לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2243022,430 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 1/12-7/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 1/12-7/12
01/12/2019 | 00:08
3
19
לצפיה ב-'קו 9 לכיוון הטייסים - ראיתי כזה שכתוב עליו נווה חן - האם זאת'
קו 9 לכיוון הטייסים - ראיתי כזה שכתוב עליו נווה חן - האם זאת
04/12/2019 | 20:12
2
113
חלופה או אותו מסלול?‎ (קו 9 של דן) סתם סקרנית

חוץ מזה מצרפת תמונה עדכנית של 551 מטרופולין בפ"ת כי היה כאן דיון בשאלה האם הוא רכב בינעירוני
לצפיה ב-'לקו 9 דן אין חלופות. רדינג-טייסים'
לקו 9 דן אין חלופות. רדינג-טייסים
04/12/2019 | 20:24
1
93
פשוט עוד מקרה של שילוט יעד סגנון נסיעה טובה שבת שלום, כאשר לתחנה יש כמה שמות ובכריזה של דן לא תמיד משתמשים רק בפינת הרחובות
לצפיה ב-' אז זה גם ל"נווה חן" (לא הכרתי את השם הזה)'
אז זה גם ל"נווה חן" (לא הכרתי את השם הזה)
04/12/2019 | 20:38
82
מצרפת עוד תמונה אחת של אותו 551 רכב בינעירוני
לצפיה ב-'בעיה מרגיזה עם הרב קו בתשלום חופשי יומי '
בעיה מרגיזה עם הרב קו בתשלום חופשי יומי
06/12/2019 | 12:49
4
82
לאחרונה שמתי לב באוטובוסים של אגד במרכז הארץ שכאשר אני עושה חופשי יומי ומעביר אותו אצל הנהג אם יש לי ערך צבור  ברב קו אוטומטית הנסיעה יורדת לי מהערך צבור ולא מהחופשי יומי, ואז צריך לשבור את הראש עם הנהג שיבטל את הנסיעה  וב 50% מהמקרים הוא לא מצליח אז התרגלתי לפני שאני מעביר את הכרטיס לומר לנהג אבל גם כאן זה לא ממש עוזר כי כאשר הנהג מכניס את הכרטיס ויורד לי מיד מערך צבור ואז תגובת הנהג היא: או לא עשיתה חופשי יומי או לך ותחליף כרטיס יש בו בעיה.
יש לציין שהלכתי לבדוק את הכרטיס שלי והוא אכן תקין...
האם גם לכם זה קורה? 
לצפיה ב-'באיזה קווים? איזה חופשי יומי?'
באיזה קווים? איזה חופשי יומי?
06/12/2019 | 18:47
1
41
ובאיזה איזור?
לצפיה ב-'אזור המרכז חופשי יומי רגיל '
אזור המרכז חופשי יומי רגיל
06/12/2019 | 19:44
17
לצפיה ב-'הפתרון שלי'
הפתרון שלי
07/12/2019 | 10:56
1
24
שני רבקוים.
אחד(אנונימי)  לערך צבור, ואחד(שמי) לחוזים תקופתיים בלבד.
אבל  אין לי הנחות מיוחדות.
אולי זכאים יכולים לעשות במקביל רב קו אחד באגד ואחד ברכבת, אינני יודעת.

לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהפה זה בדיוק מה שעשיתי '
הוצאת לי את המילים מהפה זה בדיוק מה שעשיתי
07/12/2019 | 12:42
11
אבל השאלה היא למה זה צריך להיות ככה?
למה זה לא יכול לעבוד כמו שצריך אנחנו עוד מעט ב 2020
לצפיה ב-' תביעה נגד נשר, מוניות השירות ירושלים - נתב"ג '
תביעה נגד נשר, מוניות השירות ירושלים - נתב"ג
05/12/2019 | 12:51
4
169
http://mynetjerusalem.co.il/mobile/חדשות/תביעת-ענק-נגד-מוניות-נשר-לא-מפעילה-מוקד-טלפוני-לא-עומדת-בתדירות-הנסיעות-לנתב-ג-420867/19

לפי הנאמר נשר אינה עומדת לא בתנאי הרישיון ולא בפרסומיה שלה.

נשר היא מונופול ברמת המחיר שלה בשעות מוקדמות ומאוחרות וכן בשבתות וחגים. המוניות כוללות אזור גדול למזוודות וציוד והן מציעות איסוף מבתי הלקוחות דרך סיבוב איסוף בירושלים ומשם הישר לנתב"ג. לפני קו 485 וקו הרכבת נתב"ג ירושלים שנפתחו בשנים האחרונות נשר היתה הקישור הכמעט תח"צי היחיד בין ירושלים ונתב"ג וככזו נסעתי בה פעמים רבות במהלך השנים. לפני כמה חודשים התפרסמה כתבה על תיירת שהזמינה מונית נשר לנתב"ג ממקום שהותה באזור מחנה יהודה ונתקעה ללא מענה טלפוני וללא מונית. לפי התביעה מדובר בבעיה שיטתית.

לצפיה ב-'יו אני כל כך שמח שהם אוכלים חרא עכשיו עם פתיחת קו הרכבת'
יו אני כל כך שמח שהם אוכלים חרא עכשיו עם פתיחת קו הרכבת
06/12/2019 | 00:21
1
119
הלוואי והחברה הזו תפשוט רגל.
שרות תת רמה עם נהגים ערסים תת רמה שחושבים שהנוסעים עובדים אצלם וחייבים להם משהו.

אה ו... היי. שנים שלא ביקרתי. סתם קפצתי לביקור, לראות אם אתם עוד פה. 
לצפיה ב-'ברוך השב, כבוד הרב!'
ברוך השב, כבוד הרב!
06/12/2019 | 18:45
15
לצפיה ב-'אכן שירות גרוע, מנתב"ג עוד יחסית נוח אם יש נוסעים'
אכן שירות גרוע, מנתב"ג עוד יחסית נוח אם יש נוסעים
06/12/2019 | 08:54
86
כמתקשרים אליהם לאיסוף הם לא עונים, פעם נסעתי באוטובוס וחיכיתי 5 שעות בנמל כי מוניות נשר לא ענו לי. גם לעוד נוסעים זה קרה.
הפעלת 485 והרכבת לא שיפרו את השירות.
לצפיה ב-'ללא ספק שירות גרוע, חבל שמשרד התחבורה לא מתערב מיוזמתו'
ללא ספק שירות גרוע, חבל שמשרד התחבורה לא מתערב מיוזמתו
06/12/2019 | 17:58
44
אני מבין שהם אמורים לצאת מנתב״ג לאחר זמן מסוים גם אם המונית לא מלאה, אבל אני לא חושב שאוכפים את זה. המצב כרגע הוא שלמי שנוחת בסופ״ש אין אפשרות לקחת שירות מיניבוס לירושלים שיוצא בשעות ידועות ובמחירים סבירים. כנ״ל כמובן גם כשמדובר בנסיעה מירושלים לנתב״ג.
לצפיה ב-'מתברר שרכבת ישראל השביתה את ה-WiFi בקרונות ובתחנות'
מתברר שרכבת ישראל השביתה את ה-WiFi בקרונות ובתחנות
03/12/2019 | 12:05
29
281
ב"תוכנית חיסכון" נרעשו מאוד, אבל זו באמת לא מציאה גדולה... גם ככה לא השתמשתי בו כי הוא בקושי עבד. ברכבת צודקים שכיום חבילות הגלישה הסלולריות גדולות וזולות, ונראה לי סביר שלא ישקיעו בזה, שיתמקדו במה שחשוב (ועם הגלישה נסתדר).
לצפיה ב-'זה אינטרנט סלולרי על WiFi אבל טוב כגיבוי'
זה אינטרנט סלולרי על WiFi אבל טוב כגיבוי
03/12/2019 | 17:34
20
189
אין לאמצעי התחבורה השונים חיבור קסם לרשת שאינו סלולרי. אם יש חיבור אינטרנט סלולרי פרטי זה עדיף אבל יש מצבים כמו תייר שרק הגיע לארץ ולא קנה סים מקומי בחנות עצמאית או נוסע עם טאבלט ללא סים שתלויים בחיבורי WiFi ציבוריים.

אישית ביוני 2018 השתמשתי בWiFi הציבורי בנתב"ג וברכבת כדי להיות בקשר אחרי ההגעה ובזמן הנסיעה. היתרון למי שמגיע לארץ ללא סים מקומי הוא שאפשר לתאם הקפצה או לבדוק תחבורה משלימה בזמן הנסיעה ברכבת מנתב"ג. השבתת החיבור ברכבת קוטעת את הקישוריות ביציאה מנתב"ג.

מאז ביטול דמי הנדידה בתוך אירופה הטריק של החברות האירופאיות הוא "להציע" מחוץ לאיחוד חבילה יומית מתגלגלת, כ 5£/€ ליום לכל תקופת הביקור. בהשוואה לסים מקומי החבילה משתלמת אולי למי שמבקר בארץ ל3-4 ימים ולא יבצע שיחות מקומיות. אי אפשר להשתמש בחיבור הזר לכמה דקות ולשכוח ממנו כי חייבים לאשר את החבילה שתקפה לכל ימי הביקור.

אם השאלה היתה על יצירת WiFi ברכבת היה אפשר לשאול מדוע צריך לתת שירות חדש, אבל השאלה היא על הפסקת שירות קיים שיש לו מקבילות במקומות אחרים ויש מי שתלויים בו.

לצפיה ב-'יש עמדת מודיעין למידע על תח"ץ, וטלפון בשקל לתיאומים'
יש עמדת מודיעין למידע על תח"ץ, וטלפון בשקל לתיאומים
03/12/2019 | 18:57
4
114
האינטרנט בנתבג רק הופך את התהליך ליותר נוח.
לצפיה ב-'לפני הסים המקומי זה הרבה יותר משקל'
לפני הסים המקומי זה הרבה יותר משקל
03/12/2019 | 20:15
3
97
המידע מנתב"ג יכול להשתנות לפני שיורדים בתחנת היעד, בין אם האיחור הוא באשמת הרכבת (ואז יתכן שצריך לעדכן את ההקפצה אם ישנה) או האוטובוס המשלים.

בדקתי והחברה הסלולרית שלי הציעה לי חבילה ב£6 ליום עם כמות מידע במגבייטים שהיא בדיחה. הסים המקומי עלה לי חצי או שליש ממה ששימוש של שבוע פלוס היה עולה ונתן לי עשרות גיגה ומאות או אלפי דקות ומסרונים מקומיים כלולים.

אני מאמין בעיקרון של Value for money ומוציא כספים על דברים ששווים זאת בעיניי.
לצפיה ב-'דברתי על עמדת המודיעין בנתב"ג וטלפון ציבורי שעולה שקל'
דברתי על עמדת המודיעין בנתב"ג וטלפון ציבורי שעולה שקל
03/12/2019 | 22:06
2
68
העמדה בחינם ואפילו 5 שיחות טלפון זולות בהרבה ביחס לעלות הטיול.
לצפיה ב-'לא רלבנטי אם המידע משתנה בזמן הנסיעה.'
לא רלבנטי אם המידע משתנה בזמן הנסיעה.
04/12/2019 | 12:33
1
46
אם הרכבת מאחרת מכל סיבה שהיא אז מה שמבררים בנתב"ג משתנה.

דוגמה קונקרטית: בשתי תחנות רעננה יש חורי לו"ז של רבע שעה באוטובוס המשלים. אם הרכבת מתעכבת ויש עליה ויפי אפשר לברר בקלות באיזו תחנה האוטובוס המשלים יצריך המתנה של 15 דקות ובאיזו הוא יצריך 5. המידע הכי מדוייק מנתב"ג לא יתעדכן אחרי שהתחלת את הנסיעה. אם מארחיי ברעננה היו נוהגים יתכן שהייתי מבקש מהם להקפיץ אותי מתחנות רעננה או הרצליה, אם הרכבת היתה מאחרת הייתי יכול לעדכן אותם בוואטסאפ בעלות אפסית תוך כדי נסיעה כדי שלא יקדימו וימתינו לשווא.

אם אני מתכוון לקנות סים מקומי אין לי סיבה לבזבז זמן על קניית כרטיס לטלפונים ציבוריים, מה גם שלפי הכתבה הבאה ב the marker  https://www.themarker.com/advertising/.premium-MAG... עיריית ת"א מתכוונת להסיר אותם וכך גם עיריות אחרות באזור המרכז ומצבם כיום הוא שרובם אינם תקינים. אעמוד בתור למשהו שישרת אותי שבוע-שבועיים, לא בחור כיסוי של שעה-שעתיים שממילא אין מכשירים כאלו על הרכבת.
לצפיה ב-'דברתי לתיירים באופן כללי, לא למי שמחפש איך לחסוך חצי שעה במע'
דברתי לתיירים באופן כללי, לא למי שמחפש איך לחסוך חצי שעה במע
05/12/2019 | 08:07
30
כשאני נוסע ליעד חדש חשוב לי לדעת איך מגיעים ליעד ולא האם קו 366 פחות טוב משילוב של 388 רכבת והחלפה. לזה מודיעין מספיק טוב.
לצפיה ב-'כמאמר האמרה, "קבצנים לא יכולים להיות בררנים"... יש מה שיש'
כמאמר האמרה, "קבצנים לא יכולים להיות בררנים"... יש מה שיש
04/12/2019 | 12:27
14
78
וכשאין אז אין, מה לעשות? הרכבת צריכה לספק שירותי הסעה ולהתמקד בהם, היא לא מחויבת לספק שירותי אינטרנט חינם. העובדה שהשירות (היה) קיים לא משנה, מאחר שלא מדובר בהשקעה חד-פעמית אלא נדרשים תחזוקה ושדרוג, וכשאין עודף תקציב מקצצים במה שאפשר (ואפשר). בלאו הכי השירות די קרטע ומניסיוני הוא היה משענת קנה רצוץ... כל עוד הרכבת תספק שירותי הסעה טובים ואמינים – דיינו.

אבל יש כיום חלופה נוחה, פשוטה ולא יקרה שזמינה לכולם (כן, גם לתיירים) ולכן גם אין צורך לטרוח. בדיוק כפי שהטלפונים הציבוריים נעלמו מהנוף כי כבר אין בהם צורך, אין באמת סיבה שהרכבת תשקיע ב-WiFi לציבור, גם אם לתיירים זה נחמד שיש להם גיבוי ועוד בחינם. תמיד נחמד לקבל שירותים בחינם, אבל זה לא צריך להיות השיקול של הרכבת.

מי שמעוניין בשיחות ואינטרנט מרגע הנחיתה יכול לקנות סים זר מראש, זו לא בעיה; עשינו זאת בטיסות לחו"ל. כשהיינו בסופ"ש קצר בפריז חשבתי שנסתדר עם סים אחד ואני מקסימום "אקושש" קצת WiFi ציבורי פה ושם. זה היה מאוד לא נוח והקשה עליי, בדיעבד הצטערתי שכך בחרתי. היה עדיף לשלם עוד קצת וליהנות מאינטרנט זמין כמו שצריך.
לצפיה ב-'וכרגיל- חבל שהמדינה לא טורחת לעזור לתיירים:'
וכרגיל- חבל שהמדינה לא טורחת לעזור לתיירים:
05/12/2019 | 00:45
13
60
אפשר לדאוג לכרטיסי sim במחירים סבירים בנתב"ג, ואפשר למקם מכונות אוטומטיות למכירת כרטיסי sim ושטויות אחרות בתחנות הרכבת.
לצפיה ב-'נו באמת... שתטרח יותר לעזור לאזרחים. התיירים יסתדרו'
נו באמת... שתטרח יותר לעזור לאזרחים. התיירים יסתדרו
05/12/2019 | 01:11
2
48
לא מתפקידה של המדינה "לדאוג לכרטיסי sim במחירים סבירים בנתב"ג". המדינה דאגה שתהיה תחרות בשוק הסלולר, ומכאן ואילך כל תייר יעשה את שיקוליו ואת שיעורי הבית שלו, בדיוק כפי שאנחנו עשינו לפני טיולים בחו"ל.
לצפיה ב-'אם תצטרפו לאזור הנדידה האירופאי זה יעזור לכולם.'
אם תצטרפו לאזור הנדידה האירופאי זה יעזור לכולם.
05/12/2019 | 04:16
1
66
ב28 מדינות האיחוד האירופאי ובמספר מדינות נוספות עם הסכמים עם האיחוד אין דמי נדידה כשעוברים ממדינה למדינה. אם ישראל תצטרף לזה (יש לה הסכמים רבים עם האיחוד כמו הסכמי סחר חופשי ושמיים פתוחים) אז גם אזרחי ישראל יהנו מהחבילות הקיימות שלהם בכל אירופה ללא גביית דמי נדידה. כך המדינה יכולה לעזור לאזרחיה ולמבקרים בה כפי שעשתה עם תחום הטיסות הזולות.

כל תחום התקשורת כיום ממוחשב וכשחברי הפרלמנט האירופאי מכל האיחוד שיושבים בבריסל שאלו למה הם צריכים לשלם דמי נדידה גבוהים החברות לא יכלו לתת תשובות מספקות, אז דמי הנדידה בתוך האיחוד הורדו בהדרגה עד שבוטלו. חברות הסלולר נאלצו להודות שלא עולה להם יותר לחבר טלפון במצב ניוד לרשת או לספק לו שירותים כלשהם. בעידן הדיגיטלי זה לא שונה מהותית מסקייפ או וואטסאפ.
לצפיה ב-'בהחלט רעיון טוב'
בהחלט רעיון טוב
05/12/2019 | 13:01
39
חברות הסלולר הישראליות מרוויחות באופן חזירי מחבילות החו"ל (שזה כמובן מסבסד את מחירי הרצפה שהן נאלצות לתת עקב התחרות לחבילות בארץ).
הוזלת חבילות אלה היא בהחלט מטרה שפוליטיקאים נחושים יכולים לעמוד מאחוריה ואז כולם ירוויחו, גם ישראלים וגם תיירים.

לצפיה ב-'האם המדינה גם צריכה לספק נייר טואלט שחלילה לא ישכחו לנגב?'
האם המדינה גם צריכה לספק נייר טואלט שחלילה לא ישכחו לנגב?
05/12/2019 | 14:03
9
48
מה זה קשור למדינה בכלל?
הדבר היחיד שהמדינה צריכה לעשות, זה להפסיק לדחוף את האף שלה לכל מקום.
שתיתן לחברות הסלולר (ובעצם לכל עסק מכל סוג) לפתוח סניף בנתב"ג ומהר מאוד תראה שגם ללא המדינה, יהיו מכונות כאלה (אם זה משתלם וזה כנראה משתלם).

לצפיה ב-'המדינה דורשת מאפיינים כמו וויפי ושקעי USB ממתמודדים במכרזים'
המדינה דורשת מאפיינים כמו וויפי ושקעי USB ממתמודדים במכרזים
05/12/2019 | 21:35
1
45
תפקידה של המדינה אינו לספק נייר טואלט אלא לדרוש שמי שפותח שירותים ציבוריים ינקה אותם מספר פעמים ביום וידאג שיהיה שם נייר טואלט.

אמנם מבחינתך עסק צריך להיות חופשי להציע בור מתקופת צ'ארלס דיקנס, אבל רובנו מעדיפים שהמדינה תגן על האף שלנו.
לצפיה ב-'אם יש ביקוש לשרותים מימי דיקנס, למה לא?'
אם יש ביקוש לשרותים מימי דיקנס, למה לא?
05/12/2019 | 22:13
39
ואולי המדינה מחר גם תכניס רגולציות על כמות הגזים שאנחנו פולטים בשרותים, כי זה גורם להתחממות הגלובאלית, גם תהיה בעד?
או שזה נוגע רק לעניין הוויפי והUSB?
עוד רגע גם תספר לי שיש לנו USB וWIFI כי המדינה בחוכמתה האינסופית המציאה אותם?
תן לי לנחש, גם שרותי הWC המדינה המציאה?
מצטער, אבל אתה לא ממש משכנע

לצפיה ב-'אתה פשוט טועה- כרגיל.'
אתה פשוט טועה- כרגיל.
05/12/2019 | 21:54
6
38
המצב כיום הוא תוצאה של העובדה שרש"ת משכירה חנויות בנתב"ג למרבה במחיר. לכן חנויות מציעות לשלם שכירות מאוד גבוהה, וכדי לכסות אותה מוכרות מוצרים במחירים גבוהים- והן יודעים שיהיה מי שיקנה כי מדובר בלקוחות שבויים. אז רש"ת מרוויחה עוד כמה גרושים, והמדינה מקבלת תיירים פחות מרוצים.
לא טענתי שהמדינה צריכה לספק משהו. כל מה שהיא צריכה לעשות זה לדאוג שהמכרזים יהיו או לפי מחיר קבוע מראש למוצרים ושיזכה מי שיציע לשלם הכי הרבה עבור שכירות, או לפי מחיר קבוע עבור שכירות- ושיזכה מי שיציע את המחיר הכי נמוך עבור סל מוצרים קבוע מראש.
לצפיה ב-'צר לי, אבל לא השכתנעתי שזה תפקידה של המדינה.'
צר לי, אבל לא השכתנעתי שזה תפקידה של המדינה.
05/12/2019 | 22:08
5
30
אם מדובר בשרות שכל כך נחוץ עבור התיירים, אז בוודאי שגם עם מחירי השכירות הגבוהים, תהיה חברה שתרצה לספק שרות כזה, כי היא תוכל להרוויח בגלל כמות התיירים שכל כך רוצים את זה.
זה הרי הכל עניין של הצע וביקוש.
אם תיירים כל כך רוצים סים בשדה התעופה, אז הם גם יהיו מוכנים לשלם קצת אקסטרה, בשביל להשיג אותו.
אם הם לא באמת כל כך רוצים, אז למה שהמדינה תממן את זה (זה מה שאתה מציע בכך שמדינה תסבסד עלויות השכירות עבור עסק כזה).
אני יכול להבין שהמדינה צריכה לספק שרותי תחבורה ראויים משדה תעופה (תשתיות לאומיות), אבל אתה באמת נתפס לקטנות.
איפה זה נעצר?
באותה מידה, אתה יכול להגיד שתיירים לא מרוצים, כי בתי מלון מאוד יקרים בארץ, אז אולי נסבסד גם את זה?
ומה עם עלות האוכל במסעדות?
עם עלות המוניות?
אולי גם מדריכי טיולים צריך לסבסד?
אתה מבין שלא תוכל לספק שום הסבר רציונלי למה לסבסד שכירת חנות כזאת בנתב"ג כן, ומוניות משדה תעופה ושאר הדברים לא?
הרי זה הכל עניין של "הרגשה" אצלך שתייירם יהיו מרוצים?

לצפיה ב-'נראה שרש"ת יצרה עיוות מחירים.'
נראה שרש"ת יצרה עיוות מחירים.
06/12/2019 | 03:00
30
בביקור ב18 קניתי סים של 019 בחנות עצמאית בעיר כי זה היה הדיל המשתלם ביותר בחנות. בביקור ב19 לא קניתי את סים התיירים היקר שהוא הסים היחיד ש 019 מוכרת בחנות שלה בנתב"ג וכמוני רבים מדלגים על החנות הזו שאיננה עמוסה במיוחד. אם הם היו מציעים את מלוא המבחר (כולל סים התיירים היקר שאולי שימושי למי שצריך לעשות שיחות קוליות) אז היו להם יותר לקוחות כי כל צרכן אחראי שעושה טיפה סקר שוק (אפילו ברמה של לבדוק טריפ אדוויזר) יודע שהחנות הזו אינה משתלמת. אנחנו בעידן הווב 2.0 ותיירים יודעים מתי מופעלת נגדם אפליית מחירים.

בביקור הבא יקנסו אותי אם אשתמש בפלאפון בעת נהיגה (מארחיי רוצים טיול באתרי טבע) אז אישית אין לי צורך ממשי בסים בין נתב"ג לביתם (אצור קשר ואברר תנועה בוויפי של נתב"ג).
לצפיה ב-'יש עיקרון שנקרא "עלות תועלת".'
יש עיקרון שנקרא "עלות תועלת".
06/12/2019 | 15:06
3
23
לדוגמה, נניח למען הדיון שסים בנתב"ג עולה 100 ש"ח ובחוץ הוא עולה 50 ש"ח. אז אם המדינה תסבסד כל סים בנתב"ג ב-50 ש"ח- אז היא הרוויחה אלפי תיירים מרוצים שמעכשיו לא ירגישו שדופקים אותם. לעומת זאת, לסבסד את הלינה של כל תייר ב-50 ש"ח לכל אורך הביקור שלו זאת תוספת זניחה שהוא כמעט ולא ירגיש. כמובן שאין שום סיכוי שמדובר בסבסוד של 50%- לעניות דעתי קיצוץ של המחיר למה שנהוג מחוץ לנתב"ג אמנם יוריד את הרווח לכל מוצר אבל יגדיל בהרבה את נפח המכירות.
לגבי מוניות- גם המחיר שלהן מפוקח, לטוב ולרע.
ולגבי למה זה הגיוני לסבסד שכירות כזאת- לא מדובר על המצאה שלי. במכרזים האחרונים לבתי קפה בנתב"ג המדינה הכניסה כחלק מהמכרז חובה למכור מוצרים מסויימים במחירים קבועים מראש ונמוכים בכ-50% מהמחירים שהיו קודם לכן, אחרי שאנשים התלוננו באופן קבוע על המחירים המנופחים של מזון ושתייה בנתב"ג. ההבדל הוא שממחירי הקפה בנתב"ג סבלו בעיקר ישראלים, שיודעים להתלונן והם באמת לקוחות שבויים. תייר שמרגיש שדופקים אותו פעם אחר פעם- פשוט לא יחזור.
לצפיה ב-'אבל גם אם נחשב לפי עלות תועלת, אנחנו צריכים להוכיח את התועלת'
אבל גם אם נחשב לפי עלות תועלת, אנחנו צריכים להוכיח את התועלת
06/12/2019 | 15:34
1
16
בשביל העלות, צריך להראות שבאמת צריכים את המדינה וזה לא יכול לקרות רק בעזרת כוחות השוק.
בצד העלות, תוסיף את החשש התמידי משחיתות (מכרז תפור למקורב של איזה שר או סתם קרוב משפחה של פקיד ממשלתי שבאופן פלא, יקבל את המכרז הזה).
חוץ מזה, איך שלא תסתכל, סבסוד של חברות הסלולאר (שכולנו יודעים מי מחזיק בבעלות עליהם) זה לא דבר "סקסי" למכור לציבור וגם שם יש חשש לשחיתות מובנית.

אחרי שעשית את זה, אתה צריך גם להראות את התועלת, כלמור שאכן הצעד הזה יגרום לעלייה בכמות התיירים, או יותר טוב בעלייה של הכנסות מתיירות.
ואפילו עוד יותר טוב ביצירת מקומות עבודה נוספים בענף התיירות.
כי בסופו של דבר, המטרה של התערבות המדינה, צריכה להיות לא בשביל אגו, או רצון להיות "חברתי", אלה בשביל לגרום ליותר אנשים למצוא תעסוקה בסקטור הפרטי ולפתור את המדינה (כלומר את משלמי המיסים) לדאוג לפרנסתם.
אני מצטער, אבל הקשר הזה נראה לי קלוש למדי וכזה שלא ממש מצדיק התערבות של המדינה.

לגבי מוניות, אתה יודע טוב מאוד, מה אני חושב על הענף הזה (יש לי מילה אחת בשבילך והיא "אובר").
כמובן אני לגמרי בעד כשהמדינה יוצרת אלטרנטיבה ראוייה למוניות בכך שבנתה רכבת (בקרוב חשמלית) שתשרת את התיירים ותיתן להם אופציה נוחה להגיע גם לירושלים וגם לתל אביב תוך חצי שעה עד שעה וגם בעלות מינימלית.
לעניין פיקוח המחירים, גם שם המדינה מתערבת כי יש עיוות שהיא בעצמה יצרה.
ואני אפילו לא מדבר על שחיתות (אם נאמר בכנות, מוניות זה תחום שבו נוכלות ועבריינות חוגגים ולמדינה יש חלק לא מבוטל בכך).
אז לא, המחיר מפוקח זה לא לטוב, זה בוודאי לרע.

לגבי המסעדות ומחירי הקפה בנתב"ג והתערבות המדינה, לא חשבת על ראיון מבריק, פשוט לאפשר תחרות חופשית ולהפחית רגולציה?
אם תתן לכל בעל פיצוציה, (אני מגזים אבל שהיה) לפתוח סניף בנתב"ג גם המחירים ירדו.
נדמה לי שזה די ברור.
על זה יש בדיחה סובייטית ידועה, שצעירי המפלגה (הקומוניסטית)  הם גיבורים, כי הם יודעים היטב איך לייצר בעיות שעליהם הם אחרי זה יודעים להתגבר בגבורה רבה.
מדינת ישראל מזכירה לי את צעירי המפלגה הקומוניסטית האלה

לצפיה ב-'אין לי כוח להתווכח איתך.'
אין לי כוח להתווכח איתך.
06/12/2019 | 23:43
11
אתה כותב שטויות ולא מבין דבר בנושא. המקרה המדובר לא רלוונטי לשוק חופשי כי אי אפשר לתת לכל דורש לבנות עוד חנויות בנתב"ג ובוודאי שאי אפשר לתת לכל דורש לבנות שדה תעופה חדש. הדיבורים שלך על שחיתות לא רלוונטיים כי גם היום מוציאים מכרזים להפעלת חנויות בנתב"ג לפי תנאים שרש"ת קובעת. לא הצעתי בשום שלב לסבסד חברות סלולאר- ההשפעה היחידה של מה שהצעתי זה שרש"ת תרוויח פחות מהשכרת החנויות הרלוונטיות ובתמורה המפעיל ימכור את המוצר הרלוונטי בזול יותר.
ובזה סיימתי. אתה מוזמן לרשום עוד 500 שורות על כמה אתה אוהב את אובר, זה כבר נהיה מגוחך.
לצפיה ב-'ממממ לא. התיירים לא ידעו שהמדינה סבסדה אותם ב-50 ש"ח'
ממממ לא. התיירים לא ידעו שהמדינה סבסדה אותם ב-50 ש"ח
07/12/2019 | 13:33
1
וגם אם כן, הם יראו בזה מובן מאליו. הקטע של "ירגישו שדופקים אותם" לא רלוונטי; בכל מקום בעולם ידוע שקהל שבוי משלם יותר, זה ממש לא משהו אופייני לישראל. התיירים לא יפסיקו לבוא כי זה לא שבמדינות אחרות הם נהנים ממחירי רצפה בנמלי התעופה (ובשלל אזורי תיירות אחרים) ורק פורשים לפניהם את השטיח האדום. תייר נבון מכין שיעורי בית ובודק מראש מה משתלם לו ולא בא בטענות למדינה שהוא מבקר בה.
לצפיה ב-'חבל, באמת היה חסר לי, '
חבל, באמת היה חסר לי,
03/12/2019 | 18:56
126
גולש אך ורק בטאבלט עם WIFI.
לצפיה ב-'לגבי האינטרנט הסלולארי'
לגבי האינטרנט הסלולארי
04/12/2019 | 07:37
6
112
יש הרבה מקומות שבהם הרכבת עוברת ושם הקליטה חלשה מאוד (ולא שמישה), ולא לדבר על זה שבמנהרות כמובן אין קליטה בכלל (שזו לא אשמת הרכבת).

לעומת זאת, באוטובוס יש קליטה טובה מאוד ב- 99% מהזמן.
לצפיה ב-'האמת שגם במנהרות אפשר לארגן קליטה וזה אפילו לא כל כך קשה.'
האמת שגם במנהרות אפשר לארגן קליטה וזה אפילו לא כל כך קשה.
05/12/2019 | 22:16
5
46
יש וויפי במטרו המוסקוואי למשל.
פשוט מתקינים כמה משדרים בתוך המנהרה, מחברים ביניהים בסיב אופטי ומחברים אותם באותו סיב, למגדל שידור הקרוב.
עניין של רצון של הספקי שרות.

לצפיה ב-'קליטה אלחוטית במנהרות רכבת ארוכות'
קליטה אלחוטית במנהרות רכבת ארוכות
06/12/2019 | 01:27
4
45
מסופקת באמצעות כבל leaky feeder שמשמש כאנטנה

לצפיה ב-'לא בשביל יישומים שצריכים פס רחב כמו אינטרנט אלחוטי או 3G 4G'
לא בשביל יישומים שצריכים פס רחב כמו אינטרנט אלחוטי או 3G 4G
06/12/2019 | 08:05
3
29
בשביל אלה, צריך להתקין תחנות בסיס בתוך המנהרות.

לצפיה ב-'אלו שני דברים שונים.'
אלו שני דברים שונים.
06/12/2019 | 14:16
2
30
תחנות בסיס נחוצות בכל מקרה. כאן מדובר על האנטנה שמשדרת את האות האלחוטי שהיא בעצם כבל שנמתח לאורך המנהרה.
לצפיה ב-'כן אני מכיר את הראיון.'
כן אני מכיר את הראיון.
06/12/2019 | 15:02
1
25
לא נראה לי שזה שימושי לטכנולוגיות כמו וויפי ואותות של תקושרת סלולארית.
האנטנה שלך צריכה להתאים באורך שלה, לתדר שאתה רוצה לשדר.
אני חושב שהכבל החשוף די ארוך, אז הוא לא יכול לשדר בתדרים גבוהים.

לצפיה ב-'לא.'
לא.
06/12/2019 | 20:44
22
זה יכול, ומשמש כל מיני מערכות תקשורת. דוגמא:

לא מדובר בכבל רגיל אלא בכבל מיוחד שנקרא גם radiating cable או leaky coax

אורך של כל מקטע של כבל כזה הוא מאות מטרים

לצפיה ב-'מה עושים הצהובים על הפסים?'
מה עושים הצהובים על הפסים?
06/12/2019 | 06:56
1
140
לצפיה ב-'https://en.wikipedia.org/wiki/Balise'
https://en.wikipedia.org/wiki/Balise
06/12/2019 | 16:10
60
לצפיה ב-'קו אוטובוס חדש, קו 520, מבית שמש לבתי החולים בירושלים'
קו אוטובוס חדש, קו 520, מבית שמש לבתי החולים בירושלים
05/12/2019 | 15:44
2
130
לצפיה ב-'כבר חודשיים אני מחכה וגוגל עוד לא מעודכן'
כבר חודשיים אני מחכה וגוגל עוד לא מעודכן
05/12/2019 | 19:01
1
88
הידיעה הזאת פורסמה לפני כחודשיים ומאז אני בודק בתכון נסיעה בגוגל אך עדיין אין שום עדכון על תחילת הפעלת הקו.

לצפיה ב-'גם בתגובות לפוסט שהעירייה פרסמה נשאלה השאלה הזאת'
גם בתגובות לפוסט שהעירייה פרסמה נשאלה השאלה הזאת
05/12/2019 | 22:07
67
ואין תשובה מהעירייה
לצפיה ב-'דילמת הקו האדום: לדלג על בני ברק או לאחר בפתיחת הקו'
דילמת הקו האדום: לדלג על בני ברק או לאחר בפתיחת הקו
02/12/2019 | 16:04
38
280
https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.8...

לא קראתי את כל הכתבה כי אין לי מנוי, אבל הכוונה ברורה.
בעיניי זו לא דילמה בכלל, לדלג, ברור שלדלג. לא בגלל שמדובר בבני ברק , אלא כי עדיף שהקו יפעל חלקית בזמן, מאשר יפעל באופן מלא באיחור. בדיוק כמו שהיה עם הקו המחושמל ירושלים תל אביב.

הקו האדום של הרכבת בגוש דן יפעל מסחרית רק במארס 2022, לכל המוקדם ■ הסיבה: עיכוב בעבודות ואיחור בהקמת תחנות בן־גוריון ואהרונוביץ' בבני ברק ■ חברת הבקרה על הפרויקט ממליצה להפעיל את הקו תחילה באופן חלקי, אך התנגדות פוליטית עשויה לסכל זאת
הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן יוכל להתחיל לעבוד בשירות סדיר בתוך פחות משנתיים, אם ידלג בחודשי הפעלתו הראשונים על תחנות המתוכננות בבני ברק. אם לא ידלג עליהן, יתעכב בחצי שנה לפחות. כך עולה מדו"ח שהציגה איג׳יס (egis), חברת הבקרה הממונה מטעם הממשלה לעקוב אחר הפרויקט. החברה הציגה את מצבת התקדמות העבודות ואת המלצותיה להמשך הביצוע, בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בהשתתפות דרגים מקצועיים ממשרדי האוצר והתחבורה. במפגש השתתפו גם נציגים מחברת נת״ע המקימה את הפרויקט.

לצפיה ב-'סתם ניסיון לתת נופך פוליטי לשיקול תשתיתי'
סתם ניסיון לתת נופך פוליטי לשיקול תשתיתי
02/12/2019 | 18:09
4
162
פתיחתן או אי פתיחתן של אהרונוביץ'-בן גוריון היא נטו מתוך שיקול "האם התשתית מוכנה" ולא משיקול בני ברק או לא בני ברק.

להבנתי- העיכוב גם לא נובע מענייני "עבודה בשבת" אלא ב"אי-עמידה בלוחות הזמנים"- משהו שבוודאי קורה.
לצפיה ב-'טוב, נסיונות החבלה של עיריית ב"ב בוודאי לא עזרו ללו"ז.'
טוב, נסיונות החבלה של עיריית ב"ב בוודאי לא עזרו ללו"ז.
02/12/2019 | 18:43
3
59
לצפיה ב-'בפועל התוצאה של אותן הפרעות היתה זניחה עד לא קיימת.'
בפועל התוצאה של אותן הפרעות היתה זניחה עד לא קיימת.
03/12/2019 | 08:04
2
104
זה כנראה הפריע לעובדים באותם נקודות הזמן (במיוחד הקטע עם נסיון לנתק את המים), אבל על הלו"ז הכולל כנראה לא השפיע.
צריך לזכור שהיו גם קשיים אובייקטיבים בחלק המזרחי של המנהרות שגרמו לעיכובים גם כן.

לצפיה ב-'איזה קשיים אובייקטיבים היו?'
איזה קשיים אובייקטיבים היו?
04/12/2019 | 14:54
1
24
לצפיה ב-'היו מספר בולענים שנפערו בקירבת האתרים.'
היו מספר בולענים שנפערו בקירבת האתרים.
04/12/2019 | 19:26
53
ממה שזכור לי,  היה צורך לעצור את העבודות לזמן מה בעקבות אותם בולענים.
נדמה לי שגם קצב התקדמות החפירה בחלק המזרחי היה איטי יותר מבמערבי.
נזכיר שגם הצ'אמבר  נמצא במקטע המזרחי והוא היה בנתיב הקריטי של עבודות החפירה.
העבודות על התחנות "הבעייתיות" ובמיוחד על תחנת בן גוריון גם התחילו טיפה אחרי תחילת העבודה על תחנות במקטע המערבי.
כל אלו תרמו לכך שעבודות המנהור בקטע המזרחי הסתיימו חודשים אחרי קטע המערבי.
חוץ מזה, מבחינת כמות החפירה, אין הבדל משמעותי בין תחנת קרליבך (שהיא ללא קשר תסתיים כשנה אחרי) לבין תחנת בן גוריון.
אז נכון שיש בקרליבך יותר עבודות הבנייה וסיבוך הנדסי (גם בגלל שזה יותר מפלסים וגם בגלל המעבר לכלי רכב, אבל עד לכל אלה, זה לא מפתיע שתחנת בן גוריון ותחנת קרליבך נמצאות בערך באותו מצב (שלא מאפשר סיום העבודות בזמן).

לצפיה ב-'אני מסכים, אבל לא לגמרי סגור לגבי תחנת אהרונובויץ''
אני מסכים, אבל לא לגמרי סגור לגבי תחנת אהרונובויץ'
02/12/2019 | 21:11
135
תחנת בן גוריון אכן הכי מפגרת מכל התחנות, בגלל גודלה וגם בגלל הצורך לפנות את ראשי מכונות הTBM.
בגדול, גם אם יפסחו בהתחלה על שתי התחנות, זה לא כזה נורא, עם הפתיחה בהן תתרחש בעוד כמה חודשים.
חשוב מאוד לפתוח את הקו בהקדם, כי לא משנה באיזו מתכונת תיפתח, יהיו הרבה בעיות בהפעלה בחודשים הראשונים ואולי אפילו עדיף אם היתה נפתחת במתכונת מצומצמת, כך שיהיה יותר קל לצוותים המפעילים ללמוד את הבעיות עם מערכת שהיא טיפה פשוטה יותר.
אני לא יודע על "בעיות פוליטיות", זה נראה לי סתם נסיון ניגוח זול על ידי העיתונאים.
בכלל לא ידוע מה יהיה המצב הפוליטי בעוד שנתיים, גם לא בטוח איך החרדים יתייחסו למערכת החדשה.
והכי מצחיק, לפחות תחנת בן גוריון בכלל לא תשרת את הציבור החרדי כקהל עיקרי, כי אם הקהל הרחב  של יוממים בכל המגדלים של BBC.
כנראה שעיתונאי לא ממש סגור על מיקום של התחנה כי בני ברק מבחינתו אי שם מעבר להרי החושך
לצפיה ב-'הכתבה'
הכתבה
03/12/2019 | 07:04
6
170
דילמה ברכבת הקלה: לדלג על בני ברק - או לאחר בחצי שנה
הקו האדום של הרכבת בגוש דן יפעל מסחרית רק במארס 2022, לכל המוקדם ■ הסיבה: עיכוב בעבודות ואיחור בהקמת תחנות בן־גוריון ואהרונוביץ' בבני ברק ■ חברת הבקרה על הפרויקט ממליצה להפעיל את הקו תחילה באופן חלקי, אך התנגדות פוליטית עשויה לסכל זאת
הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן יוכל להתחיל לעבוד בשירות סדיר בתוך פחות משנתיים, אם ידלג בחודשי הפעלתו הראשונים על תחנות המתוכננות בבני ברק. אם לא ידלג עליהן, יתעכב בחצי שנה לפחות. כך עולה מדו"ח שהציגה איג׳יס (egis), חברת הבקרה הממונה מטעם הממשלה לעקוב אחר הפרויקט. החברה הציגה את מצבת התקדמות העבודות ואת המלצותיה להמשך הביצוע, בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בהשתתפות דרגים מקצועיים ממשרדי האוצר והתחבורה. במפגש השתתפו גם נציגים מחברת נת״ע המקימה את הפרויקט.
זו הפעם היחידה בשנים האחרונות שבה נחשף דו"ח של egis. זאת, לאחר שמשרדי התחבורה והאוצר, כמו גם חברת נת"ע, סירבו עד כה לפרסם את דו"חות הבקרה — והשיבו בשלילה גם לבקשות שהוגשו לפי חוק חופש המידע.
את האינדיקציה הרשמית היחידה לגבי מצב הפרויקט סיפק עד כה מבקר המדינה הקודם, יוסף שפירא. בדו"ח שפירסם לפני שנה נטען כי מועד הפעלת הפרויקט עלול להידחות בשנה — עד לסוף 2022 — בגלל עיכוב משמעותי באחת התחנות.
בנת"ע שקלו דילוג על בני ברק — אבל ויתרו
מדו"ח egis שהגיע לידי TheMarker עולה כי קצב העבודה ברוב התחנות התת־קרקעיות של הקו האדום הוא 60%–90% מהרצוי — שמשמעותו דחייה של עד שלושה חודשים במועד סיום העבודות. מדובר בדחייה סבירה יחסית למיזמי תשתית בסדר גודל כזה וכפי הנראה, היא לא תוביל לדחיית מועד ההפעלה שהובטח (נובמבר 2021).
הקו האדום של הרכבת הקלה ייסע במסלול זהה לקו אוטובוס מספר 1 שמפעילה כיום חברת דן: נסיעה בצירים הראשיים של המטרופולין, בין פתח תקוה לבת ים, דרך בני ברק, רמת גן ותל אביב, וישרת יותר מ–200 אלף נוסעים ביום. בדרום תל אביב הרכבת תרד למנהרות תת־קרקעיות ותעבור בעשר תחנות שבנייתן היא המרכיב ההנדסי המסובך ביותר בפרויקט.
כריית המנהרות הסתיימה בקיץ האחרון, וכעת נותר להשלים את בניית התחנות התת־קרקעיות — תחנות אלנבי, קרליבך, יהודית, שאול המלך וארלוזורוב בתל אביב; אבא הלל וביאליק ברמת גן; גשר אם המושבות, בן גוריון ואהרונוביץ׳ בבני ברק.
לפי דו״ח חברת הבקרה, בשמונה מתוך עשר התחנות התת־קרקעיות הושלמה בניית השלד של חלל התחנה ואף החלו עבודות הגמר של הקבלנים, והן צפויות להיות מוכנות באפריל־מאי 2021 לכל המאוחר. מנגד, בתחנות אהרונוביץ' ובן גוריון שבבני ברק, בניית השלד הפנימי עדיין בעיצומה וצפויה להסתיים רק בסתיו 2021. השלמת עבודות הגמר בתחנות אלה צפויה בדצמבר 2021.
בפגישה בשבוע שעבר טענו נציגי נת״ע כי ניתן לסיים גם את שתי התחנות המדוברות בבני ברק במסגרת לוח הזמנים המקורי של הפרויקט, ולהפעיל את הקו במלואו במועד — ואולם הדו״ח של חברת הבקרה כלל הצעה להפעיל את הקו האדום בלי התחנות שבבני ברק כדי לא לעכב את הקו כולו. כלומר, המלצת חברת הבקרה היא שהקו האדום יתחיל לפעול כשהוא נוסע מקצה לקצה, בלי לעצור בשתי התחנות המאחרות. הן יצטרפו לשירות כשבנייתן תסתיים, בדומה לדילוג על תחנת קרליבך בתל אביב עד לסיום העבודות בה.
{תמונה 1}
בעיריית בני ברק העבירו ל–TheMarker פרוטוקול של ישיבה במטה הדיור מיולי האחרון, שבה התנגד ראש העירייה, אברהם רובינשטיין, לאפשרות של ניתוק — גם זמני — של מרחב בני ברק מהקו האדום. "התוודענו לכוונה של נת"ע להפעיל את הקו האדום כאשר התחנות העיקריות בעיר בני ברק יפעלו במתכונת של 'רכבת חולפת', ללא העלאה והורדה של נוסעים. לא יעלה על הדעת שמרחב בני ברק ינותק מהקו, גם לא באופן זמני", אמר רובינשטיין בדיון.
על כך השיב לו ראש נת"ע דאז, יהודה בר־און: "...כל תחנות הקו האדום יפעלו באופן מלא במקביל עם העלאה והורדה של נוסעים, ללא יוצא מן הכלל. הפתרון של 'רכבת חולפת' נוגע רק לתקופה של טרום הפעלת הקו ולצורך ביצוע פעולות הדרושות לשם הפעלת הקו והכשרת התחנות". פירוש הדבר הוא כי גם בנת"ע שקלו דילוג על תחנות בני ברק כדי לא לעכב את שאר הקו, אך ההצעה נדחתה.
העיכוב בעבודות בתחנות בני ברק לא נולד יש מאין: לפני כשנה, כשעבודות כריית המנהרות הגיעו לתחום השיפוט של בני ברק, יזמה העירייה מאבק ציבורי כדי למנוע כרייה בשבתות. לשם כך עתרה העירייה לבתי משפט, עודדה הפגנות המוניות וחסימת צירי תנועה. בשיא המחאה, ביצעה העירייה ניתוקי מים וחשמל יזומים לאתרי העבודות של תחנות הרכבת הקלה בשטחה, באופן שהקשה על הקבלנים ושיבש את לוח הזמנים.
בימים אלה עוסקים בנת״ע בהליך גיוס של הנהלה החדשה. המנכ"ל הקודם, יהודה בר־און, התפטר בעקבות חילוקי דעות ומשבר אמון מתוקשר עם יו"ר הדירקטוריון, רם בלינקוב. אחרי התפטרות בר־און, נטשו את החברה בזה אחר זה בעלי תפקידים בכירים ובהם המשנה למנכ״ל, סמנכ״ל המשאבים, היועצת המשפטית, סמנכ״ל התכנון והדוברת.
גליק, המנכ״ל החדש, נכנס לתפקידו לפני זמן קצר ונחשב איש אמונו של שר התחבורה. בתפקידו הקודם, שימש גליק מנכ״ל עיריית ראשון לציון, ואין לו רקע מקצועי קודם בתחום התשתיות.
אופטימיות זהירה וסיכונים חדשים
בחודש שעבר הגיעו לישראל הקרונות הראשונים שישמשו את הקו האדום, ובימים הקרובים יתחילו נסיעות מבחן במנהרות, על המסילות שכבר הונחו בתוכן. הנחת המסילות בתוואי העל־קרקעי מתקדמת אף היא, לצד הקמת התשתית הנלווית.
{תמונה 2 : הפגנה בבני ברק נגד עבודות הרכבת הקלה בשבת, באוגוסט 2018 | צילום: עופר וקנין}
המסילות המתקדמות ביותר הן באזור בת ים: 42% ממסילת כ״ט בנובמבר הושלמו, וכן 25% מהמסילות ברחוב רוטשילד, ו–16% מהמסילות בשדרות העצמאות. העיכוב הגדול ביותר הוא באזור יוספטל שבו בוצעו רק 11% מהמסילה.
הצבת המסילות במנהרות מחכה לשלב האחרון שהוא יציקת שכבת הבטון השנייה. עד כה הונחו 28% מהמסילות התת קרקעיות, ולפיכך האיחור בהנחתן מסתכם בין חודשיים לחמישה חודשים, אך לפי חברת הבקרה הוא אינו מעכב את הפעלת הקו ואף מאפשר ניסויים בהרצת קרונות בקטעים מהמסילות. הנחת המסילות במקטע המזרחי לאורך פתח תקוה צפויה להתחיל בינואר 2020 במקטע שבין בני ברק לרחוב היצירה בפתח תקוה, ובאפריל במקטע שמחבר לתחנת הקצה בפתח תקוה.
אם יתקבלו המלצות חברת הבקרה, נסיעות ההרצה של הקו האדום יוכלו להתחיל בראשית אוגוסט, יימשכו שלושה חודשים ויאפשרו את פתיחת הקו לשירות סדיר בסוף אוקטובר 2021 — בלי בני ברק.
העבודות על הקו האדום החלו באוגוסט 2015, ומאז התריעה חברת הבקרה על עיכובים בשלבים שונים של התקדמותן. העיכובים נחשפו בדו״ח מבקר המדינה שפורסם בשנה שעברה וניבא דחייה של שנה לפחות בפתיחת הקו האדום, בגלל עיכוב באחת התחנות בקו.
{תמונה 3 : רם בלינקוב, יו"ר דירקטוריון נת"ע | צילום: דודו בכר}
מקורות בענף טענו כי מדובר בתחנת קרליבך, אחת מארבע התחנות שבאחריות דניה סיבוס. מדובר בתחנה מורכבת לביצוע, שאליה צפוי להתחבר קו נוסף של הרכבת הקלה בעתיד, הקו הירוק. עלות ההקמה של תחנה זו בלבד נאמדת ביותר מחצי מיליארד שקל.
מורכבות הביצוע נובעת מכך שהתחנה תהיה בנויה בארבע שכבות — הקו האדום יעבור במפלס התחתון; מעליו יעבור הקו הירוק שיחצה את התוואי; מעל שניהם יהיה מעבר משוקע ברחובות קרליבך ולינקולן; ומעליהם — כביש.
מקור המעורב בפרויקט הרכבת הקלה טוען כי העבודות בתחנת קרליבך מתעכבות משום שנתיבי תחבורה ציבורית (נת"צ) שעברו בשטחה המשיכו להיות פתוחים לנסיעת אוטובוסים במשך שנה לאחר המועד שבו היו אמורים להיסגר לטובת העבודות. המשך פעילות הנת"צים בלם את התקדמות העבודות באתר ואת הקמתו של גשר זמני במקום.
לטענת המקור, סיבה נוספת לעיכוב היא גילוי תשתיות חשמל ותקשורת בנות יותר מ–70 שנה, שלא התגלו בשלב התכנון. הדבר הצריך פרישה והטמנה של מערך חשמל תת־קרקעי חדש.
{תמונה 4: חיים גליק מנכ"ל נת"ע}
בנוסף, התגלעו בשנים האחרונות מאבקים בין נת״ע לבין קבלני הביצוע, וגם הם איימו על התקדמות הפרויקט. התביעות ההדדיות בין נת״ע לקבלניה הסתיימו באחרונה בתום הליך בוררות, שהניב הסכמים שיעלו למשלם המסים קרוב לחצי מיליארד שקלים. כפיצוי מסוים על כך, החברות התחייבו להשלים את המשימות בלוח זמנים מואץ, עם איום בקנסות כבדים על כל פיגור.

מהדו״ח הנוכחי של חברת הבקרה משתמע כי נת״ע הצליחה לכאורה להדביק את הפערים בלוח הזמנים. עם זאת, הדו״ח מצביע על סיכונים אחרים שעלולים לגרום לעיכוב הפתיחה, גם אם
לצפיה ב-'סוף כתבה (לא נכנס למגבלת תווים להודעה)'
סוף כתבה (לא נכנס למגבלת תווים להודעה)
03/12/2019 | 07:10
5
103
מהדו״ח הנוכחי של חברת הבקרה משתמע כי נת״ע הצליחה לכאורה להדביק את הפערים בלוח הזמנים. עם זאת, הדו״ח מצביע על סיכונים אחרים שעלולים לגרום לעיכוב הפתיחה, גם אם יוחלט לאמץ את ההמלצה ולדלג על תחנות בני ברק בתקופת השירות הראשונה.
בין הסיבות האפשריות לעיכובים נוספים: ריבוי קבלנים והצורך לתאם בין לוחות הזמנים של כניסתם לעבודות, כשהם תלויים זה בזה; ותיאום מערכות התפעול של הרכבת, שמקורן בספקים שונים והחיבור ביניהן מתבצע בשלבים האחרונים שלפני הפעלת השירות.
לצפיה ב-'והכתבה המקושרת'
והכתבה המקושרת
03/12/2019 | 07:30
4
136
בדילוג הזמני על תחנות בני ברק טמון פתרון לתחבורה בשבת

חיים גליק, המנכ״ל החדש של נת"ע, יכול להחליט כי על כל תחנות הרכבת הקלה בגוש דן להיפתח יחד כדי להימנע מאפליה לכאורה. ואולם אם יפעל כך הוא יצטייר כמי שמעכב שירות חשוב לרבים — בשל החשש לעורר רגשות קיפוח בקרב מעטים

{תמונת פתיח : קרון של הרכבת הקלה שהוצג בתל אביב | צילום: אייל טואג}

חיים גליק, המנכ״ל החדש של נת"ע, החברה הממשלתית שאמונה על הקמת הרכבת הקלה בגוש דן, קיבל הזדמנות לקצור תהילה שזרעו בשבילו קודמיו בתפקיד. לאור ההתקדמות הניכרת בעבודות, לגליק יש סיכוי לנצח על סיומו המוצלח של פרויקט לאומי גדול — הקו הראשון ברשת הרכבות הקלות של גוש דן.

ואולם לפתחו של גליק רובצת דילמה: לפי דו״ח הבקרה המעודכן לאוקטובר 2019, אם גליק ירצה להיצמד ללוח הזמנים המקורי, הקו האדום יוכל להיפתח במתכונת חלקית בלבד. זאת, משום שבנייתן של שתיים מ–34 התחנות בקו מתעכבת, והן יהיו מוכנות לקליטת נוסעים כחצי שנה אחרי יתר התחנות.

גליק יכול להחליט כי על כל התחנות להיפתח יחד כדי להימנע מאפליה לכאורה. ואולם אם יפעל כך הוא יצטייר כמי שמעכב שירות חשוב לרבים — בשל החשש לעורר רגשות קיפוח בקרב מעטים. זאת, כשהעלות למשק של אי־הפעלת הרכבת הקלה נאמדת בהון עתק.

{תמונה 1}

אם לא די בכך, ובאופן אירוני, שתי התחנות שבנייתן מתעכבת נמצאות בתחום שיפוטה של העיר בני ברק. זאת, לאחר שבעיר החרדית הערימו קשיים על עבודות הכרייה בשבת, וכשסוגיית ההשבתה של הרכבת הקלה בשבתות ובחגים עוד צפויה לעורר ויכוחים נוקבים עם חנוכתה.

לאור זאת, מוטב שגליק יאמץ את ההמלצה שקיבל מחברת הבקרה של הפרויקט. זו ייעצה להשיק את התחנות המוכנות במועדן, ולצרף אליהן בהמשך את התחנות המעוכבות, תוך כדי תנועה.

מעבר לתועלת הכלכלית למשק, השקת הקו האדום בלעדי תחנות בני ברק — באופן זמני — טומנת בחובה פתרון אפשרי לסוגיה חשובה: עד שתחנות בני ברק יהיו מוכנות, הרכבת פשוט תדלג עליהן מבלי לעצור, דבר שיכול להיות בסיס למתכונת פעילות בשבת וחג. ואולם בעיני גליק, אדם שומר מצוות, ייתכן שלא מדובר בפתרון ברור מאליו.
לצפיה ב-' על הבאת הדברים!'
על הבאת הדברים!
03/12/2019 | 08:02
3
80
סה"כ נשמע כמו חדשות טובות, למרות שאני לא לגמרי מסכים עם הכתב בעניין מצב המוכנות.
הטענה שב8 תחנות מבין ה10 יש כבר שלד מוכן, נשמעת לי קצת אופטימית מדי.
אלא אם כן,  הוא מתכוון רק ל"קופסה" (כלומר רצפה יצוקה וקירות).
כי אין עדיין בכל התחנות את כל הקומות הבנויות.
אולי בשלושה מהן, זה המצב (ארלוזורוב, אלנבי ואם המושבות).
במיוחד זה צורם לאור הדיווחים שראינו מתחנת שדרות יהודית שרק לפני חודשיים היתה במצב של רצפה יצוקה ותחילת העבודה על הקומות.

לצפיה ב-'עשינו על זה הימורים?'
עשינו על זה הימורים?
03/12/2019 | 08:44
2
109
אני זוכר שאמרתי שיהיה עיכוב סביר של חצי שנה. 
לראשונה אנחנו שומעים באופן רשמי על תאריך פתיחה אופציונאלי חדש (מרס/אפריל 2022). זה אמנם עוד לא חלוט, אבל אחרי שכל השנים תמהו בפורום על כך שנת"ע מתעקשת על תאריך היעד כריאלי, מתחיל סדק בחומה הזו.
לצפיה ב-'אני הסכמתי עם המצב שזה יהיה האיחור כבר די מזמן'
אני הסכמתי עם המצב שזה יהיה האיחור כבר די מזמן
03/12/2019 | 14:47
1
69
אגב, גם הראיון של לפסוח על התחנות הפחות מוכנות, רשמתי כאן בפורום לפני חודשים בוויכוחים שלי עם GLSRA.
לדעתי זה חדשות טובות, ולפחות כרגע נראה שהתחזיות היותר פסימיות של גולשים כאן, לא היו נכונות.
לצפיה ב-'אכן הנתונים שמובאים בכתבה אופטמיים יחסית.'
אכן הנתונים שמובאים בכתבה אופטמיים יחסית.
03/12/2019 | 15:00
69
גם אם הפתיחה תתעכב בחצי שנה מהמתוכנן, זה בסדר.
גם אם ידלגו על 2 , 3 תחנות זה בסדר.
הפתיע אותי הנתונים על אחוזי ביצוע המסילות בבת ים. חשבתי שהנתונים גבוהים בהרבה. מקווה שמדי פעם יעדכנו את אחוזי ביצוע המסילות.
לצפיה ב-'כתבה נוספת בנושא בדה מרקר'
כתבה נוספת בנושא בדה מרקר
03/12/2019 | 15:48
2
140

אשמח אם מישהו יעתיק את הכתבה במלואה לכאן.

לצפיה ב-'הלינק מוביל לכתבה אשר כבר הועתקה בתגובה למעלה'
הלינק מוביל לכתבה אשר כבר הועתקה בתגובה למעלה
03/12/2019 | 16:03
38
לצפיה ב-'החרדים לעולם לא יסכימו לתחבורה ציבורית בשבת'
החרדים לעולם לא יסכימו לתחבורה ציבורית בשבת
04/12/2019 | 15:11
59
כמובן שלא מסיבות דתיות אלא רק בגלל שהם יכולות לדפוק פוליטית את הציבור שאינו דתי.
גם אם יציעו שהרכבת תעבור בבני ברק בזמן שהתחנות נעולות, ימצאו החרדי דרך לפרוץ את התחנות ולזרוק אבנים על הרכבת. עם חרדים תמיד צריכים להיות מוכנים למלחמה.
לצפיה ב-'שידגישו שגם קרליבך לא תפתח עם הקו'
שידגישו שגם קרליבך לא תפתח עם הקו
03/12/2019 | 19:00
19
98
כשמגדירים את העניין "דילוג על בני ברק" פותחים חזית פוליטית שעדיף להמנע ממנה.

דילוג על תחנות אינו תופעה נדירה. ב1989 רכבות הקו הצפוני דילגו על תחנת מורנינגטון קרסנט, ב2015 רכבות הקו המרכזי דילגו על טוטנהאם קורט רוד. בשני המקרים היו שיפוצים נרחבים שהצריכו זאת (בטוטנהאם קורט רוד מדובר בחלק מפרוייקט הקרוסרייל) ובעת המעבר בתחנות הרכבות היו צריכות להאט בגלל הצריפים כך שהאפקט על הנסיעה היה קצת מייגע. התחנות היו מוארות אז אפקט ההאטה והמעבר היה שונה מנסיעה במהירות רגילה דרך תחנה לשעבר מושבתת ומוחשכת (קנטיש טאון סאות' או המוזיאון הבריטי למשל).

ברק"ל של גוש דן יש את אלמנט דלתות הרציף, שקשה לי לראות איך מפעילים רכבות דרך התחנות באופן רצוף ומסחרי לפני התקנתן. התקנת הדלתות במקביל להפעלה תצריך השבתות שייתרו את ההפעלה, והשלב שבו אפשר להתקין דלתות ידרוש רמת גימור מסויימת ברציפים שתגמד את החיסכון בזמן בין הפתיחה המוקדמת להפעלה הכוללת.

לגבי הפעלה בשבת - יתכן שצריך להתייחס לבני ברק כמו שהתייחסו למזרח ברלין. אחרי 61 הרכבות המערב גרמניות המשיכו לנסוע מתחת למזרח ברלין אך תחנות האובאהן היו סגורות.

אגב פתיחה מוקדמת - המטרו-רק"ל של מאלגה פתוח כבר 5 שנים אבל שתי התחנות במרכז העיר יפתחו כנראה רק בשנה הבאה. הבחירה בין חיבור מהיר לשולי המרכז ואי הפעלה עד שיהיה מושלם היתה בפתרון שמאפשר שני קווים פעילים שתושבי העיר נהנים מהם כבר כמה שנים.
לצפיה ב-'אני בכנות לא ממש רואה, למה לא לפתוח בבני ברק בזמן זה בעיה.'
אני בכנות לא ממש רואה, למה לא לפתוח בבני ברק בזמן זה בעיה.
03/12/2019 | 20:25
18
119
רק על תחנת אהרונוביץ' אפשר בכלל להגיד שהיא משרתת את תושבי העיר עצמם.
איזור שבו ממקומת התחנה בן גוריון, הוא לא איזור מגורים, אלה עסקים, כך שהפגיעה מהעיכוב של כמה חודשים היא לא גדולה.
לא נראה לי שרבים מתושבי בני ברק עובדים במשרדים באיזור הBBC.
השימושיות של הרק"ל לתושבי בני ברק בכלל, היא  לא גבוהה.
היעדים אליהם הקו האדום נוסע, לא ממש רלוונטיים לרוב התושבים החרדים של העיר.
נכון, יש אוכלוסיות מסוימות שייפגעו (כמו העובדים בבורסת יהלומים למשל), אבל זה ממש לא נראה לי סיפור כל כך גדול.

לגבי דלתות הרציף, לא ירדתי לסוף דעתך.
למה זה בעיה מבחינתך?
בוודאי שהרכבת יכולה לחלוף בתחנות האלה, גם בלי שהדלתות הותקנו.
אתה צודק, שההתקנה תצריך השבתה, אבל זה לא נשמע כמשהוא שלא ניתן לעשות בזמנים שהרכבת לא פועלת (למשל בלילות או בסופי שבוע).
עובדה שיש לזה פתרון בתחנת קרליבך שמלכתחילה תוכנן להיפתח שנה אחרי פתיחת הקו.

לגבי השבת, זה דיון עקר.
הקו האדום לא יפעל בשבת, בדיוק כמו שתחבורה ציבורית לא פועלת בשבת, אז בכנות, אני לא מבין, על מה הדיון.

לצפיה ב-'הקו האדום יפעל בשבת, החרדים לא ישלטו פה לנצח'
הקו האדום יפעל בשבת, החרדים לא ישלטו פה לנצח
04/12/2019 | 15:14
17
102
נאבק על הזכויות של רוב העם
לצפיה ב-'אני בכנות לא מבין בשביל מה רשמת את התגובה הזאת.'
אני בכנות לא מבין בשביל מה רשמת את התגובה הזאת.
04/12/2019 | 19:34
4
92
הסיסמאות האלה לא ממש מעניינות אותי.
אתה חושב שתוכל להגיע למצב שבו המפלגות הדתיות יהפכו ללא רלוונטיות בכנסת?
סבבה, לך על זה.
עצתי אליך שתתחיל בפוליטיקאים מהמחנה שלך (שאמרו רק לאחרונה שהם בכיף ישבו בממשלה עם חרדים).
הם הכתובת שלך, לא אני.
אני לא פוליטיקאי ואני גם לא ממחנה שלך, אז מה אתה מקווה להשיג ממני?
מצידי תפריטו את נת"ע ושתסע גם ביום כיפור.
כל עוד כספי המיסים מממנים תחבורה ציבורית, תצטרך לשכנע גם נציגים של הבוחרים החרדים והדתיים, או למצוא דרך להקים ממשלה שהם לא יהיו חברים בה.
ככה זה בדמוקרטיה.
אפרופו, רק עכשיו המועצה בחיפה סיכלה הפעלה של כרמלית בשבת בחיפה.
בפעם אחרונה שבדקתי, ראש עיריית חיפה לא חברה במפלגת ליכוד, או בכלל נמצאת במחינה של הימין.

לצפיה ב-'התגובה נרשמה כי כתבת את ההפך'
התגובה נרשמה כי כתבת את ההפך
05/12/2019 | 14:28
2
42
צודק, כל עוד לא יסכימו לתת זכויות לחילונים, לא תהיה ממשלה
יש כבר תחבורה ציבורית בשבת, זה נקרא מוניות ואין שום קשר בין דתיים לתחבורה ציבורית בשבת למעט הרצון לדפוק את הציבור שנוסע בשבת שזה בעצם 90 אחוז מהאוכלוסיה בישראל.
אז עכשיו זה נהיה נושא פוליטי קריטי ולא תקום ממשלה (ליברמן לא יכנע)
אם לא ידאגו לזכויות בסיסיות של החילונים.

לצפיה ב-'אני מבין שאתה אוהב סיסמאות, אבל עדיין לא מבין מה הקשר.'
אני מבין שאתה אוהב סיסמאות, אבל עדיין לא מבין מה הקשר.
05/12/2019 | 16:43
26
מצידי שגם 146 אחוז מהאוכלוסייה יסעו, מה זה קשור לדיון?
אתה רוצה הישג פוליטי?
תשיד אותו במשחק הדמוקרטי.
אתה לא יכול, שב ותסבול.
גם אני חולם על דברים (אתה לא תאהב את החלומות שלי ) ומבין שהם כרגע לא ניתנים להשגה, אז אתה רואה אותי מתבכיין על קיפוח וזורק סיסמאות לאוויר?
שלא תחשוב, שאני חלילה סותם לך את הפה, לך על זה ותמשיך, אם זה מה שעושה לך טוב בלב

אה, ולעניין מה שכתבת, אני לגמרי בעד שלא תהיה ממשלה עוד הרבה מאוד זמן.
ככה כל הזבל המרקסיסתי וכל וה"חברתיים" לא יכולים להכניס את ידם המטונפת לכיס שלי, יותר ממה שהם כבר שם.
אותי אישית זה משמח.
רק מוכיח את מה שאמרתי תמיד, אפשר לחיות עם הרבה פחות מדינה וזה לא כזה נורא כמו שאנשים אולי חושבים.
הליברטריאן שבי, מאוד שמח.
פחות ממשלה, פחות חוקי זבל שמשתוקקים לשדוד אותי לאור יום ולחלק לכל מסכני העולם (כמו שאני קורה להם, הזבל האנושי).
שליברמן לא יכנע גם עוד מאה שנה, אני לא מתנגד.

לצפיה ב-'מוניות הם לא תחבורה ציבורית.'
מוניות הם לא תחבורה ציבורית.
05/12/2019 | 21:56
11
לצפיה ב-'מה הקשר בין נסיעה בשבת לימין או שמאל'
מה הקשר בין נסיעה בשבת לימין או שמאל
05/12/2019 | 14:30
37
ימניים נוסעים בשבת חופשי
לצפיה ב-'הלוואי! השאלה מה צריך לגרום לזה כדי לקרות'
הלוואי! השאלה מה צריך לגרום לזה כדי לקרות
05/12/2019 | 08:09
1
21
לצפיה ב-'תתחילו מזה שתגידו לפוליטיקאים שלכם שחרדים זה פויה'
תתחילו מזה שתגידו לפוליטיקאים שלכם שחרדים זה פויה
05/12/2019 | 10:58
44
כי משום מה מרץ ועבודה היו בכיף גם מכריחים את כולם להניח תפילון שלוש פעמים ביום,  אם החרדים רק היו מצטרפים ל"מחנה השלום".
אחרי שהפוליטיקאים שלכם, יבינו שיושרה ועמוד השדרה זה דבר חשוב, תנסו גם לשנכע מספיק אנשים בעם, להצביע להם.
בסה"כ פשוט, לא?

לצפיה ב-'אז כדאי שתמהר'
אז כדאי שתמהר
05/12/2019 | 12:54
9
67
רוב העם הוא כבר פחות מ-50% וזה רק ילך וירד.

על אף שהציבור החילוני "נותן בראש" במאבק הדמוגרפי עם מספר ילודים גבוה לאשה יחסית לעולם המערבי, עדיין מספר הילדים לאשה במגזר החרדי והדתי גבוה יותר.
תוך כמה עשורים זה מאבק של מיעוט על זכויותיו מול רוב דתי.
לצפיה ב-'מאיפה הבאת את הנתון הזה'
מאיפה הבאת את הנתון הזה
05/12/2019 | 14:36
47
תספור כמה אחוז שלחברי כנסת חרדים ודתיים יש בכנסת
31 חכ"ים (מתוכם 2 בכחול לבן), זה 25% מהציבור.
הם לא יהיו בחיים 50%, המשמעות היא קץ המדינה והם מבינים את זה.
יותר ויותר חרדים הופכים להיות חילונים, ותחבורה ציבורית בשבת בכלל לא קשורה לנושא. אף אחד לא כופה על חרדי לעבוד בשבת או ליסוע בשבת, אז הכל בסדר.
מדובר בחברי כנסת אנטי חילונים ולא ההפך.

לצפיה ב-'שכחת ש% גדול מהחרדים חוזרים בשאלה, או נהיים פחות חרדים'
שכחת ש% גדול מהחרדים חוזרים בשאלה, או נהיים פחות חרדים
05/12/2019 | 22:23
6
15
לצפיה ב-'קודם כל יש גם חילונים שחוזרים בתשובה'
קודם כל יש גם חילונים שחוזרים בתשובה
05/12/2019 | 22:42
5
37
ושנית, כמות החרדים והדתיים שמתנגדים לפתיחת תחבורה ציבורית בשבת לא צריכה לגדול, בשביל לחסום את זה.
מספיקה הכמות שיש היום, בהינתן המצב הפוליטי, שחרדים מהווים לשון המאוזניים בין המחנות.
הדרך היחידה שבה זה יכול לקרות, אם המדינה תעבור הליך של חילון דרמטי וכמותם תירד משמעותית.
נכון להיום, הסיכוי לכך נמוך עד לא קיים.
אין שום מקום בעולם שבו זה קורה חוץ מאירופה וגם שם התהליך לא חד משמעי, כי יש גידול משמעותי למשל לכאלה שהופכים למוסלמים או מאמצים כל מיני הזיות  דמויות דת כמו תנועת הXR למשל.
הרגש הדתי, קיים ברוב האנשים, הוא חלק מטבע האדם והוא לא הולך לשום מקום, גם  במדינת ישראל.

לצפיה ב-'אתה תקוע בהסטוריה'
אתה תקוע בהסטוריה
06/12/2019 | 00:01
1
31
עכשיו החילונים הם לשון המוזניים ולא יתנו להקים ממשלה בלי תחבורה ציבורית בשבת. ולכן תהייה תחבורה ציבורית בשבת.
לצפיה ב-'כן ברור, שתי המחנות החליטו שהם לעולם לא יצטרכו חרדים'
כן ברור, שתי המחנות החליטו שהם לעולם לא יצטרכו חרדים
06/12/2019 | 08:32
21
בקואליציה ותמיד יוכלו בקלות להחליף אותם במפלגה שרק לפני הבחירות האחרונות, היה ספק עם תעבור את אחוז החסימה.
הרי כל הפוליטיקאים הם טפשים ולא רואים מעבר לאף שלהם
אגב תחליט, או שהחילונים הם רוב מוחלט במדינה, טיעון שאתה חוזר עליו פעם אחר פעם, או "לשון המאוזניים"?
כי לשון המאוזניים, זה ביטוי למיעוט שקיבל הרבה כוח בגלל המצב הפוליטי.
אתה הרי אומר שזה מה שדווקא מאפיין את החרדים, לא?

לצפיה ב-'חוזרים בתשובה לא נקלטים בחברה החרדית'
חוזרים בתשובה לא נקלטים בחברה החרדית
06/12/2019 | 08:56
2
21
יוצרים קהילות משל עצמן, שונות מאוד מהקהילות חרדיות.
בנוסף רבים מבני חוזרים בתשובה יוצאים בשאלה או הופכים לדתיים לייט.
לצפיה ב-'לא יודע, וגם אם נכון, שאלת אותם, מה הם חושבים על תח"ץ בשבת?'
לא יודע, וגם אם נכון, שאלת אותם, מה הם חושבים על תח"ץ בשבת?
06/12/2019 | 09:09
1
18
אגב, תופעה ידועה של חוזרים בתשובה, שהם ברבה מקרים יותר אדוקים בדת מדתיים "רגילים".
ואגב זה בכלל לא משנה, לעניין תחבורה ציבורית בשבת, מה שמעניין זה כמה מקומות בכנסת מקבלות מפלגות דתיות וחרדיות.
לאלה מפלגות אתה חושב מצביעים החוזרים בתשובה?
ישראל ביתינו?
אולי מרץ ועבודה?
הרשה לי להיות סקפטי שזה המצב
אגב אף אחד לא הגיב על מה שכתבתי, בעניין ההחלטה שלא להפעיל כרמלית בשבת בחיפה.
רוצה להסביר את ההחלטה הזאת לאור האופטימיות שלך?
לצפיה ב-' דברתי על צאצאים של חוזרים בתשובה, והשלכות דמוגרפיות'
דברתי על צאצאים של חוזרים בתשובה, והשלכות דמוגרפיות
06/12/2019 | 21:37
10
לא על דפוסי ההצבעה שלהם
לצפיה ב-'כל הדיון הזה בכלל לא בכיוון. הפוליטיקה הארצית הופכת לפחות'
כל הדיון הזה בכלל לא בכיוון. הפוליטיקה הארצית הופכת לפחות
07/12/2019 | 12:06
3
רלוונטית בהקשר של תחבורה ציבורית בשבת.
כבר מזמן התייאשו מכך שהפוליטיקה ברמה הארצית תטפל בכך.
המענה יהיה ברמה המוניציפלית, כי גם רוב של 90% לדתיים ולחרדים ברמה הארצית לא יהפוך את החילונים לדתיים או חרדים וחילונים שמהווים רוב בוחרים בערים מסויימות ידרשו את המענה מנבחריהם המקומיים.
מה שהפוליטיקה הארצית לא תסכים לבזר מרצון - יבוזר בכוח.
נראה את הפוליטיקאים ברמה הארצית עוצרים את מיזם "נעים בסופ"ש"...
לצפיה ב-'שר התחבורה פתיחת הרקל"ה בזמן'
שר התחבורה פתיחת הרקל"ה בזמן
05/12/2019 | 17:56
1
76
שר התחבורה
"לא יהיו תירוצים דחיית מועד פתיחת הרכבת הקלה אינה מקובלת"

לצפיה ב-'לא הייתי מתייחס להצהרה הזאת ברצינות.'
לא הייתי מתייחס להצהרה הזאת ברצינות.
05/12/2019 | 22:48
45
הוא לא יהיה השר התחבורה ביום שקו האדום יושק, גם אם יושר בזמן.
אז מה זה משנה, מה הוא אמר?

לצפיה ב-'מערכת גלאי עשן'
מערכת גלאי עשן
05/12/2019 | 00:16
2
137
בקיץ נסעתי לחיפה ובמהלך הנסיעה ברכבת מישהו עישן בשרותים של הרכבת. בעקבות כך הופעלה מערכת גלאי עשן. אי אפשר היה לנשום ברכבת.
רציתי להבין שני דברים:
1. איך המערכת הזאת משפיעה על הרכבת?
2. מה הנהלים לגבי טיפול באדם כזה?

לצפיה ב-'2. מוות בסקילה. '
2. מוות בסקילה.
05/12/2019 | 01:40
46
לצפיה ב-'כנראה שהיא מכבה את החשמל לקרון (כולל מיזוג)'
כנראה שהיא מכבה את החשמל לקרון (כולל מיזוג)
05/12/2019 | 15:03
40
לצפיה ב-'אסון בירושלים - בת 19 נהרגה בין קרונות רכבת הקלה'
אסון בירושלים - בת 19 נהרגה בין קרונות רכבת הקלה
04/12/2019 | 02:15
12
140
אסון בירושלים - בת 19 נהרגה בין קרונות רכבת הקלה

http://mynetjerusalem.co.il/%d7%97%d7%93%d7%a9%d7%...
לצפיה ב-'אסון בירושלים.'
אסון בירושלים.
04/12/2019 | 02:24
4
130
זה האסון הכי חמור מאז תחיתת ההרצה של הרכבת הקלה ב 2011.  הבת 19 נהרגה ב חצות, ו 3 חברות שלו הותקפו בהלם וקיבלו טיפול רפואי.  בד"א

עדכונים.   
לצפיה ב-'לא מובן, היא היתה על הרכבת או בתור הולכת רגל מחוץ לרכבת?'
לא מובן, היא היתה על הרכבת או בתור הולכת רגל מחוץ לרכבת?
04/12/2019 | 07:33
3
63
לצפיה ב-'איך נפלה'
איך נפלה
04/12/2019 | 08:23
2
194
יש מצלמות וידיאו אבל לא שחררו את הסרט.
הנראה נפלה כאשר הרכבת התחילו לזוז, בפתח בין הקרונות.  או היתה שיכורה, או שיחקה אם החברות שלה ונדחפה בטעות.
אין דיווח על חשש לפלילים נכון לעכשיו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/12/2019 | 09:27
45
לצפיה ב-'חטפה התקף אפילפטי ואיבדה שיווי משקל'
חטפה התקף אפילפטי ואיבדה שיווי משקל
05/12/2019 | 00:05
38
לצפיה ב-'תמר פנינגשטיין בת ה-19 לקתה בהתקף אפילפטי ונדרסה ע"י הרכבת'
תמר פנינגשטיין בת ה-19 לקתה בהתקף אפילפטי ונדרסה ע"י הרכבת
04/12/2019 | 10:59
164
לצפיה ב-'אולי צריך מחסום באזור הרציף בין המערכים'
אולי צריך מחסום באזור הרציף בין המערכים
04/12/2019 | 12:06
5
142
אם אין לנהג איך לדעת שנוסעים נפלו שם וממילא צריך לסמן שאין סיבה להמתין ברציף באזור הזה, דבר שלא הכי ברור למי שבא ממחוץ לירושלים ורגיל לרכבות רצופות במקום רק"ל עם אזור מת באמצע.
לצפיה ב-'לסמן זו בעיה כי הרכבת לא תמיד עוצרת לפי מקום רציף'
לסמן זו בעיה כי הרכבת לא תמיד עוצרת לפי מקום רציף
04/12/2019 | 13:00
1
117
כך שהאזור המת לעתים האזור עם הדלת איך שבא לרכבת לעצור
ענין של הדרכת נהגים להפעיל את הבלם בשניה ובמקום הנכון כדי לעצור במקום הנכון
גם ר"י סובלת מזה: אתה מעולם לא יודע איפה תהיה הדלת: לפניך, או שתצטרך לרוץ ברציף חצי אורך קרון (וארבע סוגי קרונות שונים רק מסבכים כי בכולם מיקום הדלת שונה)
לצפיה ב-'לא "לעולם לא"; כבר למדתי היכן לעמוד לפי סוג הרכבת '
לא "לעולם לא"; כבר למדתי היכן לעמוד לפי סוג הרכבת
04/12/2019 | 14:23
126
בד"כ בסוג החביב עליי אני מגיעה לדיוק של מטר לכל היותר (אבל אני נוסעת קבוע מאותם רציפים).
לצפיה ב-'לא יעזור. הנערה נפלה כשהרכבת הייתה בתנועה'
לא יעזור. הנערה נפלה כשהרכבת הייתה בתנועה
04/12/2019 | 14:32
134
פרט לכך, די מטריד לראות איך כל האנשים עומדים על שפת הרציף של הרכבת הקלה עם כל מיני איברים ותיקים בולטים החוצה ומואילים לזוז רק ברגע האחרון וכשהנהג צופר כמו משוגע.
לצפיה ב-'לא צריך כלום, מקרה נדיר של חוסר מזל'
לא צריך כלום, מקרה נדיר של חוסר מזל
04/12/2019 | 15:06
1
49
לצפיה ב-'במדרחוב יפו אין הפרדה בין מדרכה לשטח של מסילות הרק״ל'
במדרחוב יפו אין הפרדה בין מדרכה לשטח של מסילות הרק״ל
04/12/2019 | 19:46
108
בשאר מקטעי הקו האדום הפרדה קיימת.
לצפיה ב-' נצב"א קנו את מגדל הדואר במאלאגה.'
נצב"א קנו את מגדל הדואר במאלאגה.
03/12/2019 | 12:56
147
http://www.surinenglish.com/local/201911/29/israel...

נצב"א היא אמנם חברת נדל"ן פרטית שהקשר בינה לתח"צ היסטורי בלבד, אבל יש "נכס צאן ברזל אגד" חדש - מגדל הדואר במאלאגה. Correos,  הדואר הספרדי, פינו את הבניין בן 13 הקומות כחלק מהסדר חובות לפני 9 שנים, הבניין עבר לבעלות החונטה של אנדלוסייה (ממשלת מדינת המחוז) והוגדר בתוכנית המתאר כבניין לשימוש ציבורי. מסיבה זו נצב"א היתה המשתתפת היחידה במכרז למכירת הבניין.

בהקשר תחצ"י הבניין נמצא בשכנות לתחנת הרכבת הפרברית התת קרקעית מאלאגה אלאמידה (קטע חד מסילתי שמכתיב תדירות נמוכה) וליד אתרי הבנייה של שתי תחנות מרכז העיר במטרו-רק"ל של מאלאגה, מערכת ששתי קוויה פועלים 5 שנים עד לתחנת הרכבת הראשית בלבד מבלי להכנס למרכז העיר.
לצפיה ב-'חדש מירושלים, מכונות התיקוף באוטובוסים החדשות'
חדש מירושלים, מכונות התיקוף באוטובוסים החדשות
25/11/2019 | 19:38
27
380
עובדות סוף סוף.
אחרי כל האלו שניסו לתקף ללא הצלחה, האלו שחשבו שהם תקפו, והנהגים ששמו שקיות נילון מדבקות ושאר אלתורים על המתקפת.
מקווה שכך כל האוטובוסים יפתחו את כל הדלתות בתחנות.
לצפיה ב-'באוטובוסים שנסעתי אתמול והבוקר עדיין לא עובד'
באוטובוסים שנסעתי אתמול והבוקר עדיין לא עובד
26/11/2019 | 10:16
3
345

תמונה מעכשיו (חסרים גם ברגים כנהוג באוטובוסים המוזנחים של אגד בקווים מסויימים)
לצפיה ב-'נסיון לתמונה ישרה'
נסיון לתמונה ישרה
26/11/2019 | 10:20
2
269
לצפיה ב-'תחזוקה לקויה מאוד, כרגיל אצל אגד'
תחזוקה לקויה מאוד, כרגיל אצל אגד
26/11/2019 | 10:31
58
לצפיה ב-'מקווה שיפעל בכולם, בנתיים רק בחלק'
מקווה שיפעל בכולם, בנתיים רק בחלק
26/11/2019 | 13:05
41
לצפיה ב-'רק תיקוף רב קו?'
רק תיקוף רב קו?
26/11/2019 | 10:20
9
153
או גם כרטיס אשראי?
מה משמעות הברקוד?
יש אפשרות לבחור כמות נוסעים?
לצפיה ב-'3: כן, השאר לא יודע'
3: כן, השאר לא יודע
26/11/2019 | 13:04
42
לצפיה ב-'מותאם גם לכרטיס אשראי ולניידים'
מותאם גם לכרטיס אשראי ולניידים
27/11/2019 | 10:24
7
102
כמובן שכרגע זה רק רב קו, אבל ביום שבו יפתחו את האופציות האלה החומרה לא תהווה חסם. זה נכון לכל הולידטורים החדשים בכל החברות.
בארץ עוד לא נתקלתי באנשים שיש להם כרטיס אשראי עם NFC אבל בחו"ל זה די נפוץ.
לצפיה ב-'באנגליה וספרד ה NFC בכל כרטיס תשלום'
באנגליה וספרד ה NFC בכל כרטיס תשלום
27/11/2019 | 19:14
2
78
זה לא מאפיין בונוס אלא מאפיין שחוסך לבנקים הרבה מאמץ וכסף בהפצת שטרות לכספומטים.

אם בעבר כצרכן  השימוש באשראי או דביט היה לסכומים גבוהים שלא מחזיקים בארנק הרי שכיום השימוש במזומן מצטמצם רק למקומות מפוקפקים כמו שווקים או למקומות שלא מקבלים אשראי מתחת ל ₪25-₪20 כי זה גורר עמלות. בשנים הראשונות של האשראי מגע אנשים די חשדו בזה, אבל היום התרגלו שזה הרבה יותר נוח.

לצפיה ב-'בישראל אשראי contactless / EMV ייכנס עד 2023'
בישראל אשראי contactless / EMV ייכנס עד 2023
28/11/2019 | 10:17
1
73
בנק ישראל מעלה הילוך עם המהלך שלו שיכניס תמיכה בטכנולוגיה, כשבהתחלה יחייבו עסקים גדולים לתמוך, ואחר כך זה יגיע כבר לקטנים. כל הבנקים יהיו חייבים להנפיק כרטיסים שתומכים בטכנולוגיה. מאמין שבעתיד גם באוטובוסים בארץ יתמכו בזה, זה רק עניין של זמן עד שמשרד התחבורה יבין שאין טעם להישאר מאחור

לצפיה ב-'אצלנו זה היה שני שלבים- צ'יפ וNFC'
אצלנו זה היה שני שלבים- צ'יפ וNFC
28/11/2019 | 12:21
73
השלב של הצ'יפ היה כבר ב 2006 (בצרפת אפילו קודם, יתכן שכבר ב2000, בספרד זה הופעל ב 2010 בערך) והשלב של תשלומי המגע בכל מקום הגיע רק ב 2014 (וגם אז היה אפשר להתקל במקומות עם מכשיר צ'יפ שלא כלל מגע).

החשיבות של הצ'יפ היתה בווידוא מיידי, ללא החשש של החנות שהקונה אולי לא בעל הכרטיס. לא צריך להציד מסמך מזהה (בספרד, דבר בעייתי כי בבריטניה אין חובת נשיאת תעודות) לא צריך למלא פרטים נוספים, הכרטיס לא עוזב את ידך כי במקום למסור אותו או שאתה מכניס אותו למכשיר שמעל לקופה או שהמלצר מביא לך מכשיר תשלום נייד. החולשה של הצ'יפ היא שהמגעים מתלכלכים ואפשר להתקע מול מכשיר שלא קורא את הצ'יפ עד שמנגבים אותו כמה פעמים. זה קורה כל הזמן וגם אם כל היום הסתובבת וקנית בכרטיס זה יכול לקרות דווקא בתור ארוך בסופר. מאפיין מעצבן נוסף בשיטה הבריטית הוא שאחרי 5-10 קניות מגע תהיה קנייה שתדרוש הכנסת כרטיס למכשיר כדי להקיש קוד.

המגע פשוט קל יותר, וחבל שבחרתם לאמץ את השיטה הבריטית במקום השיטה הספרדית. בבריטניה עד £30 אפשר לקנות במגע ללא אימות ומעל £30 אין תשלום מגע וחייבים לחזור לשיטת הצ'יפ. בספרד מגע ללא אימות טוב ל €20 בלבד אבל מעל €20 מקישים את הקוד ואפשר לשלם כל סכום במגע מאומת קוד. לא צריך להתעסק עם הכנסת הכרטיס לחריץ ובעיות המגעים למיניהם. משום שגם הכרטיס הבריטי יכול לשלם כך, עם הקוד דרך מערכת המגע, ההחלטה אם לדרוש קוד בחריץ או במגע היא בחירה של הרשויות ולא מגבלה טכנית. בספרד יש גם מסכי מגע שאפשר לחתום עליהם, כנראה משלב הצ'יפ, אבל הם מחוברים למקלדת נומרית ובדרך כלל יש עליהם הוראה להקיש קוד. בכרטיס הבריטי הם מאפשרים לבחור גבייה ביורו או ליש"ט.

בפברואר הייתי במקדונלדס או בורגר קינג של קניון רננים וניסיתי להזמין משהו מהמסך. נגעתי (היה סמל) וכלום. הכנסתי לחריץ והקשתי קוד - כלום. לא טרחתי עם השורה המגנטית כי איפה אני אמור לחתום.
לצפיה ב-'נראה שכאשר זה יפעל, "פתאום" נגלה שהמפעילים לא הגדירו תמיכה'
נראה שכאשר זה יפעל, "פתאום" נגלה שהמפעילים לא הגדירו תמיכה
27/11/2019 | 20:21
3
89
בסליקה בינלאומית מול הסולק ואז זה יהיה אסון כי כמעט אף אחד לא יוכל להשתמש בזה, כי כרגיל בארץ, עושים כל קינפוג ללא הרצות מהיום למחר.

דן בצפון למשל ידועה בקרב תיירים בכך שגם בסליקה הרגילה (הפס), מכונת התיקוף ומכירת רב-קו אנונימי, או לא מקבלת חלק מכרטיסי אשראי כלל, או מקבלת, מחייבת, נותנת שגיאות הנפקת כרטיס אנונימי/שגיאות טעינת כרטיס קיים בחוזה כלשהו, אך לא מבטלת את החיוב (כאשר כרטיסי אשראי ישראליים פועלים חלק). התייר לבסוף מכניס מטבע ₪5 או טוען במזומן ומגלה שאכן יש בה מלאי רב-קו כי אז אז זה נותן/כן טוען את החוזה.
לצפיה ב-'זה לא המפעילים סולקים, כל התקנים הם של משרד התחבורה'
זה לא המפעילים סולקים, כל התקנים הם של משרד התחבורה
29/11/2019 | 16:37
2
19
לצפיה ב-'הכוונה לסליקה וחוזה חב. אשראי שהוטמע במסוף התשלום באשראי'
הכוונה לסליקה וחוזה חב. אשראי שהוטמע במסוף התשלום באשראי
30/11/2019 | 02:19
30
במכונה (מול שב"א וחברות האשראי) וכן הגדרות קבלת דיווחים של קבלת תשלום מכרטיסי אשראי חו"ל (שעל פי קבלת דיווח זה כשורה, אמור להינפק כרטיס או חוזה אמור להיטען) ולא לתקני קליפסו ורישום חוזה ברב-קו

לצפיה ב-'אבל הסליקה נעשית בצד של המפעילה, לא בצד של המשרד'
אבל הסליקה נעשית בצד של המפעילה, לא בצד של המשרד
03/12/2019 | 22:17
14
כשקונים כרטיס באשראי במכונה של דן, מופיעה המילה דן בחיוב האשראי. לא "משרד התחבורה". המפעילים צריכים לבחור חומרה, לבחור תוכנה (במקרה של אגד כנראה לכתוב תוכנה משלהם מותאמת אישית), לבחור ספק סליקה, וכו'. בכל שלב של התהליך יש הזדמנויות לתקלות, טעויות, ובחירות שפשוט לא חשבו לכתוב אותן בתקן.

למשל העובדה שרכבת ישראל מחייבת כרטיסי אשראי עם קטגוריה לא נכונה של "מיסים וקנסות"

לצפיה ב-' ירושלים - חניון ממילא או ג.התחמושת? '
ירושלים - חניון ממילא או ג.התחמושת?
26/11/2019 | 14:39
12
137
תיכנון עתידי לשילוב עצירת ביניים לא תח"צית בירושלים בדרך מהמרכז לים המלח, האם למרכז העיר עדיף לחנות בחניון במרכז (ממילא וכו') או שזול ובטוח לעצור בחניון גבעת התחמושת? לפי גוגל מדובר ב 10 דק' ברק"ל ממרכז העיר, טוב לקפיצה מהירה למרכז העיר וחזרה.

חניון הר הרצל רחוק מדי לקפיצה מהירה לעיר ואינו קרוב לפרברים שאבקר בהם לפני הקפיצה למרכז העיר.

כמו כן איך משלמים על ילדים ברק"ל? האם כל אדם צריך רב קו משלו או שאפשר לתקף מספר פעמים מערך צבור (ואם כן - איך לבחור מחיר ילדים/נוער) ?
לצפיה ב-'אאל"ט חניון גבעת התחמושת בחינם לעומת ממילא בתשלום'
אאל"ט חניון גבעת התחמושת בחינם לעומת ממילא בתשלום
26/11/2019 | 17:17
73
כל ילד חייב בכרטיס, קנה כרטיס במכונה אם אין להם רב קו.
לא ניתן לתקף פעמיים על אותו רב קו, אלא אם זאת נסיעת המשך באוטובוס
עוד פרטים באתר של סיטי פס. www.citypass.co.il
לצפיה ב-'יש לתקף באחד מהאוטובוסים העוברים במקום'
יש לתקף באחד מהאוטובוסים העוברים במקום
26/11/2019 | 18:35
9
107
כדי לשלם על מספר נוסעים ברב קו יש לעלות על אוטובוס שעובר בתחנה הצמודה לרק"ל ואז ניתן לעלות ל'נסיעת המשך' ברכבת הקלה
לצפיה ב-'"קומבינה" נחמדה'
"קומבינה" נחמדה
29/11/2019 | 02:09
8
65
רק צריך שהנהג ימתין ולא יתחיל לנסוע בינתיים ויוריד אותם בתחנה הבאה...
לצפיה ב-'נשמע לי מסובך מדי לעצירת ביניים.'
נשמע לי מסובך מדי לעצירת ביניים.
29/11/2019 | 12:25
7
44
מרכז ירושלים מאד נגיש בתח"צ ולא צריך "אמצעי לא תח"צי" כדי לבקר בו. יש יעד פרברי בעיר שנבקר בו ואז נמשיך בנסיעה. אם נסיעה עם נוף חומות העיר העתיקה תספיק אז לא נעצור. כולנו היינו בעיר בשנה-שנתיים האחרונים אז זה לא כזה קריטי אבל אם נחליט שחייבים לעצור אז אני חושב שחנייה במרכז העיר עדיפה מכל הסיבוך שתואר פה.
לצפיה ב-'נצל"ש שימוש במכשירי טעינה על האוטובוס של מטרופולין'
נצל"ש שימוש במכשירי טעינה על האוטובוס של מטרופולין
02/12/2019 | 09:06
6
44
אתמול, כרגיל, התחיל חודש חדש בלי ששמתי לב, (יש לי קורא כרטיסים בבית) מאחר והנייד שלי בלי NFC, אני כבר רגיל שאני משלם על הנסיעה הראשונה בחודש בערך צבור וזה מה שמזכיר לי... ואז אני טוען בחנות ליד המשרד.
אבל אתמול עליתי על 502. (עכשיו אין שם בכלל קופת נהג, רק ולידטורים ומכונת קניה/טעינה). רגע לפני שהנחתי את הרב קו על הולידטור נזכרתי במכונת טעינה.
הופתעתי כמה שזה היה נוח, עד לתחנה הבאה כבר הספקתי לטעון חופשי חודשי (לשלם באשראי), לתקף ולשבת. והכוך שבו תקעו את המכונה מאד עוזר לתחושת היציבות שלי כנוסע בזמן שאני מתעסק עם המכונה.
הערה: זה היה לי נוח כי האופציה הראשונה היא חידוש החופשי חודשי שהיה לי, אני מניח שחיפוש חוזה לא רגיל או קניית כרטיס בודד במזומן קצת פחות נוחים...

לצפיה ב-'אי אפשר להטעין 4-5 ימים מראש? '
אי אפשר להטעין 4-5 ימים מראש?
02/12/2019 | 13:08
5
30
בכל שאר הכרטיסים זה אפשרי וגמיש 30 אפליקציית הרב קו נותנת לי לבחור היום בחוזה שיתחיל ב 16/1/20.

באופן כללי האפליקציה בסמארטפון היא מכונת כרטיסים בכיס ונוחה יחסית, אף שלחוזים יש שמות מוזרים ומבלבלים (מי היה מנחש ש"סובב ירושלים" זה ירושלים טבעת 1?). כשביקרתי בפברואר והיו לי צורך ב 3 כרטיסים יומיים שונים תוך 4 יום וטיפה ערך צבור למוצ"ש יכלתי להטעין את כולם פלוס שבועי גוש דן מורחב בנוחות מחדרי בסדרת פעולות בפרטיות וללא תור משתרך מאחוריי. מכשירים ופרישה רחבה הם חובה עבור אוכלוסיות רבות אבל כבלוגר אני חושב שמגיע לך מתישהו שידרוג לסמארטפון שיאפשר לך להשתמש באפליקציה.
לצפיה ב-'אפשר ימים מראש בדיוק כמו באפליקציה אבל בטעינה בבית עסק יש'
אפשר ימים מראש בדיוק כמו באפליקציה אבל בטעינה בבית עסק יש
03/12/2019 | 06:32
1
36
לציין זאת במפורש למוכרן שאתה צריך את החוזה ליום עתידי (אך האם תקבל ליום עתידי ולא להיום זה די תלוי בהכשרה של המוכרן כי אפשר בקלות מדי לפספס את רשימת בחירת תאריך ומפעיל שיוך בממשק)

חופשי חודשי קלנדרי אפשר לרכוש מ-25 לחודש קודם עד 5 לחודש תוקפו בכל מקום טעינה
וכן אפשר לטעון מראש בבית בקורא כרטיסים ולא צריך לחכות עד תחילת החודש

ולגבי אפליקציה וטלפון ללא NFC, להזמין טעינה עדיין אפשר (אפשר גם פשוט בדפדפן אם לא ניתן להתקין את האפליקציה למכשיר ישן כלשהו) ולממש את רישום הטעינה בכספונט הקרוב
להטעין ישר בכספונט ללא הזמנה לא ממליץ כי זה לא תמיד מציע את החוזים שאתה צריך, אבל אם החוזה הוזמן באתר/אפליקציה למספר כרטיס הרב-קו, זה טוען את מה שהוזמן ללא בעיה
לצפיה ב-'מוכרן? מוכר! (או קופאי. או סתם עובד...)'
מוכרן? מוכר! (או קופאי. או סתם עובד...)
03/12/2019 | 15:43
9
לצפיה ב-'מובן שאפשר'
מובן שאפשר
03/12/2019 | 08:48
2
39
ואם הייתי פחות עפיפון הייתי טוען כמה ימים מראש, אני מאשים רק את עצמי...

וסתם כסיפור צד, שונמכתי לטלפון בלי מכשיר NFC כי אשתי לא אהבה את הסמארטפון שבחרתי לה כששלה שבק, (היא לא צריכה NFC). לכן כשכמה חודשים אחר כך שלי שבק, נאלצתי לקנות חדש לה במקום לי ולקחת את זה שלה...
לצפיה ב-'בלונדון אין קלנדרי אבל יש תזכורות.'
בלונדון אין קלנדרי אבל יש תזכורות.
03/12/2019 | 17:49
1
30
בעידן הנייר התאריך האחרון (הכרטיס היה תקף עד 04:30 בבוקר למחרת) הודפס על חודשי / שבועי הנייר. בעידן האויסטר מופיעה תזכורת על שערי היציאה כשכרטיס תקופתי נמצא בימים האחרונים לתוקף או כשיש ער"ץ נמוך. אני לא בטוח מה קורה עם מי שמשתמש באוטובוסים בלבד אבל אני מניח שיש איזה צבע נוסף לנורת האישרור.

לטעמי אחת הבעיות ברב קו היא שאימצתם שיטה של מטרו במערכת מבוססת אוטובוסים. כשיש מטרו ורכבת פרברית עם תחנות בכל שכונה יש איפה להציב מכונות תשלום ואנשי צוות שיעזרו למתקשים.
לצפיה ב-'חיווי תזכורת ברב-קו במתקפים יש לפקיעת פרופיל בלבד'
חיווי תזכורת ברב-קו במתקפים יש לפקיעת פרופיל בלבד
03/12/2019 | 22:13
24
לגבי תזכורת על חוזים שעומדים לפוג, אם טוענים ברב-קו אונליין, יש אופציה לתזכורות שאמורים להגיע למייל, בהגדרות פרטי כרטיס הרב-קו באיזור אישי -> כרטיסי רב-קו
לצפיה ב-'כל אחד צריך רב-קו משלו, אין שימוש חוזר בחוזה באותו קרון'
כל אחד צריך רב-קו משלו, אין שימוש חוזר בחוזה באותו קרון
26/11/2019 | 20:21
101
יחד עם זאת אפשר לתקף פעם אחת כאשר רק אם זה מעבר שעתי בתוקף על תיקוף קבוצתי שהתחיל באוטובוס ואז זה על כל הקבוצה. רק אם הנהג באוטובוס אגד עירוני תיקף קבוצה בפעולה אחת ולא אחד אחד.
ועדיין זה רק לפי הפרופיל, כך שהקבוצה לא תקבל הנחה
פרופיל נוסע אחר = רב-קו בפרופיל מתאים. נוער יכול לתקף קבוצה עבור נוסעים שהם גם נוער בלבד. רגיל - רק רגיל. כל פרופיל אחר אינו יכול לתקף קבוצות. לא ניתן מערך צבור רגיל לתקף מחיר בהנחה עבור נוער שנוסעים איתך.
לצפיה ב-'מחפש מפת קווים של ר"י בפורמט וקטורי פתוח'
מחפש מפת קווים של ר"י בפורמט וקטורי פתוח
02/12/2019 | 21:36
194
אשמח מאוד אם יש למישהו/י כאן מפה כלשהי כמו בתמונה המצורפת *עם הדגשה של המטרפולינים בצבע, בפורמט וקטורי. תודה!
לצפיה ב-'שאלת צופה מהצד לגבי מסוף 2000'
שאלת צופה מהצד לגבי מסוף 2000
29/11/2019 | 22:29
2
281
למה קו 5 נכנס מהחלק הצפוני של המסוף ועוצר בחנה וסע להורדה
בעוד שכל הקווים האחרים 18 וכו' נכנסים מהחלק הדרומי?

הסיבה שאני שואל כי החלק כביש שמשותף לכניסה למסוף ולירידה לאיילון פקוק עד מוות בשעות אחה"צ.. המשמעות היא שאוטובוסים לעיתים מתעכבים גם 5-7 דקות בכניסה לתחנה הסופית. ולא ברור לי למה זה הכרחי.

רעיונית אפשרי שכל האוטובוסים שמגיעים מדרום כמו קו 18 יעצרו בתחנה הצמודה למסוף 2000 על דרך נמיר (כמו קו 171 וכו) ואז יפנו ימינה כדי להכנס לחניון החנה וסע כמו קו 5.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'קו 5 מגיע מצפון '
קו 5 מגיע מצפון
02/12/2019 | 08:55
1
134
ולכן זה הגיוני שהוא ייכנס מז'בוטינסקי במקום לעמוד בשמאלה הסיוטי לארלוזרוב ועוד פעם שמאלה ושמאלה לכניסה למסוף. 
גם קו הבורסה של הנתיב המהיר נוסע דרך שם, ואם יש עוד קווים שמגיעים מצפון ומסיימים בארלוזרוב זה בהחלט הגיוני להם (לדעתי אין).
לגבי ההצעה שלך, בכלל לא בטוח שיש קיבולת פנויה לקלוט את קו 18 ואת יתר הקווים ברציף בדרך נמיר. כבר היום יש שם לפעמים עומס גדול מדי של אוטובוסים.
סיבה נוספת היא כמובן שקילומטרים עולים כסף. התחנה האחרונה של הקו תהיה בתוך המסוף. זה ק"מ נוסף (14 שקל) כפול מאות נסיעות שבועיות, עלות לא מבוטלת בשביל נסיעת סרק (כי הוא התרוקן כבר בתחנות שבדרך נמיר).

לצפיה ב-'גם הקווים של חברת התיירות נצרת מגיעים מצפון'
גם הקווים של חברת התיירות נצרת מגיעים מצפון
02/12/2019 | 20:03
103
והם לא נכנסים למסוף בכניסה הצפונית כמו קו 5.
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
02/12/2019 | 13:13
1
234
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3080762998620491&set=pcb.3080763428620448&type=3&theater
מדווח שקומת הרציפים (כולל התקרה) מוכנה למסירה.
כנראה הכוונה למסירה לקבלן המערכות.
כמעט שכחתי, מדובר בתחנת אבא הלל.
לצפיה ב-'והתמונות:'
והתמונות:
02/12/2019 | 13:38
205
לצפיה ב-'ציוץ של סמוטריץ על רעננה מערב'
ציוץ של סמוטריץ על רעננה מערב
02/12/2019 | 12:03
265
https://twitter.com/bezalelsm/status/1201435956764...
"במקביל לאירוע המורכב של סגירת המסילה באיילון, מתקיימת כעת נסיעה מיוחדת של קבוצה המונה 36 נוסעים עם מוגבלויות:

6 מתניידים באמצעות כיסא גלגלים ו-20 הזקוקים לעזרה בעלייה והירידה מהרכבת.
הקבוצה תיסע מתחנת רעננה מערב לתחנת ת"א אונ'.

שאפו גדול לרכבת ישראל."

מה כוונתו: מרעננה מערב לאוניברסיטה ישיר דרך הרצליה במסילת השרון החדשה? או דרך הסיבוב הרגיל של פ"ת-ב"ב?
כי אם זה ישיר אז באמת יש פה חידוש ענק
לצפיה ב-'כתבה בגלובס על שינוי סדרי העדיפויות בתחבורה לאחר עזיבת כ"ץ'
כתבה בגלובס על שינוי סדרי העדיפויות בתחבורה לאחר עזיבת כ"ץ
30/11/2019 | 18:25
17
343

"העשור הבא שייך לתל אביב": ישראל כ"ץ עזב את התחבורה ורון חולדאי הפך למלך
האמירה של מנכ"לית משרד התחבורה, "הייתי בשמחה נותנת לעיריית ת"א לנהל את כל התחבורה הציבורית של המרחב", משקפת את המהפך שחל בחלוקת התקציבים עם חילופי השרים • בתקופתו של השר כ"ץ הצליחה דווקא הפריפריה לתת פייט למרכז

"לא הופתענו ממה שקורה היום בבריאות ומה שקורה בתחבורה", אמרה השבוע בגילוי לב מפתיע מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר. "ראינו את המגמות. אני זוכרת שכרפרנטית צעירה באוצר באו אליי ממשרד התחבורה ואמרו לי: ‘תקשיבי, בעוד עשר שנים אנחנו נעמוד בפקקים' - והם צדקו".

טרנר, שמלווה את התחבורה כבר קרוב לשני עשורים, הטילה בדבריה עוד פצצה קטנה. "הייתי בשמחה נותנת לעיריית תל אביב לנהל את כל התחבורה הציבורית של המרחב", אמרה בכנס תשתיות של משרד מ.פירון. הו, האירוניה. רק לפני כמה שנים מנכ"ל משרד התחבורה הלך הביתה על הרבה פחות מזה. אבל אחרי שעידן ישראל כ"ץ בתחבורה הגיע לסיומו, אווירת המהפך מורגשת בכל פינה, ובראש ובראשונה במפת חלוקת התקציבים: אחרי עשור שבו הפריפריה הצליחה לתת פייט למרכז במאבק על התקציבים בתחבורה - העשור הבא יהיה שייך כולו למטרופולין תל אביב, לפחות עד כמה שזה תלוי באוצר. 150 מיליארד שקל האוצר מתכוון להזרים בעשור הקרוב לבניית רכבת תחתית (מטרו) בתל אביב בנוסף ל-40 מיליארד שכבר הובטחו לשלושת קווי הרכבת הקלה. "הפרויקט המרכזי של המדינה יהיה המטרו וכל שאר הדברים יוכפפו לצרכים שלו", אמר באותו כנס הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור.

בין המרכז לפריפריה בישראל מתנהל מאבק אינסופי על חלוקת משאבים ותקציבים בתחומי התשתיות בכלל ובתחבורה בפרט. העשור הנוכחי התחיל ביחסי כוחות הפוכים. ישראל כ"ץ הגיע למשרד התחבורה עם אג'נדה מוטת פריפריה. תוכנית התשתיות הגדולה שלו, נתיבי ישראל, הייתה לחבר ברכבות ובכבישים משודרגים ודו-מסלוליים את כל מעוזי הליכוד בפריפריה: בדרום שדרות, אופקים ונתיבות ובצפון עפולה, טבריה, בית שאן ואם אפשר גם קריית שמונה. גוש דן, בירת מדינת המרכז והשמאל, לא זכה בקדנציה הראשונה של כ"ץ לאף פרויקט תחבורה חדש ומשמעותי. מעבר לעניין הפוליטי היה כאן גם עניין אישי. יריבות עמוקה ששוררת שנים בין ישראל כ"ץ לראש עיריית תל אביב רון חולדאי.

בתחילת 2011 הגיע דן הראל מלשכת סגן הרמטכ"ל למשרד התחבורה עם יכולות של בולדוזר ורצון לחולל מהפך תחבורתי. פרויקט הדגל שלו היה הקמת רשות תחבורה מטרופולינית בגוש דן. הראל הצליח לגייס את כל 14 ראשי הרשויות הגדולות בגוש דן והגיש לשר התחבורה בחגיגיות את התוכנית. כ"ץ בתגובה הראה להראל את הדלת. מבחינתו ההצעה לתת לחולדאי לעמוד בראשות דירקטוריון גוף שייקח ממשרד התחבורה סמכויות הייתה חציית קו אדום.

האוצר מנסה כבר שנים לקדם הקמת רשויות תחבורה מטרופוליניות, אבל טרנר מוכנה ללכת עוד יותר רחוק. "אני לא חושבת שבמדינה כל כך קטנה יש צורך ברשויות מטרופוליניות", הסבירה. אני לא חושבת שראשון לציון, בני ברק ותל אביב יוכלו לפתור ביניהן בעיות של תפעול תחבורה ציבורית יותר טוב מאשר הרמה הארצית. "אם היית אומרת לי שכל הרשויות יתאחדו לעיריית תל אביב - אחלה", אמרה למנחת המושב בכנס, עיתונאית ערוץ 12 דנה וייס.

ההתעלמות של כ"ץ ממרכז הארץ התפוגגה ככל שהכהונה שלו בתפקיד התארכה וככל שהפקקים בכניסות לגוש דן הלכו והתארכו. עכשיו אחרי שעזב כל הבלמים השתחררו. האוצר הוציא מהמגירה את כל התוכניות שתמיד חלם להגשים ומשרד התחבורה בינתיים זורם: אגרת גודש בכניסות לתל אביב, שינוי מבנה המס על כלי רכב ממיסוי על קנייה למיסוי על שימוש וגולת הכותרת: מס על תושבי גוש דן ובעלי העסקים למימון פרויקט המטרו. לפחות מהבחינה הזו תושבי הפריפריה יוכלו להרגיש פחות מופלים לרעה.
"
לצפיה ב-'הכתבה מלאה בסתירות פנימיות ויש גם שקרים של ממש.'
הכתבה מלאה בסתירות פנימיות ויש גם שקרים של ממש.
30/11/2019 | 18:48
16
218
הפסקה השלישית מדברת על הפניית משאבים לבניית המטרו בתל אביב (אף אחד לא באמת ייתן 150 מליארד לזה גם בעוד מאה שנה אבל שיהיה), ואז בפסקה אחרונה אומרים שבעצם יהיה מס מיוחד על תושבי גוש דן בשביל לממן את הפרוייקט הזה.
אז שוב, מי יממן את זה?
התשובה האמיתית היא "אף אחד", כי 150 מיליארד לא מוצאים ברחוב ואני אפילו לא מדבר על הצורך בשר כמו אותו כ"ץ שיהיה במשרד התחבורה במשף כעשור, על מנת לקדם את זה ולא לתת לפרוייקט להיות מוזנח ומשלל הסיבות.
עם יציבות שלטונית שיש בישראל, זה פשוט לא יכול לקרות.
לגבי הראיון לתת לחולדאי את הסמכויות, ברור שזה לא יקרה (ובכתבה גם מסבירים למה).
זאת תהיה התאבדות פוליטית לכל ראש ממשלה שיבוא (וזה אפילו לא בהכרח קשור לענייני ימין שמאל).
חולדאי (או כל ראש עיר בתל אביב, פשוט לא יכול לתפקד ככזה, כי הוא בקושי מייצג את האינטרסים של תושבי תל אביב (רחוק מאוד מכולם), אז איך ייצג את כל תושבי גוש דן?
הוא ייצג את תושבי בני ברק?
את תושבי בת ים?
אולי תושבי ראשון?
אם הוא יעשה את זה, הוא לעולם לא ייבחר לתפקיד כראש עיריית תל אביב (ובצדק).
מה גם, שגם הוא כנראה לא איש הנצח וביום מן הימים מן הסתם יוחלף בראש עיר אחר (קרוב לוודאי הרבה יותר קיצוני בדעותיו שיהיה עוד יותר שנוא במקומות שהן לא מרכז של קהל בוחריו).
הרי כולנו יודעים, מי היו המתמודדים לתפקיד בבחירות אחרונות והוא לעומתם כמעט ימין קיצוני.
העובדות הם, שתל אביב מייצגת את מדינת ישראל (ואף את גוש דן) לא יותר מאשר ניו יורק מייצגת את ארה"ב ולונדון את אנגליה (כלומר בכלל לא).

כמובן שזה גם סוג של שקר להגיד שהשקעה בתל אביב התחילה רק עכשיו.
שלושת קווי הרק"ל בתל אביב בוודאי לא התחילו אתמול וגם לא לפני שנה.
זה שלקח עשור שלם, עד שהפרוייקט התחיל, זה בוודאי אשמתו של כ"ץ (אבל גם של משרד האוצר), אבל להגיד שהוא לא קידם את זה בכלל, זה פשוט לא תואם את המציאות.
אם הוא לא היה מקדם, הפרוייקט עדיין היה תקוע בבית משפט או בהמתנה לMTS שתגייס את הכסף.

לצפיה ב-'התשובה האמיתית היא "כולם".'
התשובה האמיתית היא "כולם".
30/11/2019 | 19:50
15
173
קודם כל, הסכום "150 מיליארד" חסר משמעות. כל קו יתוקצב בנפרד ולא סביר ש-M2 או M3 יוקמו במקביל ל-M1 היקר יותר שגם מתכוונים להקים אותו ראשון. כך שהסכום הרלוונטי הוא בערך 70-80 מיליארד, או אולי אפילו פחות אם יחליטו להקים רק חלק מ-M1 בשלב הראשון.
לגבי מי יתן את הכסף- סביר להניח שחלק מהסכום יגיע מקופת המדינה וחלק ממסים כאלה או אחרים. לדוגמה, לעניות דעתי יש פוטנציאל לגביית היטלי השבחה בגובה עשרות מיליארדי שקלים כתוצאה מהגדלת זכויות הבנייה במגרשים בקרבת התחנות המתוכננות של המטרו.

לצפיה ב-'זה סבבה, אבל זה לא מה שרשום בכתבה.'
זה סבבה, אבל זה לא מה שרשום בכתבה.
30/11/2019 | 20:14
8
100
מה שרשום בכתבה זה:
1. התבכיינות על ישראל כ"ץ שפגע בתל אביבים המסכנים ונתן לבוחרי הליכוד.
2. שמחה לעיד (סוף סוף נראה לליכודניכים האלה מאיפה משתין הדג וניקח את הכסף לעצמינו
3. ואז "סתם סתם, אל תדאגו, נממן את הפרוייקט בעצמינו".

שלושת הטענות הן שטויות במיץ אגבניות שהקשר ביניהן למציאות הוא מקרי בהחלט.
על כך התגובה שלי.

לעניין עצמו, אני מאוד סקפטי לגבי "מאיפה יש את הכסף".
אני מאוד סקפטי גם לגבי מקורות המימון, גם לגבי הרצון הפוליטי וגם לגבי הצורך.
מה שאתה מתאר לא קרה במדינת ישראל בעשורים האחרונים.
אולי פרוייקט המוביל הארצי קצת דומה למאמץ הנדרש.
אחננו כבר (תודה לאל) לא המדינה שהיתה כאן כשגייסו את המאמץ לבניית המוביל הארצי.
אין את הלכידות החברתית, אין את הכוח הפוליטי וגם אין את הרצון בחברה.
יש גם את ההגיון הבריא, אם באמת כמו שאתה אומר ניתן למצוא בקופת המדינה (המיסים זה בעצם קופת המדינה) עוד עשרות מיליארדים, אז בוודאי בכל רגע נתון במשך הפרוייקט יהיו עשרות אם לא מאות סיבות (חלקן אף לגיטימיות) לקחת את הכסף ולהפנות אותו למשהו אחר.
הפיתוי יהיה חזק מדי.
אני אשמח מאוד אם אתבדה, אבל פשוט קשה לי להאמין.
גם מבחינה פוליטית זה פרוייקט מאוד פגיע.
אם הייתי פוליטיקאי, בוודאי הייתי יוצא להתקפה שעוד פעם משקיעים בתל אביבים המפונקים ווהשמאלנים שגם ככה לכולם יש אותו ומזניחים את מסעודה בשדרות, או סתם איזו חולה זקנה בפרוזדור בבית חולים.
זה פרוייקט שקל מאוד לתקוף וקשה מאוד להגן, כי תוצאותיו יגיעו בעוד הרבה שנים ובינתיים הוא רק יקשה על חיי הרבה מאוד אנשים וגם יעצבן אותם.

לצפיה ב-'אתה ממש מגזים- להזכירך, הקו הירוק והקו הסגול כבר תוקצבו,'
אתה ממש מגזים- להזכירך, הקו הירוק והקו הסגול כבר תוקצבו,
30/11/2019 | 20:58
7
117
ומדובר על 30 מיליארד ש"ח. לשם השוואה, אם יבחרו להקים חלק מ-M1 (לדוגמה את הזרוע הדרום-מערבית ואת הזרוע הצפון-מזרחית בלבד), הפרוייקט יעלה כ-60 מיליארד ש"ח "בלבד", שזה לא מעט אבל גם לא סכום חסר תקדים- ותזכור שמדובר על 2025, כשתקציב המדינה יהיה גדול יותר מב-2018, ושהתקצוב נעשה כמעט בלי התחשבות בהיטלי השבחה (פרט לכמה שטחים בתל אביב שהוסיפו להם אחוזי בנייה כדי לממן את החלק התת-קרקעי של הקו הירוק).
לגבי הקיפוח של גוש דן מול הפריפריה- אני חושב שחלק מהפרוייקטים שישראל כץ קידם בפריפריה היו מוצדקים, וחלקם פופוליסטיים ותו לא. ההסתכלות כאילו כל שקל שמושקע בגוש דן הוא שקל שלא מושקע בפריפריה היא מגוחכת משתי סיבות: הראשונה היא שגם תושבי הפריפריה משתמשים בתשתיות בגוש דן וסובלים מפיגור בהן (לדוגמה הדחייה בהקמת המסילה הרביעית באיילון תוקעת גם שיפורים פוטנציאליים של השירות לפריפריה). השנייה היא שפרוייקטי תחבורה ציבורית בגוש דן ברובם מכניסים למדינה יותר כסף מהעלות שלהם (בטווח הארוך), בעוד שפרוייקטי תחבורה בפריפריה הם ברובם גירעוניים (שוב, בטווח הארוך). אז השקעות בגוש דן מכניסות למדינה כסף שבסופו של דבר היא תוכל להשקיע גם בפריפריה.
לצפיה ב-''
30/11/2019 | 22:25
15
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה שאתה צודק ואני אראה אפילו חלק מפרוייקט המטרו'
אני מאוד מקווה שאתה צודק ואני אראה אפילו חלק מפרוייקט המטרו
30/11/2019 | 22:33
5
83
פועל עוד בתקופת חיי.
לגבי השאר, אני כמובן מסכים איתך ב100%, אבל מה שאתה אומר רק מחזק את דבריי לגבי הכתבה.
פחות או יותר כל מה שכתבת, נוגד את רוח הכתבה כפי שסיכמתי בפוסט הקודם.
רק בדבר אחד, אני לא בטוח שאני מסכים איתך ושזה לגבי הטענה שלך על פרוייקטי פריפריה כגרעוניים בטווח הארוך.
אני בכנות לא בטוח, איך בכלל אפשר לחשב את זה.
זה מאוד תלוי למה קוראים "פריפריה".
סתם בתור דוגמא, האם אתה חושב שהקו A1 הוא כזה?
כי נכון להיום, די ברור שמדובר בפרוייקט שחשיבותו הפוליטית כנראה גדולה יותר מחשיבותו הכלכלית (וזה למרות הפקקים בכניסה לירושלים שהוא אולי בא לפתור).
הוא לא יהיה רווחי עוד הרבה מאוד שנים.
איך בכלל ניתן להצביע על נקודה בזמן ולהגיד "הנה עכשיו הוא הצדיק את עלויות ההקמה וגם מצדיק עלויות תחזוקה"?

לצפיה ב-'A1 זה לא פרוייקט לפריפריה.'
A1 זה לא פרוייקט לפריפריה.
01/12/2019 | 21:11
4
259
החשיבות הכלכלית של A1 בטווח הבינוני-ארוך אדירה. היום הוא זניח כי הוא אפילו לא מגיע לתל אביב, וכי רשתות הסעת ההמונים בירושלים ובגוש דן עדיין בחיתוליהן.
דוגמה לפרוייקטים גרעוניים- מסילת העמק בין עפולה לבין שאן או המסילה המתוכננת בין כרמיאל לקרית שמונה- פרוייקטים שהאוכלוסיה שהם משרתים קטנה מאוד ביחס לעלות שלהם, ולא ברור בכמה פיתוח כלכלי הם יתמכו. עוד פרוייקט שהוא בוודאי גירעוני הוא המסילה המתוכננת לאילת- למזלנו המסילה כ"כ יקרה שגם שרי תחבורה פופוליסטים חוששים לקדם אותה. למסילת העמק בין חיפה לעפולה, למסילה לכרמיאל ולמסילת הנגב המערבי יש יותר הצדקה כלכלית- אבל אני לא חושב שהיה נכון להקים אותם לפני המסילה הרביעית.
לצפיה ב-'בסדר, אתה נתת רשימה של פרוייקטים שכדאיותם מוטלת בספק'
בסדר, אתה נתת רשימה של פרוייקטים שכדאיותם מוטלת בספק
02/12/2019 | 11:27
3
48
ואני די מסכים איתך.
אבל מדובר בפרוייקטים שעדיין נמצאים על הנייר.
הכתבה מדברת על מדיניות של ישראל כ"ץ שזנח את המרכז והשקיע בפריפריה ובפרוייקטים שלא היה צריך לבנות (כך לפחות זה נשמע מהכתבה).
לתגובה שלך עצמה.
מה הקשר בין קו העמק לבין מסילה רביעית?
הרי התכנון היה שאנשים בעיקר יסעו לחיפה, לא?
גם מסילת העמק, למרות שאכן גרמה לבעיות עומס בפרוזדור איילון, הרי חשיבותה לא רק בלהביא אנשים לתל אביב.
המטרה הרי היתה, להחיות את הפריפריה, כך שגם שם תהיה יותר פעילות כלכלית.
אתה יכול להגיד שזה היה שיקול לא נכון והיה מראש להשלים עם העובדה שכולם צריכים לבוא לעבודה בגוש דן, אבל לכל היותר צריך להודות שיש גם הגיון באלה שמצדדים בתעידוף של פריפריה (ונשים בצד נימוקים פופוליסטיים ו"חברתיים").
כמובן יש גם שיקולים שמעבר לכלכלה עצמה, (וזאת הסיבה שהכנסתי את עניין A1).
כן, יש גם חשיבות פוליטית (ולא רק פופוליסטית) בפרוייקטים כמו A1 וגם בקווי רכבת לפריפריה.
זה בהחלט חשוב בהינתן האוכלוסייות שנמצאות גם בצפון וגם בדרום, שאיך נאמר זאת בעדינות, אהדתם למדינת ישראל היא לא בהכרח משהו שמאפיין אותן).

לצפיה ב-'אבל רכבות לפריפריה מחזקות את המרכז'
אבל רכבות לפריפריה מחזקות את המרכז
05/12/2019 | 13:11
2
17
וזה הוכח בעשרות מחקרים.
זה לא שרכבת בין כרמיאל לתל אביב רעה לכרמיאל, היא כנראה טובה לה, אבל היא טובה לתל אביב יותר, כי בזכות הרכבת תל אביב יכולה לגייס כוח אדם איכותי מכל הארץ (כולל כרמיאל). התוצאה היא WIN-WIN אבל הWIN של תל אביב גדול יותר (כמרכז ארצי של כל הרשת). ולכן הפערים בין המרכז לפריפריה גדלים והולכים.
בשורה התחתונה, בעוד שבניין משרדים בן 6 קומות בפתח תחנת הרכבת בכרמיאל נחשב הישג מדהים, בתל אביב בונים באותו זמן 20 מגדלים של 40 קומות ואף אחד לא מתרגש מזה.
לצפיה ב-'מסכים עם מה שאתה אומר, למרות שרכבת לכרמיאל זה לא בהכרח דוגמא'
מסכים עם מה שאתה אומר, למרות שרכבת לכרמיאל זה לא בהכרח דוגמא
05/12/2019 | 13:28
12
הרי אפשר לומר, שזאת רכבת לא לתל אביב, אלה לחיפה (מרכז מטרופוליני הקרוב) וזאת היתה המטרה שלה.
אני יודע שיש אנשים שבאמת נוסעים כל יום לעבודה מכרמיאל לתל אביב, אבל נדמה לי שזה לא מה שהמתכננים צפו.
כך או כך, מה שאתה אומר בוודאי נוגד את הכתבה שבה נטען שהשר "דווקא" רצה לדפוק את המרכז ולקדם את תושבי הפריפריה.

לצפיה ב-'שוב- מדובר בשאלה של עלות תועלת.'
שוב- מדובר בשאלה של עלות תועלת.
06/12/2019 | 23:54
1
קודם כל, לדעתי הרכבת לכרמיאל הועילה יותר לחיפה מאשר לתל אביב. אני לא חושב שיש מספר משמעותי של תושבי כרמיאל שעובדים במרכז, ואני לא חושב שהמדינה צריכה לעודד יוממות למרחקים כאלה. אבל הנקודה הזאת פחות רלוונטית לדיון (והנקודה שלך תקיפה גם אם נחליף את "תל אביב" ב-"חיפה").
בוודאי שכל תשתית שמחברת את הפריפריה למטרופולין- תועיל גם למטרופולין. השאלה היא האם התועלת הכללית מצדיקה את העלות הגבוהה, והאם רכבת יקרה ומסורבלת היא בהכרח הפתרון הטוב ביותר לסוגייה.
לצפיה ב-'אין שום בעיה לגייס 150 מיליארד שקל. '
אין שום בעיה לגייס 150 מיליארד שקל.
30/11/2019 | 23:43
5
338
במקרה הכי גרוע - אפשר לגייס את כל הכסף דרך אגרות חוב. התוצר הישראלי השנתי הוא בערך 1.5 טרליון שקל. אין שום בעיה להגדיל את יחס החוב/תוצר ב 10% על פני עשור, בהתחשב בתרומה האדירה שלפרוייקט המטרו תהיה על הגדלת התוצר במשק.

המשק מאבד 25 מיליארד בשנה (נכון ל 2017) בגלל פקקים. גם אם פרוייקט המטרו יצמצם את האובדן הזה רק ב 5 מיליארד שקל (הרי לא כל הפקקים הם בגוש דן), הנה לך החזר של כמעט כל עלות ההקמה תוך 25 שנה. במציאות, כמובן, עלות הפקקים תהיה גבוהה יותר ולכן התועלת למשק מהקמת המטרו גם היא גבוהה יותר.
לצפיה ב-'אתה לא מחשב את זה נכון'
אתה לא מחשב את זה נכון
01/12/2019 | 00:41
1
107
הגדלת יחס תוצר וגם הגדלת חוב במונחים אבסלוטיים, בהכרך תגרור עלייה בתשלומי הריבית, עליית הריבית על הלוואות חדשות וירידה באמון המשקיעים.
כל זה גם עולה כסף.
ישראל היא לא מדינה יציבה באיזור יציב.
העלאת יחס תוצר חוב ובמקביל מלחמה גדולה יכולים להביא לאסון כלכלי.
אתה לא תמצא שר האוצר שיכריז באופן פומבי שהוא תומך בהעלאת יחס תוצר חוב, כי זה בערך כמו להכריז שהוא מתחיל לשרוף כסף כי יש "יותר מדי".
אפילו המצב הנוכחי, שמדובר בעלייה בוצאות ממשלתיות וגרעון התקציבי באחוזים בודדים, כבר גוררת איומים בירידת דירוג האשראי.
אתה צודק שיש גם סיבות טובות לעשות את זה, אבל בוודאי שלא העלאת חוב ממשלתי בצורה כזאת דרסטית היא הדרך.
אני יכול להבין מכירת זכויות בניה, אני יכול להבין מיסוי כלשהוא (תלוי על מי ואיך יוטל), אבל לא מה שאתה מציע.
מה שאתה אומר, זה מתכון לאסון ואין שום הצדקה לעשות את זה.
לצפיה ב-'יש הדבל בין שריפת כסף להקמת מטרו'
יש הדבל בין שריפת כסף להקמת מטרו
01/12/2019 | 08:04
106

החוב שאני מציע לגייס (כמוצא אחרון, כן?) משמש להקמת תשתית פיזית שיש לה ערך. הקמת מטרו זה תהליך תעשייתי שרכיב השכר בו יחסית קטן (יחסית לענף השירותים) ואחרי שתשלם את ה 150 מיליארד, יהיו לך מנהרות, מסילות, תחנות, דפו וציוד נייד - לכולם יש ערך בשוק ואת כולם ניתן למכור במידת הצורך.

אפשר להתווכח על האופן שבו המדינה מוציאה כסף על תוספות שכר לשוטרים, קצבאות לנכים או פנסיות תקציביות, אבל זה *בכלל לא* כמו השקעה בתשתית פיזית שיש לה ערך בפני עצמה וגם תשואה על ההשקעה.

דירוג האשראי של ישראל עלול להיפגע מכניסה בלתי נשלטת לחוב כמו שזה קורה היום או במקרה של מלחמה או אסון אחר. לקיחת חוב מוגדרת עם תוכנית מוגדרת לתקופת זמן זה לא בעיה ולא יפגע בדירוג האשראי של ישראל. יחס החוב-תוצר של ישראל עומד על 60%. נמוך מהרבה כלכלות מערביות. גם אם הוא יעמוד על 70% לתקופה של עשור, עדיין יהיה לנו מרווח בטחון למקרים של אסונות.

ושוב - כאמור - חוב זה האמצעי האחרון. הנזק לתוצר מאי הקמת מטרו הוא אסטרונומי והוא גדול בהרבה מהעלות של המטרו וגם, משפיע על החוב דרך הקטנת התוצר.
לצפיה ב-'אפשר לגייס גם 300 מיליארד- זה לא אומר שזה רעיון טוב.'
אפשר לגייס גם 300 מיליארד- זה לא אומר שזה רעיון טוב.
01/12/2019 | 20:56
2
69
כמו שכתבתי, המדינה יכולה לממן את רוב העלות של הפרוייקט. אפשר לשקול גיוס חוב כדי "לסתום חורים"- בעיקר כשצפויה הכנסה משמעותית מהיטלי השבחה בטווח הבינוני.
לצפיה ב-'הרעיון של גיוס 150 מיליארד באגח נועד רק כדי לבטל את הטיעון'
הרעיון של גיוס 150 מיליארד באגח נועד רק כדי לבטל את הטיעון
01/12/2019 | 23:15
1
70
שאין כסף ושזה לא מעשי. יש לא מעט אנשים שעדיין רגילים לישראל עניה יחסית של סוף השמונים ותחילת שנות התשעים. אנחנו כבר מזמן לא שם וצריך להגיד את זה בצורה ברורה  - אין לישראל של 2019 בעיה לממן מטרו בגוש דן על פני עשור, במקביל לכל שאר הפרוייקטים הנדרשים.

לצפיה ב-'עם זה אני מסכים לגמרי '
עם זה אני מסכים לגמרי
01/12/2019 | 23:59
63
כמובן, זה שהמדינה יכולה לממן את הפרוייקט הזה לא אומר שהוא לא יסבול מעיכובים. עדיין צריך לא מעט רצון ויכולת ביצוע של משרד התחבורה והירתמות של משרד האוצר והשילטון המקומי.
לצפיה ב-'קו 616 של מטרופולין מנתניה לפ"ת דרך רמת החייל'
קו 616 של מטרופולין מנתניה לפ"ת דרך רמת החייל
01/12/2019 | 14:23
6
403
החל מיום שלישי הקרוב 3/12/2019 צפוי לפעול קו 616 מנתניה לרכבת קרית אריה בפ"ת דרך רמת החייל.
לא ברור לי למה להאריך את הקו לרכבת קרית אריה ולא להפעיל אותו עד עתידים/קניון איילון. מי בדיוק ימשיך עם הקו אחרי סיבוב ברמת החייל?!
לצפיה ב-'השאלה גם אם זה יהיה קו להעלאה והורדה מרמת החייל לפ"ת?'
השאלה גם אם זה יהיה קו להעלאה והורדה מרמת החייל לפ"ת?
01/12/2019 | 20:58
2
89
אם זה רק הורדה זה מיותר ממש
לצפיה ב-'מפתח תקוה עד גלילות-איסוף בלבד'
מפתח תקוה עד גלילות-איסוף בלבד
01/12/2019 | 21:55
1
85
מאודים עד נתניה-הורדה בלבד
חזור:מנתניה עד גלילות-איסוף בלבד
ממכללת לוינסקי עד פתח תקוה-הורדה בלבד.
לצפיה ב-'אז מיותר לחלוטין'
אז מיותר לחלוטין
02/12/2019 | 20:04
21
לצפיה ב-'הקישור בין רמת החייל/קניון איילון לקריית אריה לא מדהים'
הקישור בין רמת החייל/קניון איילון לקריית אריה לא מדהים
02/12/2019 | 07:19
74
יש לך את 238,137,266 ו 128 וזהו וחלקם לא פועלים כל היום או פועלים בתדירות נמוכה מאד. עוד אופציה במקטע הזה היא רעיון טוב. דרך אם המושבות בבני ברק הוא רחוב ארוך ומאד לא נעים להליכה.
לצפיה ב-'קו הזוי לחלוטין. הוא משום מה יוצא מרכבת נתניה לכיוון מערב,'
קו הזוי לחלוטין. הוא משום מה יוצא מרכבת נתניה לכיוון מערב,
02/12/2019 | 10:25
110
הוא עובר באיזור התעשיה של נתניה בלי סיבה (במיוחד כשזה לאיסוף בלבד!), והוא נוסע כמאסף דרך כל צפון תל אביב.
מלבד הרצון לקבל כסף לקילומטר, לא ברור למה שמישהו יפעיל אותו. בזבוז כספי מיסים.
לצפיה ב-'הק"מ טובים למפעיל'
הק"מ טובים למפעיל
02/12/2019 | 21:43
45
לצפיה ב-'הרחבת התדירות של נעים בסופ"ש'
הרחבת התדירות של נעים בסופ"ש
28/11/2019 | 14:42
43
341
על פי הפרסום במאקו המיניבוסים יעברו לתדירות של פעם ב-20 דקות. כמו כן, הקו היחיד שיישאר בתדירות של פעם בחצי שעה יעבור להיות אוטובוס ולא מיניבוס. שינוי אחרון הוא שהקווים יתחילו בשעה 17:00 (ולא ב-18:00) וכך תישאר הרציפות בין קווי יום שישי לקווי השבת
המשך>>
על פי הפרסום במאקו המיניבוסים יעברו לתדירות של פעם ב-20 דקות. כמו כן, הקו היחיד שיישאר בתדירות של פעם בחצי שעה יעבור להיות אוטובוס ולא מיניבוס. שינוי אחרון הוא שהקווים יתחילו בשעה 17:00 (ולא ב-18:00) וכך תישאר הרציפות בין קווי יום שישי לקווי השבת
לצפיה ב-'מוסקבה: השקה מקרטעת של MCD'
מוסקבה: השקה מקרטעת של MCD
21/11/2019 | 11:57
17
457
שרשור קודם: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/184402706/

1. כדי לנסוע על MCD חייבים לעדכן http://mcd.mosmetro.ru/activation/ את התוכנה של כרטיס הטרויקה (כאילו שלא יכלו לשווק קמפיין זה חודשים לפני), לעשות זאת אפשר רק בקופה או מכונה לממכר כרטיסים/מימוש טעינת אינטרנט וליצור תורים. כרטיסי טרויקה שהונפקו חדשים מהיום לו מצריכים עדכון.
2. תיקוף חייבים גם ביציאה אחרת הכרטיס ייחסם לשימוש ולהסיר את החסימה אפשר רק בקופה תמורת 150 רובל. אבל ביום ההשקה (היום) הסתבר שכמעט כל הולידטורים לא עובדים כמו שצריך (גרוע יותר מאגד). וכן רוב התחנות גם לא ממוסגרות עם גדר ולידטורים כמו בארץ, כלומר אפשר טכנית לעבור בצד ולצאת ללא תיקוף, ויש רק איזה שניים-שלושה שערי תיקוף. https://www.vesti.ru/doc.html?id=3212165
3. מערכי האיבולגה אומנם בתדירות גבוהה, אבל קצרות: https://twitter.com/fili_metro/status/1197409419014889472
4. "עקב עדכוני תוכנה לא ניתן לבצע טעינות לטרויקה", לטעון מבעוד מועד במטרו או האפליקציה
5. כמו כן גם ביטלו את כל הפרבריות הרגילות בשעות הכי נוחות, בבוקר ואחר הצהריים : https://vk.com/video-156955116_456239256?list=30b284333565988677
6. בעיות שילוט. מצורף
לצפיה ב-'וזה כאשר כמובן מבחינת הדף הרשמי של MCD ברשתות החברתיות'
וזה כאשר כמובן מבחינת הדף הרשמי של MCD ברשתות החברתיות
21/11/2019 | 12:06
189
הכל טוב ויפה
לצפיה ב-'מה שנקרא איך אפשר לצפות שכולם יתקפו אם פשוט תוקעים ככה '
מה שנקרא איך אפשר לצפות שכולם יתקפו אם פשוט תוקעים ככה
21/11/2019 | 12:44
8
174
במקום גדר של שערים

אם עברת בלי לתקף ועולה לתחבורה נוספת, נחסמת כי הנסיעה הקודמת לא נסגרה. נחסמת? שלם בקופה (!!!) "קנס" 150 רובל על סגירת נסיעה.
לצפיה ב-'בלונדון זה עובד מצויין כי ביעד יש שערים '
בלונדון זה עובד מצויין כי ביעד יש שערים
21/11/2019 | 13:03
3
105
רק בתחתית יש שערים בכל תחנה. במערכות אחרות כמו הרכבת הארצית בלונדון (מחוץ ללונדון אפשר גם לקנות כרטיס על הרכבת עצמה), האוברגראונד וה DLR יש מקומות רבים שיש איזה עמוד כזה עם נקודת ולידציה בלי מחסומים. הסיבה שזה עובד היא שכשמגיעים לתחנות במרכז העיר או לתחנות של המרכזים המשניים יש שערים ואי אפשר לצאת דרכם בלי שהכרטיס תוקף. מדי פעם יש כרטיסנים כך שזה לא תלוי בשערים בלבד.

לצפיה ב-'אלא רק שבמקרה הזה הולידטור אמור לסגור/לפתח נסיעה,ולא ניתן על'
אלא רק שבמקרה הזה הולידטור אמור לסגור/לפתח נסיעה,ולא ניתן על
21/11/2019 | 16:17
2
118
הרכבת עצמה לרכוש כרטיס, וכן "אפשר" לצאת ללא שערים, זה במרכז. אבל מי שלא תיקף בולידטור תקין (גם אם אין אחד תקין בתחנה כלל או שיש לכיוון הלא נכון) אמור גם לשלם על הסרת חסימה, כי עם כרטיס חסום (גם אם יש בו כסף) או כרטיס לא מעודכן בגרסת הקידוד המחודש (הזדמן לקופה לעדכון או טען כסף נוסף במכונה גם אם יש לך כבר מספיק כסף טעון בסוג ה-"ישן"), לא ניתן לנסוע כלל.
אומנם כרגע הנסיעה ב-MCD בימים הראשונים היא חינם ללא חיוב, אבל עדיין חייבים לתקף כמו חופשי תקופתי בארץ לספירת נוסעים, וכן גם שיהיה יתרה בסוג קידוד החדש בכרטיס.

שלא כמו בלונדון, כשאם לא תיקפת, אז יורד לך התעריף המקסימלי ויהי מה (המקרה כשאפשר לבקש זיכוי על חיוב יתר באתר TFL), או שה-"קנס" יורד כאשר טוענים ולא שולל את האפשרות להמשך נסיעה חדשה באמצעי תחבורה אחר. כתוצאה מכל הבלאגן חצי מוסקבה איחרה לעבודה.
לצפיה ב-'ולהלן הטקסט על עמוד המתקף'
ולהלן הטקסט על עמוד המתקף
21/11/2019 | 18:20
1
90
מסך:

תיקוף כרטיס
שמאל: באפליקציה לנייד {QR} (עוד אין אפליקציה, האפליקציה הקיימת היא לפרברית הרגילה)
ימין: לכמות נסיעות {NFC} (בפועל - כסף צבור בטרויקה באזור "מרכז" או חוזה תקופתי או כמות נסיעות או בודד באזור "פרבר" או "מרוחק" בכרטיס "סְטְרֵלְקַה" (הכרטיס של הפרברים מחוץ למוסקבה) )
הצמידו כרטיס

מתחת בשלט:

אם המתקף אינו פעיל:
1. נסו להצמיד את הכרטיס למתקף אחר
2. גשו אל הקופה הקרובה או אל מכונת הכרטוס לפתיחה/סגירה של הנסיעה
3. צלצלו ל-8-800-301-00-00 אם כל הציוד בתחנה לא פועל (זה אגב ממש לא חינם מטלפון נייד גם אם זה 800)
אם לא היה תיקוף, הכרטיס ייחסם.
מחיר שחרור חסימה 150 ₽

וכמובן שאף אחד לא טרח להנגיש שום מידע לתיירים, כל המידע הרשמי ברוסית בלבד
לצפיה ב-'בלונדון יודעים לתקף בתחנות ללא שער'
בלונדון יודעים לתקף בתחנות ללא שער
21/11/2019 | 19:31
59
הנה תמונה של מכשירים דומים על רציף בערך הוויקיפדי לאויסטר על הרכבת הארצית (בתחומי העיר):

יש גם מתקף בצבע שונה לאמצע הנסיעה אם מבצעים נסיעה סביב המרכז ומחליפים לקווים הפרבריים של האוברגראונד שעוקפים אותו, דבר שמוריד את העלות לתעריף ללא אזור 1 בנסיעה על ערך צבור ומאשרים את חוקיות המסלול בנסיעה על כרטיסים תקופתיים ללא אזור 1. (מותר לקנות כרטיס לכל טווח אזורים רציף שרוצים, אין חובה לכלול את אזור 1)

כפי שניתן לראות אין שערים או שומר, המערכת סומכת הן על  הגינותם של רוב הנוסעים והן על אמצעי האכיפה בתחנות הראשיות.

מה שאמרתי על קניית כרטיס ברכבת הארצית מחוץ ללונדון לא תקף ללונדון עצמה, שם ניתן לשלם או באויסטר או בכל אשראי מגע ואין תירוץ שלא לתקף בולידטור (ומעולם לא שמעתי על מצב שהולידטורים לא עבדו).

האופציה של קניית כרטיס נייר על רכבת מחוץ ללונדון קיימת אם עולים בתחנה משנית ללא שערים, והנוסע נדרש להגיע לשומר ולשלם בהקדם האפשרי. משום שהמכשיר של השומר לא יכול לתת את כל ההנחות (היה לי איזה עניין פעם עם מכשיר שמכר כרטיס לכיוון אחד והשומר לא יכל להמיר אותו להלוך ושוב כולל הנחת כרטיס הרשת אלא להלוך ושוב במחיר מלא בלבד) עדיף לנוסע לקנות כרטיס במכונה ואם הנוסע לא פונה לשומר מיוזמתו ומתגלה כנוסע ללא כרטיס השומר לא יציע לו לקנות כרטיס במחיר רגיל אלא ידרוש ממנו לשלם קנס.

מה שכן, יש בדרום מזרח אנגליה בעיה עם ההתאמה בין הכרטיסים החכמים של מפעילות הרכבת הפרטיות לאויסטר. כרגע הכרטיס של המפעילה האזורית שלי יכול להציע לי לטעון כרטיסים תקופתיים אבל אינו יכול לטעון את הכרטיס היומי הרגיל או הכרטיס היומי (כולל חופשי יומי בלונדון עצמה) עם הנחת הרשת - אלא רק כרטיס יומי מחלקה ראשונה שעלותו פי 5 מכרטיס הנייר !

הרעיון של מציאת נקודת מעבר מהרכב הפרטי למערכת הרכבתית בתוך לונדון תוך דילוג על חברת הרכבות האזורית נראה יותר ויותר מפתה אחרי המעבר לחשמל שזול משמעותית מדלק. הבעיה היא שאין ייצוג ברור של מערכת האקספרס וחנייה ממש בטבעות הראשונות של העיר אולי זולה יותר לרכב אבל עולה בזמני המתנה ונסיעה ארוכים ברשת הפרברית, או בפקקים ארוכים בנסיעה לתחום הכיסוי של התחתית (שאינה מכסה אזורים רבים בדרום העיר).
לצפיה ב-'זה הקמע של המערכת,כמו הארנב של RATP,או כלב רנדומאלי?'
זה הקמע של המערכת,כמו הארנב של RATP,או כלב רנדומאלי?
22/11/2019 | 11:30
3
26
לצפיה ב-'הקמע זה זהבן מחלל'
הקמע זה זהבן מחלל
22/11/2019 | 12:32
2
104

כי משתמשים במערכי איבולגה 2.0 עבור MCD

"איבולגה" (Иволга) = זהבן מחלל

לצפיה ב-'>>>'
>>>
23/11/2019 | 13:04
32
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
23/11/2019 | 19:38
7
לצפיה ב-'עוד כמה תמונות, לעתים במקום המערכים החדשים שולחים את '
עוד כמה תמונות, לעתים במקום המערכים החדשים שולחים את
22/11/2019 | 11:53
136
הפרבריות הישנות יותר (אין מספיק ЭГ2Тв כרגע)
לצפיה ב-'עוד כמה תמונות'
עוד כמה תמונות
25/11/2019 | 14:38
44
לצפיה ב-'עדכון מתקף... ASUS חח'
עדכון מתקף... ASUS חח
25/11/2019 | 14:58
59
"חכו, מתבצע עדכון.. הכנת קבצי עדכון הקומפלקס"

טעינה
ID מתקף
תחנה (קוד תחנה ב-ASU EXPRESS-3 ומערכות CPPK)
תאריך
שעה
לצפיה ב-'עמדת ה-SOS'
עמדת ה-SOS
25/11/2019 | 14:59
55
לצפיה ב-'לפעמים שולחים גם ЭР2 מעידן דינוזאורים כאמור איןמספיק איבולגה'
לפעמים שולחים גם ЭР2 מעידן דינוזאורים כאמור איןמספיק איבולגה
25/11/2019 | 15:05
88
לצפיה ב-'פתיחת דלתות בצד הלא נכון, גובה רציפים שגוי,קורה "רק" ברוסיה!'
פתיחת דלתות בצד הלא נכון, גובה רציפים שגוי,קורה "רק" ברוסיה!
01/12/2019 | 11:48
1
72
יש לציין שדי נפוצה תופעה של רציפים בגובה קרקע-גלגלים שצריך לטפס מדרגות כדי להכנס/לצאת ל/מרכבת בינעירונית (קרונות מדפי לינה [פְּלַצְקָארְט, מחלקה שלישית], וקרונות חדרים מחלקה שניה [קוּפֵּה] וקרונות חדרי מחלקה ראשונה [SV])

אבל הפוך? (רציפים בגובה פתח כניסה ללא טיפוסים עבור רכבת בינעירונית למרחק ארוך) - להפנות פרברית נמוכה (גובה בינוני) לרציף של בינעירוניים רחוקי מרחק? זה לא משהו שרואים כל יום
לצפיה ב-'אתה מתפלא?'
אתה מתפלא?
02/12/2019 | 20:02
19
הכל שם הפוך ולא מסודר
לצפיה ב-'מנסה להבין על מה בדיוק שילמתי (אזורים וחוזים) ומה נכלל-'
מנסה להבין על מה בדיוק שילמתי (אזורים וחוזים) ומה נכלל-
30/11/2019 | 15:55
2
124
שבוע שעבר נסעתי הלוך-חזור ממודיעין לבאר שבע (נסיעה היא לת"א, ומחליפים רכבת לבאר שבע... חוזרים חלק מהדרך כי אין רכבות ישירות ממודיעין).
ניגשתי לאשנב וביקשתי הלוך-חזור לבאר שבע (הבחורה שאלה אם אני חוזרת באותו יום, אמרתי שכן.). שילמתי 37.5 ש"ח מזומן, כי לא יכולתי להשתמש בערך צבור ברב קו בשביל זה.
בבאר שבע, הכל היה מרחק הליכה וגם היה מזג אוויר נעים אז הסתובבתי ברגל. בחזור במודיעין משום מה המחסום לא נתן לי לעבור (הראה "העברה כפולה"). לא דאגתי כי שמרתי את הקבלה מהבוקר, אבל העבירו אותי בצד בלי בעיה.
באוטובוס בתוך מודיעין האוטובוס הציע לתקף "חו גוש דן דרום" (החופשי חודשי שלי לת"א שכולל את מודיעין) ועוד "חו באר שבע דרום".

השאלה היא- האם ה 37.5 ש"ח היו בעצם גם חופשי יומי לכל *האוטובוסים* בבאר שבע ?
לצפיה ב-'כן,זה חוזה באר שבע-גוש דן,אשר כולל את כל התחבורה בכל האזורים'
כן,זה חוזה באר שבע-גוש דן,אשר כולל את כל התחבורה בכל האזורים
01/12/2019 | 01:18
1
66
הכלולים כמפורט (917) :

לגבי "חו באר שבע דרום" - שם ישן של חוזה 917 - זה מה שקורה כאשר מפעילי האוטובוסים למיניהם לא מעדכנים את השמות של החוזים במערכת הכרטוס כראוי וממשיכים להשתמש במונחים של מלפני כל הרפורמות כפי שהובאו (מפועל לייבא=import) על ידי משרד התחבורה כדוגמת "משולב@@ציר ירושלים@+מרכזי@@" (עבור חוזה 924 כפי שזה מזוהה באגד) למשל, אשר בהתחלה היה חוזה מוגבל לרכבת ואוטובוסים משני צדדים בלבד, אך ברפורמה הבינאזורית הובא לכלול את כל האזורים ואת כל המפעילים בשני המטרופולינים, אותו סיפור לכל חוזי 9xx

עניין חווית משתמש

אין חוזי הלוך ושוב כבר מזמן, רק יומי או נסיעות בודדות/תיקוף ערך צבור
לצפיה ב-'אוקיי, תודה '
אוקיי, תודה
01/12/2019 | 11:40
11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ