לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1255912,559 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'משפחת זעפראני מירושלים'
משפחת זעפראני מירושלים
23/04/2019 | 19:31
2
39
שלום שרי   מאחר ואני פרימיטיבי הן מצד המוצא והן מצד הפזורה אני משיב בהתאם
-    החיפוש נעשה בכל צורות הכתיב למעט "שפרן"  (בכל זאת  מוגרבים..)
-   igra  אינה מוסרת מידע על טווח השנים 1875- 1917 בעיקר כי המידע אותו ניכסו  לעצמם דל ולא בכדי. גם רשימות מיי הריטאג' חסרות מידע למרות השוני  בין
הרישומים  
המקור היחידי שלא בדקתי הוא הרישומים בועד העדה הספרדית
אליהו
לצפיה ב-'ארכיון העיר ירושלים'
ארכיון העיר ירושלים
25/04/2019 | 09:12
1
18
שלום. האם בדקת בארכיון העיר? ומה בדבר רישומי קבורה למינהם? הר הזיתים למשל מסודר מאד. 
המלאכה קשה, בלי ספק,אבל הרי מנסים לעזור לך, אז למה לענות ככה?
בהצלחה.
משפחת זעפראני מירושלים
25/04/2019 | 19:35
שלום חנה
מהרבה תשובות ניתן ללמוד כי הדרך לגיהנום מרוצפת כוונות טובות.
אם תשימי לב רוב התשובות שיטחיות ולא  נועדו למתן מידע עניני אלא לבנות איזה מצג של אפוטרופסות וכדומה.  ממה נפשך  אם אני עוסק בעץ המשפחתי כ- 15 שניםוהמקורות לנושא שהעליתי כאן רבים ויתרה מכך חלקם לא רק לא עבר
 דיגיטציה אלא אינו נגיש גם לחוקרים אקדמאיים מפאת היותו בידיים פרטיות אזי נראה לי כי  הפניה לרישומי הר הזיתים או ל IGRA זה לא לענין ( רק לסבר את
  האוזן IGRA כנראה לא מכירים את מפקד תושבי העיר העתיקה - 1905 וסיבותיהן איתן)
לענייננו קצת צניעות  לא הרגה אף אחד.
חג שמח

לצפיה ב-'סיוע באיתור צאצאי דוד אפוטקר בארה"ב'
סיוע באיתור צאצאי דוד אפוטקר בארה"ב
23/04/2019 | 21:41
6
39
חברים יקרים,
לאחרונה היו לי כמה הצלחות באיתור קרובי רעייתי ממשפחת APOTHEKER בגליציה_(נובי סוץ',פשמישל, קרקוב) ולפני זמן לא רב אף דווחתי על כך בפורום. מסתבר שלא כולם נספו
ויש ענפים בלונדון, ניו יורק וכמובן בארץ. אחרי חוה"מ אהייה בקשר עם עוד ענף שעליתי עליו בערב החג. מסתבר שכל האפוטקרים המופיעים ב JRI  POLAND קרובים זה לזה.יש לי עץ משפחה שמתחיל בערך ב 1830 עם סב קדמון בשם שאול אפוטקר.
השמות הנפוצים ביותר במשפחה הם שאול, דוד ומשולם.
אביה של רעייתי, דוד אפוטקר הינו מניצולי קונסול היפני בקובנו ,סוגיהרה ושהה בעת המלחמה בשנגחאי. רשימת ניצוליו כוללת שני דוד אפוטקר,שניהם עם נתינות פולנית. בתחילה סברנו שזו טעות טכנית אך מסתבר שבעת שאבי אשתי כבר היה ביפן דוד אפוטקר השני שלח מברק מריגה שבו כתב שמקווה להגיע ליפן בחודשים הקרובים ובארכיון הג'וינט יש גם פרטי קרוביו בניו יורק אליהם חשב להגיע. ברישומי היהודים בגטו בשנגחאי  מופיע רק אבי רעייתי אך לא דוד אפוטקר השני. ייתכן והאיש שרד איכשהוא וברישומי  SSDI האמריקאי מופיעים שלושה DAVID APOTHEKER .  ברישומיJOWBR מופיע דוד אפוטקר שנפטר ב 1958 וקבור בבית עלמין"עדת שורון"  בווסט רוקסבורי במסצ'וסט ואתר FIND A GRAVE  מופיע דוד אפוטקר (1921-1979) הטמון בבית העלמין LOWN CROFT  בעיר LINWOOD בפנסילבניה אך זה אינו בית עלמין יהודי. לא חיפשתי אוביטס ובטרם אפנה לג'ואישג'ן החלטתי לפנות לחברי באתר הבית שלי בתפוז שמא יש להם רעיון איך להמשיך.אותו דוד פוטקר ברשימת סוגיהרה הינו קרוב לוודאי בן השבט ושם אביו או אימו יוכל כנראה לסייע.
תודה

יעקב רוזן
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/04/2019 | 23:10
2
31
מהם שמות הקרובים בניו יורק?
חיפשת כבר באתר https://familysearch.org/ ?
כדאי לחפש גם באתר https://www.ushmm.org

לצפיה ב-'פרטי הקרובים'
פרטי הקרובים
24/04/2019 | 09:08
1
32
הוא רשם שיש לו דודה ששם משפחתה STERNBERG שהתגוררה ב 4 FAIRVIEW בעיר PORT-CHESTER שבניו יורק. קרוב שני שהוא ציין הוא בן
דוד בשם      DELANCEY 234 MENDEL  APOTEKER (APOTEKER)
שהתגורר ברחוב DELANCEY 234  שעד כמה שידוע לי זה במנטן אשר בניו יורק.
תודה.
לצפיה ב-'בינתיים מצאתי פרטים רק על מנדל'
בינתיים מצאתי פרטים רק על מנדל
24/04/2019 | 23:42
20
הדוד מנדל היה בנם של לייב (לייבוש) אפוטיקר ואטל לבית פדר. מהעיר בוברקה בפולין (מרוחקת כ 60 ק"מ מהעיר Bardejov שממנה הגיע דוד אפוטיקר שלך).  מנדל נפטר ב 1973 ויש לו צאצאים בארה"ב. יש להם עץ במיי-הריטג', אולי תוכל ליצור איתם קשר.
שים לב שבמסמך ב JDC דוד אפוטיקר מציין שמנדל הוא בן דוד (cous) ולא דוד.

יש גם משפחת שטרנברג ב Port chester (שמואל ואטל ז"ל) אבל לא הצלחתי למצוא מהיכן הם במקור ואיך הם קשורים.

לצפיה ב-'Simon and Bertha Sterenberg'
Simon and Bertha Sterenberg
25/04/2019 | 01:04
2
22
, Port - Chester
Address: 4 Fairview Place 
אותה כתובת מופיעה בכרטיסיות של מלחמת העולם הראשונה והשניה
אשותו: ברטה קוגל נולדה  ב PORT CHESTER  May 22 1898

לצפיה ב-'עץ ב Geni'
עץ ב Geni
25/04/2019 | 13:07
13
שמעון וברטה שטרנברג

אין שם פרטים על ברטה אבל אפשר ליצור קשר עם מנהל הפרופיל.
לצפיה ב-' הרצאה ב-30.4.2019 בגבעתיים IGRA'
הרצאה ב-30.4.2019 בגבעתיים IGRA
24/04/2019 | 23:32
39
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל (IGRA)

"תרבות של שיתוף - בין דגניה לעין חרוד''
מרצה: ד"ר אביגיל פז ישעיהו  

העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מזמינה אתכם להרצאה
"'תרבות של שיתוף' - בין דגניה לעין חרוד''
שתתקיים ביום ג', 30 באפריל 2019/כ"ה בניסן תשע"ט באולם "הסטודיו" במרכז קהילתי שז"ר, רח' יבנאלי 30, גבעתיים.

בהרצאה מרתקת, ד"ר אביגיל פז ישעיהו תעסוק בניסיונות הראשונים להתיישבות שיתופית בארץ ישראל בתקופת העלייה השניה (1904-1914, שלטון עות'ומאנית) והשלישית (1919-1923, המנדט הבריטי). מעבר להבדל הכרונולוגי יש שוני סוציולוגי ואידיאולוגי המאפיין את העליות.

ד"ר אביגיל פז ישעיהו היא היסטוריונית העוסקת בנושא ההתיישבות הקיבוצית בראשיתה. מחקרה על גדוד העבודה פורסם בספר תנאים של שותפות, שיצא בהוצאת מכון בן גוריון ויד טבנקין בשנת 2012.  אביגיל ערכה את האתר ההיסטורי  'תנועת העבודה הישראלית http://tnuathaavoda.info והנה רכזת המחקר של "יד טבנקין", מכון המחקר של התנועה הקיבוצית.

האולם בקומת קרקע ונגיש לכולם
שעת התכנסות וכיבוד 19:30. ההרצאה תתחיל ב-20:00

דמי כניסה: חברי IGRA ללא תשלום, אורחים 20 ש"ח

יש חנייה בחינם החל משעה 17:00 בחניון מול בית ווהלין    

אתר:  http://genealogy.org.il     
מפה  :    https://goo.gl/maps/4YVN5o8UDYr

מועדים לשמחה
לצפיה ב-'העיר - Leon במרכז-ספרד..((וספר הזוהר))'
העיר - Leon במרכז-ספרד..((וספר הזוהר))
24/04/2019 | 17:36
16
המקובל "משה די לאון" על פי שמו....נולד בעיר "לאון" אשר בספרד.    כפי הנראה הוא חיבר-תיקשר-או הפיץ את ספר-הזוהר  ((תורת הקבלה)). ספר הזוהר...מן הסתם "נערץ" הן ע"י יהודים והן ע"י נוצרים....הוא לא נכתב בעברית... = אין לי מידע קונקרטי אבל מן הסתם מדענים חקרו את שרידיו....כפי שמקובל...והתקוה שלנו היא - שלא השתילו וירוסים שיהפכו את נושאי הגנים שלו.....למוגבלים.  ((לך תדע אם ד"ר יוזף מנגלה פקד את המקום)).    אני פונה לכל מי שנמצא בספרד....בקרו בעיר הולדתו של ,משה די לאון"...אולי נקבל תובנות חדשות
לצפיה ב-'זיהוי מדים / מקום'
זיהוי מדים / מקום
21/04/2019 | 17:51
4
186
שלום לכולם, חג שמח

התמונה הנ"ל צולמה ככל הנראה בתקופת "הבריחה" או הבריגדה (?).
בתמונה אחד המצולמים לובש מדים.
האם מישהו מזהה את המדים?
האם מישהו מזהה את המקום בו צולמה התמונה?

ענת
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
22/04/2019 | 13:03
3
69
קשה לזהות את התמונה ,מבלי לראות את השרוול?אבל,לפי מוזאון הפלמ"ח,יצחק גרוסגליק היה אחראי להעברת יהודים  גם מהונגריה לאוסטריה,יהודים מהונגריה הועברו לאזור העיירה טארוויזיו,צפון איטליה גבול אוסטריה,שם חנתה הבריגדה היהודית-הנקודה הכי צפונית שלה,כך שגם הבריגדה וגם הבריחה-נפגשו באותו מקום?גרוסגליק-כנראה הבחור עם השפם,?דומה לתמונה אחרת שלו בגוגל,מגיל צעיר,?

לצפיה ב-'יצחק גרוסגליק'
יצחק גרוסגליק
23/04/2019 | 23:42
31
יצחק גרוסגליק הוא אכן הבחור עם השפם. את התמונה שלחה לי ביתו.
לצפיה ב-'הבריחה / בריגדה'
הבריחה / בריגדה
24/04/2019 | 17:15
1
22
תודה רבה 
לפי אתר מוזיאון הפלמ"ח -
"עם סיום מלחמת העולם השנייה, ערק מהצבא הבריטי ושימש כאחראי להברחת יהודים מפולין לברלין ומהונגריה לאוסטריה."

אם אני מבינה נכון, פעילות ההברחה המוזכרת כאן כבר היתה במסגרת תנועת הבריחה (?).. 

ידוע לנו שגרישה ברנשטיין (במרכז התמונה הקבוצתית, שלישי משמאל), היה פעיל בתנועת הבריחה.
התמונה המצורפת של גרישה (תאריך לא ידוע) צולמה בכניסה למחנה CAMP EICHBORNDAMM בברלין. אולי גם התמונה הקבוצתית צולמה שם (?) אבל אני מניחה שגם כל מקום אחר ייתכן.
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
24/04/2019 | 17:57
22
גרישא-צבי ברנשטיין,נולד בדנציג,מתויג תחת "ארגון הבריחה,",הוביל יהודים לצרפת,מצולם במספר מקומות,habricha-,דף הבית,גם בתמונה קבוצתית אחרת ,יחד עם מיכאל לייזרוביץ,לזכרו,ארכיון צה"ל,קיבוץ בארי,ועוד.
לצפיה ב-'סיוע באיתור מידע ציפורה פייגע לבית ליברמן- סבתא של סבתא שלי'
סיוע באיתור מידע ציפורה פייגע לבית ליברמן- סבתא של סבתא שלי
24/04/2019 | 11:13
42
חיפשתי בעבר את הבן ולא הצלחתי למצוא פרטים מעבר לצילום מציבה שלו (אברהם כהן סקלי) , כעת אני מחפשת פרטים על האשה .
ליברמן היה שם נעוריה , נישאה לכהן סקלי , לא יודעת אם נישאה פעם נוספת .
כל מה שידוע לי עליה שהיא ילדה בן באיזור טבריה בשנת תרס"ב ,
בערך ב-1946-1945 התגוררה באזור חיפה .
אני מנסה לאתר היכן נולדה (מוצאה? ) ומתי
מי היו הוריה , האם היו לה אחים/אחיות ,
האם נולדו לה ילדים נוספים, מתי נפטרה והיכן נקברה .
בקיצור כל פרט מידע שיעזור לי להרכיב פאזל על האשה . 
מצורפת תמונתה .
תודה לכל מי שיכול לסייע .
לצפיה ב-'תשובה לעדנה53'
תשובה לעדנה53
23/04/2019 | 19:01
37
אני נכדה של הרב יעקוב בן ציון מנדלסון. הוא הסבא של אבא שלי.
ברוך פסח מנדלסון הוא בן דוד שלי.

אנחנו גרים בישראל ואת מוזמנת ליצור קשר.
054-7885061

משפחת זעפראני מירושלים
22/04/2019 | 21:19
2
31
מש' זעפראני נפקדים ב מ. מונטיפיורי 49' 55' 66' ו 75'. הם מתגוררים בירושלים בלבד (ושנת בואם ל א"הק  בסביבות  אמצע המאה ה 19  ממקומות שונים בצפון אפריקה.)  אני מחפש אותם בספרי הנפוס/ מחברות המוכתרים ועל פניו הם אינם
 רשומים . למי יש  פתרון לכך ?  (גם אחרי 1917 אין רישום כגון ברשימת הבוחרים 25' ) 
תודה אליהו

לצפיה ב-'למען הסר ספק: האם בדקת צורות-איות שונות?'
למען הסר ספק: האם בדקת צורות-איות שונות?
22/04/2019 | 22:52
1
19
לצפיה ב-'בדיקה מעלה שהם בהחלט מופיעים'
בדיקה מעלה שהם בהחלט מופיעים
22/04/2019 | 22:57
36
באתר של IGRA, למשל, מופיעות תוצאות משנים שונות, כולל עמוק אל תוך המאה ה-20: https://genealogy.org.il/
לצפיה ב-'שלמה המלך ושלמי הסנדלר = אבא שלי היה "סנדלר"...'
שלמה המלך ושלמי הסנדלר = אבא שלי היה "סנדלר"...
21/04/2019 | 21:33
2
50
כלומר...בעצם היתה לו חנות מכולת....והוא לא ידע שיש אדם עם שם זהה לשמו (בתעתיק הפולני)...שהוא מומחה למשפט עברי (שמוצאו מן הגויים)...עם אג"נדה.       כאשר בפולין חששו שההונאה שלהם עומדת להתגלות  ((זוכרים שהיה להם אפיפיור פולני?))....שיגרו לישראל את ראש הממשלה שלהם...לשחד את רשויות המדינה. המזימה הצליחה להם...וכיום ראש ממשלת פולין הוא נשיא מועצת האיחוד האירופי....לאבא שלי קראו"זאב פלץ" והיתה לו חנות מכולת בהנרייטה סולד בתל-אביב. איזה חוצפה יש לגויים האלה
לצפיה ב-'כותבים בפולנית "pelc" וקוראים את זה "פלץ". תרגום של "אדרת".'
כותבים בפולנית "pelc" וקוראים את זה "פלץ". תרגום של "אדרת".
21/04/2019 | 21:47
1
26
לאמו קראו  "ליבה" libe  ולא כפי שכתוב בתעודת הזהות ובתעודת הפטירה....-ישנם אלפי מקרים כאלה של התחזות.....שמסבירים את מספר החללים הבלתי נתפס....במלחמת ששת-הימים....למשל. ובמלחמת העצמאות.....ובמלחמת יום הכיפורים....=  ביבי  חכם על יהודי קשיש ניצול שואה....גיבור  של ממש....יחד עם חבריו האפיפיורים
לצפיה ב-'ביקור "דונלד טוסק" בישראל.....'
ביקור "דונלד טוסק" בישראל.....
21/04/2019 | 21:53
31
היסטוריון יליד גדנסק-דנציג .     (( כמו מאיר שמגר.....מרגל וסוכן כפול ))
לצפיה ב-'תמונה ממאגר'
תמונה ממאגר
21/04/2019 | 14:19
2
73
שלום בחיפושי מצאתי את הדבר הזה.
LANCMANAS / [LANTSMAN], Mausha
Married 
Hirsh 
Head of Household
born 1875 
Kernava, Musnikai area 

האם יש אפשרות לקבל את התמונה ?

Photo is in the file. Name of Mausha's mother was Sora, daughter of Dovid ZAGORIN. Names of Mausha's brothers were Vigdor and Tsodek. 
Internal Passport Application 
LCVA/410/7/476 
לצפיה ב-'.אני מניחה שמדובר במאגר מ JEWISHGEN '
.אני מניחה שמדובר במאגר מ JEWISHGEN
21/04/2019 | 18:18
1
43
Lithuania Internal Passports Database, 1919-1940
אם אכן - הקשה על כותרת הטבלא מראה הסבר על המאגר ובסוף יש גם הסבר כיצד לבקש עותקים. הנה קישור ישיר:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/04/2019 | 20:17
11
לצפיה ב-'תמונות של סבא וסבתא'
תמונות של סבא וסבתא
18/04/2019 | 20:53
86
שלום לכולכם וחג שמח. סבי וסבתי נפטרו בסיביר בזמן מלה"ע 2. לנו הנכדים אין על תמונה שלהם. אנו סקרנים לדעת איך הם נראו והאם אנחנו דומים להם. מאחר וכל ידידיי דוברי הרוסית אינם יודעים לכתוב רוסית ברצוני לדעת למי עלי לפנות והאם ניתן לפנות באנגלית?
שמם: רבקה ויחזקאל יונה זנדברג. הסבא נפטר ב1942 והסבתא ב1945. שניהם נפטרו בניז'ני טאגיל. ידוע לי כי הם עבדו שם (סבתי עבדה ברכבת. אין לי מושג במה עבד סבי). אני מניחה שהיו להם ניירות / מסמכים כי בלי ניירות לא ניתן היה לזוז בברה"מ.
לצפיה ב-'בדיקות DNA דרך מייהריטאג''
בדיקות DNA דרך מייהריטאג'
16/04/2019 | 14:18
8
83
מדוע אי אפשר לעשות בדיקות DNA דרך מייהריטאג' בישראל?

למי יש נסיון איתם?

תודה
לצפיה ב-'כיוון שעל פי החוק הישראלי, לא ניתן לערוך בדיקת DNA'
כיוון שעל פי החוק הישראלי, לא ניתן לערוך בדיקת DNA
16/04/2019 | 17:10
5
78
לגילוי קירבה משפחתית, אלא בצו בית משפט. הנה לשון החוק, והנה מאמר קצר שמתייחס לנושא.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/04/2019 | 19:29
4
38
תודה ארנון,
בעבר עשיתי בדיקת DNA ב FAMILYTREE DNA וכפי שזה נראה אני יכול לרכוש מהם ניתוחים נוספים לדגימה שלקחו ממני אז.
זה ממש טימטום לא לאפשר לאנשים להעזר בכלי הזה למצוא קרובי משפחה. הגיע הזמן שיצאו לנו מהחיים הפרטיים שלנו!!!

אילן
לצפיה ב-'אם עשית בעבר בדיקת DNA'
אם עשית בעבר בדיקת DNA
17/04/2019 | 20:32
3
59
תוריד את הקובץ ותעלה אותו לשאר האתרים בחינם
אין צורך לעשות את הבדיקה בכול חברה
נדמה לי שרק אנססטרי לא נותנת להעולת בדיקות מחברות אחרות
למדתי את זה מהדיון בקבוצת פייסבוק הזאת לחקר המשפחה

אני עשיתי את זה (גילוי נאות אני בארה"ב)

מצאתי את זה בחיפוש בגוגל
איך להעלות את הבדיקה לאתרים אחרים

לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/04/2019 | 09:54
1
26
זה עוזר מאוד.
חג שמח!!!!
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, לא תוכל להעלות ל"מיי הריטייג'" את התוצאות'
אם אני לא טועה, לא תוכל להעלות ל"מיי הריטייג'" את התוצאות
18/04/2019 | 10:51
39
(בגלל אותה סיבה).
לצפיה ב-'זה ממש לא מדויק'
זה ממש לא מדויק
18/04/2019 | 17:54
42
Ancestry.com ו- 23andme לא מקבלים בכלל קבצים של חברות אחרות,
MyHeritage ו- FTDNA מקבלים אבל הם יתנו לך בחינם רק רשימת קרובים, אם תרצה פרוט מוצא אתני תצתרך לשלם.
להעלות קובץ ל-MyHeritage מהארץ זה בעייתי אבל זה אפשרי אם משתמשים בפרוקסי.

לצפיה ב-'הנה מאמר מ-ynet שמסביר את העניין'
הנה מאמר מ-ynet שמסביר את העניין
16/04/2019 | 18:56
1
64
ובכל מקרה הם דיי גרועים בזיהוי מוצא אתני לאומת חברות אחרות.

לצפיה ב-'חבל'
חבל
16/04/2019 | 19:36
47
אתמול חזרתי מניו יורק וחבל שלא ידעתי על זה כשהייתי שם 
לצפיה ב-'בבקשה תרגום מיידיש'
בבקשה תרגום מיידיש
17/04/2019 | 14:07
2
58
שלום חברים.
בבקשה מישהו יכול לתרגם מה כתוב על הגלויה?
תודה מראש,
לובה
לצפיה ב-'אידיש'
אידיש
17/04/2019 | 18:52
1
56
אני מאחל-ת לכם,שנה יפה ומאושרת,שנים ארוכות ויפות.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
18/04/2019 | 09:58
16
לצפיה ב-'ביקור בסיגט סולוטפינו'
ביקור בסיגט סולוטפינו
17/04/2019 | 11:50
1
44
שלום רב
בכוונתי לבקר בסיגט סולוטפינו סלטינה חוסט בקרוב אשמח לקבל רעיונות וטיפים לגבי המקומות הנל
בתודה מראש
אלי זיכרמן
לצפיה ב-'סולוטבינו סלטינה'
סולוטבינו סלטינה
21/04/2019 | 13:09
13
למיטב ידיעתי זה אותו מקום, סבתי נולדה שם
לצפיה ב-'גדעון שטרן, דניאל שטרן ותיאה שטרן'
גדעון שטרן, דניאל שטרן ותיאה שטרן
14/04/2019 | 12:41
1
117
שלום רב. בהמשך למאמצי לאתר קרובי משפחה של תיאה שטרן ז"ל, התברר לי היום ששם נעוריה היה תיאה קאסל (או אולי קסל). אם מישהו יכול לספר לי משהו אודותיה אשמח מאוד, בתודה מראש.
לצפיה ב-'הנה קישור לשרשור המקורי (כדאי היה להוסיף)'
הנה קישור לשרשור המקורי (כדאי היה להוסיף)
14/04/2019 | 18:20
40
ממש כאן.
לצפיה ב-' Werner / Verner בלבוב'
Werner / Verner בלבוב
10/04/2019 | 22:11
1
132
שלום.
אבי בן ה83 רוצה לסוע ללבוב ולהתחקות אחרי קורות סבו וסבתו.
יש לי את שמותיהם וגם מידע לא מאושר דרך יד ושם לגבי מותו של אביו של סבי בזמן מלחמת העולם השניה וקבורתו בבית הקברות בלבוב.
"חרשתי" את search.geshergalicia.org ו jewishgen ללא הצלחה
רעיונות? מישהו שמתמחה באזור?
לצפיה ב-'במאגר של USHMM מוזיאון השואה בוושינגטון'
במאגר של USHMM מוזיאון השואה בוושינגטון
11/04/2019 | 06:32
68
יש מספר רישומים של WERNER מלבוב.
לצפיה ב-'יחזקאל שטרנברג העפלה לארץ'
יחזקאל שטרנברג העפלה לארץ
09/04/2019 | 23:12
7
76
שלום,
אבי עלה בהעפלה לא חוקית מוינה, לדברי אחי באוקטובר 1938, כנראה מאיטליה, ידוע לנו שהורידו אותם מהאניה למבצר שוני ושם פיזרו אותם בין הקיבוצים. איפה אני יכולה למצוא מידע על ההגעה שלו? בארכיון הציוני אין פרטים על ההעפלה הלא ליגאלית
ענת
לצפיה ב-'האם חיפשת מידע במאגר "בנתיבי העפלה" (מחנה המעפילים בעתלית)?'
האם חיפשת מידע במאגר "בנתיבי העפלה" (מחנה המעפילים בעתלית)?
09/04/2019 | 23:31
59
אמנם, במאגר המידע המקוון לא מופיע השם של אביך, אך אולי יוכלו לסייע שם בעצות נוספות.

אולי במקום אליו הגיע (היכן?) יימצא מידע נוסף.
לצפיה ב-'2 אוניות מטעם תנועת בית"ר,דראגה א ,דראגה ב,העולים- בעליה לא '
2 אוניות מטעם תנועת בית"ר,דראגה א ,דראגה ב,העולים- בעליה לא
15/04/2019 | 08:52
5
26
לגאלית, העולים הועברו לספינת דייגים-"ארטימיסיה" ומשם ל3 סירות,הועברו לתחנת מעבר-ל"זרקניה"-ליד מבצר שוני,ערב יום כפור 1938,הראשונה יצאה מיוגוסלביה,השניה מנמל פיראוס ,העולים פוזרו בקבוצי הסביבה,בספר-"עוז והדר",זאב בן יוסף,עוד חומר בגוגל.
לצפיה ב-'...איה השואלת? למה לטרוח, אם שואלים ונעלמים?'
...איה השואלת? למה לטרוח, אם שואלים ונעלמים?
15/04/2019 | 11:29
4
27
לצפיה ב-' (מופנה לשואלת, לא לשרי...)'
(מופנה לשואלת, לא לשרי...)
15/04/2019 | 16:33
3
14
לצפיה ב-'תיקון קטן, לא רק לשואלת '
תיקון קטן, לא רק לשואלת
15/04/2019 | 18:18
2
35
אלא לשואלים הרבים, למרבה הצער, ששואלים ונעלמים... 
לצפיה ב-'רגע, ציפית למילת תודה? '
רגע, ציפית למילת תודה?
18/04/2019 | 11:41
1
8
לצפיה ב-'ממש לא, רק שיראו נוכחות ויגיבו'
ממש לא, רק שיראו נוכחות ויגיבו
18/04/2019 | 12:01
21
על-מנת שנדע שאיננו טורחים לחינם, אבל גם ובעיקר: התגובות יכולות לעיתים לספק לנו רעיונות נוספים היכן לחפש ואיך לנסות לסייע. אמרנו כבר שהפוסל במומו פוסל?...
לצפיה ב-'חיפוש מידע על קרובי משפחתי'
חיפוש מידע על קרובי משפחתי
09/04/2019 | 13:19
149
מבקשת אם מישהו מכיר את משפחת ליטבק או ליטוואק ואת משפחת נויברגר, שתי המשפחות גרו בעיירה צ'ורטקוב, בגליציה, היום אוקראינה.
תודה, עדנה

לצפיה ב-'התחלה'
התחלה
09/04/2019 | 07:35
3
110
שלום.
בעבר עשיתי חוברת עבודת שורשים כשעוד היו אנשים שיכולתי לראיין אותם. לאחר 35 שנה החלטתי להמשיך עם המסע.
נכנסתי לאתר jewishgen ן litvaksig , מצאתי מה שיכולתי. איך אני יכול להמשיך מכאן? 
1. מחפש שורשים ל fiegelman מהעיר Sharkovshchyzna  בבלארוס יודע רק על סבא שלי קלמן (מעט מאוד אבא שלי היה בן 8 כשהמלחמה התחילה) ומניח שאבא שלו קוראים לו נח.
2. מצאתי כל מיני נתונים ובניתי עצי משפחה למשפחת אלפרט מהעיירה Stakliskes באיזור וילנה. מניח שיש קשר בין עץ אחד לשני בעיירה קטנה לא? לא מצליח לחבר בין ענף אחד לשני.

לאן אני ממשיך מכאן? 
לצפיה ב-'רק לוודא'
רק לוודא
09/04/2019 | 10:38
2
63
אני מניח שישראל פיגלמן הוא אביך, ואת דפי העדות שכתב על אחיותיו אתה מכיר. נכון?
לצפיה ב-'כמובן. כתב על אחותו ו-2 אחיו ועל קלמן ולאה '
כמובן. כתב על אחותו ו-2 אחיו ועל קלמן ולאה
09/04/2019 | 12:23
1
37
לצפיה ב-'אין איזה מקור מידע נוסף?'
אין איזה מקור מידע נוסף?
12/04/2019 | 18:22
16
לצפיה ב-'משפחת משה ברנשטיין בארה"ב'
משפחת משה ברנשטיין בארה"ב
09/04/2019 | 07:35
1
61
כתוצאה מהחקר שעשיתי אודות החייל משה ברנשטיין והרבה בזכות סמדר גלבוע, הגיעה לארץ לביקור בת הדודה השניה שלו. היה ביקור מרגש ביותר שכלל את הקבר ברמת הכובש, אהל השמות בהר הרצל, ביקור בהר בזיתים בקברו של הסב אליעזר ברנשטיין ועוד ועוד.
כרגע המשפחה חזרה לחפש שרשים שהיו עלומים לדור הצעיר.
קבלתי מהם מסמך בו מספרת הסבתא את מה ששמעה מאביה. יכול להיות שחלק מהפרטים אינם נכונים אבל יש שם אינפורמציה שאני לא ידעתי עליה.
היא מספרת על אח נוסף שהגיע עם אחיה מקס לארצות הברית, אח ששמו Yale
היא כותבת על עוד 2 אחיות שהיו לאביה - עובדה שלא היתה ידועה לי.
הסבא אכן היה נשוי פעמיים אבל אינני יודעת על ילדים נוספים.
היא כותבת שהסבא עלה לארץ ב 1917 יחד עם בנו - זו טעות.הסב אליעזר חיים עלה ב 1936.
בחיפושי לא מצאתי סימנים ל Yale Bernstein שיתאים לשאר המשפחה.
האם אוכל לקבל עזרה בנושא?
תודה רבה מראש
מצרפת את המסמך שקבלתי

לצפיה ב-'לעיתים קרובות (אך לא תמיד) YALE הפך ל JULIUS'
לעיתים קרובות (אך לא תמיד) YALE הפך ל JULIUS
09/04/2019 | 17:04
30

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו