לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1136511,365 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חיפוש קרובים מתקופת השואה'
חיפוש קרובים מתקופת השואה
22/11/2017 | 22:07
13
124
סבי ישראל (יאשה, סרול, יסרול) סטריקוב ז"ל נולד בעיירה סורוקי בבסרביה רומניה ללייב (אריה, נולד ב- 1894 לסרול וטובה) סטריקוב ורייזל וייסמן (נולדה ב- 1898 לאהרון וביילה).
היו לו 3 אחים ואחות אחת - יעקב / יענקל (היה בן 17 כשראה אותו בפעם האחרונה), איציק (היה בן 19 כשראה אותו בפעם האחרונה), אהרון (היה בן 12 כשראה אותו בפעם האחרונה) ולייקה (שהייתה בת 23 כשראה אותה בפעם האחרונה והיתה נשואה ל- Beiryl). סבי הוא היה פרש בצבא האדום וכששב לביתו לאחר המלחמה נאמר לו שהוא היחיד שנותר בחיים לאחר השואה וכל משפחתו נספתה.
מספר שנים לאחר תום המלחמה הגיע לבקר בעיירת הולדתו ואנשים סיפרו כי הגיעו אנשים מאמריקה לחפש שורדים ממשפחתו - אך הם לא זכרו / לא ידעו כי הוא שרד ומסרו להם שכולם נספו.
סבי חי כל חייו בתחושת החמצה ובידיעה שמישהו ממשפחתו הקרובה אולי נותר בחיים. הוא מילא בחייו דפי עד וניסינו לסייע לו לחפש מידע במאגרים - אך ללא הצלחה.
על מצבתו רשומים שמות הוריו, אחיו ואחותו, ואנחנו לא יכולים שלא לתהות אם אולי איפשהו בעולם יש מצבה ששמו מופיע עליה.
נשמח לסיוע באיתור מידע.
תודה!
לצפיה ב-'האם ראית את דפי העד שנרשמו על ידי מאיר וייסמן'
האם ראית את דפי העד שנרשמו על ידי מאיר וייסמן
23/11/2017 | 07:43
6
39
ב 1955?

לצפיה ב-'ראינו'
ראינו
23/11/2017 | 18:02
3
28
הוא קרוב משפחה שעלה לארץ לפני השואה, אבל אין לו מידע על מה שעלה בגורל המשפחה במהלך השואה או אחריה.
לצפיה ב-'הצעות שיעזרו אם מישהו אחר מחפש גם כן את המשפחה'
הצעות שיעזרו אם מישהו אחר מחפש גם כן את המשפחה
23/11/2017 | 19:13
2
29
1. תירשמי ל jewishgen ותוסיפי את שם המשפחה ל familyfinder:
2. ייתכן שכבר עשית כך, אך אם לא תעלי עץ משפחה לרשת באנגלית
3. האם ניסית למצוא קרובים כל שהם בארה"ב, ומשני צידי המשפחה? ייתכן שהם ידעו אם מישהו מהמשפחה שלך הגיע לארה"ב אחרי המלחמה.

בנוסף, בכדי שחברי הפורום יוכלו לעזור לך אנא פרטי את המאגרים בהם חיפשת כך שנוכל לכוונך למקורות נוספים, אם קיימים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/11/2017 | 17:11
1
7
1 + 2 - אעשה זאת, תודה!
3. למיטב ידיעתנו אין לנו קרובי משפחה בארה"ב.

אנחנו "טירונים" בנושא, ניסינו במאגרים הגדולים - יד ושם, בית התפוצות וכו'. אשמח אם תפני אותי למאגרים נוספים.

תודה רבה!

לצפיה ב-'מקוה שמישהו יפנה אותך לבאד אורסלן'
מקוה שמישהו יפנה אותך לבאד אורסלן
24/11/2017 | 22:44
2
את יכולה גם לנסות את האתרים הבאים
המוזאון לחקר השואה בוושינגטון

ארגון הג'וינט העולמי

לצפיה ב-'ממליצה לך לכתוב את הסיפור בקבוצה'
ממליצה לך לכתוב את הסיפור בקבוצה
24/11/2017 | 16:36
1
11
בסרביה/ מולדובה בפייסבוק ולספר שם את הסיפור שלך.
https://www.facebook.com/groups/Bessarabian.Moldavian.Jewishroots/
לצפיה ב-'תודה! אעשה זאת.'
תודה! אעשה זאת.
24/11/2017 | 17:11
6
לצפיה ב-'איך כותבים שם משפחה ברוסית או באנלית?'
איך כותבים שם משפחה ברוסית או באנלית?
23/11/2017 | 20:41
1
19
לצפיה ב-'STARIKOV, Стариков'
STARIKOV, Стариков
24/11/2017 | 17:13
7
לצפיה ב-'מידע על סורוקה'
מידע על סורוקה
24/11/2017 | 08:16
1
24
אבי, שאיה, (שייקה, ישעיהו) נולד בסורוקי. הוא היגר לארה"ב עם משפחתו ב 1925. אשמח אם ידועה לך אם יש דרך לקבל מידע ממשהו..משרד ממשלתי או אחר על  תושבי סורוקי. תודה
לצפיה ב-'לא מכירה, אם תמצאי אשמח לדעת '
לא מכירה, אם תמצאי אשמח לדעת
24/11/2017 | 17:14
4
לצפיה ב-'חיפוש קרובים מתקופת השואה'
חיפוש קרובים מתקופת השואה
24/11/2017 | 15:58
1
15
HI Einat, if you are on the Facebook, please join this group and share your story. Maybe someone can recognize your family names . https://www.facebook.com/groups/Bessarabian.Moldav...
לצפיה ב-'תודה רבה! הצטרפתי.'
תודה רבה! הצטרפתי.
24/11/2017 | 17:06
4
לצפיה ב-'איתור קרוב משפחה ששרד את השואה ועלה לישראל'
איתור קרוב משפחה ששרד את השואה ועלה לישראל
22/11/2017 | 09:32
7
108
שלום לכולם,

אני מנסה לאתר בעל שהיה נשוי לקרובת משפחתי שנפסתה בשואה.
ידוע לי שהוא שרד את השואה, ככל הנראה עיסוקו היה רוקח והוא התגורר בחיפה.
שמו הלועזי היה: Eugen Moskovics (אוגן מוסקוביץ או יוג'ין מוסקוביץ) אשר נולד בתאריך 10.01.1906 בעיר הסלובקית Rimvaska Sobota (לעיר יש גם שם הונגרי: "Rimaszombat") שם התגורר.

לא ידוע לי שמו הפרטי העברי. לא ידוע לי אם נישא בשנית.

כיצד אני יכול לאתרו? האם קיים מאגר של רישומי עלייה לישראל? וגם אם כן - האם ניתן לאתר אדם לפי שמו הלועזי?
תודה
לצפיה ב-'נסה לבדוק בהסתדרות הרוקחים http://www.pharmacy.org.il/ '
נסה לבדוק בהסתדרות הרוקחים http://www.pharmacy.org.il/
22/11/2017 | 10:42
1
23
לצפיה ב-'ניסיתי, תודה. הרשימה מתייחסת לרוקחים פעילים. גם איני יודע שמ'
ניסיתי, תודה. הרשימה מתייחסת לרוקחים פעילים. גם איני יודע שמ
23/11/2017 | 12:23
12
לצפיה ב-'בארכיון הציוני ובארכיון המדינה יש רשימות עולים'
בארכיון הציוני ובארכיון המדינה יש רשימות עולים
22/11/2017 | 14:44
1
39
מתקופת המנדט הבריטי וראשית המדינה. אפשר לנסות לפי השם הלועזי הידוע לך. הרבה מהעולים שינו את שמם רק אחרי שהגיעו לארץ.

אריה
לצפיה ב-'תודה, פניתי לארכיון המדינה לא הצליחו לאתר...'
תודה, פניתי לארכיון המדינה לא הצליחו לאתר...
23/11/2017 | 12:24
14
לצפיה ב-'אולי זה הוא'
אולי זה הוא
22/11/2017 | 19:42
1
46
יש במאגר יד ושם דף עד אחד, שנכתב ע"י אויגן מוסקוביץ מניו יורק בשנת 1983 על אחותו, רייזל לייבוביץ לבית מוסקוביץ. הוריהם - אידה ומקס.
שנת הלידה של האחות - 1908. די קרוב לשנת לידתו של אויגן שלך.
מקום המגורים הוא קונוש, צ'כוסלובקיה. 
מוסקוביץ הוא שם נפוץ מאוד. גם אויגן איננו נדיר. וניו-יורק - איננה חיפה. אם כן, ייתכן מאוד שאין קשר. ובכל זאת -שווה בדיקה.

לצפיה ב-'זה לא נראה הוא, הוא התגורר בrimvaska sobota, אבל תודה'
זה לא נראה הוא, הוא התגורר בrimvaska sobota, אבל תודה
23/11/2017 | 12:28
18
לצפיה ב-'מוסקוביץ'
מוסקוביץ
24/11/2017 | 18:59
6
אם גר בחיפה יתכן שקבור בחיפה תנסה לפנות לחברת קדישא יש לך שם ותאריך לידה
לצפיה ב-'משפחת אהרונסון מזיכרון יעקב'
משפחת אהרונסון מזיכרון יעקב
22/11/2017 | 18:53
17
161
שלום לכולם,
אחרי זמן רב שלא כתבתי, התאספו גילויים רבים וחדשים במחקר השורשים שלי.
למעשה גיליתי שרבים מהנהגת המדינה, צמרת הצבא, מדענים , מוזיקאים, ציירים ואמנים ידועי שם בארץ ובעולם, הינם מיוצאי חלציו של סבא גדול משותף משושלת משפחת הברון גינזבורג (מצד אמו)  אשר חטא בריבוי נשים ובהולדת אין ספור ילדים. הוא התגורר לסרוגין ופעל במרחב העצום שבין סין במזרח וגרמניה במערב ורומניה בדרום. האיש אף התגורר זמן מה במהלך המאה ה-19 בארץ ישראל - ב ארבעת ערי הקודש (שבהן הוא הקים כמה שושלות)  אך חזר למזרח אירופה ושם גם נפטר כנראה ב-1936 באחת מהחוות החקלאיות שלו ברומניה. 
הוא היה גם איש מאוד אידיאולוגי ואשר חתר תחת המשטרים המלוכניים של אירופה -רוסיה הצארית והאימפריה האוסטרו הונגרית. רבים מבניו ובנותיו עלו ארצה עם הבילויים בעליה הראשונה. בעליות השנייה, השלישית, רביעית וחמישית עלו רבים מנכדיו וצאצאיהם מאכלסים את המושבות והקיבוצים בארץ.
רבים אחרים מצאצאיו פנו להתיישבות בארה''ב, קנדה, ארגנטינה, אוסטרליה, דרום אפריקה וכו...
בזכרון יעקב ובראשון לציון מתגוררים גם כן מצאצאיו. לאחרונה גיליתי שבני משפחת אהרונסון מזכרון יעקב ( וזאת אינה המשפחה היחידה שם ) הינם צאצאיו הישירים. אותו רחוב המייסדים מאוכלס עלידי רבים מצאצאיו .
לצפיה ב-'אני מצרף תמונות של האיש'
אני מצרף תמונות של האיש
22/11/2017 | 19:00
1
52
לצפיה ב-'אפריים פישל אהרונסון'
אפריים פישל אהרונסון
22/11/2017 | 20:18
53
האיש בתמונות  שצרפתי הוא אביו של אפריים פישל אהרונסון.. הוא שינה שמות ושמות משפחה מאז שערק כילד חטוף מצבא הצאר
וזאת תמונה של בנו אפריים פישל אהרונסון
לצפיה ב-'מעניין מאוד, האם תוכל לפרט את הקשר של האהרונסונים?'
מעניין מאוד, האם תוכל לפרט את הקשר של האהרונסונים?
22/11/2017 | 21:52
29
לצפיה ב-'ברוך שובך מצטרפת לארנון'
ברוך שובך מצטרפת לארנון
22/11/2017 | 22:19
13
43
מעבר למשפחת אהרונסון, האם תוכל לציין משפחות נוספות שהן צאצאיות ישירות של הברון גינזבורג? השאלה מתייחסת בעיקר לצאצאים שעלו ארצה בעליות השונות. 
לצפיה ב-'הוא גם הסבא רבא שלי'
הוא גם הסבא רבא שלי
23/11/2017 | 06:08
12
52
תודה רבה למברכים. ייתכן שרי שאת עצמך צאצאית שלו מבלי לדעת מאחר שהאיש שינה שמות . אני כרגע לא זוכר את העץ שלך והמחקר עדיין בעיצומו. גם משפחת פייקוביץ' מכפר תבור היא מצאצאיו. ראובן פייקוביץ שנולד בגרודנו הוא נכד שלו. אמו של ראובן רחל לאה פייקוביץ' היא בת שלו...
ישראל לוליק פיינברג (אביו של אבשלום )הוא בן שלו ..יש עוד רבים מאוד בארץ ובעולם. אמו היא האחות של הברון יוסף גינזבורג ולכן הוא שייך לשושלת זאת מצד אמו...
מרגש אותי לדעת שאבשלום פינברג ושרה גיבורת ני''לי היו בני דודים ראשונים של אבי...
לצפיה ב-'אפריים פישל אהרונסון '
אפריים פישל אהרונסון
23/11/2017 | 06:15
7
45
אם לא ציינתי אז אפריים פישל אהרונסון (אביה של שרה אהרונסון) הוא הבן של אותו סבא גדול.
אני מצרף תמונות של ישראל פיינברג ואפריים פישל לצד תמונות אביהם
לצפיה ב-'בעץ משפחה בג'ני, אשר מנוהל על ידי בן משפחת אהרונסון'
בעץ משפחה בג'ני, אשר מנוהל על ידי בן משפחת אהרונסון
23/11/2017 | 09:11
6
40
מופיע אביו של אפריל פישל אהרונסון בשם אהרון אהרונסון, עם אותה תמונה שפרסמת פה. האם אתה טוען שאותו אהרון אהרונסון (לא האגרונום המפורסם, אלא הסבא שלו) הוא הברון גינזבורג? אנא, עזור לי להבין, אני קצת מבולבל...
לצפיה ב-'האבא של אפריים אהרונסון'
האבא של אפריים אהרונסון
23/11/2017 | 09:31
5
44
אכן האבא של אפריים אהרונסון. הסבא רבא המשותף היה חי במחתרת והחליף שמות רבים. אהרון הוא רק שם אחד שלקח. מן הסתם זאת הסיבה שלקח לי זמן רב לעלות על התגלית הזאת. נחת עלי מבול של אנשי שם שהם צאצאים משותפים של אותו סבא. יש לי בת דוד קשישה שסיפרה לי ואני מוכן להוכיח את האמת הזאת באמצעות בדיקות DNA (מצידם). 
בין ההמונים שהתגלו לי כקרובי משפחה, גם סבתו של  יצחק רבין לאה (אם אביו נחמיה) שגם היא בת של אותו סבא רבא. מצאתי דמיון  בין רבין הנער לאלכסנדר אהרונסון הנער בתמונות המצורפות
לצפיה ב-'אכן, מעניין יהיה לאמת את הסיפור הזה באמצעות בדיקת DNA'
אכן, מעניין יהיה לאמת את הסיפור הזה באמצעות בדיקת DNA
23/11/2017 | 09:47
19
לצפיה ב-'שושלת הברון גינזבורג'
שושלת הברון גינזבורג
23/11/2017 | 09:54
3
55
ואכן אמו של האבא של אפריים פישל היא מאצולת גינזבורג. כלומר בעורקי זורם דם של אצולת גיזבורג. רמז קטן מצוי במכתב המצורף שנשלח לבת דוד של אבי חנה דריזנשטוק לבית וויכנסקי
לצפיה ב-'מרתק!'
מרתק!
23/11/2017 | 10:10
2
36
תוכל להבהיר יותר?

אביו של אפריים פישל אהרונסון קשור לברון מגינזבורג. כיצד?

תוכל לתת רשימה של שמות ילדיו (אילו שידועים לך כמובן)? שמות נוספים בהם השתמש?
לצפיה ב-'אהרון דוד גורדון'
אהרון דוד גורדון
23/11/2017 | 10:24
1
44
הסבתא של אפריים פישל היא מאצולת גינזבורג - הדודה של הברון דוד גינזבורג.
נכד אחר שלה היה אהרון דוד גורדון (א''ד גורדון -מסתבר שאף הוא אח של סבא שלי) להלן דברים  שכתבה בתו יעל גורדון אודות הקשר לאצולת גינזבורג.
גם משה ומאיר סמילנסקי מראשון לציון הם בניו. כאמור האיש היה מחתרתי והיה חי תחת שמות מזוייפים עד סוף ימיו...
לצפיה ב-'סופיה גינזבורג'
סופיה גינזבורג
23/11/2017 | 10:32
39
סליחה הטקסט בהודעה הקודמת לא נכתב עלידי יעל בתו של א''ד גורדון אלא עלידי סופיה גינזבורג הבת של הברון דוד גינזבורג שהיה בן דוד ראשון של א''ד גורדון. בטכסט מתייחס לחווה שאותה ניהל האבא של א''ד גורדון -אותו סבא רבא שלי שאמו הייתה הדודה של הברון דוד גינזבורג...
לצפיה ב-'תודה על המידע המרתק, ועוד קצת שאלות'
תודה על המידע המרתק, ועוד קצת שאלות
23/11/2017 | 18:29
3
36
אגב משפחת פייקוביץ', למיטב זכרוני זו המשפחה שמקשרת בינך לביני. אצלי הקשר הוא עקיף, ואיני צאצאית ישירה של המשפחה. אחת מהאחיות של סבתי (משפחת ברד"ש) נישאה לבן-הדוד של יגאל אלון (פייקוביץ'). 

אשמח אם תבהיר מעט מספר סוגיות:

מה שמו הפרטי של הברון גינזבורג שאתה מתייחס אליו בשרשור?

אתה מציין שבעצם אימו של הברון היתה אחותו של הברון יוסף גינזבורג. האם אתה יודע את שמה הפרטי ואת שם-משפחתה לאחר נישואיה?

הזכרת מחקר בנושא. האם הכוונה למחקר הגנאולוגי שלך, או שמא נערך מחקר כלשהו בנושא? אם נערך מחקר כלשהו, האם תוכל להרחיב מעט אודות מי שמבצע את המחקר, מטרות-המחקר, וכו'? אם אני מבינה נכון, עדיין לא בוצעו בדיקות DNA, לפחות לא באופן נרחב בקרב אלה שמתייחסים אל הברון, או שמא השמות שהזכרת מיוחסים לברון בעקבות בדיקות DNA שכבר בוצעו?

האם קיים עץ-משפחה המפרט, ולו חלקית, את צאצאיו של הברון או, לחילופין, רשימה של שמות-משפחה המיוחסים לצאצאי-הברון? 

לסיום, פיקנטריה: באזכורים אודות משפחת הברונים גינזבורג מוזכרים, פעמים רבות, קשריהם העסקיים עם משפחת דה פוליאקוף (פוליאקוף), ששלטו בעניינים של מסילות-הרכבת ברוסיה. לא התעמקתי בכל הענפים של משפחת דה פוליאקוף, אלא ניסיתי להתמקד בענף שמעניין אותי, זה של שמואל דה פוליאקוף. אגב, במשפחתו של שמואל דה פוליאקוף, שכונה "מלך-הרכבות", היה קשר משפחתי לברון הירש ומשפחתו.

הסיבה להתעניינות שלי היא שאחד מצאצאיו של שמואל, דניאל דה פוליאקוף, נישא לצאצאית ברד"שית. סיפור שמתרקם לו כבר מספר שנים, והניב פרטים מרתקים, תמונות מדהימות ואף קשרים מיוחדים. אני מקווה לאתר תיעוד רלוונטי, על אחת כמה וכמה לאור העובדה שיש לי יסוד להאמין שהענף הזה נקשר ישירות לברד"שים שלי. 

שוב תודה על המידע המרתק!
שרי
לצפיה ב-'אני רואה ע"פ התמונות בשרשור הראשוני '
אני רואה ע"פ התמונות בשרשור הראשוני
23/11/2017 | 19:01
2
25
שהמדובר בסולומון גינזבורג. האמנם?
לצפיה ב-'שמו המקורי היה חיים בר וויכנסקי'
שמו המקורי היה חיים בר וויכנסקי
23/11/2017 | 20:12
1
28
אבל מסיבות שונות הוא שינה את שמו לשמות רבים אחרים. אמו היא משושלת גינזבורג -אחות של הברון יוסף גינזבורג. שרה דה גינזבורג בת גבריאל יעקב גינזבורג מויטבסק. הסיפור על בניית מסילת הרכבת הטרנס סיבירית נשמע מוכר והסבא רבא שלי לקח חלק פעיל בבניית המסילה . הוא סיפק את העצים. נוסף לחוות חקלאיות שהיו לו ברחבי מזרח אירופה, הוא גם עסק בעסקי יער ובתעשיית הבורסקאות (עורות ופרוות) .
בחוות שלו הוא גידל בקר לבשר, וכן היה בעל שדות חיטה נרחבים.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/11/2017 | 21:27
9
לצפיה ב-'תעודת לידה'
תעודת לידה
23/11/2017 | 15:59
47
שלום
נולדתי בוולבז'יך ב1946 בבית פרטי על ידי מיילדת. הורי היו בדרכם מרוסיה למחנה מעבר בגרמניה. להורי לא היתה כנראה תעודת לידה שלי. מה היה נהוג אז בעיר הזאת בנושא רישום לידות. האם יתכן שרשמו את לידתי בארגון כלשהו?
תודה
חיים
לצפיה ב-'מפגש החודש ביד בן צבי 28.11 על חקר יהודי ספרד ועוד'
מפגש החודש ביד בן צבי 28.11 על חקר יהודי ספרד ועוד
22/11/2017 | 12:20
32
הינכם מוזמנים למפגש סניף ירושלים של העמותה לחקר שורשי המשפחה המתקיים ביד יצחק בן צבי ב 28 בנובמבר 18:00 על סדר היום הפעם חקר יהודי ספרד וכן נארח את נארח את חליל חאלדי, אורח מיוחד שיחשוף בפנינו מחקר משפחה ערבית ירושלמית . בואו בשמחה
לצפיה ב-'מחפשת משפחה שהצילה את קרובי בשואה'
מחפשת משפחה שהצילה את קרובי בשואה
20/11/2017 | 16:57
2
97
הי
אמי ממוצא הולנדי, נולדה מיד בסיום מלה"ע ה 2 בהולנד. שני הוריה הסתתרו בבית בדרום הולנד. ובנם התינוק, בבית אחר. 
מחבואו של הפעוט נחשף, והוא נשלח למחנה השמדה שם נספה. ככל הידוע לנו, אבי המשפחה המצילה, (משפחה הולנדית- נותרית) נרצח גם הוא ע"י הנאצים.
סבי וסבתי ז"ל מעולם לא דיברו על כך. אין לנו שום פרטים של המשפחה הזאת.
יש פרטים של הפעוט (תאריך לידה ותאריך פטירה).
הייתי רוצה לאתר את המשפחה המצילה. אבל אין לי שמץ של מושג מהיכן להתחיל
אשמח לרעיונות...
לצפיה ב-'וגם... העבירי את כל הידוע לך ליד ושם'
וגם... העבירי את כל הידוע לך ליד ושם
21/11/2017 | 16:32
26
לצפיה ב-'משפחת אפלבאום'
משפחת אפלבאום
21/11/2017 | 10:20
64
מחפשת את משפחת אפלבאום שגרה בשנות ה- 60 בבת ים.
כתובת אחרונה שיש לי: שיכון בובוב 5/12 בת ים.
לצפיה ב-'האם זוסיה יכול להיות מרדכי ? '
האם זוסיה יכול להיות מרדכי ?
19/11/2017 | 18:09
4
64
יש קשר בין השמות ? מה השם העברי של זוסיה ?
תודה
לצפיה ב-'כוונתי לשאול האם זוסיה=מרדכי'
כוונתי לשאול האם זוסיה=מרדכי
20/11/2017 | 20:20
1
39
זה שאדם נקרא בשני השמות לא מוכיח דבר
לצפיה ב-'זוסיה =חיים'
זוסיה =חיים
21/11/2017 | 07:28
42
על פי מאגרי המידע של בית התפוצות. מעניין לקרא.
אני נוטה להניח שבמקרה זה מדובר במתן שני שמות לאותו אדם שלאו דווקא
מהוים פירוש.
לצפיה ב-'זוסיה זה יכול להיות שושה/שושנה'
זוסיה זה יכול להיות שושה/שושנה
22/11/2017 | 22:27
16
לסבתא שלי קראו שושה, ביידיש SHOSHE , ברישומים השונים בפולין היה שמה  ZOSIA

לצפיה ב-'צילום בית העלמין בעכו'
צילום בית העלמין בעכו
18/11/2017 | 08:03
3
181
האםבית העלמין הישן בעכו צולם.?
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
18/11/2017 | 22:01
2
58
ראה כאן: 

לצפיה ב-'מיפוי בית העלמין הישן בעכו.'
מיפוי בית העלמין הישן בעכו.
19/11/2017 | 22:00
1
44
שלום  שרי.
תודה על  תשובתך.אכן  בוצע  מיפוי של  בית  העלמין אבל  הוא  חלקי.
מי  ביצע  את  המיפוי?
הסיבה  היא ש כעשרה  מבני  משפחתי  קבורים  בבית  העלמין
כולל  הורי ורק  דוד ואשתו  מופיעים. לכן  שאלתי  מי  עשה את  המיפוי.
יום  טוב.
לצפיה ב-'איני יודעת אם המיפוי חלקי'
איני יודעת אם המיפוי חלקי
20/11/2017 | 18:32
31
נתקלתי לא מעט במקרים, בהם המידע אורגן במספר דפים נפרדים. אם לא עשית זאת, כדאי לבדוק במצאי שקשור לישראל אם אין מספר דפים הקשורים בבית-העלמין הישן בעכו.

בעיה שנתקלתי בה (אחת מני לא מעט בעיות באתר): רציתי לאתר מידע הקשור בבתי-הקברות בגוש-דן. להפתעתי באיזור-המרכז נתקלתי בפרטים אודות בית-העלמין חוף-הכרמל ׁ(שטרם מופה). כתובת בית-העלמין, כפי שמופיעה באתר, היא ברחוב הפודים ברמת-גן

ברחוב הפודים ברמת-גן אין אף בית-עלמין, לא חוף-הכרמל ולא בית-עלמין אחר (בדוק!). בית-העלמין חוף-הכרמל, בפעם האחרונה שביקרתי בו לצורך איתור-מצבות משפחתיות, היה בחיפה. איני יודעת כמה טעויות מהסוג הזה נעשו, אבל לאחרונה אני נוכחת יותר ויותר שהאתר מבולגן, ויש לא מעט טעויות. שלא יובן אחרת: זה עדיין יותר טוב מכלום, ונפלא שניתן לאתר תמונות של מצבות בישיבה ע"י המחשב. עם זאת, טעויות מהסוג הנ"ל והפיצול בין מספר דפים עלולים להקשות מאד על החיפוש. 

לעצם שאלתך: חברת My Heritage נטלה על עצמה את מיפוי בתי-העלמין בארץ, הן באמצעות עובדים, והן באמצעות מתנדבים. אולי כדאי לבדוק למולם אם בית-העלמין הישן בעכו מופה במלואו או שהוא עדיין בתהליך-המיפוי.

לצפיה ב-'איתור מצבה בבית העלמין בקושיצה, סלובקיה'
איתור מצבה בבית העלמין בקושיצה, סלובקיה
20/11/2017 | 17:36
1
53
אני מבקשת לקבל צילום מצבה של חמי ז"ל אלכסנדר קרמר הטמון בבית העלמין בקושיצה סלובקיה. אשמח לכל אינפורמציה איל לאתר מידע זה. תודה!
לצפיה ב-'סלובקיה'
סלובקיה
23/11/2017 | 22:19
6
יש אתר בפייסבוק דורות המשך לסלובקיה אולי יעזרו לך מנהלת את האתר שרה קוביליאק זכריה
לצפיה ב-'צאצאי אשר קוטלר מפתח תקווה'
צאצאי אשר קוטלר מפתח תקווה
19/11/2017 | 10:18
8
77
מחפש את משפחות/צאצאי אשר קוטלר מפתח תקווה. אשר קוטלר יליד 1867 בערך ברוסיה, היגר לארה"ב, והגיע לפתח תקווה. נפטר בשנת 1935 בפתח תקווה. מופיע במפקד בפ"ת משנת 1922 עם ילדיו: חיים, מאיר, שושנה, זהבה ופרץ [ראה: האתר העמותה למחקר גניאולוגי בישראל]. אשתו הראשונה ככל הנראה - יוכבד, וייתכן ששמה היה אטיל. כאמור, מחפש מידע על ילדיו. תודה, עופר
לצפיה ב-'מוסיף מסמך'
מוסיף מסמך
19/11/2017 | 10:22
3
53
ילדי אשר קוטלר - ילידי ארה"ב - ראה מסמך מצורף
לצפיה ב-'Billion Graves - אשר בן רב יצחק קוטלר מאמריקה'
Billion Graves - אשר בן רב יצחק קוטלר מאמריקה
19/11/2017 | 13:46
2
61
נפטר כאמור ב1935 . המצבה נראית במצב מצוין. אני משערת שהיה מי שחידש אותה מאז אותם שנים. שווה לבדק בבית העלמין סגולה מי זה היה ומכאן נראה לי
יכול להתפתח סיפור מעניין.
שווה לראות אולי גם ב Geni ?  אולי גם  ב- My  Heritage?
לצפיה ב-'אשר קוטלר'
אשר קוטלר
19/11/2017 | 13:59
1
47
חנה תודה. אשמח ללינק/תמונה של המצבה. כמובן בוצע חיפוש באתרים גניאולוגיים רבים.
לצפיה ב-'הופנית אל האתר בו ניתן לאתר תמונה של המצבה, BillionGraves'
הופנית אל האתר בו ניתן לאתר תמונה של המצבה, BillionGraves
19/11/2017 | 17:54
33
תמונת-המצבה כאן: http://tinyurl.com/ycqunh8j

אתה יכול להגדיל את התמונה ולצפות במצבה כולה.
לצפיה ב-'יש עץ משפחה ב - Ancestry.com שעשוי להיות רלוונטי'
יש עץ משפחה ב - Ancestry.com שעשוי להיות רלוונטי
19/11/2017 | 15:59
3
50
בעץ מתועת משפחת קוטלר הגדולה, ובין היתר אשר בן יצחק, יליד 1860 ב - Lubitz, בילארוס, נפטר 1935 בפתח תקוה. אשתו: אטל לבית פוליקוף Polikoff. ילדיהם:
* Harry Meyer (מתאים למאיר שציינת)
* Jean
* Rose (מתאים לשושנה)
* Hyman (מתאים לחיים)
* Samuel
* Paul (פרץ?)
* Sarah
* Max
* Isidore
לפי שמות הצאצאים שמופיעים בעץ - רובם אמריקאים.

הנה הפרופיל של בעל האתר, Arnold Kotler מהוואי.
לצפיה ב-'צאצאים של מקס'
צאצאים של מקס
19/11/2017 | 16:12
50
על פי העץ, אחת מבנותיו של מקס היא Yvette, שנישאה ל - Irwin Goldman. הנה האוביט של אירווין (מאי 2012), והנה האוביט של איווט, שנפטרה כחצי שנה לאחר מכן, ובו מוזכרים שמות אחיה.

האחות של איווט מוזכרת בידיעון הזה של הקהילה היהודית ב - South Orange, ניו ג'רזי, שהופץ לפני כשנה. כדאי לנסות לאתר אותה דרך הקהילה.

זה העץ בג'ני שמכיל פרטים על משפחתה של סוניה, בתו של מקס.

וזה עץ בג'ני שמיכל מידע על משפחתו של הארי קוטלר (אחיו של מקס).

בקיצור, יש הרבה עם מה לעבוד...
לצפיה ב-'ארנון תודה ! זו המשפחה !'
ארנון תודה ! זו המשפחה !
19/11/2017 | 17:12
1
22
לצפיה ב-'אשמח לשמוע איך היא קשורה אליך והאם יש כאן'
אשמח לשמוע איך היא קשורה אליך והאם יש כאן
19/11/2017 | 22:18
41
בבחינת חידוש קשר בחלוף שנים רבות. תמיד מעניין לשמוע את הסיפורים שמאחורי החיפושים.
לצפיה ב-'שלום לכולם, איך לחפש נפטרים באזור טבריה בראשית המאה העשרים? '
שלום לכולם, איך לחפש נפטרים באזור טבריה בראשית המאה העשרים?
19/11/2017 | 15:14
3
52
י
לצפיה ב-'אודה למקורות חיפוש, מידע, עדכניים'
אודה למקורות חיפוש, מידע, עדכניים
19/11/2017 | 23:19
19
לצפיה ב-'נפטרים אשכנזים אפשר למצוא'
נפטרים אשכנזים אפשר למצוא
23/11/2017 | 12:45
9
בספר, הקהילה האשכנזית בטבריה'.
לצפיה ב-'אפשר לנסות להיעזר במיפוי של בית-העלמין הישן'
אפשר לנסות להיעזר במיפוי של בית-העלמין הישן
23/11/2017 | 18:41
5
אולי משהו יצוץ בין תמונות-המצבות מבית-העלמין הישן:

לצפיה ב-'נגני עבר בתזמורת הפילהרמונית'
נגני עבר בתזמורת הפילהרמונית
18/11/2017 | 14:45
2
46
שלום, האם קיים מאגר של נגני עבר בתזמורת הפילהרמונית?
לצפיה ב-'אולי בארכיון הפילהרמונית'
אולי בארכיון הפילהרמונית
18/11/2017 | 15:25
1
37
הנה מידע אודותיו.
לצפיה ב-'מי שטיפל בארכיון היו גימלאים ותיקים'
מי שטיפל בארכיון היו גימלאים ותיקים
19/11/2017 | 07:08
32
כך לפי הכתוב .... נא להיזכר: הנגנים הראשונים של התזמורת באו רובם
מגרמניה (ברחו מהיטלר), יש להניח בסבירות גבוהה שהמורשת היקית דאגה
גם לרשימה השמית של הנגנים
לצפיה ב-'נותנים פנים לחללים-גולדה בלטינשטר היום ב - YNET'
נותנים פנים לחללים-גולדה בלטינשטר היום ב - YNET
17/11/2017 | 22:10
63
לצפיה ב-'ג'רי ואירבינג ברקוביץ'
ג'רי ואירבינג ברקוביץ
15/11/2017 | 22:36
12
86
מחפשת מידע אודות בני דודי ג'רי ואירבינג ברקוביץ , בניהם של מקס וג'וזפין, שנולדו בשנים 1929-1932 בברונקס, ניו יורק.
תג'רי היה נשוי פרנסיס פאטן, אך אין לי כל מידע על בני המשפחה של אירבינג.

לצפיה ב-'ג'רי ברקוביץ'
ג'רי ברקוביץ
16/11/2017 | 14:19
10
47
תודה.זה עץ המשפחה שלי.
אני מחפשת פרטים על בני משפחת אחיו, אירבינג.
לצפיה ב-'יפה. באופן כללי זה עוזר לעוזרים להוסיף פרטים ידועים'
יפה. באופן כללי זה עוזר לעוזרים להוסיף פרטים ידועים
16/11/2017 | 17:10
9
51
כדוגמאת תאריך לידה מדוייק במקום משוער בעיקר שמדובר בשמות נפוצים. אני מניחה שראית את מסמכי ההתאזרחות של האם באנססטרי -- הייתה גם ילדה בשם בלה שנולדה ברומניה ב 1928, היא מופיעה במפקד של 1930 עם ההורים.
לצפיה ב-'יש מעט מאוד רישומים עליו ולכן ייתכן שצריך להתחיל מהסוף '
יש מעט מאוד רישומים עליו ולכן ייתכן שצריך להתחיל מהסוף
16/11/2017 | 18:45
34
האם ידוע לך באיזה בתי קברות נקברו בני המשפחה השונים? אם כן תתקשרי למשרד בית הקברות תשאלי אם גם אירוינג קבור שם ותבקשי את שם הקרוב שטיפל בקבורה. 
לצפיה ב-'תיקון: בלה נשארה ברומניה, ב 1930 יש תינוקת בשם Jenny'
תיקון: בלה נשארה ברומניה, ב 1930 יש תינוקת בשם Jenny
16/11/2017 | 18:56
7
30
ג'רי ואירבינג ברקוביץ
16/11/2017 | 20:59
29
בלה? ג'ני? לא שייכות למשפחה

ג'רי ואירבינג ברקוביץ
16/11/2017 | 21:02
5
32
היכן ראית את השם בלה? 
לצפיה ב-'Petition for Naturalization'
Petition for Naturalization
16/11/2017 | 21:30
4
57
Josephine Berkowitz
Dated March 3 1938
Southern District NY
Home adress: 950 Aldus St, Bronx NY
Birth: Sep 8 1902, Catcou Roumania
Husband: Max
Marriage: Aug 10 1928 at Baj. Roumania
Max was born at Costrios Roumania on Sep 8th 1901. He immigrated to the US on Dec 1922.
Following by Josaphine statment: I have 3 children:
Bella (illagitmate), May 10 1928, born and resides in Roumania
Jerry Sep 12 1929 born and reside in NY
Irving Dec 25 1932 born and reside in NY
My Last place of residence was Daj. Roumania
Immigration to the US: Oct 6, 1928 under the name Josaphine
Bercovitz
 Census 1930 lines 95-97 

Manifest

ג'רי ואירבינג ברקוביץ
16/11/2017 | 23:10
3
37
הסבר: בלה היא אחיינית של ג'וזפין. הילדה שרדה את אושוויץ ולאחר המלחמה כ"בת" היגרה לארה"ב ומשם, אחרי שנים רבות, המשיכה עם משפחתה לקנדה..
האם התינוקת ג'ני מופיעה גם כן בהקשר לאותם הורים? אשמח אם תשלחי לי מראה מקום.

לצפיה ב-'הפרטים במפקד של 1930 שצירפתי מתאימים לזוג שלך'
הפרטים במפקד של 1930 שצירפתי מתאימים לזוג שלך
16/11/2017 | 23:23
2
41
כמובן שיש לחפור עוד כדי לקבל אישור מוחלט. 
ג'רי ואירבינג ברקוביץ
16/11/2017 | 23:40
1
41
ריגשת אותי.מודה לך מאד על עזרתך. ננסה למצוא משהו נוסף על אירבינג.זו תעלומה.
לצפיה ב-'שמחה שיכולתי לעזור קצת. הסיפור של בלה מרגש'
שמחה שיכולתי לעזור קצת. הסיפור של בלה מרגש
17/11/2017 | 04:06
28
לצפיה ב-'המשך לפוסט חיפוש נצולת שואה Genia Pohorille'
המשך לפוסט חיפוש נצולת שואה Genia Pohorille
15/11/2017 | 13:37
29
129
בהמשך לבקשה שלי
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/325/18268036...
קרובים של בעלה של גניה מקנדה ,בנים של מינה רוסנר שלחו לי תמונות שבהם לפי דעתם גניה. אך לפעמים היא מופיע ב שם מרילה MARYLA. על התמונה אחד כתוב
Dr. Bierenboim april 1963 Tel Aviv

לצפיה ב-'עוד תמונות'
עוד תמונות
15/11/2017 | 13:38
9
62
לצפיה ב-'בירנבאום'
בירנבאום
15/11/2017 | 18:21
8
69
למען הדיוק, לא נכתב כאן דר' בירנבאום. הסבר:

השם בירנבאום נכתב כאשר על האות u מופיע U-Bogen (הסימן הקטן שעל גבי-האות u). זה מלמד שהכיתוב הוא בגרמנית. 

אם תסתכלי, תראי שאחרי המילה .Dr מופיע .u, שזה בד"כ קיצור ל-und (ו-) בגרמנית. לפיכך בעצם כתוב כאן דר' וגניה בירנבאום. 

מהנ"ל חשבתי שאולי גניה נישאה בשנית למישהו ששמו דר' בירנבאום. במדריך-טלפונים של 1965 מופיע דר' דוד בירנבאום, שהיה עו"ד, ומשרדו היה כנראה ברחוב הרצל בתל-אביב, אך באתר של החברה קדישא לא מצאתי פרטים אודות קבורתו באיזור תל-אביב. 

"גיגול" של השם מעלה תוצאות של מישהו בשם דוד בירנבאום באיזור חיפה. באתר של החברה קדישא בחיפה יש אמנם 2 אנשים ששמם דוד בירנבאום, אך אין ציון של התואר דוקטור לצד שמם, וקשה לדעת ללא פרטים נוספים. מעבר לכך, יש באתר מופע של מישהי בשם גניה בירנבאום ומישהי בשם הניה בירנבאום, אך השתיים נפטרו מוקדם, והתאריכים אינם תואמים את הפרטים שבידיך. 

אגב, מהיכן הידיעה שבשנות ה-70 היתה גניה כבר בארץ? האם היו בני-משפחה נוספים בארץ, עימם היה קשר? 
לצפיה ב-'הי שרי. תודה רבה לך על תגובתך'
הי שרי. תודה רבה לך על תגובתך
15/11/2017 | 19:14
42
בן של מינה רוסנר , אברום שלח לי הודעה :
I just found a postcard from my mother while she was visiting Israel. On Sept. 18, 1973, she says she and my father had a visit from "my sister-in-law Genia from Ramat Gan". No more information. Hope that's useful.
לגבי קרובים אחרים לצערי הרב אין מידע.
לצפיה ב-'מצ"ב צילום של גלויה. שלח לי עכשיו.'
מצ"ב צילום של גלויה. שלח לי עכשיו.
15/11/2017 | 19:25
3
56
לצפיה ב-'אפשר תרגום בבקשה?'
אפשר תרגום בבקשה?
16/11/2017 | 09:26
2
19
לצפיה ב-'שלחתי לך תרגום בדוא"ל'
שלחתי לך תרגום בדוא"ל
16/11/2017 | 11:46
1
24
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
16/11/2017 | 12:15
17
לצפיה ב-'דוד פוהורילה'
דוד פוהורילה
16/11/2017 | 11:35
2
36
באתר של עיתונות יהודית היסטורית יש הרבה פירסומים של עו"ד בשם ד"ר דוד פוהורילה מרחוב אחד העם. לא יודע מה הקשר שלו לגברת או לשם בירנבאום אבל צירוף מקרים מעניין.
פלי
לצפיה ב-'המשך'
המשך
16/11/2017 | 11:40
1
34
באתר הזה:
יש התייחסות לאותו דוד פוהורילה שהיה בשנות ה-50 יו"ר ארגון יוצאי בוצאץ. הוא כנראה היה קרוב של הגברת שאת מחפשת.
פלי
לצפיה ב-'יתרה מזו, בקישור ש-pelly העלה מוזכר גם דר' בירנבאום'
יתרה מזו, בקישור ש-pelly העלה מוזכר גם דר' בירנבאום
16/11/2017 | 12:55
28
וגם עמנואל פוהורילה. 
לצפיה ב-'עוד..'
עוד..
15/11/2017 | 13:41
55
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
15/11/2017 | 13:42
8
76
לצפיה ב-'הכיתוב בתמונה'
הכיתוב בתמונה
15/11/2017 | 18:25
7
47
הכיתובים לתמונות נראים בפולנית, אני מקווה שמישהו יוכל לתרגם. בכל אופן התמונה הנוכחית נשלחה מוורוצלב שבפולין. 

התאריך אומנם אינו ברור, אך כנראה 1950, וזה הגיוני. זה אמור להיות אחרי המלחמה, שכן לפני המלחמה וורוצלב היתה למעשה ברסלאו, והיתה חלק מגרמניה. לפיכך, נכון לשנת 1950 גניה היתה עדיין בפולין. 
לצפיה ב-'בסמוך לברסלאו היה מחנה עבודה בכפייה, בכריית חמר מן האדמה -'
בסמוך לברסלאו היה מחנה עבודה בכפייה, בכריית חמר מן האדמה -
16/11/2017 | 08:00
6
35
סבי היה שם בתחילת המלחמה, במשך כחצי שנה.

אני לא מצליח למצוא בשום מקום תיעוד, רישום, תמונות או מידע על מחנה העבודה הזה. אולי יש לך רעיון איפה לחפש?

תודה!
לצפיה ב-'סביר שהמחנה היה שייך לרשת מחנות העבודה של גרוס רוזן...'
סביר שהמחנה היה שייך לרשת מחנות העבודה של גרוס רוזן...
16/11/2017 | 08:48
5
36
אולי אפילו מדובר על גרוס רוזן עצמו (לפי הויקיפדיה אסירי המחנה הועסקו בחציבת גרניט).

תוכל למצוא מידע על רשת מחנות גרוס רוזן בספר "גשר צר אל החיים" וכמובן ברשת.

לצפיה ב-'תודה רבה. מעניין..'
תודה רבה. מעניין..
16/11/2017 | 09:21
4
21
לצפיה ב-'וורוצלב'
וורוצלב
16/11/2017 | 11:52
3
42
לטעמי אין להסיק שגניה היתה בהכרח במחנה-עבודה באיזור וורוצלב. אחרי המלחמה רבים "התגלגלו" אל וורוצלב. הכוונה לאנשים שבמקור היו ממקומות אחרים בפולין, ולא שהו באיזור במחנה-עבודה במהלך-המלחמה. איני יודעת מהי הסיבה המדויקת לנדידה הזו לעבר וורוצלב. בשיחות עם מספר אנשים שקרוביהם הגיעו אחרי המלחמה לוורוצלב סופר לי בעבר שהם הגיעו לשם במטרה לנסות למצוא עבודה. כאמור, איני יודעת מה הסיבות המדויקות, לא חקרתי את העניין. 

אשר לגניה עצמה, הרי שבשנת 1947 הצטלמה בשצ'צין, כך שכנראה לא שהתה אז בוורוצלב, אלא הגיעה מאוחר יותר. מהתאריך על התמונה שנשלחה מוורוצלב נראה שנכון לשנת 1950 היתה כבר בוורוצלב. 
לצפיה ב-'ורוצלב'
ורוצלב
16/11/2017 | 14:25
2
41
ב-1945-אזרחים פולנים הורשו לחזור לפולין-"הנהירה",לורוצלב וליגניץ(ליגניצה),היתה בגלל שלאחר גרוש הגרמנים,אפשרו הרוסים והפולנים,להכנס לבתים-דירות שהתפנו,זאת הסיבה,לפי הספר-אף אחד מהם לא היה במחנה עבודה,רוב שכני ברמת-אביב(הישנה),עלו "בעלית גומולקה)משתי ערים אלה.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר '
תודה על ההסבר
16/11/2017 | 18:05
12
לצפיה ב-'זה יותר מכך...'
זה יותר מכך...
16/11/2017 | 19:49
31
לפולנים היה אינטרס מובהק ליישב את "השטחים המשוחררים" (האיזורים הגרמניים שעברו ב- 1945 לשלטון פולני) באוכלוסיה פולנית.
לכן הם עודדו ותימרצו את הפליטים (כולל היהודים) שהגיעו מרוסיה במסגרת הרפטריאציה ואת ניצולי המחנות להגיע לאיזור זה.
לצפיה ב-'עכשיו קיבלתי מבן של מינה עוד עדכון'
עכשיו קיבלתי מבן של מינה עוד עדכון
15/11/2017 | 13:44
68
I just found a postcard from my mother while she was visiting Israel. On Sept. 18, 1973, she says she and my father had a visit from "my sister-in-law Genia from Ramat Gan". No more information. Hope that's useful.
לצפיה ב-'הבהרה ביחס לתמונה ולכיתוב'
הבהרה ביחס לתמונה ולכיתוב
15/11/2017 | 18:31
1
55
אמנם בתחתית-התמונה נרשם: "גיסתי מרילה בישראל", אולם בגב-התמונה נרשם שהתמונה צולמה בשנת 1947, ואפשר לראות שהתמונה צולמה בשצ'צין שבפולין. גניה  לא היתה אז עדיין בישראל.

כנראה שמאוחר יותר גניה הגיעה לוורוצלב, כפי שתראי בהמשך. 
לצפיה ב-'התמונה מוורוצלב אינה בהמשך, כפי שכתבתי, העלית אותה קודם.'
התמונה מוורוצלב אינה בהמשך, כפי שכתבתי, העלית אותה קודם.
15/11/2017 | 18:32
30
לצפיה ב-'אשמח לתרגום מפולנית '
אשמח לתרגום מפולנית
16/11/2017 | 09:23
5
42
על התמונות ששלחתי אתמול יש כיתוב בפולנית.אשמך לתרגום.
תודה מראש,
לובה.
לצפיה ב-'אולי אוגניה בירנבאום?'
אולי אוגניה בירנבאום?
18/11/2017 | 18:56
4
29
ישנה בקשה   לצו ירושה על שם אוגניה בירנבאום. מבקש יוסף קסירר.
 92/434 אוגניה בירנבאום 6.1.92 יוסף קסירר.

לצפיה ב-'תודה! יכול ילהות. בודקת.אאדכן בפורום.'
תודה! יכול ילהות. בודקת.אאדכן בפורום.
18/11/2017 | 21:43
3
19
לצפיה ב-'לא מצליחה לקרא את שם המשפחה של שושנה המופיעה בגלויה'
לא מצליחה לקרא את שם המשפחה של שושנה המופיעה בגלויה
19/11/2017 | 11:27
2
20
היא מצויינת כבת-דודה,וכנראה הכירה את גניה באותו המפגש,בסרט שהועלה ב-יו-טיוב,נזכר גם מונדק שוורץ,שעשה אתם את המסע,צריך להיות היום בן 81-(אולי בחיים?)כתב את ספורו- הלב המאובן,כנראה,אי אפשר למצוא מישהו בשם משה שוורץ?אבל כדאי לקרוא את מה שכתב,נקודת מבט נוספת על מינה רוזנר,בהיותו גם מדריך טיולים,אולי?בקהילת יוצאי בוצאץ מכירים אותו ואת אותה שושנה?
לצפיה ב-'שם-המשפחה של שושנה הוא Schächter'
שם-המשפחה של שושנה הוא Schächter
19/11/2017 | 11:51
10
לצפיה ב-'משה -מונדק שוורץ התראיין לכנס יוצאי בוצאץ,ספטמבר 2016,מראיין'
משה -מונדק שוורץ התראיין לכנס יוצאי בוצאץ,ספטמבר 2016,מראיין
19/11/2017 | 14:31
21
נחום כץ,אפשר לפנות לארגון,שושנה -קון שכטר נפטרה,היתה בזמנו מזכירת הארגון.
לצפיה ב-'עזרה בתרגום מגרמנית - סוף סוף מצאתי משהו!'
עזרה בתרגום מגרמנית - סוף סוף מצאתי משהו!
16/11/2017 | 12:03
1
95
בפעם הראשונה, הצלחתי למצוא רישום כתוב של סבי יהודה (יוליוס) טילינגר.

אולי מישהו יודע לקרוא גרמנית ויכול לתרגם לי מה כתוב שם עליו?

תודה!
לצפיה ב-'יוליוס טילינגר'
יוליוס טילינגר
16/11/2017 | 19:08
55
נולד 14.8.1907-קוניאטין ליד ראדוטי רומניה בוקובינה(חלק מהכפרים היום באוקריינה)קופאי ומטייל,(יתכן שהיה ממונה על  גביה-אסוף כספים?)1928-מהסן ל---?1932-הינדנבורג(גרמניה-)בסוגריים-קרדינל גאלן-שם רחוב אולי?אפריל-1933 ברח להולנד ודרום צרפת לפלסטינה,1965-חי בתל -אביב.
לצפיה ב-'מידע על רישום מהגרים בצ'כיה בשנים 1949-1950'
מידע על רישום מהגרים בצ'כיה בשנים 1949-1950
16/11/2017 | 17:52
42
שלום,
אני מנסה לאתר מידע על המסלול שעשו אמי ז"ל וסבתי ז"ל, ממועד צאתן מהונגריה בספטמבר 1949, ועד הגעתן לישראל בפברואר 1950. יש בידי אשרת הגירה לישראל שהן קיבלו דרך נציגות של ישראל בצ'כיה, משום שבאותם זמנים עדיין לא הייתה לישראל שגרירות בהונגריה. בנוסף, ידוע לי שבמסלול עלייתן לישראל, הן היו גם בצ'כיה וגם באוסטריה, אולם איני יודעת איפה קודם.
האם מישהו יודע איפה אפשר לברר מידע על רישום לפי שמות מהגרים (בצ'כיה ו/או באוסטריה) בשנים שציינתי, אם בכלל היה כזה?
אשמח לכל תשובה בנושא.
יום טוב, זיוה
לצפיה ב-'הכשרה בדובצ'נה'
הכשרה בדובצ'נה
15/11/2017 | 13:23
3
51
שלום לכם,
אבי עלה ארצה בפסח 1936. בשנה שקדמה לעלייתו הוא היה בהכשרה בדובצ'נה שבפולין. שלוש שאלות לי: היכן נמצאת דובצ'נה [מקווה שאני כותב זאת נכון], האם המקום שימש כהכשרה לתנועה אחת ואם כן איזה, האם מישהו מכיר חומרים הנוגעים להכשרה זאת [מצאתי איזו תמונה בארכיון מורדי הגיטאות].
תודה,
יוסי
לצפיה ב-'העיר וההכשרה'
העיר וההכשרה
15/11/2017 | 13:39
2
46
מחיפוש מהיר באינטרנט העיר נקראת DUBECZNO.
אם תחפש בעברית "דובצ'נו" בגוגל תמצא לינקים לתמונות באתר WWW.INFOCENTERS.CO.IL
יש שם כמה תמונות מההכשרה בשנות ה-30 שלפי הכתוב הגיעו מאוסף בבית לוחמי הגטאות
בברכה,
פלי
לצפיה ב-'מודה לך. לפחות יש לי את השם המדויק'
מודה לך. לפחות יש לי את השם המדויק
15/11/2017 | 14:17
16
לצפיה ב-'תנועת החלוץ.'
תנועת החלוץ.
15/11/2017 | 14:38
22
לצפיה ב-'האם יתכן שתינוק שנולד יקבל את שמו של אחיו שנפטר?'
האם יתכן שתינוק שנולד יקבל את שמו של אחיו שנפטר?
13/11/2017 | 12:20
6
82
איתרתי רשומות לידה, לכאורה של שני אחים בעלי שמות חליפיים (לייב ולייביש), ככל הנראה לייב נפטר בגיל שנה+, כאשר אימו הייתה בהריון, ואז נולד לייביש.
האם מישהו מכיר תקדים לתרחיש כזה?
נתקלתי כבר במקרים בהם הרך הנולד נקרא על שם אביו, כאשר אביו נפטר בזמן שאימו הייתה כבר בהריון, אך לגבי אחים זאת הפעם הראשונה שאני נתקל, ולכן אני שואל אם מישהו מכיר מקרה דומה.
תודה.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
13/11/2017 | 12:36
3
59
ומקובל אצל אשכנזים. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/11/2017 | 12:39
2
26
לצפיה ב-'גם אני נתקלתי בתופעה'
גם אני נתקלתי בתופעה
13/11/2017 | 12:58
1
60
קראו לתינוק ע"ש סבו שנפטר. מאוחר יותר התינוק נפטר, וכשנולד בן נוסף, קראו לו באותו שם. 
לצפיה ב-'והרבה פעמים עם תוספת'
והרבה פעמים עם תוספת
15/11/2017 | 12:45
33
כמו אלתר, לייב, וכיו"ב..
לצפיה ב-'במיוחד אצל הספרדים'
במיוחד אצל הספרדים
19/11/2017 | 19:10
1
7
להורי אישתי נולדו תאומים שכמקובל נקראו על שם הסבא שמעון והסבתא טובה. הילד שמעון נפטר בגיל 7 והילד שנולד אחר כך נקרא שוב שמעון.
לצפיה ב-'מהשרשור עולה שהיה מקובל הן אצל אשכנזים והן אצל ספרדים'
מהשרשור עולה שהיה מקובל הן אצל אשכנזים והן אצל ספרדים
19/11/2017 | 19:50
5

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה