לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1296212,962 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חיילים מארץ ישראל בצבא צרפת'
חיילים מארץ ישראל בצבא צרפת
07/07/2020 | 10:29
1
27
האם מישהו מכיר את הנושא של חיילים מארץ ישראל שהשתתפו בצבא צרפת במרד הדרוזי בסוריה ב1925-6.
אם אכן היו בצבא צרפת, היכן אפשר למצוא שמותיהם ?
לצפיה ב-'חיילים יהודיים בצבא צרפת בפעילות בסוריה'
חיילים יהודיים בצבא צרפת בפעילות בסוריה
09/07/2020 | 22:24
7
לאה שלום,
בצבא הצרפתי משרתים, רק אזרחי צרפת.
בשנות ה 20 של המאה ה 20 היו מעט תושבים יהודים צרפתיים שחיו בארץ.
לכן הסיכוי ששירתו חיילים מארץ ישראל המנדטורית קלוש ביותר.
יתכן שביחידות הצבא הצרפתי בסוריה בעת מרד הדרוזים, שירתו חיילים צרפתית ממוצא יהודי
ואולי היו מספר הרפתקניים מתושבי הארץ שצטרפו ללגיון הזרים הצרפתי,
 שם קיבלו אנשים מכל הלאומים, אך לא בטוח שיחידות הלגיון פעלו בסוריה בעת המרד.
רשימות חייילים של אז צריך לחפש באתר של מינסטריון המלחמה הצרפתי.
בברכה,
 אדי
לצפיה ב-'הספר "פעמי הגאולה"'
הספר "פעמי הגאולה"
06/07/2020 | 13:55
31
בספר "פעמי הגאולה" ספר הציונות הרוסית מראשית חיבת ציון עד מהפיכת 1917 [של אריה רפאלי צנציפר], בעמוד 57 תמונה מספר 152. באילו נסיבות, מתי והיכן צולמה התמונה? מי הם האנשים שבתמונה? אם בין האנשים שבתמונה מוזכר גם שמואל יוסף גינזבורג [הסבא רבא שלי] – אשמח אם תימצא דרך לקבלת תצלום הדף [יש בידי חלקי תמונה [כ- 40%] לא אזכורי שמות.
לצפיה ב-'מידע אודות לוחמי לח"י '
מידע אודות לוחמי לח"י
06/07/2020 | 12:40
93
שלום
מחפשת מידע אודות שלושה לוחמי לח"י
שלמה קרבני/קרוואני נפל כ"ז אב תש"ח כפר סבא הערבית
בן שמואל יתכן ששמו הפרטי או הכינוי שלו "נחשון"  נפל כ"ז אב תש"ח בנימינה
אהרון מזרחי "שלום" נפל ד' או ב' תמוז תש"ח 11.07.1948 דיר טאריף

כל השלושה מופיעים ברשימת חללי הלח"י שפורסמה בעיתון חירות יום רביעי 8 בפברואר 1956

אם יש למישהוא מידע או קשר לבן משפחה. - זו תהיה עזרה גדולה.
תודה רבה מראש.

לצפיה ב-'מערכת הפורומים החדשה'
מערכת הפורומים החדשה
04/07/2020 | 12:10
2
92
כיצד ניתן להגיע לעמוד הפורום במערכת הפורומים החדשה של תפוז.
תודה
לצפיה ב-'כרגע לא מצאתי אפשרות'
כרגע לא מצאתי אפשרות
05/07/2020 | 13:32
33
כניסה דרך מערכת הפורומים החדשה. ייתכן שהפורום עדיין לא הועבר למתכונת החדשה. 

לצפיה ב-'כניסה לפורום שורשים משפחתיים'
כניסה לפורום שורשים משפחתיים
05/07/2020 | 19:12
37
מה קורה?איך נכנסים? איך מוצאים אותו
לצפיה ב-'עזרה בתרגום מודעת עיתון'
עזרה בתרגום מודעת עיתון
02/07/2020 | 19:28
56
שלום רב,
מצאתי באתר ANNO לעיתונות היסטורית אוסטרית, שתי מודעת בקשר לאדם בשם ברוך גסטהלטר (מסומן באדום), שהינו סבו של סבי.
אחת בגרמנית ואחת בפולנית.
אשמח אם מישהו יכול לפענח מה נאמר שם.
בתודה מראש.
לצפיה ב-'בסיס נתונים בתי קברות יהודיים בטורקיה'
בסיס נתונים בתי קברות יהודיים בטורקיה
01/07/2020 | 18:33
53
ידיעה שפורסמה ב- Jewishgen:

Launch of Online Resource of Jewish Cemeteries in Turkey With Over 61,000 Gravestones #sephardic #announcements
 Jan Meisels Allen
4:00am   #645554  

A digitized database of Turkish cemeteries has been launched online and made available to the public by the Goldstein Goren Diaspora Research Center at Tel Aviv University.  It is called A World Beyond: Jewish Cemeteries in Turkey 1583-1990.  The database is the culmination of decades of research by Prof. Minna Rozen and comprises digital images and detailed textual content of more than 61,000 Jewish gravestones from a variety of communities in Turkey from 1583 until 1990. While the material was digitized I the 1990s now is the first time its publicly accessible.

The database provides access to detailed information on Jewish cemeteries in a score of towns and cities around Turkey, from big city cemeteries with thousands of graves, to out of the way graveyards with only a few dozen: (each is a  hypertext link)
Adana,  Antakya,  Bodrum,  Bursa,  Çanakkale,  Çorlu,  Edirne,  Gaziantep,  Gelibolu,  İskenderun,  Istanbul,  Izmir,  Kirklareli,  Konya,  Manisa,  Mersin,  Milas,  Tekirdağ,  Tire,  Turgutlu

Using the complex search functions, you can seek out individual gravestones or search the cemeteries by a range of criteria, including date, type of tomb (e.g. slab, upright, coffin-like), name and/or sex of the deceased, type of ornamentation of the gravestone, and more.
To read more about the project, Turkish Jewry , Cemeteries, how to navigate the project an d search the database go to: https://jewishturkstones.tau.ac.il/#/

Note: the database is considered a “beta” version and the project team recognizes that there are still some kinks to be worked out. They ask that users point out glitches and suggest improvements by contacting them at [email protected]

To read more see:  https://jewish-heritage-europe.eu/2020/06/30/turke...

Jan Meisels Allen
Chairperson, IAJGS Public Records Access Monitoring Committee
לצפיה ב-'ארכיון ביאליסטוק'
ארכיון ביאליסטוק
29/06/2020 | 11:47
76
שלום. רציתי לברר אם ידוע למי מכם כתובת עדכנית של ארכיון ביאליסטק? הם יש מי שפנה וצבר נסיון איתם? כמה זמן לוקח עד שהם עונים? האם המענה בפולנית בלבד? האם כרוך בתשלום? איזה שנים מכסה הארכיון?
תודה

לצפיה ב-'משפחת Mischewitz'
משפחת Mischewitz
29/06/2020 | 09:21
58
שלום.
מנסה להשיג מידע על המשפחה של סבתא שלי. ומתקשה.
משפחת מישביץ גרה באליטוס ליטא.
Shmuel (b. 1850) and Pesia Rivka (b.1852) had 6 children: Sare Rokhle - alte Lantsman (b:1888)- my GGgrandmother.
Khaim Girsh Mishevich (b:1874), Moshe Jossef Mishevich (b:1877) married Ettle .
Khaia KASMAN (born Mishevich) died in 1965 in the US+Arie Kassman.
Beilla SHTRASH (born Mishevich) (1890-1983), Jacob Mishevich (b:1890).
כולם היגרו לארה"ב וקשה לי למצוא קצה חוט.
מצאתי מניפסט של חיה מישביץ ואני חושב שזו מהמשפחה שלי.
סבתא שלי ידעה נתונים מתי מישהי נפטרה אבל כבר 20 שנה לא יכולתי לקבל ממנה מידע .
במניפסט כתוב שיש לה דוד אלי מנחומוביץ שאני מניח שזה אלי הבן של מנחם. והכיוון שלה היה עיר בשם צלסי במסצוסטס.
אני יודע שזה שם שיש לו הרבה וריאציות.
האם אתם יכולים לעזור לי?
לא מצליח לצרף קובץ , המניפסט מאליס איילנד עבור Mischewitz, Chaie

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ