לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'לעולם לא להתייאש'
לעולם לא להתייאש
21/03/2017 | 22:18
6
100
לאחר כמה שנים מייאשות בחיפוש מידע על משפחה בוורשה, הגיעה הישועה:
בעידכון האחרון של רשומות וורשה, נוספה תעודה אחת של המשפחה. אחת בלבד זה מה שהייתי צריך, נישואי אחד מהמשפחה המורחבת. לא התעצלתי ותירגמתי אותה. זה הוביל אותי לעיירת המוצא של המשפחה בליטא, ולרשימת מסמכים חשובים של המשפחה.
אני מקוה שבקרוב אוכל לספר על הגילויים החדשים שיצאו מזה!
לצפיה ב-''
21/03/2017 | 22:24
8
לצפיה ב-'מסקרן מאוד. אשמח לשמוע את הסיפור המלא '
מסקרן מאוד. אשמח לשמוע את הסיפור המלא
22/03/2017 | 06:45
2
31
לצפיה ב-'מדובר במשפחה מוורשה.'
מדובר במשפחה מוורשה.
22/03/2017 | 10:24
1
68
ידעתי שבמקור הם הגיעו מליטא, אבל לך תדע מה זה אומר. מדובר בשם משפחה לא נדיר בכלל, וכן בשמות פרטיים לא נדירים.
על פי חשבוני הם כבר היו בוורשה באמצע המאה ה19, מה שאמר שסביר שהרשומות שם, וקשה יותר יהיה למצוא רשומות בליטא.
ניסיתי לחפש בליטא וכדו' ולא מצאתי. בוורשה לא מצאתי כלום. למרות שהיו לי הרבה שמות מהרבה שנים, זה היה מוזר.

מדובר על הסבא של הסבא שלי. שמו היה הרבה משה גרודזינסקי, הוא נולד בערך 1875. יש לי המון פרטים על אביו, כולל כתובתו. האבא - ר' יצחק, וסביו - זאב קבורים בבית הקברות בוורשה עם מצבה מפורטת הכוללת את שמו של אביו של זאב - משה. אני יודע שזה מידע יפה מאוד אבל רציתי עוד הרבה.

היה ידוע לי על אח אחד של ר' יצחק, וכן היה ידוע משהו על משפחת אימו, וכן על כך שאשתו היא בת דודה שלו. לא ידוע איך. מדובר במשפחה חשובה ומוכרת בוורשה היהודית.

ואז בעידכון האחרון נוספה תעודת נישואין של בת אחיו של ר' יצחק - שזיהיתי אותה רק על שם בעלה עליו ידעתי. לאחר עיון בתעודה מתברר שהיא הגיעה מהעיירה שאקי בליטא.
זה היה מוזר, מפני שכבר אביה ואחיו אמורים היו להיוולד בוורשה או לפחות להגר לשם בגיל צעיר. אבל עובדה.
חיפוש באיזור ההוא בליטא העלה מהר מאוד תעודות לידה של אביה, ושל 2 אחים שלו (חדשים עבורי, אם כי לא של אותו ר' יצחק), נתן את שם אימם (סוף סוף אנו יודעים מאיפה הגיע השם פעשא רייזל - שמה של אם-סבי - למשפחה, אחרי השערות רבות), ואת  שם אביה. ובכך אימת ידיעה חשובה, מפני שהוא אמור להיות קצה של שושלת מפורטת בת 200 שנה לפחות, נכד למשפחה רבנית. חסר כעת רק מעט למצוא על זה מידע מפורט. מקוה שאצליח.

בכל מקרה יש לזה סיכוי סביר להוביל אותי לבניית עץ המשפחה המורחב ולמציאת קשר ופרטים של הרבה גרודזינסקים אחרים.

זה אומר:
1. לא התייאש.
2. לעקוב מידי פעם. חיפושים פשוטים פעם בכמה חודשים עשויים לבסוף להפתיע.
3. לא לקחת עובדה כמוחלטת, אפילו שזה חשבון של 1+1 ואפילו שזה מתבסס על 100% וודאות.
לצפיה ב-'מרתק. אכן, לקחים חשובים '
מרתק. אכן, לקחים חשובים
23/03/2017 | 18:35
6
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
22/03/2017 | 11:33
23
לצפיה ב-' כמאמר הפתגם:'
כמאמר הפתגם:
23/03/2017 | 15:31
22
המחקר מתקדם רק אם שוב חוזרים אחורה...
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR'
מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR
21/03/2017 | 17:25
4
116
בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.

המאגרים כוללים:

תוצאות של בחינות בגרות כפי שהתפרסמו בפלאסטין גאזיט 1942-1944
767 תלמידים

חברי השומר הצעיר בפולין 1947-1948
964 רשומות

חברי הבונים דרור באנגליה
 816 רשומות

תעודות נישואין / גירושין - ארץ ישראל
2,805  רשומות

פליטים בטהרן  בחסות צבא אנדרס
447 רשומות

"מבצע על כנפי נשרים": שלב ג'
1950-1949
2,438 עולים

מפקד תושבי תל-אביב 1922
13,261 רשומות

מייסדי כפר ורבורג
82  רשומות

עולים בלתי ליגליים
720  רשומות

העוסקים ברפואה
רשימה של רופאים , רוקחים , רופאי שיניים ומיילדות שזכו ברישיון בהתאם לתקנות השונות המסדירות את מקצועם -  העוסקים ברפואה
1938
3,874 שמות

שינוי שמות
1956-1955   5,878 רשומות

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il

נא לשים לב, רק חברים של IGRA   יכולים לראות את הסריקות. בלי חברות, אתם רק יכולים לראות את הרשימה.

להלן הקישור לצפייה במאגרים   

http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'כל הכבוד למתנדבי IGRA '
כל הכבוד למתנדבי IGRA
21/03/2017 | 17:44
1
37
עבודה ברוכה וחשובה, דמי החברות הם צנועים וחשוב לתמוך בהם.
לצפיה ב-'מצטרף.'
מצטרף.
21/03/2017 | 22:13
18
לצפיה ב-'היה מועיל מאוד אפשרות חיפוש של עידכונים אחרונים'
היה מועיל מאוד אפשרות חיפוש של עידכונים אחרונים
23/03/2017 | 12:17
16
לאור התפתחותו המרשימה של מסד הנתונים שלכם, והעידכונים התכופים. היה מועיל מאוד אם הייתם נותנים אפרות חיפוש (בדומה למסדי נתונים אחרים) שמצמצמת את החיפוש רק בתוך הרשומות שהועלות בתקופה האחרונה החל מתאריך נבחר.
לצפיה ב-'עוד משהו - מצאתי את סבא שלי'
עוד משהו - מצאתי את סבא שלי
23/03/2017 | 12:28
21
בעידכון האחרון כלולה תעודת הנישואין של הסבא. מ1949. זה לא מידע חדש - אבל זה קוריוז, נראה מה הסבתא (שחיה בינינו) תגיב...
לצפיה ב-' אירוח בנושא איבחון גנטי '
אירוח בנושא איבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 12:17
12
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
ביום רביעי, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו
לצפיה ב-'עזרה במציאת ספינה מסלוניקי 1927'
עזרה במציאת ספינה מסלוניקי 1927
23/03/2017 | 05:43
23
שלום
עברתי על כל תיקי רשימות העולים מארכיון המדינה משנת 1925 עד 1933 וסוף סוף מצאתי את מי שנראה כמו סבתא רבא שלי, אמא שלה, ואבא שלה.
אני לא יכולה לאמת את העיניין כי אני לא מוצאת את הספינה ואם היא עצרה לאסוף נוסעים מסלוניקי...
ברשימה רשום שם הספינה ״איליסץ״ ואני לא מוצאת אותה שום מקום
מצאתי ספינה בשם ״אילאיץ״ אבל היא רוסית
אני מצרפת תמונה אחת של רשימת העולים (תאריך 6 דצמבר 1927)
ותמונה אחת מהעיתון פלסטין פוסט (תאריך 7 דצמבר 1927) שאומר על הספינה אילאיץ הרוסית שהגיע אתמול עם 19 עולים...
איך אפשר לבדוק מאיפה הספינה הגיעה ואם היו עצירות בדרך?
אני בחו״ל כך שאין לי אפשרות ללכת לספריה :)
תודה!!
לצפיה ב-'בקשות התאזרחות בפלשתינה המנדטורית: עכשיו ב"מיי הריטייג'"'
בקשות התאזרחות בפלשתינה המנדטורית: עכשיו ב"מיי הריטייג'"
20/03/2017 | 11:54
13
178
שלום לכולם,

כזכור, מנכ"ל "מיי הריטייג'", גלעד יפת, סיפר לנו במפגש הפורום האחרון כי בקרוב יעלה לרשת מאגר בקשות ההתאזרחות בפלשתינה המנדטורית (1947-1937). ובכן, היום הוא היום והמאגר עלה לאוויר. הנה קישור ישיר לחיפוש במאגר זה. המאגר אינו מונגש בחינם, והוא זמין למי שיש לו מינוי למאגרי המידע של "מיי הריטייג'".

אני כבר מצאתי אזכורים לכמה מקרובי משפחתי שם - אשמח אם תעדכנו על מציאות מעניינות שלכם במאגר החדש.

ארנון
לצפיה ב-'מרתק!'
מרתק!
20/03/2017 | 15:19
55
בהחלט פיצוי ממיי הריטג' על חוסר המאגרים היהודיים שלהם עד עכשיו.
מצאתי שם גם כמה שמות, חלקם של אישים ידועים, חלקם של בני משפחה. אכן אין תחליף לאינדוקס היסודי שהם עשו.
מקוה שימשיכו כך, ותודה על העידכון.
לצפיה ב-'הידד, מצאתי את אבא...'
הידד, מצאתי את אבא...
20/03/2017 | 21:19
1
44
לצפיה ב-''
21/03/2017 | 06:49
12
לצפיה ב-' מדהים'
מדהים
21/03/2017 | 22:53
3
50
מצאתי את שמו של סבי יצחק ליונד
לצערי אין לי מנוי מידע אז אני לא מצליח לצפות ברשומות :) אולי בעתיד...

לצפיה ב-'נסה לחפש באתר של גנזך-המדינה... וקצת סימני-שאלה'
נסה לחפש באתר של גנזך-המדינה... וקצת סימני-שאלה
22/03/2017 | 19:43
2
46
רוב בני-המשפחה הישירה שלי עלו הרבה לפני כן, אולם בעבר איתרתי תיקים של בקשות להתאזרחות של אי אילו קרובים, בעיקר כאלה שקשורים בקשרי-נישואין. התיקים הללו מצויים גם כעת בחיפוש בגנזך. בין הקרובים היו כאלה שהתאזרחו בשנים 1937/8, קרי, הם אמורים להיכלל בחיפוש ב-MyHeritage, אלא שזה לא קורה. 

למשל: האח של סבתי, פיליפ (יצחק פסח), יליד צפת, נסע ללמוד רוקחות בווינה, שם נישא למינקה (מינה) לבית ברנדר. בהמשך הגיעו בני-הזוג ארצה. את תיק-ההתאזרחות של מינה ברדש מצאתי עוד באתר הישן של גנזך המדינה תחת השם Mina Bardash (האנגלים רשמו את שמה בתיק באגלית ולא כנהוג במשפחתנו בגרמנית).

להפתעתי, כשאני מחפשת כעת ב-MyHeritage את שם-המשפחה ברדש (ניסיתי גם באיות אנגלי, גרמני, פולני ובכל מקרה איפשרתי תרגומים), לא צץ התיק של מינה.

זה מעורר שאלות: האם המאגר לא הועלה עדיין במלואו ל-MyHeritage? אם התשובה שלילית, ומה שהם סרקו הועלה במלואו, האם יתכן שתיקים שכבר היו סרוקים באתר של הגנזך לא נסרקו ע"י MyHeritage? זה מוזר, כי ממה שהבנתי הם סרקו את כל התיקים של השנים 1937/8.

כך או כך, כדאי לנסות באתר של הגנזך, אולי תמצא שם את התיק של סבך, אסף (כדאי לנסות תחת השם בלועזית):

לצפיה ב-'תודה רבה אבל...'
תודה רבה אבל...
22/03/2017 | 22:07
25
תודה רבה על התגובה, כבר חיפשתי בעבר באתר הגנזך ולא מצאתי את התיק ואילו כעת בחיפוש במיי הריטג' כן מצאתי. שם משפחתו של סבי נכתב באנגלית Leinwand או Leiwand אבל בעברית הוא זכה לשלל איותים, עם י' אחת או שתיים, עם ו' אחת או שתיים וכו' וכד' וגם הפעם במאגר של מיי הריטג' בקושי מצאתי אותו באיות המינימלי 'ליונד'.

המאגר הזה יכול לשפוך אור על תעלומה שמסקרנת אותי מאוד שכן אני חושד שסבא כבר היה נשוי לפני שהוא נישא לסבתי ואף אחד במשפחה לא ידע מזה ואכן במאגר מופיעה שמה של מי שעשויה להיות אשתו לשעבר 'מרים ליונד' ששמה גם מופיע לידו בעוד מסמך או שניים שמצאתי לפני כשנתיים.
לצפיה ב-'אני מצאתי שם תיק שמופיע כבר באתר הגנזך'
אני מצאתי שם תיק שמופיע כבר באתר הגנזך
22/03/2017 | 23:51
28
סבא של סבתא שלי התאזרח ב-1940 יחד עם אשתו.
הוצאתי את התיק לפני מספר חודשים כבר ועכשיו הוא מופיע גם בחיפוש ב-MyHeritage .

לצפיה ב-'מנוי למאגרי מידע מייהריטג'
מנוי למאגרי מידע מייהריטג
22/03/2017 | 20:57
4
49
מה זה הדבר הזה?
כמי שמחזיק אצלם מספר אתרי עץ משפחה בתשלום פרימיום אני לא מסכים לשלם עוד. בארכיון המדינה המידע בחינם.
לצפיה ב-'זו זכותך, כמובן...'
זו זכותך, כמובן...
22/03/2017 | 21:35
23
לצפיה ב-'מספר אתרים?'
מספר אתרים?
22/03/2017 | 23:44
2
32
את מתכוון שאתה משלם יותר ממנוי פרימיום אחד?
אני ממקוה שאתה מודע לכך שאין הגבלה למספר האילנות יוחסין שאתה מחזיק באתר אחד.
לצפיה ב-'בטוח?'
בטוח?
22/03/2017 | 23:52
1
32
גם לי יש מנוי פרימיום-פלוס במיי הריטג' וכשניסתי לפתוח עץ משפחה נוסף, נפרד, האתר דרש תשלום על מנוי נוסף.
לצפיה ב-'יש לי כ15 עצים באתר אחד'
יש לי כ15 עצים באתר אחד
22/03/2017 | 23:58
27
מלבד זאת יש לי עוד אתרים, חינמיים. יש להבדיל בין אתר לעץ. אתר אחד יכול להכיל כמה עצים. יוזר אחד יכול לפתוח כמה אתרים, אבל כל אתר יש לו מסלול נפרד (בחינם או בתשלום).
לצפיה ב-'חוויות מארכיון המדינה וממאגר בקשות ההתאזרחות'
חוויות מארכיון המדינה וממאגר בקשות ההתאזרחות
24/03/2017 | 00:57
רציתי לשתף את חברי הפורום בכמה מחשבות וחוויות. מיד כשעלתה ההודעה של ארנון על המאגר החדש רצתי לחפש את הסבים שלי ולשמחתי הרבה מצאתי תיק עבור כל אחד מהם(!).
כעת נותר רק לשלם.... 
כיון שאני עובד מרחק דקות הליכה ספורות מארכיון המדינה שהוא הבעלים של המידע חשבתי לעצמי שאחסוך לעצמי את התשלום ואגש לקבל את המגיע לי ישירות מן המקור. 
בקצרה, אכזבה גדולה.
החיפוש בארכיון הוא באמצעות מעבר במחשב על סריקות של כרטיסיות (לא התיקים עצמם, כרטיסיות אינדקס) שנכתבו ביד לפני כמה עשורים, שמות המשפחה לא מאוייתים כפי שבתיק האמיתי, (למשל מי ששם משפחתו Kramer יתכן שימצא אותו רק תחת כרטיסית Cramer), האינדקס כולל רק את ראש המשפחה: אב או בעל. כמעט אין אפשרות למצוא נשים, הן כלולות באותו התיק של אב המשפחה.
כתב היד לעיתים בלתי קריא וצריך לנחש האם יש התאמה לתיק אותו מחפשים או לא. גרוע מזה ישנם תיקים שכלל לא מאונדקסים בתיקיות.
למעשה כשראיתי את הכרטיסיות העגומות נזכרתי שחיפשתי את התיקים הללו בארכיון המדינה כבר לפני כשנה וחצי ללא הצלחה- אז הוסבר לי שתיקים רבים הושמדו/נעלמו וכנראה שאני לא מברי המזל שתיקיהם קיימים.
אך בביקורי הפעם אני כבר יודע שהתיקים קיימים בארכיון בודאות שהרי ראיתי אותם במאגר החדש באינטרנט. אז התעקשתי ונעזרתי גם בעובדת הארכיון אך לאחר כשעה וחצי (ותודה לעובדת היקרה על זמנה) הגענו למסקנה שהשמות אותם אני מחפש לא קיימים בכרטיסיות.

ממש מתסכל, התיק קיים אך אין שום דרך לשלוף אותו מהארכיון.

אגב בנקודה זו אין לי ביקורת כלל על הארכיון, זה מה שקיים כרגע והם עושים ככל יכולתם לאפשר לי לגשת אל המידע.
אני מודה מאוד למיי הריטג׳ על שסרקו את התיקים והעלו אותם לרשת, המחיר אמנם לא זול אך אין ספק שאת המאמצים שלהם צריך לתגמל, אני בחרתי לשלם.
למיי הריטג׳ יש גם יתרון עצום על פני הכרטיסיות כיון שהחיפוש מאפשר למצוא תוצאות גם בתוך התיקים עצמם: בני זוג, ילדים, הורים וממליצים. אם אתם מתלבטים אם לשלם או לגשת לארכיון בעצמכם, בשלב זה הייתי מציע לבקר בארכיון רק אם אתם גרים ממש קרוב... 

כאן אני מגיע לביקורת שלי על הארכיון ואשמח לשמוע אם מישהו יכול להסביר או לתקן את ההתרשמות שלי.  בסופו של דבר המידע שבארכיון הינו רכוש הציבור אם הארכיון מוסר אותו לחברה פרטית כדי שהחברה תשתמש בו לרווחיה היה צריך לכל הפחות לדרוש לקבל לידיו את האינדקס כך שישמש את הארכיון עצמו.
האם זה סביר שהארכיון ישתמש בכלים ששיכים למאה ה-19 בזמן שחברה פרטית מחזיקה באינדקס מתקדם ומודרני שהשיגה אותו בעזרת שימוש ברכוש הארכיון? 
לדעתי וכך ראיתי שנהוג במקומות אחרים, חברות (מבורכות) כמו מיי הריטג׳ רשאיות להשתמש במידע הקיים בארכיון אך נדרשות לשתף בחזרה את האינדקס אותו הם יוצרים ובמקרים מסוימים אף ראיתי שהן נדרשות להנגיש אותו בעצמן בחינם דרך האתר המסחרי שלהן.
(ולגבי הפרנסה של אותן חברות, אל דאגה יש להן מודלים להתפרנס גם אם המידע הוא חינמי - למשל התאמות חכמות בין עץ המשפחה שהמשתמש בונה באתר לבין המידע שאספו בארכיון. המידע הוא בחינם - ההתאמה החכמה רק למנויים).

יתכן שאני טועה אשמח לשמוע את דעתכם. ויתכן גם שהקדמתי לבוא לארכיון והדבר יתוקן בקרוב.

נושא אחרון חשוב לא פחות, ארנון ביקש לשתף כאן בהצלחות. אין כאן מקום להסביר ולתאר את חשיבותם של הממצאים שמצאתי אבל בהחלט אני מגדיר את היום הזה כהצלחה גדולה, דף אחד שהתווסף לתיק ההתאזרחות של סבי מספר סיפור מרגש מאוד מאוד עבורי ועבור בני משפחתי. אני חייב שוב לציין שאילולא העבודה של מיי הריטג׳ יתכן שהיו חולפות עוד שנים רבות עד שהייתי מגיע אל החומרים אם בכלל.
וואו יצא ארוך, מקווה שנהנתם מהקריאה.
-

לצפיה ב-'תקלה באתר FamilySearch'
תקלה באתר FamilySearch
21/03/2017 | 22:15
2
46
מישהו יודע על כזה דבר?

עושה לי לאחרונה בעיות בהצגת רשימות מיקרופילם, וכעת גם לא נותן לי לפתוח מיקרופילם שניתנים לצפיה. מופיע לי במקום הקישורים מין קודים מוזרים. הבעיה אצלי?
לצפיה ב-'אצלי אין כל בעיה'
אצלי אין כל בעיה
21/03/2017 | 22:27
1
30
הן בהצגה של רשימות-המיקרופילמים והן בכניסה אל המיקרופילמים עצמם והצגת רישומים ספציפיים. 

האם ניסית להיכנס באמצעות דפדפן שונה? 
לצפיה ב-'כנראה הבעיה אצלי באמת.'
כנראה הבעיה אצלי באמת.
21/03/2017 | 22:49
27
יש לי השערה למה זה, אנסה לטפל בזה. ניסיתי דפדפן אחר לא הלך. בינתיים אני מת מסקרנות - יש סיכוי שתבדקי עבורי תעודה מסויימת שמצאתי?
לצפיה ב-'סיוע מקוראי הפולנית'
סיוע מקוראי הפולנית
21/03/2017 | 21:07
38
אודה על סיוע בתרגום תעודת נישואין בה מופיעה אחות סבתא רבא שיינה לאה לבית קונביזר.
מדובר במשפחה שנעלמה לנו בשואה....
אודה על סיוע.
לצפיה ב-'איתור אדם באוסטרליה'
איתור אדם באוסטרליה
19/03/2017 | 13:32
12
79
יש לי את הפרטים שלו מלפני 10 שנים, בשיטות תקשורת "מיושנות":
Bernard Orenstein (#3548)
P.O. Box 956
North Turramurra, NSW
2074
Australia

האם יש דרך לאתר את האדם בודאות וליצור איתו קשר?
מישהו מכיר ספרי טלפונים וכדו' באוסטרליה?
לצפיה ב-'בפייסבוק, וגם ב-Linkedin, יש Bernard Orenstein אחד מסידני '
בפייסבוק, וגם ב-Linkedin, יש Bernard Orenstein אחד מסידני
19/03/2017 | 18:50
11
44
הייתי מנסה לשלוח לו הודעה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/03/2017 | 20:18
23
לצפיה ב-'תודה! זו כתובת בסידני?'
תודה! זו כתובת בסידני?
19/03/2017 | 20:18
9
27
לצפיה ב-'כן'
כן
19/03/2017 | 20:36
8
47
North Turramurra is a suburb on the Upper North Shore of Sydney, in the state of New South Wales, Australia.

לצפיה ב-'ההסבר מתוך ויקיפדיה ^^^'
ההסבר מתוך ויקיפדיה ^^^
19/03/2017 | 20:42
4
56
 * מי יכול להסביר לי איך משלבים עברית ואנגלית יחד באותה תגובה?
פעם זה היה ע"י הוספת "תחילת קוד" ו-"סיום קוד", אבל עכשיו משהו השתנה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 21:01
3
32
לא הבנתי את הבעיה, בדיוק כמו שעשית בתגובה הקודמת לא?
לצפיה ב-'עברית ואנגלית יחד באותה תגובה'
עברית ואנגלית יחד באותה תגובה
19/03/2017 | 21:10
2
32
איך משלבים את שתי השפות יחד באותה הודעה/ תגובה,
כך שהעברית תהיה עם יישור לימין,
והאנגלית עם יישור לשמאל ?

לצפיה ב-'כיוון-הטקסט בהודעה'
כיוון-הטקסט בהודעה
19/03/2017 | 21:28
1
43
ענת, כשאת רוצה לרשום הודעה נפתחת חלונית. בחלקה העליון מופיעה שורה עם תפריט. באמצע יש אייקונים שמשמעותם: יישור-הפיסקה לימין/למרכז/לשמאל/יישור לכל רוחב-הדף.

בהמשך את רואה 2 אייקונים, האחד של כיוון-טקסט מימין לשמאל, והשני להפך. 

דווקא פישטו את העניינים, וזה דומה כעת לדרך שבה את נוהגת כשאת רושמת מסמך בוורד. 
לצפיה ב-'הבנתי מה עשיתי לא נכון.. '
הבנתי מה עשיתי לא נכון..
19/03/2017 | 22:03
40
לחצתי Shift + Enter למעבר בין השורות.. 
אם לוחצים Enter רגיל לשורה חדשה, אין בעיה

לצפיה ב-'תודה ענת!'
תודה ענת!
21/03/2017 | 10:38
2
37
כתובת המייל שנתת (בפרטי) אכן הייתה נכונה , זה הוא. עכשיו נראה מה אצליח להוציא ממנו, הוא טוען שלא עסק במחקר משפחתי כבר 25 שנה ולא נראה שיש לו סבלנות "לחפור" יחד.
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
21/03/2017 | 13:12
20
שמחה לשמוע  תודה על העדכון
לצפיה ב-''
21/03/2017 | 13:14
7
לצפיה ב-'עזרה בפענוח מסמך באנגלית שנכתב ברומא בסוף המלחמה'
עזרה בפענוח מסמך באנגלית שנכתב ברומא בסוף המלחמה
20/03/2017 | 11:44
4
82
שלום לכולם, מצ"ב קטע ממסמך של קרוב משפחה שלי. איתרתי את כל המקומות באיטליה חוץ מהאחרון ברשימה. מישהו יודע מה זה VTC? ו

לצפיה ב-'אולי הותיקן?'
אולי הותיקן?
20/03/2017 | 15:30
21
לצפיה ב-'נדמה לי ששורה אחת קודם תעזור??'
נדמה לי ששורה אחת קודם תעזור??
20/03/2017 | 18:15
2
35
בכל אופן-vtc-venice transfer company ,אולי מתאים ל-מסטרה לא מתאים לרומא?
לצפיה ב-'לא נראה לי - זה משהו שקשור למחנות העקורים (D.P. Camps)'
לא נראה לי - זה משהו שקשור למחנות העקורים (D.P. Camps)
21/03/2017 | 10:13
1
17
שהוקמו בסוף המלחמה באיטליה.
לצפיה ב-'האם ייתכן שזה Vocational Training Center?'
האם ייתכן שזה Vocational Training Center?
21/03/2017 | 13:07
14
ידוע לי שרשת אורט למשל הפעילה מרכזים כאלו במחנות החל מסוף 1946.
לצפיה ב-'בקשות ההתאזרחות: פוסאד גרודיסק Possad Grodisk, פולין - היכן?'
בקשות ההתאזרחות: פוסאד גרודיסק Possad Grodisk, פולין - היכן?
20/03/2017 | 16:20
12
144
מצאתי במאגר הבקשות להתאזרחות, אשר עלה היום לאוויר ב"מיי הריטייג'", את התיק של נציג ממשפחת גטריידה. על פי ידיעותינו, המשפחה היגרה בראשית המאה ה - 20 מוורשה לברלין, ומשם המשיכו אחדים מבניה לישראל.

והנה, בתיק הבקשה להתאזרחות, מופיע מקום הלידה של המבקש כפוסאד גרודיסק Possad Grodisk (ראו בקובץ המצורף). אשמח לסיוע בזיהוי המקום הזה.

תודה,
ארנון
לצפיה ב-'חצי תשובה - והחצי הפחות מועיל'
חצי תשובה - והחצי הפחות מועיל
20/03/2017 | 16:51
4
47
לפי תרגום בגוגל מפולנית לאנגלית GRODISK זה פשוט מקום יישוב או התנחלות בתרגום לעברית.
לכן שם היישוב זה כנראה POSSAD לא מצאתי איפה זה
פלי

לצפיה ב-'חצי חלקי'
חצי חלקי
20/03/2017 | 17:05
3
48
כי היו גם יישובים בשם GRODISK או דומה לזה. (וכמובן האיות והתעתיק עשויים להשתנות)
לצפיה ב-'posad(בפולנית)-osada,וגם גרודיסק-לא שמות מקומות,אלא מקומות '
posad(בפולנית)-osada,וגם גרודיסק-לא שמות מקומות,אלא מקומות
20/03/2017 | 17:52
2
47
חקלאיים קטנים.
לצפיה ב-'אז מה זה אומר? והרי גם בעברית כתב כך...'
אז מה זה אומר? והרי גם בעברית כתב כך...
20/03/2017 | 20:48
1
22
לצפיה ב-'אולי לצורך קבלת סרטיפיקט?'
אולי לצורך קבלת סרטיפיקט?
21/03/2017 | 06:38
26
בתקופת המנדט הבריטי היו סוגים שונים של סרטיפקטים. אחד מהם היה מיועד
לפועלים חקלאיים במושבות. כזכור היו גם סרטיפיקטים של קפיטליסטים (אורי אבנרי למשל...)
לצפיה ב-'אולי זה המקום http://www.sztetl.org.pl/he/city/grodzisk-maz'
אולי זה המקום http://www.sztetl.org.pl/he/city/grodzisk-maz
21/03/2017 | 06:45
2
22
פוסד בפולנית פירושו התישבות.
לצפיה ב-'Grodzisk Mazowiecki ליד וארשה'
Grodzisk Mazowiecki ליד וארשה
21/03/2017 | 06:48
1
18
לצפיה ב-'יש כמה יישובים בשם Grodzisk בפולין, כולל ליד ורשה'
יש כמה יישובים בשם Grodzisk בפולין, כולל ליד ורשה
21/03/2017 | 06:55
24
כפי שרואים במפה.
קשה לדעת לאיזה מהם הכוונה.
לצפיה ב-'אפשר איות שם המשפחה בלועזית'
אפשר איות שם המשפחה בלועזית
21/03/2017 | 06:54
3
14
לצפיה ב-'Getreide, Getrajde וגירסאות דומות נוספות.'
Getreide, Getrajde וגירסאות דומות נוספות.
21/03/2017 | 10:36
2
20
לצפיה ב-'גטריידה,מנהלת ערוץ-3 בהוט,מקבוץ בית-יצחק,אולי שייך?'
גטריידה,מנהלת ערוץ-3 בהוט,מקבוץ בית-יצחק,אולי שייך?
21/03/2017 | 11:17
1
19
לצפיה ב-'אכן, היא מהמשפחה.'
אכן, היא מהמשפחה.
21/03/2017 | 11:37
15
לצפיה ב-'מרים אשת אליעזר דננברג'
מרים אשת אליעזר דננברג
21/03/2017 | 00:21
56
מחפש כל פיסת מידע על מרים אשת אליעזר דננברג אחיהם של נחמיה דננברג (חתנו של זליבנסקי ממצות זליבנסקי) ומשה חיים דננברג ובנו של יהודה ליב דננברג. אליעזר נפטר ב-1921 בת"א (נקבר בטרומפלדור).
פרט לשמה הפרטי של מרים אין בידי מידע כלשהו עליה, לא שם משפחה, לא שמות ההורים, לא מקום קבורה... כלום.
לצפיה ב-'אינדקס ורשומה מלאה בוורשה'
אינדקס ורשומה מלאה בוורשה
17/03/2017 | 13:34
12
122
מצאתי בJRI רשומת נישואין של SZAJNWARD Chaim.
זה אדם שאני מחפש, והמסמך חשוב לי. אלא שלצערי, זו לא רשומה אלא רשומת אינדקס, וכמו שכתוב שם: record is missing, appears in index only

האם זה אבוד? האם יש לי מה לעשות בנידון? דרך למצוא עוד משהו עליו?
לצפיה ב-'שווה לבדוק מול הארכיון'
שווה לבדוק מול הארכיון
19/03/2017 | 23:33
2
41
או לחילופין מול האחראי על הרישומים וכדו'.

במקרה אחד אצלי לא עזר, החומר המקורי פשוט "חסר" דהיינו הוזק לבלי הכר או נקרע או נעלם בדיוק בעמוד שהיה רלוונטי עבורי.
בלית ברירה, השלמתי בחפיפה עם מידע אחר של שנים קודמות ושנים מאוחרות יותר.
לצפיה ב-'אבל נתקלת במקרה שזה כן עזר?'
אבל נתקלת במקרה שזה כן עזר?
20/03/2017 | 00:29
1
24
לצפיה ב-'לא'
לא
20/03/2017 | 15:00
8
לצפיה ב-'נספחי נישואין - Alegata'
נספחי נישואין - Alegata
20/03/2017 | 14:14
8
42
בוורשה שרדו חלק מהמסמכים שצורפו לבקשות הנישואין. ניתן לבחון ברשימות המצאי אם נכללים בהם גם הרישומים מהשנה והרובע הרלוונטיים לקרובך. לחילופין, ככל הנראה רישומים אלה יועלו בשנים הקרובות לאתר JRI-Poland.
אורית

לצפיה ב-'מה זאת אומרת נספחי נישואין?'
מה זאת אומרת נספחי נישואין?
20/03/2017 | 14:54
7
23
עד היום ידעתי על פנקסי נישואין, הזהים לפנקסי רישום לידות ופטירות.
מה זה בקשות נישואין? ומה זה נספחיהם?
האם זה רלוונטי רק לוורשה?
לצפיה ב-'מסמכים נלווים'
מסמכים נלווים
20/03/2017 | 22:19
6
18
כאשר אנשים באו להרשם הם היו צריכים להציג מסמכים שונים, כגון רישומי לידה, ואם הם לא היו קיימים - תצהיר חלופי. אם החתן או הכלה היו גרושים אלמנים - מסמך המאשר שהם פנויים, כגון תעודת פטירה של בן הזוג הקודם.
חלק מהמסמכים האלה נשמרו, ובפרט בוורשה. אם יש בידיך מועד הנישואים אז החיפוש בעיר גדולה כמו ורשה הינו מעשי. אבל כאמור, צריך לבדוק ברישומי המצאי שהרישומים מהשנה שלך ומהרובע הרלוונטי שרדו. ואם זה לא דחוף - לחכות עד שהם ימפותחו.
לילה טוב,
אורית
לצפיה ב-'איך זה מאוחסן ומקוטלג ברשומות המצאי? לכל זוג יש תיק?'
איך זה מאוחסן ומקוטלג ברשומות המצאי? לכל זוג יש תיק?
20/03/2017 | 22:59
5
13
השאלה שלי היא לא רק לגבי וורשה. את פותחת כאן נידון מסקרן מאוד שלא הכרתי.
זה מאוד מאוד מעניין גם במקרה שהרישום עצמו שרד.

האם את אומרת שלכל רישום נישואין בפנקסי הרישומים העירוניים אמור להיות (אם שרד) נספח תיק מסמכים אישי של הזוג?

איך מוצאים אותו? איך זה אמור להופיע ברשומות המצאי של הארכיון הפולני?
האם זה מופיע כנספח לספרי הרישום, או שזה פשוט תיק נפרד בארכיון המקומי?
לצפיה ב-'בקצרה:'
בקצרה:
21/03/2017 | 09:33
4
27
מדובר באוסף של מסמכים כרוכים לאנשים רבים, לפי הסדר. לכל זוג עשויים להופיע מספר דפים.
בערים רבות המסמכים לא שרדו, ולכן לא מרבים להזכירם. עבור אמותי ואבותי לדוגמה לא שרדו התיקים. אבל היכן שהם שרדו - הם חשובים מאד.
כן, הם מופיעים ברשומות המצאי של הארכיון הפולני. הנה לדוגמה עבור העיר ורשה, אך אתה צריך לחפש את הרובע המתאים.
כמו עבור יתר הרישומים מפולין, גם אלה עולים עם הזמן לרשת, וממופתחים.
בהצלחה,
אורית

לצפיה ב-'תודה! הקישור שנתת מוביל רק למנוע החיפוש שלהם.'
תודה! הקישור שנתת מוביל רק למנוע החיפוש שלהם.
21/03/2017 | 10:36
2
27
(תודה על כל ההסבר!)
אם התכוונת לתת קישור לתוצאה מסויימת זה כנראה לא עבד.
עם זאת, אני מבין שבתיבה "select the type of event" אני אמור לבחור במקום הבחירה הרגילה של לידות, נישואין או פטירות לבחור משהו אחר מהרשימה, רק לא הצלחתי להבין איזה. הנה הרשימה (רובה):
akta zbiorowe
akta zbiorowe małżeństw
akta zbiorowe urodzeń
akta zbiorowe zgonów
akta znania
alagata
alegata
bierzmowania
egzaminy przedślubne
inne
katechumeni
komunikujący
koncesje
konfirmacje
księga rodzin
mieszane
sakrament chorych
spis dusz
spowiadający się
wstąpienia do obrządku
wypominki
wystąpienia z obrządku
zapowiedzi

והתרגום שלה לאנגלית (גוגל):
Collective files
Collective files of marriages
Birth records
Collective death records
The act of knowing
Alagata
Alegata
Confirmation
Prenatal examinations
other
Catechumens
Communicating
Concessions
Confirmations
Family book
Mixed
The sacrament of the sick
List of souls
Confessing
Entry into the rite
Souvenirs
Rituals
Announcements

אשמח אם תכווני אותי לבחירה הנכונה.
זה בהחלט משהו ששוה להתאמץ לחפש אותו, אפילו אם יש רק מקרים מועטים שזה שרד - מספיק שאמצא במקרה אחד וזו תהיה המציאה הגנאולוגית היקרה ביותר בכל שנות מחקרי.
לצפיה ב-'תגלול למטה לתוצאות החיפוש, ואידך זיל גמור'
תגלול למטה לתוצאות החיפוש, ואידך זיל גמור
21/03/2017 | 10:46
1
9
לצפיה ב-'זה לא נותן תוצאות, רק מסך חיפוש'
זה לא נותן תוצאות, רק מסך חיפוש
21/03/2017 | 10:52
14
הקישור מגיע למסך החיפוש וזהו. מסך חיפוש חדש.
לצפיה ב-'עוד משהו: יש לי מספר בית שלו'
עוד משהו: יש לי מספר בית שלו
21/03/2017 | 10:51
17
רק המספר, בלי כתובת. משנת 1901, ע"פ רשומת לידה של הבן שלו. האם זה יכול לתת את הפרטים על הרובע וכו' שאמרת?
לצפיה ב-'סנדז/סנדז'ישוב'
סנדז/סנדז'ישוב
19/03/2017 | 13:36
58
האם יכול להיות שסנדז הוא קיצור/כינוי לעיירה סנדז'ישוב בפולין?
ובאותו ענין, במשפחתי היו יוצאי המקום שידוע ששלטו גם בשפה הגרמנית, האם בעבר המקום היה נתון לשלטון גרמני או אוסטרי?
לצפיה ב-'מסמכים היסטוריים מגנזך המדינה'
מסמכים היסטוריים מגנזך המדינה
16/03/2017 | 15:28
5
240
שלום לכולם,
לאחרונה ביקשתי תעודות פטירה מגנזך המדינה עבור בני משפחה שנפטרו לפני קום המדינה. גיליתי שישנן תעודות כאלו מתקופת המנדט, אך לא מהתקופה העות'מנית.
הצלחתי לקבל שתי תעודות פטירה, אך לא את המסמך המקורי.
אחת התעודות מצורפת להודעה זו.
האם מישהו יודע כיצד ניתן לקבל מסמך מקורי מהגנזך?
לא ניתן להתקשר אליהם בטלפון, ולמרות ניסיונותיי, אני לא מצליח לקבל את המסמכים המקוריים.
ברור לכולנו עד כמה המסמכים המקוריים יכולים להחיל מידע על האדם.
אשמח לכל עזרה בנידון.
תודה, ושבת שלום.
לצפיה ב-'האם ביקשת ישירות מגנזך המדינה?'
האם ביקשת ישירות מגנזך המדינה?
17/03/2017 | 10:44
68
או דרך משרד הפנים?
לצפיה ב-'סריקה של המסמך'
סריקה של המסמך
18/03/2017 | 11:49
2
66
למיטב הבנתי כיום גנזך המדינה סורק את המסמך המקורי ומעלה לאתר שלהם את הסריקה. ככל הנראה שזה מה שקיבלת, כלומר סריקה של המקור.
לצפיה ב-'לא, ממש לא'
לא, ממש לא
18/03/2017 | 19:32
1
58
ראשית, כפי שתוכל לראות בעצמך זה מסמך שהופק כעת, ולא לפני 90 שנה.
שנית, מסמכים כגון אלו זוכים לחסיון עקב צנעת הפרט, אינם ניתנים לעיון ציבורי ובוודאי לא נסרקים לאתר.

לצפיה ב-'טעות שלי, לא שמתי לב לתאריך למטה משמאל.'
טעות שלי, לא שמתי לב לתאריך למטה משמאל.
19/03/2017 | 13:58
17
לצפיה ב-'פקסס להם את בקשתך'
פקסס להם את בקשתך
18/03/2017 | 23:41
46
את המסמכים המקוריים ככל הנראה לא תקבל. אך אם יש לך שאלה או בעייה מיוחדת כתוב בדיוק במה מדובר למר שמואל אסייהו וודו שהוא גם האיש שחתום על המסמך החדש שקיבלת. מספר הפקס 6529195 02
אם הוא יוכל לעזור לך ייתכן ויצור עמך קשר.
לצפיה ב-'חיפוש מידע'
חיפוש מידע
16/03/2017 | 17:39
10
229
שלום רב
אבא שלי עלה כילד בעליית הנוער של שנות ה 40 או יותר 
אמו נפטרה סמוך ללידתו אני מחפשת מיד עליה כל שנותר הוא שמה ושם אמה
סיניורה קמפיאס וקאלו קמפיאס מתורכיה וחיו באיזמיר.
האם מישהו יודע מה מקור שם המשפחה? משצעות השם? מידע עליהן?
כל הקשר עם צד זה של המשפחה נותק. קמפיאס היה שם הנעורים שמה מהחתונה :בר דוד
לצפיה ב-'מבקשת עזרה בחיפוש מידע על סבתא שלי'
מבקשת עזרה בחיפוש מידע על סבתא שלי
17/03/2017 | 11:19
5
84
מעלה שוב את הנושא האם  מישהו יכול לשפוך אור על סבתא שלי שמעולם לא פגשתי וגם אבי לא, היא מתה סמוך ללידתו או יש לו מושג על השם
סיניורה קמפיאס, וקאלו קמפיאס
לצפיה ב-'טיפה יותר פרטים?'
טיפה יותר פרטים?
17/03/2017 | 11:24
4
47
היכן נולד אביך ומתי?
היגרו? מתי?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
17/03/2017 | 15:11
3
46
אבי נולד ב 1937 אחיו 1935 היא מתה סמוך ללידתו לא ברור מתי
2 הילדים ננטשו על ידי אביהם אצל הסבתא
זה כל מה שיש לי
לצפיה ב-'היכן נולדו? בארץ?'
היכן נולדו? בארץ?
17/03/2017 | 16:13
2
29
לצפיה ב-'נולדו באיסטנבול ועלו בעליית הנוער בסוף שנות ה-40'
נולדו באיסטנבול ועלו בעליית הנוער בסוף שנות ה-40
17/03/2017 | 22:20
1
28
לצפיה ב-'נולדו באיסטנבול או באיזמיר?'
נולדו באיסטנבול או באיזמיר?
18/03/2017 | 09:05
32
לא כל כך ברור מההודעה הראשונית שלך ומההודעה בהמשך. 

אם נולדו באיסטנבול, את יכולה לנסות לפנות אל הרבנות באיסטנבול, הפרטים מצויים ברשותם. מומלץ שתצייני בצורה מסודרת כל מה שידוע לך ביחס לכל אחד מבני-המשפחה (גם הערכות של תאריכים אם אין ברשותך תאריכים מדויקים, מקצוע של סבך, כתובות, וכו'.) כדי להקל עליהם את החיפוש.

את יכולה למצוא את הכתובות לפניות בקישור הבא:

לצפיה ב-'KAMPEAS'
KAMPEAS
17/03/2017 | 12:18
3
62
הוא אכן שם משפחה שמופיע בתורכיה ובבלקן.
מקור השם יכול להיות יוון או ספרד.
מופיע גם תחת הכיתוב Kampeyas
נסי אולי ליצור קשר עם מנהלי עצים (במייהריטאג׳ או ג׳ני) של משפחות קמפיאס שמקורן מאיזמיר.
אולי הסיפור יצלצל מוכר למי מהם...
לצפיה ב-'הארכיון הציוני'
הארכיון הציוני
17/03/2017 | 12:38
60
בארכיון הציוני המרכזי שמור הארכיון ההיסטורי של המחלקה לעליית ילדים ונוער.
נסי לפנות אליהם בבקשה לאתר מידע על עלייתו של אביך. אולי יימצא תיק המכיל מידע גם על משפחתו.
http://www.zionistarchives.org.il/familyresearch/P...

לצפיה ב-'איך יוצרים קשר איתם?'
איך יוצרים קשר איתם?
17/03/2017 | 15:13
1
26
לצפיה ב-'הלינק שצירפתי'
הלינק שצירפתי
17/03/2017 | 19:40
37
מביא אותך לדף בו תוכלי להוריד טופס בקשה לחיפוש
לצפיה ב-'IGS ראשון לציון, המפגשים הבאים: גלעד יפת + ספיישל פולין '
IGS ראשון לציון, המפגשים הבאים: גלעד יפת + ספיישל פולין
17/03/2017 | 10:59
59
שלום לכם
שני מפגשים מרתקים ויחודיים מצפים לנו בסניף ראשון-לציון בחודשיים הקרובים.

מפגש אפריל – עם המייסד והמנכ"ל של MyHeritage, גלעד יפת, שירצה וישוחח על חידושים בחברת הסטארט-אפ הפעילה שלו ויציג חידושים גם בחזית הגנאלוגיה העולמית ובחזית הדנ"א (3.4).   

מפגש מאי – "ספיישל פולין" עם שני מרצים מסקרנים בערב אחד: 
ג'ודי גולן, המתנדבת בפענוח נתוני ארכיונים של קהילות יהודיות בפולין עבור ארגון JRI-Poland במצגת מרתקת המשווה ומנתחת את נתוני רישומי לידה ונישואין בארכיונים של שתי עיירות כדוגמא - ג'אלושיץ (Działoszyce) ואופטוב (Opatów). 

מתן שפי, החי בבירת פולין מזה 4 שנים ועובד במחלקה הגנאלוגית של המכון היהודי להיסטוריה בוורשה, מתארח בסניף וירחיב, בין היתר, על פעילות המכון והצוות שלו, המתמחים במחקר של היסטוריה משפחתית ליהודי פולין (.8.5).

המפגשים יערכו במוזיאון ראשון לציון ב-18:30, אתם מוזמנים.
כל טוב
צח אוריין

לצפיה ב-'מדריך לשואה בצרפת באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל '
מדריך לשואה בצרפת באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל
17/03/2017 | 10:20
1
188
 מדריך לשואה בצרפת זמין באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל  
IGRA
המדריך כולל משאבים און לין וספרים לגבי השואה באופן כללי וספציפי לשואה בצרפת.
להלן הקישור לצפייה המדריך
לצפיה ב-'באנגלית מן הסתם?...'
באנגלית מן הסתם?...
17/03/2017 | 10:32
21
לצפיה ב-'שדרוג (סוף סוף?) באפשרויות החיפוש בITS'
שדרוג (סוף סוף?) באפשרויות החיפוש בITS
15/03/2017 | 10:15
10
167
הופצה בג'ואישגן ההודעה הבאה:
International Tracing Service (ITS) in Bad Arolsen has put on its public
website an alphabetical index to its holdings of Reichsvereinigung der Juden
in Deutschland (RJD) registration cards.  This includes images of each card.
Go to https://digitalcollections.its-arolsen.org/0102040....

The RJD was established in 1939 as a compulsory Gestapo supervised
surveillance tool to register all Jews resident in Germany.  Up to now
access to the these cards held at ITS was only available at the USHMM, Yad
Vashem and the Bundesarchiv, so this is a major step forward.  In addition
to name, each card includes such valuable information as date and place of
birth, maiden name, address and, often, names of other family members.  In
most cases the fate of each individual is given, e.g. deported, emigrated,
or died within Germany.

This database can only be searched by family name, so that if you wish to
search by maiden name or place of birth you may want to go to the Steve
Morse website, under Holocaust Roof Organization, where a partial but
growing list of names appears and where broader searches are possible.

רציתי להיות בטוח שאני מבין את המשמעות.
האם מעתה כל מה שהיה אפשר לחפש ביד ושם (במחשבים שלהם פיזית) יהיה נגיש באתר האינטנר של הITS?
אם כן, זו אכן בשורה של צעד ראשון בהתקדמות לקראת הפיכת המאגר האדיר והקריטי הזה לנגיש לציבור (ציבור בעל סבלנות של שנות ה2000...).
לצפיה ב-'הבנת נכון..אבל..'
הבנת נכון..אבל..
16/03/2017 | 08:43
1
92
אני ניסיתי לחפש את שם אבי שבודאות אמור להיות בארכיון  ITS כי הוצאתי  תדפיס  דרך יד ושם,  כדי ללמוד איך זה עובד הכנסתי את שם משפחתו כפי שמאוית בתדפיס שבידי , הוא הוציא הודעה שלא נמצא.  ניסיתי בדרכים שונות ולא הגעתי לאותו מסמך, אז ברור שצריך ללמוד להשתמש או עדיין לא הכל הועבר.  אם יש כאלה שהצליחו אז נשמח ללמוד

לצפיה ב-'גם אני ניסיתי משהו דומה'
גם אני ניסיתי משהו דומה
16/03/2017 | 10:29
84
ובכלל, מופיעים שם פחות מ50 רשומות עם השם ADLER - זה כמובן מופקע מן ההגיון וגם מן הנסיון ביד ושם.
ההסבר טמון כנראה במה שכתב דונקישוט, מדובר בפתיחה של חלק מסויים בלבד.
לצפיה ב-'למיטב הבנתי'
למיטב הבנתי
16/03/2017 | 09:21
6
85
כדאי לשים לב שמדובר על אינדקס וכרטסות המתייחסות לרישומים הקשורים ל RJD הנ"ל בלבד.
Reichsvereinigung der Juden in Deutschland (Reich Association of Jews in Germany).
לא מדובר על פתיחת ארכיון ITS במלואו על גבי פלטפורמה אינטרנטית בעלת מנוע חיפוש, אבל אולי זו עוד סנונית...

צריך להעמיק עוד במחקר כדי להבין מי יכול שנכלל תחת רישומים אלו של RJD, מפני שבעץ שלי לצערי, חיפושים על מספר שמות בני משפחתי, יקים מאות בשנים ממספר אזורים בגרמניה ושכמובן נספו בשואה - לא הניב אף תוצאה אחת.

בכדי לבחון את איכות\כמות האינדקס הספציפי בדקתי כמה אנשים בשם Karl ששם משפחתם הוא Mayer יופיעו ברשומות. זהו שם ושילוב שמות מאוד נפוץ. התשובה היא כרטיס אחד ויחיד. וכן, ניסיתי גם להפוך את שם המשפחה והשם הפרטי אך 0 תוצאות. עלה חשד כי אולי מנוע החיפוש מפספס אז דפדפתי 'ידנית' ברשומות אולם התוצאות לא השתנו.

נזכר שם בתיאור האינדקס כי ישנן כרטיסיות שהוסרו, עם זאת, מופיע כי further increase in the information is to be expected, אז אולי הדיגיטציה ו\או סידור המידע בחטיבה זו טרם הושלם במלואו. כדאי לעקוב.
לצפיה ב-'בודאי לא מדובר על הארכיון המלא'
בודאי לא מדובר על הארכיון המלא
16/03/2017 | 10:32
1
50
גם מה שיש ביד ושם זה בסך הכול רק סוג של אינדקס וכרטסות לתיקים המלאים. אבל כנראה כפי שאתה אומר לא מדובר אפילו על זה באופן מלא.
הבעיה היא שהאוסף הזה המופיע כבר ביד ושם מורכב גם הוא מכל מיני מקורות לא ברורים כך שהחיפוש שם די קשה, והזמן הקצר שעומד לרשותך בביקור ביד ושם לא ממש מאפשר "ללמוד" את העבודה.
היה מאוד מועיל אם היה אפשר לקבל איזושוהי הדרכה או פירוט על המבנה של האוסף הזה, ככה גם נדע מה מתוך זה עלה עכשיו לאתר שלהם.

אגב, מעולם לא הבנתי למה יד ושם שומרים את הארכיון הממוחשב הזה לעצמם ולא מעלים אותו לרשות הציבור באינטרנט.
לצפיה ב-'יש אפשרות לבקש הדרכה ביד ושם ויש שלוחה בבית ואהלין בגבעתיים'
יש אפשרות לבקש הדרכה ביד ושם ויש שלוחה בבית ואהלין בגבעתיים
16/03/2017 | 18:15
36
כפי שהבנתי ממי שאחראית ביד ושם על הגישה לארכיון ITS
זה לא פשוט , צריך הדרכה וסיוע שאפשר להזמין מראש, בנוסף יש שלוחה של יד ושם בספריה שבבית ואהלין בגבעתיים , גם שם אפשר לקבל הדרכה ועזרה והם פחות עמוסים מיד ושם ( אינפורמציה מלפני כ 3 שנים )
לצפיה ב-'הכרטסת'
הכרטסת
16/03/2017 | 12:08
3
68
המדובר במצאי חלקי ביותר של מה ששרד, כך שלא מפליא שכולנו לא מוצאים תוצאות רלוונטיות. כדאי לקרוא את ההסבר המקורי באתר של ITS:

לצפיה ב-'מדובר על תוצאות יחסית ליד ושם'
מדובר על תוצאות יחסית ליד ושם
16/03/2017 | 15:18
2
42
כלומר שמוצאים חלק קטן מאוד לעומת מה שמוצאים בחיפוש באוסף הITS בביקור ביד ושם
לצפיה ב-'לדעתי ITS העלו עד כה פירור ממה שברשותם'
לדעתי ITS העלו עד כה פירור ממה שברשותם
16/03/2017 | 18:16
1
32
נראה לי שייקח זמן רב עד שהמוני-המסמכים שברשותם יועלו לרשת. 
לצפיה ב-'מדובר רק במפתח'
מדובר רק במפתח
16/03/2017 | 18:38
31
זה אפילו לא פירור מהתוכן עצמו.
רק שהמפתח הוא גם בעל ערך עצום, ואחרי שמצאת משהו מעניין תוכל להזמין את התיק עצמו ובמהירות מדהימה של פחות משנה וחצי תוכל לקבלו.

אני גם חושב שייקח זמן רב. אך נראה לי שזה גם בגלל שזה לא ממש מעניין מישהו.
גם מה שיש ליד ושם לקח המון זמן עד שהם שיחררו, רק אחרי שקמה מחאה עולמית.
זה אמור להיות גוף גדול ועם מימון משמעותי - אם רק זה היה מעניין את הישויות הענקיות שעומדות מאחוריו.
אם אפשר למחשב ארכיונים לאומיים של מדינות - בטח אפשר ארכיון חשוב כזה ואחרי הכל קטן יותר - אם רק רוצים. אני חושב שהם אפילו לא ממש בכיוון ואם כן אז בצעדי צב.
לצפיה ב-'החומר בעיקר מברלין'
החומר בעיקר מברלין
18/03/2017 | 12:07
19
בבדיקה של שמות המשפחה שלי עלו כמה תוצאות לא של בני משפחתי (לפחות לפי הידוע לי) ובכולם מקום הלידה הוא ברלין. כך שיתתכן והחומר הוא מברלין בלבד?
לצפיה ב-'Myheritage'
Myheritage
15/03/2017 | 11:53
4
159
חייגתי כמה פעמים למספר הטלפון הישראלי שלהם כפי שרשום באתר, לצערי לא עונים שם.

האם מישהו כאן יודע במקרה כמה עולה מנוי?

מניסיון של מי שמנוי אצלם, האם העובדה שלא עונים לטלפון מאפיינת את רמת שירות הלקוחות שלהם?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/03/2017 | 14:33
3
92
חייגתי כמה פעמים למספר הטלפון הישראלי שלהם כפי שרשום באתר, לצערי לא עונים שם.
השירות בעברית בעייתי, עובד בעיקר במייל.
האם מישהו כאן יודע במקרה כמה עולה מנוי?
--למיטב זכרוני כ100 דולר בשנה. תלוי איזה סוג בדיוק ולכמה זמן רכשת.
מניסיון של מי שמנוי אצלם, האם העובדה שלא עונים לטלפון מאפיינת את רמת שירות הלקוחות שלהם?
--חד משמעית כן.

יש לציין שאין לך חלופה טובה יותר, אבל תוכל לשקול טוב אם אכן אתה חייב מנוי או יכול להסתדר בלי, היתרונות לא מאוד מאוד משמעותיים לפעמים, וכן שקול איזה מנוי.

לצפיה ב-'זהו... שחשבתי לפנות במייל... אבל לא מצאתי אותו באתר'
זהו... שחשבתי לפנות במייל... אבל לא מצאתי אותו באתר
15/03/2017 | 19:34
2
35
לצפיה ב-'כן, זוכר שגם זה מסובך'
כן, זוכר שגם זה מסובך
15/03/2017 | 20:32
1
72
קל לי יותר למצוא אותו בתיבת המייל שלי, בבקשה:
לצפיה ב-' תודה'
תודה
16/03/2017 | 09:27
19
לצפיה ב-'בקשת עזרה לחיפוש אדם'
בקשת עזרה לחיפוש אדם
14/03/2017 | 16:55
3
147
מצאתי מודעת חיפוש קרובים מ-1951 שבה אדון בשם סלומון קושניר מארגנטינה מחפש את דויד חלימסקי (כנראה קרוב של סבא רבא שלי) ואדם נוסף בשם חיים ברויטמן. כתוב שם שאם יש מידע לפנות למישהו בשם דורפמן ברמת יצחק ליד תל אביב בלוק 88 של עמידר דירה 3. מישהו מזהה משהו מהשמות? האם למישהו יש ספר טלפונים ישן לאיתור אותו דורפמן? תודה, פלי
לצפיה ב-'רמת יצחק'
רמת יצחק
15/03/2017 | 07:05
1
96
היא שכונה ברמת גן. אם לא תקבל תשובה כאן הייתי מציע לפנות לעיריית רמת גן לברר מה הכתובת הנוכחית של הבניין (רחוב ומס. בית).
יש להניח שהרבה דברים השתנו מאז 1951 ובתקווה שאותו דורפמן עדיין איתנו,
אולי ניתן לעלות על עקבותיו ע''י ברור במקום עצמו. (שכנים וכו').
לצפיה ב-'ורמת יצחק סמוכה לרמת עמידר...'
ורמת יצחק סמוכה לרמת עמידר...
15/03/2017 | 10:19
43
לצפיה ב-'נסה את זה:'
נסה את זה:
15/03/2017 | 10:22
62

המיקום של הרחוב מתאים, אם זה לא הם אולי הם מכירים דורפמנים נוספים באיזור.
מדובר על אדם שהיה ילד בשנה שהזכרת, אבל סביר להניח שאנשים מבוגרים יותר כבר נפטרו.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ