לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2046720,467 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'שוב פעם בהודו:'
שוב פעם בהודו:
20/08/2017 | 10:56
3
124
לצפיה ב-'מה קרה שוב?'
מה קרה שוב?
20/08/2017 | 12:24
2
38
לצפיה ב-'האם גם אתה נמנע מללחוץ על קישורים?'
האם גם אתה נמנע מללחוץ על קישורים?
20/08/2017 | 21:11
1
47
אינני נוהג ללחוץ על קישורים ולכן לא אוכל לכתוב כאן מה קרה בהודו.
לצפיה ב-'לוחץ גם לוחץ על קישורים, אבל מצפה ממי שמעלה קישור'
לוחץ גם לוחץ על קישורים, אבל מצפה ממי שמעלה קישור
21/08/2017 | 20:47
שיתאר במשפט או שניים את הקישור כך אדע האם זה מעניין אותי.
לצפיה ב-'עבודות בתחנת הרצליה. מיום חמישי האחרון והילך'
עבודות בתחנת הרצליה. מיום חמישי האחרון והילך
20/08/2017 | 18:34
19
277
לצפיה ב-'התחנה'
התחנה
20/08/2017 | 18:35
1
212
לצפיה ב-'ועוד מבט'
ועוד מבט
20/08/2017 | 18:36
190
לצפיה ב-' תודה רבה על כל התמונות מהרצליה'
תודה רבה על כל התמונות מהרצליה
20/08/2017 | 20:54
87
וטוב שיש בפורום גם דברים מעניינים...
לצפיה ב-'תודה רבה מיכאל על התמונות'
תודה רבה מיכאל על התמונות
20/08/2017 | 21:07
79
אני נוסע בקטע הזה לעתים. אבל מנתיבי איילון לא רואים את העבודות טוב. רחוק מלהיות טוב, מהתמונות המצויינות, שהעלית.
באופן אישי ממתין בציפייה גדולה לחיבור מסילת השרון למסילת החוף.
לצפיה ב-'תמונות נוספות מהמגה מבצע בהרצליה'
תמונות נוספות מהמגה מבצע בהרצליה
20/08/2017 | 21:41
14
272
אני מציע לכל מי שנמצא בסביבה לעבור באזור ולתעד שם. יש שם המון ​פעילות רכבתית מרתקת בימים אלו! מאוד קל לצלם מגשר הולכי הרגל מעל התחנה.
לצפיה ב-'מה בדיוק עושים שם? מה תהיה התצורה בסיום הפעימה הזו?'
מה בדיוק עושים שם? מה תהיה התצורה בסיום הפעימה הזו?
20/08/2017 | 21:56
3
64
לצפיה ב-'על פי שבתשתיות מבצעים שם שינויים גאומטרים במסילות'
על פי שבתשתיות מבצעים שם שינויים גאומטרים במסילות
21/08/2017 | 00:43
2
134
כלומר, מזיזים שם את מסילות הרכבת ומבצעים שם שינויים בשיפועים של המסילות. ובנוסף גם מחליפים את כל המסילות והמפלגים ואביזרי האיתות והבטיחות שהיו על המסילות שפורקו.

התצורה הסופית תהיה דומה אבל מדרום לתחנת הרצליה יהיה יותר שטח פנוי לשתי המסילות החדשות.

זה מה שהבנתי משבתשתיות.
לצפיה ב-'זה מה שרצית להבין עם המגמתיות והסלקטיביות שלך'
זה מה שרצית להבין עם המגמתיות והסלקטיביות שלך
21/08/2017 | 09:22
1
79
לקחת מ"שבתשתיות" את מה שנוח לך והשמטת את מה שלא נוח לך.
אבל לצערך, כל אחד יכול לקרוא את מה שכתוב ב"שבתשתיות" ולראות מה באמת כתוב שם.
לצפיה ב-'גם המידע שמפורסם בשבתשתיות מתובל בהרבה מאוד יחסי ציבור'
גם המידע שמפורסם בשבתשתיות מתובל בהרבה מאוד יחסי ציבור
21/08/2017 | 20:42
3
ואפילו מתובל יתר על המידה ביחסי ציבור. ולכן אני נוהג להשמיט את כל מה שקשור ליחסי ציבור ומתמקד רק בדברים המקצועיים.

ולא הבנתי מדוע אתה מכנה את ההתנהגות שלי כהתנהגות מגמתית.

האם ההתנהגות שלי היא מגמתית בכך שאני משמיט ומתעלם באופן מכוון מכל דבר שנועד לצורך תדמית ויחסי ציבור?
לצפיה ב-' תודה רבה על כל התמונות.'
תודה רבה על כל התמונות.
21/08/2017 | 00:35
9
86
החשוב והעיקרי בתמונות הללו היא העובדה שבמשרדי יחסי הציבור ממשיכים למכור לציבור לוקשים (חישמול המסילה לירושלים למי שלא הבין מה זה לוקשים), בעוד שמדובר למעשה בשינויים גאומטריים של מסילות הרכבת.

במשרדי יחסי הציבור ממשיכים במלוא הכוח והעוצמה להשתמש בקו הרכבת לירושלים במקום לספר את האמת לאמיתה ולומר שלמעשה יש צורך לבצע שינויים גאומטריים במסילות הרכבת על מנת לפנות מקום לשתי מסילות רכבת נוספות.

מה הבעיה לומר את האמת לציבור?

זו בדיוק הסיבה לכך שאינני קורא "עיתונות", הכל שם זה רק שקרים ומידע כוזב ומוטה.
לצפיה ב-'אתמול שדרן ידוע ברדיו השמיץ את משרד התחבורה על השיבושים '
אתמול שדרן ידוע ברדיו השמיץ את משרד התחבורה על השיבושים
21/08/2017 | 08:40
100
בתנועת הרכבות כיון שנכנעים לדתיים ולא עובדים בשבת. חבל שלא הגיע לתחנת הרצליה בשבת להוכח איזה פעילות עניפה ומסיבית בוצעה בשבת.
לצפיה ב-'תחנת הרצליה תהיה תחנת הקצה של הקו לירושלים ולכן העבודות'
תחנת הרצליה תהיה תחנת הקצה של הקו לירושלים ולכן העבודות
21/08/2017 | 09:20
7
100
בסביבת התחנה קשורות גם ובעיקר לקו הזה.
אם אתה משתמש ב"שבתשתיות" אז אל תסלף ותעוות את מה שכתוב שם.
הנה ציטוטים מ"שבתשתיות":
"האחד בתחנת הרצליה, שם מתבצע שינוי גיאומטרי ל-1500 מ' של מסילה, כפעולת השלמה לקליטתו של A1 בתחנה. "
"
תחנת הרצליה קשורה ל-A1 בהיותה תחנת הקצה של הקו. בתחנה בוצעו שינויים שכללו הוספת רציף והפיכת רציף אחר לרציף אי - זאת, במטרה לאפשר את קליטת הקו הירושלמי. שינויים אלה מכתיבים הטמעת שינויים גם ברמת רכיבי התקשורת והאיתות של התחנה. בנוסף, יש לציין כי בקטע שבין תחנת האוניברסיטה להרצליה בוצעו שינויים גאומטריים במסילות, עניין שחייב אף הוא ביצוע שיפורים עוקבים בפאתי התחנה.
"

הסיבה שאתה כותב על "העיתונות" די מתאימה גם למה שאתה כותב בפורום הזה.
האמת אינה מה שמנחה אותך והמגמתיות וההטיה הן נחלת הודעותיך.
לצפיה ב-'תחנת הרצליה - יציאה מערבית?'
תחנת הרצליה - יציאה מערבית?
21/08/2017 | 11:32
6
75
ברמת העקרון אני יודע שמתוכננת יציאה מערבית מהמנהרה לכיוון אזור התעשייה, (דרך משה דיין - כיכר בן עמי) ומשם לגשר הולכי הרגל מעל נמיר) דבר שיחסוך את הטרטור המיותר היום להולכי רגל שצריכים לצאת במנהרה מתחת לאיילון מזרחה ואז לעלות על הגשר מעל האיילון חזרה מערבה.

אני לא רואה שום הכנה לזה (מבנה כניסה לתחנה ברחוב משה דיין). האם זה לא חלק מהפרויקט הנוכחי?
להערכתי יציאה כזו תשמש לתחנת הרצליה כ"מכפיל כוח". כי רבים נרתעים מההליכה הארוכה ברגל לאזור התעסוקה (ארוכה בעיקר פסיכולוגית כי זה הלוך וחזור) וגם האוטובוסים שנאלצים לעמוד בכל הפקקים לא מספקים מענה תחליפי הולם. עם פתיחת כניסה כזו (וכן הגידול במספר העצירות בתחנה שהשירות החדש יביא עימו), לא תהיה שום בעיה להרצליה לקפוץ לרמת הנוסעים שמאפיינת את תחנת האוניברסיטה.

וליוסף. תחנת הרצליה תגדל ל-6 רציפים, דבר שיאפשר לה לקלוט את הקו המהיר לירושלים כתחנת קצה, וכן לקלוט את השירות החדש שיגיע מכיוון רעננה. במסגרת העבודות כמובן שיש גם המון שינויים גיאומטריים במפלגים וכו', וגם הכנה להזזת המסילות שמצפון לה אל מרכז האיילון (במסגרת פרויקט הארכת נתיבי איילון+531). בנוסף אני חושב שראיתי שהרסו את המבנה הישן של תחנת הרצליה (מדרום לגשר שבעת הכוכבים) ובנו במקומו מבנה תפעולי חדש, וכמובן שיהיו ארבע מסילות בין הרצליה לאוניברסיטה, וארבע מסילות בין תחנת הרצליה עד לפיצול למסילת השרון.

המון עבודה שקשורה גם ל-A1 כמו שנאמר, אבל לא רק אלא גם למסילת השרון.
לצפיה ב-'זה חלק מהפרויקט, אבל אחד השלבים האחרונים בפרויקט'
זה חלק מהפרויקט, אבל אחד השלבים האחרונים בפרויקט
21/08/2017 | 11:42
5
71
הביצוע ממערב לתחנה יהיה לאחר הסטת מסילות החוף ופינוי השטח לנתיבי כביש 20 מצפון לדרום. אז תיבנה גם הכניסה/יציאה מערבית לתחנה.

אגב, למה אתה קורא באזור הזה "נמיר"? כביש 20 זה לא נמיר וגם כביש 2 בהרצליה לא נקרא נמיר. דרך נמיר מסתיימת באזור גלילות בגבול המוניציפלי בין תל אביב להרצליה.
לצפיה ב-'סתם הרגל מגונה...'
סתם הרגל מגונה...
21/08/2017 | 11:46
33
לצפיה ב-'למה בעצם לא מנצלים את ההשבתה הזו להסטה לתוואי הסופי?'
למה בעצם לא מנצלים את ההשבתה הזו להסטה לתוואי הסופי?
21/08/2017 | 14:39
3
41
במילא פירקו את המסילות ברציפי הרצליה, ובמילא המסילה בין הרצליה לבית יהושוע מושבתת. מה מונע מהם להשלים את ההסטה בסגירה הזו?

הבנתי שעד השלמת השינויים יצטרכו לפחות עוד שתי סגירות, ואני לא כל כך מבין למה
לצפיה ב-'אני לא יודע את הפרטים של שלבי העבודה, אבל כנראה המסילות'
אני לא יודע את הפרטים של שלבי העבודה, אבל כנראה המסילות
21/08/2017 | 14:57
2
48
והתוואי עדיין לא מוכנים לפעילות.
ההסטה מתוכננת להתבצע בשני שלבים: מסילה אחת (כנראה המזרחית) ולאחר מכן המסילה השניה.
ההשבתות הנוספות יהיו באוקטובר ובפברואר.

זה מה שנכתב ב"שבתשתיות" על כך:
"
הסטת מסילות החוף אל התוואי החדש תתבצע בשני מבצעים. הראשון שבהם מתוכנן להתקיים באוקטובר ובו תוסט תנועת הרכבות אל מסילה אחת מבין השתיים שבתוואי. לאחר מבצע זה, עתיד להתבצע מבצע נוסף בפברואר 2018. במבצע זה תושלם ההסטה במלואה ותנועת הרכבות תועתק אל התוואי החדש בשני הכיוונים. לצורך ביצוע ההסטה, פרסמה הרכבת השנה מכרז ביצוע שבו זכה הקבלן "ונונו דני בע"מ". קבלן זה יבצע את עבודות המבנה התחתון בשני הקצוות של התוואי החדש. גם כאן מדובר בשני מבצעים משמעותיים באורכם. מבצעים אלה אמורים להימשך לפחות כשבוע כ"א על פי התכנון.
"
לצפיה ב-'לא מבין למה אי אפשר לאחד'
לא מבין למה אי אפשר לאחד
21/08/2017 | 16:15
1
30
אז נניח והם לא מוכנים היום. סבבה. אז למה לא לאחד את ההשבתות הבאות?
כשמסילה אחת שם תהיה מוכנה למה שגם השנייה לא תהיה? למה לא עובדים במקביל?

לצפיה ב-'אולי יש צורך לחלק את העבודה. אולי בין לבין צריך לעשות עוד'
אולי יש צורך לחלק את העבודה. אולי בין לבין צריך לעשות עוד
21/08/2017 | 16:29
34
עבודה. אולי לבצע את הכל במקביל יצריך השבתה ארוכה עוד יותר ולא מעוניינים בכך.
וסביר להניח שכל הסיבות הללו ועוד סיבות ביחד.

שים לב גם שבהשבתה הנוכחית עיקר העבודה בסביבת תחנת הרצליה מתבצע מדרום לתחנה, בעוד שהסטת המסילות מצריכה עבודה צפונית לתחנה.
מדובר בהרבה מאוד עבודה שמתבצעת על ידי גורמים שונים.

אם אתה זוכר, בתחילה העבודות היו מתוכננות להתבצע בהשבתה גדולה של מספר חודשים, אבל הוחלט לבצע את העבודה בהשבתות קצרות יותר.
לצפיה ב-'ספרו! איך היתה הגישה לגוש דן מצפון הבוקר?'
ספרו! איך היתה הגישה לגוש דן מצפון הבוקר?
20/08/2017 | 09:55
4
171
האם הבאים מדרום הושפעו? האם רכבות באו בזמן?
האם קווי האוטובוס מחיפה, חדרה ונתניה תוגברו כראוי? האם השאטלים תפקדו היטב?
לצפיה ב-'היה זוועתי. לפחות לפי מה שסיפרו לי. '
היה זוועתי. לפחות לפי מה שסיפרו לי.
21/08/2017 | 01:25
99
ההלוך לתל אביב בבוקר היה עוד איכשהו סביר, אבל החזור בצהריים היה גרוע מאוד. לפחות לפי מה שסיפרו לי..
הגיוני לי שהשבוע כביש החוף יהיה עמוס במיוחד :-\
לצפיה ב-'אם אפשר לעשות במקרה הקשתי בגוגל: יהודה הלוי 107 ת"א ו'
אם אפשר לעשות במקרה הקשתי בגוגל: יהודה הלוי 107 ת"א ו
21/08/2017 | 19:57
2
29
קיבלתי תמונה עם הפתעה חיובית  
לצפיה ב-'לראות את קו 23 מגיע זאת באמת הפתעה חיובית.'
לראות את קו 23 מגיע זאת באמת הפתעה חיובית.
21/08/2017 | 20:11
1
9
לצפיה ב-' מניסיוני (לא נסעתי בו, אבל אני רואה אותו המון כי גרה ליד'
מניסיוני (לא נסעתי בו, אבל אני רואה אותו המון כי גרה ליד
21/08/2017 | 20:40
5
וכל הזמן עוקבת אחריו ) הוא עובד בהתאם לתדירות הרשומה שלו

אם זכור לי נכון קראתי כאן שקו 6 יוצא מ"דן" אז כבר לא יהיה כזה מיניבוס באיזור רוקח? 
לצפיה ב-'תביעה בסך 67.5 מיליון ש"ח נגד "אגד"'
תביעה בסך 67.5 מיליון ש"ח נגד "אגד"
21/08/2017 | 20:04
16
לצפיה ב-'קו 238 צפוי לשנות את מסלולו '
קו 238 צפוי לשנות את מסלולו
19/08/2017 | 09:23
62
889
אני פותח שרשור חדש כי השרשור על הקווים החדשים כבר לא קופץ.
מבדיקה במפות גוגל נראה כי מסלול קו 238 עומד להשתנות. במקום להסתיים בתמח"ת, הקו יעבור לנסוע מבית קלקא במסלול קו 63 ולהסתיים בכרמלית.
מהבחינה הכללית, שינוי שיכול להיות טוב למדי ויחזיר את הקישור בין בוגרשוב ודיזנגוף...
המשך>>
אני פותח שרשור חדש כי השרשור על הקווים החדשים כבר לא קופץ.
מבדיקה במפות גוגל נראה כי מסלול קו 238 עומד להשתנות. במקום להסתיים בתמח"ת, הקו יעבור לנסוע מבית קלקא במסלול קו 63 ולהסתיים בכרמלית.
מהבחינה הכללית, שינוי שיכול להיות טוב למדי ויחזיר את הקישור בין בוגרשוב ודיזנגוף סנטר לציר אבא הלל וקניון איילון. קישור שנהרס ב-2011 עם ביטול קו 20.
אבל מבחינתי האישית, זוועה! הקו ששיפר לאין שיעור את החזרה שלי מהעבודה, כבר לא יעבור קרוב לביתי.
אני עוד לא מעכל שאצטרך לחזור ולנסוע בקו 42 המפוצץ ב-18:00 בערב....
קו 40 שזוחל בשעה הזאת בבן גוריון ובז'בוטינסקי ועומד שעה בכל תחנה כי אין ולידטורים, הוא בכלל לא אופציה.
אני מעדיף כבר לנסוע עם הפרייבט לעבודה. קיימת גם האופציה להחליף אוטובוס בעזריאלי ואולי אשקול אותה.
לצפיה ב-'כתבה בוואלה: קווי האוטובוס השנואים ביותר'
כתבה בוואלה: קווי האוטובוס השנואים ביותר
21/08/2017 | 16:02
9
94
לצפיה ב-'עוד פעם חובבנות של "15 דקות"'
עוד פעם חובבנות של "15 דקות"
21/08/2017 | 16:20
3
35
לצפיה ב-'למה חובבנות?'
למה חובבנות?
21/08/2017 | 16:39
2
24
לצפיה ב-'מי שמכניס את קו 347 בשרון ל-15 הקווים הגרועים ביותר בהחלט'
מי שמכניס את קו 347 בשרון ל-15 הקווים הגרועים ביותר בהחלט
21/08/2017 | 16:49
1
79
חובבן.
קו 405 של דן...
חברת התחבורה חיפה...

התגובה של משרד התחבורה מסבירה מדוע מדובר בחובבנות:
"
ממשרד התחבורה נמסר כי "המשרד מבצע בקרה ואכיפה שוטפת על כל מפעילי התחבורה הציבורית בישראל במהלך כל השנה. הבקרה מתבצעת באמצעות אנשי מקצוע וכוללת בין השאר שימוש במערכות טכנולוגיות מתוחכמות (GPS ונתוני ולידציה). בנוסף לכך, משוכללים נתונים נוספים כמו תלונות ציבור המתקבלות במשרד התחבורה ואלמנטים ייחודיים נוספים המסייעים לאיכות הבקרה. במסגרת הבקרה נבדקת כלל רמת השירות של האוטובוסים, לאורך כל מסלול הנסיעה ובכל שעות היום והלילה. הביקורת מתייחסת לשורה ארוכה של נושאים, ובכללם רמת השירות הנדרשת מהמפעילים, אי ביצוע נסיעות, איחור של אוטובוסים, עצירה בתחנות, בטיחות הנסיעה וכן נושאים נלווים כמו ניקיון האוטובוסים ואדיבות הנהג".
במשרד התחבורה טענו כי "הסקר המדובר מוטה, חובבני, מגמתי ובלתי מקצועי, שכן הוא מתעלם במופגן ובאופן תמוה מהפרמטרים המקובלים בענף ומתמקד ב'אי ביצוע' נסיעות בלבד. יתרה מכך, גם הדיווחים על אי ביצוע נסיעות אינם מהימנים, כיוון שהם מתייחסים למספר התלונות ולא למספר הנסיעות שלא בוצעו בפועל. כך למשל, חמישה נוסעים הממתינים לאוטובוס שלא הגיע, מחושבים כחמישה מקרים של אי ביצוע, בעוד שמדובר בפועל באי ביצוע אחד. דוגמה נוספת להטיה: הסקר בודק מקרה בודד של אי ביצוע נסיעה בשעה מסוימת, ומסיק ממנה לגבי שאר שעות הפעילות של הקו ושל הרשת כולה".
"

אבל לדעתי הדבר הכי מעניין בכתבה הזו מופיע בתגובה של דן:
"
מחברת "דן" נמסר בתגובה: "צריכים להיות היום קוסמים כדי להפעיל תחבורה ציבורית באזור המרכז, בעידן עבודות ההכנה לרכבת הקלה. נהגים עוזבים מחוץ לגוש דן, זו האמת. אנחנו מיישמים נסיון וידע אדיר כדי לשרת ולהקל על הציבור. אנחנו מקבלים כל ביקורת בברכה, לומדים את נקודות התורפה, משפרים ומשדרגים, למרות הקשיים ככל שניתן. כך נעשה גם עם הדוח הנוכחי".
"
"נהגים עוזבים מחוץ לגוש דן"...
לצפיה ב-'שמע, גם אני אם הייתי נהג הייתי מעדיף לנהוג מחוץ לפקקים'
שמע, גם אני אם הייתי נהג הייתי מעדיף לנהוג מחוץ לפקקים
21/08/2017 | 17:14
61
בגוש דן הכל פקוק, הנהיגה בפקקים היא קשה ומתישה, ואם מפספסים את חלון הזמן להפסקה כי נתקעים בפקק אין זמן לעשות הפסקה כמו שצריך אחרי נסיעה מתישה כזו. יותר פקקים אומר גם יותר אוטובוסים מאחרים, שאומר גם יותר נוסעים עצבניים שרק גורמים לכל זה להיות הרבה יותר מתיש וקשה נפשית.
לצפיה ב-'חובבנות של "15 דקות".'
חובבנות של "15 דקות".
21/08/2017 | 18:09
64
קווים 90 ו 347 אין בהם עומס. אידיוט מי שמכניס את שני הקווים האלו לרשימה הזאת.
קו 189 עמוס רק בחלקו הצפוני בעבר הירקון, קו 249 לא עמוס.
קו 249 גם לא כזה עמוס. בסה"כ קו הנותן קישורים פרבריים ולא מגיע לאזורי תעסוקה עיקריים.
קו 289 גם לא כזה עמוס ואין בו מצבי סרדין. יש קווים הרבה יותר עמוסים ממנו.

לצפיה ב-'189 דווקא נהיה אחלה קו'
189 דווקא נהיה אחלה קו
21/08/2017 | 18:56
1
48
קודם כל יש בו ולידטורים שקיצרו מאד את זמן השהות בתחנה(בטח כשמדובר בקו שכמעט כל הנוסעים שלו בצד הצפוני משתמשים ברב קו).   גם לבעיית העומס ברכבת אוניברסיטה מצאו פתרון בדמות שני קוים של דן שיוצאים מהרכבת לרמת החייל ועוזרים לו.  זה כמובן בנוסף לקו 12.    בואו נגיד שזה רחוק מאד מהקטסטרופה שהיתה בימים הראשונים של הקו.
לצפיה ב-'וגם נוסף קו 389 שעוזר ל-189 בקטע הזה בשעות השיא'
וגם נוסף קו 389 שעוזר ל-189 בקטע הזה בשעות השיא
21/08/2017 | 19:07
31
אבל "15 דקות" לא מסתכלים על התמונה המלאה. הם פיתחו אפליקציית תלונות ומתיימרים לפי התלונות לבנות דו"ח כביכול מקצועי.
לצפיה ב-'כתבה חובבנית ביותר, כרגיל...'
כתבה חובבנית ביותר, כרגיל...
21/08/2017 | 19:30
1
30
לא בוצעה שם שום בדיקה אמפירית. סתם אנשים זרקו קווים שהם שונאים ועל סמך זה החליטו שהם "הכי שנואים בארץ". חרטא.
לא כל הקווים שם כאלה גרועים. דווקא 168 ו-189 הם שניים מהקווים האהובים עלי בגוש דן.
לצפיה ב-''
21/08/2017 | 20:41
3
לצפיה ב-'שאלת תם על פתיחת A1'
שאלת תם על פתיחת A1
20/08/2017 | 22:45
19
230
אהלן, 
כבר תקופה ארוכה שישנה התעקשות מצד משרד התחבורה על פתיחת הקו במרץ-אפריל 2018 (בניגוד לדעת מומחי הפורום).

באופן כללי אני סומך יותר על הכותבים פה מאשר על היח"צ של משרד התחבורה, אבל אני שם לב שעל אף הקרבה לתאריך היעד- ישנה עקשות מרשימה מצד המשרד שהקו ייפתח באיזור פסח הקרוב

מה דעתכם? האם בקצב העבודות הנוכחי זה אפשרי? מה הם הנקודות המרכזיות שעדיין יש לעשות עד לפתיחת הקו?

תודה רבה :))
לצפיה ב-'אמממממ...'
אמממממ...
20/08/2017 | 23:45
6
145
בתור התחלה - צריך לחשמל את הקו. כרגע יש רק קטע הרצה קטן שעובדים עליו ושאולי יחשמלו אתו בעוד חודש. אחר כך יהיו בו נסיעות מבחן באוקטובר או נובמבר (רק השבוע אמור להגיע קטר חשמלי ראשון - רק שאין אפילו היכן לנסות אותו כרגע). בכל מקרה, לא הגיוני שיחשמלו את כל הקו כולל באיילון, יפעילו 3 תהרי״ם, יגמרו להתקין את כל המערכות (כולל במנהרות), יעשו הרצות וניסויים... והכל בחצי שנה. פשוט בלתי מציאותי.
לצפיה ב-'מסכים שלא מציאותי. בעיקר בגלל חשמול הקטעים הפעילים'
מסכים שלא מציאותי. בעיקר בגלל חשמול הקטעים הפעילים
21/08/2017 | 00:02
5
139
אם לא יוכלו לעבוד בשבת (בגלל זעם החרדים) אז חשמול הקטעים הפעילים יצריך לא מעט השבתות, ובגלל שהשבתה של הציר הרכבתי העמוס ביותר במדינה זה לא דבר שאפשר לעשות לעיתים קרובות מדי זה בבירור יעכב את התהליך.

סביר גם להניח שאם יהיה צורך בהשבתות יעדיפו לעשות השבתות חלקיות ולא השבתות של כל האיילון, ואז למשל יעשו השבתה של הרצליה-אוניברסיטה כדי לחשמל את המקטע הזה, ואז אחר כך אוניברסיטה-סבידור-השלום (כולל קו הוד השרון, והשלום גם בעסק כי היא לא תפעולית), ואז אחר כך ההגנה-נתב"ג, ואחר כך נתב"ג-ענבה (ואיפשהו באמצע גם ההגנה-לוד).

וזה יהיה חתיכת סיבוך וכאוס בלתי נסבל, אז אין סיכוי שיוכלו לעשות את זה מספיק מהר.

אבל גם אם נניח שיהיו עבודות בשבת, קצב התקדמות העבודות הנוכחי עדיין נראה איטי מדי. וכמובן צריך גם לסיים את הארכת הרציפים בסבידור, הכניסות החדשות בסבידור והשלום (כדי להתמודד עם עומס הנוסעים), הרציפים החדשים בהרצליה, וכו' וכו'.

לא מאמין שהקו ייסע לפני 2019.
לצפיה ב-'כבר נאמר שפתיחת הקו תידחה בכמה חודשים'
כבר נאמר שפתיחת הקו תידחה בכמה חודשים
21/08/2017 | 00:11
4
144
אם הזיכרון לא מטעה אותי, סדר גודל של 3-4 חודשים.
לגבי מה שאמרת.
הכניסות החדשות של סבידור ושלום לא קשורות לעניין.
הרציפים בסבידור כמעט מוכנים, וגם בהגנה יש התקדמות.
הרציפים בהרצלייה כנראה יתקדמו השבוע (ויש עוד כמה השבתות).
אם לא יהיו עיכובים בלתי צפויים לדעתי האיחור לא יעלה על חצי שנה והקו ייפתח אי שם לקראת חגי תשריי של 2018.

לצפיה ב-'מה לגבי חגי תשרי 2019'
מה לגבי חגי תשרי 2019
21/08/2017 | 00:22
1
131
אם בחגי תשרי 2016 - קו העמק, חגי תשרי 2017 - קו כרמיאל, חגי תשרי 2018 - הקו לירושלים, מה ייפתח בחגי תשרי 2019 ?

הרי לא נוכל לפתוח שנה חדשה ללא חידוש רכבתי משמעותי 
לצפיה ב-'לא יודע בדיוק מתי, אבל מסילות השרון ייפתחו במהלך 2019'
לא יודע בדיוק מתי, אבל מסילות השרון ייפתחו במהלך 2019
21/08/2017 | 13:08
67
אם לא יספיקו עד פסח 2019, יוכלו לדחות את התזמון לחגי תשרי 2019.
הבעיה תהיה מ-2020 ואילך, כי לא יוותרו בצנרת פרויקטי רכבת כבדה שניתן יהיה לפתוח ב-2020 ובשנים הקרובות אחריה.
המסילה המזרחית כנראה לא תיפתח לפני אמצע העשור הבא.
אבל סביר להניח שמ-2020 ואילך כבר יהיה שר תחבורה אחר.
לצפיה ב-'הכניסות החדשות לסבידור והשלום קשורות ועוד איך'
הכניסות החדשות לסבידור והשלום קשורות ועוד איך
21/08/2017 | 00:52
1
133
זה חלק מאותו פרוייקט. ברכבת יודעים שהקו הולך להיות פופולרי במיוחד ולהוסיף נוסעים רבים, דבר שיגדיל את העומס. מדובר בשתי תחנות עמוסות גם ככה, והצפיפות בתחנת השלום לפעמים מגיעה לדרגות מסוכנות. הכניסות החדשות הן חובה כדי להתמודד עם הגידול הצפוי בעומס הנוסעים בעקבות פתיחת הקו.

אגב ההגנה, מה בדיוק עושים שם? גם מאריכים את הרציפים או משהו אחר?
לצפיה ב-'זה חלק מהפרוייקט, אבל הנה שתי עובדות'
זה חלק מהפרוייקט, אבל הנה שתי עובדות
21/08/2017 | 09:32
101
1) המסוף בסבידור ייפתח בסוף השנה הזאת
2) שני המסופים גם יחד לא מהווים חלק מפרוייקט A1 והוא ייפתח ללא קשר למצבם של המסופים בעת פתיחתו

לגבי תחנת ההגנה, אכן רואים עבודות של הארכת הרציף.
אין שום עבודות אחרות לפי מה שניתן לראות כרגע.

לצפיה ב-'הערכה שלי: הקו "ייחנך" על ידי השר באפריל 2018'
הערכה שלי: הקו "ייחנך" על ידי השר באפריל 2018
21/08/2017 | 12:29
11
106
כמובן שהכוונה לנסיעה בקרונוע דיזל* במקרה הטוב, או בקרונית עבודה צהובה בנוכחות השר וכמה צלמים (אלה שיצלחיו להידחס לקרונית...) ידווחו על "פתיחת הקו לירושלים". קטע הרצליה-נתב"ג כנראה לא יחושמל ב-2018, והלוואי והעבודה עליו תסתיים ב-2019 אם לא תהיינה בעיות לא צפויות.

היו הערכות בעבר, שייתכן ולמרות כל התקנות והאיסורים הרשמיים, בכל זאת יש סיכוי לראות קרונוע IC3 בקו, ולו באופן חד-פעמי. אז מי יודע...
לצפיה ב-'הדד-ליין האמיתי כרגע של השר כ"ץ זה נובמבר 2019'
הדד-ליין האמיתי כרגע של השר כ"ץ זה נובמבר 2019
21/08/2017 | 13:03
3
80
כמובן שהדד-ליין הזה יכול להיות מוקדם, כמיטב המסורת בישראל.
אבל כנראה לשר התחבורה יהיה מספיק זמן גם אחרי אפריל 2018.
לצפיה ב-'עדיין מתעקשים על דד-ליין מוקדם יותר, ומכאן ההערכה שלי.'
עדיין מתעקשים על דד-ליין מוקדם יותר, ומכאן ההערכה שלי.
21/08/2017 | 13:12
2
74
מאמין שאכן תהיה נסיעה ראשונה עם נוסעים בתאריך הרשמי. הנוסעים יכללו כאמור את שר התחבורה, מכובדים ועיתונאים...
לצפיה ב-'השר כ"ץ, כ"שועל ותיק", יודע היטב שחנוכה פיקטיבית כזו'
השר כ"ץ, כ"שועל ותיק", יודע היטב שחנוכה פיקטיבית כזו
21/08/2017 | 13:14
1
87
שאחריה הקו לא ייפתח במשך חודשים ארוכים לציבור, רק תעשה לו רע יותר.
אני מתייחס לדד-ליין לחנוכה אמיתית של הקו.
לצפיה ב-'כנהוג לומר במקרים דומים: הלוואי ואתבדה...'
כנהוג לומר במקרים דומים: הלוואי ואתבדה...
21/08/2017 | 15:00
32
לצפיה ב-'אין סיכוי ש־IC3 ייסע שם, רכבת זיל לא תיכנס לתחנת האומה לעולם'
אין סיכוי ש־IC3 ייסע שם, רכבת זיל לא תיכנס לתחנת האומה לעולם
21/08/2017 | 14:36
6
77
מסיבות בטיחותיות. דיזל במנהרות כאלו ארוכות זו סכנה רצינית.

לצפיה ב-'הייתי שותף להערכה הזאת עד לאחרונה...'
הייתי שותף להערכה הזאת עד לאחרונה...
21/08/2017 | 14:59
5
81
אכן, כרגע* רכבות דיזל אינן מורשות להכנס לתחנת האומה מסיבות בטיחותיות. אם כי זכור לי הסבר מפורט יותר שקראתי בזמנו (אולי בפוסט של בועז?) שבו הדגש העיקרי היה על קטרי דיזל, המהווים מקור סכנה גדול ו"מרוכז" יותר, ולאו דווקא על קרונועים.

* וגם אם האיסור הגורף יישאר עדיין בתוקף, אולי ישנו סיכוי קטן שיחריגו את זה באופן חד-פעמי "בגלל שזה רק קרונוע יחיד" או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'קרונועי דיזל מסוכנים יותר מקטרי דיזל במקרה הזה'
קרונועי דיזל מסוכנים יותר מקטרי דיזל במקרה הזה
21/08/2017 | 15:35
3
58
תזכור שזה IC3, שאוהבים להתלקח סתם ככה. אני בטוח שר"י לא ירצו את זה במנהרות. כמובן שיש ציוד כיבוי אש וכל זה, אבל זה יהיה מאוד רע ליחסי הציבור של הקו.

וכמובן הקרונועים המיושנים גם יפגעו בתדמית שמנסים להעביר של רכבת חדישה שקטה ונקייה
לצפיה ב-'אולי קטר דיזל דוחף מצפון שיתנתק במשולש מודיעין ? '
אולי קטר דיזל דוחף מצפון שיתנתק במשולש מודיעין ?
21/08/2017 | 16:21
2
37
האתגר הוא המעבר בין הקטע הפעיל לקטע הייעודי. את הקטע הייעודי קל יותר לחשמל כי לא צריך להשבית את מרכז המערכת אז כדי ליצור מראית עין של "נסיעה לירושלים" אפשר להשתמש בטריק כמו שתיארתי כדי להוציא "רכבת" מת"א מרכז (או מסילות הדיור שלה) או ת"א דרום (כלומר נסיעת יח"צ בלבד) לפני השלמת החישמול ברשת הפעילה ממשולש מודיעין עד הרצליה,  ובתחנה תפעולית כלשהי לפני הכניסה ל A1 הקטר החשמלי יתחבר לחישמולת שקל להקים וקטר הדיזל ינותק מהרכבת.

כמו כן מה ההינע של ה TBM ורכבי הבנייה שפעלו בקו ובתחנת האומה? אינני חושב שהם היו חשמליים כי אני עוקב אחרי תחום הרכב החשמלי והוא מוגבל כיום למכוניות שנחשבות לפורצות דרך.
לצפיה ב-'רכבי הבנייה בטוח דיזל/בנזין'
רכבי הבנייה בטוח דיזל/בנזין
21/08/2017 | 16:58
33
לא יודע בקשר ל־TBM. למה שלא תהיה חשמלית? כשביקרתי בפיר השילוח של נת"ע לא ראיתי צינורות לפינוי עשן, אבל כן ראיתי כבלי חשמל במנהרה. מניח שיש סיכוי קטן שהTBM מופעלת בחשמל. בניגוד לכלי רכב שנוסעים בכביש TBM לא חייבת להיות ניידת, ויכולה להיות מחוברת לרשת החשמל.

וכמובן יש הבדל גדול בבטיחות וכמות גזי הפליטה בין מנוע קטן של משאית לבין מנוע גדול של קטר דיזל + קרון עם גנרטור דיזל בצידה השני של הרכבת.
וגם הבדל בטיחותי בין רכבת שבמקרה שריפה צריך לפנות ממנה את הנוסעים ולמצוא דרך לכבות את השריפה לבין TBM שיש לה תא לחץ למקרה חירום שיכול לשמור על העובדים גם במקרה של קריסת מנהרה.

במנהרות גילון לא רצו לאפשר דיזל ובסוף איפשרו רק אחרי שהתקינו מפוחים יקרים כדי לסלק את גזי הפליטה של קטרי הדיזל. במנהרות של A1 אני לא רואה את זה קורה - מדובר במנהרות ארוכות במיוחד וקטרי דיזל פולטים המון עשן חם במיוחד... ואני מניח שהpiston effect של רכבת שתדחוף את האוויר רווי גזי הפליטה מהרכבת שנסעה לפניה גם מגדיל את הסיכון.

ורשות הכבאות בטוח לא תאפשר נסיעת רכבות דיזל שם, גם ככה הם מפחדים על הקו הזה גם כשמדובר ברכבות חשמליות.
לצפיה ב-'לדעתי יש מצב שהtbm חשמלי'
לדעתי יש מצב שהtbm חשמלי
21/08/2017 | 17:00
33
לא מאוד קשה למתוח גם קו חשמל אם הtbm מנהל אחריו רכבת אספקה שלמה החוצה...

לצפיה ב-'אני לא יכול לעמוד בסביבת קרונועי IC3 מרוב הסירחון שהם מפיצים'
אני לא יכול לעמוד בסביבת קרונועי IC3 מרוב הסירחון שהם מפיצים
21/08/2017 | 18:45
24
יש להם רמות זיהום גבוהות ביותר.
צריך להוציא אותם משירות ולו בגלל הסיבה הזאת, או לשפר את הפליטות שלהם.
לצפיה ב-'מצגת תחנות רכ"י מעת קום המדינה ועד 2016'
מצגת תחנות רכ"י מעת קום המדינה ועד 2016
20/08/2017 | 23:32
1
130
לצפיה ב-'מצגת מדהימה הממחישה היטב את תקופת השפל ואת הרנסנס הרכבתי'
מצגת מדהימה הממחישה היטב את תקופת השפל ואת הרנסנס הרכבתי
21/08/2017 | 16:46
54
של סוף המאה הקודמת עד ימינו.
הייתי הולך הרבה יותר רחוק ומתחיל את המצגת מ- 1892 ומסיים ב- 2040.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 21/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 21/8
21/08/2017 | 08:12
6
7
לצפיה ב-'שלום אני צריך להגיע מרמלה לרחוב קראוזה 49 חולון'
שלום אני צריך להגיע מרמלה לרחוב קראוזה 49 חולון
21/08/2017 | 12:19
2
12
אני גר ברחוב יהודה שטיין רמלה ואני נמצא הרבה פעמים בתחנה המרכזית רמלה.. אני לא חייב לנסוע ביום מסוים ושעה מסוימת
לצפיה ב-'קו 451 לצומת טמפו'
קו 451 לצומת טמפו
21/08/2017 | 14:21
1
11
שם תחליף לקו 143/145 אגד עם עדיפות ל143.
הם עוצרים ברחוב המלאכה ומורידים בסוקולוב.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/08/2017 | 15:11
2
לצפיה ב-'שאלת הכוונה כללית ורב שאלתית... :)'
שאלת הכוונה כללית ורב שאלתית... :)
21/08/2017 | 11:09
2
66
לכן לא צירפתי אותה לשרשור ההכוונה היומי - מקווה שזה בסדר.

אני צריכה להגיע השבוע מחיפה לנתב"ג, מחיפה לבת-ים, ומחיפה למודיעין - וכמובן בחזרה.
כן, שבוע מרובה פעלים...
אני רגילה להתנייד בתחנות הרכבת, ונכון להשבוע זה מסורבל בגלל העבודות של הרכבת בבית יהושע.
האם יש אוטובוס מחיפה למקומות הללו ובחזרה? האם האוטובוס מגיע למקומות שקרובים לתחנות הרכבת במקומות הללו (פשוט כי מתחנות הרכבת אני כבר מכירה את הדרכים למקומות שאליהם אני צריכה להגיע)?
במידה ולא - הבנתי שניתן להגיע לאנשהו ברכבת (לבית יהושע?) ומשם לקחת שאטל לת"א, ומשם להמשיך עם רכבת לתחנות הרגילות. האמנם?

תודה על העזרה!
לצפיה ב-'לגבי מודיעין והנתב"ג'
לגבי מודיעין והנתב"ג
21/08/2017 | 12:07
1
34
כדאי לנסוע ברכבת עד תחנת נתניה ושם יש הסעות לנתב"ג. גם כשאת נוסעת למודיעין כדאי לדעתי לעלות על ההסעה לנתב"ג. כמעט אי אפשר להגיע באוטובוסים מהצפון למודיעין, אלא אם כן נוסעים לירושלים באוטובוס מחליפים שם לאוטובוס למודיעין, שזה עיקוף מיותר. (בתור אחת שנוסעת פעמיים בשבוע מהצפון למודיעין)
לבת ים אני חושבת שעדיף לנסוע בקו 901 ממרכזית חוף כרמל לתל אביב ושם להחליף לאוטובוס. 
לצפיה ב-'תודה רבה. אז הבעיה העיקרית היא עדיין בת ים...'
תודה רבה. אז הבעיה העיקרית היא עדיין בת ים...
21/08/2017 | 14:17
17
מאיפה בנתניה יש הסעות לנתב"ג?

לצפיה ב-'צולם במוזיאון הטכנולוגיה בברלין. למה (ואת מי) שימש?'
צולם במוזיאון הטכנולוגיה בברלין. למה (ואת מי) שימש?
21/08/2017 | 01:12
1
163
לצפיה ב-'חלילה, את הפיהרר ימ"ש? '
חלילה, את הפיהרר ימ"ש?
21/08/2017 | 13:04
65
הקרונוע מזכיר את ה-Fliegender Hamburger אבל לא נראה זהה לגמרי. (לא טרחתי לגגל, אבל זה בטח לא קשה למצוא מהו הכלי הזה בדיוק, מכיוון שהוא נמצא במוזיאון מרכזי כל-כך.)
לצפיה ב-'"כמעט הרכבת הראשונה" - אירוע היסטורי היום בקו A1! '
"כמעט הרכבת הראשונה" - אירוע היסטורי היום בקו A1!
20/08/2017 | 21:30
15
245

למי שהזדמן היום לנסוע על כביש מס' 1 נגלה מחזה מרהיב ועדיין לא תדיר באזור עמק האיילון: רכבת אמיתית על המסילה החדשה!

נכון, זו עדיין לא רכבת נוסעים, אלא רכבת משא, אבל זו כבר רכבת אמיתית במלוא מובן המילה ולא צמ"ה או קרון כזה או אחר.

12 קרונות תפזורת משפחיים רתומים לקטר 1401 מצד אחד ואחד מקטרי ה- JT42CW מצד אחר נסעה היום על גשר 6 לצורך בדיקות המעסה.

תודה למנהלת A1 על התמונות!
לצפיה ב-'==1=='
==1==
20/08/2017 | 21:31
1
194
לצפיה ב-''
21/08/2017 | 00:45
16
לצפיה ב-'==2=='
==2==
144
לצפיה ב-'==3=='
==3==
129
לצפיה ב-'==4=='
==4==
20/08/2017 | 21:32
129
לצפיה ב-'==5=='
==5==
20/08/2017 | 21:32
157
לצפיה ב-'כמעט הפכתי את האוטובוס בגלל המחזה הזה '
כמעט הפכתי את האוטובוס בגלל המחזה הזה
20/08/2017 | 21:58
2
84
לצפיה ב-'לא הפסד גדול... עוד עגלה לזבל...'
לא הפסד גדול... עוד עגלה לזבל...
20/08/2017 | 22:36
1
71
לצפיה ב-''
21/08/2017 | 05:58
15
לצפיה ב-'ראיתי אותה במוצש בנתבג '
ראיתי אותה במוצש בנתבג
20/08/2017 | 22:20
1
61
לצפיה ב-'ראיתי אותה בחמישי במסילת הירקון'
ראיתי אותה בחמישי במסילת הירקון
20/08/2017 | 22:29
42
לצפיה ב-'יפה מאוד! על התמונות'
יפה מאוד! על התמונות
20/08/2017 | 22:25
29
לצפיה ב-'תודה, מי חשב שזה יקח כל כך הרבה זמן אחרי בניית הגשר'
תודה, מי חשב שזה יקח כל כך הרבה זמן אחרי בניית הגשר
21/08/2017 | 00:47
44
לצפיה ב-' יפה, רק שזאת רכבת מסע (!) ולא "משא". למה? ככה:'
יפה, רק שזאת רכבת מסע (!) ולא "משא". למה? ככה:
21/08/2017 | 12:34
1
83
"הרכבת שנסעה היום היא רכבת מסע"
לצפיה ב-''
21/08/2017 | 16:50
7
לצפיה ב-'תמונת ה 3002 מושך 2 קרונות DD(ריקים או עמוסים?).'
תמונת ה 3002 מושך 2 קרונות DD(ריקים או עמוסים?).
20/08/2017 | 14:59
5
274
בתמונות קודמות ראינו את 3001 וה 3002 ב מו-דו את אותם הקרונות.
הנהיגה מתוך תא מספר 2; רואים את הנהגים אבל הם לא ניתנים לזיהוי(ישראלים שעברו הכשרה?).
לצפיה ב-'האם קטר 3003 כבר הגיע לארץ ?'
האם קטר 3003 כבר הגיע לארץ ?
20/08/2017 | 19:13
1
102
נדמה לי שדיווחת שיגיע בשבוע השלישי של אוגוסט לחיפה.
האם יש עדכון ?
לצפיה ב-'האניה עם ה 3003 תחנה היום בטורקיה.'
האניה עם ה 3003 תחנה היום בטורקיה.
21/08/2017 | 04:45
66
ה 3002 יחד עם 2 הדבל דק עזבו את צ'כיה ונראו אתמול ליד העיר Dresden בגרמניה.
לצפיה ב-'אין שום סיכוי בעולם שיתנו לנהג ישראלי לנהוג שם'
אין שום סיכוי בעולם שיתנו לנהג ישראלי לנהוג שם
20/08/2017 | 21:44
2
138
אלא אם כן הוא עבר הכשרה לא רק על הקטר אלא גם על מערכות האיתות המקומיות ואני מטיל בכך ספק. ההכשרות הראשונות תחלנה בארץ. קודם בסימולטור ואח"כ בקטע ניסיוני שיוכשר בקרוב לאחר שיותקנו התה"רים הראשונים.
לצפיה ב-'בשטח המפעל דווקא נהג נהג ישראלי'
בשטח המפעל דווקא נהג נהג ישראלי
21/08/2017 | 00:02
1
97
יש גם סרטון בפייסבוק
לצפיה ב-'בשטח המפעל - ייתכן'
בשטח המפעל - ייתכן
21/08/2017 | 11:58
20
לצפיה ב-'ריכוז השינויים בתחבורה הציבורית ב 25/08 וספטמבר.'
ריכוז השינויים בתחבורה הציבורית ב 25/08 וספטמבר.
20/08/2017 | 01:17
29
225
עקב שינויים נוספים מאז שרשור ריכוז השינויים האחרון אז הנה שרשור ריכוז השינויים החדש.

החל מה 25/08:

גוש עציון:
העברת האשכול לאג"ת והפעלה של מספר קווים חדשים.

מקרא: אדום = קווי גוש עציון קריית הממשלה, ירוק = קווי אפרת, סגול = קווי גוש עציון חניון תלפיות רגילים, ורוד = קווי גוש עציון תלפיות יוממים, שחור = קו לבית"ר עילית, כחול = במקור אשכול ירושלים עירוני.

קו 361: מקריית הממשלה בי-ם לגבעות דרך נווה דניאל, אלעזר, אלון שבות, כפר עציון וגבעות. לקו יש תדירות של 10 נסיעות ביום לכל כיוון.
קו 362: מקריית הממשלה בי-ם לבת עין לא נכנס לישובים פרט לכפר עציון. לקו תדירות של 12 נסיעות ביום לכל כיוון.
קו 363: מקריית הממשלה י-ם להר גילה. מחליף את קו 62 ששייך בכלל לאשכול ירושלים עירוני ולא היה אמור להיכלל באשכולות העוברים לאג"ת. תדירות זהה לשל קו 62.
קו 364: מקריית הממשלה בי-ם לבת עין דרך נווה דניאל, אלעזר, אלון שבות, ראש צורים, כפר עציון ובת עין. לקו תדירות של 14 נסיעות ביום.
קו 367: אפרת - ירושלים. מחליף את קו 167.
קו 369: אפרת - ירושלים. מחליף את קו 169.
קו 371: מחניון תלפיות י-ם לבת עין דרך אלון שבות. פועל בשעות העומס בלבד בשני הכיוונים.
קו 372: מחניון תלפיות י-ם לראש צורים דרך נווה דניאל, אלעזר, מדרך עוז וראש צורים. הקו פועל בשעות העומס בלבד בשני הכיוונים.
קו 373: מחניון תלפיות י-ם לבת עין דרך נווה דניאל, אלעזר, אלון שבות, ראש צורים ובת עין. לקו תדירות של 10 נסיעות ביום.
קו 377: מחניון תלפיות י-ם לאפרת. ללא עצירות בין אפרת לירושלים. הקו יוצא אחת לשעה בין 06:00 ל 21:00.
קו 410: מכפר עציון לבית"ר עילית דרך אפרת. 3 נסיעות ביום לכל כיוון.

מודיעין
מערך קווים חדש של 8 קווים פנימיים דו כיווניים.

שלושה קווים חוצי עיר, שני קווים במרכז העיר, קו לפאתי מודיעין, קו לליגד סנטר, קו למכבים/רעות וקו שהינו חלופה לקו למכבים/רעות.
צבע הקו הינו צבע הקו במפות שבחוברות ההסברה המחולקות.

50: דרך בגין - עירייה. דרך מוריה, השבטים, הנחלים, המגינים, הכרמים.
51: עירייה - תחנה מרכזית. דרך נחלים ומשואה.
52: עמק חרוד - עמק דותן. חלופה של קו 54. מסלול זהה לקו 54 עד נחל געתון.
53: לוי/יצחק רבין - אבני חן. דרך הפרחים והנחלים.
54: עמק חרוד - מכבים/רעות. דרך הכרמים, הפרחים והנחלים.
55: תחנה מרכזית - ליגד סנטר.
56: עירייה - ישפרו סנטר. דרך שכונת הציפורים.
58: עמק חרוד - דרך בגין. דרך הכרמים, הפרחים, משואה, השבטים.
59: דרך בגין - עירייה. דרך הנביאים, הכרמים, המגינים, אבני חן, משואה, השבטים, מוריה.

שומרון
קו חדש של אפיקים שמספרו 388 מעמנואל לבני ברק.

החל מספטמבר:

הרצליה:
עקב הריסת התחנה המרכזית יהיה מערך קווים חדש.
קו 2: מאורך לרכבת.
קו 3: מהמרינה לירושלים/הבריגדה. מחליף את קווים 1 ו 5 בדרום ומזרח הרצליה.
קו 9/19: מירושלים/הבריגדה לרכבת דרך איזור תעשייה. מחליף את קווים 4, 6, 7, 8, 11 ו 12.
קו 13: ללא שינוי.
חלופת קו 12 מכפר סבא גם היא מבוטלת.

קו 42 כפ"ס - פ"ת
קו עירוני חדש של מטרופולין מתעש כפר סבא לבית רבקה פ"ת דרך הוד השרון.
חלופת הבסיס של קו 571 מבוטלת.

קווי דן
קו 128: קו יוממים חדש מתל אביב לפתח תקווה. מיועד לעובדים בקריית אריה.
קו 238: משנה מסלולו ונוסע מעזריאלי במסלול קו 63 לכרמלית.

קו 488 ת"א י-ם
קו חדש של אגד מתל אביב לחניון תלפיות י-ם. לקו תהיה נביעה ביום בשעה 17:30.

בית שמש
קו 324: קו חדש מבית שמש לקריית גת.

לצפיה ב-'תיקון לגבי הרצליה'
תיקון לגבי הרצליה
20/08/2017 | 01:48
7
104
קוים 3,9,19 יצאו ממתחם תחנת הרכבת רעננה מערב שבבנייה לכיוון
הרכבת/המרינה
לצפיה ב-'אז הקווים יהיו קווי רציף דו כיווניים.'
אז הקווים יהיו קווי רציף דו כיווניים.
20/08/2017 | 02:11
5
86
וחוץ מזה שמעתה יש מערכת של ארבעה קווים פנימיים בלבד בהרצליה בשונה מהמצב הנוכחי שיש מספר קווים קצרים ומספר קווים יעודיים בשעות מסוימות.
לצפיה ב-'המערכת הקיימת'
המערכת הקיימת
20/08/2017 | 02:36
4
74
יש את הקוים הסדירים 1,2,4,5,7,13 שהם חמישה קוים ועוד שניים חד כיוונים
6אני לא מחשיב אותו כלל לקו כי זה 4+7 בערב
11 גם לא נחשב עבורי כקו כי זאת חלופת קו 13 מקוצרת
אז בעצם מספר הקוים מצטמצם מחמישה לארבעה
אבל הבעיה המרכזית היא שהריסת תחנה מרכזית בהרצליה תקשה בעתיד לפצל
את קוים 524,525 ולעשות את קוים 521,531 ליעילים שהם שני קוים טובים מאוד

לצפיה ב-'לא יקשה כי מכרז שרון-חולון מרחבי כבר לקח בחשבון את הריסת'
לא יקשה כי מכרז שרון-חולון מרחבי כבר לקח בחשבון את הריסת
20/08/2017 | 03:27
76
התחנה המרכזית.
כתוב בו במפורש בהערה בעמוד 66: "המסוף החדש מתוכנן להיפתח בסמוך למועד המשוער של כניסת הזכיין במכרז לפעילות, לאחר שהתקבלה החלטה לאחרונה להאריך בשנתיים נוספות את הפעילות מהתחנה המרכזית הקיימת. במפרטי הקווים כל המסלולים מתחילים מהמסוף החדש ולא מהתחנה המרכזית, אולם במידה ובמועד כניסת הזכיין המסוף טרם יפתח, כל הקווים שנקבעה להם תחנת קצה במסוף זה יתחילו מהתחנה המרכזית. כיום עומדות לרשות קווי המכרז בתחנה המרכזית: 3 עמדות קליטה לקווי מוצא, שתי עמדות לקווים חולפים, 9 חניות תפעוליות."
לצפיה ב-'וחוץ מזה עדיין תישמר הבעייה בשרון של כפילויות'
וחוץ מזה עדיין תישמר הבעייה בשרון של כפילויות
20/08/2017 | 03:44
59
ומספרי קווים זהים בערים צמודות. בעייה מימי אגד.

צריך לבצע מספור בכל עיר בשיטה שנעשתה במודיעין.
לדוגמא:
חד ספרתי: רמת השרון וקווים מיוחדים.
1X: הוד השרון.
2X: כפר סבא עירוני (כולל את קו 29)
3X: כפר סבא עירוני ואזורי (כולל את קווים 32, 39)
4X: רעננה/הרצליה אזורי. (כולל 47, 48)
5X: רעננה עירוני.
6X: הרצליה עירוני.
7X - 9X: קווי תלמידים(כולל X9).

כך למשל ניתן למספר את הקווים בהרצליה(ובהמשך ערים אחרות אחרי רה ארגון):
2 >> 62
3 >> 63
9/19 >> 65/66
13 >> 61

לצפיה ב-'קווים 524 ו-525 מתוכננים לפי המכרז להשתנות'
קווים 524 ו-525 מתוכננים לפי המכרז להשתנות
20/08/2017 | 20:58
1
45
תחנת הקצה של קו 524 תהיה ברמת השרון ולא בהרצליה. 525 לעומת זאת יוארך לאזור התעשייה ברעננה. המשך המסלול יהיה בציר סוקולוב הראשי ולא דרך השכונות המזרחיות.

לגבי 521; מעניין בכלל האם הוא ימשיך לפעול ובמידה שכן, באיזו כמות נסיעות. האם עדיין בכמות נסיעות מצומצמת או שתהיינה הוספת נסיעות קטנות. 
לצפיה ב-'אז בעצם קו 525 מתבטל במסווה של שינוי במסלול הקו '
אז בעצם קו 525 מתבטל במסווה של שינוי במסלול הקו
21/08/2017 | 03:51
16
לצפיה ב-'עדכון מגוגל מפות לגבי הרצליה - ב-3.9 תחנת הקצה של 944 עוברת'
עדכון מגוגל מפות לגבי הרצליה - ב-3.9 תחנת הקצה של 944 עוברת
20/08/2017 | 21:01
45
למיכאלי/הרכבת.
לצפיה ב-'קו 388 של אפיקים כבר פועל'
קו 388 של אפיקים כבר פועל
20/08/2017 | 03:45
8
80
בקווי גוש עציון, גם קו 409 עובר לאגד תעבורה (מאשכול קווי ירושלים - בית שמש של אגד).

ב-29.8 יתבצעו שינויים גם במגדל העמק:
"
מהפכת התחבורה הציבורית מגיעה למגדל העמק. החל מיום שלישי, 29 באוגוסט 2017 יחול גידול של 60% במספר הנסיעות היומי של התחבורה הציבורית במגדל העמק והסביבה. כך הודיע השבוע שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ. 
במסגרת הפעלת מערך התחבורה הציבורית החדש במגדל העמק והסביבה, תפעיל חברת סופרבוס, המפעילה את קווי התחבורה הציבורית באשכול העמק, 12 אוטובוסים חדשים בעיר. בנוסף לכך,  יוארכו קווים קיימים לטובת הנוסעים, תשופר תדירות השירות ויורחבו היעדים אליהם ניתן יהיה להגיע בתחבורה הציבורית. 
בין הקווים החדשים: קווים 4 ו-5 שיפעלו במסלולים דו-כיווניים מזרח-מערב וייצרו קישורים חדשים ומהירים בין השכונות, שלא היו קיימים עד כה. כמו כן, ישודרגו המסלולים בקווים 6 ו-9,  שיפעלו במסלולים מצפון לדרום ויכללו חיבורים לאזור התעשיה "שגיא 2000" ותחנת רכבת העמק. בנוסף, התדירות של קווים אלה תתוגבר בשעות השיא, במקביל להארכת שעות הפעילות במהלך היום. 
"
קווים 7 ו-8 הקיימים כנראה יבוטלו.

ב 5.9, במקביל להפעלת 42 ו 128 ושינוי 238 יחלו לפעול עוד שלושה קווים חדשים של אפיקים:
29 בין פסגות אפק בראש העין לסגולה, קרית אריה ורמת סיב בפתח תקוה.
477 בין פסגות אפק למסוף 2000 בתל אביב דרך 471, אלוף שדה ועזריאלי.
478 בין אזור התעשיה אפק בראש העין למסוף 2000 דרך 471, אלוף שדה ועזריאלי.

לגבי השינויים בהרצליה, כדאי להמתין להודעה מסודרת של מטרופולין, יש סימנים באתר שלה שהודעה כזו תפורסם בקרוב מאוד.
ולפי גוגל מפות בימים האחרונים לא יהיה שינוי ב-571.
לצפיה ב-'במגדל העמק השינויים קרובים מאוד אך אין שום מידע על'
במגדל העמק השינויים קרובים מאוד אך אין שום מידע על
20/08/2017 | 19:11
4
39
פירוט הקווים, לו"ז ואין מידע בגוגל מפות ומוביט.
לצפיה ב-'נ.ב. יש עדכון בגוגל מפות במגדל העמק'
נ.ב. יש עדכון בגוגל מפות במגדל העמק
20/08/2017 | 19:14
3
34
נוספו קווים 4 ו 6א. קווים 5 ו 6 הקיימים מוארכים.

אז איפה בדיוק הקווים הנותרים שאמורים להתווסף?
לצפיה ב-'הנה קישור לפרטים לגבי השינויים במגדל העמק:'
הנה קישור לפרטים לגבי השינויים במגדל העמק:
20/08/2017 | 19:27
2
33
לצפיה ב-'בוטלו 3 קווים ונוספו 2 קווים.'
בוטלו 3 קווים ונוספו 2 קווים.
20/08/2017 | 20:08
1
34
מתי 10 הקווים הנותרים אמורים להתווסף?

לצפיה ב-'אתה מתבלבל. לא נאמר 12 קווים חדשים אלא 12 אוטובוסים חדשים'
אתה מתבלבל. לא נאמר 12 קווים חדשים אלא 12 אוטובוסים חדשים
20/08/2017 | 20:10
45
מגדל העמק לא באמת זקוקה למספר כזה של קווים עירוניים.
מדובר באחת הערים הקטנות במדינה.
לצפיה ב-'במה שונה 388 מ-389? לגבי 571 זה לא ממש משנה'
במה שונה 388 מ-389? לגבי 571 זה לא ממש משנה
20/08/2017 | 21:00
2
30
במה קו 388 שונה ממסלול 389? בתוך השומרון? בתוך בני ברק? 

לגבי קו 571; בלאו הכי יש לקו מעט נסיעות.
לצפיה ב-'388 מגיע לבסיס הצבאי ליד יקיר ונכנס לתוך רבבה'
388 מגיע לבסיס הצבאי ליד יקיר ונכנס לתוך רבבה
20/08/2017 | 21:09
1
36
הבדל של שתי תחנות לעומת 389.
ל-388 יש רק שלוש נסיעות יומיות בכל כיוון.
לצפיה ב-' על ההסבר'
על ההסבר
20/08/2017 | 21:10
9
לצפיה ב-'קו 128 הוא מעבר לקו יוממים. נראה שזה מתחיל ברגל ימין'
קו 128 הוא מעבר לקו יוממים. נראה שזה מתחיל ברגל ימין
20/08/2017 | 21:04
8
51
הקו הוא מעבר לקו יוממים. נסיעה אחרונה מתל אביב ב-10:20. לרב קווי יוממים מסיימים מוקדם יותר, בסביבות 09:00. גם הנסיעות מכיוון פתח תקווה מתחילות מוקדם לקו יוממים - החל מ-12:15. נראה שזה מתחיל טוב.
לצפיה ב-'128 זה קו הזנק מובהק וזה בא לידי ביטוי גם בתיאור שלו בפרסום'
128 זה קו הזנק מובהק וזה בא לידי ביטוי גם בתיאור שלו בפרסום
20/08/2017 | 21:12
7
48
של דן.
אני בטוח שהתקציב לקו הזה בא מהתקציב הייעודי לקווי ההזנק.
לצפיה ב-'מהו קו הזנק?'
מהו קו הזנק?
20/08/2017 | 21:35
6
21
לצפיה ב-'קו ייעודי לקישור לאזורי תעסוקה'
קו ייעודי לקישור לאזורי תעסוקה
20/08/2017 | 21:45
5
48
כמו שיש קווי לילה וקווים רציפים (לקישור לתחנות רכבת), כך יש גם קווי הזנק.
זה פרויקט ייעודי של משרד התחבורה לפתיחת קווי תח"צ לאזורי תעסוקה.
לצפיה ב-'לא ידעתי. איזה עוד קווים הם הזנק?'
לא ידעתי. איזה עוד קווים הם הזנק?
20/08/2017 | 22:09
4
18
לצפיה ב-'חלק מהקווים שנפתחו השנה בגליל הם קווי הזנק'
חלק מהקווים שנפתחו השנה בגליל הם קווי הזנק
20/08/2017 | 22:17
3
51
למשל קו 369 החדש בין עכו לכרמיאל זה קו הזנק.

קווים 29 ו 478 החדשים של אפיקים שיתחילו לפעול גם כן ב-5.9 הם קווי הזנק.

הקו החדש בין מודיעין לרמת החייל (108) זה קו הזנק.

לא מזמן היה דיון בכנסת על קווי ההזנק, בעיקר באזור ירושלים.
למשל מתוכננים קווים להר חוצבים במסגרת הזו.

אני לא בטוח, אבל ייתכן שגם קווים 266 ו-17 של דן נפתחו במסגרת הזו, למרות שהם לא בדיוק קווי הזנק.
לצפיה ב-'מה מיוחד בתאריך הזה, 5.9 ? למה לא ב-1.9 או 3.9 (יום ראשון)?'
מה מיוחד בתאריך הזה, 5.9 ? למה לא ב-1.9 או 3.9 (יום ראשון)?
20/08/2017 | 22:22
1
25
לצפיה ב-'אני חושב שזה לעבור בשלום ובשקט את ימי הפקקים של תחילת'
אני חושב שזה לעבור בשלום ובשקט את ימי הפקקים של תחילת
20/08/2017 | 22:26
48
שנת הלימודים. בטח גם יש מחסור בנהגים בימים האלה גם בגלל שכמעט כל טור לוקח יותר זמן מהרגיל בגלל הפקקים
לצפיה ב-'קווים להר חוצבים , הלוואי'
קווים להר חוצבים , הלוואי
21/08/2017 | 00:37
29
אחד האזורים שלא נוח להגיע אליו בתחץ מרוב שכונות ירושלים, מאידך גיסא מאוד נוח להגיע לשם ברכב בגלל הקרבה לכביש בגין
לצפיה ב-'488 זה לא קו קיים בין ת"א לאונ' העברית?'
488 זה לא קו קיים בין ת"א לאונ' העברית?
20/08/2017 | 23:13
1
21
לצפיה ב-'קו 488 הישן בוטל לפני מספר שנים'
קו 488 הישן בוטל לפני מספר שנים
21/08/2017 | 01:30
20
לצפיה ב-'ח"כים חרדים מבקשים מראש הממשלה לעצור את עבודות הרכבת בשבת'
ח"כים חרדים מבקשים מראש הממשלה לעצור את עבודות הרכבת בשבת
18/08/2017 | 09:30
35
294
לצפיה ב-'הגזימו לחלוטין. כתבתי תגובה באתר.'
הגזימו לחלוטין. כתבתי תגובה באתר.
18/08/2017 | 11:13
97
לצפיה ב-'אני חושש שהם גם יצליחו, שוב '
אני חושש שהם גם יצליחו, שוב
18/08/2017 | 12:05
212
ואני טס ב-31.
כבר בודק חלופות הגעה מהצפון לנתב"ג ליתר בטחון
לצפיה ב-'לא נמאס להם?'
לא נמאס להם?
18/08/2017 | 13:04
1
174
אין להם אלוהים?
לצפיה ב-'כנראה שאין... אבל יש להם כוח ותאוות שליטה'
כנראה שאין... אבל יש להם כוח ותאוות שליטה
19/08/2017 | 12:35
30
לצפיה ב-'חשבתי שפיקוח נפש דוחה שבת. אנשים שמתים מזיהום אוויר לא נחשב?'
חשבתי שפיקוח נפש דוחה שבת. אנשים שמתים מזיהום אוויר לא נחשב?
18/08/2017 | 15:04
8
141
כל יום שהרכבת סגורה זיהום האוויר גדול יותר כי יותר אנשים נוסעים ברכב פרטי ויש יותר פקקים. זיהום אוויר גורם למוות בטרם עת. משמע מלחמה בזיהום האוויר היא בגדר פיקוח נפש.

לצפיה ב-'יותר מכך - יש גם קשר לחישמול שיוריד את הזיהום עוד יותר.'
יותר מכך - יש גם קשר לחישמול שיוריד את הזיהום עוד יותר.
18/08/2017 | 15:22
1
46
לצפיה ב-'וגם הפרדות מפלסיות שיפחיתו תאונות'
וגם הפרדות מפלסיות שיפחיתו תאונות
18/08/2017 | 15:51
124
הרי העבודות האלו הכרחיות כדי להסיט את המסילה לתוואי החדש שיהיה מופרד מפלסית, והוא יבטל שלושה מפגשי כביש-מסילה.
לצפיה ב-'עדיין לא הבנת שזה לא באמת מזיז להם?'
עדיין לא הבנת שזה לא באמת מזיז להם?
19/08/2017 | 12:31
5
97
בדיוק כמו שמניעת נהיגה של צעירים שיכורים בשישי בלילה, לא חשובה בעיניהם.
גם את הדת עצמה אפשר לסלף ולפרש איך שרוצים.
השליטה היא מה שחשוב להם והשבת היא אמצעי לכך. זה פשוט מאוד.
לצפיה ב-'בדיוק משרד התחבורה פירסם סרטון על קווי הלילה כמצילים חיים:'
בדיוק משרד התחבורה פירסם סרטון על קווי הלילה כמצילים חיים:
19/08/2017 | 17:58
72
אבל כנראה שבמשרד התחבורה סבורים שהצלת החיים תקפה רק לימי חמישי ומוצ"ש (וימי א'-ד' בחופשות)...
לצפיה ב-'מי שימות מנהיגה משכרות זה אשמתו'
מי שימות מנהיגה משכרות זה אשמתו
21/08/2017 | 12:32
3
10
אף אחד לא כפה עליו למאת לשן בכלל, או אסר עליו להביא נהג תורן.

התחבורה הציבורית בישראל ממשלתית וכל עבודה סה בשבת נעשית גם מכספי משלם המיסים החרדיים.

אין קשר לשליטה, יש קשר לכך שהם רוצים שמדיינת ישראל תשבות בשבת.

ובמדינה חילונית לאף אחד מאיתנו לא היה חופש יום אחד בשבוע כי כולם היו עובדים כרגיל (למעט עובדי המגזר הציבורי), אז טוב שיש שבת וצריך לשמור עליה.
לצפיה ב-'במדינות מערביות אחרות לאף אחד אין יום חופש בשבוע?'
במדינות מערביות אחרות לאף אחד אין יום חופש בשבוע?
21/08/2017 | 12:56
1
10
אולי לרוב יש אפילו יומיים חופש בשבוע?
ויש אנשים שיש להם אפילו שלושה ימי חופש בשבוע...

אני לא רוצה לשלם מיסים על קווי תח"צ שבהם יש הפרדה מגדרית.
אני לא רוצה לשלם מיסים על קווי תח"צ שבכוונה מתוכננים לדלג על תחנות שבהם אוכלוסיה מגוונת ולא חרדית.
אני לא רוצה לשלם מיסים על קווי תח"צ שבמכוון זולים יותר מקווי תח"צ מקבילים שנוסעים בין אותן ערים.
טיעון המיסים עובד לרעת החרדים הרבה יותר מאשר לרעת החילונים, אז ממש לא כדאי להשתמש בו.

ולגבי טיעון הלשבות בשבת - שיקפידו על שמירת השבת כאשר ל"ג בעומר יוצא במוצ"ש.
לצפיה ב-'שבוע העבודה המערבי הוא בן 5 ימים בלבד. '
שבוע העבודה המערבי הוא בן 5 ימים בלבד.
21/08/2017 | 15:26
6
בעבודות משרדיות מדובר על ב-ו כאשר ימים ש-א הם ימים חופשיים. בעבודות מסחר ושירות הנדרשות כדי לספק את צרכי מרבית האוכלוסייה בסוף השבוע ישנה חובה לתת יומיים חופשיים אחרים או במקרים יוצאי דופן של עבודה רציפה יותר (שירותי חירום למשל) מספר ימים חופשיים כל חודש המשתווה למספר ימי סוף השבוע החודשי. כמו כן באיחוד האירופאי אסור לעבוד יותר מ48 שעות בשבוע.

ועדיין - שיטת המשמרות מאפשרת להפעיל מוקדי פנאי רבים, מסחר ברמה המתאימה לצרכי האוכלוסייה ותחבורה ציבורית המאפשרת גישה אליהם.
לצפיה ב-'כן כפו עליו לנהוג או להישאר בבית'
כן כפו עליו לנהוג או להישאר בבית
21/08/2017 | 19:47
4
משלמי המיסים החרדים מממנים גם כיום תחבורה ציבורית בשבת.
על משקל מה שכתבת, אם הם בוחרים לשמור שבת, זו אשמתם. לכן הם ייאלצו שלא להינות מהשירות החיוני לציבור שניתן ביום זה ואל להם לבוא בטענות.

לגבי המשפט האחרון שלך, חרטא בפיתה שאני לא יודע מי דחף לך לראש.
תעשה שיעורי בית ותבדוק מה קורה בכל העולם לפני שאתה כותב שטויות.

לצפיה ב-'הנמסיס של החרדים '
הנמסיס של החרדים
18/08/2017 | 18:23
60
לצפיה ב-'ואני חשבתי שהם כבר הצליחו לבטל אותם'
ואני חשבתי שהם כבר הצליחו לבטל אותם
18/08/2017 | 22:34
48
לצפיה ב-'פיגוע נגד החילונים והציונים.'
פיגוע נגד החילונים והציונים.
18/08/2017 | 23:09
15
178
חברי הכנסת החרדים רוצים להרוג את ילדי החילונים ולכן לא מאפשרים תחבורה ציבורית בשבת. מדובר באויב מר שיש להילחם בו בשדה הקרב.
לצפיה ב-'מה?'
מה?
19/08/2017 | 11:00
3
115
נדיר להתקל בשנאה טהורה כל כך.
עוד שנייה תטען שהם רוצים את הדם של ילדים חילונים למצות של פסח.
אבל ברצינות, הדברים שאמרת הם דוחים ומהווים הסתה. ממליץ לאדמין של הפורום למחוק את התגובה הנ"ל.
לצפיה ב-'לגרום לבן שלי למות בכביש בערב שבת, זה לא דוחה.'
לגרום לבן שלי למות בכביש בערב שבת, זה לא דוחה.
19/08/2017 | 19:13
2
38
לצפיה ב-'כל מי שנוסע ברכב סטטיסיטית גורם לך למות'
כל מי שנוסע ברכב סטטיסיטית גורם לך למות
21/08/2017 | 00:33
1
8
לצפיה ב-'אבל היכולת לבחור בתח"צ מצמצמת את הסיכון '
אבל היכולת לבחור בתח"צ מצמצמת את הסיכון
21/08/2017 | 15:10
1
לצפיה ב-'לא מדובר ביריב פוליטי שמצליח לשכנע חכים חילונים לתמוך בו'
לא מדובר ביריב פוליטי שמצליח לשכנע חכים חילונים לתמוך בו
19/08/2017 | 15:52
10
97
להזכירך מפלגת הליכוד העבודה יש עתיד וכולנו חילוניות בהגדרה, ויש להם רוב בכנסת
השאלה מדוע הן לא גורמות להפעלת תחבורה ציבורית בשבת.
החרדים הם מיעוט במדינה וחבל למקד את הזעם דווקא בהם.
לצפיה ב-'העניין הוא שאמנם הם מיעוט אך לעיתים קרובות הם הגורם שמטה'
העניין הוא שאמנם הם מיעוט אך לעיתים קרובות הם הגורם שמטה
19/08/2017 | 16:25
9
80
את כף המאזניים בין שני הגושים הפוליטיים הגדולים ולכן מעשית יש להם כח פוליטי גדול בהרבה מהמשקל שלהם באוכלוסיה. תודות לכך הם יכולים להשתית על שאר האוכלוסיה את החוקים הדביליים והאמונות הטפלות שלהם.

לצפיה ב-'ותוספת...'
ותוספת...
19/08/2017 | 16:44
7
62
אם הם היו משתמשים בכח הנוסף הזה רק כדי להתעסק עם עניינים שקשורים ישירות לאוכלוסיה שלהם אז ניחא. אבל לא, הם חייבים גם ״לתקוע״ לשאר הציבור כל מיני הגבלות וכללים שהוא אינו מעוניין בם, ושבנוסף גם עומדים בסתר לעקרונות החופש והחירות של החברה המודרנית החופשית.
לצפיה ב-'ככה זה כשהיושבים בממשלה מעדיפים "יהודית" על "דמוקרטית"'
ככה זה כשהיושבים בממשלה מעדיפים "יהודית" על "דמוקרטית"
19/08/2017 | 16:56
6
20
לצפיה ב-'היושבים בממשלה מעדיפים פשיסטית'
היושבים בממשלה מעדיפים פשיסטית
19/08/2017 | 20:12
5
84
"השותפים הטבעיים" הם חלק בלתי נפרד מזה.
לצפיה ב-'פעם אחרונה שבדקתי, מפלגת מרץ לא נמצאת בממשלה '
פעם אחרונה שבדקתי, מפלגת מרץ לא נמצאת בממשלה
20/08/2017 | 08:50
4
25
לצפיה ב-'אז אין מי שיכפה עליך בכוח ליברליות, ניצלת... '
אז אין מי שיכפה עליך בכוח ליברליות, ניצלת...
20/08/2017 | 19:44
3
46
לצפיה ב-'יש סתירה לוגית במה שכתבת '
יש סתירה לוגית במה שכתבת
20/08/2017 | 22:02
2
31
אם מפלגת מרץ רוצה לכפות עליי "ליברליות" ועוד בעזרת המדינה, אזי ברור שהיא מפלגה פאשיסטית (בהגדרה) וערכיה אינן ליברליות.
היות ואני יודע גם שהיא מפלגה גזענית אז בכלל אם נחבר את זה לטענתך של כפיית "ערכים", יוצאת תמונה עגומה למדי.
הרשה לי להשתמש בדבריו של סגן הרמתכ"ל לשעבר "התופעות מזכירות לי אירופה של שנות ה30".
אני אשאיר אותך עם כליפ חביב שבוודאי תאהב :

לצפיה ב-'יש אך ורק ציניות במה שכתבתי וחבל שלא הבנת את זה'
יש אך ורק ציניות במה שכתבתי וחבל שלא הבנת את זה
20/08/2017 | 23:22
1
37
סלח לי שאני לא מתייחס אליך ברצינות.
לצפיה ב-'סלחתי לך'
סלחתי לך
21/08/2017 | 00:06
19
סלח גם לי שכן היתה מידה של ציניות  בדבריי.
מה שכן היתה גם מידה לא קטנה של אמת וזאת כואבת מאוד.
אספר לך אנקדוטה מחיי המשוררים הסובייטים בשנות ה60.
היו שני משוררים מאוד מפורסמים ששנאו אחד את השני.
השמות לא חשובים כרגע.
אחד מהם ששנא את קומוניזם והיה נרדף בברית המועצות עד שגורש אמר בהתייחסו למשורר השני שהיה אז יקיר המשטר "אם פלוני נגד הקולחוזים אז אני בעד".
תחשוב לבד למה הבאתי את הסיפור הזה

לצפיה ב-'ועדיין מפלגות הרוב נכנעות למיעוט, הן יכלו לסרב'
ועדיין מפלגות הרוב נכנעות למיעוט, הן יכלו לסרב
19/08/2017 | 22:45
45
לדעתי אגב החרדים כבר מזמן לא לשון מאזניים אלא חלק אינטרלי מהימין.
לצפיה ב-'הפעם העבודות מתבצעות ויש כבר דיווח עליהן ב"שבתשתיות":'
הפעם העבודות מתבצעות ויש כבר דיווח עליהן ב"שבתשתיות":
19/08/2017 | 11:40
2
187
לצפיה ב-'בתקווה שהפוליטקיאם החרדים ינבחו והעבודות ימשיכו'
בתקווה שהפוליטקיאם החרדים ינבחו והעבודות ימשיכו
19/08/2017 | 12:51
44
לצפיה ב-' תודה רבה על הקישור למבצע הרצליה'
תודה רבה על הקישור למבצע הרצליה
19/08/2017 | 21:46
64
מעניין מאוד לקרוא ידיעות על קו רכבת פעיל שאני עושה בו שימוש רב.

וזה הקישור השני בפורום שאני לוחץ עליו היום. בדרך כלל אינני לוחץ על קישורים כלל.
לצפיה ב-'והיום חילונים בהפגנה ברחוב הנביאים בירושלים מנעו'
והיום חילונים בהפגנה ברחוב הנביאים בירושלים מנעו
19/08/2017 | 22:48
108
מחרדים קיצוניים להפריע למוניות השירות לנסוע לתל אביב ובחזרה.
לצפיה ב-'כתבה על אשדוד עם תוכניות לעשור הקרוב'
כתבה על אשדוד עם תוכניות לעשור הקרוב
18/08/2017 | 17:57
8
231
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5004303,00...
הכתבה מדברת על שתי תחנות (נאמר שהדבר תלוי בתוכניות רכבת ישראל שאני מבין עדיין לא קיימות), והרחבה של התחנה הקיימת.
לגבי ההרחבה, האם מדובר בתוכניות קיימות, או שגם זה בינתים בגדר חלומות?

לצפיה ב-'שתי התחנות שהם מדברים עליהם הן על שלוחת משא עם מסילה בודדת'
שתי התחנות שהם מדברים עליהם הן על שלוחת משא עם מסילה בודדת
18/08/2017 | 21:32
2
157
לא חושב שיש לר"י תוכניות בנושא הזה. איזה שירות נוסעים יהיה מהתחנות האלו? האפשרויות היחידות הן לקחת חלק מהרכבות של קו החוף הדרומי או חלק מהרכבות שמגיעות מרחובות ולהחליט שהן יסיימו בשלוחה הזו במקום לסיים באשדוד, וזה ייפגע בתושבי אשדוד ו/או בכל מי שמשתמש בקו הנגב.

לא רואה איך אפשר לשלב תחנות נוסעים בשלוחה הזו עם התוכניות של ר"י ל־2040. אולי אפשר להאריך עד לשם חלק מהקווים שמתוכננים להסתיים בראשל"צ? אבל גם לא נראה לי סביר.

לצפיה ב-'ממסילת החוף הדרומי מכיוון יבנה מערב אין קשת לשלוחה הזו'
ממסילת החוף הדרומי מכיוון יבנה מערב אין קשת לשלוחה הזו
18/08/2017 | 21:49
1
116
הגישה אליה היא רק מכיוון יבנה מזרח או מכיוון אשקלון.
לצפיה ב-'קשתות אפשר לבנות, זו לא הבעיה הכי גדולה כאן'
קשתות אפשר לבנות, זו לא הבעיה הכי גדולה כאן
18/08/2017 | 22:04
51
לצפיה ב-'לדעתי 2 התחנות הן פופוליזם של העירייה כדי להרגיע את התושבים'
לדעתי 2 התחנות הן פופוליזם של העירייה כדי להרגיע את התושבים
20/08/2017 | 11:21
99
אני גם לא רואה איך זה קורה ב - 20 שנים הקרובות (למרות שזה בהחלט נחוץ מבחינת התושבים, אבל מאוד לא ריאלי לביצוע).

לגבי התחנה הקיימת - מדובר בצורך בהול. התחנה קטנה מאוד ביחס לכמות התנועה, חשוב לבצע את השיפוץ והשדרוג בהקדם, זה דווקא משהו שכן ניתן להקדים ולבצע בשלב מוקדם יותר מהמתוכנן.
לצפיה ב-'יש לך פרטים על מיקום התחנות?'
יש לך פרטים על מיקום התחנות?
20/08/2017 | 20:20
17
לצפיה ב-'הכתב הזה כל כך בור שזה לא יאומן (או שמכתיבים לו...)'
הכתב הזה כל כך בור שזה לא יאומן (או שמכתיבים לו...)
20/08/2017 | 20:35
2
62
בקשר לרכבת - אין לי הרבה מה להוסיף מלבד להסכים איתך ועם יתר המשתתפים בשרשור: לא אפשרי ולא הגיוני.
בקשר לכבישים - נשמע מופרך ופופוליזם זול: 2 יציאות חדשות, אחת מהן מתמהמהת כבר שנים ותספק כניסה לא.ת. ולנמל בלבד (7 ק"מ מצפון לבתי אשדוד), והשנייה לא הכרתי בכלל ונשמעת לא הגיונית בעשור הקרוב כי לא מתוכננים מחלפים חדשים על כביש 4 ממה שידוע לי. מקווה שאני מתבדה - כי חיבור נוסף של אשדוד בין עד הלום למחלף אשדוד דרוש (כמובן שעדיף פשוט לפתח תח"צ אבל גם בהקשר צוואר בקבוק יש לטפל).
לצפיה ב-'דווקא כן מתוכננים מחלפים חדשים בכביש 4 באזור הזה'
דווקא כן מתוכננים מחלפים חדשים בכביש 4 באזור הזה
20/08/2017 | 21:20
1
52
למשל מחלפים באשקלון.
כחלק מהסכם הגג שנחתם עם עיריית אשקלון (עוד לפני ההסכם המותנה עם אשדוד) נכללות תשתיות תחבורה שכוללות גם מחלפים ותחנות רכבת.
לצפיה ב-'אוקיי, נשמע טוב.. לפחות זה :)'
אוקיי, נשמע טוב.. לפחות זה :)
21/08/2017 | 11:59
4
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 20/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 20/8
20/08/2017 | 08:55
15
12
לצפיה ב-'נסיעה מפ"ת לחיפה מרכז זיו שכונה נווה שאנן'
נסיעה מפ"ת לחיפה מרכז זיו שכונה נווה שאנן
20/08/2017 | 13:00
3
45
עד עכשיו הייתי לוקח קו 238 ונוסע עד לת"א השלום ומשם לוקח רכבת לחוף הכרמל ומשם לוקח קו 11 או 123
אבל כרגע יש סגירה זמנית בתחנות רכבת בת"א איך הכי כדאי לנסוע?
האם כדאי לקחת קו 947 מצומת סירקין לחיפה חוף הכרמל?
לצפיה ב-'אם אתה יוצא ממזרח פתח תקוה, כדאי לנסוע עם 947'
אם אתה יוצא ממזרח פתח תקוה, כדאי לנסוע עם 947
20/08/2017 | 13:15
2
55
אם אתה יוצא ממערב פ"ת כדאי לך לבדוק את הזמנים של קו 970 של אגד ממחלף גהה, אם הם מתאימים לך. הקו הזה יוצא מבני ברק ומגיע לכיכר דוד ולרחוב חניתה בנוה שאנן.
אפשרות נוספת - לנסוע דרך תל אביב ובדרך נמיר ליד מסוף 2000 לנסוע עם קו 901. האפשרות הזו לא כדאית אם נקודת המוצא במזרח פתח תקוה.

אגב, למה אתה נוסע עם 238 לתחנת השלום ולא עם 64?
אם כבר אתה נוסע עם 238 כדי לנסוע לחיפה, אין שום סיבה לנסוע עד השלום, עדיף עד הבורסה בר"ג וללכת לתחנת סבידור-מרכז או אפילו יותר טוב, לנסוע ברכבות מתחנת קרית אריה (עם החלפה באוניברסיטה). (כמובן לא רלוונטי לשבוע הקרוב)
לצפיה ב-'קו 970 זה לחרדים? מותר לי לעלות על הקו הזה?'
קו 970 זה לחרדים? מותר לי לעלות על הקו הזה?
20/08/2017 | 13:22
1
25
לצפיה ב-'לכל אחד מותר לעלות על כל קו תח"צ'
לכל אחד מותר לעלות על כל קו תח"צ
20/08/2017 | 13:23
62
זה קו שנועד לשרת בעיקר את הציבור החרדי, אבל לכל אחד מותר לנסוע בו.
לצפיה ב-'מרכבת הגנה עד התחנה מרכזית'
מרכבת הגנה עד התחנה מרכזית
18/08/2017 | 10:24
5
218
בשבת אצטרך לרדת בתחנת הגנה ולהמשיך לחיפה באוטובוס. מה המרחק?

לצפיה ב-'כמה מאות מטרים'
כמה מאות מטרים
18/08/2017 | 10:52
64
לצפיה ב-'פחות מ-5 דקות הליכה......'
פחות מ-5 דקות הליכה......
18/08/2017 | 11:09
2
60
לצפיה ב-'בתנאי שאתה אסיין בולט בזמנים הטובים שלו.... '
בתנאי שאתה אסיין בולט בזמנים הטובים שלו....
18/08/2017 | 18:26
1
62
לצפיה ב-'ממש לא נכון. ביום רביעי הלכתי מרכבת ההגנה'
ממש לא נכון. ביום רביעי הלכתי מרכבת ההגנה
18/08/2017 | 19:31
145
עד דרך שלמה/פינת אבולעפיה ולקח לי רבע שעה.
לרחוב דוד צמח = תחנה מרכזית חדשה הגעתי תוך כ-5 דקות.
לצפיה ב-'לקח לי בערך 6 דקות מרגע שדלת הרכבת נפתחה עד שהגעתי לרציף'
לקח לי בערך 6 דקות מרגע שדלת הרכבת נפתחה עד שהגעתי לרציף
20/08/2017 | 17:29
57
הרחוק ביותר בקומה 6, אבל רצתי חלק מהדרך.
זה גם היה בלילה, אז לא היה תור בכניסה.
לצפיה ב-'שאלה על תחבורה ציבורית מתל אביב לחיפה בשבת בבוקר'
שאלה על תחבורה ציבורית מתל אביב לחיפה בשבת בבוקר
20/08/2017 | 18:41
4
90
אם אני רוצה להגיע לחיפה לפני שעה 10 בבוקר אז מה הדרך הזולה להגיע בתחבורה ציבורית.

ראיתי שחברת מוניות עמל מפעילה קו שירות מחיפה לתל-אביב ובחזרה כאשר מסיעים כל פעם 11 נוסעים בעלות של 45 ש"ח לנוסע ,וקראתי שהקו מתמלא במהירות אבל השאלה שלי היא באיזו שעות אפשר לסמוך על זה שהוא מתמלא במהירות.

האם הוא מתמלא במהירות גם בשעה 7:30 או 8 בבוקר בתל-אביב?

כמו כן איפה בדיוק בתל-אביב הוא מתמלא?
לצפיה ב-'רחוב צמח דוד. לא נסעתי כל כך מוקדם בבוקר'
רחוב צמח דוד. לא נסעתי כל כך מוקדם בבוקר
20/08/2017 | 20:38
50
אבל בשעות הבוקר המאוחרות ובצהריים המוניות מתמלאות מהר, בד״כ בין 10 דקות לחצי שעה.
לצפיה ב-'יש עכשיו קו חדש של נוע תנוע'
יש עכשיו קו חדש של נוע תנוע
21/08/2017 | 00:32
2
50
לצפיה ב-'השאלה אם בזמנים הרלבנטים'
השאלה אם בזמנים הרלבנטים
21/08/2017 | 00:40
1
33

מהזמנים שרשומים נראה שהקו מתל-אביב לחיפה יוצא רק בשעה 16:00 ולא בבוקר.

לצפיה ב-'אכן מחיפה לתל אביב בבוקר ובחזרה אחר הצהוריים'
אכן מחיפה לתל אביב בבוקר ובחזרה אחר הצהוריים
21/08/2017 | 00:43
40
בשאר השעות רק מוניות שירות.
לצפיה ב-'היום ההפגנה למען תח"ץ בשבת! זה הזמן להפסיק לילל ולבוא לעשות!'
היום ההפגנה למען תח"ץ בשבת! זה הזמן להפסיק לילל ולבוא לעשות!
17/08/2017 | 13:34
24
122
בשעה 20:00 ברחבת הקמארי.

לצפיה ב-'כל מי שתומך שיבוא'
כל מי שתומך שיבוא
17/08/2017 | 14:43
86
!!!!
לצפיה ב-'אני תורם מרחוק לשני נושאים אזרחיים.'
אני תורם מרחוק לשני נושאים אזרחיים.
17/08/2017 | 16:29
142
במקביל לסיקור נסיעות ולוחות זמנים של יום א' בחו"ל אני תורם מדי פעם לשבוס כי גרתי בירושלים.

כמו כן תרומתי הצנועה לנושא הנישואין האזרחיים והחד מיניים בארץ היא שמצבי האישי במרשם האוכלוסין הישראלי הינו - נשוי.

בהצלחה עם ההפגנה. אני מקווה במקביל שהקואופרטיבים יוכלו להציג את מספרי החברים כנתון ארוך טווח לדרישה בשכבות הביניים שיכולות להוציא כספים על דמי חבר. אני גם מאמין שכמו שבמנהל האוכלוסין בארץ כתוב שאני נשוי בזכות הבג"ץ כך יש לאמץ את המסלול המשפטי במאבקים אחרים של ציבור החילוני שתקועים בגלל שיקולים קואליציונים.
לצפיה ב-'למרות הרעש - הרחוב נשאר אדיש'
למרות הרעש - הרחוב נשאר אדיש
18/08/2017 | 16:52
17
169
למרות ה"המונים" שהצהירו ברשתות החברתיות שיגיעו ולמרות הגיבוי התקשורתי של קבוצת ידיעות אחרונות ואחרים - להפגנות של חד"ש בת"א מגיעים הרבה יותר מאשר הקומץ שהגיע אמש. עכשיו יתחילו התירוצים.

לצפיה ב-'בניגוד לחרדים שרובם לא עובדים, חילונים עייפים אחרי יום עבודה'
בניגוד לחרדים שרובם לא עובדים, חילונים עייפים אחרי יום עבודה
18/08/2017 | 19:32
2
122
ולכן רק כמות מעטה מהם מגיעה להפגנות אחרי יום עבודה ארוך. יש רוב שקט שתומך בתח"צ בשבת, אבל זה רוב של אנשים עייפים שרובם לא מאמינים שהדבר יישתנה, ולכן הם נשארים בבית.
לצפיה ב-'נתת לו בדיוק את מה שהוא רצה ומימשת את המשפט האחרון שכתב'
נתת לו בדיוק את מה שהוא רצה ומימשת את המשפט האחרון שכתב
18/08/2017 | 19:55
1
44
לצפיה ב-'לא לחצתי על הקישור שלו אפילו'
לא לחצתי על הקישור שלו אפילו
18/08/2017 | 21:33
32
לצפיה ב-'מאות אנשים הגיעו להפגנה'
מאות אנשים הגיעו להפגנה
18/08/2017 | 22:33
93
ואכן לא כל התומכים הגיעו, שכחת לציין שמעל 200 אלף אנשים חתמו על עצומה למען תחבורה ציבורית בשבת , אשכרה קומץ.
לצפיה ב-'וממחר קו חדש של נועה תנוע מחיפה לתל אביב ובחזרה'
וממחר קו חדש של נועה תנוע מחיפה לתל אביב ובחזרה
18/08/2017 | 22:36
1
96
עובר במסלול שונה ממוניות השירות.
לצפיה ב-'מתי בדיוק?'
מתי בדיוק?
20/08/2017 | 18:43
11
בחיפוש באינטרנט מצאתי שיש אחרי הצהריים מתל-אביב לחיפה אבל אם אני רוצה בבוקר מתל-אביב לחיפה ואחרי הצהריים לחזור זה לא רלבנטי אם אני מבין נכון.
לצפיה ב-'אין תירוצים, אבל אל תשלה את עצמך...'
אין תירוצים, אבל אל תשלה את עצמך...
19/08/2017 | 09:05
10
131
עדיין הרוב המוחלט של הציבור בישראל רוצה שתפעל תח"צ בשבת ובז לך ולשכמותך.
מתי הם יצאו לרחובות? מתי שהם ייפגעו באופן אישי. ההפגנה הספונטנית אך מהדהדת שהייתה לפני כמה חודשים, אחרי שביבי השבית את עבודות הרכבת בשבת ברגע האחרון, היא דוגמה מצויינת.
ככל שיירבו הפגיעות בציבור, כך תקטן אדישותו. זה יקרה. במובן הזה, הקפיצה מעל הפופיק של המפלגות החרדיות עושה את העבודה.
ואם לא זה, אז כשנגיע בעוד כמה שנים לקטסטרופה תחבורתית, בגלל שאין תח"צ שבעה ימים בשבוע, זה יקרה. תהיה בטוח בזה.
מלבד בסיטואציה עגומה בה תקום פה מדינת הלכה וכל החילונים יעזבו, אני לא רואה אופציה אחרת. גם אם זה ייקח עוד כמה שנים, זה יקרה.

לצפיה ב-' גם רבים מהדתיים לא ירצו לחיות במדינת הלכה'
גם רבים מהדתיים לא ירצו לחיות במדינת הלכה
19/08/2017 | 10:45
87
כי היא תאכוף רק את הזרם השולט.
לצפיה ב-'לא נגיע לשום קטסטרופה תחבורתית בעתיד הנראה לעין'
לא נגיע לשום קטסטרופה תחבורתית בעתיד הנראה לעין
20/08/2017 | 13:12
8
65
ההיפך הוא הנכון.
בעוד כמה שנים כבר יפעל הקו האדום בתל אביב, הקו המהיר לירושלים, תהיה הטבעת הצפונית, יהיו עוד כבישים ועוד מחלפים.
המצב בסוף שבוע בשום שלב לא יכול להגיע לקטסטרופה תחבורתית, כי כמות הנוסעים בסוף שבוע משמעותית נמוכה מזו של שאר ימי השבוע.
אם זה התקווה שלך, אז אתה צפוי לאכזבה קשה, כי ככה הציבור לא יצא לרחובות גם בעוד מאה שנה.

לצפיה ב-'הקטסטרופה לא תגיע בסופי השבוע אלא באמצע השבוע'
הקטסטרופה לא תגיע בסופי השבוע אלא באמצע השבוע
20/08/2017 | 19:38
7
29
עם כמות הפרייבטים החדשים שעולים על הכביש מדי שנה, אשר הולכת ומתעצמת משנה לשנה באופן חסר תקדים, נגיע לשם מהר מאוד.
כל זמן שלא תהיה תח"צ 24/7, אנשים לא יעזבו את הרכב הפרטי לטובת תח"צ.
לא יעזור שום קו אדום, ירוק, כתום או סגול. זה פשוט מאוד.
לצפיה ב-'בחרת בזמן לא טוב לפרסם את התגובה הזאת'
בחרת בזמן לא טוב לפרסם את התגובה הזאת
20/08/2017 | 21:57
6
11
בדיוק פורסם על עלייה נוספת של 5% במשתמשי תחבורה ציבורית (וגם של רכבת).
חל גידול מתמיד במספר משתמשי תחבורה ציבורית כבר הרבה מאוד שנים.
אם תחילת פעילות מערכת הסעת המונים בתל אביב ועוד יותר הוספת תחנות רכבת, ברור שיש שיפור במצב ואין שום קטסטרופה באופק.
אנשים כבר היום עוזבים את הרכבים הפרטיים ועוברים להשתמש ברכבת והתופעה רק תלך ותגבר ככל שיהיו יותר תחנות ונגישות התחנות תשתפר.
אני לגמרי בטוח שרק פתיחת הקו A1 תוריד המוני נהגים מהכביש.
לנבואות השחורות שלך אין שום בסיס.

לצפיה ב-'תמיד זה זמן טוב וגם עכשיו'
תמיד זה זמן טוב וגם עכשיו
21/08/2017 | 00:29
5
18
בדוק מהו אחוז הצמיחה של מספר הרכבים החדשים שעולים לכביש מדי שנה.
צריך להיות בת יענה בשביל להתעלם מהעובדה שהפקקים רק הולכים וגדלים, למרות הסלילה המאסיבית של תשתיות הכבישים.
הם ימשיכו לגדול כל זמן שרכב פרטי ימשיך להיות הכרח בישראל. כל זמן שתח"צ לא תוגדר כשירות חיוני לציבור, אלא כמשהו לא הכרחי שאפשר לסגור מתי שרוצים.

לצפיה ב-'אתה יודע שישראל נמצאת גם בפיגור מאסיבי'
אתה יודע שישראל נמצאת גם בפיגור מאסיבי
21/08/2017 | 09:26
4
8
בתחום הכבישים כן?
הסלילה הזאת שקראת לה מאסיבית  עדיין לא מספיקה, אבל ישראל צריכה להדביק את הפער בשביל להגיע למצב שפוי.
קצב של קניית רכבים הוא סביר בהחלט (במיוחד שחלק לא מבוטל מרכבים האלה בא להחליף רכבים ישנים).
צר לי, אני לא רואה שום אסון באופק.
אני כן רואה את הצורך להשקיע יותר גם בכבישים, וגם בתחבורה ציבורית וכך אכן נעשה.
לדיבורים שלך על  הקשר בין אחוזי משתמשים בתחבורה ציבורית בגלל השבת אין שום קשר למציאות.
אם וכאשר תחבורה ציבורית תהיה נוחה בשביל הגעה למשרד בכל יום, לציבור לא תהיה שום בעיה להשאיר את הרכב בבית, או בחניון תחנת הרכבת הסמוכה ולקחת רכבת למשרד (כמו שנעשה בכל העולם).

לצפיה ב-'בוודאי שהיא בפיגור'
בוודאי שהיא בפיגור
21/08/2017 | 19:53
3
6
בישראל קצב סלילת הכבישים לא מצליח להדביק את קצב העליה בכמות המכוניות שעולה על הכביש מדי שנה. הוא שאמרתי...
אנחנו לא נגיע למצב שפוי כל זמן שכל אחד חייב להחזיק רכב בשביל להתנייד. זה רק ילך ויעשה יותר גרוע.
לדיבורים שלי יש קשר הדוק ביותר למציאות ויעידו על כך רבים שעוסקים בנושא.
זאת בניגוד לדיבורים שלך שמקשרים תח"צ בשבת ל-"דת הנאורות" ולאנטי ישראליות, כמו שכתבת פה לא פעם.
לצפיה ב-'אני לא זה שמנסה לקשר בין תח"ץ בשבת לבין בעיית תח"ץ הכללית'
אני לא זה שמנסה לקשר בין תח"ץ בשבת לבין בעיית תח"ץ הכללית
21/08/2017 | 19:58
2
4
אתה עשית זאת היטב.
לגבי קצב סלילות, תתפלא, הסיבה האמיתית לפיגור היא פשוטה להחריד, לא השקיעו מספיק כסף בכבישים במשך רוב שנות קיום המדינה.
כשהמדינה היתה ענייה, זה לא כל כך הפריע.
כשהמדינה התחילה להתפתח, רמת החיים עלתה, אז פתאום גילינו שיש לנו תשתיות כבישים ברמה של מדינת אפריקה ממוצעת.
על כן הפיתרון הוא (בין היתר) גם להשקיע בצורה מאסיבית בבניית מחלפים, כבישים וגם מסילות רכבת וגם לשפר את רשת האוטובוסים (שגם היא בחלקה הגדול גרוע ולא מתאימה לצרכי הציבור).
ייתכן והמצב יהיה יותר גרוע, אם העדיפויות ישתנו, והמדינה תפסיק להשקיע מיליארדים בתשתיות על מנת להדביק את הפער עם המדינות המפותחות.
הנושא של תחבורה ציבורית בשבת בכל מקרה הוא עניין זניח כאן.

לצפיה ב-'"לא השקיעו בכבישים..." אתה אומר כל כך הרבה שטויות אבל שיהיה'
"לא השקיעו בכבישים..." אתה אומר כל כך הרבה שטויות אבל שיהיה
21/08/2017 | 20:23
1
4
לצפיה ב-'בוא ספר לי כמה כבישים מהירים היו בישראל בשנת 1990'
בוא ספר לי כמה כבישים מהירים היו בישראל בשנת 1990
21/08/2017 | 20:44
1
ביחס נניח לארה"ב, גרמניה וצרפת ואנגליה?
הייתי מעדיף את התשובה בקילומטרים
כמה אחוזים מהתקציב (או מהתל"ג) הושקע בבניית כבישים לעורך שנות קיום המדינה?
יש לך נתונים?
הרי אם אני אומר שטויות, בוודאי תוכל בקלות למצוא נתונים שמראים שכל מה שאמרתי שטויות.
אתה בטח אוהב להשוות את ישראל למדינות אירופה, אז כמה גרמניה השקיעה בבניית כבישים באותם השנים ביחס לישראל (אחוזים מתקציב המדינה)?

לצפיה ב-'הקטסטרופה מהחזקת רכבים לשבת תגיע בימי השבוע. '
הקטסטרופה מהחזקת רכבים לשבת תגיע בימי השבוע.
20/08/2017 | 15:28
3
56
כל אסטרטגיית תח"צ מודרנית בנויה על ניסיון להעביר את הנהגים למערכת, ניסיון לבטל את הצורך ברכב שני וכן על דחיית גיל לימוד הנהיגה הממוצע ע"י הצעת מערכת תחבורה ציבורית שהנוסע יכול להסתמך עליה 7 ימים בשבוע.

בישראל לעומת זאת יש מדיניות חלמאית שדוחפת את כל מי שיכול לנהוג גם אם היה אפשר לשכנע אותו להשתמש בתח"צ עוד כמה שנים ולהשאיר מקום על הכביש. כמו אותו אקדח במערכה הראשונה הרכב שהחילוני הממוצע קונה כדי להתנייד בסופי שבוע ישמש אותו גם בימי השבוע כי זו הוצאה כבדה מדי להצדיק את השבתתה בחניון הבניין 5 ימים. רכב שנקנה ליום השבת יסע גם למחרת השבת.

אם מוסיפים את אלמנט ציפוף הבנייה והבנייה לגובה שקורה בישראל בעשורים האחרונים בגלל מגבלות תא השטח הרי שמקבלים מצב שבכל מדינה אחרת הרשויות היו מעודדות כמה שיותר שימוש בתח"צ וכמה שפחות שימוש ברכב הפרטי. כמויות הנוסעים באזורי הבינוי הצפוף היו מחזיקות מערכת קווים תדירה ויעילה.

כאשר לוקחים עובדה פשוטה כמו גיל קבלת הרישיון הממוצע בעיר כמו לונדון - 26 - ומנתחים את ההשפעה של תחבורה ציבורית יעילה 7 ימים בשבוע מקבלים תשובה שעם מערכת הקשובה לצרכי הציבור ניתן לדחות את השימוש ברכב הפרטי בכמעט עשור. תחשבו לרגע כמה רכבים זה מוריד מהכביש, כמה מקומות חנייה זה משחרר או אפילו לא דורש שיבנו, כמה פקקים זה חוסך או לפחות משפר.  ישראלים בלונדון וברלין מעידים גם על אנשים בגילאי ה40 ממעמד הביניים שלא נוהגים ולא למדו לנהוג. אני עצמי לא למדתי עד גיל 35 כי לא היה לי צורך בכך. זו צריכה להיות המטרה הבסיסית של כל מי שעוסק בתחום התח"צ.

לצפיה ב-''
20/08/2017 | 21:39
3
לצפיה ב-'במדינות שאתה קורה להן "מתוקנות"'
במדינות שאתה קורה להן "מתוקנות"
21/08/2017 | 09:30
1
9
זה לא מחזה נדיר שאנשים שיש להם רכב, נוסעים לעבודה ברכבת תחתית, או ברכבת פרברית ובסוף שבוע לוקחים את רכבם לבילויים, אז לא, גם אנשים שיש להם רכב לא בהכרח רוצים להשתמש בו בכל מצב.
תן להם אלטרנטיבה ראויה והם בשמחה ישתמשו בתחבורה ציבורית.
ברור שהיום רק רכבת מספקת אלטרנטיבה כזאת.
בעתיד הקו האדום בתל אביב יספק אלטרנטיבה ראשונה כזאת בשביל תושבי בת ים, חולון ופתח תקווה.
והקו המהיר לירושלים יספק אלטרנטיבה כזאת לנוסעים אל ומירושלים.

לצפיה ב-'וגם לא נדיר שישתמשו בתח"צ בסופי השבוע כשהיא מתאימה ליעדם.'
וגם לא נדיר שישתמשו בתח"צ בסופי השבוע כשהיא מתאימה ליעדם.
21/08/2017 | 14:52
28
בלונדון כל מודעה לכל עסק או מקום בילוי כוללת את סמל התחתית ושם התחנה הקרובה או את סמל הרשת הארצית ושם התחנה. החישוב אם לנהוג או לקחת רכבת בסופי השבוע כולל גם את הפקקים הצפויים ואת שיקול החנייה כך שכדי לבלות במקום שנמצא בתחומי העיר קל יותר להשתמש בתח"צ אם מדובר במסלול ישיר או עם החלפות מעטות (בתחתית יש רכבת כל 2-5 דקות תלוי בקו ובענף, אין שיקולי לו"ז) אך במסלול בינפרברי היקפי יש יתרון לנהיגה על הכביש הצפון מעגלי. לצאת ליום בחוף של ברייטון למשל עדיף לקחת רכבת ולחסוך את כל הפקקים של האוטוסטרדה ההיקפית ואת כאב הראש של איפה לחנות בברייטון.  לאתרים היסטוריים רבים יש תחנת רכבת צמודה כי הרכבות קדמו למכונית ב70 שנה אז ניתן לבקר בווינזור (העיירה מחוץ לטירה היא מוקד תיירותי) או האמפטון קורט (ארמון לשעבר הפתוח לציבור) ברכבת די בקלות.

כשאפשר להסתמך על תחבורה ציבורית משתמשים בה גם לצרכי פנאי.

השימוש העיקרי לרכב הפרטי בפרברי לונדון הוא לקניות כי אין מוסד של "משלוח" כמו בארץ (למרות שיש קניות מכולת באינטרנט ומשאיות משלוח של אתרי הסופרים הגדולים) , וכן הגישה לחנויות מחסן גדולות על הצפון מעגלי מהירה יותר בנסיעה היקפית ברכב.
לצפיה ב-'שמתם לב שהשתפרה תופעת שילוט היעד ההפוך בדן?'
שמתם לב שהשתפרה תופעת שילוט היעד ההפוך בדן?
20/08/2017 | 11:59
1
140
בחודשים האחרונים שמתי לב לפחות מקרים של שילוט יעד הפוך. האם השתפר החינוך של הנהגים או שנפתרה תקלה טכנית?
לצפיה ב-'זה כבר לא קשור לנהגים, זה נשלט מחדר הבקרה.'
זה כבר לא קשור לנהגים, זה נשלט מחדר הבקרה.
21/08/2017 | 01:38
10
לצפיה ב-'ההגעה לטבריה/קריית שמונה הפכה לסיוט'
ההגעה לטבריה/קריית שמונה הפכה לסיוט
17/08/2017 | 17:49
20
357
כיום אני נוסעת קבועה מעפולה לטבריה, הנסיעה בדיוק בשעות האלה (5-6) הפכה לסיוט של ממש.. עומסי התנועה הכבדים בכביש 65 מחמירים מיום ליום והם קבועים.. אין יום שאין פקקים, להגיע לטבריה בשעתיים זה לא נורמלי 
יש תכנית לשיפור הגישה בכביש זה והפחתת עומסי התנועה? למישהו ידוע?
עומסי התנועה הכי כבדים הם בין דברת לכפר תבור
לצפיה ב-'תני יותר פרטים'
תני יותר פרטים
17/08/2017 | 18:14
3
199
כמו מאיפה בדיוק את יוצאת בעפולה ולאן בטבריה את צריכה.
וגם באיזה קו את נוסעת.
לצפיה ב-'מתחנה מרכזית עפולה לתחנה מרכזית טבריה'
מתחנה מרכזית עפולה לתחנה מרכזית טבריה
18/08/2017 | 03:45
2
178
קווים 442 ו541.. אין כל כך מה להוסיף.. את העיקר הוספתי - המקטע הבעייתי הפקוק שגורם לנסיעה ארוכה מהרגיל
לצפיה ב-'אולי מבית שאן לטבריה יקצר לך את הדרך'
אולי מבית שאן לטבריה יקצר לך את הדרך
18/08/2017 | 17:06
124
411 412 לבית שאן ואז 28 לטבריה.
לא יודע אם זה יקצר, אבל אם זו נסיעה יום יומית אולי שווה לבדוק פעם אחת...

אין לי איך לעזור לך עם הקיטורים, את יכולה לעשות עצומה שיעשו נתצ או אוטובוס מרכבת בית שאן לטבריה.

נ.ב פעם הבאה לכתוב במקום המתאים.
לצפיה ב-'נסי לראות מה קורה בתחילת ספטמבר'
נסי לראות מה קורה בתחילת ספטמבר
20/08/2017 | 10:41
25
לדעתי תראי ירידה דרסטית בעומסים
לצפיה ב-'ניסית לבדוק קומבינציה של החלפת אוטובוסים דרך בית שאן?'
ניסית לבדוק קומבינציה של החלפת אוטובוסים דרך בית שאן?
18/08/2017 | 16:43
15
134
ובכלל, השאלה שלך כאן, שהיא למעשה במסווה של הוצאת קיטור, מקומה בשרשור שאלות ההכוונה.

הכתובת לקיטורים ותלונות היא מפעילות התח"צ למיניהן, וכבר הבהרנו לך את זה כמה פעמים...
לצפיה ב-'המטרה העיקרית היא לקבל מענה איך להגיע יותר מהר מהמוצא ליעד '
המטרה העיקרית היא לקבל מענה איך להגיע יותר מהר מהמוצא ליעד
18/08/2017 | 18:25
14
128
שציינתי
נכון, גם מתלוננת קצת כי להיתקע בפקק ולנסוע שעה שלמה רק במקטע קצר של 10 ק"מ זה ממש לא חוויה.. במיוחד כשזה כבר הפך לקביעות והקישור הישיר בין עפולה לטבריה הפך ללא רלוונטי אם הוא עובר דרך כביש 65 הפקוק מדי יום
לפנות למפעילות תחבורה ציבורית זה לא עוזר לצערי הרב, הם רק יענו שכל מה שהם עושים זה תחת השגחה ורישיון הפעלה מלא מטעם משרד התחבורה, ולמשרד התחבורה אין טעם לפנות כי הם לא באמת יעשו משהו, רק אולי יעמידו פנים שהם מתייחסים לזה ברצינות לכמה דקות ואז ישכחו
לצפיה ב-'מתכננים רכבת לטבריה'
מתכננים רכבת לטבריה
18/08/2017 | 19:03
4
126

אם זה מעודד אותך
http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4831199,...

את יכולה גם לנסות לפנות לאגף התחבורה בעיריית טבריה ולבקש קו אוטובוס לתחנת הרכבת בית שאן, או לכל לפחות להזיז קו (למשל את 28) דרך הרכבת.

לצפיה ב-'מתי תהיה רכבת בטבריה? בשנת 2040 או 2050? '
מתי תהיה רכבת בטבריה? בשנת 2040 או 2050?
18/08/2017 | 19:26
3
45
לצפיה ב-'כנראה עד אמצע העשור הבא'
כנראה עד אמצע העשור הבא
18/08/2017 | 19:33
2
41
לצפיה ב-'במציאות הלבנטינית לוחות הזמנים שמצויינים בכתבה'
במציאות הלבנטינית לוחות הזמנים שמצויינים בכתבה
18/08/2017 | 20:36
1
138
הנם בלתי ריאלים.
לצפיה ב-''
19/08/2017 | 00:09
32
לצפיה ב-' '
18/08/2017 | 22:13
7
346
לצפיה ב-'אחח IC3, מזמן לא התלוננתי על IC3 '
אחח IC3, מזמן לא התלוננתי על IC3
3
183
חחחח בזה אתה צודק, אני מומחית בלקטר על הרכבת הזו כי אני אחת שאוהבת לנסוע במשהו חדש ומודרני
אבל רציני - אין לך בעיה לנסוע בקרונועים הממש ממש ישנים של IC3? אלה שמקולפים מבחוץ ורועדים בפנים וממש מלוכלכים? החדשים והמשופצים סבבה.. אבל הישנים?
לצפיה ב-' זה לא היה מקרי ששמתי לך תמונה של IC3...'
זה לא היה מקרי ששמתי לך תמונה של IC3...
19/08/2017 | 18:21
2
217
לא עובר שבוע בלי שתתלונני כאן על מלא דברים, כשבראש התלונות שלך מככב ה-IC3, שהוא כלי אהוב מאוד, שלצערנו הרב הוזנח מאוד.
אבל הנה, קבלי עוד תמונה של רכבת אחרת, שגם עליה יש לך בטן מלאה!

לצפיה ב-'לא נכון, על הIC3 לא התלוננתי כבר הרבה זמן, והסיבה לכך היא'
לא נכון, על הIC3 לא התלוננתי כבר הרבה זמן, והסיבה לכך היא
19/08/2017 | 19:04
97
שכבר בקושי מביאים אותו לקו העמק שהוא הקו העיקרי שאני משתמשת בו, התחלתי יותר להתלונן על אלסטום כי היא הרכבת המככבת בקו העמק, מרוב שנסעתי בה כל כך הרבה פעמים אני זוכרת את הריח של הרכבת הזו, את הצלילים בה, איך בדיוק נראה קרון מבפנים, איך השירותים נראים.. הכל
ואגב - הסיבה שאני כל כך מתעבת את אלסטום היא בגלל שהמרחק בין הקרון לרציף ברכבת הזו הוא מעצבן.. לא פעם ולא פעמיים ראיתי אנשים שהתלוננו בפייסבוק של רכבת ישראל על המרחק המטורף הזה שמסוכן במיוחד לנשים עם עגלות, עוד דבר מציק ברכבת הישנה הזו היא הדלתות בין הקרונות שנסגרות בפתאומיות ובמהירות על אנשים
וזהו D: להיום סיימתי להתלונן
לצפיה ב-'הפעם נהנתי מאוד מהתמונה שלך. רואים בתמונה סימנור מסוג חדש'
הפעם נהנתי מאוד מהתמונה שלך. רואים בתמונה סימנור מסוג חדש
19/08/2017 | 21:22
80
סימנור מסוג חדש שאני רואה פעם ראשונה ברכבת ישראל.

אני לא מכיר עדיין את הסימנור החדש הזה ואשמח לקבל הסבר ממי שכן מכיר את הסימנור הזה.
לצפיה ב-'זה פוטושופ? לא הגיוני שלמערך IC3 יש 4 קרונות.'
זה פוטושופ? לא הגיוני שלמערך IC3 יש 4 קרונות.
19/08/2017 | 04:47
2
153
חוץ מזה מהרכבות האהובות עלי בר"י.
לצפיה ב-'יש שם 6 (2 מערכים)'
יש שם 6 (2 מערכים)
19/08/2017 | 08:34
135
זה רק נראה כמו 4.
לצפיה ב-'שים לב טוב שמדובר בשני מערכים, כאשר בגלל העיקול במסילה'
שים לב טוב שמדובר בשני מערכים, כאשר בגלל העיקול במסילה
19/08/2017 | 18:27
109
ותזמון הצילום, אולי נוצרה אשלי אופטית קלה וזה נראה כמו ארבעה קרונות, אך חדי העין שמים לב שנראה שם החיבור בין שני המערכים עם האלכסונים האדומים.
לצפיה ב-'מעט מאד נחמה'
מעט מאד נחמה
20/08/2017 | 08:52
84
ראשית, הפקקים ההולכים וגדלים הם פועל יוצא של המשך מגמות הגידול ברמת המינוע, והמענה שניתן להם באמצעות מחלפים והרחבת כבישים שמעודדים את המשך הגידול ברמת המינוע. הרחבה לשני נתיבים לכיוון אמנם נדרשת גם מסיבות בטיחותיות אבל מחלפים ענקיים כמו מחלף גולני רק גורמים בסופו של דבר ליותר פקקים ויותר צווארי בקבוק.

בהרשר זה מתוכננת הרחבת כביש 65 לשני נתיבים לכיוון לכל אורכו ומיחלוף מלא שלו, לרבות שני קטעים עוקפים חדשים, האחד בעפולה (המשך ישיר לכביש הסרגל שיעקוף את כל כל אזור הרכבת ואת עפולה עילית מצפון מערב), והשני ממערב לכפר תבור. בגלל שכאמור הפרויקט כולל מיחלוף מלא הוא מאד יקר ומאד מסובך ולכן מהרגע שיתוקצב וייצאו לדרך (לא יודע מתי אבל בשניםה קרובות), ייקח המון זמן עד שיסתיים (ראי פרויקט הרחבת כביש 65/86 מגולני לעמיעד).

את מבינה כמובן שאני בדיעה לפיה הרחבת הכביש ללא מיחלוף מלא היתה גם קלה יותר לתקצוב, גם מהירה יותר לביצוע וגם נכונה יותר.

לצפיה ב-'עדכון מאתמול מתחנת אבא הילל'
עדכון מאתמול מתחנת אבא הילל
17/08/2017 | 13:57
24
491
אכן רואים שמתחילים לצבור שם עומק .....
לצפיה ב-''
17/08/2017 | 16:12
132
 לא ממש ברור מהתמונה איפה נמצאת המנהרה ביחס לחלק החפור?
האם היא מתחת לכביש עצמו?

לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
17/08/2017 | 16:47
2
173
הקורות ברזל בסופו של דבר בכיסוי האחרון יוכחלפו בבטון ?
לצפיה ב-'כנראה שהכל יבטן בסיום העבודות'
כנראה שהכל יבטן בסיום העבודות
17/08/2017 | 20:44
1
160
הברזל זה בנתיים.
וכנראה יהיו גם עמודי תמיכה וכדו.
לצפיה ב-''
18/08/2017 | 16:13
9
לצפיה ב-'לדעתי התשובה לכל השאלות שלכם היא חיובית'
לדעתי התשובה לכל השאלות שלכם היא חיובית
17/08/2017 | 21:42
5
152
גפ יבטנו את הכל מלמעלה, מן הסתם יהיו עמודי תמיכה מבסיס התחנה לכיוון תקרת התחנה וכן, נראה שהמנהרה ממוקמת איפשהו במרכז התמונה, כלומר במרכז הכביש.
עד אשר לא יחשפו בדיוק את הסגמנטים שקבורים אי שם למטה, יהיה לנו קשה לדעת בדיוק איפה המנהרה.
לצפיה ב-'יש שתי מנהרות, לכן הן יהיו בצדדים ולא במרכז'
יש שתי מנהרות, לכן הן יהיו בצדדים ולא במרכז
17/08/2017 | 22:07
4
109
הרציפים בכל התחנות יהיו רציפי אי למיטב הבנתי.
לצפיה ב-'ברור - שתי מנהרות - לא התנסחתי טוב - '
ברור - שתי מנהרות - לא התנסחתי טוב -
17/08/2017 | 22:26
41
לצפיה ב-'זה ברור, אבל אני שאלתי על המצב כרגע'
זה ברור, אבל אני שאלתי על המצב כרגע
17/08/2017 | 23:45
2
72
כרגע יש רק מנהרה אחת שעוברת בתחנה.
המכונה שאמורה לחפור את המנהרה השנייה עוד לא הורכבה לדעתי.

לצפיה ב-'בשלבי הרכבה סופיים'
בשלבי הרכבה סופיים
18/08/2017 | 01:35
68

לצפיה ב-'לדעתי לא מתחת לכביש ואני אסביר למה אני חושב'
לדעתי לא מתחת לכביש ואני אסביר למה אני חושב
18/08/2017 | 12:34
70
אמנם המנהרה שכבר עוברת בתחנה היא למיטב ידיעתי הצפונית שבין שתי המנהרות כך שבהחלט היא יותר קרובה לצד שממנו נלקחה התמונה.
אבל, הקופסה שנחפרה במהלך השנתיים האחרונות מסתיימת היכן שקורות הברזל תומכות ולא הגיוני שהמנהרה עוברת צפונית לקיר התמך של התיבה של התחנה
לצפיה ב-'עוד תמונה אחת'
עוד תמונה אחת
17/08/2017 | 21:49
5
300
מאתמול
לצפיה ב-'תמונות מרשימות, תודה.'
תמונות מרשימות, תודה.
17/08/2017 | 23:24
4
244
הן גוררות אותי להציג לפורום תמונה שלא שייכת ישירות לעניין, שגם ראיתי לראשונה היום.
בשבתון ה-15 לאוגוסט, הוזז בפרברי פאריס, כתקרה לתחנת RER חדשה, משטח בטון באורך 80מ׳, רוחב 25מ׳, עובי 1.5מ׳, בעל משקל של 7000 טון, בעזרת עגלות עם סה״כ 244 סרנים שעליהם מורכבים 976 גלגלים.
נמסר שמבצע ההעברה תוכנן משך 3 שנים ושתנועת הרכבות הצמודה למקום נעצרה ל 4 ימים בלבד (שבת, ראשון, יום ב׳/גשר ויום ג׳/חג).

לצפיה ב-'למה צריך להזיז כך את משטח הבטון? אי אפשר לצקת במקום?'
למה צריך להזיז כך את משטח הבטון? אי אפשר לצקת במקום?
18/08/2017 | 00:10
2
47
לצפיה ב-'וודאי יציקה במקום היתה דורשת סגירה ארוכה יותר.'
וודאי יציקה במקום היתה דורשת סגירה ארוכה יותר.
18/08/2017 | 17:53
34
לצפיה ב-'במקרה זה לא! אלא אם מפסיקים את תנועת הרכבות על ציר חשוב '
במקרה זה לא! אלא אם מפסיקים את תנועת הרכבות על ציר חשוב
54
להרבה זמן.
הנה ההסבר בסרטון קצר:

https://m.youtube.com/watch?v=IaIUmKfo1Tg
לצפיה ב-'מעניין מה עשו ולמה, בכל מקרה, מרתק.'
מעניין מה עשו ולמה, בכל מקרה, מרתק.
18/08/2017 | 12:37
69
כל גלגל החזיק בממוצע קצת יותר מ- 7 טון, אם אכן מה שהרימו והזיזו שוקל 7000 טון
לצפיה ב-'דעתי, מנסיעה בשתי מערכות כאלו וסיקור שלישית: '
דעתי, מנסיעה בשתי מערכות כאלו וסיקור שלישית:
17/08/2017 | 22:28
3
170
חפשו שירשורים שהעליתי מסיביליה ומאלגה וכן שירשור ניס.

במערכות אלו קופסאת התחנה החליפה לחלוטין סגמנטים או אלמנטים של מינהור  TBM בקופסאות התחנה שנחפרו מהשטח למטה וששטחן זהה לשטח הרציפים.

אמנם במערכות אלו מדובר במנהרות אחודות אך משום שחתך מנהרת הסגמנטים תלוי בשלמותו כדי להגן על המנהרה מפני הקרקע אין הגיון כלשהו בהשארת חלקי סגמנטים לא יציבים בתחנות.

להבנתי הסגמנטים בתחנות יוסרו, יתכן אפילו שניתן להתיר את החיבורים ביניהם או להרים אותם עם מנוף ושיש תיכנון ברור לכך כי מדובר באלמנטים זמניים.

לגבי התחנות עצמן: יש בהו מקום לקומה שניה ענקית מעל הרציפים וזה יכול להרגיש מוגזם. יש גם תחנות שיש בהן צינורות בטון גדולים המהווים את התמיכה בין הקירות הצדדיים בקומות שיש הפרש גובה גדול כמו במדרגות הנעות.
לצפיה ב-'לגבי הקומה העליונה של התחנות.'
לגבי הקומה העליונה של התחנות.
17/08/2017 | 23:47
2
94
לדעתי יהיה הגיוני לשמש אותן למסחר.
אפשר לעשות שם מזנון, או אולי חנויות נוחות קטנות.
לצפיה ב-'למרות השטח אין מספיק גישה לאפשר יותר מאיזה קיוסק. '
למרות השטח אין מספיק גישה לאפשר יותר מאיזה קיוסק.
18/08/2017 | 01:19
1
93
בגלל שבתחנות כאלו יש בדרך כלל אזור מדרגות בודד במדרון המחבר בין הרציפים לפני השטח. אין לנוסעים מה לעשות מעבר למדרון הזה בדרכם מהרחוב לרציפים. לעיתים כאשר יש מדרגות למפלס הביניים ומהן לרציף העיצוב הוא של אולם כרטיסים עם מכשירי כירטוס ושורת ולידטורים אבל מה שנמצא מעבר ליקידה משורת הולידטורים לרציפים (במידה ויש רצפה בהמשך המפלס) הוא שטח מת מבחינת הזרימה. גם אם היו בונים שני גרמי מדרגות לשני עברי התחנה בצורת V הזרימה תהיה מהרציפים לשטח דרך שני המסדרונים ולא תהיה סיבה לעשות אחורה פנה במפלס הביניים לקומה כלואה.

לו היו חופרים את התחנות מתחת לפני השטח כפי שעשו בתחתית העמוקה של לונדון במקום ללכת על שיטת הקופסאות אז השטח הזה של הקומה השניה בין מפלס התחנה למפלס הרחוב לא היה קיים לכל אורך התחנה אלא במסדרונות המעבר, אולם הכרטיסים (במידה והיה תת קרקעי ולא במבנה על פני השטח) ופירי הדרגנועים בלבד. הבחירה בשיטת הקופסאות מפריעה יותר לפני השטח כי צריך לעשות Cut and Cover מאסיבי אך יתכן שהיא טובה יותר למבנים הסובבים או שהיא מתאימה יותר לקרקע חולית כמו בגוש דן כי שתיים מהערים עם מערכות דומות הן ערי חוף והשלישית נמצאת ליד נהר בן מספר אפיקים.
לצפיה ב-'אני חושב שהסיבות האמיתיות לבחירה של "קופסאות"'
אני חושב שהסיבות האמיתיות לבחירה של "קופסאות"
18/08/2017 | 12:29
79
היא המחיר היותר נמוך ומורכבות הנדסית (נדמה לי שקל יותר לחפור מהשטח).
לדעתי גם יש סיכוי שחפירה מלמטה היתה מעריכה את משך הבנייה.
לצפיה ב-''
18/08/2017 | 17:08
70
רואים אור בקצה המנהרה
לצפיה ב-'עדכון בפייסבוק של נת"ע:'
עדכון בפייסבוק של נת"ע:
19/08/2017 | 11:34
1
108
"
עדכונים מהתחתית: TBM גולדה כבר נכנסה לתחנת שאול המלך. התאומה מרגרט מתקרבת בעקבותיה. רוזה כבר עברה את תחנת אבא הלל, והמכונה המקבילה שלה בהרכבה. במקטע המזרחי: וונדר וומן, שיצאה מקריית אריה, מתקרבת לתחנת אם המושבות. 
קבלו סיור וירטואלי קצר במנהרה שלה ב-360 מעלות. תציצו למעלה: הצינור הצהוב מזרים אוויר לאורך המנהרה לצוותים המפעילים את המכונה. שבת שלום
"
לצפיה ב-'מה קורה עם 3 המכונות הנותרות?'
מה קורה עם 3 המכונות הנותרות?
20/08/2017 | 08:28
51
מתי יתחילו למנהר מפיר הרצל?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה