לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1266212,662 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'המשך חיפושים בארה"ב'
המשך חיפושים בארה"ב
20/06/2019 | 07:51
11
171
מבקש את עזרתם (כרגיל).
מחפש את משפחת מישביץ. היו 4 ילדים. כולם היגרו לארה"ב.
חיה מישביץ ( 1886-1965 ) התחתנה עם אריה קסמן בליטא ומיד היגרו לארה"ב.
2. בלה מישביץ (1890-1983 ) - הגרה ב 1923 לארה"ב והתחתנה עם מישהו בשם שטרס בארה"ב.
3. משה יוסף מישביץ היגר לארה"ב . התחתן עם אתל .
4. יעקוב מישביץ - גם היגר לארה"ב. לא ידוע עליו דבר.
האם ככה אפשר להתחיל חקירה?
לצפיה ב-'איך נרשמים שמות-המשפחה שציינת בלועזית?'
איך נרשמים שמות-המשפחה שציינת בלועזית?
20/06/2019 | 19:09
10
27
לצפיה ב-'לא סגור על השמות'
לא סגור על השמות
20/06/2019 | 23:19
9
37
חיפשתי באתר של אליס איילנד ובאמת לא כל כך מצאתי משהו. 
MISEVICH , mishevits
KASMAN, CASSMAN
SHTERS
זה לא שמות פשוטים ומאחר והאמריקאים כל כך מדקדקים באיות, עד שלא אדע מה האיות הנכון יכול להיות שלא אמצא משהו.

לצפיה ב-'האמריקאים לא מדקדקים בשמות יותר מאחרים'
האמריקאים לא מדקדקים בשמות יותר מאחרים
21/06/2019 | 09:05
3
39
ר"ל: נתקלתי בא מעט טעויות לאורך השנים. לא פעם רשמים כתבו מה שהם שמעו או מה שנדמה להם שהם שמעו. מעבר לכך, רבים שינו את הכתיב, ולעיתים גם שינו לחלוטין את שם-המשפחה כשהיגרו, מה שמקשה עוד יותר על החיפוש. 

האם אתה יודע מהיכן היתה המשפחה בליטא? אולי במקביל כדאי לנסות לאתר בדל-מידע אודות המשפחה הגרעינית בליטא. זה יאפשר לדעת את הצורה/הצורות בה/בהן נרשם שם-המשפחה בד"כ, כמו גם אולי עוד קצות-חוט להיאחז בהם. 

לצפיה ב-'כהתחלה, ותחת הכתיב Miscevich'
כהתחלה, ותחת הכתיב Miscevich
21/06/2019 | 09:42
32
ניסיתי תצורות שונות של הכתיב, אך לא מצאתי (בעיקר בחנתי את הכתיב לכיוון הגרמנית והפולנית, כך מגיעים ע"פ רוב השמות מאירופה, אם כי רבים, כאמור, שינו את הכתיב עם ההגעה למקום דובר אנגלית). לעומת זאת, אני רואה שהכתיב MISCEVICH נפוץ בהרבה. 

בחיפוש ברשומות ב-FamilySearch צצו 6 רשומות של מישהו בשם Jacob MISCEVICH. ע"פ הרשומות הללו הוא נולד בשנת 1890. קח בחשבון, שבתקופה ההיא התאריכים לא ממש מדויקים, אבל בהתייחס לשנות-הלידה שציינת ביחס לבנות, זה עשוי להתאים לאחיהן. מעבר לכך, נרשם שנולד ברוסיה, וגם זה עשוי להתאים.

לא נכנסתי אל כל הרשומות, אך הצצתי בכרטיס-החיול שלו ממלחמת-העולם השנייה, ואני רואה שנולד בווילנה! בהחלט מתאים.

אני מנסה לקשר ישירות אל דף-התוצאות, מקווה שיעבור היטב:

במידה שלא עובר היטב, נסה לחפש בין הרשומות ב-FamilySearch:

בהצלחה!.
לצפיה ב-'תודה. המקור מאליטוס. alitus ליד וילנה'
תודה. המקור מאליטוס. alitus ליד וילנה
21/06/2019 | 09:49
1
27
מה שאני רואה בכל החיפושים, המשפחות בעלות אותו שם משפחה גרו בישובים קרובים או באותו ישוב. אני מניח שהם קרובי משפחה.
מה שהסקתי שלכל משפחה יש גם את השמות המאופיינים להם וזה מקשה יותר על בניית הפאזל.
לצפיה ב-'alitus.alytus.כך נקראת ליטא.דוקא הייתי מתחילה ב-'
alitus.alytus.כך נקראת ליטא.דוקא הייתי מתחילה ב-
21/06/2019 | 10:25
31
rochel miszewitz b.1893,היגיעה לבוסטון 1911 בת 18,כנראה באזור זה היו לה בני משפחה,חפש מפקד 1920,1930,אולי יש עוד?
לצפיה ב-'תנסה-miszewitz'
תנסה-miszewitz
21/06/2019 | 09:32
4
23
לצפיה ב-'בהחלט family search,באיות שכתבתי,לא רק אליס איילנד,הגיעו גם '
בהחלט family search,באיות שכתבתי,לא רק אליס איילנד,הגיעו גם
21/06/2019 | 09:49
1
34
לבוסטון-ma
לצפיה ב-'אפשר לקבל את הלינק לתחנת ההגירה בבוסטון ?'
אפשר לקבל את הלינק לתחנת ההגירה בבוסטון ?
22/06/2019 | 09:18
20
לצפיה ב-'לא יכלו משהו פשוט ? '
לא יכלו משהו פשוט ?
21/06/2019 | 09:50
1
26
לצפיה ב-'שמות שאני מחפשת'
שמות שאני מחפשת
21/06/2019 | 14:55
46
אני מחפשת משפחות הסניס.ושטורמלאופר שהיו גרים בעיירה דינוב בגליציא אם שמעתם או שאתם יודעים אשמח לקבל אינפרומציה אילו משפחות של אימי ז"ל ושל אבי משפחת ווקסמן מהעיירה ברסטצקה תודה רבה 
לצפיה ב-'לידות ופטירות בגאלאץ, רומניה'
לידות ופטירות בגאלאץ, רומניה
17/06/2019 | 18:21
1
56
אבקש את עזרת הפורום להפנייה למקורות מידע על לידות ופטירות בגאלאץ, רומניה במאות ה- 19 וה- 20.
לצפיה ב-'גם אני... '
גם אני...
17/06/2019 | 18:48
52
בזמנו (לפני הרבה שנים), נעזרתי בחוקר מקצועי מקומי בגאלאץ כדי לאתר לידות מסוף המאה ה-19 (סביבות שנת 1880), והוא הצליח לאתר רישום אחד או שניים.

אשמח לסיעור מוחין כדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפנינו היום.

ארנון
לצפיה ב-'יום עיון גנאלוגי '
יום עיון גנאלוגי
16/06/2019 | 22:42
84
ביום ד' הקרוב, 19.06.201, תקיים העמותה למחקר גנאלוגי IGRA יום עיון שיכלול הרצאות שהועברו בכנסים בינ"ל, ובנוסף גם חדשות. יום העיון יתקיים בבית ציוני אמריקה בת"א ואתם מוזמנים להצטרף, ההרשמה דרך האתר. אגב, רוב המרצים מוכרים כאן בפורום.

איל
לצפיה ב-'שאלה חצי פילוסופית על חיבור עצי משפחה'
שאלה חצי פילוסופית על חיבור עצי משפחה
16/06/2019 | 11:12
2
93
מתי אתם מחליטים שמישהו שייך לעץ?
ידוע לי על המשפחה של סבתא שלי עד לרמת סבא רבא רבא.
מדפי עד ביד ושם מצאתי מישהי שאבא שלה נולד באותה עיר עם אותו שם משפחה ושמות סבא וסבתא רבא שלה זהים.
זהו שם משפחה ייחודי באיזור.
לדעתי זה מספיק כדי להוסיף לעץ.
מצאתי גם משפחה שהדור של סבא רבא שלי ושל הסבא רבא אצלם מאותו איזור ועם אותו שם משפחה והמשפחה שלהם גם ברחה לאותו איזור במלחמה (אוזבקיסטן)
האם הייתם מוסיפים אותם למרות שהם לא יודעים יותר אחורה?
תודה
פלי
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
16/06/2019 | 15:23
64
מצאתי את עצמי בשנים האחרונות נותנת פרטים לבני משפחה שכלל לא ידעו על קיומי. כעת הם יודעים. אני הוספתי אותם כי יודעת בוודאות גם ברמה של 5 דורות אחורה שהם שייכים ובאיזה אופן. לא יודעת אם עשו אותו דבר... אבל זו כבר החלטה שלהם.
לצפיה ב-'זו ממש לא שאלה פילוסופית, אלא פרקטית ביותר... '
זו ממש לא שאלה פילוסופית, אלא פרקטית ביותר...
16/06/2019 | 21:58
61
אם אני מבין נכון, את שואלת מהי רמת הביטחון שכל אחד מאיתנו דורש ממידע כדי להחשיב אותו כ"אמיתי". אני תמיד מעדיף מסמכים היסטוריים או עדויות משפחתיות כתובות מדורות קודמים. עם זאת, במקרים מסויימים יש מספיק אינדיקציות על חיבור בין משפחות ו/או על זהות אנשים המופיעים בעצים שונים, ואז אני דן כל מקרה לגופו.
לצפיה ב-'מחפש גינאולוגית בשם לאה הבר גדליה'
מחפש גינאולוגית בשם לאה הבר גדליה
16/06/2019 | 12:21
2
66
היי
אני צריך שירותי גנאולוגיה וקיבלתי המלצה למישהי שבשם לאה הבר גדליה.
הבנתי שהיא מוכרת כאן בפורום.
מישהו יכול בבקשה לשלוח לי אימייל שלה או טלפון שלה בהודעה פרטית?
או אם קוראת את זה, לאה, תוכלי בבקשה לכתוב לי הודעה פרטית ואני אתן את פרטי ההתקשרות שלי.
תודה
לצפיה ב-'ד"ר לאה הבר'
ד"ר לאה הבר
16/06/2019 | 13:31
1
79
יש בידי פרטי טלפון של ד"ר לאה גדליה, מקווה שמעודכנים.
אני לא נוהג להעביר מידע אישי כאן באתר.
אשמח להעביר את הפרטים אם תשלח לי כתובת אימייל.
בברכה,
 אדי
לצפיה ב-'שלחתי לך'
שלחתי לך
16/06/2019 | 14:34
60
שלחתי לך הודעה פרטית , במערכת המסרים של תפוז, עם האימייל שלי.
אני אשמח לתגובה ממך שם בהודעות
לצפיה ב-'האות l אל באנגלית'
האות l אל באנגלית
14/06/2019 | 23:25
1
77
שלום 
ברשימת השמות משפחה לקבלת דרכון ספרדי מופיע האות l אל באנגלית ליד חלק מהשמות המשפחה מה זה אומר?
תודה
לצפיה ב-'כבר שאלת זאת לפני כמה ימים וענו לך שם...'
כבר שאלת זאת לפני כמה ימים וענו לך שם...
15/06/2019 | 18:26
36
לצפיה ב-'FAMLII SALAWEBNDI TOLEDO .... SLOWAKIA '
FAMLII SALAWEBNDI TOLEDO .... SLOWAKIA
14/06/2019 | 15:11
46
מאת  יואל  דרורי

עוזר  לידידה  בחקר  שורשים    מי מגורשי  ספרד   סלבנדי  שהיגרי  אחרי  גירוש  לסלובקיה   NOWE    MIESTO    

לצפיה ב-''איפה ביתי?' | אלוהים העניק לי משפחה מאושרת'
'איפה ביתי?' | אלוהים העניק לי משפחה מאושרת
14/06/2019 | 02:17
4
75
'איפה ביתי?' | אלוהים העניק לי משפחה מאושרת
הוריה של וניה נפרדו כשהיא הייתה בת שנתיים, ולאחר מכן היא חיה עם אביה
ואמה החורגת. אמה החורגת לא יכלה לסבול אותה ולא הפסיקה להתווכח עם אביה. לאביה לא הייתה ברירה – הוא נאלץ לשלוח את וניה לבית אמה. אך אמה התמקדה בניהול עסקה ולא היה לה זמן לטפל בווניה, ולכן לעתים קרובות נשלחה וניה לקרוביה וידידיה שטיפלו בה וגידלוה. לאחר שנים כה רבות שבהן זכתה לטיפול ממשפחות אומנות, וניה הצעירה חשה בודדה וחסרת אונים, וערגה לחומו של בית. רק כאשר אביה ואמה החורגת התגרשו, היא חזרה לחיות לצד אביה, ומאז והלאה היה לה בית, לטוב ולרע.

http://bit.ly/2KTNfWG
לצפיה ב-'ברסטיצקה'
ברסטיצקה
14/06/2019 | 15:08
3
55
שלום לכולם האם יש משהו שיכול לתת לי כתובת ששם מספרים על העיירה ברסטיצקה בפולין שהיום זה אוקרינה
לצפיה ב-'ברסטצקה,ברעסטעטשקע-אידיש,פולנית-beresteczko,מחוז ווהלין,'
ברסטצקה,ברעסטעטשקע-אידיש,פולנית-beresteczko,מחוז ווהלין,
18/06/2019 | 19:07
2
20
כל המקורות בגוגל,30 ק"מ מדובנה,על הנהר סטיר.
לצפיה ב-'בבקשה יותר מפורט על העיירה ברסטיצקה'
בבקשה יותר מפורט על העיירה ברסטיצקה
19/06/2019 | 14:25
1
15
פגי 11 האם תועילי בטובך לתת לי יותר פרטים על העיירה ברסטיצקה ומי היו התושבים בעיירה הזאת אשמח מאוד לידיעתך המלומדה
לצפיה ב-'אפשר, למשל, להתחיל בעיון בספר-היזכור של העיירה'
אפשר, למשל, להתחיל בעיון בספר-היזכור של העיירה
19/06/2019 | 22:30
16
אני מנסה לקשר ישירות:

לצפיה ב-'האות l שמות ספרדים'
האות l שמות ספרדים
10/06/2019 | 20:31
2
99
היי
מה משמעות האות  l שמופיע בסוגריים ליד האות לא ברור למה זה מפנה אותי
לצפיה ב-'איפה נתקלת בכך? תמיד עדיף לשאול שאלות קונקרטיות'
איפה נתקלת בכך? תמיד עדיף לשאול שאלות קונקרטיות
10/06/2019 | 20:48
59
ולהציג כאן את כל הראיות הרלוונטיות. רק כך ניתן לנהל שיח יעיל ופורה.
לצפיה ב-'האות ן' לבדה .'
האות ן' לבדה .
13/06/2019 | 19:36
62
מיכל,
האות ן' -
מציינת בן (son ) ללא האות ב'. קיצור של תעתיק עתיק מימי שלטון המוסלמים על ספרד. אז ציינו אבן (iben ) - כבן של...ורשמו ן'.
לדוגמא:
אברהם ן' יצחק.
סוג של קצור.
בהצלחה,
לאה
לצפיה ב-'POLIN LOWICZ REGION LODZ FAMILII KNOPF'
POLIN LOWICZ REGION LODZ FAMILII KNOPF
12/06/2019 | 22:19
1
70
מאת  יואל  דרורי

פולין   לוביץ   ו  הסביבה
חוקר    שורשים  משפחת  קנופף   
לצפיה ב-'האם אתה מכיר את העץ הבא:'
האם אתה מכיר את העץ הבא:
13/06/2019 | 09:32
58

אותו שם משפחה מקרקוב
לצפיה ב-'חיפוש אחר צאצאים של צפורה רפפורט מתל אביב'
חיפוש אחר צאצאים של צפורה רפפורט מתל אביב
10/06/2019 | 13:31
3
78
שלום, מצטער אם כבר שאלתי בעבר.
אני מחפש קרובי משפחה של צפורה רפפורט שהתגוררה ברחוב רופין 31 בתל אביב. יתכן שהיתה נשואה ללייב לאון רפפורט שנפטר בשנת 1954.
לפי דפי עד היתה ביתו של אברהם חלימסקי שהיה בן של משה ואודל מואדול רשקוב.
תודה למי שיכול לסייע
פלי
לצפיה ב-'שאלת'
שאלת
11/06/2019 | 19:56
2
55
שאלת לפני כשנה.
האם לא הצלחת ליצור קשר עם ילדיו של מרדכי קרצבורג?
לצפיה ב-'הצלחתי עכשיו - כנראה לא היו לה ילדים'
הצלחתי עכשיו - כנראה לא היו לה ילדים
12/06/2019 | 09:24
22
לצפיה ב-'רפי מחפש את אבא שלו, אדוארד רפאילוב'
רפי מחפש את אבא שלו, אדוארד רפאילוב
11/06/2019 | 10:56
4
83
בוקר טוב חברי הפורום היקרים, רפי מחפש את הילדים של אביו אדוארד רפאילוב, ששינה לרפאל. הוא יליד 1940. כשרפי היה בן שנה, אביו עזב לפנסילבניה. מישהו יכול לעזור בבקשה?
לצפיה ב-'אם זה האדם המבוקש - כל הפרטים נמצאים בקובץ שהבאת...'
אם זה האדם המבוקש - כל הפרטים נמצאים בקובץ שהבאת...
11/06/2019 | 11:36
3
54
יש שם כתובת וטלפון ושמות של קרובי משפחה. מה הבעיה להמשיך משם ולמצוא אותם?...
לצפיה ב-'היי ארנון:) אדי היה בהפקה של אבודים,'
היי ארנון:) אדי היה בהפקה של אבודים,
11/06/2019 | 12:11
2
56
ולא רצו להמשיך. הוא טוען שכנראה יצרו איתו קשר והוא לא מעוניין. אדי מעוניין ליצור קשר עם ילדיו. לפי הקישור, אברהם  ורנדי רפאל הם בני משפחתו. הוא חשב למצוא דרך אחרת ליצור איתם קשר.
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי את התשובה... יש במידע שהבאת מספיק כדי לאתר את'
לא כ"כ הבנתי את התשובה... יש במידע שהבאת מספיק כדי לאתר את
11/06/2019 | 16:50
1
53
בני המשפחה, באמצעות עוד קצת חיפושים בגוגל (ובאר המקורי ממנו נשלף המידע הזה).
לצפיה ב-'תודה ארנון:)'
תודה ארנון:)
12/06/2019 | 08:24
23
לצפיה ב-'על יהדות איטליה ושורשי משפחת קאסוטו. 25.6 יד יצחק בן צבי'
על יהדות איטליה ושורשי משפחת קאסוטו. 25.6 יד יצחק בן צבי
11/06/2019 | 12:59
41
הינכם מוזמנים למפגש בנושא הקהילה היהודית באיטליה ובהם קהילת פירנצה וסיפור שורשי משפחתו של האדריכל פרופ' דוד קאסוטו שהיה נכד להיסטוריון ופרשן המקרא. אמו נהרגה בשיירת הדסה.
מפגש מרתק ומרגש. 
יום שלישי 25.6.19 18:00 בערב.
בואו בשמחה.
לצפיה ב-'חיפושים בארה"ב שאלות אינפורמטיביות'
חיפושים בארה"ב שאלות אינפורמטיביות
10/06/2019 | 08:25
3
75
בוקר טוב.
בהמשך חיפושי המשפוחה בארה"ב ,המון מידע יש במפקדי האוכלוסין. הבעיה היא שהמפקדים האלו הסתיימו ב- 1940 . לפי מה שאני מבין.
חוץ מ familyserch  ומנוי ב Ancestry , האם ישנם עוד מקורות כמו מפקדי האוכלוסין שאדע על הצאצאים ?
כי גם אם אדע על הולדת ילד לא תמיד אדע את השם שלו נכון? 
נכנסתי לכל מיני עצים שהמשפחה הופיעה בהם, חלקם חסויים ופניתי לכולם במייל. אין תשובה בינתיים. 
לצפיה ב-'אין תשובה אחת לשאלה הזאת. אם יש לך בעיה כזו, אני מציע'
אין תשובה אחת לשאלה הזאת. אם יש לך בעיה כזו, אני מציע
10/06/2019 | 10:42
2
57
שתפרט כאן את מה שאתה יודע ואת מה שאתה מחפש, וננסה לעזור.
לצפיה ב-'מפקד האוכלוסין בארה"ב'
מפקד האוכלוסין בארה"ב
11/06/2019 | 03:07
1
45
המפקד נערך כל 10 שנים ומשוחרר לציבור אחרי שיבעים שנה. בשנה הבאה יפורסם המפקד של 1950
לצפיה ב-'תיקון קטן: המפקד משוחרר אחרי 72 שנה. כלומר, המפקד של 1950'
תיקון קטן: המפקד משוחרר אחרי 72 שנה. כלומר, המפקד של 1950
11/06/2019 | 08:19
43
ייפתח בשנת 2022.
לצפיה ב-'מצאתי טופס הגירה של אדם אחר שנוסע לדיאמנט מוטל ב-נ.י'
מצאתי טופס הגירה של אדם אחר שנוסע לדיאמנט מוטל ב-נ.י
09/06/2019 | 22:02
1
47
שלחתי   קודם בהודעה .טופס  הגירה של אדם בשם --שפסל  שנוסע לדודו -דיאמנט-
שנמצא כבר בניו-יורק.

תודה על כל העזרה.נטע
לצפיה ב-'נטע, כדאי שתוסיפי הודעות בכל פעם בהמשך לאותו שרשור '
נטע, כדאי שתוסיפי הודעות בכל פעם בהמשך לאותו שרשור
09/06/2019 | 22:38
40
ולא תפתחי הודעה חדשה. אחרת, השרשור המקורי שלך "נוסע" ואיש לא יתחיל לחפש את השרשורים הקודמים בשביל להבין במה המדובר. כשהכול מרוכז בשרשור אחד, קל יותר להתייחס לכול הנתונים, ולנסות להציע מקורות-מידע פוטנצאיליים. 

בנוסף, עדיף שתעלי את הטופס עצמו ולא קישור אליו, שכן אז גם מי שאינו יכול לצפות בקישור (דהיינו: מי שאינו מנוי) יוכל אולי להבין במה המדובר ולנסות לסייע. 
לצפיה ב-'עזרה בבקשה בנושא איתור מעפילים ותעודת נישואין'
עזרה בבקשה בנושא איתור מעפילים ותעודת נישואין
08/06/2019 | 19:48
2
105
חברים יקרים, קבוצה נכבדת, שמי אסף ואני מבקש את עזרתכם. אינני יודע אם זאת הקבוצה הנכונה אבל אני אנסה. סבתי וסבי הגיעו לארץ במסגרת אוניות המעפילים מאירופה ולאחר הגירוש נחתו בקפריסין במחנה המעפילים הקרוי חורף 51. ב 3.2.1948 נשאו במחנה המעפילים בחתונה יהודית כולל רב, כתובה (כדת וכדין). ב 1949 עלו לארץ. אני מנסה להשיג אישור על נישואיהם. בדקתי במשרד הדתות, ברבנות, בית דין רבני, בית דין לענייני משפחה אך קיבלתי תשובות שמוסדות אלו אינם יכולים לעזור לי, שניהם כבר לא בחיים. האם משהו התנסה בנושא ויכול לסייע. כל כיוון יענה בתודה רבה. מודה מראש.
לצפיה ב-'סבך וסבתך'
סבך וסבתך
09/06/2019 | 11:00
1
79
אסף שלום,
לא ציינת את שמותיהם של סבך וסבתך.
אם הם אברהם ו יטי
יתכן שיש בידי מידע עבורך.
נא העבר כתובת מייל ואשמח להעביר לך מה שאיתרתי
וכמה המלצות להמשך החיפוש.
בבברכה,
אדי
לצפיה ב-'יטי ואברהם גינזברג'
יטי ואברהם גינזברג
09/06/2019 | 11:19
67
היי אדי, ווואאאוווו, כן בהחלט. תודה רבה רבה. המייל שלי הוא assafayl@gmail.com
אשמח גם לשוחח איתך טלפונית אם אפשר. הנייד שלי 054-2079619
המון המון תודה
אסף
לצפיה ב-'מצאתי --MENIES SCHEPSEL שנוסע ל-מ. דיאמנט ב-N.Y'
מצאתי --MENIES SCHEPSEL שנוסע ל-מ. דיאמנט ב-N.Y
08/06/2019 | 19:40
85
לצפיה ב-'עזרה בבקשה.....'
עזרה בבקשה.....
08/06/2019 | 15:17
1
78
.מצאתי את תיק מחנות העקורים של הורי באיטליה
ומצאתי שם את שם ה"בן דוד של אבי --מוטל-מנדל -דיאמנט.שהיגרו לבני מלחמת העולםה-2 לאר"הב.---אבי היתכתב עמו רבות כשהיה באיטליה וגם כשהגענו לישראל.מצאתי את השם הזה ברשומות ההגירה לאר"הב.אבל לא מוצאת בהמשך .שום חומר עליו.אני מנויה במייהיריטאז..איך אני ממשיכה מפה .תודה על כל עזרה שהיא.--נטע.
לצפיה ב-'כדאי שתציגי כאן את רישום ההגירה המלא שמצאת, משם אולי ניתן'
כדאי שתציגי כאן את רישום ההגירה המלא שמצאת, משם אולי ניתן
08/06/2019 | 16:02
43
יהיה למשוך בכמה חוטים.
לצפיה ב-'מניה ייצוגית של בנק לפני הקמת המדינה ?'
מניה ייצוגית של בנק לפני הקמת המדינה ?
05/06/2019 | 20:38
2
83
היי
סיפרו לי שמישהו מהמשפחה שלי תרם כסף לבנק בארץ לפני קום המדינה כדי לעזור בהקמתו והוא קיבל מניה ייצוגית, האם מישהו שמע על משהו דומה ויכול להוסיף לי קצת פרטים ?
לצפיה ב-'אולי מדובר על גיוס ההמונים להקמתו של בנק אנגלו-פלסטינה'
אולי מדובר על גיוס ההמונים להקמתו של בנק אנגלו-פלסטינה
06/06/2019 | 07:17
64
ראי כאן, למשל.
לצפיה ב-'הפניתי השאלה למי שבקי בתחום מניות, ולהלן התשובה:'
הפניתי השאלה למי שבקי בתחום מניות, ולהלן התשובה:
07/06/2019 | 08:05
68
אכן, נראה שמדובר ב"אוצר התיישבות היהודים", שהוקם בשנת 1898 במטרה לפעול כחברת אחזקות להקמת בנקים יהודיים. בפועל הקימה או. ה. ה. שני בנקים: בנק אנגלו פלשתינה (שהוקם כחברת אנגלו פלשתינה) בשנת 1902 והפך להיות בנק לאומי לישראל ו- לודז'קי בנק דפוזיטובי (בנק לודז'אי לפקדונות) שהוקם בשנת 1921 בפולין. היו נסיונות להקמת בנקים נוספים, כולל ניסיון לרכישת Deutsche-Palastina Bank.
בזמנו ניסו לתת את השם "אוצר" כשם עברי ל "בנק"  ולכן או. ה. ה. נקראת בשם זה, כמו "אוצר החייל" (בנק אוצר החייל) ו-"אוצר מפעלי ים" שהוקמו מאוחר יותר.

לצפיה ב-'משפחת Peskin (ורשה)'
משפחת Peskin (ורשה)
06/06/2019 | 05:05
2
107
שלום,
מחפשת מידע על סבא שלי Izrael/Azriel פסקין  Peskin מוורשה  פולין. נולד בשנת 1884  .ידוע לי כי היה מורה ופעיל בתנועה הסוציאליסטית הפולנית PPS. היה נשוי לאידה Ida לבית Sobelman. חיפשתי מסמכים באתרים: My heritage, JRI ,Indexer , Ancestry .בנוסף פניתי לארכיונים בפולין בבקשה לחפוש מסמכים אישיים (תעודות זהות,דרכונים ,רישומי גיוס, רשומי מס ורישום על אסירים פוליטיים).חיפשתי גם  בארכיון בבאד-ארולסן במוזיאון USHMM ובמכון להיסטוריה יהודית בוורשה
לצערי בכל המאגרים שחיפשתי לא מצאתי מסמכים הקשורים לסבי.
מנסה למצוא קצה חוט שיוכל לסייע לי בחיפושי.
תודה

לצפיה ב-'ארכיון ממשלתי בורשה. יותר ממאה שנים.'
ארכיון ממשלתי בורשה. יותר ממאה שנים.
07/06/2019 | 04:34
1
57
האם פנית לארכיון שנמצא בעיר העתיקה בורשה? אם לא תפני אליו. צריך להגיש בקשה רק בפולנית. רק בטופס שלהם. מקבלים תשובה תוך 2-3 חודשים.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התגובה,לגבי APW'
תודה על התגובה,לגבי APW
10/06/2019 | 02:22
29
שלחתי בקשה לחיפוש מידע וקיבלתי תשובה שלא נמצאו מסמכים.
מעונינת לבדוק אופציות נוספות בארכיון כגון מסמכי נוטריון, רשומות ז׳נדרמריה ורשומות של מוסדות לימוד אך
לטענתם  ניתן לעשות זאת רק אם מגיעים לארכיון באופן אישי.
אגב, ניתן לכתוב להם גם באנגלית אך הם עונים בפולנית.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ