לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1252612,526 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'גדעון שטרן, דניאל שטרן ותיאה שטרן'
גדעון שטרן, דניאל שטרן ותיאה שטרן
20/03/2019 | 11:02
2
23
שלום רב. הודות למידע חדש שקבלתי באמצעות הפורום, מצאתי בירושלים מי שעונה לשם דניאל שטרן, בנו של גדעון שטרן המנוח, מי שהיה בנה של תיאה שטרן ז"ל, אלא שבבדיקת הפרטים של המשפחה התברר לצערי כי לא בטוח שמדובר באיתור משפחתה של תיאה שטרן 'שלי' ולכן אני מבקש שוב סיוע ועזרה באיתור משפחתה לאור הפרטים המופיעים כאן:
תיאה שטרן נולדה בגרמניה בשנת 1892 לאביה ארנולד-אהרון, עלתה ארצה ב-1938, עזבה לקניה שם התחתנה עם יוסטין שטרן, שנפטר ונקבר בקניה לפני 1960 כאשר עלתה ארצה. בעלת ת"ז מס 939777 ולמיטב זכרוני לא היו לה ילדים, אלא אחות בשם חנה(?) ולה בן בשם דניאל(?).
למרות הדמיון המפליא בין גדעון ודניאל שטרן מירושלים לבין חלק מתולדות תיאה שטרן 'שלי', אין הלימה מוחלטת ולכן אני מבקש שוב עזרה במציאת כל מי שקשור היה לתיאה שטרן, שאגב התגוררה ברחוב קליי 12 בתל-אביב ונפטרה בפברואר 1979.
בתודה מראש לכל מי שיכול לסייע.
לצפיה ב-'חבל שאתה פותח שרשור חדש בכל פעם'
חבל שאתה פותח שרשור חדש בכל פעם
20/03/2019 | 11:45
18
עדיף להמשיך באותו שרשור, וכך כל המידע מרוכז במקום אחד אל מול העיניים של הקוראים, מה שבהחלט מקל (וגם יחסוך ממך את הצורך להעלות את הפרטים בכל פעם בחדש).

אם תחזור אל השרשור הקודם, תראה שקיבלת שם אי אילו רעיונות. האם ניסית אותם? 

לצפיה ב-'קראת את "קניה אהובתי"?בפרק השישי מוזכרים תיאה ויוסטין,חברים '
קראת את "קניה אהובתי"?בפרק השישי מוזכרים תיאה ויוסטין,חברים
20/03/2019 | 17:56
6
של הורי הכותב,?מופיע ב-"כרמים"מרכז התעוד של זכרון יעקב,מצוין שם ,שהיה להם בן,ללא שם,כל הפרקים מרתקים.מעורר נשכחות מתקופת שהותינו בקניה בשנות ה-80(שליחות).

לצפיה ב-'איתור מס ת.ז. של נפטר'
איתור מס ת.ז. של נפטר
20/03/2019 | 14:44
17
שלום צריכה להוציא העתק תעודת פטירה של סבא שלי, אליהו שחיבר אבן גבירול 187 תל אביב נפטר לפני כארבעים שנה..... בבקשה עזרה��

לצפיה ב-'מידע על אנית עולים מ 1.3.1949 בשם מורטון '
מידע על אנית עולים מ 1.3.1949 בשם מורטון
18/03/2019 | 16:16
3
40
ב 1.3.1949 עלתה לארץ ילדה שנרשמה בשם מנדל פומרנץ עם האם המאמצת (אימוץ לא רשמי) בשם סבינה פומרנץ.
הן עלו באניית "מורטון" ב 1.3.1949, ועגנו בנמל חיפה.
הילדה היתה יתומה מהוריה שניספו בשואה, ואני עוזרת למצוא את זהות הוריה.
חשוב לי לדעת מאיזה נמל הפליגה אניית "מורטון" עם כ 550 נוסעיה.
ידוע לי שהילדה שנקראה אנה מנדל (מנדל אינו שם לידתה) והאם המאמצת : סבינה מנדל-פומרנץ התגוררו בנובמבר 1948 בבלגיה.
חשוב לי לדעת האם הן נעזרו בעליית הנוער או ארגון כלשהו בעליתן לארץ.
אשמח לעזרה כיצד ואיפה אני יכולה לברר פרטים על אונית "מורטון"
זו ?

לצפיה ב-'ייתכן שהכוונה לאנייה מרטון/מרתון'
ייתכן שהכוונה לאנייה מרטון/מרתון
18/03/2019 | 22:31
1
36
בארכיון הציוני יש רישומים של עולים באניה אך משנת 1948. 
באתר  עמותת חיל הים ראיתי שהאניה הפליגה בקו מרסי שבצרפת - חיפה ושמה המלא היה  "מרתון לונדון".
http://www.amutayam.org.il/?CategoryID=174&Art...

לצפיה ב-'תודה, לא זו לא האניה אותה אני מחפשת '
תודה, לא זו לא האניה אותה אני מחפשת
20/03/2019 | 11:01
20
צירפתי תמונה של הדף הראשום מרשימת נוסעי האניה...
התאריך המצויין הוא ה 1.3.1949
לצפיה ב-'מצורף עיתון הבוקר מלמחרת'
מצורף עיתון הבוקר מלמחרת
20/03/2019 | 14:38
12
אגב, בעיתון "חרות" מדובר על 6 אוניות ועל אותו מספר עולים.
לצפיה ב-'תרגום מסמך מצולם מרומנית לעברית, להשלמת "שורשים"..'
תרגום מסמך מצולם מרומנית לעברית, להשלמת "שורשים"..
19/03/2019 | 08:48
2
37
בוקר טוב,
בניסיוני לאתר שורשי משפחתי, איתרתי מסמך מצולם (אין לי מקור), המצ"ב.
חלקו של המסמך מודפס וחלקו בכתב יד והוא מהוה כנראה,
"תעודת-מסע" של אימי ז"ל, ברומנית.
אשמח ואודה אם מישהו יכול לסייע לי בתרגומו.
בברכה ותודה, מאיר 
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
19/03/2019 | 20:21
38
בפייסבוק יש קבוצה בשם Genealogy Translations, תעלה שם את הבקשה שלך, שים לב לקרוא את ההוראות שלהם לפני שאתה מעלה את הפוסט , הם מסבירים מה בדיוק לשאול. בהצלחה, מאירה
לצפיה ב-'אכן תעודת מסע לישראל. 1950.'
אכן תעודת מסע לישראל. 1950.
20/03/2019 | 09:49
21
אני לא יודע רומנית, אבל במודפס יש קצת צרפתית ואפשר לזהות את כל הפרטים שהיו בזמנו בכל דרכון או תעודת מסע, כלומר שם, כתובת, מקצוע וכו'.
בעמודה הימנית זה פרטי זיהוי שיער, עיניים, מבנה פנים וכו'.

התעודה היא עבור אדם בשם נידרבראו? נידלמן? ניסן? (השורה השנייה) מבוקרשט
ואשתו הניה רוזה ילידת 1880 (השורה התחתונה)
לצפיה ב-'גדעון שטרן'
גדעון שטרן
17/03/2019 | 15:06
4
76
שלום
לפי מיטב ידיעתי
גדעון אם הוא חי צריך להיות בן מאה גר בירושלים
בנו דורון דניאל גר בירושלים רח' ביאליק 15 02-6436783
לצפיה ב-'גדעון שטרן'
גדעון שטרן
17/03/2019 | 19:00
54
חן חן על הסיוע אנסה את מזלי.
לצפיה ב-'חיפוש אחר גדעון שטרן'
חיפוש אחר גדעון שטרן
19/03/2019 | 11:13
2
32
שלום רב, בעקבות ההפנייה שלכם הגעתי לאדם בשם דניאל שטרן בירושלים והוא בנו של גדעון שטרן. אלא שהתברר כי אין התאמה בין הפרטים שיש לי על אודות תיאה שטרן לבין אותה תיאה שטרן שאמורה להיות סבתו של דניאל שטרן! כעת יש לי 'שתי תיאה שטרן' ואני עדיין מנסה לאתר את משפחתה 'האמתית'.
תיאה שטרן 'שלי' נולדה בגרמניה בשנת 1892 עלתה ארצה בשנת 1938, עזבה לקניה שם נישאה ליוסטין שטרן שנפטר ונקבר בקניה לפני 1960 ואז עלתה תיאה לישראל. מס' ת"ז שלה-939777. בת אהרון-ארנולד ולמיטב זכרוני היתה לה אחות ולה בן בשם דניאל. היא נפטרה בפברואר 1979 ונקברה בהר-הזיתים לאחר ששהתה זמן מה בבית-הורים זיגפריד מוזס בירושלים. קודם לכן התגוררה שנים ברחוב קליי 12 בתל-אביב.
אלה הפרטים שיש לי ויבואו על הברכה והתודה מי שמסוגלים לסייע לי באיתור בני משפחתה.
לצפיה ב-'פניה טלפונית לבית מוזס עצמו'
פניה טלפונית לבית מוזס עצמו
19/03/2019 | 16:53
26
מאחר והמקום קיים, נושא אופי "ייקי", סביר להניח שיש להם ארכיון שמור. הייתי מתקשרת למקום עצמו ומנסה לברר . 
לצפיה ב-'תיאה שטרן'
תיאה שטרן
19/03/2019 | 18:55
20
ראשית, עדיף היה שתירשם לפורום, כי אז אפשר היה לשלוח לך מסרים בתיבת-המסרים הפרטית. בד"כ אנחנו לא נוהגים להעביר פרטים אישיים של אנשים חיים במסגרת השרשורים בפורום אלא במסרים פרטיים, אלא אם כן האדם בו מדובר נתן הסכמתו לכך. 

לעצם העניין, פרטי-קבורתה של תיאה שטרן אכן מופיעים באתר של הר-הזיתים. כדאי ליצור קשר עימם. בד"כ יש בחברה קדישא השונות ובמשרדים בבתי-הקברות בארץ פרטים אודות מי שטיפל בסידורי-הקבורה של הנפטר. עפ"ר המדובר בבני-משפחה (ואולי בבנה של תיאה במקרה זה), כך שאולי באמצעות הפרטים שיש ברשותם תוכל להגיע אל בנה של תיאה. 

לצפיה ב-'גדעו שטרן'
גדעו שטרן
19/03/2019 | 17:58
23
שלום
תנסה לחפש תאה בלי יוד
לצפיה ב-'משפחת טויב מהעיירה מצ׳יוב'
משפחת טויב מהעיירה מצ׳יוב
18/03/2019 | 09:11
31
אני מחפש פרטים על משפחת אבי
מנדל טויב 
בנם של פייבל טויב והניה ריבה

לצפיה ב-'מחפשים ברוסיה, ליטא, צפון רומניה, בילרוס, אוקראינה 26.3 '
מחפשים ברוסיה, ליטא, צפון רומניה, בילרוס, אוקראינה 26.3
18/03/2019 | 08:15
52
הינכם מוזמנים למפגש של סניף עיל"ם הירושלמי עם ארקדי ברזין, חוקר משפחה ותיק, יליד אוקראינה שיספר כיצד לחפש במדינות אלו ואיך לקדם חקר משפחה.
יום שלישי 26 מרץ 18:00 2019
בואו בשמחה
לצפיה ב-'השם הפרטי של סבתא שלי - לעשות דוקטוראט על זה?'
השם הפרטי של סבתא שלי - לעשות דוקטוראט על זה?
16/03/2019 | 23:21
2
85
הגברת ליבה אכטמן נולדה בתחילת המאה בעיר טומאשוב לובלסק והיתה מורה לרוסית. היא היתה אם לשישה שחלקם נולדו בז,מושץ וחלקם בסלומניקי  ((לה ולבעלה "פלץ")).   המשפחה נספתה בשואה ושרדו אבא שלי ז"ל ואחיו שנהרג בתש"ח. צה"ל החליף את המצבה האזרחית בצבאית ורשם את שם האם כפי שהיה רשום אצלו כנראה באיזה מסמך..."שם האם אהובה". בתעודת הזהות של אבי רשומה "שם האם אביבה"   ((כאמור השם הוא "ליבה"   libe )) אני מבקשת לתקן את הכיתוב על המצבה אבל אין לי הוכחות לגבי שמה. הפולנים מסרבים לסייע. יש לי עיכוב יציאה מהארץ כך שנסיעה לעיירה ההיא ממש לא בא בחשבון. נזכרתי שבתקופת בן-גוריון נהגו לעברת שמות...לא היה כל כך חשוב השם המקורי אלא הצליל העברי. אבל כאן דווקא חשובה לי האותנטיות וגם יש פרטים שגויים נוספים כמו שנת העליה לארץ כך שאם כבר מתקנים שיתקנו הכל. במסגרת החיפושים מצאתי שהיועץ המשפטי של משרד הפנים ומ שרד הסעד נשא שם זהה לחלוטין לשמו של אבי בתעתיק-פולני והחשש שלי שהוא גם אחראי לשיבושים = כנראה מקרה של גניבת זהות ((ופרשת ילדי תימן כמובן מקבלת אפקט של "הונאה ממלכתית במשרדי הממשלה הנ"ל" עם חיזוק פולני. בקיצור = נראה לי שלפרשה יש אפקט בטחוני עכשווי משמעותי....עליתי על משהו רציני = יש אלפי מקרים כאלה   = אולי מיליוני מקרים?
לצפיה ב-'לפני 5 ימים כתבתי על זה בזמן סערת-רגשות.....'
לפני 5 ימים כתבתי על זה בזמן סערת-רגשות.....
16/03/2019 | 23:30
1
62
כן....הנושא הזה של החשש שמדעני מכון-וייצמן הם  "בנים של כפילים עם אג"נדה" ממשיך להטריד אותי....אני חוששת מרצח-עם.....
לצפיה ב-'ברוורמן מתגורר בנס-ציונה..."לא מקרי".....'
ברוורמן מתגורר בנס-ציונה..."לא מקרי".....
17/03/2019 | 12:21
41
כשמכון מחקר מכוון להורדת האינטליגנציה של האוכלוסיה...בתור "מפעל חיים".... אז לא פלא שנציג מטעמו הוא מזכיר הממשלה.      העובדה שרעייתו שופטת בבית משפט השלום בתל-אביב הוא סמן ,מסמר-שיער" של כוחו של הרשע להשתלט על בתי משפט בתל-אביב בברכת הממשלה......וכאשר משהו ((תודה לאל)) דולף לתקשורת.....אז מודאגים במקום להיות מודאגים מהמוטיבציה של חובשי הכיפות הסרוגות לחסל את החילונים.
לצפיה ב-'חיפוש אחר גדעון שטרן'
חיפוש אחר גדעון שטרן
17/03/2019 | 11:15
1
67
מבקש עזרה באיתורו של גדעון שטרן יליד קניה 1945-1955 בן יוסטין ותיאה שטרן. האב נפטר בקניה לפני 1960 האם התגוררה ברחוב קליי 12 בת"א, נפטרה בשנת 1979 והובאה למנוחת עולמים בספטמבר אותה השנה בהר-הזיתים ירושלים. תיאה שטרן הצילה את חיי לפני 68 שנים ולכן אני מחפש את בנה או מישהו אחר מקרובי משפחתה בארץ ובעולם לצורך השלמת תחקיר לספר שאני כותב. אודה על כל רמז, סיוע או עזרה.
לצפיה ב-'נשמע סיפור חיפוש מרתק!'
נשמע סיפור חיפוש מרתק!
17/03/2019 | 11:22
51
האם הדירה בתל אביב היתה בבעלותה של תיאה? אם כן - אולי רישומים על אודות הדירה יחשפו עוד רמזים.

בינתיים, אני רואה שיש עץ משפחה ב"מיי הריטייג'" ובו מופיעה תיאה בת ארנולד ופיליפינה גרינבאום, ובנה של תיאה - גדעון שטרן (יליד 1918). מופיעה גם אשתו של גדעון (נפטרה בשנת 1977) ובת (ללא שם פרטי). אם יש סיכוי שזוהי אותה תיאה - יש כאן כר נרחב להמשך החיפושים.

ארנון
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
15/03/2019 | 00:40
2
110
מה אומר סעיף "מספר הבית" ברישומים כמו תעודות לידה, פטירה וכדומה? האם ניתן לגלות על ידי זה את הכתובת המדויקת בה גרה המשפחה? ואם כן אז כיצד?
תודה לכל העוזרים
אלי
לצפיה ב-'מספר בית ברישומים מהאימפריה האוסטרו-הונגרית'
מספר בית ברישומים מהאימפריה האוסטרו-הונגרית
15/03/2019 | 08:23
1
63
לפני הנהגת שיטת הכתובות הנהוגה היום (עיר / רחוב / מספר בית / דירה) היתה נהוגה שיטת עיר / מספר בית. הבתים קיבלו מספר סידורי רץ ללא קשר ישיר למיקומם ברחוב / שכונה, אלא לפי סדר אקראי ביום הגדרת המיספור, ולפי סדר בניית בתים נוספים בהמשך. לפעמים הוענק המספר 1 לבית העיריה או לכנסיה. ישובים גדולים חולקו לפעמים לרבעים, ואז הכתובת היתה "מספר רובע / מספר בית".
יש להדגיש כי בשיטה זו מספרים שכנים אינם מעידים על בתים שכנים פיזית.
הדרך היחידה להמרת מספר בית בשיטה הישנה לכתובת רחוב ומספר בית הנהוגה היום היא באמצעות טבלת המרה ספציפית לכל ישוב - במידה וקיימת.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/03/2019 | 12:39
21
לצפיה ב-'משפחת בארוקאס (Barocas) מתורכיה, בארצות הברית'
משפחת בארוקאס (Barocas) מתורכיה, בארצות הברית
14/03/2019 | 13:12
6
49
שלום,
Fortune/Fortunee Barocas, ילידת 1897, הגרה מתורכיה לארה"ב, בהיותה רווקה, בשנת 1920, עם אחיה, מואיז בארוקאס.
במניפסט ההגירה שלהם מוזכר שם האב: אברהם.
במשפחה ידוע שפורטונה נישאה לאברהם כהן.
לזוג נולדה, לפחות בת אחת: דורה (1979-1924).
אני מחפש פרטים על נישואיה של פורטונה בארוקאס לאברהם כהן ואת תאריך פטירתה.
תודה לעזרה,
דב 

לצפיה ב-'פורטונה בארוקאס'
פורטונה בארוקאס
14/03/2019 | 19:08
5
50
מנסה לקשר לפרטי-נישואיה של פורטונה. אמנם תאריך-הלידה כאן שונה, אולם הפער קטן (בוודאי במונחים שלנו, הגנאלוגיים), ובנוסף, שם-האב תואם, וכך גם שם-הבעל:

לצפיה ב-'אני רואה שהקישור הוא אל 3 התוצאות המתקבלות'
אני רואה שהקישור הוא אל 3 התוצאות המתקבלות
14/03/2019 | 19:09
4
34
התוצאה הרלוונטית היא השלישית מבין השלוש.

לצפיה ב-'אכן, לדעתי מדובר בזוג המבוקש'
אכן, לדעתי מדובר בזוג המבוקש
14/03/2019 | 19:50
3
36
"עיניים להם ולא יראו"...
לפני שהעליתי את השאלה, ביצעתי חיפוש, ואינני מבין איך פספסתי את הרישום הזה.
תודה שרי.
לצפיה ב-'תוכל לראות את רישום ההתאזרחות של פורטוני באנססטרי'
תוכל לראות את רישום ההתאזרחות של פורטוני באנססטרי
20/03/2019 | 04:31
2
11
מ 1933 מברונקס ניו יורק. מופיעים שם ארבעה ילדים:
בנג'מין יליד 1922
דורה ילידת 1924
בסי ילידת 1927
מוריס יליד 1932
העדים ויקטור ומוריס בארוקס מברוקלין (גרים בכתובות נפרדות)
לצפיה ב-'במפקדים האם מופיעה כ"מולי"'
במפקדים האם מופיעה כ"מולי"
20/03/2019 | 07:43
1
8
הנה המפקד של 1940 (הכתובת זהה לכתובת במסמכי ההתאזרחות)
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
20/03/2019 | 12:57
1
לצפיה ב-'המכתב היומי של ג'ואישג'ן'
המכתב היומי של ג'ואישג'ן
14/03/2019 | 12:49
83
אני רגילה לקבלו מדי בוקר ומזה שלושה ימים שאני לא מקבלת אותו וגם את זה של
jri, מישהו/י יודע/ת מה קורה?
לצפיה ב-'אוניית המעפילים אגיוס ניקולאוס - "קונפינו טרנספורט'
אוניית המעפילים אגיוס ניקולאוס - "קונפינו טרנספורט
13/03/2019 | 22:15
52
בס"ד,
השנה ימלאו שמונים שנה לאוניית המעפילים
אגיוס ניקולאוס - "קונפינו טרנספורט,
אשר עלו בשנת 1939 מבולגריה וגם מהונגריה.
אשמח לדעת,
האם משהו מהעפילים עדין בין החיים?
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'רעיון לזיהוי תמונה'
רעיון לזיהוי תמונה
13/03/2019 | 19:16
2
98
שלום!
בין אוסף התמונות של אמי ז"ל מצאנו תמונה לא מזוהה באוסף התמונות.
גם "זקנת" המשפחה אינה מזהה את המצולמים (הזכרון שלה לא כהה).
הניחוש שלי, חברת ילדות של אמי ז"ל הרמינה לבית פליישמן, מ-"נוג' מג'ר" שבגבול סלובקיה הונגריה.
האם יש דרך לנסות לאתר את מי מהמצולמים?
תודה.

לצפיה ב-'אני מניח שהדבר הראשון לעשות הוא לפענח את הכתוב בגב התמונה'
אני מניח שהדבר הראשון לעשות הוא לפענח את הכתוב בגב התמונה
13/03/2019 | 20:00
1
52
זה עשוי לשפוך אור על זהות המצולמים...
לצפיה ב-'הכתוב בגב התמונה'
הכתוב בגב התמונה
13/03/2019 | 20:09
81
כפי שבת דודתי אמרה לי, לא מוסיף דבר, פרט לכינוי "וילמוש".

לצפיה ב-'רעיונות לחיפוש שורשים בצפון ליטא'
רעיונות לחיפוש שורשים בצפון ליטא
12/03/2019 | 16:15
150
שלום חברים,
התחלתי לחקור את שורשי המשפחה בליטא ונראה שהפקתי את המירב מlitvak-sig
מחפש עוד מקורות וארכיונים שאפשר לעיין בהם לחיפוש שורשים. להלן עיקר יעדי החיפוש
יאלוק-Ylakia - זק''ש (קרובים של אפרים אליעזר ממייסדי רחובות אך עוד לא ידוע איך), ארדמן, לוין.
קורשן- kursenai - בלומברג, ארדמן.
תודה לכל העוזרים במלאכה.
לצפיה ב-'אזרחות גרמנית - דרום אפריקה'
אזרחות גרמנית - דרום אפריקה
11/03/2019 | 12:52
3
72
שלום

הרבה זמן לא ביקרתי כאן. כעת אני זקוק לעזרה בנושא יותר טכני מאשר משפחתי באמת.

אימי ילידת דרום אפריקה, אביה היגר מגרמניה לדרום אפריקה (באניה האחרונה שיצאה משם לפני השואה). אני מעוניין (או יותר נכון, צריך) להוציא דרכון גרמני. לצורך כך עלי להוכיח את הקשר לסבא שלי.

יש לי דרכון גרמני של סבי.
יש לי כמובן תעודת לידה שלי בארץ המעידה על היותי בן של אימי. יש לי תמצית רישום ממשרד הפנים בארץ, עם השם ושם הנעורים של אימי, ועם השמות הפרטיים של הוריה, ועם המידע על כך שהיא ילידת דרום אפריקה.
יש לי אישור לידה של אימי מדרום אפריקה, שם רשום שמה ושם משפחתה - ולא שם הוריה.

מה שבעצם אין לי, זה מסמן דרום-אפריקאי שמקשר בינה אמי להוריה. רק בתמצית הרישום בארץ יש את המידע הזה. האם המסמך מהארץ מספיק לי?

האם יש למישהו נסיון בהוכחת אזרחות בגרמניה, או בהוכחת אזרחות בכלל?

תודה רבה מראש
דוד
לצפיה ב-'אישור לידה ללא שמות ההורים???'
אישור לידה ללא שמות ההורים???
12/03/2019 | 00:26
1
50
תמוה מאד.
אני חושב שעליך לפנות לרשויות בדרום אפריקה כדי שינפקו לך את המסמך המתאים.
לצפיה ב-'כן, אני יודע שזה מוזר.'
כן, אני יודע שזה מוזר.
12/03/2019 | 00:43
45
זו לא תעודת לידה, אלא סוג של אישור.
הרשויות - זה הצעד המתבקש, אלא שזה לוקח שם כשמונה חודשים...
לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
12/03/2019 | 12:26
51
יתכן שתמצית-הרישום בארץ תספיק (לצד הדרכון של הסבא), אך תצריך תרגום של המסמך עם אישור נוטריוני. 

מציעה לך לפנות תחילה, לפני שאתה עושה צעד כלשהו, לשגרירות גרמניה בישראל. הם מן הסתם יוכלו לסייע ו/או להכווין אותך למי שמטפל בעניינים הללו, ויוכל להדריך אותך בנושא. 

לצפיה ב-'היועץ המשפטי של משרד הפנים "מכת הכפילים"...'
היועץ המשפטי של משרד הפנים "מכת הכפילים"...
11/03/2019 | 12:47
86
מצאתי עקבות ההונאה שקשורה בטעויות ברישום על גבי מצבה ובתעודת הזהות של אבי....פרשה שמתחילה עוד ב-1947   בשלטון הבריטי.....ששמשרד ראש הממשלה כבר יודע עליה מלפני שנה ולא טרח לפעול. זהותו של חבר "כת הכפילים" בייעוץ המשפטי לממשלה....מסביר את כל אותם "יהודי המשפט העברי"  ((אין לי מושג מאיזה כוכב הם נחתו כאן  אבל זה היה כנראה במטוסים)). וספציפית...הממונה על האתיקה הרפואית-נוירולוגיה של הילד...שטיינברג....אברהם שטיינברג = כלומר בלשון סגי נהור "אתיקה רפואית"
לצפיה ב-'מטבריה לקורסיקה'
מטבריה לקורסיקה
10/03/2019 | 13:09
1
85
שלום,
האם למישהו ישנה רשימת המגורשים מטבריה לקורסיקה? או כל מידע אחר על האנשים ומה עשו בקורסיקה....
תודה
הדס
לצפיה ב-'מטבריה לקורסיקה'
מטבריה לקורסיקה
10/03/2019 | 19:04
64
הי הדס,
עניתי לך ישירות לדוא"ל ששלחת אלי.

בהצחלה,
שרי
לצפיה ב-'מחקרים על אודות כתיבת זיכרונות בגיל מבוגר?'
מחקרים על אודות כתיבת זיכרונות בגיל מבוגר?
07/03/2019 | 23:42
6
110
שלום,
אני מחפש מידע על מחקר שעוסק בתופעה של מבוגרים, שלעת זקנתם מעלים על הכתב את זיכרונותיהם.
האם מוכר לכם כזה דבר?
תודה

לצפיה ב-'תלוי, כמובן, מה אתה מחפש בדיוק...'
תלוי, כמובן, מה אתה מחפש בדיוק...
08/03/2019 | 06:12
1
103
הנה נקודת התחלה מעניינת: פרק אודות ההיבטים התרפויטיים של כתיבה עצמית של יומן/זכרונות בקרב ניצולי שואה. אם הקישור לא עובד - שם הספר הוא:
The Psychological Impact of War Trauma on Civilians: An international perspective
בעריכת Stanley Krippner ו - Teresa M. McIntyre (פורס בשנת 2003). הפרק המדובר - נכתב ע"י Sandrine Arons - הוא פרק 9 (חלק II), מתחיל בע' 123.

ארנון
לצפיה ב-'תודה רבה ארנון, זה נראה מעניין'
תודה רבה ארנון, זה נראה מעניין
08/03/2019 | 09:47
61
אני כותב כעת על דמות ססגונית מסלוניקי, בן המאה ה-19, שהותיר אחריו ספר זיכרונות, אותו הוא התחיל לכתוב בגיל מבוגר.
היו לו חיים סוערים, ששיאם בחרם שרבני העיר הטילו עליו, בשל דעותיו ומעשיו שהקדימו את זמנו, ולא תאמו את התפיסות המקובלות אז, בעיני ההנהגה הרוחנית בעירו.
ישנן עדויות לכך שהוא היה מספר את אירועי חייו לבני ביתו, לעתים מזומנות.
אין לי הוכחה לכך, אך אני מניח שעצם העלאת הדברים על הכתב היתה יוזמה ורעיון של בני המשפחה.
ההיבט התירפויטי של הכתיבה הוא אחד ההיבטים שאני מחפש.
אולם אני אני מחפש במיוחד עדויות נוספות לכך שהעלאת הזיכרונות על הכתב נובעת לעתים מעידוד, דרבון ודחיפה של בני המשפחה.
אקרא את הפרק שהמלצת עליו.
שוב תודה,
דב

לצפיה ב-'כתיבת זכרונות בגיל מבוגר'
כתיבת זכרונות בגיל מבוגר
09/03/2019 | 15:43
3
69
1
זכרונות כותבים בגיל מבוגר או לא כותבים בכלל.
אני כותב את "קורות חיי" מזה שלוש שנים. אף אחד מבני משפחתי לא דחף אותי לכתוב, אני מניח שזה בא מצורך פנימי של אדם שמבין שצריך לעשות סיכום למען הדורות הבאים. כמהנדס שעסק שנים רבות בפיתוח למדתי ש"העבודה לא נגמרת ללא הניירת", כלומר- בסוף כל פרויקט צריך להשלים את התיעוד. כחוקר משפחות הייתי מאושר אם אבותי היו משאירים תיעוד. היחידי שהשאיר תיעוד היה סבי בן האיכרים הרוסי שהתגייר, שבמשך מספר שנים רשם יומן אך לא פירט או הסביר את הסיבות למעשיו. היומן הזה הוסתר מפני בני המשפחה והתגלה במקרה, ממש בדרך נס בתוך ארון ישן, דקות לפני שנמסר לאלטא זאכן. היומן שימש אותי במחקר המשפחה כמכרה זהב.
באופן אישי אני מאוד נהנה לכתוב ולהזכר בקורות חיי, הטובים כמו הרעים. אני מניח שיש בכתיבת זכרונות אפקט תרפויתי.

אילן גיא
לצפיה ב-'זווית אחרת'
זווית אחרת
09/03/2019 | 19:31
2
69
אני מסכים לכל מילה כמעט, למעט המשפט הפותח.
יש שני תסרטים של כתיבת זיכרונות:
א. כתיבה מוקדמת יחסית. הזיכרון, אצל רוב האנשים, נחלש עם השנים. כתיבה מוקדמת תייצר סיפור מלא יותר ומנומק יותר ותאפשר לכותב (בדרך כלל) לסיים בנחת את הכתיבה, ובשנים הבאות - להוסיף/לעדכן. אני, למשל, התחלתי לפני שנה וחצי, ואני ממש ממש צעיר, יחסית לכותב-זיכרונות ממוצע...
ב. כתיבה מאוחרת. נובעת בדרך-כלל מצורך עצמי "להשאיר משהו" או מלחץ של הדור הבא, כדי "שיישאר משהו". כתיבת זיכרונות בגיל מאוחר מספקת, בחלק מהמקרים, אתגר וטעם לחיים. בתור שכזאת, סביר שהיא גם מאריכה חיים ממש (נושא למחקר). במקרה כזה, חשוב לא לסיים את הכתיבה, כדי לשמר את האתגר ואת הטעם כמה שיותר. 
נ"ב. לזיכרונות של מי שמתעניין בשורשים עשויים להיות שני כרכים - כרך שני של זיכרונות ממש וכרך ראשון של היסטוריה משפחתית שקודמת לזיכרון האישי.
לצפיה ב-'אני מסכים עם אקשט'
אני מסכים עם אקשט
13/03/2019 | 12:53
1
33
אני (מספיק מבוגר בשביל......) כתבתי את הידוע לי עד תום תקופת השואה.
פרק שני, הדרך לארץ, וכל הקורות אותי, מתנהל בעצלתיים בגלל הרגישות הרבה בדעות השונות הנוגעות לאנשים חיים קרובים.

לצפיה ב-'לסבאיעקב1 - הצעה'
לסבאיעקב1 - הצעה
13/03/2019 | 16:24
33
מציעה לך לכתוב את הדברים כהוויתם, מנקודת מבטך. לפחות תסיים את
הפרק שלאחר מלחה"ע ה-II . תנסה להתנתק מהמחשבה שיש מי שייפגעו
ממה שכתבת.
כשתחליט לפרסם את שכתבת, תשקול איך להתנסח, תשמיט מה שתשמיט
וייתכן שעד לפירסום יהיו גם מי שיעברו מהעולם, ולא תאלץ לשנות מאומה.
עדיף כך, מאשר להתקדם לאט ואולי אף לא לסיים את הכתיבה.
אם תפרסם, בהשמטות מסוימות או בהחלפת שמות האנשים, תשאיר את
כתב העט כדי שמי שיצטרך, בעתיד, לדעת את האמת - ידע אותה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה