לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בית הקברות הישן בחיפה'
בית הקברות הישן בחיפה
23/01/2017 | 10:58
4
בתגובה לפנייה של יריב-מכיוון שסבי קבור בבית הקברות הנ"ל (חוף הכרמל) ידוע לי שרשימת הקבורים בו נמצאת אצל חברה קדישא בחיפה.כדאי לפנות אליהם
לצפיה ב-'רשימת קברים ושאר נתונים- טבריה'
רשימת קברים ושאר נתונים- טבריה
23/01/2017 | 00:28
1
18
שלום לכולם,
יש לי הרבה מאוד שורשים בטבריה ואני מחפש מקורות מידע גניאולוגיים.
האם ניתן להשיג איפושהו את רשימת הקברים בבית העלמין בטבריה (של אנשים שנפטרו מאז 1920)
האם היו מפקדי אוכלוסין באיזור?
עוד רישומים מסוימים שמישהו יודע עליהם?
כל מקור מידע יתקבל בברכה!
תודה,
טל
לצפיה ב-'תבדוק ברשת על הספר 'הקהילה האשכנזית בטבריה''
תבדוק ברשת על הספר 'הקהילה האשכנזית בטבריה'
23/01/2017 | 10:45
3
יצא לאור לפני כשנתיים. אם המידע המבוקש לך קשור לקהילה האשכנזית, ודאי תמצא שם אינפורמציה.
לצפיה ב-'עזרה באיתור קרובי משפחה'
עזרה באיתור קרובי משפחה
22/01/2017 | 09:24
7
88
שלום רב ושבוע טוב,
אני מבקשת עזרתכם באיתור קרובי משפחה של שרה (בריק) יפה. שרה נולדה בשנת 1905 בעיירה קרינקי במחוז ביאליסטוק (על גבול בלארוס). הוריה: משה וחיה הניה בריק (Berik). לפי מילאה דפי עד ששרה יפה מלאה בארץ לזכר קרובי משפחתה, כתובתה הייתה: דרך הים 34, חיפה. לפי אתר של חברה קדישא בחיפה, שרה עלתה לארץ בשנת 1948 (לא ידוע לי איפה הייתה בתקופת המלחמה). שרה נפטרה במאי 1999 ונקברה בבית העלמין שדה יהושע (לשעבר כ. סמיר). 
אודה עבור סיוע במציאת קרובי משפחה של שרה (בריק) יפה.

לצפיה ב-'לא נתקלתי בתמונה. תודה רבה!'
לא נתקלתי בתמונה. תודה רבה!
22/01/2017 | 12:17
5
31
בשנות השלושים שרה יפה הייתה מורה בגימנסיה בגרודנה. כנראה שלפני כן למדה בסמינריון למורים בווילנה והתמונה שצרפת צולמה להערכתי בשנת 1930. היא מופיעה אצלי בתמונות מגרודנה ואני מעוניינת  לאתר מישהו מבני משפחתה בארץ.
לצפיה ב-'האם יש לך עוד פרטים? בעל? אח/ות?'
האם יש לך עוד פרטים? בעל? אח/ות?
22/01/2017 | 14:22
4
33
שרה ויפה שמות מאד נפוצים...
לצפיה ב-'כנראה שבעלה היה צאצא של משפחת יפה הידועה מגרודנה.'
כנראה שבעלה היה צאצא של משפחת יפה הידועה מגרודנה.
22/01/2017 | 17:27
3
19
אין לי פרטים נוספים על שמות של בני משפחה של שרה (בריק) יפה. כנראה שבעלה (אינני יודעת את שמו) היה צאצא של משפחת יפה מגרודנה, שהידועים מבין בניה הין: בצלאל יפה, אריה-לייב יפה ואברהם יפה. במקום מסוים מצאתי שבעלה של שרה (בריק) יפה היה צאצא של אברהם יפה מגרודנה אך אינני יכולה לומר זאת בוודאות.
לצפיה ב-'האם ניסית ליצור קשר עם החברה קדישא האשכנזית בחיפה?'
האם ניסית ליצור קשר עם החברה קדישא האשכנזית בחיפה?
22/01/2017 | 17:57
2
26
מניסיוני האישי (שמתפרש על פעמים רבות בהם פניתי אליהם בעבר) הם מאד מסייעים. יתכן שיש ברשותם עוד קצות-חוט כמו שמות של צאצאים ו/או של מי שארגן את סידורי-הלוויה (שזה בד"כ צאצאים או קרובי-משפחה). 
לצפיה ב-'היי שרי. אנסה מחר להתקשר אליהם.'
היי שרי. אנסה מחר להתקשר אליהם.
22/01/2017 | 18:14
1
18
נסיתי להתקשר לשלושה מספרי טלפון ברחוב דרך הים 34 כדי לברר אם מישהו מהשכנים זוכר את שרה (בריק) יפה אך לא הצלחתי בכך. במקום אחד פשוט טרקו עלי את הטלפון, במקום שני לא עונים (אנסה מחר שוב) ובמקום שלישי מספר הטלפון אינו מחובר.
לצפיה ב-''
22/01/2017 | 18:41
4
לצפיה ב-'בית הקברות הישן שנקרא גם העתיק בחיפה'
בית הקברות הישן שנקרא גם העתיק בחיפה
21/01/2017 | 21:58
2
61
שלום. נאמר לי שמישהו שהיה כאן בפורום, ואולי עדיין כאן, היה מעורב ברשימת הנפטרים בבית קברות זה.
אשמח לשמע ממנו בקשר למשפחה שאני מחפש.
תודה מראש,

יריב
לצפיה ב-'בית הקברות הישן '
בית הקברות הישן
22/01/2017 | 17:20
24
שלום יריב
בזמנו מצאתי בבית הקברות הזה את אחד מקרובי משפחתי (חפש בפורום "מציאות ממעמקי הבאר אינטרנטית"). אני לא מצליחה לשרשר ישירות לתגובתו של Melitz מתאריך 18.5.2010אבל אם תחפש בפורום "בית העלמין הישן ברח' יפו בחיפה" תוכל לקרוא על בית הקברות הזה. הנה הציטוט הרלוונטי:
בית העלמין הישן ברח' יפו בחיפה אכן במצב עגום למדי וזאת בעיקר עקב כך שבעבר הוכרז המקום כאתר עתיק לשימור ומאז הוא למעשה לא באחריות של אף אחד, לא של חברות הקדישא ולא של רשות העתיקות, כל אחד זרק את הכפפה לכיוון אחר, מדי כמה שנים מארגנים גורמים שונים מבצעי ניקוי וגיזום.
כשליש משטח בית העלמין למעשה אינו קיים יותר עקב סלילה והרחבת כבישים באיזורבעבר, גם בשטח שנותר - חלק גדול מהמצבות (מחצית - בהערכה גסה) הן ללא כיתוב ובמיוחד בחלקת הספרדים - החלקה הצפונית העתיקה יותר (המצבות העתיקות ביותר שנשמר עליהן כיתוב מסויים בחלקה הצפונית הן משנות ה-70 של המאה ה-19).
בנוגע לתיעוד ע"י הרשויות, גם כאן המצב איננו מזהיר, חלק גדול מהמצבות (גם כאלו שיש עליהן כיתוב ברור) אינן מתועדות ואינן רשומות כלל לא בח"ק ולא בספרי ועד העדה הספרדית של חיפה, מה שכן קיים הועלה לרשת אך גם זה לא בצורה מושלמת, שימי לב שאת פרטי משה פריד (למרות שהמצבה והכיתוב במצב מצויין) לא תמצאי באתר המידע של מועצת בתי העלמין באיזור חיפה, אתר הכולל גם את בית עלמין זה.
בקיצור, התיעוד הוא לפי הרשימות ומעולם לא הושלם לפי המצאי בשטח."

אני מניחה שעבודות השיפוץ הסתיימו אבל חלק מהקישורים בשירשורים שקשורים לנושא אינם תקינים כך שקשה לאמת זאת. אולי כדאי לפנות ל Melitz ישירות לעזרה.

בהצלחה
יונת

לצפיה ב-'למען הדיוק'
למען הדיוק
22/01/2017 | 18:00
19
בית-העלמין העתיק מצוי בדרך יפו. הוא לא מכונה "ישן". הכינוי "ישן" שמור לבית-העלמין חוף-הכרמל, שנחנך בינואר 1936. בשניהם יש לי נציגות...  
לצפיה ב-'איך כותבים בלועזית'
איך כותבים בלועזית
17/01/2017 | 13:21
4
111
במסמך מסוים מופיע בעברית השם "ויסלוצקה"
איך כותבים את השם בלועזית?

בתודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'אם זה שם פולני'
אם זה שם פולני
17/01/2017 | 17:30
60
אני מניח שהכיתוב הוא VYSLUZKA. אבל זה ניחוש בלבד.
לצפיה ב-'או-wjslucka'
או-wjslucka
17/01/2017 | 17:54
31
לצפיה ב-'אולי - Wislocka'
אולי - Wislocka
17/01/2017 | 22:02
1
29
אחרי כמה נסיונות בשורת חיפוש האנשים של פייסבוק,
עולים מספר אנשים עם השם - Wislocka
לצפיה ב-'wysłocka'
wysłocka
18/01/2017 | 19:20
30
חבר'ה,
לא יעזור.פולנית צריך לדעת מבית הספר....
יעקב רוזן
לצפיה ב-'הדפסת ספר ב myheritage . '
הדפסת ספר ב myheritage .
18/01/2017 | 07:58
105
ראיתי שאין אופציה לספר. למען האמת שכחתי איך עושים זאת אני ללא תשלום
לצפיה ב-'שמירה של עץ-משפחה '
שמירה של עץ-משפחה
16/01/2017 | 22:40
11
139
כתבתי לאחרונה תמצית של ממצאים בענף משפחתי מסוים, וכדי להקל על הקוראים אני מעונינת לצרף עץ-משפחה של הענף הספציפי.

העץ עצמו הוכן באמצעות תוכנת גנופרו

הקוראים עצמם אינם חוקרים את השורשים המשפחתיים, ואינם עובדים עם תוכנות גנאלוגיות, כך ששליחת-הקובץ באמצעות המרתו לקובץ GEDCOM אינה יעילה במקרה כזה.

ניתן להדפיס את העץ כקובץ PDF. במצב כזה מתקבל קובץ בן אי אילו דפים ברצף, כך שלא ניתן לראות על המסך עץ אחד. מכיוון שבצד השני המדובר באנשים מבוגרים, שאיני רוצה לסבך אותם בהדפסה של הדפים, גזירה והדבקה של הדפים לעץ אחד, אני מעוניינת למצוא דרך להקל עליהם. 

1. האם ניתן באופן כלשהו להדפיס את העץ כקובץ אחד, בין אם PDF או כקובץ תמונה, כך שיתקבל עץ שלם, אותו יוכלו לראות ע"ג המסך, גם אם יצטרכו להגדיל את התצוגה ו/או להזיז את העץ ע"ג המסך?

2. לחילופין, בהנחה שאני מדפיסה את העץ כקובץ PDF והתקבלו X דפים, האם ניתן "לאחד ולסדר" את הדפים באופן שיחבר אותם לכלל תמונה אחת של העץ? 

אשמח לרעיונות.
שרי

לצפיה ב-'PDF '
PDF
17/01/2017 | 09:45
74
אני משתמשת בתוכנה של מייהריטג', ושם יש אפשרות לשמור כל תרשים (שמירה, לא הדפסה) כ-JPG או כ-PDF.  
האם אין אופציה כזאת ב-גנופרו?
לצפיה ב-'למיטב זכרוני...'
למיטב זכרוני...
17/01/2017 | 10:30
72
ג'נופרו, תוכנה נוחה לאלללה.
ויש אפשרות לשלוט על הופעת העץ בעמוד 1 או יותר (ואז תושפע פריסת העץ כמובן).
כנסי להגדרות עמוד ושני את הנתונים (שהוגדרו אוטומטית):
Vertical Pages
Horizontal Pages
אם תגדירי את הספרה 1 ליד השדות הנ"ל - אזי העץ יישאר במתכונת עמוד אחד בלבד.

כמו כן,
את יכולה לסמן V ליד LANDSCAPE כדי 'להשכיב את העמוד', או להיפך.
זה נוח, תלוי בעץ הספציפי. אם הוא מתרחב לצדדים אז עדיף עמוד לרוחב.
אם העץ הוא יותר מוארך כשרשור יורד, אז עדיף עמוד לאורך.

כמובן, באותה חלונית אפשר גם לשלוט על מידות השוליים, וזה חשוב.

משם ואילך, פשוט להדפיס לPDF בעמוד אחד.

שימי לב שאם מדובר בעץ מורכב וגדוש אז באמת יצטרכו להשתמש באפשרות ה"זום",
ואם ידפיסו אז ייתכן ויהיה מורכב מעט לקריאה מבחינת ריבוי ענפים וטקסט וכו'.
גם בגודל הגופן את יכולה כמובן לשחק.

בהצלחה
לצפיה ב-'מספר תובנות שלי בנוגע לשמירת עץ משפחה'
מספר תובנות שלי בנוגע לשמירת עץ משפחה
17/01/2017 | 12:29
61
1. הדפסה כ-PDF: רצוי להוסיף למחשב מדפסת PDF וירטואלית. יש מספר תוכנות חינמיות כאלה. בצורה זו ניתן לשלוח כל מסמך (כולל עץ משפחה) ל"הדפסה" במדפסת זו - כאשר תוצאת ההדפסה היא קובץ PDF. זה פתרון מושלם לעצים קטנים ובינוניים, כי במדפסת הוירטואלית ניתן להגדיר כל גודל דף שהוא, כולל A0, ואפילו נייר רציף (כדוגמת הנייר המשמש בתווינים - plotters) ברוחב כמעט מטר ובאורך מטרים רבים. הבעיה היא שיש הגבלה אינהרנטית של תוכנת PDF ואינה קשורה למדפסת זו או אחרת, אשר מגבילה את גודל הדף הבודד, ולכן גם בהדפסה כזו יחולק העץ לדפים בגודל של משהו מעל מטר אחד, מסודרים משמאל לימין (ומלמעלה למטה אם יש צורך) בדרך כלל. איך אומרים - מספיק טוב בשביל כל השימושים המעשיים. את קובץ ה-PDF ניתן לשלוח למעוניינים, וגם להדפיס ממש אצל בעלי מדפסות גדולות, בד"כ שירותי הדפסה למהנדסים / אדריכלים. באפשרות השניה ניתן להדפיס עותק אחד של כל דפי ה-PDF, להדביק אותם זה לזה לרצף אחד ארוך של עץ שלם, לסרוק את העץ השלם באותו שירות, ולהפיק "מגילה" אחת שלמה. עשיתי זאת לפני מספר שנים עבור עץ שאורכו כ-10 מטר. אזהרה - השירות הוא יקר.
הערה - לחלק מתוכנות ניהול עצי משפחה יש אפשרות הדפסת PDF אינהרנטית, אך לפחות בחלק מן המקרים התמיכה שלה בעברית לקויה.
2. הנגשת הפלונטר המשפחתי שלי, אשר אינו ניתן להבנה בעץ דו-מימדי, היתה אחת משתי הסיבות העיקריות (השניה היא גיבוי) לכך שכל הקובץ המשפחתי שלי נמצא גם באתר של אחת החברות העוסקות בכך. אני עצמי מנהל את הרשאות הגישה לקובץ, אך כמובן שאיני יכול למנוע מבעלי האתר להציע למי שאינו בעל הרשאה ממני חלק קטן מן המידע שאספתי, וזה שייך לדיון אחר.
3. החלום שלי הוא שתהיה תמיכה מצד התוכנות לניהול קבצי משפחה בתצוגה של עץ תלת-מימדי. תמיכה כזו מתחילה להופיע בתחום ניהול רשתות תקשורת. תצוגה כזו מאפשרת צפיה בכל מרכיבי הקובץ המשפחתי, תנועה בשלשה צירים וגם באלכסונים, סיבוב סביב ציר, התמקדות (zoom in / out) וכדומה.
לצפיה ב-'תודה למגיבים וקצת הבהרות'
תודה למגיבים וקצת הבהרות
17/01/2017 | 18:29
5
59
ראשית, המדובר לא בעץ עצמו אלא בענף "ששלפתי" מתוך העץ הגדול של המשפחה המסוימת, כך שהוא אינו כולל המון אנשים, אבל... בהמשך אתייחס לקטע של האבל. בכל מקרה על הענף הזה טרם סיימתי לעבוד (אני מתכוונת להוסיף מקרא, ואף למחוק מספר שמות של אנשים חיים, מכיוון שלא קיבלתי רשותם להעביר את פרטיהם.).

מדפסת וירטואלית מותקנת אצלי, ובאמצעותה אני שומרת בגרסת PDF. אכן, ניתן לשלוט במספר הדפים שהעץ יתפרס עליהם, אך כשהעץ לא ממש קטנטן זה לא תמיד נוח לעבודה בצד שמקבל את הקובץ. אחרי שאסיים להכין את העץ אנסה לארגן בדף אחד, ואראה איך זה מתקבל. 

אשר ל-MyHeritage, מיד אחרי שהצגתי כאן את השאלה ניסיתי לבדוק, מכיוון שיש ברשותי גרסה חינמית. אני אכן רואה שיש אופציה של הדפסת-העץ בתצורה של PDF או JPG תמורת תשלום (אני מניחה שבגרסאות הלא חינמיות ההדפסה הזו היא אפשרות מובנית כחלק מהתוכנה ולא בתשלום). 

תיאורטית, ניתן לייצא את העץ כקובץ GEDCOM, וכאן האבל שהתכוונתי אליו. חשוב אולי לחדד את הנקודה הזו, שנתקלתי בה לא פעם, ובהקשר של תוכנות שונות. לרבים יש נטייה לחשוב, שייצוא של קובץ GEDCOM עובר "חלק" או "אחד לאחד", ולא כך הדבר בהכרח. לא פעם נתקלתי בבעיות. למשל, בעץ שנפתח אצל מקבל הקובץ יכולים לא להופיע כל האנשים. פה ושם יכול להיות חסרים מספר שמות. 

הבעיה הגדולה יותר היא טיב-הקשרים בין האנשים. מההתנסות שלי עד כה, ככל שהעץ "מורכב" יותר, הבלאגן בקובץ ה-GEDCOM גדול יותר. במושג "מורכב" אני מתכוונת ע"פ רוב לעצים בהם אי אילו אנשים היו נשואים מספר פעמים וגרושים מספר פעמים או מצבים בהם אנשים אימצו את ילדיהם של בני/בנות-זוגם/ן מהנישואים הראשונים. במצבים כאלה פעמים רבות נוצרות "קטיעות" או אי-סדר בקווים המחברים את האנשים. 

אשר להדפסה של העץ בגנופרו ע"ג דף אחד גדול כקובץ תמונה או PDF, אני מודה שלא התעמקתי עדיין. הגרסה שאצלי היא זו שלפני האחרונה, כך שאולי אינה יודעת לבצע זאת, אך, כאמור, טרם התעמקתי באופן רציני בעניין. אסיים לארגן את העץ, ואז אתחיל בניסיונות שונים. 

שוב  למגיבים,
שרי

לצפיה ב-'הפקת תרשימים ב-MyHeritage'
הפקת תרשימים ב-MyHeritage
17/01/2017 | 21:55
4
66
אחרי שמפיקים תרשים כלשהו [דרך Charts], מופיע על המסך התרשים המעוצב, ומעליו יש מספר אפשרויות.
אני מניחה שלחצת על Print poster וכך הגעת לאפשרות בתשלום. (?)
אם במקום זה תלחצי על Save הצמוד אליו, יפתח לך חלון עם שתי האפשרויות לבחירה - PDF או JPG. שתי האופציות מצויינות ובאיכות גבוהה. 

לצפיה ב-'תודה, אבל הבעיה מתחילה מוקדם יותר'
תודה, אבל הבעיה מתחילה מוקדם יותר
17/01/2017 | 22:58
3
66
מכיוון שהעץ המקורי נוצר לפני שנים בתוכנת ג'נופרו, אני צריכה ליצא קודם גרסת GEDCOM. כשאני פותחת את גרסת ה-GEDCOM באמצעות תוכנת MyHeritage העץ שמתקבל בחלקו "מבולגן", כך שהפקה של תרשים באיכות גבוהה לא עוזרת כל כך במקרה זה. 

לצפיה ב-'אוי ואבוי'
אוי ואבוי
20/01/2017 | 12:54
2
32
הבעיה הזו צריכה להיות בראש סולם הדאגות שלנו. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו ולו "פיספוס" אחד בהמרת עץ משפחה מתוכנה אחת לשניה, ישירות או דרך GEDCOM.
שרי, האם ניסית למצוא התייחסות לבעיה הזו בפורום התמיכה של ג'נופרו? אם אין התייחסות, להעלות שאלה?
בהצלחה
יוסי
לצפיה ב-'יוסי, מוזר לי שלא היית מודע לבעיה עד כה'
יוסי, מוזר לי שלא היית מודע לבעיה עד כה
21/01/2017 | 18:20
1
23
כמדומני שזה אפילו הוזכר בעבר הרחוק בפורום. בעבר הרחוק העליתי אי אילו שאלות בפורום-התמיכה של ג'נופרו, אך כבר מזמן נואשתי מפורומי-תמיכה. בכל אופן בעבר הרחוק בדקתי את הנושא ביחס לתוכנות שונות כי רציתי לוודא שאין המדובר באיזה באג ספציפי בג'נופרו, אבל הבעיה קיימת גם כשעובדים עם תוכנות אחרות. 

אם תגוגל משהו כמו GEDCOM Problems, תראה שמתקבלות לא מעט תוצאות, המתייחסות לבעיות שונות ובתוכנות שונות, ביניהן גם הבעיות שמתעוררות בייצוא של קובץ GEDCOM.
לצפיה ב-'תמים שכמותי, מצפה שמשהו יעשה ב-100% את התפקיד לו נועד '
תמים שכמותי, מצפה שמשהו יעשה ב-100% את התפקיד לו נועד
21/01/2017 | 18:40
7
לצפיה ב-'הדפסת ענף של עץ משפחה'
הדפסת ענף של עץ משפחה
21/01/2017 | 15:28
1
33
אם הענף לא גדול במיוחד אני מארגן אותו בתצוגת הג'נופרו כך שימלא דף שלם על
המסך ואז אני מעתיק מהמסך את כל הענף ושומר את זה בפורמט JPG.
לצילום המסך אני משתמש בתוכנה גרפית בשם Coral Paintshop.

אילן
לצפיה ב-'תודה, אילן'
תודה, אילן
21/01/2017 | 18:22
19
הענף המדובר קצת גדול, וכשהוא כולו במסך אחד הוא בלתי קריא. התחלתי לערוך "מקצה-שיפורים" שיצמצם ויכווץ את הענף, אני מאמינה שבסופו של דבר אצליח להפיק תמונה או קובץ PDF שפרוסים ע"ג המסך באופן קריא, כולל המקרא שהוספתי. 

שוב תודה!
לצפיה ב-'חיפוש מידע בקשר לבטי מורגנשטרן (בראונשטיין)'
חיפוש מידע בקשר לבטי מורגנשטרן (בראונשטיין)
16/01/2017 | 22:42
78
בעץ המשפחתי שלי (משפחת מורגנשטרן מטרנסילבניה) נותרה פינה עלומה של בטי מורגנשטרן. בטי, בעלה איזידור (ישראל) ובתם אמיליה קבורים בהר המנוחות בירושלים. למי שתוהה מה הקשר - איזידור היה אחיו של סבי רודולף (רפאל) מורגנשטרן שנספה בשואה.
בטי נולדה בתאריך 4.3.1893 בבוקרשט ברומניה, ועלתה ארצה עם בעלה באניה תיאודור הרצל בדצמבר 1957.
הפרטים הידועים עליה בנוסף לנ"ל הינם כלהלן:
שם האב - מיכל (מיכאל), שם האם - גיטל, שם נעורים - בראונשטיין (בסבירות גבוהה מאוד), מקום מגורים במרבית שנותיה עד העליה ארצה - בוקרשט, בתה היחידה (אמיליה) נולדה בתאריך 24.8.1924
ונפטרה ב- 2015.
נולדה כנראה בשם BEATRICE BRAUNSTEIN כאשר השם הפרטי היהודי היה בתיה (או BASIA בהגייה ביידיש), או BETI בקיצור.
המידע הנקודתי שאני מחפש:
א. אימות פרטי רישום לידתה בבוקרשט ומידע על הוריה (השאלה
איך להגיע למידע זה בלי ללכת לאיבוד בארכיונים הרומניים
בבוקרשט).
ב. בהמשך לנ"ל, לנסות ולגלות האם היה לה אח או אחות ברומניה
דרך כל מקור אפשרי (מפקדי אוכלוסין ? רישומי הקהילה היהודית
בבוקרשט ?).
לצערי איני דובר רומנית, והחיפוש ברומניה לא פשוט עבורי.
(החיפושים במאגרים האינטרנטיים של JEWISHGEN, USHMM
ודומיהם לא העלו דבר עד כה).
אודה לכל מידע, רעיון או כיוון לפצח חידה זאת.
בתודה לכל גולשי הפורום
אבי מורגנשטרן
לצפיה ב-'מקור השם אמריליו ומשמעותו'
מקור השם אמריליו ומשמעותו
16/01/2017 | 11:03
4
82
האם מי מחברי הפורום יודע מה מקור השם אמריליו ומה משמעותו?
תודה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/01/2017 | 22:14
15
לצפיה ב-'אמריליו-אמרילו,צהוב בספרדית,יהודי הבלקן.'
אמריליו-אמרילו,צהוב בספרדית,יהודי הבלקן.
17/01/2017 | 18:06
1
21
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/01/2017 | 20:14
11
לצפיה ב-'נתונים לגבי סיבות/משמעות בחקר שורשים משפחתיים'
נתונים לגבי סיבות/משמעות בחקר שורשים משפחתיים
15/01/2017 | 10:56
4
126
בוקר טוב לכולם, -אני מחפשת מחקר או שאלון שבוצע לגבי סיבות ומשמעות אפשרית עבור אנשים שלוקחים חלק בחקר שורשים משפחתיים. אשמח לכל תובנה או הארה בנושא. תודה רבה
לצפיה ב-'יש כמה מחקרים אקדמיים בנושא'
יש כמה מחקרים אקדמיים בנושא
15/01/2017 | 12:16
1
92
המוכר ביותר הוא זה של הסוציולוגית פרופ' אן-מארי קרמר (Anne-Marie Kramer), שניתחה תשובות משנת 2008 של למעלה מ - 200 איש מרחבי אנגליה בנוגע לענין שלהם בהיסטוריה המשפחתית. שם המאמר שמדווח על המחקר:
Kinship, Affinity and Connectedness: Exploring the Role of Genealogy in Personal Lives
והוא פורסם בכתב העת Sociology בשנת 2011. הנה נסיון לקשר ישירות למאמר. באותו המאמר מוזכרים עוד כמה מחקרים רלוונטיים בנושא.

יש עוד כמה מחקרים שעוסקים בשאלות בשוליים של השאלה המרכזית, אין הרבה שעוסקים בשאלה גופא.

ארנון
לצפיה ב-'מחקרים'
מחקרים
16/01/2017 | 13:41
36
ארנון, תודה רבה! עזרת לי מאוד.
לצפיה ב-'מחקר שורשים כשה בגיל 14 השכנה אמרה זה לא אבא שלך'
מחקר שורשים כשה בגיל 14 השכנה אמרה זה לא אבא שלך
15/01/2017 | 12:55
87
מאת  יואל  דרורי

יליד  1943  קווקז      עד  לשם  ברך  אבא  מהעיירה   לוביץ  מחוז  לודז'  עים  הקבוצה   ב  1939      היינך  וולקוביץ  ז''ל  ב  1944  נפל  בצבא  רוסי   אימא  היא  ממחוז    קשמיניץ   ווהלין   היום  טרנופול   גליציה  מזרחית    ב  1946     חזרה   לזברז'   מחוז  טרנופול   זה  כפר  לא  היה  פולין  אלה  רוסיה    היתחתנה  עים  ניצול  שואה  ברוידה   שאימץ  אותי  באופן    רשמי   לאימא  הוי  כמה  תמונות  ישנות  אבל   ידעתי  מי  הם     בגיל  14  עזבנו  כי  אזרחים  פולנים  ושם   ו  שם  שני  פולניות  אמרו  אחד  לשניה      יורק   זה  בן  שלה  ו  לא  של  ברוידה    קיבלתי  זה  קשה  מאוד   ו  אז  אימא   סיפרה  לי  מי  קצת  שידעה  על   משפחה  של  אבא  ו  התמונות  מ  1964  היתחלתי  לחקור   חוקר  עד  היום   לשני  נכדים   עשיתי  ביקור  בפולין  ו  לוביץ   על  יד  הבית  של  סבא  יואל . שייך  לעמותה   חקר  שורשים   מתרגם  מפולנית  לעיברית    כתבתי  ספר     מי  תחת  לכנפו   .    של  אבי  המאמץ     מאז  שזוכר  את  עצמי  עד  היום    למזלי   בארכיון  בפולין   יש  הרבה  תיעוד   נישמר  ו  נגיש   ישלי  הרבה  תעודות   לידה  ו  נשואים  של  המשפחת   וולקוביץ   קלסקי   קנופף

יואל  דרורי  רמת  ישי    
לצפיה ב-'מחקר שורשים כשה בגיל 14 השכנה אמרה זה לא אבא שלך'
מחקר שורשים כשה בגיל 14 השכנה אמרה זה לא אבא שלך
15/01/2017 | 13:03
27
לצפיה ב-'איתור רחובות ב Wolkowysk'
איתור רחובות ב Wolkowysk
15/01/2017 | 08:50
1
63
הי,
אני מנסה לאתר שני רחובות ב Wolkowysk שמופיעים באינדקס העסקים הפולני משנת 1929. הראשון הוא Szeroka שלפי מקורות אחרים יתכן ושינה את שמו מאוחר יותר לרחוב או סימטת לנין. הייתי מעוניין לזהות אותו על מפה נוכחית.
השני נקרא Rzedy ולא הצלחתי למצוא איזכורים נוספים שלו ואף להבין מה משמעות המילה ומה מקור השם.
אשמח מאוד לכל עזרה בנושא.
לצפיה ב-'מפת וולקוביסק'
מפת וולקוביסק
19/01/2017 | 13:01
21
באתר העיירה הוירטואלית נכתב כי ניתן להשיג את המפה מ-1925 בארכיון ורשה, כולל הפניה קונקרטית. 
לפי ספרי היזכור שירוקה היה הרחוב הראשי, כך שלא אתפלא אם שמו אמנם הוחלף ללנין...
שם הרחוב השני הוא Rzędy והפירוש המילולי הוא "שורות". יש גם פירוש שקשור ל-רתמות סוסים, ואני לא אחראית לתירגום המדויק. יש גם כפר בפולין שקרוי בשם זה, אך הוא לא קרוב לוולקוביסק ולכן כנראה שהרחוב לא קשור אליו.
אם תחפש את המילה באיות הנ"ל בגוגל הפולני תמצא המון ערכים ואיזכורים.
יש לי ניחושים למה הרחוב נקרא כך, אך אשמור אותם לעצמי.
בהצלחה,
אורית

לצפיה ב-'ברומברג גרמניה Bromberg Germany '
ברומברג גרמניה Bromberg Germany
12/01/2017 | 06:30
6
144
שלום לכולם,
הגעתי למבוי סתום בנסיונותי למצוא תיעוד רשמי על סבא רבא שלי  Eugen Ascher (וכך גם למצוא תיעוד על שם הוריו ובני משפחה נוספים אם היו). הוא נולד בשנת 1870 בברומברג, אז גרמניה. פניתי לארכיון ב Poznan שהפנו אותי לארכיון Bydgoszczy הפולנית,שם חיפשו אותו גם במאגר הכללי וגם ברישומים של הקהילה היהודית אך לא נמצא שום איזכור.  חשוב לי לציין שיש לי כן מידע לגבי שארית חייו אך אין לי שום מידע ודרך להשיג את שמות הוריו או אחים במידה והיו.  אשמח לשמוע אם יש לכם רעיונות לכיוונים נוספים היכן אוכל למצוא מידע לגביו ולגבי משפחתו.   תודה רבה, שני
לצפיה ב-'סבא רבא מ-בידגושץ''
סבא רבא מ-בידגושץ'
13/01/2017 | 16:26
5
53
הי שני,
לכאורה, הרישומים מ-1870 אמורים להימצא. אם נערך חיפוש רציני והם לא נמצאו, יתכן כי סבך נולד בעיר אחרת באותו אזור, או אולי שמו בלידה היה שונה.
את כותבת שיש לך מידע על שארית חייו. הייתי מתחילה משם, ומחפשת רישומים מתקופה זו בהתאם למידע שבידייך. שם אולי יימצאו פרטים שיאפשרו איתור מידע על אודותיו בתקופה מוקדמת יותר.
כמובן, אם תשתפי במידע שישנו בידייך, אולי נתין יהיה לסייע באופן יותר קונקרטי.
בהצלחה,
אורית

לצפיה ב-'EUGEN ASCHER - ברומברג גרמניה?'
EUGEN ASCHER - ברומברג גרמניה?
14/01/2017 | 06:27
4
48
אורית תודה רבה על תשובתך.
אז הנה מה שידוע לי על אויגן אשר EUGEN ASCHER, אביו של סבי מצד אמי (אלפרד אשר ALFRED ASCHER):
  • תאריך לידה 21.2.1870 בברומברג (כך נמסר הלאה מבנו)
  • התחתן עם פרידה ווקס ברוגזין (אז גרמניה) 1899 (במסמך הנישואין לא מצויין שמות נוספים מעבר לשמות החתן והכלה)
  • 1906 נולד לפרידה ואויגן בן ארנסט כנראה ברוגוזין
  • העתיקו את מקום  מגוריהם לציווקאו גרמניה Zwickau
  • 1910 נולד בן שני (סבא שלי) אלפרד בצוויקאו Zwickau
  • העתיקו את מקום מגוריהם למגדבורג גרמניה Magdeburg
  • יש ברשותי כתובת הדירה שהיתה ברשותם וגם כתובת העסק שהיה בבעלותו. מגדבורג הופצצה במלחמת העולם השניה ואין זכר לחייהם עד 1938. פרידה אשתו נשלחה לטרזינשטט ושם סיימה את חייה.
  • שני הבנים, אלפרד וארנסט עלו לארץ בשנות השלושים 
  • 1938 אויגן נפטר מבעיה בריאותית, קבור בבית הקברות במגדבורג.  על המצבה לא מצויין שם האב או פרטים מסייעים אחרים.  בקהילה היהודית במגדבורג לא נמצא שום מידע מסייע.
אשמח לכל מידע, במיוחד מידע המסייע לי למצוא את משפחתו של אויגן.  כרגע לא מצליחה לקשור אותו מעבר לפרידה אשתו ושני בניו.

תודה רבה ושבת נעימה,
שני 
לצפיה ב-'אשר: מביגדושץ' למגדבורג'
אשר: מביגדושץ' למגדבורג
14/01/2017 | 16:36
3
221
הי שוב, שני,
למרבה הצער נראה כי רישומי הנישואין היהודיים מרוגוזנו מהתקופה הרלוונטית לא שרדו. מהו מסמך הנישואין שביידיך? מפתיע מאד ששמות ההורים אינם מופיעים. האם יתכן שהם מופיעים אך לא פוענחו?
האם ניסית להזמין את תעודת הפטירה של הסבא רבא ממגדבורג? יש סיכוי ששמות ההורים יופיעו שם.
מעבר לכך אני שולחת לך הודעה פרטית.
בהצלחה,
אורית (צאצאית לרבי של רוגוזנו, אך בתקופה מוקדמת יותר...)
לצפיה ב-'תעודת נישואין'
תעודת נישואין
16/01/2017 | 13:48
2
27
הי אורית תודה,

תיקון - תעודת הנישואין צפויה להגיע אלינו בשנת 2018 לדברי Standesamt Berlin 1. עד אז אין לי קצה חוט.  בתעודת הפטירה אין איזכור לשמות ההורים.

תודה רבה

לצפיה ב-'תיקון נוסף - '
תיקון נוסף -
17/01/2017 | 08:50
1
32
בניגוד למה שכתבתי קודם, נראה לי שתעודת הנישואין ניתנת להשגה בארכיון פוזנן בפולין.
לצפיה ב-'תעודת נישואין'
תעודת נישואין
17/01/2017 | 14:41
17
תודה רבה! אנסה
לצפיה ב-'סיוע בפיענוח גורלה של סבתי שנפטרה בפולניה'
סיוע בפיענוח גורלה של סבתי שנפטרה בפולניה
10/01/2017 | 19:51
8
159
שלום רב לחברי הפורום הנכבדים,
שמי חגי רחביה.
 בימים האחרונים החלטתי לברר מה עלה בגורל סבתי, שאותה לצערי לא זכיתי להכיר. שמה היה Tema Yarzina ולאחר שנישאה לסבי הפכה לרוזנברג.
סבי וסבתי הצליחו להימלט ברגע האחרון מפולין לאוזבקיסטן (סמרקנד), שם נולדה אימי. לאחר המלחמה, חזרו לפולין לוורוצלב. לאחרונה, נודע לנו מתוך מסמכים של סבי, שסבתי נפטרה(באמצע שנות השלושים לחייה), סביב מרץ-אפריל 1948 בפולין,ככל הנראה בוורוצלב. נסיבות פטירתה לא נאמרו לאימי.(אימי טוענת שהיו מספר גימגומים.. והיא נעלה את הנושא במגירות ליבה. לאחרונה החלטתי שאני מעוניין לדעת מה עלה בגורלה, והיכן היא קבורה (אימי הזכירה בעבר תמונת קבר שראתה  אצל דודתה.) 
אודה לרעיונות כיצד עליי לפעול והאם יש למישהו איש קשר שיוכל לחטט בארכיונים בפולין ולסגור מעגל חשוב  זה.
תודה וכל טוב לכולם.   

לצפיה ב-'מה היה שמו של סבך?'
מה היה שמו של סבך?
10/01/2017 | 22:58
5
75
האם ידוע לך מה היה שמו של אביה של סבתך? 
אם אני מבינה נכון, סבתך נולדה ככל הנראה אי שם במחצית הראשונה של שנות העשרה של המאה העשרים. האמנם? 

כל פרט נוסף שאתה יכול להעלות עשוי להקל על החיפוש ולצמצם את החיפושים, מכיוון שהשם רוזנברג הוא שם נפוץ 
לצפיה ב-'שמו של סבי היה מרדכי רוזנברג'
שמו של סבי היה מרדכי רוזנברג
11/01/2017 | 09:32
4
80
שמו של אבי סבתי היה גרשון(כפי שאחות ואח סבתי רשמו מאז ומתמיד). שם האמא-חיה -רחל (גרינברג)
סבתי נולדה בסביבות 1912-1916 בעיר פולטוסק. לגבי שמו של אבי סבתי-
אגב, בתעודת הלידה של אחות סבתי מופיעה השם  Hene   .האם יש קשר בין גרשון ל Hene?
תודה!!!!!!!!
לצפיה ב-'יכול להיות שיש קשר בין השמות'
יכול להיות שיש קשר בין השמות
13/01/2017 | 08:54
3
43
שאלת אם יש קשר בין גרשון לHene.
צרוף השמות גרשון חנוך הוא מקובל, ראה למשל שמו של האדמו"ר מראדזין: גרשון חנוך ליינר.
ומה היה שמו היידי של אותו אדמו"ר ?

לצפיה ב-'תודה!!! כלומר Hene זה חנוך וזה בעצם שמו השני?'
תודה!!! כלומר Hene זה חנוך וזה בעצם שמו השני?
13/01/2017 | 10:45
2
38
בתעודת הלידה הפולנית של הדודה שצירפתי,   שם האב רשום רק Hene, והדודה כל הזמן רשמה בארץ בתור שם אביה-גרשון.  לסיכום את אומרת שזה הגיוני ואין טעויות?
לצפיה ב-'זו הצעה, אני מקווה שתמצא בעתיד עוד סימוכים כדי להכריע'
זו הצעה, אני מקווה שתמצא בעתיד עוד סימוכים כדי להכריע
13/01/2017 | 14:02
1
44
בכל מקרה סתירות בין מידע משפחתי לבין רישום מול השלטונות הם נפוצים. גם היום ליהודים רבים בחו"ל יש שם עברי ושם אזרחי שונה.
לצפיה ב-'בחיפוש בגוגל יש מספר "גרשון חנוך".מסתמן שזה לא חד פעמי.תודה'
בחיפוש בגוגל יש מספר "גרשון חנוך".מסתמן שזה לא חד פעמי.תודה
13/01/2017 | 17:31
30
לצפיה ב-'המלצה לצעד ראשון'
המלצה לצעד ראשון
10/01/2017 | 23:03
1
106
עמותת JRI-POLAND עוסקת באיסוף החומרים מפולין וידועה לכל מי שעוסק בתחום.
רישומים משנת 1948 אם קיימים לא מועלים לאתר כיון שהנתונים מוגנים תחת חוקי הפרטיות אך יתכן שתוכל לקבל מידע על הרישומים או אף את הרישומים עצמם אם תפנה אליהם.
הייתי מציע לשאול את האחראי מטעם העמותה על העיר וורוצלב אם קיימים רישומים לשנים שאחרי המלחמה, האם הם פוענחו והאם סבתך מופיעה ברישומים.
אם אכן הרישום קיים אצלם אני מניח שתתבקש (ובצדק) לתרום לעמותה על מנת לקבל את הפענוח.
בהנחה שוורוצלב = Wrocław  אז האחראי לעיר הינו Stephen Falk, יש לפנות אליו באנגלית בכתובת sfalkjd@gmail.com

קישורים רלוונטיים:

אגב, מתוך סקרנות הסתכלתי קצת באתר וראיתי שהשם רוזנברג מופיע על מצבות בבית הקברות בעיר משנים מוקדמות יותר, אם מקור משפחתך משם אולי כדאי לבדוק גם את זה,

בהצלחה!

לצפיה ב-'אפנה לסטפן.תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'
אפנה לסטפן.תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11/01/2017 | 09:35
30
לצפיה ב-'חיפוש תמונה של העיר שפרץ בפולין'
חיפוש תמונה של העיר שפרץ בפולין
10/01/2017 | 11:55
10
97
לצורך סרטון/סרט  ( בהתנדבות ) שאני עושה על אדם בן 97 שנולד בעיר שפרץ 60 ק"מ
מוורשה , אני מחפש תמונה שאולי מי מהגולשים באתר צילם . ( כל התמונות הרלוונטיות בגוגל כוללות "זכויות יוצרים" ) . אגב האדם אותו ראיינתי נולד ב 1920
גורש מהעיר שפרץ לגטו וורשה , ברח מהגטו למזרח , התנדב לצבא הרוסי ובתום המלחמה ערק והגיע לאוסטריה שם עסק כשנתיים בהעברת עולים לאיטליה (בלילות דרך האלפים)  ומשם לארץ ישראל . לחם ב 48 , ב 56 ובששת הימים .
תודה 
עמי
לצפיה ב-'אם תתרגם את הודעתך לאנגלית...'
אם תתרגם את הודעתך לאנגלית...
10/01/2017 | 15:20
47
אוכל לפרסם אותה עבורך ברשימת התפוצה של JewishGen הכוללת אלפים רבים של קוראים מכל העולם, שם יש סיכוי סביר שתקבל מענה לבקשתך.
לצפיה ב-'למעלה מצד ימין לכתוב את שם העיירה sierpc '
למעלה מצד ימין לכתוב את שם העיירה sierpc
10/01/2017 | 17:51
16
לצפיה ב-'Sierpc'
Sierpc
11/01/2017 | 00:33
6
30
 (I am looking pics of Sierpc (city in polnd
לצפיה ב-'לא הולך'
לא הולך
11/01/2017 | 00:53
5
31
תודה לכם , מצאתי תמונה שמתאימה לתקופה אך לא הצלחתי להוריד אותה
ולא להעתיק אותה ואני פולנית לא מבין ......
עמי
לצפיה ב-'נסה להביא לכאן קישור ישיר לדף עם התמונה'
נסה להביא לכאן קישור ישיר לדף עם התמונה
11/01/2017 | 09:28
4
27
אולי אפשר יהיה לסייע לך.
לצפיה ב-'Sierpc'
Sierpc
11/01/2017 | 11:06
3
40
תודה לעזרתך אבל האתר לא נתן לי להעתיק/להוריד את הכתובת של התמונה ,
נותן רק להעתיק את כתובת האתר !
חפשי בבקשה באתר sierpc - 1939-1943

תודה 
עמי
לצפיה ב-'בקישור שרשמת'
בקישור שרשמת
11/01/2017 | 11:25
2
36
בראש-הדף, מעל התמונות מופיעה שורה ובה רשום בצבע סגול ורוד Sierpc.fotopolska.eu
אם תיכנס לשם, תקבל את הדף עם התמונות באופן שניתן להיכנס לכל אחת מהתמונות. הן כולן תמונות שקשורות ל-Sierpc, אבל איני יודעת באיזה סוג של תמונה אתה מעוניין. 

עשיתי ניסיון, ונכנסתי לאחת התמונות. נפתח דף חדש, ובו מספר תמונות, כולל זו שהופיעה בדף המקורי. כעת, כשאני נכנסת לתמונה שעניינה אותי, אני עומדת עליה עם העכבר ומקליקה על המקש הלא פעיל (אם אתה ימני, זה אמור להיות המקש הימני בעכבר), ואז נפתח תפריט, וניתן לשמור את התמונה. 

אם לא תצליח, נסה לכוון אותי באיזו תמונה ספציפית אתה מעוניין, ואנסה לסייע. 

לצפיה ב-'אז ככה :'
אז ככה :
11/01/2017 | 11:49
1
34
עשיתי " הדפס מסך " ופתרתי את הבעיה .
גזרתי את המיותר ונשארה לי רק הבעיה של 
זכויות יוצרים ....

תודה לך שרי
עמי
לצפיה ב-'נשארת תמיד האפשרות לבדוק באתרים של מכירות פומביות'
נשארת תמיד האפשרות לבדוק באתרים של מכירות פומביות
11/01/2017 | 12:03
95
באתרים כמו eBay או Delcampe יש פעמים רבות תמונות וגלויות ישנות, המוצעות למכירה. אין בעיה לשמור את התמונה מהאתר גם אם אינך רוכש אותה.

לעיתים אומנם מי שמעלה את התמונה לאתר דואג לטשטש/להוסיף כתובת-מים וכדו', שמקשים על שמירת-התמונה, אבל אישית אני עושה שימוש מרובה בחיפושים באתר Delcampe, וברוב המקרים התמונות באתר מופיעות כמו שהן. 

בכל מקרה אתה תמיד יכול לציין שהתמונה נלקחה מאתר המכירות הפומביות ... (ולנקוב בשם האתר). לא ידוע לי שיש בעיה של זכויות יוצרים באפשרות הזו. 

אתר Delcampe: 

לצפיה ב-'מיפתוח רשימות'
מיפתוח רשימות
11/01/2017 | 09:49
1
122
לגבי הפרויקט של מיפתוח רשימות באמצעות CROWD SOURCING. נשמח לענות על שאלות. האתר עצמו נבנה לשימוש בכמה שפות. מהבוקר חלק מכותרות כבר תורגמו לעברית. בסרגל העליון יש תמונה של כדור הארץ ושמה נתין לשבחור בעברית. הרשמה לאתר מתבצע ב"הרשם". אנחנו מבקשים לציין השתייכות לפרויקטים של IGRA על מנת שנוכל להודות לכם. http://csi.idogenealogy.com/index.php
לצפיה ב-' זה כבר נשמע יותר טוב! '
זה כבר נשמע יותר טוב!
11/01/2017 | 10:26
47
כל הכבוד!
לצפיה ב-'אשמח להמלצות על גנאלוג מומחה ליהודי רומניה טרנסניסטריה בשואה'
אשמח להמלצות על גנאלוג מומחה ליהודי רומניה טרנסניסטריה בשואה
11/01/2017 | 08:47
1
41
לצפיה ב-'מציעה להיעזר בלינקים הבאים של ג'ואיש ג'ן'
מציעה להיעזר בלינקים הבאים של ג'ואיש ג'ן
14/01/2017 | 12:17
24
רשימת חוקרים מקצועיים: http://www.jewishgen.org/InfoFiles/Researchers.htm

איך לבחור חוקר מקצועי: 

בהצלחה!
לצפיה ב-'האם אתם נעזרים בגב' מיכל ואקנין לחיפוש בני משפחה ?'
האם אתם נעזרים בגב' מיכל ואקנין לחיפוש בני משפחה ?
11/01/2017 | 01:09
96
הסרטתי בהתנדבות את כנס "מוטקה" והוצאתי בעריכה 
את הקטע שלה לסרטון נפרד .

עמי
לצפיה ב-'מישהו יודע מה קרה לאתר של מפקדי מונטיפיורי?'
מישהו יודע מה קרה לאתר של מפקדי מונטיפיורי?
10/01/2017 | 17:15
60
הפסיק לעבוד בזמן האחרון...
לצפיה ב-'רוצה אחות בלב ובנפש'
רוצה אחות בלב ובנפש
10/01/2017 | 08:39
89
שלום לכולם, אני ואחותי בנתק מוחלט והייתי רוצה מישהי שתהיה לי אחות קטנה, שתסמוך עליי, תשתף אותי בכל,שאוכל לייעץ לה, מישהי שאתמוך ואהיה לה לאוזן קשבת או מה שתצטרך, בדיוק כפי שאחיות אמיתיות צריכות להיות... זה כל כך חסר לי וזה רצון גדול שהייתי רוצה שיתממש.
אם את מזדהה והיית רוצה גם, את מוזמנת לפנות אלי במסר אישי
תודה ויום טוב

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:42
20
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ