לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מבקש עזרה בתרגום מרוסית. נישואי אפרים ובת שבע. תודה מראש.'
מבקש עזרה בתרגום מרוסית. נישואי אפרים ובת שבע. תודה מראש.
20/05/2017 | 11:31
2
43
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
21/05/2017 | 13:44
1
41

רישום נישואים ב Dubienka ,ב 24/07/1901, ב 19:30.
הגיע באופן אישי Suha-Ber Kovartovskiy הרב מעיר Dubienka, יחד עם יהודי ZAJDMAN Froim רווק  , בן 19 גר אצל הורים  Mordka-Gershon  ו Gitla מבית Kotman זוג Zajdman.
תושבים קבועים ב Posad Grabowiec. באופן זמני גרים ב Dubienka.
עם יהודיה SZEJWA BRAUMSZPIGEL , בחורה בת 22, בת של MORDKA   ו SURA  מבית GEJER זוג BRAUMSZPIGEL.
תושבים קבעים ב Dubienka.
שבנוכחותם של Mordka-Gershon ZAJDMAN-אבא של החתן Froim  ו MORDKA BRAUMSZPIGEL- אבא של הכלה SZEJWA. וגם העדים שמעון Bas בן 65, ו JOS BRUNER נגר בן 52. תושבים קבועים בעיר Dubienka.
והודיעו שהיום מפני הרב , והנוכחים, שמוזכרים למלה , בוצע טקס נישואים דעתי בין ZAJDMAN Froim ו SZEJWA BRAUMSZPIGEL.
 לנשואים האלה קדמו שלוש הכרזות  בבית הכנסת ב Dubienka
12,19,26 למאי השנה.
זוג הודיע שלא היה בינם שום הסכם נישואים קודם.

הוקרא על ידינו ,על ידי הרב ו על ידי העדים. זוג הצעיר והוריהם הודיעו שהם אנאלפביתים.

לצפיה ב-'תודה רבה מאוד לובה! שולח לך מסר בפרטי.'
תודה רבה מאוד לובה! שולח לך מסר בפרטי.
21/05/2017 | 14:36
10
לצפיה ב-'תשובה לסילבי'
תשובה לסילבי
19/05/2017 | 10:32
1
103
תודה על המידע. 
1. הייתי בארכיון זכרון לפני פנייתי אליכם-ואני בקשר עם הגב' לירון.
2. התגובות שלי אינן מהירות- כי אני לא עוסק רק בנושא זה,החשוב לי מאד.
3. אני מודה לך על המידע לוינה- איך את מציעה שאתחיל- אם לא קשה לך, אנא סדרי לי סדר פעילויות.
תודה ושבת שלום
ראובן קלינהוף
לצפיה ב-'עניתי לך ישירות בהמשך לשרשור המקורי'
עניתי לך ישירות בהמשך לשרשור המקורי
20/05/2017 | 17:44
34
לצפיה ב-'פעילות עיל"ם עוד החודש [מאי]'
פעילות עיל"ם עוד החודש [מאי]
18/05/2017 | 11:34
78

פרט לאירוע החגיגי של חידוש פעילות סניף תל-אביב של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה בבית אריאלה, אותו פרסם להלן יו"ר העמותה, תקיים העמותה עוד החודש, שני מפגשי סניפים.
בואו בברכה.
לצפיה ב-'עזרה במציאת מידע על משפחתי לפני השואה בעיר קלוז' ברומניה והע'
עזרה במציאת מידע על משפחתי לפני השואה בעיר קלוז' ברומניה והע
15/05/2017 | 22:24
1
59
שלום רב
לקראת נסיעה לטיול שורשים מחפשת עזרה להפניה למקורות מידע לפני השואה
העיר קלוז' ברומניה
והעיירה וולווה באוקראינה(צ'כיה לשעבר)
איך ניתן להגיע מידע  -בית שגרו בו,בית כנסת,רחוב,קהילה,
ארכיונים כיום
בתי קהילות וכדומה
תודה רבה!
לצפיה ב-'אם את מעמיקה בחיפוש, בדקי גם Kolozsvar שזה'
אם את מעמיקה בחיפוש, בדקי גם Kolozsvar שזה
17/05/2017 | 21:20
36
השם ההונגרי של העיר.
לצפיה ב-'פתיחת סניף דן תל אביב בבית אריאלה'
פתיחת סניף דן תל אביב בבית אריאלה
16/05/2017 | 23:41
183
בשבוע הבא, יום שני, 22 במאי בשעה 18:30 יתקיים בבית אריאלה מפגש חגיגי לרגל חידוש הפעילות הסדירה של סניף דן תל אביב. במרכזו יעמדו הגנאלוגית אורית לביא והעיתונאי עופר אדרת שיספרו, איש איש מנקודת מבטו, על יחסי הגומלין בין עיתונות וגנאלוגיה .
פרטים בהזמנה המצורפת.
להרשמה יש ללחוץ על הקישור   https://goo.gl/forms/Ive3l0JglW9sycgz1
לצפיה ב-'משפחת קלינהוף'
משפחת קלינהוף
15/05/2017 | 22:57
6
117
שלום לשרי ולארנון,
לא התכוונתי לפגוע.אם נפגעת- מתנצל.
לעצם העניין-
איפא לחפש רשימות שמות העולים לזמרין?
 איך מגיעים לחומר מוינה?
ערב טוב,
ראובן קלינהוף
לצפיה ב-'שרי נתנה קישורים רבים והסברים רבים בשרשור נפרד'
שרי נתנה קישורים רבים והסברים רבים בשרשור נפרד
16/05/2017 | 06:55
59
אותו פתחה, כיוון שהשרשור המקורי ירד למטה. הנה קישור ישיר לשרשור ההוא.
לצפיה ב-'זמרין /זכרון יעקב'
זמרין /זכרון יעקב
16/05/2017 | 18:59
52
רשימות-עולים - נגעת בנקודה כאובה. כצאצאית למייסדי ראש פינה גם אני הייתי שמחה לרשימות מסודרות ומלאות של מייסדים לצד רשימות של עולים (אם כי בצד אחד במשפחתי המייסדים היו ילידי-טבריה, ולא עלו ארצה). למרבה הצער, רשימות של עולים אמנם קיימות בארכיון הציוני ובארכיון-המדינה, אולם הרשימות המוקדמות ביותר הן משנת 1919 ואילך, וגם הרשימות של השנים המוקדמות הן חלקיות בלבד. 

ספרי נפוס - אלה ספרי-הנפשות, מעין מפקדים, שנעשו בתקופה העות'מאנית. הספרים הועלו אל האתר של ארכיון-המדינה. גם הם לא תמיד מלאים (אנשים לא היו נוכחים, חלק נמנעו מלהתפקד בגלל האיסור להתפקד, ועוד), אך היה נפלא אם יכולנו לעבור עליהם ולאתר את המשפחות שאנו קשורים אליהן. הבעיה שהספרים הללו הם בטורקית עתיקה, וקשה למצוא אנשים ששולטים בשפה. למרות האותיות הערביות, דוברי-ערבית לא מצליחים כל כך לתרגם את הדפים הללו. 

מה אפשר בכל זאת לנסות?

הארכיון הציוני - בחיפוש אחר השם קלינהוף בין אוספי-הארכיון צץ תחת הכתיב Kalinhoff תיק ע"ש אביך. כדאי לעבור על התיק הזה, אולי יצוץ שם קצה-חוט חדש שאינו מוכר לך. החומרים של הארכיון הציוני רובם ככולם אינם ברשת, ויש להגיע אליהם ע"מ לעבור על התיקים. מנסה לקשר ישירות לפרטים של התיק הקשור באביך:

לצד זה, כדאי לחפש בין אוספי-הארכיון "זכרון יעקב" ו-זמרין ולא רק ע"פ שם-המשפחה. מן הסתם יצוצו לא מעט תיקים. יתכן שבתיקים הללו יהיו פרטים רלוונטיים עבורך. כדאי לעבור על התוצאות, ולסנן לעצמך ע"פ הנושאים והשנים של התיקים את אותם תיקים שכדאי לבדוק. כך תוכל לארגן לעצמך את הביקור העתידי בארכיון (מניסיון, עדיף בד"כ לתאם איתם מראש את הביקור, לי זה מאד סייע בביקורים שלי שם.). בתיקים הקשורים בראש פינה מצאתי לא מעט אוצרות, ובחיפוש שערכתי לאחרונה ראיתי שצצו באתר עוד לא מעט תיקים שכדאי לי לעבור עליהם. הקישור לאתר של הארכיון הציוני : http://www.zionistarchives.org.il/Pages/Default.as...

ארכיון-המדינה - הארכיון החל בהעלאה אל הרשת של האוצרות שברשותו, אך לא הכל הועלה עדיין. גם כאן כדאי לחפש "זכרון יעקב" ו-זמרין בנוסף על שם-המשפחה בצורות-כתיב שונות. במידה שתמצא משהו שעשוי להיות רלוונטי, אך טרם הועלה אל הרשת, אתה יכול להזמין דרך האתר. הם סורקים ומעלים אל הרשת, אך גם שולחים לך הודעה על כך לצד קישור ישיר. קח בחשבון שזה עשוי לקחת זמן (אפילו כ-3 חודשים לעיתים), כי מטבע הדברים הם מוצפים בבקשות. הקישור לאתר: http://www.archives.gov.il/

מקווה שתצליח לאתר משהו רלוונטי,
שרי

לצפיה ב-'מה קרה בסופו של דבר'
מה קרה בסופו של דבר
19/05/2017 | 09:54
3
35
השואל שאל, קיבל תשובה מושקעת ומפורטת ואף רעיונות להמשך-חיפושים, ונעלם מבלי לבדוק את התגובות ולהגיב? 
לצפיה ב-'הוא הגיב לך בשרשור חדש, "תשובה לסילבי", כרגע בראש העמוד'
הוא הגיב לך בשרשור חדש, "תשובה לסילבי", כרגע בראש העמוד
19/05/2017 | 22:28
2
11
לצפיה ב-'ניסיון לסייע ולהבהיר דברים'
ניסיון לסייע ולהבהיר דברים
20/05/2017 | 17:43
1
89
שלום ראובן, 

צירפתי קובץ ובו העליתי על הכתב הבהרות בנושאים טכניים ותוכניים לצד עצות ורעיונות. אני מקווה שיהיו לעזר לך וגם לאחרים, שכן המדובר בנושאים כלליים, שעשויים לענות גם לשאלותיהם של אחרים. 

בהצלחה ושבוע טוב,
שרי
לצפיה ב-''
20/05/2017 | 18:07
1
לצפיה ב-'משפחת קלינהוף - מקורות-מידע ביחס לווינה'
משפחת קלינהוף - מקורות-מידע ביחס לווינה
15/05/2017 | 18:10
3
150
שלום ראובן,

ההודעה הראשונית שלך כבר "נסעה" לה להמשך, ולכן העדפתי לפתוח שרשור חדש ביחס למקורות-מידע שעשויים לסייע לך. 

ראשית, מחיפוש ראשוני ראיתי שהשם מופיע הן בתצורה KALINHOFF, כפי שאתה רושם, והן בתצורה KALINHOF, כך שכדאי כמובן לחפש תמיד ב-2 הצורות.

בקובץ שצירפתי מפורטים אי אילו מקורות-מידע שעשויים לסייע ביחס לחיפושים בהקשר של ווינה. לצד הקישורים עצמם השתדלתי להסביר מה יש באתרים הללו וכיצד יש לעבוד עימם. אני מקווה שהמידע הכללי יסייע לך ולאחרים שמתעניינים בווינה. 

מיד ההמשך.

לצפיה ב-'משפחת קלינהוף - מקורות-מידע נוספים'
משפחת קלינהוף - מקורות-מידע נוספים
15/05/2017 | 18:16
71
בקובץ שצירפתי כעת בסיסי-נתונים כלליים, שעשויים לסייע למי שמחפש במקומות שונים. הסיבה שצירפתי אותם היא שיש שם עיתונים/מדריכים שקשורים, בין השאר, גם למצרים, כך שאולי תוכל לאתר שם לפחות קצות-חוט ראשוניים. 

גם אצלי "התגלגלו" אי אילו קרובי-משפחה למצרים, ובודדים מהם אף נפטרו ונקברו שם. נכון לעכשיו טרם הצלחתי להשיג פריצת-דרך בהשגת-מידע דרך רישומי-פטירה ו/או קבורה לצד צילומים של מצבות רלוונטיות. 

כאמור, המקורות בקובץ הזה כלליים, כך שכדאי לחפש בהם לא רק בהקשר של מצרים. 

יש עוד אי אילו בסיסי-נתונים, שעשויים לסייע לך בהקשר של ווינה, אפרט בהמשך. בינתיים, אני חושבת שקיבלת מספיק עבודה לפעם אחת 

לצפיה ב-'שרי תבורכי...'
שרי תבורכי...
16/05/2017 | 07:14
1
49
תודה  רבה על המידע המסודר  והמושקע על מקורות מידע ביחס לוינה ,
בדיוק הייתי זקוקה להכוונה הזו כנסיון לעקוף את הפנייה הישרה לארכיון וינה.

לצפיה ב-'בשמחה , ואני מבהירה שנית'
בשמחה , ואני מבהירה שנית
16/05/2017 | 18:27
56
לא נתתי במסגרת המידע את הקישור אל רישומי-החיים עצמם, משום שלא רציתי להעמיס יתר על המידה. החיפוש בספרים הללו הוא לא מיידי, ולכן הדגשתי:

במידה שמי מכם ימצא מידע רלוונטי במסגרת האתר של ה-GenTeam, אעלה לכאן את הקישור הישיר לצד הסבר צעד צעד איך לאתר את הרישום הרלוונטי. 

בהצלחה, ואשמח לשמוע אם במסגרת הקישורים שהעליתי מצאת אי אילו פרטים רלוונטיים. 
לצפיה ב-'משפחת קלינהוף- תשובה לארנון ולשרי.'
משפחת קלינהוף- תשובה לארנון ולשרי.
15/05/2017 | 08:37
3
98
תודה על תגובתכם.
כפי שאמרתי לך ארנון, הופניתי אליך על ידי לימור מארכיון המושבה, המחפשת אף היא.יש להניח שבאיזשהו מקום קיימת רשימה שמית של האנשים שהגיעו לזמרין- נשים גברים וטף.
אינני מבין למה את, גב' שרי, מטיפה לי. אשמח מאד מאד לכל מידע מוינה.הארכיון היהודי בוינה דורש תשלום עבור מידע ולא החלטתי עם ללכת איתם. יש למישהו נסיון איתם?
יום טוב לכולם,
ראובן קלינהוף
לצפיה ב-'ראובן, לא היתה כאן הטפה '
ראובן, לא היתה כאן הטפה
15/05/2017 | 10:20
77
שבתי לקרוא את התשובה של שרי, ונוכחתי שוב לדעת שהפתיח של תגובתה היה הכרחי וכתוב בצורה נעימה. מן הנסיון הרב שנצבר כאן בפורום, אנו יודעים כי חשוב מאוד להבין את הרקע כולו על מנת לסייע בצורה נקודתית ומועילה. לכן, שרי רצתה לוודא מה כבר עשית ומה לא. שרי היא אוצר בלום בכל הנוגע למחקר בווינה, ואני בטוח שהיא תוכל לסייע גם בפרשייה זו.
לצפיה ב-'ארנון אמנם הגיב, אך אני מעוניינת לחדד את הדברים'
ארנון אמנם הגיב, אך אני מעוניינת לחדד את הדברים
15/05/2017 | 18:28
1
77
בהודעה הראשונית שלך, ראובן, השארת פרטים ליצירת-קשר עימך (מס' טלפון ודוא"ל). מכיוון שראיתי שלא הגבת לתשובה של ארנון, ומכיוון שידעתי שזוהי הפעם הראשונה שאתה נוטל חלק בפורום, חששתי שאולי הסתפקת בביקור החד-פעמי בפורום, והינך ממתין שיענו לך בשיחה טלפונית או בדוא"ל. במצב כזה, גם אם הייתי עונה לך דרך הפורום, הטרחה שלי היתה לשווא, כי לא היית רואה את תגובתי. לכן רשמתי מה שרשמתי.

אני חברה בפורום מימיו הראשונים, והחברים הקבועים והוותיקים בפורום מכירים אותי מספיק שנים ויודעים, שאיני נוהגת להטיף ואף לא להעליב. התגובה שלך היתה פוגענית, ויכולתי להיעלב, אבל אישית אני סבורה שעם הטפות ועלבונות לא מגיעים רחוק. לכן אני בוחרת להאמין, שפשוט לא ירדת לסוף כוונתי בתגובה שרשמתי, כפי שאולי פספסת את המסר ביחס למצאי הרב שקיים ביחס לווינה ברשת (גם מבלי לפנות לארכיונים בווינה ו/או בטרם פנייה אליהם).

מאז שאני בפורום, יעידו חברי כאן, אני משתדלת לסייע כמיטב יכולתי. כשתקרא את מה שכתבתי ביחס למקורות-מידע בווינה ובכלל, תוכל להבין למה התכוונתי כשהתייחסתי לטרחה הקשורה לעיתים במתן-מידע מפורט. 

העדפתי לפתוח שרשור חדש ולהעלות את המידע אליו על-מנת לסיים את השרשור הנוכחי, הלא רלוונטי, ולפתוח שרשור "נקי" וענייני ביחס לנושאים הרלוונטיים עבורך. מקווה שהמידע יהיה לעזר.

בהצלחה רבה במחקרך!
שרי

לצפיה ב-''
15/05/2017 | 21:27
8
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:28
16
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'בניית מאגרים של תושבי פתח תקוה 1939 - הזדמנות להתנדב מהבית'
בניית מאגרים של תושבי פתח תקוה 1939 - הזדמנות להתנדב מהבית
15/05/2017 | 08:12
47
אתם מוזמנים להצטרף ולעזור בבניית מאגרים של תושבי ארץ ישראל. הזדמנות להתנדב מהבית. המאגרים יהיו חלק של האוסף של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל. הפרויקט יוצא לדרך עם הברכה של הארכיון לתולדות פתח תקוה.  http://genealogy.org.il/indexingh
לצפיה ב-'תרגום כיתוב באידיש על גב תמונה'
תרגום כיתוב באידיש על גב תמונה
14/05/2017 | 22:52
6
103
האם מישהו יכול לתרגם לי בבקשה,מצורף גב התמונה עם הכיתוב
תודה
אירית
לצפיה ב-'מקווה שמה שהצלחתי לפענח יעזור לך. '
מקווה שמה שהצלחתי לפענח יעזור לך.
15/05/2017 | 06:41
5
76
אין סימני פיסוק ואיני רואה את התמונה וזה מקשה קצת.
בשורה העליונה כתוב משהו לגבי חתונה. לא הצלחתי לפענח את המילה האחרונה.

מצד ימין
יודיל של בתי איזיניה ומעברו עומדת אמו בתי דיניע
מעבר לאם עומד בנה הבכור החתן ברך הירש עם כלתו העניא
מעבר לכלה עומד מחותני  אב החתן שווץ ועוד עומד/עומדים
מעברו עומד/עומדים _______ של בנו האמצעי
דודתכם פייגיל
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/05/2017 | 07:10
4
39
אני מצרפת את התמונה, אולי זה יעזור.
המילה האחרונה היא פיקצר (תמונה) לדעתי
לצפיה ב-'התמונה עוזרת בהחלט.'
התמונה עוזרת בהחלט.
15/05/2017 | 07:23
3
42
הגיוני שהמילה היא פיקצר. חיפשתי מילה ביידיש...

מימין
יודיל בן הזקונים של בתי לידו אימו בתי דיניע
ליד האם עומד בנה הבכור החתן ברך הירש וכלתו העניע (הניה) ליד הכלה עומד חתני אב החתן שייץ?? ולידו עומדת אני ולידי הבן האמצעי _____ _______
דודתכם פייגיל
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/05/2017 | 08:12
16
לצפיה ב-'הבן האמצעי שלכם,יינה לייב ,כנראה שם פרטי?'
הבן האמצעי שלכם,יינה לייב ,כנראה שם פרטי?
15/05/2017 | 10:55
1
21
לצפיה ב-'נכון. '
נכון.
15/05/2017 | 14:22
12
לצפיה ב-'מבקשת עזרה בתרגום מרוסית. נישואי אברם שפירו'
מבקשת עזרה בתרגום מרוסית. נישואי אברם שפירו
13/05/2017 | 19:39
5
73
והינדה לבית רוזנבאום. סבי ואשתו הראשונה. המון תודה!
לצפיה ב-'מצ"ב'
מצ"ב
14/05/2017 | 13:04
4
62

רישום נישואים ב Skierniewice,ב 14/11/1889, ב 16:00 .
אנו מודעים שבנוכחותם של העדים שימען לילשיץ -סוחר בן 55 ו חיים גייר - שמש בן 58, תושבי Skierniewice. בוצע טקס נישואים היום :
בין ABRAM SZPIR, רווק  , בן 18, גר אצל הורים.
נולד ב Powiat gostyniński, כפר TREMBKI ??
 בן  של  ISRAEL ITZIK SZPIR  ו אשתו SZAINDLA GOLDA   מבית GOFMAN  . סוחרי תבואה ולחם. תושבי Powiat kutnowski, עיר KUTNO.
לבין ROZENBAUM  HINDA, נולדה ב Skierniewice. בחורה בת 16, בת של JOSKA MEIR ROZENBAUM ואשתו FAJGA RUHLA מבית MOZEZ. בעלי בית, תושבי Skierniewice.
לנשואים האלה קדמו שלוש הכרזות  בבית הכנסת Skierniewice   ו KUTNO :
7(19) , 14 (26)  באוקטובר, 21/10 (02/11) השנה.
הורים אישרו מילולית להתחתן לזוג הטרי זה.
זוג הודיע שלא היה בינם שום הסכם נישואים קודם.
טקס נשואים בוצע על יד רב של ישראל רובין.
הוקרא על ידינו , רב, חתן וכלה , אבא של כלה.
האב של חתן  הודיע שהוא אנאלפביתי.

לצפיה ב-'אני מקווה שהבעייה אינה במחשב שלי...המון תודות לובה! '
אני מקווה שהבעייה אינה במחשב שלי...המון תודות לובה!
14/05/2017 | 14:45
2
43
כל כך מרגש! אבי ז"ל הכיר את סבא שלו, אך לא את סבתו. כמה מידע חדש!!!
לצפיה ב-'בשמחה! הצלחת לפתוח ?'
בשמחה! הצלחת לפתוח ?
14/05/2017 | 14:59
1
41
אצלי באפליקציה בנייד בעיה לפתוח הודעות. רק דרך דפדפן..

לצפיה ב-'הצלחתי. תודה!!!! '
הצלחתי. תודה!!!!
14/05/2017 | 16:14
13
לצפיה ב-''
14/05/2017 | 15:53
9
לצפיה ב-'שוב לא מצליחה לפתוח הודעות. לובה- איני יכולה לקרוא את שכתבת.'
שוב לא מצליחה לפתוח הודעות. לובה- איני יכולה לקרוא את שכתבת.
14/05/2017 | 14:38
1
24
לצפיה ב-'אם הבעיה חוזרת, כדאי שתפני לפורום התמיכה הטכנית של תפוז'
אם הבעיה חוזרת, כדאי שתפני לפורום התמיכה הטכנית של תפוז
14/05/2017 | 18:52
20
לצפיה ב-'תרגום מיידיש'
תרגום מיידיש
14/05/2017 | 09:28
1
67
יש אצלי מכתב, שנכתב ביידיש בשנת 1916 ונשלח מבעל לאשתו. המכתב כתוב בכתב יד ברור ואורכו פחות מעמוד. האם מישהו/מישהי מחברי הפורום מוכן לתרגם לי או להפנות אותי למישהו שיתרגם את המכתב? תודה.
לצפיה ב-'אשמח לנסות.'
אשמח לנסות.
15/05/2017 | 06:44
12
לצפיה ב-'מעברת רמת השרון (מורשה)'
מעברת רמת השרון (מורשה)
13/05/2017 | 22:31
4
87
שלום לכולם
אני מחפש פרטים על אנשים שגרו במעברת רמת השרון. להבנתי מדובר במעברת מורשה
האם יש המלצות איפה לחפש? אצל מי מרוכז מידע בנושא?
תודה רבה
שי
לצפיה ב-'אשתי נולדה במעברת רמת השרון'
אשתי נולדה במעברת רמת השרון
14/05/2017 | 04:18
3
59
הרבה מאלה שגרו במעברה שהייתה ליד הכפר הירוק צמוד למרכז הטניס של רמת השרון גרים בשכונת מורשה. יש להם פורום בפייסבוק בשם   שכונת מורשה נוסטלגיה
נוכל לעזור לך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/05/2017 | 20:12
2
18
לצפיה ב-'לפנות לתקוה בלש,מגוונים רמת השרון'
לפנות לתקוה בלש,מגוונים רמת השרון
15/05/2017 | 19:33
1
18
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/05/2017 | 20:20
8
לצפיה ב-'מסמכים מהמורמונים'
מסמכים מהמורמונים
12/05/2017 | 11:00
6
139
שלום
מישהוא יודע כיצד להזמין מסמכים מהמורמונים? יש לי את מספר המסמך אבל מאיזו כתובת אני מבקשת.
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי ניתן להזמין בסניפים של המורמונים בעולם.'
למיטב ידיעתי ניתן להזמין בסניפים של המורמונים בעולם.
12/05/2017 | 17:38
5
71
בארץ אין סניף של המורמונים בגלל סיבות דתיות/פוליטיטות ולכן לא ניתן להזמין מסממכים.
נדמה לי שבבית התפוצות היו (ואולי עדיין ישנם) מסמכים שונים של המורמונים שהם קבלו פעם וניתן היה לראות במקום או להזמין מהם. מעולם לא התנסתי בזה, כך שאינני יודע כמה מעודכן מה שכתבתי כאן.

אריה
לצפיה ב-'למרבה הצער שרות ההזמנות מהספרייה בוטל'
למרבה הצער שרות ההזמנות מהספרייה בוטל
12/05/2017 | 19:34
4
87
יש חברות ואנשים בסלט לייק שישלחו לך עותק תמורת תשלום. אם המסמך המסויים מצוי בספריה המורמונית בלוס אנג׳לס אני יכולה  לשלוח לך עותק גם כן (בשיטת טובה תחת טובה או תשלום)
לצפיה ב-'חשוב לבדוק לפני כן'
חשוב לבדוק לפני כן
12/05/2017 | 21:11
3
90
המורמונים מצויים בתהליך של העלאה אל הרשת של המאגרים הרבים שברשותם. עוד ארוכה הדרך, וגם כאשר הועלו רישומים, זה לא מחייב שהכול הועלה, כי התהליך דינמי, ומדי פעם הם מוסיפים עוד לאותו מאגר. 

בכל מקרה כדאי לבדוק תחילה דרך החיפוש בקטלוג אם רישומים מהמקום הספציפי הועלו. כשנכנסים לדף-החיפוש ומשם אל הקטלוג, מתקבל דף ובו שורת-חיפוש. בשורה הזו יש להקליד את שם-המקום בו אנו מעוניינים. יתקבל דף ובו המצאי ביחס לאותו המקום. בהנחה שאנו מעוניינים ברישומים יהודיים, למשל, אפשר להיכנס אל הרישומים היהודיים ולבחון האם משהו עלה לרשת. 

כשמתקבלת רשימה של המצאי הספציפי שברשותם, אם לצד השורה מופיעה צלמית של מצלמה קטנה, הרי שסרט הספציפי קיים ברשת. ניתן להיכנס אליו, ולחפש את הרישום בו אנו מעוניינים. 

אני מנסה לקשר ישירות אל דף-החיפוש בקטלוג (שימי לב שניתן לחפש גם ע"פ מספר-הסרט.):

לצפיה ב-'מורמונים'
מורמונים
13/05/2017 | 12:40
2
68
תודה רבה
אנסה לעשות זאת
 במידה וזה לא ברשת ניתן להזמין צילומים באמצאות האי מייל?
תמר
לצפיה ב-'למרבה הצער לא'
למרבה הצער לא
13/05/2017 | 14:14
1
68
הנוהל הזה היה קיים בעבר ובעלות מאד נמוכה (דבר שהיה לעזר רב מאד עבורנו בישראל), אך הוא בוטל.
לצפיה ב-'בדיעבד אני נזכרת שבשלב מסוים ניתן היה להזמין חינמית'
בדיעבד אני נזכרת שבשלב מסוים ניתן היה להזמין חינמית
13/05/2017 | 19:50
53
אך כאמור, השירות הזה בוטל. 
לצפיה ב-'כן ארנון. מצליחה לכתוב הודעות חדשות אבל לא יכולה לקרוא את '
כן ארנון. מצליחה לכתוב הודעות חדשות אבל לא יכולה לקרוא את
11/05/2017 | 17:43
3
69
הכתוב בהודעות של אחרים מתחת לשורת הנושא.
לצפיה ב-'האם ניסית לקרוא הודעות בדפדפן אחר ?'
האם ניסית לקרוא הודעות בדפדפן אחר ?
11/05/2017 | 23:08
2
20
לצפיה ב-'קרה נס! לפתע אין בעייה! '
קרה נס! לפתע אין בעייה!
13/05/2017 | 19:29
1
15
לצפיה ב-' בדיוק עמדתי להציע לך לפנות לפורום התמיכה הטכנית '
בדיוק עמדתי להציע לך לפנות לפורום התמיכה הטכנית
13/05/2017 | 19:31
17
אם הבעיה לא תיפתר.
לצפיה ב-'סמדר - לא ניסיתי אבל עד כה לא הייתה לי בעייה. '
סמדר - לא ניסיתי אבל עד כה לא הייתה לי בעייה.
13/05/2017 | 19:28
46
האם שינו משהו?
לצפיה ב-'הזדמנות להתנדב מהבית העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA'
הזדמנות להתנדב מהבית העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
12/05/2017 | 09:53
93
אתם מוזמנים להצטרף ולעזור בבניית מאגרים של תושבי ארץ ישראל. הזדמנות להתנדב  מבית

לצפיה ב-'מאגר ממוחשב על בולגריה - יש כזה דבר?'
מאגר ממוחשב על בולגריה - יש כזה דבר?
12/05/2017 | 01:24
50
מחפש מידע על אישה בשם סופיה בן-הדור שנולדה שם ב1906, לאביה קראו אברהם,  זה כל מה שידוע לי, אין לי מושג מה שם הנעורים שלה, וסביר מאוד שהיא לא התחתנה שם אלא בארץ...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו