
24/10/2017 | 11:55
1
13
שלום...
לצערי הרב יש מבחינתי שני מקרים על הפרק. אשמח לדעת פחות או יותר מהם הפרמטרים לפיהם ביה"מש בוחן את התביעה שלי במקרה של רשלנות רפואית  במהלך ניתוח.
לצפיה ב-'הפרמטרים'
הפרמטרים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 12:06
5
יגאל שלום,
שאלתך כללית מאד וכך גם התשובה מטבע הדברים.
ובכל זאת: ראשית יש להוכיח כי הטיפול הרפואי שניתן היה מתחת לסטנדרד המקובל (או שטיפול סטנסרטי לא ניתן). שנית שיש נזק. שלישית שיש קשר בין ההתרשלות לבין הנזק.

לצפיה ב-'פטירת אימי'
פטירת אימי
23/10/2017 | 11:49
1
10
אמי אושפזה בביה"ח בעקבות תסחיף ריאתי, היתה מורדמת ומונשמת במשך כשבוע. לאחר כשבוע התחילו להעיר אותה ואז היא הועברה מטיפול נמרץ למחלקה פנימית, שם נאסר להושיב אותה ואמרו שעליה רק לשכב באופן מאוזן.
לאחר כשלושה שבועות במחלקה פנימית היא הועברה לביה"ח שיקומי (מעדיפה לא לציין שמות כעת) ושם נודע לנו שהיא הגיעה מביה"ח עם פצע לחץ והבטיחו שיטפלו בזה. 
בביה"ח השיקומי היא אושפזה 3 חודשים עד לפטירתה, כאשר הסיבה לפטירה היתה פצע לחץ. 
האם ניתן לתבוע את ביה"ח שממנו היא הגיעה לביה"ח השיקומי על כך שלא יידעו אותנו שיש לה פצע לחץ?
האם ניתן לתבוע את ביה"ח השיקומי שלא טיפל בפצע לחץ והוא גדל? וכתוצאה ממנו היא נפטרה.
האם יש סיכוי לתביעה כזאת? 
תודה רבה,
דליה
לצפיה ב-'פצעי לחץ במהלך אישפוז'
פצעי לחץ במהלך אישפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 12:02
10
שלום דליה,
הופעת פצעי לחץ במהלך אישפוז מעלה חשד שהטיפול הסיעודי לא היה מיטבי. לעיתים פצעי לחץ יכולים להופיע על אף טיפול מניעתי סביר וזאת כאשר מצבו הכללי של החולה קשה מאד. לכן יש לבדוק את הנתונים לגופם לפני קביעה נחרצת.
באשר לשאלה של בית החולים השיקומי- כמובן שהייתה חובה עליו להודיע על קיומם של פצעי הלחץ. באשר לסבירות הטיפול בפצעי הלחץ בבית החולים השיקומי - שוב יש לעיין ברשומה הרפואית ולבחון.
בהצלחה.
לצפיה ב-'השלכות של אחרי ניתוח גניקומסטיה שלא נמסרו למטופל'
השלכות של אחרי ניתוח גניקומסטיה שלא נמסרו למטופל
12/10/2017 | 10:38
3
38
לפני חודשים וחצי עברתי ניתוח גניקומסטיה. 
המנתח לא דיבר איתי על כך שיכולה להיווצר רקמה צלקתית בפיטמה כחלק מההשלכות של הניתוח.
בפיטמה אחת הכל מעולה, לעומת זאת הפיטמה השניה , נהייתה נפוחה מאד ובולטת, נוצרה רקמה צלקתית סביב כל העטרה וזה מכוער ולא יפה ואף כואב. 
הפיטמה לפני הניתוח היתה מעט בולטת, אך לא בצורה כזאת ולאחר הניתוח זה החריף.
מעבר לכך, יש לי "שקע" באזור החזה, כלומר כשמרימים יד או שוכבים על הגב רואים ומרגישים את השקע הזה.
איך עליי לדעת אם אכן יש פה רשלנות? כיצד לנהוג? האם "לתקוף" את הרופא? בביקורות עד לפני החודש הבעתי את שביעות רצוני, מכיוון שהכל היה ממש טרי אחרי הניתוח ונאמר לי על ידי המנתח שזה עוד ישתפר.
אני מודאג.

לצפיה ב-'???? מישהו יכול לסייע?'
???? מישהו יכול לסייע?
16/10/2017 | 16:44
2
8
הפורום הזה לא פעיל? 
לצפיה ב-'כן, אפשר לסייע '
כן, אפשר לסייע
16/10/2017 | 18:20
18
שלום מייקל,
באופן כללי, על פי הפסיקה בישראל רופא חייב לפרט באוזני המנותח בטרם קבלת ההסכמה מדעת אל כל הסיבוכים שסיכוי התרחשותם עולה על אחוז.
השאלה כמה שכיחה התופעה המתוארת על ידך יש לברר אצל כירורג ואם אכן מדובר בתופעה שכיחה שלא נמסרה לך הרי שיש לך עילת תביעה בשל הפרת הזכות שלך לדעת. אם תוכל להוכיח שלו הדעת על הסיבוך הזה היית מסרב לטיפול תוכל לקבל פיצוי גם בגין בנזקים שנגרמו לך בשל פגיעה בזכות שלך להחליט.
לצפיה ב-'כן, אפשר לסייע'
כן, אפשר לסייע
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 11:14
11
שלום מייקל,
באופן כללי, על פי הפסיקה בישראל רופא חייב לפרט באוזני המנותח בטרם קבלת ההסכמה מדעת אל כל הסיבוכים שסיכוי התרחשותם עולה על אחוז.
השאלה כמה שכיחה התופעה המתוארת על ידך יש לברר אצל כירורג ואם אכן מדובר בתופעה שכיחה שלא נמסרה לך הרי שיש לך עילת תביעה בשל הפרת הזכות שלך לדעת. אם תוכל להוכיח שלו הדעת על הסיבוך הזה היית מסרב לטיפול תוכל לקבל פיצוי גם בגין בנזקים שנגרמו לך בשל פגיעה בזכות שלך להחליט.
לצפיה ב-'מצוקה נפשית במהלך טיפול פסיכולוגי כשפסיכולוגית מתנערת מהסכם'
מצוקה נפשית במהלך טיפול פסיכולוגי כשפסיכולוגית מתנערת מהסכם
06/10/2017 | 14:32
2
22
מצער אותי שלמטופלים בפסיכולוגיה הקלינית גם במגזר הפרטי שמשלמים מאות שקלים לשעה (למעשה 50 דקות) של טיפול אחת לשבוע (ולמעלה מאלף שקלים לחודש) אין כל זכויות.
המטופלים יכולים לבחור: להישאר בטיפול כשרע להם או לעזוב. אבל מה אם מלכתחילה הגיעו המטפל והמטופל להסכמה שבלעדיה המטופל לא היה מתחיל בטיפול, והמטפל נסוג ממנה בהחלטה חד צדדית? 
ומה לגבי האחריות של הפסיכולוגים כלפי הסכמים שנערכו? מה לגבי גילוי נאות ובכתב של סכנות הטיפול, אפשרויות לטיפול חלופי תופעות לוואי וכדומה? 
אין כזאת, הם יכולים כמו הפסיכולוגית שלי לומר "לא חשבתי שזה יקרה" בחרתי במישהי עם שנים רבות של ניסיון בגלל ניסיון עבר שממנו נפגעתי והיא טוענת "בשנים הרבות שאני מטפלת מעולם לא נתקלתי בבקשה כזו" יחד עם זאת היא ציינה זאת בכתב במפורש אז מה אעשה שאין היא מתכוונת לדברים שהיא כתבה?
והרי אין לי כתובת לפנות אליה ועדת האתיקה של הפסיכולוגים ניפנפה אותי בבקשה שלא לפנות אליהם שנית בבקשה לדיון בבעיות בין מטפל למטופל אלא אם כן המטפל עובר על כללי האתיקה (שמעולם לא נמסרו לי) ואני מוותרת על הסודיות ואני בוחרת להתלונן.
אשמח אם למישהו יש חוו"ד על בעיה בחוק (בניסוחו הקיים הכוונה ל"חוק זכויות החולה" סעיף 14 א' שמבטל את סעיף 13) שהעליתי כאן.
לצפיה ב-'הסכמה שהמטפל נסוג ממנה...'
הסכמה שהמטפל נסוג ממנה...
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2017 | 12:28
1
18
בילי שלום,
קראתי בעיון את פנייתך. לא ברור ממנה מהי אותה הסכמה ממנה נסוג המטפל... על מה מדובר? בלי לדעת את הנתון הזה לא אוכל להתייחס לחוקים השונים שהפנית אליהם ביחס למקרה.
אנא הסבירי.
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
10/10/2017 | 10:54
18
יש כאן שני הבטים:
הראשון, הייתי בטיפול (פרטי) אצל פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה - הרמה הגבוהה ביותר שאליו פסיכולוג קליני יכול להגיע אליו בארץ.
הייתי אצלה בטיפול כשנה, ונפגשנו בתדירות של 3 פעמים בשבוע.
בשלב מסוים היא החליטה שהיא רוצה לסיים את הטיפול ואמרה לי שהפגישה הבאה שלנו תהיה האחרונה: בסוף נתנה לי פגישה נוספת. 
ביום שישי היא הודיעה לי שהקשר שלנו מסתיים וביום רביעי לאחר מכן - תוך פחות משבוע, הייתה פגישתנו הרשמית האחרונה.
ובתחילת הקשר דיברנו על כך, היא נתנה לי להבין שכל עוד אשלם לה וארצה בכך נמשיך בטיפול! כך שההתנהגות שלה ראשית מנוגדת להסכם שלנו.
שנית היא לא אמרה לי במפורש "אם את רוצה שנמשיך אני דורשת 1,2" אלא נתנה לי להבין שהכל בסדר מבחינתה עם הדרישה המקורית שלה (רק התשלום).

ובעיקר הייתי בהלם לא רק מכך שהיא לא מחויבת לקיים הסכמים אלא 
שמבחינת החוק אין כל כללים שמחייבים את הפסיכולוגים הקליניים כלפי המטופלים שלהם.
למשל, לא תיארתי לעצמי שהיא רשאית לסיים טיפול ללא התראה מראש!!

באופן ספציפי זה היה מנוגד להסכם שלנו. 
בזמנו חשבתי שההסכם מחייב אותה ופניתי מיוזמתי למשטרה והם אמרו שאין הם מתערבים בכלל בקשר בין פסיכולוג למטופל.
פניתי לועדת האתיקה של הפסיכולוגים וגם למשרד הבריאות והם ענו אותו הדבר
ועדת האתיקה הציעה לי להעזר בער"ן! 
או שאני יכולה לתבוע את המטפלת אם עברה על כללי האתיקה לותר על הסודיות וכדומה.

לא רציתי לתבוע אותה, אלא שתסכים לראות אותי, אפילו באופן הדרגתי נניח פעם בשבוע, היא לא רצתה לקבל אותי אפילו לחמש דקות 
ולמעשה עד היום אני במצב נפשי קשה כתוצאה מזה

השני הוא שכיום יש לי פסיכולוגית קלינית ואני מרוצה ממנה בגדול
ועשינו הסכם שחלקו בכתב ביחד לפני תחילת הקשר והיא מודעת להיסטוריה הטיפולית שלי ואף יודעת באיזו מטפלת מדובר. 
העניין הוא שגם אם יש לי הסכם בכתב אין לי כל כתובת רשמית להעזר בה במהלך הטיפול במידה ואני זקוקה לה.
היכן הזכויות שלי כמטופלת שהיא גם צרכנית - אני משלמת כמה מאות ש"ח לכל פגישה מכיוון שמדובר במגזר הפרטי?
חוץ מ"להמר" נראה שאין כל בסיס חוקי שיוכל לעזור לי במידה ואצטרך עזרה בעתיד

ומקריאה בפורום "הפסיכולוגית" יש המון מטופלים שנעזבו על ידי המטפלים שלהם בהתראה של פגישה אחת, חלק לאחר טיפול של שנים.
פסיכולוג שהייתי בטיפולו סיפר לי על מטופל שלו שהתאבד במהלך טיפול
אני במקרה מכירה גם מקרים נוספים
אבל באופן כללי הכל מושתק ומוסתר. מן הסתם למטפלים אין אינטרס לשתף כשמתאבד מטופל וגם המשפחות אינן ששות להכריז שקרובי משפחה שלהם התאבדו. וכך גם כשיש פגיעות בנפש כתוצאה בין היתר מקשיים בטיפול לדעתי - אין מי שיקח עליהן אחריות וינסה לכל הפחות להסיק מסקנות לעתיד.
וכמובן יש לא מעט נפגעים שנשארים בחיים עם מצוקה ואין להם למי לפנות.
ניסיתי כשהייתי בטיפול לפנות לפסיכולוגים אחרים לעזרה והם לא היו מוכנים להתערב ולעזור לי כשאמרתי שהמטפלת שלי לא רוצה לערב גורמים נוספים.
אלא הציעו לי 'לדבר איתה'.
היה לי הרושם שמבחינת החוק גם היא מחויבת לכל הפחות להיפגש איתי וכמו כן כך סיכמנו. 
גם אם זכותה לעזוב אותי בכל רגע מצער אותי שלא ידעתי על הזכויות האלו שלה מראש וכך היתה לי אפשרות לבחור האם להתחיל בטיפול מלכתחילה.
השקעתי בו לא מעט כסף וגם זמן וכמובן השקעה רגשית אדירה ונפגעתי ממנו. 
ומצער אותי במיוחד שהכל זה בחסות החוק כך שזו לא לגמרי באחריות שלה
לצפיה ב-'מתן תרופה פסיכיאטרית כל ידי רופא משפחה'
מתן תרופה פסיכיאטרית כל ידי רופא משפחה
26/09/2017 | 21:34
1
20
 בעלי קיבל לאורך זמן תרופת פרוזאק נגד דיכאון. הוא קיבל את המרשם מרופא משפחה.
כעת, אחרי תקופה של כארבעה חודשים בה נטל את הכדור- הוא חווה התקף מאניה, ומאושפז.

האם הרופא משפחה פעל כחוק, כאשר לא הפנה אותו למעקב פסיכאטרי עם מתן הכדור?

לצפיה ב-'פרוזאק שניתן על ידי רופא משפחה'
פרוזאק שניתן על ידי רופא משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2017 | 12:25
11
רחל שלום,
רופא משפחה רשאי להמליץ על טיפול בפרוזאק גם בלי הערכה פסיכיאטרית. ואולם, כאשר רופא המשפחה בוחר לעשות כך הרי שסבירות מעשיו תמדד על פי הסטנדרט של הפסיכיאטר הסביר. 
על מנת לדעת האם אכן עמד הרופא בסטנדרט האמור יש לצלול לתוך הפרטים כמובן.
חג שמח 
לצפיה ב-'פיגוע חבלני כפול בוולפסון '
פיגוע חבלני כפול בוולפסון
21/09/2017 | 20:42
9
39
תקיפה חבלנית ב15 טיפות בחושך משרד הבריאות מתנער מהמקרה   ועורכי הדין טוענים שלא ניתן לתבוע
לצפיה ב-'???'
???
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2017 | 23:57
8
20
???
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
22/09/2017 | 07:04
7
27
האם יש קשיים בהבנת הנקרא   בית חולים וולפסון     מתמחה בתקיפה חבלנית בחושך זה בית חולים המסוכן בארץ   והיחיד בארץ המחזיק טיפות למטרת פיגוע חבלני  היחיד שעובד בחושך כן אתם קוראים נכון  עבודה בחושך וציוד מיושן  ומחבל שהתחזה לרופא  או להיפך 
לצפיה ב-'המשך '
המשך
22/09/2017 | 07:22
6
24
אני מבין את התדהמה לנוכח הודעה זאת אך אשמח לקבל תשובה ענינית  תודה 
לצפיה ב-'תשובה עניינית'
תשובה עניינית
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2017 | 16:20
5
24
שלום תומר,
אשתדל לענות תשובה עניינית. אבל זאת אוכל לעשות רק לאחר שאדע מהי השאלה...

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
23/09/2017 | 10:44
4
18
השאלה היא האם יש אפשרות לתבוע על נזקים אדירים שנגרמו   במכוון  מקרה בלעדי בארץ בלעדי בוולפסון  האם יש תקדים במקרה כזה     מדוע עורכי הדין טוענים שלא ניתן לתבוע  ומשרד הבריאות מתכחש לכך מה ניתן לעשות בנידון תודה 
לצפיה ב-'תביעת רשלנות רפואית'
תביעת רשלנות רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2017 | 13:22
3
25
תומר,
למרות שאין כל מידע בפנייה שלך אשתדל לענות לך...
בכאופן כללי ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית כאשר הטיפול הרפואי שניתן היה לא סביר או כאשר טיפול סביר לא ניתן. טענות בדבר סבירות או העדרה חייבות להתמך בחוות דעת רופא מומחה.
יתכן ועורכי הדין שטוענים שלא ניתן לתבוע הגיעו למסקנה שלא הייתה חריגה מן הסביר במקרה שאתה מתייחס אליו.
בהצלחה
לצפיה ב-'טיפול סביר '
טיפול סביר
23/09/2017 | 20:59
2
32
וולפסון בית חולים היחיד בארץ  המחזיק ציוד מיושן    בית חולים היחיד בארץ   המחזיק טיפות למטרת פיגוע חבלני  בית חולים היחיד בארץ  שאחות בורחת כדי לגרום לפיגוע חבלני    בית חולים היחיד בארץ שעובד בחושך     האם זה טיפול סביר  בית חולים היחיד  שמבצע תקיפה חבלנית ב15 טיפות דקסאמיצין  בית החולים קיים בו מרכז רעלים    כן אתם קוראים נכון  בית חולים היחיד שהעסיק מחבל למטרת פיגוע חבלני   על תקן של רופא 
לצפיה ב-'אדון מנהל תתביש לך '
אדון מנהל תתביש לך
26/09/2017 | 21:23
1
23
הייתי אצל רופאת עיניים היא הייתה בהלם שעברתי פיגוע חבלני בבית חולים   היא לא מכירה בית חולים  בישראל שעובד בסטנדרטים כאלו אתה רופא בעצמך תתביש    בבדיקה התגלה 30   אחוז ראייה בלבד בעין שמאל עקב הפיגוע החבלני יש חוק זכויות החולה יש שבועת הרופא תתביש לך  רופא קיים לרפא ולא לבצע פיגוע חבלני בחסר ישע תתביש לך 
לצפיה ב-'מספיק'
מספיק
27/09/2017 | 02:33
21
תומר,
מספיק. זה לא המקום. פורום זה נועד למענה על שאלות. לך אין שאלה...
תודה.
לצפיה ב-'מדא מנע טיפול רפואי וגרם לאסון '
מדא מנע טיפול רפואי וגרם לאסון
22/09/2017 | 07:26
4
24
במדא סירבו להעניק סיוע רפואי ומתכחשים לכך לחלוטין  גרמו לאסון 9 ימי אשפוז במצב קשה   וסכנת מוות מרחפת בעקבות המקרה הקשה  כאמור מכחישים שהייתה פנייה אליהם 
לצפיה ב-'פנייה למד״א'
פנייה למד״א
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2017 | 16:22
3
16
תומר, איך בוצעה הפנייה למד״א?
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
23/09/2017 | 10:46
2
18
הפנייה הייתה טלפונית אך הם מכחישים טוענים שלא מצליחים לאתר השיחה שבוצעה  כלומר תמיד תקליטו את שיחתכם במידת הצורך 
לצפיה ב-'פנייה טלפונית'
פנייה טלפונית
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2017 | 13:23
1
17
שיחה טלפונית אפשר לאתר גם בחשבון של הפונה. נסה את זה
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
23/09/2017 | 16:21
13
תודה 
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:16
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'שטר סילוק'
שטר סילוק
10/09/2017 | 02:35
4
21
שלום,
ביצעתי ניתוח אסטתי ואינני מרוצה מהתוצאה.
המנתח תירץ תירוצים שסותרים אחד את השני וברור שיש דברים בגו.
מכון האסטתיקה שביצע את הניתוח טוען ש"לפנים משורת הדין" ועל אף שהתוצאה תקינה מבחינתם, הם מוכנים להחזיר לי את כל הכסף ששילמתי עבור הניתוח, אך בתנאי שאחתום על שטר סילוק.
אין לי בעיה לחתום על כך שלא אתבע אותם על התוצאה האסטתית, אך שטר הסילוק שלהם כולל בתוכו ויתור על כל טענה ותלונה בהקשר של הניתוח שעברתי.
שאלות:
א. האם זה מקובל להחתים על שטר סילוק כללי?
ב. מה יקרה אם לאחר החתימה אגלה שהיתה רשלנות נוספת בניתוח (כלומר, לדוגמא פרועה - אם שכחו לי מספריים בתוך הגוף אני לא אוכל לתבוע)? 
ג. מה מומלץ לעשות, מצד אחד, אני לא רוצה לתבוע ומעדיפה לסגור כפשרה. מצד שני הם לא מוותרים על הסעיף הכללי, ואולי ביום מן הימים אצטרך להגיש תביעה על רשלנות אחרת שבוצעה בניתוח..
תודה רבה
לצפיה ב-'שטר סילוק'
שטר סילוק
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 09:11
3
14
שלום,
שטר סילוק הוא מסמך משפטי ולכן לפני כל חתימה על שטר סילוק חובה לעניות דעתי לקבל יעוץ משפטי.
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום עו"ד פויירינג...מדוע אינך יכול לתת ייעוץ תמציתי?'
שלום עו"ד פויירינג...מדוע אינך יכול לתת ייעוץ תמציתי?
13/09/2017 | 11:09
2
19
זו הסיבה שפנתה אליך. אתה גורם משפטי לפי מה שכתוב
לצפיה ב-'אני בטוחה שתוכל לענות ולכוון לפחות באחת מהשאלות שלה'
אני בטוחה שתוכל לענות ולכוון לפחות באחת מהשאלות שלה
13/09/2017 | 11:10
4
לצפיה ב-'יעוץ תמציתי'
יעוץ תמציתי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2017 | 13:51
12
שלום אורחת,
תודה על השאלה וההזדמנות שהיא מאפשרת להסביר את העובדה שיש לעיתים מקרים בהם יעוץ תמציתי כפי שאת קוראת לו יכול להזיק וזה אחד המקרים.
הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכל שטר סילוק מנוסח באופן שונה ומכיל סעיפים ומגבלות שונות הכל בניסובת לעניין וב"תפירה אישית" למקרה. ומכאן שמתן תשובות ביחס לתוקפו של שטר סילוק מבלי לראות את תוכנו הוא מעשה לא רציני ומעבר לכך יכול חלילה להזיק לשואלת.
מאחר ואני מניח שכוונת השואלת הייתה קבלת יעוץ ראוי כזה שיוכל לקדם אותה בקבלת ההחלטה, הרי שהעצה הכי טובה שאני יכול לתת היא  שתפנה לעו"ד שיקרא בעיון את שטר הסילוק ישמע מה כוונותיה ויסביר לה עד כמה הוא מחייב או עלול להכשיל אותה בעתיד לאור מטרותיה.
שי
לצפיה ב-'התייעצות - אילו שאלות לשאול בפגישה עם הרופא ?'
התייעצות - אילו שאלות לשאול בפגישה עם הרופא ?
01/09/2017 | 18:26
1
23
שלום רב, ברצוני להתייעץ, קרה לנו מקרה מצער שנפטר לנו אדם קרוב וייתכן ומדובר
ברשלנות רפואית עוד לא ברורה הנסיבות ונתיחה התקיימה ובשני הקרוב נקבל את
הדו"ח ופגישה עם הרופא. אשמח לקבל שאלות מנחות מה לשאול במהלך הפגישה
במטרה לדעת האם באמת היה רשלנות רפואית של הרופא המטפל והאם הנזק
והמוות נגרום בגללו במידה והוא ינסה לסלף את האמת או לא להגיד אותה במלואה.
תודה רבה ושבת שלום, שנדע רק שמחות.
לצפיה ב-'שיחה עם רופא לאחר דו"ח נתיחה'
שיחה עם רופא לאחר דו"ח נתיחה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 14:34
16
שלום,
שיחה עם רופא לאחר קבלת דו"ח נתיחה לאחר המוות היא שלב חשוב וקריטי. לשאלתך מהן השאלות שיש לשאול כמובן שאיני יכול להשיב כי השאלות הנכונות תלויות בנסיבות המקרה וממצאי הנתיחה.
אני ממליץ שתפנו לעתייעץ עם עו"ד שעוסק בתחום ותציגו בפניו את כל המידע ורק אז ידע מהן השאלות שיש לשאול.
בהצלחה
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בלידה'
רשלנות רפואית בלידה
30/08/2017 | 10:54
1
17
שלום,
האם כל משרד עו"ד שמטפל בתביעות רשלנות רפואית יהיה בקיא גם בגרימת נזק בלידה או שעליי לפנות למומחה רק בתחום הזה?
לצפיה ב-'מומחה לנזק בלידה...'
מומחה לנזק בלידה...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 14:31
11
שלום אלונה,
כל משרד עורכי דין שעוסק בתביעות רשלנות רפואית אמור להיות בקיא בנזקים שנגרמו בלידה. חזקה על עורך הדין שמגלה שאינו בקיא די במקרה שהופנה אליו שיודיע זאת ללקוח.
בהצלחה
לצפיה ב-'לאחר ייעוץ ראשוני'
לאחר ייעוץ ראשוני
02/08/2017 | 10:52
3
37
שלום,
אני בודק מקרה של רשלנות רפואית במהלך לידה.
בייעוץ ראשוני נאמר לי שיש צורך בחוות דעת של מומחה על ההליך הרפואי ואף צורך בעד מומחה.
האם ניתן לקבל חוות דעת ראשונית של מומחה מטעם משרד עו"ד ללא תשלום?

לצפיה ב-'חוות דעת במימון עורך הדין'
חוות דעת במימון עורך הדין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2017 | 13:51
50
שלום אבי,
עורך דין אינו רשאי על פי כללי האתיקה לממן מכיסו הוצאותיו של הלקוח.

לצפיה ב-'אך האם נכון שאני צריך חוות דעת רפואית ועד?'
אך האם נכון שאני צריך חוות דעת רפואית ועד?
16/08/2017 | 15:22
1
6
לצפיה ב-'לא ברורה השאלה'
לא ברורה השאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 14:29
4
לצפיה ב-'זמן הגשת תביעה'
זמן הגשת תביעה
26/07/2017 | 16:43
1
28
שלום שי,
לאחר כמה זמן אפשר להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית?
לצפיה ב-'התיישנות'
התיישנות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2017 | 17:06
20
באופן עקרוני תביעת נזיקין מתיישנת בחלוף שבע שנים מיום שהעילה נוצרה. כאשר מדובר בקטין שבע השנים מתחילות להמנות מיום הגיעו לגיל 18 וכך גם המצב באופן עקרוני כאשר התובע היה פסול דין.
אבל!!! כל מקרה לגופו ויש להתייעץ בכל מקרה עם עורך דין שכן יש חריגים רבים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'רופא שיניים'
רופא שיניים
19/07/2017 | 11:34
2
33
שלום...
מעדיפה לא לפרט ולתת פרטים ספציפיים, אלא אשאל בפשטות: רופא שיניים בעת ביקור רגיל לא אבחן חור בשן, למרות צילומי שיניים ולמרות שאמרתי שיש לי קצת רגישות באחת השיניים. גם אני לא ידעתי או חשבתי שיש לי חור אבל זה לא משנה כי איני מבינה איזה סוג כאב אמור להיות....
המשכתי להרגיש אי נעימות שאני אוכלת ורגישות מתברר שכן היה לי חור ואני עושה סתימה. יש משהו לעשות עם זה? אני לא בטוחה יש נזק של ממש שאפשר להוכיח כתוצאה מחוסר הבחנה אלא אולי סתימה שונה בגודלה וכדומה.
לצפיה ב-'החמצה באיבחון'
החמצה באיבחון
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2017 | 11:50
1
28
בוקר טוב,
על פי התיאור שלך רופא השיניים קרוב לוודאי התרשל, ואפשר גם, כפי שאת מציינת, שנגרם לך נזק מסויים - וזאת אם אכן הייתה אפשרות להסתפק באמצעים פחות דרסטיים בביצוע הסתימה (אחרי הכל את החור ועצם הצורך בסתימה לא ניתן לייחס לרופא...).
אבל, אין כל טעם בתביעה שכן עלות ההליכים תיהיה לאין שעור גבוהה יותר לאור ההיקף המזערי של הנזק...
לצפיה ב-'אני מבינה... תודה רבה לך....'
אני מבינה... תודה רבה לך....
19/07/2017 | 15:25
3

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד ד"ר (לרפואה) שי פויירינג מייחד את זמנו לייצוג חולים בתביעות רשלנות רפואית. עו"ד פויירינג בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת ב"ג (1990) התמחה במחלקה ל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו