לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1085310,853 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חיפוש פרטים על משפחות הורי'
חיפוש פרטים על משפחות הורי
22/08/2017 | 19:22
1
23
אני אברהם (אייזנשטיין) פלד, יליד 1943.
אמי המנוחה, טילה (וייסמן) אייזנשטיין, חיה עד מלחמת העולם השניה בעיירה פרצ'ב בפולין (parcew). להוריה היתה מאפיה.
אבי המנוח, יעקב אייזנשטיין, חי בכפר אוחנין (uhnin) ליד פרצ'ב,
ועבר לפרצ'ב לאחר שנשא את אמי. הוא היה חייט.
ב 1949 הם הגיעו לישראל וחיו בגבעת עליה (יפו).
למעט שמות הדודים והסבים, אין לי שום פרטים על משפחותיהם.
מי שיודע כל פרט שהוא מתבקש לכתוב לי.
תודה מראש
לצפיה ב-'אביך מילא מספר דפי עד ב"יד ושם"....'
אביך מילא מספר דפי עד ב"יד ושם"....
23/08/2017 | 01:30
5
וניתן לבנות מדפי העד האלה עץ של משפחתך.
אני מניח שהפרטים ידועים לך, אבל במידה ותרצה תוכל למצוא את החומר באתר קורבנות השואה של יד ושם.
לצפיה ב-'בקשת עזרה בחיפוש צאצאים בחיפה'
בקשת עזרה בחיפוש צאצאים בחיפה
20/08/2017 | 17:41
6
89
שלום רב ושבוע טוב,
אני מחפשת את צאצאיה של גב' ח' זמל-ספוז'ניקוב, שהתגוררה בשדרות הנשיא 15 בחיפה. כנראה שהיתה מורה בבית-ספר בחיפה.
אני מודה מראש על כל עזרה שאקבל מחברי וחברות הפורום.

לצפיה ב-'רותי, מתי בערך הגברת גרה שם?'
רותי, מתי בערך הגברת גרה שם?
21/08/2017 | 22:27
2
13
לצפיה ב-'אני מעריכה, שבשנות הששים או השבעים של המאה העשרים.'
אני מעריכה, שבשנות הששים או השבעים של המאה העשרים.
22/08/2017 | 10:52
1
18
רשום אצלי כך:  גב' ח' זמל-ספוזניקוב (שמה הפרטי המלא אינו רשום). בויקיפדיה- ערך גימנסיה ביאליק בחיפה, מוזכרת חנה זמל, מורה לביולוגיה וחקלאות (אחותו של המנהל ד"ר צבי זמל). בעיתון "דבר" מיום 20.4.1938 ישנה מודעת ברכה לגב' חנה זמל לרגל נישואיה (שמו של הבעל אינו מוזכר).
בחיפוש נפטרים בחיפה מצאתי את חוה (ולא חנה) ספוז'ניקוב.
לצפיה ב-'יש במגדל העמק בין המפטרים'
יש במגדל העמק בין המפטרים
22/08/2017 | 16:45
20
https://billiongraves.com/grave/%D7%97%D7%A0%D7%94-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%96%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%91/20341733
לצפיה ב-'חנה זמל ספוזניקוב'
חנה זמל ספוזניקוב
22/08/2017 | 17:15
21
חנה מילתה דך עד ב 1975 על אחותה שנרצחה בשואה.
http://yvng.yadvashem.org/nameDetails.html?language=he&itemId=1470614&ind=0
לצפיה ב-'אריה (ליאו) ספוג'ניקוב בן חנן וחנה'
אריה (ליאו) ספוג'ניקוב בן חנן וחנה
22/08/2017 | 17:29
20
התגורר בשדרות הנשיא 15 בחיפה. נפטר ב1994.
לצפיה ב-'עוד דף עד מאח של חנה'
עוד דף עד מאח של חנה
22/08/2017 | 19:30
16
מצ"ב דף עד נוסף. שמילאה אותו אח של חנה סמל ש. שהתגורר בחיפה.
http://yvng.yadvashem.org/nameDetails.html?language=he&itemId=1978677&ind=0
לצפיה ב-'הרב חיים זימן '
הרב חיים זימן
22/08/2017 | 15:03
22
שלום לכולם
הרבה זמן לא הייתי פה.

מחפש מידע על אדם בשם הרב חיים זימן שהיה רב בית כנסת "פועלי צדק" ברחוב צלנוב בתל אביב.
אני לא מחפש מידע ביוגרפי בסיסי, אלא תיאור על הדמות. אנשים שהכירו, מאמרי זכרון או כל דבר שייתן תיאור על הדמות.
אוצר החכמה והיברובוקס לא נותנים כלום.
תודה רבה!
לצפיה ב-' אירוח בנושא תפעול העסק ואדמיניסטרציה '
אירוח בנושא תפעול העסק ואדמיניסטרציה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 13:42
1

ביום שני, 28/8, נארח בפורום עסקים את עינת בכור, מנהלת פרויקטים בתחום אדמיניסטרציה ותפעול.
אתם בעלי עסק ואין לכם זמן פנוי לפיתוח העסק והבאת לקוחות בגלל התעסקות בתפעול הגעתם למקום הנכון

באירוח אתם מוזמנים לשאול ולהתייעץ לגבי תפעול העסק: שירות לקוחות, שירותי משרד, טיפול בלידים, בק אופיס, תיאומי פגישות, רישום וגביה לכנסים, מפגשי גיבוש ועוד.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו

לצפיה ב-'ספינה שהגיעה ממרסיי לישראל באוקטובר 1949'
ספינה שהגיעה ממרסיי לישראל באוקטובר 1949
20/08/2017 | 14:09
2
64
היי, נתגלה לי שמשפחתה של סבתי עלתה ממצריים דרך מרסיי לישראל באוקטובר 1949.
כיצד אפשר לגלות באיזו ספינה הגיעו לארץ?
תודה,
לצפיה ב-'"גלילה" אניה שהגיעה ארצה ב-1949'
"גלילה" אניה שהגיעה ארצה ב-1949
21/08/2017 | 13:51
1
44
מצאתי באתר "עמותת חיל הים" כי הייתה אניה בשם "גלילה" שהפליגה מספר פעמים מאירופה (בארי - איטליה, מרסיי - צרפת) לארץ.
בהתייחס להפלגה ממרסיי כותב שם אחד הגולשים:
"על פי תעודת-עבודה של מלח ששירת באניה, היא הגיעה לראשונה לארץ בתאריך 5 בנובמבר 1948 בהפלגה ממרסיי והביאה עמה כ- 300 עולים".
ראה קישור:

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
21/08/2017 | 15:31
14
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי או בהכוונה'
עזרה בזיהוי או בהכוונה
20/08/2017 | 18:15
2
92
מצורפת צילום שבו הסבא רבה שלי, שמואל יוסף גינזבורג, מצולם עם גבר ואישה לבושים בלבן. אין לי תיארוך מדויק אבל טווח התאריכים הוא 1889 - 1939, להערכתי קרוב יותר ל- 1920. האם מישהו יכול לזהות את הזוג בלבן, לחילופין - האם יש דרך אחרת לזיהוי?
תודה,
יוסי
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי או בהכוונה'
עזרה בזיהוי או בהכוונה
21/08/2017 | 13:16
1
50
שכחתי לציין: המקום הוא פרדסי פתח תקווה
לצפיה ב-'יוסי שכחת לצרף את התמונה '
יוסי שכחת לצרף את התמונה
21/08/2017 | 21:36
15
לצפיה ב-'בני אורפייג מחפש את אחיו האבודים'
בני אורפייג מחפש את אחיו האבודים
18/08/2017 | 12:18
12
88
שלום וברכה.
בפולנית כותבים זיסק: zisk.
לצערי, אין לי מידע נוסף בנושא.
שבת שלום.
ישראל זיסק

לצפיה ב-'שלום ישראל'
שלום ישראל
18/08/2017 | 12:50
9
74
כשאתה מגיב לשרשור כדאי לא לפתוח בכל פעם הודעה חדשה. עדיף להגיב ישירות באותו שרשור, כי אז כל המידע מרוכז באותו שרשור, וזה מקל על מי שמנסה לסייע כשהוא רואה לפניו את כל המידע הרלוונטי.

כשאתה קורא מה שרשמו ורוצה להגיב, תוכל לראות שבתחתית-החלון קיימת אפשרות להוספת-תגובה. 

בהצלחה ושבת שלום,
שרי
18/08/2017 | 13:39
8
67
שרי תודה.
שבת שלום.
ישראל
18/08/2017 | 16:44
5
64
בס"ד,
שלום וברכה.
לדעתי הילדים האבודים עלו מפולין לארץ ישראל
בשנים 1948-1949.
במסגרת "עליית הנוער".
שבת שלום.
ישראל זיסק
לצפיה ב-'מה שם משפחה של בריינה?'
מה שם משפחה של בריינה?
21/08/2017 | 01:11
4
34
21/08/2017 | 07:25
3
26
בס"ד,
לובה שלום.
שם המשפחה של בריינה היה: זיסק.
תודה רבה על הרשימות.
משה זה אבא שלי ז"ל.
הרש וולף זה סבא שלי ז,ל.
חיים הוא דוד שלי . יבדל"א.
לא ידוע לי תוכן הרשימה.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'ילדי זיסק'
ילדי זיסק
21/08/2017 | 11:16
28
תעלומה מסובכת,לא ברור אם האם היתה נשואה?ולא ברור באיזה שם נרשמו הילדים?החזרה לפולין מרוסיה היתה בשנת 1945,ילדים ללא הורים  נאספו ע"י הקואורדינציה לבתי ילדים,אם היה ידוע באיזה מקום נישאה אותה בריינה?ניתן היה להניח?ששם נמסרו הילדים,אבל?בליגניצה(ליגניץ)התאספו הרבה יהודים אחרי המלחמה,כי נשארו הרבה דירות של גרמנים,ובאמת עלו בעלית גומולקה,ישנן רשימות שונות של ילדים,אבל במקרה זה,לא ברור שם משפחתם?עוד פרטים אולי?
לצפיה ב-'מה שמות הילדים ושם המשפחה'
מה שמות הילדים ושם המשפחה
21/08/2017 | 13:25
1
22
בריינה התחתנה ברוסיה ? מי היה בעלה?
21/08/2017 | 16:32
20
בס"ד,
שלום וברכה.
ברנייה ז"ל  התחתנה עם אברהם אורפייג לאחר המלחמה בפולין.
בזמן המלחמה היתה ברוסיה.
שני הילדים האבודים נולדו מחוץ לנישואים.
זיסק באנגלית כותבים: zisk.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'אני אחזור גם כאן'
אני אחזור גם כאן
19/08/2017 | 16:47
1
77
1

שווה ביקור בארכיון הציוני, או לחילופין לשלוח להם טופס בקשה לאיתור מידע שניתן להוריד באתר שלהם תחת לשונית חקר המשפחה:
אינפורמציה על ילדים שמשפחתם מפולין ושהו בברית המועצות בזמן המלחמה וחזרו לפולין בשנת 1946 – ניתן למצוא בכתב-העת שפורסם על-ידי הסוכנות היהודית לאחר המלחמה – "לקרוב ולרחוק". עותקים של העיתון הזה נמצאים בארכיון הציוני המרכזי בירושלים. באחד מן העיתונים ישנה רשימה של כ-1,000 ילדים שחזרו מברית המועצות.

ולינקים נוספים כאן:
http://www.isragen.org.il/siteFiles/13/245/5972.as...

20/08/2017 | 22:31
40
בס"ד,
שלום וברכה.
נדמה לי שלאחר שהמלחמה הסתיימה,
המשפחה חזרה מרוסיה לפולין והם גרו בלגניצה.
ידוע לי שהם גרו בפולין לא ררחוק מהגבול.
דבר נוסף,
יכול להיות שהילדים האבודים לאחר שעלו ארצה
במסגרת עליית הנוער נקלטו באחד מהקיבוצים.
בברכה,
ישראל זיסק
לצפיה ב-'רשימות'
רשימות
21/08/2017 | 00:56
1
41
שלום.
בבסיס נתונים "המתנחלים פולניים באזור ארכנגלסק" מופיע משפחה זיסק שאתה מספר. אני לא יודעת איך זה יכול לעזור לך. אבל בכל זאת אני שולחת מה שיש:
זיסק גרש-וול שימוביץ '

נולד ב -1890, מחוז ביאליסטוק, פישבורובו; יהודי. אנאלפבתים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מישוב המיוחד תחת חנינה 04.09.41

זיסק משה גרש וולפוביץ

ילידי 1929, היהודי ; חינוך 3 שנים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מיישוב מיוחד בחנינה 04.09.41

זיסק שרה הרשבנה

נולד בשנת 1923, מחוז ביאליסטוק, אוסטרוצקי, קומרובו; יהודיה; חיה: Belostokskaya אזור., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מישוב המיוחד תחת חנינה 04.09.41

זיסק חיים הרש וולפוביץ

ילידי 1931, היהודים; השכלה 2 שנים מגורים: Bialystok reg., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מיישוב המיוחד תחת חנינה 04.09.41

זיסק אסתר איצקובנה

נולדה ב -1899, מחוז ביאליסטוק, אוסטרוצקי, קומרובו; יהודים; חינוך 2 שנים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מישוב מיוחד תחת חנינה 05.09.41
לצפיה ב-'רשימות'
רשימות
22/08/2017 | 21:41
2
בס"ד,
לובה שלום.
מרגש.
מדובר במשפחה שלי.
מידע שלא היה ידוע לי.
אשמח לקבל כל מידע נוסף בנושא.
בברכה,
ישראל זיסק
לצפיה ב-'איתור מסמכים על כניסה לארצות הברית שנת 1962'
איתור מסמכים על כניסה לארצות הברית שנת 1962
19/08/2017 | 21:06
51
אני זקוק לארכיון של מדינה אילנוי שיקגו אילינוי בארצות בשנים
1962-1981
פניתי לCBP אבל הם טוענים שהם לא מחזיקים רישומים מתחת לשנת 1982 .. חייב להיות ארכיונים לשנים קודמות ..
באתרי familysearch  לא הצלחתי למצוא
תודה
17/08/2017 | 17:38
3
72

בס"ד,
שלום וברכה.
בני אורפייג מכפר בן נון, בן דוד שלי, מחפש את אחיו האבודים.
אמא שלו: ברנייה אורפייג ז"ל ואבא שלי משה זיסק ז"ל היו אחים.
להלן הסיפור:
בריינה או כפי שקראנו לה במשפחה: ברנצ'ה ז"ל הייתה ילידת 1922 פולין.
הבת של בסבא שלי: הרש וולף(צבי זאב) זיסק וסבתא שלי: אסתר מלכה זיסק ז"ל.
בתקופת מלחמת העולם השנייה, השואה, המשפחה ברחה לרוסיה.
בתקופת המלחמה נולדו לה שני ילדים תאומים בן ובת.
לאחר המלחמה המשפחה חזרה לפולין.
ברנצ'ה הכירה את בעלה אברהם אורפייג ז"ל.
כתנאי לחתונה אברהם ביקש שאת שני הילדים התאומים לשלוח לאימוץ.
ברנצ'ה העבירה את הילדים ל"עליית הנוער"
וכנראה הילדים עלו ארצה.
לברנצ'ה ואברהם אורפייג ז"ל נולדו חמישה ילדים: יבדל"א יעקב, הלינה, בני ומתי. ויצחק ז"ל.
המשפחה עלתה ארצה בשנת 1957.
תחילה התיישבה בבאר שבע ולאחר תקופה קצרה עברה לכפר בן נון ליד בין לטרון לרמלה.
אברהם נפטר לפני 25 שנה וברנצ'ה לפני 15 שנה.
בני, כיום בן 63, נשוי לחנה, אבא לילדים וסבא לנכדים, ניסה במשך השנים לנסות לאתר את האחים אך לא הצליח.
הילדים התאומים צריכים להיות כבני 73 עד 75.
אשמח אם תנסו לעזור לבני.
בברכה,
ישראל זיסק
נייד: 050-7230064

לצפיה ב-'היכן בפולין נמסרו הילדים לעליית הנוער?'
היכן בפולין נמסרו הילדים לעליית הנוער?
18/08/2017 | 11:56
1
50
האם נולדו תחת שם המשפחה זיסק?
כיצד אתה מאיית את השם בפולנית?
היכן ניסה בני לאתר את הילדים?
לצפיה ב-'אינפורמציה על ילדים שמשפחתם מפולין'
אינפורמציה על ילדים שמשפחתם מפולין
18/08/2017 | 12:14
50
אינפורמציה על ילדים שמשפחתם מפולין ושהו בברית המועצות בזמן המלחמה וחזרו לפולין בשנת 1946 – ניתן למצוא בכתב-העת שפורסם על-ידי הסוכנות היהודית לאחר המלחמה – "לקרוב ולרחוק". עותקים של העיתון הזה נמצאים בארכיון הציוני המרכזי בירושלים. באחד מן העיתונים ישנה רשימה של כ-1,000 ילדים שחזרו מברית המועצות.

ולינקים נוספים כאן:
http://www.isragen.org.il/siteFiles/13/245/5972.as...

לצפיה ב-'רשימות '
רשימות
21/08/2017 | 00:53
23
שלום.
בבסיס נתונים "המתנחלים פולניים באזור ארכנגלסק" מופיע משפחה זיסק שאתה מספר. אני לא יודעת איך זה יכול לעזור לך. אבל בכל זאת אני שולחת מה שיש:
זיסק גרש-וול שימוביץ '

נולד ב -1890, מחוז ביאליסטוק, פישבורובו; יהודי. אנאלפבתים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov.

זיסק משה גרש וולפוביץ

ילידי 1929, היהודי ; חינוך 3 שנים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מיישוב מיוחד בחנינה 04.09.41

זיסק שרה הרשבנה

נולד בשנת 1923, מחוז ביאליסטוק, אוסטרוצקי, קומרובו; יהודיה; חיה: Belostokskaya אזור., Vasilkov.

זיסק חיים הרש וולפוביץ

ילידי 1931, היהודים; השכלה 2 שנים מגורים: Bialystok reg., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מיישוב המיוחד תחת חנינה 04.09.41

זיסק אסתר איצקובנה

נולדה ב -1899, מחוז ביאליסטוק, אוסטרוצקי, קומרובו; יהודים; חינוך 2 שנים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov.
פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מישוב מיוחד תחת חנינה 05.09.41
לצפיה ב-'ההיסטוריה של שמות משפחה בגדאדיים'
ההיסטוריה של שמות משפחה בגדאדיים
17/08/2017 | 23:11
1
97
חברים יקרים,
בשבוע שעבר נערך בירושלים הכנס העולמי ה 17 למדעי היהדות.
במסגרת הכנס נשאתי הרצאה בנושא הנ"ל ולהלן תקציר הדברים:

שמות המשפחה של יהודי בגדאד

"ההיסטוריה של שמות המשפחה של יהודי בגדאד  והתפתחותם לא זכתה עד עתה לתיאור ולמחקר להם הם ראויים,זאת בניגוד לשמות משפחה אשכנזים,ספרדיים וצפון אפריקאים.
ההתייחסות היחידה בכתובים הקיימת עד עתה היא ספרו של החכם דוד סולימאן ששון "מסע בבל" שתורגם לעברית בשנת 1955 והמכיל רשימה של שמות משפחה בגדאדיים ופרושם ואשר
הורכבה בשנת 1910 אבל  הובאה לדפוס רק במהדורה העברית.
למרות הנוכחות הארוכה של היהודים בבבל בכלל ובבגדאד בפרט  קיים קושי רציני במעקב אחרי שמותיהם בתקופה המודרנית.ממה שידוע די בוודאות הוא שעד המאה ה 17 ליהודים לא היו שמות
משפחה והם הורכבו רק משם פרטי,שם האב ושם הסב ושלעתים השמות היו בערבית כגון מעתוק,
עבדאללה,סלים וכו'.המקרה של בגדאד הינו מעניין מכיוון שהעיר התרוקנה מרוב תושביה היהודים (וגם הלא יהודים)בעקבות שתי מגיפות קשות שפקדו אותה בשנים 1743 ו 1773. רק בסוף המאה
כשהמגיפות שככו החלו יהודים לזרום לעיר מפרס,כורדיסתאן,סוריה ותורכיה.שמות המשפחה שלהם  מסגירים לעתים את מוצאם(אלעג'מי,אלכורדי,מוצללי,חלבי,ארבילי,כרכוכלי,אלעאני).החל
מסוף המאה ה 18 יש לנו פה ושם איזכורים של שמות משפחה כגון הרב שנדוך המכונה גם אלע'מי.בשנת 1833 הועלתה  בבית הדין המוסלמי בדמשק(!!!) תביעה נגד יהודי בגדאדי בשם יחזקאל בן
מוסא שנאח'ה. באוסף הכתובות בספריה הלאומית המכיל גם כמה כתובות בגדאדיות אנו מוצאים כמה שמות משפחה כגון גבאי,שמאש(שמש),שירי,עביד וח'ריסא(אותם לא איתרנו מאוחר יותר).
רישומי בית הספר אליאנס שנפתח בבגדאד  ב1864 אינם מאזכרים שמות תלמידים מאותן שנים.
המקור החשוב ביותר לשמות משפחה קיים רק מן השנים 1892 ו 1896 עת הרב הראשי בבגדאד באותן שנים הרב בכור חצין(במקורו מחלב) הצליח להשיג פטור לאלפי צעירים יהודיים משרות בצבא התורכי.שמות אלו שמורים במיקרופילם בספרייה הלאומית בירושלים וכוללים 482 שמות משפחה.
הרשימה הנוספת היא כאמור מ 1910 וזכתה להידפס כאמור רק ב 1955.עם כיבושה של בגדאד על ידי האמריקאים בשנת 2003 נתגלה במרתפי המודיעין של צדאם אוצר שלא יסולא בפז-עשרות אלפי מסמכים של הקהילה היהודית בבגדאד המכסות את השנים
1924-1970.המסמכים כוללים רישומים של החברה קדישא,יומני כיתות מבתי הספר היהודיים ורשימות כלליות של משפחות. הארכיון נתגלה כשהוא מוצף במים והוא הועבר לשחזור ארוך בארכיון
הלאומי האמריקאי בוושינגטון ועלה לאינטרנט  בשנת 2014(IRAQI JEWISH ARCHIVE).
שלושה מקורות אלו איפשרו הרכבת רשימה ראשונית של שמות המשפחה שהיו קיימים בבגדאדבין השנים 1892-1970.זו כמובן אינה רשימה מושלמת ותוך כדי הכנת הרצאתי נתקלתי בשמות
שאינם מופיעים באף אחד מהמקורות הללו והעניין מחייב עוד בירור רציני ועבודה רבה.
אבל יש לנו מאגר נתונים אותו ניתן להשוות עם השמות של חברי קבוצת הפייסבוק "משמרים אתהשפה העראקית" ולראות אילו שמות משפחה אינם קיימים יותר,בין באם נכחדו או עוברתו או שובשו על ידי פקידי משרד הפנים בעת העלייה הגדולה או שיש משפחות שלא עלו לארץ.
סוגייה מרתקת כשלעצמה היא איך חלק יהודי בגדאד עיברתו שמותיהם בארץ אבל זה כבר עניין למחקר אחר."

לצפיה ב-''
18/08/2017 | 18:27
28
לצפיה ב-'איתור רישום נישואים מקרקוב 1915'
איתור רישום נישואים מקרקוב 1915
17/08/2017 | 23:08
3
74
תודה לכל מי שעזרו בהפניות וברמזים לגבי שאלתי הקודמת על בני הזוג מקרקוב
Chaim Silbermann-Rottenberg ו Jochwet Landau
מרישום לידה של אחד מילדיהם (בפינה הימנית למטה), עולה כי נישואיהם נרשמו בקרקוב ב 7.5.1915

אינני יודע עדיין את שמות הוריו של חיים זילברמן-רוטנברג. הוא עצמו יליד דעמביץ (Debica) , סביבות 1878. אשמח אם מישהו יוכל לאתר את שמות הוריו או את רישום הנישואין המדובר.
כל עצה אחרת תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'שלח מייל למפעיל האתר שנתתי לך'
שלח מייל למפעיל האתר שנתתי לך
21/08/2017 | 10:55
2
23
גם שם כתוב תאריך הנישואין וכל שאר הפרטים שרשמת לעיל, בטח יש לו הפניה למקור או שיוכל לכוון אותך
פלי
לצפיה ב-'כבר שלחתי לו'
כבר שלחתי לו
21/08/2017 | 11:01
20
אין לו גישה לשנת 1915
יעץ לי לפנות לארכיונים בקרקוב, לא משהו ספציפי, ולא יכל לכוון אותי מעבר לכך.

לצפיה ב-'Debica'
Debica
21/08/2017 | 21:19
13
pelly מה אימל שלו , אפשר לכתוב לו באנגלית, אני זקוק גם לאתר של סבא שלי תעודה לידה
לצפיה ב-'תרגום תעודת לידה מפולנית'
תרגום תעודת לידה מפולנית
17/08/2017 | 08:41
3
93
שלום לכולם,
העלתי תעודת לידה של חנה בלוזר לאפליקציה ViewMate.
היא נמצאת בקישור הבא:
אודה למי שיכול לעזור בתרגום.
תודה, בנצי

לצפיה ב-'אני מתרגמת מסמכים כאלו לפרנסתי. אם יש לך עניין, אתה מוזמן'
אני מתרגמת מסמכים כאלו לפרנסתי. אם יש לך עניין, אתה מוזמן
17/08/2017 | 15:46
61
להתקשר:
לצפיה ב-'בלוזר שלח תי לך את התירגום יואל דרורי'
בלוזר שלח תי לך את התירגום יואל דרורי
17/08/2017 | 17:31
1
35
לצפיה ב-'תודה רבה מאוד יואל'
תודה רבה מאוד יואל
20/08/2017 | 06:45
11
לצפיה ב-'מחפש את צאצאי ליאון אליגולשוילי'
מחפש את צאצאי ליאון אליגולשוילי
16/08/2017 | 23:15
33
בס"ד,
שלום וברכה.
ברוך השם, אני שמח לבשר ששוחחתי היום טלפונית עם אלן אליגולשוילי מז'נבה,
בנם של ליאון ומרים אליגולשוילי מצרפת.
השיחה הייתה בשפה העברית.
ההורים שלו ברוך השם בין החיים.
אביו,ליאון הקים את חוות מרים בשנת 1954, ליד אשקלון.
חוות מרים על שמה של אימו מרים.
אלן אמור לבקר בקרוב בארץ וקבענו
שבעזרת השם נהיה בקשר ואשמח לארח אותו בחוות מרים.
ברצוני להודות לחגי כרמון וכמובן לאתר פורום שורשים משפחתיים.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'מחפש את צאצאי ליאון אליגולשוילי'
מחפש את צאצאי ליאון אליגולשוילי
15/08/2017 | 22:30
2
80
בס"ד,
שלום וברכה.
לפני שנה פניתי לפורום וביקשתי עזרה באיתור צאצאי משפחת 
ליאון אליגולשוילי מי שהקים וניהל את חוות מרים לפני שישים שנה.
לאחרונה קיבלתי מידע חדש מחגי כרמון.
לבן של ליאון קוראים: אלן והוא גר בג'נבה.
הכתובת היא:
Eligoulachvili, Alain
chemin de l'Escalade 1
1206 Genève
Phone 
 0223466600
חגי מוסיף שליאון אליגולשוילי ורעייתו מרים היו בחיים והתגוררו בפריז למיטב ידיעתו עד לפני כארבע שנים.
אשמח לקבל מידע יותר עדכני
כמו למשל מספר טלפון או מייל.
תודה רבה לחגי כרמון.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'מדוע אתה סבור שמס' הטלפון שברשותך אינו עדכני?'
מדוע אתה סבור שמס' הטלפון שברשותך אינו עדכני?
16/08/2017 | 09:30
42
המספר הזה עולה בחיפוש אחרי השם אליגולשוילי תחת השם הפרטי אלן. האם ניסית להתקשר דרך המספר הזה? 
לצפיה ב-'ניסית את גוגל?'
ניסית את גוגל?
16/08/2017 | 22:10
39
גיגלתי את השם שנתת ויש חשבון פייסבוק וגם Linkedin וגם טלפונים בג'נבה ובפריז וגם עץ משפחה (תבדוק אם זה מי שאתה מחפש)
לצפיה ב-'האם מישהו יודע מהיא שנת "לברית לפ"ק"'
האם מישהו יודע מהיא שנת "לברית לפ"ק"
14/08/2017 | 14:26
5
57
מנסה לשכתב לתאריך לידה מתוך רישום מוהל שנחתם ב:
יום א' פ'(רשת) משפטים שנת לברית לפ"ק (לפרט קטן כלומר בלי מניין ה' אלפים).

אשמח לדעת אם מישהו יודע מה היא אותה שנת "לברית"

תודה
יונת
לצפיה ב-'אולי תרמ"ב, שווה ערך גימטרית למילה "לברית"'
אולי תרמ"ב, שווה ערך גימטרית למילה "לברית"
14/08/2017 | 14:33
1
44
אם כן, שנת 1881-2, תלוי בחודש העברי
לצפיה ב-'שנת "לברית" כשנת תרמ"ב'
שנת "לברית" כשנת תרמ"ב
14/08/2017 | 16:38
46
זיגי תודה. שנת תרמ"ב היא 1881-1882 וזה אכן מתאים לתאריכים אחרים שמצויינים בפנקס.

יונת
לצפיה ב-'ועוד שאלה לפענוח מאותו פנקס מוהל: מה הם ראשי התיבות "אבח"'
ועוד שאלה לפענוח מאותו פנקס מוהל: מה הם ראשי התיבות "אבח"
15/08/2017 | 12:04
2
43
הרישום כפי שפענחתי עד כה הוא:
מז"ט ובשעה מוצלחת נולדה (הולידה) לי זוגתי היא אשת חיקי תחי'... (בן) זכר שיחי' אור ליום ב' ג' דחנוכה אב"ח נשיא? "לברית" 19.12.1881
(כאמור: שנת "לברית" היא שנת תרמ"ב והתאריך העברי הוא כז כסלו התרמב)

ובהמשך

יום ב (פרשת) ויגש היו לי חיתוך פריעה ומציצה אצל בני אשר חנן ד' אותנו עימו. כן נזכה לגדלו ולחכמו ולחנכו במצוות ולתורה ולחופה ולמע"ט ( ולמעשים טובים) אמן.

ולשאלתי - מה הם ראשי התיבות אב"ח?

תודה
יונת
לצפיה ב-'אב"ח = אליאב בן חלן (קוראים כמו Chelon)'
אב"ח = אליאב בן חלן (קוראים כמו Chelon)
15/08/2017 | 18:33
1
37
בכל יום מימי החנוכה קוראים בתורה קטע המתאים לאותו יום בקורבנות נשיאי השבטים עם חנוכת המשכן (ספר במדבר פרק ז').
ביום השלישי הביא את קורבנו אליאב בן חלן, נשיא שבט זבולון - ולכן נקרא קטע זה ביום ג' דחנוכה - שהוא היום בו נולד אותו תינוק.
לצפיה ב-'אב"ח - אליאב בן חלן'
אב"ח - אליאב בן חלן
15/08/2017 | 18:47
39
yagury תודה רבה על העזרה! לא מצאתי בשום מקום באינטרנט את הפירוש למרות חיפושים. ושוב הוכחת את יעילותו של הפורום ואת הנכונות לחלוק בידע הרב של משתתפי הפורום.

יונת
לצפיה ב-'משפחת ברנשטיין מסמרגון פולין/ליטא'
משפחת ברנשטיין מסמרגון פולין/ליטא
14/08/2017 | 21:03
2
70
מחפשת קרובי משפחה של החלל משה ברנשטיין ז"ל שנולד ב1926 בסמרגון פולין ליוסף וחנה. 
עלה לארץ ב דצמבר 1926 והיה בהכשרה בקיבוץ בית זרע. לאחר מכן עבר לחדרה שם התגייס להגנה ונפל בקרב ברמת הכובש.
מחפשת גם אנשים שהכירו אותו מההכשרה בבית זרע או מחדרה.
תודה מראש 
תמר 
לצפיה ב-'ארכיונים'
ארכיונים
15/08/2017 | 07:25
1
54
שלום תמר. בתר יזכור הופיעו פרטים על משה ברנשטיין ז"ל. לפי הכתוב לא נשארו בני משפחה. הוא מוגדר שם כ"נצר אחרון". הייתי בכל זאת בודקת באתר יד ושם האם מישהו הנציח אותם שם.
בנוסף, הייתי בודקת באתר של בית זרע. באותו אתר יש ללחוץ על "צור קשר" ואת יכולה למלא את בקשתך שתופנה אל הארכיון.
מסתבר שהוא שרת  בחטיבת אלכסנדרוני. מה הם עשו ארכיונית , או יכלו לעשות, אינני יודעת.
נקודה אחרונה. רמת הכובש. מה יעלה שם ארכיון המקום? שווה בדיקה.
מכל מקום, בית זרע נראה לי כמקום מאד אופציונאלי ושם היו לו גם חברים ,לפי אתר  יזכור.
אנא עדכני
לצפיה ב-'משפחת ברנשטיין מסמרגון'
משפחת ברנשטיין מסמרגון
15/08/2017 | 13:30
49
תודה רבה. בדקתי בארכיונים של הקיבוצים ואכן בבית זרע השגתי אינפורמציה. כעת אני מנסה לאתר מישהוא שאולי הכיר או פגש אותו או את המשפחה. בדפי עד מצאתי מישהוא בשם ברנשטיין מהעיר שהשאיר עדות על ההורים אבל הוא כנראה כבר לא ביננו.
תמר
לצפיה ב-'דוידי קרליבך מחפש את ישעיהו סימן טוב'
דוידי קרליבך מחפש את ישעיהו סימן טוב
14/08/2017 | 21:47
41
בס"ד,
שלום וברכה.
ברוך השם, מצאנו את ישעיהו סימן טוב.
כיום תושב אשקלון. נקרא כיום: אריק ישעיהו.
דוידי קרליבך וישעיהו סימן טוב שמחו לשוחח ביניהם היום.
ברצוני להודות למזכירות לשכת ראש המועצה גן יבנה.
בברכה,
ישראל זיסק
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:58
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'אוסף אתגרים שנתקלתי בהם בחיפוש מעמיק של השורשים המשפחתיים'
אוסף אתגרים שנתקלתי בהם בחיפוש מעמיק של השורשים המשפחתיים
14/08/2017 | 11:05
2
102
שלום לכולם,
לאחרונה התחלתי בתהליך חקר מעמיק של משפחותיי (מצרים/מרוקו). הגעתי עד הסבים של הסבים. כעת אני בשלב שבו הזכרון המשפחתי כבר לא מספיק, ואני נתקלת באתגרים משמעותיים יותר. אשמח אם תעזרו במה שאפשרי :)

1. סבא רבא טופיק (בן ניסים) כהן,  שחשבתי שנולד במצרים כמו יתר משפחתו, רשום בחברה קדישא (המידע לגבי קבורתו) שארץ מולדתו סוריה. הופתעתי, מפני שהוא נישא במצרים וכך גם יתר אחיו ואחיותיו הרבים. טופיק נולד על פי חברה קדישא ב-1896. ביצעתי חיפוש במאגר הבריתות בחלב ולא מצאתיו. היכן עוד ישנם מאגרי מידע אינטרנטיים או פיזיים (פיזיים בארץ) שבהם אפשר לחפש?
2. אמו של טופיק, על פי זכרונות אצל חלקים מהמשפחה, היא נצר למשפחת וייסברג מאוסטרו הונגריה (שנת לידה מוערכת - 1860-1870). מצאתי שתי נשים העונות על הקריטריונים, שתיהן מ-Boud..., אך לא בטוחה שאחת מהן זו אכן היא - האם יש אפשרות לחפש מידע על דרכונים שהונפקו ליהודים בהונגריה ומידע על הגירה עם הדכרון הזה למצרים ו/או סוריה?
3. עצי משפחה של משפחת כהן בסוריה ו/מצרים, יש כזה דבר? אולי בבית התפוצות? האתר של בית התפוצות עושה עבודה ממש גרועה בחיפושים כאלו.
4. לסבי היה דרכון איטלקי כשהיה במצרים, אך אין לנו אותו יותר. אני מנסה לגלות היכן הונפק לו הדרכון. מהשגרירות האיטלקית אמרו לי שיכול להיות שלמשרד הפנים יש העתק של הדרכון האיטלקי שהיה לו כשהגיע לארץ. יכול להיות?
5. עצי משפחות של המשפחות Amar ו-Ruimy ממרוקו, מישהו יודע היכן ניתן לחפש?

אשמח לעזרה במה שניתן :)
תודה,

לצפיה ב-'לגבי סעיף 4 - דרכון איטלקי'
לגבי סעיף 4 - דרכון איטלקי
14/08/2017 | 13:08
1
64
תחת אפריקה ואז מצרים יש דרכונים של כהן ממצרים
מנסיון של משפחה הם שמחים להחזיר הדרכונים לבעליהם או יורשיהם
תפעל לפי ההנחיות באתר.
אבל.... זה דרכון מצרי, תחת איטליה אין כהן, בכל מקרה דבר איתם
לצפיה ב-'נהדר, תודה על הטיפ!'
נהדר, תודה על הטיפ!
14/08/2017 | 13:24
46
איטליה רלוונטית לצד השני של המשפחה לדעתי. הגשתי בקשה למה שיכול להיות רלוונטי. תודה :)
לצפיה ב-'תוכנת מייהריטג''
תוכנת מייהריטג'
13/08/2017 | 21:10
4
119
שלום לכולם,

איך מוסיפים לאדם אחד גם את אישתו הנוכחית וילדיה, וגם את גרושתו וילדיה? תודה מראש, בנצי
לצפיה ב-'מייהריטג' - הוספת בן זוג'
מייהריטג' - הוספת בן זוג
13/08/2017 | 22:21
3
64
Edit > Spouses > Add Spouse
לצפיה ב-'זה ברור, אבל אני רוצה להוסיף 2 נשים, אחת בחיים ואחת נפטרה'
זה ברור, אבל אני רוצה להוסיף 2 נשים, אחת בחיים ואחת נפטרה
14/08/2017 | 06:48
2
52
ואת ילדיהם. האם זה אפשרי לראות אותם באילן?
לצפיה ב-'2 נשים'
2 נשים
14/08/2017 | 10:25
1
75
אם אני מפיקה תרשים צאצאים או תרשים משפחה קרובה, אני רואה את שתי הנשים + צאצאים, כולם יחד באותו אילן.
על העץ עצמו בתהליך העבודה הן לא מופיעות על המסך יחד, אבל אפשר לעבור מאשה לאשה ע"י אותו תהליך - 
Edit > Spouses >  בחירה בשם האשה 
לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה.'
הבנתי, תודה רבה.
14/08/2017 | 13:10
17

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו