לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1144711,447 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'DorotTree'
DorotTree
16/12/2017 | 17:42
2
11
שלום,
האם החברה שהפעילה את תכנת DorotTree פעילה? האם התכנה מתוחזקת ויש בה תמיכה?

תודה,
רוני

לצפיה ב-'כן בהחלט פעילה,'
כן בהחלט פעילה,
16/12/2017 | 19:12
7
ויש תמיכה. היא  משודרגת לפי  גרסאות תוכנת Windows. אם צריך אתן כתובת מייל בפרטי. 

לצפיה ב-'שדרגתי לפני שנה לגרסת דורוטרי 3.01'
שדרגתי לפני שנה לגרסת דורוטרי 3.01
16/12/2017 | 19:16
4
עובד על Windows 10 ללא תקלות.
לצפיה ב-'אברמוביץ' - ראש פינה? זכרון יעקב? צפת? ראשון לציון? '
אברמוביץ' - ראש פינה? זכרון יעקב? צפת? ראשון לציון?
14/12/2017 | 19:01
6
66
אחרי שנים רבות של המתנה, סוף סוף מתחיל שיטפון של מידע חדש בחסות הארכיון של פריס, שעושה דיגיטציה של רישומי-חיים בקצב הולך ומתגבר. להלן הפרטים:

אחיה הגדול של הסבתא רבתא שלי, גדליה גורוחובסקי, גדל בראש פינה (הוריו, פנינה ויעקב גורוחובסקי, היו בין המייסדים). לימים נישא גדליה (אני מעריכה שזה היה במחצית הראשונה של שנות ה-90 של המאה ה-19), ובתחילת המאה ה-20 עבר לפריס. ברישומים שתרגם יהושע בן אריה מספר-נאפוס מוקדם עולה כי גדליה גורוחובסקי נישא לחיה בת שלום, גם היא בת למשפחה וותיקה. ע"פ הרישומים הללו נראה שחיה נולדה בשנת 1875. מטבע הדברים "חרשתי" את הארכיון בראש פינה, שוחחתי עם מספר צאצאים למשפחות וותיקות בראש פינה ואף שאלתי בעבר הרחוק את החברים בפורום ששורשיהם בראש פינה אם יש בעצים שלהם שלום כלשהו שהיתה לו בת בשם חיה. ניסיתי לבחון גם בסיסי-נתונים מצפת ומטבריה, עברתי על ספרים כדוגמת "חזון ההתנחלות בגליל המכיל רישום (לא מלא) של משפחות המייסדים של מושבות-הגליל, האנציקלופדיה של תדהר, ועוד כהנה וכהנה. למרבה הצער עד לא מזמן לא היה לי קצה-חוט אל שם-נעוריה של חיה ו/או אל הקורות את המשפחה בפריס.

לאחרונה צצו אי אילו פרטים דרך העיתונות ההסטורית, אך המידע החשוב צץ, כאמור, דרך רישומי-חיים. בין הרישומים צץ רישום-הפטירה של חיה גורוחובסקי. היא נפטרה בפריס בשנת 1959. מהרישום עולה, שנולדה ב-15 באוקטובר 1875, דבר שתואם להפליא את המידע בספרי-הנאפוס. כעת לשאלות המתבקשות:

מרישום-הפטירה עולה שחיה גורוחובסקי נולדה במקום בשם גורקו - Gorko בסוריה.לא הצלחתי לאתר שום מקום בשם כזה, וגם אם בחיפוש D-M צצים שמות כאלה ואחרים, אין לי שום מושג אם משהו מזה עשוי להתאים. חשוב לציין, שאין לי אפילו דרך לדעת אם אכן המדובר בסוריה. ברישומים רבים של בני-משפחה שנולדו בארץ נרשם "טורקיה" או "סוריה", אבל גם ניסיון לבחון את האפשרות שלא מדובר בסוריה עצמה לא הביא לתוצאה שאני יכולה בבירור להצביע עליה כעל המקום בו נולדה חיה. האם יש למישהו רעיון היכן עשוי להימצא מקום בשם Gorko

מרישום-הפטירה עולה, שחיה היתה ביתם של שלום אברמוביץ' ו-ברטה לבית רפפורט. ברשימות-המייסדים של ראש פינה לא מצאתי את השם אברמוביץ', אך, כאמור, הרשימות הללו ע"פ רוב לא מלאות. עם זאת, בהנחה שהמדובר במשפחה וותיקה, הרי שכצאצאית למשפחות וותיקות, "שגומעת" את תולדות-הישוב השכם והערב (), השם אברמוביץ' נקשר אצלי אוטומטית לזכרון יעקב ולראשון לציון. נבירה באלבומי-המשפחות של זכרון יעקב ושל ראשון לציון אמנם מעלה את משפחות אברמוביץ', אך אין שם כל אזכור לצאצא בשם שלום אברמוביץ'.
 ארנון, האם משהו מהפרטים הנ"ל מצלצל לך מוכר בהקשר של משפחות אברמוביץ'-רפפורט?

כמובן שניסיתי לבדוק גם בסיסי-נתונים מצפת, משום שברישומי-הנישואין של ילדיהם של חיה וגדליה גורוחובסקי נרשם שהם נולדו בצפת. הטעויות הללו מוכרות לי בהקשר של צרפת (לא מעט קרובים שנולדו בראש פינה נרשמו בפריס כאילו נולדו בצפת, וכאלה שנולדו בצפת נרשמו בפריס כאילו נולדו בחיפה, ועוד כהנה וכהנה.). למרות שידוע לי שילדיהם של חיה וגדליה נולדו בראש פינה, הרי שאיני רוצה לשלול בשלב הזה את האפשרות שמי מהם ואולי כולם נולדו בצפת, ושמשפחתה של חיה אולי היתה מצפת. 

כל רעיון יתקבל בברכה, הן ביחס למקום-הולדתה של חיה גורוחובסקי לבית אברמוביץ', והן לאפשרויות למשפחות וותיקות אברמוביץ', שמשפחתה של חיה עשויה להימנות עימן. 

וחנוכה שמח לכולם  

לצפיה ב-'...ובעודי נוברת במצאי ביחס לזכרון יעקב'
...ובעודי נוברת במצאי ביחס לזכרון יעקב
14/12/2017 | 20:05
3
37
אני רואה שבמאמר שכתבת, ארנון, אודות משפחות-המייסדים, התייחסת לרשימה המופיעה בספרו של עמיאל, שראה אור בשנת 1959. ברשימה, אותה צירפתי, במספר 46 מופיעה המשפחה רפפורט-אברמוביץ' (סימנתי בחץ אדום לצד השם.). האם ידוע לך משהו אודות משפחה זו? 

כפי שציינתי קודם לכן, חיה, אשת גדליה גורוחובסקי היתה ביתם של שלום אברמוביץ' ו-ברטה רפפורט. האם זהו סתם צירוף מקרים? 
לצפיה ב-' שרי, אנא צרפי קישור לחיפוש בארכיון של פריז. תודה!'
שרי, אנא צרפי קישור לחיפוש בארכיון של פריז. תודה!
14/12/2017 | 20:09
2
17
לצפיה ב-'קישורים רלוונטיים'
קישורים רלוונטיים
14/12/2017 | 21:15
1
33
הארכיון של פריסhttp://archives.paris.fr/a/1/accueil/

אתר Gallica: האתר שייך לספריה הלאומית הצרפתית. במסגרת הדיגיטציה מועלים עיתונים הסטוריים, ספרים ופרסומים שונים. ניתן לערוך חיפוש גם של שמות מלאים בין גרשיים. 

בין השאר אפשר למצוא באתר את הז'ורנל הרשמי, ז'ורנל שבו מועלים פרטים אודות התאזרחות בצרפת. למיטב זכרוני עד כה המצאי מצומצם, והועלו גליונות בעיקר משנות ה-30 של המאה ה-20. אני מקווה שעם הזמן יועלו עוד גליונות, משום שהמידע כאן הוא מפורט ומדהים. גם כאן היתה לי לאחרונה פריצת-דרך מדהימה.

לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
14/12/2017 | 23:24
9
לצפיה ב-'התייעצתי עם חברה שהיא נינה של זאב וחיה שרה אברמוביץ,'
התייעצתי עם חברה שהיא נינה של זאב וחיה שרה אברמוביץ,
16/12/2017 | 08:09
1
18
ממייסדי ראשון לציון.
היא לא זוכרת מישהו בשם שלום אברמוביץ.
אמא שלה היתה מזכירה את השם גורוחובסקי.
את השם הפרטי היא לא זוכרת.
לדעתה כדאי לפנות למוזיאון בראשון בשאלה אולי יש חומר לא מלא בשם כזה לכן אין חומר באלבום המשפחות. 
וכדאי לחפש גם בחדרה, אולי יש שם משהו.
בהצלחה,
לצפיה ב-'תודה, עדנה, הארכיונים בהחלט בתכנון'
תודה, עדנה, הארכיונים בהחלט בתכנון
16/12/2017 | 18:21
5
אם כי משפחתנו הגלילית קשורה בקשרי-נישואין בעיקר עם משפחות מראש פינה, זכרון יעקב, צפת וטבריה (וגם ענף מיסוד המעלה, שנדד לראש פינה). 

אני מקווה שארנון יראה גם הוא את השרשור, אולי משהו יראה לו מוכר. 

בינתיים גיליתי שאחת מהבנות נישאה למישהו, עליו נרשם שהיה יליד צפת, ועל אביו נרשם שהיה נגר. מהר מאד גיליתי שאביו היה בין מייסדי ראש פינה (ולא חי בצפת כפי שרשום בתעודה), מהקבוצה שהגיעה מרומניה, והיה מעורב בבנייתו של בית-הכנסת בראש פינה. בית-המשפחה עבר שימור, ומופיע באתר. השם אינו מופיע באינדקס-השמות בספרו של יעקב הרוזן, "חזון ההתנחלות בגליל". זה לא מפתיע, כי גם הסבא של סבתי, יעקב גורוחובסקי, אינו מופיע באינדקס, ואף ברשימת-המייסדים המופיעה בספר אינו מופיע, למרות שבספר עצמו הוא מוזכר לא פעם, כולל העובדה שמכר חלק מאדמותיו לסר לורנס אוליפנט (העתק של הסכם-המכירה מצוי בידי, אחרי שנשלח אלי מהארכיון הציוני). 

ר"ל: איני בטוחה כלל שהאברמוביצ'ים המדוברים אינם גם כן מראש פינה, לכן נראה לי שבשלב ראשון אפנה לראש פינה כדי לבחון את העניין. בהמשך אנסה ארכיונים נוספים אם יהיהי צורך. תודה בכל מקרה על הרעיון 

אגב, לוורהפטיגים שלכם היתה נציגות בפריס? מישהו בשם עובדיה וורהפטיג? 
לצפיה ב-'עזרה - פענוח ותרגום כתב פולני '
עזרה - פענוח ותרגום כתב פולני
16/12/2017 | 16:33
33
שלום אנשי הפורום היקרים,
לאחרונה נתקלתי בתמונה של קרובי משפחתי שנספו בשואה בפולין. מאחורי התמונה רשום טקסט בפולנית, התמונה צולמה כנראה באזור גליציה בשנת 1936. אשמח אם תוכלו לעזור לי לפענח ו/או לתרגם את הטקסט שמצורף להודעה זו.
בתודה,
אורי
לצפיה ב-'מחפש מידע על משפחתו של המנוח'
מחפש מידע על משפחתו של המנוח
15/12/2017 | 13:47
70
ד"ר ינקו הרמן , נפטר ב-בריסל (בלגיה) ב-2012 או בסמוך

בתודה מראש
לצפיה ב-'בוקר טוב לכולם, מחפש גנאולוגית מקצועית לאזור בסרביה'
בוקר טוב לכולם, מחפש גנאולוגית מקצועית לאזור בסרביה
15/12/2017 | 08:11
25
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום משפחות מורכבות '
מחכים לכם בפורום משפחות מורכבות
13/12/2017 | 16:20
20

הורות וזוגיות בפרק ב', חיבור בין משפחות, יחסים עם הגרוש/ה, הורים חורגים...
על כל הנושאים האלו תוכלו להתייעץ, לשתף ולדון בפורום משפחות מורכבות
היכנסו עכשיו
לצפיה ב-'לפני זמן קצר סיפרתי כאן על הנרי מנדל מארה"ב'
לפני זמן קצר סיפרתי כאן על הנרי מנדל מארה"ב
10/12/2017 | 18:34
8
90
אביה המאמץ של חנה / אנה היתומה מהוריה מגיל קטן. הנרי מנדל, יליד 1905 נולד בסנוק Sanok, פולין(הופיע גם בשם סלומון מנדלSalomon Mandel)  והיגר לארה"ב אחרי גירושיו מסבינה (האם המאמצת)  בבריסל בנובמבר 1948. על פי הכתובת שפגי 11 הצליחה לפענח בפעם הקודמת שביקשתי בפורום עזרה,  זו הכתובת -   tremont ave bronx 53 n.y, מצאתי את הנרי מנדל במסמך המצורף להודעה זו.(ראו את הכתובת שלו)
כך שהכתובת המופיעה על גב התמונה ששלח לחנה / אנה פינקלשטיין מתחברת לי עם שמו, כהנרי מנדל שם בו השתמש כנראה בארה"ב. אך למרות כל ניסיונותיי למצוא פרטים נוספים עליו לא הצלחתי. יש בידי את המידע על הנרי מנדל שנישא והתגרש גם בארה"ב ץ.. אבל אין כל וודאות שאכן זה אותו אחד. האם יש אפשרות למצוא מידע יותר וודאי על מקום קבורתו, מגוריו ופרטים עליו?
אני מאד אשמח לעזרה

תודה

לצפיה ב-'מנדל'
מנדל
11/12/2017 | 10:15
7
46
המסמך ששלחת הוא בקשה לפטנט(כולל שירטוטים,בחתימת עורך דין)הוגש בשנת 1962,הכתובת בסוגריים היא אותה כתובת בברונקס,כתובת נוספת על המסמך-cliffside park nj-ניו גרסי,אין מספר בית,?(אולי היו לו שתי דירות?אולי אחת משרד?לא ברור.)ssdi-הנרי מנדל נולד ב-1902,נפטר 1975,(תאריך הלידה לא כל כך משנה),אין לי כניסה ל-fold 3,אולי שם יותר פרטים.
לצפיה ב-'אין כלום ב FOLD3. אני מקווה שהזמנת את מסמכי ההתאזרחות'
אין כלום ב FOLD3. אני מקווה שהזמנת את מסמכי ההתאזרחות
11/12/2017 | 17:45
6
28
לצפיה ב-'איך מזמינים תעודת התאזרחות ? לא הזמנתי'
איך מזמינים תעודת התאזרחות ? לא הזמנתי
11/12/2017 | 23:23
5
39
כי יש מצאתי את המסמך על בקשה לרישום פטנטים לא הייתי בטוחה שנרשם בשם הנרי מנדל בארה"ב גם באופן רשמי. (בפולין הוא הופיע כסלומון מנדל) .
סמדר, איך מזמינים מסמכי התאזרחות? 
פגי 11,  איך זיהית שהנרי מנדל זה, שהגיש בקשה לאישור פטנט (יש עוד 3 בקשות לפטנטים שונים שהגיש לאישור) הוא זה שנולד ב 1902 ? 
הדיוק חשוב לי כי המטרה לזהות אם אותו אחד  היה נשוי פעם נוספת ואם השאיר משפחה אחריו....ו.... תודה רבה לכן על העזרה הנפלאה.
לצפיה ב-'מנדל'
מנדל
12/12/2017 | 08:26
35
את זוכרת?בסוף המכתב באידיש ,היתה כתובת,אותה כתובת מופיעה בסוף המסמך של הגשת הפטנט,אבל בסוגרים,ויש שם כתובת נוספת,הכתובת בסוגרים היא בברונקס,והשניה בניו-גרסי,משתמע שזה אותו אדם מהמכתב.ב-ssdi,מופיע הנרי מנדל1902-1975,תאריכי לידה לפעמים משתנים,מסיבות שונות,אין ודאות שזה אותו אדם,עד שלא יצוץ חומר חדש,מה שכן ודאי-שהאיש מהמכתב ומגיש הפטנט,לפי הכתובת -הוא אותו בן אדם.
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה , אני בודקת הכל ,ובבקשה, עוד שאלה... '
תודה רבה על העזרה , אני בודקת הכל ,ובבקשה, עוד שאלה...
13/12/2017 | 08:17
2
27
אם אני רוצה, פרטים של תעודת פטירה, קבורה, 
אל מי לפנות בארה"ב ?
חנה, הבת תוכל להגיש את הבקשה ששם אולי ימצאו פרטי בני המשפחה שהביאו לקבורה...
תודה רבה נירה.
לצפיה ב-'רישומים מניו יורק. בהצלחה!'
רישומים מניו יורק. בהצלחה!
13/12/2017 | 08:27
1
38
לצפיה ב-'סמדר, תודה רבה רבה רבה, אעדכן בהתפתחויות'
סמדר, תודה רבה רבה רבה, אעדכן בהתפתחויות
13/12/2017 | 08:46
9
לצפיה ב-'איתור מאיר ומשה פאבר בניו של יעקב Faber מניו יורק'
איתור מאיר ומשה פאבר בניו של יעקב Faber מניו יורק
10/12/2017 | 09:06
3
75
אודה לכל עזרה באיתור הבא:
יעקב פאבר Faber מטארנוב, ניצול שואה איבד במלחמה את אשתו יהודית (אידה) הניג וילדיו. עלה לישראל וחי במושב מישר ליד גדרה. בשנת 1956 מילא דפי עד על משפחתו ועל משפחת הניג, וזמן לא רב לאחר מכן היגר לארה"ב עם משפחתו החדשה. ככל הנראה הוא ובניו מאיר ומשה שימשו כרבנים או עסקני דת באיזור ניו יורק (נמסר לי מתושבי מישר).
אודה למי שיוכל לקשר אותי למאיר או משה פאבר.

לצפיה ב-' Arie Avidor, מתעניין במשפחת Faber מטראנוב'
Arie Avidor, מתעניין במשפחת Faber מטראנוב
12/12/2017 | 08:33
2
29
תוכל לשלוח לו הודעה בג'ואישגן.
לצפיה ב-'Meier Faber'
Meier Faber
12/12/2017 | 08:37
34
יש שניים בפייסבוק. ניסית ליצור קשר?
לצפיה ב-'תודה, יצרתי קשר'
תודה, יצרתי קשר
13/12/2017 | 13:48
20
עכשיו ננסה גם למצוא מידע נוסף
למרות שזה נראה קשה.
לצפיה ב-'תרגום השם ורברמאכר'
תרגום השם ורברמאכר
10/12/2017 | 16:12
1
64
אשמח אם מישהו ייתן לי כיוון מה התרגום של השם הזה.
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR'
מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR
11/12/2017 | 09:57
452
בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים ועדכנים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.

להלן הקישור לתצוגה מקדימה

https://www.slideshare.net/igra3/igra-release-nov-...

המאגרים כוללים:

בריתות בחאלב של רבי דיין תרכ"ט-תש"ו
7,555 רשומות

סטודנטים יהודים  בארץ ישראל 1916
73 רשומות

אמריקאים בפלסטין 1929
125 רשומות

בוחרים מועצה מקומית פתח תקוה 1939
6,952 רשומות

"מבצע על כנפי נשרים"
4,983 עולים  - אוקטובר 1949

מדריך טלפונים עזור תל אביב 1963
אותיות I-J
1,287 רשומות

נא לשים לב, רק חברים של IGRA   יכולים לראות את הסריקות. בלי חברות, אתם רק יכולים לראות את הרשימה.

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php     

לצפיה ב-'שמות פרטיים של נשים יהודיות בבגדאד'
שמות פרטיים של נשים יהודיות בבגדאד
09/12/2017 | 14:20
6
100
חברים יקרים,
זה עתה פרסמתי ב AVOTAYNUONLINE  מאמר קצר בנושא. באם אתם מכירים שם שאינו מופיע ברשימה אשמח אם תודיעוני.

תודה
יעקב רוזן
לצפיה ב-''
09/12/2017 | 22:05
8
לצפיה ב-'תודה, מעניין מאד'
תודה, מעניין מאד
09/12/2017 | 22:07
1
61
אישית אני הכי אוהב את כרמלה.

נדמה לי שבכותרת הטבלה כתוב בטעות surname
בנוסף, השלג שיורד כל הזמן, לא מוסיף נוחות לחוויית הקריאה
לצפיה ב-'תודה על ההערה. אדאג שיתוקן.'
תודה על ההערה. אדאג שיתוקן.
09/12/2017 | 22:29
24
לצפיה ב-'תוספת של שמות בהשפעה אירופאית'
תוספת של שמות בהשפעה אירופאית
10/12/2017 | 13:14
43
יש גם לואיז, ויש גם ג'נט
לצפיה ב-'שמות נוספים'
שמות נוספים
11/12/2017 | 03:12
32
כולן ממשפחתה של אישתי
צ'אחלה  
גארג'ייה
חאתון
נאדרה
חאבו
מזאלה

לצפיה ב-'עוד שמות'
עוד שמות
11/12/2017 | 03:15
35
מארגו
בלונש
ספיראנס

לצפיה ב-'שושלת חיימסון מחברון'
שושלת חיימסון מחברון
10/12/2017 | 13:51
5
63
האם מישהו יודע יותר פרטים אודות  השמש של הצמח צדק מלובביץ' חיים בר ושושלת חיימסון  - צאצאיו מחברון?
לצפיה ב-'תודה רבה האם יש מידע לגבי מיקומו בחסידות חב''ד?'
תודה רבה האם יש מידע לגבי מיקומו בחסידות חב''ד?
10/12/2017 | 17:49
17
לצפיה ב-'חיימסון'
חיימסון
15/12/2017 | 19:34
2
10
שלום דרור.

אני ממשפחת חיימזון (חיימסון).  מוצא  משפחתי  הוא מוינשט  רומניה.
סבי   היה  יוסף  חיימזון . אביו  היה  אברהם חיימזון  -יליד  1835. סב  סבי  
שמו  היה  מנשה חיימזון.  עיסוקם  העיקרי היה  מסחר  בנפט.

דרך  אגב  הייתי  בהרצאה שלך   בראשון לציון לפני כחודשיים.

שבת  שלום

יצחק  חיימזון
נס  ציונה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/12/2017 | 22:31
1
12
המידע הזה מאוד מעניין. מעניין יהיה לבדוק האם החיימסון שלך והחיימסון מירושלים חברון זאת אותה השושלת. באינטואיציה ומבלי שבדקתי נראה לי שמאוד ייתכן
לצפיה ב-'חיימסון'
חיימסון
16/12/2017 | 18:58
4
שלום דרור.
אשמח לקבל  תגובה לאחר בדיקתך.
שבוע טוב
לצפיה ב-'בקשת עזרה בחיפוש רומא/פריס'
בקשת עזרה בחיפוש רומא/פריס
10/12/2017 | 11:31
52
אבקש הפניה לגניאולוג שיכול לסייע באיתור בני משפחה וצאצאים מתקופה מודרנית יחסית. מדובר באיתור אח ואחות שמוצאם ופרטיהם ידועים והם חיו באמצע שנות השמונים ברומא ובפריס. תודה, עופר
לצפיה ב-'שמות פרטיים'
שמות פרטיים
08/12/2017 | 11:25
14
555
אני חוקרת אודות משפחת ברנשטיין מרוסיה ובלארוס. הסבא חיים אליעזר והסבתא אסתר גולדברג בת המגיד הידוע מסמילוביץ הרב שמואל דוד גולדברג.
להם מספר ילדים: יוסף ברנשטיין יליד 1900 נספה בבוכנוואלד. יהודה לייב הרב הגאון מקהילת בירז' נספה עם תלמידיו.
שמואל אייזיק נרצח בחברון ב1929.
אני מחפשת עוד בני משפחה ונראה לי שמצאתי את מקס נולד 1883 ואשתו אתל 1887. הם הגרו לניו הבן קונטיקט בשנת 1907 או 1908.
ברשימות מפקד אוכלוסין 1930 מצאתי את המשפחה ועל מנת לאמת שאכן מקס הוא בנו של חיים אליעזר אני רוצה לבדוק אם יש רישומי לידה נישואין או פטירה.
מה יכול להיות השם מקס ברוסית 
מה יכול להיות השם אתל ומה יכול להיות השם בסי Bessie.
תודה

לצפיה ב-'אין חוקים קשיחים לשינוי שמות פרטיים'
אין חוקים קשיחים לשינוי שמות פרטיים
08/12/2017 | 12:38
55
1. יתכן וכבר במזרח אירופה היו להם שמות בעלי צילצול אירופי לצד השמות ה"יהודיים". מבחינתך, המציאה הטובה ביותר יכולה להיות רישום נישואין רשמי, בו מופיעים בד"כ השמות "האירופאיים" של המעורבים, ומצויינים שמות שני ההורים.
2. אין כללים לשמות האלה. המגוון נע בין שם עם אותה משמעות לבין שם שמתחיל בצורה דומה. בדוגמה שלך: מקס יכול להיות מרדכי וגם משה וכד'. אתל יכולה להיות אסתר, או הכינויים הקרובים כמו אתי. בדוגמה קיצונית בעץ המשפחה שלי: נפתלי יורגראו הגיע לארה"ב ב-1893 הגיע כנראה למסקנה שאין לו עתיד בשם זה, והחל להשתמש בשם נתן יורגראו. רק המצבה שלו, עליה חרות השם העברי נפתלי יורגראו ומתחתיו השם הלועזי Nathan Jurgrau סיפקה את ההוכחה החותכת לכך שמדובר באותו אדם.
3. ניתן להיעזר במילון השמות העבריים של פרופ. אסתרסון ב-Jewishgen, אך יש להשתמש בו בזהירות.
לצפיה ב-'מקס-מקסימיליאן-מרדכי,בסי-בסיה-בתיה,,אטל-אולי אסתר?'
מקס-מקסימיליאן-מרדכי,בסי-בסיה-בתיה,,אטל-אולי אסתר?
08/12/2017 | 15:21
4
31
לצפיה ב-'אצלי הם הגיעו כ Motol ו Yetta'
אצלי הם הגיעו כ Motol ו Yetta
08/12/2017 | 16:50
1
25
לצפיה ב-' ו Bessy Pesche בעברית פסיה'
ו Bessy Pesche בעברית פסיה
08/12/2017 | 17:13
21
לצפיה ב-'תירגום שמות BESZY PESCHE בפולנית פסיה '
תירגום שמות BESZY PESCHE בפולנית פסיה
09/12/2017 | 14:24
31
      ביידש   BEILA    BEJLA     בעיברית  בלה
לצפיה ב-'אצלי במשפחה אטל הפכה לחנה.'
אצלי במשפחה אטל הפכה לחנה.
11/12/2017 | 10:03
9
לצפיה ב-'משפחת ברנשטיין'
משפחת ברנשטיין
12/12/2017 | 08:52
7
41
במסגרת העמותה "לתת פנים לנופלים" התבקשתי לחקור אודות החייל משה ברנשטיין שנפל ברמת הכובש. הגעתי לכל הפרטים הפורמאליים אודותיו אבל הדבר שרציתי יותר מכל הוא למצוא את משפחתו. היה לי רמז קטן אודות דוד שנמצא בארה"ב בניו הבן קונטיקט ועם זה יצאתי לדרך. הדוד היה מקס ברנשטיין יליד מינסק בן חיים אליעזר ברנשטיין..
פניתי אל הפורום בבקשה קטנה בהקשר של שמות במשפחתו של משה בארה"ב שהייתי צריכה  כדי לבדוק אם אכן זו המשפחה. קבלתי עזרה בלתי צפויה מסמדר גלבוע שבמסירות וביעילות אתרה עבורי את בני המשפחה (וגם נכדים כמובן) ומכאן המשכתי. יצרתי קשר עם אחת הנכדות (פייסבוק) והנה ההפתעה היא נכדה של האיש אותו חיפשתי. היתה התרגשות גדולה וכעת אנחנו ממשיכות ללקט פרטים זו מזו.
במהלך החקר הזה למדתי עד כמה חשוב לשתף פעולה ולהשתמש בכל הכלים האפשריים. אני מודה לכל חברי הפורום שתמיד נחלצים לעזרה (לא פעם אחת נעזרתי בכם) ובעיקר לסמדר גלבוע שלמרות הפרש השעות עבדה מולי והצעידה אותי במשעולי הגניאולוגיה.
תודה סמדר, עזרת לי ולמדת אותי המון.
אני מצרפת את הלינק לדף הזכרון של משה ברנשטיין בן חנה ויוסף - אולי באמצעותכם אמצא קרובים גם בארץ.
תמר ויינבלום

לצפיה ב-'כמו שאומר הנוער-אין עליך סמדר גלבוע.'
כמו שאומר הנוער-אין עליך סמדר גלבוע.
12/12/2017 | 15:55
4
11
לצפיה ב-'תודה, אבל אולי זו לא המשפחה הנכונה?'
תודה, אבל אולי זו לא המשפחה הנכונה?
12/12/2017 | 20:13
3
21
לצערי לא ידעתי שמקום המגורים של  המשפחה של משה הוא סמורגון. המשפחה שתמר מצאה בניו הייבן היא ממינסק.
לצפיה ב-'העיקר,היא הכונה,ההתגיסות,והיכולת"לשחות"בנבכי הגנאולוגיה.'
העיקר,היא הכונה,ההתגיסות,והיכולת"לשחות"בנבכי הגנאולוגיה.
13/12/2017 | 08:08
7
לצפיה ב-'לשמחתי קיבלתי בפרטי שזו כן המשפחה הנכונה'
לשמחתי קיבלתי בפרטי שזו כן המשפחה הנכונה
13/12/2017 | 08:28
1
8
לצפיה ב-'לא חשבתי אחרת.'
לא חשבתי אחרת.
13/12/2017 | 10:05
6
לצפיה ב-'מרגש מאד '
מרגש מאד
13/12/2017 | 18:16
5
לצפיה ב-'חיים אליעזר ברנשטיין'
חיים אליעזר ברנשטיין
15/12/2017 | 16:18
6
בהמשך לחקר החלל משה ברנשטיין אני מנסה למצוא פרטים על סבו חיים אליעזר ברנשטיין שהגיע לארץ עם או בעקבות בנו שמואל אייזיק שנרצח במאורעות חברון 1929.
הם עלו כנראה בשנות העשרים של המאה הקודמת. ידוע לי שחיים אליעזר היה רב והיה נשוי לאסתר ברנשטיין גולדברג (אינני יודעת אם היא עלתה אתו לארץ) בתו של הרב שמואל דוד גולדברג "המגיד מסמילוביץ".
ידוע לי שחיים אליעזר גר תקופה בבתי ברוידא בירושלים.
היו להם עד כמה שידוע לי 3 בנים יוסף (1900) אביו של החלל משה ברנשטיין, שמואל אייזיק שנרצח בחברון, מקס ברנשטיין הדוד שהגר לארהב ב 1907, יהודה ליי הרב הגאון, רבה של בירז' בירזאי שנספה בעירו.
אני מבקשת עזרה בלמצוא פרטים נוספים על חיים אליעזר ברנשטיין ואשתו. מי היו ההורים שלהם והאם ידוע על צאצאים נוספים של הרב שמואל דוד גולדברג. יכול להיות שנולד במינסק או במקום אחר ברוסיה
תודה רבה
לצפיה ב-'אוניית נגבה ממרוקו לישראל'
אוניית נגבה ממרוקו לישראל
08/12/2017 | 14:57
1
71
היי, אני מכינה עבודה על חייו של סבא שלי שבא לארץ כשהיה ילד באוניית 'נגבה' ממרוקו.
הייתי רוצה לדעת אם יש מישהו שיש לו רישומים של הנוסעים או מקום שממנו אני יכולה להשיג תצלום של תעודת העלייה שלו.
ממש חשוב לי לזמן הקרוב.
 ובכל אופן למי שיש תמונות ממש אודה לו אם ייצור איתי קשר.
המייל שלי ronizrihen@gmail.com
לצפיה ב-'בארכיון הציוני קיימים הרישומים.'
בארכיון הציוני קיימים הרישומים.
09/12/2017 | 05:48
40
לצפיה ב-'חיפוש בית עלמין'
חיפוש בית עלמין
08/12/2017 | 23:59
83
אני מחפשת בית עלמין יהודי במינכן, גרמניה.
לא מצליחה באמצעות biliongraves.
האם יש רשימה מסודרת?
תודה
לצפיה ב-'עזרה עם רישום פטירה בגרמנית'
עזרה עם רישום פטירה בגרמנית
07/12/2017 | 12:14
5
63
שלום לכולם,
האם יש פה מישהו שיכול לעזור עם תרגום של רישום פטירה בגרמנית משנת 1905?

תודה
עדי
לצפיה ב-'ניסיון לפענח וגם '
ניסיון לפענח וגם
07/12/2017 | 19:14
4
60
שלום עדי,

האם תוכלי לספר מהיכן התעודה? בשעתו ראיתי שהארכיון בברלין החל להעלות תיעוד לרשת. האם זה מהאתר שלהם או מ-FamilySearch או ממקור אחר? 

אשר לתעודה, זהו רישום אזרחי של הולדת-בת. הנה מה שאני מצליחה לפענח בהצצה ראשונית:

ברלין, 25 במאי 1905

כאן מסופר שהתייצב (בפני הגורם הרשמי לצורך רישום אזרחי) הרש קרייקמן - Hersch KREIKEMAN ׁ(איני בטוחה עדיין ביחס למקצועו), תושב ברלין,
B-e-dingerstrasse 7 (איני בטוחה עדיין ביחס לשם המדויק של הרחוב, אפשר לנסות לחפש במפות), 
וציין שפאולה קרייקמן - Paula KREIKEMAN, בת 3 חודשים, יהודיה, מתגוררת בברלין עם הוריה,
הבת של ... (לא ברורות לי כל האותיות במילה, אך הכוונה להרש עצמו) ושל אשתו, חיה לבית צווייבאום - Chaja geboren ZWEIBAUM.

כאן יש שוב אזכור של ברלין, הכתובת שלהלן, והתאריך 25 במאי 1905, והעובדה שזה נקרא, אושר ונחתם ע"י הרש קרייקמן. האב, הרש קרייקמן, חתם על המסמך, ובהמשך חתם הפקיד שמילא את המסמך. 

שרי

לצפיה ב-'תוספת לפענוח'
תוספת לפענוח
07/12/2017 | 20:41
3
47
מקצועו של הרש נראה כמו  Zigarettenarbeiter (ככל הנראה עובד בייצור סיגריות).
לצפיה ב-'נראה לי שהצלחתי לפענח גם את הכתובת '
נראה לי שהצלחתי לפענח גם את הכתובת
07/12/2017 | 20:44
2
56
Weydingerstraße 7 בברלין.
לצפיה ב-'תודה על התרגום ו'
תודה על התרגום ו
07/12/2017 | 23:20
1
47
את המסמך מצאתי באנססטרי.
תודה רבה על התרגום. הצלחתי לקרוא את השם הרש קרייקמן ועכשיו לאחר תרגום שם האם אני יודעת במי מדובר. המשפחה הזאת כבר בעץ שלי, הגיעו בסופו של דבר לאנגליה. כנראה שבדרך מורשה ללונדון הם גרו תקופה בברלין. כך שהמקצוע שרשמת הוא נכון מפני שגם בלונדון הוא מופיע כ tobaconist.

תודה
עדי
לצפיה ב-' אני אוהבת כשהדברים מתחברים '
אני אוהבת כשהדברים מתחברים
08/12/2017 | 09:01
35
תודה על המידע ביחס לתעודות מברלין.
לצפיה ב-'מחפש את שמשון וינברג'
מחפש את שמשון וינברג
05/12/2017 | 00:26
3
123
בס"ד,
שלום וברכה.
אני נקרא על שמו של דוד שלי ישראל גלבוס ז"ל, טרקטוריסט קק"ל,
אשר נרצח על ידי מחבלים לפני 52 באזור גבול הלבנון, סמוך לקיבוץ יראון. בן 24 במותו היה. הובא למנוחת עולמים בחיפה.
לישראל גלבוס ז"ל היה חבר בשם שמשון וינברג מקרית אתא.
כיום צריך להיות כבן 77.
ניסיתי לאתרו ולא הצלחתי.
אודה לכם אם תעזרו לי לאתר את שמשון וינברג.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'כנראה מצאתי'
כנראה מצאתי
05/12/2017 | 16:05
2
104
יש שמשון ויינברג בן 76 שגר נכון ל-2006 בקריית אתא רחוב זבולון 78 (יש לו 2 בנות נטע ועדי)
מחפש את שמשון וינברג
05/12/2017 | 23:23
1
70
בס"ד,
תודה רבה על המידע החשוב.
לפני כעשר שנים שוחחתי עם שמשון
והוא אף עלה איתנו לבית העלמין ביום הזיכרון לישראל גלבוס ז"ל.
ניסיתי לאחרונה להתקשר אליו מספר פעמים ולא הצלחתי.
אשמח לקבל מידע נוסף כדי לאתרו.
בברכה,
ישראל זיסק

מחפש את שמשון וינברג
07/12/2017 | 00:04
53
בס"ד,
שלום וברכה.
מספר הטלפון של שמשון וינברג:
04-8450573,
אבל הוא לא עונה לטלפונים.
אשמח לקבל מספר עדכני.
בברכה,
ישראל זיסק
לצפיה ב-'שלום מחפש רשימת יהודיי קישוורדה בהונגריה'
שלום מחפש רשימת יהודיי קישוורדה בהונגריה
04/12/2017 | 21:49
2
63
מי שיכול להפנות אותי 
אודה לו מאוד.

לצפיה ב-'JewishGen'
JewishGen
05/12/2017 | 23:55
47
מציע לנסות באתר JewishGen חיפוש בבסיס נתונים של הונגריה.
יש רשימה של יהודי קישוורדה לפני הגירוש לאושוויץ, ניתן להגיע רק ע"י חיפוש של שם משפחה.

לצפיה ב-'רשימות יהודי קישוורדה'
רשימות יהודי קישוורדה
09/12/2017 | 19:28
18
באתר יד ושם - רשימות מן השואה,   ישנן רשימות יהודי קישוורדה שנערכו לקראת גירושם בשנת 1944.
הנה לדוגמה רשימה שניתנת לצפייה במקוון  (כך גם השאר)/ 
לצפיה ב-'Familysearch'
Familysearch
05/12/2017 | 02:21
1
221
האם יש דרך לצפות במידע בלי הרשאה,זאת אומרת מהארץ,איכשהו?
לצפיה ב-'צפיה ב- Familysearch'
צפיה ב- Familysearch
05/12/2017 | 23:34
92
כיום  ניתן לצפות ברוב האתר. יש להקיש על איקון מצלמה.
ניתן להרשם ללא תשלום ולצפות ברוב החומרים המוגבלים.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה