לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
79057,905 עוקבים אודות עסקים

פורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשלנות רפואית

שלום וברוכים הבאים!
הפורום נועד לעזור, לייעץ ולתמוך בחולים מכל רחבי הארץ ומכריהם המתמודדים עם תביעות בגין רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים לשתף ולשאול שאלות בנושא. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'קבלת שיחות ממוקד חיצוני של המרפאה ללא ידיעת הלקוח.'
קבלת שיחות ממוקד חיצוני של המרפאה ללא ידיעת הלקוח.
13/05/2018 | 19:30
5
התקשרתי למרפאה על מנת לקבוע תור.
לאחר מסירת פרטים אישיים ולאחר מסירת סיבת הפניה שהיא מביכה בפני עצמה נאמר לי שהגעתי למוקד חיצוני ושיחזרו אלי מהמרפאה.

לפי מיטב ידיעתי יש איזושהי דרישה לשמירת סודיות מסוימת במרפאה שאינה נדרשת ממוקד מענה טלפוני.

האם חוקי להעביר שיחות של מרפאה למוקד חיצוני - כאשר המוקד אינו מזדהה ככזה בעת מענה לשיחה?

אם הייתי יודעת מראש הייתי בוחרת שלא להשאיר את הפרטים שלי ולהתקשר במועד אחר.

תודה מראש 
אלמוג

לצפיה ב-'אי אבחון ארוע מוחי'
אי אבחון ארוע מוחי
06/05/2018 | 20:18
1
9
הגעתי לחדר מיון עם אמבולנס ללא תחושה ברגליים חולשה גדולה ולא יכול לעמוד
בתחילה רופא כתב שחרור
כתב שאינו רואה סימנים נוירולוגיה
בסוף אושפזו לבירור ו13 שעות אחרי שהגעתי למיון מצאו שהיה ארוע מוחי
לאחר שבוע במחלקה נוירולוגית שללו תלונות שלי על סחרחורת וחולשה והתבררשהיה ארוע מוחי נוסף
האם רשלנות??
לצפיה ב-'לא כל טעות היא רשלנות ברת פיצוי'
לא כל טעות היא רשלנות ברת פיצוי
16/05/2018 | 22:41
3
לגבי הרופא שטעה - בסופו של דבר לא שחררו אותך אלא אשפזו אותך. לא מגיע פיצוי על כך שהוא התכוון לשחרר אותך (דבר שלא קרה בפועל).
צריך לבדוק באמצעות מומחה בנוירולוגיה האם 13 שעות הן משך בירור סביר במקרה של אירוע מוחי. במידה ולא, והיה איחור באבחנת האירוע המוחי עקב התרשלות של בית החולים, צריך לבדוק האם נגרם לך נזק כתוצאה ישירה מהאיחור באבחנה.
בוודאי שכדאי לבדוק האם היה ניתן למנוע את האירוע השני באמצעות טיפול אחר, שבנסיבות העניין היה סביר יותר לתת אותו ולא את הטיפול שקיבלת.

במידה ואתה מעוניין בהמשך בירור, אתה מוזמן ליצור קשר בטל' 03-6979489 בין השעות 09:30 - 19:30
ערן שפילינגר, עו"ד
לצפיה ב-'פגיעה באוטונומיה - חוות דעת רפואית'
פגיעה באוטונומיה - חוות דעת רפואית
20/04/2018 | 22:00
18
האם יש צורך לצרף חוות דעת רפואית לכתב תביעה, שעוסק בפגיעה באוטונומיה ובאי-קבלת הסכמה מדעת בלבד, ולא ברשלנות רפואית? הרי עילות אלה אינן בדיוק עניין שברפואה המחייב הוכחה באמצעות חוות דעת רפואית, כפי שהתקנות דורשות, לא?  
לצפיה ב-'שבר בקרסול'
שבר בקרסול
19/03/2018 | 22:35
1
18
היי,
אשמח לדעת האם על סמך הנתונים הנ"ל ניתן להגיש תביעה על רשלנות רפואית:
לפני כשלושה וחצי חודשים נפלתי בעת משחק כדורגל, נסעתי לטרם, בוצע צילום רנטגן, וגיבסו לי את הרגל. לא ידעו להגיד אם זהו שבר, והנחו לגשת לאורטופד.
הגעתי לאורטופד לאחר 3 ימים והוא הפנה למיפוי עצמות.
בנתיים, הרגל הכחילה וגרמה לכאבים, ופניתי למיון. במיון ביצעו צילום נוסף, החליטו להוריד את הגבס- אמרו שזה נקע, וצריך להתחיל לדרוך לאט על הרגל עד להחלמה של כשבועיים. קיבלתי תחבושת אלסטית. הם אמרו שאין צורך לבצע עוד צילום.
לאחר כחודש, שהרגל עדין נפוחה וכואבת, הבנתי שמשהו לא כשורה ופניתי לאורטופד. הוא הפנה למיפוי עצם ונתן לי גרב אלסטית. כמובן שהתהליך לקח זמן, וכשחזרתי- הוא אמר שעל סמך המיפוי לא ניתן לזהות את הפציעה וצריך לגשת לסיטי.
בזמן הזה עברי קופ"ח, כדי לקבל טיפול מהיר יותר.
בקופ"ח כללית הגעתי לאורטופד שהפנה גם הוא לצילום סיטי. 
פיענוח הצילום מראה כי יש שבר בקרסול.
טרם הגעתי בחזרה לאורטופד, אך השאלה היא האם זוהי עילה לתביעה?
כנראה, שהטיפול הנחוץ במקרה זה הוא החזרת הגבס לתקופה של כשישה שבועות.
תודה רבה
לצפיה ב-'האם נגרם נזק בלתי הפיך?'
האם נגרם נזק בלתי הפיך?
21/03/2018 | 21:54
17
פיצוי בתביעת רשלנות רפואית מותנה, בדרך כלל, בהוכחת קיומם של שלושה אלמנטים.
התרשלות - האם הגורמים הרפואיים שטיפלו בך נהגו כלפיך בחוסר זהירות, או שלא בהתאם לפרקטיקה המקובלת. כאן המקום לציין שלא כל טעות היא התרשלות, והפניה לבדיקה כמו מיפוי עצמות שלא הדגימה שבר, אינה מהווה התרשלות "מכיוון שלא הפנו קודם ל-CT".

נזק - מהו הנזק בגינו מבוקש הפיצוי? האם מדובר באי-נוחות וכאבים שנמשכו מעבר למקובל? (מה שישראלים רבים אוהבים לכנות "עוגמת נפש") או שמדובר בנזק מהותי יותר אשר יגרום למגבלה / נכות?

קשר סיבתי - האם הנזק בגינו נדרש פיצוי, נגרם כתוצאה מהשבר עצמו, או כתוצאה מהאיחור בטיפול בו? אם הנזק נגרם ממילא, והוא לא תולדה של האיחור באבחנת השבר, אזי אין קשר סיבתי בין הנזק לבין ההתרשלות.

על פניו נראה שכדאי להשלים את הטיפול ברגל, על מנת להבין מה הנזק שנותר בתום ההחלמה. יש לשמור את כל המסמכים הרפואיים, ולבקש מכל גורם מטפל לקבל סיכום טיפול. במידה ונשאר נזק *מהותי* לאחר גמר הטיפול, יהיה נכון לפנות לעו"ד מתחום הרשלנות הרפואית לצורך ייעוץ ובחינת הקייס.

ערן שפילינגר, עו"ד

לצפיה ב-'שתלים'
שתלים
08/03/2018 | 23:36
1
32
עשיתי שתלים אצל רופא שיניים לפני שש שנים בלסת התחתונה.
הרופא בנה שש כתרים על שתל אחד.
בזמן האחרון השתל והכתרים שעליו, יצאו.
האם יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית רפואית?

תודה
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בטיפול שיניים'
רשלנות רפואית בטיפול שיניים
21/03/2018 | 21:45
21
יכול להיות שכן. צריך להבין, בעזרת מומחה בכירורגיית פה ולסת שנותן חוות דעת ברשלנות רפואית, מדוע השתל והכתרים נפלו, והאם צורת ההשתלה הנה בגדר פרקטיקה מקובלת.
ערן שפילינגר, עו"ד
לצפיה ב-'רשומות רפואיות לקויות ושיטת הקוף'
רשומות רפואיות לקויות ושיטת הקוף
06/03/2018 | 04:20
25
אחד מקרובי נפטר באחרונה באחד מבתי החולים הגדולים במדינה לאחר אשפוז ממושך במספר מחלקות שונות, וכמובן ביקשתי וקיבלתי את התיק הרפואי המלא שלו.

מהרשומות בתיק עולה שבאופן גורף באף אחת מהמחלקות אין שום זכר ברשומה הרפואית לביקור הרופאים היומי וגם לא לישיבות הצוות השבועיות. הרופאים הבכירים בעצם לא קיימים כלל ברשומה הרפואית אלא רק המתמחה התורן.

לי הפרקטיקה הזאת מזכירה את תופעת ה-"קוף" (איש קש) מארגוני פשיעה, שבה כל ה-paper trail של הארגון מצביע לעבר אדם מסוים שנקנה/אוים למטרה זו בלבד של לקיחת האחריות המשפטית על עצמו.

האם גם אתה כמי שמתעסק מדי יום ביומו ברשומות רפואיות נתקלת בתופעה זו ואתה יכול לומר שהיא רווחת בבתי חולים רבים? מה אפשר לעשות בנידון מבחינה מערכתית? האם בתי המשפט צפויים להטיל פיצויים עונשיים בגין ליקוי שכזה ברשומה רפואית בפני עצמו?
לצפיה ב-'לפני חודש אצל רופא שיניים עשיתי 12 צילומי רנטגן לשיניים בר'
לפני חודש אצל רופא שיניים עשיתי 12 צילומי רנטגן לשיניים בר
24/02/2018 | 18:36
1
31

האם זה נורמלי?
מאז ישלח כאבי ראש...
לצפיה ב-'זו שאלה לרופא, לא לעו"ד'
זו שאלה לרופא, לא לעו"ד
02/03/2018 | 22:43
19
לצפיה ב-'האם רשלנות?'
האם רשלנות?
21/02/2018 | 14:17
1
34
הייתי בהריון בשבוע חמישי לאחר טיפולי פוריות (הזרעות) היה לי דימום קל וכאבי בטן קלים, והלכנו למוקד ביקורופא בתל אביב. הרופא שם לא ביצע כל בדיקה, לא אולטרסאונד ואפילו לא בדיקה פיזית. הוא הסביר לנו באריכות על דימום השתרשות, המליץ על בדיקת דם לבדיקת בטא ושחרר אותי הביתה. יומיים לאחר מכן עקב דימומים וכאבים נוספים הלכנו למיון נשים ואושפזתי עם חשד להריון מחוץ לרחם.  למרבה הצער אכן היה מדובר בהריון מחוץ לרחם, ועברתי ניתוח כריתת חצוצרה עם העובר בפנים.
מיותר לציין שהסבל שלנו רב. מדובר בהריון ראשון שחיכינו לו מאוד, כאמור טופלנו בהזרעות, וזה בנוסף לסבל הפיזי שאני סובלת בעקבות הניתוח, כאבים, דימומים קשים ואיבוד חצוצרה, ואני רק בת 31. כמו כן אני מחמיצה ימי עבודה רבים בעקבות הניתוח. האם יש מקום לתבוע את המוקד של ביקורופא?

לצפיה ב-'היעדר קשר סיבתי'
היעדר קשר סיבתי
02/03/2018 | 22:31
31
ראשית, מצער מאוד לשמוע על החוויה שעברתם. אובדן הריון זו טראומה אמיתית וכואבת.

לגופו של עניין, רשלנות (רפואית או אחרת) מורכבת משלושה אלמנטים אותם יש להוכיח בפני בית המשפט:
- התרשלות: יש לבדוק האם הרופא בביקורופא התנהל בזהירות הנדרשת ובאופן המצופה מרופא סביר ביחס לתלונות שלך, לממצאים ולנסיבות בהן הגעת אליו.
- נזק: מדבריך, נשמע שהנזק הוא אובדן ההריון, כריתת חצוצרה וירידה בפוריות ובסיכויים להיכנס להריון כתוצאה מכך.
- קשר סיבתי: יש להוכיח שהנזק קרה כתוצאה מההתרשלות. אנחנו מתייחסים לכך בתור "מבחן האלמלא" - אלמלא ההתרשלות של הרופא בביקור רופא, האם הנזק היה נמנע?

מדבריך בלבד, ולפני עיון במסמכים והתייעצות עם מומחה, נשמע שאין קשר סיבתי בין הטיפול בביקורופא (אף אם היה טיפול בלתי זהיר), לבין הנזק. נשמע שהנזק הוא תוצאה של הריון אקטופי, והרופא בביקורופא לא גרם למצב הזה ולא היה יכול למנוע אותו.

כדי לוודא את הנושא באופן מקצועי ומעמיק, יש לפנות לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית כתחום עיסוק עיקרי.
לצפיה ב-'דפו-פרוברה'
דפו-פרוברה
13/02/2018 | 17:24
1
43
הי עו"ד פויירינג,
במשך כשנה בחרתי לעשות זריקות של דפו כדי להפסיק את המחזור החודשי.
במקביל לפני מספר חודשים התגלו אצלי קרישים בראה.
אני בת 40 , אישה בריאה ולא מצאו סיבה טובה להתהוות הקרישים האלה, הרופאים שטיפלו בי עשו לי בדיקות מקיפות. הכל חזר שלילי. אין הסטוריה משפחתית, אין נטייה, כל בדיקות הדם שליליות למחלות שעלולות לגרום לקרישים.
הרופאה אמרה לי שסביר שגורם הקרישים זו הזריקה הזאת שאני לוקחת הדפו פרוברה, ואחד התופעות הלוואי שלה זה התהוות קרישים.   
אני קוראת את רשימת תופעות הלוואי האפשריות של הזריקה הזאת וכתוב שם רק שהתרופה "מגבירה את הסיכון" לקבל קרישי דם. ולא שהדפו פרוברה עלולה עצמה גורמת לקרישים. 
כרגע אני לוקחת כדורים לדילול דם. 
מפריע לי מאוד שהמצב הרפואי שלי השפיע על יכולתי לקנות ביטוח חיים והם דחו אותי. אני מניחה שבגלל הקרישים.
האם יש לי עילה לתביעה?
לצפיה ב-'נזק כלכלי טהור'
נזק כלכלי טהור
02/03/2018 | 22:41
32
שלום,
1. לא הבנתי את האבחנה שעשית בין הגברת הסיכון להיווצרות קרישי דם, לבין היווצרותם של קרישי דם.
2. ככל שקרישי הדם "בשליטה" ולא גרמו לנזק משמעותי, נשמע שהנזק שנגרם לך מסתכם בפגיעה בהצהרת הבריאות לכניסה לביטוח. נזק מסוג זה הנו "נזק כלכלי טהור" במובן של פגיעה ביכולת לחתום על חוזה כדאי (פוליסה כדאית) עם חברת הביטוח.
בתי המשפט בישראל נוטים שלא לפסוק פיצויים בגין נזק כלכלי טהור ורואים בו, בדרך כלל, חריג לעוולת הרשלנות כפי שהיא מוגדרת בפקודת הנזיקין ובדינים הכרוכים בה.
לצפיה ב-'טיפול רשלני '
טיפול רשלני
10/02/2018 | 07:03
2
54
טיפול  רשלני  בלחץ דם ודיכאון  וגרימת אוסטיאופורזיס מתרופות מסוכנות    ונפילת נתרן קטלנית מתרופות מסוכנות   כרגע יש מצב מסכן חיים ביותר כיצד ניתן לתבוע כדי לקבל טיפול שקיים בישראל מציל חיים  אולי תגידו שלא  שייך לכאן אך היו תקדימים בנושא  ואם לא מתאים לכאן נא להפנות למקום הנכון  רשלנות  בתזונה נכונה זה גם 
לצפיה ב-'מה הסיפור'
מה הסיפור
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:28
1
34
קראתי את ההודעה מספר פעמים ולא הצלחתי להבין מה קרה. אולי אם אפשר לתאר באופן ברור יותר את השאלה אוכל להתייחס.
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
12/02/2018 | 06:07
21
בקיצור   כרגע יש מצב של סכנת חיים  מיידית    - וקיים   טיפול    מתאים    אך לא מקבלים אותו - טיפול בישראל . הייתה   רשלנות  באיזון לחץ דם  - בטיפול בדיכאון -  בטיפול תזונתי.תודה
לצפיה ב-'חשיפה מיותרת לקרינת רנטגן'
חשיפה מיותרת לקרינת רנטגן
10/02/2018 | 19:51
1
31
שלום.

הופניתי ל 4 צילומי רנטגן לברכיים ועקב רשלנות של הרנטגנאים נאלצתי לעבור 4 צילומי ברך נוספים. כתוצאה מכך, נחשפתי לקרינת רנטגן כפולה ממה שנדרש.

פניתי בתלונה למשרד הבריאות ושם קיבלתי תשובה כי תלונתי מוצדקת.

האם יש לי זכות לבקש פיצוי על הרשלנות של הרנטגנאים?

תודה.
לצפיה ב-'חשיפה לרנטגן'
חשיפה לרנטגן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:30
22
שלום נדב,
המקרה שאתה מתאר הוא מאפיין מוכר של פניות רבות אחרות: ישנה התרשלות אך הנזק לא קיים כלל או במקרה שלך קיים אך הוא פוטנציאלי במובן זה שהגדיל באופן שולי את הסיכון מגידולים. משמעות כל זה היא שהנזק לא גדול מספיק על מנת להצדיק תביעה. בהצלחה
לצפיה ב-'תוצאות בדיקות שגויות'
תוצאות בדיקות שגויות
06/02/2018 | 23:54
2
41
בעלי היה מאושפז לתקופה בבית החולים ובסיכום ראינו לאחר זמן רב כי בבדיקה נמצא כי יש לוהפיטטיס סי.נלחצנו מאוד ואחרי תקופה לא נעימה וחרדות החלטנו לגשת לרופאת המשפחה ובבדיקה שביצע הבדיקה יצאה תקינה לחלוטין וממצאי כבד תקינים לגמרי.האם יש עילה לתביעה?מודה על התשובה
לצפיה ב-'אם לא נגרם נזק על מה תתבעו?'
אם לא נגרם נזק על מה תתבעו?
07/02/2018 | 08:05
13
לצפיה ב-'טעות באבחנה'
טעות באבחנה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:26
25
שלום,
טעות באבחנה יכולה להיות עילה לתביעת רשלנות אך מדבריך עולה שלא נגרם נזק ועל כן אין טעם בתביעה. אבל אם אכן נגרם נזק יש טעם לבדוק את המקרה לעומק.
לצפיה ב-'תפרים'
תפרים
25/01/2018 | 11:52
1
25
היי,
עברתי הליך רפואי בחצוצרה בניתוח קצר ויחסית לא מסובך
התפרים היו אמורים לרדת לבד אבל לא קרה וייתכן יהיה זיהום, אני ניגשת לבדיקה.
האם יש קשר למקרה  רשלנות רפואית או אין לי מה לעשות בנידון? 
לצפיה ב-'ומה קרה?'
ומה קרה?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:25
14
אלונה, מה נאמר לך בבדיקה?
לצפיה ב-'רשלנות שלא טופלה.'
רשלנות שלא טופלה.
12/01/2018 | 09:07
2
50
קרוב משפחה שלי נפתרה מסרטן.
בתחילה  חלתה בסרטן צוואר הרחם ועשתה ניתוח.
עברה טיפולים והבריאה.
אחרי מספר חודשים הרגישה כאבים בחזה ופנתה לרופאה המשפחה אבל הרופאה טענה בלי לבדוק אותה שאין בעיה ולא הפנתה אותה לבדיקות.
החולה החליטה להחליף רופא משפחה אחר והוא גילה שיש סרטן בריאות.
בסוף אחרי כמה חודשים החולה נפתרה.

המקרה היה לפני עשר שנים. האם עדיין ניתן לתבוע את הרופאה על רשלנות?
ואיך העו''ד יכול לאסוף מסמכים רפואיים רלוונטיים?
לצפיה ב-'פטירה מסרטן'
פטירה מסרטן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:24
1
22
שלום,
מהו ההסבר לכך שלא פניתם לתביעה לפני חלוף 7 שנים מיום האירוע?
ולגופו של עניין. כמה זמן חלף מאז טענה הרופאה שאין בעיה ועד שהגידול זוהה?
שי
לצפיה ב-'שובה'
שובה
11/02/2018 | 16:46
18
לגבי השאלה הראשונה לא היינו בטוחים שיש עניין של רשלנות רפואית ולא היינו סגורים על זה. מאז הגילוי של סרטן הריאות ועד הפטירה חלפו חצי שנה בערך. כמו כן החולה הפסיקה את הטיפולים (הקרנות וכימוטרפיה ) למשך חודש לטובת טיפול מסוג אחר שלא עזר כלל, ושחזרה לרופאים אמרו שהמצב החמיר ואין מה לעשות.

השובה לשאלה השניה. התקופה שעברה בין טענתה של רופאת המשפחה שאין בעיה לבין הגילוי היה בין שבועיים לשלושה שבועות. מי שגילה את הגידול בריאה זה רופא משפחה אחר כי החולה החליטה להחליף רופא משפחה מכיוון שלא היתה מרוצה מהיחס של הרופאה שהתרשלה.
לצפיה ב-'עשיתי גלים קצרים וניגרמה לי כוויה!!!!'
עשיתי גלים קצרים וניגרמה לי כוויה!!!!
04/01/2018 | 17:44
2
39
שלום רב!!
היום עשיתי  טיפול ב"גלים קצרים" נגד כאבים בברך
היות והיתה לי תאונת דרכים לפני חודשיים, ותוך כדי הטיפול
ניגרמה לי כוויה וראיתי שאדום לי בעור בברך,??
האם זו ניקראת רשלנות רפואית?? והאם יש עילה לתביעה
בשל כך.
בתודה,  bell.
לצפיה ב-'רשלנות רפואית ותאונת דרכים'
רשלנות רפואית ותאונת דרכים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 13:44
1
30
שלום,
לאור שתאונת הדרכים ארעה לפני כחודשיים אני מניח שעדין לא קיבלת פיצויים בגין התאונה. לנקודה זו חשיבות שכן על פי סעיף 8 לחוק תאונות הדרכים אדם אינו יכול לתבוע בגין רשלנות רפואית נזק שנגרם בשל תאונת דרכים. לפיכך במסגרת התביעה כנגד חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה את הרכב שלך יהיה עליך להוסיף את נזקי הטיפול שנגרמו בשל התאונה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך!!'
תודה על תשובתך!!
07/01/2018 | 19:33
9
לצפיה ב-'ניתוח פלסטי באף'
ניתוח פלסטי באף
24/12/2017 | 10:52
2
30
שלום...
חוסר שביעות רצון מהניתוח
שבוצע לאחר פירוט רב, מספר מפגשים, שרטוטים, דוגמאות, צילומים
ועדיין היה לא כפי שסוכם
מאפשר תביעה?

לצפיה ב-'ניתוח אף'
ניתוח אף
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2017 | 12:27
1
25
נגה שלום,
באופן כללי חוסר שביעות רצון כשלעצמו אינו מהווה עילה לתביעה. צריך להוכיח שהתוצאה שהתקבלה בפועל לא הייתה מתקבלת לו הרופא היה פועל בסבירות. לחילופין אם אפשר יהיה להוכיח כי ניתנה לך הבטחה שרופא סביר בנסיבות העניין לא היה נותן.
צמה מאלה נכון בעניינך?
לצפיה ב-'למיטב זכרוני לא השתמש במילים "אני מבטיח לך ש..."'
למיטב זכרוני לא השתמש במילים "אני מבטיח לך ש..."
01/01/2018 | 11:08
24
 מה זה אומר?
כן אני לטעון לציין שהרופא היה יכול לפעול אחרת
לצפיה ב-'רשלנות רפואית במהלך לידה'
רשלנות רפואית במהלך לידה
20/12/2017 | 14:26
2
46
שלום,
רציתי לבקש המלצה על עורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית במהלך לידה.
בני נולד בזמן, לאחר הריון תקין, אך הלידה היתה קשה וגם ההתאוששות ממנה לא היתה פשוטה. הוא אובחן עם עיכוב התפתחותי בחודשים ראשונים לאחר לידה ומאז הוא נמצא במעקב של רופאים שונים. עברנו המון בדיקות וכולן תקינות, אין לנו שום רקע למחלות התפתחותיות. רצינו להתייעץ עם עורכי דין מומלצים בתחום שנוכל להביא את המיקרה בפניהם ולהבין אם יש בכלל עילה לתביעה.

המון תודה!
לצפיה ב-'המלצה על עורכי דין'
המלצה על עורכי דין
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2017 | 14:47
1
44
שלום,
בפורום איננו ממליצים על עורכי דין.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/12/2017 | 21:05
8
לצפיה ב-'שלום לכולם - ניתוח קיצור קיבה'
שלום לכולם - ניתוח קיצור קיבה
07/12/2017 | 10:00
3
41
שלום עו"ד פויירינג,

פורסם בחדשות על גבר כבן 40 שנפטר כתוצאה מניתוח קיצור קיבה. מדובר היה בניתוח השני, הוא נכנס לתרדמת ולאחר חודש מת מקריסת מערכות...

האם ידועים לך גורמים לפטירתו והאם זה יכול להיחשב (לאחר בדיקות מקיפות כמובן) רשלנות רפואית?

הרי ידוע שניתוחים לאנשים עם משקל עודף וכו' יש סיכונים...

כאשר מיידעים אדם בסיכונים הכרוכים והוא מחליט לעשות ניתוח ניתן לתבוע אח"כ?

אודה לתובנות שלך מהמקרה הנ"ל
לצפיה ב-'ניתוח קיצור קיבה'
ניתוח קיצור קיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 11:07
2
35
אלי שלום,
לצערי אין לי שום תובנות בקשר למקרה שפורסם... הסיבה היא שכל מקרה נמדד לגופו. למשל, האם התקבלה הסכמתו מדעת של המנותח טרם הניתוח, האם הייתה כלל התוויה לניתוח, האם היו התוויות נגד לניתוח, האם הניתוח בוצע באופן תקין, האם המעקב אחר הניתוח היה תקין וכו' וכו'.
מן העיתון לא ניתן לדעת דבר מאלה...

ובכל זאת, לשאלתך האם באופן כללי הסכמתו מדעת של מנותח לניתוח שוללת את זכותו לתבוע בהמשך, הרי שהתשובה היא שההסכמה שניתנת היא תמיד בהנחת היסוד של המטופל כי הניתוח והטיפול יבוצעו כראוי. ואכן כל חריגה של המטפלים מדרך הפעולה הסבירה הינה עילת תביעה לגיטימית בלי כל קשר לכך שניתנה הסכמה.

לצפיה ב-'למה הכוונה הסכמתו מדעת? '
למה הכוונה הסכמתו מדעת?
13/12/2017 | 11:08
1
15
ותודה רבה!
לצפיה ב-'הסכמה מדעת'
הסכמה מדעת
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2017 | 14:43
23
עצם ההסכמה של מטופל לטיפול רפואי אין די בה. על המטפל לספק למטופל מידע הדרוש לו על מנת שיוכל לקבל החלטה מושכלת. כאשר ההסכמה מתקבלת לאחר שכל המידע הנחוץ הובא בפני המטופל כי אז היא נקראת הסכמה מדעת.
לצפיה ב-'חוסר טיפול בשברים בבית-חולים'
חוסר טיפול בשברים בבית-חולים
05/12/2017 | 01:32
1
36

שלום, יש לי 3  שברים  בפנים, הגורמים לבעיה בסגר לסתות נכון(הסגר הפוך/מוטה) בצד אחד.
לבלט עין, תזוזת מיקום עין, ושבר נוסף בארובת עין תחתון בצד השני. השברים פוגעים תפקודית
ואסטטית.
אני חבר קופ"ח כללית, הייתי פעם אחת אצל רופא פה ולסת הוא טען שלא רואים בסיטי,
השברים קרו בילדות, בעיקר מפגיעת כדורגל כשהייתי משחק בקבוצת כדורגל מקומית של העיר.
אזי ברור שקשה לראות בצילום, גם לא בטוח שהרופא דובר אמת, בכל מקרה יש את הבדיקה
הקלינית שבה בוודאות מרגישים שקעים/שברים במקומות הנ"ל.
יש לי תור נוסף לפה ולסת דרך כללית, במידה ולא יסכימו לטפל/לנתח בשברים,
האם אוכל לטעון על רשלנות? אני מעוניין לקבל טיפול מכיוון שאני לא יכול להתנהל ביומיום
כמו: לעבוד, ליצור קשרים עם נשים, זה משתק אותי לגמרי.
אני בן 34, נכה צה"ל, עוד יותר מקשה עליי לקבל טיפול מכיוון שמשפחתי מאמינה לרופאים
ולא לי, לא תומכת בי בכלל ונשארתי חסר אונים. מה לעשות? תודה.

לצפיה ב-'טיפול בשברים'
טיפול בשברים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 10:55
26
יוסי שלום,
אם הבנתי נכון הרופאים אינם חושבים שיש צורך לטפל במצב (שברים ישנים בפנים) ואילו אתה חושב שצריך לעשות כך. זוהי שאלה רפואית טהורה - האם החלטת הרופאים שלא לטפל היא סבירה או לא. רק במידה ורופא מומחה שיבחן את מכלול הנתונים ויגיע למסקנה שגישת הרופאים אינה סבירה - תיהיה לך עילת תביעה.
בכל מקרה לא ברור מפניתך מדוע אתה אינך בטוח ש"הרופא דובר אמת", יש סיבה מדוע ישקר?
לצפיה ב-'רופאים פרטיים'
רופאים פרטיים
05/12/2017 | 00:59
1
42
היי,
לא בטוחה שזה הפורום הנכון אבל לא מצאתי משהו יותר מתאים.
חברה שלי סובלת במשך הרבה זמן מכאבי בטן. זה יכול להיות כאב בטן לכמה ימים ואז מפסיק. יכול לחזור אחרי יומיים לעוד גל של שבוע, ויכול לחזור אחרי שבועיים. ככה כל הזמן. הולך וחוזר. לא בטווחי זמן קבועים.
בנוסף, היא אומרת שיש לה עייפות דיכאון ועצבנות מוגזמים, לא מוסברים.
אנחנו סטודנטיות אז אני לא יודעת אם כל אלה נובעים מאיזו מחלה לא מוסברת או שאלה סתם תסמינים של סטודנט ממוצע..אבל היא טוענת שהיא ישנה מלא.
בדיקות שעשתה:
-בדיקות דם - תקינות.
-קולונוסקופיה - תקינה.
-חיידק בקיבה - בדקה, אין.
-אולטרסאונד - תקין.
-מצאו חוסר בחומצה פולית. לקחה כדורים. עכשיו זה חזר לה שוב.
רופאת המשפחה שלה לא משתפת כל כך פעולה ובתכלס לא מצליחה לעזור לה.
היא הולכת לביקורופא, טרם, בריאותא וכו' בלי סוף - כל פעם מרגיעים את הכאב זמנית ומפנים אותה בחזרה לקופת החולים.
מטפלים בכאבים ולא בסיבה לכאבים.
השאלה..מה לעשות? מה הרופא הפרטי הרלוונטי לה? (אפילו כמה סוגים של רופאים פרטיים אם יש צורך).
ואיך מוצאים רופאים פרטיים בכלל?
אשמח לכמה שיותר תגובות :)
ואם יש מקומות נוספים שבהם אוכל לפרסם את ההודעה הזאת - אנא הפנו אותי.
תודה!
לצפיה ב-'התייעצות רפואית'
התייעצות רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 10:28
27
בוקר טוב,
זה אכן לא הפורום המתאים. אבל, מהסיפור שתארת עולה צורך לשיחה עם רופא על מנת לבסס תכנית פעולה לאיבחון המצב.
בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד ד"ר (לרפואה) שי פויירינג מייחד את זמנו לייצוג חולים בתביעות רשלנות רפואית. עו"ד פויירינג בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת ב"ג (1990) התמחה במחלקה ל
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו