לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1180611,806 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מקום בשם "קרוק" בלטביה'
מקום בשם "קרוק" בלטביה
22/04/2018 | 11:14
5
37
האם מישהו מכיר מקום בלטביה בשם קרוק (Kruk/Crook/Krook)?
בין המסמכים של אבי, מצאתי שני פתקים המזכירים את המקום הזה כמקום פטירת הסבא-רבא שלי. בפתק אחד כתוב "Kruk, Latvia" ובפתק השני כתוב "Crook, Latvia". לא מצאתי מקום כזה במפות. מישהו הציע שאולי הכוונה ל- Krukland בלטביה, אבל גם את זה אינני מוצא.

לצפיה ב-'יש בליטא'
יש בליטא
22/04/2018 | 11:22
29
The town of Krakes (Krok) is located:

62 km NNW of Kaunas;  55° 24'/23° 44' 
GYLA (Guide to YIVO's Landsmannschaft Archive), HSL (Hebrew Subscription Lists), 
JGFF (JewishGen Family Finder), SF (Shtetl Finder), YL (Yahudut Lita)
לצפיה ב-'מה שם של סבא רבה?'
מה שם של סבא רבה?
22/04/2018 | 12:20
1
19
לצפיה ב-'שם משפחה הוזנפוט.'
שם משפחה הוזנפוט.
22/04/2018 | 22:34
6
כנראה שמדובר ב-kriukai בליטא קרוב לגבול לטביה. מצאתי את המשפחה במאגרים של LitvakSig ואכן היו רשומים ב-kriukai.
לצפיה ב-'kruk=kriukai'
kruk=kriukai
22/04/2018 | 19:31
1
10
צפון ליטא,גבול לטביה,מחוז שאוולי-siauliai,ממש על הגבול,יש חומר בבית התפוצות.
לצפיה ב-'כנראה שאכן מדובר על kriukai שבליטה'
כנראה שאכן מדובר על kriukai שבליטה
22/04/2018 | 22:45
5
מצאתי את המשפחה במאגרים של LitvakSig כמתגוררים ב-krukai. לא ידעתי שביידיש קראו למקום "קרוק".
כנראה בגלל הקירבה לגבול לטביה, כתבו לטביה במקום ליטא במסמכים שבידי.
תודה.
לצפיה ב-'מחפשת בשביל חברה מידע לגבי משפחת קצ'ינסקי ודיסטלמן מורשה'
מחפשת בשביל חברה מידע לגבי משפחת קצ'ינסקי ודיסטלמן מורשה
19/04/2018 | 21:56
2
51
מחפשת מידע אודות שתי משפחות מורשה, פולין אשר נדדו הרבה בתקופת השואה.
1. משפחת קצ'ינסקי:
האב אברהם, נגר בבית מלאכה לנגרות ורב הקהילה.
האם רחל לאה, עקרת בית.
למשפחה 7 ילדים ששמותיהם: יצחק, חנה, רבקה, ישראל, משה, מאיר ולייב.
בית המשפחה טרם המלחמה היה ברחוב "מילה 23" ורשה.

2. משפחת דיסטלמן:
האב דוד, סוחר בשר ומתורגמן.
האם שפרה, בעלת חנות כלבו גדולה וכן ברשות המשפחה בית חרושת לשמן.
למשפחה 6 ילדים ששמותיהם:
יוסף, אהרון, אברהם, הרשל'ה, חנה וגיטה.
פער השנים בממוצע בין האחים היה 4 שנים.

ביד ושם אין מידע אודותיהם. כמו כן, היות וורשה הוחרבה כמעט כליל בזמן המלחמה לרבות ארכיון העיר, רק 15% נותר בשלמותו ולכן כוח ההמונים חשוב ביותר במיוחד נוכח העובדה שהרבה מידע עבר מפה לאוזן והוסתר מהרשויות.
אם נראה לכם שמישהו שאתם מכירים יכול להתאים לתיאור אשמר ליצירת קשר בפרטי או במייל:
לצפיה ב-'אורנה,נסי למצוא את אבי (אביהו) דיסטלמן אולי יוכל לעזור במידע'
אורנה,נסי למצוא את אבי (אביהו) דיסטלמן אולי יוכל לעזור במידע
20/04/2018 | 10:49
1
26
לצפיה ב-'תודה נתי:) '
תודה נתי:)
22/04/2018 | 21:49
7
מצאתי באתר בזק, אביהו דיסטלמן ממודיעין מכבים רעות. אליו התכוונת?
לצפיה ב-'איך הגענו לארץ?'
איך הגענו לארץ?
22/04/2018 | 14:40
27

בשנת 1948 עזבה משפחתי את רומניה לכיוון מדינת ישראל ,איך? מרומניה הגיעו  לאוסטריה למחנה בעיר סנטפדנר ,אני נולדתי 25/5/48 בבית החולין בעיר צל אם זה,השאלות שמטרידות ולא בדקתי מעולם כי היה קשה מאד לצור קשר בנושא עם משפחתי.השאלות הם. איך יצאנו מרומניה? איך הגענו לאוסטריה? ואיך יצאנו מאוסטריה לישראל?איזו אוניה?

לצפיה ב-'חיפוש ארכיון תחכמוני/מעון ילדים תושיה בירושלים'
חיפוש ארכיון תחכמוני/מעון ילדים תושיה בירושלים
22/04/2018 | 12:06
2
23
האם מישהו מכיר ארכיון תלמידים של המוסד הנ"ל בירושלים?
תודה
פלי
לצפיה ב-'רישום תחכמוני בארכיון ירושלים'
רישום תחכמוני בארכיון ירושלים
22/04/2018 | 13:35
1
22
ספר רישום ילדי בי"ס תחכמוני משנים 1920 ואילך מצוי בארכיון עיריית ירושלים, שם מצאתי מידע, תאריכי לידה, שמות הורים ועוד פרטים אודות חיילים שנולדו והתגוררו בירושלים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/04/2018 | 13:36
11
לצפיה ב-'פענוח טקסט ברוסית/אוקראינית'
פענוח טקסט ברוסית/אוקראינית
20/04/2018 | 16:46
4
62
שלום לכולם,

בגלויה ישנה ששלח יחזקל פויגלמן לסבתי, זהבה שרייר, בשנת 1927, יש טקסט קצר ברוסית. אשמח לסיוע בפענוח הטקסט, אולי הכתוב יסייע לי לאתר את אותו פויגלמן.

ארנון
לצפיה ב-'חרוז של מליצה .'
חרוז של מליצה .
20/04/2018 | 23:18
1
28
לצפיה ב-'תודה. אני מבין שאין שם מידע משפחתי משמעותי.'
תודה. אני מבין שאין שם מידע משפחתי משמעותי.
21/04/2018 | 22:23
15
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
22/04/2018 | 12:10
1
24
תזכרי קרוב
תזכרי רחוק
תזכרי אותי מעכשיו
ולתמיד
תזכרי עד קברי
כמה אנחנו הינו חברים אמיתיים
Heskel Voigelman
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
22/04/2018 | 17:44
6
לצפיה ב-'מוזמנים לפגוש את "הריבלינים" בצריף הנשיא בן צבי - 14.4.18'
מוזמנים לפגוש את "הריבלינים" בצריף הנשיא בן צבי - 14.4.18
22/04/2018 | 09:27
29
הינכם מוזמנים למפגש מיוחד המוקדש לחקר משפחות ריבלין ותולדותיה.
המפגש ייגע בקורות המשפחה שהחלה בליטא, דרך תלמידי הגר"א, הקהילה האשכנזית בירושלים ובחברון ותתייחס לענפי המשפחה השונים.
יום שלישי 24.4.18, ט' אייר תשע"ח. ראו הזמנה מצורפת.
ירצו בפנינו שני חוקרי המשפחה המקדישים לה את כל מחקרם: רובה ריבלין יליד ירושלים, גדנע"י אשר לחם בעיר במלחמת השחרור
וג'ולס פלדמן שעלה לארץ מדרום אפריקה ב1971 ומאז חבר עמק יזרעאל.

נודה אם תאשרו השתתפותכם לצורך היערכות באמצעות ההזמנה.או במסר חוזר.
בשעה 18:00 - התכנסות, כיבוד ועיון בספרי גנאלוגיה
18:20-20:30 מפגש עם הריבלינים בצריף הנשיא

אתם מוזמנים  לבוא, לשמוע, לשאול שאלות ולשתף בקשרים שלכם למשפחה.
בואו בשמחה

לצפיה ב-'יצחק רוטבליט - נספה שואה'
יצחק רוטבליט - נספה שואה
20/04/2018 | 14:07
3
221
שלום רב.
אבקש להיעזר במי מכם היודע פרטים כלשהם אודות נספה השואה יצחק רוטבליט ז"ל - 
ככל שידוע לי התגורר בפולין בעיר ורשה. 
אבקש לדעת פרטים אודות קרובים שלו, ככל שנותרו.
תודה רבה,
ג.
לצפיה ב-'במאגר יד ושם'
במאגר יד ושם
20/04/2018 | 14:41
2
50
במאגר יד ושם יש שני יצחק רוטבליט, שניהם מוורשה.
אחד יליד 1891 (והמעידה היא אחותו).
אחד יליד 1905 (והמעיד הוא אחיו).
ראה מה מתאים מבחינת הגיל - ויש לך קצה חוט.
לצפיה ב-'תודה ראיתי אך...'
תודה ראיתי אך...
20/04/2018 | 15:41
1
48
תודה רבה.
את העדויות ראיתי עוד קודם.
האם למישהו יש מידע מעבר לעדויות אלו?
לצפיה ב-'היכן ניסית לחפש?'
היכן ניסית לחפש?
20/04/2018 | 18:30
48
כדאי לעבות את המידע תחילה בבדיקה בבסיס-הנתונים של השואה בג'ואישג'ן ובאתר של מוזיאון-השואה בוושינגטון.

במוזיאון-השואה בוושינגטון ניתן לבקש מידע נוסף. בין השאר יש אצלם גם מידע מבאד-ארולסן (שקיים גם ביד ושם). אולי דרך המידע מבאד ארולסן יצוץ מידע אודות קרובים שחיפשו מה עלה בגורלו, ויהיה כך קצה-חוט. 

אגב דפי-העדות ביד ושם, האם ניסית לפעול בעקבותיהם, ולחפש את עקבותיהם של מוסרי-העדות? אם אלה דפים ישנים משנות ה-50, והמעידים ככל הנראה לא בחיים, ניתן ליצור קשר עם החברה קדישא המקומית, ולברר מי ארגן את הלוויה. בד"כ אלה צאצאים או לפחות קרובי-משפחה, ודרך הפרטים הללו ניתן יהיה אולי לאתר. 

לצפיה ב-'ליבישוב'
ליבישוב
19/04/2018 | 02:29
3
163
איך נקרא/מאייתים את שם העיר בלועזית ?
לצפיה ב-'Liběchov'
Liběchov
19/04/2018 | 07:24
34
מויקיפדיה:
Liběchov (Czech pronunciation: [ˈlɪbjɛxof]; German: Liboch) is a small
town in Central Bohemian Region of the Czech Republic located about 36 km north of Prague on right bank of the Elbe River, approximately in half way between towns of Mělník and Štětí.

לצפיה ב-'לובאצ'וב (בפולנית: Lubaczów)'
לובאצ'וב (בפולנית: Lubaczów)
19/04/2018 | 07:34
1
30
לובאצ'וב (בפולנית: Lubaczów) היא עיירה בפרובינציית פודקרפאטי שבפולין, בה התקיימה עד השואה קהילה יהודית גדולה.

(העיר Liběchov, אליה התייחסתי קודם לכן, היא בצ'כיה).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/04/2018 | 16:46
11
לצפיה ב-'המרת שם יהודי'
המרת שם יהודי
18/04/2018 | 20:18
1
169
אשמח לעזרה בהמרת השם סנטיאגו הברזילאי לשם יהודי , בעיקר של איזור ברה"מ.
ייתכן והמרת השם תעזור לי לפתור תעלומה שיש לי במשפחה.
תודה לכל העוזרים!
לצפיה ב-'יעקב הקדוש'
יעקב הקדוש
18/04/2018 | 21:33
33
לצפיה ב-'בוקובינה'
בוקובינה
18/04/2018 | 07:55
1
182
הגיע הזמן להתעמק בעוד ענף והפעם אני עוסקת באזור בוקובינה.
אשמח להפניות לאתרים בהם נמצא מידע וכל פיסת מידע נוספת.

לצפיה ב-'מידע ראשוני'
מידע ראשוני
18/04/2018 | 14:13
53
הבלוג הנפלא של Edgar Hauster, וכמובן JewishGen.
לצפיה ב-'מאמר קצר של יהודי פורט סעיד'
מאמר קצר של יהודי פורט סעיד
17/04/2018 | 22:16
57
ברצוני לעדכנכם כי מחר תופיע ביומון "הארץ" רשימה קצרה שלי על שמותיהם של יהודי פורט סעיד.זוהי קהילה שהתקיימה פחות מ100 שנה בין 1869-1956.
אני מציג שם את המתודולוגיה בה השתמשתי לדליית וקטלוג שמות המשפחות שהתגוררו בעיר במרוצת השנים ומה ניתן ללמוד מכך.הנה הקישור למי שיש מנוי
יעקב רוזן

לצפיה ב-'אוניית מעפילים מסלובקיה/אירופה 1949'
אוניית מעפילים מסלובקיה/אירופה 1949
17/04/2018 | 20:41
1
40
בס"ד
ידוע לי שאמי עלתה באניית מעפילים בשנת 1949 בהיותה בת 7 ע הוריה ואחיה.
רוצה לדעת באיזו אניטה והאם יש אנשים שהיו באניה זו ויכולים לספר עוד.
שם: רוט הלל ולא וילדיהם- מירה שפרה מינקה ורפאל

לצפיה ב-'אונייה 1949'
אונייה 1949
22/04/2018 | 13:36
6
שלום וברכה, רשימת העולים על פי אוניות בשנים אלו מצויה בארכיון המדינה. ניתן להיכנס לאתר באינטרנט, חיפוש פשוט. עם רשימת השמות שעל האוניה, ניתן לנסות ולחפש.. בהצלחה,
לצפיה ב-'איתור בת דודתנו מריה ויסטינסקי - סוגרת חוב'
איתור בת דודתנו מריה ויסטינסקי - סוגרת חוב
16/04/2018 | 11:23
8
140
לפני חודשיים ואולי אף יותר, פניתי לפורום בניסיון לאתר את בני משפחת אביה של בת דודתי מריה ויסטינקי לבית זילבר.
זו נמצאה נטושה ברחובות קרוסנו בקיץ 1942. 
ערוץ 10 ערך כתבה אמנם מרגשת אך "מעיפה" את כל המחקר, האיתור, המתח והתהליך, שניתן היה לתאר גם בזמן שהוקצב...(אנו משאירים את האכזבה בצד הדרך...)
למי שהתעניינו ובקשו - הנה תקציר, שהכינותי.
כאן המקום לאמר תודה גדולה לשרי סילבר, שסייעה לנו בפריצת הדרך במאגרים בוינה, בה מצאנו בני דודים ראשונים של מריה מצד אביה (אלו מצד אמה כולם חיים בישראל  מוכרים וידועים)
תודה  גדולה נוספת לחברים רבים בפורום, שבמסרים טובים סייעו והרבה!
אכן, עברנו חוויה- אחת בחיים. איש מבני המשפחה אינו מאמין. עדיין.
חוויה המעלה המון מחשבות והרהורים - העיקרי?
ההחמצה - איש מבני דור הורינו אינו פה, בכדי לראות ולדעת.

בתמונה המצורפת - מריה עם הוריה המאמצים אנטונינה וואסילי מרקוביץ'.תמונה, שהועלתה לראשונה בViewMate של הJewishGen.זו הועלתה מיד לשולחן העבודה שלי, כי משהוא בלב אמר לי, שהיא "משלנו" (העיר קרוסנו והדמיון לבת דודתי כשהייתה קטנה, הדמיון כך עד היום והן בנות דודות מדרגה שנייה!).

הערה: בתקציר ישנם מראי מקום, שממש כולנו מכירים, התקציר הועבר גם לקרובי משפחה, שאינם מכירים את המאגרים הגנאלוגיים, שאנו עוסקים בהם בשגרה.

שאלות/הבהרות/ תהיות - בשמחה.
לאה

לצפיה ב-'איתור מדהים ומרגש ביותר!'
איתור מדהים ומרגש ביותר!
16/04/2018 | 13:03
33
לצפיה ב-'מדהים ומרגש מאוד! כל הכבוד לכם!!'
מדהים ומרגש מאוד! כל הכבוד לכם!!
16/04/2018 | 15:16
19
לצפיה ב-'כל כך מרגש אף פעם אי אפשר "להתרגל" לסיפורים הללו...'
כל כך מרגש אף פעם אי אפשר "להתרגל" לסיפורים הללו...
16/04/2018 | 19:00
54
לצערי, יצא לי לראות רק את חלקה של הכתבה, אבל קשה היה שלא להתרגש יחד עם המופיעים בה, וקשה היה שלא להידבק בבכי של מריה ולדמוע יחד איתה.

יישר כוח לכול העושים במלאכה, שהפכו כל אבן בדרך לפיצוח-התעלומה, ובכלל זה את, לאה 
לצפיה ב-'ברכות ללאה. חברים-לא לוותר!!!!'
ברכות ללאה. חברים-לא לוותר!!!!
16/04/2018 | 22:00
20
לצפיה ב-' על השיתוף '
על השיתוף
17/04/2018 | 09:57
33
הסיפור מרתק, והוא מדגים את הנחישות והעקשנות הדרושות במהלך המחקר.

הכתבה היתה מרגשת מאוד, ורק חבל שלא הודגש בה קצת יותר ההקשר המחקרי. ניתן לצפות בכתבה באתר ערוץ 10 כאן (החל מדקה 44:33).
לצפיה ב-'וואוו, מדהים ומעורר תקווה'
וואוו, מדהים ומעורר תקווה
17/04/2018 | 11:19
41
כאן, ניכר כוחו של הד.נ.א. ככלי עזר למחקר הגנאלוגי.
לצפיה ב-'איזה סיפור! וואו....מרגש.'
איזה סיפור! וואו....מרגש.
18/04/2018 | 07:55
11
לצפיה ב-'סיפור מדהים ומעורר תקוות בחיפושים שלנו'
סיפור מדהים ומעורר תקוות בחיפושים שלנו
19/04/2018 | 09:19
8
לצפיה ב-'חוגגים את יום עצמאות עם העמותה למחקר גנאלוגיה בישראל'
חוגגים את יום עצמאות עם העמותה למחקר גנאלוגיה בישראל
17/04/2018 | 11:04
54
בזמן שישראל מתכוננת לחגיגות העצמאות ה- 70,  IGRA  מצטרפת להתפעלות מכל ההישגים שהושגו, בכל כך הרבה תחומים ובזמן כל כך קצר.

לקראת יום העצמאות ה - 70,  IGRA מציגה "מגילת ההוקרה". 70 מאגרי מידע המייצגים חלק מהחומרים שנצברו מאז 1948 וזמינים עכשיו לחוקרים. מאגרים אלו עשויים לעזור לך במידע על קרוביך אשר חיו כאן בשנים המעצבות של המדינה. ברשימת המאגרים שהכנו תוכלו לראות את המגוון הגדול של הנושאים שאנו כבר מכסים היום. אנו מקווים שכל אחד ואחת מכם י/תמצא משהו חדש ולא ידוע על קרובי המשפחה שחיו כאן בשנים ההן.

https://www.slideshare.net/igra3/yom-atzmaut-2018-...

יש לנו עוד הרבה מאגרי מידע בתהליך ההכנה, שמכסים תקופות שונות של החיים בארץ ישראל ואנו מתכננים לשחרר אותם בחודשים הקרובים.

אנו נשמח אם תצטרפו אלינו במאמץ להכנת מאגרי מידע אלו. אם אתם יכולים לעזור במס' שעות בשבוע אנא כתבו אלינו (webmaster@genealogy.org.il).

לצפיה ב-'פירוש השם ציטיאט'
פירוש השם ציטיאט
16/04/2018 | 17:05
1
60
השם ציטיאט בא מהשורש ציט שהוא בד שהיו הטורקים חובשים לראשם כדי להודיע לאחרים שהם ממוצא גבוה כי זה היה בד יקר כנראה מישהוא בשושלת היה אחראי על יבוא ומכירת בדים אלה
לצפיה ב-'השם מבוטא צ'יתיאת או ג'יתיאת'
השם מבוטא צ'יתיאת או ג'יתיאת
16/04/2018 | 22:05
44
יש מי שעיברתו ל"תשתית" בשל דמיון בצליל.
לצפיה ב-'קשפיצקי'
קשפיצקי
15/04/2018 | 22:39
63
למי שחיפשה- עוברת אצלנו ליהודאי. המוצא- מפולין אזור ויילון
לצפיה ב-'איתור רישום מקורלביץ אוקראינה'
איתור רישום מקורלביץ אוקראינה
12/04/2018 | 18:48
11
99
ידוע לי שחלק גדול ממשפחתי גר בקורלביץ ,Krolevets (מופיע בהרבה תצורות) , שבאוקראינה

ממהידע שיש לי אני יודע שברוך וחיה לטרמן חיו שם והיו להם כ5-7 ילדים , אחד מהם הוא משה , שלו היו שני ילדים - יוסף ומלכה, לצערי אף אחד מהאנשים שעדיין בחיים לא זוכר עוד פרטים על שאר בני המשפחה ( רובם מתו שם) , יש לי פיסות מידע ושמות מאתר יד ושם ומאגרים כאלו ואחרים ברשת , אך לא משהו שיחבר לי יותר לאותם 5-7 ילדים והצאצאים שלהם.

האם קיים איפשהו איזשהו ארכיון און-ליין של נישואים ואו\מוות ולידות טרום המלחמה של Krolevets ?
לצפיה ב-'מורובנייה קורילובצי *'
מורובנייה קורילובצי *
12/04/2018 | 19:10
44
לצפיה ב-'השם Alexnder Laterman מוכר לך?'
השם Alexnder Laterman מוכר לך?
13/04/2018 | 15:34
1
56
אולי זה בעצם אתה?
אם לא, תוכל ליצור איתו קשר באמצעות הג'ואיש-ג'ן
בהצלחה
צח 
לצפיה ב-'אכן אני'
אכן אני
15/04/2018 | 09:35
44
כמו שציינתי ברחבי האינטרנט למטיב הצלחתי בדקתי וחקרתי
לצפיה ב-'הוספת פרטים'
הוספת פרטים
15/04/2018 | 12:20
1
34
שלום.

כדי שאפשר יהיה לעזור, תוסיף בבקשה מה שנות הלידה של חיה וברוך?

לצפיה ב-'לצערי אין לי את הפרטים הללו'
לצערי אין לי את הפרטים הללו
15/04/2018 | 13:36
30
מה שאני כן יודע זה שמשה, הבן שלהם נולד ב1891, אז בקירוב ניתן להסיק שהם נולדו כ20-30 שנים לפני כן בקירוב.
לצפיה ב-'האם קיים איפשהו איזשהו ארכיון און-ליין של נישואים ואו\מוות ו'
האם קיים איפשהו איזשהו ארכיון און-ליין של נישואים ואו\מוות ו
15/04/2018 | 13:10
2
42
1. ארכיון און ליין לא קיים. אבל יש חוקרים פרטיים שעובדים בארכיון וויניצה ( זה הארכיון שצריך לעניין אותך) ) ויכולים לעזור לך בחיפוש. או שאתה יכול לפנות באופן עצמאי לארכיון עם בקשה לבדוק . מה לבדוק זה שאילה עקרונית. הרי אין לך שמות של האחים של משה. 
מה שיש בארכיון זה תיק משנת 1928 שאילון  הגירה לחו"ל של .LATERMAN I
ф. Р‑16 оп. 2 д. 177
Документы о выезде за границу Латерман И

Fund Number: R-16
Name of the fund: Vinnitsa branch of the Russian-Canadian-American passenger agency RUSKAPA
Inventory number: 2 File number: 177

Case Title: Documents on the departure abroad of Laterman I
Archive: DAVO (Vinnitsa)

מה יש בתיק הזה אני לא יודעת. אך כדי לבדוק. כי לפי יש ושם אני לא ראיתי עוד "ילדים" של בורוך וחיקה . יכול להיות שהם הגרו לפני מלחמה.

2. אולי מישהו מחברי הפורום שיש להם מנוי (עם אין לך כמובן) יכולים לבדוק בשבילך ב ancestry.com הגירה שלו/שלה 

לצפיה ב-'שלמה לטרמן'
שלמה לטרמן
15/04/2018 | 13:53
1
30
תראה את הדפי עד שמילאה Lior Lenchitzki.
אני חושבת ששלמה לטרמן היה עוד בן של ברוך וחייקה. כי בן שלו (של שלמה ומרים מוסיה ) קראו גם ברוך .יכול להיות על שם של הסבא)

לצפיה ב-'אכן נתקלתי ברשומה הזאת מזמן'
אכן נתקלתי ברשומה הזאת מזמן
15/04/2018 | 14:17
35
וגם פניתי לליאור, אין לו עוד מידע לגבי ההורים של אותו שלמה, וגם בי עברו המחשבות שנקרא על שם הסבא, כמו כן גם היו לברוך אחים ובין היתר אחות בשם חיה (כמו אשתו של משה שאני מחפש)
לצפיה ב-'יוסף לטרמן'
יוסף לטרמן
15/04/2018 | 14:20
2
40
יוסף לטרמן היה קומיניסט.
יש מספר כרטיס שלו שמבמך המצ"ב :
אפשר להזמין תיק שלו מארכיון של מפלגה קומוניסטית.

לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
17/04/2018 | 10:04
24
לצערי כמעט כל המידע שהובא פה כבר ידוע לי.

כאמור מחפש מידע על הדודים מצד האב של יוסף לטרמן .
לצפיה ב-'שפות רשמיות בבלארוס במחצית השניה של המאה ה19'
שפות רשמיות בבלארוס במחצית השניה של המאה ה19
15/04/2018 | 13:28
49
שלום. שמעתי שבבלארוס היו 4 שפות רשמיות. ביניהן יידיש.האם מישהו יודע אם ברבע האחרון של המאה ה-19 ותחילת המאה העשרים אוקראינית היתה בין השפות הרשמיות הללו.
תודה למשיבים
לצפיה ב-'הנפקת תעודת לידה מנדטורית'
הנפקת תעודת לידה מנדטורית
12/04/2018 | 15:44
8
114
שלום רב
מזה חודשים רבים אני מנסה להוציא לאבא שלי תעודת לידה. הוא נולד בנתניה במאי 1938. מכיון שנולד בארץ ישראל ולא במדינת ישראל, משרד הפנים מסרב להנפיק לו תעודת לידה. פניתי לגנזך, לארכיון המדינה, לארכיון הציוני, ולמי לא? 
למי עוד ניתן לפנות? 
אודה לעזרה
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה'
השאלה לא ברורה
12/04/2018 | 20:57
4
74
אני מבין שרישום עכשווי של משרד הפנים לא מספק אותך. האם את מוכנה לפרט מדוע?
אני לא בטוח שיש תעודות לידה מנדטוריות בגנזך המדינה. מה שבטוח יש זה רישום הלידה המקורי שהוא שורה אחת בספר הלידות.
לצפיה ב-'משרד הפנים לא מנפיקק תעודת לידה'
משרד הפנים לא מנפיקק תעודת לידה
13/04/2018 | 18:00
3
52
משרדהפנים אינו מוכן להנפיק תעודת לידה למי שלא  נולד במדינת ישראל.
אבי נולד בשנת 38 בארץ ישראל בזמן השלטון הבריטי.
לצפיה ב-'נסו למצוא את רישום השורה בספר הלידות. אם יש.'
נסו למצוא את רישום השורה בספר הלידות. אם יש.
15/04/2018 | 09:31
2
38
אני כרגע מביט ב שלוש תעודות של אותה אישה:
תעודת לידה בריטית מנדטורית של מי שנולדה ב 1943 בתלאביב.
תעודת לידה שלה שהונפקה בירושלים ב 1963 ע"י מדינת ישראל
ובנוסף תעודת לידה מודרנית שהונפקה בסניף משרד הפנים בגנזך המדינה בירושלים בשנת 2015. התעודה המודרנית הועתקה ישירות מספר הלידות.
הבקשה לגנזך צריכה להשלח ל 6529195 02
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
16/04/2018 | 13:27
1
25
כתבת שאתה מביט (כרגע) בשלוש תעודות. איפה אתה רואה אותן? 

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
17/04/2018 | 17:31
16
אצלי בבית. בקלסר.
לצפיה ב-'הלידה היתה בבית או במוסד כלשהו? בידי מידע על שתי האפשרויות.'
הלידה היתה בבית או במוסד כלשהו? בידי מידע על שתי האפשרויות.
13/04/2018 | 12:55
2
56
המקרה הקל יותר - לידה בבי"ח:
דודתי הי"ד, היתה ילידת 1932 ונולדה בבי"ח בתל אביב.
בסוף שנות השמונים פנתה לעיריית תל-אביב שאחראית לניהול בתי החולים בעיר, שם מצאו עבורה רישום מאותה שנה. 

דודתי השניה ז"ל - נולדה ב-1929
היא נולדה בבית,  "למזלה" עברה כתינוקת את מאורעות תרפ"ט.
כשביקשה לבצע רישום מסודר במשרד הפנים לצרכים שונים, נמסר לה שעליה להביא אישור של שופט; יש לבצע הליך משפטי שכולל הוכחות, עדים וכו'.
היא הציגה תמונות שבהן צולמה עם הוריה בימי האירועים  הנ"ל, ובאותה עת היו בחיים מספר עדים קשישים שהכירו אותה מלידתה. אחרי משפט שנמשך כשעתיים-שלוש, השופט אישר את פרטי לידתה ואז נרשמה באופן מסודר במשרד הפנים. 

אגב, השופט אמר שזה היה אחד המשפטים הכי מעניינים בקריירה שלו ונהנה לשמוע ממקור ראשון, את העדויות ההסטוריות מאותה תקופה. 

לצפיה ב-'אבי נולד בבית'
אבי נולד בבית
13/04/2018 | 18:02
1
52
אבי נולד בבית. סבתי נפטרה ולא ידוע לנו האם נרשה הלידה איפשהו
לצפיה ב-'רשמתי בפירוט מה יש לעשות, כמו במקרה השני בהודעה.'
רשמתי בפירוט מה יש לעשות, כמו במקרה השני בהודעה.
13/04/2018 | 22:51
48
צריך לפנות לעו"ד שעוסק בנושא מעמד אישי / ענייני משרד הפנים.

לאסוף לפני כן הוכחות כמו שציינתי, מידע שיקשר בין הוכחה לתאריך/גיל באותו ארוע:
תמונות במקומות או בתאריכים הסטוריים,
רישומים או תמונות גן/בי"ס,
עדות של שכנים/ בני משפחה, או בקיצור - כל מי שיכול להעיד בשבועה ולספק מידע שמאשר את דברי אביך.
זה תהליך פשוט מאוד ואפילו מעניין לפעמים. 
בסוף התהליך, בית המשפט כבר ייצור את הרישום שאין לכם.

אם זה חשוב לכם, כדאי לבצע כמה שיותר מהר, כל זמן שניתן למצוא עדים ומידע תומך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מה כתוב בכתובת?'
מה כתוב בכתובת?
12/04/2018 | 16:48
3
96
ספטמבר 1913. סבא-רבא שלי, יונה (אלתר) גאלדבערג מפיעסק (PIASKI), בלרוס, חיתן בשנה זו את בתו-סבתי, דובה-לאה. הוא שולח גלויה, ובה ברכת שנה-טובה, אל סבו של החתן-סבי, הרב חיים-דוד-שלמה עקשטיין, רבה של נובידבור (ליד גרודנו).
הגלויה כתובה עברית, בכתב יד ברור יחסית, ואני מליח לקרוא אותה, כמעט במלואה.
אינני מצליח לפענח את הצד הימני בגלויה (בפולנית?) - מה שאמור להיות כתובת ושם של הנמען. גם המספרים למעלה, משמאל לבול, נראים לי כמו חידה חסרת פשר. אולי אינם קשורים.
אשמח לעזרתכם.
לצפיה ב-'הכתובת ברוסית, לרב אקשטיין בנובידבור'
הכתובת ברוסית, לרב אקשטיין בנובידבור
13/04/2018 | 18:38
2
33
לצפיה ב-'ראשית - תודה'
ראשית - תודה
14/04/2018 | 22:13
1
38
שנית - בכתובת יש כעשר מילים, וכל מילה חשובה לי. מה עוד יש שם?
לצפיה ב-'מקווה שבקיאים ברוסית ישלימו את הפרטים'
מקווה שבקיאים ברוסית ישלימו את הפרטים
15/04/2018 | 14:55
19

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה