לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1225012,250 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קריאה לעזרה בפיענוח מכתב מצפת בתחילת המאה הקודמת'
קריאה לעזרה בפיענוח מכתב מצפת בתחילת המאה הקודמת
17/10/2018 | 23:33
1
57
שלום לכולם,
אני חדשה כאן בפורום והופניתי ע"י החוקר קברים עתיקים אלי בן טובים היקר.
אני פונה לעזרת שרי סילבר, ד"ר אמבון וכל מי שמתמצא בכתב יד מסולסל ועתיק. לצערי חלק מהמכתב מחוק, אבל אשמח לעזרתכם כדי להבין את התוכן.
כרגע אנחנו משפצים את קברו של הסבא רבא רבא של סבתי - אברהם יוסף גוטמן שעלה (חושבים בגפו) מעיירה בשם וילחוביץ באזור הקרפטים אחרי מות אשתו. הוא השאיר מאחור את משפחתו לדורות במטרה להגיע לא"י כדי לחיות כאן בימיו האחרונים ובעצם לממש את מצוות הקבורה בארץ הקודש. בנס גדול מצאנו את קברו, אבל לא ידוע שום דבר אחר לגבי חייו בעשור (בערך) שחי בארץ.
ידוע לנו בכללי שמכתב זה הוא מכתב טענה על חוסר ב"דמי החלוקה". לדעתי מוזכרים שמות במכתב.
מי יכול בבקשה לעזור עם פיענוח מזכרת היסטורית המצורפת?

בבקשה ניתן ליצוור איתי קשר ישירות בנייד: 058-5020001

תודה,
רונית ברזל
לצפיה ב-'היכן התמונה?'
היכן התמונה?
19/10/2018 | 11:16
20
רונית, האם צירפת את תמונת-המכתב? איני רואה אותה. כך או כך, פענוח של כתב-יד או כיתוב ע"ג מצבה עתיקה אינו פונקציה של הכרות עם צפת דווקא. מניסיון של שנים רבות בפורום, תמיד עדיפים מספר זוגות-עיניים, שיסייעו לך לקבל פענוח מלא יותר ומדויק יותר, כמו גם הסברים לראשי-תיבות, מונחים הלכתיים, וכו', שלעיתים מופיעים בכיתוב. נסי להעלות את המכתב לכאן, כדי שחברי-הפורום יוכלו לנסות לסייע.
לצפיה ב-'עזרה עם מידע על תושב צפת בשנת 1910'
עזרה עם מידע על תושב צפת בשנת 1910
17/10/2018 | 23:41
2
38
שלום שוב,
במודעה הקודמת ביקשתי את עזרתכם בפיענוח מכתב וכאן אני מבקשת עזרה יותר על חייו של הסבא רבא, אברנם יוסף גוטמן מעיירת וילחוביץ שבקרפרטים, שעלה מאירופה ונקבר בצפת בשנת 1912.
אני פונה במיוחד לד"ר אמבון ושרי סילבר, לאחר המלצות של חוקר צפת אלי בן טובים.
אני לא הצלחתי למצוא במפקדי אוכלוסין של מונטיפיורי וגם פניתי למוזיאון המאירי.
הנושא בוער לכל משפחתי המורחבת וצאצאיו של האיש האמיץ שעלה ברגל לא"י בימים אלה.
אשמח להמלצות לאן עוד עלי לפנות כדי לפתור את התעלומה.

נא ליצור קשר דרך מייל:
או בנייד: 058-5020001

תודה מראש
לצפיה ב-'חקר-צפת'
חקר-צפת
19/10/2018 | 11:12
1
22
שלום רונית וברוכה הבאה 

הדוקטורט שלי הוא בחקר-המוח ומערכת-העצבים ולא בהסטוריה ו/או תולדות-הישוב. לפיכך מעולם לא עסקתי ואיני עוסקת בחקר-הישוב היהודי בצפת. הקשר שלי אל צפת הוא הסבא רבא שלי, שעלה לצפת במאה ה-19, ושם נולדו ילדיו, ובהם סבתי. מטבע הדברים, במרוצת-השנים במהלך מחקר-השורשים שאני עורכת נתקלתי בלא מעט שמות, אך עלי להודות שלא זכור לי שנתקלתי בשם גוטמן בהקשר של צפת. 

מה שאני יכולה להציע לך אלו עצות כלליות ביחס למקורות-חיפוש. מכיוון שהנושא עשוי לעניין גם משתתפים אחרים שמתעניינים בצפת בפרט או במקומות אחרים בארץ ו/או בתולדות-הישוב בכלל, איני נוהגת לענות באופן אישי לכל פונה ופונה אלא דרך הפורום, כדי שגם אחרים יצאו נשכרים. מה שאני יכולה להציע לך הוא כדלקמן:

הזכרת שלא איתרת מידע במפקדי-מונטיפיורי. איני יודעת אם את מודעת לכך, אך ע"פ רוב משפחות אשכנזיות אינן מוזכרות במפקדים עם שם-המשפחה. לפיכך, אם חיפשת את שם-המשפחה, אני מציעה שתחזרי ותחפשי במפקדים דרך השם הפרטי. קחי בחשבון שיכולות להיות ווריאציות שונות לשם, אם משום שבמקור נרשם כך, ואם משום שהמתנדבים שעסקו בפענוח לעיתים התקשו לפענח את כתבי-היד, שמניסיון, לעיתים הם כמעט על גבול הבלתי אפשרי. בנוסף, נסי לבדוק אם יש ברשימת-המקומות מהם הגיעו האנשים אזכור למקום או לאיזור ממנו הגיע הסבא רבא, ובדקי אם ניתן לבחון את הפרטים של האנשים שהגיעו מהמקום. אולי משהו יצוץ כך.

בארכיון הציוני יש לא מעט חומרים הקשורים בתולדות-הישוב. את יכולה, כמובן, לנסות לחפש ע"פ השם של הסבא רבא שלך, אבל בהחלט כדאי לבחון בין החטיבות והתיקים את המצאי ביחס לצפת. תכולת-התיקים עצמם לא ברשת, אבל עדיף לבדוק תחילה ולרשום לעצמך את הפרטים של התיקים שעשויים להיות רלוונטיים לך, מה שיקצר לך את התהליך לכשתגיעי לביקור בארכיון. בכל מקרה מומלץ לתאם את הביקור מראש, כי אז יסייעו לך כשתגיעי, וידריכו אותך ביחס לאופן-ההזמנה של התיקים לעיון בארכיון. הקישור לאתר:

בארכיון-המדינה גם כן אוצר לא מבוטל של חומרים רלוונטיים. הארכיון מעלה בימים אלה את האוצרות שלו אל הרשת. ספר-הנפוס (ספרי-הנפשות, מעין מפקדים שנערכו בשלהי המאה ה-19) אמנם ברשת, אך הם בטורקית עתיקה, שגם דוברי-ערבית מתקשים לקרוא אותה. עם זאת, עשויים לצוץ שם פרטים אחרים שעשויים להיות רלוונטיים לך. גם כאן, כדאי לחפש ע"פ השם (אגב, תמיד כדאי לחפש את השם בעברית ובלועזית), אבל גם לחפש ע"פ נושא. בצד שמאל של המסך, כשאת מקבלת את התוצאות, את יכולה להגביל את התוצאות. אני מניחה שביחס לצפת תתקבלנה הרבה מאד תוצאות, אך את יכולה להגביל לשנים מסוימות, לנושאים ספציפיים, וכו'. הקישור לאתר:

בארכיון לתולדות העם היהודי שבגבעת-רם בירושלים יש גם כן חומרים הקשורים בצפת. החומרים לא ברשת עדיין, אבל את יכולה לנסות לבדוק באתר אם יש משהו שעשוי להיות רלוונטי עבורך ושווה בדיקה (לטעמי האתר שלהם לא מאד ידידותי.). כך או כך, למיטב ידיעתי יש לתאם איתם את הביקור מבעוד מועד. הקישור לאתר: http://cahjp.nli.org.il/
וגם דרך הספריה הלאומית: 

עיתונות הסטורית: כדאי מאד לחפש בעיתונות ההסטורית, יתכן שיצוצו פרטים אודות הסבא רבא שלך. אל האתר הועלו לא מעט עיתונים ממקומות שונים, כולל כאלה שראו אור בארץ משלהי המאה ה-19 ואילך. זהו מקור-מידע הכרחי ומדהים. את יכולה לחפש את השם המלא בגרשיים (נכון גם לחיפוש באתרים של הארכיונים). הקישור לאתר:

לא לשכוח לחפש שוב ושוב בגוגל ובגוגל ספרים, בעברית ובלועזית ועם גרשיים את השם המלא/החלקי של הסבא רבא (וגם לחפש שם פרטי ושם משפחה אך גם בסדר הפוך, שם משפחה ושם פרטי). לעולם אין לדעת מה יצוץ. למשל: אולי הוא מוזכר באי אילו ספרים, העוסקים בצפת של התקופה ההיא. 

שרי 
לצפיה ב-'תודה שרי על ההסבר המפורט'
תודה שרי על ההסבר המפורט
20/10/2018 | 03:41
1
לצפיה ב-'מי הריטג', ג'ני, find a grave וכו', שדרוג מנוי, מה עדיף?'
מי הריטג', ג'ני, find a grave וכו', שדרוג מנוי, מה עדיף?
16/10/2018 | 09:08
11
129
שלום וברכה, שאלה שודאי נשאלת פה מפעם לפעם: יש לי עץ בייסיק הן במיי הריטג והן בג'ני. אני מקבלת מפעם לפעם התאמות בין העץ שלי בג'ני לבין עץ מסוים בדרך כלל במיי הריט'ג. כשאני נכנסת לקישור - ממתינה שם תמיד בקשת שדרוג שמבטיחה גדולות ונצורות לגבי מסמכים שיהיו זמינים לי. בנוסף, יש את אנססטרי, מליין גרייבס, פינד א גרייב וכדומה, שלא לדבר על תרומות לג'ואישגן - מה באמת מכל אלה הכי יעיל ויכול לקדם אותי הכי הרבה במחקר. אשמח לשמוע חוות דעתכם.
לצפיה ב-'מקפיצה וכמה עולה??'
מקפיצה וכמה עולה??
16/10/2018 | 14:20
40
לצפיה ב-'אוי קראתי עכשיו שמיי הריטג' נפרץ'
אוי קראתי עכשיו שמיי הריטג' נפרץ
16/10/2018 | 14:30
43
לצפיה ב-'שאלה שאלתית'
שאלה שאלתית
16/10/2018 | 19:27
2
68
מה את מקווה למצוא?  מסמכים שונים על המשפחה בארץ המוצא? קרובים שנפוצו לארצות אחרות, ואם כן, להיכן? 

לצפיה ב-'תשובה לשאלה שאלתית'
תשובה לשאלה שאלתית
16/10/2018 | 20:04
1
88
גם וגם. מחפשת בעיקר באירופה - פולין, אוקריינה, הונגריה - אך גם בארה"ב.
לצפיה ב-'לא מוכרחים לשלם הון עתק'
לא מוכרחים לשלם הון עתק
16/10/2018 | 20:36
70
לחיפוש באירופה jewishgen, JRI-POLAND וכדומה. המאגרים המסחריים לא כל כך עוזרים. לתקופת השואה המאגרים חינמיים: מוזיאון השואה בוושינגטון USHMM, יד ושם, JDC וכדומה
לחיפוש בארה"ב אני ממליצה להתחיל עם המאגר החינמי familysearch.org . אחרי שתמצי מאגר זה את יכולה לעשות מינוי לתקופת נסיון באנססטרי לדוגמא 
לצפיה ב-'אל תמהרי כי..'
אל תמהרי כי..
18/10/2018 | 07:53
5
40
גם לי יש עצים במי הריטג , גני ואנססטורי. גם אני מקבלת התאמות בין גני ומי הריטג שהיום הם באותה בעלות, ההתאמות שהם מציעים לי הם בין העצים שלי , הם מתעלמים משם מנהל העץ שהוא שמי הכתוב זהה בשני העצים ומבקשים ממני שאשלם על ״התגלית״ והם יקרנים ביותר.אז שימי לב כששולחים לך
התאמה מי המנהל שלה האם זו את ? או את מכירה את מי שמנהל, לעיתים זה בן משפחה שאת מכירה שהעלה כמה שמות בודדים וזה לא יקדם אותך.
לעומת זאת באנססטורי אני עודה מדי פעם מנוי חודשי ואס יש לי כניסה למסמכים שהם מציעים לי מורידה אותם . בתקופה שאני לא פעילה מבטלת את המנוי ואז רק העץ חינם והמסמכים בחלקם בלבד.

לצפיה ב-'עצים ואתרי מידע'
עצים ואתרי מידע
18/10/2018 | 09:14
4
38
אני גם מקבלת התאמות מוכרות, אבל הרבה התאמות לא מוכרות. השאלה שלי היא יותר איזה אתר יביא לי הכי הרבה נגישות למסמכים, מעבר למה שכבר מצאתי. כי בשלב הזה די מיציתי את ג'ואישגן וJRI פולין - אמנם בזמנו תרמתי להם וקיבלתי נגישות לשמות ורישום מסמכים שטרם עלו באתר הרגיל, אבל זה מתקדם די בעצלתים - לפחות במה שנוגע לבז'סקו, קרקוב. לגבי אוקריינה - אחורה בדורות אני בכלל הולכת קצת לאיבוד.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לא למסמכים מהערים שציינת'
למיטב ידיעתי לא למסמכים מהערים שציינת
18/10/2018 | 09:42
29
אלא אם כן מי מבעלי העצים שכר חוקר פרטי והעלה את המסמכים לרשת
לצפיה ב-'ל JRP יש מחסור במתנדבים ייתכן שאם תציעי את עזרתך זה יעזור'
ל JRP יש מחסור במתנדבים ייתכן שאם תציעי את עזרתך זה יעזור
18/10/2018 | 18:06
2
49
בהתקדמות.  מקווה שראית שהרישומים הועלו לאתר הארכיון הפולני

כולל אינדקס לשנים 1852-1876
לצפיה ב-'רישומים בארכיון פולין'
רישומים בארכיון פולין
19/10/2018 | 01:22
1
25
הלוואי שהיה לי הזמן, אולי בהמשך.  אני גם לא דוברת פולנית, כך שכישורי הפענוח שלי לא משהו. מזהה שמות, לא מעבר לזה.  תודה רבה מאד על הקישורים לארכיון הפולני. הערב מצאתי באינדקס של הלידות בדפדוף אקראי לפחות 2 מועמדים להיות סבי, אפרים שינדלר הי"ד ועוד המון שינדלרים. האם האינדקס מפנה לספר אחר שבו יש רישום גם של הורי הוולד וכו'? באינדקס אני רואה ליד השם שנת לידה  ועוד שני מספרים - האם זה מפנה לספר או לעמוד? אשמח להנחייה. 
לצפיה ב-'כן, אבל אין בארכיון רישומים לשנים שמכוסות על ידי האינדקס'
כן, אבל אין בארכיון רישומים לשנים שמכוסות על ידי האינדקס
19/10/2018 | 05:07
16
לפי האתר http://www.rtrfoundation.org. ;  רישומי הלידה באתר הארכיון הם מ 1877-  עד 1901  והאינדקס הוא מ 1862 ל 1876 :(
איני יודעת איזה מקורות נוספים שרדו לעיירה

לצפיה ב-'יהדות ברלין'
יהדות ברלין
17/10/2018 | 11:09
45
שלום האם יש מישהוא העוסק בחקר שורשים בברלין ?מחפשים חוקר שיכול לעזור בחיפוש אחר משפחה בברלין . בתודה
לצפיה ב-'איתור קבר בצרפת'
איתור קבר בצרפת
16/10/2018 | 18:03
63
מוריס צ'ונטו  (Morris/Moritz/Moshe CIUNTU)  היה ניצול שואה.
נולד ברומניה ב- 1908 ולאחר שעבר שם את תקופת השואה, בשנת 1947 היה עם אשתו ובתו בדרכו לישראל.  אשתו ובתו הגיעו לארץ. 
מסתבר שהוא נפטר בבית חולים בשם "אוזה" בעיר מרסיי בצרפת ב- 11/9/1949.  יש בידי מכתב חתום ע"י רופא בבית החולים המאשר זאת.
אני מניח שהוא קבור בבית קברות יהודי במרסיי.

האם מישהו מכיר דרך להגיע לפרטים שעל הקבר ואפילו לצלם את המצבה ?

תודה רבה
לצפיה ב-'חדשה♡'
חדשה♡
16/10/2018 | 14:17
1
82
שלום חברים♡ אני מעוניינת לגלות מי היו אבות אבותיי ולא יודעת מאיפה להתחיל. איך עושים את זה בלי לשלם מלא כסף לגניאולוג? היה לי סבא בולגרי לא יהודי ואני רוצה בין השאר לברר האם הוא ויתר או לא ויתר על אזרחותו? והאם בכל זאת היו במשפחתו יהודים ואני צאצא של מגורשי ספרד.. 
לצפיה ב-'הדרך הבטוחה להתחיל - לקרוא את המדריך שלנו'
הדרך הבטוחה להתחיל - לקרוא את המדריך שלנו
16/10/2018 | 17:55
29
זה שעוסק בשאלה "איך לשאול שאלה בפורום?".
לצפיה ב-'איזו בדיקת ד.נ.א. מומלצת ? הן בהיבט התוכן והן בהיבט המחיר?'
איזו בדיקת ד.נ.א. מומלצת ? הן בהיבט התוכן והן בהיבט המחיר?
16/10/2018 | 12:29
46
לצפיה ב-'שורשים ברומניה'
שורשים ברומניה
16/10/2018 | 06:33
39
מידע על משפחת הרב דב הלוי ובנו שמעון אריה באודובשט, משפחת בלומן, פינקלשטיין מבוקרשט  ושפושניק מבנדר בסרביה

לצפיה ב-'העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מציגה את אוסף מאגרי העלייה שלה '
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מציגה את אוסף מאגרי העלייה שלה
14/10/2018 | 12:22
176
לכבוד יום העלייה ז' חשון תשע"ט  העמותה למחקר גנאלוגי בישראל  מציגה את אוסף מאגרי העלייה שלה. 

מאז 2011 העמותה בונה מאגרים ש- 15% מהם קשורים לעליה לארץ ישראל. הם כוללים כ-188,787 רשומות. העמותה גאה להציג בפניכם את המאגרים אלה.
לתצוגה מקדימה

נא לשים לב, רק חברים של IGRA   יכולים לראות את הסריקות. בלי חברות, אתם רק יכולים לראות את הרשימה.

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php

הנכם מוזמנים להשתתף בבניית מאגרי מידע ישירות באתר  https://csindexing.com/

לצפיה ב-'משפחת בלום'
משפחת בלום
12/10/2018 | 18:41
1
100
מעוניינת לדעת מי היו הוריה ואחיה אם היו דבורה בלום. נולדה בראש פינה. מהראשונים. יודעת שנולדו בראש פינה. נולדו לה שלושה ילדים . אברהם אבי שרה וציפורה. תודה אשמח לשמוע. על העבר שלהם. גורשו למצריים .ואחר כך חזרו.

לצפיה ב-'משפחת בלום'
משפחת בלום
14/10/2018 | 09:38
43
תנסי להשיג את הספר 'ואלה שמות' של אהוד גת בלום או ליצור איתו קשר טלפוני.

לצפיה ב-' מהמומחים בארה"ב'
מהמומחים בארה"ב
11/10/2018 | 12:10
16
130
אחות של סבתי היגרה לארה"ב ולמרות כל החיפושים אני לא מצליחה למצוא מסמכים . ניסיתי במפקדי 1920, 1930, 1940 , במסמכי הגירה,, SSDI, והתאזרחות.
הפרטים הידועים לי:
השם  CHAIA- IDA DONNER  לבית  FREIDLANDER נולדה ב SHADUVA/SEDUVA LITHUANIA   לא ידוע לי מתי בערך 1895 נפטרה ב 18בספטמבר 1960 מקום קבורה Beth Israel Cemetery בברוקלין ניו יורק
ההורים SAMUEL-SAM (JOSHUA ELIEZER) FREIDLENDER ו REBECCA-RIVA
הייתה נשואה ל LOUIS DONNER נפטר ב 10 ביולי 1962 לא היו להם ילדים.
המידע שלי מבן אחותה שחי בניו יורק והיום בן 93
גילוי נאות אין לי היום מנוי להכנס למסמכים היה לי בעבר
אודה לכל מי שיכול לעזור
דינה

לצפיה ב-'אם יש לך עוד מידע כמו עיסוקו של הבעל'
אם יש לך עוד מידע כמו עיסוקו של הבעל
11/10/2018 | 21:54
1
59
וכתובות ישנות. יש זוג ללא ילדים בשם LOUIS & IDA DVORKIN
  בדקי ב FAMILYSEARCH
לצפיה ב-'תתעלמי. רשום נשואים פנסילבניה ב 1936'
תתעלמי. רשום נשואים פנסילבניה ב 1936
11/10/2018 | 23:10
70
לצפיה ב-'תתעלמי. הם התחתנו בפנסילבניה ב 1936'
תתעלמי. הם התחתנו בפנסילבניה ב 1936
11/10/2018 | 23:06
13
72
לצפיה ב-'תודה סמדר על הנסיונות לחפש. הם חיו בניו יורק בלבד.'
תודה סמדר על הנסיונות לחפש. הם חיו בניו יורק בלבד.
12/10/2018 | 13:29
12
42
לגבי עיסוק נמצאת בארץ בתו של האחיין הנ"ל ולדבריה היה להם "גרוסרי"בברוקלין. אנסה לבדוק יותר פרטים.
דינה
לצפיה ב-'דינה, לא הבנתי מן התשובה שלך אם את מפקפקת בכך שהמסמך'
דינה, לא הבנתי מן התשובה שלך אם את מפקפקת בכך שהמסמך
12/10/2018 | 13:47
11
66
שסמדר הציגה הוא אכן של האנשים שלך. אני חושב שכן - כל הפרטים מעידים על כך. שימי לב לפרטי ההורים שמופיעים במסמך, ואפילו לעיסוק של בעלה של אידה - Grocer, מתאים מאוד למה שאת מספרת עכשיו.

אם כן, הייתי מנסה להבין מה הם עשו בהאריסבורג Harrisburg, פנסילבניה, ומושך בקצות החוט שיש במסמך.

ארנון
לצפיה ב-'מתנצלת, טעות שלי בהבנת הנקרא, תודה ארנון שההסבת את תשומת '
מתנצלת, טעות שלי בהבנת הנקרא, תודה ארנון שההסבת את תשומת
12/10/2018 | 16:47
10
49
ליבי, נראה לי בהחלט המסמך המתאים.
תודה רבה סמדר על מציאת המסמך. קצה חוט להמשך החיפושים. אני נפגשת מחר עם בת האחיין שנמצאת בסיור בארץ ואנסה לבדוק את נושא פנסילבניה.
תודה רבה
דינה
לצפיה ב-'באנססטרי יש כרטיסיה ממלחמת העולם השניה עם כתובת בברוקלין'
באנססטרי יש כרטיסיה ממלחמת העולם השניה עם כתובת בברוקלין
12/10/2018 | 19:16
9
37
לצפיה ב-'האם יש לינק ישיר או שמשויך ללואיס דונר?'
האם יש לינק ישיר או שמשויך ללואיס דונר?
13/10/2018 | 08:21
8
34
אני מנסה להתמקד בפנסילבניה ולחפש תעודות נוספות.
המידע המשפחתי היה שהם חיו בניו יורק ומכאן הטעות שלי לגבי פנסילבניה
לצפיה ב-'אני חושבת שמקור-הבעיה הראשוני'
אני חושבת שמקור-הבעיה הראשוני
13/10/2018 | 18:25
7
42
הוא בעובדה שאת מציינת את שם-המשפחה כ-DONNER, ואילו בפרטים שהוזכרו כאן שם-המשפחה המוזכר הוא DVORKIN. בהחלט רצוי לנסות לחדד נקודה זו אל מול קרובת-המשפחה.

בכל אופן, לואיס ואידה דבורקין מופיעים גם במפקד של 1940 בברוקלין, ניו יורק, שם מצוין המקצוע "בעל חנות". בקישור בני-הזוג מופיעים בשורות 34 ו-35:

מציעה לך לנסות לחפש שוב ב-FamilySearch, והפעם תחת השם Louis Dvorkin. יתכן שאיתור של כל המסמכים שרלוונטיים אל בני-הזוג הללו יאפשר לך לעקוב אחרי קורותיהם בארה"ב. בהחלט יתכן שהתיישבו קודם בפנסילבניה, ורק אח"כ עברו לניו יורק. האמת שבאותם מקרים בהם ניסיתי להתחקות אחרי כאלה שעברו לארה"ב, בחלק גדול של המקרים אנשים נדדו ממקום למקום.
לצפיה ב-'אאורקה!'
אאורקה!
13/10/2018 | 18:35
6
41
לואיס דונר ואידה פרידלנד (כך מופיע השם ברישום) נישאו בפנסילבניה בשנת 1936. הפרטים של אידה תואמים למה שהעלית כאן. בנוסף, נרשם ביחס ללואיס שעיסוקו Grocer. מנסה לקשר אל הרישום עצמו (התעודה בצד ימין של הדף): 

אהה, הרבי שחיתן אותם שמו סילבר... 

לצפיה ב-'מתנצלת, חזרתי למה שרשמה סמדר'
מתנצלת, חזרתי למה שרשמה סמדר
13/10/2018 | 18:50
30
האיתור הראשוני היה של לואיס דבורקין ולא דונר, ולכן העליתי את הסוגיה.  המסמך שצירפה אח"כ הוא אותה תעודה שאני קישרתי אח"כ אליה, והיא אכן מתייחסת ללואיס דונר (ולא דבורקין). 
לצפיה ב-'סליחה שבלבלתי את שתיכן. "תתעלמי" היה מכון לדבורקין'
סליחה שבלבלתי את שתיכן. "תתעלמי" היה מכון לדבורקין
13/10/2018 | 18:52
4
30
דינה, אני לא בטוחה למה את מתכוונת בלינק ישיר 
לצפיה ב-'מאחר שהשם אינו נפוץ (וגם לא נדיר) תעשי חיפוש רחב'
מאחר שהשם אינו נפוץ (וגם לא נדיר) תעשי חיפוש רחב
13/10/2018 | 19:35
3
36
לדוגמא חיפוש ב familysearch  אחר לואיס דוננר יליד 1895  בארה"ב. מעלה כרטיס ממלחמת העולם הראשונה והשניה  עם אותו תאריך לידה המופיע ברישום הפטירה. 11 לפברואר 1895 שניהם מניו יורק.  
האם מצאת את כל הרישומים של האחות של IDA? רווקות לעיתים התגוררו עם בני משפחה.
למרות שלואיס הצהיר שזה נישואיו הראשונים ייתכן בהחלט שזה לא, ולכן הייתי מחפשת אותו גם ברישומי נישואים ולידה מניו יורק.

Name: Lewis Donner
Event Type: Draft Registration
Event Date: 1917-1918
Event Place: New York City no 168, New York, United States
Nationality: Austria
Birth Date: 11 Feb 1895
Birthplace: Torki, Prymsial, Austria
Affiliate Publication Number: M1509
Affiliate Publication Title: World War I Selective Service System Draft Registration Cards
GS Film Number: 1786972
Digital Folder Number: 005264791
Image Number: 01956

Citing this Record:
"United States World War I Draft Registration Cards, 1917-1918," database with images, FamilySearch (https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:K6JD-J91 : 13 March 2018), Lewis Donner, 1917-1918; citing New York City no 168, New York, United States, NARA microfilm publication M1509 (Washington D.C.: National Archives and Records Administration, n.d.); FHL microfilm 1,786,972.

לצפיה ב-'הרישום השני שסמדר שלחה ושרי ציינה אותו תואם בכל הפרטים שלו '
הרישום השני שסמדר שלחה ושרי ציינה אותו תואם בכל הפרטים שלו
13/10/2018 | 21:36
25
את המידע שיש לי על אידה פרידלנד. אחות של אידה התגוררה בפנסילבניה יתכן שכאן החוט המקשר. אבדוק את כל הפרטים.
תודה על המידע
דינה
לצפיה ב-'גם רישום הלידה שלו מופיע ב JRIpoland'
גם רישום הלידה שלו מופיע ב JRIpoland
14/10/2018 | 01:22
1
25
אליעזר דוד בן איטה דונר. (שם האב לא מופיע)
נולד ב 11 בברואר 1895 בפשמישל.
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
14/10/2018 | 23:30
15
לצפיה ב-'חיפוש קבר בירושלים + בת דודה'
חיפוש קבר בירושלים + בת דודה
11/10/2018 | 23:44
6
107
הי יש לי שתי שאלות -
1. אני מחפשת מידע כיצד למצוא את מקום קבורתה של בת דודתי שנפטרה בעודה פעוטה ונקברה בשנות ה80 בירושלים
יש לי רק את שמה... מהיכן מתחילים? אין לי מספר זהות אלא רק שם + עיר וידוע לי שיש כמה בתי קברות בירושלים אבל לא מצאתי מאגר אלקטרוני.
2. אני מחפשת את אחותה הגדולה של בת דודתי שהיא בחיים - יש לי את שמה בלבד ושנת לידתה אך שום פרט אחר ובגוגל / פייסבוק אין מענה..
הסיפור סבוך מאוד ודרך דודתי (שלפני 30 שנה נותק הקשר עם בנותיה בנסיבות טרגיות) אי אפשר לקבל תשובה כולל לא מספרי זהות, אנחנו מנסים לעזור לה לאתר את הקבר + את הבת שעודנה בחיים לפני שיהיה מאוחר
השאלה היא האם אפשר דרך משרד הפנים להוציא שאילתה - לצורך העניין הדודה/מישהו מיופה כוחה אם היא תפנה?

תודה
אני
לצפיה ב-'לגבי הבת דודה החיה'
לגבי הבת דודה החיה
12/10/2018 | 10:20
3
79
במשרד הפנים אפשר לקבל את כתובתה.
ראי כאן:
אם תגשי לסניף, והפקיד יתרשם מסיפורך ויהיה נחמד וסבלני, אפשר וימסור לך עוד פרטים למרות שהוא לא אמור לעשות זאת.

ייתכן שאם תרשמי את שמה בפורום הזה, יהיו מי שימצאו לך פרטים נוספים עליה.
לצפיה ב-'איתור הבת דודה'
איתור הבת דודה
13/10/2018 | 06:38
1
57
לגבי הבת דודה שבחיים את הכי נ חשוב שכחת,
לתת את שמה המלא ופרטים ידועים אחרים.
אם אין מעוניין להעביר פרטים באתר,
לפחות  העבר כתובת מייל או טלפון שלך
 בברכה,
אדי
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/10/2018 | 19:44
40
שלחתי מסר עם הפרטים הידועים
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/10/2018 | 19:38
40
הנושא סבוך מדי מכדי לכתוב את הפרטים בפומבי :(
לצפיה ב-'קברים בירושלים'
קברים בירושלים
13/10/2018 | 00:21
1
71
קישור לבתי עלמין בירושלים והסביבה כולל תמונות המצבות

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/10/2018 | 19:46
40
תודה רבה, שלחו לי בפרטי את פרטי הקבר בהר המנוחות 
לצפיה ב-'אודה לך '
אודה לך
09/10/2018 | 22:29
104
אשמח לקבל פרטים על האופן בו ניתן להשיג את הספר
לצפיה ב-'ניסן נוסבוים'
ניסן נוסבוים
09/10/2018 | 18:59
96
ניסן נוסבאום מוזכר גם בספר היזכור של MELITS
http://yizkor.nypl.org מעמוד 38 עד 43
לפי האתר הזה אמו היתה רחל נוסבאום שהיה גולדברג
https://www.geni.com/people/Nissan-Nussbaum/600000...
הייתי רוצה לקבל יותר על גולדברג במייליץ. תודה רבה
אני גם רוצה לקבל את החוברת זכרונות ממרים  תודה רבה

לצפיה ב-'ניסן נוסבוים'
ניסן נוסבוים
09/10/2018 | 18:41
120
ניסן נוסבאום מוזכר גם בספר היזכור של MELITS
http://yizkor.nypl.org ;מעמוד 38 עד 43

לפי האתר הזה אמו היתה רחל נוסבאום שהיה גולדברג
הייתי רוצה לקבל יותר על גולדברג במייליץ. תודה רבה

לצפיה ב-'קהילת בלז פולין'
קהילת בלז פולין
07/10/2018 | 15:20
4
92
שלום לכולם,
בזמנו הצלחתי להיכנס ולראות את היסטורית העיירה במיוחד בנושא ספרי הלידה/ נישואין ןעוד.
איך/ היכן אוכל למצוא את האתר בו רשומים הפרטים הנ"ל?
בתודה וברכה,
גדעון
לצפיה ב-'קהילת בלז (לבוב) פולין'
קהילת בלז (לבוב) פולין
07/10/2018 | 15:29
1
83
למי שמעונין יש לי ספר ספר.
לצפיה ב-'אנא שלח לי את הספר. תודה'
אנא שלח לי את הספר. תודה
09/10/2018 | 19:05
28
לצפיה ב-'אני מניחה שאתה מתכוון ל JRI POLAND'
אני מניחה שאתה מתכוון ל JRI POLAND
07/10/2018 | 19:32
1
58
לצפיה ב-'תיקון מאחר שהעירה באוקראינה חפש ב https://www.jewishgen.org'
תיקון מאחר שהעירה באוקראינה חפש ב https://www.jewishgen.org
07/10/2018 | 19:57
43
לצפיה ב-'ג'רושי טרנסילבניה'
ג'רושי טרנסילבניה
04/10/2018 | 14:37
2
519
סבי על פי עדותו ביד ושם בא משם אשמח לכל  עזרה במציאת חומר על כך שהיה גר שם וכו'
תודה רבה
לצפיה ב-'מה שמו של סבך?'
מה שמו של סבך?
04/10/2018 | 15:43
1
64
ואם אפשר בבקשה קישור לדף העד.
לצפיה ב-'שמו של סבי'
שמו של סבי
07/10/2018 | 15:36
65
גרשון לבל

אני לא מצליח לשים את הקישור פשוט לרשום יצחק ליבל יש רק אחד שם מג'רושי רומניה
לצפיה ב-'חוקר הונגריה/רומניה'
חוקר הונגריה/רומניה
03/10/2018 | 22:01
110
היי אני חוקרת את משפחתי מצד אבי כבר כמה שנים, אך נתקעתי, אני מחפשת חוקר/ת בתשלום, אשמח להמלצות
לצפיה ב-'מחפש מידע על יחוס של סבא'
מחפש מידע על יחוס של סבא
02/10/2018 | 20:07
1
161
שלום רב, לסבא של סבי קראו פנחס (לא ידוע שם משפחתו )שהיה ככה"נ מהעיר זוועהיל, ויש מסורת במשפחתנו שהוא היה צאצא של רבי יצחק מדרוהוביץ' השאלה איך אני מגלה את סדר היחוס המדויק.
אודה מאוד לכל מי שיכול לסייע.
לצפיה ב-'ואיך קראו לאבא של סבא שלך?'
ואיך קראו לאבא של סבא שלך?
02/10/2018 | 23:21
70
לצפיה ב-'תמיכת מייהריט'ג'
תמיכת מייהריט'ג
02/10/2018 | 15:27
382
אני מנוי על האתר, שנים, ומשלם לא מעט מידי שנה על הפרימיום. פניתי מספר פעמים בשנים האחרונות בכתב ובטלפונים ,לגבי מספר בעיות טכניות ותוכניות והתשובה תמיד, שהנושאים בבדיקה ובטיפול. לאחרונה שופרה מאוד התמיכה הטלפונית בעברית. יש עם מי לדבר אבל לא נעשה דבר. לדוגמא: כשמעתיקים טקסט כמו קורות חיים ממקור כלשהו, כדוגמת הויקיפדיה, מקבלים סימני ג'יבריש קבועים. למחוק אותם אחד אחד, בעץ גדול יחסית כמו שלי, הכולל 14,735 איש, יקח שבועות וחודשים. בעייה שנייה,בחודשים האחרונים איני מצליח לתייג אנשים בתמונות מעבר לאחד או שניים. שלישית, כל קורות החיים שלי מוכפלים ומשולשים בחודשים האחרונים. וכשאני מוחק את הכפולים, הכל נמחק. ביקשתי שברשימת המועדפים שנמחקת לי מידי פעם, תהיה אפשרות של הדפסה. הדבר שהוא טכנית פשוט יחסית כמו שאר הבעיות, לא טופל.מדובר בחברה ישראלית, עולמית גדולה מאוד, בן הגדולות בעולם שלא פותרת בעיות. להלן דוגמא לתשובה מהחודש האחרון: 
13 בספט׳ 2018, 9:32
שלום יוסי שא-נס,
אני מודה לך על פנייתך אלינו. אשמח לסייע לך עם כל שאלה או בקשה
העברתי את כל התלונות שלך למחלקה הטכנית שלנו, והנה מה שהצלחנו לחקור עד עכשיו:
לגבי הג'יבריש בהערות - הם מציעים למחלקת הפיתוח לשנות את הדרך שבה כתובה התוכנה בשביל למנוע את זה, אבל בינתיים הדרך היחידה להתחמק מזה זה לא להעתיק את הכתב מאתרים. הבעיה היא בדרך כלל כשמעתיקים טקסט מאתרים ופשוט מדביקים אותו לתוכנה וכל מיני הערות משפת התכנות מגיעות להערה עצמה. אנחנו ממליצים להמנע מהעתקת טקסטים לתוכנה. 
לגבי הבעיה עם תיוג התמונות - עזרת לנו למצוא באג במערכת. העברנו את זה הלאה למחלק הפיתוח לתיקון ואני מאמינה שהוא ייתוקן בקרוב, אבל אין לי עדיין מסגרת זמן שבה זה ייתוקן. 
לגבי הכפלת ההערות - העברתי את זה הלאה למחלקה הטכנית בדרגה הגבוהה ביותר, ובימים הקרובים הם יינסו למחור את הכפילויות ויחזרו אליי עם פיתרון איך למוע מזה לקרות שוב בפרוייקט שלך.
אני מודה לך על הסבלנות.
 אם יהיו לך שאלות נוספות, אל תהסס לפנות אלי.
 בברכה,
את שם המשיבה , הנחמדה ועם הרצון הטוב השמטתי.
אם יש למישהו רעיון לפתרון העניין, אשמח לשמוע.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה