לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מחפש תרגום מגרמנית'
מחפש תרגום מגרמנית
26/03/2017 | 23:39
3
40
יש לי מסמך, אין לי מושג מה התוכן שלו - מלבד זה שהוא מ1834, מהעיירה זנדומישל בגרמניה, וחתום עליו אדם שמאוד מעניין אותי.
הייתי רוצה מישהו שקורא גרמנית ישנה כדי שיוכל לתאר לי את תוכן המסמך, ובמידת הצורך לתרגם את כולו או את תמצית המידע הגנאולוגי מתוכו - בתשלום.
יש לכם מישהו בשבילי?
לצפיה ב-'אה, ושכחתי לצרף את המסמך'
אה, ושכחתי לצרף את המסמך
26/03/2017 | 23:42
2
52
אם במקרה מישהו כאן קורא גרמנית ישנה...
לצפיה ב-'זאת לא גרמנית ישנה'
זאת לא גרמנית ישנה
28/03/2017 | 23:05
1
30
כלומר - לא כתב גוטי. אבל זה, אכן, כתב מקושקש ביותר...
הצלחתי לזהות שמות - דבורה ואברהם מריוס, נתן נויפלד, מכל לייב אפל, לוין.
כך נדמה לי.
לצפיה ב-'תודה! מישהו?'
תודה! מישהו?
29/03/2017 | 13:46
1
נתן נייפלד הוא השם, חתום גם בעברית. את שאר השמות שציינת אני לא מזהה.

האם יש למישהו רעיון על אדם או מתרגם שמסוגל לקרוא את זה?
לצפיה ב-'beligal - geni - myheritage - בקשת עצה מהמומחים'
beligal - geni - myheritage - בקשת עצה מהמומחים
27/03/2017 | 16:50
1
70
כשהקמתי לראשונה את אילן המשפחה שלי, לא היו עדיין אילנו ממוחשבים.
כעבור עשור, כשהקמתי לראשונה אילן ממוחשב, לא היו עדיין אילנות אינטרנטיים. בניתי אפוא את האילן בתוכנת BELIGAL, והיא משמשת אותי עד היום, על מגבלותיה.
כעבור עוד עשור וחצי הצטרפתי לאילן שהתחיל בן-משפחה אחר ב- GENI . בניתי שם אילן חלקי, פחות רחב ופחות מפורט, וניצלתי אותו בעיקר להשגת מידע מאילנות אחרים (לא כתחליף לאילן הממוחושב העיקרי).
וכאן נשאלת השאלה: בהנחה שאין בכוחי לבנות אילן מחדש, האם כדאי לי לנסות להעביר את האילן העיקרי שלי לתוכנה של MYHERITAGE ?
[אני  חושש שהסבת GEDCOM מ BELIGAL לא תהיה קלה ולא תהיה שלמה, אם בכלל; גם אינני יודע האם האילן החלקי ב GENI הוא בר-שכפול פשוט ל MYHERITAGE, אם בכלל].
תודה מראש על כל עצה..
לצפיה ב-'לדעתי בהחלט כדאי.'
לדעתי בהחלט כדאי.
28/03/2017 | 22:02
25
גם אני השתמשתי לפני שנים בתוכנת "המשפחה" של Beligal. אם אני לא טועה, ממנה עברתי ל DoroTree וממנה ל Family Tree Builder של MyHeritage.
את המעבר האחרון עשיתי כבר לפני כעשר שנים ואני לא זוכר אותו כטראומטי במיוחד.
אני יודע ש MyHeritage השקיעו מאמצים רבים בתמיכה ביבוא GEDCOM מתוכנות אחרות. לכאורה, זהו תקן ולא אמורה להיות בעיה ביבוא. בפועל, כנראה שתוכנות רבות פירשו את התקן בצורה שונה במקצת ולכן תהליך היצוא והיבוא לא עובר תמיד בצורה חלקה.
מה יש לך להפסיד? יצא ל-GEDCOM ויבא ל Family Tree Builder. אני מניח שלפחות העץ עם הנתונים הבסיסיים יעבור כמו שצריך וכבר יהיה לך גיבוי נוסף :)

לגבי יצוא מ GENI, אין לי ניסיון אבל בחיפוש מהיר מצאתי את הקישור הזה שיכול לסייע לך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'נסיון חיפוש באמצעות JHRG Belarus'
נסיון חיפוש באמצעות JHRG Belarus
28/03/2017 | 21:29
2
25
שלום לחברי הפורום.  
אני מבקשת לשאול האם למישהו מחברי הפורום יש נסיון חיפוש באמצעות Jhrg belarus ? החיפוש שלהם כרוך בתשלום. האם מישהו התנסה? יודע על אמינותם או חלילה נחל אכזבה באמצעותם?
תודה
לצפיה ב-'תוכלי לתת קישור?'
תוכלי לתת קישור?
29/03/2017 | 13:42
1
6
לצפיה ב-'Jhrgbelarus.org'
Jhrgbelarus.org
29/03/2017 | 14:09
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח תאריך לידה ואיתור קרובת משפחה'
עזרה בפיענוח תאריך לידה ואיתור קרובת משפחה
26/03/2017 | 19:17
3
94
שלום לכולם,

אני יחסית חדש בפורום הזה, אבל הספקתי לראות את העזרה וההכוונה של כולם פה אחד לשני וזה ממש מרגש :)

1. לגבי שאלתי: הצלחתי להשיג מהארכיון בסלובקיה, דף "מרשם אוכלוסין" שנערך למשפחתו של סבי (משפחת דויטש Deutsch) אשר התגוררה בעיירת גבול בין סלובקיה להונגריה (העיירה נקראת "  טורנלה" Tornal'a. בהונגרית השם של העיירה נכתב כך: Tornalja) . ברשימה מופיעים שמותיהם של הוריו של סבי ושל שתי אחיותיו שטרם נישאו והתגוררו יחד עם הוריו.

2. אני לא מצליח לפענח את החודש של תאריך הלידה של השם האחרון המופיע ברשימה - מדובר באחות של סבי, שמה Julia Deutsch שנולדה ב-28 לחודש מסויים (החודש נרשם בספרות רומיות מחוברות ואיני מצליח לפענח את הכתב, וכן מופיע כי היא נולדה בשנת 1911). מישהו יכול בבקשה לסייע בפענוח החודש המופיע שם?

3. כמו כן, אני לא יודע כמעט דבר אודות האחות הזו. ידוע לי שהתחתנה עם רוקח ששם משפחתו היה כנראה רוזנברג וכנראה ששרד את השואה ועלה לארץ. לא ידוע לי שמו הפרטי של הבעל. היה להם ילד בשם שלום (לא ידוע לי שמו הלועזי של הילד).

כיצד אני יכול להמשיך מכאן כדי לאתר פרטים לגביה? מאחר והאחות הזו התגוררה בעיירת גבול, ייתכן והיא עברה להתגורר בהונגריה או שעברה להתגורר בעיר אחרת בתוך סלובקיה....

מישהו מכיר חוקר טוב בהונגריה או סלובקיה שיוכל לסייע? יכול להיות ששמה מופיע באחד ממאגרי השמות? בדקתי באתר של "יד ושם" ושמה כלל לא מופיע...

אודה לכם מאוד על עזרתכם.
לצפיה ב-'נובמבר באותיות לטיניות ולא בספרות רומיות'
נובמבר באותיות לטיניות ולא בספרות רומיות
26/03/2017 | 20:45
33
לצפיה ב-'האם היא נספתה בשואה? במאגר של "יד ושם"'
האם היא נספתה בשואה? במאגר של "יד ושם"
27/03/2017 | 08:20
1
48
יש כמה אנשים ששם משפחתם (או שם נעוריהם) דויטש והם מן העיירה Tornala. ומה לגבי הבעל ששרד ובנו? האם גם אותם את מנסה לאתר?
לצפיה ב-'שלום ארנון. אני מנסה לאתר גם אותם אבל לא יודע מאיפה להתחיל..'
שלום ארנון. אני מנסה לאתר גם אותם אבל לא יודע מאיפה להתחיל..
27/03/2017 | 19:49
39
הי ארנון,

אין לי קצה חוט...
עברתי היטב על מאגר השמות של "יד ושם" כבר שנים רבות.

1. עד לאחרונה היה ידוע לי רק הכינוי של השם הפרטי של קרובת המשפחה (הכינוי היה: "לולה" LOLAׂׂ) ולא ידעתי מהו השם המקורי שמסתתר מאחורי שם זה. שמה העברי היה "רייזל", אך לא השתמשו בו.

2. חלפו שנים רבות עד שקיבלתי את המסמך שצירפתי לעיל, שבו סוף סוף נודע לי ששמה המלא הוא Julia (יוליה). גם לגבי השם הזה, אני לא בטוח שלא היה לה שם פרטי נוסף הונגרי. הרי העיירה שבה התגוררה משפחתה היתה ממוקמת על הגבול בין סלובקיה להונגריה ובשנות השואה העיירה סופחה להונגריה ולרוב התושבים שם היה שם הונגרי במקביל לשם סלובקי. כך לדוגמא, אפשר לראות ברשימה את השם של אחיה, ששמו ההונגרי היה Bela ולמרבה הפתעתי הוא מופיע במסמך תחת שם סלובקי - Vojtech (תאריכי הלידה הם זהים וגם שמות ההורים נכונים, כך שברור שזה אותו אדם).

3. זה מוזר שמצד אחד ידועים לי שמות הוריה ותאריכי לידתם המדוייקים (ואפילו העיירות שבהן נולדו), שמות אחיה ואחיותיה, אך בכל זאת אני לא מצליח לאתר שום מידע עליה.

4. כרגע כל שידוע לי עליה הוא ששמה היה Julia Deutsch, נולדה בתאריך 28.11.1911 בעיירה טורנלה (Tornal'a) שבגבול סלובקיה-הונגריה. לאחר מכן התחתנה עם אדם שמקצועו היה רוקחות וככל הנראה שם משפחתו היה רוזנברג ולא ידוע לי שמו הפרטי או פרטים נוספים אודותיו. סבי ז"ל סיפר שהבעל הזה ניצל והתגורר בחיפה, אך הם לא היו בקשר. היה להם ילד משותף ששמו העברי היה "שלום". לא ידועים לי פרטים נוספים לגביו כמו שמו הלועזי ותאריך לידתו, אך למיטב הבנתי הוא היה עדיין ילד, לכל היותר בן 9(?) ואולי אף צעיר יותר...
לא ידוע לי היכן התגוררה יוליה עם בעלה והילד. יכול להיות בהונגריה ויכול להיות בתוך סלובקיה...

המסמך-רשימה שצירפתי הופקה בתחילת שנות ה-30' לפני שהעיירה סופחה להונגריה ולכן אני מניח שכדאי לי לבדוק גם באמצעות חוקר או מאגר של יהודי הונגריה, אך היכן אני יכול לאתר חוקר שיש לו גישה לארכיב רשומות הונגרי מהשנים ההן?

איך אני מתקדם מכאן?

תודה מראש לכל עצה והכוונה....
לצפיה ב-'האם נתקלתם בתוספת המילה Senta ? יש במחקר'
האם נתקלתם בתוספת המילה Senta ? יש במחקר
26/03/2017 | 09:03
5
71
שאני עושה שתי נשים (בנות דודות אם יש לזה משמעות)
שיש תוספת של המילה  לשמן, ושתיהן יהודיות ...
האם נתקלתם בזה ? ומה המשמעות של התוספת הזו ?
הנה השם המלא כפי שנכתב ,  Helga Senta Schrenzel   
היא נולדה ב Hainfeld, Austria .

תודה רבה, נירה
לצפיה ב-'הנה אפשרות שעשויה להתאים למקום ולשפה '
הנה אפשרות שעשויה להתאים למקום ולשפה
26/03/2017 | 10:16
4
58
לא מילה אלא שם פרטי, ובמקרה הזה שם אמצעי:

לצפיה ב-'תודה שרי , המשכתי עם הקישור ששלחת'
תודה שרי , המשכתי עם הקישור ששלחת
26/03/2017 | 10:46
3
40
האם יכול להיות שפירוש השם סנטה Senta זה קטנה ? 
ובמקרה שלנו זה, כשם הלגה הקטנה ?
כי לבת דודתה קראו : Elsa Senta Schrenzel 
לכן חשבתי שיש כאן משהו בנוסף להיותו שם אמצעי, אולי יש משמעות למילה...
 תדות לשרי, עכשיו אני יודעת שאכן זה שם ולא כינוי...

לצפיה ב-'אם הן בנות-דודות, אולי הן נקראו ע"ש סבתא משותפת שנקראה כך?'
אם הן בנות-דודות, אולי הן נקראו ע"ש סבתא משותפת שנקראה כך?
26/03/2017 | 11:13
2
21
לצפיה ב-'לא, לסבתא המשותפת לא היה את השם הזה...'
לא, לסבתא המשותפת לא היה את השם הזה...
27/03/2017 | 14:11
1
10
לצפיה ב-'שתי הערות '
שתי הערות
27/03/2017 | 18:14
35
1. הפירוש שהוצע בקישור שהעליתי צץ בחיפוש בגוגל. אין משמעותו בהכרח שזה הפירוש היחידי, והייתי מנסה לחפש עוד אפשרויות או לפחות לאמת את הפירוש הזה באמצעות מקורות-מידע נוספים. נסי לחפש בגוגל את המושג (בגרשיים) "Given name Senta" ולחילופין "First name Senta" ולבחון את התוצאות שאת מקבלת. 

2. מעלה כאן השערה פראית, פשוט כדי להדגיש את העובדה שאסור להינעל מראש על שום דבר, ויש להשאיר ראש פתוח. את מציינת שבמחקר שאת עורכת יש 2 נשים שנשאו את השם הזה. מאין המידע? האם זה מידע מתוך ידיעה והכרות בתוך המשפחה או שזה צץ דרך מסמכים? אם זה עלה במסמכים שרשומים בכתב-יד, כדאי לבחון היטב אם לא נפלה טעות בפרשנות. למשל: מניסיון עם מסמכים ישנים, ואחרי שעסקתי רבות בהגהות, אני רואה שאנשים נוטים לא פעם לקרוא את האות J בגרמנית ישנה כ-S (ולעיתים גם כ-T). באופן כזה Senta עשויה להיות במקור Jenta.

כאמור, איני טוענת שזה העניין במקרה זה, אבל חשוב להבין מה מקור-המידע שברשותך כדי להמשיך הלאה ולבחון את האפשרויות. 
לצפיה ב-'המייסד והמנכ"ל של myheritage גלעד יפת מתארח בסניף IGS'
המייסד והמנכ"ל של myheritage גלעד יפת מתארח בסניף IGS
27/03/2017 | 15:12
35
לצפיה ב-'שינוי שם פרוייקט בתוכנת מיי הריטג' - עזרה טכנית'
שינוי שם פרוייקט בתוכנת מיי הריטג' - עזרה טכנית
25/03/2017 | 13:22
9
88
אני רוצה לשנות את השם של אחד הפרוייקטים אצלי על המחשב,
אבל כשאני משנה את השם, נוצרת לי על המחשב תיקייה נוספת של הפרוייקט..
אני לא רוצה תיקייה נוספת, רק לתקן את השם הקיים..

כדי לשנות את השם נכנסתי לתיקיית MyHeritage > תיקיית הפרוייקט > Database (שיניתי את השם גם ב-Database)

מה אני עושה לא נכון?

לצפיה ב-'מסתבכת'
מסתבכת
25/03/2017 | 21:33
8
78
עם נקודה רגישה של מייהריטג'.
אני הייתי םשוט מייצא את הפרוייקט ומייבא אותו כפרוייקט חדש, כך תוכלי לתת לו שם חדש. ואז תמחקי את הישן.
לצפיה ב-'Save As'
Save As
25/03/2017 | 22:17
62
Save As 
Save As
כל כך פשוט, לא ברור למה לא חשבתי על זה קודם... 
 File > Save project as > שם חדש

עכשיו נשאר רק להתגבר על המחסום הפסיכולוגי הכרוך במחיקת הפרוייקט הקודם 

לצפיה ב-'למה בעצם נקודה רגישה?'
למה בעצם נקודה רגישה?
26/03/2017 | 09:43
6
50
בכל קובץ אחר אפשר לעשות עריכה פשוטה לשם הקובץ,
לא מובן למה כאן אי אפשר..

בכל מקרה, תודה על העצה, עשיתי משהו דומה - Save As

ענת
לצפיה ב-'זה קובץ מסד נתונים'
זה קובץ מסד נתונים
26/03/2017 | 15:57
5
33
מורכב בקבוצת קבצים, הגדרות השם וההפניות מודרות בתוך הקבצים.
למה נקודה רגישה... אין לי כוח לתאר את כל התסבוכת מול מייהריטג והשירות לקוחות שלהם כשזה קורה, מקוה שאף פעם לא תיכנסי לזה, ותתדאגי לגיבוייים טובים לעצים שלך.
לצפיה ב-'גיבוי'
גיבוי
26/03/2017 | 16:08
4
33
גיבוי אני עושה ע"י העתקת הקבצים (התיקיות עם שמות הפרוייקטים) לכונן חיצוני.
האם זה מספיק טוב?

לצפיה ב-'כן'
כן
26/03/2017 | 17:20
3
28
הרבה יותר טוב מהגיבוי שלהם (במצבים מסוימים). רק תשימי לב לעולם לא להשתמש בקבצי הגיבוי המקוריים, ואם את רוצה לשחזר להעתיק אותם קודם.
הבעיה איתם היא שלמרות כל מיני הגיבויים שיש להם (בחינם ובתשלום), כאשר קורית תקלה (בעיקר עקב שידרוג גירסא) היא מתפשטת איכשהו גם לכל הגיבויים, גם תוך כדי טיפול נציג תמיכה, תוך כדי נסיונות השיחזור.
לצפיה ב-'קבצי הגיבוי המקוריים'
קבצי הגיבוי המקוריים
26/03/2017 | 18:44
2
25
"רק תשימי לב לעולם לא להשתמש בקבצי הגיבוי המקוריים, ואם את רוצה לשחזר להעתיק אותם קודם."
לא הבנתי למה הכוונה..
אני מעתיקה את הקובץ של הפרוייקט כולו, והוא מכיל בתוכו מספר קבצים. אחד מהם זה קובץ גיבוי, Backup.
לצפיה ב-'הכוונה'
הכוונה
26/03/2017 | 18:58
1
32
שאת כל מה שאת מעתיקה - תעתיקי שוב אם את נאלצת להשתמש בזה. אל תשחזרי מזה ישר.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/03/2017 | 10:24
6
לא ממש הבנתי מה זה לשחזר ישר (לפתוח רק את תיקיית ה-Database ?)
בכל מקרה אני מעתיקה תמיד את תיקיית הפרוייקט כולה, כמו שהיא, עם כל הקבצים שהיא מכילה. 
לצפיה ב-'מבקש עזרה באיתור מסמך בצרפת.'
מבקש עזרה באיתור מסמך בצרפת.
25/03/2017 | 15:36
63
זקוק לעזרה באיתור מסמך ממשלתי בארכיון הלאומי הצרפתי מהמאה ה -19. כמובן בתשלום.
לצפיה ב-'לעולם לא להתייאש'
לעולם לא להתייאש
21/03/2017 | 22:18
9
181
לאחר כמה שנים מייאשות בחיפוש מידע על משפחה בוורשה, הגיעה הישועה:
בעידכון האחרון של רשומות וורשה, נוספה תעודה אחת של המשפחה. אחת בלבד זה מה שהייתי צריך, נישואי אחד מהמשפחה המורחבת. לא התעצלתי ותירגמתי אותה. זה הוביל אותי לעיירת המוצא של המשפחה בליטא, ולרשימת מסמכים חשובים של המשפחה.
אני מקוה שבקרוב אוכל לספר על הגילויים החדשים שיצאו מזה!
לצפיה ב-''
21/03/2017 | 22:24
13
לצפיה ב-'מסקרן מאוד. אשמח לשמוע את הסיפור המלא '
מסקרן מאוד. אשמח לשמוע את הסיפור המלא
22/03/2017 | 06:45
2
46
לצפיה ב-'מדובר במשפחה מוורשה.'
מדובר במשפחה מוורשה.
22/03/2017 | 10:24
1
119
ידעתי שבמקור הם הגיעו מליטא, אבל לך תדע מה זה אומר. מדובר בשם משפחה לא נדיר בכלל, וכן בשמות פרטיים לא נדירים.
על פי חשבוני הם כבר היו בוורשה באמצע המאה ה19, מה שאמר שסביר שהרשומות שם, וקשה יותר יהיה למצוא רשומות בליטא.
ניסיתי לחפש בליטא וכדו' ולא מצאתי. בוורשה לא מצאתי כלום. למרות שהיו לי הרבה שמות מהרבה שנים, זה היה מוזר.

מדובר על הסבא של הסבא שלי. שמו היה הרבה משה גרודזינסקי, הוא נולד בערך 1875. יש לי המון פרטים על אביו, כולל כתובתו. האבא - ר' יצחק, וסביו - זאב קבורים בבית הקברות בוורשה עם מצבה מפורטת הכוללת את שמו של אביו של זאב - משה. אני יודע שזה מידע יפה מאוד אבל רציתי עוד הרבה.

היה ידוע לי על אח אחד של ר' יצחק, וכן היה ידוע משהו על משפחת אימו, וכן על כך שאשתו היא בת דודה שלו. לא ידוע איך. מדובר במשפחה חשובה ומוכרת בוורשה היהודית.

ואז בעידכון האחרון נוספה תעודת נישואין של בת אחיו של ר' יצחק - שזיהיתי אותה רק על שם בעלה עליו ידעתי. לאחר עיון בתעודה מתברר שהיא הגיעה מהעיירה שאקי בליטא.
זה היה מוזר, מפני שכבר אביה ואחיו אמורים היו להיוולד בוורשה או לפחות להגר לשם בגיל צעיר. אבל עובדה.
חיפוש באיזור ההוא בליטא העלה מהר מאוד תעודות לידה של אביה, ושל 2 אחים שלו (חדשים עבורי, אם כי לא של אותו ר' יצחק), נתן את שם אימם (סוף סוף אנו יודעים מאיפה הגיע השם פעשא רייזל - שמה של אם-סבי - למשפחה, אחרי השערות רבות), ואת  שם אביה. ובכך אימת ידיעה חשובה, מפני שהוא אמור להיות קצה של שושלת מפורטת בת 200 שנה לפחות, נכד למשפחה רבנית. חסר כעת רק מעט למצוא על זה מידע מפורט. מקוה שאצליח.

בכל מקרה יש לזה סיכוי סביר להוביל אותי לבניית עץ המשפחה המורחב ולמציאת קשר ופרטים של הרבה גרודזינסקים אחרים.

זה אומר:
1. לא התייאש.
2. לעקוב מידי פעם. חיפושים פשוטים פעם בכמה חודשים עשויים לבסוף להפתיע.
3. לא לקחת עובדה כמוחלטת, אפילו שזה חשבון של 1+1 ואפילו שזה מתבסס על 100% וודאות.
לצפיה ב-'מרתק. אכן, לקחים חשובים '
מרתק. אכן, לקחים חשובים
23/03/2017 | 18:35
19
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
22/03/2017 | 11:33
36
לצפיה ב-' כמאמר הפתגם:'
כמאמר הפתגם:
23/03/2017 | 15:31
1
61
המחקר מתקדם רק אם שוב חוזרים אחורה...
לצפיה ב-''
25/03/2017 | 11:42
4
לצפיה ב-'כל הכבוד, בהצלחה בהמשך'
כל הכבוד, בהצלחה בהמשך
24/03/2017 | 16:36
13
לצפיה ב-'נפלא, מאד מרגש!'
נפלא, מאד מרגש!
25/03/2017 | 11:39
11
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR'
מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR
21/03/2017 | 17:25
4
177
בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.

המאגרים כוללים:

תוצאות של בחינות בגרות כפי שהתפרסמו בפלאסטין גאזיט 1942-1944
767 תלמידים

חברי השומר הצעיר בפולין 1947-1948
964 רשומות

חברי הבונים דרור באנגליה
 816 רשומות

תעודות נישואין / גירושין - ארץ ישראל
2,805  רשומות

פליטים בטהרן  בחסות צבא אנדרס
447 רשומות

"מבצע על כנפי נשרים": שלב ג'
1950-1949
2,438 עולים

מפקד תושבי תל-אביב 1922
13,261 רשומות

מייסדי כפר ורבורג
82  רשומות

עולים בלתי ליגליים
720  רשומות

העוסקים ברפואה
רשימה של רופאים , רוקחים , רופאי שיניים ומיילדות שזכו ברישיון בהתאם לתקנות השונות המסדירות את מקצועם -  העוסקים ברפואה
1938
3,874 שמות

שינוי שמות
1956-1955   5,878 רשומות

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il

נא לשים לב, רק חברים של IGRA   יכולים לראות את הסריקות. בלי חברות, אתם רק יכולים לראות את הרשימה.

להלן הקישור לצפייה במאגרים   

http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'כל הכבוד למתנדבי IGRA '
כל הכבוד למתנדבי IGRA
21/03/2017 | 17:44
1
53
עבודה ברוכה וחשובה, דמי החברות הם צנועים וחשוב לתמוך בהם.
לצפיה ב-'מצטרף.'
מצטרף.
21/03/2017 | 22:13
25
לצפיה ב-'היה מועיל מאוד אפשרות חיפוש של עידכונים אחרונים'
היה מועיל מאוד אפשרות חיפוש של עידכונים אחרונים
23/03/2017 | 12:17
42
לאור התפתחותו המרשימה של מסד הנתונים שלכם, והעידכונים התכופים. היה מועיל מאוד אם הייתם נותנים אפרות חיפוש (בדומה למסדי נתונים אחרים) שמצמצמת את החיפוש רק בתוך הרשומות שהועלות בתקופה האחרונה החל מתאריך נבחר.
לצפיה ב-'עוד משהו - מצאתי את סבא שלי'
עוד משהו - מצאתי את סבא שלי
23/03/2017 | 12:28
58
בעידכון האחרון כלולה תעודת הנישואין של הסבא. מ1949. זה לא מידע חדש - אבל זה קוריוז, נראה מה הסבתא (שחיה בינינו) תגיב...
לצפיה ב-'עזרה במציאת ספינה מסלוניקי 1927'
עזרה במציאת ספינה מסלוניקי 1927
23/03/2017 | 05:43
46
שלום
עברתי על כל תיקי רשימות העולים מארכיון המדינה משנת 1925 עד 1933 וסוף סוף מצאתי את מי שנראה כמו סבתא רבא שלי, אמא שלה, ואבא שלה.
אני לא יכולה לאמת את העיניין כי אני לא מוצאת את הספינה ואם היא עצרה לאסוף נוסעים מסלוניקי...
ברשימה רשום שם הספינה ״איליסץ״ ואני לא מוצאת אותה שום מקום
מצאתי ספינה בשם ״אילאיץ״ אבל היא רוסית
אני מצרפת תמונה אחת של רשימת העולים (תאריך 6 דצמבר 1927)
ותמונה אחת מהעיתון פלסטין פוסט (תאריך 7 דצמבר 1927) שאומר על הספינה אילאיץ הרוסית שהגיע אתמול עם 19 עולים...
איך אפשר לבדוק מאיפה הספינה הגיעה ואם היו עצירות בדרך?
אני בחו״ל כך שאין לי אפשרות ללכת לספריה :)
תודה!!
לצפיה ב-'בקשות התאזרחות בפלשתינה המנדטורית: עכשיו ב"מיי הריטייג'"'
בקשות התאזרחות בפלשתינה המנדטורית: עכשיו ב"מיי הריטייג'"
20/03/2017 | 11:54
22
229
שלום לכולם,

כזכור, מנכ"ל "מיי הריטייג'", גלעד יפת, סיפר לנו במפגש הפורום האחרון כי בקרוב יעלה לרשת מאגר בקשות ההתאזרחות בפלשתינה המנדטורית (1947-1937). ובכן, היום הוא היום והמאגר עלה לאוויר. הנה קישור ישיר לחיפוש במאגר זה. המאגר אינו מונגש בחינם, והוא זמין למי שיש לו מינוי למאגרי המידע של "מיי הריטייג'".

אני כבר מצאתי אזכורים לכמה מקרובי משפחתי שם - אשמח אם תעדכנו על מציאות מעניינות שלכם במאגר החדש.

ארנון
לצפיה ב-'מרתק!'
מרתק!
20/03/2017 | 15:19
68
בהחלט פיצוי ממיי הריטג' על חוסר המאגרים היהודיים שלהם עד עכשיו.
מצאתי שם גם כמה שמות, חלקם של אישים ידועים, חלקם של בני משפחה. אכן אין תחליף לאינדוקס היסודי שהם עשו.
מקוה שימשיכו כך, ותודה על העידכון.
לצפיה ב-'הידד, מצאתי את אבא...'
הידד, מצאתי את אבא...
20/03/2017 | 21:19
1
56
לצפיה ב-''
21/03/2017 | 06:49
16
לצפיה ב-' מדהים'
מדהים
21/03/2017 | 22:53
3
60
מצאתי את שמו של סבי יצחק ליונד
לצערי אין לי מנוי מידע אז אני לא מצליח לצפות ברשומות :) אולי בעתיד...

לצפיה ב-'נסה לחפש באתר של גנזך-המדינה... וקצת סימני-שאלה'
נסה לחפש באתר של גנזך-המדינה... וקצת סימני-שאלה
22/03/2017 | 19:43
2
70
רוב בני-המשפחה הישירה שלי עלו הרבה לפני כן, אולם בעבר איתרתי תיקים של בקשות להתאזרחות של אי אילו קרובים, בעיקר כאלה שקשורים בקשרי-נישואין. התיקים הללו מצויים גם כעת בחיפוש בגנזך. בין הקרובים היו כאלה שהתאזרחו בשנים 1937/8, קרי, הם אמורים להיכלל בחיפוש ב-MyHeritage, אלא שזה לא קורה. 

למשל: האח של סבתי, פיליפ (יצחק פסח), יליד צפת, נסע ללמוד רוקחות בווינה, שם נישא למינקה (מינה) לבית ברנדר. בהמשך הגיעו בני-הזוג ארצה. את תיק-ההתאזרחות של מינה ברדש מצאתי עוד באתר הישן של גנזך המדינה תחת השם Mina Bardash (האנגלים רשמו את שמה בתיק באגלית ולא כנהוג במשפחתנו בגרמנית).

להפתעתי, כשאני מחפשת כעת ב-MyHeritage את שם-המשפחה ברדש (ניסיתי גם באיות אנגלי, גרמני, פולני ובכל מקרה איפשרתי תרגומים), לא צץ התיק של מינה.

זה מעורר שאלות: האם המאגר לא הועלה עדיין במלואו ל-MyHeritage? אם התשובה שלילית, ומה שהם סרקו הועלה במלואו, האם יתכן שתיקים שכבר היו סרוקים באתר של הגנזך לא נסרקו ע"י MyHeritage? זה מוזר, כי ממה שהבנתי הם סרקו את כל התיקים של השנים 1937/8.

כך או כך, כדאי לנסות באתר של הגנזך, אולי תמצא שם את התיק של סבך, אסף (כדאי לנסות תחת השם בלועזית):

לצפיה ב-'תודה רבה אבל...'
תודה רבה אבל...
22/03/2017 | 22:07
42
תודה רבה על התגובה, כבר חיפשתי בעבר באתר הגנזך ולא מצאתי את התיק ואילו כעת בחיפוש במיי הריטג' כן מצאתי. שם משפחתו של סבי נכתב באנגלית Leinwand או Leiwand אבל בעברית הוא זכה לשלל איותים, עם י' אחת או שתיים, עם ו' אחת או שתיים וכו' וכד' וגם הפעם במאגר של מיי הריטג' בקושי מצאתי אותו באיות המינימלי 'ליונד'.

המאגר הזה יכול לשפוך אור על תעלומה שמסקרנת אותי מאוד שכן אני חושד שסבא כבר היה נשוי לפני שהוא נישא לסבתי ואף אחד במשפחה לא ידע מזה ואכן במאגר מופיעה שמה של מי שעשויה להיות אשתו לשעבר 'מרים ליונד' ששמה גם מופיע לידו בעוד מסמך או שניים שמצאתי לפני כשנתיים.
לצפיה ב-'אני מצאתי שם תיק שמופיע כבר באתר הגנזך'
אני מצאתי שם תיק שמופיע כבר באתר הגנזך
22/03/2017 | 23:51
44
סבא של סבתא שלי התאזרח ב-1940 יחד עם אשתו.
הוצאתי את התיק לפני מספר חודשים כבר ועכשיו הוא מופיע גם בחיפוש ב-MyHeritage .

לצפיה ב-'מנוי למאגרי מידע מייהריטג'
מנוי למאגרי מידע מייהריטג
22/03/2017 | 20:57
4
83
מה זה הדבר הזה?
כמי שמחזיק אצלם מספר אתרי עץ משפחה בתשלום פרימיום אני לא מסכים לשלם עוד. בארכיון המדינה המידע בחינם.
לצפיה ב-'זו זכותך, כמובן...'
זו זכותך, כמובן...
22/03/2017 | 21:35
41
לצפיה ב-'מספר אתרים?'
מספר אתרים?
22/03/2017 | 23:44
2
57
את מתכוון שאתה משלם יותר ממנוי פרימיום אחד?
אני ממקוה שאתה מודע לכך שאין הגבלה למספר האילנות יוחסין שאתה מחזיק באתר אחד.
לצפיה ב-'בטוח?'
בטוח?
22/03/2017 | 23:52
1
53
גם לי יש מנוי פרימיום-פלוס במיי הריטג' וכשניסתי לפתוח עץ משפחה נוסף, נפרד, האתר דרש תשלום על מנוי נוסף.
לצפיה ב-'יש לי כ15 עצים באתר אחד'
יש לי כ15 עצים באתר אחד
22/03/2017 | 23:58
56
מלבד זאת יש לי עוד אתרים, חינמיים. יש להבדיל בין אתר לעץ. אתר אחד יכול להכיל כמה עצים. יוזר אחד יכול לפתוח כמה אתרים, אבל כל אתר יש לו מסלול נפרד (בחינם או בתשלום).
לצפיה ב-'חוויות מארכיון המדינה וממאגר בקשות ההתאזרחות'
חוויות מארכיון המדינה וממאגר בקשות ההתאזרחות
24/03/2017 | 00:57
9
57
רציתי לשתף את חברי הפורום בכמה מחשבות וחוויות. מיד כשעלתה ההודעה של ארנון על המאגר החדש רצתי לחפש את הסבים שלי ולשמחתי הרבה מצאתי תיק עבור כל אחד מהם(!).
כעת נותר רק לשלם.... 
כיון שאני עובד מרחק דקות הליכה ספורות מארכיון המדינה שהוא הבעלים של המידע חשבתי לעצמי שאחסוך לעצמי את התשלום ואגש לקבל את המגיע לי ישירות מן המקור. 
בקצרה, אכזבה גדולה.
החיפוש בארכיון הוא באמצעות מעבר במחשב על סריקות של כרטיסיות (לא התיקים עצמם, כרטיסיות אינדקס) שנכתבו ביד לפני כמה עשורים, שמות המשפחה לא מאוייתים כפי שבתיק האמיתי, (למשל מי ששם משפחתו Kramer יתכן שימצא אותו רק תחת כרטיסית Cramer), האינדקס כולל רק את ראש המשפחה: אב או בעל. כמעט אין אפשרות למצוא נשים, הן כלולות באותו התיק של אב המשפחה.
כתב היד לעיתים בלתי קריא וצריך לנחש האם יש התאמה לתיק אותו מחפשים או לא. גרוע מזה ישנם תיקים שכלל לא מאונדקסים בתיקיות.
למעשה כשראיתי את הכרטיסיות העגומות נזכרתי שחיפשתי את התיקים הללו בארכיון המדינה כבר לפני כשנה וחצי ללא הצלחה- אז הוסבר לי שתיקים רבים הושמדו/נעלמו וכנראה שאני לא מברי המזל שתיקיהם קיימים.
אך בביקורי הפעם אני כבר יודע שהתיקים קיימים בארכיון בודאות שהרי ראיתי אותם במאגר החדש באינטרנט. אז התעקשתי ונעזרתי גם בעובדת הארכיון אך לאחר כשעה וחצי (ותודה לעובדת היקרה על זמנה) הגענו למסקנה שהשמות אותם אני מחפש לא קיימים בכרטיסיות.

ממש מתסכל, התיק קיים אך אין שום דרך לשלוף אותו מהארכיון.

אגב בנקודה זו אין לי ביקורת כלל על הארכיון, זה מה שקיים כרגע והם עושים ככל יכולתם לאפשר לי לגשת אל המידע.
אני מודה מאוד למיי הריטג׳ על שסרקו את התיקים והעלו אותם לרשת, המחיר אמנם לא זול אך אין ספק שאת המאמצים שלהם צריך לתגמל, אני בחרתי לשלם.
למיי הריטג׳ יש גם יתרון עצום על פני הכרטיסיות כיון שהחיפוש מאפשר למצוא תוצאות גם בתוך התיקים עצמם: בני זוג, ילדים, הורים וממליצים. אם אתם מתלבטים אם לשלם או לגשת לארכיון בעצמכם, בשלב זה הייתי מציע לבקר בארכיון רק אם אתם גרים ממש קרוב... 

כאן אני מגיע לביקורת שלי על הארכיון ואשמח לשמוע אם מישהו יכול להסביר או לתקן את ההתרשמות שלי.  בסופו של דבר המידע שבארכיון הינו רכוש הציבור אם הארכיון מוסר אותו לחברה פרטית כדי שהחברה תשתמש בו לרווחיה היה צריך לכל הפחות לדרוש לקבל לידיו את האינדקס כך שישמש את הארכיון עצמו.
האם זה סביר שהארכיון ישתמש בכלים ששיכים למאה ה-19 בזמן שחברה פרטית מחזיקה באינדקס מתקדם ומודרני שהשיגה אותו בעזרת שימוש ברכוש הארכיון? 
לדעתי וכך ראיתי שנהוג במקומות אחרים, חברות (מבורכות) כמו מיי הריטג׳ רשאיות להשתמש במידע הקיים בארכיון אך נדרשות לשתף בחזרה את האינדקס אותו הם יוצרים ובמקרים מסוימים אף ראיתי שהן נדרשות להנגיש אותו בעצמן בחינם דרך האתר המסחרי שלהן.
(ולגבי הפרנסה של אותן חברות, אל דאגה יש להן מודלים להתפרנס גם אם המידע הוא חינמי - למשל התאמות חכמות בין עץ המשפחה שהמשתמש בונה באתר לבין המידע שאספו בארכיון. המידע הוא בחינם - ההתאמה החכמה רק למנויים).

יתכן שאני טועה אשמח לשמוע את דעתכם. ויתכן גם שהקדמתי לבוא לארכיון והדבר יתוקן בקרוב.

נושא אחרון חשוב לא פחות, ארנון ביקש לשתף כאן בהצלחות. אין כאן מקום להסביר ולתאר את חשיבותם של הממצאים שמצאתי אבל בהחלט אני מגדיר את היום הזה כהצלחה גדולה, דף אחד שהתווסף לתיק ההתאזרחות של סבי מספר סיפור מרגש מאוד מאוד עבורי ועבור בני משפחתי. אני חייב שוב לציין שאילולא העבודה של מיי הריטג׳ יתכן שהיו חולפות עוד שנים רבות עד שהייתי מגיע אל החומרים אם בכלל.
וואו יצא ארוך, מקווה שנהנתם מהקריאה.
-

לצפיה ב-'תיקי-ההתאזרחות'
תיקי-ההתאזרחות
24/03/2017 | 12:28
1
49
כפי שגלעד יפת, מנכ"ל MyHeritage, הסביר במפגש-הפורום האחרון, החברה עסקה בתיקי-ההתאזרחות מהשנים 1937-1947 (שלפחות חלקם, אגב, מצויים כבר באתר של גנזך-המדינה). גלעד הוסיף מפורשות שהמאגר עתיד לעלות בקרוב מאד ב-MyHeritage ׁ(דבר שאכן קרה), אך במקביל החברה מעבירה את המאגר לגנזך המדינה (כחלק מהסיוע לפרויקטים שונים ולא תמורת תשלום). 

התיקים הללו אמורים לעלות במהרה בימינו באתר של גנזך-המדינה. הגנזך עוסק בימים אלו בסריקה של האוצרות המצויים ברשותם, כך שאיני יודעת אם יש לוח-זמנים מדויק לעלייתם של התיקים הסרוקים הללו אל האתר. 
לצפיה ב-'שמח לשמוע. תודה על ההסבר'
שמח לשמוע. תודה על ההסבר
24/03/2017 | 14:34
21
לצפיה ב-'אני מסכים איתך בכל מילה'
אני מסכים איתך בכל מילה
24/03/2017 | 16:31
37
ואחרי ששמעתי את הביקורת על המצב בגנזך המדינה אני גם כן בוחר לשלם :)
לצפיה ב-'לצערי לא מצאתי במאגר של מייהריטג' אף אחד מבני משפחתי המורחבת'
לצערי לא מצאתי במאגר של מייהריטג' אף אחד מבני משפחתי המורחבת
24/03/2017 | 17:47
38
שעלו לארץ בתקופת המנדט, למרות שמשפחה אחת של דו של אבי מצאתי את תיק העלייה שלהם בארכיון הציוני ויש לי עותק ממנו.

למיטה ידיעתי ארכיון המדינה נמצא כעת בשלב של סריקה מסיבית של החומרים המצויים בו.
ניתנת קדימות בסריקה לבקשות של אנשים לעיין בחומרים, את הבקשות ניתן להגיש דרך אתר האינטרנט שלהם והם ואגים לאתר ולסרוק את החומר המבוקש תוך כחודשיים פחות או יותר.
לצפיה ב-'אכן, זהו היתרון של אינדקס ממוחשב. השארת אותי במתח'
אכן, זהו היתרון של אינדקס ממוחשב. השארת אותי במתח
24/03/2017 | 20:29
2
40
מהו הסיפור המרגש שמצאת בתיק ההתאזרחות?...
לצפיה ב-'הבמה קטנה מלהכיל את כל הסיפור'
הבמה קטנה מלהכיל את כל הסיפור
28/03/2017 | 20:43
1
8
בקצרה ניתן לאמר שמצאתי תיאור שכתב סבי (לפקיד ההגירה) של חלק מהקורות אותו במהלך השואה (סיפור שסברנו שסבי לקח איתו לקבר).

לצפיה ב-''
28/03/2017 | 21:36
1
לצפיה ב-'מדוע לא ניסת בקטלוג הממוחשב באינטרנט?'
מדוע לא ניסת בקטלוג הממוחשב באינטרנט?
26/03/2017 | 19:46
1
21
אשמח להבין מה הוסיף לך הביקור יותר מזה.
כמו כן, במידה ומצאת שם משהו, מניסיון הם אכן סורקים את התיקים שביקשת, זה עורך בין כמה שבועות לחודשים אבל קורה בסוף.
לצפיה ב-'הסבר קצר בפנים'
הסבר קצר בפנים
28/03/2017 | 20:47
7
בקטלוג הממוחשב של ארכיון המדינה - לא מצאתי כלום.
בביקור בארכיון - שוב לא מצאתי כלום - כפי שהסברתי, כיון שהארכיון לא מאונדקס כראוי ולא ממוחשב.
לו הייתי מוצא את התיק יכול הייתי לבקש סריקה ולחכות לה בסבלנות כמה חודשים. 
אך כיון שלא היתה אפשרות למצוא את התיק- לא יכולתי להזמין סריקה.

לכן פניתי לפתרון הקל - מיי הריטג׳
לצפיה ב-'תקלה באתר FamilySearch'
תקלה באתר FamilySearch
21/03/2017 | 22:15
2
67
מישהו יודע על כזה דבר?

עושה לי לאחרונה בעיות בהצגת רשימות מיקרופילם, וכעת גם לא נותן לי לפתוח מיקרופילם שניתנים לצפיה. מופיע לי במקום הקישורים מין קודים מוזרים. הבעיה אצלי?
לצפיה ב-'אצלי אין כל בעיה'
אצלי אין כל בעיה
21/03/2017 | 22:27
1
41
הן בהצגה של רשימות-המיקרופילמים והן בכניסה אל המיקרופילמים עצמם והצגת רישומים ספציפיים. 

האם ניסית להיכנס באמצעות דפדפן שונה? 
לצפיה ב-'כנראה הבעיה אצלי באמת.'
כנראה הבעיה אצלי באמת.
21/03/2017 | 22:49
32
יש לי השערה למה זה, אנסה לטפל בזה. ניסיתי דפדפן אחר לא הלך. בינתיים אני מת מסקרנות - יש סיכוי שתבדקי עבורי תעודה מסויימת שמצאתי?
לצפיה ב-'סיוע מקוראי הפולנית'
סיוע מקוראי הפולנית
21/03/2017 | 21:07
1
51
אודה על סיוע בתרגום תעודת נישואין בה מופיעה אחות סבתא רבא שיינה לאה לבית קונביזר.
מדובר במשפחה שנעלמה לנו בשואה....
אודה על סיוע.
לצפיה ב-'קבוצה בפייסבוק בשם Genealogy Translations- תרגומים בחינם '
קבוצה בפייסבוק בשם Genealogy Translations- תרגומים בחינם
27/03/2017 | 07:11
8
קיימת קבוצה בפייסבוק בשם Genealogy Translations צריך לבקש חברות ואז אפשר לבקש תרגומים מהרבה שפות כולל פולנית.
אני פולני לייט קורא פולנית רק ממודפס לא מכתב יד.
לצפיה ב-'איתור אדם באוסטרליה'
איתור אדם באוסטרליה
19/03/2017 | 13:32
12
85
יש לי את הפרטים שלו מלפני 10 שנים, בשיטות תקשורת "מיושנות":
Bernard Orenstein (#3548)
P.O. Box 956
North Turramurra, NSW
2074
Australia

האם יש דרך לאתר את האדם בודאות וליצור איתו קשר?
מישהו מכיר ספרי טלפונים וכדו' באוסטרליה?
לצפיה ב-'בפייסבוק, וגם ב-Linkedin, יש Bernard Orenstein אחד מסידני '
בפייסבוק, וגם ב-Linkedin, יש Bernard Orenstein אחד מסידני
19/03/2017 | 18:50
11
47
הייתי מנסה לשלוח לו הודעה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/03/2017 | 20:18
24
לצפיה ב-'תודה! זו כתובת בסידני?'
תודה! זו כתובת בסידני?
19/03/2017 | 20:18
9
28
לצפיה ב-'כן'
כן
19/03/2017 | 20:36
8
49
North Turramurra is a suburb on the Upper North Shore of Sydney, in the state of New South Wales, Australia.

לצפיה ב-'ההסבר מתוך ויקיפדיה ^^^'
ההסבר מתוך ויקיפדיה ^^^
19/03/2017 | 20:42
4
60
 * מי יכול להסביר לי איך משלבים עברית ואנגלית יחד באותה תגובה?
פעם זה היה ע"י הוספת "תחילת קוד" ו-"סיום קוד", אבל עכשיו משהו השתנה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 21:01
3
36
לא הבנתי את הבעיה, בדיוק כמו שעשית בתגובה הקודמת לא?
לצפיה ב-'עברית ואנגלית יחד באותה תגובה'
עברית ואנגלית יחד באותה תגובה
19/03/2017 | 21:10
2
36
איך משלבים את שתי השפות יחד באותה הודעה/ תגובה,
כך שהעברית תהיה עם יישור לימין,
והאנגלית עם יישור לשמאל ?

לצפיה ב-'כיוון-הטקסט בהודעה'
כיוון-הטקסט בהודעה
19/03/2017 | 21:28
1
47
ענת, כשאת רוצה לרשום הודעה נפתחת חלונית. בחלקה העליון מופיעה שורה עם תפריט. באמצע יש אייקונים שמשמעותם: יישור-הפיסקה לימין/למרכז/לשמאל/יישור לכל רוחב-הדף.

בהמשך את רואה 2 אייקונים, האחד של כיוון-טקסט מימין לשמאל, והשני להפך. 

דווקא פישטו את העניינים, וזה דומה כעת לדרך שבה את נוהגת כשאת רושמת מסמך בוורד. 
לצפיה ב-'הבנתי מה עשיתי לא נכון.. '
הבנתי מה עשיתי לא נכון..
19/03/2017 | 22:03
45
לחצתי Shift + Enter למעבר בין השורות.. 
אם לוחצים Enter רגיל לשורה חדשה, אין בעיה

לצפיה ב-'תודה ענת!'
תודה ענת!
21/03/2017 | 10:38
2
47
כתובת המייל שנתת (בפרטי) אכן הייתה נכונה , זה הוא. עכשיו נראה מה אצליח להוציא ממנו, הוא טוען שלא עסק במחקר משפחתי כבר 25 שנה ולא נראה שיש לו סבלנות "לחפור" יחד.
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
21/03/2017 | 13:12
28
שמחה לשמוע  תודה על העדכון
לצפיה ב-''
21/03/2017 | 13:14
8
לצפיה ב-'עזרה בפענוח מסמך באנגלית שנכתב ברומא בסוף המלחמה'
עזרה בפענוח מסמך באנגלית שנכתב ברומא בסוף המלחמה
20/03/2017 | 11:44
4
91
שלום לכולם, מצ"ב קטע ממסמך של קרוב משפחה שלי. איתרתי את כל המקומות באיטליה חוץ מהאחרון ברשימה. מישהו יודע מה זה VTC? ו

לצפיה ב-'אולי הותיקן?'
אולי הותיקן?
20/03/2017 | 15:30
25
לצפיה ב-'נדמה לי ששורה אחת קודם תעזור??'
נדמה לי ששורה אחת קודם תעזור??
20/03/2017 | 18:15
2
43
בכל אופן-vtc-venice transfer company ,אולי מתאים ל-מסטרה לא מתאים לרומא?
לצפיה ב-'לא נראה לי - זה משהו שקשור למחנות העקורים (D.P. Camps)'
לא נראה לי - זה משהו שקשור למחנות העקורים (D.P. Camps)
21/03/2017 | 10:13
1
23
שהוקמו בסוף המלחמה באיטליה.
לצפיה ב-'האם ייתכן שזה Vocational Training Center?'
האם ייתכן שזה Vocational Training Center?
21/03/2017 | 13:07
23
ידוע לי שרשת אורט למשל הפעילה מרכזים כאלו במחנות החל מסוף 1946.
לצפיה ב-'בקשות ההתאזרחות: פוסאד גרודיסק Possad Grodisk, פולין - היכן?'
בקשות ההתאזרחות: פוסאד גרודיסק Possad Grodisk, פולין - היכן?
20/03/2017 | 16:20
12
157
מצאתי במאגר הבקשות להתאזרחות, אשר עלה היום לאוויר ב"מיי הריטייג'", את התיק של נציג ממשפחת גטריידה. על פי ידיעותינו, המשפחה היגרה בראשית המאה ה - 20 מוורשה לברלין, ומשם המשיכו אחדים מבניה לישראל.

והנה, בתיק הבקשה להתאזרחות, מופיע מקום הלידה של המבקש כפוסאד גרודיסק Possad Grodisk (ראו בקובץ המצורף). אשמח לסיוע בזיהוי המקום הזה.

תודה,
ארנון
לצפיה ב-'חצי תשובה - והחצי הפחות מועיל'
חצי תשובה - והחצי הפחות מועיל
20/03/2017 | 16:51
4
58
לפי תרגום בגוגל מפולנית לאנגלית GRODISK זה פשוט מקום יישוב או התנחלות בתרגום לעברית.
לכן שם היישוב זה כנראה POSSAD לא מצאתי איפה זה
פלי

לצפיה ב-'חצי חלקי'
חצי חלקי
20/03/2017 | 17:05
3
55
כי היו גם יישובים בשם GRODISK או דומה לזה. (וכמובן האיות והתעתיק עשויים להשתנות)
לצפיה ב-'posad(בפולנית)-osada,וגם גרודיסק-לא שמות מקומות,אלא מקומות '
posad(בפולנית)-osada,וגם גרודיסק-לא שמות מקומות,אלא מקומות
20/03/2017 | 17:52
2
54
חקלאיים קטנים.
לצפיה ב-'אז מה זה אומר? והרי גם בעברית כתב כך...'
אז מה זה אומר? והרי גם בעברית כתב כך...
20/03/2017 | 20:48
1
29
לצפיה ב-'אולי לצורך קבלת סרטיפיקט?'
אולי לצורך קבלת סרטיפיקט?
21/03/2017 | 06:38
36
בתקופת המנדט הבריטי היו סוגים שונים של סרטיפקטים. אחד מהם היה מיועד
לפועלים חקלאיים במושבות. כזכור היו גם סרטיפיקטים של קפיטליסטים (אורי אבנרי למשל...)
לצפיה ב-'אולי זה המקום http://www.sztetl.org.pl/he/city/grodzisk-maz'
אולי זה המקום http://www.sztetl.org.pl/he/city/grodzisk-maz
21/03/2017 | 06:45
2
30
פוסד בפולנית פירושו התישבות.
לצפיה ב-'Grodzisk Mazowiecki ליד וארשה'
Grodzisk Mazowiecki ליד וארשה
21/03/2017 | 06:48
1
22
לצפיה ב-'יש כמה יישובים בשם Grodzisk בפולין, כולל ליד ורשה'
יש כמה יישובים בשם Grodzisk בפולין, כולל ליד ורשה
21/03/2017 | 06:55
29
כפי שרואים במפה.
קשה לדעת לאיזה מהם הכוונה.
לצפיה ב-'אפשר איות שם המשפחה בלועזית'
אפשר איות שם המשפחה בלועזית
21/03/2017 | 06:54
3
18
לצפיה ב-'Getreide, Getrajde וגירסאות דומות נוספות.'
Getreide, Getrajde וגירסאות דומות נוספות.
21/03/2017 | 10:36
2
24
לצפיה ב-'גטריידה,מנהלת ערוץ-3 בהוט,מקבוץ בית-יצחק,אולי שייך?'
גטריידה,מנהלת ערוץ-3 בהוט,מקבוץ בית-יצחק,אולי שייך?
21/03/2017 | 11:17
1
23
לצפיה ב-'אכן, היא מהמשפחה.'
אכן, היא מהמשפחה.
21/03/2017 | 11:37
20
לצפיה ב-'מרים אשת אליעזר דננברג'
מרים אשת אליעזר דננברג
21/03/2017 | 00:21
69
מחפש כל פיסת מידע על מרים אשת אליעזר דננברג אחיהם של נחמיה דננברג (חתנו של זליבנסקי ממצות זליבנסקי) ומשה חיים דננברג ובנו של יהודה ליב דננברג. אליעזר נפטר ב-1921 בת"א (נקבר בטרומפלדור).
פרט לשמה הפרטי של מרים אין בידי מידע כלשהו עליה, לא שם משפחה, לא שמות ההורים, לא מקום קבורה... כלום.
לצפיה ב-'אינדקס ורשומה מלאה בוורשה'
אינדקס ורשומה מלאה בוורשה
17/03/2017 | 13:34
12
137
מצאתי בJRI רשומת נישואין של SZAJNWARD Chaim.
זה אדם שאני מחפש, והמסמך חשוב לי. אלא שלצערי, זו לא רשומה אלא רשומת אינדקס, וכמו שכתוב שם: record is missing, appears in index only

האם זה אבוד? האם יש לי מה לעשות בנידון? דרך למצוא עוד משהו עליו?
לצפיה ב-'שווה לבדוק מול הארכיון'
שווה לבדוק מול הארכיון
19/03/2017 | 23:33
2
46
או לחילופין מול האחראי על הרישומים וכדו'.

במקרה אחד אצלי לא עזר, החומר המקורי פשוט "חסר" דהיינו הוזק לבלי הכר או נקרע או נעלם בדיוק בעמוד שהיה רלוונטי עבורי.
בלית ברירה, השלמתי בחפיפה עם מידע אחר של שנים קודמות ושנים מאוחרות יותר.
לצפיה ב-'אבל נתקלת במקרה שזה כן עזר?'
אבל נתקלת במקרה שזה כן עזר?
20/03/2017 | 00:29
1
27
לצפיה ב-'לא'
לא
20/03/2017 | 15:00
11
לצפיה ב-'נספחי נישואין - Alegata'
נספחי נישואין - Alegata
20/03/2017 | 14:14
8
47
בוורשה שרדו חלק מהמסמכים שצורפו לבקשות הנישואין. ניתן לבחון ברשימות המצאי אם נכללים בהם גם הרישומים מהשנה והרובע הרלוונטיים לקרובך. לחילופין, ככל הנראה רישומים אלה יועלו בשנים הקרובות לאתר JRI-Poland.
אורית

לצפיה ב-'מה זאת אומרת נספחי נישואין?'
מה זאת אומרת נספחי נישואין?
20/03/2017 | 14:54
7
28
עד היום ידעתי על פנקסי נישואין, הזהים לפנקסי רישום לידות ופטירות.
מה זה בקשות נישואין? ומה זה נספחיהם?
האם זה רלוונטי רק לוורשה?
לצפיה ב-'מסמכים נלווים'
מסמכים נלווים
20/03/2017 | 22:19
6
24
כאשר אנשים באו להרשם הם היו צריכים להציג מסמכים שונים, כגון רישומי לידה, ואם הם לא היו קיימים - תצהיר חלופי. אם החתן או הכלה היו גרושים אלמנים - מסמך המאשר שהם פנויים, כגון תעודת פטירה של בן הזוג הקודם.
חלק מהמסמכים האלה נשמרו, ובפרט בוורשה. אם יש בידיך מועד הנישואים אז החיפוש בעיר גדולה כמו ורשה הינו מעשי. אבל כאמור, צריך לבדוק ברישומי המצאי שהרישומים מהשנה שלך ומהרובע הרלוונטי שרדו. ואם זה לא דחוף - לחכות עד שהם ימפותחו.
לילה טוב,
אורית
לצפיה ב-'איך זה מאוחסן ומקוטלג ברשומות המצאי? לכל זוג יש תיק?'
איך זה מאוחסן ומקוטלג ברשומות המצאי? לכל זוג יש תיק?
20/03/2017 | 22:59
5
17
השאלה שלי היא לא רק לגבי וורשה. את פותחת כאן נידון מסקרן מאוד שלא הכרתי.
זה מאוד מאוד מעניין גם במקרה שהרישום עצמו שרד.

האם את אומרת שלכל רישום נישואין בפנקסי הרישומים העירוניים אמור להיות (אם שרד) נספח תיק מסמכים אישי של הזוג?

איך מוצאים אותו? איך זה אמור להופיע ברשומות המצאי של הארכיון הפולני?
האם זה מופיע כנספח לספרי הרישום, או שזה פשוט תיק נפרד בארכיון המקומי?
לצפיה ב-'בקצרה:'
בקצרה:
21/03/2017 | 09:33
4
33
מדובר באוסף של מסמכים כרוכים לאנשים רבים, לפי הסדר. לכל זוג עשויים להופיע מספר דפים.
בערים רבות המסמכים לא שרדו, ולכן לא מרבים להזכירם. עבור אמותי ואבותי לדוגמה לא שרדו התיקים. אבל היכן שהם שרדו - הם חשובים מאד.
כן, הם מופיעים ברשומות המצאי של הארכיון הפולני. הנה לדוגמה עבור העיר ורשה, אך אתה צריך לחפש את הרובע המתאים.
כמו עבור יתר הרישומים מפולין, גם אלה עולים עם הזמן לרשת, וממופתחים.
בהצלחה,
אורית

לצפיה ב-'תודה! הקישור שנתת מוביל רק למנוע החיפוש שלהם.'
תודה! הקישור שנתת מוביל רק למנוע החיפוש שלהם.
21/03/2017 | 10:36
2
32
(תודה על כל ההסבר!)
אם התכוונת לתת קישור לתוצאה מסויימת זה כנראה לא עבד.
עם זאת, אני מבין שבתיבה "select the type of event" אני אמור לבחור במקום הבחירה הרגילה של לידות, נישואין או פטירות לבחור משהו אחר מהרשימה, רק לא הצלחתי להבין איזה. הנה הרשימה (רובה):
akta zbiorowe
akta zbiorowe małżeństw
akta zbiorowe urodzeń
akta zbiorowe zgonów
akta znania
alagata
alegata
bierzmowania
egzaminy przedślubne
inne
katechumeni
komunikujący
koncesje
konfirmacje
księga rodzin
mieszane
sakrament chorych
spis dusz
spowiadający się
wstąpienia do obrządku
wypominki
wystąpienia z obrządku
zapowiedzi

והתרגום שלה לאנגלית (גוגל):
Collective files
Collective files of marriages
Birth records
Collective death records
The act of knowing
Alagata
Alegata
Confirmation
Prenatal examinations
other
Catechumens
Communicating
Concessions
Confirmations
Family book
Mixed
The sacrament of the sick
List of souls
Confessing
Entry into the rite
Souvenirs
Rituals
Announcements

אשמח אם תכווני אותי לבחירה הנכונה.
זה בהחלט משהו ששוה להתאמץ לחפש אותו, אפילו אם יש רק מקרים מועטים שזה שרד - מספיק שאמצא במקרה אחד וזו תהיה המציאה הגנאולוגית היקרה ביותר בכל שנות מחקרי.
לצפיה ב-'תגלול למטה לתוצאות החיפוש, ואידך זיל גמור'
תגלול למטה לתוצאות החיפוש, ואידך זיל גמור
21/03/2017 | 10:46
1
12
לצפיה ב-'זה לא נותן תוצאות, רק מסך חיפוש'
זה לא נותן תוצאות, רק מסך חיפוש
21/03/2017 | 10:52
19
הקישור מגיע למסך החיפוש וזהו. מסך חיפוש חדש.
לצפיה ב-'עוד משהו: יש לי מספר בית שלו'
עוד משהו: יש לי מספר בית שלו
21/03/2017 | 10:51
22
רק המספר, בלי כתובת. משנת 1901, ע"פ רשומת לידה של הבן שלו. האם זה יכול לתת את הפרטים על הרובע וכו' שאמרת?
לצפיה ב-'סנדז/סנדז'ישוב'
סנדז/סנדז'ישוב
19/03/2017 | 13:36
64
האם יכול להיות שסנדז הוא קיצור/כינוי לעיירה סנדז'ישוב בפולין?
ובאותו ענין, במשפחתי היו יוצאי המקום שידוע ששלטו גם בשפה הגרמנית, האם בעבר המקום היה נתון לשלטון גרמני או אוסטרי?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ