לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רשלנות רפואית

פורום זה עוסק בתחום הרשלנות הרפואית ומנוהל על-ידי עו"ד ליאת גורדון.
משמעותה של רשלנות רפואית הינה מתן שירותים רפואיים שגרמו לנזק למטופל/ת עקב סטייה מרמת הזהירות הסבירה המצופה מהצוות הרפואי המעורב.
רשלנות רפואית עשויה להתרחש במהלך ביצוע ניתוח, באבחון שגוי, קבלת טיפול רפואי שאינו מתאים, אי הפניה לבדיקות רלוונטיות, אי קבלת הסכמה מדעת לביצוע טיפול ועוד.
מדובר בתביעות מורכבות ביותר שלפי החוק, חובה לגבות אותן בחוות דעת רפואית - הן באשר לקיומה של רשלנות והן באשר לנזק שנגרם כתוצאה ממנה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשלנות רפואית

פורום זה עוסק בתחום הרשלנות הרפואית ומנוהל על-ידי עו"ד ליאת גורדון.
משמעותה של רשלנות רפואית הינה מתן שירותים רפואיים שגרמו לנזק למטופל/ת עקב סטייה מרמת הזהירות הסבירה המצופה מהצוות הרפואי המעורב.
רשלנות רפואית עשויה להתרחש במהלך ביצוע ניתוח, באבחון שגוי, קבלת טיפול רפואי שאינו מתאים, אי הפניה לבדיקות רלוונטיות, אי קבלת הסכמה מדעת לביצוע טיפול ועוד.
מדובר בתביעות מורכבות ביותר שלפי החוק, חובה לגבות אותן בחוות דעת רפואית - הן באשר לקיומה של רשלנות והן באשר לנזק שנגרם כתוצאה ממנה. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום רשלנות רפואית. באפשרותכם לשאול ולהתייעץ בכל הנוגע לתחום הרשלנות הרפואית. אין לראות באמור בפורום זה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. 

המשך >>

לצפיה ב-'אולי עברתי שבץ-מוחי?'
אולי עברתי שבץ-מוחי?
18/01/2017 | 13:25
1
5
נמחק לי החומר של חשבון לכתה א מהמוח. יש לי בעיית זכרון.
לצפיה ב-'אולי כשמחקו לי את המילה "אפרטהייד" בדרך עלקולית....'
אולי כשמחקו לי את המילה "אפרטהייד" בדרך עלקולית....
18/01/2017 | 13:28
2
יכול להיות שהאח-הגדול מוחק לי בתדרים מסויימים את תוכנת המוח?    יש לי קשיים פסיכים  ממש...."הלכה לי התושיה""
לצפיה ב-'על קרינה וברזל בדם.'
על קרינה וברזל בדם.
15/01/2017 | 12:57
1
38
אמי נפטרה מעירוי ברזל בגלל שהתגוררה על טרנספורמטור. האם המשרד לתשתיות יפצה את המשפחה?
לצפיה ב-'קרינה'
קרינה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2017 | 13:07
13
ניתן יהיה לבחון אפשרות לתביעה בגין הנזק שנגרם כתוצאה מקרינה ככל שיהיה מומחה רפואי שיקבע כי קיים סיבתי בין העירוי לפטירה ובין הצורך לעירוי בעקבות הקרינה והמגורים.
לצפיה ב-'מכחישים מרוב בושה את הרשלנות לטובת צד ג'
מכחישים מרוב בושה את הרשלנות לטובת צד ג
13/01/2017 | 10:57
1
9
כאשר הרשלנות הרפואית נעשית לטובת צד-ג  ((נניח לטובת סיירת קומנדו, נניח לטובת "שגשוג כלכלי" של חברת תרופות = "רשלנות פולחנית". יש בספרי הרפואה המשפ ט וכו מקרים כאלו?   וכאשר ,רשלנות פולחנית" נתמכת על ידי הפרקליטות... שוב ושוב ושוב ושוב ושוב..... ועל ידי לפחות חצי תרייסר שופטים  ((כולל נשיאי בתי המשפט ושופטי בית המשפט העליון).... כמו צריבת השם "דיין" באסון-המסוק הראשון 10.5.77   ((נ"ד  הפוך)) כך -באותה כוונה מחבלים ביילודים
לצפיה ב-'ואז מתמנים ל"יועץ המשפטי לממשלה"...'
ואז מתמנים ל"יועץ המשפטי לממשלה"...
13/01/2017 | 11:00
13
אין תקדים להעמדה לדין של יועץ משפטי לממשלה. זה חדש לחלוטין. זה ממש news במלוא מובן המילה.   mandenblit go home
לצפיה ב-'יחסי רופא מבוטח - חברת ביטוח'
יחסי רופא מבוטח - חברת ביטוח
11/01/2017 | 19:55
1
10
שלום,
נניח שרופא מודה שהוא ביצע רשלנות רפואית, ושעליו לשלם פיצויים בגין כך, אבל לטענתו  חברת הביטוח שלו מתחמקת ומעלה קשיים בתואנות שווא. עד כמה הדבר נפוץ? ואם כן, עד כמה, אם בכלל, באפשרות הרופא להשפיע על חברת הביטוח שלו? (ברור שאפשר לתבוע את הרופא גם ללא חברת הביטוח שלו, אבל השאיפה היא שלא להגיע לתביעה אלא להסדר פשרה עם חברת הביטוח מחוץ לכתלי בית המשפט).
תודה רבה
לצפיה ב-'תביעה'
תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2017 | 13:28
ברמת העקרון, חברת ביטוח צריכה את הסכמת המבוטח כדי להתקדם עם פשרה. ברגע שתובעים רופא ויש ביטוח צריך להתנהל מול חברת הביטוח ולא מול הרופא. ככל שיש בעיה בהתנהלות מול הביטוח ניתן לפנות למפקח על הביטוח. 
לצפיה ב-'אבי התלונן על כאבים ללא התייחסות מאף רופא'
אבי התלונן על כאבים ללא התייחסות מאף רופא
09/01/2017 | 14:32
1
10
אבא שלי עבר אירוע מוחי ועבר ניתוח קשה בגלל זה, והיום הוא במצב רע מאד. לפני כן הוא התלונן על חולשה אבל אף רופא לא ייחס לזה חשיבות. האם אפשר לתבוע על כך ברשלנות?
לצפיה ב-'רשלנות רפואית איחור באבחון'
רשלנות רפואית איחור באבחון
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2017 | 17:44
2
שלום אבישי,
בהחלט ייתכן וקיימת עילה לתביעה ברשלנות רפואית. צריך לבדוק כמה זמן לפני כן אביך התלונן על חולשה, מה תועד ברשומה הרפואית ומתי נשלח לביצוע בדיקות מתאימות.

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:43
1
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'רשלנות בזמן הפרייה '
רשלנות בזמן הפרייה
06/01/2017 | 16:20
1
7
לאחרונה עברתי החזרת עוברים בזמן שהרופאה והאחות מדברות בנייד ולא מסתכלות על המוניטור.
לא הזדהיתי בזמן הפרוצדורה (כי לא שמעתי את האמריולוג שואל אותי מה מספר תעודת הזהות שלי) ולא הבנתי אם היא בכלל הצליחה להחזיר אותם למיקום הנחוץ ברחם.
מה האפשרויות שלי מבחינה משפטית?
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בטיפולי הפריה'
רשלנות רפואית בטיפולי הפריה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2017 | 19:23
5
שלום,
קודם כל, כדי לבדוק כדאיות של תביעה, יש לבחון האם נגרם נזק כתוצאה מהתנהלות הצוות המטפל. ככל שיתברר כי נגרם נזק, אפשר יהיה להתקדם לבירור תביעת רשלנות רפואית.

לצפיה ב-'רשלנות רפואית לקטין'
רשלנות רפואית לקטין
03/01/2017 | 15:07
1
5
הבנתי שרשלנות שבוצעה בקטין מתיישנת רק שבע שנים לאחר שהוא מגיע לגיל 18. זה נכון או שלא הבנתי כמו שצריך?
אם זו רשלנו שנעשתה בעת הלידה? הוא רשאי לתבוע בגיל 21?
לצפיה ב-'התיישנות תביעת רשלנות רפואית בלידה'
התיישנות תביעת רשלנות רפואית בלידה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2017 | 15:18
7
שלום,
תביעת רשלנות רפואית כאשר מעשה העוולה התרחש בהיותו של הנפגע קטין - התיישנות התביעה היא עד הגעתו של הנפגע לגיל 25 (ביום ההולדת ה-25 התביעה מתיישנת).
במקרה של רשלנות רפואית בלידה, להבדיל מרשלנות רפואית בהריון, ההתיישנות היא כאמור 7 שנים מיום שהקטין הפך לבגיר - 7 שנים מגיל 18. 
מצרפת מאמר שכתבתי בנושא לנוחיותך:
לצפיה ב-'עקירת שן'
עקירת שן
28/12/2016 | 14:18
1
7
רופא השיניים של גיסתי עקר לה שן מהותית בטענה שאין אלטרנטיבה אחרת לטיפול בבעיה שנוצרה בפה. הטיפול לא צלח, ורופא אחר הצליח למצוא פתרון אחר לחלוטין. לדבריו - השן נעקרה ללא סיבה. האם יש כאן הילה לרשלנות? כמה פיצוים אפשר לקבל על זה? אחרי הכל זאת שן שלא תשוב....
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בטיפול שיניים'
רשלנות רפואית בטיפול שיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2016 | 12:34
7
שלום שושי,
על מנת לבסס עילה ברשלנות רפואית, צריך לבחון מדוע נעקרה השן והאם אכן לא הייתה אלטרנטיבה טיפולית אחרת בנסיבות המקרה. ככל שיתברר כי ניתן היה למנוע את העקירה, צריך לבדוק מה הייתה האופציה החלופית ובמה היא הייתה כרוכה. כמו כן, יש לבדוק מה הוסבר ומה לא הוסבר לגיסתך טרם ביצוע העקירה.
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בטיפול פסיכיאטרי'
רשלנות רפואית בטיפול פסיכיאטרי
19/12/2016 | 18:02
1
14
האם ניתן להוכיח רשלנות רפואית בטיפול פסיכיאטרי?? נתינת תרופות לחולה שלא בצורך???
מה כדאי לעשות בכדי להתחיל את התהליך?
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בטיפול פסיכיאטרי'
רשלנות רפואית בטיפול פסיכיאטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 20:12
10
שלום בר,
יש להוציא את מלוא התיק הרפואי ולבדוק מה הייתה האבחנה הפסיכיאטרית, מדוע ניתנה ומדוע ניתן טיפול כזה או אחר. כמו כן, יש לבחון מה הנזק שנגרם (למעט עוגמת הנפש כמובן).
לצפיה ב-'שיתוק מוחין בגין רשלנות רפואית בלידהמאמר חדש'
שיתוק מוחין בגין רשלנות רפואית בלידהמאמר חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2016 | 13:30
129
על פי נתוני עמותת אנשי"ם (הארגון הישראלי לנכי שיתוק מוחין), שיתוק מוחין הוא פגיעה המאפיינת כ-0.05% מכלל הלידות בישראל (כלומר, 1 מכל 2,000 לידות). בעמותה מעריכים כי חיים כיום בישראל כ-30,000 בני אדם הסובלים מפגיעה קשה זו.
מוזמנים לקרוא מאמר חדש בנושא, לשאול ולהגיב:
לצפיה ב-'אפידורל'
אפידורל
15/12/2016 | 16:10
1
13
האם שיתוק מוחלט בגפיים בעקבות מתן אפידורל בצורה לא תיקנית נחשב לרשלנות רפואית?
אני יודעת שחותמים על מסמכים אבל עדיין הייתי שמחה לדעת מהן הזכויות של יולדת...
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בלידה בזריקת אפידורל'
רשלנות רפואית בלידה בזריקת אפידורל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2016 | 18:18
11
בהחלט ייתכן כי מדובר ברשלנות רפואית.
יכול להיות שהמחט הוחדרה עמוק מדי וחדרה לשכבה בעמוד השדרה שהיא לא אמורה הייתה לחדור אליה וכתוצאה מכך נגרם השיתוק.
צריך לבחון את החומר הרפואי כדי להבין מה בדיוק היה במהלך הלידה כדי לבדוק האם יש קייס לתביעה. 
לצפיה ב-'התייעצות עם רפואים שונים'
התייעצות עם רפואים שונים
11/12/2016 | 16:15
1
29
במידה ומספר רופאים נתנו חוות דעת מסוימת, ונמצא שכולם טעו. רוב הסיכוים שלא מדובר ברשלנות רפואית... הרי לא כל טעות של רופא היא רשלנות.
אז איפה עובר הגבול?
תודה מראש
לצפיה ב-'התייעצות עם רופאים'
התייעצות עם רופאים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2016 | 19:25
8
היי אתי,
השאלה ששאלת מאד כללית והתשובה היא: כל מקרה לגופו. יש לבחון כל מקרה בפני עצמו כדי לקבוע מה היה סטנדרט הזהירות המחייב והאם הייתה חריגה ממנו או לא. יש הבדל מהותי בין כל טיפול, אבחון, ניתוח וכו'.
אשמח שתהיי יותר ספציפית ואנסה לסייע.
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בעבור אדם שנפטר'
רשלנות רפואית בעבור אדם שנפטר
27/11/2016 | 16:13
1
25
לפני כחצי שנה סבי נפטר העקבות מחלת לב שהסתבכה. בני המשפחה מניחים שסבי לא קיבל את הטיפול הראוי ויתכן שהיה יכול להנצל אם הרופא המטפל היה נוהג אחרת. יש לנו כמובן הנחות שמבוססות על עובדות רפואיות מסוימות.
קצת קשה לנו להצעסק כעת בכל הסיפור הזה ולגשת לתביעות.

הייתי שמח לדעת מי רשאי להגיש תביעה לרשלנות רפואית בעבור אדם שנפטר, ותוך כמה זמן עלינו לעשות זאת....
תודה מראש ושבוע טוב
לצפיה ב-'רשלנות רפואית '
רשלנות רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 16:38
18
שלום אורן,
קודם כל, אני משתתפת בצערכם ואמן שתדעו רק ימים טובים.
במקרה של אדם שנפטר, היורשים יכולים להגיש את התביעה בשמו ובמקומו של המנוח. ככל שניתן בעניינכם צו ירושה / צו קיום צוואה שמפרט את היורשים, ניתן באמצעותו להוציא את מלוא התיקים הרפואיים של סבך ז"ל על מנת לבחון אפשרות של תביעה ברשלנות רפואית.
תביעה ברשלנות ניתן להגיש תוך 7 שנים ממועד הפטירה אך רצוי שלא להתמהמה עם הגשת התביעה, ככל שקיימת רשלנות.
אני לרשותך בכל שאלה כמובן. 

לצפיה ב-'ניתוח אף שלישי'
ניתוח אף שלישי
22/11/2016 | 11:05
1
24
שלום,
עברתי שני ניתוח אף כושלים ואני מתבלטת מה לעשות.
מה אני צריכה לעשות כדי להוכיח רשלנות רפואית?
אשמח גם לשמוע מגולשים אחרים חוות דעת לחיוב ולשלילה על מנתחים.
ומי נחשבים מצוינים בתיקוני אף (כל תיקון יותר קשה מניתוח אף ראשוני).
תודה רבה!
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בניתוח אף'
רשלנות רפואית בניתוח אף
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2016 | 12:18
19
שלום,
לצורך בחינת רשלנות רפואית בניתוח אף יש להוציא את מלוא התיעוד הרפואי מרופאייך המטפלים (קופ"ח/בי"ח/מרפאה פרטית) לרבות דו"חות הניתוחים ובדיקות שבוצעו לפני ואחרי הניתוחים. את כל התיעוד הרפואי מעבירים לבחינת מומחה א.א.ג הבוחן האם התקיימה רשלנות רפואית בעניינך.
יש לציין, כי לצורך תביעה ברשלנות רפואית חייבים על פי חוק להצטייד בחוות דעת רפואית הקובעת כי קיימת רשלנות.
לצפיה ב-'סיכויי הצלחה'
סיכויי הצלחה
20/11/2016 | 16:29
2
24
צהריים טובים.
לפני שאני בוחרת לגשת לתביעה בגין רשלנות רפואית שבטח תשאב ממני המון אנרגיות וכוחות נפשיים,
 הייתי שמחה לדעת מהם סיכוי ההצלחה שלי בתביעה. האם יש גורם שיכול להעריך את סיכויי ההצלחה? מדובר בייעוץ שעולה כסף?
לצפיה ב-'תביעת רשלנות רפואית'
תביעת רשלנות רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2016 | 16:38
1
23
שלום דניאלה,
יש עורכי דין שגובים תשלום על פגישת ייעוץ ויש כאלו שלא.
ראשית, עליך להיפגש עם עורך דין שיתן הערכה ראשונית לסיכויי התביעה מתוך נסיונו. לאחר מכן, יש לבחון את סיכויי התביעה עם מומחה רפואי רלוונטי מאחר ולפי החוק, יש לתמוך תביעה של רשלנות רפואית בחוות דעת רפואית. 

לצפיה ב-''
22/11/2016 | 16:33
2
לצפיה ב-'על תסמונת אשרמן שמעתם - רשלנות רפואית בלידה'
על תסמונת אשרמן שמעתם - רשלנות רפואית בלידה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2016 | 18:23
25
במהלך ההריון, מצפה את הרחם השליה. בתום הלידה, השליה אמורה לצאת בשלמותה מן הרחם, אך לא תמיד היא מוצאת בשלמותה. 
לאחר לידה טבעית, ניתוח קיסרי, הפלה או הפסקת הריון, עשויה להישאר שארית שליה ברחם. שאריות השליה עלולות לגרום לזיהום ברחם שיגרום להתפתחות תסמונת אשרמן: מצב של הידבקויות ברחם, הגורמות לחסימה חלקית או מלאה. התוצאה: גם אם האישה תצליח להרות, הרחם לא יצליח להחזיק את ההריון והיא תסבול מהפלות חוזרות. 
חשוב לדעת, שבמקרה בו מתפתחת שארית שליה וכתוצאה מכך נגרמת תסמונת אשרמן, ניתן לעיתים לתבוע ברשלנות רפואית ולקבל על כך פיצוי. 
למעבר למאמר לחצו כאן
http://gordonlaw.co.il

לצפיה ב-'שאלה לגבי אמא שלי'
שאלה לגבי אמא שלי
17/11/2016 | 14:12
1
33
אמי ניגשה לרופא תעסוקתי בשל נכות שנגרמה לה ביד. היא עובדת כקופאית. הרופא התעסוקתי קבע שלא מדובר במחלת מקצוע. מה עלינו לעשות כאן? הוא מתרשל ואמא שלי תפגע מזה.
לצפיה ב-'רופא תעסוקתי'
רופא תעסוקתי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2016 | 17:09
21
שלום נתי,
לצורך הגשת תביעה ברשלנות רפואית יש להוכיח נזק ממשי שנגרם לאדם כתוצאה מטיפול רפואי שניתן באופן רשלני.
בכל הנוגע למחלות מקצוע ו/או מיקרוטראומה, רצוי לפנות למומחה מתאים על מנת שיקבע האם יש קשר בין המצב הרפואי לתנאי העבודה של המטופל. במקרה של אמך, היות ומדובר בנכות ביד, מומלץ לפנות למומחה בכירורגיה אורתופדית של היד על מנת שיסקור את המצב הרפואי ואת הרקע התעסוקתי ויראה האם יכול להיות קשר בין השניים. 
בהצלחה.
לצפיה ב-'רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה '
רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2016 | 10:36
16
בטח אתם מכירים מישהו שעבר או מתכנן לעבור ניתוח לקיצור קיבה.
ככל שעובר הזמן, יותר ויותר אנשים מוכנים לעבור את הניתוח על מנת לשפר את איכות חייהם ולהפחית ממשקלם.
כך רצתה גם א', אישה בת 63 שעברה ניתוח קיצור קיבה, במסגרתו המנתח הניח סביב הקיבה טבעת מסוג 'אבנט שבדי', שמטרתה להצר את הפתח דרכו נכנס המזון. המנתח לא דאג להפנות את א' לביצוע בדיקת גסטרוסקופיה לפני הניתוח ובמהלך הניתוח, לא שיחרר את הטבעת.
מספר חודשים לאחר הניתוח, א' חשה ברע וצילום שנערך לה חשף, כי קיים חשד שחלק מהקיבה גלש אל מעבר לטבעת. בסופו של דבר, העניין הסתיים בכך שנאלצו לכרות ל-א' שני שליש מקיבתה ולהוציא את הטבעת. כתוצאה מכך, נגרמה ל-א' פגיעה ביכולת התפקוד היומיומי וביכולת העיכול של מוצרי מזון.
מכירים מישהו שעוד שוקל לעשות ניתוח קיצור קיבה? תפנו אותו לבחור היטב את הרופא המנתח ולהיות ער לאחר הניתוח לתופעות הלוואי האפשריות, על מנת למנוע מצב בו לא ניתן טיפול רפואי מתאים במקרה הצורך. 
רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה 
לצפיה ב-'פגיעה ביד'
פגיעה ביד
15/11/2016 | 10:11
1
17
שלום לכולם,
אמא שלי עברה טיפול כימותרפיה, אבל הזריקו לה את החומר לתוך היד במקום לוריד. היום היא מוגבלת מאוד בתפקוד של כף היד וקשה לה לעשות הרבה דברים. איך אפשר לתבוע על כך? 

לצפיה ב-'רשלנות רפואית בטיפול רפואי'
רשלנות רפואית בטיפול רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2016 | 18:10
16
שלום נתי,
נשמע שבעניינה של אמך מדובר ברשלנות רפואית ואי הקפדה על נהלי טיפול כימותרפי.יש לבחון, תוך כמה זמן הצוות הרפואי שם לב לעירוי, מה תועד ברשומה הרפואית לפני ואחרי מתן הטיפול, האם נעשה רישום של אירוע חריג ומה הטיפול הרפואי שניתן לאמך לאחר הטיפול.
רפואה שלמה!

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי עו"ד ליאת גורדון, אני עוסקת באופן בלעדי בתחום נזקי הגוף ומייצגת אך ורק את הנפגעים במאבקיהם בחברות הביטוח ובמוסד לביטוח לאומי. כששואלים אותי מדוע ב
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו" ליאת גורדון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו