לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1243812,438 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בקשת עזרא אברהם מרקוביץ לנקסנר'
בקשת עזרא אברהם מרקוביץ לנקסנר
24/01/2019 | 00:31
27
שלום,
מבקש את עזרתכם באיתור פרטים אודות הנ"ל. שמו אברהם מרקוביץ בן מלכה לנקסנר ושמשון. הנ"ל היגר לאזור אורגאוי.
אשמח לעזרתכם בציאת בני משפחתו- אשתו ילדיו מקום קבורה וכו..
מצורפת תעודת הגירה.
יש לי איזה מידע שבתו נשואה לאדם בשם דניאל כץ מישראל.
לצפיה ב-'בהחלט אפשר אחרת'
בהחלט אפשר אחרת
23/01/2019 | 18:08
2
48
אשתי ואני משתתפים, מזה חודשיים ימים, בתוכנית "הקשר הרב דורי" שמתקיימת בכיתות ה' בבית הספר בו לומדת נכדתנו (להבנתי התוכנית נתמכת על ידי בית התפוצות). משלושה מפגשים שכבר התקיימו גזרתי את כותרת ההודעה "אפשר גם אחרת" ובזה אני מחזק את שכתב ארנון. אכן אפשר אחרת, הפעילות משולבת ילדים-סבים ובה יש חלק מול מחשב שבה השילוב הוא ילד-סבים ויש חלק שווה לו מבחינת זמן והשקעה והוא ילדים-סבים-צוות התוכנית. ילדים וסבים שומעים ילדים וסבים אחרים, משחקים במשחקים שבהם הסבים/סבתות מספרים והילדים שומעים ועוד.
ואסיים במשפט חכם של יאנוש קורצ'אק (אותו אגב צילמתי על אחד מקירות בית הספר המשופעים במשפטים חכמים בדרך כלל מתוך ספרים): "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים".

לצפיה ב-' אכן תוכנית מרתקת '
אכן תוכנית מרתקת
23/01/2019 | 21:14
15
לצפיה ב-'אכן תכנית מרתקת'
אכן תכנית מרתקת
23/01/2019 | 22:38
20
גם אני השתתפתי. חלק מהסבים והסבתות עברו קילומטרים רבים בשביל להגיע למפגש. כשלושת רבעי השעה אחרי ההכתבת התכנים לנכדים, התברר שכל התלמידים בגלל טעות התחילו להקליד בתוכנה לא נכונה. לא היה ניתן לשמור על מה שהוקלד. נותר זמן קצר בלבד להשלמת מסימת התיעוד. 
אכן (אני מקווה) שאפשר גם אחרת. וחבל שזה לא תמיד מצליח.
לצפיה ב-' IGRA הרצאה ב-6.2.2019 בגבעתיים '
IGRA הרצאה ב-6.2.2019 בגבעתיים
23/01/2019 | 20:38
15
מרשימות למאגרים: מאגרי מידע חינמיים למחפשי שורשים
רוז פלדמן, מתאמת מאגרים של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל

סקירה של מאגרים שעומדים לרשות החוקר את שורשיו. הסקירה תכלול מאגרים של מסמכים בארצות שונות בעולם, לפעמים לפי נושא מסוים ולפעמים על אזור מסוים. רוב המאגרים שיזכרו עומדים לרשות הציבור ללא תשלום.
רוז פלדמן הינה אחראית על תיאום ופיתוח מאגרי מידע חדשים בעבור העמותה למחקר גנאלוגי בישראל(IGRA). רוז הרצתה ב-12 כנסים בינלאומיים של IAJGS הארגון הבינלאומי של עמותות לגנאלוגיה יהודית. בכנס הבינלאומי ש הל IAJGSארגון הבינלאומי של עמותות לגנאלוגיה יהודית של 2017 הוענק לה התואר מתנדבת השנה.

ההרצאה בעברית

ביום רביעי, 6 פברואר 2019
שעת התכנסות וכיבוד 19:30. ההרצאה תתחיל ב20:00

בספריית מרכז קהילתי שז"ר,רחוב יבנאלי 30, גבעתיים

דמי כניסה: חברי IGRA ללא תשלום, אורחים 20 ש"ח  

לכל ההרצאות נא לקפוץ לקישור זה
https://genealogy.org.il/calendar

לצפיה ב-'חוקר שורשים רומניה'
חוקר שורשים רומניה
23/01/2019 | 10:43
35
שלום רב,
לאחר מיצוי האפשרויות הזמינות אני מחפש חוקר שורשים ברומניה. מישהו מומלץ. תודה.
לצפיה ב-'עזרה בפענוח של כיתוב ע"ג מצבה '
עזרה בפענוח של כיתוב ע"ג מצבה
21/01/2019 | 22:36
5
98
בתמונה שצירפתי הכיתוב ע"ג החלק העליון של המצבה הוא בצרפתית, ואילו בחלק התחתון הכיתוב הוא בעברית. אשמח לעזרה בפענוח של הכיתוב בעברית

מכיוון שחלק מהמצבה מוצל ומקשה על הקריאה, צירפתי גם צילום בו הבהרתי את החלק של הכיתוב בעברית, בתקווה שהדבר יקל על הקריאה. 

תודה למגיבים,
שרי
לצפיה ב-'נסיון ראשוני'
נסיון ראשוני
22/01/2019 | 00:05
4
56
שלום שרי,
לאחר ב'ד'ה' [=ברוך דיין האמת], ישנן שתי שורות של קינות, כאשר החריזה מסתיימת באותיות "סר" או בדומה להן. להלן מה שהצלחתי לשחזר:

ב'ד'ה'
[        ]סר, אוי גהה [=מזור, מרפא] נחסר,
רבקה ברה כסהר, תמימה ילדה(?) מאסר(?) [שתי המילים לא ברורות]
פ"ן [פה נטמנה] מר'[ת] רבקה מארגיריט  אשת האדון
עזרא פיזה מול'[דת] רוסו נפ'[טרה] ביוד אייר
התרצ"ט ת'נ'צ'ב'ה'

כל טוב,
דב
לצפיה ב-'נכון'
נכון
22/01/2019 | 16:57
42
מצורפת תמונה "משופרת" מבחינת הפרספקטיבה.
במקרים כאלה היד שלי מתרוממת באופן בלתי רצוני בנסיון להזיז את הענף הירוק אשר מסתיר חלק מהשורה הראשונה 
לצפיה ב-'אולי "תמימה ירדה מאסר"'
אולי "תמימה ירדה מאסר"
22/01/2019 | 18:28
2
38
"מאסר" במשמעות של קבורה
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם, וגם - בתי-קברות בטורקיה'
תודה רבה לשניכם, וגם - בתי-קברות בטורקיה
22/01/2019 | 19:01
1
50
תמונת-המצבה צצה במקרה, כשחיפשתי באתר Find a Grave. מפעם לפעם אני מנסה לחפש ע"פ התמקדות במדינה ספציפית ואף בעיר ספציפית. עד לא מזמן לא צץ שום דבר רלוונטי ביחס לטורקיה. אני רואה שלאחרונה נוסף כנראה די הרבה. כדאי לחפש אם בעיר/ערים הרלוונטית/יות הועלו פרטים הקשורים לבתי-קברות יהודיים. 

נכון לעכשיו, ממה שראיתי ביחס לבתי-הקברות בטורקיה הרוב אינו קשור בבתי-הקברות היהודיים. דב, מהצצה ראשונית מאד חטופה לא נראה לי שהועלו פרטים מבית-קברות יהודי באיזמיר, אך כדאי לחפש קצת יותר ביסודיות. 

בחיפוש תחת איסטנבול מטבע הדברים חיפשתי מידע ביחס לשישלי, שהוא בית-הקברות בו נקברו רבים בני-הקהילה האיטלקית. חלק מבני-משפחת פיזה אותה אני חוקרת וקרוביהם נקברו שם. להפתעתי גיליתי שהועלו אל האתר פרטים אודות למעלה מ-180 מצבות כולל תמונות !!! אשמח מאד אם זוהי רק ההתחלה, ובהמשך יופיע עוד. 

כאמור, למחפשים בטורקיה: כדאי לבדוק אם ביחס לעיר "שלכם" נוסף לאחרונה משהו רלוונטי. שימו לב, אם מחפשים ע"פ מדינה: טורקיה נמצאת באתר תחת "אירופה" ולא "אסיה". הנה הקישור:

בהצלחה!
לצפיה ב-'ירדה מאסר'
ירדה מאסר
22/01/2019 | 22:34
33
איסר הוא מטבע כסף בסיסי, ויש מושג הלכתי של ערך מינימלי שאינו פחות מאיסר. נראה שזה הדימוי כאן, שהמנוחה הייתה תמימה ולא פחתה מהערך המלא. (אילו נכתב: "לא ירדה מאסר" היה קל לי יותר...)
לצפיה ב-'בקשת עזרה בהזמנת תעודה מאתר JRI'
בקשת עזרה בהזמנת תעודה מאתר JRI
20/01/2019 | 17:07
14
86
מישהו יודע איך מזמינים תעודה מאתר JRI? אשמח אם מישהו שמתמצא בהליך יכוון אותי. (מדובר בתעודת נישואין של סבא של סבא שלי משנת 1893)
תודה מראש.
לצפיה ב-'פרטי קשר'
פרטי קשר
20/01/2019 | 17:08
7
56
ניתן ליצור איתי קשר ב  A.R.GRINBOYM@GMAIL.COM
לצפיה ב-'התשובה אינה חד משמעית'
התשובה אינה חד משמעית
20/01/2019 | 18:08
6
59
למשל, ניתן לבקש רישומים מלודז ומספר ערים נוספות. חלק ניכר מהרישומים נמצאים על האתר של הארכיון הפולני. אם תעלה כאן את שם העיר בלועזית את השנה את סוג הרישום (לידה נישואים פטירה) ננסה לעזור לך
דרך אגב יש הוראות מצויינות באנגלית באתר של JR ראה בקישור המצורף תחת   Other Reference Resources    המדריכים הם בקישור החמישי והשישי
לצפיה ב-'הבהרה - הקישור הוא להוראות כיצד לחפש רישומים בארכיון הפולני'
הבהרה - הקישור הוא להוראות כיצד לחפש רישומים בארכיון הפולני
20/01/2019 | 18:36
5
33
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
21/01/2019 | 01:20
4
50
תודה, מדובר ברישום נישואין של אהרן גרינבוים וגולדה טרייבר (TRAJBER) מטומושוב לובלסקי (Tomaszow lubelski) משנת 1893.
ניתן להעזר ברישום של לידם בנם עם השם הייחודי  Sina Zindel  מאותה שנה.

לצפיה ב-'קישור מצורף'
קישור מצורף
21/01/2019 | 06:23
3
66
ב JRI מופיע קישור לרישומים של העיירה באתר הארכיון הפולני (ראה חץ באדום בתמונה המצורפת -

קישור ישיר  לרישום (הרישום ברוסית).  הרישום הימני הוא מספר 18

לצפיה ב-'סליחה. רישום מספר 18 הוא בצד שמאל'
סליחה. רישום מספר 18 הוא בצד שמאל
21/01/2019 | 09:06
1
28
לצפיה ב-'איזו שפה זו?'
איזו שפה זו?
21/01/2019 | 12:35
41
תודה רבה!  באיזו שפה זה כתוב בדיוק אם אני רוצה לבקש תרגום של הדף?
(יש מתרגם בקהל?)
לצפיה ב-'האם יש משהו בנוסף לרישום ב-JRI'
האם יש משהו בנוסף לרישום ב-JRI
21/01/2019 | 11:08
5
57
מבקשת הבהרה בנושא:  האם יש משהו בנוסף לצילום המסמך בכתב היד באתר  -  JRI  - שאותו אני רואה ואיכשהו קוראת  - שניתן - או כדאי להשיג ? בתודה מראש.

לצפיה ב-'גם אני מצטרף לשאלה'
גם אני מצטרף לשאלה
21/01/2019 | 12:39
4
43
וביתר פירוט: האם יש באיזשהו ארכיון בעולם מידע נוסף על לידה נישאין או פטירה של אדם בפולין מלפני 150 שנה? או שרק מה שכתוב במסמך מJRI ותו לא?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/01/2019 | 18:13
3
52
שפה - זה ברוסית. רישומים מלפני 1868 הם בפולנית. מ 1868 ועד לאחר מלחמת העולם הראשונה ברוסית
בארכיונים בפולין יש רישומים רבים חלקם שרדו חלקם לא. לחלקם נעשה אינדקס ולחלקם עדין לא. חלקם הועלו לרשת וחלקם עדין לא.
באתר הזה ניתן לראות איזה רישומים שרדו (חיפוש לפי שם העיירה כיום) http://www.rtrfoundation.org/search.php
בדף הבית של JRI POLAND יש קישור ל Your Town  בדף זה ניתן לראות לאיזה שנים וסוג רישומים נעשה אינדקס. ניתן גם לתרום בכדי ליצור אינדקס חדש (ייתכן שיש כבר אינדקס שנגיש רק לתורמים, כדאי לשלוח אימייל ל TOWN LEADER). 
רישומים שהועלו לרשת ל tomaszów lubelski: הקישור ב JR הוא לרישומים מ 1869-1913
רישומים מוקדמים יותר נמצאים בארכיון לובלין,  ויתכן גם באתר הארכיון. 
וכאמור המדריכים השונים באתר JRI POLAND טובים מאד ואני ממליצה לקרוא אם אתם מחליטים לחקור שורשים בפולין https://www.jri-poland.org/jripltip.htm
לצפיה ב-'תרגמתי את הרישום נשואים. אך...'
תרגמתי את הרישום נשואים. אך...
22/01/2019 | 14:18
2
29
עיר שבו נולדה כלה גולדה לא ברורה לי. כתוב שהיא נולדה בגליציה אוסטרית. שם של העיר מורכב מ 2 מילים. מה שהו כמו....LUBICH-MAR

לצפיה ב-'אני מניחה שניסתם אבל ליתר בטחון: חיפשתם את שם הורי הכלה '
אני מניחה שניסתם אבל ליתר בטחון: חיפשתם את שם הורי הכלה
22/01/2019 | 16:51
1
23
ב JR ובגשר גליציה? אולי זה יעזור בזיהוי  מקום הלידה

לצפיה ב-'ניסיתי...אבל לא מצאתי'
ניסיתי...אבל לא מצאתי
22/01/2019 | 17:16
16
לצפיה ב-'מכירת ספרי גניאולגיה'
מכירת ספרי גניאולגיה
22/01/2019 | 08:13
129
לצפיה ב-'בעניין בדיקות dna (עבור הסקרנות) שתי שאלות'
בעניין בדיקות dna (עבור הסקרנות) שתי שאלות
20/01/2019 | 15:12
2
71
האם יש טעם שגם אחי וגם אני נעשה את זה? (ההורים אינם בחיים).
דודה שלי שגרה בארה"ב עשתה בדיקה ב23andme.
האם כדי לאתר התאמות רבות ככל הניתן רצוי לעשות את זה בחברה גדולה ככל הניתן או שמא החברות מקושרות זו לזו?
תודה
לצפיה ב-'שתי תשובות מהירות'
שתי תשובות מהירות
20/01/2019 | 15:21
1
70
ראשית, לדעתי כדאי ששניכם תיבדקו, וזאת משני טעמים עיקריים. את ואחיך קיבלתם כ"א חלקים אחרים מהדי.אנ.איי של הוריכם, כך שהוספת המידע של שניכם תתרום להתאמות. זכרי שאחיך קיבל את ה - Y-DNA מאביך ואת לא, כך שהוא יוכל לסייע באיתור התאמות מן הענף הזכרי.

שנית, יש אפשרות לחפש התאמות בין בדיקות שנערכו בחברות שונות, וזאת באמצעות אתר GedMatch. עם זאת, אני מעריך שרק מעטים מן הנבדקים משתמשים באתר הזה, ולכן הבחירה בחברה דרכה נבדקים חשובה למדי. (ולא, אין לי המלצה לחברה אחת מסוימת.) בנוסף לאתר הזה, ניתן במחקרים מסויימים להעביר בדיקות מאתר לאתר. למשל, "מיי הריטייג'" מאפשרים להעלות בדיקת DNA (נתונים גולמיים) מאתר אחר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/01/2019 | 16:56
22
לצפיה ב-'נישואים מאושרים יש סודות'
נישואים מאושרים יש סודות
19/01/2019 | 12:01
95
כיצד זכיתי בחיי נישואים מאושרים
https://he.light-of-truth.org/happy-marriage.html
לצפיה ב-'Rosenmann+Englander - עדיין תקוע...'
Rosenmann+Englander - עדיין תקוע...
17/01/2019 | 17:46
6
102
שלום לכולם,

לפני ימים אחדים, פרסמתי כאן בקשת עזרה בפתיחת כיווני מחקר חדשים, בנוגע לאיתור מידע על הוריה של רוחלה לבית רוזנמן Ruchla Rosenmann, בת איצק Icek וסורה-רבקה Sure-Rifke לבית אנגלנדר Englander, שבשנת 1897 נישאה בוורשה לאיזק גטריידה. (שימו לב - הבקשה אינה נוגעת למשפחת גטריידה!) רוחלה היא סבתא של סבתא של אשתי.

ראשית, ניסיתם לעזור לי באיתור תעודת הנישואים המקורית, כדי לוודא את הפרטים המופיעים בה. תודה למי שהפנה אותי לחיפושים באתר הארכיון הלאומי הפולני. אחרי שלא מצאתי שם את מבוקשתי, פניתי - בעצתה של סמדר - למי שמובילה, מטעם JRI-Poland, את אינדוקס המסמכים מוורשה (Hadassah Lipsius). כפי שחששתי, הדסה עדכנה אותי שמוורשה שרדו רק רישומים מעטים, וכי רישום הנישואים אותו אני מחפש אינו ביניהם.

אז עכשיו אני חוזר לכאן בידיים ריקות, ומבקש שוב את עצתכם הטובה. אשמח לכל עצה כיצד לשבור את החומה הבצורה הזו ולאתר מידע על משפחות רוזנמן ואנגלנדר הנ"ל.

ארנון
לצפיה ב-'ארנון, אם אני מבינה נכון, הרי שניסית לאתר את תעודת-הנישואין '
ארנון, אם אני מבינה נכון, הרי שניסית לאתר את תעודת-הנישואין
18/01/2019 | 12:59
1
47
של רוחלה רוזנמן ואיזק גטריידה נכון לשנת 1897. 

1.האם ניסית לאתר את רישום-לידתה של רוחלה רוזנמן? אמורים להיות שם אי אילו פרטים ביחס להוריה. 

2. האם ידוע לך אם לרוחלה היו אחים ואחיות? אולי אפשר לאתר רישום-לידה של מי מהם, בתקווה ששם יימצאו פרטים. בנוסף, זה יאפשר אולי להעריך באופן גס את התקופה בה נישאו הוריה של רוחלה. אולי אפשר "להניח את היד" על רישום-הנישואין של הוריה של רוחלה? 

איני בקיאה ביחס לוורשה, כך שאיני יודעת מה המצאי הזמין לחוקרים ומאילו תקופות, אבל שווה "לפתוח את החיפוש" לכיוונים נוספים, אולי בכל זאת משהו יצוץ שם. 

שרי

לצפיה ב-'ברור שהרחבתי את החיפוש, אך בינתיים ללא הועיל...'
ברור שהרחבתי את החיפוש, אך בינתיים ללא הועיל...
18/01/2019 | 13:21
48
הרחבתי את החיפוש (בינתיים, ב - JRI-Poland ובמקורות מקוונים נוספים) לכל אזכור רלוונטי של משפחות רוזנמן/אנגלנדר, אך בינתיים לא מצאתי שומדבר רלוונטי. ככל שאני מבין, מוורשה לא שרדו הרבה רישומים.

החיפוש הנוכחי התרכז בתעודת הנישואים, כיוון שידעתי בדיוק מתי היא נרשמה. חיפוש באתר הארכיון הפולני ללא תאריך מדויק - הוא משימה מאוד מאוד מורכבת...
לצפיה ב-'ארכיון ורשה'
ארכיון ורשה
19/01/2019 | 06:15
3
47
שלום ארנון
בורשה בעיר העתיקה ברחוב 
Krzywe Koło 7
Krzywe Koło 7, 05-077 Warszawa
קיים ארכיון לחיפושים מעל 100 שנים.
מנסיון שלי צריך למלא במקום טפסים רק בפולנית והם לא כל כך אוהבים לעזור, תשובות מקבלים במייל אחרי כחודשיים. בזמנו היה לי טפסים אנסה למצוא אותם.
מוטי סקורניק
לצפיה ב-' אשמח לנסות הנתיב הזה'
אשמח לנסות הנתיב הזה
19/01/2019 | 10:26
2
37
אולי אזדקק לסיוע "קל" בפולנית אם אתה מוצא את הטפסים - זה יעזור לי מאוד.
לצפיה ב-'ארכיון ורשה - טופס נא למלא בפולנית'
ארכיון ורשה - טופס נא למלא בפולנית
19/01/2019 | 13:33
1
39
לצפיה ב-''
19/01/2019 | 18:50
15
לצפיה ב-'נוסעים באוניית עצמאות 12:1949'
נוסעים באוניית עצמאות 12:1949
18/01/2019 | 01:02
3
111
מעוניינת לראות את רשימת הנוסעים שהגיעו לישראל ב-12.1949 האוניה עצמאות.
לצפיה ב-'האניה עצמאות'
האניה עצמאות
18/01/2019 | 15:21
1
49
לאה שלום,
האניה עצמאות היגיעה בדצמבר 1949 כנראה מטריאסט שעל סיפונה עולים מלוב.
האם את מחפשת מישהו מסויים?, יש באפשרותי להעביר לך מספר שמות.
בארכיון המדינה והארכיון הציוני יש אפשרות לקבל רשימה מלאה, במיוחד אם יודעים את התאריך ההגעה המדויק שהיגיעה לחיפה.
בברכה,
אדי

לצפיה ב-'יש רשימות שמיות ברשת'
יש רשימות שמיות ברשת
18/01/2019 | 19:00
49
באתר של ארכיון-המדינה. עם זאת, לא ניתן לחפש ע"פ שם של אדם. צריך להגיע אל הרשימות, ושם לאתר את הרשימה המתאימה. נסי לחפש ע"פ מושגים כמו "רשימת עולים" או "רשימות עולים". אחרי שמתקבלות תוצאות, ניתן להגביל את התקופה בתפריט שבצד שמאל לשנה המבוקשת, ושם צריך, כאמור, לעבור על הרשימות. אם ידוע החודש בו עלה האדם, זה מקל על החיפוש. אם לא, יש צורך לעבור על הרשימות של כל אותה שנה.

ארכיון-המדינה: http://www.archives.gov.il/

שרי 
לצפיה ב-'נוסעים באוניית עצמאות 12:1949'
נוסעים באוניית עצמאות 12:1949
24/01/2019 | 13:37
3
יש לי רשימה של כ 60 שמות מנוסעי האניה עצמאות שהיגיעו לארץ בדצמבר 1949
העבירי כתובת מייל ואשמח לעביר לך את הרשימה .
 בברכה, אדי
לצפיה ב-'חיפוש שתי משפחות'
חיפוש שתי משפחות
17/01/2019 | 11:30
3
100
אני מחפש את משפחותיהם של -

נרנברגר מאיר

נמרי אלכסנדר

שניהם היו ממייסדי קבוצת אלומות.
החלו לימודיהם בבית הספר החקלאי שבבן-שמן 1932
עברו עם הקבוצה לזכרון יעקב ב 1937
לאחר מכן עברו לפוריה - ב 1941
ולבסוף לאלומות ב- 1946.

אשמח לכל מידע וקשר עם בני המשפחה, דרכם
ברצוני ללמוד את תולדות אלומות מראשיתה,
במסגרת מחקר בנושא.

בתודה
אורי צורף
0524800621
לצפיה ב-'תפנה לבת של שמעון פרס,גם פרס מאלומות.'
תפנה לבת של שמעון פרס,גם פרס מאלומות.
17/01/2019 | 12:11
34
לצפיה ב-'לא בדיוק אבל בערך'
לא בדיוק אבל בערך
17/01/2019 | 14:08
54
אורי שלום,
פנה אלי בפרטי או במייל synhe@verizon.net. חמי היה באלומות מיד אחרי הגיעו לארץ ממחנות המגורשים בקפריסין. אולי הוא זוכר את האנשים שאתה מחפש.

יונת
לצפיה ב-'אלכס נמרי'
אלכס נמרי
17/01/2019 | 19:32
49
אורי שלום,
עלה בידי לאתר את ילדיו של אלכס.
נא העבר כתובת מייל ואשמחלהעביר את הפרטים.

לגבי מאיר האם האיות של שם משפחתו נכון?
לא הצלחתי לאתר מישהו בשם זה.
בברכה,
אדי
לצפיה ב-'Nepolakivtsi'
Nepolakivtsi
17/01/2019 | 00:21
3
88
שלום רב,

האם למישהו יש ניסיון במחקר ביישוב Nepolakivtsi ליד צ'רנוביץ?
אם כן, אשמח לשמוע על מקורות ועל נגישות לחומרים.

תודה,

רוני

לצפיה ב-'מצטרף לשאלה'
מצטרף לשאלה
20/01/2019 | 16:37
2
21
גם אני מחפש מידע על הכפר הנ''ל בJRI יש מידע דל לצערנו.
לצפיה ב-'ב-JRI לא אמור להיות מידע כלל, אפילו לא דל'
ב-JRI לא אמור להיות מידע כלל, אפילו לא דל
20/01/2019 | 18:42
1
20
שכן הישוב לא נכלל בתחומי-פולין. לפיכך לא ברור לי מדוע מלכתחילה ניסית לחפש ב-JRI.
לצפיה ב-'מחילה'
מחילה
20/01/2019 | 19:05
20
התכוונתי כמובן לjewishgen
לצפיה ב-'עבודה'
עבודה
16/01/2019 | 19:07
76
יש לי עבודה ואני צריכה למצוא שיר שעוסק במערכת יחסים בין הורים לילדים.
תעזרו לי למצוא בבקשהההה!!!
לצפיה ב-'טעות בJRI או מקרה הזוי??'
טעות בJRI או מקרה הזוי??
15/01/2019 | 20:38
7
122
שלום לכולם,
סבתי היא נינה של ישראל לייבל ואסתר גיטל שטרן מקרקוב. ערכתי עליהם חיפוש ונתקלתי בדבר מוזר:
ב-JRI מופיעים שני רישומי נישואין אחד אחרי השני, הראשון של גיטל אסתר בת מנדל ורחל שטרן עם ישראל בן דוד ורייזל גלס, בתאריך 8.2.1838 כאשר שניהם בגיל 20. והשני של ישראל לייבל בן מנדל ורחל שטרן עם אסתר (גיטל) בת קלמן וחני ארנסטר, בתאריך 9.2.1838 כאשר ישראל בן 20 ואסתר בת 19 (מצורפת תמונה).
אם כל זה נכון, יוצא שישראל לייבל שטרן וגיטל אסתר שטרן היו תאומים, וגיטל אסתר התחתנה עם אדם נוסף בשם ישראל שגם הוא באותו גיל, וישראל התחתן עם אישה נוספת בשם אסתר גיטל, ושניהם התחתנו יום אחרי יום! נשמע לי הזוי לגמרי. האם זו טעות או שבאמת מדובר במקרה פילאי?

(נ.ב. עוד קטע מוזר שבMyHeriage כולם כותבים על ישראל לייבל שטרן תואר "הלוי", ועל אביו מנדל כולם כותבים תואר "הכהן" דבר שלא יתכן. אולי למישהו יש הסבר לתופעה?)
לצפיה ב-'ראה באתר של דן הירשברג '
ראה באתר של דן הירשברג
16/01/2019 | 09:03
1
89
קישור לדף החיפוש (עם הסבר על העצים) 
וקישור לעץ של שטרן. נראה לי שהיו מספר תאומים במשפחה. אך כמובן שיש לבדוק את הרישומים המקוריים
לצפיה ב-'העץ של שטרן'
העץ של שטרן
16/01/2019 | 15:21
47
הסתכלתי בעץ הזה ושם יש ציון מיוחד לכל אלו שהיו תאומים ולישראל לייבל שטרן ואסתר גיטל שטרן אין את הציון הזה, מה שמחזק את ההנחה שמה שכתוב בJRI זה טעות וכנראה מישהו שם התבלבל...
אולי את יודעת איפה אני יכול למצוא את הרישומים המקוריים?
תודה על העזרה
לצפיה ב-'משפחת גלס ומשפחת שטרן'
משפחת גלס ומשפחת שטרן
16/01/2019 | 11:10
4
56
הזוג הראשון זה ישראל לייב גלס ואילו בזוג השני, הרלוונטי לך יותר, מדובר במשפחת שטרן.
האם השמות קלמן, חנה, מנדל או רחל מופיעים בתדירות גבוהה בענף משפחתי זה?
צח

לצפיה ב-'השמות מופיעים'
השמות מופיעים
16/01/2019 | 13:03
3
54
בדקתי ואכן השמות מופיעים אך לא בתדירות גבוהה, לסבא של סבתי, משה יצחק הלוי שטרן (שהוא ככה"נ בנם של ישראל לייבל ואסתר גיטל שטרן) יש אח בשם מנדל פישל ואחות בשם חנה, ויש לו בן בשם יוסף קלמן ו3 בנות, הנה(Hena) רייזא ורחל. וגם לישראל לייבל יש אח בשם קלמן. האם ניתן ללמוד מכך משהו?

תודה על העזרה!
לצפיה ב-'זה רק מחזק את ההנחה שלנו'
זה רק מחזק את ההנחה שלנו
16/01/2019 | 13:41
2
46

כי סבתא שלך היא צאצאית של הזוג ישראל לייבל שטרן (בן מנדל ורחל שמואל) ואסתר בת קלמן וחנה (רוטר)

לצפיה ב-'כעת נשאר לברר'
כעת נשאר לברר
16/01/2019 | 15:46
1
46
האם באמת היתה לו תאומה בשם זהה לאשתו, שהתחתנה יום לפניו, או שגם ברישום נישואין השני מדובר באותם חתן וכלה אלא שבמשבצת של ההורים נכתבו בטעות הוריו של ישראל כהוריה של אסתר ובהורים של ישראל נכנסו בטעות אנשים לא קשורים? (בהנחה שהתעודה שבה הוריה של אסתר הם קלמן וחנה היא התעודה הנכונה)
לצפיה ב-'זו לא טעות ולא נעליים. העצים של דן מבוססים על רישומים. '
זו לא טעות ולא נעליים. העצים של דן מבוססים על רישומים.
16/01/2019 | 17:39
61
ואכן שם האחות ושם האשה זהים.
בכדי לקבוע בבטחון אם מדובר בתאומים יש לראות את רישום הלידה. לדן  היו רישומי לידה של התאומים האחרים על העץ  ולכן הוא ציין  תאומים. במקרה הנ"ל היו לו רק רישומי נישואים בהם מופיע הגיל של החתן כלה ושמות ההורים. אם תשים לב להערכה של שנת הלידה על העץ של דן (מצורף) גיטל נולדה ב 1817-18 ואחיה ב 1818. בקיצור או שהם קרובים מאוד בגיל או שהם תאומים.
באשר לרישומים מקוריים. 
באתר של דן יש רישומים 
ובאתר המצויין של קהילת קרקוב יש אפילו יותר (על חלק יש לשלם)

לצפיה ב-'סבא שלי זלמן גלבוס ז"ל'
סבא שלי זלמן גלבוס ז"ל
15/01/2019 | 23:47
1
63

בס"ד,
שלום וברכה.
סבא שלי זלמן גלבוס ז"ל, אבא של אמא שלי אסתר זיסק ז"ל,
נפל כחייל בצבא הרוסי במלחמת העולם השנייה, אשר נלחמו
נגד גרמניה הנאצית.
התחתן עם סבתא שלי רחל גלבוס ז"ל
ונולדו להם שני ילדים:
אמא שלי אסתר זיסק
וישראל גלבוס ז"ל אשר נרצח על ידי מחבלים לפני53 שנים בגבול הלבנון.
אני נקרא על שמו.
סבא זלמן ז"ל נפל באזור אוקראינה.
אני בקושי יוצא פרטים עליו.
לאביו קראו דוד או שלמה.
לא ידוע לי שם אימו.
לא ידוע לי אם היו לו אחים או אחיות.
אין את מי לשאול.
אשמח לקבל כל מידע נוסף על סבא שלי זלמן גלבוס ז"ל.
לזכרו של סבא זלמן גלבוס ז"ל
סבא זלמן גלבוס ז"ל נולד בשנת 1906 מהעיר בולוחוב שבפולין.
היה במקצועו נגר. בראשית שנות השלושים התחתן עם סבתא רחל לבית צימרמן ז"ל.
לאחר החתונה גרו בעיירה סטניסלבוב.
ב- י"ד בחשוון תרצ"ו 10.11.1935, נולדה בתם הבכורה: אסתר, אמא שלי היקרה ז"ל.
עם פרוץ מלחמת העולם השנייה המשפחה ברחה לרפובליקה הטטרית.
שם גרו ועבדו בקולחוז.
סבא זלמן עבד שם בגידול שוורים.
בתאריך כ"ג בכסלו תש"ב (13.12.1941) נולד ישראל ז"ל, ילדם השני, בעיר צ'ור סבחוז.
סבא זלמן התגייס לצבא הרוסי שנלחם בגרמניה הנאצית. בשנת 1944 נהרג בקרב באזור אוקראינה
והוא בן 38. יהי זכרו ברוך.
על סבא שלי זלמן גלבוס ז"ל אני בקושי יודע.
אשמח לקבל כל פרט נוסף עליו.
היכן בדיוק סבא היה בצבא הרוסי?
היכן נפל?
מה תאריך נפילתו?
דיברתי אתמול בתוכנית "המדור לחיפוש קרובים"
של איזי מן מ"קול ישראל" על סבא זלמן גלבוס ז"ל.
כתובת קישור.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'ישראל שלום!'
ישראל שלום!
22/01/2019 | 12:32
10
שלתי לך במייל כמה דברים שיכול להיות מאוד מדובר על סבא שך. אחד מהמיילים חזר. אז אני כולבת כאן.
ישראל שלום.
בתכנית אתה אומר שסבא שלך זלמן גלבוס נולד ב 1906 .
 סבתא שלך רחל כותבת ביד ושם שהוא נולד ב Jaworow, ולפני הגיוס התגורר בסטניסלבוב. 
בדקתי ב JRI POLAND. בעיר Jaworow מופיע רישום מ5 ל יוני .1906 . על זלמן גלבס. רישום בפולנית,כך שאני לא יכולה להבין עד הסוף מה בדיוק כתוב בו. אבל הבנתי שזלמן גלבס נולד ב 12 ליוני 1906 בעיר יJAWOROW. לאמא של זלמן קראו Neche Gittel GELBS. בת של Salomon FEUER  ו Teme GELBS . היא הייתה רווקה, בת.27 והתגוררה ב JAWOROV.רישום 79.
http://agadd.home.net.pl/metrykalia/300/sygn.%202850/pages/1_300_0_0_2850_0073.htm

ישראל, אני חושבת שמצאתי רישום על סבא שלך באתר של חיילים בצבא אדום. יש הרבה פרטים שמתאימים לפי דעתי.
שם משפחה: . Gelbes
שם פרטי: סולומון .
שם האב: דוד .
תאריך לידה / גיל: 1906
מיקום: טאטארסטן ,אזור קאזאן , מחוז Telmansky, הכפר, סובחוז  Chiris
גויס בתאריך ומקום: 03/20/1942, Nurlat בעיר אזור סטניסלבוב. אוקראינה.
מקום שירות האחרון: 325 sd
הסיבה לפרישה: נהרג
תאריך פרישה: 23/08/1944.
לטבית ,ממערב  200 מ ' ,מכפר Apsēni  )Apseni  )
אשתו :  Gelbes Ochela .אולי הכוונה רוחלה?
מצ"ב הודעה שאשתו קיבלה עוד בטאטארסטן .

לצפיה ב-'רשימת נישואים '
רשימת נישואים
15/01/2019 | 11:16
96

.
[XLS]
עמודים 1 עד 51 ברצף - MyHeritage
יש למי מהמכובדים  מושג  לאן או באדיבות מי הרשימה הנ"ל נעלמה (רשימת  נישואים  מסביבת 1900  בירושלים)  מהאינטרנט .
תודה סידיס
לצפיה ב-'חיפוש שורשים משפחת רוקח.'
חיפוש שורשים משפחת רוקח.
15/01/2019 | 00:52
69
סבתי מרים בת רבי יעקב ורחל רוקח. אמה ביתו של רבי פנחס הרצען היו גרים במוינשט היה גביר סוחר בדים [יש תעודה שתרם לישיבת עץ חיים בירושלים] ידוע במשפחה כי אביה של סבתי יעקב רוקח נו"נ לשר שלום מבלז. אין לנו שום קצה חוט מהי השולשלת לשר שלום . נסע כנראה במלחמה לפולין. רחל נישאה בשנית לוידרהורן. נשמח מאד מי שיודע פרטים ויכתוב. תודה.
לצפיה ב-'חיפוש שורשים משפחת רוקח.'
חיפוש שורשים משפחת רוקח.
15/01/2019 | 00:50
46
סבתי מרים בת רבי יעקב ורחל רוקח אמא מרת רחל ביתו של  רבי פנחס הרצען היו גרים במוינשט היה גביר סוחר בדים [יש תעודה שתרם לישיבת עץ חיים בירושלים] ידוע במשפחה כי אביה של סבתי יעקב רוקח נו"נ לשר שלום מבלז. אין לנו שום קצה חוט מהי השולשת. נסע כנראה במלחמה לפולין. רחל נישאה בשנית לוידרהורן. נשמח מאד מי שייודע פרטים ויכתוב. תודה.
לצפיה ב-'"טוויסט בעלילה"- מחפש העתק של תעודת לידה ועלייה..'
"טוויסט בעלילה"- מחפש העתק של תעודת לידה ועלייה..
14/01/2019 | 23:13
77
"טוויסט בעלילה" -
ביקשתי בפורום סיוע בחיפושיי אחרי שורשי משפחתי.
מסתבר שיומרתי היתה גדולה. כיון שאני זקוק תחילה ולו להעתק אפשרי של "תעודת הלידה" ב- 31.8.45 בעיר צ'רנוביץ (אוקראינה בהווה). הן שלי (מאיר או מריאן, נודלמן- NUDELMAN) והן של אחותי התאומה (אילנה או אלה, נודלמן- NUDELMAN). "על הדרך" נשמח גם לאתר העתק של "תעודת העלייה" שלנו, מ- בוקרשט (רומניה) , ב- אוקט' 1950.
שמות הורינו > חיים ונוסיה נודלמן- NUDELMAN
אשמח ואודה לכל סיוע ו/או הכוונה, כיצד ואיפה אוכל להשיג אישורים/תעודות אלו, בצורה קונקרטית ומהירה, ואולי אף באמצעות האינטרנט.
בברכה, מאיר נעמן (בהווה)
מס' טל' > 054-7549898

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו