לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2125021,250 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'אני רוצה לפתוח דיון בנוגע למעבר מרכב פרטי לנסיעה באוטובוס'
אני רוצה לפתוח דיון בנוגע למעבר מרכב פרטי לנסיעה באוטובוס
16/02/2018 | 14:14
27
146
לצפיה ב-'ניקח לדוגמא נסיעה בשעות הבוקר מראשלצ לאזור פ"ת\ר"ג כביש גהה'
ניקח לדוגמא נסיעה בשעות הבוקר מראשלצ לאזור פ"ת\ר"ג כביש גהה
16/02/2018 | 14:20
7
178
עם הרכב הפרטי אגיע כעבור 40-50 דק גג, מקצה לקצה, ללא אוטובוסים נוספים\ הליכה לתחנות. באוטובוס ייקח לי שעה ו20 דק לפחות במקרה הטוב- אם התמזל מזלי ונפלתי על נהג זריז , במקרה הרע- נהג שנטי בנטי, והופ נסיעה של 10 ק"מ קו אווירי הופכת לשעתיים. אז בהנחה שיש לי רכב פרטי זמין, תגידו לי אתם, מה ישכנע אותי לעבור לאוטובוס? אנשים מחפשים כל העת לשפר את איכות חייהם תחת מגבלות נתונות, לא להירע אותם. 
לצפיה ב-'ובהזדמנות הזו אשאל-למה אין נת"צ לפחות ממחלף ראשון ועד גהה?'
ובהזדמנות הזו אשאל-למה אין נת"צ לפחות ממחלף ראשון ועד גהה?
16/02/2018 | 14:22
64
לצפיה ב-'164 באותה המהירות של רכב פרטי'
164 באותה המהירות של רכב פרטי
16/02/2018 | 15:44
5
153
מדוע הנת"ץ שם חשוב יותר מכל דבר אחר במדינה?
לצפיה ב-'כן ורכב פרטי עוצר כל רגע להעלות ולהוריד נוסעים? צריך כדי ליצ'
כן ורכב פרטי עוצר כל רגע להעלות ולהוריד נוסעים? צריך כדי ליצ
16/02/2018 | 16:00
3
51
לצפיה ב-'ליצור אלטרנטיבה ראויה לרכב פרטי'
ליצור אלטרנטיבה ראויה לרכב פרטי
16/02/2018 | 16:01
2
45
לצפיה ב-'מה שצריך להיות זה שאם אתה משתמש בתחבורה ציבורית- אין פקקים !'
מה שצריך להיות זה שאם אתה משתמש בתחבורה ציבורית- אין פקקים !
16/02/2018 | 16:02
1
47
לצפיה ב-'האוטובוס ייסע מתחנת המוצא ליעד על נת"צ ללא עמידה בפקק'
האוטובוס ייסע מתחנת המוצא ליעד על נת"צ ללא עמידה בפקק
16/02/2018 | 16:03
38
לצפיה ב-'אגב הייתה פעם שנסעתי בו לבר אילן והגעתי לפני כל המשתתפים'
אגב הייתה פעם שנסעתי בו לבר אילן והגעתי לפני כל המשתתפים
16/02/2018 | 18:53
104
בפגישה שנהגו ברכב פרטי.
לצפיה ב-'נקודת המפתח היא או תדירות או מעבר.'
נקודת המפתח היא או תדירות או מעבר.
16/02/2018 | 16:45
18
149
מבחינת נהג הבעיה מס' 1 היא חנייה והשניה היא פקקים. אם ישנה תחבורה ציבורית טובה שמתגברת על שתי המגבלות האלו היא תשגשג ואם התחבורה הציבורית תתעלל בציבור הנוסעים הפוטנציאלי דרך שלל בעיות פרישה, סיבובים ותדירות אז מי שיכול ידיר את רגליו ממנה.

אני מקבל שיש ישובים ושכונות שלא יקבלו אוטובוס כל 10 דקות, אך יש להבין שמקומות כאלו ייצרו נהגים. ככל שמגיעים ממקומות כאלו למרכזי הערים ישנה חשיבות גדלה והולכת לשירותי חנה וסע שיאפשרו לעבור מהמערכת הפרטית לציבורית.

כמו כן בארץ אינני חושב שרכבת ישראל תדירה מספיק לשמש מעבר נוח בשולי גוש דן ובאנגליה ישנו העניין שהערים גדלו סביב התחנות הראשיות במערכת המהירה ואילו התחנות הכפריות הנגישות למערכת הכבישים הן של המערכת האיטית יותר.

בערים האנגליות באת', אוקספורד ויורק נראה ששיטת החנה וסע אפקטיבית. חניון מחוץ לעיר וקו אוטובוס תדיר למרכז וממנו עושים את העבודה. בעיר פורטסמות' לעומת זאת שעת סגירה מגוכחת של החניון ב 8 בערב וקנסות לרכבים שימצאו שם אחרי שעה זו הפכה את כל העניין לבלתי רלבנטי. בסיביליה שבספרד מדיניות אי החנייה בלילה בחניוני המטרו גרמה לכך שחנינו בחניון  טיפה מחוץ למרכז העיר בחצי המחיר של חניון במרכז העיר והשתמשנו במטרו להגיע מהחניון למרכז.

לדעתי ישנה קורלציה בטור הנדסי בין תדירות לנסועה. קו עירוני או אזורי חצי שעתי ימשוך פי 4 נוסעים מקו שעתי, וקו רבע שעתי ימשוך פי 4 נוסעים מקו חצי שעתי. הסיבה לכך היא צימצום זמן ההמתנה שנדרש להשקעה בנסיעה. כמו כן לנוסע על קו אזורי חצי שעתי יש יותר מדי מה להפסיד אם ירד בדרך (למשל - לעשות קניות) כי כדי לעלות על האוטובוס הבא הוא צריך להביא החשבון המתנה חצי שעתית נוספת ולכן התדירות הנמוכה מחלישה את המסחר שלאורך הציר. איפה שאני גר בספרד יש לנו רצועת חוף בינעירונית ממש מחוץ לבית ולמרות שיש בנייה יש אזורים ריקים. יש מסעדות במרחק של 30 דקות הליכה נעימה על החוף אך החזרה מהן אינה נעימה במיוחד (עייפות מההליכה אליהן, עיכול) והיה נחמד אם במקום תדירות חצי שעתית של קו שאוסף נוסעים ותדירות זהה של קו שרק מוריד נוסעים היינו זוכים לתדירות קבע שעתית כי ממילא ההליכה לתחנות מצריכה 5-10 דקות. (בעבר היה קו בינעירוני יחיד שהעלה והוריד בכל תחנות הביניים. כיום יש אפרטהייד מטופש בין שני קווים שיכולים לעצור בכל אותו התחנות, הבינעירוני רק מעלה בכיוון העיר השכנה ורק מוריד בכיוון העיר אליה אנו משוייכים אך תאורטית הוא יכול להצטרך לעצור בכל תחנה ותחנה, הזה שפועל בתחום הרשות העירונית שלנו אמור לשמש את הנוסעים שרוצים לרדת בכיוון העיר השכנה ואלו שרוצים לעלות בכיוון העיר שלנו. שני הקווים יוצאים באותה השעה והתרומה היחידה שלהם היא הפרדה בין הנוסעים בתחום המוניציפלי לנוסעים לעיר השכנה. אם הקו המוניציפלי היה יוצא 15 דק' אחרי הקו העיקרי ושניהם היו מעלים ומורידים אצלנו אז היינו נהנים מתדירות של 15 דק' במרחב בינעירוני של מעל 10 ק"מ !
לצפיה ב-''
16/02/2018 | 20:17
1
11
לצפיה ב-'לא מדוייק. אני מתרעם על זה שנסיעה באוטובוס היא פשוט לא מועיל'
לא מדוייק. אני מתרעם על זה שנסיעה באוטובוס היא פשוט לא מועיל
16/02/2018 | 21:33
39
לצפיה ב-'אפשר לפתור את בעיית התדירות בתוך השכונות.'
אפשר לפתור את בעיית התדירות בתוך השכונות.
17/02/2018 | 19:57
15
78
למשל, שלכל שכונה יהיה מסוף עם מתחם חניה.. אתה תבוא מהבית תחנה במסוף ותמשיך בתח"צ.. ובמקביל יהיה אחת לכמה זמן גם אוטובוס בתוך השכונה.

זה בערך כמו שעושים תחנת רכבת תחתית בפאתי השכונה ולא מגיעים לכל רחוב בשכונות הקטנות.

הבעיה שאין מודל כזה באף עיר בארץ.
לצפיה ב-'נדמה לי שפיתרון שאתה מציע לא קיים בשום מקום בעולם.'
נדמה לי שפיתרון שאתה מציע לא קיים בשום מקום בעולם.
17/02/2018 | 21:17
13
57
בכל מקרה בהצלחה לך עם נסיון לדחוף "מסוף" אוטובוסים רועשים לתוך שכונות.
אני מוכן להתערב איתך שכל נסיון של לתקוע מסוף ייתקל בלפחות עשור של בירורים משפטיים והתנגדויות.

למה כל כך קשה לאנשים לההודות שאיו פיתרון שבו אוטובוס יהווה תחלופה לרכב פרטי בחוסר מערכות הסעת המונים?

אוטובוסס היה וישאר פיתרון רק עבור אנשים עניים כל עוד הוא עובד במודל המקובל בארץ של אוטובוסים בינעירוניים (כן קווים כמו 201 ו164 הם קווים בינעירוניים).
כל עוד לא תהיה לך אופצייה לנסיעה קצרה של לא יותר מכמה דקות לתחנת רכבת פרברית או רכבת תחתית/קלה לא תראה אנשים שיש להם רכב מוותרים עליו ועוברים לאוטובוס.
חבל על המאמץ המיותר הזה.

לצפיה ב-'אני מאז ומתמיד אמרתי שצריך רכבת קלה בכל מקום'
אני מאז ומתמיד אמרתי שצריך רכבת קלה בכל מקום
17/02/2018 | 21:35
11
46
הנה בנו את חריש.. למה לא עשו שם כבר עכשיו רכבת קלה או לפחות הכנה לרכבת קלה?
לצפיה ב-'בערים מרוחקות כמו חריש רכבת קלה היא גם לא פיתרון'
בערים מרוחקות כמו חריש רכבת קלה היא גם לא פיתרון
17/02/2018 | 21:39
5
47
חייבים רכבת כבדה למרכז תעסוקה.
רכבת קלה זה פיתרון נהדר לערים גדולות עבור שכונות שלא צפופות מספיק בשביל להצדיק רכבת תחתית.
בדיוק כמו שעשו בתל אביב עם הקו האדום שהוא "סוג של" רכבת תחתית במרכז גוש דן הצפוף ו"סוג של" רכבת קלה באיזורים פחות צפופים.
מילת המפתח כאן היא הפרדה מוחלטת משאר התנועה.
איפה שצפוף וצריך להעביר כמויות גדולות של אנשים חייבים הפרדה ואיפה שאין כזה צורך ניתן להסתפק ברכבת קלה.
בכל מקרה אוטובוס הוא פיתרון עלוב שלעולם לא ישיג את המטרה של לשכנע אנשים בעלי רכב פרטי לעבור לתחבורה ציבורית.
זה לא פשוט לא יקרה וחבל לי על אנשים בפורום הזה שפשוט מתכחשים למציאות.
לצפיה ב-'התכוונתי לרכבת קלה בתוך העיר עצמה.'
התכוונתי לרכבת קלה בתוך העיר עצמה.
17/02/2018 | 23:29
4
35
שאפשר להתנייד ממקום למקום בתוך העיר.
לצפיה ב-'לגמרי רעיון טוב, אבל בחריש יש בעיה אחרת שמונעת את זה'
לגמרי רעיון טוב, אבל בחריש יש בעיה אחרת שמונעת את זה
17/02/2018 | 23:36
3
38
שבנו את חריש כמו את מודיעין ושוהם. זו לא "עיר", זה מחסן שינה לאנשים. בלי עירוב שימושים, בלי משרדים, בלי מסחר שאינו בקניונים... וצורה כזו של עיר הופכת תח"צ למאוד מאוד לא יעילה.
לצפיה ב-''
17/02/2018 | 23:45
2
30
מה תעזור רכבת קלה בחריש, אם רוב האנשים יעבדו מחוץ לעיר גם ככה?
מה שחריש צריכה, היא תחנת רכבת כבדה וקווי אוטובוסים מזינים עם תדירות גבוהה.
בעצם לא רק חריש, כמעט כל עיר קטנה עד בינונית מחוץ לגרעין גוש דן צריכה את זה.
לצפיה ב-'אם חריש הייתה עיר עם עירוב שימושים וכמה משרדים קטנים'
אם חריש הייתה עיר עם עירוב שימושים וכמה משרדים קטנים
17/02/2018 | 23:50
139
היה אפשר לבנות מערכת זולה יחסית של טראם (לא רק"ל של ממש כמו בירושלים, טראם קטן כמו בקרויידן שבלונדון) שהייתה מביאה אנשים מהבית לחנויות ולמשרדים ולתחנת הרכבת הבין עירונית שהייתה מביאה אנשים לעבודה בת"א, חיפה, או יוקנעם.

אבל כשמדובר בעיר שהיא מחסן שינה, מאוד קשה לבנות מערכת כזו. אפילו מערכת סבירה של אוטובוסים תדירים קשה לבנות.

ערים שהם מחסן שינה לעולם יהיו נטל תחבורתי, לא משנה מה.
לצפיה ב-'כי תשתית בונים לפני מה יהיה עוד 20 שנה ולא מה יש עכשיו.'
כי תשתית בונים לפני מה יהיה עוד 20 שנה ולא מה יש עכשיו.
18/02/2018 | 08:04
25
חריש זה אחלה מקום להקים בו מתחם הייטק
לצפיה ב-'בהחלט יש תוכנית בשם "המסילה המזרחית"'
בהחלט יש תוכנית בשם "המסילה המזרחית"
17/02/2018 | 22:18
4
48
לכשתקום מניח שתהיה תחנה בכניסה לחריש.
לצפיה ב-'חריש נמצאת קרוב יותר למסילת עירון וחבל שיישבו אותה עכשיו.'
חריש נמצאת קרוב יותר למסילת עירון וחבל שיישבו אותה עכשיו.
17/02/2018 | 22:45
50
המיקום של העיר הוא בחצי הדרך שבין פרדס חנה לאום אל פחם. זה מקום שנמצא מצפון לחדרה ולכן המסילה המזרחית תסתיים הרבה מדרום לחריש. מדובר בטריטוריה של מסילת עירון (כביש 65).

עם כל הדיבורים על כך שזו העיר החדשה האחרונה שיבנו בארץ, על עתודות הקרקע הרציפות האחרונות שמתאימות לכך, וקידומה כפי שקידמו את מודיעין לפני 20 שנה העובדה שמיישבים אותה על בסיס כביש 6 בלבד וללא המתנה לחיבור מסילתי היא פשע.

ולמה שאני טוען בעניין נקודת המעבר מהרכב לרשת התח"צ: יתכן שבטווח הקצר נקודת המעבר האידאלית לתושבי חריש בדרכם למרכז היא בתחנת חדרה, אך החיסרון הוא שעליהם יהיה להשתמש בשירות הפרברי איטי ולא ברכבות הישירות.  
לצפיה ב-'הקטע של תחנה "בכניסה לעיר" מטומטם'
הקטע של תחנה "בכניסה לעיר" מטומטם
17/02/2018 | 22:51
2
60
כשבונים עיר חדשה, אפשר להשקיע ולבנות את תחנת הרכבת במרכז העיר במקום בקצה העיר. השכילו לעשות את זה כשתיכננו את מודיעין, למרות שכל דבר אחר בתכנון של מודיעין הוא זוועה, את הדבר הספציפי הזה עשו כמו שצריך.

הגיע הזמן שיתחילו להתייחס לתח"צ כבר בתכנון שכונות חדשות, במקום לעשות נספח תנועה מינימלי שמתרכז ברכב הפרטי. לחשוב איפה לשים מסופי אוטובוסים (בצורה שגם תאפשר שירות אוטובוסים ראוי וגם לא תפריע לתושבים), לחשוב על מיקום תחנות האוטובוס, מסלולי הקווים, תחנות רכבת והכנה למערכות להסעת המונים. כרגע חושבים על תח"צ בדרך כלל לאחר מעשה, או שנזכרים מאוחר כשהתוכנית כבר מוכנה ואי אפשר להכניס בה שינויים או ממש אחרי שהשכונה מתחילה להתאכלס. חייבים לשנות את המצב הזה! כל עוד מבחינה תכנונית תח"צ לא תקבל עדיפות, אי אפשר יהיה לבנות מערכת תח"צ יעילה. (והחסכון בעלויות של תכנון הכנה למערכת הסעת המונים *מראש* יהיה אסטרונומי)

אבל אם ניכנס ספציפית יותר למקרה של חריש והמזרחית, לא תהיה תחנה של המזרחית בחריש כי המזרחית תתחיל בחדרה מזרח. גם בבאקה (שיותר גדולה מחריש) לא תהיה תחנה של המזרחית.
אולי כן תהיה שם תחנה של מסילת עירון, שתתחבר למזרחית, אבל זה עוד רחוק.
לצפיה ב-'התחנה בחריש'
התחנה בחריש
18/02/2018 | 10:22
1
16
תהיה למעשה חלק ממסילת מנשה, כנראה תיקרא תחנת עירון-מנשה ע"ש מישהו, ולכן תהיה מחוץ לעיר צמוד לכביש 6, סמוך לה ייבנה "פארק תעסוקה" של מועצה אזורית מנשה שלפחות חלק מהביננים שלו יהיו במרחק הליכה מהרכבת. המיקום שלה נקבע באופן שיאפשר את המשכה של המסילה לכיוון גבעות המנשה ומשם לכיוון מסילת העמק עם פיצול לכיוון חיפה (בדגש על רכבות המשא) ולכיוון עפולה-טבריה בכדי לחבר את צפון מזרח הארץ למרכזה ברכבות נוסעים לא דרך חיפה.
הצורך הזה למעשה קבע את מיקומה מחוץ לעיר. בניגוד למודיעין שבה קבעו מיקום במרכז העיר על שלוחה של המסילה הראשית, עם היתרונות (מקיום מרכזי) והחסרונות (צריך קו מיוחד מודיעין תל אביב וקו מיוחד מודיעין-ירושלים).

ככלל, גם בעולם, בדרך כלל תחנות רכבת ומסילות חדשות נבנות מחוץ למרכזי העיר , למעט במקרים של ערים גדולות וחשובות במיוחד. ישראל לא מיוחדת בכך. זה גם לא מוגדר כחלמאות אלא כאיזון בין הרצון להגיע כמה שיותר קרוב למרכזי הערים לבין העלויות המטורפות של כניסה למרכז העיר (לרוב כולל מנהור, תחנות עמוקות ויקרות ועוד).. האיזון הזה מביא לכך שבערי שדה בוחרים בפתרון של תחנה מחוץ למרכז העיר ובערים גדולות בוחרים בפתרון איכותי ויקר יותר.

ככלל, העיר בסופו של דבר מגיעה לתחנת הרכבת ומקיפה אותה. נתניה היא דוגמה חיה לזה, וכעת גם חדרה (שבעתיד תיפתח כניסה מערבית לתחנה ישר אל אזור התעסוקה אנרג'י-פארק), ובית שמש שבנתה צמוד לתחנת הרכבת שלושה מרכזים מסחריים, בניין משרדים וחמישה מגדלי מגורים, אשדוד שעכשיו מקיפה את תחנתה רכבת שלה בפיתוח, באר שבע אוניברסיטה (התחנה הותיקה של ב"ש) שנפתחה במקור בשוליה וכיום בונים מרכז תעסוקה ענק בצמוד לה, ואפילו כל ארבעת התחנות לאורך נתיבי איילון שהיוו בזמנו את שולי העיר. 

ההשקעה בתחנת האומה מציגה את הצד השני, ועל אף שהיא נכונה לירושלים, לא נכון להגיד שהיא נכונה לכל מקום.
לצפיה ב-'כשמדובר בעיר חדשה אפשר לבנות במרכז העיר בזול'
כשמדובר בעיר חדשה אפשר לבנות במרכז העיר בזול
18/02/2018 | 12:30
4
פשוט חופרים בcut&cover לפני שבונים את העיר. נורא קל. אפשר גם שהמסילה תתעקל קצת ולא תהיה בקו ישר כדי שהתחנה תהיה במרכז העיר.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
18/02/2018 | 06:15
22
אני גר באם המושבות עובד בגבעתיים. עכשיו התחלתי ליסוע ברכבת לעבודה. אז יש לי נסיעה של תחנה אחת לרכבת ומעזריאלי עוד כמה תחנות. ברור שאם הייתי גר יותר רחוק מהרכבת לא בטוח אם הייתי בוחר באופציה הזאת.
לצפיה ב-'אני במרחק שממש מגוכח לנהוג אותו מהציר הראשי.'
אני במרחק שממש מגוכח לנהוג אותו מהציר הראשי.
18/02/2018 | 01:30
33
באנגליה אני נמצא כ 20 דקות הליכה מציר אוטובוסים תדיר וראשי (אוטובוס כל 5 דקות) אבל מגוכח לחשוב שאלך מרחק כזה ואמתין לאוטובוס כשב15 דקות רכיבה אני יכול להיות בשני מרכזים עירוניים. אני נמצא גם 15 דקות הליכה מהירה (או 5 רכיבה אך לא בטוח להחנות אופניים כי יש זוגות מחלידים ללא גלגלים) לתחנת רכבת שיש בה 2 רכבות בשעה, בהפרש מגוכח של 10 דקות ואז כלום ! יש לי שני קווי אוטובוס שעתיים, שעד לאחרונה הגיעו בדיוק באותו הזמן אך בקיץ שעבר החליטו לתאם אותם שיבואו בחצי שעה לסירוגין עד 3 בצהריים בערך ואז הם חוזרים לסורם שעה המתנה ושניים באים, השירות בהם מסתיים ב 7 בערב ואינו רלוונטי לחיי פנאי.

בתחום המקומי אני האופניים מאד נוחות למרכזים העירוניים אבל לא בחורף, ומשום שבעלי אינו רוכב זו אינה אופציה לבילוי משותף. בתחום הפרברי-מקומי נוח מאד לנהוג לכל מני קניונים וחנויות מחסן וכן לסופרים גדולים מחוץ לעיר שלכולם חנייה בחינם אבל זה מחליש מאד את מרכזי הערים כי רשתות התח"צ אינן משרתות את השכונות המבוססות יותר והגבלות החנייה (Pay and Display היא שיטה שבה קונים מראש כרטיס חנייה למספר שעות לפי בחירת הנהג אך כל חריגה מכך תביא לקנס כספי של כ 300 ש"ח ! לא דבר שמעודד שהייה ספונטנית במרכז העיר, הליכה למספר חנויות או אפילו אכילה במסעדות אם ישנו הסיכון הקל ביותר לעיכוב).

בתחום הבינעירוני מקומי (טווח של שעה) אני יכול לנהוג לעיר גדולה כ50 ק"מ ממני בזמן שיקח לי להמתין לרכבת. לקרוביי בברייטון אני תמיד נוהג גם משום שזו הסיבה שלמדתי לנהוג וגם משום שהתדירות של הרכבת לאורך החוף הדרומי שעתית והרכבת הלפני אחרונה הביתה היתה מכריחה אותי לעזוב ב 7 בערב כמו ילד ובאביב יהיו לי אחיינים בגיל העשרה (זה היה חלק מהחישוב, לא לצאת מושפל מולם). ללונדון אני תמיד עולה ברכבת, יש רכבות שיגיעו לאזורי גם אחרי חצות.

העניין הוא שאינני מעוניין במצב כזה. אני רוצה אוטובוס שיביא אותי למרכז העיר בחורף כשקר או גשום, רכבת שמפרשת את הביטוי "פעמיים בשעה" כתדירות חצי שעתית, צירוף רכבות שיאפשר לבצע את הנסיעה לברייטון יותר מפעם בשעה ולחזור ממנה באותן שעות פעילות תח"צ שיש רכבות מלונדון. מה שמאד מתסכל בעיניי הוא שמערך התח"צ באזורי מחייב הקפצות שזה נפלא כשבעלי מקפיץ אותי אבל לא מאפשר בילויים משותפים אם לא ניסע ברכב. זה כאילו שמערכת התחבורה לא רוצה לשרת אותי.
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 18/02 - 19/02 '
שרשור הכוונה ומודיעין 18/02 - 19/02
18/02/2018 | 10:37
לצפיה ב-'תחנת האומה - השר כץ עדין מתחייב לפתיחה בפסח'
תחנת האומה - השר כץ עדין מתחייב לפתיחה בפסח
15/02/2018 | 13:10
12
426
לצפיה ב-'נדרשת הרשמה מראש כדי לעלות על הרכבת!'
נדרשת הרשמה מראש כדי לעלות על הרכבת!
15/02/2018 | 13:29
8
400
הרצה למשך שלושה חודשים, שבהם הנסיעה תהיה ללא תשלום. אף שכל רכבת יכולה להכיל כאלף נוסעים, בתקופת ההרצה תוגבל כמות הנוסעים לכ-700-600 נוסעים, ואלה יידרשו להירשם מראש לנסיעה באמצעות אתר האינטרנט. ככל הנראה, כל נוסע יוכל לרכוש עד ארבעה כרטיסים מראש, לכיוון אחד או הלוך חזור, לפחות 24 שעות לפני הנסיעה.
לצפיה ב-'דווקא הכי מעניין זה מה שנכתב על תדירות הרכבת.'
דווקא הכי מעניין זה מה שנכתב על תדירות הרכבת.
15/02/2018 | 14:04
3
368
"בשלב הראשון תעמוד תדירות הקו המהיר על שתי רכבות בשעה. בהמשך, כשיושלם תוואי הרכבת הדרומי, תעלה תדירות הקו תעלה לארבע עד שש רכבות בשעה, בהתאם לשעות העומס"

חשבתי שמדברים על שלוש רכבת בשעה לשנים הקרובות ( עד הגדלת הקיבולת באיילון), לא?
לצפיה ב-'הרכבות מסיימות בהגנה, לכן לקיבולת בהמשך האיילון השפעה זניחה'
הרכבות מסיימות בהגנה, לכן לקיבולת בהמשך האיילון השפעה זניחה
15/02/2018 | 14:25
153
לצפיה ב-'בסופו של דבר התדירות תגיע גם ל-8 ו-10 רכבות בשעה'
בסופו של דבר התדירות תגיע גם ל-8 ו-10 רכבות בשעה
16/02/2018 | 10:39
214
כאשר רכבות ייצאו מאשקלון, באר שבע וראשל"צ לכיוון ירושלים.
לצפיה ב-'לדעתי הכוונה היא אחד לכיוון'
לדעתי הכוונה היא אחד לכיוון
18/02/2018 | 10:26
23
וזה יעלה ל-2-3 בשעה לכיוון.
הרביעי בשעה לכיוון יהיה למודיעין עם השלמת הקשת והחישמול עד מודיעין. כי אין מקום באיילון ליותר מ-3 נסיעות בשעה וגם אין מקום בתחנת ההגנה להתחיל 3 נסיעות בשעה. בונים על קצה בהרצליה.
זה מה שיפעל בתקווה ב-2019. אחר כך תוספות יהיו רק בהתאם להשלמת עוד פרויקטים מסילתיים (מסילת 431, מסילת עוקף לוד, הרחבת נתב"ג, המסילה הרביעית באיילון, המסילה המזרחית וכו'). כל פרויקט כזה שיושלם יאפשר לפתוח רכבות גם לירושלים.

לצפיה ב-'זה מה שהיצעתי. מצויין.'
זה מה שהיצעתי. מצויין.
15/02/2018 | 16:07
114
לצפיה ב-'להירשם? למה?'
להירשם? למה?
16/02/2018 | 20:20
1
48
לצפיה ב-'נסיעה חינם....'
נסיעה חינם....
17/02/2018 | 22:13
19
לצפיה ב-'מזל שעושים את זה ככה'
מזל שעושים את זה ככה
18/02/2018 | 10:27
26
אם זה לא היה בהרשמה מראש היו מכות על הרציפים לאורך כל חול המועד.
לצפיה ב-'לא הבנתי איך מי שיסע בערב פסח יוכל לחזור'
לא הבנתי איך מי שיסע בערב פסח יוכל לחזור
15/02/2018 | 14:29
1
350
איך מי שיסע ברכבת בערב פסח לעשות את הסדר בירושלים יוכל לחזור אחריו או למחרת חזרה הביתה?
לצפיה ב-'לא יוכל לחזור עד חול המועד'
לא יוכל לחזור עד חול המועד
15/02/2018 | 14:39
129
לצפיה ב-'ידוע מתי הקו המהיר יעצרו בנתב״ג?'
ידוע מתי הקו המהיר יעצרו בנתב״ג?
17/02/2018 | 12:24
145
רשום בכתבה שיושלם המקטע הדרומי. מתי זה אמור לקרות ? חשבתי שבמרץ תגיע הישועה לפקקי הבוקר. (ירושלמי שעובר באיירפורט סיט)

לצפיה ב-'שרשור הכוונה - 18 בפברואר'
שרשור הכוונה - 18 בפברואר
18/02/2018 | 10:15
6
אשמח להכוונה לנסיעה מקיבוץ בית קשת (או מעפולה)
לרח' הבנים 4 - הרצליה (מוזיאון לאמנות).
תודה מראש
שבוע טוב!
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 14/02 - 16/02 '
שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 14/02 - 16/02
15/02/2018 | 05:32
11
15
לצפיה ב-'הכוונה, כמובן ל -15/02 - 17/02 '
הכוונה, כמובן ל -15/02 - 17/02
15/02/2018 | 06:11
8
לצפיה ב-'מוניות שירות בלילה ובסופ"שים בקו חיפה-ת"א-חיפה (קריות)'
מוניות שירות בלילה ובסופ"שים בקו חיפה-ת"א-חיפה (קריות)
15/02/2018 | 23:41
5
51
1. מי היא חברת המוניות שאחראית על מוניות שירות בלילות ובסופשים בקו חיפה-תא-חיפה?
2. באילו עוד תחנות ניתן לעלות מת"א לחיפה? (חוץ מ- ת.מרכזית)?
3. האמת, שאני צריך בשעות הלילה, מאיזור צומת צבר (קרית מוצקין) לת"א.  האם יש משהו במקרה?  או שזה רק דרך חיפה?

תודה רבה
לצפיה ב-'אשמח למענה . מהפורום הכי נחמד בתפוז... תודה '
אשמח למענה . מהפורום הכי נחמד בתפוז... תודה
16/02/2018 | 18:15
12
לצפיה ב-'המעט שאני יודעת מניסיון אישי ותו לא:'
המעט שאני יודעת מניסיון אישי ותו לא:
17/02/2018 | 06:05
3
55
1. זכור לי שכתבו שבחיפה זו "מוניות עמל". לא יודעת אם זה המצב גם בת"א. תמיד עליתי בתחנות הקצה ואני פשוט יודעת לאן להגיע, לא טרחתי לבדוק את שם החברה. אולי יש מידע באתר משרד התחבורה.

2. רק בתחנה המרכזית. המוניות יוצאות מלאות ויורדות לאיילון.
במוצ"שים יש (או היו) לפעמים מוניות במפרץ ליד מסוף 2000 (נמיר פינת ארלוזרוב) בעיקר לאזור הטכניון, עבור סטודנטים.

3. יש מוניות מחיפה לנהרייה והן עוברות בקריות. מניסיון ישן נושן הן לא יוצאות מלאות ולכן כן אוספות בדרך. אם לא השתנה משהו במהלך השנים, צריך לחכות על הציר הראשי ולקוות שתעבור מונית עם מקום, להגיע להדר ומשם לעלות על מונית לת"א. זה עלול להיות ארוך, מייגע, מלא בהמתנות ובעיקר לא אמצעי שאפשר לסמוך עליו (שתעבור/תצא מונית כשתזדקק לה). בשעות היום זה כנראה ריאלי, בלילה עלול להיות בעייתי, בעיקר מחיפה לת"א, כי אם לא תתמלא מונית היא פשוט לא תצא.

כבר קרו לי מקרים שהגעתי בשעת לילה מאוחרת לתחנה, חיכיתי זמן רב ולא היו נוסעים ולכן מונית לא יצאה ונאלצתי לישון אצל חברים/משפחה בעיר (קרה לי פעם בשישי בלילה מירושלים לת"א, ופעם באמצע השבוע מת"א לחיפה). אחרי שהבנתי שזו משענת קנה רצוץ אני כבר לא מנסה.

נזכרתי שהייתה גם פעם במהלך היום (לא זוכרת אם יום חול, או אולי לקראת מוצ"ש?) שמיהרתי מאוד לת"א והייתי צריכה לחכות זמן רב לאוטובוס (הרכבת כנראה לא הייתה רלוונטית, אז אולי באמת לקראת מוצ"ש) וניסיתי לחסוך זמן ע"י שימוש במונית שירות (נדמה לי שגם הייתי באזור הדר). חבר טוב חיכה איתי למונית, ואחרי 30–40 דקות שבהן המונית לא יצאה הוא הקפיץ אותי לתחנה המרכזית ועליתי על אוטובוס.
לצפיה ב-'האם אין חוק בעיניין של מוניות שירות בשבת?'
האם אין חוק בעיניין של מוניות שירות בשבת?
17/02/2018 | 23:59
2
22
האם זה טובה שהמוניות עושות? או שבגלל שיש להן מונופול, יש להם גם מחוייבות כלשהיא?

תודה רבה לך על התשובה.  אמנם היא ביאסה אותי שאי אפשר לסמוך על המוניות, אבל עדיף לדעת את האמת מאשר להיתקע ...

לצפיה ב-'החוק הוא שמותר להן לאסוף מס' נסעים ולנסוע במסלול מוגדר מראש.'
החוק הוא שמותר להן לאסוף מס' נסעים ולנסוע במסלול מוגדר מראש.
18/02/2018 | 00:57
11
אין קביעה של לוח זמנים או מספר נסיעות והעסק מתנהל על בסיס יציאה כאשר המונית מתמלאת.

זו החולשה של מונית השירות כאמצעי תחבורה לעומת תחבורה סדירה.
לצפיה ב-'לא יודעת; נהגי המוניות אכן "עושים טובה"... וגובים עליה בהתאם'
לא יודעת; נהגי המוניות אכן "עושים טובה"... וגובים עליה בהתאם
18/02/2018 | 01:39
18
בתעריף 2 (שחופף חלקית גם למועדים שבהם יש אוטובוסים, אגב) הם גובים 45 ש"ח בקו ת"א–חיפה... כפול מנסיעה באוטובוס (עם 20% הנחה). מכיוון שזו גם נסיעה לא נעימה (פיזית) אני משתמשת באפשרות הזו רק בלית ברירה. אגב, לפעמים חסרים נוסע-שניים ואז אם יתר הנוסעים מוכנים להשלים את ההפרש הנהג יצא גם עם מונית לא מלאה.

לגבי לסמוך על המוניות, יש זמנים שבהם זה "הימור" די בטוח; אם תכתוב באופן מדויק יותר מתי ומהיכן (ולאן) אתה מתכנן נסיעה, אפשר יהיה להתייחס באופן ממוקד יותר ולהעריך את הסיכוי/סיכון (ובכל מקרה בזמנים קשים כדאי שיהיה גיבוי).
לצפיה ב-'שואלת עבור אמא: היא אולי תצטרך לנסוע ביום שלישי מהרצליה לב"ש'
שואלת עבור אמא: היא אולי תצטרך לנסוע ביום שלישי מהרצליה לב"ש
16/02/2018 | 22:18
1
62
יש רכבות או שיש השבתה? זכור לי שראיתי כאן משהו על השבתה 
לצפיה ב-'רכבת מהרצליה - אין.'
רכבת מהרצליה - אין.
17/02/2018 | 13:31
54
אפשר להגיע בשאטל שמגיע מבית יהושע לתל אביב אוניברסיטה, ומשם יש רכבות לבאר שבע.
כל המידע באתר הרכבת, כולל פירוט השאטל.
לצפיה ב-'תחנת רכבת חדרה מערב'
תחנת רכבת חדרה מערב
17/02/2018 | 18:02
1
49
האם הכניסה לתחנה הנ"ל אפשרית רק מכיוון מזרח (רחוב דרך הרכבת) או גם ממערב? האם יש בתחנה מעבר תת-קרקעי?
לצפיה ב-'רק ממזרח'
רק ממזרח
17/02/2018 | 21:28
4
לצפיה ב-'רב קו במוניות השירות החדשות בסופי שבוע'
רב קו במוניות השירות החדשות בסופי שבוע
14/02/2018 | 23:09
27
242
יש לי שאלה על הרפורמה החדשה במוניות השירות.
פורסם בתקשורת שכאשר הרפורמה תצא לדרך, ניתן יהיה להשתמש בכרטיס הרב קו במוניות השירות אך לא בסופי שבוע.
כלומר גם יהיה לי רב קו טעון בחוזה חופשי חודשי ואעלה על מונית שירות ביום שישי בערב או ביום שבת, הנהג יסרב לאפשר לי תשלום בכרטיס הרב קו ואהיה חייב לשלם במזומן.
מה פשר האיוולת הזאת? הבנתי שזה סוג של פשרה עם המפלגות החרדיות, או יותר נכון כניעה לשותפים הקואליציוניים החרדים.
אז אם אני משתמש ברב קו זה חילול שבת ואם אני משלם במזומן, קדושת השבת תישמר והסטטוס קוו ה"קדוש" לא יופר?
למה מאפשרים את הביזיון הזה? הרי ברור שכל הרעיון כאן הוא לעשות את המוות למי שיסע במוניות שירות בשבת.
מדובר כאן בנקמנות של החרדים בציבור נוסעי התחבורה הציבורית: תוכלו לנסוע במונית שירות בשבת אבל נוציא לכם את הנשמה ונערים עליכם קשיים ככל שנוכל.
האם מישהו מנסה להיאבק בהחלטה הבזויה, המתועבת והמרושעת הזאת? מדוע אף אחד לא מתקומם? נראה שאין פוצה פה ומצפצף.
הרי במי פוגעים כאן. באלה שאין להם רכב פרטי ואין להם איך להתנייד בסופי שבוע. שתיקת הכבשים הזאת ממש לא מובנת לי.
עד מתי רשעים יעלוזו?
לצפיה ב-'הרפורמה עוד לא יושמה, קווים חדשים לא נפתחו, נחייה ונראה'
הרפורמה עוד לא יושמה, קווים חדשים לא נפתחו, נחייה ונראה
14/02/2018 | 23:43
73
לצפיה ב-'והמינימום למי שכה אכפת לא זה להגיב כגולש רשום '
והמינימום למי שכה אכפת לא זה להגיב כגולש רשום
14/02/2018 | 23:44
72
לצפיה ב-'טועה מי שחושב שקדושת השבת היא באמת מה שחשוב להם'
טועה מי שחושב שקדושת השבת היא באמת מה שחשוב להם
16/02/2018 | 15:02
16
123
כיום אוטובוסים מחללים שבת אפילו בשביל לשרת אותם. זה ממש לא העניין.
מה שחשוב להם זה לשלוט במרחב הציבורי. הם רוצים שתרגיש אותם.
טוב יעשו החילונים אם יפסיקו אחת ולתמיד עם כל הפרשנויות ההלכתיות למעשי המפלגות החרדיות. העניין פה הוא אך ורק הפגנת כוח ושליטה.
לצפיה ב-'זה נכון רק לגבי הפוליטיקאים החרדים והרבנים של הציבור'
זה נכון רק לגבי הפוליטיקאים החרדים והרבנים של הציבור
16/02/2018 | 21:38
15
74
אבל מרבית העמך, רואים זאת בפייסבוק (קצת פחות, כי למרבית החרדים אין
​פייסבוק) או בעיקר בפורומים (כאן ובעיקר עוד יותר בפורום רוטר)
​שמגדירים עצמם חרדלים או חרדים (וגם לא מעטים מהכיפות הסרוגות)
​כן חשובה להם קדושת השבת והם לא מוכנים להתפשר עליה.
לצפיה ב-'מה הקשר בין קדושת השבת ומוניות שירות?'
מה הקשר בין קדושת השבת ומוניות שירות?
17/02/2018 | 08:12
14
60
מוניות שירות, חניות פתוחות, רכבת בשבת לא פוגעת כהוא זה בקדושת השבת של אדם שלא משתמש בזה בשבת.
כל רצונם של הדתיים בעולם הוא להיות מסיונרים ולהנחיל את האמונות שלהם בכפיה על אחרים, זו שיטת ההתפשטות של התנועות הפוליטיות שנקראות דת.  
לצפיה ב-'אז אין לך שום מושג ולו הקלוש ביותר בהלכה היהודית'
אז אין לך שום מושג ולו הקלוש ביותר בהלכה היהודית
17/02/2018 | 10:52
12
63
ההלכה היהודית מקיפה, לדידו ולשיטתו של היהודי המאמין, את כל תחומי החיים.
​בנוסף, בעיקר במדינה יהודית, חשובה להם הפרהסייה, קרי המרחב הציבורי.

​ליהודי דתי כואב מאוד שהפרהסייה לא שומרת שבת. אוטובוסים (יש מספר קווים
​שלפי החוק פועלים בשבת, בעיקר חיפה ואילת אבל לא רק), חנויות, מסעדות, בתי קפה ומרכזי קניות של פאוור סנטר.

ומרבית היהודים הדתיים ממש לא שואפים או רוצים להנחיל בכח את האמונה שלהם
​על היהודי החילוני. הם היו מאוד מאוד שמחים אם היה הופך לדתי, קרי חוזר
​בתשובה, אבל הם ממש לא מעוניינים לכפות זאת עליו בכח.

​צר לי, אבל אתה חרטטת שטויות בכמויות מסחריות.

​(הנני חילוני שאוכל חזיר ופירות ים ותגובה זו נכתבה בשבת ואני בעד תחבורה
​ציבורית בשבת לכל האזורים שהם לא דתיים וכן למרכזי בילוי ובתי חולים)
לצפיה ב-'סליחה אבל מחוץ לישראל אין להם "רגישות" כזו.'
סליחה אבל מחוץ לישראל אין להם "רגישות" כזו.
17/02/2018 | 11:13
6
61
אפילו לא כלפי יהודים שמגיעים לבית הכנסת האורתודוקסי ברכב ובתח"צ במהלך השבת.

כאמור הרקע הדתי של המשפחה שלי הוא של שייכות לבתי כנסת אורתודוקסיים באנגליה, קהילה יהודית המנהלת מסורת רציפה מלפני העליות הציוניות הראשונות.

הרעיון של ה"פרהסייה" אפשרי רק בריבונות יהודית ורק משום שאלמנטים בחברה הכללית מאפשרים לצד הדתי לכפות רעיונות ייחודיים לארץ.

הרגשות שלהם לא נפגעים כהוא - זה מקיומם של תחבורה ומסחר בגולדרס גרין, סטאמפורד היל, קראון הייטס או אפילו 300 מטר ממאה שערים. הם מסוגלים לחיות בשלום עם שכניהם ואורח החיים של שכניהם, גויים ויהודים כאחד.
לצפיה ב-'כתבתי במשפט הראשון שלי (שהיה, פיסית, בשורה השניה)'
כתבתי במשפט הראשון שלי (שהיה, פיסית, בשורה השניה)
17/02/2018 | 11:40
4
51
שחשובה להפ הפרהסייה בעיקר במדינה יהודית.
​בחו"ל הם מבינים שהם מיעוט ועד לפני כמה עשרות שנים גם הרבה פעמים היו
​מיעוט שהרוב היה בחלקו הגדול עויין כלפיהם, כך ששם הם התרגלו.
​הם גם לא יעזו לעשות רעש בחו"ל, שוב, מפחד תגובת הגויים.

​יתרה מזו, יש מקרים של לא בדיוק פיקוח נפש אלא ספק של פיקוח נפש של גוי, לא
​של יהודי אבל בשל דרכי שלום הם יחללו שבת על מנת לעזור לאותו גוי.

לצפיה ב-'א. החרדים אינם מכירים במדינה כזו. ב. דיברתי על יהודים. '
א. החרדים אינם מכירים במדינה כזו. ב. דיברתי על יהודים.
17/02/2018 | 13:07
1
45
רעיון המדינה היהודית משוייך רק לאותו חלק מהציבור הדתי לאומי שאינו מחוייב בסופו של דבר לפסיקה חרדית (ורבני הציבור הזה מכפיפים את עצמם בסופו של דבר לרב הראשי האשכנזי שהינו חרדי). היחס של ההנהגה החרדית למדינת ישראל הוא יחסו של הבן הרשע בהגדה, "מה המדינה הזו לכם?". הגדרות כמו "גלות בארץ הקודש", "עולים בחומה", "גויים דוברי עברית" כלפי המדינה, מקימיה ואזרחיה היהודיים פירושם שאין להנהגה דתית הדוגלת ברעיונות אלו דאגה כלשהי לציבוריות הישראלית אלא רק בציבוריות הפורשת של אזורים חרדיים מובהקים.  מה שחשוב להנהגה החרדית זו ההתבדלות, לא ההשתתפות בפרהסייה הישראלית.

בכוונה ציינתי מה יחסם של יהודים מקהילת המקור שלי ליהודים אחרים מאותה הקהילה. זו לא שאלה של פשרנות כלפי גויים אלא יחסים בתוך הקהילה היהודית עצמה ויחסם להלכה הפורמאלית. הדבר הכי קרוב לכך בארץ זו המסורתיות המזרחית, שגם אנשיה הולכים לבתי כנסת אורתודוקסיים לפני המשחק בטדי, ומה שונה בית"ר של טדי מספרס (טוטנהאם) של וויט הארט ליין? שתיהן מאד יהודיות ושתיהן משחקות בשבת. בקהילות האורתודוקסיות באנגליה לא מנידים עפעף על הגעה לבית הכנסת באוטו או תח"צ בשבת ומי שמגיע כך יכול להיות גם אחד מעמודי הטווח של הקהילה ולשבת בוועדותיה. אין סנקציות חברתיות כלשהן על מי שנוהגים כך (תרתי משמע).
לצפיה ב-'זה היה נכון לפני עשרות שנים, כיום רבים מהחרדים כן מזדהים עם '
זה היה נכון לפני עשרות שנים, כיום רבים מהחרדים כן מזדהים עם
17/02/2018 | 17:40
31
המדינה, גם אם לא מסכימים עם כל דבר בה.
רובם הגדול חסידים של הימין הפוליטי.
לצפיה ב-'על פי התגובה שלך אתה מודה שזה פוליטי'
על פי התגובה שלך אתה מודה שזה פוליטי
17/02/2018 | 21:51
1
22
נושא של רוב ומיעוט....
לא יעזו לעשות רעש בגלל הגויים (או בגלל החילונים הרופסים)
ולכן המסקנה שזה לא קשור ליהדות כלל.
לצפיה ב-'לא כי מבחינתם יהודי שעובד בשבת זה לא בסדר, לא יהודי אין בעיה'
לא כי מבחינתם יהודי שעובד בשבת זה לא בסדר, לא יהודי אין בעיה
17/02/2018 | 22:19
9
לצפיה ב-'בדיוק, תסביר לו'
בדיוק, תסביר לו
17/02/2018 | 21:48
5
לצפיה ב-'הסגנון הבוטה שלך על שטויות לא מעידים שזה שטויות'
הסגנון הבוטה שלך על שטויות לא מעידים שזה שטויות
17/02/2018 | 21:46
4
20
מדינת ישראל היא לא מדינת הדת היהודית אלא מדינת היהודים, שזה כולל גם את היהודים החילונים שהפרהסיה חשובה גם להם.
ליהודי דתי ישראלי לא כואבת הפרהסיה מבחינה דתית אלא מבחינה פוליטית ולראיה שחרדים שגרים בלונדון לא חוסמים כבישים ביום שבת שהרי אם הדת הייתה מורה להם לחסום כביש בשבת אז זו הדת ואין ברירה.
הכאב הדתי הוא רק מטעמים פוליטים ומסיונרים
לצפיה ב-'ליהודי שחושב שמדינת ישראל היא תחילה של גאולה ומקרבת'
ליהודי שחושב שמדינת ישראל היא תחילה של גאולה ומקרבת
17/02/2018 | 22:31
3
26
ביאת משיח (ויש לא מעט כאלה גם בין חרדים) בהחלט מדובר בעניין דתי ולא רק פוליטי.
בדיוק כמו שנוצרי אוונגליסטי שתומך בישראל לא עושה את זה רק מטעמים פוליטיים אלה גם מטעמים דתיים (שהם אפילו די דומים למה שהבאתי מקודם).
לחרדים שחיים בלונדון לא איכפת מגויים שחיים בלונדון כי  לשיטתו של כל יהודי דתי יש רק שבע מצוות בני נוח שלא יהודים מחויבים בהם ושמירת שבת לא נכללת ביניהם.
אגב אתה מאוד טועה אם אתה חושב שיהודים חרדים לא מתנהגים בכוחניות גם בגולה איפה שהם יכולים.
במקומות כמו ניו יורק יש להם משקל פוליטי רב והם יודעים טוב מאוד לנצל אותו.
גם בשביל להוציא יותר כסף ממדינה .
לא שאני מעודד את זה, אבל הם לא שונים בהתנהגות זאת מכל קבוצת אוכלוסייה מלוכדת שחיה במדינת רווחה (כן מדינת ניו יורק היא בהחלט מדינת רווחה גם עם ראשי ערים קודמים ובוודאי עם הבהמה האדומה שיש שם היום).

לצפיה ב-'זו תאולוגיה דתית לאומית מבית הרב קוק, לא של החרדים.'
זו תאולוגיה דתית לאומית מבית הרב קוק, לא של החרדים.
17/02/2018 | 23:17
2
17
הנוסח של התפילה לשלום המדינה בא מזרם דתי ציוני מובהק, ולמרות שיתכן שיש לו הסכמה שבשתיקה מצד גורמים מסורתיים יותר בש"ס הרי שאצל החרדים האשכנזים התאולוגיה האנטי ציונית מימי הישוב הישן וההתנגדות למדינה עדיין בתוקף אפילו אם יש הבנה פרקטית מסויימת שהמדינה מסייעת להם.
לצפיה ב-'היום ההפרדה הזאת פחות ברורה מבעבר'
היום ההפרדה הזאת פחות ברורה מבעבר
17/02/2018 | 23:42
1
15
הציונות הדתית "הקלאסית" נהית יחסית יותר ליברלית ואת מקומה תופס בחלק מהמקרים הזרם החרד"לי שהוא יותר דתי ויותר חשוב לו מכל הנושא הזה של דת ומדינה.
קח למשל את אראל סג"ל שבאופן פומבי הביע תמיכה במתווה גביזון-מדן לאומת כל מיני רבנים שלאחרונה יוצאים נגד שרות משותף של נשים.
הרי גם הרבנים האלה הם בציונות הדתית אבל הם הרבה יותר קרובים בדעותיהם לזרם החרדי.
ייתכן שעבור מנהיגי החרדים זה משחק כח פוליטי, אבל אני בכלל לא בטוח שכך הדבר עבור רבנים כמו רב אליהו מצפת למשל, או רב לוינשטין.
למי אתה חושב יותר חשוב לדחוף למדינה דתית יותר?
לחרדים שמצידם שלא תהיה בכלל מדינת ישראל ושיחזור מנדט הבריטי או האימפריה העות'מאני, או לרבנים האלה שאשכרה רוצים לקרב געולה ומאמינים שמדינת ישראל היא תחילת הגאולה?
אתה באמת חושב שזה משחקים פולטיים עבורם, או שזה עניין הרבה יותר אידאולוגי בשבילם?

לצפיה ב-'חרד"לים זו בכלל המצאה כדי לא ללמוד עם אתיופים.'
חרד"לים זו בכלל המצאה כדי לא ללמוד עם אתיופים.
18/02/2018 | 01:45
10
בשנות השמונים הרבנים ניצלו את התמימות של האתיופים ואת מעמדם ההלכתי הבעייתי (אין להם את הספרות ההלכתית היהודית מהמאה ה1 לספירה והלאה ומשום שכתבי הקודש שלהם בשפת הגאז יש תאוריה שהם עשו הנדסה אחורית ליהדות מספרות הקודש של הכנסייה האתיופית) והכריחו אותם לרשום את ילדיהם לחינוך הממלכתי דתי. התוצאה היתה שבמקום שיהיה פיזור של אוכלוסייה המהווה כ 1% מאוכלוסיית המדינה במערכת הממלכתית ומערכת הממ"ד היו ישובים מסויימים עם בתי ספר עם כיתות שלמות מיוצאי אתיופיה והאוכלוסיות החזקות של הציבור הממלכתי דתי חיפשו דרכים ליצור בתי ספר חזקים יותר. הדרך העיקרית לעשות זאת היתה הזרם ה"תורני" שמזוהה עם החרד"לניקים ומשפחות השייכות כמה דורות לזרם הדתי לאומי, בעוד שמערכת הממ"ד תמיד שאפה לקבל תלמידים מבתים חילונים ומסורתיים - דבר שנחשב לחולשה בעיניי הדתיים לאומיים.

כל זה שייך לתהליכים בציבור הדתי לאומי ולא לתהליכים בציבור החרדי שעבורו גם החרד"לים הם "מזרוחניקים" וגם הזרם שלהם מוקצה תאולוגית בעיניהם. לא מדובר בזרם המשלב חרדים ודתיים לאומיים.
לצפיה ב-'אני מציע לך לדבר עם דתיים וחרדים פנים מול פנים'
אני מציע לך לדבר עם דתיים וחרדים פנים מול פנים
17/02/2018 | 11:42
27
לצפיה ב-'איך מצפים מאיתנו שלא נשנא חרדים אחרי כל מה שהם עושים לנו'
איך מצפים מאיתנו שלא נשנא חרדים אחרי כל מה שהם עושים לנו
17/02/2018 | 00:35
6
79
הרי אם לא היינו יהודים היו אומרים שאנחנו אנטישמים
רק בחו"ל החרדים לא מעזים לאמר לגויים שלא יפעילו תחבורה ציבורית בשבת.
פה הם עושים טרור, מקימים מפלגות סקטוריאליות, ומתעללים בנו.
נקמתנו בוא תבוא.
בוא תבוא

לצפיה ב-'תשנא את הפוליטקאים החילונים שנותנים לזה לקרות'
תשנא את הפוליטקאים החילונים שנותנים לזה לקרות
17/02/2018 | 01:15
61
החרדים דואגים לאינטרסים והאידאולוגיה שלהם, מה שלא ברור לי למה נכנעים להם ברמת המדינה, הרי רוב הציבור אינו חרדי.
לצפיה ב-'כשנפסיק לחשוֹב שאנחנוּ יהוּדים'
כשנפסיק לחשוֹב שאנחנוּ יהוּדים
17/02/2018 | 05:25
4
78
למרוֹת שאנחנוּ לא דתיים, אז אוּלי נתקדם לעבר זה שאנשים יבינוּ שלא יכוֹלה להיוֹת מדינה יהוּדית, אלא רק מדינה אל אזרחיה, ואז מין הסתם נקבל סוֹף סוֹף הפרדה של הדת מהמדינה
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
17/02/2018 | 08:15
3
71
אנחנו כן יהודים, לאף דתי אין בעלות על הגדרת היהדות.
אני יהודי אוכל חזיר ולכן יהודי אוכל חזיר.
יש יהודי שאוכל כשר ולכן יהודי גם אוכל חזיר וגם אוכל כשר.
לצפיה ב-'זה כמוֹ להגיד'
זה כמוֹ להגיד
18/02/2018 | 03:36
2
10
אני מוּסלמי אוֹכל חזיר ולכן מוּסלמי אוֹכל חזיר. יוֹתר נכוֹן זה כמוֹ שאני אגיד את זה למרוֹת שלא קיבלוּ אוֹתי אף פעם כמוּסלמי. אוֹ כנוֹצרי. אין לזה שוּם משמעוּת. כמוֹ שאנשים ממוֹצא נוֹצרי שלא מאמינים בנצרוּת לא קוֹראים לעצמם נוֹצרים, אין סיבה שמישהוּ ממוֹצא יהוּדי שלא מאמין ביהדוּת יקרא לעצמוֹ יהוּדי
לצפיה ב-'יהדות אינה דת, היא לאום'
יהדות אינה דת, היא לאום
18/02/2018 | 07:19
1
13
יהודי שמתנצר, נשאר יהודי
לצפיה ב-'נכוֹן, אני בדיוּק נוֹסע'
נכוֹן, אני בדיוּק נוֹסע
18/02/2018 | 08:23
6
לנמל התעוּפה הבין לאוּמי בן גוּריוֹן, אני הוֹלך לטוּס מהלאוֹם היהוּדי ללאוֹם הארמי
לצפיה ב-'איזה קו בשעות הבוקר המאוחרות ביום שלישי'
איזה קו בשעות הבוקר המאוחרות ביום שלישי
17/02/2018 | 20:06
1
88
אני צריכה להגיע ביום שלישי בשעה 11:30 לכלא מעשיהו איך אני מגיעה?
לצפיה ב-'שתי הערות חשובות:'
שתי הערות חשובות:
17/02/2018 | 20:30
76
1. שאלות ייענו רק בשרשור ההכוונה והמודיעין של הסופ"ש
2. לא ציינת מאיפה את מגיעה...
לצפיה ב-'דוח מעניין'
דוח מעניין
14/02/2018 | 13:44
43
603
התחבורה הציבורית בישראל - חומר רקע לקראת הדיון בכנסת של מרכז המחקר והמידע של הכנסת. 
המשך>>
התחבורה הציבורית בישראל - חומר רקע לקראת הדיון בכנסת של מרכז המחקר והמידע של הכנסת. 
לצפיה ב-'תוקצב התכנון הראשוני של פרוייקט "מסילת מנשה" '
תוקצב התכנון הראשוני של פרוייקט "מסילת מנשה"
16/02/2018 | 14:42
3
319
במהלך פגישה שערך ראש עיריית עפולה יצחק מירון עם מנכ"ל נתיבי ישראל, התבשרה בשורה משמחת וחשובה לעיר עפולה:
תוקצב התכנון הראשוני של פרוייקט "מסילת מנשה" – קו הרכבת שיחבר את עפולה למרכז הארץ. המשמעות היא, שבשנים הקרובות אפשר יהיה להגיע ישירות לת"א בפחות משעה (לדברי נתיבי ישראל)
לצפיה ב-'״בשנים הקרובות״ זה עניין יחסי. '
״בשנים הקרובות״ זה עניין יחסי.
16/02/2018 | 17:02
2
202
לדעתי מדובר בעשור לפחות עד ״שאפשר יהיה להגיע ישירות לת״א בפחות משעה״.
לצפיה ב-'כמו שהדברים מתנהלים בשנים האחרונות, בכל הקשור ברכבות-'
כמו שהדברים מתנהלים בשנים האחרונות, בכל הקשור ברכבות-
16/02/2018 | 21:56
1
184
הרי שאולי נכונה לכולנו הפתעה.
פיתוח רשת הרכבות בישראל קיבל עדיפות עליונה בתכניות התשתיות הלאומיות, ובצדק רב, ולכן ייתכן שנראה פרויקט זה מקודם במהרה.

אני אופטימי.
לצפיה ב-'מדובר בפרוייקט בסדר גודל די דומה ל-A1 (ללא תחנת האומה)'
מדובר בפרוייקט בסדר גודל די דומה ל-A1 (ללא תחנת האומה)
16/02/2018 | 22:43
206
וכאן מדובר רק על התכנון הראשוני.

שוב, לדעתי אנחנו עשור לפחות לקו הזה כפעיל (אם בכלל יתחילו לבנות אותו עד אז).
לצפיה ב-'מישהו יודע איפה אפשר למצוא'
מישהו יודע איפה אפשר למצוא
16/02/2018 | 11:31
2
235
את מסלולי קווי אגד שפעלו בגולן לפני כניסת חברת רמה?
אשמח גם לדעת את מספרי הקווים ואת לוח הזמנים.
לצפיה ב-'אם אתה מסתובב בפייסבוק- חפש אדם בשם חיימק'ה אבני.'
אם אתה מסתובב בפייסבוק- חפש אדם בשם חיימק'ה אבני.
16/02/2018 | 21:59
1
99
ייתכן והוא יוכל לעזור לך.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/02/2018 | 23:02
27
לצפיה ב-'נשרפים באוטובוסים'
נשרפים באוטובוסים
14/02/2018 | 15:58
12
358
מה אפשר לעשות כדי שישימו וילונות באוטובוסים?
מספיק יום חורף עם קצת שמש ונהיה בלתי אפשרי לשבת ליד החלון. 
אני נשרף!
פניתי לחברת קוים ולא נעניתי. פניתי למשרד התחבורה, לממונה על התחבורה הציבורית וגם לא נעניתי. פניתי ל״יהיה בסדר״ בגלי צה״ל ולא חזרו אלי. 
מה יהיה בימי הקיץ הקשים???
לצפיה ב-'באוטובוסים חדשים יותר יש חלונות כהים ולא צריך וילון'
באוטובוסים חדשים יותר יש חלונות כהים ולא צריך וילון
14/02/2018 | 16:06
115
לצפיה ב-'חלון בולע הרבה מהקרינה העל סגולה'
חלון בולע הרבה מהקרינה העל סגולה
14/02/2018 | 16:48
267
אם עורך לא רגיש במיוחד לא תשרף, מקסימום יהיה לך חם.
בימי הקיץ השמש יותר גבוהה אז פחות מאוטובוס יושפע.
לצפיה ב-'כלום- מבחינת משרד התחבורה נוסעי האוטובוסים הם סוג ב','
כלום- מבחינת משרד התחבורה נוסעי האוטובוסים הם סוג ב',
16/02/2018 | 00:28
9
152
והשירות היחיד שמשרד התחבורה מנסה לספק להם הוא הגעה מנקודה א' לנקודה ב' במינימום כסף- משך הנסיעה ונוחות הנסיעה לא רלוונטיים.
לצפיה ב-'ואני חושב שהציבור נהיה יותר ויותר מפונק וכמובן לא מוכן לשלם '
ואני חושב שהציבור נהיה יותר ויותר מפונק וכמובן לא מוכן לשלם
16/02/2018 | 09:47
8
133
על זה.

לצפיה ב-'על מה בדיוק לשלם?'
על מה בדיוק לשלם?
16/02/2018 | 11:38
5
97
אתה מציע להעלות מחירים נסיעה באוטובוס?
תאמין לי שגם אם תכפיל את מחיר הכרטיסים, שרות אוטובוסים ישאר עלוב בדיוק כמו שהוא היום.
השמש שמסנוורת היא דבר די שולי בעניין.
לאחרונה יצא לי לנסוע מספר פעמים באוטובוס מספר 319 מרחובות לבני ברק.
זה פחות או יותר קו אידאלי מבחינה לוגיסטית בשבילי.
התחנה שלו ברחובות נמצאת במרחק 5 דקות הליכה מהבית ומרחק מהתחנה ליעד אפילו פחות מזה.
ועדיין זאת היתה חוויה נוראית.
איך לעזאזל אני אמור להיות מרוצה מאוטובוס (אוטובוס ישיר אגב עם מעט מאוד תחנות)  שלוקח לו יותר משעה וחצי להגיע ליעד כאשר עם אוטו הייתי עושה את אותה הדרך במקרה הגרוע בשני שליש מהזמן?
ובאמת שמדובר כמעט בקו אידאלי מבחינת זמן נסיעה (אין החלפות, לא צריך ללכת הרבה לתחנה ומתחנה ליעד, רוב הדרך אין תחנות).
לקחתי אותו כי הייתי צריך לעשות הרבה נסיעות ופשוט היה יוצא  יקר לקחת רכבת+מונית מ,אל תחנת רכבת ליעד כמו שאני עושה בדרך כלל).
אגב ברכבת זה יוצא בערך אותו זמן (עם החלפות) אבל לפחות הנסיעה היא הרבה יותר נוחה ולא מרגישה כמו שמסיעים אותך ברכב שמיועד להסעת בטון (לנהגים מסתבר לא ברור שלעשות ברקס ככה שאם אתה עומד הייתה עף, זה לא דבר מקובל).
מזל שאני לא מאוד רגיש לעניין, אחרת הייתי מקיא את הנשמה שמה באוטובוס עם צורת הנהיגה הזאת.
לצפיה ב-'בהחלט המחירים זולים מידי'
בהחלט המחירים זולים מידי
16/02/2018 | 15:41
4
70
ואכן בעייה מרכזית בתחבורה ציבורית כפי שגם רואים בתגובתך, שכל נוסע חושב רק על הצרכים שלו. התחבורה היא ציבורית.
לצפיה ב-'היתה על זה בדיחה בבריה"ם.'
היתה על זה בדיחה בבריה"ם.
16/02/2018 | 16:40
3
68
"רכוש העם הוא של כולנו ובעצם לא של אף אחד אז קדימה בואו נגנוב כי גם ככה לאף אחד לא איכפת"
יש על זה עוד אימרה "הוא אהב אנושות אבל שנא בני אדם".
בתגובה שלך הצגת בצורה ברורה למה תחבורה ציבורית בארץ (בעיקר האוטובוסית) היא כשלון חרוץ ותישאר כזאת כל עוד טובת "הכלל" שאף אחד לא יודע להגדיר תהיה מעל טובת קהל  יעד ספציפי כזה או אחר ולא פותרים בעיות ספציפיות  וחושבים על איך להיות "הוגנים" ולנסות לתת לכולם כאשר בסוף זה נגמר שאף אחד לא מקבל כלום כי ככה זה הכי הוגן שיש.
זה פשוט לא יעבוד, חבל על המאמץ ועל הכסף שזורקים לפח.

בתגובה שלי לא ביקשתי כלום מאף אחד ובעצם רק הדגמתי את נחיתות האוטובוס גם במצב שהוא כמעט אידאלי.
אז נכון אם היה נתיב ייעודי לאוטובוס ייתכן בהחלט שהפער בין אוטובוס לרכב הפרטי היה מצטמצם.
לגבי הנוחות וצורת הנהיגה של נהגי האוטובוס (שהיא בין בינונית מינוס לאיומה עד כדי שהייתי שולל להם את רשיון) לדעתי שום דבר לא יעזור חוץ מאכיפה ופשוט שלילת רשיון נהגיה שלהם לכל החיים (עם בעיתה מהעבודה אוטומטית באותו יום ללא פיצוי ושום תנאים).
היות ואני יודע שהדבר לא יקרה אז גם בזה חבל על המאמץ.

לצפיה ב-'בהחלט אפשר לתכנן תחץ גם מעבר לנקודת ראות של נוסע'
בהחלט אפשר לתכנן תחץ גם מעבר לנקודת ראות של נוסע
16/02/2018 | 20:07
2
52
ואף מנסים לעשות זאת, לא סתם עורכים סקרי נסיעות, ותצפיות נסיעה,
אנשים כמו מנהל הפורום למשל הרבו לדווח על מקרים שמשפרים את התחץ בכללותה ולא רק מנקודת ראות של נוסע, שלא חושב על נהגים, מסופים ואוטובוסים זמינים.
לצפיה ב-'כן גם הסובייטים חשבו שאפשר לבנות מערכת כלכלית שמבוססת על '
כן גם הסובייטים חשבו שאפשר לבנות מערכת כלכלית שמבוססת על
17/02/2018 | 21:23
1
16
ניהול מרכזי.
כי הרי כל נסיון להקים מערכת הנותנת שרותים שלא מתבססת על רצון הלקוחות היתה הצלחה מזהירה.
להמשיך לחלום זה דבר טוב, אבל תרשה לי לצטט לך את מה שאמרה דמות בסרט סובייטי שמאוד אהוב על הרבה מאוד אנשים (תשאל דוברי רוסית בפורום הזה) "תנסו את זה קודם על חתולים".
לצפיה ב-'ישראל זאת לא בריה"מ, לכן השוואה לשם לא רלבנטית'
ישראל זאת לא בריה"מ, לכן השוואה לשם לא רלבנטית
17/02/2018 | 22:21
18
בנוסף זה לא מה שכתבתי, לילה טוב.
לצפיה ב-'הגיוני לחלוטין שיעלו את מחירי הכרטיסים.'
הגיוני לחלוטין שיעלו את מחירי הכרטיסים.
16/02/2018 | 13:25
1
67
מחירי התחבורה הציבורית בארץ היו נמוכים יחסית גם קודם- ונהיה אפילו נמוכים יותר אחרי תכנית "מע"מ אפס" ורפורמות התעריפים למיניהן שקיצצו את העלות החודשית לנוסעים קבועים ברכבת. לא סביר שמשרד התחבורה משקיע מאות מיליוני שקלים בשנה בהורדת מחירי הכרטיסים הנמוכים ממילא (דובר על כך שמע"מ אפס בלבד עלה 650 מיליון ש"ח בשנה) בזמן שהענף סובל ממחסור חמור בנהגים, אוטובוסים מתפרקים ומתוחזקים רע, טכנולוגיה מיושנת (כמה שנים לוקח להוסיף קוראי רב-קו בכל הדלתות?), מסופים עלובים ותפעול רע באופן כללי.
לצפיה ב-' רק לא בטוח שהעלאת המחיר תגרור שיפור בשירות ובתנאים.'
רק לא בטוח שהעלאת המחיר תגרור שיפור בשירות ובתנאים.
16/02/2018 | 15:42
33
לצפיה ב-'רגע, בסבידור יעבירו את מנהל התחנה למבנה החדש?'
רגע, בסבידור יעבירו את מנהל התחנה למבנה החדש?
14/02/2018 | 19:42
7
312
בתמונות של שבתשתיות מהמבנה החדש בסבידור יש משרד שמעליו השלט "מנהל התחנה". מה, הולכים להעביר את ניהול התחנה החשובה הזו מהמשרד הגדול במבנה הישן למשרד קטן (כמו בכל תחנה אחרת) במבנה החדש? מה יעשו עם ה משרד במבנה הישן?
לצפיה ב-'הערה חשובה: בתחנת סבידור יש שני מנהלי תחנה.'
הערה חשובה: בתחנת סבידור יש שני מנהלי תחנה.
15/02/2018 | 01:20
5
307
האחד הוא המנהל הראשי של כל מתחם סבידור ומשרדו נמצא למעלה וסביר להניח שכך גם ישאר בעתיד.

המנהל השני הוא בדרגה נמוכה יותר מהראשון והוא עובד במשמרת (מנהל תחנה במשמרת) והוא עושה את מה שעושה כל מנהל תחנה בכל תחנה קטנה אחרת. משרדו נמצא למטה ברציף האי האמצעי (3-4) היכן שהיה בעבר תא האיתות של סבידור. אם לוח האיתות עדיין קיים שם, אז יש לו יכולת לראות את כל תנועת הרכבות מתל אביב השלום ועד לשפיים.

הערה נוספת:

ברציף האי המערבי 1-2 (במיקום שבו נמצא מנהל התחנה ברציף האמצעי) נמצא חדר הממסרים של האיתות שהוקם בשנת 1988.

ברציף האי המזרחי 5-6 נמצא חדר מנוחה לנהגים המסיימים את נסיעתם בסבידור.
לצפיה ב-'מה הכוונה כל מתחם סבידוֹר'
מה הכוונה כל מתחם סבידוֹר
15/02/2018 | 01:47
3
83
לצפיה ב-'מלבד התחנה יש גם את משרדי הנהלת רכבת ישראל'
מלבד התחנה יש גם את משרדי הנהלת רכבת ישראל
15/02/2018 | 09:16
1
197
שנמצאים ממש צמוד לשטח התחנה עצמו (ממערב לו).
לצפיה ב-'אלו עוברים ללוד'
אלו עוברים ללוד
15/02/2018 | 14:20
51
לצפיה ב-'הכוונה לניהול הראשי של תחנת רכבת עמוסה'
הכוונה לניהול הראשי של תחנת רכבת עמוסה
16/02/2018 | 05:46
83
מנהל התחנה הראשי אחראי על כל התחנה ועל כל המנהלים שמתחתיו. וגם על התחזוקה של התחנה. הוא למעשה הנציג הרשמי של רכבת ישראל בתחנת סבידור.

כל המנהלים שמתחתיו כפופים לו ואין להם את הסמכויות ואת ההרשאות שיש למנהל הראשי.
לצפיה ב-'אז יכול להיות שיעבירו את המשרד מרציף האי המערבי למבנה החדש'
אז יכול להיות שיעבירו את המשרד מרציף האי המערבי למבנה החדש
15/02/2018 | 11:06
136
אני מניח שיהיה נחמד יותר למנהל תחנה במבנה חדש (ושקט יותר) מאשר במשרד צפוף באמצע אי הרציפים עם כל הרעש של הרכבות מסביב.
לצפיה ב-'יש להניח שיהיה שם בעל תפקיד שאחראי על התפעול של המקום'
יש להניח שיהיה שם בעל תפקיד שאחראי על התפעול של המקום
15/02/2018 | 09:05
168
כל הקופות, ולידטורים וכו'. בסופו של דבר יעברו שם הרבה יותר נוסעים מברוב תחנות רכבת-ישראל.

אגב, הבוקר זה עדיין היה סגור.
לצפיה ב-'נצפה אוטובוס חדש של דן '
נצפה אוטובוס חדש של דן
15/02/2018 | 19:48
4
267
 אמש בתחנת ההגנה קו 46 מכונה שמספרה הפנימי 100301 .מוזר שקפצו מ 100199 ישר לזה .לצערי לא הספקתי לצלם .

לצפיה ב-'אתה מתכוון 10301.'
אתה מתכוון 10301.
15/02/2018 | 21:08
3
175
מעניין למה קפצו מ 10200 ל 10300.
לצפיה ב-'אולי כי זה דגם שונה שאינו נמוך רצפה'
אולי כי זה דגם שונה שאינו נמוך רצפה
15/02/2018 | 23:45
1
135
אלא נמוך כניסה של יצרן אחר גם

לצפיה ב-'איזה דגם? אני לא מעודכן'
איזה דגם? אני לא מעודכן
16/02/2018 | 11:21
44
לצפיה ב-'צודק.טעות פרויאדנית כנראה ...רוצה יותר תחבורה ציבורית ...'
צודק.טעות פרויאדנית כנראה ...רוצה יותר תחבורה ציבורית ...
16/02/2018 | 14:02
46
לצפיה ב-'חדש: רכבת לילה בין באר שבע לתל אביב דרך אשדוד כל שעה'
חדש: רכבת לילה בין באר שבע לתל אביב דרך אשדוד כל שעה
14/02/2018 | 08:43
21
503
לצפיה ב-'יופי מסלול מאסף יותר הגיוני בשעות הלילה'
יופי מסלול מאסף יותר הגיוני בשעות הלילה
14/02/2018 | 09:30
284
בייחוד כאשר ראו שאין מספיק נוסעים ברכבת לילה לבאר שבע דרך קריית גת.
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
14/02/2018 | 10:01
206
הרכבת הזאת תהיה להיט בקרב תושבי אשדוד.
והיא גם רכבת כמעט מהירה (בלי תחנות חולון ותחנת הקוממיות) משמע הגעה לנתבג תוך 50 דקות בערך. מצויין.
לצפיה ב-'מעולה ושאלה בהבנת הנקרא...'
מעולה ושאלה בהבנת הנקרא...
14/02/2018 | 11:20
1
243
כתוב שרכבת תצא בכל שעה מתחנות תל אביב לבאר שבע.
לא כתוב על רכבות מבאר שבע לתל אביב, האמנם כך?
לצפיה ב-'אם מציינים שאפשר יהיה להשתמש בשירות כדי להגיע מהדרום לנתב"ג'
אם מציינים שאפשר יהיה להשתמש בשירות כדי להגיע מהדרום לנתב"ג
14/02/2018 | 12:08
231
יש להניח שיהיה שירות גם מהדרום לת"א.

אני רק מקווה שהם בונים את זה עם קישוריות נוחה לקו השני.
לצפיה ב-'יוזמה מבורכת'
יוזמה מבורכת
14/02/2018 | 12:10
2
185
לא מבין, מדוע ה"רכבות המהירות" של היום _ אלה בבוקר ואלה של אחרי הצהריים) לא עוצרות גם בתחנת בת ים -יוספטל, שהיא תחנה עמוסה כמו תחנת "משה דיין"
לצפיה ב-'כי אז כבר יהיה קשה לקרוא להן מהירות'
כי אז כבר יהיה קשה לקרוא להן מהירות
14/02/2018 | 12:15
154
לא שעכשיו הן מהירות, אבל כל עצירה בתחנה נוספת תהפוך את הנסיעה לאיטית יותר.

לצפיה ב-'אכן מבורך ומתבקש להפעיל את קו החוף הדרומי.'
אכן מבורך ומתבקש להפעיל את קו החוף הדרומי.
14/02/2018 | 22:14
39
לצפיה ב-'הבעיה היא מיקום תחנות הרכבת ביחס לעיר'
הבעיה היא מיקום תחנות הרכבת ביחס לעיר
14/02/2018 | 12:23
1
188
באופקים, אשדוד, אשקלון ובמידה רבה גם נתיבות - תחנת הרכבת מנותקת מהעיר, אז מה יעשה ב-4 לפנות בוקר הנוסע? יזמין מונית (שאולי אף ימתינו לו שם).
וגם להשאיר נהג אוטובוס אחד שימתין פעם בשעה לנסיעה בכל עיר זו הוצאה כספית גבוהה ולא נראה לי שתצליח (לצערי).
לעומת זאת, בתחנות האחרות אמנם לא כולם גרים מעל התחנה, הרבה גרים ברדיוס של עד 20 דקות הליכה, וכן אין אלא להצטער על כך שהתחנות לא נבנו קרוב לערים
לצפיה ב-'באשדוד התחנה כבר מזמן לא מנותקת מהעיר'
באשדוד התחנה כבר מזמן לא מנותקת מהעיר
14/02/2018 | 14:17
186
העיר גדלה ויש רובעים שהם במרחק הליכה מהרכבת.
בנוסף, עכשיו תהיה אופציה לחנות ברכבת (גם בלילה) ולקחת רכבת לנתבג.
זה אמנם לא סוגר את השרשרת עד הסוף (אין אוטובוסים בלילה לרכבת) אבל זה בהחלט צעד בכיוון הנכון.
לצפיה ב-'הקו לירושליים אמור גם הוא לעבוד בלילה.'
הקו לירושליים אמור גם הוא לעבוד בלילה.
14/02/2018 | 12:44
208
אם אני זוכר נכון, אז הקו שאמור להיפתח בערך באותו הזמן, הוא הקו החדש בין ירושלים לתא שגם הוא אמור לעבוד בלילה.

נראה שדובר בשדרוג רציני של זמינות התחבורה הציבורית בשעות הקטנות של הלילה.

מהו יודע אם מתכננים קורלציה של קווי הלילה או/ו של מוניות השרות ?
לצפיה ב-'רכבת לנתב"ג זה ממש לא הסיפור כאן.'
רכבת לנתב"ג זה ממש לא הסיפור כאן.
14/02/2018 | 14:42
9
280
על מנת לנסוע עד תל אביב סבידור מרכז ושם להחליף לרכבת לנתב"ג (או לקו 469), זה לא באמת שירות לנתב"ג שרלוונטי לתושבי שפלת החוף או תושבי הנגב המערבי.

נסיעה של שעה+ מאשדוד לנתב"ג באמצע הלילה זה הכי רחוק משירות יעיל. שלא לדבר על ערי הנגב המערבי.

כקו נוסעים רגיל, זה קו מצחיק למדיי. מדוע לסיים אותו בתל אביב? אם הוא היה ממשיך לפעול כפי שקו היום עובד, לערי השרון - היה נוצר קישור רכבתי לילי טוב בין השרון לגוש דן וערי השפלה ולהיפך.

כמו כן, אם מישהו חושב שנהג מונית בנתיבות או שדרות ימתין ב2-3 בלילה לנוסע בשביל גג 10 ש"ח, אתם חיים בסרט. אלו מחירי המוניות בתוך הערים הקטנות, במקרה הכי גבוה, עולה 15 ש"ח. וכן זה משתלם לנהגי המוניות, אל תשכחו שיש הטבות מס ביישובים אלו.

כמ וכן, אם תחנות הרכבת האלו יהפכו להיות חניוני טווח ארוך לנתב"ג, זו גם בעיה.

עיקר השירות יהיה בין יבנה לתל אביב, אשדוד ואשקלון פחות רלוונטיות. בשדרות, נתיבות, אופקים ובאר שבע - לא נראה לי שיהיו נוסעים שיצדיקו הפעלה כזו. מבאר שבע לתל אביב יהיה מדובר על זמן נסיעה של כשעה ו45 דקות, זה לא זמן חביב למדיי. כך ששירות מבאר שבע לנתב"ג ימשיך להיות רלוונטי באמצעות קו 469 ולא באמצעות רכבת שזמן הנסיעה שלה הוא שעה ו45 דקות לתל אביב + המתנה לרכבת לנתב"ג + נסיעה של 14 דקות נוספות ברכבת לנתב"ג. זה כבר עובר את השעתיים נסיעה...

מה שאני חושב שיקרה זה שהרכבת תהיה רלוונטית עד תחנת אשקלון וממנה דרומה, תהיה ריקה. באשקלון-אשדוד, יהיו מעט נוסעים ומיבנה צפונה מספר הנוסעים יגדל.
לצפיה ב-'מסכים עם רוב דבריך'
מסכים עם רוב דבריך
14/02/2018 | 15:16
2
164
אני חושב שלתושבי אשדוד ואשקלון זה יהיה להיט.
יבנה קטנה מדי כדי לנפק הרבה נוסעים ברכבת לנתבג.
לצפיה ב-'רד מעניין נתב"ג, אף אחד לא יסע חצי שעה לתל אביב, ימתין 10 דק'
רד מעניין נתב"ג, אף אחד לא יסע חצי שעה לתל אביב, ימתין 10 דק
14/02/2018 | 15:43
1
230
לרכבת שנוסעת לנתב"ג ויסע בה עוד 14 דקות לנתב"ג, אלא אם כן אין לו ברירה.

כל זה כשכל הנסיעה הזאת מיבנה לנתב"ג לוקחת גג חצי שעה בשעות הלילה.

מה שנהוג במרחקי נסיעה כאלו זה שמישהו מקפיץ/אוסף אותך מ/ל שדה התעופה.

מיבנה לערי החוף הדרומי ולתל אביב יהיה יותר ביקוש מאשר לנתב"ג - זו הייתה כוונתי.
לצפיה ב-'אם הוא חזר אחרי טיסות של 15 שעות וחניית ביניים?'
אם הוא חזר אחרי טיסות של 15 שעות וחניית ביניים?
14/02/2018 | 16:46
167
ובמקום מונית או לבקש הקפצה מקרובים בבאר שבע, חצי שעה יותר באמת תשנה לו?
לצפיה ב-'הגעה מבאר שבע לנתב"ג...'
הגעה מבאר שבע לנתב"ג...
14/02/2018 | 17:51
5
193
יצאתי בטיסה בשעה 09.00 בבוקר.
קו 469 - זמן נסיעה של כשעתיים ובין 04.00 ל 05.30 אין אוטובוס.
רכבת דרך אשקלון/אשדוד גם כן כשעתיים.
ישנתי בתל אביב וכך פתרתי את הבעיה.
בחזרה - נחיתה בשעה 20.00.
רכבת לכיוון תל אביב בשעה 21.05 לא מתאימה לי, לא אספיק במשך 10-13 דקות לעלות לתחנה מרכזית חדשה ולעלות לאוטובוס של 21.30 .
יצאתי ברכבת של 21.30 לתחנת ההגנה, חיכיתי שם חצי שעה והגעתי לבאר שבע קרוב ל-23.30
זה שירות גרוע בשני הכיוונים.
אין התאמה בין הגעה לתחנת ההגנה וליציאה לכיוון באר שבע.
חצי שעה המתנה - בכל שעות היום והלילה בשני הכיוונים, לא מתקבל על הדעת.
בעבר הרחוק היה סינכרון בין הגעה להגנה ונסיעה לנתב"ג. הרכבת לנתב"ג אפילו חיכתה פעם כדקה/שתיים עד שהרכבת מבאר שבע הגיעה.
אני מצפה שיתקנו את לוחות הזמנים בהתאם.
רעיה
לצפיה ב-'אכן...בשני הכיוונים זה בעייתי'
אכן...בשני הכיוונים זה בעייתי
14/02/2018 | 18:07
2
163
איך שנכנסים עם הרכבת מב"ש להגנה, הרכבת לנתבג יוצאת.
לצפיה ב-'זה ברצינות? הלוואי וכך היה.'
זה ברצינות? הלוואי וכך היה.
14/02/2018 | 18:23
1
63
לצפיה ב-'לצערי כן'
לצערי כן
14/02/2018 | 21:25
41
לצפיה ב-'ל469 לוקח גג שעה וחצי ממרכזית ב"ש לנתב"ג.'
ל469 לוקח גג שעה וחצי ממרכזית ב"ש לנתב"ג.
15/02/2018 | 14:50
1
115
שעתיים זה כמעט הזמן שלוקח מבאר שבע לתל אביב (עקב הכניסה לנתב"ג שלוקחת זמן וחזרה על כל המסלול חזרה עד היציאה מנתב"ג).

תוך שעה ו50 דקות הוא כבר במחלף לה גווארדיה.

לגבי חוסר הסינכרון בתחנת ההגנה, הוא קיים גם עם הקו הפרברי לבנימינה.
לצפיה ב-'זה מה שכתוב בלו"ז'
זה מה שכתוב בלו"ז
15/02/2018 | 20:32
86
של הקו. שעה וחמישים דקות עד נתב"ג.
והעובדה שגם לרכבות הפרבריות לבנימינה צריך לחכות חצי שעה בכל כיוון לא "מנחמת" אותי.
לצפיה ב-'למה שלא יחברו את הקווים לקו אחד ארוך ?'
למה שלא יחברו את הקווים לקו אחד ארוך ?
15/02/2018 | 20:02
125
כלומר קו אחד מנהריה עד באר שבע דרך אשדוד ותא
והקו השני מתא עד ירושלים דרך נתבג ?

לצפיה ב-'מתחילים לגייס עובדים לרכבת בירושלים!!'
מתחילים לגייס עובדים לרכבת בירושלים!!
15/02/2018 | 13:07
407
מצ"ב תמונות מהפייסבוק
לצפיה ב-'ברחוב יפו תמחת ירושלים מוצב שלט תחנת מוניות שירות'
ברחוב יפו תמחת ירושלים מוצב שלט תחנת מוניות שירות
12/02/2018 | 23:42
8
352
רשום שם את שם החברה כמו גם שעות פעילות.
זה חדש?
לצפיה ב-'תמח"ת = "תחנה מרכזית חדשה תל אביב"'
תמח"ת = "תחנה מרכזית חדשה תל אביב"
13/02/2018 | 18:56
5
185
למרות ש"תחנה מרכזית חדשה תל אביב ירושלים" גם תופס
לצפיה ב-'גם היא מחודשת'
גם היא מחודשת
13/02/2018 | 21:37
3
63
לצפיה ב-'אז קרא לה תממ"י - תחנה מרכזית מחודשת ירושלים'
אז קרא לה תממ"י - תחנה מרכזית מחודשת ירושלים
14/02/2018 | 08:30
2
103
האות ת' האחרונה בתמח"ת מייצגת את תל אביב.
לצפיה ב-'תמ"י היה השם של ה(ת)חנה ה(מ)רכזית ה(י)שנה בת"א.'
תמ"י היה השם של ה(ת)חנה ה(מ)רכזית ה(י)שנה בת"א.
14/02/2018 | 10:05
1
73
הסיבה שהיו שתי שמות, היא ששתיהן פעלו במקביל מספר שנים.
לצפיה ב-'בקטנה; תמח"ת ירושלים זה כמו סס"ל צהוב '
בקטנה; תמח"ת ירושלים זה כמו סס"ל צהוב
17/02/2018 | 19:36
7
לצפיה ב-'ראיתם איזה נתבג יש להם בצרפת?'
ראיתם איזה נתבג יש להם בצרפת?
15/02/2018 | 01:44
96
(יש אנשים שמדברים ככה)
לצפיה ב-'הנקודה היא שמפורסם מסלול ולו"ז למוניות שירות בשלט'
הנקודה היא שמפורסם מסלול ולו"ז למוניות שירות בשלט
14/02/2018 | 09:32
1
46
לצפיה ב-'כפי שהחוק מחייב'
כפי שהחוק מחייב
14/02/2018 | 14:24
32
לצפיה ב-'רכבות דיזל'
רכבות דיזל
14/02/2018 | 17:43
3
275
איך אני יכולה למצוא מידע כמה רכבות דיזל עוברות ביממה באיילון ?
יש רכבות משא שעוברות באיילון ?
לצפיה ב-'כל הרכבות שעוברות באיילון הן רכבות דיזל'
כל הרכבות שעוברות באיילון הן רכבות דיזל
14/02/2018 | 19:06
2
193
יש מעט מאוד רכבות משא באיילון - די נדיר לראות אותן שם. אם זה קורה אז בד"כ רק בשעות הלילה, אז כדי לחשב כמה רכבות ביממה באיילון מספיק להסתכל על הלו"ז של הרכבות שעוצרות בסבידור.

אני חושב שמעבירים שם רכבות משא רק במקרים חריגים.
לצפיה ב-'במהלך היום יש גם מערכים ריקים עד לסבידור או חזרה ללוד.'
במהלך היום יש גם מערכים ריקים עד לסבידור או חזרה ללוד.
15/02/2018 | 01:39
1
133
במהלך היום חולפות במסילת האילון רכבות ריקות מלוד לסבידור או חזרה מסבידור ללוד. בנוסף חולפים מדי פעם קטרים בודדים שנוסעים מלוד או ללוד. כך שלוח הזמנים הרגיל אינו משקף את כל תנועת הרכבות באילון.

בשעות הלילה יש גם מדי פעם רכבות עבודה וכלים הנדסיים.
לצפיה ב-'משקף מספיק כדי לקבל מספר in the right ballpark'
משקף מספיק כדי לקבל מספר in the right ballpark
15/02/2018 | 10:24
41
לצפיה ב-'תחנת עפולה תקרא ע"ש רפאל איתן'
תחנת עפולה תקרא ע"ש רפאל איתן
15/02/2018 | 00:03
1
165
השר כץ החליט לקרוא לתחנת הרכבת בעפולה ע"ש רפאל איתן, כאות הוקרה על תרומתו הרבה למדינת ישראל, ולהגנה על תושביה

http://www.emeknews.co.il/%D7%AA%D7%9B%D7%99%D7%A8...
לצפיה ב-'3.5 ק"מ מתל עדשים זה על גבול הסביר אך עדיף שלא. '
3.5 ק"מ מתל עדשים זה על גבול הסביר אך עדיף שלא.
15/02/2018 | 01:32
203
כל ההנצחה הזו מסרבלת ומאריכה שמות תחנות. מה רע בשם הקצר והקליט "עפולה" ?

אם לשכונה החדשה של עפולה יקראו ע"ש רפול ותהיה תחנה שניה בעפולה (נגיד - שניה מהתחנה הקיימת בין עפולה למרחביה ) אז יהיה מוצדק לקורא לקיימת "עפולה רפול" ולשניה "עפולה כורש" או "עפולה מרחביה".

ההנצחה הזו מחבלת בשמות התחנות, בכריזה ובמפות הרשת כאשר המערכת צריכה לספק מידע תלת לשוני מסובך דיו.

שמות תחנה צריכים לכלול מקסימום של שני מילים וכל תחנה בת מילה אחת היא אוצר שתרומתו לרשת צריכה להשמר מכל משמר.

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 13/02 - 14/02 '
שרשור הכוונה ומודיעין 13/02 - 14/02
12/02/2018 | 23:52
13
19
לצפיה ב-'מה הדרך הכי מהירה/לא מסורבלת מירושלים (איזור רמות) לאיכילוב?'
מה הדרך הכי מהירה/לא מסורבלת מירושלים (איזור רמות) לאיכילוב?
13/02/2018 | 12:00
6
71
תודה רבה!
לצפיה ב-'רמות, י-ם >> איכילוב, ת"א.'
רמות, י-ם >> איכילוב, ת"א.
13/02/2018 | 18:29
2
87
משכונות רמות קח/י קווים 31/32 לתחנה המרכזית.
מהתחנה מרכזית קו 480 למסוף 2000.

ממסוף 2000 יש לך מספר קווים המגיעים לאיכילוב היוצאים ממקומות שונים במסוף.
קו 18 שהינו התדיר מביניהם יוצא מהמסוף עצמו ברציפים שליד דרך נמיר.
קו 59 היוצא מהרציפים הצמודים לרכבת אך תדירותו הינה כל חצי שעה.
קו 55 העוצר ברחוב על פרשת דרכים ותדירותו כל רבע שעה. התחנה שלו על רחוב על פרשת דרכים נמצאת בצד של הרכבת לכיוון רידינג. בכיוון ההפוך זו התחנה בדרך חזרה.
לצפיה ב-'ממסוף 2000=ארלוזורוב הולכים 12 דקות ברגל או לוקחים תל אופן'
ממסוף 2000=ארלוזורוב הולכים 12 דקות ברגל או לוקחים תל אופן
13/02/2018 | 18:34
71
אם אין בעיית ניידות או מזג אוויר קיצוני עדיף ברגל\תל אופן.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/02/2018 | 12:07
8
לצפיה ב-'הגעה מרמות לאיכילוב אופציה א''
הגעה מרמות לאיכילוב אופציה א'
13/02/2018 | 20:43
2
60
1.א. קווי 110,310,320,330,340 עד צומת שילת (בחלק מהכרוזים זה שדרות החשמונאים)
ב.קו 111 לתל אביב מצומת שילת לכיוון מערב,שים לב שעליך לחצות כביש ולהמתין בתחנה הנכונה, כדאי לרדת בתחנת קניון עזריאלי או מסוף ארלוזורוב.
ג.הליכה של כמה דקות או לחילופין הקווים שהומלצו בהודעות קודמות ממסוף ארלוזורוב.
לצפיה ב-'אופציה ב''
אופציה ב'
13/02/2018 | 21:00
1
54
1.לקחת כל קו מרמות שעוצר מול הר חוצבים.

2.לעלות על קו 102/112 לחניון שפירים.(יש לשים לב שזה קו עם תדירות נמוכה של 30-60 דקות המתנה ובין 10-14 הקו מסיים בחניון מצפה מודיעין)

3.לעלות על השאטל האדום 'סובב קריה' ולרדת ברח' קפלן (איזה תחנה ואיך להמשיך ברגל כדאי שעוד מישהו כאן בפורום יעזור אך זה משאיר 5-10 דקות הליכה)
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
14/02/2018 | 12:08
9
לצפיה ב-'מוניות שירות בערב שישי ממרכז תל אביב לסינמה סיטי גלילות'
מוניות שירות בערב שישי ממרכז תל אביב לסינמה סיטי גלילות
13/02/2018 | 16:48
2
52
מישהו מכיר? יודע?
לא מצאתי מידע קונקרטי בגוגל,
תודה :) 
לצפיה ב-'אין בהכרח מוניות כאלו.'
אין בהכרח מוניות כאלו.
13/02/2018 | 17:27
47
כמעט כל סופ"ש יש שאלות מצד גולשים שמניחים שחייבת להיות מונית שירות ליעדם. לצערי הרב זה לא עובד כך ולמעט מסלולי קווי שירות ספורים ברוב המקרים אין.

אם אתה שואל מתוך ידיעה שישנן מוניות שירות שעוצרות בסינימה סיטי אז זה שונה כי אתה שואל על משהו שראית שקיים וכבודך במקומו מונח, אך בכללי סוג השאלות הזה די טראגי והנחת היסוד שלה מוטעית.

דעתי על הצורך בלו"ז ש' ידועה לכל משתתפי הפורום, אך העניין מבחינתי זה סוג השאלות שפשוט מניח שישנן מוניות שירות לכל מקום שרק יחפוץ.
לצפיה ב-'המוניות לנתניה עצרו בעבר בסינמה סיטי'
המוניות לנתניה עצרו בעבר בסינמה סיטי
13/02/2018 | 21:25
55
כיום צריך לוודא מראש עקב הארכת כביש 20 צפונה ייתכן שנוסעים משם אם אין מי שיירד בדרך
לצפיה ב-'מצומת אולגה לרכבת חדרה מערב'
מצומת אולגה לרכבת חדרה מערב
14/02/2018 | 03:30
1
30
איך אפשר להגיע מצומת אולגה לרכבת חדרה מערב? אני מכירה את הדרך בשביל העפר (שביל ישראל) עד הכיכר בכביש למרגלות גשר אריאל שרון. האם משם יש קווי אוטובוס? אם כן - מה התדירות בצהריים והאם זה רחוק ברגל עד הכניסה לתחנה?
לצפיה ב-'קו 7 מהרמזור שממש ליד מחלף אולגה'
קו 7 מהרמזור שממש ליד מחלף אולגה
14/02/2018 | 19:17
35
ועד לתחנה של שכון סלע, 3 או 4 תחנות, ומשם הליכה של בקושי 7 דקות
(בהליכה מאוד מהירה של ספורטאי אפשר גם ב-3 דקות).
לצפיה ב-'מגבעת שפירא רח' ההגנה, להר אדר, היום, להגיע ליעד עד 18:00 תו'
מגבעת שפירא רח' ההגנה, להר אדר, היום, להגיע ליעד עד 18:00 תו
14/02/2018 | 14:30
11
לצפיה ב-'מתי יפורסמו התוצאות של מכרז בית שמש?'
מתי יפורסמו התוצאות של מכרז בית שמש?
14/02/2018 | 12:34
121
למה זה לוקח כל כך הרבה זמן? בגלל שיש הרבה נתונים לחשב או בגלל שפשוט לא פתחו את המעטפות?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה