לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'מחר: הנחת אבן פינה לפרויקט ״הגרנדיוזי״ של הרכבל בחיפה'
מחר: הנחת אבן פינה לפרויקט ״הגרנדיוזי״ של הרכבל בחיפה
26/06/2017 | 15:52
28
283

מחר: הנחת אבן פינה לפרויקט הגרנדיוזי של הרכבל בחיפה
לראשונה בישראל: לא עוד אטרקציה תיירותית • תחבורה ציבורית באמצעות רכבל. בשנים הקרובות ייחנך בחיפה רכבל שישמש אמצעי תחבורה ציבורי ונגיש. העלות: 280 מיליון שקלים
ליאור נגה 26.06.2017
חיפה. צילום: Opachevsky Irina | שאטרסטוק
שר התחבורה, חה"כ ישראל כ"ץ (ליכוד) יניח מחר (שלישי) את אבן הפינה לרכבל בחיפה. הרכבל צפוי לחבר בין העיר התחתית לטכניון ולאוניברסיטה בכרמל. מדובר בפעם הראשונה בישראל, בה ישמש רכבל ככלי תחבורה של ממש. גם ברחבי העולם לא מוכרים מיזמים רבים מן הסוג הזה.
מעיריית חיפה נמסר כי "הרכבל מהווה פתרון, יעיל ירוק ואטרקטיבי ויקצר את זמני ההמתנה בתחנות, הימנעות מפקקים בשעות העומס ומהצורך לחפש חניה, ותדירות גבוהה שתמנע עומס של נוסעים בקרונות. הרכבל ישולב במערך התחבורה הציבורית המתקדם של מטרופולין חיפה ויאפשר לנוסעים ברכבל ליהנות מכל הפטורים וההנחות המוענקים בתחבורה ציבורית רגילה".
מסלול הרכבל יתפרס על כ–4.5 ק"מ בגובה של 460 מטר ויכלול שש תחנות ממפרץ חיפה ועד לאוניברסיטת חיפה: מסוף התחבורה המזרחי, צומת הקריות [צ'ק פוסט], רחוב דורי, מרכז הטכניון, טכניון עליון ואוניברסיטת חיפה. לאורך הציר ינועו קרוניות של עשרה נוסעים, כאשר מכל תחנה בכל כיוון תצא קרונית אחת לחצי דקה. משך זמן הנסיעה מהמפרץ לאוניברסיטה יארך כ-18 דקות: הנסיעה מהמפרץ לטכניון מוערכת בכ–10 דקות ולאוניברסיטת חיפה בכ-8 דקות נוספות.
מחר גם תעניק עיריית חיפה הענקת אזרחות כבוד לשר התחבורה כץ, באולם מועצת העיר. התעודה תוענק "כהוקרה של תושבי חיפה על פעילות יוצאת דופן ותרומה רבת שנים לעיר חיפה ולמדינה".
AddThis Sharing Buttons
לצפיה ב-'לא הבנתי איך קרונית תעצור בתחנה בלי לעצור את כל הקרוניות בקו'
לא הבנתי איך קרונית תעצור בתחנה בלי לעצור את כל הקרוניות בקו
27/06/2017 | 00:55
9
212
הקרוניות תעצורנה סתם באוויר בכל פעם שקרונית אחרת תעצור בתחנה מתוך 6 התחנות לאורך הכבל של הרכבל? הרי זה לא ייתכן.

אמרו גם שהתדירות תשתנה כשבשעות השיא תהיה קרונית כל 11 שניות. איך ניתן לשנות את התדירות אם המרחק בין הקרוניות קבוע?
לצפיה ב-'יש טריק'
יש טריק
27/06/2017 | 07:55
7
232
אולי אפילו כמה טריקים.

אחד מהם ראיתי ברכבל בהרי הטטרים הגבוהים בסלובקיה. זה הולך ככה:

א. הקרונית מתקרבת לתחנה, כשהיא תלויה על כבל שמתקדם די מהר
ב. מערכת של מסילה וגלגלות מרימה אותה מעל לכבל, כך שהיא מתנתקת ממנו
ג. הגלגלות מאיטות את הקרונית (מאוד), ומסיעות אותה ליד הרציף
ד. מתקן מכני פותח את דלתות הקרונית
ה. הקרונית ממשיכה לזוז - מאוד לאט - ליד הרציף. יש מספיק זמן לארבעה אנשים לצאת ולארבעה נוספים להיכנס
ו. עכשיו יש תהליך הפוך למה שהיה קודם: סגירת הדלתות, האצה על גלגלות וחיבור מחדש לכבל, שכל אותה העת המשיך לנוע במהירות.
ז. הקרונית ממשיכה לתחנה הבאה, ושם כל התהליך מתרחש שוב.

אתה יכול לראות דוגמא כאן.

לצפיה ב-'והנה דוגמא מלגו(!)'
והנה דוגמא מלגו(!)
27/06/2017 | 07:57
192
לצפיה ב-'מנגנון דומה קיים ברכבל בסופרלנד בראשון לציון'
מנגנון דומה קיים ברכבל בסופרלנד בראשון לציון
27/06/2017 | 10:54
139
היות והקרוניות אינן ״ממוסמרות״ לכבל המרכזי, אפשר לשנות את צפיפות הקרוניות לפי הנדרש (למשל פחות קרוניות בלילה)
לצפיה ב-'השיטה הזאת לא ישימה'
השיטה הזאת לא ישימה
27/06/2017 | 22:28
2
111
הקרונית חייבת לעצור עצירה מלאה שכן הנוסעים הם גם בעלי מוגבלויות.
לצפיה ב-'אני קראתי בעבר שהתכנון הוא שהקרוניות לא יעצרו אלא יאיטו'
אני קראתי בעבר שהתכנון הוא שהקרוניות לא יעצרו אלא יאיטו
27/06/2017 | 23:41
35
לצפיה ב-'במקרים של בעלי מוגבלויות'
במקרים של בעלי מוגבלויות
28/06/2017 | 00:23
95
מקובל לעצור את כל הרכבל למספר שניות וצוות התחנה עוזר לנוסע לעלות לקרונית במהירות האפשרית. יש לזה נסיון בעולם.
בעלי מוגבלויות הם מיעוט באוכלוסיה.
לצפיה ב-'הבנתי ממך בערך איך זה עובד.'
הבנתי ממך בערך איך זה עובד.
28/06/2017 | 16:38
1
45
אם הבנתי נכון יש גלגלים שמאיטים ומעבירים את הקרונית מהכבל הראשי המהיר לכבל או מסוע עילי בשטח התחנה שהוא מאוד איטי, ואחר כך יש גלגלים שמאיצים את הקרונית ומעלים אותה בחזרה לכבל המהיר. טריק יפה וחכם.
לצפיה ב-'כן. זה רק שוויצרים או גרמנים עושים דברים כאלה '
כן. זה רק שוויצרים או גרמנים עושים דברים כאלה
29/06/2017 | 07:41
לצפיה ב-'הייתי על משהו דומה באביב, כולל פנייה של כ90 מעלות.'
הייתי על משהו דומה באביב, כולל פנייה של כ90 מעלות.
27/06/2017 | 11:11
138
אני חייב לפורום שירשור אבל שני המאפיינים של הרכבל המוצע בחיפה שעוררו שאלות בפורום קיימים ואפשריים בהחלט, נסעתי ברכבל עם שניהם במרץ.

הייתי במספר מערכות מרובות גונדולות והשיטה היא שהגונדולות אינן קשורות לכבל אלא שיש להן גלגלים במנגנון המחבר אותן לכבל, אפשר לחשוב על זה כמו רולרבלייד הפוך עם גלגלים בצורת )( שמחזיקים על הכבל. בעת הנסיעה באוויר הגלגלים נעולים למקומם ולכבל (אינני יודע אם יש להם בלם או אם יש מצמד כלשהו אבל עובדה שהם אינם נעים) ובתחנות יש מנגנון הגורם לגלגלים לנוע וכך הקרוניות מאיטות בשטח התחנה לעומת מהירות הכבל שממשיך לנוע בקצב הנסיעה הרגיל. במקרים מסויימים יש פס עילי במקביל לכבל שלוחץ על המנגנון שמשחרר את הגלגלים לנוע. בכל תחנה יש מקום לפחות ל4 גונדולות בשטח התחנה כאשר על הכבל האווירי המרחק בין שתי גונדולות באוויר שווה לשטח התחנה כולה. אין התנגשויות כי כל גונדולה מאיטה בכניסה לתחנה בגלל מהגנון שיחרור הגלגלים ומאיצה ביציאה ממנה בגלל שהגלגלים נבלמים והגונדולה מוצמדת לכבל הנע.

לגבי הפניות: כל שנחוץ היא "תחנה" שיש בה פנייה של 90 מעלות. במערכת שבה נסעתי אין עצירה בנקודת הפנייה אך ניתן להשוות את אזור הפנייה לתחנה תפעולית. אותם מאפיינים של שיחרור הגלגלים וההאטה בתחנה לעומת הכבל האווירי קרו ב"תחנה התפעולית" של הפנייה. הכניסה והיציאה ל"תחנה" היו בקטעים ישרים אך באמצעה היה עיקול עגול שעשה את הפנייה ושינה את כיוון הנסיעה ב90 מעלות. היו לפחות שתי גלגלות לכבל הראשי בתחום ה"תחנה" והגונדולה נשארה על אותו הכבל במשך הפנייה ללא צורך בהחלפת כבלים. בעת הפנייה היו בתחנה מספר גונדולות מכל כיוון, כמו בתחנות העצירה.
לצפיה ב-'אם היה לי שקל על כל פעם שאמרו שעומדים להתחיל איזה שלב שלו'
אם היה לי שקל על כל פעם שאמרו שעומדים להתחיל איזה שלב שלו
27/06/2017 | 06:33
5
115
לצפיה ב-'מעניין שאמרו שזה מתחיל'
מעניין שאמרו שזה מתחיל
27/06/2017 | 22:29
2
99
לא אמרו אם אושר תקציב, מתי יצא מרכז ועוד.
סתם הניחו אבן
לצפיה ב-'יש תקציב. זה חלק מהתוכנית הכלכלית של הממשלה לשנים 2017-2018'
יש תקציב. זה חלק מהתוכנית הכלכלית של הממשלה לשנים 2017-2018
27/06/2017 | 23:50
1
90
אני לא בטוח, אבל אני חושב שזכיין ההקמה וההפעלה של הרכבל נבחר לא במכרז אלא כספק יחיד.
ובקשר לקרוניות בתחנות, בקישור הנ"ל כתוב במפורש:
"
הרכבל המתוכנן הוא מסוג קרוניות מתנתקות הנעות על כבל יחיד במרחקים קבועים ובמהירות נסיעה של עד 5 מטר לשניה (18 קמ"ש), כך שבשעות השיא הקרוניות נעות במרווח של כ- 11 שניות על הכבל התלוי בין עמודים. 
נסיעתן של הקרוניות בתחנות איטית מאוד, מהירות המאפשרת עלייה וירידה של הנוסעים כולל נוסעים מוגבלים.
"
לצפיה ב-'מופיע בחוק התקציב: 20 מיליון ₪ ב-2017 ו-38 מיליון ₪ ב-2018'
מופיע בחוק התקציב: 20 מיליון ₪ ב-2017 ו-38 מיליון ₪ ב-2018
28/06/2017 | 20:09
25
אומדן עלות עומד על 290 מיליון.

לצפיה ב-'הצהרות לעיתונות על תחילת העבודות'
הצהרות לעיתונות על תחילת העבודות
28/06/2017 | 00:24
1
89
מתגלגלות לפחות משנת 2000 אם לא קודם לכן.
אז כל עוד אני לא רואה מישהו חופר את היסודות של העמודים, אני לא מתרגש.
לצפיה ב-'שר התחבורה אמר אתמול שהיום מתחילות העבודות.'
שר התחבורה אמר אתמול שהיום מתחילות העבודות.
28/06/2017 | 16:34
50
מישהו יודע מה הצפי - כלומר, כמה זמן ייקח עד סוף העבודות, מה תהיה תקופת ההרצה ומתי הרכבל יתחיל לעבוד באופן מסחרי?

אני מניח שהעבודות ייקחו פחות זמן מסלילת כבישים או מסילות ברזל. בעצם צריכים להניח ולהרכיב את העמודים כל כמה מטרים לאורך התוואי, להעביר את הכבל ולבנות את שש התחנות. (בהתחלה יהיו רק ארבע).
לצפיה ב-'הנה סרטון תדמית רשמי על הרכבל שעלה ליוטיוב היום מטעם הרשויות'
הנה סרטון תדמית רשמי על הרכבל שעלה ליוטיוב היום מטעם הרשויות
28/06/2017 | 16:43
11
77
כלומר - מטעם משרד התחבורה, עיריית חיפה, וחברת יפה -נוף:

https://www.youtube.com/watch?v=4yjJp_OH2EU
לצפיה ב-'הכל היה טוב ויפה'
הכל היה טוב ויפה
28/06/2017 | 16:54
75
עד שהתחילו להשוות את עצמם לערים מתקדמות בעולם
לצפיה ב-'מעניין, תודה. נראה שהתחנה באוניברסיטה ממוקמת בכניסה, זה טוב'
מעניין, תודה. נראה שהתחנה באוניברסיטה ממוקמת בכניסה, זה טוב
28/06/2017 | 18:01
65
מישהו יודע היכן בדיוק מתוכננות התחנות בטכניון?
לצערי נראה שהן יפספסו את תושבי נו"ש וזה יהיה קצת חבל.

גם לא ממש ברורה לי התחנה בדורי, זה כביש מהיר ואין שם ממש שכונה... נראה כאילו היא תקועה באמצע שום מקום, אלא אם אני מפספסת משהו...?
לצפיה ב-'זה הולך להיות flop רציני'
זה הולך להיות flop רציני
28/06/2017 | 18:15
5
28
לצפיה ב-'למה אתה חושב כך?'
למה אתה חושב כך?
28/06/2017 | 20:42
4
16
לצפיה ב-'תראה לי עיר אחת שיש בה רכב"ל בתור תח"צ שלא נכשל'
תראה לי עיר אחת שיש בה רכב"ל בתור תח"צ שלא נכשל
28/06/2017 | 23:49
3
13
לצפיה ב-'את האמת שאין הרבה אז קשה למצוא ולהשוות.'
את האמת שאין הרבה אז קשה למצוא ולהשוות.
29/06/2017 | 02:10
17
בעיקרון בשווייץ יש הרבה כפרים באלפים שהדרך העיקרית להגיע אליהם ממערכת הכבישים שבעמקים היא ע"י רכבל. הרכבל משמש הן את תושבי הכפר והן את התיירים. ראיתי הרבה כאלה, בעמק הרון למשל. יש שם תחנת רכבת חצי כבדה שמשולבת עם תחנת רכבל.
אבל זאת לא דוגמה, כי בשווייץ מדובר על כלי תחבורה כפרי.

האם מישהו מכיר ערים שיש בהם רכבל ככלי תח"צ?
לצפיה ב-'מצאתי. ריו דה-ז'ניירו'
מצאתי. ריו דה-ז'ניירו
29/06/2017 | 02:15
16
לצפיה ב-'אני מקווה שבגירסה האמיתית לא יהיה לוגו של Emirates'
אני מקווה שבגירסה האמיתית לא יהיה לוגו של Emirates
28/06/2017 | 20:43
17
לצפיה ב-'איך ממזגים את הקרוניות?'
איך ממזגים את הקרוניות?
29/06/2017 | 07:47
1
5
בד"כ קרוניות קטנות הן מאוד פשוטות, סתם פחיות. אבל עם מזגן? כזה עוד לא ראיתי.

איך מעבירים זרם חשמל למזגן בקרונית?

אני מניח שזה לא משהו מבוסס סוללות, כי המשקל יהיה גבוה מדי, וגם אין זמן לטעון אותן.
לצפיה ב-'כנראה שמצאתי - קבלי-על'
כנראה שמצאתי - קבלי-על
29/06/2017 | 07:54
6
לצפיה ב-'שירשור מסע מברצלונה, מרץ 2017.'
שירשור מסע מברצלונה, מרץ 2017.
27/06/2017 | 22:30
41
178
אותה נוסחה של חור בהשכרת הרכב בקוסטה דל סול 56 יום אחרי ביקור חורף בבריטניה שבדרך כלל מכתיבה את תאריך חופשת הפנים התח"צית שלנו בחצי האי האיברי (קורדובה ומדריד ב300 קמ"ש שסוקרו בעבר) ונופלת בדרך כלל על יום א' הביאה אותנו הפעם לברצלונה. אחרי בירור אופציות ההחלטה נפלה על טיסת פנים בת...
המשך>>
אותה נוסחה של חור בהשכרת הרכב בקוסטה דל סול 56 יום אחרי ביקור חורף בבריטניה שבדרך כלל מכתיבה את תאריך חופשת הפנים התח"צית שלנו בחצי האי האיברי (קורדובה ומדריד ב300 קמ"ש שסוקרו בעבר) ונופלת בדרך כלל על יום א' הביאה אותנו הפעם לברצלונה. אחרי בירור אופציות ההחלטה נפלה על טיסת פנים בת שעה וחצי ולא שישה שעות ב AVE. תאמינו לי שלמרות קידום נושא התח"צ בסופי השבוע הסיבה שזה נוטה ליפול על יום א' תלויה יותר בנסיבות ובתיכנון ראשוני של בעלי ולא מהתעקשות שלי, לא שזה משנה באירופה שבה יש תח"צ 7 ימים בשבוע.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 28/06 '
שרשור הכוונה ומודיעין 28/06
28/06/2017 | 09:02
6
11
לצפיה ב-'אפלקציה קלילה לזמני אמת של אוטובוסים?'
אפלקציה קלילה לזמני אמת של אוטובוסים?
28/06/2017 | 17:21
2
36
איפהבוס ו-moovit אילצו אותי לעדכן את האפליקציות ועכשיו האפליקציות העדכניות כבדות וברגע אמת גומרות לי את הסוללה מבלי להראות לי איזה אוטובוסים אמורים להגיע.

מכירים אפליקציה אחרת שעושה את העבודה בקלילות?
לצפיה ב-'אתה מוזמן לנסות את האתר שלי'
אתה מוזמן לנסות את האתר שלי
29/06/2017 | 00:34
25
כאשר במקום 12345 יש לכתוב את מספר התחנה. אפשר גם כמה תחנות, עם פסיק בין המספרים
לצפיה ב-'אני משתמשת ביישומון הרשמי של משרד התחבורה "כל קו"'
אני משתמשת ביישומון הרשמי של משרד התחבורה "כל קו"
29/06/2017 | 02:11
17
הוא לא מושלם אך לא-כבד ונוח מאוד. יש לי בו תחנות מועדפות קבועות ואז הוא מתפקד בעצם כמו הלוח בתחנה (מה ש"תחנות" ז"ל ידעה לעשות, רק בלי וידג'ט).

את moovit לא התקנתי בגלל יותר מדי הרשאות פרטיות שהיא ביקשה, ו"איפה בוס" הפכה להיות כבדה נורא (מזמן; אבל יש לי טלפון ישן) וגם לפני כן בקושי הסתדרתי איתה (היא נורא מסורבלת). כשראיתי שאני מסתדרת היטב עם "כל קו" הסרתי אותה.
לצפיה ב-'שלום, 2 שאלות : אני צריכה להגיע מרח' משה סנה ת"א '
שלום, 2 שאלות : אני צריכה להגיע מרח' משה סנה ת"א
29/06/2017 | 02:10
2
20
לרח' ארלוזרוב (3) ברמה"ש .  אילו קווים  מגיעים  לשם ובאיזו תחנה עליי לרדת?

2. מקניון איילון לרחוב התקווה 20 ברמת גן.  באיזו תחנה (בז'בוטינסקי) לרדת ?
      תודה לעונים

לצפיה ב-'24 דן, 524/525 אגד לתחנת בית הילל - קופ"ח.'
24 דן, 524/525 אגד לתחנת בית הילל - קופ"ח.
29/06/2017 | 02:39
1
7
לגבי מקניון איילון לרחוב התקווה 20, יש לרדת בתחנת ז'בוטינסקי/הרצל
לצפיה ב-''
29/06/2017 | 03:01
2
לצפיה ב-'הגשתי תלונה למשרד התחבורה וקיבלתי תשובה שאני לא לגמרי מבין'
הגשתי תלונה למשרד התחבורה וקיבלתי תשובה שאני לא לגמרי מבין
28/06/2017 | 15:21
1
123
בנובמבר 2016, היה מקרה שאוטבוס בקו 238 לא עצר לי בתחנה בפתח תקווה
הגדלתי ראש והגשתי תלונה באתר של משרד התחבורה. אחרי שבעה וחצי חודשים(!) חזרו אלי עם התשובה הבאה:

"תלונך בנוגע לחברת "דן" הועברה לועדת האכיפה המנהלית על מפעילי התחבורה הציבורית. בהתאם למכלול הנתונים המליצה ועדת האכיפה להטיל קנס על המפעיל. אנו מודים לך ... "

מה זאת אומרת "המליצה"? איך אני יודע האם קנס יוטל בפועל או לא?
שאלה נוספת: אם אני רוצה לתבוע פיצויים (סמליים) מחברת דן בבית משפט לתביעות קטנות, האם המכתב הזה יעזור לי? האם הוא מהווה הוכחה משפטית לכך שמרד התחבורה בדק את התלונה שלי ומצא שהיא מוצדקת? 
לצפיה ב-'יש במכתב שקיבלת מספר טלפון, נכון?'
יש במכתב שקיבלת מספר טלפון, נכון?
29/06/2017 | 02:56
23
אתה יכול להתקשר ויסיבור לך מה עשו עם זה.

הוועדה שמתכנסת, בוחנת כל תקלה שנוסעים מדווחים עליה ומוסרת את המלצותיה. יכול להיות שדברים השתנו קצת אבל עד לפני זמן מה, משרד התחבורה היה אוגר מספר מקרים נגד מפעיל מסויים ואז מגיש נגדו תביעה בבית הדין לתעבורה.

הכי טוב שתברר בטלפון.

לצפיה ב-'פורסמו ההנחיות לתכנון ותפעול שירות תחבורה ציבורית באוטובוסים'
פורסמו ההנחיות לתכנון ותפעול שירות תחבורה ציבורית באוטובוסים
28/06/2017 | 10:05
11
198

זהו נסיון ראשון להעלות את כל התורה שבעל פה על הכתב.

אני בטוח שתוכלו להוציא מזה די הרבה פנינים.
לצפיה ב-'פנינה ראשונה - הגדרת קו לילה (סעיף 2.4.1.5)'
פנינה ראשונה - הגדרת קו לילה (סעיף 2.4.1.5)
28/06/2017 | 11:14
7
145
קו לילה - נוסף על כך, קיים מאפיין שירות של קו לילה, שנועד לספק שירות החל מהשעה 23:00 ועד לשעה 04:00 ,בעיקר עבור אזורי הבילוי. מתאים לשירות עירוני או ביןעירוני. במרחבים עירוניים מעל 100,000 תושבים ראוי להפעיל קווי לילה כל השבוע מסיום השירות העירוני ועד לתחילתו ביום שלמחרת.

נו, מתי מפעילים את קו 1 בלילה?
לצפיה ב-'תבדיל'
תבדיל
28/06/2017 | 11:54
6
121
יש קווי לילה שזה מערך מיוחד שמתוכנן עבור הצרכים בלילה, ובהחלט יש כאן אמירה שבמרחבים עירוניים גדולים זה לא אמור להיות מוגבל לחמישי ומוצ"ש.

ויש הארכת שעות פעילות של קווים סדירים, על זה יש אמירות אחרות ברמת המינימום הנדרש (שהוא יותר מהמקובל היום), ומאחר וזהו מינימום, אז בקווים ממש חזקים כמו קו 1 תהיה הארכת שעות פעילות אפילו אל השעות הקטנות של כמה קווים סדירים השנה, אם כי עדיין לא "כל הלילה".
לצפיה ב-'מה הבעיה להפעיל את קו 1 24 שעות ביממה?'
מה הבעיה להפעיל את קו 1 24 שעות ביממה?
28/06/2017 | 12:35
4
94
בתדירות פחותה בלילה כמובן. יהיה לו ביקוש כל הזמן, גם ב 4 לפנות בוקר באמצע השבוע.
לצפיה ב-'אין שום בעייה, זה פשוט לא קורה וזה מגוחך, ואפילו הקו האדום'
אין שום בעייה, זה פשוט לא קורה וזה מגוחך, ואפילו הקו האדום
28/06/2017 | 13:01
3
105
במכרז התפעול שלו - לא אמור לפעול בלילה שזה ממש מגוחך שאין לתאר.
קו כזה מבוקש צריך לפעול 24/7 ויש עוד כמה קווים שטוב שהיו פועלים 24/7 (או 24/6).
לצפיה ב-'אני גם בעד'
אני גם בעד
28/06/2017 | 13:22
1
100
ואני מקווה שזה יקרה בהקדם.

אגב, במקומות מסוימים בעולם מקובל במקום קווי הסעת המונים פועל שירות לילה באוטובוסים פחות או יותר באותו התוואי, וזה בגלל  שבלילה ההפעלה של אוטובוס זולה לחלוטין מהפעלה של הרכבת התחתית והקיבולת שלו מספיקה. וגם כי עושים קצת עבודות תחזוקה בלילה על המסילות והתחנות.

זה יהיה ממש טוב אם הקו האדום יפעל בשעות המכרזיות שנקבעו, וקו 1 לא יבוטל לחלוטין ב-2021 אלא יהפוך לקו לילה במסלול הקו האדום.
לצפיה ב-'אני גם בעד להפעיל בירושלים את קווי הלילה שישה ימים משבוע'
אני גם בעד להפעיל בירושלים את קווי הלילה שישה ימים משבוע
28/06/2017 | 16:55
68
אני מדבר בעיקר על הקווים 10X. עד היום הם פעלו רק בחמישי בלילה ובמוצאי שבת, ורק בקיץ גם באמצע השבוע.
וגם לחשוב אולי על הפעלת הרק"ל 24 שעות ביממה עם תדירות של פעם בחצי שעה בלילה. אפשר אם יש בעיה גדולה של ביזבוז לשלוח קרונועים בודדים של הרק"ל בלילות במקום זוגות קרונועים מחוברים כמו שיש כל הזמן. לא נראה לי שההפרדה בין הקרונות היא כלכך מסובכת. כארבעה קרונועים בודדים פלוס מינוס יכולים להספיק.

הייתי שוקל גם להפעיל שירות לילי של פעם בשעה שישה ימים בשבוע בקו 480. לגבי קו 405 - קצת פחות מתאים. אני מעדיף לא לדעת מה קורה באזור התמח"ת בתל אביב בשעות הלילה. שומר נפשו ירחק.
לצפיה ב-'אין בעיה? מחסור של 3500 נהגים זו לא בעיה?'
אין בעיה? מחסור של 3500 נהגים זו לא בעיה?
29/06/2017 | 02:48
15
נשבר מכל התוספות על הנייר האלו, בסוף יוצא שאוטובוס שיוצא פעם בחצי שעה, מדלג על נסיעה והבא אחריו מגיע מפוצץ ואתה בתחנה סובל כבר 45 דקות בלא כיף שלך.

כל תוספת שירות כיום היא על הנייר! אם אתה שואל אותי, צריך לדלל שירות, לעמוד בלו"ז עם שעות עבודה סבירות לנהגים והפסקות סבירות לנהגים ורק אז, כשהענף יתייצב ויותר אנשים ירצו לעבוד, להתחיל שוב לתגבר, בתלות במספר הנהגים שמגייסים.

המצב הנוכחי גורם לכך שעקב המחסור החמור, כל נהג שרק נקלט בחברה (בכל חברה), קורעים לו את השושנה ותוך חודש-חודשיים הוא עוזב.

וכל זה אחרי בירוקרטיה מתישה שיכולה להגיע לשנה שלמה עד להוצאת רשיון רכב ציבורי
לצפיה ב-'די מדהים אותי שבחיפה יש קווי לילה כל השבוע ודווקא בת"א לא'
די מדהים אותי שבחיפה יש קווי לילה כל השבוע ודווקא בת"א לא
28/06/2017 | 17:48
85
לא כולם, זה נכון, ויש לציין שבחיפה הקווים הרגילים מסתיימים יחסית מוקדם (בסביבות 11 ואף לפני, אלא אם הם ארוכים במיוחד) ובת"א רובם לפחות עד חצות (ואחרי, אם הם ארוכים ועולים באמצע) ועדיין זה פשוט ביזארי. תל אביב מפורסמת כ"עיר שלא נרדמת" (ודני רובס לא המציא את זה...) ודווקא חיפה נחשבת לעיר ישנונית ("הולכים לישון בדיוק בעשר" כתב יהונתן גפן).
לצפיה ב-'שאלת '
שאלת
28/06/2017 | 15:53
1
103
למי נהוג להוסיף לפני שמו "אינג'"?
לצפיה ב-'מהנדס (Engineer), לרוב עם הכשרה מעבר לתואר ראשון'
מהנדס (Engineer), לרוב עם הכשרה מעבר לתואר ראשון
28/06/2017 | 16:33
27
לצפיה ב-'עברתי על זה בלי לקרוא כל מילה'
עברתי על זה בלי לקרוא כל מילה
28/06/2017 | 22:35
65
יש הרבה קווים חדשים בישראל שלא עונים לדרישות הספר הזה.

קחו לדוגמה את קו 495 של אגד בשישי ומוצ"ש לבני נצרים שבחבל שלום במועצה האזורית אשכול, או את קו 546 של אגד מירושלים לקוממיות (צפונית לקריית גת) בשישי ומוצ"ש. אלו קווים בינעירוניים שמשרתים יישובים קטנים, ובעיקרון על פי הספר הם לא כל כך אמורים להתקיים, אלא אם כן יש שם סעיפים על קווים מגזריים שלא קראתי.
או שאפילו תקחו את קו 379 של דן בדרום מתל אביב שמשרת יישובים כפריים במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול ומסיים בבניין מועצת אשכול בסמוך ליישוב מגן.

תמיד יש יוצאים מן הכלל.

דבר חשוב - לא מצאתי בספר נורמות של מיספור קווים. בזמן האחרון כל מיני מספרים לא קשורים משמשים קווים בארץ. אין היגיון בקידומת... קחו למשל את הרפורמה שעשו לאחרונה בקווים של פתחת ניצנה. לקחו את קו 44, והוסיפו לו קווים כאלה: 14X. אין פה הגיון... חלק מהקווים עם שלוש ספרות וחלק עם שתיים.

יש מירושלים שני קווים שמסיימים את מסלולם בקריית גת: קו 460 של המגזר הכללי וקו 556 של המגזר החרדי. איפה ההיגיון במספור?
לצפיה ב-'מה הקריטריון לקביעת עיר שבה יהיו כרטיסי-מעבר '
מה הקריטריון לקביעת עיר שבה יהיו כרטיסי-מעבר
28/06/2017 | 08:23
15
175
האם גודל העיר?
אולי תדירות התחבורה הציבורית בה?

השאלה עלתה לי עוד בשבוע שעבר,כשהייתי למשך יממה באילת,לנתי לילה אחד במלון ישרוטל / ים-סוף,שממוקם בחוף אלמוג המרוחק מהעיר,ומאחר והייתי ללא המשפחה,העדפתי שלא לנסוע עם רכבי והסתמכתי על התחבורה הציבורית הלא תדירה שם. בפעם הקודמת בה הייתי באילת,זה היה בנובמבר 2014,אז גם כרטיס הרב-קו עוד לא הוכנס לשימוש בעיר הזו,הפעם כבר כן יכולתי להשתמש בו עם הערך הצבור,אבל כששאלתי את אחד מנהגי אגד שם,הוא השיב שבאילת לא הונהג כרטיס-מעבר.

מצורפות תמונות של כרטיסים מחמשת הנסיעות שבצעתי במשך שהותי הקצרה באילת לפני מעט יותר משבוע,למי שיעיין היטב בכרטיסים,ניתן למצוא מצב שאם היה כרטיס-מעבר,היה נחסך ממני חיוב על נסיעה בשני קווים בהפרש-זמן קצר זו מזו.
לצפיה ב-'לאילת נסעתי בדרך לא כל-כך מקובלת...,'
לאילת נסעתי בדרך לא כל-כך מקובלת...,
28/06/2017 | 08:34
7
165
ירדתי מערד לאזור מלונות עין-בוקק,עם קו 384 שמגיע מבאר-שבע ואוסף גם בערד,שמכאן הוא יצא בערך ב-07:10,לעין-בוקק הגעתי סביב 07:45 או 07:50,ובשעה 08:35 לערך אסף אותי קו 444 שמגיע מירושלים,שבו הזמנתי מקום מראש באתר אגד,כל זה כדי "לחסוך" את הסיבוב דרך באר-שבע (למרות שיכול להיות קישור נוסף מערד לאילת דרך דימונה,שכיום יש נסיעות בקו 047 של מטרופולין דימונה<>ערד כל שעתיים,אבל גם רצוי להזמין מקום בקו 397).
לצפיה ב-'שובר נהג לקו אילת...,'
שובר נהג לקו אילת...,
28/06/2017 | 08:47
6
161
שמירת מקום בהזמנה אינטרנטית.
לצפיה ב-'ניתן להזמין מקום גם באפליקצית אגד, לקבל שובר מנהג'
ניתן להזמין מקום גם באפליקצית אגד, לקבל שובר מנהג
28/06/2017 | 21:33
5
43
או אילתומט, ולשלם על הנסיעה בפועל בערך צבור ברב-קו
לצפיה ב-' נוסעים עם מטרופולין לאילת? ניתן להשתמש ברב-קו אונלין'
נוסעים עם מטרופולין לאילת? ניתן להשתמש ברב-קו אונלין
28/06/2017 | 21:43
2
49

לשימוש במקומות שמורים בקווי אגד וערך צבור, עדיין צריך להשתמש באפליקציה מהתגובה הקודמת
לצפיה ב-'מטרופולין???'
מטרופולין???
29/06/2017 | 00:37
1
19
מטרופולין,המקום הכי דרומי שהיא מגיע אליו זו מצפּה-רמון.
לצפיה ב-'ראה את הקישור השני בהודעה הקודמת, החל מיולי מטרופולין תגיע'
ראה את הקישור השני בהודעה הקודמת, החל מיולי מטרופולין תגיע
29/06/2017 | 01:13
16
לצפיה ב-'הזמנתי מקום באתר אגד...,'
הזמנתי מקום באתר אגד...,
29/06/2017 | 00:33
1
21
והחיוב היה בכרטיס אשראי שלי,מה זה כבר משנה?
אבל תודה על המידע.
לצפיה ב-'קניית כרטיס בכרטיס אשראי אינה מזכה להנחה ברוב המקרים'
קניית כרטיס בכרטיס אשראי אינה מזכה להנחה ברוב המקרים
29/06/2017 | 01:35
9
לדוגמה במקרה של קניית כרטיס לזכאי/נכה (ניקח דוגמה של ת"א/י-ם/חיפה) המחיר עדיין 70 ו-140 בהלוך ושוב
לעומת זאת כשמשתמשים באפליקציה לשמירת מקום, ולוקחים רק שובר לשמירת מקום בלבד מהאילתומט או נהג, ומשלמים על הנסיעה קוד 35 ב-70 יחידות ערך צבור אשר גם ככה הוטען עם +50% יתר על הנחת ה-33%
כמובן שאפשר פשוט לנסוע ללא שמירת מקום בערך צבור, אך במקרה זה הנסיעה על בסיס מקום פנוי
כמו כן, קנייה בכרטיס אשראי אינה מזכה להנחת רב-קו גם לפרופיל רגיל לכוון אחד, של ה-20% הנחה (טעינות ערך צבור ב-25% יותר)
לצפיה ב-'כרטיסי מעבר הונהגו בגושים עירוניים גדולים (או גדולים יחסית)'
כרטיסי מעבר הונהגו בגושים עירוניים גדולים (או גדולים יחסית)
28/06/2017 | 09:47
3
102
נכון להיום רק בירושלים, בחלק מגוש דן, בחלק ממטרופולין חיפה ובעיר באר שבע.
כיום אין כרטיסי מעבר אפילו בערים כמו אשדוד, נתניה, רחובות, אשקלון ובית שמש, כך שאילת נמצאת הרחק קרוב לתחתית התור.
לצפיה ב-'צריך לעשות כרטיסי מעבר גם בחיוב נסיעה בודדת '
צריך לעשות כרטיסי מעבר גם בחיוב נסיעה בודדת
28/06/2017 | 14:25
1
64
מכרטיסיית הערך הצבור,אך לדגעתי צריך להפריד בין הקודים של כרטיסי החופשי יומי,שבועי וחודשי לבין הנסיעות הבודדות
לצפיה ב-'הם גם ככה מופרדים'
הם גם ככה מופרדים
28/06/2017 | 21:26
34
קודי שיתוף חוזה, תיאור חוזה, וקודי מחיר תחת חוזה ערך צבור

ראה  http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18206804... , אם משרד התחבורה רוצה הוא יכול להוסיף אזורי אזמ"ש, אבל צריך תקציב

לצפיה ב-'אז הגודל לא ממש קובע...,'
אז הגודל לא ממש קובע...,
29/06/2017 | 00:25
20
כי אשדוד גדולה מבאר-שבע,וגם נתניה בגודל דומה.
ועם כל זה,שבבאר-שבע הוכנסו כרטיסי-מעבר די מאוחר בהשוואה לגושים העירוניים האחרים,יאמר לזכותה שהנושא שלאי-שימוש בכסף אצל הנהגים בכל התחבורה העירונית שלה,היא הראשונה בארץ.
לצפיה ב-'קיים חופשי יומי אילת, מחיר 6.70 ₪ , קוד שיתוף 1085'
קיים חופשי יומי אילת, מחיר 6.70 ₪ , קוד שיתוף 1085
28/06/2017 | 21:14
1
46
היית חוסך בזה את נסיעותיך
לצפיה ב-'לא ידעתי על זה...,'
לא ידעתי על זה...,
29/06/2017 | 00:30
22
על העדכון.
לצפיה ב-'נצל''ש האם פעם הרכבות הדו-קמתיות היו נוסעות עם הקטר'
נצל''ש האם פעם הרכבות הדו-קמתיות היו נוסעות עם הקטר
28/06/2017 | 21:30
69
בצד הצפוני כמו בתמונה?
כי היום הן תמיד נוסעות עם הקטר בצד הדרומי
ובכלל למה רק הן עם הקטר בצד הדרומי כשכל שאר הרכבות עם הקטר בצד הצפוני (הכחולות)
לצפיה ב-'מוזיאון הרכבת מחפש מדריך/ה זמני/ת'
מוזיאון הרכבת מחפש מדריך/ה זמני/ת
28/06/2017 | 23:03
41
אם אתם רוצים להציע את עצמכם, פנו אלי במייל museum@rail.co.il

חן
לצפיה ב-'אסדרת מוניות שירות – פוסט מ"מידה"'
אסדרת מוניות שירות – פוסט מ"מידה"
26/06/2017 | 08:08
105
365
אני מודע לדעות של רוב הפעילים בפורום בנושא מוניות השירות, אבל הנה פוסט בבלוג/אתר חדשות הליברטריאני "מידה" שמנוגד להן:

http://mida.org.il/2017/06/21/המדינה-ניצחה-את-מוניות-השירות-האזרחים/

"המדינה ניצחה את מוניות... המשך>>
אני מודע לדעות של רוב הפעילים בפורום בנושא מוניות השירות, אבל הנה פוסט בבלוג/אתר חדשות הליברטריאני "מידה" שמנוגד להן:

http://mida.org.il/2017/06/21/המדינה-ניצחה-את-מוניות-השירות-האזרחים/

"המדינה ניצחה את מוניות השירות; האזרחים הפסידו

מוניות השירות הצליחו להתחרות ביעילות בחברות האוטובוסים והמוני הנוסעים הצביעו ברגליים ובחרו בשירות המהיר, היעיל והזול שהן הציעו. ואז באה המדינה"

===========

האם הנתונים לגבי כמות הקווים שמציגה הכתבה נכונים? כי אם כן אז אני נוטה להסכים עם המסקנה. למדינה יש נטיעה להרוס דברים שמצליחים יתר על המידה תוך תירוץ של שמירה על החוק, כמו שנעשה (עדיין) עם Uber. אני לא ליברטריאני באופן כללי, אבל מסכים שהמדינה לא צריכה להתערב כשדברים עובדים. אם הסיבה לרגולציה של מוניות השירות היא בטיחות כפי שהתירוץ אמר בזמנו, אז מוטב היה להשתמש בכספי הסבסוד לאכיפת החוק, הצבת מצלמות, שוטרים וכו'. זה גם היה יכול להיות רווחי אם אכן יש כ"כ הרבה עבירות על החוק בענף.
לצפיה ב-'עוד סיני נשרף'
עוד סיני נשרף
28/06/2017 | 13:04
1
131
לפני כשעה נשרף בצפון אוטובס פרטי מתוצרת יוטונג
לצפיה ב-'זה רק אני או שהם נשרפים בתדירות גבוהה יותר מהאירופאים?'
זה רק אני או שהם נשרפים בתדירות גבוהה יותר מהאירופאים?
28/06/2017 | 17:30
73
למישהו יש מידע קונקרטי בנושא?
לצפיה ב-'יש !!!!!!!!'
יש !!!!!!!!
25/06/2017 | 18:44
19
620
הקטר החשמלי הראשון(מספר 3001) שהוצג במרץ 2017 במפעל Bombardier ב Kassel/גרמניה, לא נשלח לניסויים דינמיים
ל Velim/ צ׳כיה כפי שנכתב בעבר הלא רחוק אבל ............הנה ה קטר השני(מספר 3002) בניסויים ראשונים באותו מקום.
מרגש!!!!!!!!
בשעה טובה ומוצלחת !!!!!!!!!!
לצפיה ב-'שני החבר'ה שמאחוריו מאותו דגם?'
שני החבר'ה שמאחוריו מאותו דגם?
25/06/2017 | 19:33
15
174
מה הפונקציה שלהם? לדמות עומס ע"י גרירה לכיוון ההפוך? או סתם להיות מסה לסחיבה בשביל לבדוק כמה הוא סוחב?
לצפיה ב-'לא. הם מדגם אחר, קרי: TRAXX F140AC3'
לא. הם מדגם אחר, קרי: TRAXX F140AC3
25/06/2017 | 20:17
14
193
הדגם שלנו  הוא: TRAXX P160AC3-LM
אני גם שאלתי את עצמי את אותה שאילה, האם ״2 החברה״ הם רק ל ״עומס״(2x85 טון) או שהם משתתפים בהנע לניסוי כלשהו ?
הקטרים הנוספים מיועדים לגרירת משאות במהירות עד 140קמ״ש ומסוגלים לקבל הזנה ב 25 קילווולט( כמו בישראל וכאן במסלול הניסויים ב Velim/צ׳כיה) או 15 קילווולט (כמו בגרמניה).
אולי הקטרים הנוספים ששייכים ל DB(חברת הרכבות הלאומית הגרמנית) הם שגררו את הקטר הישראלי מגרמניה לצ׳כיה?
מי יודע, אולי זה ההסבר?
הצילום הוא מיום ששי 16 ליוני, כלומר שהקטר שלנו לא נסע בשבת!

לצפיה ב-'השאילה השאילתית'
השאילה השאילתית
25/06/2017 | 20:26
2
320
האם הקטר יוכל להקלט בירושלים, הואיל והתחנה היתה אמורה להפתח בדיוק בימים אלה?
שימו לב על תאריך הכתבה המצורפת.
לצפיה ב-'אומנם האקדמיה ללשון עדכנה ביום ראשון האחרון כללי כתיב חסר'
אומנם האקדמיה ללשון עדכנה ביום ראשון האחרון כללי כתיב חסר
25/06/2017 | 23:13
1
146
וזאת אחרי 70 שנה שבהם לא עודכנו כללים אלו.  יחד עם זאת, שאלה נשארת שאלה ולא הפכה ל "שאילה" 

ואכן, החדשה שלך היא אכן מעניינת ומסקרנת.  אני כבר מתחיל לדמיין את הקטרים הללו נוסעים לאורכו של קטע הפיילוט בעמק איילון.
 השאלה היא כבר לא "האם" אלא רק "מתי".
לצפיה ב-'חידוד: הכללים שעודכנו הם (כמובן) כללי הכתיב המלא'
חידוד: הכללים שעודכנו הם (כמובן) כללי הכתיב המלא
28/06/2017 | 04:08
33
והם עודכנו כעת לאחר כעשרים שנה ולא שבעים. הכללים הקודמים שפורסמו מטעם האקדמיה ללשון העברית נקראו "הכתיב חסר הניקוד" (אולי מכאן הבלבול) וזה היה ב-1994 (הם אמנם נשענים על כללים של ועד הלשון העברית, אך עברו עדכונים של האקדמיה ללשון).

לצפיה ב-'LM? מעניין...'
LM? מעניין...
25/06/2017 | 22:21
8
150
זה אומר שרכשו אותם עם האופציה של נסיעות בקטעי מסילה קצרים לא מחושמלים בעזרת מנוע דיזל קטן שמותקן בקטר.
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
25/06/2017 | 23:09
39
לצפיה ב-'ככל הידוע לי רכבת ישראל רכשה ללא LM (מנוע דיזל עזר)'
ככל הידוע לי רכבת ישראל רכשה ללא LM (מנוע דיזל עזר)
26/06/2017 | 22:19
6
40
לצפיה ב-'אבל בויקיפדיה על ר״י אומרים שכן רכשו עם LM'
אבל בויקיפדיה על ר״י אומרים שכן רכשו עם LM
27/06/2017 | 01:00
5
140
לצפיה ב-'סביר מאוד שהמידע בויקיפדיה מוטעה. לא מובאים סימוכין לטענה'
סביר מאוד שהמידע בויקיפדיה מוטעה. לא מובאים סימוכין לטענה
27/06/2017 | 01:57
4
22
לצפיה ב-'גם לי זה נשמע מוזר.'
גם לי זה נשמע מוזר.
27/06/2017 | 04:32
3
71
שיניתי את זה שם כי לדעתי זה לא נכון.
לצפיה ב-'אני חושב שזה כי בומברדייר התהדרו שלהם יש את האפשרות למנוע LM'
אני חושב שזה כי בומברדייר התהדרו שלהם יש את האפשרות למנוע LM
27/06/2017 | 11:54
2
63
ואז הזכירו את זה בכתבות בתקשורת בארץ, בלי לשאול בכלל את ר"י אם בחרו להזמין עם או בלי LM.

לדעתי אם הזמינו בלי LM אז קצת חבל, כי זה היה יכול להיות מאוד שימושי במקרים של תקלות חשמולת.
לצפיה ב-'אתה, luckydude וחן מלינג צודקים'
אתה, luckydude וחן מלינג צודקים
28/06/2017 | 01:27
1
91
באופיון הטכני של ר״י שצורף למכרז עבור אותם הקטרים בכלל לא מופיעה הדרישה ל LM.
בנתיים פורסמו תמונות חדשות המתייחסות לקטר 3002.
עדיין לא הוחלף עליה ה IR ב ISR.
לצפיה ב-'מצטער שהטעיתי את הקוראים, גם אני קראתי בויקיפדיה - סורי'
מצטער שהטעיתי את הקוראים, גם אני קראתי בויקיפדיה - סורי
29/06/2017 | 00:51
3
לצפיה ב-'בטוח ששניהם זהים? הצורה של החלונות שלהם שונה'
בטוח ששניהם זהים? הצורה של החלונות שלהם שונה
25/06/2017 | 23:24
1
100
לקטר האמצעי חלונות צד קטנים כמו לקטר "שלנו", בעוד לקטר שמימין חלונות צד גדולים יותר (וגם סכמת צביעה קצת אחרת).

עוד דבר מעניין בתמונה: הפנטוגרפים של כל הקטרים מורמים, מה שאומר שיש סיכוי שכל השלושה פעלו בזמן צילום התמונה ולא היו סתם "משקל מת".

לצפיה ב-'עקרונית הם זהים עם הבדלים זעירים.'
עקרונית הם זהים עם הבדלים זעירים.
26/06/2017 | 01:45
86
הישן יותר(מספר 187002) היה אב-טפוס(2013) שעבר נסויים ואשורים מינהליים עבור ה DB והשני(מספר 187315) הוא מייצור סידרתי(2016).
במחשבה שניה נראה לי שממפעל הייצרן בגרמניה עד לגבול צ׳כיה 2 הקטרים של ה DB גררו את הקטר ״הישראלי״ תחת 15kV ובתוך צ׳כיה עד מסלול הנסויים ב Velim הם גררו אותו תחת 25kV, או שכולם נסעו בכוחות עצמם תחת אותו מתח.
לצפיה ב-'נהדר '
נהדר
25/06/2017 | 23:51
21
לצפיה ב-'יפה! כמה קטרי TRAXX P160-AC3-LM אמורים להגיע ארצה?'
יפה! כמה קטרי TRAXX P160-AC3-LM אמורים להגיע ארצה?
26/06/2017 | 00:08
1
52
לצפיה ב-'אוקי.. מצאתי בעצמי את התשובה: 62. בכל זאת!'
אוקי.. מצאתי בעצמי את התשובה: 62. בכל זאת!
26/06/2017 | 00:10
59
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 26/6 '
שרשור הכוונה ומודיעין 26/6
27/06/2017 | 00:00
15
11
לצפיה ב-'האם יש חופשי יומי/ שבועי בין ירושלים לתל אביב?'
האם יש חופשי יומי/ שבועי בין ירושלים לתל אביב?
27/06/2017 | 11:59
1
14
לצפיה ב-'יש רק לרכבת לדעתי חופשי גמיש 7 ו-30 שלא תקף לאוטובוסים'
יש רק לרכבת לדעתי חופשי גמיש 7 ו-30 שלא תקף לאוטובוסים
27/06/2017 | 12:31
23
(אולי זה כן יכול לכלול את האוטובוסים בתוך גוש דן).
לאוטובוסים אין כזו אופציה, אלא שילוב של חופשי מטרופולין ת"א שכולל את מודיעין ומטרופולין ירושלים שכולל את מודיעין.
לצפיה ב-'מטרונית בשעות הלילה המאוחרות'
מטרונית בשעות הלילה המאוחרות
27/06/2017 | 12:06
7
86
אני נוסע מת"א לחיפה עם הרכבת באיזור השעה 2 בלילה. ומשם אני צריך מטרונית קו 1 לקריות.
אשמח ללינק שבו כתוב זמני הנסיעה בלילה של המטרונית?

באיזו תחנת רכבת בחיפה לרדת- חוף הכרמל/ מרכז השמונה?
הרכבת מגיעה לחוץ הכרמל ב 3:05, ולמרכז השמונה ב 3:15.

תודה רבה
לצפיה ב-'למי כדאי לפנות?'
למי כדאי לפנות?
27/06/2017 | 12:20
2
54
בררתי ויש מטרונית בחוף הכרמל ב 3.  ובמרכז השמונה ב 3:18 .
כלומר בדיוק בשני המקרים, בגלל פספוס של כמה דקות. אנשים נאלצים לחכות בלילה כחצי שעה .  (וזה חוזר ככה לאורך כל הלילה החל מ 12 בלילה עד 4 בבוקר).  אם היה איחור של המטרונית בעוד 5 דקות.  זה היה (כמו שאומרים בפרסומת של הרכבת) : קו רציף....
למי אפשר לפנות שישנו? ומה הסיכוי שפניה כזו תועיל בכלל?
לצפיה ב-'זה רק דרך משרד התחבורה'
זה רק דרך משרד התחבורה
27/06/2017 | 12:35
1
42
אולי באמת הגיוני לתקן את הלו"ז של המטרונית ב-10 דק', כי הרי הרכבת פועלת פעם בשעה ומגיעה באותן שעות. השאלה מה זה עושה למטרוניות של הכיוון ההפוך והרכבת בכיוון ההפוך.
לצפיה ב-'הרכבת בכיוון ההפוך לא רלוונטית'
הרכבת בכיוון ההפוך לא רלוונטית
28/06/2017 | 03:21
8
כי מי שנוסע דרומה לא ימשיך עם המטרונית לקריות...
לצפיה ב-'אתה יכול לבדוק לו"ז באתר "כל קו" של משרד התחבורה'
אתה יכול לבדוק לו"ז באתר "כל קו" של משרד התחבורה
27/06/2017 | 12:32
38
חפש קו 1 (לא של אגד, אלא של דן בצפון) ושם בדוק לו"ז יומי. שים לב שהלו"ז מתחיל בשעה 4 עד השעה 3:59 למחרת באתר הזה (לו"ז של השעות של היום למחרת צבועים במסגרת סגולה).

במרכז השמונה , התחנה נמצאת כ2 דקות מהיציאה לתחנה. בחוף הכרמל אני לא יודע מה המרחק.
לצפיה ב-'מניסיון, אפשרי לתפוס את המטרונית ממרכז השמונה. ועוד אופציה:'
מניסיון, אפשרי לתפוס את המטרונית ממרכז השמונה. ועוד אופציה:
27/06/2017 | 20:48
1
35
הרכבת מגיעה למרכז השמונה בXX:14 (לפעמים אפילו קודם אם אין עיכובים) ובמצב כזה ובמידה ואין מזוודות אפשר בהחלט להספיק את המטרונית שמאוד קרובה לתחנת הרכבת.
אבל אם אתה לא רוצה להלחץ, יש לך קו 200 כל 20 דקות כאשר בין היתר הוא אמור להגיע לרכבת בערך כל XX:20. אתה יכול לעלות עליו עד לצומת קרית אתא ואז או להחליף למטרונית (בד"כ הוא עוקף אותה כי הוא נוסע הרבה יותר מהר, אפילו עוקף אותה בכ10 דקות במקרים קיצוניים) או להחליף ל210 שגם הוא כל 20 דקות והם מתואמים ממש טוב (כ2-3 דקות המתנה כאשר התחנה בה אתה יורד מ200 היא אותה התחנה בה אתה עולה ל210).
לצפיה ב-'תפוח'
תפוח
28/06/2017 | 03:33
15

דרושים עובדים למאות משרות פנויות, יש לנו מאות משרות פנויות מכל הארץ בשירות לקוחות, אדמיניסטרציה, מקצועות פיננסים, אנשי ייצור, אבטחת מידע, נציגי מכירות, חומרה, נציגי מכירות, הייטק, אבטחת מידע, מומחי מחשבים ורשתות, יוצאי יחידות טכנולוגיות, QA, תוכנה, מהנדסי מכונות ועוד, אם אתם מחפשים עבודה באחד מהתחומים האלו אתם מוזמנים לשלוח לנו את הקורות חיים שלכם למייל annie.ros32@gmail.com לאנני רוזנברג
לצפיה ב-'הרכבות מנתב"ג מגיעות עד נהריה; למה לרדת דווקא בחיפה?'
הרכבות מנתב"ג מגיעות עד נהריה; למה לרדת דווקא בחיפה?
28/06/2017 | 03:22
11
לצפיה ב-'מירושלים למרכזית המפרץ/ חיפה בשעות הלילה'
מירושלים למרכזית המפרץ/ חיפה בשעות הלילה
27/06/2017 | 13:14
4
68
לכבוד פסטיבל האור  מ ה28.6 עד 6.7) .
לצאת באיזור השעה 00:30 בלילה, נקודת מוצא: ירושלים. נקודת יעד: קריון.
האם יש איזו דרך להגיע?

תודה רבה
לצפיה ב-'485 של אפיקים לנתב"ג ומשם ברכבת.'
485 של אפיקים לנתב"ג ומשם ברכבת.
27/06/2017 | 17:38
2
21
לצפיה ב-'זו לא הכוונה מלאה כי הרכבת לא מגיעה לקריון. צריך לרדת בתחנת'
זו לא הכוונה מלאה כי הרכבת לא מגיעה לקריון. צריך לרדת בתחנת
27/06/2017 | 20:03
1
47
חיפה מרכז השמונה ולהמשיך משם בקו 1 של המטרונית עד לקריון.
לצפיה ב-'בהודעות הקודמות הוא דיבר על אי הסנכרון בין רכבות הלילה לקו 1'
בהודעות הקודמות הוא דיבר על אי הסנכרון בין רכבות הלילה לקו 1
28/06/2017 | 00:51
29
הסקתי מכך שהוא יודע איך לשוב לביתו לאחר הירידה מהרכבת.
לצפיה ב-'אפשר גם 480 (מסלול קו לילה) לרכבת מרכז'
אפשר גם 480 (מסלול קו לילה) לרכבת מרכז
28/06/2017 | 01:23
29
משם רכבת לחיפה מרכז, ומטרונית קו 1
לצפיה ב-'טמקא: מכתב ח"כים חרדים נגד היתרי תח"צ הפועלת בשבת.'
טמקא: מכתב ח"כים חרדים נגד היתרי תח"צ הפועלת בשבת.
26/06/2017 | 20:49
53
268
http://m.ynet.co.il/Articles/4981208

גם על הקיים והמאושר הם מאיימים.
המשך>>
http://m.ynet.co.il/Articles/4981208

גם על הקיים והמאושר הם מאיימים.
לצפיה ב-'מתווספות לקו 469 של מטרופולין תחנות חדשות בתל אביב:'
מתווספות לקו 469 של מטרופולין תחנות חדשות בתל אביב:
25/06/2017 | 20:32
3
211
"
החל מיום ראשון ה- 25.06.17, תתווספנה תחנות חדשות בקו 469 בתל אביב בשני כיווני הנסיעה. להלן רשימת התחנות החדשות:
תחנות חדשות מכיוון תל אביב:
21472 קניון עזריאלי/דרך בגין
22946 המסגר/יצחק שדה
25141 דרך בגין/נחמני
25454 הרכבת/דרך בגין
21342 הרכבת/בני ברק

תחנות חדשות מכיוון באר שבע/נתב"ג:
21274 מחלף לה גוורדיה
22986 הרכבת/סלומון
20026 המסגר/בן אביגדור
23014 קניון עזריאלי/דרך בגין
"

זה משפר את הקישוריות בין תל אביב וחלקים אחרים של גוש דן לבין נתב"ג, כי נוצרת קישוריות טובה יותר בין קווי הלילה של גוש דן לבין הקו.
לצפיה ב-'זה רק כי אין שמאלה מהמסגר ללה גווארדיה.'
זה רק כי אין שמאלה מהמסגר ללה גווארדיה.
27/06/2017 | 17:42
2
80
הנתיב השמאלי לפני צומת המסגר/לה גווארדיה הוא נת"צ שמשמש כהמשך למרכזית.

כל הסיבוב דרך בית הדר הוא רק עקב הסיבה הזאת ומכיוון שנסיעת 5:30 בבוקר של 469 לכיוון תל אביב שונה משאר הנסיעות של 469 כך שהיא נכנסת לנתיב המהיר, היא יכולה לצאת רק בלה גווארדיה.

אחרת, אני מניח ש469 היה ממשיך על המסגר>החרש>חיל השריון ומשם מתחבר לכביש 1 לעבר נתב"ג, כנ"ל בכיוון ההפוך.
לצפיה ב-'אני לא חושב שזו הסיבה'
אני לא חושב שזו הסיבה
27/06/2017 | 18:58
1
65
הסיבה לדעתי היא פשוט לספק קישוריות טובה יותר, בדמות התחנות בבגין ובבית הדר.
שתי תחנות פופולאריות מאוד לקווים הבין עירוניים שעוצרים בהן.
למשל אם אני אצטרך להגיע לנתב"ג בלילה, בשעות שבהן הרכבת לא עוצרת בתחנת ההגנה, התחנה בבית הדר מעולה בשבילי.
לצפיה ב-'זה גם ככה מעניין אותי, אז אבדוק מה הסיבה לכך.'
זה גם ככה מעניין אותי, אז אבדוק מה הסיבה לכך.
28/06/2017 | 01:01
36
מההיכרות שלי עם מי שמחליט על השינויים האלו, הארכת מסלול כך שהוא ייצור בעיה תפעולית על ידי הארכת זמן הנסיעה + ק"מ עודפים - מתבצעים רק במקרים חריגים כשיש בקשה ספציפית, צורך ספציפי או אין ברירה מבחינת דרכי תנועה.

בהחלט יכול להיות שהייתה בקשה ספציפית, מעניין.

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 25/6 '
שרשור הכוונה ומודיעין 25/6
24/06/2017 | 23:16
13
13
לצפיה ב-' לרב-קו החדש שלי שנכנס לשימוש היום + שאלה קטנה'
לרב-קו החדש שלי שנכנס לשימוש היום + שאלה קטנה
25/06/2017 | 00:40
3
86
נסעתי בקו 29 מכפ"ס להרצליה
(לוקח לו בערך 20 דק' עד תחנת ויצמן/רוטשילד, נכון? אם כן, אז עליתי על האוטובוס שיצא ב-19:20)
עלה פקח לאוטובוס!!! בדק את הקבלות. לא מפתיע שהם עובדים בשבת?
עוד שתי שאלות פחות קטנות...
1. ראיתי לקראת הרצליה את כביש 531 החדש ומעליו משהו שנראה כמו הכנה לתחנת רכבת או שהזיתי וזה סתם הכנה לגשר? אני יודעת שכאן אתם יודעים הכל :)
2. את קו 29 אני מכירה מימים ימימה. האם נוספו קווים חדשים מהירים יותר בין הרצליה לכפ"ס/רעננה? לאו דווקא במוצ"ש כמובן.
אשמח אם תכתבו לי את מספרי הקווים החדשים כדי שאוכל לחפש מידע. באתר מטרופולין לא מצאתי רשימה של כל קווי השרון. 
לצפיה ב-'אכן תחנת רכבת'
אכן תחנת רכבת
25/06/2017 | 09:51
2
84
לאורך כביש 531 ייפתחו עוד 2 תחנות רכבת.
את האחת, בצומת רעננה כפ"ס לא רואים מקו 29 והאמת היא שלא רואים משום מקום כי היא תת קרקעית.
את השניה, ברחוב ירושלים המקשר בין רעננה להרצליה. מה שראית הוא לא הכנה לתחנת רכבת אלא תחנה שלמה ועומדת ברמה של 99% שרק מחכה לתחילת ההפעלה. (לא יודע מתי, אבל כנראה אפילו כבר בחודשים הקרובים היא תיפתח רק לכיוון הוד השרון ובעוד כשנתיים גם לכיוון תל אביב).

לגבי קווים מהירים יותר - קו 39 - הוא כמו קו 29 בכפ"ס וברעננה אבל אז הוא מדלג על מרכז הרצליה ונוסע במקום זאת בבריגדה, אלתרמן (הבינתחומי), ז'בוטנסקי,תחנת הרכבת משם ישר לאזור התעשיה.

יש לו גם חלופה 139 (במסלול שתיארתי רק שהיא מתחילה מכוכב יאיר/צור יגאל)

בנוסף, אם את מגיעה לצומת כפר סבא/רעננה. יש לך שם את קו 30. באותו מסלול ברעננה ובהרצליה שתיארתי, רק שהוא מתחיל במסלול איסוף בהוד השרון, עובר דרך תחנת הרכבת סוקולוב ומשם ממשיך לצומת רעננה. 

והסנונית האחרונה, אם את דווקא מהאזור של בן יהודה/כפר סבא הירוקה. קו 213 שמתחיל מקלנסווה+טייבה+טירה, מגיע דרך טשררניחובסקי להמשך בן יהודה (מנחם בגין, החוצה את כפר הסבא הירוקה לכיוון מחלף רעננה צפון, ממשיך ברחוב וייצמן הרענני, פונה לרחוב ירושלים, רחוב הבריגדה בהרצליה וממשיך ישר דרך מחלף כפר שמריהו לחוף הים, שם פונה שמאלה לרוב רמת ים (לאורך החוף וחוזר לפזר קצת באזור תעשיה לפני שהוא מסיים במרינה.
לצפיה ב-'אני דווקא צריכה מאיזור רחוב וייצמן בהרצליה...'
אני דווקא צריכה מאיזור רחוב וייצמן בהרצליה...
25/06/2017 | 20:23
1
39
חשבתי שמוייצמן יש קו מהיר יותר מ-29 בין רעננה/כפ"ס אבל אולי טעיתי

לגבי הרכבת 
זאת המסילה שנמצאת ברוקח ליד הלונה-פארק? 
לצפיה ב-'זו לא ממש אותה המסילה'
זו לא ממש אותה המסילה
25/06/2017 | 21:39
27
הקו מכפר סבא/הוד השרון לתל אביב עתיד להיות 'קו לולאה':
1. קו דרך רעננה והרצליה, מה שראית.
2. קו דרך ראש העין ופתח תקווה. כולל המסילה ליד רוקח והלונה פארק.
לצפיה ב-'מחדדת את השאלה + שאלה נוספת - האם יש קו אוטובוס לתחנה מרכזית'
מחדדת את השאלה + שאלה נוספת - האם יש קו אוטובוס לתחנה מרכזית
25/06/2017 | 20:43
6
50
הרצליה או רחוב וייצמן הרצליה או רחוב ז'בוטינסקי הרצליה
שנוסע מרעננה/כפ"ס לא על רחוב אחוזה של רעננה אלא על רחוב וייצמן של רעננה?
מהתשובה שקיבלתי נראה כי אין קו כזה
הקו שנוסע על וייצמן רעננה ממשיך דרך הבריגדה עד הים, מה גם שלמיטב הבנתי בכפ"ס הוא לא נוסע על ציר קניון ג'י/וייצמן

שאלה נוספת:
באיזה מקומות בת"א/הרצליה אני יכולה לטעון רב-קו עם כרטיס אשראי?
האם אפשר בתחנת רכבת הרצליה גם אם לא נוסעים ברכבת?
האם אפשר בת"א במרכז על הקו מול שאול המלך?
בת"א אני מחפשת באיזור עזריאלי/דיזנגוף סנטר/אבן גבירול אבל לא מעוניינת להיכנס לתוך עזריאלי - יש חיה כזאת? 
אם ש קישור לרשימה של מקומות כאלה, זה כמובן יעזור 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/06/2017 | 21:47
1
33
קו 39 עובר קרוב לקניון ג'י ונוסע דרך ויצמן. הוא מגיע לאזור של רחוב ז'בוטינסקי בהרצליה. נוסף אליו, כפי "שהרוכב לאוטובוסים" כתב, פועל קו 139 עם נסיעה בודדת.

לגבי הגעה לתחנה המרכזית בהרצליה מכפר סבא - אני כמעט בטוח, שהאפשרות היחידה היא קו 29 או קו 572 "אגד", בתדירות נמוכה. בערב קו 247 ובלילה קווי הלילה, כמו 229. לרעננה ניתן להשתמש בקו 501 או 032.

* באיזה מקומות בת"א/בהרצליה ניתן לטעון רב-קו עם כרטיס אשראי?
כמעט בטוח, שבתחנת הרכבת בהרצליה, ללא נסיעה ברכבת. בכל מקרה בתחנות תל אביב זה ניתן. ניתן גם בתחנה המרכזית בתל אביב בקומה 6, בקופה של "אגד". כמו כן ניתן בתוך האוטובוסים. למשל בקווים 29/39 בהרצליה או בקו 1 בגוש דן. קו 1 נוסע קרוב לעזריאלי. כנראה גם בקו 189. 189 נוסע באבן גבירול.
לצפיה ב-'אפשר לטעון ברכבת גם אם לא נוסעים בה, כמו כן אפשר גם..'
אפשר לטעון ברכבת גם אם לא נוסעים בה, כמו כן אפשר גם..
27/06/2017 | 18:33
20
בכל קופה של כל מפעיל בכל תחנה מרכזית (לא במודיעין, אלא בחלון הקופה), אפשר גם במכונות האוטומטיות: בתמחת זה המכונה הקטנה למכירת חוזים ליד הקופות של אגד בקומה 6, או המכונה האוטומטית של קווים בקומה 7 כשעולים מליד הקופות של אגד למסוף דן, ועוברים לרציפים האורכיים של קווים בצד השני של אותו האולם
מכונות אוטומטיות יש כמעט לכל מפעיל בתחום פעילותו בתחנה מרכזית מקומית: לדוגמה יש שני מכונות כאלה של נתיב אקספרס ליד הרציפים במרכזית צפת. כמו כן, בחיפה ניתן לטעון ערך צבור ברציף המטרונית. בירושלים אין ערך צבור במכונות של סיטיפס, לכן האפשרות הכמעט יחידה זה קופה של אגד במרכזית. כאשר טוענים ערך צבור, כיום כלל לא משנה היכן הוא הוטען והיכן באמצעותו נוסעים
לצפיה ב-'הכי קל לטעון את הרב קו באשראי דרך אפליקציית רב קו אונליין '
הכי קל לטעון את הרב קו באשראי דרך אפליקציית רב קו אונליין
25/06/2017 | 21:52
3
36
ואת זה אפשר לעשות מכל מקום  ;)
לצפיה ב-'זה כשיש מכשיר תומך, אך כשאין..'
זה כשיש מכשיר תומך, אך כשאין..
27/06/2017 | 19:10
2
24
ניתן להזמין טעינה באשראי פשוט באתר רב-קו אונליין (גם באינטרנט סלולרי), למספר כרטיס הרב-קו ובחירת הפרופיל המתאים
טעינה בפועל של החוזה המוזמן מתבצעת לאחר שמכניסים את הרב-קו לקורא כרטיסים, מכשיר נייד תומך, או כספומט של כספונט הקרוב. ואלה יש באמת כמעט ליד כל חנות מכולת בכל מקום. לא לשים לב לעמלה של 7 ₪ על הוצאת מזומן, זה תקף רק כשמכניסים כרטיס אשראי להוצאת מזומן, לא לטעינת רב-קו. אין להכניס כרטיס אשראי כשצריכים לטעון רב-קו, אלא רק את הרב-קו, כי התשלום בגין הזמנת החוזה מאושר באתר רב-קו אונליין, לא בכספונט. בכספונט מתבצעת הטענת החוזה המוזמן בפועל בהכנסת רב-קו*

*יש לוודא שהרב-קו תקין, ועומד בתקן גודל וצורת כרטיס האשראי, כלומר שהוא לא התקמט בקצוות או משהו כזה, ומדבקת מיתוג הכרטיס (הרקע הירוק זה מדבקה חזקה יחסית, הכרטיס עצמו לבן) לא עלולה להיות הוסרה בטעות, במידה וכיבסתם את הרב-קו או משהו כזה (למרות שממשק הטווח אפס לרוב עדיין פועל לאחר כביסה וקימוטים טעותיים אחרים, והכרטיס בכך עדיין ניתן לשימוש בתחבורה ציבורית כי השימוש שם נעשה בממשק הטווח אפס, צורת הכרטיס יכולה לא להשמר, והצ'יפ החיצוני הזהוב עלול להפסיק לפעול, הצ'יפ חיוני לטעינת הכרטיס בכספונט וקורא כרטיסים, לכן חייב שהכרטיס יהיה בעל צ'יפ חיצוני זה, אם הרב-קו הוא מהסוג הישן של אגד ללא הצ'יפ, יש להחליפו לבעל צ'יפ)
לצפיה ב-'כשאין מכשיר טלפון תומך, אפשר גם לקחת מטען שמתחבר למחשב ב-USB'
כשאין מכשיר טלפון תומך, אפשר גם לקחת מטען שמתחבר למחשב ב-USB
28/06/2017 | 11:25
1
7
לצפיה ב-'כן, אבל השאלה היתה לטעון מכל מקום, אלא אם אתה לוקח איתך'
כן, אבל השאלה היתה לטעון מכל מקום, אלא אם אתה לוקח איתך
28/06/2017 | 21:54
5
מחשב נייד או לוח עם תמיכה לקורא כרטיסים, לכל מקום
לצפיה ב-'הגעה לקיבוץ חולדה'
הגעה לקיבוץ חולדה
25/06/2017 | 11:44
1
91
הי אנו צריכים להגיע בערב לקיבוץ חולדה, אנו גרים בסמוך לרכבת יוספטל בת-ים, איך ניתן להגיע לקיבוץ אפילו אם יש צורך לרדת באחת התחנות ולהמשיך עם מונית ספיישל, העיקר לא להטלטל שעות בדרך, וגם אנו צריכים לחזור בללה לבת-ים. תודה רבה על התשובות.
לצפיה ב-'מתחנה מרכזית רחובות 434 לצומת חולדה'
מתחנה מרכזית רחובות 434 לצומת חולדה
28/06/2017 | 02:23
15
לא בטוח איך הכי כדאי להגיע לרחובות, כנראה אוטובוס מצומת חולון יהיה הכי טוב.
לצפיה ב-' סיומת רישוי 89 נפתחה'
סיומת רישוי 89 נפתחה
25/06/2017 | 00:41
14
211
אופנוע חדש עם סיומת רישוי 89 ,להבדיל מסיומת של כלי רכב ישנים שמשמשים לכלי רכב משנת יצור 1989 נצפה ועכשיו מתחילים להשלים גם את סיומת רישוי 89 שלא הושלמה בשנת 1989
עכשיו לקראת המעבר ללוחית רישוי שמונה ספרות שתתחיל כנראה בחודש הבא לא נותרו כמעט סדרות רישוי שלא נוצלו עד תום למעט
אלה ששמורות לרשות הפלסטינית,למוניות ואלה שמיועדות לרישוי מחדש .

לצפיה ב-'הסיומת הזו כבר נראתה לפני מספר שבועות. '
הסיומת הזו כבר נראתה לפני מספר שבועות.
25/06/2017 | 22:19
9
111
מבנה לוחיות הרישוי של הרשות הפלסטינית שונה מהישראליות ולכן אין כל סיבה שלא להשלים את הסיומות החסרות 40-49 ו- 90-99
לצפיה ב-'השאלה האם ישימו לב להבדל '
השאלה האם ישימו לב להבדל
26/06/2017 | 14:58
8
73
להמרות שניתן לראות ברשות מכוניות ישנות עם סיומות רישוי 32,33,38 שיש גם בישראל

לצפיה ב-'יש ברשות ובישראל מספרים כפולים'
יש ברשות ובישראל מספרים כפולים
27/06/2017 | 18:43
7
45
נכון שרוב המספרים לא חופפים, ורוב המספרים של הפלסטינים מסתיימים ב4X וב9X. אבל יש גם רכבים פלסטיניים עם הסיומות 3X, ו7X, ולא רק רכבים ישנים - יש גם חדשים עם הסיומות האלה.
לצפיה ב-'בטוח יש בישראל רכב עם מספר זהה לזה '
בטוח יש בישראל רכב עם מספר זהה לזה
27/06/2017 | 20:39
6
119
לצפיה ב-'שים לב לחלוקת הספרות, לצבע ולהיעדר דגל'
שים לב לחלוקת הספרות, לצבע ולהיעדר דגל
27/06/2017 | 21:03
16
לצפיה ב-'יכול שכן יכול להיות שלו,כמעט כל סיומת 34 בשימוש בישראל '
יכול שכן יכול להיות שלו,כמעט כל סיומת 34 בשימוש בישראל
28/06/2017 | 01:14
1
24
למעטה יותר אסביר על חלוקת המספרים הרישוי בהמשך
לצפיה ב-'חלוקת מספרי הרישוי ברשות הפלסטינית כיום'
חלוקת מספרי הרישוי ברשות הפלסטינית כיום
28/06/2017 | 01:31
31

לצפיה ב-'האוטובוס הוא מאזור שכם,ג'נין,טולכרם או קלקליה כנראה'
האוטובוס הוא מאזור שכם,ג'נין,טולכרם או קלקליה כנראה
28/06/2017 | 01:33
22
ועלה לכביש אחרי 1994 כנראה לפי הספרת רישוי הראשונה 7.

לצפיה ב-'באיזה כביש מדברי האוטובוס מצולם? ולגבי לוחיות פלסטיניות -'
באיזה כביש מדברי האוטובוס מצולם? ולגבי לוחיות פלסטיניות -
28/06/2017 | 17:23
1
18
אף פעם לא הבנתי מה ההבדל בין לוחית רישוי פלסטינית ירוקה לבין לוחית רישוי פלסטינית לבנה. ומי מעניק את הרישוי למכוניות הפלסטיניות? צה"ל? משטרת ישראל? הרשות הפלסטינית? נראה שהגופן (פונט) של הספרות בתמונה זהה לגופן של הספרות בלוחיות הרישוי הישראליות.
האם יש הבדל בין איזורים A,B,C ביהודה ושומרון לגבי השאלות ששאלתי?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
29/06/2017 | 00:52
10
1. לא אני צילמתי, אבל הנוף אופייני לבקעת הירדן
2. לוחית רישוי עם רקע ירוק וספרות לבנות - רכב תחבורה ציבורית, רקע לבן וספרות אדומות - רכב רשמי של הרשות, רקע לבן וספרות ירוקות - כל השאר
3. מי שמעניק רשיונות נהיגה ורשיונות רכב לפלסטינים היא רשות הרישוי הפלסטינית
4. הפונט של הלוחית הפלסטינית והישראלית הוא לא זהה
5. אין הבדל בין האזורים - מי שיש לו תושבות ישראלית מקבל שירות מרשות הרישוי הישראלית ומקבל ל.רישוי ישראלית. פלס' מקבל שירות מרשות הרישוי הפלס' ומקבל ל"ר פלס'
לצפיה ב-'יום ראשון מתחילים עם 8 ספרות'
יום ראשון מתחילים עם 8 ספרות
26/06/2017 | 20:27
1
46
לצפיה ב-'למה יעשו את השיטת המספור החדשה XXX-XX-XXX'
למה יעשו את השיטת המספור החדשה XXX-XX-XXX
27/06/2017 | 00:28
102
ולא שתי ספרות בהתחלה,שלוש באמצע,ושלוש בסוף ?

לצפיה ב-'ומספר רישוי כזה ראיתם פעם ??'
ומספר רישוי כזה ראיתם פעם ??
28/06/2017 | 19:32
1
30
השבוע נתקלתי במספר זה באיזור אשדוד.
נסעתי אחריו לבדוק שזה מספר אמיתי ואני לא חולם.

לצפיה ב-'לוחית רישוי לא תקינה'
לוחית רישוי לא תקינה
29/06/2017 | 02:56
3
לצפיה ב-'מישהו יודע מתי אמורות להיגמר העבודות במסוף ארלוזורוב'
מישהו יודע מתי אמורות להיגמר העבודות במסוף ארלוזורוב
27/06/2017 | 15:44
6
100
הפכו שם את כל המסוף לגמרי
לצפיה ב-'אתה מדבר על העבודות שהעבירו את החניון של דן/אגד ?'
אתה מדבר על העבודות שהעבירו את החניון של דן/אגד ?
27/06/2017 | 16:17
5
105
זה השלב השני, כרגע, ולפי מה שכתוב בשלט על העבודות, נדמה לי סוף השנה הזו.
לצפיה ב-'מה מטרת העבודות?'
מה מטרת העבודות?
27/06/2017 | 16:23
4
94
לפחות את 10 ו-5 השאירו באותו איזור.  את קו 18 שלחו לקיבינימט
לצפיה ב-'מטרת העבודות הן הגדלת המסוף ושיפור הנגישות להולכי רגל'
מטרת העבודות הן הגדלת המסוף ושיפור הנגישות להולכי רגל
27/06/2017 | 16:48
1
50
לצפיה ב-'הגיע הזמן '
הגיע הזמן
27/06/2017 | 16:57
35
לצפיה ב-'18 מופעל על ידי מפרקיות, אין מקום סביר יותר עבורו...'
18 מופעל על ידי מפרקיות, אין מקום סביר יותר עבורו...
27/06/2017 | 17:35
1
47
לצפיה ב-'אכן'
אכן
27/06/2017 | 18:26
27
לצפיה ב-'שחיתות בקווי המהדרין'
שחיתות בקווי המהדרין
24/06/2017 | 23:03
58
433
מוצ"ש, שעה עשר ורבע..ספרתי שיירה של בין 5-6 אוטובוסים אחד אחרי השני ברחוב שרי ישראל של אגד קו 402 לכיוון בני ברק..כל אחד יותר ריק מהשני..לדעתי באוטובוס שנעל את השיירה היו בלחץ 4 אנשים...משהו מוכן להסביר את השחיתות הזו? למה בקווי אגד הרגילים של החילוניים אנשים צריכים להידחס במוצאמ שבת כמו סרדינים...
המשך>>
מוצ"ש, שעה עשר ורבע..ספרתי שיירה של בין 5-6 אוטובוסים אחד אחרי השני ברחוב שרי ישראל של אגד קו 402 לכיוון בני ברק..כל אחד יותר ריק מהשני..לדעתי באוטובוס שנעל את השיירה היו בלחץ 4 אנשים...משהו מוכן להסביר את השחיתות הזו? למה בקווי אגד הרגילים של החילוניים אנשים צריכים להידחס במוצאמ שבת כמו סרדינים בגלל שיש בלחץ 2 נסיעות לכיוון ירושלים במוצ"ש...וזה לא רק עם הקו הזה..גם 972 וכו....
וגם באמצע השבוע קווי 402 תמיד חצי ריקים...שהיו מעבירים קצת אוטובוסים לטובת 480 שאחרי הצהריים בקושי יש מקום לסיכה....פשוט חוצפה לשמה.  
לצפיה ב-'תל אביב: תחנת רכבת ההגנה דיווח על קרון שעולה באש. '
תל אביב: תחנת רכבת ההגנה דיווח על קרון שעולה באש.
27/06/2017 | 12:17
150
לצפיה ב-'אגד הפסידה במכרז להפעלת קווים בהולנד בגלל פעילות של BDS'
אגד הפסידה במכרז להפעלת קווים בהולנד בגלל פעילות של BDS
27/06/2017 | 00:01
200
https://tv.social.org.il/updates/53652
לצפיה ב-'עדכון מטעם חברת נת"ע - עבודות מחוץ לאתר תחנת אבא הלל'
עדכון מטעם חברת נת"ע - עבודות מחוץ לאתר תחנת אבא הלל
26/06/2017 | 22:55
158

חברת נת"ע מתקדמת בביצוע העבודות להקמת הקו האדום של הרכבת הקלה.
להלן עדכון לגבי עבודות שיבוצעו מחוץ לשטח תחנת אבא הלל, לידיעתכם והיערכותכם במידת הצורך.

החל ממחר ולמשך כ-3 לילות, יבוצעו עבודות תשתית ניטור בדרך ז'בוטינסקי, במקטע הרחובות ארלוזורוב – גלעד.
העבודות יבוצעו בין השעות 19:00 ועד 05:00 בבוקר למחרת.
במסגרת העבודות, יצומצמו נתיבי הנסיעה באזור.
באזור יוצבו פקחים להכוונה ולהקלה על התנועה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה