לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83198,319 עוקבים אודות עסקים

פורום רשלנות רפואית

עברת טיפול רפואי ונותר לך נזק? תחום הרשלנות הרפואית מסקרן אותך? הפורום עוסק ברשלנות רפואית ויינתן בו מענה לשאלות הגולשים בתחום זה.  אתם מוזמנים לשאול שאלות, לשתף בחוויות ולקחת חלק פעיל בפורום.
אנא שמרו על כללי התנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה וכבוד וסבלנות כלפי יתר הגולשים בפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רשלנות רפואית

עברת טיפול רפואי ונותר לך נזק? תחום הרשלנות הרפואית מסקרן אותך? הפורום עוסק ברשלנות רפואית ויינתן בו מענה לשאלות הגולשים בתחום זה.  אתם מוזמנים לשאול שאלות, לשתף בחוויות ולקחת חלק פעיל בפורום.
אנא שמרו על כללי התנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה וכבוד וסבלנות כלפי יתר הגולשים בפורום.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום רשלנות רפואית

הפורום נועד לצרכי הדיון ולספק מענה ראשוני וכיוון כללי לשאלות הגולשים.

המידע המובא להלן, אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ויש לבחון לעומק נסיבותיו של כל מקרה לגופו.

אין לכותבת או לתפוז כל אחריות משפטית או אחרת והשימוש במידע הוא על אחריות הגולש בלבד.

המשך >>

לצפיה ב-'האם יש פה עו"ד שמוכן לקחת תיק פרו בונו - לא תביעה משפטית'
האם יש פה עו"ד שמוכן לקחת תיק פרו בונו - לא תביעה משפטית
09/11/2018 | 15:02
2
9
שלום רב,
אני שואל עבור מישהי שאני מכיר, שהיא ממשפחה קשת יום.  
היא זקוקה לעו"ד שייתן ייעוץ ועזרה בנושא בירוקרטיה רפואית.
אני מניח שהתערבות של עו"ד תשנה לחלוטין את ההתנהלות של הגורמים הרפואיים.  
לא מדובר בתביעה משפטית משום סוג שהוא.  
האם יש עו"ד שמוכן לעזור?
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2018 | 08:46
1
8
תומאס בוקר טוב,
היא מוזמנת ליצור קשר עם משרדי, נבדוק אם ניתן לסייע לה.

לצפיה ב-'המון המון תודה!!!! אני אעביר לה את הפרטים. '
המון המון תודה!!!! אני אעביר לה את הפרטים.
11/11/2018 | 16:21
2
לצפיה ב-'אירוח בנושא כירורגיה פלסטית'
אירוח בנושא כירורגיה פלסטית
29/10/2018 | 15:46
31
619

ביום ב', 5.11, בשעה 20:00-22:00, נארח בפורום את ד"ר אפרים דביר, מומחה לכירורגיה פלסטית.

על האירוח

תחת התחום של פלסטיקה ואסתטיקה נכללים מגוון רחב של טיפולים, הכוללים הגדלת חזה, הרמת חזה, מתיחת פנים, מילוי קמטים בפנים, שאיבת שומן מהבטן, מתיחת בטן, ניתוח קוביות בבטן, קמטים במצח, הקטנת חזה, ניתוח עפעפיים, תיקון אסימטריה של השדיים ועוד. טיפולים הניתנים במסגרת הכירורגיה הפלסטית כוללים הליכים שמטרתם קוסמטית וכן הליכים שיקומיים שמטרתם שיפור התפקוד הגופני. הליכים בתחום הכירורגיה הפלסטית אשר מטרתם העיקרית היא שיפור האסתטיקה של הגוף מכונים לעיתים בשם "כירורגיה קוסמטית". רוב ההליכים בתחום הכירורגיה הפלסטית מטרתם שיפור התפקוד הגופני לצד שיפור המראה החיצוני.

על המתארח

כירורג פלסטי, נשוי ואב לארבעה בנים ושבעה נכדים, דובר עברית, ערבית, אנגלית, איטלקית, צרפתית ומעט גרמנית. מנתח פלסטי בכיר, בעל קליניקה פרטית לכירורגיה פלסטית בקריות ובחיפה ומנתח בבי"ח איטלקי חיפה.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-' הקטנת חזה'
הקטנת חזה
29/10/2018 | 16:12
1
48
שלום ד"ר דביר
אני בת 35 מעונינת להקטין את החזה  שגורם לי לכאבי גב ולהליכה כפופה.
 שאלתי היא האם יש להמתין עד סיום הלידות? האם יש סיכונים בהליך זה?ואם כן מה הם?
אשמח לתשובתך
לצפיה ב-'הקטנת שדיים'
הקטנת שדיים
05/11/2018 | 19:50
13
1. אם את בת 35, כדאי לחכות עד סיום הלידות. הריון ולידה גורמים לשנויים במבנה וגודל השדיים.
2. כאשר הניתוח מתבצע בצורה הנכונה, הסיבוכים שוליים וזמניים כמו דימום, זיהום קל והצטלקויות.
לצפיה ב-'בוטוקס'
בוטוקס
31/10/2018 | 12:45
1
52
שלום ד"ר
אני בת 57 לאחרונה צצו קמטים שלא היו כמו  בשני צידי הלסת שממש מפריעים לי . 
רציתי לדעת מה ההבדל בין בוטוקס לחומצה היאלרונית? מה מומלץ? והאם יש שיטה טובה יותר מאלה שציינתי ?
לצפיה ב-'בוטוקס'
בוטוקס
05/11/2018 | 19:57
14
1. בוטוקס הוא רעלן שגורם לשיתוק זמני של שרירים שבעת התכווצותם גורמים לקמטים כמו קמטי הכעס בין הגבות. על כן הושימושי לקמטים במצח וסביב העיניים.
2 העיקרון של חומצה היאלורונית מבוסס על הוספת נפח. חומצה זו מצויה באופן טבעי בגוף ועל כן הגוף סופג אותה עם הזנן ועל כן אפקט הנפח שלה הינו זמני. בהתאם לטיב של החומצה והידיים של המזריק ונסיונו, החומצה בעלת יכולת יעילות למשך שנה וחצי עד שנתיים.
3 כמובן שבגילך מתחילים להופיע קמטים הפנים ובמצח והטיפול היעיל ביותר לאורך שנים(עד 20 שנה) הוא מתיחת פנים וצואר.
לצפיה ב-'ניתוח הצמדת אזניים לילד'
ניתוח הצמדת אזניים לילד
01/11/2018 | 09:25
1
40
שלום רב, בני בן 11 ויש לו אזניים מה שקוראים "פייפר"... שמעתי שקיים ניתוח להצמדת אזניים. אני מתעניינת בכך כי בני סובל מהצקות סביב מורת האזניים שלו.
שאלתי היא מאיזה גיל ניתן לבצע את הניתוח? מה ההליך הרפואי? כיצד מצמידים את האזניים? מה הסיכונים הכרוכים בהליך?
תודה
לצפיה ב-'ניתוח הצמדת אוזניים'
ניתוח הצמדת אוזניים
05/11/2018 | 20:03
10
1. בעיית האוזניים הבולטות גנטית בחלקה והטיפול היעיל היחידי - ניתוח
2. ניתן לנתח מגיל 8 שנים ומעלה, משום שבגיל זה האוזן בגיל זה הינה בגודל 85% מהגודל בגיל מבוגר.
3. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית או כללית בהתאם לילד והחתך מאחור בלבד, כך שאין כל סימן בחלק הקדמי-צדדי של האוזן.
4. הסיכונים הם דימום, זיהום קל והצמדה לא מספקת
לצפיה ב-'הסרת עודפי עור'
הסרת עודפי עור
01/11/2018 | 12:45
1
56
שלום,
אני בן 45 ועברתי ניתוח בריאטרי. בעקבות כך נשאר עור עודף שמאד מפריע לי גם אסתטית וגם לא נח.
 שאלתי היא האם אפשר להסיר רק בניתוח או שגם כושר גופני יכול לעזור.
כמו כן האם יש סיכונים בניתוח כזה ? והאם ניתוח אחד פותר את הבעיה ? 
לצפיה ב-'הסרת עודפי עור לאחר ירידה מסיבית במשקל'
הסרת עודפי עור לאחר ירידה מסיבית במשקל
05/11/2018 | 20:10
7
1. כושר גופני, יתכן שהיה עוזר לו היית כבן 20 שנה
2. הניתוח אחרי ניתוח בריאטרי הינו גדול וממושך ולעתים קרובות, מנתחים פלסטיים נוטים לחלק למספר ניתוחים, דהיינוף מתיחת בטן, מתיחת זרועות, מתיחת ירכיים ואצל נשים הרמת שדיים.
הסיכונים בניתוחים אלה, בד"כ מינוריים וכולליםדימומים קלים, זיהום ופעירה של חלק מהחתכים.
לצפיה ב-'ניתוח אף'
ניתוח אף
04/11/2018 | 09:16
1
17
 אני בת 22 לא אוהבת את האף שלי למרות שאף אחד לא מבין למה אני מתעקשת שהוא ממש מכוער.
 שמעתי שלעיתים יש הסתבכויות עם ניתוח אף כמו שלא יוצא כמו שרוצים ואז למעשה מכער יותר את הפנים .
 רציתי לדעת  מהם סיכויי ההצלחה וכמה אחוזים ללא הצלחה? הטאם נעשה בהרדמה מלאה? כמה זמן התאוששות?והאם יש מגבלות לאחר הניתוח
לצפיה ב-'ניתוח אף'
ניתוח אף
05/11/2018 | 20:20
9
1. ניתוח אף קוסמטי הוא אחד הניתוחים המסובכים בפלסטיקה ויש להתכונן אליו בצורה רצינית ביותר, הן למנותחת והן למנתח. יש לבחון היטב שמחיצת האף ישרה לחלוטין, שכן סטייה קלה שלה, גם כשאין הפרעות הנשימה, תגרום לכך שאף שהיה ישר קודם לכן יהיה עקום אחרי הניתוח. זה באשר לגבנון האף.
2. במידה שהחלק המכוער בעינייך הוא קצה האף, הרי שכאן יש לדאוג לא להקטין את הגבנון יותר מדי ובהתאם הקטנה של כנפי האף, שכן הקטנה שלהם ביתר תגרום לאחר הניתוח לתמט של שסתומי האף, דבר שיגרום לקשיים בשאיפה.
3. הניתוח נעשה בהרדמה מלאה או הרדמה מקומית בתוספת טשטוש. הניתוח ללא אשפוז ומספר שעות התאוששות לאחר הניתוח, משוחררים לשבוע מנוחה בבית עד להסרת הגבס-סד פלסטי.
לצפיה ב-'הרמת חזה '
הרמת חזה
04/11/2018 | 14:41
1
14
י אני בת 32 
אני רזה וקטנה יחסית והחזה שלי במידה B75 (כלומר לא גדול) ולמרות זאת הוא די נפול. 
 זה גנטי עובר במשפחה .. כבר בגיל 15  הוא  היה נפול יחסית לאיך שחזה של נערות בדרך כלל נראה.. וגם לאמא שלי יש חזה נפול מאוד  זה גם בגלל שהיא מלאה יותר וגם החזה שה גדול מאד. .ניסיתי כל מיני דברים לעשות תרגילי כושר של חזה אבל לא הרגשתי שזה עוזר . . 
אני גם לא יודעת אם עדיף להסתובב בבית/לישון עם חזיה או בלי חזיה כדי שהמצב לא יתדרדר.
אני שוקלת  לעשות ניתוח הרמת חזה, אבל אחרי תחקיר באינטרנט הסתבר לי שזה ניתוח יותר מסובך ויותר יקר מהגדלת חזה ושבעצם בניגוד להגדלת חזה זה ממש ניתוח שמשנה את כל המבנה של השד, ומתמונות שראיתי גם נשארות צלקות  . אשמח לתשובתך
לצפיה ב-'הגדלה-הרמת שד'
הגדלה-הרמת שד
05/11/2018 | 20:29
5
1. במידה שהחזה קטן ונפול, ניתן להתגבר על המפילה באמצעות הגדלת שדיים ובמידה שאת רוצה להימנע מצלקות, ניתן להכניס את שתלי הסיליקון דרך חתך בעטרה.
2. במידה שמדובר בחזה גדול יותר (לא במידה רבה), ניתן לבצע הרמה שדיים עם או ללא שתל סיליקון. גם במקרה כזה ניתן להשתמש באותו החתך, אלא שהפעם הניתוח יכלול כריתה של טבעת של עור סביב העטרה.
3. במקרה של שד גדול ונפול, הניתוח המתאים הוא הקטנת שדיים ואז יהיו כמובן צלקות יותר בולטות.
לצפיה ב-'הקטנת חזה לגבר'
הקטנת חזה לגבר
04/11/2018 | 15:23
1
14
שלום ד"ר, אני בן 24 סובל מבעיית חזה בולט, מעוניין להסיר. 
עד כמה זה נפוץ וכמה זמן החלמה? אחרי החלמה נעלמים הסימנים, או שתמיד יהיה סימן ואם כן איפה 

תודה רבה 

לצפיה ב-'חזה גבר'
חזה גבר
05/11/2018 | 20:39
6
1. הצעד הראשון לפני שהולכים לניתוח, יש לבצע בדיקה אנדוקרינית אצל אנדוקרינולוג.
2. במידה שאין בעיה הורמונלית, אפשר לגשת לניתוח וכאן, בהתאם לבדיקה הרפואית 2 סוגי ניתוח : א. במידה שהשד אינו גדול ותכולתו בעיקר שומן, ניתן לבצע שאיבת שומן של התוכן, באמצעות חתך זעיר של 5 מ"מ בקו הקדמי של בית השחי, כך שהצלקת זעירה מאד. הניתוח בהרדמה כללית או מקומית+טשטוש
ב. במידה שרקמת השד היא גדולה, הניתוח ייעשה בהרדמה כללית באמצעות חתך במחצית התחתונה של העטרה ודרכה מחלצים את השד. גם צלקת זאת בקושי נראית, עקב הבדלי הצבע המיקום זה.
3. מום זה אינו נפוץ וזמן החלמה עד 10 ימים.
לצפיה ב-'הבדלים'
הבדלים
04/11/2018 | 17:31
1
15
שלום ד"ר,
מה ההבדל בין מתיחת בטן להסרת עודפי עור?
אני  שנה אחרי לידה בניתוח קיסרי ונשארה  לי בטן ממש לא יפה  הציעו לי לעשות מתיחה  או הסרה של עודפי העור.
 אשמח שתעשה לי סדר בדברים.. 
לצפיה ב-'עודפי עור בבטן'
עודפי עור בבטן
05/11/2018 | 20:47
4
1. הסרת עודפי עור אינה ניתוח פלסטי קוסמטי וזהו ניתוח מצומצם שמטפל רק באספקט האורכי של הבטן
2. מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי בו דואגים להחזיר את הבטן לממדיה הטבעיים, דהיינו הצרה של בליטת הבטן באמצעות פליקציה של שרירי הבטן מאזור עצם החזה ועד לערווה, הזזת הטבור למקומו החדש לאחר כריתת עודפי העור, כאשר הצלקת תהיה בקצה שיער הערווה-פוביס. בשל המתיחה הרבה שבוע ימים לאחר הניתוח יש איסור על התיישרות וחייבים להלך כפופים.
לצפיה ב-'חלום ישן...'
חלום ישן...
04/11/2018 | 17:41
3
23
שתלים בישבן :) 
תמיכה מהסביבה הקרובה לגבי זה אני לא מקבלת.. אבל אני מאמינה שאני אעשה את זה ככה או ככה. אפשר פרטים לגבי ניתוח מהסוג הזה? מי יכול לעשות/ מי לא? ומה לגבי תקופה ההחלמה? 
לצפיה ב-'במקרה הזה הסביבה צודקת '
במקרה הזה הסביבה צודקת
05/11/2018 | 09:15
16
שני סוגי ניתוחים קיימים להגדלת ישבן, האחד הוא העברת שומן מאזורים אחרים בגוף והשתלה שלו בישבן, והשני הוא הכנסת שתלי סיליקון לישבן (לא השתלים של הציצי). העברת דומן לישבן מאזורים אחרים בגוף לא מתאימה לאנשים מאד רזים שאי אפשר לקחת מהם מספיק שומן בלי לעוות את שאר הגוף. י
בניתוח הכנסת שתלים המנתח חותך את קפל הישבן ומחדיר שתלי סיליקון דקים מתחת או מעל לשריר בישבן. 
הבעיה עם שתלים שמונחים מעל לשריר, היא שהםשוקעים במשך הזמן ואז מתקבל בעצם ישבן מדולדל שצונח למטה. מנתחים בוחרים את השיטה שבה נוח להם לעבוד, כך שחשוב לשאול את המנתח לפני הניתוח לאן בדיוק הוא מכניס את השתל. 
ככל שרוצים להגדיל את הישבן יותר , כך השתל צריך להיות גדול יותר ולכן שיעור הסיבוכים עולה בהתאמה. בכל מקרה, בגלל שמדובר בחתך בקפל כדי להכניס שתלים, כלומר בעור שהוא חלש יותר באופן יחסי, יש סכנה שהחתך יפתח ותקבלי זיהום  (זה קורה בערך ב- 8% מהמנותחים) . בערך 5% ממנותחי הישבן זקוקים לניתוח תיקון חוזר כלשהו, ובערך 4% מהחולים מפתחים סרומה, הצטברות של נוזלים מתחת לעור באזור הניתוח, ואחוז דומה של חולים מפתח זיהום שמחייב הסרה של השתלים לצמיתות. 
לצפיה ב-'הגדלת ישבן'
הגדלת ישבן
05/11/2018 | 20:53
1
10
1. זה ניתוח ידוע ומקובל גם בארצנו
2. אפשר לבצע הגדלת הישבן בשני אופנים:
א. שתלי סיליקון, אשר גודלם נקבע בתיאום בין המנתח הפלסטי למנותחת
ב. ניתן לבצע הזרקת שומן הומוגני, אשר ייקצר מהבטן או מהירכיים. יש להדגיש כי במקרה כזה חלק מהשומן ייספג ע"י הגוף.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
08/11/2018 | 13:28
2
אופציה 2 ב. הכי טובה!
לצפיה ב-'הרמת עפעפיים'
הרמת עפעפיים
04/11/2018 | 18:01
1
17
שלום,
אבא שלי בן84 ולאחרונה ממש מתקשה בקריאה ,  כמובן שהעפעפיים שלו כבר ממש צנחו , ואני מניחה שזה חלק מהעניין שמפריע לו לקרא.
 רציתי לדעת האם כדאי שיעשה בגילו הרמת עפעפיים? האם זה ניתוח מסוכן? 
האם יש הגבלות מסוימות לעשיית הניתוח הזה ?
לצפיה ב-'הרמת עפעפיים'
הרמת עפעפיים
05/11/2018 | 21:02
10
1. בראש וראשונה עליו להיבדק ע"י רופא עיניים, אשר יבדוק את ראייתו ורק לאחר שיקבע כי עיניו תקינות והבעיה הינה בצניחת העפעפיים, יש מקום לניתוח.
2. במידה שהאדם בריא מבחינת הלב, סכרת וכדומה והוא מאוזן בכל המדדים, הגיל אינו קונטרהאינדיקציה וניתן לגשת לניתוח, שמתבצע בהרדמה מקומית +- טשטוש. הניתוח פשוט וכולל סילוק עודף עור, מתיחת השריר וכריתת עודפי שומן במידה שקיימים. ניתוח 2 הצדדים של עפעפיים עליונים נמשך כ-40-50 דקות. הניתוח אמבולטורי ותפרים מוסרים כעבור כ-3 ימים.
לצפיה ב-'האם יש קשר בין ניתוח חזה להנקה?'
האם יש קשר בין ניתוח חזה להנקה?
05/11/2018 | 06:19
1
14
חברה שלי אמרה לי שלאחר הגדלת חזה לא ניתן להניק. האם זה נכון?
לצפיה ב-'הגדלת חזה והנקה'
הגדלת חזה והנקה
05/11/2018 | 21:08
7
זוהי בדיה שרחוקה מן האמת.
בעת הגדלת שדיים אין נגיעה בצינורות החלב ועל כן, אין בעיה אנטומית ומיכנית להניק לאחר ניתוח הגדלת שדיים.
הדבר בדרך כלל נכון בעקבות הקטנת שדיים, בשל הצורך בהזזת העטרה-הילה מספר סנטימטרים כלפי מעלה, כך שחלק מצינורות החלב נחתכים בעת פעולה זאת.
לצפיה ב-'בוטוקס ומילוי קמטים- איך מתחילים?'
בוטוקס ומילוי קמטים- איך מתחילים?
05/11/2018 | 11:11
1
12
הי אני עברתי את גיל 40 וסימני הגיל כבר ניכרים לצערי על פניי והצוואר.
אני שוקלת להתחיל טיפול קוסמטי של מילוי קמטים. יש המון הצעות בשוק- בוטוקס, חומצה הילארונית, פילינג כימי ועוד... איך אדע באיזו טכניקה לבחור? איך בוחרים רופא/ מכון לביצוע ההליך? האם יש סיכונים? מה זמן ההחלמה- אפשר לעבוד ישר או שמקבלים ימי מחלה?
אשמח לקבל מידע כמה שיותר אמין ומקיף בנושא
תודה
לצפיה ב-'הזדקנות מוקדמת של עור הפנים ומצואר'
הזדקנות מוקדמת של עור הפנים ומצואר
05/11/2018 | 21:34
8
זוהי שאלה מאד כוללנית וכמובן לא ניתן לענות בטרם רואים את האובייקט.
אנסה בכל זאת לענות באופן דידקטי.
ראשית, עקב חשיפת יתר של הפנים לקרינה האולטרה סגולה של השמש הפנים והצואר מאבדים את השכבה האלסטית של העור ועל כן מופיעים קמטים.
1. הצורה הדרסטית לתיקון העיוות היא באמצעות ניתוח מתיחת פנים וצואר (בברזיל עושים ניתוח זה החל מגיל 35 שנם). בניתוח זה הצלקות חבויות וכאשר נעשה בצורה המקובלת, השפעתו ל-20 שנה+.
2. כאשר חוששים מניתוח, אך גם לא מרוצים מהמצב, פונים לפעולות לא ניתוחיות, כמו בוטוקס, חומצה היאלורונית, פילינג, לייזר וכד'. באשר לטיפול בלייזר הדבר נעשה תחת טשטוש ובעיקר נעשה בתקופת החורף, משום שלאחר הטיפול סובלים מאודם ניכר של עור הפנים במשך כ-6 חודשים.
באשר לפילינג כימי - נעשה באמצעות חומצה, אשר גורמת לכוויה דרגה 2 אשר מגלידה ע"י קילוף שכבה חצונית של העור וההגלדה מכווצת מעט את העור, הסיבוך הור גרימת כוויה עמוקה ואז צלקת לעד.
באשר לבוטוקס מתאים למצח וסביב העיניים, השפעתו בין 4 ל-9 חודשים.
חומצה היאלורונית מתאימה בעיקר לאזור הלחיים וסביב הפה, בעלת השפעה עד שנה וחצי.
באשר לבחירת רופא, יש לבחור מנתח פלסטי בעל תעודת מומחה, הבקיא בפרוצדורה שאת מעוניינת.
כאשר מבצעים הזרקת בוטוקס או חומצה היאלורונית, אין צורך בימי מחלה ואפשר לבצע תהליך זה גם תוך כדי עבודה!!
באשר לפילינג ולייזר, יש ימי מחלה החלמה של כשבועיים והימנעות משמש למשך 3-6 חודשים.
במתיחת הפנים, ימי מחלה עד 10 ימים, שכוללת את ההחלמה!!
לצפיה ב-'אוזן כרובית'
אוזן כרובית
05/11/2018 | 11:11
1
12
שלום,
 יש לי אוזן שטוחה ולפני מספר ימים באמצע משחק כדורגל הכדור הגיע לאוזני וקיבלתי מכה חזקה מאד  והאוזן התעוותה לגמרי.
 האם מנתחים דבר כזה? מה הם הסיכונים? 
לצפיה ב-'אוזן כרובית בעקבות חבלה'
אוזן כרובית בעקבות חבלה
05/11/2018 | 21:45
7
התיאור שלך יפה מבחינה ספרותית.
המצב שאתה מתאר נגרם על רקע המכה החזקה שהאפרכסת של קבלה. הדבר גרם לשטף דם בסחוס, מתחת לפריאוסט-מעטפת הסחוס. במקרה כזה, שטף הדם הזה, במידה שאינו מנוקז מהר ככל האפשר, מתארגן והופך עם הזמן לסחוס בצורת גוש וכך אני מבין את התיאור האמנותי שלך.
במקרה שלך, במידה שהמום מפריע לך, ניתן לנתח ולסלק את הגושים האלה. התוצאה תהיה צלקת כלשהי בצד הגלוי של האפרכסת. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית באופן אמבולטורי ובגמר הניתוח תחבושת לוחצת על האוזן בכדי למנוע שטפי דם חוזרים
לצפיה ב-'תודה על האירוח '
תודה על האירוח
07/11/2018 | 12:03
תודה רבה לד"ר אפרים דביר על האירוח  המוצלח! 
המשך הצלחה!
לצפיה ב-'בקשר לגיל המנותח.'
בקשר לגיל המנותח.
01/11/2018 | 13:12
26
האם יש גיל למבוגרים שמעבר לו אסור או מסוכן לעשות ניתוח פלסטי? 
לצפיה ב-'מגבלת גיל.'
מגבלת גיל.
03/11/2018 | 22:01
17
האם יש גיל למבוגר, שמעבר לו הניתוח מסוכן או לא יעיל?
לצפיה ב-'לגבי רשלנות'
לגבי רשלנות
27/10/2018 | 08:19
8
35
שלום
אבא שלי עבר אירוע מוחי בגזע המוח לפני חודש בבית חולים טיפלו בו בהתחלה בטיפול נמרץ ואז עבר לחדר מונשם וללא הכרה בהתחלה היה בחדר עם עוד חולה במצב בידוד ולאחר כמה ימים העבירו לחדר עם עוד שני חולים. אני לא יודע באיזה שלב אך הוא קיבל דלקת ריאות כי היה מונשם למשך תקופה והרופאים אמרו שיטפלו באנטיביוטיקות חזקות ולא צלח נפטר כתוצאה מספסיס כתוצאה מ vap עכשיו אמרו לנו במהלך שהייתו שצריך לעשות פיום קנה אך אף פעם לא הביאו לנו מסמכים לחתום למרות שהיה אבוטרופוס עליו, הרופא אמר שצריך שיקבל טיפול אנטיביוטי שבוע בערך ורק אז נראה מה קורה אך לא עשו כלום חוץ מלהגיד שצריך פיום קנה ולא עשו. 
ויש עוד בעיה לפני זה שהוא היה אמור לקחת קומודין  שימנע אירןע מוחי אך בביקור אצל רופא בקופת חולים אמר שלא נוטל קומודין אך הרופא שלו בקופת חולים לא הכריך אותו או לא הביא התנגדות לכך שלא ישתמש בקומודין

האם זו סיבה לרשלנות?
לצפיה ב-'זיהום על רקע הנשמה מלאכותית '
זיהום על רקע הנשמה מלאכותית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2018 | 10:37
7
16

שלום א.
ראשית, הצטערתי לשמוע על אביך.

אצל חולים מונשמים קיים סיכון מוגבר לדלקת ריאות שמקורה היחשפות לזיהום מסוג  Nosocomial.  ישנן מספר דרכים למניעת זיהום אצל חולים מונשמים :  ביצוע צנרור תוך קני מהפה, שאיבת הפרשות, הפחתה בסמים מרדימים ובדיקת מוכנות לגמילה על מנת לקצר את משך ההנשמה, אלו הן רק חלק מהפעולות שעל הצוות הרפואית לנקוט על מנת להימנע מהיווצרות חיידקים ובהמשך דלקת ריאות זיהומית.

כמובן שמעבר לכך על הצוות הרפואי להקפיד על היגיינת ידיים בטיפול בין החולים, השכבה בתנוחה נכונה (חצי ישיבה וביצוע שינויי תנוחה אחת לשעתיים) , שמירת לחץ מתאים בבלונית הצינור התוך קני וכו'.

אי הקפדה על תנאי אשפוז אלה יכולה לעיתים להוות רשלנות רפואית.

חשוב להבין מה היה מצבו של אביך, גילו, האם סבל מעודף משקל, משך הזמן בו הונשם  - לתשובות אלה משמעות רבה בבחינת הרשלנות הרפואית ככל והינה קיימת.

לשאלתך השנייה, בעניין הקומדין, גם כאן חסרים מספר פרטים על מנת לענות על שאלתך: האם האירוע מוחי היה איסכמי (אוטם) או המורגי (דימום). כמה זמן השתמש בקומדין לפני האירוע המוחי ? האם מדובר באירוע ראשון ? האם היו מחלות רקע (לחץ דם, עודף משקל, סכרת) ?

ממתינה לתשובותיך 

לצפיה ב-'תשובה לשאלה'
תשובה לשאלה
28/10/2018 | 14:04
5
14
תודה לך על המענה

הרופאים אמרו שמצבו מאוד קשה כי נפגע בגזע המוח היה ללא הכרה, היה בגיל 68 , היה לו עודף משקל הוא הונשם במשך שלושה שבועות.

בהתחלה הוא היה בטיפול נמרץ אחר כל עבר למחלקה אבל לא ידוע באיזה שלב קיבל זיהום.
עשו לו  שאיבת הפרשות, לפעמים היו מרדימים אותו.

השאלה פה העם הפיום קנה היה מציל לו את החיים
כי הרופאים אמרו לי תמיד שצריך לעשות את הפעולה כדי להגמיל אותו. אבל בפועל לא שמו מולנו שום מסמך כדי לבצע את הפעולה. למרות שביה”מ הביאו לנו את המסמכי אבוטרופוס שלו אבל לא מסרנו אותם.הכןונה שלא היה להם דחוף לעשות אותו.
דיברתי בזמנו גם עם מנהל מחלקה אמר לי שהוא קיבל זיהום בגלל אישפוז ממושך ואמר שהביאו לו אנטיביוטיקב חזקה מאוד אבל כששאלתי מה יקרה עם לא יצליח הוא לא אמר כלום והתחמק מהשאלה ולא דיבר על הפיום.
הבעיה שהעבירו אותו לחדר עם עוד שתי חולים כששאלתי אותם למה הם אמרו שככה צריך.

לגבי העניין השני היה לו אוטם עבר שתי צינתורים בלב מאז היה לוקח קומוסין אך משהו כמו חודש כנראה לא לקח קומודין, היה לו לחץ דם ופרפר פרוזדורים. הרופאים שלחו אותו לצנתור אך דחה זאת. הרופאים בקופה לא ידעו עם לוקח או לא את התרופה...

תודה

לצפיה ב-'זיהום בהנשמה'
זיהום בהנשמה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2018 | 09:29
4
13
בוקר טוב,
אתחיל עם שאלתך השניה, אביך לא שתף פעולה עם הטיפול הרפואי שהומלץ ע"י קופ"ח משלא נטל את התרופות שהונחה ולא בצע את הצנטור שהומלץ לו, לפיכך, יהיה קשה לטעון לרשלנות רפואית של קופ"ח. כמובן, יש לבדוק מה הוסבר לו בנוגע לחשיבות הטיפול.
לשאלתך הראשונה, על פניו נראה כי אי ביצוע פיום והעדר ניסיונות גמילה, עלולים לגרום לזיהום ולעיתים יכול להקים עילת תביעה.השאלה היא מה היתה הסיבה לאי ביצוע פעולות אלה.
כדי לענות לעומק על שתי השאלות יש להזמין את התיק הרפואי ממנו ניתן יהיה ללמוד על המעקב הרפואי בקופ"ח ובמהלך האשפוז.
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
29/10/2018 | 10:24
3
27
תודה על התשובות ומצטער שאני שואל הרבה שאלות פשוט צריך לקבל הבהרה ואת העוזרת היחידה בעניין.
אני אסביר יותר ברור את המקרה.
לאחר שעבר למחלקה לאחר כמה ימים הרופאים גילו דלקת ריאות אמרו שיכול להיות לו דלקת ריאות כי ראו בצילום חלקית והיו לו הפרשות. רופא בא ואמר שהביא לו אנטיביוטיקה עם ייעוץ של רופא לזיהום פנים, ואמר שעם הטיפול לא יצליח אז יפסיקו עם האנטיביוקה ויקחו מנות דם כל כמה ימים כדי לדעת מהו סוג החיידק ואז יביאו טיפול אנטיביוטי מתאים, אמר גם שצריך לבצע פיום קנה בעתיד. אחר כך העובדת סוציאלית של המחלקה אמרה שצריך לבצע אבוטרופוס גוף דרך ביהמ”ש ,היא הביאה מסמכים לבקשת מינוי אבוטרופוס ועל הבקשה היה רשום שצריך לבצע לחולה פיום קנה במפורש, היא הביאה לנו את הבקשה הגשנו לבהמ”ש וקיבלנו מסמך מביהמ”ש(התקשרתי אליה כדי לשאול מה יקרה עם נסרב לאבוטרופוס והיא אמרה שלא משנה מה אם הפעולה היא דחופה אז הרופאים יעשו לא משנה מה)אבל בכל זאת הוצאנו את האבוטרופוס אך לא הגשנו אותו לרופאים/אחיות למרות שהיא אמרה שצריכים להגיש לאחראי במחלקה. אך לאחר כמה ימים בא אח מהמחלקה ולקח מאיתנו את הדף מביהמ”ש שמאשר שיש לאבי מנוי אבוטרופוס שהוצאנו מביהמ”ש והלך. כמובן שבמהלך שבועיים הרופאים אמרו שיצטרכו לעשות פיום כדי להגמיל אותו אך בפועל לא הביאו/שמו מולנו שום מסמך כדי לביצוע את הפעולה.
השאלה פה זה העם אנחנו היינו צריכים ללכת ולהגיד להם לעשות את הפיום או שהם היו צריכים לקרוא לנו ולשים את המסמכים מולנו כדי לבצע את הפיום כי הם ידעו שהמצב דחוף?
כי הבנתי שלא משנה מה הרופאים מחוייבים לעשות את הפעולה עם זה דחוף לחולה גם ללא אישור מאחראי של החולה(למרות שלא סירבנו לפעולה).

תודה לך.
לצפיה ב-'הנשמה מלאכותית'
הנשמה מלאכותית
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2018 | 11:20
2
15
ההחלטה לביצוע או אי ביצוע פעולה רפואית מסוימת היא נטו של הצוות הרפואי, ובפרט כשמדובר בטיפול מציל חיים. 

ככל והמשפחה מתנגדת לפעולה מסויימת (וכל עוד לא מונה אפוטרופוס) והחולה אינו מסוגל לקבל החלטות בעצמו, פונים לביהמ"ש לקבל צו אפוטרופסות, כך שגם אם הייתם מסכימים או מתנגדים לביצוע הפעולה, עדיין האחריות לביצועה מוטלת על ביה"ח.

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/10/2018 | 15:31
1
10
תודה על התשובה

הקטע שהעובדת סוציאלית הביאה מסמכים להגיש לביהמ”ש וכך עשינו. מינו לו אבוטרופוס את אמא שלי.
אך צוות הרפואי לא הביאו לה או לי(אני לא אבוטרובוס שלו אבל אמא כן)מסמכים לחתום לביצוע פעולה...גם בפועל לא היינו מסרבים עם היו מביאים לנו לחתום לביצוע פעולה

את חושבת שיש פה רשלנות מצידם עם כל מה שהסברתי פה מבלי לראות את המסמכים?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2018 | 20:37
9
על פניו נראה שכן, העניין הוא לא מינוי האפוטרופוס אלא על מתן טיפול רפואי סביר ומתאים בנסיבות העניין.
שיהיה בהצלחה 
לצפיה ב-'רשלנות רפואית '
רשלנות רפואית
31/10/2018 | 17:18
12
האם יש לו מחלות כרוניות נוספות שהשפיעו על מצבו עד שהגיע לאירוע מוחי ? 
לצפיה ב-'דחיית בקשת האם לטיפול בבנה'
דחיית בקשת האם לטיפול בבנה
22/10/2018 | 17:32
4
28
מדובר בבחור צעיר שקט ונחמד שסבל מבדידות.

לאחר שפוטר מעבודתו הפך למובטל עישן גראס והיה לו
קושי להרדם בלילות. האמא שלחה מכתב לפסיכיאטר מחוזי
התריעה על המצב הקשה של בנה ובקשה טיפול נפשי ושיקום
מקצועי. בתגובה, הפסיכיאטרית התקשרה אליה וכבר בשיחה
דחתה את הבקשה ואז האמא ביקשה שידבר עם הבן,
הוא הרגיש נימה של סירוב הדיבור שלה היה לא נעים וזה גרם
לו להגיד שהוא לא צריך. ואז היא השיבה בשלילה סופית.

לאחר חודש שהגיעו מים עד נפש, הוא פגע בעצמו ונפצע קשה.
מה הסיכויים לזכות בתביעה על רשלנות רפואית? תודה!
לצפיה ב-'ניסיון התאבדות'
ניסיון התאבדות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 23:18
3
22
שלום שרה,
חסר לי מידע רב, על מנת לבחון קיומה של רשלנות רפואית.
חשוב להבין מה המידע אשר הובא בפני הפסיכיאטר? האם התריעה על סיכון אובדנות? האם טופל בעבר? מה נאמר בשיחה הטלפונית? 
אלו פרטים מאוד חשובים שנדרשים לבחינת סוגיית הרשלנות.
לצפיה ב-'כן, זה מורכב וקשה לספר את הכל על רגל אחת'
כן, זה מורכב וקשה לספר את הכל על רגל אחת
23/10/2018 | 20:31
2
18
 היו אילוצים של מעברי דירות, הוא עבר בתי ספר ופנימיות וזה גרם לו לנזקים
נפשיים. בילדותו הוא היה במרפאה פסיאטרית אבל זה לא התפתח לקבלת
טיפול.
גם בצבא הערימו עליו קשיים ונתנו לו תפקיד שלא הלם את מצבו הפיזי עד
שהאם התקשרה לקו לחיילים ואולי זה מה שעזר לו לקבל תפקיד יותר נורמלי.

במכתב האמא סיפרה שהוא לא עובד לא ישן בלילות ומכור לגראס אבל היא
בעצמה לא האמינה שזה יגיע למצב כזה חמור.

שורה תחתונה הפסיכיאטרית לא התיחסה ברצינות לפניה הנואשת לקבלת
עזרה.

לצפיה ב-'התאבדות'
התאבדות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2018 | 08:50
1
16
שרה בוקר טוב,
על פניו, נראה שענית על השאלה.
אם האמא לא האמינה שמסוגל לפגוע בעצמו ולבטח לא התריעה על כך אלא רק שהוא לא ישן בלילה ומעשן גראס, אז קשה לצפות על סמך מידע זה שהרופאה ששוחחה איתו תצפה שינקוט בצעד כה דרסטי. ייתכן שאף הרופאה על סמך השיחה הטלפונית לא התרשמה כמו האם שיש סיכון לאובדנות.
כמובן שתשובה זו היא בבסתייגות ומבלי להכיר את מלוא הפרטים.
לבדיקה מעמיקה המלצתי לאם לפנות לעו"ד בתחום לבחינת התיק .
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום! '
שלום!
24/10/2018 | 17:35
12
התאבדות היא לא מילת המפתח כאן. יתכן שמרוב ייאוש הוא העמיד
את עצמו בסכנה ונגרמה לו תאונה.

בחור צעיר שפוטר מעבודה, בודד, מעשן גראס. ועוד פרטים שכתבה
לפסכיאטר המחוזי זה לא דבר פשוט שצריך לעבור עליו בשתיקה.

עובדה שבמרפאה פסיכיאטרית האם קיבלה ייעוץ לפנות לפסכיאטר
המחוזי  לשלוח מכתב ולהתריע על מצבו הנפשי החמור ותפקידם
לבדוק את הענין וזה היה חוסך למדינה את כל ההוצאות שיש עכשיו.

תודה בכל אופן על ההתייחסות ומקווים לטוב.

לצפיה ב-'לחברה שלי גילו סרטן מפושט, לאחר שנים שהיא טופלה '
לחברה שלי גילו סרטן מפושט, לאחר שנים שהיא טופלה
22/10/2018 | 09:40
1
14
בטיפולים המתאימים לסרטן גרורתי.
אני לא יכולה להפסיק לחשוב על כל השנים שעברו והטיפול הלא נכון שהיא קיבלה, עוגמת הנפש והטלטלה הגופנית והמנטלית שהיא ומשפחתה עברו. האם יש כאם מקום לתביעה או שלפעמים פשוט טועים באבחנה וזה חלק מהעניין?
לצפיה ב-'טעות באבחון'
טעות באבחון
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 10:01
11
בוקר טוב,
שיקול דעת רפואי מוטעה אינו רשלנות רפואית, אף אם בסופו של דבר הטיפול שניתן אינו יעיל. 
לעומת זאת, אבחנה שגויה ובעטיה מתן טיפול שאינו מתאים מהווה רשלנות רפואית ומקים עילת תביעה.
על פי המידע שהעלת בשאלת, לא ברור האם האבחנה היתה שגויה או שיקול הדעת בטיפול היה שגוי. 
האם תוכלי להרחיב בפרטים ? 
לצפיה ב-'עודף עורלה מברית מילה'
עודף עורלה מברית מילה
20/10/2018 | 11:21
1
14
שלום. בני בן 13 כיום. לאחר לידתו, עשינו לו ברית אצל רופא כירורג מומחה בתחום. שמנו לב, לאחר מספר ימים כי ישנו עודף עורלה שעוטף את הפין ונראה כאילו לא נימול. פנינו שוב לרופא, הוא טען שזה יסתדר ולא התייחס לכך ברצינות. לאחר מספר שנים, הפין המשיך להיות שקוע וחבוי בתוך העורלה והיה נראה ממש לא מפותח. פנינו לרופא הילדים, שגם אמר כי הילד שמנמן ולכן זה נראה ככה ושאני דואגת לשווא. כיום, כשהילד בן 13, פנינו לברור אצל אינדוקרינולוג שראה את העורלה ואמר שהילד כאילו לא נימול...האם יש עילה לתביעה בנושא רשלנות בנזקי גוף? עליי לציין, כי הברית הייתה חשובה לנו מאוד ואנחנו שרויים בעוגמת נפש רבה שכנראה נאלץ לערוך ניתוח תיקון בגיל כזה.
לצפיה ב-'עודף עורלה'
עודף עורלה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 08:35
10
שלום עינת,
לשם הגשת תביעת רשלנות רפואית יש צורך בשלושה מרכיבים: התרשלות, נזק וקשר סיבתי בין ההתרשלות לנזק. לעיתים, אף שלכאורה נראה כי יש נזק, לא בהכרח היתה התרשלות, שהובילה לנזק.
ההמלצה שלי היא לפנות לבדיקת אורולוג (ולא אנדוקרינולוג) על מנת שיבדוק את הילד ויבחן קיומה של רשלנות וכן צורך בניתוח מתקן (נזק). 
ככל ויעלה צורך כזה ניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות נגד המוהל (רופא כירורג) שבצע את הברית בצרוף חוות דעת אורולוגית.

לצפיה ב-'חוות דעת רפואית '
חוות דעת רפואית
16/10/2018 | 00:19
2
18
שלום,
בתביעה הגשתי חוות דעת רפואית לבימ"ש.
גם הנתבעת צריכה להגיש חוות דעת רפואית .
בפעם הראשונה התחמקה וגרמה לעיכוב של כחצי שנה בתהליך.
הדיון הבא מתקיים בחודש הבא והתאריך שעליה להגיש חוות דעת כבר עבר. 
אני חוששת שבכוונתה שוב להתחמק ווחוות הדעת שוב לא תוגש ושוב ייגרם עיכוב.
מה ניתן לעשות כדי שהנתבעת תגיש את חוות הדעת עד הדיון?
אציין שיש לי עורך דין אולם הוא כרגע טרוד בענין משפחתי ואינו פנוי לטפל.
אודה לכם אפילו באם זה לא בדיוק נושא הפורום.
בתודה,
ניבר
לצפיה ב-'הגשת חוות דעת רפואית ע"י הנתבעים '
הגשת חוות דעת רפואית ע"י הנתבעים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2018 | 08:45
1
9
בוקר טוב ניבר,
בעל דין הרוצה להוכיח עניין שברפואה חייב להגיש חוות דעת רפואית (תקנה 127 לתקנות סדר הדין האזרחי).
עריכת חוו"ד רפואית אורכת זמן לכל אחד מהצדדים.
אני מזכירה לך כמה זמן נדרש לך, כתובעת, לאסוף את החומר הרפואי, לאתר מומחה ולגבש חוו"ד.
כל עוד אין מדובר בדחיית דיון נוספת (יש לך עוד כחודש) אלא רק חלף המועד להגשת חווה"ד, זה סביר, והנתבעים יוכלו לבקש אורכה להגשת חווה"ד.
כמובן ככל והאורכה המבוקשת תוביל לדחיית הדיון, ניתן להתנגד ולנמק את ההתנגדות.
חשוב לזכור, כי הליך משפטי הוא הליך ארוך ומורכב, ולעיתים נדרש לצדדים (לא אחת גם לתובעים) זמן נוסף על הזמן שקצוב בתקנות או שקבע בימ"ש.
מקווה שהעניין יסתדר במהרה.
מירב 

לצפיה ב-'תודה רבה מירב'
תודה רבה מירב
16/10/2018 | 09:25
3
תודה רבה מירב!
לצפיה ב-'חווד רפואית באמצע המשפט'
חווד רפואית באמצע המשפט
07/10/2018 | 10:22
1
15
התחלתי משפט על תאונת שהשכן בנה ברשלנות והתקרה קרסה וגרמה לי לפציעה ולנכות
הגשתי תביעת נזקי גוף אך לא צירפתי חווד רפואית אלא רק הרישומים מהבית חולים של מקרה האסון האם עכשיו שכבר עברו 7 שנים אוכל לצרף החווד הרפואית התביעה עם הפרוטוקולים מבית החולים הגשתי בזמן
אודה לכם אפילו באם זה לא בדיוק נושא הפורום

לצפיה ב-'חוו"ד במהלך משפט'
חוו"ד במהלך משפט
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2018 | 11:23
16
בוקר טוב,
ניתן לצרף חוו"ד רפואית גם לאחר הגשת התביעה. אף אם חלפו 7 שנים מיום התאונה, ניתן להגיש חוות דעת בתנאי שאין בה הרחבת חזית, כלומר אינה מעלה טענות נוספות שלא הועלו במסגרת כתב התביעה המקורי ואינה משנה את עילת התביעה.
יחד עם זאת, חשוב לזכור, כי בימ"ש רשאי למנות מומחה מטעמו נוסף על חוות דעת הצדדים או כתחליף לאחד מהם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 13:37
20
שנה טובה ומתוקה, שנה של בריאות איתנה, שלווה ונחת

לצפיה ב-'טיפול מד"א'
טיפול מד"א
03/09/2018 | 13:58
1
31
היי, רשלנות רפואית יכולה להיות רלוונטית גם לטיפול מד"א? מדובר בהתנהלות לא בטיחותית אשר הובילה לנזק אצל המפונה.
שנה טובה,
עינת 
לצפיה ב-'רשלנות מד"א'
רשלנות מד"א
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 15:58
26
היי עינת,
כל גורם המעניק טיפול רפואי החורג מההתנהגות הסבירה והפרקטיקה המקובלת, ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית. 
כאשר מדובר באי שמירה על כללי בטיחות (אף כאשר מדובר במוסד רפואי) ניתן לתבוע בגין רשלנות אולם ניהול התביעה, מבחינת הוכחת הנזק והקשר הסיבתי זהים לרשלנות רפואית.

לצפיה ב-'שאלה מעט כללית'
שאלה מעט כללית
22/08/2018 | 13:06
1
32

מה שלומך עו"ד אשל? לפני פרוצדורה/הליך/ניתוח רפואי או מתן טיפול/תרופה, המון פעמים נהוג להזהיר את המטופל על תופעות לוואי או להמליץ לו למשל לא לשתות/לעשן פרק זמן מסוים. אלו לא דברים וודאים שחייבים אלא המלצות. אם הרופא שלי לא יידע אותי בכאלו דברים, אני יכול באופן מסודר להגיש תביעה? נגרם לי נזק מכיוון שלא ידעתי כיצד לנהוג לאחר הניתוחון שעברתי.
לצפיה ב-'מתן הנחיות טיפול'
מתן הנחיות טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2018 | 09:04
20

טרם ביצוע פרוצדורה ניתוחית או טיפול תרופתי, על הרופא המטפל לתת למטופל הנחיות טיפול מסודרות, עליהן יש להקפיד לפני הניתוח ולאחריו.
ישנן הנחיות אשר חייבות להינתן עבר לניתוח שכן, בהעדרן עלול להיגרם נזק למטופל, לדוגמא: הנחיה להפסקת עישון כשבועיים שלושה לפני ניתוח פלסטי, הנחיה לביצוע פיזיותרפיה לאחר ביצוע ניתוח לשחזור רצועה צולבת, הנחיה ללבישת חגורת בטן אחר ניתוח מתיחת בטן וכדומה.
אי מתן הנחיות אלה ע"י הרופא הטפל/ המנתח ואשר בעקבות כך נגרם למטופל נזק או שהטיפול הרפואי כשל, מהווה רשלנות רפואית ומקים עילת תביעה למטופל.
חשוב להבין מהי הפרוצדורה או הטיפול אותו עברת ומהן ההנחיות שנתנו לך.

לצפיה ב-'צלקת מכוערת כתוצאה מהוצאת שומה חשודה'
צלקת מכוערת כתוצאה מהוצאת שומה חשודה
26/07/2018 | 17:53
3
56
בהמלצת רופא עור בוצעה הסרה כירורגית של שומה חשודה ע"י כירורג פלסטי של הקופה. כמובן שהוחתמתי על טופס שאומר שאני מודע לכך שעלולה להיווצר צלקת מכוערת.

עם זאת, רק בדיעבד גיליתי שישנן טכניקות שונות לביצוע ביופסיה של שומה חשודה (punch, shave, saucerization) שמקטינות את הסיכוי להיווצרות צלקת מכוערת, אך למרבה הצער לא רופא העור ולא הפלסטיקאי לא הציגו בפני שום בחירה בנושא, הברירה שהם העמידו בפני הייתה רק להוציא את השומה בשלמותה או להותיר שומה חשודה כממארת ללא שום בדיקה, מה שכמובן לא הותיר בידי שום בחירה ממשית.

השאלה אם יש פה עילה לתביעה?
לצפיה ב-'צלקת מכוערת לאחר הוצאת שומה'
צלקת מכוערת לאחר הוצאת שומה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2018 | 10:03
2
34

רמי שלום,
חלק מחובת הגילוי המוטלת על הרופאים בבואם ליתן טיפול רפואי, הינו להסביר למטופל את הסיכונים והסיכויים ובין היתר להסביר למטופל על אופציות טיפוליות, על מנת שהמטופל יוכל לקבל הסכמה מדעת מושכלת וזאת בהתבסס על המידע שהונח בפניו.
כאשר לא מובאים בפני המטופל מלוא ההסברים הנחוצים לו, זוהי למעשה פגיעה באוטונומיה שלו להחליט על גופו המהווה ראש נזק עצמאי בגינו ניתן להגיש תביעה.
העובדה שחתמת על טופס הסכמה בה צויין שתיוותר צלקת מכוערת, אינה מבטלת את עילת התביעה שלך, אם חתמת על הטופס בלא שהבנת את תוכנו ולא הובא בפניך כאמור מלוא המידע הרלבנטי לביצוע הטיפול.
יחד עם זאת, יש לזכור כי ישנם נגעים, הממוקמים במקומות שונים בגוף, אשר להוצאתם קיימת רק אופציה ניתוחית אחת, ואף אם היו מובאות בפניך מלוא האופציות הקיימות, הרי שממילא היו נאלצים לבצע את הפעולה כפי שבוצעה.
האם ידוע לך מה היו ממצאי הבדיקה ההיסטולוגית של הנגע ?

לצפיה ב-'תוצאות הבדיקה היו שזו שומה שפירה (nevus)'
תוצאות הבדיקה היו שזו שומה שפירה (nevus)
28/07/2018 | 01:49
1
33
עוד אציין שהדרמטולוג הסתפק בבחינת השומה בעין בלתי מזוינת ולא בדרמוסקופיה (שממילא לא תועדה ברישום) וגם לא הציע אפשרות של מעקב מצולם אחר שינויים בשומה במקום לרוץ ולהוציא אותה במלואה. השומה הייתה קטנה ולא בולטת, יש לי צילומים ישנים שלה. השומה והצלקת הינה בחלק של הגוף שגלוי לעין בלבוש קיצי. כמו כן, להתרשמותי הלא מקצועית המיקום של השומה הוא כזה שניתן היה להעריך מראש שהיא בסיכון גבוה להיווצרות צלקת מכוערת, בשל קרבתה למפרק גדול ונוכחותה על אזור של העור שנוטה להתקפל ולהתמתח פעמים רבות במהלך היום.
לצפיה ב-'שומה שפירה'
שומה שפירה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 08:51
29
בוקר טוב רמי,
על מנת ליתן תשובה, יש להסתכל ברשומה הרפואית לראות מה היו השיקולים ומהלך המעקב שהובילו להוצאת הנבוס. 
שאלה חשובה לא פחות היא האם המידע אודות ההצטלקות שפרטת בשאלתך, היה ידוע לך במועד הניתוח ? 
לצפיה ב-'שחרור מוקדם מבית החולים'
שחרור מוקדם מבית החולים
23/07/2018 | 16:34
1
56
בעלי חלה במחלה ממארת, והיה מטופל בבית חולים. לאחר ניתוח מסובך להוצאת הגידול ושהייה של קרוב לחודש בבית החולים נמסר לנו ע"י הרופא המטפל שהוא כשיר לחזור הביתה. לפי ראות עיננו ואנחנו לא מבינים גדולים ראינו שהוא בקושי מתפקד ואיך אפשר כך לשלח הביתה. ניסינו לדבר על לב הרופא שיהיה עדיין תחת השגחה אך ללא הועיל.
 למחרת חזרתינו הביתה בעלי נפטר.
 האם יש עילה לתביעה לרשלנות רפואית ?
לצפיה ב-'שחרור מוקדם מבית חולים'
שחרור מוקדם מבית חולים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 23:52
39

ערב טוב,
ראשית משתתפת בצערך על מות בעלך.
לא תמיד בכוחם של הרופאים להאריך חיים מקום בו כבר מדובר במחלה מתקדמת, ויש לבחון כל מקרה לגופו.
על מנת שאוכל לענות לשאלתך חסר לי מידע נוסף. חשוב לדעת באיזה סוג סרטן חלה בעלך ז"ל. ישנם סוגי סרטן אשר בשלב האבחון כבר מדובר במחלה מתקדמת (למשל בלבלב), או שמדובר בסרטן אגרסיבי (למשל SCC בריאות) ואז כל שנותר לביה"ח הינו לטפל בסימפטומים בלבד, על מנת להקל על החולה בימיו האחרונים.
בהקשר זה, חשוב להבין האם מדובר בסרטן מפושט ? האם כבר היה פיזור גרורתי באיברים מרוחקים ? שאז הפרוגנוזה (סיכויי ההחלמה) פחות טובה ולכן לא בטוח שאשפוז היה בו כדי להאריך חיים.
שאלה לא פחות חשובה היא מה היה הגורם העיקרי לפטירה כפי שפורט בתעודת הפטירה ? האם בוצע PM (ניתוח שלאחר המוות) ? ייתכן שגורם הפטירה אינו קשור במיישרין למחלה הממארת ממנה סבל בעלך.
אשמח אם תוכלי להשיב לשאלות אלה, אשר יש בהן כדי לשפוך קצת יותר אור על המקרה.

לצפיה ב-'רשלנות שהובילה לקטיעת רגל ולמוות'
רשלנות שהובילה לקטיעת רגל ולמוות
17/07/2018 | 15:37
2
54
סבתא שלי סבלה במשך שנים מפצעים קשי ריפוי, ורק בשנה האחרונה לחייה נבדקה ע"י כ-10 רופאים, לרבות 4 רופאי עור. אף אחד מהם, והדבר מתועד ברישום הרפואי וגם אני נכחתי איתה בכל המפגשים והייתי עד לכך, לא טרח לבדוק לה דפקים פריפריים ברגליים, ולהפנות אותה למרפאת פצעים, לבדיקות כלי דם או לכירורג כלי דם. אף אחד מהרופאים לא ביצע רישום רפואי מלא, שניים מהם לא ביצעו שום רישום רפואי בכלל (רישיונו של אחד מהם הותלה בעבר).

בסופו של דבר כשמצבה הוסיף להידרדר, אני קבעתי לה על דעת עצמי תור דחוף לדופלר עורקי רגליים ולכירורג כלי דם והוצאתי הפניה מרופאת המשפחה שלה שלא פגשה אותה, אבל זה כבר היה מאוחר מדי, הפצעים ברגל היו גדולים ומזוהמים והתפתחו בה נמקים וגם צנתור דחוף לא עזר והיא עברה כריתה (אנחנו כן חתמנו על טופס ויתור על הרגל הכרותה) ונפטרה זמן קצר אחריה במהלך האשפוז (שגם הטיפול בו לא היה מיטבי ולאחר הפטירה הרופאים התאמצו מאוד למנוע ביצוע נתיחה שלאחר המוות, ויש לי תיעוד של הניסונות האלה).
לצפיה ב-'תיקון קטן לדברי'
תיקון קטן לדברי
17/07/2018 | 16:13
29
כתבתי קודם שרישיונו של אחד הרופאים היה מותלה בעבר, אבל מתברר שהוא עדיין מותלה כנראה כבר במשך שנים וגם בזמן שהרופא הזה בדק את סבתא רישיונו היה מותלה (הוא מפעיל אתר אינטרנט שבו הוא מפרסם את עצמו כרופא פעיל וכך הגעתי אליו).
לצפיה ב-'רשלנות שהובילה לכריתת רגל ולמוות'
רשלנות שהובילה לכריתת רגל ולמוות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 22:36
36
יוסי ערב טוב,
ראשית הצטערתי לשמוע על סבתך.
מצער לשמוע, שלעיתים רק עקשנות ומעורבות אקטיבית של המשפחה מביאה לטיפול ראוי ומתאים למטופל.
לצפיה ב-'2 רופאים, 2 דעות - רשלנות רפואית? '
2 רופאים, 2 דעות - רשלנות רפואית?
15/07/2018 | 11:00
1
38
היי, קורה לכולם אני בטוחה, האמת גם מעצבן
הלכתי לרופא המשפחה עם תלונות על כאב במפשעה... הוא ביקש שאדרג את הכאב 1-10, מישש, שאל שאלות, והמליץ לי על משחה שנועדה לכאבי שריר/פרקים/כאב פנימי אחר...
רופא הנשים שהלכתי אליו שבוע וחצי אחרי, אמר לי משהו חמור יותר ונתן לי הפניה להדיקה נוספת בביה"ח.
מה אני אמורה לעשות בקשר לרופא הראשון? האם זה לגיטימי בגלל שהוא רופא משפחה? האם אתם נוהגים ללכת לכמה רופאים כדי לבדוק כאב או דבר שמטריד אתכם? 

לצפיה ב-'רופא משפחה '
רופא משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 21:11
25

ערב טוב שירי,
רופא המשפחה לרוב הוא זה המבצע את האבחון הראשוני, בהיותו הגורם הראשון אליו פונה המטופל. על כן, רופא המשפחה נדרש לידע נרחב בתחום הרפואה ומוטלת עליו אחריות כבדה יותר מאשר על יתר הרופאים.  בתי המשפט נדרשו לשאלה זו בעבר, בקובעם כי על רופאי המשפחה להיות בעלי ניסיון וכישורים להגיע לאבחנה הנכונה ביותר.
השאלה החשובה היא, האם כתוצאה מאבחונו השגוי של רופא המשפחה נגרם לך נזק ?

על רשלנות של רופא משפחה תוכלי לקרוא בהרחבה בהודעות נבחרות. 

רפואה שלמה.
לצפיה ב-'הרגל הכרותה אבדה - רשלנות רפואית '
הרגל הכרותה אבדה - רשלנות רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 15:18
9
238
שלום לכולם,
רציתי לשתף אתכם בתיק רשלנות רפואית שנוהל ע"י משרדנו והסתיים לאחרונה בפשרה.

מדובר באשה חרדית כבת 80 אשר בשל סיבוך של מחלות רקע הוחלט לכרות את רגלה. נכדה של האישה מונה כאפוטרופוס אשר בהתאם לרצונה ואמונתה בקש לשמור את הרגל ובבוא העת לקבור את הרגל עם האישה, ולשם כך חתם על טופס ייפוי כח לקבורה מזוהה של האיברים. חשוב לציין שזהו טופס אשר נקבע בהנחיות של משרד הבריאות.
 במקרה כזה מסמנים את האיבר הקטוע והוא נשלח לקבורה (האיסוף נעשה אחת לחודש), ובבוא העת כאשר החולה נפטר, ניתן לזהות בקלות את האיבר ולצרפו לקברו של החולה.
כעבור שבועיים נפטרה החולה ואז נודע למשפחה כי לא ניתן לאתר את הרגל הקטועה וזאת בשל טעות שנעשתה עקב לחץ.
 המשפחה פנתה למשרדנו והוגשה תביעה לביהמ"ש  אשר הסתיימה בסופו של דבר בהסכם פשרה.

המקרה פורסם אתמול באתר YNET מצורף לינק

אתם מוזמנים לקרוא, לעלות שאלות, לשתף במקרים דומים אם קרו או סתם להגיב.

לצפיה ב-'חשבתי שחלק מהעניין של פשרה זה שאין פרסום'
חשבתי שחלק מהעניין של פשרה זה שאין פרסום
06/07/2018 | 08:10
7
60
ואילו כאן יש פרסום של שם בית החולים. קצת מוזר.

דבר שני , וחשוב לחדד - מדובר כאן אומנם בתביעה נגד בית חולים אבל אין כאן שום רשלנות רפואית. 
לא ברור לי מדוע הם תבעו, לא עלה בדעתם שזה אולי עונש מאלוהים?
לצפיה ב-'פשרה'
פשרה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 08:44
6
59
שלום ירון,
הרעיון בפשרה או לא לחסוך פרסום, אלא לחסוך את הצורך בהתדיינות ולסיים את הסיפור מחוץ לכתלי בימ"ש ובכך לחסוך זמן וכסף לצדדים ולבימ"ש.

שנית, חריגה מנהלים ברורים של משרד הבריאות, כאשר הנוהל מוכר וידוע היא רשלנות. וככל שנגרם למשפחה נזק, אף אם מדובר בנזק שאינו ממוני (פגיעה ברגשותיהם, פגיעה בכבוד המת)  - זהו ראש נזק עצמאי בגינו הינם רשאים לתבוע.
לצפיה ב-'אני יודע היטב מה זאת פשרה'
אני יודע היטב מה זאת פשרה
06/07/2018 | 09:48
5
64
והמטרה היא ממש לא לחסוך זמן לבית המשפט. את אף אחד מהצדדים זה לא מעניין.
מבחינת בית החולים פשרה היא בסך הכל קניית סיכון בדומה לתוכנית ביטוח. בית החולים מחליט לקנות סיכון כאשר הוא מעריך שיש לו סבירות ממשית להפסיד (כאשר התחשיב הוא אומדן הנזק/ תביעה X ההסתברות להפסיד). התובע מסכים לפשרה אם מבחינתו הוא חושב שהוא עלול לא לזכות, או שגם הוא די בטוח שיזכה הוא חושש שממילא הסכום שבית המשפט יפסוק לו קרוב (יחסית) לסכום הפשרה.
נהוג , כחלק מהסכם הפשרה, להשאיר את הפרטים חסויים. בתי חולים נוהגים לדרוש את זה כחלק מההסכם, כי בנוסף לנזק כספי שעלול להגרם להם כתוצאה מפסק דין , נגרם להם גם נזק למוניטין. 
לכן אני תמה שזה לא נעשה כאן. 
לגבי הנקודה השניה - אנשים תובעים על הרבה דברים, כולל עניינים של הסכמה מדעת, פגיעה באוטונומיה וכיוצא בזה. התביעות האלה מנוהלות תחת המטריה של תביעות רשלנות רפואית , אבל אין כאן שום רשלנות רפואית. כנ"ל המקרה הזה. 

ודבר אחרון - זה ביזיון לדעתי שניתן לתבוע על דברים כאלה  , אבל זה כבר מפני שאנו חיים במדינה עם חוקים פרימיטיביים.

לצפיה ב-'פשרה'
פשרה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 10:15
43
הדברים שאתה אומר נכונים לגבי חיסיון הסכם פשרה רק כאשר הדבר מצויין מפורשות בהסכם הפשרה, אבל לא כאשר מדובר בבי"ח של המדינה. רמב"ם הוא בי"ח של מדינת ישראל וענבל כחברה מבטחת אינה יכולה לדרוש חיסיון הסכם פשרה

לצפיה ב-'מסכים אתך, זו עבודת אלילים'
מסכים אתך, זו עבודת אלילים
06/07/2018 | 11:18
3
51
לשמור רגל כרותה לקבורה?
פשוט לא מובן.
וגם לא מדוע לקטוע כשהאישה בת 80 וכנראה ברור שסופה קרוב.
לצפיה ב-'זה לא משנה, זה רצונה. '
זה לא משנה, זה רצונה.
06/07/2018 | 12:31
2
43
בית חולים לא עמד בהבטחה למרות הקיום.
זה כל הסיפור.
לצפיה ב-'עדיין עבודת אלילים בלי קשר לזה שבית החולים פישל'
עדיין עבודת אלילים בלי קשר לזה שבית החולים פישל
06/07/2018 | 13:13
1
17
לצפיה ב-'כולם חזרו לימי הביניים'
כולם חזרו לימי הביניים
06/07/2018 | 16:48
43
הסנדלרים כרתו רגל למי שהאמינה .
לצפיה ב-'הציבור כולו משלם על תביעות כאלה'
הציבור כולו משלם על תביעות כאלה
07/07/2018 | 09:18
50
הרפואה ציבורית, עורכי הדין של בית חולים והכסף שמשולם למשפחה, הוא כסף שיוצא מהקופה הציבורית, מחירי הפרמייה לביטוח הצוותים הרפואיים מתייקרים עם כל תביעה- זה גם כסף ציבורי, והרפואה כולה תעלה יותר לציבור כולו כי הוא משלם על השטות הזו. ומשלם לא רק בכסף אלא גם בבריאות. 
בסופו של דבר כל תביעה קנטרנית כזו מייקרת את שירותי הרפואה לציבור כולו. 
לצפיה ב-'עבודת רופא ראשון'
עבודת רופא ראשון
04/07/2018 | 15:34
1
40

לפני כשנתיים עברתי עקירת שן + השתלת שלושה שתלים + הוספת חומר לעיבוי העצם + מבנים על השתלים וגשר .
עקב כאבים באזור השתלים הגעתי לרופא שיניים אחר שעל סמך צילום הסביר שהרופא שביצע את כל העבודה השאיר שארית של שורש מהשן שנעקרה ובצמוד לשורש שנשאר הושתל אחד השתלים.
בנוסף עלפי ההסבר של הרופא השני נראה שמבנה או הכתר (לא כל כך הבנתי) שיושב על אחד השתלים גדול יותר מהשתל עצמו ואינו המשכי לקוטר המבנה- מה שכפי הנראה גורם לדלקת חניכיים ובעקבותיה נסיגת עצם רצינית מסביב לאותו שתל ואותו מבנה .
יש לי ביקורת אצל הרופא הראשון שביצע את העבודה מלכתחילה.
השאלה היא האם  הרופא שביצע את העבודה עשה עבודה רשלנית (ההיגיון אומר שכן) ?
שאלה נוספת – מה הזכויות שלי במקרה כזה? פיצוי כספי? עבודה חוזרת ללא תשלום?
האם יש כתובת שניתן לפנות אליה ולצורך תלונה או ברור ?
אשמח להדרכה.

לצפיה ב-'טיפול שיניים רשלני'
טיפול שיניים רשלני
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 15:46
21

לשאלת הרשלנות, יש צורך בחוות דעת רפואית לשם השוואה בין צילומי השיניים לפני ההשתלות, לאחריהן וכן לצילומים עדכניים. כמובן שיש להזמין את התיק הרפואי לבדוק מהן הפעולות שבוצעו במהלך כל טיפול וטיפול.
בעניין זכויותיך, במידה ואתה סומך על הרופא אשר בצע את העבודה "הרשלנית", שיבצע תיקון נכון וכנדרש, על חשבונו, והרופא מסכים לכך, אז זהו פתרון שמצוין לשניכם.
הבעיה היא, שאם הרופא התרשל בעבר או שעבד באופן שאינו מקצועי, לא הייתי ממליצה לשוב אליו לתיקון גם בלא תשלום.
האופציה העומדת בפניך היא לפנות לעורך דין המומחה בתחום, שיסייע לך, במידת האפשר לסיים את העניין מחוץ לכתלי בית משפט, וככל והדבר אינו אפשרי, האופציה העומדת בפניך היא הגשת תביעה.
אני ממליצה לא לפנות במיישרין לרופא/חברת הביטוח של הרופא להשגת פשרה. לרוב התוצאה טובה לחברת הביטוח של הרופא ופחות טובה למטופל.
הרבה בריאות.

לצפיה ב-'רשלנות וטרינרית'
רשלנות וטרינרית
04/07/2018 | 14:19
1
33
האם חלים עליה כללים דומים לרשלנות רפואית?
לצפיה ב-'רשלנות וטרינרית'
רשלנות וטרינרית
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 15:10
29
היי שמוליק.
תקנה 127 לתקנות סדר הדין האזרחי קובעת כי בעל דין הטוען לעניין שברפואה עליו להגיש חוות דעת רפואית מטעמו. היות וגם בעניין וטרינרי מדובר בעניין רפואי, הרי שבדומה לרשלנות רפואית רגילה, גם כאן יידרש התובע להציג חוות דעת רפואית (וטרינרית) מטעמו.
חשוב לזכור כי גם בעניין רשלנות וטרינרית בדומה לרשלנות רפואית יצטרך התובע להוכיח שלושה מרכיבים: התרשלות, נזק וקשר סיבתי בין ההתרשלות לנזק. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'המקרה שלי'
המקרה שלי
02/07/2018 | 16:57
8
76

שלום מירב,
אני בת 25  יש לי ילדה בת שנה וחצי בריאה ב"ה.
לפני כחודשיים ילדתי בן  שמוגדר כחולה CP
אתאר לך את המקרה  : אני בעלת RH-  ובעלי RH+
כמובן שהרופא  ידע  על כך  אך טען שכשם שהלידה הראשונה היתה תקינה אין סיבה שגם הלידה השניה לא תהיה כך.
הילד נולד עם צהבת מאד חזקה  והוחלט להחליף לו את הדם. החלפה אחת לא הצליחה ואז נדרשנו להחלפה שניה.
בהחלפה זו פגעו בילד ואז הודיעו לי שמן הסתם הילד יהיה בעל נכות שלא ידוע מה יהיה הקף גודלה עד כמה הוא יהיה נזקק לאחרים  ובכלל.שלא לאמר שלא היה רופא ילדים במקום למרות שידעו שאולי משהו יקרה
 האם אני יכולה לתבוע את הרופא ובית החולים על הזלזלול שלהם בהערכה שייצא ילד בריא ? ועל זאתש פגעו בו והפך לנכה CP?
אשמח מאד לתשובתך

לצפיה ב-'החלפת דם צהבת ילודים '
החלפת דם צהבת ילודים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 20:58
7
59
שלום אמא 
איגוד הניאונטולוגים בישראל קבע הנחיות והמלצות בנוגע למעקב וטיפול בצהבת הילוד. ההנחיות קובעות כי במצבים של היפרבילירובינמיה (כלומר רמת בילירובין מעל 25 ) יש לבצע החלפת דם ביחידה לטיפול נמרץ ע"י רופא מנוסה בפעולה זו.  החלפת הדם תתבצע מיד כאשר מופיעים סמנים ראשוניים לנזק נוירולוגי, וזאת על מנת למנוע נזק בלתי הפיך ליילוד.
האם ידוע לך מה היתה רמת הבילירובין כאשר הוחלט על החלפת הדם ? 
שאלה נוספת, האם במהלך ההריון סביב שבוע 28 קיבלת חיסון Anti D? 

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/07/2018 | 16:10
6
44
לא ידוע לי מה היתה רמת הביליורובין
ולגבי חיסון anti D אכן קיבלתי בשבוע 28 וגם מי לאחר הלידה
לצפיה ב-'צהבת ילודים'
צהבת ילודים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 16:18
5
34
היי,
הדרך הטובה ביותר ללמוד על התנהלות הצוות והאינדיקציות להחלפת הדם, היא מעיון מעמיק בתיק הרפואי. 

האם הצוות הרפואי הסביר לכם מדוע פעולה זו נדרשת ? מי הגורם המבצע ואופן ביצועה ?
לצפיה ב-'תיק רפואי'
תיק רפואי
04/07/2018 | 11:57
4
35

האם ניתן לבקש את התיק הרפואי? והאם אין כסת"ח בתיק רפואי?
הצוות לא הסביר רק אמר שהיות וההחלפה הראשונה לא הצליחה נידרש להחלפת דם נוספת
הגורם המבצע היה אחות ורופא מבית החולים

לצפיה ב-'תיק רפואי'
תיק רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2018 | 14:17
3
27
היי,
ההמלצה שלי היא להזמין את התיק באמצעות עוה"ד שייצג אותך בתביעת הרשלנות. עוה"ד העוסקים בתחום יודעים במדוייק מה להזמין ולרוב ההתייחסות של המוסדות הרפואיים שונה כאשר עורך הדין מזמין.

הרשומה הרפואית אמורה לשקף את מהלך הטיפול ולכן לרוב מדובר במסמכים אותנטים, אשר לרוב גם נכתבים און ליין. מעבר לכך, מדובר במסמך משפטי לכל דבר ועניין.
לצפיה ב-'כדי להזמין תיק אין צורך בעו"ד'
כדי להזמין תיק אין צורך בעו"ד
06/07/2018 | 08:13
2
30
כל אחד יכול לבצע את זה על ידי פניה למחלקת רשומות רפואיות של בית החולים ותשלום אגרה סמלית.
מה שאת אומרת לגבי התייחסות המוסדות הרפואיים חסר בסיס. הם פשוט צריכים לבקש את כל סיכום התיק הרפואי. 
לצפיה ב-'הזמנת תיק רפואי '
הזמנת תיק רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 08:54
1
24
רפי שלום,
כמובן שניתן להזמין את התיק הרפואי ואף לקבל אותו תמורת תשלום אגרה, אולם עו"ד העוסק בתחום יודע לכוון לאיזה חומר להזמין מעבר לאותו סיכום רפואי. לדוגמא: ישנם מצבים בהם יש צורך להזמין אשפוזים קודמים, צילומי הדמיה קודמים לשם השוואה, בדיקות מעבדה וכדומה. לעיתים אף יש צורך בהזמנת תיק קופ"ח (מעקב הריון, מעקב רופא משפחה).

לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
06/07/2018 | 10:07
33
מדובר בתינוק שרק נולד , לא רלוונטי כל מה שאת כותבת על אשפוזים קודמים ובדיקות דימות (אין מונח כזה צילומי הדמיה - הדמיה היא סימולציה , ועד כאן רגע של עברית).
היא יכולה להתחיל לבד מהזמנת התיק וקריאת חומר מהאינטרט , למשל מהקישור המצורף
לפני שהיא כבר קובעת פגישות עם עו"ד ומוציאה כסף.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מירב אשל בוגרת תואר שני (LLM) במשפטים מאוניברסיטת חיפה עם התמחות בתחום משפט ובריאות. כמו כן מירב בעלת תואר BA נוסף בקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר א
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מירב אשל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו