לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1203812,038 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'גנאלוגיה וגנטיקה ומה שביניהם ביד יצחק בן צבי 31.7.18'
גנאלוגיה וגנטיקה ומה שביניהם ביד יצחק בן צבי 31.7.18
20/07/2018 | 18:08
23
הנכם מוזמנים למפגש החודש ביד יצחק בן צבי יום שלישי 31.7.2018 , 18:00, בנושא : "דומה שונה ומתאים, מה אומרים הגנים"?, פרופ' גאונה אלטרסקו תסקור מושגי יסוד וחידושים בחיבור שבין גנאולוגיה וגנטיקה. בואו בשמחה
לצפיה ב-'יהודי יאנינה יוון האם יש ארכיון?'
יהודי יאנינה יוון האם יש ארכיון?
19/07/2018 | 11:09
1
35
שלום,
האם קיים ארכיון של יאנינה מאמצע המאה ה-19 ואחורה? אני מחפש משפחות בשם מאיר ועזריאל שכנראה מקורן משם והגיעו לירושלים בסביבות אמצע המאה ה-19. אחד מבני המשפחה היה הרב הספרדי הראשיו יעקב מאיר.
תודה
פלי
לצפיה ב-'המרכז למורשת יהדות שאלוניקי ויוון'
המרכז למורשת יהדות שאלוניקי ויוון
20/07/2018 | 08:03
26
אינני בטוחה שתוכל למצוא שם את מבוקשך. עם זאת, ייתכן וידעו לאן להפנותך.
המרכז שוכן במתחם בית האבות ליאון רקנאטי, רחוב אינשטיין 23, קרית מטלון, פתח תקווה. טלפון: 03-9185707
ייתכן גם שיש מי שגר בבית האבות ויוכל לסייע, אך לשם כך נדרש שיתוף פעולה מצד הנהלת הבית.
בכל מקרה, כדאי לנסות.
לצפיה ב-'מקס מוגלניק'
מקס מוגלניק
19/07/2018 | 04:44
4
65
תסלחו לי אם השאלה היא לא בפורום הנכון, אבל לא הצלחתי למצוא איפה כן.

אני מחפש לדעת באיזה שנים הוא הוא שימש כנוטר / שוטר בירושלים.

תודה מראש למשיבים
לצפיה ב-'הצעות'
הצעות
19/07/2018 | 08:15
3
48
שלום.
מניחה שעשית גוגל על השם עצמו וגילית תמונה שלו במוזיאון חצר הישוב הישן. אם לא, כדאי.
שנית, יש הבדל אם מדובר בנוטר או בשוטר, והשאלה גם באיזה שנים. מניחה שאתה מדבר על תקופת המנדט.
הייתי מציעה שתנסה להעזר בשלומי שטרית, היסטוריון המשטרה, אולי כדאי דרך כתובת המייל הבאה :  moreshet@police.gov.il  
שלישית, בזמנו פניתי לארכיון המדינה בחיפוש דומה ומצאתי את תיקו האישי של אבי, כולל לוח החופשות שלו .... הכל מתקופת המנדט. הם כעת ממוחשבים,אבל כדאי לפנות אליהם בשאילתא. השם כרגע לא הניב תוצאות, אבל אולי הנושא הזה טרם מוחשב.
בהצלחה, ואנא עדכן.
לצפיה ב-'תודה, חנה'
תודה, חנה
19/07/2018 | 16:44
2
31
אכן מצאתי כמה וכמה תמונות, אבל באף אחת מהן לא היו פרטים שעזרו לי, זאת אומרת, כתוב ששירת בשנות השלשים של המאה העשרים, אבל זה לא אומר לי אם אמנם זה מתחילת שנות השלשים. אבל כדברייך אעשה ואפנה לכתובות הנ"ל אולי נחכים.
אני מחפש לדעת אם הוא שירת בקיץ של שנת תרצ"ג שזה השנה השלישית של שנות השלשים.
לצפיה ב-'עוד רעיונות'
עוד רעיונות
19/07/2018 | 19:20
1
31
נראה שמוזיאון חצר הישוב הישן יכול לעשות לך קיצורי דרך. התקימה בו תערוכה בשם "בלוז לכחולי המדים" ושם מופיעות מספר תמונות של מקס. 
בכתבה במקומון "כל העיר" מ25.5.2017 נזכרת בתו של מקס, תלמה. 
אין לי ספק שבמוזיאון יודעים עליה פרטים ודרך התקשרות. מה טוב יותר ממקור ראשון? שווה מאד לנסות.
דבר נוסף, לפי הכובע מדובר ב"גפירים" .קראתי שהם החלו לפעול ב1936, מצד שני מצאתי תמונה של גפירים מכפר סבא ושם מופיע התאריך 1933, אותו תאריך שסיקרן אותך, אגב, מדוע? אם תרצה כמובן לספר.
אז ללא ספק שמצפה לך קצת עבודה, אבל נראה לי שכדאית ומעניינת. אם תרצה לעדכן, יהיה ללא ספק מעניין לקרא.
לצפיה ב-'פרטים'
פרטים
19/07/2018 | 19:43
29
לפי מה שנכתב באתרים, הרי שבתו תלמה עדיין חיה, וגם התאריך של כל העיר הוא ס"ה לפני שנה, אלא שאני בארה"ב והיא בארץ, נראה לי שיהיה קשה לתקשר דרך הטלפון.

אני מחפש פרטים פשוט בשביל לברר על תמונה בה רואים אותו יחד עם האדמו"ר מסדיגורה וזוויל ליד הכותל. ואני רוצה לדעת באיזה שנה זה היה.

ושוב תודה
לצפיה ב-'מחפש מראיין מקצועי לכתיבת סיפור חיים של אישה מבוגרת'
מחפש מראיין מקצועי לכתיבת סיפור חיים של אישה מבוגרת
19/07/2018 | 11:10
2
52
האם יש המלצות על מישהו בתחום? מדובר על אישה צלולה אך מבוגרת.
תודה רבה
פלי
לצפיה ב-'הוצאה גלילית'
הוצאה גלילית
19/07/2018 | 11:21
1
56
ממליץ לפנות לאורנה 054-6470427 בהוצאה גלילית.
הם מתמחים בנושא.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/07/2018 | 11:26
16
לצפיה ב-'חיפוש מידע על משפחת לנדסמן מדנציג'
חיפוש מידע על משפחת לנדסמן מדנציג
16/07/2018 | 22:06
7
56
שלום רב
היכן ניתן למצוא מידע על אבא שלי ומשפחתו מדנציג
פניתי לארכיון בפולין ולא כל כך הבנתי מה הם רצו
מתרגום של גוגל הבנתי שאין מידע על ההורים של אבי ועל אבא שלי יש משהו , אבל לא נתנו לי מידע מלא
אשמח לעזרה איך ניתן לדלות מידע מהארכיון תודה
לצפיה ב-'JewishGen.org'
JewishGen.org
17/07/2018 | 08:49
6
47
מציעה שתתחיל שם. יש המון מידע באתר הזה. אפשר לבלות בו שעות רבות.
לצפיה ב-'תלוי ממתי הם בדנציג'
תלוי ממתי הם בדנציג
17/07/2018 | 17:24
5
30
הרבה מאד יהודים היגרו לדנציג אחרי המהפכה ברוסיה, וכפי שצוין כאן אכן
jewishgen יכול לגלות למשל פרטים על מי שנולד בדנציג, כולל כתובת, ויש גם בספריה הלאומית מיני ארכיון של עורך דין ליכטנשטיין וגם בו אמורים להיות חומרים.אם מדובר על השנים שלפני 1918 , הרי התיעוד שם הוא גרמני ולכן בהחלט אפשר למצא פרטים. צריך לזכור שהקהילה התפרקה מנכסיה עקב הנסיבות. חלק מנכסיה, ואולי גם מסמכים כתובים נמצא במוזיאון היהודי התיאולוגי בניו יורק, לשם הועברו חפצים מבית הכנסת עצמו ואולי עוד.
אגב, כדאי לעיין בספרו של אליהו שטרן על יהודי דנציג. נמצא בספריות גדולות.

לצפיה ב-'מצאתי'
מצאתי
17/07/2018 | 17:42
4
38
ובכן ככה. כדאי להסתכל בjewishgen  בגרמניה.  יש 5 אנשים . ראשית יש משפחה שלמה, שלושה אחים  אנה, הילגריד ומוריץ, בני וולף לנדסמן ומרי הרשהורן.
אנה נולדה ב 6 ביוני 1920. הילגריד ב- 13.11.1921 ומוריץ 15.2.1923.
מופיע כנראה גם בן דוד שלהם,  שנולד ב8.9.31 בן שמואל גורנקי וגיטלה לנצמן. הם גרים ממש בשכנות, מה שמחזק עוד יותר את ההנחה שמדובר בבני אותה משפחה.
מופיע גם נתן בן אברהם לנדסמן וברנדלה רוזנברג יליד 5.6.1936.
כפי שכבר כתבתי, אחרי מלחמת העולם הראשונה התרחבה הקהילה היהודית מאד, הן על ידי יהודים פולנים והן על ידי יהודים שברחו מהמהפכה ברוסיה.
בהעדר רישומים שקודמים ל1920 אני משערת שאותה משפחה שייכת לגל המצטרפים עליו כתבתי. אם כך הוא, אז אפשר להמשיך לחפש לפי ארץ המוצא.
אגב, ניתן כיום להצליב את שמות הרחובות של דנציג , השמות הגרמניים, עם השמות הפולניים העכשווים. בעזרת גוגל מאפ אפשר לראות אפילו את הרחוב, או להגיע לשם....
לצפיה ב-'מקור נוסף חשוב ומעניין ביותר'
מקור נוסף חשוב ומעניין ביותר
18/07/2018 | 07:59
3
31
ספר שהוציא מוריץ לזכור ולא לשכח בהוצאת יד ושם. מופיע גם בקטלוג שלהם.
יש להניח שהוא נותן שם לא מעט פרטים. 
מקווה שמי שמחפש גם קורא מה שמצאתי וזה יהיה לו לעזר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/07/2018 | 13:09
2
31
תודה חנה לגבי המידע
אכן מתאים למשפחה, אשמח אם תוכלי להסביר לי איך הצלחת לחפש באתר כי אני לא הצלחתי
ולגבי הספר לא ידוע כמה ממה שכתוב שם נכון או לא נכון
לצפיה ב-'נדרש רישום'
נדרש רישום
18/07/2018 | 13:59
1
24
שגיב שלום. האם אתה רשום לג'ויש גן? ההרשמה חינמית וקלה. אחרי ההרשמה אני מניחה שכבר יהיה לך קל. אם לא, בהחלט אסייע. 

לצפיה ב-'כתובות של בני המשפחה'
כתובות של בני המשפחה
18/07/2018 | 14:22
24
שלחתי לך את הכתובות שלהם בפרטי. שמות הרחובות היו אז שמות גרמניים ולאחר מלחמת העולם השניה שונו לשמות פולניים. אפשר לגלות מה שמות הרחובות כעת. דנציג הופצצה אך שוחזרה . מנסיוני אם מדובר ברחובות יחסית צדדיים, לא השקיעו מי יודע מה בשיחזור אבל אפשר למצא תמונות וגלויות שהגרמנים עצמם הדפיסו ואז לראות לפחות איך נראו אז הרחובות, כלומר לפני מלחמת העולם השניה,. ואז באמת כאב לב שהעיר בידים פולניות, לפחות במה שקשור לארכיטקטורה ושחזור , להוציא רחובות מרכזיים ובולטים.ששם נעשתה עבודה יפה
לצפיה ב-'מרדכי טייטלבאום'
מרדכי טייטלבאום
18/07/2018 | 08:23
65
שלום אוהד,
סבי עמינדב תמרי הוא אחד הבנים של מרדכי טייטלבאום, ששינה את השם לתמרי.
אשמח להיות בקשר ולחלוק ולשתף מידע בנושא.
הנייד  שלי 054-545-9297
דנה תמרי
לצפיה ב-'בר מצווה בבית הכנסת טמפל בקרקוב, 1954'
בר מצווה בבית הכנסת טמפל בקרקוב, 1954
14/07/2018 | 21:05
4
81
האם ניתן למצוא מידע או רישומים על חתני בר מצווה בבית הכנסת טמפל בקרקוב בחודשים פברואר-מרץ 1954?

תודה לעונים
לצפיה ב-'אין קצה חוט?'
אין קצה חוט?
17/07/2018 | 19:52
3
25
קהילה יהודית?
ארכיון קרקוב?
לצפיה ב-'ביה"כ טמפל קרקוב'
ביה"כ טמפל קרקוב
19/07/2018 | 13:52
2
17
נהרס במלחמת העולם ה-2,הוחל בשיפוץ רק ב-1990,הסתיים בשנת 2000 לערך?נערכה בר-מצוה ב-54??פנה לארגון יוצאי קרקוב,cracowassoiation@gmail.com,כתובת המערכת  לחוברת שהם מוציאים,ת.ד 17209, תל-אביב יפו 6117102,בית הכנסת קדושי קראקא,בני ברק.
לצפיה ב-'תודה. בית הכנסת היה פעיל.'
תודה. בית הכנסת היה פעיל.
19/07/2018 | 14:54
1
20
מתוך האתר של ארגון יוצאי קרקוב:
"בימי מלחמת העולם השניה נהרס בית הכנסת על ידי הגרמנים ושימש כמחסן ואורוות, וקירותיו סויידו. אחרי המלחמה שב המקום לשרת את הקהילה היהודית, הפרוגרסים והאורתודוקסים, שעבורם הוקצה חדר נפרד בבניין. בית הכנסת תפקד עד מותו של החזן האחרון בשנת 1895, ואז נסגר"
(כנראה צ"ל 1985)

אפנה אליהם.
מדוע לפנות לבית הכנסת קדושי קראקא?

תודה
לצפיה ב-'לפעמים,בבתי כנסת ישנם מידעים שאינם במקום אחר.'
לפעמים,בבתי כנסת ישנם מידעים שאינם במקום אחר.
20/07/2018 | 09:45
5
מרדכי טייטלבאום
17/07/2018 | 17:54
1
54
סבי, עמינדב תמרי, בן של מרדכי טייטלבאום היה הראשון ששינה את שמו לתמרי. 
לצפיה ב-'מרדכי טייטלבוים'
מרדכי טייטלבוים
17/07/2018 | 18:26
43
קיים עץ משפחתי ב Geni כולל את תמונתו, שנת הולדתו ופטירתו, צאצאיו והדורות הקודמים. בהצלחה:

מרדכי טייטלבאום
17/07/2018 | 17:57
45
אשמח לשמוע פרטים על אילן המשפחה
לצפיה ב-'כספי החלוקה כאמצעי למידע'
כספי החלוקה כאמצעי למידע
17/07/2018 | 14:29
1
338
הסבא של סבא שלי הגיע לירושלים ב- 1873 מלהישין (היום בלרוס אז פולין) ואבא של סבא שלי הגיע לירושלים בין התארים 1882-1884 ועזב לפתח תקווה ב- 1889. אני מניח שבין התאריך המוקדם (1873) לתאריך המאוחר (1889) נתמכה המשפחה מכספי החלוקה.
האם למישהו יש ניסיון בלהגיע לרשומות כספי החלוקה? אני מעוניין לנסות לסגור פערי מידע לגבי התקופה המוזכרת (בני משפחה, מקומות מגורים בירושלים וכו').
תודה,
יוסי
לצפיה ב-'ארכיון העיר ירושלים'
ארכיון העיר ירושלים
17/07/2018 | 16:00
42
כדאי להתקשר או להגיע למקום, ככר ספרא ירושלים ולשמע ישירות . מניחה שתוכל למצא, אבל לפני כן שווה לברר
לצפיה ב-'יהדות דורוהוי כיום'
יהדות דורוהוי כיום
17/07/2018 | 09:19
336
היי, רציתי לדעת האם כיום קיימת קהילה יהודית בדורוהוי שברומניה, ובאם כן, כיצד ניתן ליצור עמם קשר?
תודה מראש,
לצפיה ב-'חיפוש מידע על משפחת אלקלעי'
חיפוש מידע על משפחת אלקלעי
16/07/2018 | 22:04
38
שלום רב
אני מחפש מידע שורשים על אלקלעי מירושלים
היכן ניתן למצוא מסמכי לידה או בכלל לחקור 3 דורות אחורה
תודה
לצפיה ב-'איתור נכס באוקראינה'
איתור נכס באוקראינה
16/07/2018 | 15:37
52
שלום רב,
אני מנסה לאתר רישום טאבו של נכס של הוריה של סבתי מלפני השואה בעיר חוסט שבאוקראינה. אולי מישהו יודע באיזה אתר או ארכיון ניתן למצוא את המידע הזה.
                                                          אודה לכם מאוד
לצפיה ב-'תעודה בגרמנית 1933'
תעודה בגרמנית 1933
15/07/2018 | 20:27
3
52
שלום
אשמח להסבר מהו הארוע שקרה ב 11.8.33 בגינו נכתבה התעודה המצ"ב.
תודה
לצפיה ב-'רישום לידה של גרטרוד פינצ'ובר'
רישום לידה של גרטרוד פינצ'ובר
15/07/2018 | 23:55
53
שנולדה ב 1884 לאדלולף פינצ'ובר, סוחר, ולדורותיאה אאופרכט (שם נעוריה)
ב Klein Zebrze
לצפיה ב-'עד כמה שאני מבין גרמנית...'
עד כמה שאני מבין גרמנית...
15/07/2018 | 23:58
1
44
זו תעודת לידה של גרטרוד פינצ'ובר (בתם של אדולף ודורותיאה) שנולדה ב- 20 באוקטובר 1884.

אני יכול רק לנחש מהו האירוע באוגוסט 1933 שהצריך הוצאת העתק תעודת לידה.
היות ומדובר בכמה חודשים אחרי שהנאצים עלו לשלטון, ייתכן שמדובר בדרישות לאישור זה או אחר של השלטון החדש מהיהודים או לחילופין אולי המסמך נדרש כדי להתחיל תהליך הגירה מגרמניה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/07/2018 | 18:40
16
לצפיה ב-'מי יודע מה משמעות הכיתוב שעל הכובע?'
מי יודע מה משמעות הכיתוב שעל הכובע?
11/07/2018 | 19:39
6
125
.בין חפציה של אימי ז"ל, נמצאו פריטים של סבתי, אם אימי.
שתיהן נולדו באיזמיר בתורכיה.
הכובע המצורף רקום. גזרתו כגזרת כובעי הנשים בשנות ה - 20.
הוספתי את הצד השני ובו רקמה על שני השובלים שלו (מעל האוזניים).

הכיתוב אומר:
"שדי (שם האלוהים)
ספרים מיי לך (מאלוהים) (איני יודעת אם הכוונה לזכר או לנקבה)
ספר אדם וחוה". 

למי ניתן כובע כזה?
מה משמעות הכתוב? יש לי כמה וכמה השערות
מי יכול היה לחבוש אותו? ילד? ילדה? אישה?
לאיזה אירוע?
אני מעריכה שהוא מעל 100 שנה.
תודה רבה עבור כל סיוע/הסבר.
לאה
לצפיה ב-'ספר אדם וחווה והקשרו למטפחת'
ספר אדם וחווה והקשרו למטפחת
12/07/2018 | 10:44
4
70
ספר אדם וחווה ידוע כספר חיצוני, אבל לא נראה לי מתקבל על הדעת בהקשר הזה.
מצאתי  שבקושטא  נדפס לראשונה, ואחר כך בעוד מהדורות ספר בשם  "ספר תולדות אדם וחווה". בספר הילכות הנוגעות לאדם היהודי מלידתו  ועד ערבית ימיו. הלכות נפרדות לגבר, והלכות נפרדות לאשה. את הספר כתב רבי ירוחם בן משולם, איש המאה ה14 שגלה מצרפת לספרד. הוא נדפס בקושטא ב1516 ומאז בעוד מהדורות. יש לשער אם כך שהוא היה מוכר בקרב יהודים ספרדיים, ואולי בהשראתו  נכתב "ספר אדם וחווה", שמנסה לכוון את האשה ללכת ולנהוג לפי מסורת אבות. להערכתי ניתנה המטפחת כמתנת נשואין, או בעקבות לידה.
אגב, אולי לא שמת לב אבל המילה  סגולה מופיעה אף היא.
אגב במוזיאון ישראל עוסקים באמנות יהודית ומין הסתם ידעו טוב ממני לשער או לכוון לגבי אותה מטפחת יפה
לצפיה ב-'טעות שלי, המילה סגולה לא מופיעה. עמך הסליחה'
טעות שלי, המילה סגולה לא מופיעה. עמך הסליחה
12/07/2018 | 14:16
24
לצפיה ב-'אולי כדאי להתיעץ עם פורום אוספים ואספנות 485'
אולי כדאי להתיעץ עם פורום אוספים ואספנות 485
12/07/2018 | 18:31
1
40
יש שם כמה בקיאים בנושאים שונים שאולי יוכלו לעזור.
לצפיה ב-' עדנה, כך אעשה.'
עדנה, כך אעשה.
12/07/2018 | 18:49
19
לצפיה ב-' חנה 2012 '
חנה 2012
12/07/2018 | 18:48
40
כך חשבתי. בכוונה לא כתבתי, כי לא רציתי להטות את התשובה.
וכאן נותרה שאלה שאינני יודעת את התשובה עליה - ממי קבלה סבתי את הכובע?
לרגל מה? 
ברור לי שלא אדע...
תודה רבה, חנה.
לאה

לצפיה ב-'כובע'
כובע
13/07/2018 | 10:39
48
מבלי להתיחס לכיתוב,(ולטעמי?נראה יותר כמטפחת),כובע של נשים יהודיות בטורקיה,היה גבוה,נקרא חוטוז(לפי חברתי ממוצא טורקי)בשלב מסוים?נאסר לחבוש, מפואר מידי,מטפחת-לפי ספרו של דן ארנון-כובעים בירושלים-המטפחת נקראה -יאזמה,יהודים אשכנזים "התחפשו"במטפחת טורקית כדי שיוכלו להכנס לעיר,נשות-ישיבת תולדות אהרון,חובשות יאזמה שחורה בימי חול,לבנה בשבת,צבעונית ומקושטת בחגים,אולי זאת אחת מהיאזמות??כמובן,לנשים נשואות,מתוארך,עד 300 שנים אחורה.
לצפיה ב-'חיפוש אשה ממונטריאול.'
חיפוש אשה ממונטריאול.
13/07/2018 | 01:50
2
234
שלום, אני מחפש קרובה רחוקה שלי בשם מינה רבקה רפפורט לבית לייק, לפני כ-20 שנה היא התגוררה במונטריאול (וכנראה שעדיין) היא צריכה להיות כבת 60 ומשתייכת לקהילה החרדית, כנראה שהם חסידי חב"ד. יש למישהו רעיונות איך לאתר אותה? תודה.
לצפיה ב-'האם אינך יודע את שם-בעלה? '
האם אינך יודע את שם-בעלה?
13/07/2018 | 09:27
1
53
אם כן, אולי יופיע במדריך-טלפון. אם לא, הייתי מנסה לפנות לבית חב"ד המקומי. 
לצפיה ב-'תודה שרי, אני אנסה דרך בית חב"ד'
תודה שרי, אני אנסה דרך בית חב"ד
13/07/2018 | 14:18
25
לצפיה ב-'איפה מחפשים פרטים על מי ששירת בצבא הבריטי?'
איפה מחפשים פרטים על מי ששירת בצבא הבריטי?
11/07/2018 | 16:59
5
59
אנימחפש מקור מידע לחיפוש מישהו ששירת בצבא הבריטי והיה שבוי תקופה מסוימת בימי מלחמת העולם השניה, איפה ניתן לאתר?
תודה
פלי
לצפיה ב-'האם כוונתך לאנשי הישוב היהודי ששרתו בצבא הבריטי?'
האם כוונתך לאנשי הישוב היהודי ששרתו בצבא הבריטי?
11/07/2018 | 19:09
1
62
אם כך הוא, סביר שמדובר באנשי הבריגדה היהודית,
חטיבה בצבא הבריטי. במקרה כזה כדאי לפנות לבית
הגדודים, במושב אביחיל (צפונית לנתניה).
יש שם מוזיאון וארכיון, להנצחת המתנדבים היהודים
והארצישראלים בצבא הבריטי בשתי מלחמות העולם.
יוכלו בודאי לסייע ולתת את המידע המבוקש.
לצפיה ב-'תודה רבה, הם מקבלים חומר ממשפחות ולכן הוא לא מופיע שם'
תודה רבה, הם מקבלים חומר ממשפחות ולכן הוא לא מופיע שם
12/07/2018 | 09:07
27
לצפיה ב-'אולי הקישור הבא יהיה לעזר'
אולי הקישור הבא יהיה לעזר
11/07/2018 | 20:31
1
88
לצפיה ב-'תודה רבה, מצאתי שם ועתה אפנה לממשלה הבריטית לחיפוש בארכיון '
תודה רבה, מצאתי שם ועתה אפנה לממשלה הבריטית לחיפוש בארכיון
12/07/2018 | 09:08
22
לצפיה ב-'גרודנה - אוגוסטוב (Grodna - Augustow)'
גרודנה - אוגוסטוב (Grodna - Augustow)
12/07/2018 | 17:12
149
האם מישהו מחברי הפורום חוקר משפחות מאוגוסטוב ומגרודנה?

אני מחפש שתי משפחות שככל הנראה מוצאן בגרודנה אך עברו לאוגוסטוב מאוחר יותר.

תודה,

רוני

לצפיה ב-'מחנה כפייה ב-Turnu Severin'
מחנה כפייה ב-Turnu Severin
10/07/2018 | 09:05
5
58
אשמח למידע/עדויות/רשימות שוהים על ובמחנות כפייה בטורנו סברין וסביבותיה.
חוץ מעבודתו של גלר שמופיעה במשואה - חיפושים און ליין ביד ושם, הספריה הלאומית, הארכיון הציוני לא העלו תוצאות משמעותיות.
לצפיה ב-'נסי לעבור על התוצאות שמתקבלות '
נסי לעבור על התוצאות שמתקבלות
10/07/2018 | 10:50
4
39
בחיפוש של Turnu Severin באתר של מוזיאון-השואה בוושינגטון: 
מקווה שתמצאי שם מידע רלוונטי. 

לצפיה ב-'גם באתר של יד ושם מתקבלות מספר תוצאות'
גם באתר של יד ושם מתקבלות מספר תוצאות
10/07/2018 | 18:09
3
36
איני יודעת היכן חיפשת, אך אם לא עשית זאת, כדאי לחפש בתפריט תחת "אוספים ומאגרי מידע", ושם להיכנס אל "מאגר רשימות מתקופת השואה".

בחיפוש של Turnu Severin מתקבלות מספר רשימות. נראה שהרשימה הראשונה נמצאת ברשת, אבל כדאי לבדוק גם ביחס לשאר. 
לצפיה ב-'תודה שרי'
תודה שרי
11/07/2018 | 10:55
2
27
עברתי על הרשימות במוזיאון השואה וביד ושם. אנחנו מחפשים גם מידע יותר קונקרטי (מסוג עדויות) על החיים במחנות.
עד כה מצאתי קטעים קצרים בספרים ובעבודות מהם עולה שהתנאים היו קשים ואכזריים באופן קיצוני ועינויים יומיומיים היו מנת חלקם של השוהים במחנות.
לצפיה ב-'בהחלט חשוב לבדוק את האתר של מוזיאון-השואה בוושינגטון'
בהחלט חשוב לבדוק את האתר של מוזיאון-השואה בוושינגטון
11/07/2018 | 11:20
1
29
הם מחזיקים מידע מסוגים שונים. בנוסף, אפשר אולי לפנות אליהם. הם משתדלים מאד לסייע. 
לצפיה ב-'תודה שוב שרי'
תודה שוב שרי
12/07/2018 | 08:50
7
לצפיה ב-'מנסה לבדוק אם חלק משורשי המשפחה הגיעו מרדאוץ - אם יש קישור כ'
מנסה לבדוק אם חלק משורשי המשפחה הגיעו מרדאוץ - אם יש קישור כ
11/07/2018 | 06:52
1
46
שלום לכולם, אני מנסה לבדוק אם חלק משורשי המשפחה הם מרדאוץ?
האם יש קישור כלשהו לעיר רדאוץ שיאפשר לבדוק שמות התושבים?
מבקשת לבדוק אם מנחם (מוניש ) לרר האבא של הסבתא רבה שלי מופיע ברישומים?
תודה
מאירה
לצפיה ב-'רישומי ארכיון מהעיר רדאוץ (בעבודה)'
רישומי ארכיון מהעיר רדאוץ (בעבודה)
11/07/2018 | 08:25
47
1. ב-JewishGen מתנהל פרויקט תיעתוק רישומים מארכיון העיר סוצ'אבה, אשר כולל גם את רדאוץ. ניתן לצפות בנתונים שתועתקו עד כה דרך בסיס הנתונים של רומניה.
2. אדגר האוסטר האגדי צילם לאחרונה את ארכיון העיר רדאוץ עצמה, לגבי השנים 1859 - 1929. אשתו מרטינה יצרה עד כה אינדקס של כל רישומי הנישואין והפטירות, רישומי הלידות עדיין בעבודה. ניתן לחפש באינדקס בכתובת http://hauster.blogspot.com/2016/12/the-radautz-vi... ולהזמין (חינם) את צילום המקור. היות והמסמכים כתובים גרמנית, כדאי להתחשב באומלאוטס בהגדרות הקריטריונים לחיפוש.
3. אינדקס בית העלמין של רדאוץ נמצא  בצורה מצומצמת ב-JewishGen JOWBAR ובצורה מורחבת באתר הקהילה של רדאוץ ב-Jewishgen, או באתר ארגון יוצאי בוקובינה. תמונות מצבות ספציפיות ניתן לקבל אצלי.
יוסי יגור

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה