לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1294812,948 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פענוח אישור לידה פולני'
פענוח אישור לידה פולני
26/05/2020 | 23:26
15
98
חדש בפורום. אבקש עזרה בפענוח אישור לידה פולני (מלפני למעל מ- 100 שנה) של קרוב משפחה שהגיע לידי. 3 נקודות:
1. נכתב nieslubne. 
2. בשורת האב לא מופיע דבר.
3. בשורת הערה מופיע שם אדם ואחריו המופיע בקובץ המצורף.
מתוך קריאה בפורום, 1 ו- 2 מתייחסים הרבה פעמים למקרה בו היה רישום נישואין יהודי אורתודוכסי ללא רישום נישואין אזרחי. איך מבחינים בין זה לבין מקרה שאכן האשה לא היתה נשואה?
בתמונה המצורפת נראה לי שיש התייחסות לאבהות.
אבקש תרגום, ואם אפשר הסבר איך 1 - 3 משתלבים.
תודה

לצפיה ב-'רישום אזרחי '
רישום אזרחי
27/05/2020 | 13:00
14
43
לעיתים ההורים הוגדרו כלא נשואים, אך בעמודה עם שם-האב נרשם שמו של האב עם המונח "לכאורה". במקרים רבים אחרים, כשהנישואים לא נרשמו ברישום האזרחי, מופיעה בצד ימין של הרישום הערה. ההערה ע"פ רוב כוללת את שם-האב, ולעיתים רבות גם את תאריך-הנישואים. 

במקרה שלך, ההערה הפולנית מתורגמת למשהו כמו:
"He admits paternity (הוא מודה באבהות)". קרי: אותו אדם ששמו נרשם בעמודה הזדהה כאבי-הילד, וזה תואם בהחלט את מה שרשמתי למעלה.
לצפיה ב-'פענוח אישור לידה פולני המשך'
פענוח אישור לידה פולני המשך
27/05/2020 | 13:27
11
43
תודה על התשובה המהירה.
אותו אדם המופיע בשורת הערה נפרדת לא היה נשוי לאם הילוד. לכן שאלתי איך ניתן לדעת האם nieslubne מתייחס לבעית אי רישום נישואין אזרחי או למקרה של לידה מחוץ לנישואין?
תודה.
לצפיה ב-'תעודת לידה'
תעודת לידה
27/05/2020 | 17:23
31
באמת שאלה קשה,כי התרגום של המילה בפולנית,אומרת -לא רלוונטי,עורך דין העוסק בענין הוצאת דרכון פולני,אולי יוכל לעזור לך?
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהבנתי את הסוגיה'
אני לא בטוחה שהבנתי את הסוגיה
27/05/2020 | 20:44
9
35
מכיוון שלא ציינת מהיכן בפולין הרישום, אתייחס באופן כללי, מכיוון שאיני יודעת אם בכל מקום בפולין התעודות נראות בדיוק אותו הדבר:

1. הרישום שבו אנו עוסקים הוא רישום אזרחי. כפי שציינתי, כאשר ההורים לא רשמו את נישואיהם ברישום האזרחי, הרי שבתעודות-הלידה של הילדים שם-האב לא יופיע בעמודה הרלוונטית. עם זאת, שמו של האב מופיע בד"כ בעמודת-ההערות, ונרשם שם שהוא אבי הילד (ע"פ הצהרת-האם ו/או עדים שהופיעו). כמו כן, מופיע בד"כ תאריך-הנישואין של ההורים, ואם נישאו במקום אחר, מופיע גם שם-המקום בו נישאו. 

2. אם הבנתי נכון, במקרה שהצגת אתה יודע בוודאות שההורים לא נישאו. אם זה כך, הרי שברור שלא רשמו את הנישואין ברישום האזרחי. העמודה בה נרשם שההורים אינם נשואים מתייחסת לכך שהנישואין לא נרשמו ברישום אזרחי. 

3. העמודה בצד ימין מציינת את מי שהוצהר עליו שהוא אבי-התינוק, אבל לא מופיע תאריך-הנישואין של ההורים, וזה תואם את העובדה שההורים לא נישאו. 

כאמור, הנ"ל בהנחה שהבנתי את הסוגיה.
27/05/2020 | 22:29
8
31
תודה על התשובה המפורטת.
הרישום הינו ממחוז לבוב.
אני יודע בודאות גבוהה שההורים לא נישאו. לעומת זאת קיימת אפשרות שהאם היתה נשואה באותו זמן למישהו אחר.
האם במקרה כזה משהו ברישום היה משתנה?
תודה
לצפיה ב-'המצב שאתה מתאר נשמע לי מאוד לא סביר...'
המצב שאתה מתאר נשמע לי מאוד לא סביר...
28/05/2020 | 00:56
24
הסיטואציה שאתה מציג היא שאישה שנשואה לגבר מסוים מתעדת במסמך רשמי שנולד לה ילד מגבר אחר (שמעיד על אבהותו). בהנחה ששני הגברים היו יהודים, המשמעות היא שהרישום בתעודת הלידה מעיד שהילד הינו ממזר לפי ההלכה.

ברור שאת הפקיד הפולני לא מעניינים דיני ממזרות, אבל לא נראה לי סביר שהאם תרצה שיתקיים מסמך כתוב מסוג זה. אי אפשר לדעת לידי מי המסמך יתגלגל בעתיד (בי"ד רבני מקומי למשל) ויזיק לילד. היה הרבה יותר הגיוני שבמקרה כזה האם תעדיף לרשום את הבעל כאב או לכל הפחות להשאיר את העניין מעורפל.
לצפיה ב-'לבוב וסביבותיה'
לבוב וסביבותיה
28/05/2020 | 12:03
6
26
אחרי אלפי תעודות שעברתי עליהן במשך השנים מגליציה המזרחית, ובכלל זה במסגרת התנדבות בפרויקט לבוב, בו עסקנו ברישומים מלבוב עצמה, אני יכולה להעיד ש:

1. המצב בו הורים אינם נשואים (בנישואים יהודיים, אורתודוקסיים), ונולד ילד מחוץ לנישואין, לא היה מאד שכיח. נתקלתי, עם זאת, במקרים ספורים כאלה. 

2. במצב כנ"ל, בו ההורים לא נישאו, והילד נישא מחוץ לנישואין, זה הופיע תמיד בעמודה של ההערות. העמודה שאליה אתה מתייחס, בה נרשם אם ההורים נשואים או לא נשואים, מתייחסת תמיד ל-"האם הנישואים נרשמו ברישום האזרחי". מטבע הדברים, הורים שלא נישאו, נישואיהם לא ירשמו בנישואים האזרחיים. 

3. נוטה להסכים עם קזרדי: גם אם האימא ילדה בן מיחסים עם גבר אחר בעודה נשואה, קשה לי להאמין שהיתה "מתנדבת" לציין זאת ואף לפרט מי אביו הביולוגי של הילד. צריך לחשוב על התקופה, על הקהילה היהודית, אורח-החיים הדתי של רוב המשפחות והמשמעויות של גילוי כזה עבור האישה ועבור הילד.

4. הייתי בכל זאת מנסה לבחון עוד נתונים:

א. לבדוק אם קיימים רישומים של ילדים נוספים שנולדו לאם זו. ראשית, מכל רישום אפשר ללמוד משהו, ההערות לא תמיד זהות בין הרישומים השונים. 

ב. אם תגלה שהיו מספר ילדים, אולי בכל זאת הנישואים של ההורים נרשמו מאוחר יותר ברישום אזרחי (לעיתים היו רושמים רישומים אזרחיים כשהילד חגג בר-מצווה או כשאחד מהילדים הגיע לרשום את נישואיו, וכו'). במצב כזה כדאי אולי לנסות לאתר רישום אזרחי פוטנציאלי של נישואי-ההורים. כמובן שחשוב לא להיצמד לצורת-כתיב אחת, שמגבילה את התוצאות שתקבל, ועלולה "לזרוק" החוצה רישומים חשובים עבורך.

ג. מכיוון שבתעודה שאיתרת רשום שם-אביו של התינוק, כדאי לחפש עוד רישומים הקשורים באדם זה, אולי גם שם יצוץ איזה קצה-חוט שיוסיף תובנות. 

ו-
28/05/2020 | 13:16
5
26
תודה על התשובות המפורטות.
הידיעה כי אדם הצהיר שהוא אבי הילוד היתה לי הפתעה גמורה ועוררה תהיות רבות. להבהרה אני מעלה כאן לתשומת ליבכם נקודות נוספות:
1. אם הילוד היתה נשואה לאדם דתי אורתודוכסי ולהם נולדה בת משותפח.
2. לאחר 4 שנים נולד הילוד, ואדם אחר מצהיר בפני הרשויות כי הוא האב כמצוין ברישום הלידה..
3. אם הילוד נפטרה בלידה (כך עבר במשפחתנו, אין הוכחה לכך אך לאור הנסיבות אין סיבה שלא להאמין בכך).
4. המצהיר על אבהות נעלם מחיי בנו, לפחות זה מה שידוע.
5. אבי הבת לוקח אותה ואת הילוד, עוקר לעיירה סמוכה ושם נישא בשנית והם מגדלים את שני הילדים.
ישנן כאן הרבה תהיות, כגון:
1. האם בין שתי הלידות האמא התגרשה מבעלה? במקרה כזה היא גרושה בעת הלידה השניה.
2. מה לו לאדם להצהיר בפני הרשויות על אבהות (לאחר מות האם בלידה) ולהיעלם מחיי בנו?
3. האם היה בזמנו תהליך מסודר של אימוץ?
תודה על הייחסותכם
לצפיה ב-'כשהורה נפטר בפולין היה להגיש בקשת חסות לצאצאים'
כשהורה נפטר בפולין היה להגיש בקשת חסות לצאצאים
28/05/2020 | 19:51
17
על ידי ההורה השני או קרוב משפחה. הסיכוי הטוב ביותר למצוא רישומים מסוג זה הם רישומים נוטריוניים. התיק הנוטריויני יהייה עם העתקים של רישומי חיים ואולי יאפשר לך לענות על שאלותייך. איני יודעת אם נשמרו רישומים נוטריוניים למקום ולתקופה המדוברת וכמה קל או קשה למצוא תיקים מסויימים.

לצפיה ב-'אתה מספר שהאב הדתי גידל את בתו ואת הילוד'
אתה מספר שהאב הדתי גידל את בתו ואת הילוד
28/05/2020 | 23:27
1
17
העניין מאד תמוה.
אם האב התגרש מהאם, קשה להאמין שהיה מעוניין או שהיה יכול לאמץ חוקית את הילוד.
אם האב לא התגרש מהאם, קשה להאמין שהוא היה מאפשר לאדם האחר להצהיר אבהות בגלל עניין הממזרות.

1. האם יש איזשהו סיכוי קלוש שהאב הדתי והאדם המצהיר הם בכל זאת אותו אדם?
2. בהמשך החיים, את שם המשפחה של מי מהוריו נשא הילוד?
29/05/2020 | 13:15
3
הענין אכן מאד תמוה, לכן אני מנסה לחפש לו פתרון, גם בסיוע הפורום.
באשר לשאלותיך התשובות הן.
1. בודאות שני האנשים שונים.
2. עד בגרות (לא ידוע עד איזה גיל) נשא את שם המאמץ. מבגרותו עבר לשאת את שם משפחת אמו.
לענין האימוץ: אם התגרש ואם לאו ברור שהיה לו ענין לאמץ מאחר שזהו אח למחצה של בתו. יחד עם זאת בשני המקרים נראה לי כי יש כאן גדלות נפש בפרט כשהאדם דתי.
אם היו גרושין, האם יש באמת בעיה חוקית של אימוץ כפי שהעלית?
אם לא היו גרושין, למרות שהגיוני כי היה מעונין לעשות כך אין באפשרותו למנוע מאדם להצהיר בפני הרשות על אבהותו. צריך לזכור גם שמדובר בעיירה קטנה בה כנראה כולם יודעים את הכל על כולם. השאלה היא מדוע אדם יבוא מרצונו להצהיר הצהרה כזו?
לצפיה ב-'עוד תובנות'
עוד תובנות
29/05/2020 | 17:49
1
5
יתכן בהחלט שהנישואין הסתיימו בגירושין. האם ניסית לאתר את רישום-הנישואין של בני-הזוג? בהחלט יתכן שתופיע שם הערה ביחס לגירושין ומועדם, אם היו כאלה, ואולי יהיו שם פרטים נוספים. 

בנוסף, ברישום-הלידה שאיתרת: ע"פ רוב בעמודה בה מופיע שם-האם מופיעים עוד פרטים כמו מהיכן היא, מצבה המשפחתי, שמות-הוריה ומקום-מגוריהם, המקצוע של האבא, האם ההורים של האם עדיין בחיים, וכו'. האם בחנת את הפרטים הללו? 
לצפיה ב-'אגב, אם אם-הילוד נפטרה בעת שילדה אותו'
אגב, אם אם-הילוד נפטרה בעת שילדה אותו
29/05/2020 | 19:02
1
זה אמור להופיע ברישום-הלידה שאיתרת. בנוסף, מכיוון שאתה יודע מתי נולד התינוק, כדאי לנסות לאתר רישום-פטירה של האם. 
לצפיה ב-'שרי,שלחתי לך מייל'
שרי,שלחתי לך מייל
28/05/2020 | 23:18
1
8
לצפיה ב-' ליעקב: עניתי מיידית למייל שלך עם תודה ענקית'
ליעקב: עניתי מיידית למייל שלך עם תודה ענקית
29/05/2020 | 17:54
2
זוהי אותה בעייה עתיקת-יומין. כפי שכתבתי לך כאן בפורום בעבר, כשהדוא"ל נדחה (וזה קורה על בסיס קבוע), אני מקבלת בהמשך הודעה, ממנה אני מבינה שאם הבעיה נמשכת, בעל-החשבון צריך לפנות לעזרה/תמיכה. לי אין אפשרות לעשות שום דבר בנושא. אשמח אם תטפל בעניין, כדי שפעם אחת ולתמיד העניין ייפתר.

בינתיים, כדי שתקבל את התודה, ניסיתי לשלוח לך את הדוא"ל שנית, הפעם לכתובת נוספת שמצויה אצלי. מקווה שהפעם יגיע ליעדו בשלום. 

שוב תודה גדולה וחג שמח,
שרי
לצפיה ב-'מחפש קרובי משפחה של אסתר וגננדל אפלבאום '
מחפש קרובי משפחה של אסתר וגננדל אפלבאום
28/05/2020 | 10:11
3
36
אבי, חיים גודלניק (Chaim Godlenik) נולד ב- 1912 בעיירה Poland Siemyaticze לשיינה שרה (אפלבאום מהבית) וליוסף יואל גודלניק. הם היו 6 בנים. אבי ועוד 2 אחים עלו ארצה ב- 1936 וכל יתר בני המשפחה נספו בשואה. להוציא בת דודה באוסטרליה (שעם משפחתה אני בקשר) ידעתי על הימצאותה של משפחה, מהצד של גודלניק, בארצות הברית. בעבר ובעזרת פורום זה ניסיתי לאתרם וכשהגענו לקצה חוט – לא הייתה הענות מהצד השני.
לאחרונה עברתי על רישומים של חיפוש קרובים בארצות הברית מהצד של אפלבאום (אותם עשיתי לפני שנים ומשום מה זנחתי אותם) שאותם אני מביא להלן:
לפי הרשום במאגר של Ellis Island ב- 27 אוגוסט 1901 הגיעה לארצות הברית גננדל אפלבאום (Appelbaum Genendel), רווקה בת 14 בעלת נתינות רוסית וילידת Simiaticy (השם המדויק של מקום הלידה הוא (Siemyticze Poland. יש לי הערכה בסבירות גבוהה מאוד שהיא אחות או בת דוד של סבתי Sheine Sara Godlenik Appelbaum). כמו כן הגיעה בספטמבר 1898 Esther Appelbin  נשואה בת 24 אף היא מ- Simiaticy. אני חושב, בסבירות מסוימת, שהיא אחותה של גננדל.
אודה, אם אפשר יהיה לאתר, פרטים נוספים על בני המשפחה המוזכרים לעיל, בחו"ל ואולי אפילו (מותר לחלום) – גם בארץ.
חג שמח לכולם,
יוסי

לצפיה ב-'סליחה התגובה היא לפוסט אחר'
סליחה התגובה היא לפוסט אחר
28/05/2020 | 19:49
17
כשהורה נפטר בפולין היה להגיש בקשת חסות לצאצאים
על ידי ההורה השני או קרוב משפחה. הסיכוי הטוב ביותר למצוא רישומים מסוג זה הם רישומים נוטריוניים. התיק הנוטריויני יהייה עם העתקים של רישומי חיים ואולי יאפשר לך לענות על שאלותייך. איני יודעת אם נשמרו רישומים נוטריוניים למקום ולתקופה המדוברת וכמה קל או קשה למצוא תיקים מסויימים.

לצפיה ב-'יש עוד כניסות של אפלבאום מ Siemyticze'
יש עוד כניסות של אפלבאום מ Siemyticze
28/05/2020 | 20:18
1
21
ממליצה להשתמש במנוע החיפוש של סטיב מורס עם SOUND LIKE
מצרפת צילום מסך של התוצאות. בנוסף שים לב שבמניפסט נרשם שם של קרוב משפחה בארה"ב
לצפיה ב-'לא מצליח להיכנס'
לא מצליח להיכנס
29/05/2020 | 14:10
3
לאתר של סטיב מוריס - אין בעיה, אך באתר של אליס איילנד, ולמרות שאני רשום, לא הצלחתי להגיע לנתונים נוספים.

לצפיה ב-'עדכון דפים בויקי גניה'
עדכון דפים בויקי גניה
28/05/2020 | 10:49
2
36
לפני שנים רבות הוספתי 3 דפים לויקיגניה, של סבי - יצחק צבי גינזבורג, של הסבא רבה שלי - שמואל יוסף גינזבורג ושל אביו משולם פייבל גינזבורג. הדפים, כמובן, מקושרים ביניהם.
הגיע הזמן שאעדכן את הדפים. ניסיתי ללמוד באתר עצמו איך עושים זאת ולא מצאתי. האם אפשר להפנות אותי למקום באתר שבטח מלמד איך עושים זאת, או לחילופין למישהו שיכול להדריך אותי.
חג שמח,
יוסי

לצפיה ב-'עריכת דפים'
עריכת דפים
28/05/2020 | 23:42
1
26
בכל דף  באתר ישנה לשונית "עריכה" בראש הדף אותה  אתה יכול לבחור. לאחר שתבחר את הלשונית תוכל לערוך את הדף, לבסוף בצע שמירה והשינויים ישמרו. ללימוד מעמיק יותר תוכל לבחור בתפריט צד ימין באתר ב- "עזרה".
לעזרה נוספת אשמח לסייע גם בפרטי. 

לצפיה ב-'חשבון'
חשבון
29/05/2020 | 10:13
6
תודה חוה, נדמה לי שאת סייעת לי לפני הרבה שנים לכתוב את הדפים. הלשונית "עריכה" נפתחת, ככול הנראה, לאחר כניסה לחשבון. לצערי איני זוכר את שם המשתמש ואת הסיסמה. השאלה היא אם אני יוצר משתמש חדש - האם אוכל להיכנס לדפים שכתבתי ולעשות את התיקונים שאני רוצה, אם לא - למי אני פונה כדי לקבל את שם המשתמש והסיסמה שלי.
חגש שמח
לצפיה ב-'תרגום מפולנית - חלל נצר אחרון'
תרגום מפולנית - חלל נצר אחרון
28/05/2020 | 18:25
1
23
אודה על סיוע בתרגום המסמך ככל הנראה מפולנית.
לצפיה ב-'זה רוסית,לא פולנית'
זה רוסית,לא פולנית
28/05/2020 | 22:18
8
לצפיה ב-'רשומים מאזור ביאליסטוק.'
רשומים מאזור ביאליסטוק.
27/05/2020 | 09:56
4
55
משפחת סבי באה מהעיר קרינקי ליד ביאליסטוק. לא מצאתי כל רשומים למעט   1858 Belarus Revulsion List -ברשומים מופיע רק שמה הפרטי של אמו וגילה. ידוע לי שהמשפחה התגוררה גם בגרודנו ובביאליסטוק וכן במקום הקרוי  נזבודקה מיכאלובה. לצערי לא הצלחתי
למצוא כל רשום על כך. האם מישהו יודע אם יש רשומים על מקומות
אלה וכיצד אפשר להגיע אליהם?
תודה מראש.
לצפיה ב-'היכן חיפשת?'
היכן חיפשת?
27/05/2020 | 11:48
3
27
כדאי לאיית לפחות את השמות קרינקי ונזבודקה מיכאלובה גם באותיות לטיניות. 
בנוסף, כדאי לציין היכן חיפשת, כדי שלא נפנה אותך למקורות בהם כבר חיפשת.
לצפיה ב-'רישומים מאזור ביאליסטוק'
רישומים מאזור ביאליסטוק
27/05/2020 | 12:30
2
29
המשפחה שאני חוקרת היא קופל והערים הן Krynki וכן  Nezabudka Michaelova חפשתי בגואיש גן -לא מכירה מקורות אחרים לאזור זה.
לצפיה ב-'בפנקס קרינקי'
בפנקס קרינקי
27/05/2020 | 13:01
1
27
בספר הזיכרון של קרינקי יש בסוף רשימת היהודים בעיירה ערב פרוץ מלחמת העולם השנייה - מרחוב לרחוב, מבית לבית. בהצצה אחת ראיתי לפחות שתי משפחות קאפל.
לצפיה ב-'רישומים מאזור ביאליסטוק'
רישומים מאזור ביאליסטוק
27/05/2020 | 13:37
37
המשפחה עזבה את קרינקי בתחילת המאה ה-20 ולכן פנקס קרינקי אינו רלבנטי. אני מחפשת רישומים ישנים יותר מאמצע המאה ה-19.
לצפיה ב-'יעקב דב הלמן (העלמאנן) ואביו אפרים חוסטר מירושלים או צפת'
יעקב דב הלמן (העלמאנן) ואביו אפרים חוסטר מירושלים או צפת
25/05/2020 | 22:27
34
יעקב דב הלמן (בכתיב יידישאי העלמאנן) היה כנראה סבו של סב רבא שלי. לאחרונה גיליתי כי בפרופיל שלו ב GENI נרשם שלפי מסורת המשפחה הוא קבור בצפת. בחוברת בשם מניחות יהודא שיצאה לאור בשנת תרפ"ו רשם המחבר (בעלה של נכדת או נינת יעקב דב) כי יעקב דב ואביו אפרים חוסטר (על שם העירה חוסט היום באוקרינה) קבורים בירושלים.

לפי לידות נכדיהם הקרויים בשמם, אפרים חוסטר נפטר לפני אפריל 1857 ןיעקב בין אוגוסט 1887 פטירת רעיתו מלכה הרשומה כנשואה ולא אלמנה לבין פברואר 1890.

חיפשתי במאגרי מידע של IGRA ועיל"ם, באתר יחוס בסיס נתונים של בית הקברות בצפת ובאתר הר הזיתים.

אשמח לרעיונות היכן ניתן למצוא מידע. חשבתי על ארכיונים של הכוללים
לצפיה ב-'מקור מידע לחוקרי משפחה ממוצא הונגרי'
מקור מידע לחוקרי משפחה ממוצא הונגרי
22/05/2020 | 08:44
1
112
אתמול גיליתי מקור מידע אינטרנטי מדהים :
PANNON DIGITALIS EGYESITETT ARCHIVUM
יש הרבה מידע משפחתי במודעות אבל ואני מניחה שמידע נוסף.
בעזרת ידיד שהביא לתשומת ליבי את האתר, הצלחתי אתמול למצוא מודעת אבל של סבתי הגדולה משנת 1907 ובמודעה רשומים כל בני המשפחה.
לצפיה ב-'חיפוש בהודעות פטירה'
חיפוש בהודעות פטירה
24/05/2020 | 05:24
56
תודה.

בסיס הנתונים מאפשר חיפוש באוסף הודעות הפטירה של ספריה הלאומית ההונגרית.
האוסף זמין באתר Familysearch ללא חיפוש.

קישור:

לצפיה ב-'אתר חברה קדישא אזור ת"א'
אתר חברה קדישא אזור ת"א
23/05/2020 | 08:59
4
95
מזה שבוע אתר שלהם לא עולה אצלי.אולי מישהוא יודע מה קרה?
לצפיה ב-'נסה את החלופות'
נסה את החלופות
23/05/2020 | 15:06
3
73
אתה עשוי למצוא את מבוקשך במיליארד קברים, בגרייבז, או בנשמה, בהם מאונדקסים בתי העלמין הגדולים של תל אביב והמרכז.
לצפיה ב-'אתר היה כלי עזר מצוין לתמלול'
אתר היה כלי עזר מצוין לתמלול
26/05/2020 | 15:38
2
26
יש הרבה מצבות נפגעות צמחיה שניתן היה לתמלל אותם,אני כבר לא מדבר על פגעי הזמן. גם מבחינת תאריכים זה היה עוזר. קל היה גם לעשות רקווסטים. זה חסרון גדול.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהאתר ירד באופן תמידי'
אני לא בטוחה שהאתר ירד באופן תמידי
26/05/2020 | 18:32
26
יתכן שיש להם תקלה או שהם בתהליכי-שדרוג. כך או כך, ניתן ליצור עימם קשר ולבדוק איתם את העניין. 

מסכימה איתך שזה מקור-מידע חשוב, אבל במאמר מוסגר: קח בחשבון שמבחינת תאריכים יש באתר לא מעט אי דיוקים. 
לצפיה ב-'אתה יכול לחפש דרך גוגל'
אתה יכול לחפש דרך גוגל
27/05/2020 | 15:11
13
אמנם לא ניתן להכנס לצפות בתוצאות אבל אפשר לראות חלק מהמידע בתצוגה של תוצאות החיפוש
לצפיה ב-'אשמח לסיוע'
אשמח לסיוע
23/05/2020 | 14:55
1
87
שלום, מנסה אולי מכאן תבוא הישועה ואתן לאימי קצת שקט.
דודה של אימי נספה בשואה יחד עם כל משפחתו. בין כל התמונות והמסמכים שישנם בידינו, אין לנו אף תמונה של דודה. האם מישהו יכול להפנות אותי כיצד אוכל למצוא תיעוד של דבר כזה? משרד הפנים הגרמני או כל גורם שיתכן ויהיו בידו אפילו תמונת פספורט שלו?
תודה רבה
לצפיה ב-'אני מציע שתעלי כאן פרטים נוספים על המשפחה'
אני מציע שתעלי כאן פרטים נוספים על המשפחה
23/05/2020 | 15:03
49
קראי כאן.
לצפיה ב-'סיוע בפענוח תמונה מדהימה שקיבלתי '
סיוע בפענוח תמונה מדהימה שקיבלתי
20/05/2020 | 15:44
7
174

שלום לכולם,
לפני כמה ימים, פנה אליי במפתיע רחוק-משפחה מארה"ב והודיע לי שהוא מצא בביתו תמונה ישנה והוא רוצה לשלוח לי אותה. על פי הזיהוי בגב התמונה (שנכתב בארה"ב שנים רבות לאחר שליחתה), מדובר בהוריו של סבי, מרים (לבית ברומברג Brumberg) וישראל ליבמן Libman, אשר התגוררו בקרסילוב/קוזמין Krasilov/Kuzmin, אוקראינה. בתם הבכורה נולדת בשנת 1892, כך שאני מניח שהם נולדו בסביבות 1870.

אם אכן מדובר בהם, זוהי תגלית עצומה ומרגשת מאוד! עד כה, היו לנו רק שתי תמונות שלהם, שצולמו בזמן שהיו להם כבר ילדים גדולים. בתמונה שקיבלתי עכשיו - מדובר בזוג צעיר.

אשמח לסיוע מכם במענה על השאלות הבאות:
  1. מה ניתן ללמוד מן הכתוב על גב התמונה? זיהיתי את המילה Proskurov (ברוסית), וזה אכן מתאים למקום מגוריהם (פרוסקורוב - כיום חמלניצקי - היתה העיר הגדולה ליד קוזמין/קרסילוב)
  2. מה ניתן ללמוד מן התמונה עצמה?
  3. מתי צולמה, לדעתכם, התמונה?
  4. האם הזוג הצעיר שבתמונה נראה לכם דומה לזוג המבוגר שבתמונות האחרות? (תמונה אחת עם בתם, תמונה אחרת עם בתם ובנם הצעיר [והבעל של הבת, עם שפם])
  5. האם מישהו מבני הזוג הצעיר דומה לבניהם המופיעים בתמונה נפרדת? (שלושת האחים של סבי)
תודה על כל הערה/הארה,
ארנון
לצפיה ב-'נראה לי ש-'
נראה לי ש-
20/05/2020 | 19:34
68
נראה שהיה מנהג להצטלם ב"פוטו" כאקט של אירוסין, לקראת חתונה.
יש לי תמונות ברוח דומה מסבי וסבתי משנת 1921.
לפי ההשערה שלך, התמונה צריכה להיות מסביבות 1890, ויש לבדוק אם תמונות פוטו כאלה היו נהוגות כבר אז, כשהצילום היה עדיין בחיתוליו.
לשאלה 4 - לא נראה שהזוג עם הבת והחתן הוא הזוג בתמונה הראשונה. תווי הפנים, העיניים, עצמות הלחיים - נראים לי שונים לגמרי. 
לצפיה ב-'אז ככה: אבי נולד בסטרוקונסטנטינוב או קוזמין, '
אז ככה: אבי נולד בסטרוקונסטנטינוב או קוזמין,
21/05/2020 | 09:35
1
71
כבר דיברנו על זה פעם.  ואת השם ליבמן שמעתי פה ושם.
אז בדקתי עכשיו בftdna  ואם יעל הרשקוביץ היא אמא שלך,
אז אנחנו קרובים.   מה שקוראים רחוקי משפחה.
עולם קטן כבר אמרנו מזמן.

לצפיה ב-'אני זוכר, כמובן, שדיברנו על זה'
אני זוכר, כמובן, שדיברנו על זה
21/05/2020 | 15:03
56
אכן, זו אמא שלי. הלכתי לבחון את המספרים של ההתאמה (שלא שמתי לב אליה עד היום). המספרים לא מבריקים, אבל הידיעה על הקשר הקהילתי עשויה לרמוז לכך שמדובר בקשר אמיתי.
לצפיה ב-'שאלות 4,5'
שאלות 4,5
22/05/2020 | 10:21
1
63
בחנתי את התמונות יחד עם בני והגענו למסקנה שהזוג בתמונה שקיבלת הם לא האנשים שבתמונות שהיו בידך.
כנראה שיש בילבול בכיתוב שנערך שנים רבות אחרי כן.
יחד עם זאת, יש מספר דמויות עם חריץ בסנטר שהיא תכונה תורשתית ולכן אפשר להניח קרבה משפחתית מסוימת.
לצפיה ב-''
22/05/2020 | 14:41
13
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
25/05/2020 | 10:27
1
22
תמונות--1,2,4,אותם האנשים,תמונה3-הגבר היושב-דומה לילד בתמונה 1,אותו פה.
לצפיה ב-''
26/05/2020 | 00:27
9
הגבר שעומד משמאל בתמונה 3 הוא הילד שעומד בתמונה 1; האחרים בתמונה 3 הם אחיו, ולכן הדמיון מתקבל על הדעת.

לגבי הקשר בין תמונה 4 לתמונות 1, 2 - זו השאלה הגדולה. מה שיכנע אותך שמדובר באותם האנשים?
לצפיה ב-'חורז'ל'
חורז'ל
21/05/2020 | 16:20
84
מחפש מידע על משפחת כץ, שמואל ולאה כץ מחורז'ל פולין
לצפיה ב-'מפגש זום IGRA חינמי ב- 20/5 קומפנדיום של גנאלוגי יהודי'
מפגש זום IGRA חינמי ב- 20/5 קומפנדיום של גנאלוגי יהודי
19/05/2020 | 18:51
348
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מזמינה אותכם להצטרף לסדרה
"ראו וספרו" חינמי - בימי רביעי דרך זום

ב-20/5, ב-21:00 נושא המפגש -B&F  קומפנדיום של גנאלוגי יהודי
חייב להירשם מראש

https://zoom.us/meeting/register/tJ0uc-mprTgjG9GEz...

אחרי הרשמה תקבלו מייל כולל פרטים איך להיכנס למפגש

על ידי רשום, אתם מסכימים שהמייל משמש להיות בקשר איתכם בנוגע האירוע הזה ועוד שירותי IGRA

לצפיה ב-'תרגום תעודת פטירה מגרמנית'
תרגום תעודת פטירה מגרמנית
18/05/2020 | 21:40
51
שלום לכולם, אודה לתרגום תעודת פטירה מגרמנית של ברנרד פינצ'ובר בדגש על שמות הוריו ושם אשתו.
תודה
לצפיה ב-'מאגרים חדשים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מאי 2020'
מאגרים חדשים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מאי 2020
18/05/2020 | 17:23
120

מאגרים חדשים  באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מאי 2020

בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.
יש עכשיו מעל 1.6 מיליון שורות ב-AID.

https://www.slideshare.net/igra3/new-igra-releases...

המאגרים כוללים:

מייסדים של הישוב וההתישבות 7,808 רשומות  אינטרנט

לידות 1930-1900 ראשון לציון   526 רשומות  אתר של FAMILY SEARCH

בוחרים 1929 תל אביב  12,093 רשומות  הארכיון של עירית תל-אביב – יפו

תעודות נישואין / גירושין - ארץ ישראל   8,286  רשומות   ארכיון המדינה

פליטים במורקו במלחמת העולם השנייה, כרטסת 1940    419 רשומות    הארכיון לתולדות העם היהודי

נא לשים לב, רק חברים של IGRA   יכולים לראות את הסריקות. בלי חברות, אתם רק יכולים לראות את הרשימה.

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים

https://genealogy.org.il/AID/

ראוי לציין, כי חלק מהשמות במסמכים הינם באנגלית (באותיות לטיניות) בלבד. IGRA החליטה לא לעכב את העלאת הרשומות לאתר ולכן השמות מופיעים ללא תעתיק.

תעקבו אחרי ההודעות לגבי מפגשי ZOOM והרצאות מקוונות באתר העמותה, פייסבוק וטוויטר

לצפיה ב-'אסתר שלם '
אסתר שלם
15/05/2020 | 19:13
6
144
בערב יום-השואה העליתי שרשור העוסק ענף ספציפי של משפחת קורדובה, משפחת קורדובה-שלם שחיה בפריס, וחיכיתי שנים רבות לאתר קצה-חוט. משאותרו בני-המשפחה נודעו לי קורותיהם של בני-המשפחה במהלך-המלחמה. סיפורה של אסתר וסופה הטרגי טלטל אותי יותר מכול, והידיעה שיש לה קבר במקום כלשהו הותירה בי תקווה, שיום אחד אגלה היכן היא קבורה. לא תיארתי לעצמי שמהר כל כך יתבררו הפרטים.

כפי שסיפרתי ביום-השואה, באחד מאירועי-"האיסוף" בפריס (מה שידוע בכינוי "Les Raffles"), ניסתה אסתר למלט את עצמה בשחייה דרך נהר הסן העובר בפריס. היא קפצה לנהר, אך נחבטה בסלעים וטבעה. עם זאת, הנכד של אחותה ידע לומר בוודאות שהגופה נמצאה ונקברה, אך לא היה לו מושג היכן.

כאמור, המעגל נסגר. גיליתי שאסתר קבורה בבית-הקברות Thiais, הממוקם מחוץ לפריס, באיזור ה-Val de Marne. היא נקברה באפריל 1942. בעמודת-ההערות נרשם: "הובאה מבוניי שעל המארן". כעת הדברים מתבהרים: אסתר קפצה לנהר הסן, נחבטה בסלעים וטבעה. גופתה זרמה עם נהר הסן אל האיזור בו הנהר הופך למה שנקרא נהר המארן. בוניי שעל המארן נמצאת כ-13.5 ק"מ ממרכז-פריס, ושם מצאו אנשים את גופתה. בית-הקברות Thiais נמצא באיזור זה, ה-Val de Marne, ולפיכך נקברה אסתר שם.

אסתר ועוד אנשים נוספים המופיעים בגיליון שאותר נקברו כולם באותה חלקה ובאותה שורה, אך ביחס לאיש מהאנשים הללו, ובכללם אסתר, לא מופיע מספר-הקבר כמקובל. יתכן שבצוק העיתים נקברו כל האנשים הללו בקבר אחים, אך זה טעון עדיין בירור.

פרטי-הקבורה של אבי-המשפחה, דוד שלם, אותרו גם הם, ובעקבות כך זה אפשר לי לאתר גם את רישום-פטירתו בפריס. לא מפליא שדוד שלם נקבר גם הוא בבית-הקברות Thiais, למרות שהמשפחה מעולם לא חיה באיזור. אני מניחה שבני-המשפחה העדיפו לקבור אותו במקום בו קבורה הבת, אסתר.

קשה לשמוח עם סגירת-המעגל הזו, אך לפחות אני מנחמת את עצמי בכך שלאסתר, בניגוד לרבים אחרים, לפחות יש קבר.
נוחי על משכבך בשלום, אסתר.

אסתר שלם 1922 - 1942

לצפיה ב-'תודה על השיתוף. עצוב.'
תודה על השיתוף. עצוב.
16/05/2020 | 10:15
34
לצפיה ב-'יש לה גם מי שזוכר אותה, וזה יותר ממצבה'
יש לה גם מי שזוכר אותה, וזה יותר ממצבה
17/05/2020 | 15:51
47
מאד מרגש

לצפיה ב-''
17/05/2020 | 16:41
8
לצפיה ב-'מרגש מאוד'
מרגש מאוד
19/05/2020 | 22:39
13
לצפיה ב-' מרגש, יהי זכרה ברוך'
מרגש, יהי זכרה ברוך
20/05/2020 | 14:07
8
לצפיה ב-'מרגש, תודה על השיתוף והכתיבה הנהדרת'
מרגש, תודה על השיתוף והכתיבה הנהדרת
28/05/2020 | 01:23
1
לצפיה ב-'עליה ארצה וירידה ממנה בסביבות 1948'
עליה ארצה וירידה ממנה בסביבות 1948
14/05/2020 | 14:57
4
125
דודי יעקב אימרה רובוביץ עלה ארצה לא ברור לי איך מהונגריה בסביבות 1948 וחזר להונגריה אחרי כמה חודשים, או ב1948 או ב1949. האם יש מקורות שמתעדים יציאה מהארץ בשנים ההן?
עוד על אותו הדוד - הוא כותב על עצמו תוך כדי כתיבת או הקלטת סיפורו על מה שעבר עליו בזמן השואה (מצאתי היום בגוגל) שהיה אחרי השחרור חזן בעיר הולדתו baja במשך שמונה שנים ואחרי כן חזן בסיגט, ואז שנתיים בסטוקהולם ואח"כ במשך 15 שנים בדיסלדורף עד 1984. במשפחה סיפרו שהוא נמלט מהונגריה במרד שהיה שם בשנת 1956. איפה אפשר לחפש על המעברים הללו?
לצפיה ב-'יעקב רובוביץ '
יעקב רובוביץ
14/05/2020 | 16:26
2
84
אפרתי שלום,
הצלחתי לאתר פרטים על דודך יעקב רובוביץ בן משה, לגבי שהותו בארץ ב 1947/8.
אשמח להעביר לך את פרטים אלו, נא העבירי ב"פרטי" כתובת אימייל.
 אדי
לצפיה ב-'יעקב רובוביץ'
יעקב רובוביץ
14/05/2020 | 17:11
1
72
שלחתי לך בפרטי את המייל. אשמח לקבל את האינפורמציה שבידך
לצפיה ב-'יעקב רובוביץ'
יעקב רובוביץ
14/05/2020 | 17:20
72
שלחתי,
אדי
לצפיה ב-'אפשר גם לנסות ולהעזר בספר שיצא לאחרונה'
אפשר גם לנסות ולהעזר בספר שיצא לאחרונה
28/05/2020 | 14:47
4
Leaving Zion: Emigration from Palestine and Israelafter World War II שנכתב על ידי אורי יהודאי (הספר באנגלית)
לצפיה ב-'משפחות פראגר מלוסלאו שלזיה עילית'
משפחות פראגר מלוסלאו שלזיה עילית
14/05/2020 | 14:51
56
האם מישהו יודע פרטים או עצמו צאצא של אחד משלוש משפחות פראגר (3 אחים) שחיו בלוסלאו.
לצפיה ב-' מייל של ארכיון Gniewoszow'
מייל של ארכיון Gniewoszow
13/05/2020 | 15:02
4
84
לשם בקשת תעודת לידה. מישהו יודע? אשמח לעזרה. תודה
לצפיה ב-'מייל של ארכיון Gniewoszow'
מייל של ארכיון Gniewoszow
13/05/2020 | 17:40
1
66
אורנה שלום,
נסי:
For all general inquiries about JRI-Poland activities and indexing, address email to: questions@JRI-Poland.org
For comments or questions related specifically to website technical issues, email: webmaster@JRI-Poland.org

בהצלחה,
 אדי
לצפיה ב-'תודה רבה, אדי'
תודה רבה, אדי
14/05/2020 | 13:07
27
לצפיה ב-'אפשר להתחיל מכאן'
אפשר להתחיל מכאן
14/05/2020 | 07:02
1
56
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/05/2020 | 13:08
21
לצפיה ב-'עזרה:מס" טלפון של DoroTree,שרות לקוחות? תודה'
עזרה:מס" טלפון של DoroTree,שרות לקוחות? תודה
13/05/2020 | 11:08
2
64
לצפיה ב-'דורותרי'
דורותרי
13/05/2020 | 18:30
1
72
הטכנאי: ארנו
יש לי 2 מספרים:
077-4013520
02-5630090

בהצלחה, לא קל לתפוס אותם.
לאה
לצפיה ב-'לאה,תודה רבה.'
לאה,תודה רבה.
13/05/2020 | 19:09
30
לצפיה ב-'משפחת רבין\רבינזון, יאשי'
משפחת רבין\רבינזון, יאשי
12/05/2020 | 21:30
48
מחפשת מידע על משפחת הרב מנשה רבינזון (לפעמים מופיע בשם רבין) מיאשי, רומניה.
יודעת שהיה בכפר ראדוקנן עד 1911, אז עבר ליאשי וגר שם עד שנפטר ב-1935.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ