לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'DATA BASE של צ'כוסלובקיה'
DATA BASE של צ'כוסלובקיה
28/06/2017 | 13:01
11
סבי מצד אבי גר לפני ובזמן השואה בצכוסלובקיה. ידוע לי שמו בלבד, אך לא ידוע לי פרטים נוספים, באיזה ארכיון אוכל למצוא פטים עליו? איני יודעת אם האיזור בו גר שייך היום לצ'כיה או סלובקיה
לצפיה ב-'תרגום מרוסית עתיקה 1897'
תרגום מרוסית עתיקה 1897
28/06/2017 | 12:54
13
מצ"ב 2 מסמכים (כל מסמך 2 דפים) שההשגתי מארכיון רוסי.

אשמח לקבל תרגום של השמות.

אחר כך במידה ורלוונטי השמות למשפחתי אבקש בקשה גדולה יותר והיא תרגום כל הטבלה הרלוונטית לאנשים שיימצאו במפקד מ 1897.
לצפיה ב-'גנאולוג'
גנאולוג
28/06/2017 | 09:34
1
25
בוקר טוב, מקווה שהגעתי למקום הנכון. אשמח לקבל שם וטלפון ו/או אימייל של גנאולוג(ית) מצויין לעזרת אילן יוחסין של משפחתי הן מצד אימי והן מצד אבי. אני רוצה ללכת כמה שיותר אחורה...תודה,
ליאורה. liora_c@radwin.com
לצפיה ב-'איזו מדינת מקור?'
איזו מדינת מקור?
28/06/2017 | 11:40
11
לצפיה ב-'חרוביישוב במלחמת העולם ה-2'
חרוביישוב במלחמת העולם ה-2
27/06/2017 | 21:03
1
32

אמי ושלושה אחיה המבוגרים יותר – רוטנברג - ברחו מלודז' לחרוביישוב בתחילת המלחמה והיו בין האחרונים ששהו בגטו לפני חיסולו בספטמבר 1943.  ערב החיסול נמסר להם על מה שעומד לקרות והם ברחו וקיבלו מחסה אצל משפחה נוצרית בעיירה כ-5 ק"מ משם למשך 11 חודש.  עם השחרור ע"י הרוסים ביולי 1944 חזרו לחרוביישוב ויותר מאוחר ללודז'.
אבקר בחודש הבא למשך מספר שעות בעיר זו והייתי רוצה לקבל, אם קיים, המידע הבא:
- רשימת כתובות המגורים של האנשים בגטו.
- מה מומלץ לבקר בזמן קצר כל כך במקום.
- שמות אנשי היודנראט ערב חיסול הגטו.  (מי היה יכול למסור מידע על החיסול הקרוב ?)
- שם מפקד המשטרה האוקראיני  (הסתיר אותם במשרדו במשטרה בליל הבריחה).

רב תודות.

לצפיה ב-'חרוביישוב'
חרוביישוב
28/06/2017 | 09:25
16
תפני במייל,ל-tomekez@tnn.lublin.pl,אסף עדויות מהסביבה כולל חרוביישוב.
לצפיה ב-'משפחת amrar'
משפחת amrar
25/06/2017 | 09:16
8
103
היי אני דור שלישי לניצולי שואה סבי וסבתי אינם חיים סבא נולד ברובנו וסבתא באודסה מחפשת לדעת אודות מה עברו במהלך מלחמת העולם השנייה שם משפחתי)(לפני נישואים) אמרר
 פניתי לשגרירות פולין בישראל ועמותת ליוצאי רובנו נכון להיום לא מצאתי שום תיעוד אשמח לעצה למי לפנות או אם מישהו מכיר את שם המשפחה שלי? סבא פנחס אמרר בן שלמה. סבתא חנה.
תודה

לצפיה ב-'משפחת amrar'
משפחת amrar
25/06/2017 | 09:24
7
74
הסיפור הוא סבוך סבתא הייתה נשואה למישהו אחר לפני השואה וכך גם סבא ידוע לי ששם הנישואין הראשונים שלה היו אלטמן לבעלה קראו שלמה אלטמן וככל שידעה הוא נספה 
סבא היה נשוי והיו לו 4 בנים הוא סיפר שכולם נספו כולל אישתו ילדיו ואמו אבל אני לא מבינה איך אין תיעוד לכלום בשום מקום לא מופיע שם המשפחה אני בחיפושים כבר כמה חודשים ולהיכן שלא פניתי נתקלת בשלילה
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
25/06/2017 | 19:43
6
53
אולי יש נתונים נוספים?
האם ידוע ששמו של הסב היה אמרר מלכתחילה (אולי הוא שינה את שמו; זהו שם נדיר, וייתכן שהוא ראשי תיבות)?
מה שם אמה של חנה (אם לא ידוע - ייתכן שקראה לבנותיה אם היו בשמות הוריה)?
מי הן ציפורה וצביה אמרר? דודותיך?
האם דור הביניים לא ידע את שם הנעורים של הסבתא חנה?

לצפיה ב-'כפי שידוע לנו'
כפי שידוע לנו
25/06/2017 | 20:54
5
61
כפי שידוע לנו שם המשפחה הוא אמרר ואינו שונה כך טען גם סבא שלי ז"ל. סבתא חנה אמרר בת לייב וציפורה ז"ל הייתה נשואה לפני השואה והיה לה בן ששמו גרישא אלטמן הוא לצערי לא חיי גרישא נפטר פה בארץ בגיל 42 לצערי. כיום הסיפור שאני יודעת שאיך שהוא היא הצליחה לברוח עם גרישא ובעלה שלמה נספה בשואה היא פגשה בסבא בפולניה ושם התחתנו.
אין לי מושג מה שם המשפחה של סבתא בניעורייה
יודעת רק אלטמן לאחר הנישואים הראשונים שלה.
סבא פנחס אמרר בן שלמה ופרידה ז"ל היה גם הוא נשוי לפני מלחמת העולם השנייה היו לו 4 בנים ידוע לי שעבד בעבודות כפייה לפי הסיפורים שסיפר היה מכסה את הבורות הרג ומיישר את האדמה ידוע לי שעבד המפעל לייצור סבון ושאישתו בניו ואמא שלו נספו בשואה הוא הצליח לברוח דרך יערות ופגש את סבתא בפולין.
לאמא של סבתא קראו ציפורה למיטב ידעתי וכן לאבא שלי יש אחיות בשם ציפי וצביה אבל הדור השני לא יודע פרטים נוספים מעבר למה שאני יודעת.
תודה

לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
25/06/2017 | 23:28
4
60
הוריה של סבתא חנה היו לייב ופייגה (גם לדודתך ציפורה קראו פייגה לפני שעברתה את שמה; שינוי השם מופיע ברשת).
איננו יודעים את שם משפחתם.
אנחנו משערים שגרו באודסה.
חיפשתי ביד ושם - לייב ופייגה מאודסה. התקבלו ארבע תוצאות מתחום שנות הלידה הסביר:
קורנבלו, דונדה, סיגינור וגרשנזון.
האם אחד משמות המשפחה האלה מצלצל מוכר? 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/06/2017 | 00:11
3
53
את שינוי השם ראיתי בילקוט הפירסומים.
לגבי שמות המשפחה שמצאת, אברר עם בני משפחתי, אם אחד מהם
מצלצל מוכר.
תודה רבה:)
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
26/06/2017 | 10:56
2
48
דיברתי עם אבא שלי הוא לא מזהה שום שם משפחה כי בעצם הם לא יודעים אותו אולי אם יש אפשרות לברר את שמות ילדיהם יהיה ניתן לזהות אילו מהמשפחות הם שלנו.
אבא שלי ליאון לייב אמרר נולד בלגניצה פולין ב- 47.

לצפיה ב-'עיריית לגניצה'
עיריית לגניצה
27/06/2017 | 23:07
1
28
אני רוצה להשיג תעודת לידה או כל מסמך של אבא שלי ליאון לייב אמרר, שנולד במגניצה, וגר שם 12 שנה. למי אני צריכה לפנות? אשמח לעזרה.
תודה
לצפיה ב-'אמרר'
אמרר
28/06/2017 | 08:53
18
למה פנית לשגרירות הפולנית?דרכון?אביך בחיים כתבת,איפה למד?באיזה בית ספר?לפי חשבוני?עלה ב-59 בערך?עלה ישירות או דרך ורשה?ב56-פתח גומולקה רשות ליציאה מפולין,זאת "עלית גומולקה",תפני לארכיון העירוני בורשה,וגם לארכיון היהודי,ישנם שם רשימות שונות,ואם היו לו מסמכים שונים,תעודות?בארכיון הציוני.ואולי לשקול חוקר פרטי?
לצפיה ב-'מקורות מידע יהדות פולין'
מקורות מידע יהדות פולין
28/06/2017 | 08:50
16
שלום, אשמח לדעת על מקורות טובים לחיפוש מידע גנאלוגי על יהודי פולין (חוץ מהאתר הנפלא JRI): עיתונות יהודית בפולין, רשימות של חברא קדישא (הספדים), רשימות של הקהילות על בריתות, כתובות, קבוצות ספציפיות...? אשמח להפניות. כמו"כ האם קיים מרכז ליהודות מערב אירופה בסגנון של יד בן צבי? בתודה מראש
לצפיה ב-'הגענו ל-1,000,000 רשומות באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל'
הגענו ל-1,000,000 רשומות באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל
28/06/2017 | 08:39
20

עם המאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
הגענו ל-1,000,000 רשומות

בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה. עם המאגרים האלו הגענו ל-1,000,000 רשומות.

המאגרים כוללים:
רשימות נישואין וגירושין שנמסרו לארכיון פתח תקוה
1931-1928
 686 רשומות

פנקס כתובות הועדה הספרדית ירושלים
1940-1931
 5,601 רשומות

תעודות נישואין / גירושין - ארץ ישראל
860 רשומות

מאורסים
 2016  
858 זוגות

ועדת דובלין למען הצלת יהודי רוסיה, פולין ופלסטין 
293 רשומות

רשימת הלא מורשים להיכנס לפלאסטינה
 1940 
1,633 רשומות

רשימת החברים בהסתדרות המורים תש"א
2,713 רשומות

גיוס לצבא הבריטי מפתח תקוה
 1942
190 רשומות

השומר הצעיר גרעינים
 1946  
47,782 רשומות

עובדי עיריית פתח תקוה
 1948
108רשומות

שינוי שמות
 1954  
4,328 רשומות

"מבצע על כנפי נשרים" 
ספטמבר 1949
8,637 עולים 

מדריך טלפונים 1963 – כרך 2    אותיות A, E ו F
5,605 רשומות

מצבות בית העלמין של יהודי שאלוניקי
2,143 רשומות

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php     

לצפיה ב-'מחפשים בן דוד של ניצולי שואה FRANK LIESER HILL קליפורניה'
מחפשים בן דוד של ניצולי שואה FRANK LIESER HILL קליפורניה
27/06/2017 | 11:59
2
38
זוהי הודעת המשך. אני מנסה לסייע לחברתי סילבי ואחיותיה לאתר את בני הדודים בארה"ב....
מחפשים קשר לFRANK LIESER HILL שהינו בן דוד יחיד (?) של ניצולי שואה בארץ . המידע הידוע :  FRANK LIESER HILL יליד 1934 בן FRANK C ו -SYLVIA DYM
מופיע יחד עם Sheila Goldner  ב -  Hatteras North Hollywood, CA,  
הטלפון המופיע אינו עונה. 818-763-6542
נודה על סיוע באיתור ילדיו ככל שיש, אחים נוספים או פרטי מידע שיסייעו ביצירת קשר איתו. חלק מהמידע באינטרנט חסום למי שאינו מתגורר בארה"ב.

לצפיה ב-' על ריכוז המידע וכל הכבוד על הנחישות. נראה לי שמצאתי'
על ריכוז המידע וכל הכבוד על הנחישות. נראה לי שמצאתי
27/06/2017 | 22:28
1
24
פרטים עדכניים ליצירת קשר עם בני הזוג.

ראשית, במכתב שנחתם על ידם לפני כשנה וחצי, מופיעה כתובת המגורים המלאה של Frank Lieser Hill ו - Sheila Goldner (הם חתומים עליו ביחד). (חפשי את שמם בקובץ ה - PDF שייפתח.)

שמה של שילה, לצד אותה כתובת בדיוק, מופיע עם מספר טלפון ועם כתובת מייל, בקובץ הזה, אשר נכתב לפני כשנה וחצי. (חפשי את שמה בקובץ.)

שיהיה בהצלחה! (אני מניח שתעדכני כאן בהתפתחויות.)
לצפיה ב-'תודה ארנון חידשת לנו דוא"ל של Sheila ומס' טלפון נוסף, אדווח '
תודה ארנון חידשת לנו דוא"ל של Sheila ומס' טלפון נוסף, אדווח
27/06/2017 | 23:50
11
לצפיה ב-'Ustilug ו- Volodymyr Volynskyi כיום באוקראינה'
Ustilug ו- Volodymyr Volynskyi כיום באוקראינה
27/06/2017 | 20:33
21
הידוע אם קיימים רישומי לידה/נישואין/פטירה/מפקד לגבי המקומות הנ"ל ? אם כן - היכן ועבור אלו שנים. אני מחפשת מידע על תקופות שלפני השואה וכמה שיותר רחוק. (פניתי ל-AGAD בוורשה לפני יותר מחודש הן במייל והן בפקס ולא זכיתי לתשובה.)
כמו-כן, אשמח לקבל המלצה על חוקר מהאזור הנ"ל.
תודה.
(חוקרת רוטנברג, פקלר, רוזנברג, רוטנשטיין, לימוניק ואחרים במקומות הנ"ל)

לצפיה ב-'חיפוש ילדים או נכדים של בלה פוליאסטרו'
חיפוש ילדים או נכדים של בלה פוליאסטרו
26/06/2017 | 14:10
5
105
ביקשו ממני לעזור.
מחפשים צאצאים של בלה פוליאסטרו גבריאלי בת יוסף.נולדה ב רוסיה ב 1897. למדה רפואה ברוסיה. נשלחה לפוליבטין ב 1926 כי מהפכנית( בימקום סיביר). עבדה כרופא. נפטרה ב 1941.
ידוע שהייתה לב בת.שנולדה בערך ב 1936-1937. מצאתי את המצבה שלה .
אולי יש למישהו רעיון אך למצואה את הילדים שלה?
תודה מראש.
לובה.

לצפיה ב-'"מצאתי את המצבה שלה" .של בלה שא של הבת.'
"מצאתי את המצבה שלה" .של בלה שא של הבת.
26/06/2017 | 14:27
3
58
לצפיה ב-'באתר חב' קדישא היא רשומה בשם - גבריאלי בילה'
באתר חב' קדישא היא רשומה בשם - גבריאלי בילה
26/06/2017 | 16:42
2
56
לצפיה ב-'תוד ענת'
תוד ענת
26/06/2017 | 17:01
1
46
כן ראיתי.
כתבתי להם בקשה לבדוק מי טיפל בקבורה.היא מתה ב 1941. לא יודעת איך אז רשמו או לא
לצפיה ב-'לובה, כמה שאלות.'
לובה, כמה שאלות.
26/06/2017 | 23:12
41
מה המקור לכך שהיתה לה בת?
היכן נולדה הבת, בישראל או בחו"ל?
פוליאסטרו זה שם הנעורים וגבריאלי זה שם הנישואין מבעלה?
לצפיה ב-'תודה גדולה לנילי גולדמן וגידי פורז על העזרה בחיפוש!!!!'
תודה גדולה לנילי גולדמן וגידי פורז על העזרה בחיפוש!!!!
27/06/2017 | 15:00
29
המשפחות נמצאו ... ומדברות כבר זה עם זה!!
לצפיה ב-'הודעה על הפסקת הפצת מירקופים מפמלי סרץ' (המורמונים)'
הודעה על הפסקת הפצת מירקופים מפמלי סרץ' (המורמונים)
27/06/2017 | 14:01
70
הפסקת ההפצה תהיה מ1.9.2017. ניתן להזמין מיקרופילים עד 31.8.2017 וזאת עקב דיגטציה של המיקרופילים (עד כה כאחד וחצי מיליון והשאר עד 2020)
You might be interested in this message in the JewishGen discussion group:
FamilySearch to Cease Microfilm Distribution Services as of September 1, 2017
FamilySearch announced that as of September 1, 2017 they will discontinue  microfilm distribution services (borrowing microfilms). The last day to order microfilms will be on August 31, 2017. The change in their long-standing practice is due to FamilySearch's microfilm digitization efforts and that microfilm technology is becoming obsolete.

At the time of their announcement, FamilySearch digitized over 1.5 microfilms and stated the remaining microfilms should be digitized by the end of 2020.
 Family History Centers will continue to provide access to premium subscription services and digital records.
Local centers may continue to maintain microfilm collections already on loan from FamilySearch once the microfilm ordering ends as of September 1st, when approved by priesthood leaders.
 To read the notice see: http://tinyurl.com/yba8dyvl
Original url: https://www.lds.org/callings/temple-and-family-his...
If you have been thinking about borrowing microfilms from Salt Lake City and putting it off, this is the time to order them. For information on how to order microfilms go to: https://familysearch.org/wiki/en/Ordering_Microfil....
To order you will need to register (it's free) to sign in: https://familysearch.org/register/1
 The ordering form: https://familysearch.org/films/
 Thank you to Gary Mokotoff, and Nu? What's New? for informing us about this change on microfilm borrowing.

Jan Meisels Allen Chairperson, IAJGS Public Records Access Monitoring Committee

אריה

לצפיה ב-'שאלה על רישומי נישואין '
שאלה על רישומי נישואין
27/06/2017 | 08:24
73
ברישומי נישואין של אלמנה ואלמן , שם המשפחה של האישה הוא שם נעוריה או שם משפחתה מבעלה שהתאלמנה ? מדובר ברישום מ 1905 בוילנה. 

לצפיה ב-'אהרן מגד'
אהרן מגד
26/06/2017 | 13:18
1
61
שלום,
נפגשתי במשהו שמציק לי:
כולנו מכירים את חתן פרס ישראל - אהרן מגד
https://www.geni.com/people/Aharon-Meged/600000000...

על פנינה רום מקיבוץ אלונים פחות יודעים
https://www.geni.com/people/Pnina-Romm/60000000023...

בדברי ההספד של ביתה - רמה (רום) מופיע המשפט הבא:
"...כך הכירה אמא את אהרן מגד. השניים נישאו אך החבילה התפרקה לאחר כשנתיים...."
http://www.alonim.org.il/objDoc.asp?PID=343037&OID...

משהו שאולי תומך בכך הינו פרסום הנישואין של פנינה ובעלה בנימין רום
"ורנר בנימין רום (חיפה) ופנינה מגד לבית גרינר (חיפה)
http://www.jpress.nli.org.il/Olive/APA/NLI_heb/get...

מעבר לכך לא מצאתי דבר.

האם מישהו נתקל/ מכיר את הסיפור ויכול לאמת המידע?

בברכה
                              רוני

לצפיה ב-'מה יודע אייל מגד? עבר מירושלים לחיפה. בטח לא יהיה קושי לאתר'
מה יודע אייל מגד? עבר מירושלים לחיפה. בטח לא יהיה קושי לאתר
26/06/2017 | 17:17
21
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:12
2
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'רבי שמואל זילברשטיין מקוסטופול '
רבי שמואל זילברשטיין מקוסטופול
23/06/2017 | 09:58
6
106
אי שם בעבר הוצעה באתר של מכירות פומביות סדרת-תמונות. ע"ג התמונות מופיעים כיתובים, ומהמעט שהובא באתר ניתן להבין שמי שכתב את הטקסט בגב התמונות הוא קרוב-משפחה, ואף נקב בקשר המשפחתי של הדמויות השונות אליו.

בין התמונות קיימת ככל הנראה תמונה של הדוד, רבי שמואל זילברשטיין מקוסטופול (תר"כ - תרצ"ב). ע"פ המידע שהצטבר ברשותי עד כה רבי שמואל מקוסטופול הוא  ככל הנראה אחד מאחיו של רבי ישראל אהרן זילברשטיין ממזריטש (נולד בתרכ"ב), ושניהם היו בניו של רבי אשר זילברשטיין. המדובר בצאצאים של פעריל (בת רבי אשר מסטולין ונכדתו של רבי אהרן הגדול מקרלין), אשר נישאה בזוו"ש לרבי ישראל מאוסטרהא (אוסטרוג), שהוא זה שמביא את השם זילברשטיין אל המשפחה.

אני מנסה למפות את הצאצאים השונים של פעריל ורבי ישראל מאוסטרהא בגזרת הזילברשטינים (אצלנו כותבים ב-י' אחת) בתקווה שאוכל להבין היכן בדיוק משתלבים הזילברשטינים שלי בעץ.

אגב, לרבי שמואל זילברשטיין מקוסטופול היה בן בשם רבי אשר זילברשטיין (נקרא ע"ש סבו), רבי אשר זילברשטיין שימש כרב בקוסטופול לאחר פטירת-אביו. אחיו, נתן זילברטשיין, המוזכר באתר, עלה ארצה בשנת 1922. הוא לא נפצע בימי הפרעות בתרצ"ח כפי שמוזכר באתר של המכירות הפומביות אלא נפצע קשה בירושלים בשנת תש"ח (1948), ומת בבית-החולים כחודשיים מאוחר יותר. הוא קבור בהר-הזיתים, אולם מצבתו שחוקה ובלתי קריאה. כך או כך לנתן לא היו צאצאים.

אני מביאה לכאן את הפרטים המובאים באתר של המכירות הפומביות. בנוסף, צרפתי הגדלה של התמונות המובאות באתר. אפשר לראות שבאחת מהן יש כיתוב, ומופיע בה סבו של מי שרשם את הכיתובים בגב-התמונות. בשנייה אין כיתוב, ואיני יודעת במי המדובר.

https://www.kedem-auctions.com/he/node/5343

לאור הטקסט בקישור והקשרים המשפחתיים האם ניתן לנסות לייחס את כתיבת-הטקסט למישהו מסוים? האם דרך המשפחות השונות כאן יש לי אפשרות להגיע לצאצאים של אחת או יותר מהמשפחות כדי לנסות להתקדם עם המיפוי של משפחתו של הרב שמואל זילברשטיין מקוסטופול?

כל סיוע יתקבל בברכה.
ושבת שלום,
שרי

לצפיה ב-'שבוע טוב שרי'
שבוע טוב שרי
25/06/2017 | 01:31
5
61
אז ככה,
בהנחה שמדובר על לוט מסמכים\תמונות שנמסרו ע"י מקור יחיד בלבד,
ובהנחה שבית המכירות לא יכל לנדב מידע נוסף על המקור,
ובהנחה שאת מעונינת להגיע לבני המשפחה שמסרו את החומר ו\או שבידם חומר אחר וכדו',
-אזי, אם לא הולך דרך הזילברשטיינים, כדאי לנסות דרך הדוד יעקב פישל פלדנקרייז.

כאמור נרצח וכו' אולם הותיר אשה ובת:

האשה, שמה דבורה:

נטמנה בבית העלמין נחלת יצחק:

א. שימי לב למידע נוסף בתצלום המצבה.
ב. כמובן, אולי אצל הח"ק תמצאי מידע נוסף.
ג. בבית העלמין נחלת יצחק ישנן מצבות נוספות של פלדנקרייזים שעל מצבתם נזכר "אוסטרה-וואהלין", אז אולי דרך בני משפחתם אפשר להתקדם.

עיתונות היסטורית לא בדקתי אבל בטח יש משהו מהתקופה וכו'.

מסכים שזה 'להרחיק נדוד' -
אולם זה מה שעושים כשנרמז רק הדוד...

בהצלחה!
לצפיה ב-''
25/06/2017 | 21:28
4
25
אכן, החיפושים שלי היו תחילה בכיוון של משפחת פלדנקייז (שאגב, רושמת את שמה בלועזית כפלדנקריז, ולכן אני מחפשת את 2 צורות-הכתיב בעברית). חיפשתי, בין השאר, גם באתרים הקשורים בארכיון פתח-תקווה ובבסיס-הנתונים של בית-העלמין סגולה, אך לא צצו פרטים כלשהם. 

בחיפוש הראשוני שלי משום מה לא צצה דבורה, אלמנתו של יעקב פישל פלדנקרייז, אך כעת גיליתי עוד מספר פרטים אודותיה. אגב, הקבורים בנחלת-יצחק הם בהחלט קרובי-משפחה: אריה הוא אחיו של יעקב פישל שנרצח, ושיינדל היא רעיתו של אריה. ברוך ומשה הם הבנים. לא התאפקתי ובדקתי אם משה הוא דר' משה פלדנקרייז, אבי שיטת הפלדנקרייז, ואכן כן (והוא גם היה שכן שלא גר רחוק מאיתנו, כפי שקורה תמיד...). היתה עוד בת בשם שרה, שנפטרה ונקברה כנראה בירושלים. 

ממה שקראתי אני מבינה שדר' משה פלדנקרייז היה גרוש ללא ילדים, כך שיתכן שהתמונות הן חלק מהעזבון שלו. בכל מקרה אנסה לאחוז בקצות-החוט החדשים ואולי מכאן יצוץ מי שיוכל לספק קצת יותר מידע על אבות-המשפחה באוסטרהא.

במקביל, אני מתכוונת לעיין שוב בספר "מזכרת לגדולי-אוסטרהא". עיינתי בו בעבר הרחוק, די בתחילת-הדרך, אך מאז נוספו מעט נתונים ועוד אי אילו שמות, כך שאולי תצוצנה תובנות חדשות בקריאה מחודשת. 

כך או כך, אם למישהו יש רעיונות גם ביחס לשמות הנוספים שהועלו בקישור שהבאתי, אשמח לכל רעיון. 

שוב תודה,
שרי
לצפיה ב-'אפשר גם...'
אפשר גם...
26/06/2017 | 12:12
3
29
1. לחפש לפי פלדנקראוז, פלדנקרויז, וכן הלאה.
2. ליצור קשר עם הרב אביש שור, חוקר קרלינסטולינאי ותיק.
בטח הוא יוכל לסייע עם הזילברשטינים.
אשלח במסר פרטי את כתובת המייל שלו.
לצפיה ב-'תודה, אבל...'
תודה, אבל...
26/06/2017 | 12:22
2
32
אתה זה שקישרת ביני לבין הרב אביש שור בשעתו.

מאז נותרנו בקשר. באחת הפעמים ששלח לי ברכה לשנה החדשה, כתב לי: מי ייתן שהשנה אוכל סוף סוף לסייע לך כפי שאת סייעת לי עד כה.

אמנם לא הייתי עימו בקשר בתקופה האחרונה, אך כשצצים נתונים חדשים ואפילו רמזים פוטנצאיליים אני בהחלט מתייעצת עימו. בעבר אף טרח להתייעץ למעני עם הויזמן, שבאחד מספריו מופיע הפרק "גזע קודש הקרלינית" עם פירוט-הצאצאים. מקווה שבסופו של דבר משהו יצוץ.  
לצפיה ב-'בהמשך לשיחתנו היום....'
בהמשך לשיחתנו היום....
26/06/2017 | 22:59
1
35
אם מישהו כתב "דוד" אודות הרב שמואל זילברשטיין מקוסטופול, אזי אפשרי שזה אחד מילדיו של אחיו הרב ישראל אהרן זילברשטיין ממזריטש.
לרב ישראל אהרן זילברשטיין היה בן, הרב אשר זילברשטיין, לוס אנג'לס, נפטר ב 1973.
אבל לפי התגובות שם, הנתון הזה כבר ידוע לך ובטח ביררת עם בני המשפחה.

כעת גוגל לחש בלאט, שלרב ישראל אהרן זילברשטיין היתה גם בת בשם רבקה (זילברשטיין) שנישאה לרב יונה הוכמן, וגם היא נטמנה בבית העלמין נחלת יצחק. נוסח המצבה מפורט מאוד. נפטרה 1963.
יש סיכוי שהיא זו שכתבה על התמונות אודות הדוד שלה (אחי אביה) הרב שמואל זילברשטיין וכו'.

במיי הריטג' יש עץ משפחה של משה הוכמן 1918-1994, שהוא בנם של יונה ורבקה הוכמן הנ"ל (כלומר, נכד לרב ישראל אהרן זילברשטיין).
למשה הוכמן היתה אחות (שהיא בת של רבקה הוכמן, ונכדה של הרב ישראל אהרן זילברשטיין) ששמה ציפורה יגאל (יגאל שם משפחה) ונפטרה ב 2007, נטמנה בבית העלמין ניר דוד.
כדאי לפנות למנהל העץ המשפחתי ולנסות לברר על הענף המשפחתי מצד אח של סבא \ סבא-רבא שלהם.

בנוסף,
בפוסט הראשון כתבת שלרב שמואל זילברשטיין היה ג"כ בן בשם אשר שג"כ היה רב.
האם את בני משפחתו מצאת?

כמו כן, בטח לקחת בחשבון שלא מחויב שיש קשרי משפחה בין פלדנקרייז וזילברשטיין. (למרות שפעמיים שונות ישנה התייחסות כ"דוד").
כלומר, תמיד יכול להיות שמדובר בלוט תמונות משפחתי מעורב, דהיינו חלק מהתמונות הן צד רבני של אחד מבני הזוג והחלק האחר של התמונות שייך לצד השני, ואז האזכור הכפול של "דוד" יכול להתחלק בין בני הזוג, דוד לכל אחד.
לצפיה ב-'בהמשך לשיחתנו'
בהמשך לשיחתנו
27/06/2017 | 18:21
12
1. האזכורים שהעלית אלה קשורים בדיוק לענף שסיפרתי לך אודותיו במפגש, הצאצאים של ר' אשר זילברשטיין מלוס אנג'לס, בנו של ר' ישראל אהרן ממזריטש. שיתפו פעולה באופן מדהים, נתנו לי פרטים ככל שיכלו, כולל אודות ההוכמנים, ואף יצרו קשר בעצמם עם קרובי-המשפחה. בשעתו היתה גם קרובת-משפחה כבת מאה, שהתגוררה בירושלים, אך למרבה הצער היא לא היתה מסוגלת להוסיף פרטים נוספים מעבר למה שבני-משפחתה ידעו. יש ברשותי כל מה שאספתי אז, אך בענף הזה איש אינו יכול בשלב זה לקשור את הענף הישיר שלי אל העץ. 

2. תמונת-המצבה - כפי שסיפרתי לך, החברים בלוס אנג'לס השתדלו להשיג צילום של המצבה של ר' אשר זילברשטיין. מכיוון שאינם דוברים עברית, והמדובר במצבה מיוחדת, תרגמתי למענם. הם אלה שמסרו את התמונה והתרגום בהמשך לבעל-האתר. 

3. בשעתו הרב אביש שור הפנה אותי לספרים ספציפיים, ושם  מצאתי גם כן פרטים אודות הענף הנ"ל, כולל פרטים אודות רבקה והרב יונה הוכמן, בנם, עו"ד משה הוכמן, והבת ציפורה יגאל. 

4. ממה שקראתי, לרב שמואל זילברשטיין מקוסטופול היה בן, הרב אשר זילברשטיין, ששימש ברבנות בקוסטופול אחרי פטירת-אביו. אין לי בשלב זה פרטים נוספים. הנושא נעזב לזמן רב מכל מיני סיבות. כעת, כשחזרתי לעסוק בו, אני בהחלט מתכוונת לערוך חיפושים שוב. עם הזמן צצים לעיתים אזכורים חדשים בחסות גוגל. 

5. אשר לפלדנקרייז, בהחלט לוקחת בחשבון שהקשר הוא מצד אחר של המשפחה, וזה לא מחייב שהצאצאים יידעו משהו אודות הענף של משפחת זילברשטיין. 

על המאמץ! 
לצפיה ב-'נפגשים עם פרופ' רות בן ישראל בפ"ת ביום ד' הקרוב בשעה 18:30'
נפגשים עם פרופ' רות בן ישראל בפ"ת ביום ד' הקרוב בשעה 18:30
25/06/2017 | 14:03
317
פרופ' רות בן ישראל תרצה על משפחתה בעקבות ספרה הגדת רות - מאין אני באה ולאן אני הולכת, בסניף פתח תקווה של עיל"ם בשיתוף ארכיון פתח תקווה. הגנאלוגיה המשפחתית מעוטרת בשמות ידוענים חתני פרס ישראל ומגדולי מדעני ישראל והיא מקבילה לתולדות ישוב ארץ ישראל בעת החדשה. המפגש כרגיל במוזיאון לתולדות פתח תקווה. חברי הפורום מוזמנים.
לצפיה ב-'זכאות לדרכון פולני או רומני'
זכאות לדרכון פולני או רומני
24/06/2017 | 19:25
1
71

שלום
סבא שלי יליד רומניה  העיר צרנוביץ עכשיו זה אוקרינה.
סבא נפטר לפני 4 שנים.

סבא רבא שלי נולד בוונגרוב, פולין. עלה לארץ בשנת 1933
ואמא שלי מנסה להשיג לה ולילדים שלה דרכון של האיחוד האירופאי.
מישהו יודע מה השלבים
מה המסמכים שצריך להמציא? 
אם אין תעודת לידה של סבא- מה יכול להיות תחליף?
מודה לעונים

לצפיה ב-'כתוב אלי באישי'
כתוב אלי באישי
26/06/2017 | 13:52
20
לצפיה ב-'www.moshavot.com'
www.moshavot.com
23/06/2017 | 10:52
2
91
היה אתר בזמנו בשם הזה, שעסק במושבות באזור חרסון. אינני מגיעה להכנס אליו. זאת בעיה ידועה? יש פתרון?
לצפיה ב-'האתר לא קיים כבר'
האתר לא קיים כבר
23/06/2017 | 14:02
1
103
התיעוד האחרון שלו ב"ארכיון האינטרנט" הוא מלפני 4 שנים, אפשר להכנס לארכיון ולראות דרך שם מעט מהתוכן.

הסרט המתעד את המסע לחרסון נמצא כאן

וכתבה המתארת את המסע שנערך לשם.
לצפיה ב-'בעקבות הכתבה'
בעקבות הכתבה
24/06/2017 | 17:59
57
תודה על תשובתך. בקרתי בארכיון וקראתי את הכתבה.
האם יש למישהו פרטי התקשרות של דר" יורי מניקולאיב, שחקר ואף הוציא ספר על הקהילות, או של מישהו אחר הגר בנהר טוב. 
המשפחה, אותה אני חוקרת אודותיה, לא עלתה ארצה אלא יצאה לצרפת ולארגנטינה.

לצפיה ב-'יונית מחפשת את אבא שלה, יורה טופיילו'
יונית מחפשת את אבא שלה, יורה טופיילו
23/06/2017 | 10:08
4
108
אולי מישהו מכיר/ שמע/ יודע אם אבא שלי חי או מת, הוא ואמי התגרשו בקישנייב שבמולדביה בשנת 73, הוא חתם על ויתור עלי כדי שאמי תוכל להעלות אותי לארץ, שמו יורה טופיילו הוא אמור להיות כבן 70
תודה 

לצפיה ב-'הצעה קטנה...'
הצעה קטנה...
23/06/2017 | 10:49
1
89
מומלץ שתכתבי את שמו של אביך באותיות לועזיות, כדי להקל על מי שירצה לעזור לך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/06/2017 | 18:02
59
, כנראה yura tupailo או yura tupaylo
לצפיה ב-'רישום הגירושין'
רישום הגירושין
24/06/2017 | 15:01
1
61
שאמור להיות בעיריית קישנייב ודאי מכיל פרטים נוספים על ההורים כולל כתובת אחרונה ושם האב.
נסי לבדוק באמצעות שגרירות מולדובה מה כתובת העיריה ופני אליהם לקבלת הרישום.
לצפיה ב-'תודה רבה:)'
תודה רבה:)
24/06/2017 | 21:05
17
לצפיה ב-'מי יכול להבין - רישום פטירה של סבא רבא שלי'
מי יכול להבין - רישום פטירה של סבא רבא שלי
23/06/2017 | 14:35
8
120
סבא רבא שלי, שמואל יוסט נפטר בטרנובז'ג, פולין ב 21.4.1925.
ידעתי זאת מזמן.
מצאתי את רישום הפטירה ויתכן שיש ברישום משפט היכול אולי לתאר את סיבת המוות, או כל פרט אחר עליו.
ניסיתי לזהות את האותיות במטרה להשתמש בתרגום של גוגל ולא הצלחתי.
אשמח מאד,
תודה!
לאה
לצפיה ב-'לאה, יש כאן רק חלק שכולל תאריכים (כנראה ביחס למספר נפטרים)'
לאה, יש כאן רק חלק שכולל תאריכים (כנראה ביחס למספר נפטרים)
23/06/2017 | 16:55
7
48
כדאי להעלות את כל הדף שאיתרת ולכוון אותנו אל מספרו של הרישום הרלוונטי. כך גם אפשר יהיה לקרוא את הכותרות של העמודות, זה מאד מסייע בפענוח. 
לצפיה ב-'תיקון: אני אכן רואה שזוהי תעודת-הפטירה שלו'
תיקון: אני אכן רואה שזוהי תעודת-הפטירה שלו
23/06/2017 | 18:24
2
48
אבל עדיין כדאי להביא את כל הדף לצורך השוואה בעת הפענוח. במבט ראשון אני רואה שזו פולנית ולא גרמנית. 
לצפיה ב-'ניסיון לפענח'
ניסיון לפענח
23/06/2017 | 18:42
1
48
בהעדר-הכותרות של העמודות, הנה מה שנראה לי (לאור פענוח של תעודות רבות אחרות):

תאריך-הדווח: 22 באפריל 1925. השם בהמשך הוא שמו של הרופא שדווח על הפטירה

תאריך-הפטירה: 21 באפריל 1925
מקום-הפטירה: טרנובז'ג

תאריך-הקבורה: 25 באפריל 1925
מקום-הקבורה: טרנובז'ג

הנפטר: שמואל יוסט

בהמשך כתוב כנראה מקצועו. עדיף לחכות לדוברי-פולנית, אבל בינתיים: המילה השנייה נראית כמו rytualny וההמשך: בטרנובז'ג. מניסיוני עם התעודות, פעמים רבות המילה rytualny מופיעה בהקשר של מקצוע דתי כלשהו, ע"פ רוב שוחט. האם ידוע לך במה עסק סבך?

בהמשך שוב מופיע בעמודה התחתונה טרנובז'ג, אך מכיוון שלא מופיעה הכותרת של העמודה איני יכולה לדעת למה זה מתייחס.  

לצפיה ב-'תאריך-הקבורה צ"ל 23 באפריל (ולא 25 באפריל) 1925. '
תאריך-הקבורה צ"ל 23 באפריל (ולא 25 באפריל) 1925.
23/06/2017 | 18:43
23
לצפיה ב-'שרי תודה רבה, הנה הדף המלא '
שרי תודה רבה, הנה הדף המלא
23/06/2017 | 21:34
3
54
שרי ,
מצרפת את הדף המלא, עם הכותרות שנשמטו לי. ובעיקר החלק האחרון.
יש שם רישום פטירות של נפטרים אחרים, אולי דרך הבנת כתב ידו של הכותב ניתן יהיה להתחקות אחר הנאמר ברישום.

הסבא רבא שלי שמואל יוסט , (שאת נכדו הרב מאיר יוסט עזרת לי לאתר לפני כ 8 שנים)...שמואל יוסט נפטר ב 21.4.1925 . הוא היה חזן, מלחין, ו...שוחט., כפי ששיערת!
תודה רבה עבור הסיוע!
לאה

לצפיה ב-'הכותרות של העמודות מאשרות את הפענוח שלי'
הכותרות של העמודות מאשרות את הפענוח שלי
23/06/2017 | 21:51
2
57
אשר למקצועו של שמואל יוסט, נראה לי שאכן הכוונה לשוחט. הפענוח שלי: rzeznik rytualny. באחד התרגומונים מצאתי שבפולנית שוחט זה rzeźnik. אגב, זו ממש המקבילה לביטוי המקובל באנגלית לשוחט במובן הדתי - ritual slaughterer.

שתי העמודות האחרונות מתייחסות למקום בו התגורר הנפטר ומספר-הבית, אך מופיע רק המקום, ללא מספר-הבית. 

שמחה שיכולתי לסייע בסגירת-מעגל במשפחת יוסט... 
לצפיה ב-'מודה לך מאד שרי '
מודה לך מאד שרי
24/06/2017 | 07:08
1
45
 האם סיבת המוות רשומה?   לי נראה שלא רשומה סיבת המוות.
האם כך?
ושוב,
תודה,
לאה
לצפיה ב-'הקדמת אותי, לאה'
הקדמת אותי, לאה
24/06/2017 | 13:52
47
התכוונתי לשאול אותך האם את בטוחה שהורדת ושמרת את כל הרישום. ע"פ רוב הרישומים הללו מתפרשים ע"פ 2 חצאי-הדף, ויתכן שהורדת רק חצי מהרישום. 

בד"כ בחצי השני של הרישום מופיעים פרטים כדוגמת הגיל בעת הפטירה, סיבת-הפטירה, המצב המשפחתי, ולעיתים מופיעות גם הערות בעמודת-ההערות. כדאי מאד לבדוק אם אכן הורדת את כל הרישום.

אגב, אני נוהגת להוריד את הרישומים הללו ולשמרם כקובץ תמונה (JPEG). זה מקל עלי אח"כ "לשחק" עם הרישום במידת-הצורך, משום שחלק מהרישומים שאיתרתי היו מאד דהויים ובלתי קריאים כמעט, באחרים הרשם שפך כוס תה, ולעיתים (רבות מדי, למרבה הצער) כתב-היד בלתי נסבל. 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו