לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2165321,653 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'שלוחת מסילה ישנה לגלילות?'
שלוחת מסילה ישנה לגלילות?
17/07/2018 | 20:07
8
77
נתקלתי בסרטון (הארוך מאוד) הזה של גיא שחר, שמצא אוסף מפות משנות השישים ועובר על ההבדלים בין המפות היום למפות פעם

https://www.youtube.com/watch?v=aIHQE5Jx8VY

בקטע הסרטון על גוש דן/תל אביב (דלגו עם האינדקס למטה) מופיעה במפה שלוחת מסילה ממסילת החוף לאיזור שהיום הוא פי גלילות.
את התוואי (שכבר מזמן אין בו מסילה) ניתן אפילו לראות במטושטש (אם מפעילים קצת דמיון ואת האיזור בדמיון שנועד לאתר תוואי מסילה היסטוריים) בתצלום הלווין של govmap. מופיע גם רמז לשלוחה הזו בשכבה "צווי הכרזה מסילות ברזל".

מי יודע לספר משהו על השלוחה הזו? באיזו שנה הוקמה? למה שימשה? האם קשורה למכלי איכסון הדלק שם?
כמו כן מתי הוקם בכלל כל מתחם אחסון הדלק בפי גלילות?

(אגב, חבל שגיא שחר לא סרק את המפות הנדירות שלו, אלא העלה אותן רק בפורמט הלא נגיש הזה של "סרטון")
לצפיה ב-'הדבר היחיד שאני יודע זה שהיא עברה מתחת לרמפת המחלף (במפה)'
הדבר היחיד שאני יודע זה שהיא עברה מתחת לרמפת המחלף (במפה)
17/07/2018 | 22:47
3
33
אאל"ט מתחת לרמפה של המגיעים מ-5 מערב ל-20 דרום. כך ראיתי במפה בעבר, האם יש לכך שרידים ברמפה עצמה עד היום?
לצפיה ב-'קשה לראות כשנוסעים ברכב פרטי, ואין streetview...'
קשה לראות כשנוסעים ברכב פרטי, ואין streetview...
17/07/2018 | 23:13
1
22
מתצלום אוויר עדכני לא ממש נראה שהרמפה הזו מאפשרת מעבר מסילה מתחתיה, אז ייתכן שהשלוחה נסגרה לפני שבנו את הרמפה?

ואם כבר מדברים על המחלף הזה, יש משהו שם שתמיד מסקרן אותי כשאני עובר בו ברכב אבל מפחד לעצור לראות מסיבות ברורות - כשיורדים מחמש מערב ל20 *צפון* אפשר לראות משמאל שיש קטע כביש נטוש וחסום שמגיע מדרום ומשתלב גם הוא לאותם זוג נתיבי השתלבות שאיתם משתלבים ל20 צפון. מאיפה הנתיב הזה בא, למה שימש, ולמה בוטל?

נראה כמעט כאילו זו הייתה רמפה שאיפשרה לרדת מ5 מזרח ל20 צפון? אולי היא בוטלה כשנבנה שם הגשר מ20 צפון ל5 מערב?

מאוד מעניין אותי לראות מה היה הlayout של המחלף הזה לאורך השנים ודי מבאס שאין סליידר של ציר זמן באתר המפות הממשלתי.
לצפיה ב-'השלוחה לגלילות עברה מתחת לרמפה.'
השלוחה לגלילות עברה מתחת לרמפה.
17/07/2018 | 23:21
19
יתכן ואולי יש כיום רמפה אחרת.

אם זו אותה רמפה כפי שהיה מאז שפעלה השלוחה, אז כאמור השלוחה עברה מתחת לרמפה.
לצפיה ב-'מה שאתה מתאר זה כבר משהו חדש.'
מה שאתה מתאר זה כבר משהו חדש.
17/07/2018 | 23:15
19
בשנות ה-80 נתיבי אילון לא הגיעו עד לגלילות ואפילו לא הגיעו עד לשדרות רוקח.

לכן בימים ההם של שנות ה-80 לא היה במקום מחלף ולא היתה רמפה וכל השטח היה בלי כבישים למעט כביש 5 שחלף בגשר מעל מסילת הרכבת.
לצפיה ב-'שלוחת גלילות הובילה למיכלי פזגז'
שלוחת גלילות הובילה למיכלי פזגז
17/07/2018 | 23:02
1
32
רכבת המשא של פזגז יצאה מתחנת בני ברק צפונה דרך תל ברוך ולפני כביש 5 היה המסוט שהיה נעול בנעילה מפתחית חשמלית.

כל הקטע מתל אביב לחיפה הופעל בשיטת איתות חשמלי ולכן המסוט היה נעול בנעילה מפתחית חשמלית. המסוט הופעל ביד אך היה נעול כאמור בנעילה מפתחית חשמלית. כל הקטע מתל אביב מרכז ועד להרצליה נשלט מתא האיתות בתחנת תל אביב מרכז ולכן גם השלוחה הזו נשלטה מאותו תא איתות והאתת בתא איתות זה היה צריך לשחרר את המפתח של הנעילה החשמלית על מנת שיהיה אפשר להזיז את המסוט.

הקו הראשי שבו חלפו רכבות היה מוגן באמצעות שומטן לפני היציאה משלוחת גלילות.

השלוחה כאמור שימשה להובלת גז לחוות מיכלי הגז בפי גלילות.

למיטב זכרוני היה במקום בסמוך למסוט גם תא שהיה בו טלפון נל"ן לצורך ההתקשרות טלפונית לאתת בתא האיתות.
לצפיה ב-'אפשר גם היה לכתוב את המשפט על הנעילה המפתחית כך: '
אפשר גם היה לכתוב את המשפט על הנעילה המפתחית כך:
17/07/2018 | 23:10
22
האתת בתא האיתות בתל אביב מרכז היה צריך לשחרר את הנעילה של המפתח החשמלי על מנת שיהיה אפשר להזיז את המסוט.

לצפיה ב-'אני עוד זוכר כילד, נער וגם חייל (גיוס 84')'
אני עוד זוכר כילד, נער וגם חייל (גיוס 84')
17/07/2018 | 23:49
1
22
את הרכבות של הגז/בנזין/נפט (אחד מהדברים הללו בוודאות אולי כל השלושה) 
שעל הקרונות הגליליים (הקרונות היו בצורת גליל שוכב) היה כתוב 'פזגז'.
ראיתי כאלו רכבות הן בחיפה ופה ושם, לעתים נדירות, גם משלוחת גלילות או לשלוחת גלילות.

נניח כשבאים בבוקר ברכבת לת"א ורואים ימינה (כלומר מערבה) רכבת משא של דלקים
כאלו ממתינה שהמסילה הראשית והלא מוכפלת דאז תתפנה.
לצפיה ב-'בחיפה היתה שלוחת פזגז בסמוך לבתי הזיקוק'
בחיפה היתה שלוחת פזגז בסמוך לבתי הזיקוק
18/07/2018 | 00:01
15
רכבות פזגז היו יוצאות ממגרש העריכה בחיפה ובתחנת קישון היו נכנסות לשלוחת דשנים וממשיכות עד לחוות מיכלי הגז שהיתה בסמוך לכביש הראשי.

בשנות ה-80 זה היה קרונות שהובילו גז ל/מ חוות מיכלי הגז. מה היה לפני כן והאם לפני כן הובילו גם נפט בנזין וסולר אינני יודע. אבל אני כן יודע שבעבר היתה בחיפה שלוחת הנפט והובילו דלקים לאזור הנפט בחיפה ולתחנת הכוח בחיפה וגם לצה"ל, וגם לתחנה בירושלים הובילו נפט ודלקים, כך שיתכן שבעבר לפני שנות ה-80 הובילו גם נפט בנזין וסולר.
לצפיה ב-'היכן היו כל ההתנגדויות לקטעים של הרכבת הקלה/BRT בתל-אביב?'
היכן היו כל ההתנגדויות לקטעים של הרכבת הקלה/BRT בתל-אביב?
17/07/2018 | 01:38
5
125
במסגרת תואר ראשון בגיאוגרפיה, אני כותב עבודה קטנה (מאוד) לאוניברסיטה בנושא "התנגדויות לתחבורה ציבורית עתירת נוסעים - השלכות על שוויון הזדמנויות ועל הנגישות במטרופולין".

בשל אורך העבודה (עד 10 עמודים) אני לוקח את מקרה הבוחן של שכונת כפר גנים ג' בפתח-תקווה שהתנגדו למעבר הקו הסגול אצלם - ולביטול כל הענף שלו בפ"ת. התזה שלי היא שבשל ההתנגדות המקומית מאוד הזו נפגעו פוטנציאלית אזרחים רבים לאורך התוואי. בגדול, "NIMBY = מחסל נגישות שווה לכולם".

למרות שעל כפר גנים יש לי מספיק חומר, הייתי רוצה לצרף איור הממחיש את כל ההתנגדויות השונות בעשור ומשהו האחרונים על תכנית שבעת הקווים של נת"ע, ולכתוב מעין 'רשימת מכולת' קצרה עליהם, בנוסח: "הקו הורוד. BRT, היה אמור לעבור ב-3 רשויות. בוטל עקב התנגדות עיריית רעננה ובעלי עסקים ברחוב אחוזה."

אני יודע על התנגדויות בקווים הבאים, ואשמח לעוד כאלו אם אתם מכירים (במיוחד אם יש קישור לכתבה כדי שאוכל להפנות אל מקור מידע כיאה לעבודה אקדמית):
- הקו האדום: עיריית ר"ג התנגדה למעבר תת-קרקעי (בזמן שכבר אושר ותוקצב הקו), לא קרה כלום.
- הקו הירוק: כפר גנים, תושבים+עירייה (נזכר לעיל), ביטול ענף; הירדן רמת גן, תושבים+עירייה, ערעור נדחה בבג"ץ אאל"ט (אשמח להבהרה מה נסגר עם זה, אם נסגר); רמת אביב - התנגדות תושבים לשיקועו מתחת לדרך נמיר (לא יודע מה קרה בסוף עם זה גם); התנגדות תושבים לפורטלים באיבן גבירול ובהר ציון (נדחה?)
- הקו הסגול: יהוד - דרישה להוצאה מהרחוב הראשי שנענתה ע"י נת"ע; ארלוזורוב ת"א, העברת המסלול לצד נגדי של הרחוב (בהליכים?)
- הקו הורוד: עיריית רעננה ובעלי עסקים התנגדו למעבר באחוזה (נזכר לעיל);
- הקו הכחול: אאל"ט הייתה התנגדות של אחת מהעיריות לאורך 412, אשמח להבהרה ממי שקורא את הפוסט ויודע על מה מדובר
- הקו הצהוב: לא ידוע לי אישית
- הקו החום: לא ידוע לי אישית

אשמח לעזרה ממי שקורא כאן ויודע לתאר במשפט אם היו עוד התנגדויות ואת התיאור שלהן (כמו כן תיקון דברים שכתבתי אם לא היו נכונים )

לצפיה ב-'ישנה התנגדות לקו הכחול בירושלים בעמק רפאים'
ישנה התנגדות לקו הכחול בירושלים בעמק רפאים
17/07/2018 | 09:54
1
36
לצפיה ב-'מכיר, תודה. כיוונתי להתנגדויות בגוש דן בלבד '
מכיר, תודה. כיוונתי להתנגדויות בגוש דן בלבד
17/07/2018 | 22:49
6
לצפיה ב-'כתבת את הירוק ברשימה איפה שהיה אמור להגיע הסגול'
כתבת את הירוק ברשימה איפה שהיה אמור להגיע הסגול
17/07/2018 | 12:05
2
65
ולא ציינת את ההתנגדות של תושבי רמת אביב/נווה אביבים לקו הירוק שלא רצו את הקו אצלם בכלל, הם העדיפו תוואי שלא יעבור באיינשטיין ויעבור ברחוב חיים לבנון ואז יפנה לרוזנפלד, במקום התוואי שאושר וייצא לביצוע בקרוב שיעבור דרך רחוב אינשטיין, דרומה בחיים לבנון, ואז רוזנפלד. תוואי שהיה פוגע קשות בנגישות לשכונה שלהם, לאוניברסיטה, ולקניון רמת אביב.
לצפיה ב-'תודה על תיקון הטעות '
תודה על תיקון הטעות
17/07/2018 | 22:51
1
15
הבקשה למעבר בלבנון לא קשורה לבקשה לביטול שיקוע נמיר והחלפתו בגשר?
לצפיה ב-'הם התחילו עם לבקש שיעבור בחיים לבנון, זה נדחה על הסף'
הם התחילו עם לבקש שיעבור בחיים לבנון, זה נדחה על הסף
17/07/2018 | 23:02
25
את זה הם ביקשו עוד במפגש התושבים הראשון.

כהתכנון של המקטע הזה נפתח להתנגדויות הציבור הם ניסו שוב, וביקשו שאו שהקו יעבור בחיים לבנון, או שהוא יעבור במנהרה מתחת לרחוב איינשטיין עם תחנה אחת בלבד שהכניסה אליה תהיה ממול בניין מקסיקו באוניברסיטה, והיציאה ממנה תהיה בצלע הגבעה.

ההתנגדויות האלו נדחו גם בגלל שהן לא ישימות וגם בגלל ההגזמות הפראיות של התושבים שם. הנה המקור, אתה יכול לקרוא
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...

"חומות בגובה 24 מטרים" וכל מיני הגזמות לא הגיוניות כאלו.

עוד היו טענות של תושבי רחובות הופיין ובארט שהביטול של פניית הפרסה בצומת איינשטיין/חיים לבנון (פנייה שצריך לבטל אם רוצים לתעדף את הרכבת ברמזור הזה לטענת מתכנני התנועה) יאריך להם את הדרך הביתה ברכב פרטי בקצת יותר מקילומטר אם הם באים מכיוון אינשטיין (כי הם יצטרכו לפנות שמאלה בטאגור ואז ימינה בחיים לבנון ואז ימינה בחזרה לאינשטיין)
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עדכון מהשטח'
קשת מודיעין - עדכון מהשטח
15/07/2018 | 01:15
29
273
הרבה זמן לא עדכנתי מהשטח, אך למעשה רק ממש לאחרונה הדברים התחילו לזוז באופן הנראה לעין.
קשת מודיעין מורכבת ממספר מקטעים.
1. החפיר שמחבר את מנהרה 2B (מחלף רכבתי) על המסילות A1 עד לגשר.
2. הגשר המורכב מ- 14 עמודים המאפשר לעלות מעל למסלול של כביש 431.
3. הגשר שמעל לכביש הגישה לאיזור התעסוקה עינב (ישפרו סנטר)
4. הרחבת תחנת פאתי מודיעין (הוסםת רציפים ומסילות.
5. חניון החדש של תחנת פאתי מודיעין וגשר הולכי הרגל המחבר את החניון עם התחנה מעל לכביש 431.

לצפיה ב-'הגשר - נכון להיום - מתחילים לראות את התוצר העתידי'
הגשר - נכון להיום - מתחילים לראות את התוצר העתידי
15/07/2018 | 01:25
19
352
כל יסודות העמודים כבר נחפרו ויצוקים.  כעת מתחילים לצוץ העמודים עצמם.  העמודים ממוספרים מ- 1 עד 14 החל מכביש 431 לכיוון מסילות A1.
הצילומים של עמודי הגשר והחפיר המצורפים נותנים תמונה כללית של התקדמות העבודה בשטח.  מחר (בלי נדר) אוסיף צרור תמונות עדכניות.

ד"ש מטופי לכל הקוראים הוותיקים

לצפיה ב-'נראה טוב! בסוף הקשת תיפתח עם קו ת"א-י-ם ולא אחריו שאלה:'
נראה טוב! בסוף הקשת תיפתח עם קו ת"א-י-ם ולא אחריו שאלה:
15/07/2018 | 02:55
18
201
מעניין מדוע לא מתכננים לחשמל באותה 'נגלה' גם את הקשת הזו - הר מן הסתם הקו למודיעין גם יחושמל.
אגב - יש סימנים לחשמול בקו ענבה-מודיעין עצמו? (בטח מפנים המון משאבים לי-ם-ת"א, אבל זה אמור להיות מחושמל יחד איתו, לא?)
לצפיה ב-'שתי תגובות לשאלות שלך'
שתי תגובות לשאלות שלך
15/07/2018 | 12:04
3
155
1.  אתמול כשראיתי את ההתקדמות הניכרת בבניית הגשר ובחפירת החפיר המחשבות הללו עברו לי בראש.  אך לשמחתי, ולמרות שלאחרונה יש תחושת תסכול באוויר עקב דחיות חוזרות ונשנות בפתיחת הקו ת"א ירושלים, אני לא חושב שאתה מתאר תסריט ריאלי.  עדיין יש עבודה רבה מאוד להשלמת הגשר.  יש עוד תשעה ניצבים להרים והמורכבים שבהם הקרובים לכביש 431 גבוהים במיוחד.
אחר כך יתחילו לחבר את הקורות ביניהם ורק אז לבנות את הגשר עצמו.  אני לא מכיר את הלוז אך אני לא רואה את הפרויקט הזה מוכן לפני סוף 2020.
2.  לגבי החשמול, על גשר מס' 1 כבר חיברו והשלימו את כל העמודים ואף החלו לפרוס את כבלי ה"אדמה" בצד אחד של הגשר.  עדיין לא פרסו נכון לשבוע שעבר את החשמולת על הגשר.  מה שכן התחדש לאחרונה הוא תחילת התקנת התשתית לחשמול במנהרה (מנהרת הקשתות) הממוקמת מזרחית ללנקודת הפיצול בין פרויקט A1 למסילה לכיוון מודיעין.
אך עדיין לא נעשה שום מהלך של עבודות החשמול לכיוון מודיעין (וטוב שכך).  עדיף לרכז את כל המאמצים בקטע שבין מחלף ענבה לכיוון תל אביב.
לצפיה ב-'הבאת המון דברים חיוביים אבל אתה סבור שהקו יופעל רק ב 2020'
הבאת המון דברים חיוביים אבל אתה סבור שהקו יופעל רק ב 2020
15/07/2018 | 17:58
1
115
כפי שנכתב לא פעם בפורום.
אני קראתי שכדי לפתוח קו טראם לצבור דרושה תקופת הרצה של חודשיים והרבה יותר כאשר מדובר ברכבת!
במקרה שלנו נשארו כ-70 יום בלבד עד למועד(סוכות) המוכרז לפתיחת A1, באמת לא נראה אפשרי!
הנה כתבה שפורסמה בעתון מרוקאי שמתייחסת לפתיחת הקו* המהיר ביותר באפריקה(320קמ״ש) לקראת סוף 2018;ברור שלא מדובר במשהו זהה ל A1, אבל יש בקו מרכיבים אנלוגיים, ראה(אני מתרגם מספר שורות):

https://www.h24info.ma/maroc/la-ligne-a-grande-vit...

1. מאז ה 19 ליוני הקו נכנס לשלב טרום-תפעול והרצת כל המערכת ללא נוסעים.
2. התפעול עם נוסעי יהיה בתום התקופה הטרומית ואישור הקו על ידי חברה מומחית בינלאומית ובכפיפות לתקנים של ה UIC.
במילים אחרות: גם אני חושב כמוך שהתפעול המלא לא יכול להיות לפני 2020.

* = אל בורעק Al boraq שמו
UIC=איחוד בינלאומי למסילות ברזל בו חברה ר״י=Unión International des Chemins de fer
לצפיה ב-'ערבת מין בשאינו מינו'
ערבת מין בשאינו מינו
15/07/2018 | 18:21
87
הוא כתב שקשת מודיעין תיפתח להערכתו ב2020 לא הקו לירושלים.

להפך, הוא כותב שבקו לירושלים יש התקדמות חיובית.
קשה לי להאמין שמישהו פה יתחייב לתאריך קרוב כמו סוכות, אבל גם לא צריך להגזים ולומר שהקו ייפתח מאוחר כ"כ.

ככל הנראה הוא ייפתח בסוף 2018/תחילת 2019.
לצפיה ב-'תודה על המענה, ככה חשבתי'
תודה על המענה, ככה חשבתי
15/07/2018 | 18:38
70
באופן אישי, עם כל ההתלהבות שלי ומן הסתם של כולנו מ-A1, אני חושב שחשוב לא להאיץ את העבודות כדי להגיע לדד-ליין כלשהו לפני שמתחשבים בתקופת הרצה של כמה חודשים + בדיקות בטיחות ופינישים על מערכות שונות שקטונתי מלהבין. לדעתי עדיף שיפתחו מאוחר  ותקין (כפי שתכננו, עד הרצליה) מאשר מוקדם ובהפעלה חלקית (כפי ששמעתי בפורום על פתיחת י-ם - ת"א ההגנה בלב+ הזמנה מראש). 2020 נשמע ריאלי, נקווה גם לחגי תשרי 2019.
לצפיה ב-'התקדמות ניכרת גם על גבי הגשרים'
התקדמות ניכרת גם על גבי הגשרים
15/07/2018 | 12:11
13
141
נראה שבשבועות האחרונים סיימו להכין את התשתית לעמודי החשמולת בכל הגשרים ה"ישנים".  בגשרי הרכבת מעל כביש 6 (באישור מחלף דניאל), בגשרים שבין מחלף דניאל ועד לשדה התעופה (גשר מעל כביש 40, גשר מעל כביש 443, וכמובן הגשר מעל לכביש מס' 1 המוביל לשדה התעופה.
בכל הגשרים הללו, משני צידי הגשר, חיברו מיתקונים מיוחדים שיאפשרו להתחיל להעמיד את עמודי החישמולת.   רק עם השלמת עמודים אלו, יתאפשר ליצור רצף חישמול מאיזור מחלף ענבה ועד לשדה התעופה.  
בגשר מעל כביש 443 למשל מדובר בסה"כ בשני עמודים מכל צד של הגשר.  אבל גם רק שני עמודים מונעים את פריסת החישמולת.  
למי שלא עוקב אחרי הפרטים הקטנים יכול להיווצר רושם שלא עבדו בכלל מקטע הזה אך למעשה כן הכינו את התשתית הזו.
אני מעריך שממש בקרוב נתחיל לראות עמודי חישמולת על כל אותם גשרים.
לצפיה ב-'וואלה? לא יודע איך היה לי הרושם שיש עמודים עד לוד או נתב"ג'
וואלה? לא יודע איך היה לי הרושם שיש עמודים עד לוד או נתב"ג
15/07/2018 | 18:40
10
108
אם אין עמודים בקטע מודיעין-נתב"ג אז יש באמת יש לפחות שנה עד שהכול יעבוד...
לצפיה ב-'למה רק שנה? למה לא 10 שנים?'
למה רק שנה? למה לא 10 שנים?
15/07/2018 | 23:04
7
41
לצפיה ב-'אכן לא עשר שנים אבל לצערנו בהחלט שנה ואף יותר.'
אכן לא עשר שנים אבל לצערנו בהחלט שנה ואף יותר.
15/07/2018 | 23:32
6
106
אמנם כל הקוראים והמשתתפים הפורום הזה מאוד מעוניינים לראות את פרויקט הדגל הזה מתחיל לפעול אבל כמות העבודה שנותרה כל כך גדולה, והדברים זזים בעצלתיים.  אז אם מדברים על מועד הפעלה בחגי תשרי 2019 זה בהחלט ריאלי ואולי אפילו גבולי.
זה מעצבן, זה מתסכל, זה מאכזב, אבל זו המציאות.  אני לא כותב את זה כדי להקניט, אלא רק בגלל התבוננות ומעקב צמוד בשטח.  והערכה סבירה של היקף העבודות שעדיין נותרו.
לצפיה ב-'על מה מבוססת ההערכה שלך? יש לך מקורות? אם לא, אתה סתם מטעה'
על מה מבוססת ההערכה שלך? יש לך מקורות? אם לא, אתה סתם מטעה
16/07/2018 | 21:09
5
22
לצפיה ב-'חבל שאתה מתרגז ..... אתה צודק שאין לי מקורות מעבר ל:'
חבל שאתה מתרגז ..... אתה צודק שאין לי מקורות מעבר ל:
17/07/2018 | 00:08
4
71
1. הרבה מאוד הסתובבות בשטח וביצוע של אקסטרפולציה של התקדמות פרויקט החשמול על בסיס מה שכבר קרה.  SEMI עובדת בשטח כבר לא מעט זמן, וכבר ניתן לבצע הערכה לא סתמית לגבי כמב זמן נדרש להשלמת העבודות.
2. על מנת לדעת מה כבר בוצע, יש מספיק מקורות , שהרי היערכות לחשמול אתה ואני וכל אחד שרוצה יכול פשוט להסתובב בשטח ולהתבונן במה כבר עומד, איפה יש עמודים, איפה כבר פרסו חשמולת, איפה כבר נערכים ניסויים.
3. קיים ניסיון מצטבר בעולם לגבי משך ההרצות של מסילה חדשה לפני הפעלתה המסחרית.  המינימום המקובל הוא חצי שנה של בדיקות, ניסויים, הרצת תרחישי קיצון וכו'....   אז על מנת למשל שהפרויקט יסתיים בפסח 2019, הפרויקט אמוא להיות משוחרר לניסויים כבר כעת פחות או יותר.

למה אם אני אישית לא עובד בנת"ע, במשרד התחבורה, ברכבת ישראל, בסימנס, בבומברדייר, או ב SEMI , אתה מתייחס להערכה שלי כהערכה מטעה.  אולי היא שגויה, אך בהחלט לא מטעה.  הקוראים בפורום הם חלקם אנשי מקצוע וחלקם סקרנים ומתעניינים וממילא יבחרו לאצץ את ההערכות שלי או לדחות אותן על פי מיטב שיפוטם.
אני לא מתיימר לדעת, אני לא אומר שאני צודק, אני כותב בצורה הכי כנה וישירה שזו ההערכה שלי.  אם זה מרגיז אותך, אני מצטער על כך.  אתה אגב יכול לפרט את הערכתך, ובהחלט ייתכן שההערכה שלך יותר מדויקת משלי.
לצפיה ב-'אז תכתוב "להערכתי". אנשים שקוראים את הודעותיך כאן ורואים'
אז תכתוב "להערכתי". אנשים שקוראים את הודעותיך כאן ורואים
17/07/2018 | 06:38
3
44
את הנחרצות שלך עלולים לחשוב בטעות שהן מבוססות על מידע מהימן, והן לא.
לצפיה ב-'אוקיי - קיבלתי.'
אוקיי - קיבלתי.
17/07/2018 | 11:42
2
36
אשתדל להבא להוסיף את המובן מאליו "להערכתי".
למרות שלהערכתי, כל הכותבים בפורום, מי יותר ומי פחות מבססים את הפוסטים שלהם על מידע כזה או אחר ואינם מתיימרים להיות דוברים רשמיים או לקחת אחריות על הנכתב.
אגב, אם אתה קורא לאורך השנים את הוסטים שלי בפורום, אני מתקשה לזכור פוסטים שהיו מנותקים מהמציאות בשטח, אם בביצוע הפרוייקטים ואם בלוחות הזמנים.

לצפיה ב-'אין לי בעיה עם תיאור המציאות בשטח. לא עם הערכות לא מבוססות'
אין לי בעיה עם תיאור המציאות בשטח. לא עם הערכות לא מבוססות
17/07/2018 | 18:10
1
26
אם היית מכיר את הפרויקט ואת כל מה שקורה סביבו לא היית כותב את ההערכות האלה.
לצפיה ב-'מכיוון שאתה להבדיל ממני מתיימר לדעת ......'
מכיוון שאתה להבדיל ממני מתיימר לדעת ......
17/07/2018 | 22:58
12
אז נחכה יחדיו ונראה.
אני מניח שגם אתה יודע שרכבות לא ייסעו בחגי תשרי השנה בין תל אביב לירושלים.
אז מה בעצם הפער בהערכות שלי לידע שלך.
שאתה טוען שכן ייסעו בפסח 2019 ?  ואני אומר שבמקרה הכי טוב רק בחגי תשרי 2019.
יש עוד עניין, כל פעם מורידים את מפרט הדרישות, לפני פחות משנה עדיין דיברו על ארבע רכבות בשעה בין הרצליה לירושלים, ועכשיו לכאורה מדברים רק על רכבת אחת או שתיים בשעה בין תחנת ההגנה לירושלים.
אם אאמץ גישה צינית (ואני לא רוצה) אז יכולים גם להסיע רכבות בין תחנה תפעולית איילון לירושלים ואת זה אפשר בלחץ אפילו לעשות כבר ב- 2018.  אני הפעם כן כותב את זה קצת בציניות כי צריכים להשוות תפוחים עם תפוחים.  רכבת עד לתחנת ההגנה הוא לא אותו מוצר ולא אותו שירות כמו רכבת שחוצה ועוברת בכל תחנות תל אביב.
לצפיה ב-'אתה צודק וטועה ....'
אתה צודק וטועה ....
15/07/2018 | 23:29
1
109
מצד אחד אכן יש עמודי חישמולת כמעט ברציפות לאורך שתי המסילות החל ממחלף ענבה ועד לגשר הרכבת העובר בצפון העיר לוד מעל לכביש 40. אבל...
החל ממחלף ענבה, עדיין לא הורכבו עמודי החשמולת על כל הגשרים שציינתי בפוסט הקודם.  עד לפני כשלושה שבועות לא ניתן היה להרכיב את אותם עמודים אך כעת זה כפי הנראה עומד לקרות מכיוון שסיימו את עבודות התשתית על אותם גשרים.
לגבי מועד הפעלת A1, כפי שכתבתי לא פעם ברור לגמרי שהשנה הרכבת לא תיסע מירושלים לתל אביב באופן מסחרי.  בטח שלא בסוכות אבל אני יכול בשקט לכתוב שגם לא ב- 31 לדצמבר.
לגבי ההפעלה בכלל, אז לאור כמות העבודה שנותרה, זה כפי הנראה גם לא יופעל עד פסח 2019.  המועד הראשון שנראה גבולי מאוד זה חגי תשרי 2019.  אבל שוב כאן השאלה הנשאלת היא מה ייחשב כפתיחת הקו.  הקטעים השקים לביצוע יהיו מן הסתם לאורך רצועת האיילון בתוך תל אביב ושם כישדוע לא התחילו אפילו לעבוד.
לצפיה ב-'אז הרכבת העמודים כעת היא הסיבה לסגירת קו מודיעין '
אז הרכבת העמודים כעת היא הסיבה לסגירת קו מודיעין
16/07/2018 | 00:36
52
לצפיה ב-'הבוקר ראיתי שיש עמודים מעל כביש 6 ומעל 443 במסילה הצפונית'
הבוקר ראיתי שיש עמודים מעל כביש 6 ומעל 443 במסילה הצפונית
16/07/2018 | 09:29
1
70
עדיין לא מעל כביש 40 ולא מעל כביש 1. וגם לא על הגשר שעובר מעל הנחל
שביציאה מאזור נתב"ג. 

לצפיה ב-'בהחלט מעניין, אנח לא עברתי שם כבר כמה ימים.....'
בהחלט מעניין, אנח לא עברתי שם כבר כמה ימים.....
16/07/2018 | 23:58
32
נשמח לעדכונים אם אתה עובר שם על בסיס קבוע
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 14'
קשת מודיעין - עמוד מס' 14
15/07/2018 | 23:34
191
העמוד הנמוך שבחבורה, ממנו כל עמוד הולך ומטפס שהרי צריכים גם להתגבר על תוואי השטח וגם לעבור מעל לנתיבי כביש 431
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 13'
קשת מודיעין - עמוד מס' 13
15/07/2018 | 23:36
101
מתחילים לנוע לעבר כביש 431
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 12'
קשת מודיעין - עמוד מס' 12
15/07/2018 | 23:39
84
כמובן שהעמודים הם בזוגות, הנבנים על בסיס שהוא עצמו נשען על שמונה עמודים "מפלצתיים" השקועים עמוק באדמה.
הפסים שאתם רואים נוצרים באופן "טבעי" שהרי התפסנות מודולרית וכל "יחידת" תפסנות יוצרת את הנראות של הקוביות המונחות זו על גבי זו.
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 11'
קשת מודיעין - עמוד מס' 11
15/07/2018 | 23:42
87
זוג העמודים לקראת יציקה בימים הקרובים .....
הכל ערוך ומוכן לקראת השלב היציקה.
שימו לב אם בעמודים 12 המבנה מורכב מחמש יחידות כאן הגבהים של העמודים מתחילים לטפס ......
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 10 - מספר תמונות'
קשת מודיעין - עמוד מס' 10 - מספר תמונות
15/07/2018 | 23:54
94
כאן נמצאים בשלבים ראשונים של התפסנות.  שימו לב על היקף וגודל בסיס העמודים הללו.  קשה להעביר את ה"עוצמה" של הברזלנות וכמות הברזל הטמונה בכל אחד מהעמודים הללו.
ניסיתי לצלם ולהעביר את התחושה, להערכתי לא בהצלחה רבה.
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 9'
קשת מודיעין - עמוד מס' 9
15/07/2018 | 23:59
68
לא הרבה, הכנות ותשתיות מרשימות.
התמונה הראשונה היא עדיין שייכת לעמודים מס' 10 עם המנוף הצמוד.
התמונה השניה היא צילום תקריב של התפסנות של עמודים מס' 9 שעדיין מונחות על הקרקע.
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמודים מס' 8 והלאה'
קשת מודיעין - עמודים מס' 8 והלאה
16/07/2018 | 00:11
111
כאן למעשה ניתן להבחין בכל אחד מהעמודים הבאים רק בתשתית העמודים ועדיין ללא תשתית הברזל לבסיס העמודים.

(גילוי נאות - הגעתי רק עד לעמוד מס' 4 כך שלא ראיתי אם מה שאני כותב נכון גם לגבי עמודים מס' 3,2,1)
לצפיה ב-'קשת מודיעין - החפיר'
קשת מודיעין - החפיר
17/07/2018 | 00:28
51
העבודות בחפיר מתקדמות אך משום מה הרבה יותר קשה להמחיש את זה בתמונות.
כאשר מדובר בגשר, מרגע שעבודות הביסוס הסתיימו, כל עמוד, כל קורה, הכל מצטלם טוב וההתקדמות ניכרת לעין.
בחפיר לעומת זאת קשה להעביר את היקף העבודות בתמונות....
לצפיה ב-'קשת מודיעין - החפיר - תמונות נוספות'
קשת מודיעין - החפיר - תמונות נוספות
17/07/2018 | 01:06
62
לצפיה ב-'פעם בשבוע עם תם אהרון על תחבורה שיתופית'
פעם בשבוע עם תם אהרון על תחבורה שיתופית
16/07/2018 | 16:23
18
173
לצפיה ב-'זו לא תחבורה שיתופית אלא מוניות פרטיות לא מפוקחות'
זו לא תחבורה שיתופית אלא מוניות פרטיות לא מפוקחות
16/07/2018 | 21:07
9
170
אני בד"כ מעריכה את אהרון אבל הצטערתי שבחר להשתמש במונח לא רלוונטי. הוא תיאר בעיה ושחיתות במוניות וזה דבר שצריך לפתור, אבל עם כל הכבוד, הצפת הכבישים בנהגים פרטיים שיהפכו להיות נהגי מוניות דה-פקטו רק ללא רישיון, פיקוח או ביטוח, אינה פתרון (ואין בה שום דבר "שיתופי"). תחבורה שיתופית אמיתית אפשרית וקיימת אף היום, וכבר מוסדרת בחוק:

נ.ב.
חבל סתם להדביק קישור ליוטיוב בגוף ההודעה, כשעושים זאת במקום הייעודי בתחתית הוא הופך להיות סרטון מוטמע.
לצפיה ב-'הטענה הזאת נגד תחבורה שיתופית שקולה'
הטענה הזאת נגד תחבורה שיתופית שקולה
16/07/2018 | 21:24
8
95
לטענה נגד אוטובוסים כי הם תופסים מקום בכביש.
ולא סתם מקום, הם הרבה יותר גדולים מכלי רכב פרטי, נוסעים ריקים כדי להגיע לתחנת המוצא ועוד.

נכון, האוטובוסים תופסים מקום, אבל עוזרים לנו בצמצום הפקקים. כמו תחבורה שיתופית- אז עולות עוד מוניות לכביש, אבל פחות רכבים פרטיים עולים וככה גם פתרנו את הבעיה של החניה.
לצפיה ב-'וברגע שאתה "פותר את הבעיה של חניה" אתה מגביר את הפקקים'
וברגע שאתה "פותר את הבעיה של חניה" אתה מגביר את הפקקים
16/07/2018 | 21:25
5
32
לצפיה ב-'איך בדיוק?'
איך בדיוק?
16/07/2018 | 21:30
4
19
לצפיה ב-'אני אתן לך הסבר מפורט'
אני אתן לך הסבר מפורט
16/07/2018 | 21:44
3
82
הדבר שהכי מרחיק רכבים פרטיים ממרכזי הערים הוא היעדר חניה נוחה וזולה.
לכן הרבה אנשים שכן יש להם רכב משתמשים בתחבורה ציבורית.
ברגע שאתה נותן להם את הנוחות של רכב פרטי (והמהירות בהשוואה לתח"צ) בלי הסיבוך של לחפש חנייה ובלי לשלם על חנייה, הם ייבחרו באפשרות הזו. וזה מגדיל את כמות המכוניות הפרטיות במרכזי הערים, כי עכשיו אותן מכוניות הן של נהגי אובר, שהביאו כל אחד נוסע אחד, ועכשיו גם יעצרו באמצע הכביש בחניה כפולה כדי לחכות לנוסע אחר.

(וכמובן שכמעט ואף אחד לא משתמש ב uber pool כשהוא יכול להרשות לעצמו לנסוע לבד)

אובר לא פותרת פקקים. אובר מחמירה פקקים ומדירה נוסעים מהתח"צ.

לצפיה ב-''
16/07/2018 | 23:31
8
לצפיה ב-'ובעברית'
ובעברית
17/07/2018 | 09:33
1
65
לצפיה ב-'קישרת שם לרשומה קודמת על UberX, לא נותר לי אלא לצטט ולהנהן:'
קישרת שם לרשומה קודמת על UberX, לא נותר לי אלא לצטט ולהנהן:
17/07/2018 | 15:01
34
השירות הבעייתי ביותר של UBER הוא UBER X שנכון להיום עוד לא מאושר בישראל. השירות פועל במספר מקומות בעולם וזוכה לקיטונות של ביקורת שזו תמציתם: חברת אובר זיהתה שוק רגולטורי שפועל טוב והחליטה להחריב אותו על ידי החדרת שחקן שלא מחויב בכללים רגולטוריים לשוק. במילים אחרות, לקחת את שוק המוניות ולהרחיב אותו לכל מי שבא לו להסיע אנשים בתשלום ללא שום פיקוח. מעבר לבעיות הנקודתיות שנגרמות לעיתים מהיעדר הפיקוח (ויכוחים על כסף, נהגים עברייני מין וכו') שבעטיין כבר נבעטה אובר X מכמה מקומות קטנים כגון הודו,  קיימת בעיה מהותית יותר בכך שאם אתה מרחיב שוק מעבר לפרופורציות הגיוניות, אתה מביא בו לכשל שוק.

התהליך ייראה כך: כל אדם מובטל עם רכב יתחיל להסתובב עם רכבו ולחפש נוסעים, במקביל להמתנה לקריאות מאובר, ויעמיס על התשתית התחבורתית, המחיר הזול יותר יגרום לפגיעה בענף המוניות המוסדרות, נהגי מוניות גם יעברו ל-UBER-X, כולם יסתובבו ויחפשו נוסעים כל היום עד שחלק יתייאשו ויעזבו את הענף. בסוף נקבל את אותה כמות רכבים שמשמשים היום כמוניות, אבל ללא פיקוח וללא יכולת להתלונן (ולא, לתת לנהג כוכב אחד זה לא תלונה). נצטרך להתמודד עם שלל בעיות כמו כניסת גורמי פשע לתחום, גביית חסויות ועוד דברים שמאפיינים ענפים לא מוסדרים. בשלב הזה גם המחיר (הלא מפוקח על ידי המדינה) יתחיל לעלות ואפילו יעביר את המחיר המפוקח שהיה קודם ולמדינה לא תהיה יכולת להשפיע על כך. ייתכן ויותר אנשים ייסעו בשילוב של UBER ומוניות בהתחלה, אבל חלקם הגדול יגיעו מאוטובוסים ורכבות שנחשבים ככלי יעיל יותר בניצול רשת הדרכים, והמדינה תיאלץ להשקיע סכומי עתק בהרחבת כבישים ומחלפים. כששירות המוניות ייעשה גרוע עקב כל נהגי המוניות שייאלצו לעבור ל-UBER, חלק מהנוסעים הקבועים ייעלמו ויקנו רכב פרטי. בקיצור, שום דבר טוב לא יצא מזה בטווח הארוך.

מדובר בשוק מתוקן ועובד, שברגע שתיכנס לתוכו תחרות לא הוגנת, ייהנה מירידת מחירים רגעית ויסבול אחר כך שנים.

אני יודעת שרבים שונאים את התערבות המדינה. מבחינתם כל מה שהממשלה נוגעת בו הוא "מקולקל" מטבעו, "פיקוח" ו"אסדרה" הן מילים גסות ו"שוק חופשי" הוא מונח קדוש... אבל אני באמת לא מבינה למה עדיף לסגוד לתאגיד פרטי שרואה לנגד עיניו את שורת הרווח שלו ולא מחויב לשום אינטרס ציבורי.

אם מישהו קובע מחיר למוניות (ומישהו אכן קובע) אני מעדיפה שזו תהיה הממשלה ולא חברה פרטית. אני גם לא חושבת שתחרות על המחיר במקרה הזה היא דבר חיובי, כי כאמור, היא רק תביא לעומס גדול יותר בכבישים. יש סיבה שמוניות יקרות וטוב שמחירן היקר מאזן את השימוש בהן. המחיר יקר יותר בין היתר כי יש חסמי כניסה (וטוב שכך), יש תנאים שצריך לעמוד בהם, ביטוח לא זול ועוד (וצריך ביטוח!). כמו כן מחיר זול מדי פירושו נהגים שעובדים בשכר רעב כדי שאנשים ממעמד כלכלי גבוה יותר יוכלו לחסוך קצת בכל נסיעה. זה לא יותר מאינטרס אישי צר לנוחות זמנית.
לצפיה ב-'שוב, זו לא תחבורה שיתופית. זו נסיעה מוזמנת והיא שקולה למונית'
שוב, זו לא תחבורה שיתופית. זו נסיעה מוזמנת והיא שקולה למונית
16/07/2018 | 23:21
50
אם זו באמת תחבורה שיתופית ואדם לוקח איתו לעבודה (שלו!) עוד נוסעים, מצוין ומבורך. אבל אז הוא בעבודה והרכב בחניה. לעומת זאת אם בזמן שהוא לא עובד הוא עושה רונדלים בעיר ומסיע אנשים, בוא תסביר לי בבקשה – איך בדיוק הוא עוזר לצמצם את הפקקים?

נ.ב.
את טענת איש-הקש הזו על אוטובוסים עוד לא שמעתי, אבל היא מגוחכת. כמות האוטובוסים שנוסעים ריקים סתם כך באמצע היום בטלה בשישים. אוטובוסים נוסעים ריקים לרוב מוקדם מאוד בבוקר או מאוחר מאוד בלילה. אין שום השפעה של אוטובוסים ריקים על הפקקים. גם אם זה לא תירוץ שהמצאת, הוא מביך ואין טעם להעלות אותו כאן.
לצפיה ב-'אגב, פתרת אך ורק את בעיית החניה. הנסיעות הפרטיות נשארו זהות'
אגב, פתרת אך ורק את בעיית החניה. הנסיעות הפרטיות נשארו זהות
16/07/2018 | 23:49
92
רק שעכשיו במקום שזה יהיה ברכב שלך, זה ברכב של אדם אחר שנוהג עבורך. כשתגיע ליעד, במקום שתשים את הרכב שלך בחניה, הרכב שהביא איתך ממשיך להסתובב בכבישים. איך מישהו מעלה בדעתו שזה עוזר לפקקים, אני לא מצליחה להבין.

למען האמת זה דומה לכל מיזמי הרכבים השיתופיים (שכבר נכנסו לארץ בכמה ערים ) שעושים משהו דומה (רק עבור מי שיכול לנהוג) ובמקרה שלהם גם לא חוסכים בחנייה, כי לכל רכב כזה משוריינות לפחות שתי חניות...
לצפיה ב-'"45 דקות נסיעה ב-4.5 דולר. איך זה יכול להיות כלכלי?"'
"45 דקות נסיעה ב-4.5 דולר. איך זה יכול להיות כלכלי?"
17/07/2018 | 00:30
82
אובר הצליחה לשנות את העולם כפי שהכרנו אותו, אבל במחיר כבד של הפסדים. קרן צוריאל-הררי ואורי פסובסקי משוחחים עם ויקי אוסלנדר ואמיר זיו אשר מנסים לפצח את כלכלת אובר

לטובת מי שלא מעוניין להאזין להסכת במלואו, להלן תקציר מספיילר:
החברה הפסדית, מוכרת שירותי מוניות במחירי הפסד, משתמשת בכספי המשקיעים כדי לסבסד את הנהגים, ואחרי שתהרוג את המתחרים תוכל להיות מונופול ולהעלות מחירים...
דובר גם על בעיות משפטיות, שערוריות ושקרים שאובר נתפסה בהם, על כך שהיא לא מעסיקה את הנהגים, לא לוקחת עליהם אחריות או כלפי הנוסעים...

לסיכום: כרגע המרוויחים העיקריים (מלבד מעובדי אובר שמקבלים משכורת) הם הנוסעים שיכולים להרשות לעצמם מונית זולה (יקרה יותר מתח"ץ, אבל זולה יותר ממונית רגילה). אבל המשקיעים עוד לא רואים תשואה, הנהגים משתכרים מעט (ולא מועסקים כעובדים על כל המשתמע), נהגי מוניות (שגם ככה משתכרים מעט) מאבדים את עבודתם, העומס בכבישים לא קטן (להפך, אם כבר)...

אובר נהנית מכך שרוב הנוסעים רואים את טובתם האישית בלבד ומבחינתם החיסכון הקטן בכיס שווה הכול. הם לא מבינים שזו חברה שרוצה להפיל חברות אחרות כדי להשתלט על השוק, ובתקווה להיות היחידה (או לפחות הגדולה) כשמכוניות אוטונומיות ייכנסו לשימוש (ואז גם מהנהגים אפשר יהיה להיפטר).

ישראל כץ אולי מסרב לאובר מהסיבות הלא נכונות, אבל זה לא אומר שהוא טועה. אני לא רואה שום סיבה לאפשר את הרעה החולה הזאת בישראל. אם צריך רפורמה בתחום המוניות, אדרבה. אבל אי אפשר לתקן עוולה אחת בעוולה אחרת.
לצפיה ב-'צריך לאפשר ת.שיתופית מסוג זה בזמנים בהם אין ת.ציבורית'
צריך לאפשר ת.שיתופית מסוג זה בזמנים בהם אין ת.ציבורית
17/07/2018 | 18:21
6
22
צריך לזכור שמוניות הם מוצר מאוד* יקר, ולא רק זה, אלא בעוד קצת יותר מחצי שנה המצב יחמיר, בזכות ה"רפורמה", שהשורה התחתונה שלה היא עליה של 30 אחוז במחיר.

הבעיה הזו נהפכת לבלתי נסבלת בזמנים בהן אין התחבורה ציבורית והמוניות הם מונופול! ולא סתם מונופול אלא מונופול יקר במיוחד שמנצל את כוחו,
וזו בעיה שצריך לפתור לאזרח...בלי קשר לסוג הפתרון המוצע.

לדעתי יש לפתוח את השוק ולתת לתחבורה שיתופית מסוג זה לעבוד בזמנים בהן אין תחבורה ציבורית.
מצד אחד זה יוריד מחירים ויפרק מונופול ומצד שני זה לא יגדיל את הפקקים (באופן משמעותי), הרי אין תחבורה ציבורית בשעות בהן התנועה דלילה.
בנוסף הפיצוי שהמדינה תצטרך לתת יהיה יחסי.

אפשרות נוספת היא לעשות מכרז בין קבוצות מוניות על מתן שרות אזורי, כמו שעושים מכרזים עם חברות האוטובוסים.

לצפיה ב-'היכן שלא משתלם להביא מונית, אובר לא יבואו'
היכן שלא משתלם להביא מונית, אובר לא יבואו
17/07/2018 | 20:27
5
21
או יבואו, אבל יגבו ממך מחיר מטורף ולא מפוקח.

אתה מציע להחליף so-called מונופול של מוניות (זה לא מונופול בשום צורה, יש מלא תחנות מוניות מתחרות) במונופול של חברה אחת מעמק הסיליקון שתחליט בעצמה על המחירים.
לצפיה ב-'קודם שיתנו אחכ נראה אם לא יבואו'
קודם שיתנו אחכ נראה אם לא יבואו
17/07/2018 | 21:08
4
17
נתחיל בזה שהמוניות הן מונופול
על פי הרפורמה החדשה כל נסיעה (לדוגמה) בשבת תעלה 2.28 לכל דקה פלוס 2.28 לכל קמ פלוס 10.4 התנעה פלוס 4.80 הזמנה מאפליקציה.

גם אם אובר יציעו את המחיר שגובות היום המוניות תהיה להם הרבה עבודה (כי המחיר יהיה נמוך ב 30 אחוז מהמחיר של המוניות (לאחר הרפורמה))

תחרות בין המוניות עצמן, זה שאחת תציע מחיר מונה של 1.5 ואחת 2 שקלים
כשהמחיר הוא זהה זה מונופול.

לצפיה ב-'אובר קובעת את המחירים בעצמה, הנהגים לא קובעים'
אובר קובעת את המחירים בעצמה, הנהגים לא קובעים
17/07/2018 | 21:21
3
20
אתה מחליף פיאט אחד (המדינה) בפיאט אחר (חברה מסחרית). החברה המסחרית מפעילה מוניות בהפסד כמה שנים כדי לרסק את כל התחרות, ואז כשהיא משתלטת על השוק היא תוכל לעלות את המחירים כמה שבא לה, כי תחרות לא תהיה.
לצפיה ב-'היא לא תוכל לפרק כלום'
היא לא תוכל לפרק כלום
17/07/2018 | 22:29
2
14
כי יאופשר לה לעבוד בזמן מוגבל, שזה בזמנים שיש רק מוניות
מעבר לזה היא לא החברה היחידה.

בשורה התחתונה, עלות ההתניידות בזמנים שאין תחבורה ציבורית, אמורים לרדת לרבע מהמחיר הנוכחי, וזה לא משנה איך יעשו את זה.
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שחברה מסחרית תרצה להיכנס לעבודה רק בסופ"ש?'
אתה באמת חושב שחברה מסחרית תרצה להיכנס לעבודה רק בסופ"ש?
17/07/2018 | 22:40
1
10
הצחקת
לצפיה ב-'הם רוצים להיכנס בכל דרך'
הם רוצים להיכנס בכל דרך
17/07/2018 | 22:48
11
והם יקחו כל פרור של הקלה.
וזה נכון גם לשעות הקטנות של הלילה.

כשמחירי המונית הם לא ראלים ואין תחבורה ציבורית (וזה בקרוב יחמיר) הם יכנסו ועוד איך...
לצפיה ב-'יוזמה יצירתית של נהגים: רב-קו רק מאחור'
יוזמה יצירתית של נהגים: רב-קו רק מאחור
17/07/2018 | 16:41
2
110
שני נהגי חברת קווים החליטו שאי אפשר להעביר יותר רב-קו מקדימה ליד הנהג, אלא מאחור. אחד מהם היה יצירתי והכין שלט בכתב ידו. האחר, לא הסכים שנוסעים יתקפו את הרב-קו שלהם לידו, אפילו שהאוטובוס היה עמוס ורוב המעבר - חסום. משרד התחבורה: "נערוך בירור". קווים: "השלט הוסר והנהלים חודדו"
מירב קריסטלפורסם:  16.07.18 , 14:10

לכתבה המלאה לחצו כאן
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5310343,0...
לצפיה ב-'זו לא תופעה חריגה'
זו לא תופעה חריגה
17/07/2018 | 21:43
1
56
אני נתקל בזה הרבה. אפילו היום בבוקר בקו 240 של דן.
הנהג לא מנע בכוח לתקף, אבל ביקש מכל הנוסעים לתקף בתוך האוטובוס ולא אצלו.
לצפיה ב-'דווקא הגיוני'
דווקא הגיוני
17/07/2018 | 22:37
29
עם הייתי נהג יש מצב שהייתי ממליץ לאנשים לתקף מאחורה,
חבל שאין בירושלים מספיק אוטובוסים עם אפשרות עליה מאחור. 
לצפיה ב-'שיפור תחבורה בין עירונית בעפולה'
שיפור תחבורה בין עירונית בעפולה
17/07/2018 | 21:18
4
50
יש לי כמה רעיונות לקווים חדשים/ שיפור קווים קיימים, ואשמח לשמוע איזה קווים אתם חושבים שיוכלו להצליח ואיזה קווים לא.
1. קו ישיר לתל אביב. בנוסף לקו 825 לדעתי דרוש קו שיסע דרך כביש 6 ויפעל בימים ראשון וחמישי, בשעות הבוקר מעפולה לתל אביב ובשעות אחה''צ מתל אביב לעפולה.
2. קו לתחנת הרכבת בחדרה שיפעל לפי זמני הרכבת.
אם יהיה ביקוש אולי גם להפעיל בשעות הלילה בהתאמה לרכבת לילה לנתבג.
3. הארכת קו 821 לתחנה המרכזית בפתח תקווה.
4. הפעלת קו 541 כחלפות ערב בלבד. ותגבור קווים 442, 542. כמובן שזה ידרוש הפעלת קו חדש בין טבריה לק''ש.
לצפיה ב-'התחנה המרכזית בפתח תקוה צפויה לזוז מתישהו לתחנה זמנית'
התחנה המרכזית בפתח תקוה צפויה לזוז מתישהו לתחנה זמנית
17/07/2018 | 21:49
3
42
למה צריך להאריך את 821 לפתח תקוה? כדי להגיע מעפולה לפתח תקוה עדיף לנסוע עם 825 לתל אביב ומשם לפתח תקוה. ממילא אחד היעדים המרכזיים למגיעים לפתח תקוה מהצפון הרחוק נמצא מערבית לתחנה המרכזית - בית חולים בילינסון.
מי שכל כך אוהב את המסלול הישן של 821 יכול להחליף בחדרה או בצומת רעננה ל-921 (בצומת רעננה לעוד קווים) שגם המסלול שלו דרומית לצומת רעננה מיותר.
ואם כבר דבקים ב-821 כדי להגיע לפתח תקוה, אז בדרך כלל יהיה עדיף בכלל להחליף ל-641 שמגיע עד למערב פתח תקוה ומגיע גם לבילינסון.
וממתישהו בעוד כשנה גם קווים 551, 561, 571 כנראה יגיעו לאורך כל היום עד מערב פתח תקוה.

לגבי קווים מהצפון לתל אביב דרך כביש 6, אין כמעט קווים כאלה. אאל"ט קו 299 בין אום אל פחם לתל אביב זה הקו היחיד שנוסע דרך כביש 6 והסיבה העיקרית לכך זו כנראה התחנה שלו במחלף קסם.
בשעות השיא בבוקר להגיע מכיוון כביש 6 לתוך תל אביב לוקח הרבה זמן בכבישים שאין בהם נת"צים בכלל, כפי שיש בכביש 2.
אולי כאשר יהיה נת"צ בכביש 5 יהיה בכך יותר טעם.
אם כבר לנסוע דרך כביש 6, עדיף עד תחנת הרכבת ראש העין צפון ומשם ברכבת לתוך תל אביב.
לצפיה ב-'קו 299 התחיל לפעול ללא התחנה בצומת קסם'
קו 299 התחיל לפעול ללא התחנה בצומת קסם
17/07/2018 | 21:59
2
21
ולאחר תקופה מסוימת התחנה נוספה.
לצפיה ב-'וכנראה הייתה סיבה טובה להוסיף אותה'
וכנראה הייתה סיבה טובה להוסיף אותה
17/07/2018 | 22:03
1
10
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
17/07/2018 | 22:05
5
לצפיה ב-'קו 56 מפרקית'
קו 56 מפרקית
17/07/2018 | 18:49
2
78
מקום לכיסא גלגלים, ומקום לעגינת עגלת תינוקות. צר בפנים יחסית, לא הרבה כיסאות. אבל הכיסאות בסדר.
ריח נעים. אוטובוס חדש
מנוע שקט
לדעתי שייך לסולריס אבל לא מתמצאת בסוגי האוטובוסים וההבדלים בין החברות השונות. נסעתי אתמול מבית העלמין נחלת יצחק לרכבת השלום
לצפיה ב-'וואי, הגיע הזמן! 56 תמיד סרדין, מפרקיות מאוד יעזרו לקו הזה'
וואי, הגיע הזמן! 56 תמיד סרדין, מפרקיות מאוד יעזרו לקו הזה
17/07/2018 | 20:14
27
לצפיה ב-'סולאריס'
סולאריס
17/07/2018 | 20:19
58
בימים האחרונים נכנסו לפחות 4 מפרקיות חדשות לקווים 55 ו-56.
זאת בנוסף לשתיים שפעלו כבר.

לצפיה ב-'קווי מטרו בגוש דן - התכנון יוצא לדרך, מתי ניסע בהם? YNET'
קווי מטרו בגוש דן - התכנון יוצא לדרך, מתי ניסע בהם? YNET
16/07/2018 | 08:12
14
223
לצפיה ב-'מוזר שטרם פורסמו התוצרים של חברת SYSTRA'
מוזר שטרם פורסמו התוצרים של חברת SYSTRA
16/07/2018 | 09:42
171
זוכת המכרז לתכנון הראשוני של המסלולים.
לצפיה ב-'במפה בכתבה רואים באופן די ברור את התוואי החדש של קו המטרו'
במפה בכתבה רואים באופן די ברור את התוואי החדש של קו המטרו
16/07/2018 | 12:46
5
169
ממזרח למערב. הוא מתוכנן לעבור דרך מרכז פתח תקוה (דרומית לציר גורדון-וולפסון-ההסתדרות ואחרי זה מדרים לכיוון דגל ראובן, מתחת לשכונת נווה עוז ורק בקצה המערבי מתחת לרחוב העצמאות) והתרחק מאוד מכביש 471.
הקו המעגלי הוארך צפונה כך שיעבור באזור בסיסי גלילות שמתוכננים להתפנות.
לצפיה ב-'Ccyclist - אתה צריך לעדכן את השמות של התחנות במפה שלך'
Ccyclist - אתה צריך לעדכן את השמות של התחנות במפה שלך
16/07/2018 | 12:49
4
128
גת רימון, שעריה וכד' - שמות לא רלוונטיים.
לצפיה ב-'נראה שאצטרך לערוך מחדש את הדיאגרמה עצמה.'
נראה שאצטרך לערוך מחדש את הדיאגרמה עצמה.
16/07/2018 | 13:25
3
119
הביקורת שלך אינה נכונה לדיאגרמת המטרו הראשונה ולרזולוציה הנוראית שלה וישנם הבדלים ניכרים בינה לשניה שיצריכו עריכה מחדש ויתכן שיצריכו שינויים נרחבים.

יש הבדלים ניכרים בנקודות הפיצול של מטרו צפון-דרום, תוואים שונים מתוואי ר"י והרק"ל בקו צפון-דרום בצפון ת"א ובקו ההיקפי בפרברי בקעת אונו, יש קטע של הקבלה בין קו צפון-דרום להיקפי באזור גלילות בערך שלא היה במקור, הסטת אחת משלוחות הדרום ללוד במקום לרמלה, וסיום קו מזרח-מערב בנקודה לא ברורה בדרום תל אביב אחרי השקה לקו האדום (אליפלט?) אך לפני נקודת השקה לקו הירוק ומסילת חולון וחבל שכך כי במקום מרכזי כל כך הקו צריך להסתיים בנקודת השקה.

יש לי את קובץ המאסטר עם הגריד שביססתי עליו את הדיאגרמה שלי ואני יכול לעשות עיבוד מחדש מתישהו בשבועות הקרובים כשיגמר כאן גל החום ואחרי שאהיה בארוע משפחתי לאיזו בת דודה מרוחקת של סבתא שלי שיחול בסוף החודש. כמו כן עבודות כמו יישור וסכמטיזציה דורשות קצת השראה אומנותית ואסטטית וזה דבר שדורש זמן מתאים.
לצפיה ב-'נראה לי שהוא מסתיים באיזור אצטדיון בלומפילד'
נראה לי שהוא מסתיים באיזור אצטדיון בלומפילד
16/07/2018 | 13:33
2
50
לצפיה ב-'בצומת אליפלט-שלבים-קיבוץ גלויות, צפונית-מזרחית לאצטדיון'
בצומת אליפלט-שלבים-קיבוץ גלויות, צפונית-מזרחית לאצטדיון
16/07/2018 | 13:42
1
42
לצפיה ב-'חייבים להמשיך אותו להשקה עם שער חולון או וולפסון. '
חייבים להמשיך אותו להשקה עם שער חולון או וולפסון.
16/07/2018 | 14:02
38
לצפיה ב-'השרטוט הזה מחייב לדעתכם?'
השרטוט הזה מחייב לדעתכם?
16/07/2018 | 21:53
2
85
או שזו יותר אילוסטרציה. אני מניח שיש להתאפק ולחכות עד שיפורסמו המסקנות של החברה הצרפתית ותוכניות מעט יותר מפורטות.
לצפיה ב-'נראה לי שהוא מבוסס על המסקנות של החברה הצרפתית'
נראה לי שהוא מבוסס על המסקנות של החברה הצרפתית
16/07/2018 | 21:59
1
80
אבל מחייב הוא בוודאות לא, כי זה עוד לא הגיע לתכנון סטטוטרי.
לצפיה ב-'יש לציין שהוא השתנה מאד בחצי שנה, די נזיל.'
יש לציין שהוא השתנה מאד בחצי שנה, די נזיל.
16/07/2018 | 22:50
29
לצפיה ב-'יש הסברים? תודה עבור התשובות.'
יש הסברים? תודה עבור התשובות.
17/07/2018 | 00:53
81
אכן SYSTRA  הצרפתית זכתה בינואר 2017 במכרז להכנת התכנית, אבל היו גם הודעות שהחברה האיטלקית D’APPOLLONIA עובדת על הנושא.
מישהוא יכול להסביר מה בדיוק עושה כל אחת, הרי לא יכולה להיות כפילות.

ועוד שאילה:
מה קורה עם SYSTRA בירושלים? הידיעה שפורסמה ב JERUSALEM POST נראת לי משונה.

https://www.jpost.com//Israel-News/French-company-...
לצפיה ב-'יש במקומון של ראשון לציון שתי כתבות בקשר לקו המטרו ולקו החום'
יש במקומון של ראשון לציון שתי כתבות בקשר לקו המטרו ולקו החום
17/07/2018 | 17:53
2
49
בעמוד 2 - כתבה על הקו החום עם סקופ: הקו יגיע עד נתב"ג.
בעמוד 24 כתבה (לא כל כך מקצועית) על המטרו עם המפה הישנה.
לצפיה ב-'יגיע עד נתב"ג? לא נראה לי.'
יגיע עד נתב"ג? לא נראה לי.
17/07/2018 | 18:16
40
מאיפה המקור שלהם לזה? בתוכנית שנת"ע עובדים עליה עכשיו תחנת הקצה תהיה צריפין.

יכול להיות שהכוונה שלהם היא שהעירייה מנסה להגיש התנגדות לתוכנית הנוכחית ולבקש שיגיע לנתב"ג במקום שיגיע ללוד. לא נראה לי שזה יקרה.
לצפיה ב-'הזדמנות לשאול ״איך מתקדם הפרוייקט עם החברה הדרום-קוריאנית״?'
הזדמנות לשאול ״איך מתקדם הפרוייקט עם החברה הדרום-קוריאנית״?
17/07/2018 | 18:40
43
בכתבה  המצורפת נאמר שהעבודות היו אמורות להתחיל לפני שנה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4767546,0...

לצפיה ב-'אגרות גודש במקום מס על הדלק. בעד או נגד?'
אגרות גודש במקום מס על הדלק. בעד או נגד?
16/07/2018 | 15:21
46
170
אשמח אם תנמקו את תשובותכם
המשך>>
אשמח אם תנמקו את תשובותכם
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
15/07/2018 | 20:03
14
267
שבתשתיות מעדכן שאכן התחילה הבניה של מבנה התחנה באלנבי.

לצפיה ב-' תחנת הרכבלית בטכניון'
תחנת הרכבלית בטכניון
15/07/2018 | 21:08
7
321
מתישהו השבוע הוסיפו את השלט שמפרט על העוסקים במלאכה (יש לזה שם/מונח כלשהו?)
לצפיה ב-'אגב, יש להגות רַכַּבְלִית (וחבל שהעירייה לא מנקדת את השלטים)'
אגב, יש להגות רַכַּבְלִית (וחבל שהעירייה לא מנקדת את השלטים)
17/07/2018 | 15:56
6
38
היכן בקמפוס ממוקמת תחנה זו?
לצפיה ב-'תחנת "טכניון תחתון" מוקמת ב...טכניון עליון (ליד מעבדות'
תחנת "טכניון תחתון" מוקמת ב...טכניון עליון (ליד מעבדות
17/07/2018 | 16:09
5
48
דנציגר ומרכז המבקרים).
תחנת "טכניון עליון" תוקם במקום לא ממש רלוונטי ליד בניין קנדה שרחוק כמעט מכל דבר בטכניון.
לצפיה ב-'כלומר במזרח הטכניון, ליד תעשייה וניהול?'
כלומר במזרח הטכניון, ליד תעשייה וניהול?
17/07/2018 | 16:19
1
16
לצפיה ב-'אכן, אבל קצת יותר למטה'
אכן, אבל קצת יותר למטה
17/07/2018 | 16:23
31
ממה שראיתי העבודות נערכות בשטח שתחום ע"י בניין דנציגר ומעונות מזרח ישן.
השלט הזה נמצא ממש ליד תחנת האוטובוס ליד הנדסת חומרים.
לצפיה ב-'לגבי התחנות של הרכבלית'
לגבי התחנות של הרכבלית
17/07/2018 | 16:20
1
44
דווקא המיקום של תחנת "טכניון תחתון" הוא טוב מאוד: סמוך לבניין דנציגר ובערך במפלס של השדרה המרכזית של הטכניון, וקרוב מאוד לתחנת אוטובוס פופולרית ולמעונות מזרח.
אם צריך שתי תחנות בטכניון הייתי ממקם אחת במיקום שנבחר לטכניון תחתון ולתחנה השנייה יש שתי אופציות סבירות:
1. לשים אותה יותר למטה, כך שתשרת את הפקולטות לביולוגיה וכימיה יותר טוב.
2. לשים יותר למעלה באזור המעבדות של אווירונאוטיקה. משרת טוב את הפקולטה (שהטיפוס אליה ידוע כמאוד לא נוח) ואת מתחם המעבדות העצום שם.
לצפיה ב-'זה מיקום טוב מאוד, אבל לא תחתון'
זה מיקום טוב מאוד, אבל לא תחתון
17/07/2018 | 16:34
34
זו הייתה צריכה להיות התחנה העליונה בטכניון והייתה צריכה להיות תחנה בטכניון התחתון באמת.
להציג את התחנה הזו כטכניון תחתון זו הטעייה שמנסה להסתיר את המיקום הלא רלוונטי לחלוטין של התחנה השניה בטכניון.
לצפיה ב-' טוב לפקולטה לאווירונאוטיקה ולטיולים רכבל רומנטיים ביער.'
טוב לפקולטה לאווירונאוטיקה ולטיולים רכבל רומנטיים ביער.
17/07/2018 | 21:13
9
לצפיה ב-'מעולה!!'
מעולה!!
15/07/2018 | 23:06
67
לצפיה ב-'עכב עיכובים ב3 מהרות הועברו עבודות לחברה אחרת'
עכב עיכובים ב3 מהרות הועברו עבודות לחברה אחרת
16/07/2018 | 21:49
4
108
"בשל איחורים בעבודות מצד CCECC, המקימה עם דניה סיבוס את החלק המזרחי של הקו האדום, נת"ע מוסרת 3 מנהרות ל־CRTG, שמקימה עם שיכון ובינוי את החלק המערבי."...

לצפיה ב-'מעניין.'
מעניין.
16/07/2018 | 22:01
3
68
לא לגמרי ברור מה היקף העבודות שיועבר.
לפי הסכום מדובר כנראה על חלק לא מאוד גדול.
מה שכן, צריך לציין שאני שמעתי בסיורים של נת"ע שמי שמפעיל את המכונות שחופרות ממזרח אלה בכלל גרמנים ולא סינים (מדובר במכונות גרמניות).
למען ההגינות צריך גם לומר שקטע מזרחי כולל את הצ'מבר שאולי גרם לעיכובים מסוימים.
ללא קשר כרגיל רמת עיתונאית צהובה כאשר העיתונאי דואג להוסיף את הקטע ההזוי של מבקר המדינה שהקשר בינו לבין תוכן הכתבה הוא מקרי בהחלט.

לצפיה ב-'הייתי בסיור בפורטל הדפו, כל הפועלים שראיתי היו סינים'
הייתי בסיור בפורטל הדפו, כל הפועלים שראיתי היו סינים
16/07/2018 | 22:19
2
70
לא ראיתי אפילו גרמני אחד באיזור, אבל כן ראיתי ציוד תקשורת של סימנס.

מה מוגדר "הקטע המזרחי"? רק המכונות שיצאו מהדפו?
אם כן, סביר מאוד שהצ'יימבר הוא הגורם המרכזי לעיכוב.
לצפיה ב-'לא יודע להגיד לך'
לא יודע להגיד לך
16/07/2018 | 22:32
1
61
בסיור של לילה לבן בתל אביב הבחור של נת"ע אמר כהערת אגב לשאלה כמה עובדים יש בפרוייקט שגרמנים מתפעלים את המכונות בקטע המזרחי.
לדעתי הגדרה של קטע המזרחי, אלה מכונות שחופרות מפורטל בפתח תקווה עד לבן גוריון.

לצפיה ב-'הגדרה הגיונית לדעתי'
הגדרה הגיונית לדעתי
16/07/2018 | 22:45
53
הרי לא סביר שבאותו פיר קטן בגלי גיל עובדות שתי חברות מתחרות בו זמנית
לצפיה ב-'שינויים בקווי האוטובוס ברעננה עקב מחאת התושבים'
שינויים בקווי האוטובוס ברעננה עקב מחאת התושבים
17/07/2018 | 12:31
2
116
כהמשך לזה - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/183427206

תושבי שכונת נווה זמר החדשה בצפון רעננה זעמו על בניית מסוף אוטובוסים בתוך השכונה שלהם והכנסת מספר קווי אוטובוס חדשים לשם עם פתיחת שתי תחנות הרכבת ברעננה והרפורמה בקווי האוטובוסים בעיר.

כעת, בעקבות המחאה שלהם, תבוטל כניסת האוטובוסים לשכונה ועקב כך ייעשו שינויים בקווים החל מיום ראשון הקרוב.

- - - - -

(המידע להלן מתוך כתבה של mynet רעננה):

קו 9/19 - יחזור לתחנת הקצה המקורית בפארק רעננה וישוב לתוואי הנסיעה המקורי, מבלי להיכנס לתוך שכונת נווה זמר.

קו 51 - יחל את פעילותו בתחנת קצה ליד פארק רעננה ומסלולו יהיה דרך התחנות הניצבות על רחובות וייצמן, קרן היסוד, אחוזה ועד לתחנת הרכבת רעננה דרום.

קו 52 - יבוטל ובמקומו יתוגבר קו 6 שיופעל בכל שעות היום, בתדירות מוגברת, תוך איסוף נוסעים מרחוב ויצמן. לצורך כך, תוקם בימים הקרובים תחנת אוטובוס חדשה ברחוב וייצמן בסמוך לרחוב אהוד מנור, שתתווסף לזו הקיימת ליד רחוב נעמי שמר. בנוסף, בעוד מספר שבועות תוקם תחנת אוטובוס נוספת על רחוב וייצמן, מול רחוב שושנה דמארי.

בשלב ב', המתוכנן על ידי משרד התחבורה לחודש נובמבר, צפוי תגבור נוסף של קווי אוטובוס ברחבי העיר. במסגרת אישור זה יצא קו אוטובוס מתחנת קצה ברחוב התדהר, בקרית אתגרים, במסלול דרך הרחובות ויצמן, הנשיאים עד לתחנת רכבת רעננה מערב.

לצפיה ב-'זה באמת היה קצת מיותר שתחנת הקצה היתה בתוך השכונה, לא?'
זה באמת היה קצת מיותר שתחנת הקצה היתה בתוך השכונה, לא?
17/07/2018 | 13:08
1
69
לדוגמה, ההבדל בין קו 6 לקו 52 הוא רק כמה תחנות, אז לשם הפשטות עדיף כבר שקו 6 יבצע את כל הנסיעות.
לצפיה ב-'גם אני חושב שזה היה מיותר במקרה הזה'
גם אני חושב שזה היה מיותר במקרה הזה
17/07/2018 | 14:32
53
קווים 9/19 לדעתי לא היו אמורים להיכנס לרעננה היות והם משרתים בכלל את הרצליה ובפרט את השכונות המזרחיות שלה (נווה עמל, יד התשעה). חבל כעת שהקווים הללו יתחילו ויגמרו בלב הפארק ולא בתחנת הרכבת עבור ההרצליינים.

קו 52 לדעתי אכן היה מיותר. הפתרון של תגבור קו 6, שעושה את אותו המסלול רק מתחיל מוקדם יותר באזור התעשייה של רעננה, נראה בינתיים פתרון מספיק.

קו 51 כעת מתחיל בלב הפארק ונוסע עד רכבת רעננה דרום דרך הרחובות ויצמן/קרן היסוד/אחוזה. צריך, לדעתי, להשלים את השירות בקו נוסף שיתחיל בקצה השני של העיר, באזור התעשייה, ויסע דרך הרחובות ויצמן/קרן היסוד/אחוזה לכיוון השני של רכבת רעננה מערב - כך שגם רחוב אחוזה וגם רחוב ויצמן יהיו מכוסים באופן מלא ותתאפשר משם הגעה ישירה לשתי תחנות הרכבת.
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 16/07 - 18/07'
שרשור הכוונה ומודיעין 16/07 - 18/07
15/07/2018 | 23:41
14
7
לצפיה ב-''
17/07/2018 | 07:14
6
לצפיה ב-'הגעה לנתב"ג מטבריה'
הגעה לנתב"ג מטבריה
16/07/2018 | 22:01
9
91
מה הדרך הזולה ביותר להגיע לנתבג מטבריה? מונית עולה לי 650 שקל.
אני צריך להיות לפנות בוקר בשדה.
מה הרכבת האחרונה מחוצות המפרץ? האם הקניון פעיל בשעות 10 בערך כדי שנעביר מעט זמן.
נכוויתי מהאפליקציית מוביט בגלל אי דיוקים ואני חושש מזה, אבל מה האוטובוס האחרון לחיפה כדי שנתפוס את הרכבת האחרונה או לפני אחרונה.
צריכים לצאת מחר בלילה.
לצפיה ב-'יש לציין שצריך להגיע '
יש לציין שצריך להגיע
16/07/2018 | 23:22
70
לטרמינל 1
לפי אתר רכבת ישראל, יש אפשרות לרכוש מנוי אזורי, אוטובוס ורכבת, בסך של 40 ש"ח.
האם זה הגיוני? זה נראה זול מידי, ונראה שהנסיעה מטבריה לחיפה ללא תשלום.
במקרה כזה, אני צריך לבקש מהנהג בעליה בטבריה שיעשה לי נסיעה משולבת כולל רכבת?
לצפיה ב-'כנראה שהדרך הזולה ביותר היא עם 840 שיוצא ב21:30 מק.שמונה'
כנראה שהדרך הזולה ביותר היא עם 840 שיוצא ב21:30 מק.שמונה
16/07/2018 | 23:30
2
83
לאחר טיול קצר (קצר בהשוואה ל841 ז"ל) הההגעה ב1:00 בערך למתחם ארלוזורוב . לא מאוד אידאלי אם יש מזוודות.

הקניון עצמו לא פעיל, אבל מתחם הקולנוע כן.
לצפיה ב-'זה קו שמגיע לתל אביב לא?'
זה קו שמגיע לתל אביב לא?
16/07/2018 | 23:42
1
71
יש 2 מזוודת גדולות, תיק גב וטרולי. די מסורבל.
וגם די מבאס לשלם עוד 650 ש"ח למונית לנתבג :/ לכיוון
האםם המסלול של טבריה - חיפה לא עדיף יותר? למרות שלדעתי יותר נחמד לעבור את הדרך לרכבת ארלוזרוב מאשר לחוצות המפרץ מהתחנת אוטובוס

לצפיה ב-'לא מסורבל בכלל.'
לא מסורבל בכלל.
17/07/2018 | 11:26
38
יורדים מ840 בעזריאלי ואיפה שיורדים, שם בדיוק עולים על 469 של מטרופולין, מגיע עד טרמינל 1.

נסיעה מטבריה לחיפה והחלפה לרכבת תהיה מורכבת יותר מבחינה לוגיסטית.
לצפיה ב-'סע למסוף 2000 בתל אביב'
סע למסוף 2000 בתל אביב
17/07/2018 | 10:18
3
44
אני לא מכיר את האזור כל כך, כך שתצטרך לבדוק זאת ליתר ביטחון

קו 840 מתחנה מרכזית טבריה (אחרון ב 22:23) עד תל אביב מסוף 2000 (מעריך שתגיע ב 12:30 1:00), משם יהיו לך כמה אפשרויות.
469 לטרמינל 1 (בערך שעה נסיעה) הקו יוצא כל שעה במהלך הלילה
מונית ישירה (100-150 שקל)
רכבת לטרמינל 3 ואז משם מונית לטרמינל 1 (פנימית בתוך נתבג) גם כאן רכבת יוצאת כל שעה

אם אתה מפסמס את 840 בטבריה, קח מונית לתחנת הרכבת מרכז השמונה גם משם אמורה לצאת רכבת כל שעה לנתבג (בערך שעה וחצי נסיעה עד לטרמינל 3)

לצפיה ב-'זו לא הכוונה טובה, אין טעם לרדת מ840 ברכבת מרכז.'
זו לא הכוונה טובה, אין טעם לרדת מ840 ברכבת מרכז.
17/07/2018 | 11:23
2
43
מ840 יש לרדת בעזריאלי, שם ההחלפה נוחה משמעותית, לא נדרשת שום חציית כביש!

כמו כן, זמן הנסיעה בקו 469 עומד על חצי שעה, קודם נוסע לטרמינל 3 ומשם ממשיך לטרמינל 1 (ממליץ לוודא עם הנהג שהוא ייכנס לטרמינל 1 לאחר טרמינל 3).

אין צורך במונית בתוך נתב"ג, יש שאטלים חינימיים של רשות שדות התעופה.

לצפיה ב-'צודק וטועה'
צודק וטועה
17/07/2018 | 11:50
1
46
הסיבה שאמרתי לרדת במסוף 2000 זה בגלל שזו התחנה הראשונה של 469
(כך יהיה לו קל יותר לעלות) ושלא נדבר על זה שהוא יכול לפספס אותו ואז מה יעשה ?  (הרי הם טסים בלילה והאוטובוס מגיע כל שעה).
בנוסף במסוף 2000 הוא יוכל לעלות לרכבת לילה (מה שאין בעזריאלי)

לגבי זמן הנסיעה ב 469 והשטלים במקום מוניות,
לא יצא לי להגיע לנתבג בתחבורה ציבורית ולא לטוס מטרמינל 1, כך שאם אתה אומר, אז מה טוב.
לצפיה ב-'אין רלוונטיות לתחנת המוצא, נהגי קו 469 מודעים היטב לתחנות'
אין רלוונטיות לתחנת המוצא, נהגי קו 469 מודעים היטב לתחנות
17/07/2018 | 12:10
41
ומחפשים את הנוסעים גם בסככות סמוכות (אם המתינו בסככה הלא נכונה). מכיוון שזה קו מיוחד, שהרוב המוחלט של הנוסעים בו אינם נוסעים קבועים או נוסעים כלל בתחבורה ציבורית בשגרה.

אני אומר לך את זה כי אני מאלו שיחסית קבועים בקו ויוצא לי להשתמש בו לפחות על בסיס חודשי.

ההליכה הרבה מתחנת ההורדה של קו 840 בדרך נמיר/ארלוזורוב, כולל חציית הכבישים ועד ההגעה למסוף ממנו יוצא 469 (ויש במתחם שני מסופים וכ15 עמדות עם רציפים) ומציאת המיקום ממנו יוצא 469 - לוקח 4 דקות לעשות את הדרך הזאת בהליכה נינוחה. אם אתה רוצה להיכנס גם לרכבת, תוסיף לזה עוד 2 דקות.

בעזריאלי, אתה יורד, לא חוצה אף כביש, עולה על 469 בלי בעיות ומגיע עד טרמינל 1. אין יותר נוח מזה.
לצפיה ב-'סע דרך ירושלים '
סע דרך ירושלים
17/07/2018 | 11:00
63
אם אתה מוכן לצאת קצת יותר מוקדם, יש 959 לירושלים תחנה מרכזית בשעה 21:00, משם (הליכה של 3 דקות) קו 485 ישיר כל שעה לטרמינל 1, אתה צפוי להגיע עוד לפני 1.
לצפיה ב-'מישהו יודע?'
מישהו יודע?
17/07/2018 | 12:16
2
51
יש קו 490 של חברת סופרבוס.
מישהו יודע מתי הוא פועל אם בכלל?
הקו נוסע מקריית יערים (טלז סטון) לאשדוד החוף הנפרד והפוך
לצפיה ב-'יחל לפעול לאחר ט' באב.'
יחל לפעול לאחר ט' באב.
17/07/2018 | 12:28
1
15
לצפיה ב-'ידוע מהם לוחות הזמנים?'
ידוע מהם לוחות הזמנים?
17/07/2018 | 12:48
16
תודה
לצפיה ב-'אזעקות ברכבת'
אזעקות ברכבת
13/07/2018 | 23:02
15
279
בשבוע האחרון קרה לי 3 פעמים שתוך כדי נסיעה מתחילה אזעקה בקרון. החשמל נפסק בקרון המזגן כמובן מת ואז הקרון מתחיל להיות סאונה מטורפת.
הצרה היא שבכל הזמן הזה הפקח בכלל לא מודע לבעיה.. מאוד קשה למצוא אותו ברכבת.. הוא יכול להיות בכל מקום.

למה אין דרך להודיע לפקח על בעיה? אפילו אם זה לא בעיה טכנית.. נניח קרה משהו.. נוסע איבד הכרה או לא יודע מה.. זה הזוי שאין בקרונות לחצני מצוקה.
אפילו באפליקציה של הרכבת - שהיא גם יודעת בוודאות באיזה רכבת אתה נמצא (להלן תחנה מעוררת) אין אופציה לשלוח קריאה לפקח
לצפיה ב-'במקרה חירום ניתן לפנות למוקד החירום של הרכבת.'
במקרה חירום ניתן לפנות למוקד החירום של הרכבת.
14/07/2018 | 00:12
14
190
אם לא מוצאים את הפקח ברכבת ניתן לנצל את מוקד החירום של הרכבת שיזעיקו את הפקח.
לצפיה ב-'כי הטלפון של מוקד החרום מפורסם במקום נגיש בקרון?'
כי הטלפון של מוקד החרום מפורסם במקום נגיש בקרון?
14/07/2018 | 15:58
1
145
חוץ מזה, כיבוי חשמל בקרון הוא לא מקרה חרום אבל עדיין צריך את הפקח במהירות. הקרון הופך לסאונה תוך שניות בודדות.
לצפיה ב-'מוקד החירום 2442*'
מוקד החירום 2442*
15/07/2018 | 01:12
75
מוקד החירום של רכבת ישראל 2442*

אם לא הולך כוכבית אז אפשר גם לחייג את המספר 12222442.

אבל לא ידוע לי אם קומת המספור 1222 עובדת מטלפון סלולרי, הכוכבית כן עובדת מטלפון סלולרי וה-1222 נועד לחיוג מקווי טלפון פנימיים שמחוברים בצירי PRI לרשת הציבורית והכוכבית לא פועלת מצירי ה-PRI ולכן הקצו עבורם את קומת המספור 1222.
לצפיה ב-'להתקשר למוקד או לפנות בצאט '
להתקשר למוקד או לפנות בצאט
14/07/2018 | 23:12
11
98
5770* אפשר לדעתי גם דרך האפל' להכנס לצ'אט
לצפיה ב-'ה-5770* מוביל לחברת מיקור חוץ ולא ישירות לרכבת ישראל'
ה-5770* מוביל לחברת מיקור חוץ ולא ישירות לרכבת ישראל
15/07/2018 | 01:20
10
81
ואילו מוקד החירום 2442* מופעל ע"י רכבת ישראל ונמצא בתחנת סבידור.

כך שבמקרה חרום עדיף כמובן 2442*.ובמיוחד בשביל מוקד החירום נועד המספר המקוצר הזה.
לצפיה ב-'תשאיר את החירום למקרי חירום אמיתיים, לא נפילת חשמל בקרון'
תשאיר את החירום למקרי חירום אמיתיים, לא נפילת חשמל בקרון
15/07/2018 | 01:39
9
55
לצפיה ב-'בדיוק מה ש-bus nerd רשם '
בדיוק מה ש-bus nerd רשם
15/07/2018 | 22:46
8
23
לצפיה ב-'אין כל טעם להתקשר ל-5770* '
אין כל טעם להתקשר ל-5770*
16/07/2018 | 00:12
7
84
5770* זה שירות המופעל במיקור חוץ והוא נועד בעיקר במטרה לתת זמני נסיעה של הרכבות ומידע שקיים באתר האינטרנט. אפילו את פרטי ההתקשרות עם דובר הרכבת אין להם, אז מה בכלל הם שווים ולמה בכלל הם קיימים? רק בשביל זמני נסיעה של רכבות שיש באתר האינטרנט?

לכן אין כל טעם להתקשר למספר הזה. התקשרות למספר הזה זה כמו להתקשר לטלפון שבור.
לצפיה ב-'שטויות, הם עזרו לי בעבר כמה פעמים.'
שטויות, הם עזרו לי בעבר כמה פעמים.
16/07/2018 | 13:36
1
18
לצפיה ב-'לי הם לא עזרו אף פעם והם רק הרגיזו אותי.'
לי הם לא עזרו אף פעם והם רק הרגיזו אותי.
16/07/2018 | 22:09
33
סתם חבורה של עובדי מיקור חוץ שיודעים רק לשלוף נתונים מתוך מערכת מידע שסביר להניח שהיא אותה מערכת שבאתר האינטרנט.

הם נועדו רק בשביל אלה שאין להם גישה לאינטרנט או לכאלה שלא יודעים לחפש מידע באינטרנט.
לצפיה ב-'דווקא טיפלו לי במהירות בקבלת פיצוי על רכבת שאיחרה'
דווקא טיפלו לי במהירות בקבלת פיצוי על רכבת שאיחרה
17/07/2018 | 01:36
2
32
הגשתי טופס באתר, חיכיתי כשבועיים ולא קרה שום דבר; ברגע שהתקשרתי הנציגה ראתה את הפרטים, אמרה שהיא לוקחת את הטיפול על עצמה, וכבר למוחרת קיבלתי מסרון שהפיצוי התקבל. כשעברתי בתחנת הרכבת הנחתי את הרב-קו במכונה, והוא נטען אוטומטית.
לצפיה ב-'כשאני פניתי אליהם וביקשתי את הטלפון של דובר הרכבת לא היה להם'
כשאני פניתי אליהם וביקשתי את הטלפון של דובר הרכבת לא היה להם
18/07/2018 | 00:19
1
8
שמץ של מושג מה הטלפון של דובר הרכבת.

מאז אני לא מנסה בכלל לפנות אליהם.  ובכלל לא מעניין אותי "פיצוי" על רכבת שאיחרה. מה שכן מעניין אותי הם לא יודעים כלל או שאני יכול למצוא בעצמי במרשתת, אז בשביל מה אני צריך אותם?

ולמה בכלל במקרה חירום אני צריך לפנות דווקא אליהם?

סביר להניח שבמקרה חירום אני אתקשר ישירות לפיקוד של הרכבת במשואה, שזה קו פנימי 4104 או 4115 ברכבת חיפה (מי שמבין יודע את המספר המלא עם ה-04), או למוקד הביטחון של הרכבת למספר הישיר 03-6937XXX.
לצפיה ב-'תבקש מהם את מדריך גומיו, בטח גם אותו אין להם... '
תבקש מהם את מדריך גומיו, בטח גם אותו אין להם...
18/07/2018 | 01:39
1
לצפיה ב-'25306yosef '
25306yosef
17/07/2018 | 23:35
1
2
לצפיה ב-'תמשיכי לעשות פרצופים.'
תמשיכי לעשות פרצופים.
18/07/2018 | 00:32
3
סביר להניח שאף פעם לא התקשרת לפיקוד הרכבת בחיפה לטלפון 43051 במרכזת מעלה השחרור בחיפה.

ואף לא למרכז הפיקוח והבקרה בתחנת השידור לטלפון 43282.....

ואף לא לבקרה של קול ישראל בהלני למספר 248311 במרכזת כורש ירושלים....
לצפיה ב-'הארכת מנהרת צה"ל'
הארכת מנהרת צה"ל
15/07/2018 | 22:34
3
259
לצפיה ב-'יש לוח זמנים לפרויקט?'
יש לוח זמנים לפרויקט?
15/07/2018 | 23:03
55
לצפיה ב-'אני מקווה שהארכה תותנה בקירוי החלק הפתוח שביציאה מן המנהרה'
אני מקווה שהארכה תותנה בקירוי החלק הפתוח שביציאה מן המנהרה
16/07/2018 | 17:45
92
בין ממילא לשער יפו.

השטח הזה מהווה חסם משמעותי להתפתחות עירונית טובה בחיבור שבין העיר החדשה לעיר העתיקה.
אני מקווה שבעתיד איזור זה גם יקלוט לתוכו תחנת רכבת כבדה וקו רכבת קלה או שניים.
אם האיזור באמת יצופף כמו שצריך אולי יהיה כדאי להסב את המנהרה למנהרת שירות לעסקים ולמלונות שסביבה, אבל עוד חזון למועד.
לצפיה ב-'מחלף בייט - המשך כביש 16'
מחלף בייט - המשך כביש 16
17/07/2018 | 21:45
10
לצפיה ב-'שתי שאלות לגבי הקו הירוק בת"א'
שתי שאלות לגבי הקו הירוק בת"א
15/07/2018 | 01:09
6
371
1.מדוע ההתפצלות בצפון לשתי שלוחות לא נעשית בנקודה אחת , אלא בשתי נקודות וכך נוצר למעשה "ריבוע" של מסילות? כלומר למה אמורה לשמש המסילה הצפונית, על רח' אינשטיין בין רח' לוי אשכול לאבן גבירול? (ראו מצה מצ"ב)
2.באתר "קווים כחולים אפשר לראות שלגבול התכנית של הקו הירוק באיזור תחנת הרכבת אוניברסיטה יש שתי גרסאות: האחת עוקפת את מתחם השבכ והגרסה השנייה עושה דוח דרכו. האם זו חלופה תכנונית או שינוי עתידי מתוכנן לכשהמתחם ישוחרר ויהפוך לאזרחי? (תכנית אשר קיימת ברמת החזון)
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
15/07/2018 | 01:37
4
232
לא יהיה ריבוע כזה. המפה הראשונה שצירפת פשוט מציגה שתי חלופות אפשריות. תיכננו את החלופות כשלא ידעו מה יהיה עתידו של שדה דב. עכשיו כשיודעים ששדה דב כנראה לא ייתפנה בזמן לקו הירוק והשכונה ששם לא תחל להיבנות בזמן, ייבנו את הגרסה שנוסעת בשדרות לוי אשכול.

בקשר למתחם השב"כ לא ברור למה זה מופיע כך, כי אין סיכוי שזה ייקרה - המתחם לא מתוכנן להתפנות בקרוב למיטב ידיעתי. התוכנית היא שהרכבת תיכנס למנהרת cut&cover ברחוב יצחק רוזנפלד, ותצא בצלע הגבעה לגשר מעל נתיבי איילון ומסילת רכבת ישראל. הפורטל של המנהרה כנראה יינגוס קצת מהחניונים שמצפון למתחם השב"כ.
לצפיה ב-'שאלה שלי לגבי הקו הירוק'
שאלה שלי לגבי הקו הירוק
15/07/2018 | 01:56
1
177
האם יש רחובות או קטעי רחובות שצפויים להיסגר לתנועה שיחלו עבודות לבניית הקו הירוק והאם מתוכננים רחובות אחרים להיסגר לתנועת כלי רכב לרבות אוטובוס כאשר הקו הירוק יחל לפעול ?
לצפיה ב-'עוד מוקדם להגיד'
עוד מוקדם להגיד
15/07/2018 | 08:44
164
אך ככלל התשובה היא לא.
הקו הירוק עובר בקטע התת קרקעי שלו ברחובות רחבים יחסית, כך שסביר שתינקט הגישה שננקטה בתחנות הקו האדום של צמצום נתיבים ולא סגירה מוחלטת (כמובן שיהיו פרויקטים ליליים של סגירה מוחלטת).
לצפיה ב-'תודה, אז המעבר בלוי אשכול הוא למעשה זמני? הקו יזוז לאבן '
תודה, אז המעבר בלוי אשכול הוא למעשה זמני? הקו יזוז לאבן
16/07/2018 | 02:22
1
103
גבירול העתידי?

לצפיה ב-'לא נראה לי שאפשר לדעת בשלב זה'
לא נראה לי שאפשר לדעת בשלב זה
16/07/2018 | 13:31
123
אבל גם לא נראה לי שנת"ע מתייחסים לתוואי הנוכחי כ"זמני"
לצפיה ב-'אפרופו ריבוי שאלות, להיכן נעלם חן המלך 2?'
אפרופו ריבוי שאלות, להיכן נעלם חן המלך 2?
16/07/2018 | 16:02
71
לצפיה ב-'הפרעות בשירות הרכבות הבריטי היום עקב גמר המונדיאל'
הפרעות בשירות הרכבות הבריטי היום עקב גמר המונדיאל
15/07/2018 | 16:23
3
170
   https://news.sky.com/story/great-western-railway-w...

לכל מי שטוענים שהפעלת תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע היא "עבדות": מסתבר שיש חוזים שמאפשרים לנהגים לא לעבוד ביום א' מסוים בתנאי שיודיעו על כך שבוע מראש. זה מה שקורה היום בזיכיון הרכבות Northern בצפון אנגליה בגלל גביע המונדיאל וגורם לשיבושים קשים בהשוואה ללו"ז יום א' הרגיל. זוהי מפעילה אזורית במספר מחוזות בצפןן אנגליה. ההפרעה תהיה בעיקר בחלון הזמן של המשחק ולקווים פרבריים עד אזוריים של שעתיים בערך.

בזכיינית Great Western Railway נראה שההיעדרויות פחות מאורגנות או שיש איזו בעיה במתן ימי חופש בצורה מסודרת וכן בעיה עם "מחלת מונדיאל". החברה הזו מריצה  קווים ראשיים מלונדון לקורנוול ודרום ווילס, שני אזורים במערב המדינה. ההפרעה תכלול גם קווים פרבריים של הזיכיון אבל תשפיעה על נסיעות ארוכות של מספר שעות כל אחת (פנזאנץ שבקורנוול נמצאת 5-6 שעות נסיעה ברכבת מלונדון) ועלולה לשבש תוכניות נסיעה ברמה שנוסעים יצטרכו לנסוע מחר.

אבל לפחות זה עניין חד פעמי של יום א' עם ארוע גלובלי המושך מיליארדי צופים ולא עניין שבועי שגרתי.
לצפיה ב-'גם בפאריס תחנות מטרו יסגרו, טראמים ואוטובוסים לא יעבדו'
גם בפאריס תחנות מטרו יסגרו, טראמים ואוטובוסים לא יעבדו
15/07/2018 | 16:52
2
123
לצפיה ב-'וגם הוסיפו את שמו של מאמן אנגליה לתחנת Southgate '
וגם הוסיפו את שמו של מאמן אנגליה לתחנת Southgate
16/07/2018 | 14:53
1
59

ל 48 שעות שמה של תחנת סאות'גייט תהיה Gareth Southgate
לצפיה ב-'גם בפאריס החליפו זמנית שמות של תחנות מטרו:'
גם בפאריס החליפו זמנית שמות של תחנות מטרו:
16/07/2018 | 15:07
51
לצפיה ב-'מונית לנתב''ג בזול'
מונית לנתב''ג בזול
16/07/2018 | 10:40
129
מחפשים מונית זולה ומפוארת לנתב''ג יש את סרג'יו נהג דרום אמריקא
http://www.sergiomos.com/
לצפיה ב-'חצי אופ טופיק - ראיתי כבר את כל סוגי כלי הרכב עם 8 ספרות'
חצי אופ טופיק - ראיתי כבר את כל סוגי כלי הרכב עם 8 ספרות
13/07/2018 | 18:00
10
236
 מוניות לא יקבלו בשנים הקרובות מספר בן שמונה ספרות וישארו עם 7 כשהסיומות
הן 25
26

חוץ מזה ראיתי, היה זה יום ששי הקודם, כבר את כל סוגי הרכב עם שמונה ספרות מספר רישוי.
יום ששי שעבר היו אלו שני אוטובוסים של מטרופולין שנסעו על כביש 4 דרום
באזור כלא בית ליד.

החל מלפני שנה בדיוק (ליתר דיוק כמעט שנה, סוף יולי 17')
עת ראיתי אאודי מספר 236-94-201 (לא להסחף, לא זכרתי, פשוט צילמתי
כי זו היתה פעם ראשונה שראיתי רכב עם 8 ספרות)
ועד ללפני שבוע ראיתי כבר הכל.

משאיות חלוקה עירוניות קלות
משאית ענק
עגלת סמי טריילר
עגלה ניידת שגם פרייבטים (בד"כ טנדרים וג'יפים) גוררים
קטנוע (אפילו רמי מכיר מישהו אישית שי לו קטנוע עם 8 ספרות)
פרייבטים
ג'יפים
טנדרים
טנדרונים

ואפילו יצא לי לנסוע (לא לנהוג) במכוניות של שני חברים שלי שלשניהם יש רכב
עם 8 ספרות.

לצפיה ב-'מוניות וכנראה יש עוד זמן לחלק מהאוטובוסים'
מוניות וכנראה יש עוד זמן לחלק מהאוטובוסים
14/07/2018 | 22:38
6
71
לאוטובוסים ב"אגד" וב"דן" יש סדרות רישוי משלהן
77 בקידומת ו-69 לעירוניים ב"אגד" ו-76 בקידומת לבינעירוניים.
מניח, שלפחות בשנה הקרובה עדיין לא יהיו 8 ספרות.

ב"דן" זה 92 בקידומת ו-01 בסיומת. 

גם רכבי חילוץ והצלה כמו ניידות משטרה או אמבלונסים (של מד"א, "איחוד הצלה" או פרטיים) לא יצא לי לראות. אולי יש, אבל לא זכור לי שראיתי.

אוטובוסים אחרים, בין שימוש לתחבורה ציבורית או שימוש להסעות פרטיות אכן יש עם 8 ספרות. 
כמו שכתבת אוטובוסים שונים של "מטרופולין". למשל החשמליים בקווים 29/39 או האיסוזו העירוניים עם 3 דלתות. כך גם הבינעירוניים החדשים בקווי נתניה.
לצפיה ב-'יש אמבולנסים, אופנולנסים,בימבלנסים עם 8 ספרות...'
יש אמבולנסים, אופנולנסים,בימבלנסים עם 8 ספרות...
15/07/2018 | 00:20
5
55
לא מעט
לצפיה ב-'מבחינתי אמבולנס זה טנדר (או וואן)'
מבחינתי אמבולנס זה טנדר (או וואן)
15/07/2018 | 00:29
1
52
אין מספרי רישוי מיוחדים לאמבולנסים, עד כמה שהבנתי.
לצפיה ב-'אין מספרים מיוחדים, אלא חלק מתחומי היבואניות'
אין מספרים מיוחדים, אלא חלק מתחומי היבואניות
15/07/2018 | 21:23
15
לצפיה ב-'או.קיי. תודה. לא ראיתי כאלה'
או.קיי. תודה. לא ראיתי כאלה
15/07/2018 | 23:29
2
29
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
16/07/2018 | 19:23
1
43
לצפיה ב-' אברהם. שיחקת אותה!'
אברהם. שיחקת אותה!
16/07/2018 | 22:44
6
לצפיה ב-'מוניות בישראל, מבחינת המספר שלהן הן בכלל מוזרות'
מוניות בישראל, מבחינת המספר שלהן הן בכלל מוזרות
14/07/2018 | 22:52
2
92
עד לשנת 87', עת המציאו להן את הסיומת 25
היה להן 6 ספרות, למרות ש-7 שנים קודם לכן, בספטמבר 79' כבר היו 7 ספרות.
עד היום אני זוכר טנדר טרנספורטר לבן ברח' דגניה בחדרה שראיתי עת הלכתי לכתה
ט' בתחילת ספטמבר 79'.
זה היה כלי הרכב הראשון שראיתי עם 7 ספרות בישראל.

רכב אמריקאי שאני זוכר במעומעם מאוד בקיסריה היה הרכב הראשון שראיתי
עם מספר צהוב בישראל, ראשית ה-70. עד אז, משנת 58' או 59' ועד לנניח 72'
המספרים בישראל היו בצבע כתום (הרקע כתום הספרות בשחור).
ואז בשנת 72' ראיתי לפתע רכב אמריקאי מפואר שהלוחית היתה ספרות שחורות על רקע צהוב.
אני זוכר ששאלתי בתמהון את אבא ז"ל מה זה והוא אמר לי שכנראה המספרים
החדשים מקבלים צבע כזה.

נחזור למוניות.
בשנת 80' או 81' כשהמכוניות קבלו 7 ספרות עוד היו כמה עשרות אם לא מאות מוניות שהיו להן, כן, כן, 5 ספרות מספר רישוי.

ראבאק, להיכן נעלם הארכיבאי בני הספל שהיה מרחיב קצת בנושא?

לצפיה ב-'לא זוכר טוב לגבי מספרים. זוכר צבעים אחרים'
לא זוכר טוב לגבי מספרים. זוכר צבעים אחרים
14/07/2018 | 22:58
1
58
כיום המוניות הן בצבע לבן. אבל בעבר היו עוד צבעים שונים.
לצפיה ב-'נכון, בעיקר שחורות או כסופות'
נכון, בעיקר שחורות או כסופות
14/07/2018 | 23:37
52
והיה להן פס בערך בגובה תחילת החלונות, כלומר כחצי מטר +- מעל התחתית
של הרכב לכל האורך, ממכסה המנוע ועד לבאגאז' והפס הזה היה בצבע שונה לכל
אזור גיאוגרפי בארץ אליו השתייכה המונית.
לצפיה ב-'יחליף את קטרי הדיזל ?'
יחליף את קטרי הדיזל ?
13/07/2018 | 13:03
18
322
הרכבת הגרמנית קיבלה אשור סופי על בטיחות התפעול של קטרים הפועלים על בסיס מימן.

https://www.newswiretoday.com/news/167442/Coradia-...
לצפיה ב-'לא יחליף'
לא יחליף
13/07/2018 | 13:14
17
202
כנראה שגרמנים שכחו מה קרה לצפלינים שלהם.
מימן מאוד לא בטיחותי, יקר לייצור (מבחינה אנרגטית), יקר לאיחסון ובעל צפיפות אנרגטית נמוכה.
אצלינו חצי מדינה היתה בהיסטריה בגלל מיכל אמוניה ואתה חושב שרכבת המופעלת על ידי מימן זה ראיון טוב?
נו באמת.

לצפיה ב-'יתכן שיחליף במקומות מסוימים.'
יתכן שיחליף במקומות מסוימים.
13/07/2018 | 14:36
11
115
אין קשר בין רכבות מימן לצפלין. מימן יכול להיות בטיחותי במיכלים מתאימים.  בסופו של דבר זה גז שעובדים איתו בתעשיה כל הזמן, בצורה בטוחה. גם הפתרון של מימן + תא דלק הוא פתרון בטיחותי יש איתו לא מעט נסיון. נכון, האחסון יקר. לא ברור למה הצפיפות הנמוכה רלוונטית כשמדובר ברכבת.

חוץ מזה, לרכבת מימן + תא דלק יש יתרון עצום על רכבת דיזל: תוצרי הבעירה של דיזל הם מסרטן וודאי בבני אדם. לרכבת מימן אין את הבעיה הזו. יכול להיות שיש פה נישה במסילות לא מחושלמות שעוברות ליד מקומות מיושבים.  
לצפיה ב-'הקטע על צפלין כמובן נאמר בציניות '
הקטע על צפלין כמובן נאמר בציניות
13/07/2018 | 14:59
102
לגבי השאר.
לא, מימן לא בטיחותי גם במיכלים מתאימים.
אין כרגע בתעשייה שום נסיון לשנע כמויות שלו שיהיה בהם צורך בשביל להניע רשת רכבות.
בדרך כלל שינוע מימן מצריך קירור לטמפרטורות בהן הוא נוזלי.
השיטות האלה הן בהגדרה לא אמינות, כי הן מצריכות קירור אקטיבי שמצריך אנרגיה בעצמו.
מימן הוא גז מאוג נדיף שגם במיכלים הכי טובים עדיין לא מחזיק מעמד לאורך זמן.
פיתרון של תאי דלק הוא מבוי טכונולוגי סתום (לא בכדי לא מדברים על תאי דלק כמו שדיברו בזמנו), כי מדובר בטכנולוגיה שמצריכה חומרים מאוד יקרים (פלטינום, או מתכות דומות).
רין לרכבת מימן שום ייתרון כאשר יש חלופה זולה ופשוטה בדמות רכבות חשמליות.
חלופה זאת יש לומר קיימת כבר כמעט מאה שנה, אז למה בדיוק להמציא את הגלגל מחדש?
אם יש מסילות לא מחושמלות, יש לפעול על מנת לחשמל אותן.
זה בוודאי יותר זול, מאשר לאמץ טכנולוגיות הנדרשות בשביל רכבת המונעת במימן.
אין שום סיבה לא להעביר רצף של עמודי חשמל במקום שגם ככה עוברת בו מסילה.
פשוט אין.

לצפיה ב-'3 הערות:'
3 הערות:
13/07/2018 | 16:59
9
207
1. לפי ה DB אכן קטרי המימן מיועדים לגומחה של הקווים שלא כדאי לחשמל.
2. בכתבה המצורפת אומרים שייצור מימן פולט פחמן דו-חומצתי, אבל פחות מ דיזל.
3. במפגש DAVOS 2017 הקימו ועדה מנחה בינלאומית לשימוש מימן בתעשיה, בתחבורה וכו׳, רמז שבעיות הבטיחות נפתרו(?!).

http://www.alstom.com/press-centre/2017/832228/new...

http://www.alstom.com/fr/press-centre-francais/201...

https://www.ecoco2.com/blog/train-a-hydrogene-le-p...
לצפיה ב-'הם אומרים שלחשמל קוים זה יקר מדי אבל מוכנים להשקיע '
הם אומרים שלחשמל קוים זה יקר מדי אבל מוכנים להשקיע
13/07/2018 | 17:18
8
94
בטכנולוגיה שלא קיימת?
נכון, לייצר מימן זה לא אתגר קשה במיוחד.
כל מי שלמד בבית ספר שמע על תהליך האלקטרוליזה (זה הכי פשוט אבל לא הכי יעיל).
יש תהליכים יותר יעילים להפקת מימן בעיקר מגז טבעי שהם בהחלט לא רעים.
האתגר האמיתי הוא לאחסן ולשנע.
שם קבור הכלב ושם זה הבעיה האמיתית.
לגבי הנקודה האחרונה שלך, ממתי אוסף של פקידוני ממשל למד להתגבר על חוקי הטבע?
הם הצליחו לשנות את הגודל האטום של מימן?
למדו לקרר מיכלים לטמפרטורה של -260 מעלות בצורה פשוטה?
מאיפה החר* הפסוודו מדעי הזה צץ בכלל?!

לצפיה ב-'מכוניות מונעות מימן'
מכוניות מונעות מימן
13/07/2018 | 17:58
7
73
טויוטה הקימה מספר תחנות לתדלוק מימן בארה״ב ובאנגליה.
הם טוענים:
1. שהבעיה הגדולה במימן היא השינוע שלו, ולכן מקימים תחנות יצור בסמוך לנק׳ התדלוק.
2. שתי בעיות בטיחות עיקריות נפתרו: בטיחות המיכל ופריקה של הגז במקרה של שריפה. 
הנעת קטר מבוסס מימן, מתוצרת אלסטום צרפת, נראית פשוטה הרבה יותר מהנעת מכוניות.
קליפ אחרון

לצפיה ב-'אתה אומר דבר והיפוכו.'
אתה אומר דבר והיפוכו.
13/07/2018 | 18:31
58
קודם אתה אומר שזה בעיה לשנע מימן ואז אתה אומר שבעיה של בטיחות בשינוע מיכל עם מימן נפטרה.
אתה צריך להחליט איזה משני המשפטים האלה נכון.
לגבי הווידאו, ראיתי את האמריקאי והוא לא אופטימי (בלשון המעטה).
יש 31 תחנות בכל ארה"ב מתוכם 20 ומשהוא בקליפורניה (מדינה של פריקים).
שמת לב למחיר הקמת תחנה כזאת, ואתה עדיין טוען לחיסכון ביחס לחשמול של קו רכבות דיזל?

בעיות כמובן לא נפתרו, שימוש בלחץ מאוד גבוה בשביל אחסון ותדלוק זה לא פיתרון, זה רק החלפה של בעיות באחסון בעל אמצעי הגנה אקטיביים (קירור) לבעיות הכרוכות בפיתרון בטיחות פאסיבי (חומרים מאוד חזקים).
נכון זה שיפור, אבל זה לא מקרב אותנו למצב שבו מכוניות (או רכבות) מונעות במימן יהפכו למשהוא שכיח.
שים לב לבעיה מאוד מרכזית בשימוש חומרים (לא ברור מתוך הכתבה אבל כנראה חומרי קומפוזיט).
מאוד קשה עד בלתי אפשרי לזהות בחומרים כאלה מצב של "עייפות חומר" (הטענה הזאת אגב נטענה על ידי איירבאס כאשר הם באו לבקר את החלטת בואינג להשתמש ב787 בחומרים כאלה).
אז נכון, בואינג נתנה תשובה כלשהי (פיתוח פרוטוקולי בדיקה של גוף המטוס על מנת לזהות מצב של התפתחות סדקים).
אני מקווה שאתה לא חושב שמישהוא יבדוק את הרכבות והמכוניות האלה כמו שטכנאי בואינג בודקים את המטוסים שלהם.
אגב, שים לב שבכלל לא התחלנו לדבר על טכנולוגיה של שימוש במימן (תאי דלק) שזה כפי שכבר אמרתי מבוי סתום מבחינה טכנולוגית.
זה באמת מקרה של פיגור שכלי קשה אם גרמנים חושבים ששימוש בתאי דלק שמצריכים כמויות גדולות של חומרים כמו פלטינום זה פיתרון טוב לבעיית הדיזל.
אגב תאי דלק גם מתכלים ויש צורך להחליף את החומרים האלה (קטליזטורים) מדי פעם.
לי זה נשמע כמו לנסות לכבות שריפה בעזרת בקבוקי שמפנייה יקרים.
או לחילופין כמו לחמם בית בחורף בעזרת שריפת שטרות כסף.
בקיצור זה טפשות.
אם בעיית הדיזל באמת כל כך מטרידה אותם ברכבות, הרבה יותר פשוט לקדם חשמול של הקווים שעדיין לא חושמלו.

לצפיה ב-'ועוד דבר שהוא כבר ממש קומי'
ועוד דבר שהוא כבר ממש קומי
13/07/2018 | 18:34
5
91
אם לאירופאים יש כל כך הרבה דאגות מדו תחמוצת פחמן, אז הם כנראה כשלו בבית ספר כאשר הם למדו פיסיקה, כי עדי מים שרכבת כזאת פולטת גורמים להרבה יותר אפקט חממה מCO2.
טוב מאירופה של היום שהיא תרבות פרימיטיבית של בורות,שלילת מדע  וקיצוניות דתית אני לא מצפה לידע מדעי
לצפיה ב-'טול קורה מבין עיניך.'
טול קורה מבין עיניך.
13/07/2018 | 22:41
1
77
קצת מביך להאשים אחרים ב "בורות ושלילת מדע" כשאתה בעצמך טועה בעובדות מדעיות.

זה נכון שאדי מים הם גז חממה חזק בהרבה מפחמן דו חמצני. אלא שפליטות של אדי מים לא מעניינות אף אחד מהסיבה הפשוטה שהן מסתלקות מהאטמוספריה מהר מאד (בגשם הקרוב) ולא לאורך מאות שנים כמו פחמן דו חמצני.
לצפיה ב-'מה שאמרת זה טענה לא מדעית ולא נכונה.'
מה שאמרת זה טענה לא מדעית ולא נכונה.
14/07/2018 | 20:47
53
הפחד מפני CO2 לא נובע מפני שמולקולה מסוימת של CO2 תשהה באוויר מאות שנים (היא לא, היא תשהה באטמוספירה רק 5 שנים במקסימום), אלה מפני שמופר האיזון בתהליכים שונים באטמוספירה, אוקאנוס ויבשה שCO2 מעורב בהם.
גם הגדלה של כמות של אדי מים באטמוספירה מפירה איזון דומה.
מדעני האקלים אגב לא טוענים שכל הCO2 שנפלט לאטמוספירה נשאר שם.
אחת הטענות המקובלות היא למשל שרובו נספג באוקאנוסים, מה שמעלה את החומציות שלו.
רק שבמקרה של אדי מים מדובר בגז שהשפעתו על אקלים היא הרבה מעבר לאפקט החממה (שהוא מונים יותר גבוהה מCO2) אלה גם מפני שהוא חלק כמעט הכי חשוב בהיווצרות עננים ועננים סתם שתדע משפיעים על האקלים הרבה יותר ממה שאתה כנראה חושב והקטע המצחיק שאיך בדיוק הם נוצרים ואיך הם משפיעים על האקלים לא לגמרי ברור (וזאת הסיבה שברוב מודלים של אקלים בדרך כלל מכניסים מספר קבוע כלשהוא שאמור לסמל כמה מהשטח מכוסה בעננים.
זה שאדי מים ישפכו מחר בגשם (מה שבכלל לא בטוח תלוי באיזור בו הם נפלטים, מה משטר הרוחות, טמפרטורה של פני השטח ודברים אחרים), אבל גם אם נניח שמה שאמרת נכון, עדיין בתוך החיים הקצרים שלו, מולקולה של אדי מים תשפיע הרבה יותר על האקלים מCO2, וגם אחרי שהיא תהפוך לגשם, היא כנראה תהפוך שוב לאדי מים (אם אתה מאמין שכדור הארץ מתחמם, הרי שטרופוספירה מתרחבת, מה שאומר שכמות אדי המים עולה, מה שמחמם את כדור הארץ עוד יותר).
ככה, הוספת אדי מים לאטמוספירה היא ממש לא דבר של מה בכך והשפעה שלה על האקלים בכלל לא ברורה.

אתה רוצה אולי גם לדבר על תהליך טכנולוגי של ייצור תאי דלק?
על הצורה שבה בסין מוציאים את המתכות השונות שייצור תאי דלק מצריך?
על כך שתאי הדלק הם כמו סוללות וצריך להחליף את החומרים הקטליטיים שבתוכם?
תשמע, מאירופאים הבורים והפרימיטיביים אני לא מצפה להרבה, אבל אתה לפחות טוען לידע מסוים במדע?

לצפיה ב-'חחח זו בדיוק ההגדרה של ישראל'
חחח זו בדיוק ההגדרה של ישראל
15/07/2018 | 12:07
2
24
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
15/07/2018 | 16:57
1
15
לצפיה ב-'זה משפט נכון לרוב העולם, פרט אולי למדינות אסייה'
זה משפט נכון לרוב העולם, פרט אולי למדינות אסייה
15/07/2018 | 19:19
34
ובפרט סין.
שם עדיין יש מספיק אנשים רצינליים (לפחות בממשל) בשביל להבין שלתת תקווה לחיים למיליארד אנשים זה יותר חשוב מרגשות של קומץ של נחותי שכל במערב.
שם גם עדיין יש ערך לחינוך וללמידה הקשה.
ישראל בהחלט נגועה בטפשות המודרנית הזאת במידה רבה.
אם כי המצב הרבה פחות חמור מאשר נניח בגרמניה, או מדינת קליפורניה בארה"ב.
לצפיה ב-'לא פחות בטיחותי מדיזל ובנזין'
לא פחות בטיחותי מדיזל ובנזין
15/07/2018 | 12:04
1
23
לצפיה ב-'אולי תועיל בטובך ותלמד על הסיכונים הכרוכים בעבודה עם גזים '
אולי תועיל בטובך ותלמד על הסיכונים הכרוכים בעבודה עם גזים
15/07/2018 | 19:36
36
בלחץ גבוהה בכלל ובגזים שנותים להיכנס לתגובות כימיות אזוטרמיות אלימות כאשר הם באים במגע עם אוויר?
אולי באותה הזדמנות תבדוק מה רשום בספרי לימוד על כמות האנרגייה שמשתחררת כאשר מימן וחמצן באים במגע?
ובאיזו צורה אנרגייה זאת משתחררת?
אתה יודע חיפוש פשוט בגוגל ייתן לך את התשובות לכל השאלות האלה.
עכשיו רק נשאר לחשוב מה קורה עם הגזים שנמצאים במיכל סגור בלחץ גבוהה, כאשר הם נחשפים לחמצן ועוברים תגובה שמייצרת חום (תגובה אזוטרמית).
אתה יכול לעשות ניסוי פשוט, קח כדור פורח, תמלא אותו באוויר ואז תנסה לחמם אותו קצת.

לגבי דיזל (נשים את בנזין בצד כרגע), אני מציע לך גם לעשות ניסוי פשוט.
תקנה קצת, שים אותו באיזה כלי ותנסה להצית אותו בעזרת מצית.
על תנסה את זה עם מיכל מימן

לצפיה ב-'אתה ממש נחרץ בנושא- האם אתה עובד בתחום?'
אתה ממש נחרץ בנושא- האם אתה עובד בתחום?
15/07/2018 | 21:18
2
44
בסופו של דבר מדובר בטכנולוגיה של אלסטום, לא איזה סטארט-אפ מצ'וקמק מעמק הסיליקון שטוען לנסים ונפלאות על בסיס כלום (לדוגמה חברות ההייפרלופ למיניהן). קשה לי להאמין שהם ימכרו קטרים שעלולים להתפוצץ בסבירות גבוהה, וקשה לי להאמין שגרמניה תאשר שימוש בטכנולוגיה כזאת בלי לבדוק אותה כמו שצריך. אני מסכים שיכול להיות שזאת טכנולוגיה לא יעילה במיוחד (לא יודע- לא בדקתי לעומק) שנמכרה על סמך הבטחות לפליטה נמוכה של גזי חממה כאלה ואחרים, אבל בין זה לבין לטעון לסכנת חיים מידית- המרחק גדול.
לצפיה ב-'לא עובד בתחום אבל כל בנושא של הפקת אנרגיה מרתק אותי.'
לא עובד בתחום אבל כל בנושא של הפקת אנרגיה מרתק אותי.
15/07/2018 | 21:52
1
49
כשהייתי ילד  נפל לידי ספר מדע פופולרי על תחנות חשמל וצורות הפקת אנרגייה.
היה שם (תחילת שנות ה90 כן), על תחנות כוח שמופעלות על ידי השמש ועל הרוח ועל אנרגיית הגלים ואפילו על טוקומקים.
מאז אותו ספר תמיד התעניינתי בתחום הזה וקראתי המון ספרים על הנושא.

לגבי אלסטום הרשה לי לחלוק איתך, מושג רוסי ידועה בשם "ניסור".
זה ביטוי ציני שמדבר על כל מיני "פרוייקטים" (גם מדעיים) שבהם פרוייקט מהווה תעלה להעברת כסף מקופה הציבורית לידי אנשים מסוימים שצריך להעביר להם כסף, או במילים אחרות על שחיטות.
זה טעות חמורה לחשוב שהדבר קיים רק במדינות כושלות כדוגמת רוסיה ולא קיים בעולם מערבי.
בעצם הרבה מאוד מכל המימון הציבורי שמתרחש באיחוד אירופאי זה דוגמא לשחיטות מהסוג הזה.
זה טבען של תוכניות הממומנות על ידי הממשל, ובמיוחד ממשל שלא מתנהג בצורה רציונאלית ואוחז באמונות טפלות (שגם זה מאוד נפוץ במערב ובמיוחד באירופה).
לגבי גרמניה ומשק האנרגיה שלה, אני יכול לומר בבטחה שבמקרה שלה אם סטאלין היה עומד בראשות הממשלה שלה והוא היה מוציא להורג כל הפוליטיקאים שהובילו ל"אנרגיה ירוקה" בתור "בוגדים" ו"מזיקים לעם", הוא היה די קרוב לאמת (לא בקטע של בוגדים אבל בהחלט בקטע של מזיקים.
שלא תבין אותי לא נכון, אני לא חושד בכוונות רעות, רק ברמת משכל נמוכה מזאת של אמבה ממוצעת והרבה מאוד אמונות טפלות.
מדובר ברמת טמטום וראייה קצרת טווח שהיא לא פחות מנס, כיצד אנשים מבוגרים במדינה שנחשבת למדינה מפותחת טכנולוגית הגיעו אליו.
לגבי אלסטום, ובכלל חברות גדולות הרשה לי להביא לך עוד מספר פרוייקטים טכנולוגיים (גם מאירופה, גם מארה"ב) שלא נגמרו (נאמר זאת בעדינות) בדיוק כפי שממשלות של אותן מדינות ומנהלי אותן חברות ציפו.
באוינג ותוכניות שלה (היו כמה וכמה) על בניית מטוס נוסעים על קולי (גם איירבס באירופה וקונקורד).
אגב כל כמה שנים הנושא שוב עולה לאוויר (כנראה לקראת דיונים כאלה ואחרים בקונגרס על הענקת חוזים כאלה ואחרים לבואינג מטעם הממשל האמריקאי.
פרוייקט ITER (בניית טוקומק הגדול בעולם שהוא כרגע כשלון חרוץ למדי גם מבחינת לוחות זמנים גם מבחינת עלות ועדיין רחוק שנות דור ממשהוא שהוא אפילו בפרספקטיבה רחוקה יוכל להיות בסיס לטכנולוגיה להפקת אנרגיה).
דיברנו על גרמניה?
MAGLEV.
טכנולוגיה מדהימה נכון?
וכמה קילומטרים של רכבות מרחפות נבנו בגרמניה?
בוא נמשיך ונעבור לתחום אחר.
פרוייקט מחשוב של מערכת בריאות ציבורית בממלכה המאוחדת (בריטניה בשמה האחר).
מיטב חברות IT והרבה מאוד כסף ציבורי היה שם.
תתעניין בהזדמנות כמה כסף נשפך ותעיין בתוצאות של המאמץ (שהיו דלים למדיי).
בוא נעבור ליפן (מדינה מדהימה ללא טיפת ציניות).
פרוייקט המחשב דור  5.
תבדוק מתי הפרוייקט התחיל (זה היה בסוף שנות 70 והיה אמור להביא לנו מחשב עם בינה מלאכותית בסביבות תחילת שנות 90.
אתה שואל איפה הבינה מלאכותית ואיפה המחשב הזה?
בטח תשמח לדעת שאתה לא לבד ושגם ממשל יפני היה מאוד רוצה לדעת אחרי שהוא השקיע מיליארדי דולרים מכיסם של משלמי המיסים במשך עשןר והגיע בערך ל0 תוצאות.
בוא נסתפק באלה, אבל תהיה בטוח שיש לי עוד מספיק דוגמאות לבזיון  שחברות "מכובדות" כמו אלסטום, בואינג, סימנס, לוקהיד מרטין ואחרות מביאות על עצמן בעזרת היד הנותנת של הממשל ובשילוב של קצת טפשות, קצת "רצון טוב" וקצת יותר מדי אופטימיות, איפה שאין שום מקום לכזאת.

לצפיה ב-'עוד מתעניינים במימן עבור רכבות, פרסום מהימים האחרונים:'
עוד מתעניינים במימן עבור רכבות, פרסום מהימים האחרונים:
16/07/2018 | 14:55
17
לצפיה ב-'תמונה ממצרים.'
תמונה ממצרים.
15/07/2018 | 17:35
151

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה