לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2217622,176 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 14/4-20/4 '
שרשור הכוונה ומודיעין 14/4-20/4
14/04/2019 | 01:52
13
15
לצפיה ב-'צריך לנסוע בין ר"ג-קרית אונו-אשדוד וחזרה'
צריך לנסוע בין ר"ג-קרית אונו-אשדוד וחזרה
15/04/2019 | 11:23
2
58
איזה חופשי יומי אני צריך לקנות?

גוש דן+דרום?
גוש דן+ב"ש?
לא מצליח להבין
לצפיה ב-'גוש דן + דרום (קוד 144, ₪26.50) יספיק לנסיעה זו'
גוש דן + דרום (קוד 144, ₪26.50) יספיק לנסיעה זו
15/04/2019 | 12:07
1
52
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/04/2019 | 14:26
14
לצפיה ב-'הגעה מתל אביב לבית העלמין ירקון שער החסד'
הגעה מתל אביב לבית העלמין ירקון שער החסד
15/04/2019 | 23:30
2
30
לצפיה ב-'סע לבי"ח בילינסון או רכבת קריית אריה בפתח תקווה'
סע לבי"ח בילינסון או רכבת קריית אריה בפתח תקווה
16/04/2019 | 11:00
1
67
ותחליף לקו 35
לצפיה ב-'תודה רבה אברהם'
תודה רבה אברהם
16/04/2019 | 15:44
17
לצפיה ב-'צריכה להגיע ממערב ראשון לציון לברזל 19 ת"א ב-11:30'
צריכה להגיע ממערב ראשון לציון לברזל 19 ת"א ב-11:30
17/04/2019 | 17:24
2
38
יודעת על זה מזמן ותכננתי לקחת את קו 264 מפרס נובל כי אני יודעת שהוא מגיע, אבל פתאום עכשיו אני קולטת שהוא לא עובד בשעות האלה. מה הכי מומלץ והכי פחות טרחה? גם רכבת בא בחשבון.
לצפיה ב-'רכבת ממשה דיין עד לתחנת האוניברסיטה'
רכבת ממשה דיין עד לתחנת האוניברסיטה
17/04/2019 | 17:44
1
53
פונה ימינה לכיוון מרכז הירידים, חוצה את שדרות רוקח בצומת של הכניסה לתחנת רכבת, ומהתחנה קווים 189 או 12. יורדים בתחנה בראול ולנברג פינת הנחושת ומשם זה 3 דקות לברזל 19. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
17/04/2019 | 17:52
13
לצפיה ב-'מתחנה מרכזית רמלה לחולון רחוב הפלד 7'
מתחנה מרכזית רמלה לחולון רחוב הפלד 7
17/04/2019 | 21:22
1
52
אני יודע שיש קו 3 וקו 172 מרחוב המלאכה 35 בחולון
אז אני מניח שאני צריך לרדת בהשבעה/המלאכה ואחר כך מה ?
או שאולי אני טועה לגמרי בכיוון ?
לצפיה ב-'למה אף אחד לא ענה לי ?'
למה אף אחד לא ענה לי ?
19/04/2019 | 09:48
19
אני לא בנאדם ?
אם ידגדגו אותי האם לא אצחק ?
אם יראו לי את איילה חסון האם לא אגעל ?
אם אצפה ב2025 האם לא אשתעמם ?
לצפיה ב-'עד איזו שעה יש תחבורה ציבורית מחר אם אני רוצה להגיע מחיפה '
עד איזו שעה יש תחבורה ציבורית מחר אם אני רוצה להגיע מחיפה
18/04/2019 | 21:15
1
47
ליוקנעם?
לצפיה ב-'ממרכזית המפרץ קו 181 אחרון ב16:15, 188 אחרון ב16:45'
ממרכזית המפרץ קו 181 אחרון ב16:15, 188 אחרון ב16:45
19/04/2019 | 08:44
16
לצפיה ב-'Rav-Kav Online - updated to English ! '
Rav-Kav Online - updated to English !
18/04/2019 | 14:17
6
154
עד היום האפליקציה האחרונה בסמארטפון שלי היתה רב קו אונליין משום שהשם העברי שם אותה בסוף הסדר האלפביתי. לפני כ 5 דקות עברתי באפליקציות ופתאום ראיתי שאותו האייקון (בעברית) עבר לאזור האות R וש הכיתוב הוא " Rav-Kav Online ". פתחתי את האפליקציה וכפי שניתן לראות הכיתוב כולו באנגלית. משום שלא בחרתי בכך אני מניח שהחלפת השפה בעידכון היא לפי מיקום (דבר שעלול להיות בעייתי לתייר שהאפליקציה מתעדכנת לו בישראל) ויש אייקון לשפות שמאפשר בחירה ידנית בעברית ואנגלית בלבד. משום שאין לי תוכניות מיידיות לבקר בארץ לא אבדוק אם אפשר להטעין ללא מספר זהות ישראלי אבל אני מקווה שזה המצב.

לטעמי במדינה כמו ישראל צריך שאפליקציה כזו תפעל ב 4 השפות הראשיות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית. יתכן שמוצדק לכלול עוד שפות אירופאיות כמו צרפתית וספרדית וכן אמהרית / טיגרנית (מה שנפוץ יותר בעדה האתיופית) וכן סינית, טאגאלוג ותאילנדית משום שיש עובדים רבים ממדינות אלו.
לצפיה ב-'האפליקציה עודכנה לאנגלית לפני 3 שבועות'
האפליקציה עודכנה לאנגלית לפני 3 שבועות
18/04/2019 | 15:04
5
102
בחירת שפה בברירת מחדל תלויה משפת ממשק המערכת אם לא הוגדרה שפה במפורש ברמת האפליקציה (שינוי שפה אז לא היה קיים והיתה רק שפה אחת).
Tel Aviv area extended? אם זה המצב, אז התרגום דיי לא משהו (כי גוש דן מורחב)
לגבי התשלום, באפשרותך להגיע לדף התשלום - הוספת אמצעי תשלום חדש (אך לא לרכוש בפועל, לחץ ביטול) - ולבדוק האם עדיין מחייב ת"ז (ואם כן ולמשתמש אין ת"ז, אז כל מספר תואם luhn פועל, אך בספק אם תייר ממוצע מכיר את העקיפה הזו)

את האתר לעומת זאת, לא טרחו לעדכן : https://ravkavonline.co.il/en
לצפיה ב-'יכול להיות שאבדוק בשם הסקרנות. הנזק הוא כ £5 לטעון ער"צ.'
יכול להיות שאבדוק בשם הסקרנות. הנזק הוא כ £5 לטעון ער"צ.
18/04/2019 | 16:25
4
43
לצפיה ב-'שום נזק: מגיעים עד דף התשלום, בודקים את השדות, לוחצים ביטול'
שום נזק: מגיעים עד דף התשלום, בודקים את השדות, לוחצים ביטול
18/04/2019 | 16:41
3
75
ובכל אופן, גם אם בכל זאת רוכשים חוזה וטוענים אותו, החוזה ניתן לביטול עם זיכוי מלא מדף הפעולות כל עוד לא נעשה בחוזה תיקוף
לצפיה ב-'מדובר בתרגום בלבד. אי אפשר לשלם ללא מספר תואם ת.ז.'
מדובר בתרגום בלבד. אי אפשר לשלם ללא מספר תואם ת.ז.
18/04/2019 | 21:43
2
75
כמה דברים כחווית שימוש באנגלית מחו"ל:

1- האפליקציה מסמנת באדום את שדה הת.ז. אם מנסים לשלם ללא מספר כזה.

כ"תייר" בריטי אין לי מספר זהות כי הם בוטלו אחרי המלחמה. כ"תייר" תושב ספרד יש לי מספר זיהוי לזרים הכולל אותיות לטיניות ומספר תווים גדול מ 9.  הדרישה הופכת את התשלום באפליקציה ללא רלבנטי לתייר.

2- ללא סריקת הכרטיס האפליקציה החליטה שהערך הצבור של המשתמש באנגלית ישולם דרך חברת הנסיעות והתיירות נצרת. כנראה "הוחלט" שדוברי האנגלית נוצרים או משהו בסגנון כי אין סיבה הגיונית לשייך אנשים לחברה שבסיסה מרוחק כל-כך מנתב"ג ומהאירוויזיון שיתקיים בגוש דן.

3- Order a Rav-Kav מוביל לדף הסברים מתורגם בשפה האנגלית באפליקציה ובסופו כפתור Order on the website שמוביל לטופס בשפה העברית באתר. אין בדף באנגלית איזכור לרב קו אנונימי ואני בספק אם האתר בעברית ישלח כרטיסים לכתובת בחו"ל לפני הביקור כפי שנהוג עם כרטיסי התיירים של מערכות תח"צ אחרות.

לצערי מדובר בתרגום לוקה בחסר שלא הותאם לצרכי התייר.

המינימום שבמינימום הוא ביטול הדרישה למספר הזהות הישראלי. כמו כן בחירת החוזים בהתבסס סימון על מפה במקום רשימה ארוכה היה יכול לעזור.

על הצד הטוב לפחות קוראים לחוזי גוש דן " Tel Aviv " כי אין שימוש בינ"ל במושג " Gush Dan".

בעריכה הוספתי צילום מסך של החוזים הקיימים בכרטיס לפי הגירסה באנגלית, תרגום ישיר של הגירסה העברית.
לצפיה ב-'עוד טאב: Events ( נסיעות או שימוש בכרטיס) '
עוד טאב: Events ( נסיעות או שימוש בכרטיס)
18/04/2019 | 22:17
66
הרישום בתרגום לאנגלית די מוצלח ומראה מול איזה חוזה בוצעה הנסיעה, אך ישנה נסיעה שרואים שחוייב בה ערך צבור על מספר נוסעים למרות שהייתי נוסע יחיד עם חוזה שבועי תקף לאזור.

₪11.80 זה £2.50 או €3 אז זה לא סכום שתייר ממוצע יתעסק עליו, אבל זו פשלה שתשאיר עליו רושם רע בכל הנוגע להגינות התח"צ בישראל. זה לא עניין אישי, זו שאלה של כמה כסף נגבה באופן בלתי מוצדק מנוסעים עם כרטיס תקופתי תקף.

את הפרטים המדוייקים טישטשתי כי מה שמשנה הוא העיקרון, לא תנועותיי המדוייקות.
לצפיה ב-'צודק בהכל למעט השיוך למפעילה, שהוא רנדומלי'
צודק בהכל למעט השיוך למפעילה, שהוא רנדומלי
19/04/2019 | 22:00
20
לא שייכו אותך לנצרת כי אתה דובר אנגלית, אלא שהשיוך הזה נעשה באופן רנדומלי לחלוטין כביכול כדי שתהיה הזדמנות לכל המפעילים ששותפים במיזם להרוויח כמה שקלים עמלת טעינה ממשרד התחבורה. אם לא בוחרים מפעילה באופן ידני, האפליקציה בוחרת באקראי.
לצפיה ב-'"המועמדים להחליף את כץ במשרד התחבורה: סער, ארדן ורגב"'
"המועמדים להחליף את כץ במשרד התחבורה: סער, ארדן ורגב"
17/04/2019 | 21:38
7
223
כך פורסם ב"כאן" חדשות

משלושתם, רגב הכי מתאימה להתמודדות מול גילה אדרעי. זו יכולה להיות התמודדות מעניינת.
ארדן שר כושל ואין סיבה להניח שבמשרד התחבורה יצליח יותר מאשר במשרדיו הקודמים.
לצפיה ב-'רק לא רגב '
רק לא רגב
18/04/2019 | 00:27
72
לצפיה ב-'מירי מול גילה זה דרבי קלאסי! '
מירי מול גילה זה דרבי קלאסי!
18/04/2019 | 23:34
36
לצפיה ב-'רגב תתנכל למסילה הרביעית בטענות שווא על "השקעה בפריפריה". '
רגב תתנכל למסילה הרביעית בטענות שווא על "השקעה בפריפריה".
19/04/2019 | 12:51
2
85
אני רואה אותה באה בטענות של "למה כל הרכבת משרתת את תל אביב" וזה במקרה הטוב שהיא לא מכריזה על נוסעי הרכבת כולם כ"אשכנזים".

עוד "סטטוס אפשרי":

"רק רכבות מזרחיות במסילה המזרחית!"

לצפיה ב-'בתרבות יש אכן השקעת יתר בתל אביב '
בתרבות יש אכן השקעת יתר בתל אביב
19/04/2019 | 15:03
1
61
לפי דעתי רגב לא עשתה מספיק בכיוון הזה, או, בלי אנדרסטייטמנט, היא כשלה ביישום.

למה אתה חושב שרגב נגד תל אביב ואשכנזים גם בתחבורה? 

לצפיה ב-'מה שאני אומר זה שתהיה אי הבנה עצומה מצידה. '
מה שאני אומר זה שתהיה אי הבנה עצומה מצידה.
19/04/2019 | 17:04
40
המסילה הרביעית חיונית להגברת התדירות וחיבור קווים נוספים מהפריפריה לאיילון. מה שאני אומר הוא שאדם שמשחק על הקלף האתני ינסה "לפגוע במרכז" אפילו שהפגיעה האמיתית היא בפריפריה.

אמרתי שהיא תכריז על נוסעי הרכבת כולם כ"אשכנזים" ללא קשר למוצאם. במסעותי ברכבת ישראל ראיתי נוסעים יהודים מכל העדות, חיילים דרוזים (סיכה עם דגל ישראל והדגל הדרוזי) ונוסעים ערבים. רגב היא כמו גיבורת הלהיט המזרחי משנות השמונים ש:  "בשבילך כולם סבונים מה דאווין שלך?"

לצפיה ב-'נראה אם קודם כל תהיינה רשויות תח"צ'
נראה אם קודם כל תהיינה רשויות תח"צ
19/04/2019 | 17:16
1
32
רשות התח"צ הארצית היא לא ממש גוף מופרד ועצמאי ממשרד התחבורה. רשויות תח"צ מטרופולוניות לא קיימות. שני אלה צויינו בדו"ח מבקר המדינה של התחבורה הציבורית.
אם לפחות הפעם זה יהיה, צפוי שיפור.
לצפיה ב-'"מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו?" מ. רגב'
"מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו?" מ. רגב
19/04/2019 | 17:48
19
לצפיה ב-'אי-הבנה בקופת-הרכבת והאוטומט ברכבת-הקלה העיף אותי החוצה...'
אי-הבנה בקופת-הרכבת והאוטומט ברכבת-הקלה העיף אותי החוצה...
18/04/2019 | 12:25
3
128
לדעתי רכשתי 2  הלוך ושוב אבל מסתבר שרכשתי 1 הלוך ועוד 1 שוב....כך שאין זכות לנסיעה ברכבת הקלה. נכנסתי ל"קלה" והיא עשתה קול של "קרקור-סירוב" ולמזלי הצלחתי לצאת עוד לפני שהרכבת יצאה. כיוון שאני לא מסתדרת עם אוטומטים למכירת כרטיסים....אז לא נורא....חזרתי לתל-אביב. בפעם הבאה אקפיד יותר על הגיית המילים  (( יש לי קושי-קל בדיבור בגלל שיתוק על שם בל)).
לצפיה ב-'1+1 = 2 .... אפילו במספרים קטנים קורה שטועים (דיסקלקוליה)'
1+1 = 2 .... אפילו במספרים קטנים קורה שטועים (דיסקלקוליה)
18/04/2019 | 12:40
2
72
יכולתי לרכוש חופשי יומי ירושלים שזה יותר זול....אבל לתומי רציתי כבר לחסוך את הקניה של הנסיעה בעוד כמה ימים וביקשתי " 2 הלוך ושוב". אז הקופאית הבינה 1 הלוך + 1 שוב. באתי לנסיעה השניה והאוטומט נתן לי לעבור עד נתב"ג בגלל הרבקו החודשי. רק ביציאה בירושלים הבחינו ב"טעות". אז רכשתי שם את הכרטיס גם כבר לחזרה. וזה לא מזכה בחופשית-רכבת קלה.    מי שאין לו מעבר חופשי ברכבת הקלה.... מסתבך....ולמזלי  כאמור הצלחתי לזנק החוצה לפני שהרכבת הקלה יצאה לדרכה.   מה היה קורה עם לא הייתי מספיקה לצאת......הייתי נוסעת בנסיעת "גזל".
לצפיה ב-'שתי אופציות: להחזיק ערך צבור או להשתמש באפליקציית הרב קו. '
שתי אופציות: להחזיק ערך צבור או להשתמש באפליקציית הרב קו.
19/04/2019 | 13:42
1
24
אם את מחזיקה ₪20-₪30 על הרב קו כערך צבור לנסיעות עירוניות במקומות שאין לך חודשי/שבועי בהם אז אוטומטית יגבו לך נסיעה עירונית של ₪6 (בערך, יש אגורות..) ותוכלי לנסוע במשך 90 דקות בעיר שבה את מבקרת. בירושלים תיקוף ערך צבור אמור לתת נסיעה הן באוטובוסים והן ברק"ל וזכות להחליף ביניהם אבל תוודאי את זה עם מומחי הפורום.

לרב קו יש אפליקציה שהופכת כל סמארטפון לקופה אוטומטית. צריך לזכור להזיז את המכשיר מהכרטיס אחרי הקריאה ולהחזיר את המכשיר לכרטיס רק אחרי שעשית את כל פעולות הקנייה וההטענה מוכנה. זה נותן לך להטעין הכל מערך צבור דרך כרטיסים יומיים, שבועיים וחודשיים (חודשי - רק ברב קו מזוהה עם תמונה, לא באנונימי). מה שטוב בזה מול מכשיר אוטומטי ברחוב הוא שאת יכולה להתרגל למכשיר שאצלך בכיס / תיק.

המכונות של הרק"ל הירושלמי ידועות לשמצה כי הן מעידן אחר שלפני כל הרפורמות, נסיעות המעבר והכרטיסים התקופתיים. הן נותנות את מה שנתנו ב 2011 ולפי ההסכמים בין משרד התחבורה וסיטיפס בזמנו ללא עידכון לכל מה שניתן להטעין כיום בכל סמארטפון או כספונט.

אם נסעת לירושלים ליום אחד אז חופשי יומי בינאזורי כמו "גוש דן - ירושלים" ב ₪32.5 נותן לך את הנסיעה מגוש דן לירושלים וחזרה לגוש דן (רכבת או אוטובוס) ונסיעות בכל רחבי מטרופולין ירושלים. אם הנסיעה היתה למספר ימים והצירוף של כרטיס בכיוון אחד, כרטיס מקומי וכרטיס תקופתי קיים באזורך היה זול יותר אז אולי זה שווה את הסיבוך אבל אם זה רק סיפור של שקלים בודדים אולי עדיף להגיע לירושלים על כרטיס בינאזורי ולהתעסק עם כרטיס מקומי רק מהיום השני בעיר.

לצפיה ב-'נסיעה בודדת עירונית בירושלים הינה 5.90 עם מעבר שעתי 90 דקות'
נסיעה בודדת עירונית בירושלים הינה 5.90 עם מעבר שעתי 90 דקות
19/04/2019 | 14:15
26
ומכונות של סיטיפס יודעות להטעין כל חוזה תקופתי הכולל את טבעת 1 של ירושלים (375,671,672,673,674,677,924,950)
וכן את הכרטיסיות קוד 2 ירושלים מהעידן האחר (גם כוללות את המעבר השעתי אך זה בעייתי לכלול גם כרטיסיה קוד 62 וגם ערך צבור בגלל סדר העדיפויות בחיוב ברק"ל ובאוטובוס),
רק ערך צבור הן לא טוענות, אך כל ערך צבור הטעון מכל מפעיל אחר מכובד ברק"ל

כמובן שכרטיסיות כיוון אחד של ר"י לא פועלות בכל מפעיל שאינו רכבת ישראל
לצפיה ב-'קרה משהו לטמקא, כותרת ראשית נוספת '
קרה משהו לטמקא, כותרת ראשית נוספת
16/04/2019 | 18:14
15
272
שמדברת על נסיעת בכורה של הקרון הראשון של הקו האדום.
וגם טענה של יהודה בר-און שחודש הבא מתחילים להניח מסילות בקו.

לצפיה ב-'כנראה הפכו לסניף של הפורום :) מוכיח את חשיבות נושא התח"צ.'
כנראה הפכו לסניף של הפורום :) מוכיח את חשיבות נושא התח"צ.
16/04/2019 | 20:19
126
פעם היו מפרסמים כתבה פעם ב... במדור הכלכלה, כיום אלו כותרות ראשיות.
לצפיה ב-'מקסים, והאמת גם קצת מרגש - קישור לוידאו האחרון מצורף'
מקסים, והאמת גם קצת מרגש - קישור לוידאו האחרון מצורף
16/04/2019 | 20:20
13
138
שימו לב, על הקרון רשום יעדד הנסיעה Bat-Yam Terminal

לצפיה ב-'למי שלא חובב פייסבוק (כמוני) קישור ישיר ליוטוב'
למי שלא חובב פייסבוק (כמוני) קישור ישיר ליוטוב
16/04/2019 | 21:02
5
130
חייב לציין שזה די מדהים וגם קצת מפחיד אותי, עד כמה הרכבת שקטה.
כמובן שבחלק התת קרקעי היא תעשה הרבה יותר רעש בגלל "הפקק" האווירי שהיא תדחוף לפניה, אבל בחלק שעל הקרקע פשוט לא ישמעו אותה.

לצפיה ב-'צודק- נראה לי שצריך לבטל במיידית את הקו האדום כי הרכבת שקטה.'
צודק- נראה לי שצריך לבטל במיידית את הקו האדום כי הרכבת שקטה.
16/04/2019 | 21:42
3
118
לא נראה לי שזאת בעיה שאי פעם נתקלו בה, צריך מיד לגייס את כל המומחים הגדולים ביותר בתחום ולקוות שהם ימצאו פיתרון.
לצפיה ב-' אהבתי'
אהבתי
16/04/2019 | 21:47
23
לצפיה ב-'לפי ההגיון שלך צריך לבטל את הרק"ל בירושלים: יש לה פעמון'
לפי ההגיון שלך צריך לבטל את הרק"ל בירושלים: יש לה פעמון
16/04/2019 | 21:57
42
לצפיה ב-'אתה ממש דרמטי '
אתה ממש דרמטי
16/04/2019 | 22:01
96
יש לי גילוי מרעיש בשבילך, אני יודע בדיוק מה יהיה הפתרון.
טוב, בפעם הבא אני אוסיף איזה סמיילי שיראה בבירור שאני לא באמת מפחד מכך שרק"ל תדרוס אנשים על ימין ועל שמאל.
בנימה יותר רצינית, מן הסתם יהיו מקרים כאלה (נדמה לי קרה מספר פעמים בירושלים שרכבת עלתה על הולכי רגל?).
כמובן שלא הרעש הוא הסיבה, אלה עובדה שיש אנשים שמגיע להם פרס דארווין כבר בלידה
לצפיה ב-'ישימו פעמון נחמד כמו בירושלים'
ישימו פעמון נחמד כמו בירושלים
17/04/2019 | 11:10
22
לצפיה ב-' הידעתם שהיצרן מבצע בדיקות של פיצוץ בתוך הקרונות ?'
הידעתם שהיצרן מבצע בדיקות של פיצוץ בתוך הקרונות ?
16/04/2019 | 21:42
6
122
מסתבר ש נת"ע דורשת עמידה בתקן כלשהו בהקשר של פיצוץ בתוך הציוד הנע שיספקו ל נת"ע.   אשמח אם מי מהקוראים יוכל להרחיב בעניין במגבלות מה שמותר לפרסם ....
ראו פרסום מהשעות האחרונות בדבר הניסויים שהסינים עשו לציוד:
Explosion-proof light rail train rolls off assembly line

לצפיה ב-'בזמנו כשהייתי בפגישה עם אחד המהנדסים המייעצים.'
בזמנו כשהייתי בפגישה עם אחד המהנדסים המייעצים.
16/04/2019 | 22:14
5
127
הם רמזו שיש דרישות בטחון "מיוחדות".
דובר בעיקר על מערכת מצלמות יותר מתקדמת מאלה שיש ברוב העולם (הם כמובן לא סיפקו הרבה פרטים).
מה שכן, נדמה לי שהכתבה קצת מגזימה (אין לי ידע פנימי, פשוט הגיון בריא).
פצצות מגנטיות, הן לא ממש הסיכון שצריך להתגונן בפניו, לא זכור לי ולא פיגוע אחד שעשה שימוש בפצצות כאלה (אולי בשנות ה60 וה70 כשברית המועצות סיפקה להם ציוד).
גם המיגון מאבנים ובקת"בים לא נראה לי כאיום סביר בתל אביב.
אלה אם כן רוצים לשמש את הקרונות גם בקווים עתידיים בירושלים.
דלתות וזכוכיות עמידות בפיצוץ זה כנראה באמת יקרה, למרות שלדעתי זה חרב פיפיות.
מצד אחד זה יעזור במקרה של מחבל מתאבד שינסה להיכנס לקרון ומסיבה כלשהי לא יצליח ויחליט לפוצץ את עצמו בחוץ.
הדבר אולי יציל את אלה שכבר נכנסו לרכבת.
מצד שני זה, לא בטוח שזה יפחית את כמות הנפגעים כי בוודאי שיהיו מספיק אנשים גם מחוץ לקרון.
בנוסף אם המחבל בכל זאת יצליח להיכנס לקרון, די ברור שאותם אמצעים רק יגרמו לפיצוץ יותר חזק, כי לא יהיה לגל ההדף לאן "לברוח", מה שמשמעותית יפחית את הסיכויים של נוסעים בתוך הקרון לשרוד.
מה שרצוי לדעתי זה לא בהכרח זכוכית עמידה מפני פיצוץ, אלה זכוכית שנסדקת בצורה מבוקרת ולא הופכת למיליון רסיסים קטנים שאפים במהירות לכל עבר.
לכתבה עצמה, יש לי הרגשה שהיא נועדה לצרכי שיווק בשביל היצרן.
נושא הגנה מפני מחבלים  ברכבות תחתיות בעולם הפך לדבר חשוב בשנים אחרונות ועובדה שמדינת ישראל החליטה לרכוש את הקרונות הללו מהיצרן הסיני ולכאורה יהיה מדובר בקרונות "בסנטדרט בטחון מיוחד", סוג של ייתן אות איכות ליצרן בעיני הקונים פוטנציאלים בשאר העולם וזאת בדיוק מטרת הכתבה.
מצטער אם זה נשמע ציני

לצפיה ב-'מבחינתי זה לא נשמע ציני, לכל אחד הפרסום בא מהפוזיציה'
מבחינתי זה לא נשמע ציני, לכל אחד הפרסום בא מהפוזיציה
16/04/2019 | 22:31
4
84
יחד עם זאת, טוב שעושים מה שאפשר לעשות.  כמובן שפיצוץ, הוא פיצוץ על כל המשמעויות שלו.  ולצערנו אנחנו "מנוסים" מגל האוטובוסים שהתפוצצו בארץ, בדגש לירושלים.  
אבנים ובקבוקי תבערה הם בהחלט גם אופציה, בעת התפרצות של אלימות ולא בלתיח סביר לחשוב על "תקיפת" הרק"ל באיזור יפו במצבי קיצון (אינטיפאדה שלישית וכד'

לצפיה ב-'יכול להיות שאתה צודק לגבי מיגון מפני אבנים ובקתבים'
יכול להיות שאתה צודק לגבי מיגון מפני אבנים ובקתבים
16/04/2019 | 22:47
3
89
למרות שלא זכור לי שאי פעם השתמשו באוטובוסים ממוגנים ביפו, גם לא בימי אינטיפאדה השניה.
ללא קשר אם נגיע למצב שהמצב ביפו יהיה כמו במזרח ירושלים היום, הרכבת הקלה תהיה פחות או יותר הדאגה האחרונה שלנו.
תזכור, שכמובן כל האמצעי בטיחות הם אולי דבר מבורך, אבל זה גם עולה לא מעט כסף.
צריך למגן, צריך לחשוב על כל מיני מצבי קיצון, אבל גם לא צריך להיסחף, כי מישהו בסוף צריך לשלם את החשבון.
אתה יודע אני יכול בקלות לחשוב על הרבה מאוד דברים שאפשר היה לעשות.
למשל, לספק נשק לנהגים (כמובן עם הדרישה שיהיו יוצאי צבא מיחידות קרביות.
בנימה צינית יותר אפשר גם להתקין מקלעים שנשלטים ממרכז הבקרה, או אולי סתם להתקין בלונים עם גז צחוק שיציפו את הקרון בתנאי שי שחשש לאלימות כלשהיא
ועוד עניין ששכחתי לציין.
הטענה על מיגון מיוחד לתא הנהג.
לא שאני מזלזל בחיי הנהג חלילה, אבל מה בדיוק החשש?
שמחבלים יתפסו את תא הניהוג ויחטפו את הקרונות לעזה?
או שיש לרק"ל מנוע סילון והיא יכולה להמריע לאירן?
הרי בכל מקרה יש לקרון אפשרות לשליטה ממוחשבת (ובטח גם סתם שליטה מרחוק), אז מה הטעם בלספק מיגון מיוחד לתא הנהג?
זה לא שלא צריך מיגון בכלל (יש שיכורים, יש עבריינים ושאר הדברים.
אבל לא ברור האיזכור של "דרישות ישראליות מיוחדות" למיגון תא הנהג.

לצפיה ב-'צודק...'
צודק...
16/04/2019 | 23:49
2
62
ברגע הראשון חשבתי שזה חשוב להגן על תא הניהוג כנגד השתלטות על הרק"ל.  אבל אחרי שקראתי את הפוסט שלך, בעצם הבנתי שאין בדיוק לאן "לחטוף" את הרכבת.  ובכל זאת, אולי עדיף שלא ייכנסו לתא הניהוג אבל באמת שזה לא מצדיק תוספת עלויות משמעותית בגין דרישה זו.
לגבי חלונות למניעת פגיעת אבנים ובקבוקי תבערה, אני דווקא כן חושב שזה שווה, כמובן בעלויות "סבירות".
לצפיה ב-'אין לאן לחטוף אבל אפשר להאיץ ולשמוט מהמסילה =תאונה עם נפגעים'
אין לאן לחטוף אבל אפשר להאיץ ולשמוט מהמסילה =תאונה עם נפגעים
18/04/2019 | 21:48
1
22
לצפיה ב-'לא, אי אפשר'
לא, אי אפשר
19/04/2019 | 13:51
27
בחלק התת קרקעי הרכבת נשלטת על ידי המחשב.
מה שזה אומר, שיש מנגנון שליטה מרחוק בתוך הרכבת שמאפשר לשלוט על המהירות שלה בכל מקום (במידת הצורך) ואף להשבית אותה מרחוק.
כל מה שצריך זה לחצן מצוקה בתא הניהוג שהנהג לוחץ אם הוא מרגיש שהוא לא שולט בתנועה של הרכבת מסיבה כלשהיא.
אם כבר רוצים לבצע פיגוע דריסה, יש מספיק כלי רכב, והרק"ל היא בוודאי לא האופציה ההגיונית ביותר לכך.
היו כבר לא מעט פיגועי תופת ברכבות בכלל ורכבות תחתיות בפרט.
על פיגועי חטיפה לא שמעתי.
המטרה היא בדרך כלל להרוג כמה שיותר אנשים ולגרום לכמה שיותר פאניקה בגלל המרחב הסגור שלא מאפשר לאנשים חופש תנועה כדי להימלט מהסכנה.
אפרופו רק"ל, הרי שיש כבר את הקו בירושלים ולא שמעתי על אמצעים "מיוחדים" להגנת תא הניהוג שם.
ואם כבר, אז ירושלים היא מקום הרבה יותר מועד לפורענות דווקא ללתסריט שתיארת של נסיון חטיפה של הרק"ל.

לצפיה ב-' לכולם'
לכולם
19/04/2019 | 12:12
1
11
לצפיה ב-'פסח שמח לכולם '
פסח שמח לכולם
19/04/2019 | 17:16
2
לצפיה ב-'החלק האחרון של הפרק האחרון של ארץ נהדרת צולם ברכבת הקלה!'
החלק האחרון של הפרק האחרון של ארץ נהדרת צולם ברכבת הקלה!
18/04/2019 | 21:21
140
לצפיה ב-'קו חדש של קווים 632 בין חריש לתמח"ת דרך כבישים 65 ו-2'
קו חדש של קווים 632 בין חריש לתמח"ת דרך כבישים 65 ו-2
18/04/2019 | 19:36
105
לצפיה ב-'הרשות הארצית לתח"צ פירסמה נייר עמדה בנושא החלת מנגנונים'
הרשות הארצית לתח"צ פירסמה נייר עמדה בנושא החלת מנגנונים
17/04/2019 | 19:59
2
190
להעדפת יצור מקומי במסגרת הפעלת קווי שירות בתחבורה ציבורית.

לא הצלחתי להבין מה השורה התחתונה (אם קיימת כזו בכלל) וכיצד זה מקדם את יישום מכרזי התח"צ האחרונים שפורסמו.
לצפיה ב-'לפי דעתי, השורה התחתונה נמצאת בסעיפים 1.5.4 ו 1.5.5.'
לפי דעתי, השורה התחתונה נמצאת בסעיפים 1.5.4 ו 1.5.5.
18/04/2019 | 08:54
1
72
שואלים את הציבור, האם יש הצדקה לכפות על משלם המיסים את הרווחים של בעלי "הרגז" ו"מרכבים"?
לצפיה ב-'סיכום: "מעיון בהתייחסויות שהתקבלו לקול הקורא לא מצאנו '
סיכום: "מעיון בהתייחסויות שהתקבלו לקול הקורא לא מצאנו
18/04/2019 | 08:57
71
טיעונים משכנעים המראים כי העדפת תוצרת הארץ או רכש גומלין מקדמים את התכליות תחבורתיות בכלל, ואלה שעומדות בבסיס הסמכות להעניק רישיון קווי תחבורה ציבורית בפרט"
לצפיה ב-'תחנה מרכזית/מסוף תחבורה צומת רמות ירושלים'
תחנה מרכזית/מסוף תחבורה צומת רמות ירושלים
18/04/2019 | 07:29
110
עברתי שם השבוע וראיתי שהמקום כמעט מוכן. יש אספלט בכל המתחם, עמודי תאורה, קירות וגדרות. גם כביש גישה יש.
חסרים רק תחנות/עמודי תחנות.
מישהו יודע יותר פרטים?
מתי המקום אמור להיפתח?
איזה קווים יגיעו לשם? האם ייתוספו קוים חדשים לצורך המסוף הנ"ל?
או שקווים קיימים יתחילו/יסיימו פעילותם במתחם?
לצפיה ב-'קו מעגלי ברכבת ישראל'
קו מעגלי ברכבת ישראל
15/04/2019 | 18:16
5
281
כתבה בגלובס על קו מעגלי עם פתיחת מסילת השרון
וקו עתידי צמוד לכביש 431.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
לצפיה ב-'קו מעגל השרון הוצע כאן בפורום וכולם אמרו שהוא לא פרקטי'
קו מעגל השרון הוצע כאן בפורום וכולם אמרו שהוא לא פרקטי
15/04/2019 | 18:57
1
302
אני חושב שאפילו אני הצעתי כזה וכולם קטלו את ההצעה באמירה ברורה שהוא לא פרקטי כי הוא לא יהיה מאוד שימושי לרוב האנשים בלי מעבר בת"א עצמה. רוב תושבי רעננה לא ירצו להחליף רכבת בהרצליה רק כדי להגיע לת"א.

הפסקה הבאה בכתבה לא ברורה:
"בשלב הראשון, המסלול המעגלי יתחבר דווקא לרכבות מבאר-שבע, מה שדווקא יגביר את העומס באיילון. כך, רכבת מבאר-שבע תגיע מדרום למסילת איילון, תעצור בכל תחנות תל-אביב ואז תיכנס למסלול המעגלי."

זה לא נשמע מאוד מעגלי בכלל! זה נשמע כמו מה שפועל היום או יותר מדוייק - התוכנית התפעולית ל 2020.

בתוכנית ל2040 אגב מתוכנן קו מעגלי טוב יותר, שמקיף מתל אביב דרך מסילת הירקון, המזרחית, נתב"ג, ובחזרה לתל אביב.
לצפיה ב-'קיצר, חרטא (בשבילי כנוסע מכפר סבא לבת ים ברכבת)'
קיצר, חרטא (בשבילי כנוסע מכפר סבא לבת ים ברכבת)
15/04/2019 | 20:50
166
נוסע יומי דרך מסילת המזרח ו 12 תחנות זה סיוט, 54 דקות נטו של נסיעה, בפועל שעה וקצת מעל.

ציפיתי שהקו מכפר סבא לבת ים דרך מערבה יקצר את הזמן נסיעה וישיר לאיילון ללא החלפה רכבת בהרצליה, נשאלת השאלה, כמה זמן המתנה בהרצליה כדי להחליף רכבת לבת ים, אם זמן ההמתנה יהיה 20 דקות ואם הרכבת מהצפון תאחר, עוד 10-15 דקות וזה בזבוז זמן, עדיף להמשיך לנסוע במסלול הקיים.
אולי, אחרי שיניחו מסילה רכיעית בין סבידור מרכז לההגנה, ויכולים לפתוח קו ישיר מהשרון דרך הרצליה ולהמשיך לדרום, ולהכניס ב 4 מסילות כ- 40 רכבות לשעה עד ההגנה, במקום 28 כיום.
לצפיה ב-'בנוסף, כתוב שכאשר הקו החדש לירושלים יתחיל לפעול'
בנוסף, כתוב שכאשר הקו החדש לירושלים יתחיל לפעול
15/04/2019 | 19:53
2
201
באופן מלא (אני מניח שהכוונה שמדברים על ״מלא״ היא מתי שהוא יגיע לפחות עד סבידור) אז הקו הקיים למלחה יבוטל.
לצפיה ב-'נסעתי בקו הישן, נחמד לראות את הנוף והסיבובים ליד ההרים.'
נסעתי בקו הישן, נחמד לראות את הנוף והסיבובים ליד ההרים.
15/04/2019 | 20:56
171
שלא נדבר על דפיקות מהמסילה ברכבת IC3 המיושן בפניות והמהירות המוגבלת כ 57 קמ"ש בעליה, כ 50 בירידה נדמה לי, בירידה.
וזמן הנסיעה מבית שמש לירושלים מלחה 43 דקות, וחזרה אני לא זוכר, אולי 50 דקות.

לצפיה ב-'ביטול הקו למלחה תהיה טעות'
ביטול הקו למלחה תהיה טעות
18/04/2019 | 00:59
104
במיוחד שיהיו משחקים באצטדיון טדי

לצפיה ב-'שרות לפי קריאה יוצא לדרך'
שרות לפי קריאה יוצא לדרך
14/04/2019 | 18:13
16
288
לצפיה ב-'איפה המתמודד שתומך בשירות כזה 7 ימים בשבוע'
איפה המתמודד שתומך בשירות כזה 7 ימים בשבוע
15/04/2019 | 09:39
158
נראה אותו בא לגוש דן להפגין בעד הפעלה כל יום.
לצפיה ב-'עידן יוסף קרא לזה "ביקושית"'
עידן יוסף קרא לזה "ביקושית"
15/04/2019 | 09:58
170
אהבתי.
לצפיה ב-'למישהו כבר יצא לנסוע בזה?'
למישהו כבר יצא לנסוע בזה?
15/04/2019 | 14:18
3
146
לפי הכתבה ב"גיקטיים" נראה שאף אחד לא נוסע עדיין
https://www.geektime.co.il/bubble-dan-via-israel-b...

בזבוז כספי ציבור על מונית ספיישל מסובסדת או שירות שימושי? מניח שנגלה בשנה הקרובה.
לצפיה ב-'סביר שנגלה שהוא'
סביר שנגלה שהוא
16/04/2019 | 09:47
141
שימושי, אבל לא מהפכה גדולה.
אני חושב שהוא פונה בעיקר לפלח משתמשי מוניות הספיישל בתוך האזור המוגדר וכן לאלה שצריכים לנסוע בשני אוטובוסים בתוך אותו אזור מוגדר ומוכנים לשלם יותר, ואני מניח שנגלה שיהיו כמה בעלי רכבים שיעשו בו שימוש כדי לנסוע לפגישות ממשרד למשרד בתוך האזור המוגדר במקום להזיז את האוטו. (כי במשרד שבו יש פגישה אין להם הסדרי חניה, רק במשרד שלהם...).
הגבול, כמו בניו יורק, מתחיל בקטן ויכול להיות מורחב לאט לאט בהתאם ללמידת הביקושים. הוא התחיל במרכז מנהטן והתפרש לאט לאט בהתחלה לכל מנהטן ואחר כך לכיוון גדת האיסט-ריוור בברוקלין ואחר כך עוד קצת.

בהלסינקי ניסו ישר לעשות את זה על כל העיר וזה נחל כשלון חרוץ, כך שיש יתרון להתרחבות המדורגת.
ולגבי שישי שבת כמובן שאני מסכים...
לצפיה ב-'חויות נסיעה ששמעתי מחבר בעבודה'
חויות נסיעה ששמעתי מחבר בעבודה
16/04/2019 | 10:01
132
אתמול בערב ניסה לתפוס באבל מהעבודה ביגאל אלון לרמת החייל. בכמה פעמים שהוא ניסה, היה רשום שכבר אין מקום בהסעה הקרובה. בסוף נסע עם קו 54 שעה ורבע...
היום בבוקר דווקא הצליח לתפוס אחד, היה הנוסע היחיד, ולקח לו 20 דק' (דרך איילון) במקום 40 דק' בד"כ...
לצפיה ב-'אני נסיתי אתמול...'
אני נסיתי אתמול...
17/04/2019 | 10:42
92
הייתי צריך להגיע מרמת אביב ג׳ לאיזור קניון גבעתיים. ברבע לעשר תפסתי בלי בעיה, הלכתי 5 דקות לקקל כי זה גבול השירות הצפוני, חיכיתי עוד איזה 7.

הגיע רכב חדש ולקח לי 25 דקות משם הביתה תמורת 12.5 ש״ח

שירות פצצה נקווה שיורחב ללילה ולסופש
לצפיה ב-'לפני שבוע ראיתי שניים כאלה מתרוצצים באלנבי'
לפני שבוע ראיתי שניים כאלה מתרוצצים באלנבי
15/04/2019 | 19:23
68
לצפיה ב-'בפורמט הנוכחי- נועד לכישלון'
בפורמט הנוכחי- נועד לכישלון
15/04/2019 | 19:31
1
189
50 אחוז הנחה לפנסיונרים זה בלוף, כי הרי גם כך הם מתקשים טכנולוגית
-צריך אשראי ויקר לשימוש לבני נוער
-יקר לסטודנטים לשמוש יום יומי
-עובד באזור מאוד מצומצם, וגם שם לא בכל ת"א ולא בכל רמת גן
-עובד בשעות ובאזור שיש בו לא מעט תחבורה ציבורית

במילים אחרות: מיועד רק למי שגר ועובד באזור מאוד ספציפי בגוש דן, וגם לו לא בטוח שזה מתאים, כי אם המרחק לעבודה הוא 8 קמ למה לשלם 15 שקל, הרכב יותר זול (סביר להניח שיש לו גם חנייה מהעבודה)...שלא לדבר על ליסינג

וגם אז הוא לא יוותר על החזקת רכב, בגלל שרכב זמין 24/7 ולכל מקום

*אם השרות היה עובד בכל גוש דן ורק בלילות של חמישי ושבת (גם שישי...)
אז היה לו ביקוש, כי:
-אנשים רוצים לצאת ולשתות בלי לנהוג
-לא רוצים לשלם חנייה, כך שזה זול יותר מרכב
-קווי לילה הם חד כיוונים ואיטיים, ולמי שיש רכב לא ישתמש בהן
-מוניות יעלו 100 שקל לכיוון- לא אופציה
- טוב גם לנשים שמפחדות ללכת לבד בלילה

לצפיה ב-'ממש ככה. לא ברור מה חשבו לעצמם המתכננים.'
ממש ככה. לא ברור מה חשבו לעצמם המתכננים.
16/04/2019 | 10:23
47
לצפיה ב-'כתבה גם במאקו. השאלה מדוע צריך את זה במקום הכי מרושת.'
כתבה גם במאקו. השאלה מדוע צריך את זה במקום הכי מרושת.
16/04/2019 | 11:12
6
127

דעתי כבר משנות התשעים היא שפתרון של מונית שירות לפי דרישה הוא אידאלי לחורים ברשת או שוליה, במיוחד כשזמן ההמתנה בין האוטובוסים הוא חצי שעה ומעלה.

במקומות כאלו אי אפשר לתגבר את תדירות הקווים הסדירים כי לא תמיד תהיה דרישה, ואלמנט השיתוף יוזיל את הנסיעה באופן רשמי בהשוואה למוניות הרגילות. (בירושלים של סוף שנות התשעים שיתפו מוניות באופן בלתי רשמי ולא תמיד גילגלו את ההנחה לנוסעים).

אלמנט נוסף שיוזיל את השירות הוא הגבלתו לשירות מזין לרשת התדירה, מקסימום לציר תדיר אחר (כמו התלונות על שכונות שמוזנות לציר כביש 2 ללא גישה ישירה לציר איבן גבירול, ובמקרה כזה ההזנה תהיה באזור ההשקה לירקון), כאשר רק נוסעים בפרופיל מוגבלויות או אזרח וותיק יקבלו הסעה מדלת לדלת עד למרכז העיר עצמו.

למה אמצעי משלים לשולי הרשת צריך להתחרות ברשת הסדירה דווקא במקום הכי מרושת במדינה אינני יודע.

כמו כן צריך לשבור את מבנה ה X שמאריך את הנסיעה ממזרח למערב בקווים הראשיים בתוך תל אביב בצורה מלאכותית. רכבת ישראל מנגישה את תל אביב לשאר המדינה בציר צפון דרום מובהק. מקומות שנמצאים 2 קילומטר מהשלום צריכים להיות נגישים בקו אופקי של כ 2 ק"מ ולא בקווים אלכסוניים של כ 3.5 ק"מ מההגנה או ת"א מרכז סבידור הדרקונים. מקומות שנמצאים 2 ק"מ מתחנת האוניברסיטה צריכים להיות נגישים לה בקו תדיר ברוקח עם הארכה קצרה לנמל ת"א. כאשר הנסיעה המשלימה מתחנות הרכבת (או מצירי עבר האיילון) לחוף תהיה קצרה ויעילה - הנוסעים יוכלו לבחור לרדת בתחנת הרכבת הנכונה או לקחת קו פרברי לציר הנכון כבר בעבר האיילון ולחסוך זמן.

לצפיה ב-'מגזר כפרי ומגזר עירוני הם שני דברים שונים לחלוטין'
מגזר כפרי ומגזר עירוני הם שני דברים שונים לחלוטין
17/04/2019 | 10:17
1
80
ואנחנו לגמרי בטעות מכלילים אותם תחת אותו שם (שירות גמיש או כל שם אחר).

במגזר הכפרי אין שום משמעות לשיתופיות, אין שום סיבה שבעולם שכל שירות שלא תיתן יצליח לגרד עוד נוסעים. יש משמעות לתת שירות שיהיה יעיל יותר גם לתושבים וגם למשק (לדוגמה כזה שכשאין אף נוסע הוא פשוט לא יוצא, וכזה שלא נכנס ליישוב רחוק כשאין ממנו הזמנה), אבל זה לא ישפיע כהוא זה על התלות ברכב של התושבים שם ולא יעביר אף אחד לתח"צ. (רק ישפר לבודדים שאין להם רכב גם בחורים כאלה).

בלב המרכז העירוני התמונה היא שונה לגמרי.
יש הכל מהכל, אופניים, רכבות, אוטובוסים, מוניות, מוניות שירות ואפילו רכבות תחתיות (לדוגמה במנהטן), ובכל זאת יש המון שימוש ברכב פרטי.
הוספת רובד נוסף, שנמצא איפשהו באמצע, גם מבחינת המחיר וגם מבחינת רמת השירות, בין התח"צ הקלאסית למוניות ספיישל, רק מרחיבה את האמירה של "יש הכל מהכל", בתקווה שבסוף העוגה הזו של ניידות שתתחלק בין יותר אמצעים שאינם רכב פרטי, תביא לזה שהחלק של הרכב הפרטי יקטן, (וגם של מוניות הספיישל והאובר היכן שיש, שהם אפילו גרועים מרכב פרטי מבחינה תחבורתית).

בלב המרכז העירוני לשיתופיות יש ערך, יש אשכרה פוטנציאל למלא את הרכב בשעות השיא ביותר מ-5 אנשים לנסיעה בממוצע (כשהמקסימום הוא 10 ממוצע של 5 הוא לא רע). ולהקטין גם את היקף הנסיעות הריקות לאיסוף נוסע ראשון. אמנם ברור שמרבית הנוסעים יגיעו מהתחבורה הציבורית ולא מהרכב הפרטי, אבל אם מעט יגיעו מהרכב הפרטי זה כבר רווח נקי. ואלה שיגיעו מהתח"צ הצפופה בשעות השיא יפנו קצת מקום לאנשים שיעדיפו אותה. היא עדיין תהיה צפופה כי מדובר במסות נוסעים אחרות לגמרי, אבל קצת פחות. ולקינוח, לא צריך רישיון נהג אוטובוס שזה כרגע מאד חשוב...
בקיצור, מדובר בפתרון נוסף בסל הפתרונות שהם לא רכב פרטי, מטבע הדברים זה פתרון שישפיע בשוליים בלבד ולא יעשה שום מהפכה. אבל יש לו את המקום שלו.
לצפיה ב-'המקומות והמצבים שאני מדבר עליהם עירוניים פרבריים.'
המקומות והמצבים שאני מדבר עליהם עירוניים פרבריים.
17/04/2019 | 12:34
56

בירושלים היה חור בלב המערכת ההיסטורית אם רצית לצאת מאזור המוזיאונים לציר הרצוג. החיבור ההגיוני ביותר, קו 17, היה חצי שעתי. גם ביסודי כל ביקור בית ספרי במוזיאון התחיל בטיול שטח בעמק המצלבה. בנסיעות עצמאיות היה אפשר להחמיץ 17, להמתין חצי שעה, ולראות קו 9 אחרי קו 9 עוברים כל 10 דקות ליעדים לא רלוונטים. שירות לפי דרישה היה מאפשר לסגור את החור הזה. מבנה העיר ירושלים יצר מערכת צירים תדירים סביב אזור קריית הממשלה אבל האזור עצמו היה סוג של חור במערכת למעט קו 9 ההיסטורי.

הפורום מלא בדוגמאות של שכונות שהקווים שנכנסים אליהן (במקרה הטוב שאכן נכנסים קווים) אינם תדירים מספיק אך בקרבתם יש ציר ראשי או אפילו תחנות רכבת.  אישית נתקלתי בשתי דוגמאות של היעדר קישוריות שחייבו הליכות ארוכות מתחנה לתחנה הן ברשל"צ (עיר של כרבע מיליון) והן בין ערי השרון הדרומי (200,000 ללא הרצליה, כרבע מיליון איתה).

המצבים האלו קורים בכל מקום, החור הלונדוני הראשון שאני יכול למנות הוא בין Highgate ל Crouch End. אין קו אוטובוס ישיר, החלפה בתחנת Archway הסמוכה תחייב נסיעה של חצי שעה לפחות, ברגל מדובר ב 15-20 דקות בערך אבל זה לא רלוונטי לקניות גדולות או בילויים. כדי להוסיף חטא על פשע היה בעבר קו רכבת בין שתי השכונות אך הוא בוטל ובמקומו יש שביל כאילו כפרי שאינו מומלץ בלילה או בגשם. רכב שיתופי יכול לחבר בין שתי השכונות בפחות מ 5 דקות נסיעה.

ברור לי שצריך מקום עם מסה קריטית כדי ששירות כזה יצליח אבל לטעמי צריך שתהיה גם חולשה במערכת התח"צ כדי שיהיה צורך בשירות הזה. כמו כן - אם השירות שייך למפעילת תח"צ וניתן להצדיק אותו כגישור על פערים ברשת אז ניתן להצדיק את סיבסודו לרמת מחיר של נסיעת תח"צ מקבילה והכללתו בכירטוס התקופתי. במקרה כזה השירות ישגשג ולא על חשבון הקווים הסדירים כי יקבע סדר עדיפויות לפיו השירות יהיה מזין או מגשר מטבעו.
לצפיה ב-'התשובה היא בגוף השאלה'
התשובה היא בגוף השאלה
17/04/2019 | 19:07
3
67
המקום הכי מרושת מדוע הוא הכי מרושת? כי יש בו
הכי הרבה אנשים, תושבים, תיירים, אורחים וסקרנים ותמהונים.
כל אלו גם יחד. מדובר על אזור שגרים בו, עוד לפני תיירים ואנשים ישראלים
שמחוץ לאזור, משהו כמו 750,000 איש.
בנוסף מגיעים אליו ביום יום עוד כמה עשרות אלפי תיירים (מחו"ל),
עוד לפחות רבע מיליון יוממים משאר הארץ וכן כמה אלפי ישראלים מזדמנים
שאינם יוממים.

במסות אנושיות כאלו תמיד יהיו לך כאלו שעבורם זמן איז מאני
(או time is kesef) והאלגוריתם של השיתופיות + משהו סטייל וייז שמגלה
את הדרך הפנויה יחסית יובילו לכך שהעלות היא מחיר סביר.
בסופו של דבר זה יקח רק אחוזים בודדים יותר בזמן מאשר מונית ספיישל ומנגד
במחיר זה פחות מחצי מחיר.
שילוב מנצח.
לצפיה ב-'בלב המערכת אפשר להחליף בין רשימות מכולת של אוטובוסים. '
בלב המערכת אפשר להחליף בין רשימות מכולת של אוטובוסים.
18/04/2019 | 01:12
2
53
כל שירשור הכוונה בצירים הראשיים של תל אביב נשמע כמו שתי תוצאות לוטו.

באזור שהמדינה השקיעה בו בהפעלת קווי אוטובוסים רבים ותדירים כל כך אפשר להחליף בין קווי הצירים השונים ב 2-3 דקות.

אמצעי משלים כמו המיניבוס לפי דרישה נחוץ יותר במקומות שאנשים צריכים הקפצות כדי להגיע לתח"צ, לאזורי תעשייה שנמצאים 10 דקות ברכב או שעה ומשהו באוטובוסים, ולחורים ברשת הדורשים המתנות ארוכות.

מנקודת מבט של רמת גן תחשוב שירות לשפירים, נתב"ג כולל אירפורט סיטי, יעדי כביש גהה, חולון או רשל"צ שהרשת העיקרית שיעדיה בתל אביב לא יכולה לשרת בצורה יעילה.

לצפיה ב-'אתה נודניק שאוהב סתם להתווכח לשם הויכוח?'
אתה נודניק שאוהב סתם להתווכח לשם הויכוח?
18/04/2019 | 17:33
1
36
במסות אדירות של אנשים יש כאלו שלא מתחשמק לזהם, וזכותם המלאה לחלוטי
חלוטין, לחכות 5 עד 10 דקות להחלפת אוטובוס מקו X לקו Y.
בנוסף גם לא בא להם להדחק עם עוד 34 בני אדם ולנסוע במסלול מלא תחנות.
הם מוכנים לשלם פי 2.5 ממחיר אוטובוס ועדיין יוצא שזה כחצי ממחיר מונית ספיישל.

בפרוייקט הזה זמן הנסיעה אמור להיות קצר משילוב של שתי הנסיעות באוטובוס
או מנסיעה אחת אם המסלול מפותל (לדוגמא מדרום גבעתיים לאצטדיון ר"ג עם 67
כשבספיישל ברור שהיו נוסעים על בן גוריון לכל האורך).

מה, לכל הרוחות, הבעיה שלך עם זה או איתם?
לצפיה ב-'אתה לא יכול לנהל דיון מנומק בלי לתקוף אנשים. '
אתה לא יכול לנהל דיון מנומק בלי לתקוף אנשים.
18/04/2019 | 17:50
12
לצפיה ב-'ביזיון: קנס מקסימלי על אי-ביצוע - 173 ש"ח לנסיעה'
ביזיון: קנס מקסימלי על אי-ביצוע - 173 ש"ח לנסיעה
15/04/2019 | 13:03
8
247
בהסכם החדש עם המפעילות משרד התחבורה קונס באופן אוטומטי את המפעילות.
אבל מדובר בקנסות מגוחכים ממש.
גובה הקנס המקסימלי נמוך מעלות הדלק.
אני לא מבין מה האינטרס של המפעילות להוציא נסיעות.

לצפיה ב-'כי גם את התשלום בסוף מקבלים על נסיעות שבוצעו בפועל'
כי גם את התשלום בסוף מקבלים על נסיעות שבוצעו בפועל
15/04/2019 | 13:19
86
לצפיה ב-'היום קבלתי תשובה ממשרד התחבורה'
היום קבלתי תשובה ממשרד התחבורה
15/04/2019 | 21:09
1
178
לאור תלונה שהגשתי,שחברת דן באר שבע נקנסה על אי ביצוע נסיעה.
מסתבר שזו תלנה שהוגשה באוקטובר 2018, אי ביצוע 2 נסיעות לפני הצהרים ואחרי הצהרים.
לפי מה שאני קוראת - 173₪ זה ממש מגוחך.
מחכה לתשובה על איחור ביציאה של אוטובוס בקו 370 מתל אביב לבאר שבע.
רעיה

לצפיה ב-'אוקטובר זה לפני שהמסמך נכנס לתוקף (נובמבר)'
אוקטובר זה לפני שהמסמך נכנס לתוקף (נובמבר)
16/04/2019 | 09:40
98
גובה הקנס היה אז 2,000 לנסיעה, ובגלל שדן זכתה במכרז ונוקדה לפי הצהרתה שהיא מוכנה להכפיל כל קנס פי 5, אז הם נקנסו ב-10,000 על כל נסיעה שדיווחת עליה.

על פי התקנות החדשות, רמת הקנס הגבוהה (למפעיל שיש לו הרבה אי ביצוע), היא 173, אבל את זה מכפילים פי 5 כלומר 865, ועל זה מוסיפים 200 על התלונה שלך כלומר, 1,065 על כל נסיעה.
ההבדל הוא שהם נקנסים ב-865 על כל נסיעה שלא בוצעה, גם כזאת שאף אחד לא התלונן עליה ושאף בקר אנושי לא דגם אותה. כלומר הם נקנסים על בערך פי עשר או אפילו פי עשרים יותר נסיעות מבעבר. כלומר סך הקנסות שהם משלמים (אם הם לא משפרים את דרכיהם) אמור לגדול ולא לקטון.
לצפיה ב-'זה כתוצאה מהמעבר לבקרת 100%'
זה כתוצאה מהמעבר לבקרת 100%
16/04/2019 | 09:25
3
138
בעבר הקנס היה גבוה משמעותית, אבל הבקרה היתה מדגמית (+נוסעים שמתלוננים). כשהמפעיל לא הוציא נסיעה אפשר להגיד שהוא עשה הימור של "יתפסו אותי או לא". והסיכוי שיתפסו אותו לא היה גבוה ואכן נסיעות רבות לא יצאו ואף אחד לא ידע מזה.
החל משלהי 2018 המשרד עבר לבקרה אלקטרונית 100% באמצעות דגימות GPS מתחנות המוצא והיעד. כאשר רק נסיעה שיצאה בזמן ושדווח שגם הגיעה ליעד מקבלת תשלום מלא (למנוע מצב שבו מוציאים אוטובוס למראית עין ולא באמת שולחים אותו למסלול). כרגע יש דיווח אוטומטי שגורר קנס על הקדמות, איחורים ואי ביצוע על 100% מהנסיעות. אם היו משאירים את הקנס הישן, זה היה מביא את החברות לפשיטת רגל תוך חודשים ספורים. וזה לא לטובת אף אחד. 
אז עשו התאמות בקנס, אבל ה-173 ש"ח הם לא כפול 2 או 3 נסיעות אלא כפול אלפי נסיעות. זה הבדל משמעותי. זה מחייב את המפעיל להפסיק עם שיטת ההימורים ופשוט להשתדל להוציא את כל הנסיעות שלו בזמן כדי להקטין את הקנסות.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
16/04/2019 | 09:34
128
עדיין שווה להתלונן על נסיעה שלא בוצעה. על הקנס של הבקרה האוטומטית (מקס' 173 ש"ח) כאמור) מתווסף קנס על פניית ציבור שהגיעה בסך 200 ש"ח. (קנס אחד לכל נסיעה, אם 5 אנשים התלוננו על אותה נסיעה זה עדיין 173+200ש"ח "בלבד") .

וגם, בכל המכרזים מ-2013 יש סעיף ניקוד של מכפלת קנס, שבו המפעיל מצהיר בכמה הוא מסכים שיכפילו לו את הקנסות הנקובים בנספח הפיצויים המוסכמים. רוב הזוכים הצהירו שהם מוכנים לשלם פי 5 (הרמה המקסימלית שהותרה). 
לכן למעשה על כל נסיעה שלא בוצעה באשכולות שיצאו לתחרות בשש השנים האחרונות הם ישלמו (אם יש להם המון אי ביצוע)  865 ש"ח, ואם גם מישהו התלונן הם ישלמו מעל 1,000.
לצפיה ב-'והיום בעיתון - TheMarker'
והיום בעיתון - TheMarker
16/04/2019 | 20:21
1
105
כתבה על עליית שיא במספר התלונות על התחבורה הציבורית.
בקישור הזה, אם לא ניתן לקרוא - אנסה להעתיק במידת הצורך.
רעיה
לצפיה ב-'זו גם התפתחות חיובית'
זו גם התפתחות חיובית
17/04/2019 | 10:00
74
א. זה הדוח הראשון במשהו שצריך להיות שקוף כבר מזמן והגיע הזמן שיהיה.
ב. בעבר אף אחד לא טרח להתלונן למשרד התחבורה, מקסימום התלוננו למפעילים שבדרך כלל לא עשו עם התלונה כלום. יש תהליך הדרגתי של שיפור הן באופן שבו חושפים את הציבור ליכולת שלו להתלונן, והן בטיפול בתלונות ציבור (שאחד התוצאות שלו היא היכולת להפיק כזה דוח), ותהליך הדרגתי גם בקרב הציבור שמבין שלתלונה שלו יש כוח ויש משמעות. לכן אני מקווה שכמובן יהיו פחות סיבות להתלונן, אבל מצד שני שיותר אנשים שעד עתה לא התלוננו למרות שהיה על מה, ירימו את הכפפה וישלחו תלונה. סממן לחברה צרכנית בריאה.
לצפיה ב-'מה לגבי קנס אי עצירה בתחנה או עצירה וסירוב להעלות נוסעים?'
מה לגבי קנס אי עצירה בתחנה או עצירה וסירוב להעלות נוסעים?
16/04/2019 | 20:49
87
החלום שלי שבאפליקצית איפה בוס ששם יש במפה את מספר הסידורי של האוטובוס וכו' יהיה אפשר לדווח מתוך האפליקציה עצמה על אי עצירה בתחנה.
שכל נתוני האוטובוס, הקו כולל מיקום ה GPS של הנוסע יטענו אוטומטית לתלונה ורק יהיה צריך להכניס את פרטי הנוסע.
זה יהיה גאוני!!!
לצפיה ב-'חדשות משמחות לתושבי כפר סבא והוד השרון'
חדשות משמחות לתושבי כפר סבא והוד השרון
15/04/2019 | 20:20
6
343
לצפיה ב-'האם הכרטיס המשולב של הרב קו יתפוס גם על המטרו?'
האם הכרטיס המשולב של הרב קו יתפוס גם על המטרו?
15/04/2019 | 23:46
3
69
לצפיה ב-'אם אתה מתכוון אל חופשי תקופתי, אז כן'
אם אתה מתכוון אל חופשי תקופתי, אז כן
16/04/2019 | 02:03
2
53
לצפיה ב-'אם בכלל יהיה רב קו כשהמטרו ייפתח'
אם בכלל יהיה רב קו כשהמטרו ייפתח
16/04/2019 | 13:39
41
לצפיה ב-'אני מדבר על חופשי חודשי'
אני מדבר על חופשי חודשי
16/04/2019 | 15:33
32
לצפיה ב-'דיברו שם גם על חלופה שתעבור בבני ברק ואחת שתעבור מדרום לה'
דיברו שם גם על חלופה שתעבור בבני ברק ואחת שתעבור מדרום לה
17/04/2019 | 09:28
84
הפקת לקחים ממלחמות השבת של הקו האדום? 
עוד נושאים פתוחים במסמך ההחלטות של הועדה

מת לראות את מסמכי התת"לים כבר.
לצפיה ב-'כותרת ראשית בטמקא: "הועד אמר לנו להתחלות"'
כותרת ראשית בטמקא: "הועד אמר לנו להתחלות"
16/04/2019 | 11:33
3
133
לצפיה ב-'אם זה יתברר כנכון אז ההסתדרות התחייבה להדיח את הוועד'
אם זה יתברר כנכון אז ההסתדרות התחייבה להדיח את הוועד
16/04/2019 | 14:52
113
לצפיה ב-'אם אני שר התחבורה '
אם אני שר התחבורה
16/04/2019 | 17:46
1
107
דבר ראשון - מפטר את כל ראשי הוועד מיידית.
תהיה לכך תמיכה ציבורית ענקית, אח"כ מתמודד עם זה בבית הדין לעבודה,יש סיכוי גדול להצליח וגם אם לא, זה יהיה יותר מתמרור אזהרה למאפיונרים הבאים.
לצפיה ב-'לצערי זה לא יעבוד.'
לצערי זה לא יעבוד.
16/04/2019 | 18:11
97
זה יהיה רק צעד פופוליסטי שאנשים יאהבו, אבל זה ייגמר בכך שבית הדין לעבודה יכריח את השר להעסיק את הפושעים מחדש ואף יכריח אותנו (משלמי המיסים) לשלם להם סכומי כסף נכבדים כ"פיצוי".
צריך להתחיל מחקיקה שתחזיר את השופטים למקומם הטבעי ותביא למצב שגם החלאות המרקסיסטיות שיושבות להם בבתי המשפט ירגישו שהכיסא שלהם רועד וסוף סוף ידעו את מקומם.
כל השאר זה כוסות רוח למת.

לצפיה ב-'"כאן" חדשות: הפעלת קו הרכבת מירושלים לתל אביב תידחה ל-2020'
"כאן" חדשות: הפעלת קו הרכבת מירושלים לתל אביב תידחה ל-2020
13/04/2019 | 23:03
22
352
"
עוד דחייה בהפעלת קו הרכבת המהירה בין ירושלים לתל אביב. העבודות לחשמול המסילה מנמל התעופה בן גוריון לתחנת ההגנה בתל אביב, שהיו אמורות להסתיים בימים אלה, יושלמו בסוף השנה, לכל המוקדם. חשמול הקו עד לתחנת תל־אביב השלום יושלם רק בשנת 2020. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11.

לדחייה אחראים הן עיכובים מצד ועדי העובדים והן ההיערכות הלקויה של הנהלת הרכבת ושל קבלני המשנה המתמהמהים בעבודתם. אי ההיערכות גם ישפיע על חשמול קווים אחרים, שהיו אמורים לעבור תהליך דומה. 
"
לצפיה ב-'איך אפשר לדחות את העבודות בהגנה כשהכבלים כבר בת"א דרום ? '
איך אפשר לדחות את העבודות בהגנה כשהכבלים כבר בת"א דרום ?
14/04/2019 | 14:15
19
246
אני מניח שהכוונה לסוף השנה האזרחית. מאד מאכזב. מזל שהחלטתי לבוא עם כל הפיצולים ברשת במקום להחליט שאבוא כשהכל מחובר ( ירושלים - איילון, רעננה - הרצליה ) כי בקצב הזה אפשר להמתין גם לפתיחת הקו האדום.

לצפיה ב-'לא ברור מה קורה שם, בהגנה יש כבר פורטלים'
לא ברור מה קורה שם, בהגנה יש כבר פורטלים
14/04/2019 | 18:45
6
209
והכבלים אפילו קרובים יותר מת"א דרום. זה נראה כמו משהו שאפשר לסיים תוך חודש חודשיים מקסימום שלושה גם אם עובדים רק בסופ"שים.
לצפיה ב-'כמה תמונות ועדכונים מהבוקר בתחנת ההגנה'
כמה תמונות ועדכונים מהבוקר בתחנת ההגנה
14/04/2019 | 19:15
285
בתקרה של התחנה כבר החלו בחיבור ההתקנים שאליהם יחוברו ה Cantilevers.  ראו תמונה מצורפת
לצפיה ב-'אין רציפות של פורטלים ועמודים מדרום להגנה.'
אין רציפות של פורטלים ועמודים מדרום להגנה.
14/04/2019 | 19:21
216
אמנם, באמת שכבר קרובים מאוד לסיים את פריסת העמודים והפורטלים, אך מהסתכלות שלי שם היום עדיין יש מעט חוסרים.
התמונה המצורפת היא אחד הפורטלים בחלק הצפוני של התחנה, וגם עליו החלו במתקון הזרועות שאליהן יחוברו ה Cantilevers.
לצפיה ב-'יש אפילו ניצן ראשון של כבילה. אחד מכבלי הזרם החוזר פרוס '
יש אפילו ניצן ראשון של כבילה. אחד מכבלי הזרם החוזר פרוס
14/04/2019 | 19:24
195
(לא מתוח) לאורך המסילה לכיוון צפון עד לקצה הרציף.
לצפיה ב-'צריך לזכור שיש להפעיל את המערכת כמה חודשים עד שיתקנו את כל'
צריך לזכור שיש להפעיל את המערכת כמה חודשים עד שיתקנו את כל
15/04/2019 | 14:24
130
הליקויים ורוב מחלות הילדות. בהתחשב בשקט התקשורתי הנוכחי (באופן יחסי), וברעש התקשורתי סביב כל התקלות בעת ההפעלת המקטע הראשון מירושלים לנתב"ג, ובנזק שתגרור כל השבתה במסילה מנתב"ג עד ההגנה על כלל הרשת, ברור שבהנהלת הרכבת לא יהיו מאוד נלהבים להתחיל להפעיל את הקו מוקדם, ויעדיפו להריץ אותו לא מעט, וייתכן שרק בסופי שבוע.

בכלל, בקצב העבודות הנוכחי אני חושב שחשמול הקו ת"א-חיפה לא יגיע לכדי גמר לפני 2025, או אפילו מאוחר יותר.
לצפיה ב-'זה במדינת ישראל, כל דבר בפיגור'
זה במדינת ישראל, כל דבר בפיגור
15/04/2019 | 21:36
1
43
לצפיה ב-'פרוייקטים כאלו נוטים לאחר בכל מקום. '
פרוייקטים כאלו נוטים לאחר בכל מקום.
17/04/2019 | 17:17
34
אני יכול להביא רשימת פיגורים לונדונית מסוף שנות התשעים ועד עכשיו, למרות שרוב הפרוייקטים כבר הושלמו:

הארכת קו היובל: פיגור של לפחות שנה מהצפי לסיום ב 1998. נפתח בסוף 1999.

האוברגראונד: היתה אמורה להפתח באופן מלא ב 2006, הערכות שרשת חדשה על מסילות קיימות ( ושימוש מחדש בויאדוקט קיים ) תוך גישור פה ושם תהיה פרוייקט קל לביצוע. פתיחת הקטע המזרחי רק ב 2011 ופתיחה מלאה רק ב 2012.

טמזלינק 2000: עיכוב אחרי עיכוב, חיבור הענף הצפון-מזרחי לליבת הרשת קרה רק ביוני 2018.

קרוסרייל: למרות שהקו בתיכנון כבר עשורים רבים מי שקידמו אותו בשנות האלפיים דיברו עליו קודם כל בקונטקסט של אולימפיאדת 2012, אחר כך דחו את הצפי ל 2016, היו אמורים לפתוח אותו בדצמבר 2018 וכיום מדברים על אמצע המחצית השניה של 2019. זהו הקו היחיד ברשימה שעדיין לא נפתח לציבור ויש בו הרצות.

גם בארץ פרוייקטים כמו כביש בגין, מנהרות הכרמל, הרק"ל בירושלים והקו החדש לעיר לקחו שנים רבות לבנייה, אך פרוייקטים כאלו נוטים להיבנות בסוף וכשהם נבנים הם משרתים את הציבור במשך עשרות שנים ולעיתים יותר מכך.

במאמר מוסגר לאוברגראונד: חלק ממנה עובר במנהרה הראשונה בעולם שנכרתה מתחת לנהר במאה ה19. תהליך ההכרייה והדיפון ארך כ 20 שנה כולל הצפות והפסקות עבודה. בעת הפתיחה המנהרה (שבנייתה החלה לפני עידן הרכבות) שימשה בכלל עגלות וסוסים ורק בשלב מאוחר, כ25 שנה אחרי פתיחתה המירו אותה למנהרת רכבות.  מאז פתיחתה ב 1843 המנהרה שירתה את לונדון 176 שנה והיא תמשיך לשרת את העיר שנים רבות. ערך המנהרה:

לצפיה ב-'נשמע שהם מתכוונים לא להתחיל עם קו עד הגנה אלא'
נשמע שהם מתכוונים לא להתחיל עם קו עד הגנה אלא
15/04/2019 | 06:58
1
191
לדחות את כל ההפעלה עד סיום חשמול עד סבידור (בכל ההודעות אומרים עד השלום, אבל השלום לא יכולה להיות תחנת קצה קו כלשהו)
לצפיה ב-'והפעלה עד הרצליה כמו בתוכנית המקורית... "אחרי החגים"'
והפעלה עד הרצליה כמו בתוכנית המקורית... "אחרי החגים"
15/04/2019 | 11:29
70
לצפיה ב-'ביציאה צפונית של תחנת ההגנה כבר יש שער חשמלי'
ביציאה צפונית של תחנת ההגנה כבר יש שער חשמלי
15/04/2019 | 21:35
1
116
ללא כבלים, ובהמשך כמה עמודים נוספים ליד פסי הרכבת.

מי החברה שמצבעת חישמול בקו זה, ישראלית או סינית?
לצפיה ב-'חברה ספרדית בשם SEMI'
חברה ספרדית בשם SEMI
15/04/2019 | 21:45
113
כבר דווח קודם שיש עמודי חשמול צפונית לתחנת ההגנה, הבעייה היא שהעבודה מתקדמת רק לאורך מסילה אחת ולא לשני הכיוונים.
לצפיה ב-'איך רעננה והרצליה קשורים?'
איך רעננה והרצליה קשורים?
17/04/2019 | 07:24
7
51
הרי ברעננה אין חישמול ולא שמעתי שמתוכנן גם בתוואי 531 תחנת רכבת רעננה מערב.
לצפיה ב-'הוא כתב "ירושלים-איילון, רעננה-הרצליה"'
הוא כתב "ירושלים-איילון, רעננה-הרצליה"
17/04/2019 | 11:02
6
46
לא ירושלים-איילון-רעננה-הרצליה.
כשהוא היה בארץ היו לו נסיעות ל/מ רעננה ול/מ ירושלים והוא התכוון לחיבור מסילתי ישיר בין רעננה להרצליה ולחיבור ישיר בין איילון (תל אביב) לירושלים.
הוא לא התכוון לחישמול במסילת 531.

אגב, בהחלט מתוכנן חישמול גם במסילת 531 אבל בקצב שבו מתקדם פרויקט החישמול זה יקרה אולי ב-2030. עד 2025 אולי החישמול יגיע עד הרצליה (שבמקור הייתה אמורה להיות הקצה הצפוני של חישמול השלב הראשון של הקו המהיר לירושלים וגם זה כעדכון לתכנון המקורי-מקורי של פתיחת קו ירושלים-כרמיאל מחושמל וכעת לא ברור אם תהיה אפילו בשלב השלישי או הרביעי). לחיפה וצפונה יותר זה כנראה יגיע ב-2040-2050, בסביבות חגיגות ה-100 של המדינה.
זאת בהנחה ששר התחבורה הבא ידחף פרויקטים כאלה לפחות כמו שר התחבורה היוצא.
לצפיה ב-'אולי היית צריך לתאר את הסיבוכים בצורה בולטת יותר'
אולי היית צריך לתאר את הסיבוכים בצורה בולטת יותר
17/04/2019 | 12:49
5
50
נסיעה מירושלים לרעננה כוללת 3 רכבות בגלל הצורך להחליף לקו ממודיעין, וכשסוף סוף עולים על הקו לרעננה הוא נוסע בסיבוב ארוך בכיוון ההפוך.

עד 2020 אפשר לצפות שאותה הנסיעה תצריך החלפה בודדת בהרצליה ונסיעה של תחנה או שתיים לרעננה (לפי לו"ז האוטובוסים המשלימים הבעייתי שם, אם יורדים בתחנה הלא נכונה אפשר להמתין 20 דקות). ביוני נסעתי מתחנת הרצליה לרעננה ולקח למעלה מחצי שעה בגלל ההמתנה. בכלל הרצליה - רעננה זה סיוט, הצעתי למארחיי שאולי נלך לחוף הים בהרצליה כחוויה משותפת והם פסלו את העניין כי זה שעה באוטובוס.

עשיתי נסיעת חזור בשעות הערב המוקדמות ומזל שלא בחרתי באוטובוס מרעננה ל"חניון"האיילון. בהחלפה בת"א מרכז (להחליף בשלום זה רק אם יש מטען כבד, בגלל הקטע היחיד אפשר לפספס את רכבת מודיעין אם לא מחליפים באוניברסיטה או בת"א מרכז) התנועה באיילון לא זזה, ובנסיעה לנתב"ג הפקקים צפונה לא הסתיימו עד מחלפי כביש 1. הרכבת, על כל סיבוכיה, היתה הבחירה הנכונה.
לצפיה ב-'אתה באמת מצפה שהחישמול עד הרצליה יהיה ב-2020?'
אתה באמת מצפה שהחישמול עד הרצליה יהיה ב-2020?
17/04/2019 | 13:10
4
40
אם עד ההגנה יסתיים רק בסוף 2019 ועד סבידור רק במהלך 2020, הסיכוי שהחישמול יגיע עד הרצליה ב-2020 קטן מאוד.
אבל יהיה אפשר להחליף באחת משלוש התחנות הדרומיות של תל אביב - החלפה אחת.
יעברו עוד הרבה מים באיילון עד שיהיה אפשר לנסוע ללא החלפה בין ירושלים להרצליה.
אין מה לצפות שפתאום במהלך 2019 ו-2020 קצב העבודה של פרויקט החישמול ישתפר משמעותית.
לצפיה ב-'אני חושב שהחשמול מהאוניברסיטה צפונה יילך מהר יותר'
אני חושב שהחשמול מהאוניברסיטה צפונה יילך מהר יותר
17/04/2019 | 14:12
3
52
התוואי צפונית לאוניברסיטה רחב במיוחד וכנראה לא יצריך כל מיני פתרונות מיוחדים כמו שהצריכו התוואי בכביש אחד וכמו שמצריך התוואי באיילון.

שים לב לפרוטוקול הזה
https://www.gov.il/BlobFolder/news/viewsite_mainte...

הם היו צריכים כל מיני דברים שתוכננו במיוחד לתוואי באיילון כמו "חצאי פורטלים" ולשמור על מרחק מעמודי תאורה ועוד מיליון הגבלות אחרות.

מהאוניברסיטה צפונה יש תוואי רחב עם מעט מאוד גשרים, מה שאומר שהוא כנראה יתקדם מהר בהרבה. אבל בתוואי האיילון עצמו - לא רואה מצב שמגיעים לאוניברסיטה לפני אמצע 2020. לא בקצב הנוכחי בכל אופן. לכן הניחוש שלי זה הרצליה או בסוף 2020 או ברבעון הראשון של 2021.
לצפיה ב-'מה מונע עבודה במקביל, בייחוד שיש פרוייקט ריבוע מסילות ? '
מה מונע עבודה במקביל, בייחוד שיש פרוייקט ריבוע מסילות ?
17/04/2019 | 15:02
21
לצפיה ב-'זה באמת הגיוני,אבל באמת לא ברור למה מתמודדים עם כל בעייה '
זה באמת הגיוני,אבל באמת לא ברור למה מתמודדים עם כל בעייה
17/04/2019 | 20:00
1
39
שצצה רק כשמגיעים אליה.  יכלו כבר לפני שנתיים לבדוק בכל מקטע לזהות את הבעיות ולהתחיל לחפש פתרונות הנדסיים לכל סוג של מקרה.
מה שקרה בפועל, שכל פעם שהגיעו ל"גשר", בדקו והתכוננו לעבור אותו מבלי לבחון את האתגרים ההנדסיים הבאים.
זו הסיבה העיקרית לעיכובים המטורפים.  הרבה מעבר לסתם פיגורים "רגילים" בהשלמת פרויקט תשתיתי גדול
לצפיה ב-'היה צריך לתת את המכרז לקבלן רציני ולא לליצנים האלו'
היה צריך לתת את המכרז לקבלן רציני ולא לליצנים האלו
18/04/2019 | 10:39
13
לצפיה ב-'מעבר לתחנת ההגנה, נראה שהמצב מורכב ביותר'
מעבר לתחנת ההגנה, נראה שהמצב מורכב ביותר
14/04/2019 | 19:29
237
לאורך המסילה הקרובה לתעלת האיילון, העמידו עמודים ברצף עד לגשר לה גרדיה ואף מעט מעבר לגשר לה גרדיה.
הבעייה היא לאורך המסילה המערבית.  כנראה שלא הצליחו למצוא פתרון מהיר להתקנת העמודים לאורך קיר ההפרדה עם הכביש.  מה שהצלחתי לזהות, הוא הרכבה של תשתית ליציקות חדשות שיחוברו על גבי הקיר.  מחדירים "קוצים" לתוך הקיר, ובונים רשת סבוכה של ברזל שסביבו ייצרו יציקה חדשה.
ראיתי את העבודה לאורך כל הנסיעה שבין תחנת ההגנה לגשר לה גרדיה וקצת מעבר.
מדובר ביציקה לא פשוטה, אין לי ספק שמדובר בפרוצדורה הנדסית לא פשוטה שתיקח הרבה מאוד זמן.  
לא משהו שייפתר תוך שבוע שבועיים, אלא חודשים !
מעבר לגשר לה גרדיה, צפונה, זיהיתי מספר יציקות הכנה לעמודי חשמול אך ממש לא ברציפות ורק לאורך המסילה המזרחית ושום פעילות נראית לעין בצד המערבי.
לצפיה ב-'היה צפוי, ואל תאמינו שגם ב 2025 זה יקרה...'
היה צפוי, ואל תאמינו שגם ב 2025 זה יקרה...
15/04/2019 | 21:33
70
לצפיה ב-'תמונות מתחנת רכבת יצחק נבון, ירושלים'
תמונות מתחנת רכבת יצחק נבון, ירושלים
15/04/2019 | 21:27
247
העומק לרציפים 80-100 מטר ממפלס הכביש, כך הבנתי מעובד ברציף.
לצפיה ב-'טמקא: 50 אוטובוסים ב 2 קווים לאירוויזיון '
טמקא: 50 אוטובוסים ב 2 קווים לאירוויזיון
14/04/2019 | 11:58
14
269
https://m.ynet.co.il/Articles/5494135

לצערי זו קיבולת של 2,500 איש לכיוןן בשעה בלבד ( 50 נוסעים ל 50 אוטובוסים, נסיעה של כחצי שעה מכפר האירוויזיון לגני התערוכה כולל עצירה בתחנות ביניים במלונות ולב העיר, נסיעה של כחצי שעה בחזור לכפר האירוויזיון שגם הוא יעד עבור מי שאין לו כרטיס לתחרות עצמה.

זה פשוט לא יעמוד בדרישות לארוע ראשי של 10,000 איש שמתחיל בשעה מסויימת.

כמו כן הכתבה מציינת שיעבו את מערך מוניות השירות, וגם את אופני ההשכרה והקורקינטים. התנאי לארוח הוא שבעיר המארחת ישנה תחבורה ציבורית מודרנית.

כמו כן זה לא עונה על שאלת ההתניידות מערי הלווין הפנימיים של גוש דן שמבחינת התייר שמתכנן את שהותו ברשת נראים כמו חלק מתל אביב. אני מוכן להמר שתיירים רבים יארגנו שהות ביפו ה"אותנטית" ובהרצליה "הפחות עמוסה".

בכל המדינות האחרות המשתתפות יש תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע אז צפו לאפס הבנה ואפס סימפטיה למצב בארץ מצד המשתתפים.
לצפיה ב-'קודם כל האולם בגני התערוכה לא בנוי ל10,000 איש אלא ל6,000'
קודם כל האולם בגני התערוכה לא בנוי ל10,000 איש אלא ל6,000
14/04/2019 | 17:35
2
165
חלק ניכר מהכרטיסים ימכרו לישראלים, ועוד חלק יעדיפו ללכת על בטוח או להסתמך על מונית ספיישל או הליכה ברגל. כך שהכמות מספיקה לגמריי

כמו כן בעיית השבת לא כזאת חמורה. שני קווים מרכזיים שמגיעים לגני התערוכה, 247 ו89 מתחילים לעבוד לפני צאת השבת. (18:30 לערך ל247 ו19:00 לערך ל89) כך שהבעיה של השבת פחות חמורה ממה שחושבים. 
לצפיה ב-'ששש עם הקווים המקדימים, שאינם מכסים את החזרות.'
ששש עם הקווים המקדימים, שאינם מכסים את החזרות.
14/04/2019 | 17:58
1
165
חוץ מהתחרות עצמה ישנן שתי חזרות גנרליות במהלך השבת: שישי בערב ושבת בצהריים.

המערך המדובר צריך לשנע נוסעים לשתי החזרות האלו וכן לכפר האירוויזיון במשך כל ערב שישי וכל יום השבת מהבוקר ועד לתחילת התחבורה הסדירה. גם במספר הקטן יותר מדובר בפחות ממחצית המשתתפים בשעה הקריטית שלפני התחרות ו189 מזרחי מדי מלכסות את לב העיר במקומות כמו רוטשילד ודיזינגוף שקו 247 מכסה די בהצלחה. לא מנית קו סדיר ממלונות הטיילת לגני התערוכה.

יתכן שהארכת מוניות קו 4 מרדינג לגני התערוכה תסייע אך יש לקחת בחשבון שהיא יכולה גם להביא לטרוניות ותלונות מצד מי שקנו רב קו או ממי שחושבים שהן "שאטלים בחינם".

יש לזכור גם את תפקידו של כפר האירוויזיון. מדובר במוקד שיתכן שימשוך עשרות אלפי משתתפים. תפקידו הוא לשמש כ"כיכר העיר" של כל תקופת האירוויזיון, מוקד מרכזי שיחזיק מעמד לשבוע בערך וחבל שלא בחרו לו מיקום מרכזי יותר כמו גינת לונדון, קניון בניין האופרה או גן העצמאות כי אז הוא היה נגיש ברגל לרבים ממלונות הטיילת
לצפיה ב-'קודם כל 89 כן רלוונטי לתיירים'
קודם כל 89 כן רלוונטי לתיירים
14/04/2019 | 18:56
115
בעיקר כי הוא נוסע קרוב ל"אברהם הוסטל" ולכאלה שישכרו Airbnb בסמיכות לאבן גבירול מכיכר רבין דרומה.

וקו 247 מגיע מהכרמלית (צמוד ל"כפר האירוויזיון") דרך אלנבי קינג ג'ורג' וצפון אבן גבירול. 

בכל מקרה גם באמצע השבוע אין קו סדיר מהטיילת לגני התעורכה מה גם שהמלונות המאוד יקרים לאורך רחוב הירקון יהיו רלוונטים יותר למשלחות הרשמיות ופחות לתיירים. מה גם שצ'ארלס קלור הוא המקום הכי טוב שיכלו לבחור כי הוא גדול יחסית בשטח שלו. בטוח לא כיכר הכנסת וגן לונדון שדי מגעילות.

בנוגע למוניות שירות, השערה שלי (רק השערה) שאם הנהגים של קו 4 יראו שיש ביקוש, הם ימשיכו את המסלול שלהם עד לגני התערוכה. גם מוניות קו 5 מגיעות קרוב יחסית לפארק בקצה המזרחי של שכונת בבלי, אבל לא הייתי ממליץ למישהו שלא מכיר את מתחם פארק הירקון להסתמך על זה.

לצפיה ב-'כל הכבוד לעיריית תל-אביב'
כל הכבוד לעיריית תל-אביב
14/04/2019 | 19:08
133
על ההתגיסות, הנשיאה בעלויות וכולי....
ישר כח!
לצפיה ב-'ותחבורה ציבורית מודרנית בנויה לאלפי אנשים יחד ביום מנוחה? נו'
ותחבורה ציבורית מודרנית בנויה לאלפי אנשים יחד ביום מנוחה? נו
15/04/2019 | 13:16
6
91
תחבורה ציבורית רגילה בנויה לביקושים הרגילים ולא לאירועים מיוחדים של "פעם ב". גם מעבר לים כשיש אירוע מיוחד שמגיעים אליו אלפי אנשים יש עומסים ואנשים יודעים שצריך להגיע שעות מראש, וכשכולם יוצאים יחד יודעים שצריך לחכות ויהיו תורים.

כבר חודשים אתה נורא מודאג מהתחבורה לתחרות שאתה לא הולך אליה בעיר שאתה לא גר בה (תקן אותי אם אני טועה) ובכל פעם מוצא סיבות חדשות לקונן...

אנשים שמשקיעים כספים רבים בטיסה לארץ זרה, שהייה, כרטיס למופע (אלפי שקלים, כן?) הם גם אנשים שיודעים לעשות שיעורי בית ולהיערך בהתאם, כלומר לוודא שהם גם יוכלו להגיע לתחרות. גם תיירים בחו"ל לא חיים באיזו אשליה שבכל מקום יש תחבורה זמינה מכל נקודה לכל נקודה בכל נקודת זמן, ואם הם צריכים להגיע למקום מסוים (נגיד, ה-מטרה שלשמה עשו את כל המסע) הם טורחים לוודא שיש להם איך.
לצפיה ב-'כן. ולכן בחו"ל מקיימים מרתונים או מצעדים בסופי השבוע.'
כן. ולכן בחו"ל מקיימים מרתונים או מצעדים בסופי השבוע.
15/04/2019 | 14:50
5
31
לצפיה ב-'לא, אלה פעילויות שחוסמות צירי תנועה ולכן הן לא ביום עבודה...'
לא, אלה פעילויות שחוסמות צירי תנועה ולכן הן לא ביום עבודה...
15/04/2019 | 15:13
4
30
לצפיה ב-'אלו ארועים שנמדדים במיליונים ולכן הם חייבים תח"צ.'
אלו ארועים שנמדדים במיליונים ולכן הם חייבים תח"צ.
15/04/2019 | 15:25
3
49
ארועים שנתיים המתרחשים באוגוסט, שניים מהם ספציפית בסוף השבוע הארוך בסופו (ש', א' ויום ב' "חג בנק" שמעמדו שווה ערך יום א'):

בסוף השבוע הארוך:
קרנבל נוטינג היל. 2 מיליון משתתפים
המופע האווירי בבורנמות' 1.3 מיליון משתתפים (עיר ללא מטרו)
בסוף שבוע בתחילת אוגוסט:
מצעד הגאווה של ברייטון, 0.5 מיליון משתתפים. (עיר ללא מטרו)

ארועים בקנה מידה כזה תלויים בקיומה של תחבורה ציבורית.

ומשום שנהוג להאשים אותי באנגלוצנטריות אציין שביום א' יגיעו 0.25 מיליון איש לכיכר פטרוס הקדוש ברומא.

לצפיה ב-'נו? אבל זה לא אומר שאין צפיפות, דוחק, עומס או תורים...'
נו? אבל זה לא אומר שאין צפיפות, דוחק, עומס או תורים...
15/04/2019 | 15:48
2
20
לצפיה ב-'צפיפות יש, אבל מגיעים לארוע בזמן. '
צפיפות יש, אבל מגיעים לארוע בזמן.
15/04/2019 | 16:21
1
44
המערך המוצע בתל אביב יוכל להסיע פחות ממחצית המשתתפים. צפיפות תהיה הבעיה האחרונה של אלפי המשתתפים שלא יוכלו לעלות למערך ההסעה בתחנות הביניים.

שימי לב שמבחינתי המערך לקדמי האירוויזיון בשלישי וחמישי הוא מודרני ומספק. כ 10 קווי אוטובוס בתחנות שמול גני התערוכה וגם תחנת רכבת בינעירונית. אם תדירות הקווים אינה מספיקה אני מניח שאפשר להזיז אליהם נסיעות אחרות מרחבי המערכת או להעביר אוטובוסים מפרקיים והעסק יעבוד כמו שצריך.

היו בעבר תחרויות בערים ללא מערכת מטרו וזו אינה ההגדרה ל"מערכת תח"צ מודרנית". ההגדרה לדעתי היא של מערכת קווים סדירים, אמצעי תשלום מראש (אפילו כרטיס שבועי מנייר), ומערכת מידע למשתמש שאינו מכיר את המערכת כולל מפות שילוט וכריזה. התחבורה הציבורית בגוש דן בימי חול עונה על ההגדרות.

בגלל היעדר קווי רכבת פרבריים בארץ ישנו אלמנט של קווי אוטובוס פרבריים ארוכים או בינעירוניים במקומות ללא רכבת שאישית לא הייתי נוסע בהם אם היתה לי חלופה מסילתית, ואני חושב שמי שרגיל שהמערכת המסילתית היא הראשית והאוטובוסים הם אמצעי משלים יסכים איתי שהמצב אינו אידאלי, אבל זה לא הופך את הקווים הפרבריים ללא-מודרניים.

עוד משהו - את מערכת האוטובוסים בלונדון לפני מהפיכת השילוט של TFL ב 2002 לערך לא הייתי מגדיר כמודרנית. לא היו מפות בתחנות, לא היתה כריזה, היה צריך לשאול את הנהג או נוסעים אחרים והיה לי אורח (בריטי) שהלך לאיבוד וחזר הביתה אחרי נסיעה של שעתיים וחצי בקווי הלילה בגלל חוסר המידע האמין.
לצפיה ב-'מגיעים בזמן אם יוצאים הרבה לפני הזמן... אין חוכמות'
מגיעים בזמן אם יוצאים הרבה לפני הזמן... אין חוכמות
15/04/2019 | 16:40
37
ושוב, יתגברו, יעבו, יוסיפו מידע גם בתחנות (כבר הוכרז) ושילוט, ומערך מתנדבים וכו' וכו'. ולא צריך להכיר, אפשר לעשות שיעורי בית, אפשר לשאול (ויש מי), אפשר פשוט ללכת עם הזרם כי כולם הולכים לאותם מקומות ואף תייר שמגיע לאירוע כזה לא יהיה לבד. אתה מערבב מצב רגיל עם מצב בלתי רגיל לחלוטין שנערכים אליו במיוחד (וזה המצב בישראל).
לצפיה ב-'אני בטוח שהתחץ באסטוניה ומלטה לא מתאים לביקושים הרבים'
אני בטוח שהתחץ באסטוניה ומלטה לא מתאים לביקושים הרבים
15/04/2019 | 14:53
2
95
כאשר יש אירוויזיון, בנוסף לתיירים ששלמו כבר הרבה לנסוע במונית או ללכת ברגל לחוויה חד פעמית, לא כזה קשה כמו לתושב מקומי.
לצפיה ב-''
15/04/2019 | 15:18
8
לצפיה ב-'במלטה יש מערכת אוטובוסים ענפה הפועלת 7 ימים בשבוע. '
במלטה יש מערכת אוטובוסים ענפה הפועלת 7 ימים בשבוע.
15/04/2019 | 15:59
84
זו אמנם מדינה קטנה של כ 400,000 תושבים בלבד אך במקום מרכזי כמו סילמה (אזור הקניות הראשי עם ה Next וה M&S) יש 8 קווי אוטובוס שונים שחלקם בתדירות גבוהה.

למדינה מגיעים 2.3 תיירים בשנה אז היא מסוגלת להתמודד עם ארוע של 50,000 פלוס.

כאשר יש מערכת חת"צ סדירה וארוע רב משתתפים לא קשה לקצץ נסיעות או תדירויות בשולי המערכת כדי לתגבר את הפעילות בליבתה.

מלטה אמנם לא זכתה באירוויזיון אך היא הגיעה למקום השני מספר פעמים ואם יקיימו את הארוע באולם כלשהו בשכונות (מוניציפלית - ערים) השונות שמסביב לוואלטה הסיכוי שמערכת התח"צ תוכל להסתגל כדי להתמודד עם הנסועה לארוע די גדולה לדעתי. גודלה של וואלטה רבתי הינו 10 ק"מ על 10 ק"מ כך שלא מדובר בשכונה המתיימרת להיות עיר.

הדיווחים על קריסת המערכת היו מתקופת המפעילה הבריטית Arriva בתחילת העשור ומאז המערכת הולאמה והופרטה מחדש לחברת הפעלה ספרדית.
לצפיה ב-'הפעלת חלופה חדשה לקו 7 של אגד בירוחם'
הפעלת חלופה חדשה לקו 7 של אגד בירוחם
14/04/2019 | 18:47
2
124
קו 7א החל מ-28/4 יתחיל/יסיים בבית העלמין
לצפיה ב-'קו פנימי חדש של סופרבוס בבית שמש:'
קו פנימי חדש של סופרבוס בבית שמש:
14/04/2019 | 18:51
1
109
עפ"י סופרבוס:
החל מיום ראשון תאריך 14.4.19:

*יתחיל לפעול קו חדש 4 מתחנת רכבת ביג לרמת בית שמש ג’ זכריה הנביא דרך שכונת המשקפיים.

לצפיה ב-'נראה שלא יפרסמו בקרוב את תוצאות המכרז'
נראה שלא יפרסמו בקרוב את תוצאות המכרז
15/04/2019 | 13:54
82
מאז שפורסם המכרז לפני שנה וחצי, וטרם פורסמו שמות המנצחים. המשיכו והתחילו להפעיל קווים שמיועדים למכרז: 324 לקרית גת, 4 לרמת בית שמש, הארכת מסלול קו 15, תוספת נסיעות והארכת שעות פעילות 412, הוספת נסיעות ב415, ו 420. קיצור קו 411 שלא יתחיל ברמת בית שמש
לצפיה ב-'עדכון קשת מודיעין - אפריל 2019'
עדכון קשת מודיעין - אפריל 2019
14/04/2019 | 19:50
4
147
שלום לכל הקוראים, מעניין כמה עוד נשארו כאן אחרי המשבר הגדול בסוף ה
שנה שעברה.
קשת מודיעין הולכת ומקבלת צורה.  החפיר שקרוב למסילות A1 חפור לכל אורכו, למעט המקטע הקרוב ביותר למסילות שעדיין לא הגיע למפלס התחתון הסופי.
אשתדל להעביר בדיווח הזה תמונה מקיפה של מצב הפרויקט
לצפיה ב-'נתחיל מדרום לכיוון צפון, החיבור למנהרה 2B '
נתחיל מדרום לכיוון צפון, החיבור למנהרה 2B
14/04/2019 | 20:10
183
מנהרה 2B שתשמש לחיבור המסילה מכיוון ירושלים לכיוון מודיעין עומדת בשיממונה כבר משנת 2009.  לימים, הפכה ממנהרה ל"מערת" עטלפים.   כעת, עומדים לפרוץ את הקיר הצפוני שלה.
נערכים לבניית קיר תמך למסילות ואז יסיימו את החפירה עד למפלס המסילה העתידית.  ראו תמונות מצורפות, ברקע עמודי החשמול של המסילה הפעילה לירושלים.   לאורך המסילות ובתחילת המקטע של החפיר, נראה לי שעומדים לבנות קירות תומכים, לבנות מעין פורטל כניסה למנהרה.
אשתדל לדווח עם התקדמות העבודות, אם משהו יבקש תמונות יותר איכותיות, אפשר יהיה לשלוח, הבעייה שכאן לא ניתן להעלות תמונות "כבדות"
לצפיה ב-'הקיר הצפוני של מנהרה 2B בפרויקט ....'
הקיר הצפוני של מנהרה 2B בפרויקט ....
14/04/2019 | 20:13
125
נראה שהפריצה לא תתרחש בקרוב עד להשלמת פורטל הכניסה והקירות התומכים.  בשלב זה רק שני עמודים נחפרו ויוצקו (ניתן לראות את הקוצים המבצבצים מהאדמה מימין לקיר) והעבודה רק בראשיתה.
לצפיה ב-'החפיר, קשה להתרשם מהתמונות, אבל מדובר בפרויקט חפירה '
החפיר, קשה להתרשם מהתמונות, אבל מדובר בפרויקט חפירה
14/04/2019 | 20:35
1
121
משמעותי מאוד, שלכל אורכו (כמעט) הגיע למפלס התחתון.
תוואי A1 בקצה התמונה .....
לצפיה ב-'עוד תמונה אחת מהחפיר'
עוד תמונה אחת מהחפיר
14/04/2019 | 20:52
125
קיר המנהרה ממש בקצה החפיר .....

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה