לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אל תלמדו במכללה זה יהרוס לכם את הקריירה'
אל תלמדו במכללה זה יהרוס לכם את הקריירה
22/05/2017 | 10:33
23
314
לצפיה ב-'שימו לב שלטרול *אין* קשר אלי.'
שימו לב שלטרול *אין* קשר אלי.
22/05/2017 | 10:49
2
69
לצפיה ב-'מה אתה נדחף? אתה טרול בעצמך'
מה אתה נדחף? אתה טרול בעצמך
22/05/2017 | 11:23
1
68
לצפיה ב-'תשתדלו לסיים לריב לפני שהשמש זורחת'
תשתדלו לסיים לריב לפני שהשמש זורחת
22/05/2017 | 14:48
49
לצפיה ב-'המשפט הכי חשוב הוא בסוף...'
המשפט הכי חשוב הוא בסוף...
22/05/2017 | 18:04
226
"אפשר להיות בינוני בלימודים, אבל עם חברים טובים וקשרים איכותיים, וכך מקבלים דריסת רגל ראשונה בתעשייה"
לצפיה ב-'זה ממש אבל ממש לא שחור או לבן'
זה ממש אבל ממש לא שחור או לבן
23/05/2017 | 11:59
18
252
מי שמסיים באוניברסיטה עם ממוצע של 75 עדיף היה לו בדיעבד ללמוד בבינתחומי/האקדמית/המכללה למנהל. הוא כנראה היה מסיים עם 90, מקבל יותר ידע פרקטי במהלך התואר, מקבל תחושת ביטחון שהוא שווה משהו וכנראה גם מצליח לשלב עבודה בתעשיה.

ברור שהאוכלוסייה באוניברסיטאות יותר איכותית. השאלה היא בהינתן סטודנט כלשהו שלמד באוניברסיטה, איך התעשיה הייתה מתייחסת אליו אם הוא היה הולך ללמוד במכללה (ומוציא ציונים גבוהים יותר)? פה, לדעתי, הפערים הם פחות משמעותיים.

לצפיה ב-'גם מי שסיים עם 80-81 באוניברסיטה'
גם מי שסיים עם 80-81 באוניברסיטה
23/05/2017 | 12:50
148
יש מצב (תלוי במכלול הנסיבות) שהיה עדיף לו ללמוד במכללה.

לצפיה ב-'אגדת ה"ידע הפרקטי" במכללות - לא קשורה למציאות'
אגדת ה"ידע הפרקטי" במכללות - לא קשורה למציאות
24/05/2017 | 01:30
16
140

אין שום דבר יותר פרקטי מבחינת הידע שבוגרי מכללות בכלל (והמכללות הללו בפרט) מקבלים, ביחס לאוניברסיטאות. זו אגדה שנועדה למשוך סטודנטים למוסדות הללו, ותו' לא.
לצפיה ב-'בוא נראה...'
בוא נראה...
24/05/2017 | 12:15
15
97
הנה, למשל, התוכנית של הבינתחומי הרצליה:

שנה א' - כמו באוניברסיטה
שנה ב'
---------
תכנות מתקדם: יש שם ספריות תקשורת ב Java (כבר, ספיות צד שלישי) ו- Javascript בקורס חובה!!
למידה חישובית ממידע: אמנם הוא גם תיאורטי, אבל זה נושא חם בשוק, אבל איפה זה קיים כקורס חובה באוניברסיטאות?
יש שם כמה קורסים בכלכלה/ניהול וכו' - נותן ערך כהבנת הארגון.
שנה ג'
-------
רשתות תקשורת מחשבים: קורס חובה. לא באוניברסיטה
מיומנויות תקשורת באנגלית - פרזנטציה: קורס חובה. בחיים לא יהיה באוניברסיטה

קורסי בחירה
---------------
פה בכלל הקורסים בנושאים חמים מאד.

הנה, למשל, התוכנית של אוניברסיטת תל אביב: https://exact-sciences.tau.ac.il/sites/exactsci.ta...

קורסי החובה משמעותית יותר תיאורטיים מאשר בבינתחומי. קורסי בחירה: חובה לבחור שני קורסים מתמטיים.
רשימת קורסי הבחירה המדמ"חיים (נקודת האור) נמצאת כאן:

יש פה קורסים שנוטים לכיוון התיאורטי (רובם לדעתי) ומקצתם נוטים לכיוון המעשי יותר. מתוכם רשימת קורסי הבחירה המדמ"חיים צריך לבחור 6 קורסים (21 נק"ז). יש פה שיקולים של מערכת שעות, התנגשויות של מבחנים, קורסים עמוסים יותר/עמוסים פחות. נניח שהסטודנט הממוצע יבחר 4 קורסים עם אופי מעשי. עדיין, הוא יוצא עם פחות ידע פרקטי מבוגר הבינתחומי.

חשוב לציין שגם קורסים שלכאורה "נשמעים" פרקטיים תלויים במי שמעביר אותם. כבר יצא לי ללמוד קורסים שלכאורה נשמעו פרקטיים שמי שלימד לקח אותם לגמרי לכיוון התיאורטי. במוסד כמו הבינתחומי זה פחות יקרה מאשר באוניברסיטת מחקר.

לצפיה ב-'אני מסכים עם צ'ו ואתן לך דוגמה מ-ML'
אני מסכים עם צ'ו ואתן לך דוגמה מ-ML
24/05/2017 | 15:14
14
85
בעברית ML הוא קורס חובה. ההבדל הוא אחד. בעברית אתה יודע קצת ML אחרי הקורס ובבינתחומי לא.
מידיעה ברורה אני יודע שהקורס שם ב-ML לתואר שני הוא ברמה מאוד ירודה.
הרבה פחות מהרמה של קורס שעשיתי בעבודה בשלושה ימים.
הקורס של העברית מלמד אותך את הנושאים הבסיסיים בעומק די רציני.
לצפיה ב-'אתה לוקח דוגמא מקורס שהוא במהותו אקדמי'
אתה לוקח דוגמא מקורס שהוא במהותו אקדמי
24/05/2017 | 16:00
13
79
תסתכל על קורסים כמו Design Patterns או מחשוב בענן או אפליקציות לארגונים...

לצפיה ב-'אני מסתכל על הגישה'
אני מסתכל על הגישה
24/05/2017 | 16:16
11
65
שאומרים (מרמזים) למרצה תוריד את הרמה של המבחן למשהו שכולם יעברו.
זה חא משנה מה תלמד, אם תלמד בצורה לא רצינית לא תדע כלום.
זה לא שאין מה לשפר בלימודי התואר באוניברסיטאות אבל ללמוד מלמעלה דזיין פטרנס לא עוזר כלום וגם מאוד קל להשלים את זה וזה מה שקורה לרוב במכללות. אולי מלמדים יותר נושאים טכניים אבל ברמה מאוד נמוכה שלא מביאה אימפקט משמעותי. לעומת זאת להשלים ידע מתימטי או אלגוריתמי או במערכות הפעלה או בניהול זיכרון ברמה מעמיקה הרבה יותר קשה.
מה שיוצא שבוגר אונ' יוצא עם ידע שלבוגר מכללה קשה להגיע אליו. גם אם הוא שימושי פעם בשנה (וזה שימושי יוצר מפעם בשנה) ואז הובגר מכללה מתקשה יותר מבוגר אונ להצליח במשרות רציניות שדורשות משהו מעבר לתכנות ברמה נמוכה.

לצפיה ב-'נו בחייך'
נו בחייך
24/05/2017 | 16:24
10
75
ניהול זיכרון ומערכות הפעלה - ממה שלומדים בתואר ראשון זה נקרא בשבילך רקע שימושי לתעשיה?

קורס מערכות הפעלה הוא ברובו שינון והבנה די בסיסית. לא הייתי קורא לזה ידע עמוק ובטח שלא משהו שקשה להשלים.

ולגבי הגישה - שתדע שבמכללות שרוצות ליצור לעצמן שם, ה"גישה" שכולם חייבים לעבור ממש לא קיימת. יש מקומות עם אחוזי נכשלים של מעל ל-50% בשנה א'. דברים שאפילו באוניברסיטה לא קיימים. דרך אגב, גם באוניברסיטה יש איזשהם סטנדרטים לכמה זה לגיטימי להכשיל. יש פה ושם חריגות, אבל אלה תופעות קצה. נדיר מאד-מאד שתראה קורס של 70% נכשלים גם באוניברסיטה. 

ככה שהגישה ש"כולם חייבים לעבור" היא ממש לא מאפיינת את כל המכללות.

לצפיה ב-'בבינתחומי אין את זה'
בבינתחומי אין את זה
24/05/2017 | 16:33
3
58
ונכון שאם מכללה תתנהג בסדר יהיה לה שם טוב.
לרוב אין לה כל כך ברירה כי מי שמגיע אליה לרוב ה פחות מוכשרים ממי שמגיע לאונ'.
לצפיה ב-'גם כאן לא כל האוניברסיטאות באותה רמה'
גם כאן לא כל האוניברסיטאות באותה רמה
24/05/2017 | 17:09
2
58
אוניברסיטאות העילית: ת"א, הטכניון והעברית אכן ברמה חד-משמעית מעל השאר.
את אוניברסיטאות דרג ב' ומכללות טובות אפשר להכניס בגדול לאותה רשימה: בן-גוריון, בר אילן, חיפה, הפתוחה, האקדמית ת"א-יפו, הבינתחומי ואולי גם המכללה למנהל.

הנקודה היא שמכיוון שדרישות הקבלה הן מאד גבוהות לתואר במדעי המחשב באוניברסיטאות העילית ייתכנו אנשים טובים מאד וגם מצוינים שלא יצליחו להתקבל אליהן או שיצליחו להתקבל וייזרקו משם (כי הם ייכשלו בקורסי מתמטיקה שאין בינם לבין פיתוח תוכנה שום קשר), ויתפשרו על מוסד קצת פחות טוב.

ולכן גם במוסדות דרג ב' (אוניברסיטאות ומכללות) הרמה היא לא בהכרח רעה וממש לא הייתי ממהר להגיד שהם מעבירים את כולם.

צריך גם לקחת בחשבון שדרישות הקבלה רחוקות להיות מדד אידיאלי. פסיכומטרי/בגרויות הם לא מדדים אידיאליים למי יהיה מתכנת טוב יותר. יש אנשים שיבחרו ללמוד באוניברסיטה הפתוחה/באקדמית ת"א-יפו/המכללה למנהל כי יש להם מסלול ללימודי ערב, למרות שהם התקבלו לטכניון/לתל אביב. יש אנשים שלא רצו לבזבז שנה על לעשות שוב פסיכומטרי (אפשר להתווכח אם זה החלטה טובה או לא טובה) וייתכן שאם היו מבזבזים את השנה הזאת הם היו מתקבלים לאוניברסיטת עילית, אבל עצם הויתור לא בהכרח אומר שהם פחות טובים. המכללות גם יכולות להעלות את רמת הלימודים ע"י בחירת מרצים רק לפי יכולת ההוראה שלהם, להבדיל עם אוניברסיטאות שחייבות לתת לחוקרים ללמד גם אם הם גרועים בהוראה. גם תוכנית הלימודים במכללות יכולה להיות יותר פרקטית כי המכללות לא צריכות להכשיר את דור העתיד של המחקר.

בממוצע הרמה באוניברסיטאות העילית טובה יותר, אבל עדיין לא צריך להיסחף ולהגיד שכל מה שהוא לא top university הוא זבל. אפשר למצוא גם שם אנשים טובים.

לצפיה ב-'אין לך מושג'
אין לך מושג
24/05/2017 | 20:51
1
21
אם אתה שם את אב״ג (או את האו״פ) באותה רשימה עם המכללה למנהל אז יש לך פער גדול בהבנה.

לגבי המשפט האחרון שלך - בוודאי שאפשר למצוא אנשים טובים גם במכללות, אבל הסבירו לך כמה פעמים למה את המעסיקים זה בדר״כ פחות מעניין. בהיעדר קריטריונים טובים לסינון - הסיכוי ״ליפול״ עם בוגר מכללה הוא עדיין גבוה יותר, ולמעסיקים פחות מעניין אם הם מפספסים אנשים טובים מאשר אם מי שהם מגייסים הוא באמת טוב.
לצפיה ב-'סבבה. אז שים בצד את המכללה למנהל.'
סבבה. אז שים בצד את המכללה למנהל.
24/05/2017 | 22:22
5
את אב"ג, הפתוחה והאקדמית אפשר לשים באותה שורה.
אתה סתם נדבק לקטנות.

סינון לפי מוסד לימודים הוא לרוב על סמך מוסד וציון. אז אם אתה מראיין בוגרי אוניברסיטאות עילית עם 80+, אז בוגר מכללה טובה עם 90+ שקול אליהם. אם אתה מפעיל את הפילטר בצורה כזאת הסיכוי שתיפול עם בוגר מכללה זהה לסיכוי שתיפול עם בוגר אוניברסיטה.
כמובן שלא מגייסים רק על סמך תעודה. בנוסף גם מראיינים ורואים עם מי יש לך עסק.

לצפיה ב-'המכללות נמצאות בניגוד אינטרסים'
המכללות נמצאות בניגוד אינטרסים
24/05/2017 | 16:54
5
67
מצד אחד הן צריכות רמה גבוהה שמקשה על הסטודנטים כדי לשמור על שם המכללה ועל הרמה בכלל. מאידך, הן מחזרות אחרי הסטודנטים וחלק מהמכללות פרטיות ותלויות לחלוטין בסטודנטים שמשלמים את התקציב שלהן. במצב הזה לבכיינים יש יכולת מינוף גבוהה והרבה פעמים הסגל פשוט מתיישר לדרישות ה"לקוחות".
הצד החיובי הוא שהסטודנטים מקבלים שירות טוב יותר, אין תופעות כמו מרצים אדישים, חוסר אכפתיות וכו' שזה מעולה אבל כשסטודנטים מתלוננים ש"המבחן לא הוגן" או טענות מהסוג הזה למרצים לפעמים אין ברירה אלא להתאים את הרמה. זה ככה בכל החוגים והמקצועות אגב, לא רק במדעי המחשב.
לצפיה ב-'גם האוניברסיטאות ממומנות ע"י הממשלה לפי מספר הסטודנטים'
גם האוניברסיטאות ממומנות ע"י הממשלה לפי מספר הסטודנטים
24/05/2017 | 17:18
4
61
שמסיימים את התואר.

לכן, לפי דבריך, גם לאוניברסיטאות יש אינטרס ברור להעביר סטודנטים ולתת מבחנים קלים. ככל שיותר יסיימו את התואר, לאוניברסיטה יהיה יותר כסף. סטודנט בכיין יכול להחליט שהוא לא ממשיך ללמוד באוניברסיטה ועובר למכללה.

מצד שני, המכללות נלחמות על השם שלהן, בעוד שלאוניברסיטאות כבר יש שם. אז מהבחינה הזאת האינטרס של המכללות להקפיד על רמת לימודים הוא אפילו חזק יותר מאשר של האוניברסיטאות.

דרך אגב, אני חושב שהקורס צריך להיות ברמת הכיתה. אני ממש לא חושב שאיזשהו מוסד (אוניברסיטה או מכללה) צריך להתגאות באחוז נכשלים קיצוני. זה לא מראה על שום רמה. נהפוכו, רמה גבוהה היא כאשר המבחן היה קשה והסטודנטים עברו אותו. בסופו של דבר, כשיש 70% נכשלים, כל הנכשלים נבחנים שוב ומי יודע - אולי הפעם המבחן יהיה קל יותר.

לכן, אני גם באמת חושב שאם רוב הסטודנטים חושבים שהמבחן לא היה הוגן, כנראה שהוא לא היה הוגן, ושוב אין מה להתגאות בזה.

כישראלים הגישה שלנו הרבה פעמים נובעת מהמנטליות הצבאית. זאת גישה של "כמה שתסבול יותר, ככה תהייה יותר טוב". זה מטומטם. גם אם תסתכל על מוסדות אחרים בעולם, "רמה" שם לא נמדדת בכמה נכשלים או ברמת המבחנים, אלא באיכות המרצים, איכות הלימוד, איכות הפרויקטים וכמובן שביעות רצון של הסטודנטים. מסתבר שבאוניברסיטאות היוקרה בארה"ב יש מעט מאד נכשלים, וגם מי שנכשל יעשו הכל כדי לתת לו להיבחן שוב ולהעביר אותו. ראו כאן: http://www.themarker.com/news/1.3527702

לצפיה ב-'רק שכחת פרט "קטן"'
רק שכחת פרט "קטן"
24/05/2017 | 17:31
3
65
על מקום פנוי באוניברסיטה מתמודדים כמה וכמה מועמדים. במכללות לעומת זאת משקיעים הרבה יותר בשיווק ומכירות.

אני מסכים עם מה שכתבת ומנסיוני האישי, חלק מהמרצים באוניברסיטאות פשוט נותנים יחס מחפיר ומזלזל ואין לזה שום קשר לרמת הלימודים. אכן, אין צורך לסבול. מצד שני, רמת מבחנים ורמת לימודים גבוהה היא כן משפיעה על התוצאה בלימודים ובאיכות המוסד וכשהרמה גבוהה לסטודנטים קשה וחלק מהמכללות לא יכולות להרשות לעצמן שלסטודנטים יהיה קשה והתוצאות בהתאם.
אתה יכול להביא את המרצה הכי איכותי ומרתק בעולם אבל אם בסוף יהיה מבחן קל אז חצי קורס יעתיק סיכומים יומיים לפני ולא יטרח להגיע לשיעורים. אלה החיים, מה לעשות.
לצפיה ב-'לא שכחתי כלום.'
לא שכחתי כלום.
24/05/2017 | 17:40
2
57
ציינתי את זה בראשית דבריי. איכות הסטודנטים באוניברסיטאות העילית גבוהה יותר וזה נובע ממועמדים איכותיים יותר. כמות המועמדים לא אומרת דבר, אלא האיכות שלהם.

לגבי רמה גבוהה - יש קורסים זוועתיים עם רמת הוראה איומה, וכתוצאה מזה הסטודנטים עובדים מאד קשה, מוציאים ציונים נמוכים ועדיין יוצאים עם רמת ידע נמוכה (היו לי כמה וכמה כאלה). לכן, איכות המרצה בפירוש משפיעה על איכות הבוגר.

דרך אגב, הוראה טובה זה ממש לא רק איך שהמרצה מלמד בכיתה. זה בעיקר מה איכות תרגילי הבית, האם יש מאגר מבחנים משנים קודמות עם פתרונות, חומרי לימוד זמינים וכו'... יש הרבה קורסים שלא צמודים לשום ספר לימוד, ואז גם אם תרצה להשקיע את הזמן בבית ולקרוא את החומר, אי אפשר.

אותי הרגיזה מאד הצביעות של האוניברסיטאות שרואות את עצמן כנושאות את דגל המצוינות, אבל לא מסוגלות להגדיר קריטריונים בסיסיים ביותר לאיך שקורס צריך להיות מועבר. סתם למשל, אין שום חובה תקנונית לתת שיעורי בית או להצמיד את הקורס לספר לימוד כלשהו או לתת מספר מבחנים משנים קודמות עם פתרונות.

אז איפה פה המצוינות, אוניברסיטאות יקרות?

לצפיה ב-'זה החופש האקדמי המקודש'
זה החופש האקדמי המקודש
24/05/2017 | 18:16
1
48
ומה שאתה מתאר קיים בערך מאז יוון העתיקה כשפילוסופים היו אוספים סביבם תלמידים ומעריצים.

אל תשכח שאוניברסיטה זה לא רק מדעי המחשב ומתמטיקה ולחייב כל מיני סטנדרטים זה מגביל ובמקרים רבים פוגע בכל הרעיון של האקדמיה שמקדמת בעיקר מחקר, יצירה, ועשיה.

הרעיון הבסיסי שמאחוריי זה הוא לקחת את אוסף האנשים הכי חכמים ומוכשרים ולתת להם להנחיל את הידע ולקדם אותו. כמובן שיש גם חוקים ותקנות אבל אם תתחיל להכתיב לכל מרצה איך ומה להעביר הם מהר מאוד יעופו משם.
לצפיה ב-'סבבה. השאלה היא מה המצב ההוראה והקורסים'
סבבה. השאלה היא מה המצב ההוראה והקורסים
24/05/2017 | 18:21
38
בפועל ועם איזה ידע יוצאים בוגרים של האוניברסיטאות.

המורשת האוניברסיטאית והעובדה שהן סוגדות לסגל האקדמי אינה רלוונטית לדיון שלנו. הדבר היחיד הרלוונטי הוא רמת הידע הרלוונטי לתעשיה איתו יוצאים הבוגרים. אם המורשת פוגעת באיכות ועל הדרך גורמת לאנשים לסבול, אז אפשר לדחוף אותה אתה יודע לאן.

אולי זאת בדיוק הבעיה של האוניברסיטאות. העולם כבר ממזמן לא בתקופת יוון העתיקה. לאוניברסיטה לא הולכים בשביל לסגוד לאיזה גורו, אלא כדי לרכוש השכלה רחבה שתשרת את הבוגר בחיי היומיום.

אם אתה בעצם אומר לי שהאוניברסיטאות דואגות למרצים על הגב של הסטודנטים, אז אולי לא כדאי כ"כ ללמוד שם לתואר ראשון.
לצפיה ב-'בעברית לומדים DP בשנה א','
בעברית לומדים DP בשנה א',
24/05/2017 | 17:33
48
והקורס בתקשורת חובה לתואאר חד-חוגי, ופופולרי גם בקרב דו-חוגיים. לגבי קורס בפרזנטציות, אני ספקטי לגבי הערך שלו. שליטה בשפה זה לא משהו שבונים בקורס.
לצפיה ב-'הוצאת קיטור או - איך להתמודד עם הבוס?'
הוצאת קיטור או - איך להתמודד עם הבוס?
22/05/2017 | 20:59
45
409
-אזהרת חפירה-
אז אני עצבנית אחרי יום עבודה נוסף שבו הבוס מאלץ אותי לשכתב פיצ'ר בפעם הרביעית.
אני עובדת בחברה הנוכחית כ-4 שנים. אני מפתחת ג'אווה, והבוס שלי הוא מנהל הפיתוח בחברה. אין לנו רש"צ כי אנחנו צוות פיתוח קטן. זאת חברה קטנה אבל וותיקה ויציבה.
אמנם 4 שנים זה הרבה זמן, אבל יש משהו...
המשך>>
-אזהרת חפירה-
אז אני עצבנית אחרי יום עבודה נוסף שבו הבוס מאלץ אותי לשכתב פיצ'ר בפעם הרביעית.
אני עובדת בחברה הנוכחית כ-4 שנים. אני מפתחת ג'אווה, והבוס שלי הוא מנהל הפיתוח בחברה. אין לנו רש"צ כי אנחנו צוות פיתוח קטן. זאת חברה קטנה אבל וותיקה ויציבה.
אמנם 4 שנים זה הרבה זמן, אבל יש משהו שאני לא מצליחה ללמוד גם אחרי 4 שנים - איך להתמודד עם הבוס שלי. 4 שנים שאני כותבת כל דבר 3-4 פעמים כי הבוס אמר א אבל התכוון ב, כי באמצע פיתוח הוא שינה את דעתו לגבי הדרישות, כי באמצע קוד ריוויו הוא נזכר שיש דרישה שנראתה לו טריוויאלית אך לא עלתה על דעתי וכי מליון סיבות משונות.
הבוס שלי הוא אדם מאוד חכם, ונחמד באופן כללי. אבל, אנחנו מאוד שונים בהלכי המחשבה שלנו. המחשבה שלו היא מהירה ותזזיתית, הוא יכול לנאום ארוכות על היתרון של פיצ'ר מסוים, ואז בשבריר שניה לשנות דעתו ב 180 מעלות ולהחליט לוותר עליו. הוא רואה טכנולוגיה כאוסף קופסאות שחורות שרק צריך לחבר במקומות מתאימים, ושיקולים של, למשל, קלות תחזוקה של קוד או יעילות זה משהו שהוא בוחר להתעלם ממנו. בנוסף, יש לו נטיה לבחור בפתרונות מסובכים לבעיות פשוטות.
אני מאוד שונה. אני "כבדה" - איטית, יסודית, תמיד מנסה לחשוב על השלכות. מאוד חשוב לי לכתוב קוד יעיל, פשוט, וניתן לתחזוקה.
אני מתקשה להבין את הבוס כאשר הוא נותן לי משימות. אני מתקשה לעקוב אחרי השינויים התכופים בדרישות.
אם אני נתקלת בבעיה כלשהי, אני מפחדת לפנות איתה לבוס, כי אני יודעת שזה אומר שהוא רק יסבך את הבעיה עוד יותר. ואז, אם אני פותרת בעיות לבד או מחליטה החלטות לבד, והבוס מגלה מה עשיתי הוא מתקומם כי "זה לא מה שאמרתי לך לעשות" ואיכשהו מוצא בכל זאת דרך לסבך את הבעיה עוד יותר, ואז התוצאה אותה תוצאה - לשכתב הכל מחדש. (והוא כמעט תמיד יגלה, הוא מתעקש לעשות לי קוד ריוויו אלא אם כן זה רק תיקון באג).
אה, והוא שונא לקרא מיילים. ובנוסף, יש לו מליון החלטות לקבל, כל הזמן, בעיקר כי הוא לא סומך על אף אדם אחר בחברה לקבל החלטות בנוגע לפיתוח (כולל החלטות לגבי שמות של קלאסים).

אני נמצאת כרגע במהלך ניסיונות להכנס להריון, ולצערי כבר עברתי 2 הפלות טבעיות. לא הייתי רוצה להוסיף גורם לחץ נפשי נוסף בדמות חיפוש עבודה חדשה. אחרי הכל, אני כבר לא צעירה כל-כך, אין מצב לדחות הריון. גם להיות מובטלת לא מתאפשר כלכלית.
אז מה עושים? איך מתמודדים עם כזה בוס? אני אובדת עצות
לצפיה ב-'האם מישהו יודע מה זה?'
האם מישהו יודע מה זה?
24/05/2017 | 14:13
77
microsoft common console document
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לתחומים/שפות/כישורים הנדרשים בתעשייה'
התייעצות בנוגע לתחומים/שפות/כישורים הנדרשים בתעשייה
24/05/2017 | 11:05
1
94
שלום,
אשמח לעזרה מאנשים המבינים בתחום.
אני כרגע סטודנט בשנה ג' להנדסת תוכנה.

בחרתי ללמוד במכללה כיוון שהיה לי צורך להתפרנס בתקופת הלימודים וכן כיוון שהתחלתי את לימודיי בגיל קצת מאוחר ולא רציתי להתעכב עוד על שיפורי ציונים.
עקב העבודה האינטנסיבית גם ממוצע הציונים שלי לא בשמיים.

כעת התחלתי לחפש עבודה בתחום בכדי לצבור ניסיון לקראת היציאה לשוק העבודה אך אני ריאלי ומבין שסיכויי למצוא עבודה, כרגע או בסיום התואר, נמוכים למדי - אין לי כל ניסיון בתחום (לא צבאי ולא אזרחי), לימודים במכללה ולא באוניברסיטה וממוצע לא גבוה.
אמנם יש לי רצון רב להשקיע ולהתפתח וכן יכולת לימוד עצמי גבוהה, אך אלו דברים שהמעסיק לא יכול לדעת באמת, והרי כל אחד מרעיף על עצמו שבחים אלו בראיון עבודה.

הגעתי למסקנה שכדי שיהיה לי איזהו ניסיון מוכח, "קבלות" - עליי ללמוד באופן עצמאי תחום/שפה שנדרשים בתעשייה וגם מעניינים אותי ולעשות פרויקט עצמאי שאוכל להציג בתור ניסיון.
תחום שתמיד עניין אותי וכן יש לי בו כמה רעיונות לפרויקטים הוא פיתוח אנדרואיד.
התחלתי לחקור וללמוד קצת ואני מתכנן להעמיק בכך בכל תקופת הקיץ.
ממה שראיתי, לרוב הפיתוח הוא בJAVA (שלמדתי מעט בתואר) ובסביבת android studio.

אשמח לקבל המלצות לגבי התחום הספציפי הזה (דברים נוספים שכדאי לדעת על מנת לפתח את הידע בתחום זה, סביבות פיתוח מומלצות, Frameworks וכו'), או שאולי ממליצים על כיוון אחר בכלל ועל תחומים אחרים שלדעתכם יפתחו לי יותר דלתות בחיפוש העבודה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'אתה בכיוון הנכון'
אתה בכיוון הנכון
24/05/2017 | 13:27
67
התוכנית שלך טובה - צבירת נסיון וידע מעשי באופן עצמאי כהכנה לחיפוש עבודה.

המימוש גם טוב. אנדרואיד זו מערכת הפעלה נפוצה ומבוקשת, יש הרבה עבודה, יש ביקוש בכל הרמות ורף הכניסה לא בשמים.

מה שכתבת נכון. מתחילים עם אנדרואיד סטודיו, והכתיבה היא בג'אווה. אין יותר מדי מה להוסיף. את הפיתוח כדאי לעשות על מכשיר אנדרואיד (ולא על האימולטורים הזוועתיים) אז אם אין לך אחד זה הזמן לרכוש.

בהצלחה
לצפיה ב-'תוכנת השלטות מרחוק למחשב אובנטו לינוקס'
תוכנת השלטות מרחוק למחשב אובנטו לינוקס
23/05/2017 | 12:03
20
101

לום,

אנחנו מעבירים את המערכת מוינדוס ללינוקס ואני זקוקה למערכת ניהול השתלטות מרחוק למחשב האובונטו שעובד תחת מודם סוללרי .
עד היום השתמשנו בתוכנת VNC  או TEAM VIWER בוינדוס שעבדו מצויין ועם המעבר ללינוקס התוכנה זזה מאוד לאט, יש דיילי מטורף בתצוגה של המסך ולא ניתן לעבוד ככה.
ההשתלטות מרחוק על מחשב האובונטו היא ממחשב וינדוס .
ניסיתי להקטין את כמו הצבעים אך זה עדיין מאוד איטי.

אשמח לעזרתכם והדרכתם אם ניתן לעשות משהו בנידון או לחילופין המלצה על תוכנת השלטות מרחוק שתעבוד באופן אוטמטי על העלייה של המחשב וניתן להשתלט על המחשב מרחוק ללא לחיצה על המחשב שעליו משתלטים.

תודה רבה.

לצפיה ב-'TW רץ מעל wine ולכן סביר שיהיה איטי על לינוקס. לשאלתך'
TW רץ מעל wine ולכן סביר שיהיה איטי על לינוקס. לשאלתך
23/05/2017 | 12:40
17
85
אנשים לא יכירו כי אף אחד לא עובד ככה... הפרימיטיביים עם ssh השאר עברו לפפט או שף.
לא מכיר חלופה ל TW שהיא cross platform.
לצפיה ב-'מה זה פפט או שף? תודה '
מה זה פפט או שף? תודה
23/05/2017 | 13:50
15
18
לצפיה ב-'חפשי בג puppet vs chef'
חפשי בג puppet vs chef
23/05/2017 | 14:44
14
71
בתור התחלה, הדרך שפרימיטיבים כמוני משתמשים בה היא SSH וזה הכי קל להתחיל איתו.

כך או כך, מדובר בעבודה בשורת פקודה. יש סיבה מיוחדת מדוע צריך להשתלט על ממשק חלונאי (ולא CMD כמקובל)? זה יקל מאוד על החיים. המעבר פחות קשה משנהוג לחשוב.
לצפיה ב-'כדי לעבוד עם סביבת פיתוח נוחה כגון pycharm/eclipse '
כדי לעבוד עם סביבת פיתוח נוחה כגון pycharm/eclipse
23/05/2017 | 16:15
13
22
לצפיה ב-'Before diving further in the rabbit hole'
Before diving further in the rabbit hole
23/05/2017 | 16:27
12
60
אולי תסבירי מה *תכל׳ס* הבעייה שאת מנסה לפתור, במקום לשאול על כלים אקראיים. זה לא נשמע בכיוון בינתיים.
לצפיה ב-'מחפשים תוכנת השלטות מרחוק על מחשב לינוקס אובונטו'
מחפשים תוכנת השלטות מרחוק על מחשב לינוקס אובונטו
23/05/2017 | 16:50
11
56
שתהיה cross-platform  ז"א שיהיה ניתן להשתלט על מחשב הלינוקס ממחשב וינדוס או לינוקס בקלות ומהר.

עד עכשיו עבדנו עם team viewer  ו VNC והיה בסדר גמור, מאז שהעברנו את המערכת ללינוקס כפי שציינתי ההשתלטות מרחוק מאוד איטית ובלתי אפשרי לעבוד ככה

אני מנסה או לפתור את בעיות האיטיות בתצוגה ( ניסיתי לשנות את עומק הצבעים ללא תועלת)  או לחילופין אם ישנה תוכנה השתלטות מרחוק שעובדת כ cross-platform בצורה יעילה

תודה!
לצפיה ב-'מה שאנחנו שואלים'
מה שאנחנו שואלים
23/05/2017 | 16:58
10
73
זה איך הגעתם למצב שבו צריך להשתמש בIDE על מכונה מרוחקת? זה לא מצב נפוץ כל כך. ראיתי מקרים כאלה אבל לא רבים.

תסכימי איתי שלמשל הרבה יותר קל לכתוב על PC מקומי, להעלות לסורס קונטרול כמו GIT ואז לסנכרן את המחשב המרוחק (דרך cmd) ולהריץ עליו. זה מה שרובינו עושים.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/05/2017 | 17:00
9
57
הגענו למצב כזה כי זו מערכת שתרוץ לבד בפני עצמה ליד גרנרטור מרוחק ומידי פעם אנחנו נצטרך לבצע עידכוני תוכנה או להריץ מרחוק, ולכן יש צורך להשתלט מרחוק על המחשב .

תודה
לצפיה ב-'העניין הוא שאצל רובינו אין קשר בין ״עדכון תוכנה״ לבין IDE'
העניין הוא שאצל רובינו אין קשר בין ״עדכון תוכנה״ לבין IDE
23/05/2017 | 17:25
8
62
לכן עדיין לא ברור מדוע יש להריץ IDE על המכונה שעליה הקוד צריך לרוץ בסוף.
לא רוצים להפריע לך לעבוד אבל על פניו ייתכן שיש צורות עבודה פרודקטיביות יותר.

דוגמה:
ב pycharm (גרסת בתשלום) את יכולה שהסביבה הווירטואלית שלך תהיה על ״המחשב ליד הגנרטור״ ואת תשבי בכיף במשרד ותדבגי את הקוד. כל הנדרש הוא mount. יש הרבה דרכים לעשות את זה כשהמיידית (ואיטית) היא sshfs
זה *הרבה* יותר פרודקטיבי מ rdp.

לצפיה ב-'זה לא רק לעדכון תוכנה '
זה לא רק לעדכון תוכנה
23/05/2017 | 17:34
7
58
אלא גם כדי לראות את הGUI הלוקלי בדפדפן תחת local host  או להתקין איזה דרייבר של איזה device חומרה שמחובר למערכת כגון קבסר , אנחנו עובדים כעת על מערכת בפיתוח ויש צודרך בהשתלטות הזו מרחוק ..

SSH    לא ניתן להשתמש כי המחשב מחובר תחת מודם סוללרי ואין כתובת IP קבועה וכן אין גישה לראוטר .

יש לכם פתרון ?
לצפיה ב-'כן יש כל מיני דרכים, אף אחת לא out of the box כמו TeamViewer'
כן יש כל מיני דרכים, אף אחת לא out of the box כמו TeamViewer
23/05/2017 | 18:14
5
14
לצפיה ב-'אשמח לשמוע מה הפתרונות והדרכה. תודה רבה!'
אשמח לשמוע מה הפתרונות והדרכה. תודה רבה!
23/05/2017 | 18:23
4
17
לצפיה ב-'אני חושב שאצא די טמבל אם אנסה לתת ״הדרכה״ בלי שיש לי מושג'
אני חושב שאצא די טמבל אם אנסה לתת ״הדרכה״ בלי שיש לי מושג
23/05/2017 | 18:38
3
72
על ארכיטקטורת הרשת שלך, ומה ה-IT  אצלך מאפשר או לא...
אבל *בניפנופי ידיים*:

1. להתקין xrdp על המחשב אליו רוצים להתחבר
2. להתחבר לשירות dynamic dns כמו dyndns או no-ip (עלות זניחה/חינם) שיהיה לך hostname קבוע לעבוד מולו
3. [this is where the magic happens]
...
4. profit
לצפיה ב-'מה שהצעת לא אפשרי '
מה שהצעת לא אפשרי
24/05/2017 | 10:51
2
34
המחשב שעליו משתלטים נמצא מאחורי  3G/4G internet dongle  כלומר APN
ולכן הכתובת IP שלו היא לא פומבית ואין גישה לראוטר

תודה!
לצפיה ב-'אם הבעיה שלך זה NAT, אתה צריך revers SSH'
אם הבעיה שלך זה NAT, אתה צריך revers SSH
24/05/2017 | 12:00
1
36
לצפיה ב-' אבל היא רוצה rdp'
אבל היא רוצה rdp
24/05/2017 | 12:20
41
בקיצור אפשר לעשות את זה, אבל הסיכוי שנוכל להדריך אותך בפורום עם חלקיקי מידע בלי לשבת מול המערכת שלך אפסי. אנחנו לא יודעים אפילו איזה distro יש לך.

מראש xrdp זה בן חורג בעולם הלינוקס, חלק ממנהלי התצוגה שוברים אותו בלי בושה, הקונפיגורציה לא טריווילית...

שימי 1000 ש״ח על השולחן תביאי מישהו שיודע לעשות את זה ותסגרי עניין.
לצפיה ב-'חייב להודות שאתם נשמעים "מקובעים-חלונאית"'
חייב להודות שאתם נשמעים "מקובעים-חלונאית"
24/05/2017 | 01:27
60

בכל מערכת שעבדתי בה בהתחברות למחשב לינוקס, דאגנו לתכנן את המערכת כך שלא יהיה צורך בחיבור גרפי כדי לעבוד עליה מרחוק - כולל עדכוני תוכנה, התקנת דרייברים, שינויי קוד מקומיים, קינפוג המערכת וכדומה.

באופן עקרוני, פרוטוקולי התחברות לממשק גרפי מרחוק בסביבת לינוקס הם לרוב הרבה פחות חזקים מהפתרונות המקבילים בחלונות - בין השאר משום שיכולות השליטה מרחוק על המרכת משורת פקודה הן מאוד חזקות - בסדר גודל יותר חזקות מאשר בסביבת מיקרוסופט.

באופן עקרוני, כשמחליפים סביבת עבודה, רצוי ללמוד כיצד נהוג לבצע דברים בסביבה החדשה, ולבצע שינוי פרדיגמה היכן שצריך - במקום להתעקש על השיטות הקודמות גם כשאינן מתאימות לסביבה החדשה.

בלינוקס, התקנת תוכנה = dpkg  או   rpm -Uvh) בתלות בהפצה שמשתמשים בה - וזה כולל כל תוכנה, כולל דרייברים והחלפת קרנל. עשו סוויץ' בראש - ואז עשו את הסוויץ' בתשתיות התוכנה שלכם.

נ.ב. אם ה-gui המקומי הוא מבוסס web - אפשר להפעיל אותו מעל tunnel שמייצרים עם ssh - ואם ה-GUI הוואבי כתוב יעיל - זה יוכל לעבוד לא רע.
לצפיה ב-'גם VNC רץ מעל wine?'
גם VNC רץ מעל wine?
23/05/2017 | 16:19
14
לצפיה ב-'תנסה את x2go'
תנסה את x2go
23/05/2017 | 17:13
1
54
חשבתי להשתמש בremote desktop עשיתי סקר שוק ומצאתי המלצות דיי טובות עליו . למרות שבינתיים הצורך ירד אז לא ממש ניסיתי את זה בעצמי.
לצפיה ב-'x2go אחלה'
x2go אחלה
23/05/2017 | 18:52
14
לצפיה ב-'צומת החלטה.'
צומת החלטה.
21/05/2017 | 22:58
7
353
מה הייתם בוחרים ?
1) להישאר במקום קיים, מסודר, עם קידום ניהולי אך עבודת פיתוח שגרתית ורוטינית (בעיקר תחזוקה ואינטגרציה).
2) לחפש מקום עבודה חדש.
לצפיה ב-'מה אתה רוצה להיות כשתהיה "גדול"? '
מה אתה רוצה להיות כשתהיה "גדול"?
22/05/2017 | 00:04
156
תלוי מה השאיפות שלך....
לצפיה ב-'מגוון'
מגוון
22/05/2017 | 07:46
149
כמה שנים ככה, כמה שנים ככה.
לצפיה ב-'קודם תמצא משהו חדש ואז תוכל להשוות.'
קודם תמצא משהו חדש ואז תוכל להשוות.
22/05/2017 | 07:55
125
ייתכן שבמהלך החיפוש תשתנה דעתך.
לצפיה ב-'תלוי, המקום החדש איגואנה פרנדלי?'
תלוי, המקום החדש איגואנה פרנדלי?
22/05/2017 | 09:04
49
לצפיה ב-'תלוי בשלב בחיים'
תלוי בשלב בחיים
22/05/2017 | 10:29
114
כשסיימתי אוניברסיטה - עבדתי במקום מסודר שנראה טוב בקו"ח, עם אופק קידומי.
אבל אחרי התמקצעות, ואחרי שהבנתי שהקידום הוא RatRace  - עברתי לחברות קטנות ומבולגנות,
באחת היו תנאים מאוד נוחים (מסיימים ב5, הסעות וחדר אוכל, משימות שזורקות אותך כל חודש לכיוון אחר לגמרי),
באחרת, אפשרות לאקזיט עם תגמול אדיר.
לצפיה ב-'תשובה 2'
תשובה 2
22/05/2017 | 21:12
1
95
אם אין סיכוי לשינוי שיעלה את רמת העניין באופציה מספר 1.
יתכן שבעוד כמה שנים אחשוב אחרת.

לצפיה ב-'תודה לכולם על התשובות,'
תודה לכולם על התשובות,
23/05/2017 | 21:36
52
בהמשך לאותה שאלה, יש חברת השמה שאתם ממליצים לעבוד איתה ?
לצפיה ב-'קבלת פיצויים לאחר עזיבת עבודה'
קבלת פיצויים לאחר עזיבת עבודה
23/05/2017 | 15:13
1
100
הופניתי לפורום דיני עבודה ולנסיה אז זהו שאני חושבת שאין מנהל שם? מי יכול לתת מענה ??
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
23/05/2017 | 15:14
62
פנסיה
לצפיה ב-'שאלה לגבי ישיבת סטטוס עובד מעביד'
שאלה לגבי ישיבת סטטוס עובד מעביד
21/05/2017 | 07:42
8
252
האם זה תקין שמעביד קובע ישיבת סטטוס עם העובד כמעט כל חודש?
שאם בכל הישיבות נאמר שהעובד עובד בצורה טובה ותקינה...
מה זה אומר..?

לצפיה ב-'ישיבת סטטוס יש כל שבוע, וזה לא בשביל ציונים'
ישיבת סטטוס יש כל שבוע, וזה לא בשביל ציונים
21/05/2017 | 08:27
5
189
קצת מוזר מה שאתה מתאר. לחלק ציון האם העובד תקין או לא, עושים בפגישת הערכה ואת זה עושים פעם או פעמיים בשנה.

בישיבת סטטוס, שבדרך כלל יש פעם בשבוע או שבועיים, מדברים על הסטטוס של העבודה. מה הספקת, איך עשית, אם נתקלת בבעיות, לדבר שוב על סדרי עדיפויות,

אתצם נגשים פעם בחודש, ובכל פעם הוא אומר לך שאתה בסדר, וזהו? לא מדברים על העבודה עצמה? זו לא הזדמנות בשבילך להתייעץ איתו?
לצפיה ב-'אצלי זה פעם בחודש ואצל אחרים לפי מה שאני יודע זה חודש וחצי '
אצלי זה פעם בחודש ואצל אחרים לפי מה שאני יודע זה חודש וחצי
21/05/2017 | 08:43
4
146
או יותר
בעיקרון מדברים גם על העבודה (שיפורי גרסה וגם שיפור תהליך עבודה עם צריך..)
וגם נותן ציונים.. (עשית טוב פה,צריך לשפר שם וכו'...)
כל זה פעם בחודש..
האם זה נראה תקין שזה בתדירות פעם בחודש,והרוב זה לי...

לצפיה ב-'זה עשוי להיות תלוי בוותק בחברה וברמת הנסיון'
זה עשוי להיות תלוי בוותק בחברה וברמת הנסיון
21/05/2017 | 10:16
146

באופן עקרוני, עובד חדש יותר לרוב ירוויח יותר ממשוב, כנ"ל עובד בעל מעט נסיון.

מעבר לזה - קשה לדעת מרחוק.

שאל את עצמך שאלה אחרת - האם אתה מרגיש שהמשוב הזה עוזר לך? האם הדברים שהצביעו עליהם תואמים את הצורה שבה אתה תופס את הדברים (לחיוב ולשלילה)? האם יש סוגי הערות שחוזרות על עצמן בכל פגישה (למשל "הבדיקות שלך לא כיסו טוב מקרי קצה"), או שאחרי שעשית משהו אחד פחות טוב, זה לא חוזר על עצמו שוב?
לצפיה ב-'אם ההערות נכונות, זה נראה תקין'
אם ההערות נכונות, זה נראה תקין
21/05/2017 | 10:29
2
119
אם הוא שוב ושוב חוזר על אותו דבר, או אם אתה חושב שהוא טועה - זה בעיה.

אם ההערות נכונות - אז זה מנהל שהוא גם מנטור. זה יכול להיות טוב, לעזור לך להשתפר.

וכמו שכתב זה מעליי - תלוי בנסיון. עובד יחסית חדש מקבל שיחות כאלה פעם בשבוע. התדירות יורדת עם הוותק. 
לצפיה ב-'אז כנראה בגלל שאני עובד חדש.. אני 3 וחצי חודשים בתפקיד'
אז כנראה בגלל שאני עובד חדש.. אני 3 וחצי חודשים בתפקיד
21/05/2017 | 10:35
1
49
לצפיה ב-'נראה שהחברה משקיעה בך'
נראה שהחברה משקיעה בך
21/05/2017 | 15:43
100
חשוב לה ההצלחה שלך, שתשתלב ותתרום.
יש להם תכנית משוב בתדירות גבוהה כדי לעזור לך להשתפר.
נראה שניהול בחברה מוקפד ורציני.

לצפיה ב-'בחברה שאני עובד בה יש פגישת אחד-על-אחד פעם בחודש עם ר"צ'
בחברה שאני עובד בה יש פגישת אחד-על-אחד פעם בחודש עם ר"צ
22/05/2017 | 08:11
82
בפגישה מדברים קצת צ'יט צ'אט, מדברים על איך לדעתי היה החודש האחרון (2 ספרינטים לרוב), על איך אפשר להשתפר (עצמית וצוותית) ומה הצעדים האופרטיביים כדי להגיע לשיפור, קובעים מטרות לתקופה הקרובה ובוחנים האם הצעדים האופרטיביים מפגישות קודמות יצאו לפעול ואם עזרו ואם עמדנו במטרות האישיות שלנו (סדר עבודה, כניסה לתחום חדש, מיצוב מקצועי בצוות/בחברה, עזרה לעובד חדש, לתכנן הרצאה לצוות/לחברה וכד').
סה"כ הפגישות שאלה הן בשבילך כדי לדעת מה המצב שלך מול הר"צ ומול הצוות בכללי. הרי לא היית רוצה לדעת שיש איזשהי בעיה מקצועית או אישית ביום שמביאים אותך לשימוע או שיחת אזהרה.
ר"צ טוב הוא גם מנטור שממנו אפשר ללמוד, וגם הוא לומד ממך.

לא הייתי לוקח את זה קשה מידי אלא מנסה להוציא מהדבר הזה את המיץ, להבין מהר"צ איפה אפשר להשתפר ואיך ומה אפשר לתרום כדי להתקדם אישית ומקצועית. ככה גם הר"צ יבין את השאיפות והמטרות שלך (ואם הוא ראש צוות טוב) יעזור לך להשיג מטרות אלה.
לפחות זה הניסיון שלי בחברה הנוכחית (וגם בראשונה) בה עבדתי. (הקודמת פחות)
לצפיה ב-'עצה - זה מסוג השאלות שמתבקש לשאול את מארגן הפגישה'
עצה - זה מסוג השאלות שמתבקש לשאול את מארגן הפגישה
22/05/2017 | 20:07
9
לצפיה ב-'איזה בגדי עבודה לובשים'
איזה בגדי עבודה לובשים
21/05/2017 | 14:10
1
196
שלוש ארבע ולעבודה: איזה בגדי עבודה לובשים?
במקומות עבודה רבים יש קוד לבוש המתאים לסוג העבודה: מפעלי תעשייה, ענף המזון והמסעדנות, מוסדות בריאות, בתי מלון, תפקידי ניהול ועוד. איך בוחרים ומתאימים את בגדי העבודה הנכונים לעובדים? כל הטיפים בכתבה הבאה.
טבח שעובד במטבח צריך בגדים שיתאימו לסוג העבודה שלו, שכוללת גם לא מעט כתמים ולכלוך. לפיכך, בגדיו צריכים להיות עשויים מבד איכותי שמתנקה בקלות ועמיד בפני כביסות רבות. פקידת קבלה במלון צריכה להיראות ייצוגית ומסבירת פנים לעובדים וללבוש ז’קט עם חולצה מכופתרת או שמלה נאה בגוונים נקיים. צוות רפואי לעומת זאת צריך בגדים נוחים, עמידים בפני כביסות מרובות ולא מתכלים. כל מקצוע דורש ביגוד אחר בהתאם לתחום העבודה, תנאי הסביבה של העבודה וגם השיקולים הבטיחותיים נכנסים למשוואה.
לצפיה ב-'מתפיזיקאי צריך לוודא שהשיער שלו פרוע והזקן פרוע לא פחות...'
מתפיזיקאי צריך לוודא שהשיער שלו פרוע והזקן פרוע לא פחות...
21/05/2017 | 15:40
142
לצפיה ב-'אתרים למתכנתים..... '
אתרים למתכנתים.....
20/05/2017 | 22:48
208
אז הנה רשימה קצרה של אתרים למתכנתים (שרובכם וודאי מכירים...)

תכנות אתרים... HTML..... וכו'...

באתר הזה בוחרים בתפריט coding ground ויש שם סביבות פיתוח לשפות/כלים רבים.....

אתר השאלות והתשובות המפורסם של יואל ספולסקי.... הרבה שאלות ותשובות בנושאי תכנות ופיתוח תוכנה....

אתר המאמרים המפורסם, שבשנים האחרונות המאמרים שבו מצטמצמים לדוגמאות של קוד....

אתר שבעבר היה מוביל ובשנים האחרונות קצת נעלם

אינציקלופדיה למתכנתי C++

לצפיה ב-'יום "גיבוש" בעבודה - מה הקטע של הימי גיבוש האלה בעבודה'
יום "גיבוש" בעבודה - מה הקטע של הימי גיבוש האלה בעבודה
18/05/2017 | 17:48
39
401
שמרגיש שהמנהלים בחסות משאבי אנוש
פשוט בוחנים את העובדים שלהם

מתחילים כל מיני משימות שבאופן מפתיע המנהלים צופים ונציגי משאבי אנוש רושמים להנאתם "כל מיני הערות סודיות לשימוש פנימי"

לצפיה ב-'לא הולכים'
לא הולכים
18/05/2017 | 19:24
2
118
לצפיה ב-'מי שלא הולך מסומן ברשימה השחורה'
מי שלא הולך מסומן ברשימה השחורה
18/05/2017 | 20:23
1
96
לצפיה ב-'מה הכוונה'
מה הכוונה
18/05/2017 | 20:41
81
לצפיה ב-'לא צריך להגזים עם הפאראנויות'
לא צריך להגזים עם הפאראנויות
18/05/2017 | 20:28
284
מעולם לא נתקלתי בזה.
ימי גיבוש עם משימות-משחקים היו לי רק בסטארטאפים קטנטנים שמחלקת משאבי אנוש לא היתה קיימת בהם כלל, והמנהלים השתתפו במשחקים ולא רשמו דבר (מדובר בסוג המנהלים שענייני ניהול משאבי אנוש מסוג זה רחוקים מהם שנות אור).
בקורפורטים שעבדתי בהם, מסוג החברות שאולי יכולת לצפות לדברים כאלה, ימי הגיבוש הורכבו מפעילויות כמו לשבת בזולה ליד הבריכה ולאכול, לצפות בהופעה ולאכול, לטייל בטרקטורון ולאכול...
מעולם לא ראיתי מנהלים או משאבי אנוש צופים מהצד בפעילות גיבוש ורושמים הערות.

בכלל איזה אינטרס יכול להיות לדעתך לבחינה כזאת של העובדים? למה אתה מדמיין שזה משמש?
אנו יודעים שיש חברות במשק (פחות בהיי טק) שמעבירות מועמדים לעבודה ימי "דינמיקה קבוצתית" למטרות מיונים. מפוקפק אבל שיטה ידועה.
איזה צורך יש להם לעשות את זה לצוותים שכבר עובדים בחברה, שיש עבורם הערכות ביצועים אמיתיות, דיעה אמיתית מהמנהל הישיר, תפוקה (או אי תפוקה) מוכחת?
האם נראה לך שעובד שמנהליו מרוצים מעבודתו, ההערכה כלפיו תפגע בגלל שהיה פסיבי מידי ביום הגיבוש? שיגידו למישהו "תשמע זה נכון שאתה תותח, עמדת בזמנים, הקוד שלך איכותי ונטול באגים ועובד יפה בצוות, אבל החלטנו לא לתת לך העלאה כי לא עזרת לפתור את הפאזל ביום כיף"??

לצפיה ב-'לא ניתקלתי בימי גיבוש כאילו מעולם'
לא ניתקלתי בימי גיבוש כאילו מעולם
18/05/2017 | 21:53
204
ימי הגיבוש שיצא לי להיות בהם כללו פעילויות כמו באולינג, פיינטבול, סדנת בישול אסייתי, וכיוב'. לא זכור לי מעולם שהמנהלים ומשאבי אנוש צפו בעובדים ורשמו הערות.

פה ושם נעדרתי מימי גיבוש, וזה מעולם לא נזקף לחובתי. לדוגמא, חברה אחת עשתה מסיבת סילבסטר לכל העובדים. אמרתי לראש הצוות שלי שזה לא סוג הבילוי שהייתי רוצה ללכת אליו עם כל הקולגות שלי ובני זוגם, ובזה נגמר הסיפור.
לצפיה ב-'גם אני לא נתקלתי בזה'
גם אני לא נתקלתי בזה
18/05/2017 | 23:38
26
186
יש ימי גיבוש, מי שרוצה מגיע. שום משימות שבהן צופים בנו ורושמים הערות סודיות וכו...

מכיר מקרים של חברות אחרות שחייבו בהן להגיע לימים כאלה, מבחינתי זה אומר משהו לא טוב על החברה וככל הנראה לא אגיע למרות החובה.
לצפיה ב-'לא נתקלתי במקרים כמו שתיאר פותח השרשור'
לא נתקלתי במקרים כמו שתיאר פותח השרשור
19/05/2017 | 00:22
22
173
שנרשמים "secret notes".
אבל נתקלתי במקרים שבהם מופעל לחץ מאד גדול להגיע ולהשתתף.
מה זה לחץ גדול? שהמנהל של המנהל שלך (או אפילו אחד מאליו), יקח אותך לצד לחדר שקט וירצה לשמוע בפירוט מה הבעיה שבגלל החלטת שאתה לא מגיע לשירה בציבור בנחל החרצופים תוך כדי שהוא מטיף לך כמה גיבוש חברתי חשוב, תורם לפרודקטיביות והוא מבחינתו רואה במחלקה משפחה אחת מלוכדת (בעעע) ומנסה למצוא לך פתרונות לבעיה שלך.
הסיפור קרה לחבר טוב שלי באחד הקורפורייטים.

לצפיה ב-'צודק שיש מקרי ביניים'
צודק שיש מקרי ביניים
19/05/2017 | 02:43
21
158
בין חברות שמחייבות (נדיר אבל קיים) לבין כאלה שאתה פשוט אומר שאתה לא בא וזהו.

נתקלתי בזה איזה פעם, פעמיים בעבר באירועים שלא רציתי להגיע אליהם אתה פשוט מתמיד בסירוב, אומר שאתה לא אוהב אירועים כאלה, שואל כל הזמן אם זה חובה (פה הם נבהלים ומורידים ישר את הלחץ) ואז חוזר לנקודה שמאחר וזה לא חובה ואתה לא אוהב אירועים כאלה אז אתה לא מגיע.

לצפיה ב-'אני לא מכיר אותך'
אני לא מכיר אותך
19/05/2017 | 17:50
20
140
אבל הרבה יותר קל לכתוב את הדברים האלה בפורום אנונימי מאשר לתקוע אצבע בעין למנהל בכיר ולהגיד לו שאתה שם $%#@ על האג'נדה של הגיבוש החברתי שלו.

רב האנשים לדעתי יתקפלו ויבואו בסוף גם אם לא יגידו להם במפורש שזה חובה.
לצפיה ב-'מי שמתקפל הגיע הזמן שילמד להגיד "לא"'
מי שמתקפל הגיע הזמן שילמד להגיד "לא"
19/05/2017 | 20:53
18
158
אני הברזתי מכמה וכמה אירועי חברה ב-corporate שעבדתי בו, גם כשניסו להפעיל לחץ.
פשוט אמרתי שאני לא באה, זה לא בשבילי, וזהו. הכל בנימוס ונחמדות, אין צורך ולא חכם לתקוע אצבעות בעיניים של אף אחד או לדבר בזלזול.
ואם אומרים "חובה", אז "סבבה אבל ביום שלישי אני אהיה חולה"
עוד לא שמעתי על עובד מוערך שפוטר כי לא הגיע לאירוע חברתי.

לצפיה ב-'גם אני לא שמעתי על משהו שפוטר בגלל זה'
גם אני לא שמעתי על משהו שפוטר בגלל זה
19/05/2017 | 23:14
17
129
אבל זה לא אומר שאת לא משלמת מחיר על זה.
גם אם לא נאמר לך במפורש שאת משלמת אותו.

לגבי להגיד "לא" בקורפורייט זה לגמרי תלוי בקונטקסט - איך המנהלים תופסים את הסיטואציה ומה מוקבל ואני מכיר מנהלים שלא היו אוהבים את ה"אהיה חולה ביום שלישי" ומכיר כאלה שלא אכפת להם. כמו שאמרתי, בפורום אנונימי קל להיות גיבור..
לצפיה ב-'כאמור עשיתי את זה במציאות ולא בפורום אנונימי'
כאמור עשיתי את זה במציאות ולא בפורום אנונימי
19/05/2017 | 23:23
12
117
ולא, לא שילמתי שום מחיר.
ונכון שמקרה אחד לא מוכיח כלום, אבל עד שמישהו יביא לי ראיות אחרות אני לא אאמין שמישהו באמת שילם מחיר על עצם ההברזה מאירוע חברה.

לצפיה ב-'ואגב לרוב המנהלים בדרגי הביניים בקורפורט זה אכפת'
ואגב לרוב המנהלים בדרגי הביניים בקורפורט זה אכפת
19/05/2017 | 23:27
11
122
כי הם עצמם נמדדים בין היתר על שיתוף הפעולה של אנשי הצוות שלהם ומנהל שהצוות שלו מגיע בהכרב חסר חושש לצאת לא טוב מזה בעצמו. מכאן הלחץ.
ועדיין - אין השלכות אמיתיות לדבר כזה עבור עובד שמבחינות אחרות הוא מוערך כטוב.

לצפיה ב-'את מוזמנת להאמין לי או לא'
את מוזמנת להאמין לי או לא
19/05/2017 | 23:46
10
131
אבל,
את לא יודעת כל מה שהמנהל שלך חושב עליך.
חלק מהדברים עוברים לך במשוב בצורה מעודנת, חלק לא עוברים אליך בכלל אלא עוברים למנהלים למעלה בלי שאת יודעת.
פה נכנס המחיר שאת (אולי) משלמת ולעולם לא תהיי מודעת אליו.
זה נכון גם לתחום האישי וגם לתחום המקצועי.

התנהגות "מעצבנת" בקטעים חברתיים יכולה לפגוע בך בסופו של דבר, למרות  שלעולם לא יבואו ויגידו לך שיש לך בעיה באזורים האלה.
אני לא טוען שאי הגעה חד פעמית לאירוע תקטלג אותך כבן אדם בעייתי אבל מכיר אנשים שבוז \ התרסה כלפי "הקטע החברתי"(כולל אי הגעה מופגנת ומתוך עקרון לאירועים) פגעה בהם בסופו של דבר - למשל פסילה מניהול.
אני מדגיש שוב, זה היה יותר עמוק ומורכב מאי הגעה לאירוע כזה או אחר, אבל כנראה שזה היה עוד מסמר בארון.

כמו שרשמתי זה לגמרי תלוי במקום (כמה זה חשוב להם) ובאיך את מנהלת את הסיטואציה. אני חושב שאמירה כמו "זה לעולם לא משפיע" היא כוללנית מדיי.
לצפיה ב-'אתה מדבר פה על דברים אחרים בכלל'
אתה מדבר פה על דברים אחרים בכלל
20/05/2017 | 00:00
9
124
בוז והתרסה, לא משנה כלפי מה ומי בארגון, הם סיבה מצוינת ומוצדקת לפסול אדם מקידום ובכלל להוריד את ההערכה כלפיו.
וספציפית מי ששואף לתפקיד ניהולי - נכונות לשיתוף פעולה עם אירועים של הארגון זה חלק מהתפקיד.
ומי שעושה בעיות אחרות מסוגים שונים ומחפשים רק איך להפטר ממנו - אז כן, שידע שכש"מחפשים אותך" אז ימצאו אותך, גם על הדברים הכי טיפשיים ולא חשובים כמו הגעה לאירועים.

לא מדובר בשרשור על אף מקרה מהסוג הזה.
אני אחזור שוב על המילים שכתבתי בכל התגובות שלי בשרשור הזה: עובד מוערך. עובד שמרוצים ממנו.
לעובד כזה ל-א יהיו השלכות.

ואני במקרה יודעת מצוין מה אותם מנהלים שלי בקורפורט חשבו עלי, גם אם אתה חושב שאני לא. כשעזבתי התחננו לפני שאשאר וגם הציעו לי יותר כסף (מצטערת אם זה נשמע שחצני אבל זה תשובה לטענה שאני לא יודעת).

לצפיה ב-'אם את מרוצה - אני מרוצה. אפשר להסתפק בזה.'
אם את מרוצה - אני מרוצה. אפשר להסתפק בזה.
20/05/2017 | 00:05
38
לצפיה ב-'בהייטק אין דבר כזה "מחפשים רק איך להפטר ממנו".'
בהייטק אין דבר כזה "מחפשים רק איך להפטר ממנו".
20/05/2017 | 09:09
7
118
את כותבת כאילו מדובר על חברות ממשלתיות או עם הסכם קיבוציים, שצריך עילה סבירה כדי לפטר עובד.

לחברות הייטק יש יד די חופשית לפטר עובדים, והן לא צריכות לחפש סיבות מתחת לאדמה כדי לפטר עובדים.
לצפיה ב-'האמת היא'
האמת היא
20/05/2017 | 09:18
5
130
שכשכתבתי "מכיר אנשים שבוז \ התרסה כלפי "הקטע החברתי"(כולל אי הגעה מופגנת ומתוך עקרון לאירועים) פגעה בהם בסופו של דבר - למשל פסילה מניהול."

במקרה הנ"ל בכלל לא ניסו להפטר מהבחור, הוא היה חזק מקצועית אבל "לא בן אדם של אנשים" ומשהו שבאופן כללי לא כל כך אהבו. לא פיטרו אותו, רצו שישב בחדר שלו יכתוב קוד ולא יעצבן יותר מדי אנשים אחרים\ מנהלים או יעשה קטעים דביליים שהוא היה עושה.

בהינתן אותן יכולות מקצועיות אבל התנהגות יותר סבירה, הוא היה נהיה רש"צ ללא שום בעיה, להערכתי כמובן.
לצפיה ב-'ולמה שאדם כזה ירצה להיות ראש צוות?'
ולמה שאדם כזה ירצה להיות ראש צוות?
20/05/2017 | 19:16
4
80
אני מבין מהתיאור שלך, שמדובר במישהו שמתמודד טוב יותר עם מכונות מאשר עם בני אדם.
למען האמת, אני קצת (אולי יותר מקצת, אולי אפילו הרבה יותר) כזה בעצמי, ודבר אחרון שהייתי רוצה זה לנהל אנשים ולהתמודד עם הכאב ראש הזה.

מבחינתי, שב בחדר ותכתוב קוד בשקט - זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות לפרנסתי.

אז אולי אותו בחור עשה את מה שעשה מתוך כוונה ברורה שניהול אינו הדרך שהוא רוצה לקדם את הקריירה שלו, וככל שיפנימו זאת יותר מהר, כך ייטב לו!
לצפיה ב-'אני לא רוצה להכנס לפרטים המדויקים של המקרה'
אני לא רוצה להכנס לפרטים המדויקים של המקרה
20/05/2017 | 19:36
3
94
הנקודה שהוא עשה הרבה דברים שכל אחד מהם בנפרד לא כזה נורא ולא מפטרים בגלל אף אחד מהם, אבל בסוף נוצרה לו תדמית סציומט\אנטי מערכתי\מעצבן ושורה של אנשים (כולל ה-HR כמובן) ששמחו לקפוץ ולצעוק "הוא לא מתאים!!!" כששאלו אותם את דעתם..

אחד הדברים היה בוז (=דיון למה זה בזבוז זמן וכסף של אנשים וכמה זה מיותר) מובהק לאירועים ואי הגעה מוחצנת "מתוך עקרון".

הוא כן רצה לנהל ואובייקטיבית הוא היה טוב מקצועית.
לצפיה ב-'ראש צוות צריך עוד כישורים חוץ מלהיות מקצוען כמהנדס תוכנה'
ראש צוות צריך עוד כישורים חוץ מלהיות מקצוען כמהנדס תוכנה
20/05/2017 | 19:48
2
75
ואם הוא נתפס כאנטי-מערכתי ומעצבן, חסר לו משהו מהכישורים הללו.
לצפיה ב-'מסכים לחלוטין'
מסכים לחלוטין
20/05/2017 | 19:53
1
81
לא הגנתי על ההחלטה לפסול אותו.

נתתי אותו כדוגמא לאדם ששילם מחיר על אוסף (דיי גדול) של דברים שאף אחד לא מפטר בגללם בנפרד. פייר? גם אם היה מגיע לאירועים ומוריד את הנדבך הזה ב"עשיה החברתית שלו", כנראה שלא היו נותנים לו. אבל זה עוד מסמר בארון..ואין לדעת כמה המסמר הזה עלה לו.
לצפיה ב-'הנקודה שלי היא שכדבריך בכל מקרה לא היו מקדמים אותו לר"צ'
הנקודה שלי היא שכדבריך בכל מקרה לא היו מקדמים אותו לר"צ
20/05/2017 | 20:04
73
ובניסוח אחר, אני חושב שסיפורים מסוג "בגלל מסמר נפלה פרסה" הם נדירים, לפחות בחברות נורמליות.
לצפיה ב-'אולי הניסוח של מחפשים לא היה מתאים.'
אולי הניסוח של מחפשים לא היה מתאים.
20/05/2017 | 12:01
82
זו היתה תגובה למה שנכתב מעלי, שדיברה על מקרה של עובד שיש איתו בעיות אחרות ואי ההגעה היתה "עוד מסמר בארון".

לצפיה ב-'אתה צודק שאם אתה רוצה להתקדם לניהול'
אתה צודק שאם אתה רוצה להתקדם לניהול
20/05/2017 | 15:16
3
138
בטח בארגון גדול אתה חייב לשחק את ה"משחק". וזה כולל גם ימים מסוג זה.

החלק הטוב שאם אתה לא מעוניין לשחק את זה אתה ממילא כנראה לא תתאים להיות מנהל בארגונים גדולים מהסוג הזה ככה שזה לא הפסד גדול ממילא. אם אתה רוצה להיות מנהל בארגון כזה לא רק שתצטרך להגיע אלא גם תצטרך לשכנע וללחוץ על העובדים תחתיך להגיע.

ההודעות שלי התייחסו לאנשים שממש סובלים באירועים כאלה. זה נכון שזה עשוי לפגוע בך ואני אקח את זה יותר רחוק, יש עובדים שהתועלת שלהם לארגון מאוד נמוכה אבל הם מפצים על זה בחברתיות והרבה רעש, בעיקר באירועים מהסוג הזה. אני חושב שעדיף להתמקד בתרומה אמיתית לארגון ואז גם היעדרויות מאירועים כאלה לא באמת יפגעו בך.

בכל מקרה, אני אישית מגיע אירועים מסויימים ולחלק לא, לפי מה שמתאים לי.
לצפיה ב-'אז זהו שזה לא זה לא רק אנשים מסויימים אלא כל העובדים.'
אז זהו שזה לא זה לא רק אנשים מסויימים אלא כל העובדים.
20/05/2017 | 15:29
102

להכריח עובדים להשתתף באירוע כמו גיבוש, זה דבר לא מקצועי בארגון כמו קבוצת פיתוח של חברת הייטק. לנסות לדרג עובדים לפי הצלחתם באירועים, זה עוד יותר לא מקצועי.

הרבה חברות מאמצות את הגימיק ומחטיאות...

ראש-צוות צריך להתמנות לתפקיד בזכות יכולות מקצועיות שקשורות למיומנויות שלו במקצוע, שבו הוא חש מספיק ביטחון כדי לעבוד עם אנשים אחרים.

עם כל הכבוד שאני רוכש לדינמיקה קבוצתית בתור soft-skill נדרש, מדידתה באמצעות דברים כמו ביצוע ניווטים בשטח או משיכת חבל, חסרי פרודוקטיביות ומשמעות.
לצפיה ב-'אני מסכים עם ההודעה הזאת'
אני מסכים עם ההודעה הזאת
20/05/2017 | 16:13
96
להבדיל מאנשים אחרים בשרשור הזה, אין לי בעלות על האמת המוחלטת והכל תלוי בסוף באנשים ובסיטואציה.

במקום הנוכחי שלי גם רוצים שתבוא אבל זה התנדבותי ואין שום לחץ לכן לא כואב להבריז. עם זאת,אני מכיר מנהלים\ארגונים (חלקם גם לא מקומות רעים לעבוד בהם) שבהם "אז אני חולה ביום שלישי" עלול להרגיז מנהלים מסוימים.
בפיטורים זה לא יסתיים אבל עלול לפגוע ביחסים עם מנהל ברמה כזאת או אחרת, שוב תלוי כמה פעמים הדבר הזה נעשה ומי הנפשות הפועלות

אני אישית מעדיף להיות כמו צבא ארה"ב - צדק ועקרונות לא מעניינים אותי, אני סופג אבידות רק כשמדובר על כסף ושליטה ..

לצפיה ב-' הוצאת לי את המילים מהמקלדת'
הוצאת לי את המילים מהמקלדת
20/05/2017 | 20:48
16
לצפיה ב-'לא צריך לתקוע אצבע'
לא צריך לתקוע אצבע
20/05/2017 | 15:11
86
אלא לעשות את זה בצורה מנומסת.

אישית גם לא הגעתי פעם לאירוע שניסו לחייב אותי להגיע, היום המחלה היחיד שלקחתי שם ב- 3 שנים (ואחד הבודדים שאי פעם שלקחתי ב- 10 שנים בתחום).

אבל במקרה הזה ידעתי שעשוי להיות מחיר והסכמתי לשלם אותו ככה שזה ממש לא מומל לכל אחד.
לצפיה ב-'אבל אם זה מתבצע במהלך יום עבודה'
אבל אם זה מתבצע במהלך יום עבודה
20/05/2017 | 01:13
2
131
לא ניתן לחייב אותך להגיע?
אולי לא ניתן לחייב להשתתף במשימות אבל להגיע - אני חושב שכן.

ומה יעשה מי שלא מגיע? האם הוא ייקח יום חופש על חשבונו? האם הוא יגיע לעבוד במשרד לבד?

לצפיה ב-'המילה לחייב לא מתאימה פה'
המילה לחייב לא מתאימה פה
20/05/2017 | 01:38
113
אי אפשר לחייב כלום.
השאלה היא רק אם יכולים להוריד לך יום חופש במקרה שאין אפשרות לעבוד לבד במשרד באותו יום. לדעתי התשובה היא שיכולים, אבל לא נהוג (נעדרתי מיום אחד כזה ולא זכור לי אם הורידו לי. שאר האירועים שנהגתי להבריז מהם היו בערב).

לצפיה ב-'בגלל זה שואלים אם זה חובה'
בגלל זה שואלים אם זה חובה
20/05/2017 | 15:06
77
במידה ולא וזה בזמן עבודה ולא ניתן לעבוד באותו יום, אני הייתי לוקח פשוט יום חופש ולא עושה מזה עניין.
לצפיה ב-'אתה יכול להגיע עם פנקס'
אתה יכול להגיע עם פנקס
19/05/2017 | 08:02
1
251
לצפות במנהלים ולרשום כל מיני הערות סודיות. אם ישאלו אותך תגיד שאתה כותב סיכומים שיהיה לך מה לכתוב בהערכה השנתית בפידבק על המנהלים.

תהנה
לצפיה ב-''
19/05/2017 | 09:27
29
לצפיה ב-'אולי אתה עובד בסיירת צנחנים?'
אולי אתה עובד בסיירת צנחנים?
19/05/2017 | 08:17
61
לצפיה ב-'גם לא נתקלתי'
גם לא נתקלתי
20/05/2017 | 10:41
100
במנהלים שבמכוון בודקים את העובדים במהלך ימי גיבוש.
מה שכן, צריך לקחת בחשבון שכל התנהגות בעבודה משפיעה על איך שמעריכים אותך.
אם אתה אף לא מגיע לימי גיבוש, או מגיע אבל לא מגלה שום עניין, זה ישפיע על איך
שחושבים עליך בעבודה. לא בעיני רק מנהלים.

לצפיה ב-'הקטע הוא להצדיק את קיומן של מחלקות משאבי האנוש...'
הקטע הוא להצדיק את קיומן של מחלקות משאבי האנוש...
20/05/2017 | 15:03
1
46
לצפיה ב-'אתה צודק במידה רבה'
אתה צודק במידה רבה
20/05/2017 | 16:29
108
"יום כיף" שאפשר לא להגיע אליו שלא ידברו עליו לפני ואחרי, זה כמו קוד שהושקע בו מאמץ רב אך לא הורץ בproduction..

גם נושא ה-"סיגיות" והמעורבות שלהן בתהליך הגיוס, גם זה בסופו של דבר כדי להצדיק את המשכורת שלהן.
לצפיה ב-'אני רואה​ 4 אפשרויות:'
אני רואה​ 4 אפשרויות:
20/05/2017 | 18:12
136
אם זה במהלך יום העבודה:

אני מקבל משכורת.
אם הפעילות כיפית זה בטח עדיף על לשבת בישיבה או לקודד.
אם לא מה אכפת לי לקבל משכורת על אוכל טוב ולקשקש עם קולגות? עדיף לקחת חופש על חשבוני? ובפעילות עצמה אני משתתף כמה ואם בא לי.

אם הפעילות אחרי העבודה ובא לי - או ארוחה עם בני זוג אז מה אכפת לי לאכול או לעשות כיף על חשבונם. במיוחד אם החבר`ה אחלה.

אם זה אנשים שלא בא לי לראות אחרי העבודה, או הפעילות משעממת או סתם לא מתאים או לא בא לי אני לא בא. ולחפרנים אני מתחייב ב"נראה". אני לא חייב כלום לאף אחד
לצפיה ב-'קרן פנסיה או ביטוח מנהלים'
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים
17/05/2017 | 13:44
21
217
במזל טוב התקבלתי לאחרונה לעבודה ראשונה בפיתוח (אלגו'), ולקראת חתימה על חוזה צריך לבחור בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים או מיקס שלהם.
יש לי אפס הבנה בתחום. מגיגולים רבים נראה שיש עדיפות לקרן פנסיה, אבל אשמח לשמוע מאנשים שכנראה כבר מנוסים בזה.
(נ.ב. עשיתי גם חיפושים בפורום, אבל לפי הבנתי החקיקה בתחום השתנתה בשנים האחרונות  אז מחפש מידע עדכני).

תודה רבה
לצפיה ב-'זה תלוי מה השכר..'
זה תלוי מה השכר..
17/05/2017 | 17:55
2
80
לצפיה ב-'אוקיי,'
אוקיי,
17/05/2017 | 18:14
1
172
איך זה תלוי בשכר? איפה יש חתך / האם היית משלב בין פנסיה לבט"מ ולמה?
(לצורך העניין מעל 20K).

לצפיה ב-'הסטנדרט הוא הפרשה לקרן פנסיה עד תקרת הפטור ממס ולאחר מכן ב״מ'
הסטנדרט הוא הפרשה לקרן פנסיה עד תקרת הפטור ממס ולאחר מכן ב״מ
17/05/2017 | 22:23
67
לצפיה ב-'ביטוחי מנהלים נוכחיים הם ביזבוז זמן'
ביטוחי מנהלים נוכחיים הם ביזבוז זמן
18/05/2017 | 08:31
17
316

בעבר ביטוחי מנהלים נתנו לך הבטחה של מקדם ההמרה בזמן הפרישה (שקובע, בהינתן סכום שנחסך, מה יהיה גובה הקצבה החודשית שתקבל ביום שתצא לפנסיה הפועל) תמורת דמי ניהול גבוהים.

כיום אין את ההבטחה הזו, ועדיין יש דמי ניהול גבוהים יותר מאשר בקרן פנסיה.

שאר ההבדלים נותנים יתרון לקרן פנסיה (למשל יש בה ביטוח שארים - כלומר אם אתה מת אחרי שיצאת לפנסיה ונשארים ילדים בני פחות מ-18 - הם יקבלו משהו). בביטוח מנהלים אין. ויש עוד מספר גורמים קטנים שנותנים ייתרון לקרן פנסיה מבחינת פוטנציאל התשואות.
לבסוף, יש כיום שתי קרנות פנסיה שהן מה שנקרא "ברירת מחדל" שבהן דמי הניהול לעשר השנים הקרובות מובטחים להיות מאוד נמוכים (הם נמוכים באופן דרסטי מכל קרן פנסיה רגילה ובאופן עוד יותר דרסטי מביטוחי מנהלים). זה לא קיים בביטוח מנהלים.

מה שכן - ההפרשה לקרנות הפנסיה הללו מוגבלת לעד פעמיים גובה השכר הממוצע במשק (+-). את העודף יצטרכו להפריש עבורך למשהו אחר. המשהו האחר הזה יכול להיות קופת גמל או ביטוח מנהלים. במקרה הזה לך פשוט למי מהם שדמי הניהול אצלם נמוכים יותר.

נ.ב. כשתדבר עם סוכן הביטוח בחברה, הוא ימליץ לך דברים שונים. התייחס למידע שהוא יספק לך (רק לעובדות מספריות, לא לניפנופי ידיים ואמירות כלליות, ובמיוחד לא להמלצה על פי "תשואות עבר" בסיגנון "הקרן הזו לוקחת אמנם דמי ניהול גבוהים, אבל היא עשתה תשואות מאוד יפות בעבר"), אבל קח בחשבון שאם הוא סוכן מטעם סוכנות ביטוח - יש לו אינטרסים שמתנגשים עם האינטרסים שלך, והוא עלול לתת לך הצעות לא טובות.

רק שתהיה בעניינים - יש כיום שתי קרנות ברירת מחדל, עם דמי ניהול מצבירה של 0.01% באחת ו-0.1% בשניה. בקרנות אחרות ייקחו לך בין 0.25% מהצבירה ועד ל-0.5% מהצבירה. הפער הזה נשמע מאוד קטן - בפועל הוא יתבטא בפער של קרוב ל-30% בגובה קצבת הפנסיה בפרישה - זה הרבה יותר גבוה מהפערים האופיניים בתשואות לאורך הרבה שנים של קרנות הפנסיה השונות, ולכן דמי ניהול כל כך נמוכים "מנצחים" תשואות עבר טובות של קרנות אחרות.

מצד שני, קרנות ברירת המחדל הן משהו חדש (התחילו לפעול לפני פחות משנה) וייתכן שיפחידו אותך שהן עניין "לא ידוע". הפתרון שלי לזה - ללכת עליהן עכשיו, ובעוד שנה או שנתיים, כשתדע יותר איך הן עובדות לעומת הקרנות האחרות, לשקול האם להשאר בהן או לא.

עוד נקןדה - כשעוד לא חסכת כלום, דמי הניהול מההפקדה הרבה יותר חשובים מאשר דמי הניהול מהצבירה. ככל שעוברות השנים, והסכום שצברת מתחיל להיות משמעותי, דמי הניהול מהצבירה נהיים מהותיים יותר לעומת דמי הניהול מההפקדה. לכאורה אפשר ללכת בהתחלה לקרן שלוקחת דמי ניהול מהפקדה הכי נמוכים, ואחרי מספר שנים לעבור לקרן שנותנת את דמי הניהול מהצבירה הכי נמוכים. בפועל, אלא אם תצליח להיות מספיק לא-עצלן בנושא, קיים חשש סביר ש"תתקבע" בקרן הראשונה שלך גם כשהיא תתחיל להיות לא משתלמת עבורך, ולכן זה תרגיל רלוונטי רק אם אתה אדם מספיק אקטיבי בענייני ניהול הכסף שלך.
לצפיה ב-' תודה! אחד הפוסטים התמציתיים והחשובים שראיתי '
תודה! אחד הפוסטים התמציתיים והחשובים שראיתי
18/05/2017 | 08:57
38
לצפיה ב-''
18/05/2017 | 09:05
13
לצפיה ב-''
18/05/2017 | 09:46
11
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
18/05/2017 | 10:31
87
לא יכולתי לבקש תשובה יותר מפורטת. עזרת המון :)

לגבי תקרת ההפרשה הבנתי שהכוונה לעד 20.5% מפעמיים השכר הממוצע (כלומר סביב 3970שח) - אני עדיין לא מגיע אליו, ולכן להבנתי כדאי להשקיע הכל בקרן פנסיה.

על הקרנות ברירת מחדל הנ"ל לא שמעתי ואני אברר עליהן יותר.

שוב, תודה רבה!
לצפיה ב-'שאלה - למה דמי ניהול "מנצחים" תשואה? מה בעצם ההבדל?'
שאלה - למה דמי ניהול "מנצחים" תשואה? מה בעצם ההבדל?
18/05/2017 | 10:46
5
154
אני מדבר כרגע על דמי ניהול מצבירה, שלזה התחייבת בפוסט (המפורט, תודה!) -
האם דמי ניהול מצבירה שונים מהותית מתשואה? בשניהם מדברים על אחוז מסך כל הסכום שקיים כרגע בקרן.
האם קרן שלוקחת 0.1% יותר דמי ניהול, אבל נותנת תשואה מובטחת גבוה ב-0.1% לא תתן בסופו של דבר את אותו הסכום בגיל פרישה כמו הקרן ההפוכה?
לצפיה ב-'כן, אתה צודק'
כן, אתה צודק
18/05/2017 | 12:13
128
מי שמעדיף לבחור לפי דמי הניהול מניח בד"כ שתשואות העבר לא מעידות על תשואות עתידיות. אבל בפועל יש הבדלים עקביים בין חלק מהקרנות.
לצפיה ב-'מהטעם הפשוט '
מהטעם הפשוט
18/05/2017 | 18:18
94
עדיף הנחה קבוע של X אחוז דמי ניהול מאשר X אחוז תשואה לא מובטחת.
מה גם שבחשבון הסופי הסכמי הביטוח והפנסיה בנויים ככה שחלק מהכסף שהועבר אליהם ממילא לא חוזר למוטבים,לכן כל החישובים וההשוואות חסרי תועלת. 
לצפיה ב-'הטעות שעשית היא שימוש בביטוי "תשואה מובטחת" - אין דבר כזה'
הטעות שעשית היא שימוש בביטוי "תשואה מובטחת" - אין דבר כזה
19/05/2017 | 03:08
2
96

אף גוף חיסכון לא ייתן לך תשואה מובטחת, ומי שמציעה לך תשואה מובטחת (במיוחד אם היא גבוהה) - הוא כנראה רמאי (עיין ערך "בוב מיידוף" בויקיפדיה בתור דוגמא קיצונית)

בטווח הארוך, התשואות של גופי פנסיה שונים לא נוטים להתבדר. אתה מוזמן להסתכל באתר גמלנט ופנסיהנט וביטוחנט - אתרים ממשלתיים שבהם משווים את התשואות של גופי השקעות שונים *ברוטו* (לפני לקיחת דמי ניהול). בחר את המסלול שנראה לך שתרצה לקחת לחסכון הפנסיוני שלך (כללי, אג"ח בלבד, מוטה מניות עד X אחוז וכדומה) והשווה בין קרנות שונות שמשקיעות במסלולים הללו, לגבי התשואה שלהן לאורך הזמן הארוך ביותר שהאתרים הללו מאפשרים לראות. חשב את ההפרש באחוזים בין הנמוך ביותר לגבוה ביותר (וקח בחשבון שהתשואה על הכסף אינה אחידה - הכסף שהפרשת בהתחלה צבר הכי הרבה תשואה. הכסף שתפריש לקראת היציאה לפנסיה כמעט ולא יצבור תשואה. זה מקשה עוד יותר על ההשוואה).

לאחר מכן, הסתכל על הקרן שהשיגה את התשואה הגבוהה ביותר ב-5 שנים הראשונות שמכוסות האתר הרלוונטי, והקרן שהשיגה את התשואה הנמוכה יותר. עכשיו בחן מה היתה התשואה שאותן שתי קרנות השיגו בחמש השנים האחרונות שמכוסות על ידי האתר הזה. מה שסביר שתגלה הוא שבחמש השנים האחרונות הקרן שבהתחלה השיגה פחות תשואה מבין השתיים, השיגה יותר תשואה. לתופעה הזו יש שם בסטטיסטיקה והוא "נסיגה אל הממוצע". יש לתופעה הזו עוד שמות בעולם ההשקעות, כמו "מנהל ההשקעות המוצלח עזב את הקרן כדי לעשות לביתו במקום אחר, והוחלף על ידי מנהל אחר - ומאותו רגע ההסטוריה חסרת משמעות" - לדוגמא...
לצפיה ב-'ברור שאין "תשואה מובטחת", זה מקרה היפוטתי לצורך השאלה'
ברור שאין "תשואה מובטחת", זה מקרה היפוטתי לצורך השאלה
21/05/2017 | 10:43
1
30
כי אני באמת מנסה להבין אם יש הבדל מהותי בין דמי ניהול ותשואה, מלבד ההבדל (שהוא אכן מהותי) שהראשון מובטח והאחרון לא.
כתבת ש-
"זה הרבה יותר גבוה מהפערים האופיניים בתשואות לאורך הרבה שנים של קרנות הפנסיה השונות".
האם באמת פער שנתי של נגיד 0.1% הוא הרבה יותר גבוה מהפער בתשואות?
אם נסתכל נגיד על מיטב אל מול הלמן:
בשלושה ובחמש שנים האחרונות מיטב עשתה בממוצע שנתי תשואה גבוהה ביותר מאחוז מהלמן. אם נקח את התקופה שרצית, עשר שנים אחורה ממאי 2007 ועד עכשיו מיטב עשתה 84% (!!!) והלמן כ-30%.
אתה לא חושב שבכל היבט ה0.1% דמי ניהול הוא זניח לחלוטין?
כמובן שבמבט של 30 שנה זה יכול להתהפך, אבל בהנחה שאתה פעם בשנה-שנתיים מעיף מבט ועושה הערכה מחדש, ומנסה לתפוס שינויי מגמה בקרן שלך (שאמורים להיות דרסטיים כדי להפוך את הקערה לפי הנתונים לעיל) ועבור בזמן או קרוב לזמן, מדובר פה על אחוזים שלמים בשנה!
(שוב, אני לא מנסה להתריס או לעצבן, בסך הכל מנסה להבין לעומק)
לצפיה ב-'לרוע המזל, ההסטוריה מראה שההסטוריה לא מנבאת את העתיד :)'
לרוע המזל, ההסטוריה מראה שההסטוריה לא מנבאת את העתיד :)
22/05/2017 | 01:54
22

מן הסתם, הכל תלוי בטווחי זמן, אבל ברמה העקרונית, העובדה שקרן מסויימת השיגה תשואות הסטוריות טובות יותר מקרן אחרת - לא אומרת שהמצב הזה יימשך בעתיד.

אם זה היה ככה, היה קל מאוד להרויח בשוק ההון - בדוק מי השיג הסטורית יותר, ולך אליו.

מה שחשוב להבין - זה לא אומר שלא עשויים להיות פערים בתשואות בין קרן בודדת אחת לשניה. אני ממליץ לך לקרוא את הספר "המשקיע הנבון" של בנג'מין גרהם בנושא "שיטות להרויח בשוק ההון", ועוד יותר - את התרגיל המחשבתי על "משקיעים שצליחים יותר מכולם" מהספר "ברבור שחור" של נאסים טאלב.

אני אשחזר את הניסוי בצורה מקוצרת: נניח שיש בשוק 10,000 משקיעים, ונניח שבשנה מסויימת חציים מצליח להכות את המדד וחציים לא, ונניח שהסיכוי למשקיע מסויים להכות את המדד בשנה אחת הוא 50% (אקראי לגמרי). בשנה הראשונה היו 5000 איש שהיכו את המדד. בשנה השניה, 2500 מתוכם היכו שוב את המדד. בשנה השלישית 1250 מתוכם היכו את המדד. בשנה הרביעית שוב חצי מתוכם היכו את המדד, וכן הלאה. לאחר 10 שנים, יהיו 9 מתוכם שהיכו את המדד במשך עשר שנים רצופות, ואנשים יתחילו לקרוא להם "גורו השקעות" כי "מה כבר הסיכוי להכות את המדד 10 שנים ברציפות אלמלא יש להם כשרון מיוחד בהשקעות". הניסוי הזה לא מוכיח שאין אנשים שבאמת מסוגלים להכות את המדד בזכות כשרון/שיטה. הניסוי הזה מראה שגם כשאין שום שיטה עקבית להצליח להכות את המדד - יהיו אנשים שיכו את המדד שנים רבות ברציפות בזכות מקריות וחוק המספרים הגדולים - ועליהם אתה תקרא בעיתון (אל תסתכל על המספר 10000 בתור מספר מדויק - במציאות יש לך מיליוני משקיעים כאלו - ולכן גם לאחר 20 שנה תוכל למצוא אנשים שהיכו את המדד 20 שנה ברציפות בזכות מזל ולא בזכות כשרון - מתוך 10 מיליון משקיעים, יהיו לך כתשעה שיכו את המדד 20 שנים ברציפות).
לצפיה ב-'שאפו על ההסבר המפורט - והסתייגות קטנה'
שאפו על ההסבר המפורט - והסתייגות קטנה
18/05/2017 | 12:10
3
166
"30%... זה הרבה יותר גבוה מהפערים האופיניים בתשואות לאורך הרבה שנים של קרנות הפנסיה השונות" - לא בטוח.
נכנסתי לפנסיה נט. תשואות קרנות הפנסיה המקיפות בתקופה 1.2010-3.2017:
אלטשולר שחם 65.12%
הלמן אלדובי 37.91%
מיטב ד"ש 53.51%

אפשר לראות שהפער בין הקיצוניות 28% בשבע שנים בלבד.
הלמן אלדובי ומיטב דש הם הגופים שמנהלים את קרנות ברירת המחדל. מהראשון הייתי מתרחק כמו אש, לגבי השני הייתי שוקל להצטרף.
לצפיה ב-'7 שנים הן, בפועל, זמן לא מספיק ארוך'
7 שנים הן, בפועל, זמן לא מספיק ארוך
19/05/2017 | 03:20
2
115

בפרט שבחרת תקופה שלא היה בה משבר מהותי בשוק, ולכן היא לא משקפת את כל מגון יכולותיו של מנהל ההשקעות. נא לקחת נתונים של 2007-2017 - זה ייתן לך קנה מידה מוצלח יותר. (ניסית עכשיו מספר פעמים במספר שאילתות שונות, ולצערי האתר לא מצליח לענות כרגע על שאילתות)

עוד נקודה חשובה - צריך לוודא שההשוואה היא בין קרנות פנסיה שנמצאות באותם מסלולים. כפי שזה נראה מרמת הכותרת של שם קרן הפנסיה - אין התייחסות למסלול (מוטה מניות, כללי, אג"ח בלבד וכדומה), וייתכן שהתמהיל של בחירת אנשים במסלולים הללו בקרנות שונות - אינו זהה, ומטה מאוד את התוצאות (דוגמא היפוטטית: ייתכן שאנשים שהולכים לאלטשולר לרוב מבקשים מסלול מוטה מניות, ואילו אלו שהולכים להלמן-אלדובי, נוטים לבחור מסלול מוטה אג"ח).

לצפיה ב-'דו"ח על כל עשר השנים מחריף את המסקנות'
דו"ח על כל עשר השנים מחריף את המסקנות
21/05/2017 | 11:33
1
43
אלו הביצועים של כל הקרנות תחת הקטגוריה כללית (רוב הכסף שם) שקיימות מינואר 2007:
הלמן אלדובי 38.48%
הפניקס פנסיה משלימה 80.08%
הראל פנסיה כללית 86.14%
כלל פנסיה כללית 85.16%
מבטחים החדשה פלוס 72.94%
מגדל מקפת משלימה 83.01%
מיטב ד"ש פנסיה כללית 97.71%
ממוצע 80.41%

נדמה לי שזה מחדד את הנקודה שמיטב ד"ש הם בית השקעות עם עבר טוב בניהול קרנות פנסיה, והלמן אלדובי בעלי עבר מזעזע.
לצפיה ב-'הבה ניקח דוגמא מספרית שתדגים את טענתי, + הסתכל על שולי השוק:'
הבה ניקח דוגמא מספרית שתדגים את טענתי, + הסתכל על שולי השוק:
22/05/2017 | 02:37
32
ראשית לעניין שולי השוק:
קרן פנסיה כללית היא ממש לא קרן הפנסיה שבה אתה שם את הכסף שלך. מה שרצית להסתכל עליו הוא "קרן פנסיה חדשה". הסיבה לכך היא שהקרנות החדשות אלו הקרנות שאליהן אתה מפריש עד לגובה של בערך כפליים השכר הממוצע במשק, ולא הקרנות הכלליות). זה ממש לא מה שאתה חושב שזה (אנא הבחן בין "קרן פנסיה כללית" לבין "המסלול הכללי" של קרן פנסיה. הסתכל על הסכומים הצבורים בקרנות הללו בפועל כדי להבין שאתה מסתכל על השוליים של השוק [צבירה כוללת של כ-3 מיליארד שקלים בעשר שנים הללו], ולא על מרכז השוק [צבירה כוללת של כ-159 מיליארד שקלים במשך עשר השנים הללו]).

עכשיו לעניין דוגמא שממחישה את חוסר ההעקביות בדירוגן של קרנות פנסיה (נכון לגופי השקעה באופן כללי):
בבחינה של הקרנות החדשות, הפער בין הלמן-אלדובי לבין מיטב ד"ש מצטמצם מאוד (54% להלמן אלדובי, לעומת 60% למיטב ד"ש). בקרנות הללו, דווקא הראל וכלל ביטוח השיגו תשואות גבוהות בהרבה במהלך העשר שנים הללו. האם זה מבטיח משהו לעתיד? סביר להניח שלא.... איך יודעים? נניח שניקח את התקופה בין ינואר 2005 לינואר 2010 (תקופה של 5 שנים). בתקופה הזו, הקרן החדשה של הלמן אלדובי (נפתחה ב-ספטמבר 2004, אגב) הגיעה לתשואה של 45.64% - מקום שלישי מבין 8 הקרנות החדשות באותה תקופה. באותה תקופה, הקרן החדשה של מיטב-ד"ש הציגה תשואה של 25.49% - הרבה יותר נמוכה מהלמן אלדובי (ובפועל, הנמוכה ביותר לאותה תקופה). אם היינו מנהלים את הויכוח הזה ב-2010, היית אומר לי "אל תתקרב למיטב ד"ש - הם גרועים" והיית אומר שהלמן-אלדובי הם "לא רעים". עכשיו נבחן את התשואות בין ינואר 2010 עד לינואר 2015 - מיטב-ד"ש השיגה בהן תשואה של 40.74% (הקרן החדשה הכי טובה באותה תקופה השיגה 47.31%) - והלמן אלדובי הגיעה ל-28.62% - התהפכו התפקידים. בויכוח על תקופה של 5 שנים בתחילת 2015, היית אומר לי שהלמן-אלדובי גרועים, ומיטב ד"ש "לא רעים".

מה המסקנה? שככל הנראה, גם מיקומן המוצלח של הראל פנסיה וכלל פנסיה בעשור האחרון אינו מבטיח דבר לעתיד...
לצפיה ב-'האינטרס של הסוכן מאוד משמעותי'
האינטרס של הסוכן מאוד משמעותי
18/05/2017 | 19:00
108
הם נוטים לא להציג מספרים נכון, לעוות אותם קצת, להסתיר מידע ועוד...

קרה לי כמה וכמה פעמים.

אל תסמוך עליו בשיט, תשאל אצל מי הוא עובד, האם היא חברה בת של אחרת.

ניגוד האינטרסים פה משמעוצי
לצפיה ב-'יש עוד נקודה - עלות ביטוח'
יש עוד נקודה - עלות ביטוח
19/05/2017 | 09:30
1
104
שהיא לא נכללת בדמי הניהול הרגילים של קרן פנסיה וביטוח מנהלים אבל היא תהיה יקרה הרבה יותר בביטוח מנהלים לעומת קרן הפנסיה.
ביטוח מנהלים זאת הכלאה של חיסכון וביטוח וחברת הביטוח מנסה להרוויח גם על הרכיב הביטוחי שלו.

אין לי ביטוח מנהלים אבל שמעתי הצעות של אנשים אצלנו ודווקא התעריפים לא גבוהים משמעותית מהצעות של קרן פנסיה.
דמי הפקדה חודשיים "קטומים" בסכום הגיוני (30-25 שקלים?) ודמי צבירה של 0.3%-0.4% - שזה גבוה הרבה יותר מקרנות ברירת המחדל, אבל יש אנשים שמשלמים סכמומים עבור דמי החזקה של קרן פנסיה מקיפה. מה שרשמתי כמובן ללא מקדם מובטח

המספרים מזכרון, ולא מניסיון אישי אז אולי לא דייקתי אבל זה מה שאני זוכר.

לצפיה ב-'באותו העניין'
באותו העניין
20/05/2017 | 10:03
67
שווה לציין שביטוח מנהלים שונה מקרן פנסיה מקיפה בכך שהוא חוזה בין המבוטח לחברת הביטוח ואין פה עקרנות של ביטוח הדדי כמו בקרן פנסיה מקיפה. הדבר מוריד את הסיכוי להתערבות של המדינה (כל הקיזוזים של בגלל גרעון אקטוארי) ומעלה את הסיכוי שתראה את הכסף שלך בסופו של דבר.

לגבי קרנות ברירת המחדל, הקרנות הללו מאפשרות לאכלוסיות חלשות \ אנשים שעובדים בעבודות פיזיות מסוכנות להצטרף ללא חיתום או "תוספת מקצועיות". הסיכוי של האכלוסיות האלה להפצע או לחלות גבוה משמעותית מהסיכוי של עובדי היי טק, למשל. זה מעלה שאלות חששות לגבי המאזן האקטוארי של הקרנות האלה.

אין לי ביטוח מנהלים, מהסיבה שאני גם רוצה לחסוך בדמי הניהול, אבל צריך להשוות תפוחים לתפוחים.
לצפיה ב-'שאלה לגבי אופציות לאחר עזיבה מרצון'
שאלה לגבי אופציות לאחר עזיבה מרצון
19/05/2017 | 16:52
2
163
שלום,

נניח שאני עובד בחברה מסויימת ועוזב אותה מרצון. יש לי כמות מסויימת של אופציות שהן vested ואני קונה אותן. מה קורה אם אותה חברה עושה אקזיט - נקנית על ידי חברה X. האם יש לי אופציות של חברה X או שהסכום ששילמתי על המניות הולך לפח?
לצפיה ב-'אתה מערבב מושגים פה'
אתה מערבב מושגים פה
19/05/2017 | 17:01
142
כשכבר יש לך אופציות, אתה לא ״קונה״ אותן, אתה מממש אותן. אופציה זה חוזה למכור מניות במחיר מסוים בהנתן תנאים מסוימים. אם אתה מממש את האופציה - אתה קונה את המניות.

ברגע שיש לך מניות - אתה חלק מבעלי החברה, והסכם המכירה חל גם המניות שלך (אין לך כנראה מספיק כוח להתנגד או להשפיע על ההסכם, אבל הוא יחול עלייך). מה בדיוק זה אומר תלוי בהסכם - או שיחליפו את המניות שלך במניות X, או שיתנו לך כסף, או משהו אחר - תלוי מה התנאים של המכירה.
לצפיה ב-'מימשת אופציות ואין הבדל בינך למשה חברך שנשאר לעבוד שם'
מימשת אופציות ואין הבדל בינך למשה חברך שנשאר לעבוד שם
19/05/2017 | 21:49
113
מה שיהיה יהיה לפי הסכם המכירה.
ההבדל בינך לבין משה הוא רק שמשה לא בהכרח *מימש* את האופציות שלו (למרות שהן vested), אז אם ה״אקסיט״ מסתיים בהפסד מבחינתו, הוא פשוט לא יממש.

ואתה תשאר עם צינור.
קורה הרבה.
לצפיה ב-'פיצויים ללא התפטרות'
פיצויים ללא התפטרות
19/05/2017 | 17:27
1
173
אני בן 20 וחייל בצהל במשך כחמש שנים עבדתי כמלצר באולם אירועים גם כשהייתי חייל עובד שבוע שבוע. עכשיו השבוע התבטל היציאות הן סופשים הם אני זכאי לפיצויים גם אם לא פוטרתי מעבודתי תודה לכל מי שיענה גם אם נכנסתי לפורום הלא נכון
לצפיה ב-'תשאל בפורום דיני עבודה ופנסיה.'
תשאל בפורום דיני עבודה ופנסיה.
19/05/2017 | 19:27
28
לצפיה ב-'שאלת היום....'
שאלת היום....
16/05/2017 | 21:22
8
431
איך אתם מתמודדים עם קריאה לפונקציה חוסמת או סינכרונית בקוד שלכם?

נ.ב
פונקציה חוסמת - הנים/חוט שלכם ממתין לתוצאת הפעולה 
פונקציה סינכרונית - הנים'/חוט שלכם מבצע את הפעולה

בנעילות של עצמי סיכנרון MT החסימה גם מתבטאת בהשהייה של החוט/נים
מה שנקרא SUSPENDED MODE

לצפיה ב-'עוצמים עיניים ומתפללים לטוב'
עוצמים עיניים ומתפללים לטוב
19/05/2017 | 11:30
1
135
לא הבנתי את השאלה... מה זאת אומרת איך מתמודדים? 
לצפיה ב-' the only proven way to build working code'
the only proven way to build working code
19/05/2017 | 21:53
28
לצפיה ב-'בפונקציה חוסמת אפשר להשתמש בסמפור'
בפונקציה חוסמת אפשר להשתמש בסמפור
19/05/2017 | 11:42
124
עושים wait לסמפור והתהליך מתחיל לרוץ כשתהליך אחר משחרר את הסמפור.
לצפיה ב-'אכן השאלה לא ברורה'
אכן השאלה לא ברורה
19/05/2017 | 12:56
94
מה הבעיה להתמודד? רוב הפונקציות הן סינכרוניות בכל השפות שהכרתי עד היום, זו ברירת המחדל.
פונקציות הן לרוב אסינכרוניות כשהן צריכות לבצע פעולה ארוכה מהרגיל או לגשת למשאבים שלא ידוע מתי יהיו זמינים ומתי יחזירו תשובה (בקשת רשת למשל).
אם יש לך פונקציה "מסוכנת" במובן זה, שהיא בכל זאת סינכרונית וחוסמת משום מה, אז אל תקרא לה בת'רד הראשי שלך או בכל ת'רד שחשוב לך לא להשהות, אלא בת'רד שרץ ברקע.
(אתה יכול לעטוף אותה בפונקציה אסינכרונית משלך שתעשה את זה)

לצפיה ב-'אני משחרר את הקוד עם THREAD אחר'
אני משחרר את הקוד עם THREAD אחר
19/05/2017 | 15:38
3
110
פונקציות חוסמות.... בהמתנה לסוקט....
במנעולים.... מה קורה אם הצד השני לא שולח לסוקט?
מה קורה אם הצד השני לא משחרר עצם סינכרון (כמו MUTEX)?
לצפיה ב-'בימינו אין הצדקה לסוקט חוסם'
בימינו אין הצדקה לסוקט חוסם
19/05/2017 | 15:49
134
כמעט כל סביבה היום תומכת בnon blocking I/O. המצב האידיאלי בעיניי הוא לפתוח Thread בעיקר כשיש פעולה חישובית ארוכה כך שחוט נוסף יכול להריץ פעולה מקבילית ולנצל את הליבות המרובות שקיימות היום כמעט בכל מחשב.
לצפיה ב-'תגדיר timeout'
תגדיר timeout
19/05/2017 | 20:44
1
21
לצפיה ב-''
20/05/2017 | 23:10
7
לצפיה ב-'פער בין הצלחה בלימודים להצלחה בראיונות'
פער בין הצלחה בלימודים להצלחה בראיונות
16/05/2017 | 18:00
11
381
מאזן הראיונות בחיים שלי הוא סך הכל 5 ראיונות
בכולם נכשלתי.
אני פשוט לא מצליח לעבור ראיונות. אני מרגיש כמו ילד קטן שהולך לראיון ונמצא במגרש של הגדולים.
אפילו למשרת NOC לא הצלחתי להתקבל.
אחת מהמשרות הייתה פיתוח,וישבו איתי 2 מראיינים נחמדים שביקשו ממני להסביר למה הפלט הוא ככה וככה. זה דרש לנבור בסיפרייה ובקוד לא פשוט. העניין שהמוח שלי קפא כאשר 2 האנשים מסתכלים עליי ועוקבים אחרי דרך החשיבה שלי.
אם זה היה מבחן שאני צריך להגיש אחרי שעה,התוצאות היו יותר טובות.

מבחן אחר,למשרה אחרת-QA,היה לכתוב קצת קוד ושאילתת SQL ממש פשוטה. לא משהו מתוחכם, בלי מקרי יעילות או מבני נתונים מורכבים. שאלה פשוטה של רשימה מקושרת.התאמנתי לקראת הראיון הזה לשאילתות ולקוד הרבה יותר מסובכים. לצערי לא הצלחתי להתקבל. אי התאמה, כך נכתב במייל הדחייה.

יכול להיות שאני נמצא בתחום הלא נכון?
אני עושה תואר דו חוגי,שאחד החוגים הוא הומני,והשני הוא מדעי המחשב.
יכול להיות שאני מרמה את עצמי ואני לא ברמת חשיבה של מתמודדים אחרים שיש להם תואר חד חוגי במדעי המחשב?
או שאולי זה בסדר להכשל באינספור ראיונות למשרות סטודנט עד שמתקבלים לעבודה הראשונה?
אני מתאמן לקראת הראיונות ולוקח אותם ברצינות.
אני מרגיש כבר שללכת לריאון אחרי ראיון זה כבר סוג של טירוף כשהתוצאה ידועה מראש.
אה ואני סטודנט שמצליח בלימודים עם ציונים טובים,במיוחד בחוג של מדעי המחשב בתואר.
לצפיה ב-'זה בסדר גמור להכשל בראיונות'
זה בסדר גמור להכשל בראיונות
16/05/2017 | 18:17
266
ו5 ראיונות זה לא הרבה בכלל.

אתה צריך להצליח רק במקום אחד. להכשל - תכשל בהרבה במהלך חייך, לא נורא.
לצפיה ב-'אולי יש בעיה אבל המסקנה שלך לא נכונה לדעתי'
אולי יש בעיה אבל המסקנה שלך לא נכונה לדעתי
16/05/2017 | 20:23
272
זה שאתה לא מצליח בראיון לא אומר שהתחום לא מתאים לך או שאתה לא ברמת חשיבה מתאימה וכו'. אם היית נכשל בלימודים וגם בראיונות אז ניחא אבל כיוון שזה לא המצב אז אין שום סיבה להניח שאתה לא מתאים, במיוחד כשהרמה השכלית הנדרשת ברוב התעשיה נמוכה משמעותית מרוב הקורסים שעשית.

5 מתוך 5 ראיונות זה לא סימן כל כך טוב. כמובן יש מצב שבשישי תצליח אבל כדאי לנסות לשפר את מצבך. יש המון מועמדים/נבחנים שמתקשים לפתור בעיות מול מראיין, מתבלבלים, נלחצים, לא מצליחים להתרכז גם בדברים שטותיים. זה לא מעיד כלום על הכשרון או היכולת שלהם לעבוד בתחום אבל תסכים איתי שאין מנוס מלבחון מועמד ובפרט כשמדובר בחסר נסיון.
יש המון דרכים להתכונן לראיונות: סימולציות עם חברים, יש ספרי הדרכה, מאמרים ואפילו כאלה שעושים הכנה מנטלית או מקצועית. אולי שווה להשקיע בזה קצת. בסוף אתה צריך לעבור 1-2 ראיונות כדי להגיע לעבודה הראשונה. אחר כך זה כבר הרבה יותר קל.

בהצלחה
לצפיה ב-'ראיונות זה ניסוי ברנולי רק צריך לעבור אחד.'
ראיונות זה ניסוי ברנולי רק צריך לעבור אחד.
17/05/2017 | 00:30
7
73
לצפיה ב-'זאת גישה ממש לא נכונה.'
זאת גישה ממש לא נכונה.
17/05/2017 | 10:03
6
251
אתה בעצם אומר שברגע שהתקבלת תחתום במקום שאליו התקבלת.
יש עדיין דברים שצריך לבחון כמו:
* האם התפקיד/הטכנולוגיה מעניינת אותי?
* האם החברה מסוגלת לקלוט בוגר טרי ולחנוך אותו כמו שצריך?

יש כל מיני סטארט אפים שמוכנים לגייס בוגר טרי רק כי הוא עולה פחות ממישהו מנוסה, ואז הוא מגלה שהוא צריך לג'נגל בין 3-4 טכנולוגיות שונות עם אפס סבלנות מצד הצוות שלו "כי חייבים לדלוור מהר".

לצפיה ב-'מה הקשר בכלל?'
מה הקשר בכלל?
18/05/2017 | 17:08
5
152
קודם כל, הבחור עדיין לא בוגר.
הוא סטודנט שלא סיים את התואר, ומחפש משרת סטודנט (שים לב לתוכן ההודעה שלו!).

מה שאומר, שלנחות באיזה סטארטאפ, יכול להיות דווקא מצוין בשבילו.

באשר ל-"תפקיד \ טכנולוגיה מעניינת אותי?" זה משהו שצריך לברר כמה שיותר מוקדם, לא אחרי שהשקעת בתהליך והתקבלת.

ו-"לקלוט כמו שצריך" זו די הגדרה אישית שלך פה.
"לג'נגל בין 3-4 טכנולוגיות" זה אתגר לא רע, ובוגר טרי שלרוב עדיין לא עמוס עם ענייני משפחה ועוד כל מיני דברים הוא במצב מצוין לקחת אתגרים כאלה.

זה גם יראה לו את המגוון שיש בתחום, ויאפשר לו למצוא איזה כיוון מעניין אותו.

בנוסף, אם יעמוד באתגרים, זה יהיה חומר מצוין לקורות חיים שיקדם אותו למשרה הבאה.
אם לא יעמוד, עבודה ראשונה, ובמיוחד משרת סטודנט אותה מחפש פותח השרשור, אפשר תמיד להעלים בלי ליצור חור חשוד מידי.
לצפיה ב-'אני בשיא הרצינות לא רואה איך סטודנט למדמ"ח'
אני בשיא הרצינות לא רואה איך סטודנט למדמ"ח
18/05/2017 | 18:58
4
201
שאין לו רקע בתחום התוכנה מלבד הלימודים בתואר מצליח להשתלט למשל על תפקיד של Java עם Spring Boot בבק אנד, סקריפטים בפייתון בשביל AWS, ו React ב FE. סתם לדוגמא...

קח בחשבון שהוא עובד יומיים בשבוע ובתקופות מבחנים נעלם.
כמובן שאם הוא יצליח הוא ישחק אותה, אבל רוב הסיכויים שהוא יהיה שם על תקן "עובד שחור" שסוגר פינות פה ושם או שהוא לא יצליח להשתלט על העסק.

עדיף לדעתי ללכת לתפקיד יותר "מצומצם" שסיכויי ההצלחה הם גבוהים יותר ושתהייה בו אפשרות להיכנס בעובי הקורה במשהו אחד.

לצפיה ב-'זה הכל buzz words'
זה הכל buzz words
18/05/2017 | 22:51
2
134
זה שיש כמה טכנולוגיות לא אומר בהכרח שהמוצר מורכב או מעניין במיוחד.
הכל תלוי באנשים שבנו אותו.

ראיתי פרויקטים שכתובים אך ורק ב-C והם מאד מורכבים וקשים לעיכול, למרות שהם כביכול מכילים "טכנולוגיה אחת". וראיתי גם את הכיוון השני (פרויקטים לא מעניינים למרות שמכילים כמה טכנולוגיות)

אני מסכים איתך שלקבל הצעה לא תמיד מסיים את תהליך החיפוש. המשרה גם צריכה להתאים (הן למשהו ותיק והן למשהו חסר ניסיון)
לצפיה ב-'חוץ מלדעת buzz words'
חוץ מלדעת buzz words
18/05/2017 | 23:21
1
110
הוא צריך למצוא עבודה שהוא יוכל להצליח בה ולצבור מוניטין טוב.
ללכת לסטארט אפ עם ימבה טכנולוגיות זה לא בהכרח דבר נכון.

לצפיה ב-'אתה מערבב בין נושאים'
אתה מערבב בין נושאים
19/05/2017 | 00:06
104
מוניטין והצלחה אפשר לצבור גם בחברות רקובות שלא עושים בהן כלום. במקומות כאלה אפילו יהיה לך קל יותר להתבלט ולהצליח.

אם אתה מחפש ללמוד להתקדם מקצועית, אז לדעתי מה שהכי חשוב זה האנשים שמסביבך ולא המוצר\גודל של החברה\מספר הטכנולוגיות וכו' כמובן באותו domain של ידע שמעניין אותך. אנשים טובים קונה בד"כ מי שיש לו הכי הרבה כסף  - דעה לא פופלארית בפורום הזה, אבל זה מה שאני רואה מהניסיון שלי על פני כמה עשרות מהנדסים שאני מכיר. 

עוד דעה לא פופלארית שאני מרגיש נכון לציין, הוא שאת רב המוחלט ראיונות העבודה (וזה כולל את המקומות הנוצצים ביותר) אפשר לעבור עם ידע של סטודנט באמצע התואר ללא שום ניסיון. גם אם נרקבת כמה שנים בתפקיד לא מעניין, יש לך סיכויי לא רע בכלל אם תלמד חזק לראיונות ותדע לספר בצורה אינטלגנטית על הדברים הסבירים שכן עשית ולא תסגיר את זה שעבדת בחברה רעה.
ניסיון איכותי אולי יעזור להשתלב טוב בתפקיד, אבל אפשר להתסדר בלעדיו ולעבור ראיונות עבודה סטנדרטיים וגם לא סטנדרטיים.
לצפיה ב-'אתה לא רואה כי כנראה לא פגשת אחד כזה...'
אתה לא רואה כי כנראה לא פגשת אחד כזה...
19/05/2017 | 11:41
93
אני לא יודע מה זה מבחינתך "להשתלט", אבל לא פעם נתקלתי בסטודנטים שהיו עושים פרויקטים קטנים של אתרים פה ושם בצורה פרטית, ולכן היה להם עדיין בראש ידע טרי גם בבאק אנד וגם בפרונט אנד, כי נהגו לעשות הכל לבד.

נכון, הם לא היו מומחים באף אחד מאלה, אבל זה גם לא מה שמצופה.

אין שום דבר רע להתחיל בעבודה "שחורה" - כל עוד זו עבודת תכנות.
דווקא "סגירת פינות" היא תרגול טוב להיכנס לקוד לא שלך, לפעמים גדול, ללמוד ולהבין אותו, ולקדם אותו הלאה.

זה צעד חשוב והכרחי, ואני כותב את זה כי עברתי אותו בעצמי, ואני יודע כמה הוא תרם לי!

שוב - אנחנו מדברים על מקרה של אדם שעוד לא סיים תואר, ואין לו ניסיון.

אתה ישר רוצה שהוא יבחר תחום, יכנס לנישה, וינסה להפוך למומחה.
אי חושב שזה רק מצמצם את האפשרויות שלו, וגם לא ממש תורם לשום דבר, כי באמת "להיכנס בעובי הקורה" בכל תחום בפיתוח לוקח שנים, וצריך רקע מאוזן לפני, שכן אף פעם אי אפשר לעצום עיניים למה שמסביב.

גם אם אתה מפתח Java, ידע ב-Python אפילו בסיסי יתרום לך רבות במהלך העבודה.

אתה גם שוכחת לחלוטין שטכנולוגיות מתחלפות מאוד מהר.
במיוחד בתחום ה-Web.
היום זה Spring Boot מחר זה משהו אחר.

אני לא ממש בתחום, אבל לפני שנתיים ה-Buzz Word התורן היה jquery, עכשיו פתאום אתה כותב React.

תפקיד מצומצם זה לא דבר כ"כ טוב לאדם בתחילת דרכו.
לצפיה ב-'עד כמה שאני מבין אתה עדיין סטודנט'
עד כמה שאני מבין אתה עדיין סטודנט
17/05/2017 | 09:15
223
אז לא ברור לי הלחץ.
תשקיע בלימודים, סיים עם ממוצע טוב.
תשקיע בללמוד את התחום שאתה רוצה להכנס אליו (נגיד תכנות אנדרואיד) ובללמוד אני מתכוון לעשות פרויקט צד.

הכי קשה למצוא את העבודה הראשונה אחרי זה הרבה יותר קל.
אם אתה עדיין לא מכיר, זה יעזור לך:

אל תלמד ״בעל פה״, אין טעם, אבל תדע מה הנושאים שבד״כ שואלים ותמשיך להתאמן.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מה דעתכם על משרות פייק? אפילו באינטל?'
מה דעתכם על משרות פייק? אפילו באינטל?
16/05/2017 | 11:20
52
519
לאחרונה שמתי לב לביקוש למשרות הנדסאי תוכנה אפילו ללא ניסיון, מה שנראה לי דיי תמוה כיון שאני הנדסאי תוכנה הרבה שנים ולא עסקתי בתחום בגלל הקושי הרב במשך השנים לאתר משרות בתחום, דיי נשברתי ופניתי לתחומים של תמיכה טכנית או אפילו יצאתי לכיוונים אחרים של שרות לקוחות(מה לעשות? צריך להתפרנס בסופו של יום וכל... המשך>>
לאחרונה שמתי לב לביקוש למשרות הנדסאי תוכנה אפילו ללא ניסיון, מה שנראה לי דיי תמוה כיון שאני הנדסאי תוכנה הרבה שנים ולא עסקתי בתחום בגלל הקושי הרב במשך השנים לאתר משרות בתחום, דיי נשברתי ופניתי לתחומים של תמיכה טכנית או אפילו יצאתי לכיוונים אחרים של שרות לקוחות(מה לעשות? צריך להתפרנס בסופו של יום וכל עבודה מכבדת את בעליה, לא?).
לכן, היה נראה לי דיי חריג בנוף הישראלי שחברות ותיקות כמו קוואליטסט,אינטל וHP זימנו אותי לראיונות עבודה, מה עוד שהגיל שלי כבר חורג מגילאי הצעירים שבדר"כ מבוקשים למקומות כאלו, אבל אמרתי, למה לא. ננסה.
לקח לי בדיוק ראיון אחד להבין שהתמונה שונה. הרגשתי בראיון לחברת ענק באינטל כמו בראיון למשרה זניחה בסופרמרקט השכונתי. המראיין אפילו לא בדק ת.ז כדי לאמת שניצב מולם הבנאדם ששלח להם את הקו"ח(אני לא רשום ברשתות חברתיות), יכולתי ממש לשלוח מישהו אחר במקומי שיעבור את הראיון.
בשיחה הטלפונית שקדמה לראיון, הוא הציג עצמו כמנהל פרויקט אבל לא ידע אפילו לפתוח בוורד את הקובץ קו"ח בגירסת 97(מוזר,בהתחשב בעובדה קודם לכן שנציגת חברת ההשמה ידעה לפתוח את הקובץ). בראיון עצמו התווסף נציג מהחברה המעסיקה(אינטל) בנוסף לנציג מהחברה הקבלנית(קוואליטסט) מבלי שהציג את עצמו, אבל תיפקד כה'שוטר הרע' ששואל שאלות מקצועיות מתחת לשרוול ובודק את ההבנה הטכנית שלי.
בסופו של יום, כיוון שהמראיינים עצמם כלכך צעירים וחסרי ניסיון בראיונות וההליך כולו יוצא מבולבל ומשפיע (אולי לא משפיע טוב) על הסיכויים, אני שואל את עצמי אם המשרות האלו לא נועדו מלכתחילה למקצע עובדים זוטרים בחברות ענק ב'איך לראיין' ולתת להם תחושות ביטחון על חשבון מועמדים שסך הכל הם לא מחוייבים אליהם ואפשר לנצל אותם לצרכים כאלו או שהראיונות נעשים בצורה הזאת מעצם חוסר ניסיונם?

לצפיה ב-'שמעתם את המיני מהומה על הבגרות במדעי המחשב?'
שמעתם את המיני מהומה על הבגרות במדעי המחשב?
16/05/2017 | 20:17
15
408

אני ממש סקרן לראות את הבחינה. למישהו במקרה יש?
לצפיה ב-'גם אותי סיקרן על מה מדובר'
גם אותי סיקרן על מה מדובר
16/05/2017 | 21:08
9
385
לדעתי יש כמה שאלות קצת מבלבלות.
לצפיה ב-'יש שם שאלה שמנוסחת רע מאוד'
יש שם שאלה שמנוסחת רע מאוד
16/05/2017 | 21:24
137
לצפיה ב-'וואו, תודה. איך מצאת את זה?'
וואו, תודה. איך מצאת את זה?
16/05/2017 | 21:33
7
349
אז עברתי על שאלה 4 שהיא הבעייתית (ול-5, כבר מגיע). השאלות הראשונות אכן נראות רגילות.

שאלה 4 רגילה למדי, דרישה לממש דיזיין במעין פסיאודו קוד. הניסוח באמת קצת מבלבל ויש אולי חוסר הוגנות בכך שמבקשים לממש פעולות באופן שנוגד את האינטואיציה כגון הוספת איבר בסיבוכיות של O(n) אבל הפתרון קופץ לי מיד לראש אז אני יכול להניח שזו לא שאלה נוראית.

5 לא הוגנת. לא הייתי נותן את זה למועמד בעבודה או לאף אחד. זה סתם מעקב על flow מעצבן ומבלבל, לא מעיד על כלום לדעתי והביקורת מוצדקת.
לצפיה ב-'גם שאלה 3 היא בעייתית'
גם שאלה 3 היא בעייתית
17/05/2017 | 14:04
6
203
אני לא מוצא היכן מוגדר המערך a ומה גודלו.
זו שאלה לא מוגדרת.

לצפיה ב-'אפשר להניח שזה מערך int בגודל המשתנה n'
אפשר להניח שזה מערך int בגודל המשתנה n
17/05/2017 | 14:13
5
103
לצפיה ב-'אז התכנית תקרוס'
אז התכנית תקרוס
17/05/2017 | 15:32
4
218
לא תדפיס ולא כלום.
הלולאה מתחילה מ-1 עד N. אי אפשר לשים ערך במקום N.
אולי זה בגודל N+1 ואז זה כל ירוץ.
בכל אופן אי פאשר להניח כאלו דברים אלא זה צקיך להיות מוגדר היטב.
לצפיה ב-'כן, לזה התכוונתי'
כן, לזה התכוונתי
17/05/2017 | 16:01
3
195
תראה, זה קטע קוד של אלגוריתם. ברור גם לנבחנים שהמטרה לא לחפש תעופות על חוסר במקום, מערך לא מוקצה וכו' אלא להניח שהמערך בגודל המתאים, מטיפוס מתאים ורק צריך להבין מה הקוד עושה. אני עושה את זה גם בראיונות עבודה ולמועמד ההססן אני אומר במפורש שיניח שהמערך תקין ובגודל המתאים ושלא יחפש את הבעיות שם.
לצפיה ב-'יש הבדל בין ראיון שקורה כל יומיים למבחן של פעם בחצי שנה'
יש הבדל בין ראיון שקורה כל יומיים למבחן של פעם בחצי שנה
17/05/2017 | 17:12
2
219
גם מחברה שעושה מבחן לכמה אלפי איש אני מצפה שיעשו אותו יותר מקצועי ויבדקו שאין בעיות בקוד.
הרבה אנשים מתבלבלים מהדברים האלו.
לצפיה ב-''
18/05/2017 | 08:33
16
לצפיה ב-' זה ביזיון'
זה ביזיון
18/05/2017 | 08:51
114
מדעי המחשב זה מדע מדויק וכל שאלה צריכה להיות מוגדרת היטב ובמדויק!
הזוי שזאת הרמה המחופפת של כותבי המבחן. אם הייתי תלמידה בטוח הייתי מתבלבלת פה.

ראיון עבודה שאפשר לדבר עם המראיין ולהבהיר דברים וכוונות זה סיפור אחר.
בחינת בגרות במדמ"ח צריכה להיות כתובה כמו הבחינה במתמטיקה.

לצפיה ב-'עיינתי בשאלון.... השאלות די בסדר... אבל...'
עיינתי בשאלון.... השאלות די בסדר... אבל...
17/05/2017 | 00:01
3
325
למה לדחוף תכנון לינארי לבחינה במדעי המחשב?
לצפיה ב-'ולמה לדחוף אסמבלי?'
ולמה לדחוף אסמבלי?
17/05/2017 | 17:17
2
217
בשביל שאנשים יבינו שאפשר גם לסבול בחיים?
לצפיה ב-'כי...'
כי...
17/05/2017 | 17:31
1
228
אסמבלי זה חלק מלימודי המחשב....

תכנון לינארי שייך לאופטימיזציה.... למיטב ידיעתי זה היה פעם בחלק ממבחני הבגרות במתמטיקה....

בדרך כלל באקדמיה מלמדים את זה בכלכלה/מינהל עסקים....
לצפיה ב-'נכון. בהנדסאים זה חלק מאלגברה ליניארית'
נכון. בהנדסאים זה חלק מאלגברה ליניארית
18/05/2017 | 20:55
29
לצפיה ב-'השאלות בסדר גמור'
השאלות בסדר גמור
20/05/2017 | 22:28
53
הבעיה שגדל דור של מפונקים ובכיינים שבעצמו מגדל דור של עוד יותר מפונקים ובכיינים שבמקום ללמוד קשה מעדיפים לחתום על עצומות ולרוץ לתקשורת
לצפיה ב-'התלבטות לאחר סיום תואר בהנדסת חשמל'
התלבטות לאחר סיום תואר בהנדסת חשמל
16/05/2017 | 00:12
16
272
היי כולם,
בקרוב מסיים תואר ראשון בהנדסת חשמל בהצטיינות, אהבתי את הלימודים אבל לא רואה את עצמי ממשיך במסלול אקדמי לשארית חיי.
מבירורים ראשוניים שערכתי לא מצאתי משרות "שוות" (אלגוריתמיקה, מחקר...) שמיועדות לבוגרי תואר ראשון. מה שהוביל אותי לחשוב על תואר שני מחקרי (תחום עיבוד אותות/למידה).
1. האם אכן אין משרות מעניינות גם לבוגרים מצטיינים?
2. האם אכן אלו משרות מעניינות יותר?
3. אני מניח שתהיה פה התנגדות לתואר שני מצד אנשי התעשייה. לכן אשאל ספציפית - האם מישהו מכם עשה מסלול דומה של תואר שני->תעשייה, ומרגיש שהתואר השני היה מיותר? האם יש מקרה הפוך של מישהו שלא עשה תואר שני ומתחרט על זה?
תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'לא הייתי לוקח החלטה כזו על סמך ״בירורים ראשוניים״. לשאלותיך'
לא הייתי לוקח החלטה כזו על סמך ״בירורים ראשוניים״. לשאלותיך
16/05/2017 | 00:47
169
1. לא נכון. יש משרות מעניינות לבוגרי תואר ראשון. חיפשת?
2. כמהנדס אתה יודע שעניין זה דבר סובייקטיבי.
3. לא עשיתי. התואר השני פשוט נופל לרוב בין הכסאות - מיותר לרוב משרות המהנדס מחד, לא מספיק למשרות מחקר/אלגוריתמיקה משמעותיות מאידך.

בהצלחה.

לצפיה ב-'יש הרבה משרות מעניינות, רובנו אוהבים מה שאנחנו עושים'
יש הרבה משרות מעניינות, רובנו אוהבים מה שאנחנו עושים
16/05/2017 | 09:18
130
רובנו חושבים שזה מעניין לעבוד בפיתוח, בגלל זה למדנו מה שלמדנו.

ככל שתשכנע את המראיינים שאתה מוכשר - תקבל הצעות לתפקיד יותר מאתגר.
אם תצליח לקבל כמה הצעות עבודה, תוכל לבחור את זו שתיראה לך המעניינת ביותר. זו שיש סיכוי שיעשו מוצרים מתקדמים מה שאומר שיהיה יותר מקום למחקר.

ואז, עם הזמן, אתה תתקדם, נעשה יותר עצמאי. ואם תצליח - תגיע לתפקידים שאולי עונים על הרצון שלך לעסוק במחקר. 

כמו שנאמר מעליי - תואר שני לא בהכרח יעזור לך למצוא עבודה באלגורתמיקה. יש אנשים שבמקביל ללימודי תואר שני או שלישי, מצליחים למצוא עבודה כ ״יועץ״. וזה נותן דריסת רגל בתעשיה.
לצפיה ב-'תואר מחקרי יכול לעזור לך למצוא משרה בפיתוח אלגוריתמים'
תואר מחקרי יכול לעזור לך למצוא משרה בפיתוח אלגוריתמים
16/05/2017 | 09:39
117
ולכן אינו מיותר עבורך.
בד"כ נותנים לפתח אלגוריתמים ב-matlab לבעל תואר שני ומעלה והמימוש בתוכנה/FPGA נעשה יותר ע"י בעל תואר ראשון.

לצפיה ב-'מי אמר לשארית חייך?'
מי אמר לשארית חייך?
16/05/2017 | 10:58
126
אם אהבת את הלימודים ואתה רוצה משרת מחקר/אלגוריתמיקה, אז תמשיך לתואר שני. אני ממליץ לך לשלב תוך כדי משרת סטודנט. יש משרות סטודנט שמיועדות לתפקידי מחקר והן לרוב מיועדות לסטודנטים לתארים מתקדמים.

תוך שנתיים שלוש אתה מסיים תואר שני ותוכל לעשות יופי של קריירה מבלי לראות את האוניברסיטה שוב.

לצפיה ב-'השנקל שלי'
השנקל שלי
16/05/2017 | 11:49
1
139
1. למה אתה קורא "מעניינות"? כמו שאתה בטח יודע, הרוב המכריע של המשרות לבוגרי חשמל הוא בדיזיין/וריפיקציה/ולידציה בחברות הגדולות. אם אתה מראש פוסל את התפקידים האלה ומכוון למשרות אלגוריתמיקה אתה פונה לשוק מצומצם יותר (שמאוכלס לא רק בבוגרי חשמל אלא גם מדעי המחשב, מתמטיקה ופיסיקה). יש משרות לבוגרי תואר ראשון אבל הן לא רבות, סיכוי להתברג אליהן גדל בהנתן כמה שיותר מהנקודות הבאות מתקיימות:
א. יש לך נסיון קודם (נניח כסטודנט)
ב. מצטיין ממוסד מוביל (בחשמל זה אומר טכניון/את"א/אב"ג)
ג. אתה יכול להראות ידע בכלים מקובלים בתחום (וכבוגר חשמל, אם הקורס תוכנה היחידי שעשית זה מבוא למדעי המחשב וכל מה שאתה יודע זה מטלב וקצת C - זה הזמן להרחיב את הידע בתוכנה ואלגוריתמיקה).
2. תלוי - לא כל אלגוריתמיקה היא מורכבת/מעניינת ובמערכות מורכבות, מבחינת הנדסת תוכנה לפחות, הקוד האלגוריתמי הרבה פעמים הוא אוסף של פרוצדורות סדרתיות כאשר בשאר המערכת יש התעסקות עם דברים כמו חישוב מבוזר, ריבוי נימים/תהליכים, תקשורת מורכבת וכו'. לדעתי בממוצע מדובר במשרות מעניינות יותר (בטח בהשוואה לרוב תחומי החומרה שאני מכיר, בתוכנה התשובה פחות חד משמעית מבחינתי), אבל זה עניין של טעם אישי.
3. אם אתה מכוון למשרות אלגוריתמיקה, תואר גבוה לא מיותר. בנוסף, ככל שהמשרה היא בעלת גוון יותר מחקרי כך הדרישה לתארים גבוהים כדרישת סף קשיחה עולה. באופן אישי, אני בתהליכים לכיוון תואר שני אחרי תקופה לא קצרה בתעשייה - אני לא מתחרט שלא המשכתי ישר אחרי התואר הראשון אבל צריך לקחת בחשבון שהכל יותר קשה ולוקח יותר זמן ככל שאתה מתרחק מהלימודים. 
הכי חשוב - תעשה תואר שני רק אם אתה חושב שתהנה מלהמשיך ללמוד ולהתנסות במחקר. אחרת, אתה עלול לסבול מכל רגע.
לצפיה ב-''
17/05/2017 | 11:52
7
לצפיה ב-'תודה על התשובות + שאלת המשך'
תודה על התשובות + שאלת המשך
16/05/2017 | 13:49
2
112
תודה לכולם על התשובות.
בהחלט הוסיף לי כיווני חשיבה.
שאלה נוספת שמעניינת אותי, האם יש משמעות לתחום הספיציפי שבו נעשתה עבודת המאסטר? נניח התוך התחום המורחב של "עיבוד אותות"?
אני אחדד קצת את השאלה.
האם המעסיקים שרוצים בוגרי תואר שני, רוצים את זה כדי לוודא יכולת מחקרית ואנליטית מספיקה, או כדי להרוויח את הניסיון הספציפי שהחוקר רכש במהלך המחקר?
לצפיה ב-'מצופה שתהיה התאמה בין המחקר לנושאים שהחברה עוסקת בהם'
מצופה שתהיה התאמה בין המחקר לנושאים שהחברה עוסקת בהם
16/05/2017 | 15:49
1
121
ספציפית, לתחושתי התחום של עיבוד אות קלאסי (קרי - תכנוני פילטרים למינהם וכו') הוא מאוד נישתי, הרבה ממשרות האלגוריתמיקה בשוק הן יותר "high level" (היום בעיקר כל מה שיש לו איזשהי נגיעה למערכות לומדות במגוון תחומים - ראייה ממוחשבת, זיהוי קול, אבטחה, פרסום ועוד).

באופן כללי, מעסיקים דורשים תואר גבוה מכמה טעמים:
1. כי אפשר - עד לא מזמן לפחות היחס בין המשרות בשוק לכמות המועמדים היה כזה שאפשר לשים את הרף בתואר שני, לא תמיד עם הצדקה.
2. בהעדר נסיון אחר, תואר גבוה רלוונטי אמור להבטיח שלכל הפחות כבר תשחה בז'רגון של התחום, תכיר את הכלים וטכניקות נפוצות לפתרון בעיות וכו'
3. במשרות עם אוריינטציה מחקרית רוצים לוודא שעסקת כבר במחקר רציני בעבר.
4. במקרים מסויימים, מחפשים ספציפית מישהו עם מחקר/נסיון משמעותי בתחום שהחברה עוסקת בו או רוצה להכנס אליו. התופעה בולטת בתחומים שנחקרים באקדמיה ופתאום הופכים חמים בתעשיה (לדוגמא - כל ההייפ של deep learning בשנים האחרונות).  
לצפיה ב-' בעיקר [1] '
בעיקר [1]
16/05/2017 | 16:19
27
לצפיה ב-'אתה צודק לגמרי'
אתה צודק לגמרי
17/05/2017 | 23:16
6
120
1. אין כמעט משרות מעניינות לבוגרי תואר ראשון - אפילו למצטיינים. 
2. אני מניח שרוב האנשים יגידו שכן. אלגוריתמיקה יותר מעניינת מצ'יפ דיזיין - במיוחד אם אתה אוהב מתמטיקה. 
מעבר לזה, ההפרש בשכר בין תואר ראשון לתואר שני הוא די גדול. 
3. אני למדתי (גם) הנדסת חשמל בתואר הראשון ואני לא מכיר אף אחד שמצא משרה "מעניינת" עם תואר ראשון בלבד אבל כמעט כל מי שאני מכיר שעשה תואר שני מצא משהו מעניין.
תואר שני הוא בסה"כ שנתיים ושווה את ההשקעה - אבל כדאי לעשות אותו בתחום מבוקש (תקשורת או עיבוד תמונה וכו' ולא במשהו שאין לו ביקוש בשוק).  
לצפיה ב-'לא חושב שיש הבדל אמיתי בשכר, אולי בתחילת הדרך'
לא חושב שיש הבדל אמיתי בשכר, אולי בתחילת הדרך
18/05/2017 | 08:38
3
28
לצפיה ב-'ההבדל נובע מכך שתואר שני רלבנטי היא לרוב כרטיס הכניסה '
ההבדל נובע מכך שתואר שני רלבנטי היא לרוב כרטיס הכניסה
19/05/2017 | 10:37
2
55
לתחומים שבהם השכר גבוה יותר. 
מהנדס אלגוריתמים מרוויח יותר ממהנדס שעוסק ב- chip design (אני מתבסס על מה ששמעתי מחברים ללימודים) וכיוון שעבור רוב משרות האלגוריתמים דורשות תואר שני, זה מוביל לכך שאנשים עם תואר שני מרוויחים יותר, בד"כ. 
גם בטווח הארוך. 

אני מניח שעבור מישהו שמצא משרת פיתוח אלגוריתמים עם תואר ראשון בלבד, זה באמת לא ישנה הרבה. 
לצפיה ב-'ההבדל המובהק היחיד שאני מכיר הוא במשרות מחקר '
ההבדל המובהק היחיד שאני מכיר הוא במשרות מחקר
19/05/2017 | 12:09
1
50
אבל שם הרבה פעמים תואר שני הוא תנאי הכרחי אבל לא מספיק. אם תסתכל על כלל האוכלוסיה שיש לה אפשרות להמשיך לתואר שני (קרי, סטונדטים באחוזונים היותר גבוהים של המחזור שלהם) תראה שלרוב גם אלו שלא המשיכו משתכרים לרוב בטווח העליון של המשכורות. נכון שייתכן שבוגר כזה יתחיל את העבודה הראשונה שלו בכמה אלפים פחות במשכורת שלו בהשוואה למי שמתקבל לעבודה אחרי תואר שני אבל זה מתקזז אם השנתיים-שלוש יותר שהחבר בילה מחוץ לשוק העבודה.

בנוסף, ספציפית למשרות דיזיין בחברות חומרה - בהנתן שרובן מתרכז בתאגידי ענק אמריקאיים חבילת התגמול הכוללת והעלייה בשכר עם השנים נוטים להיות די יפים. אם תסתכל בטבלאות שכר אין הרבה הבדלים. 
לצפיה ב-'אני יודע שגם למשרות אלגוריתמים לרוב רוצים תואר שני'
אני יודע שגם למשרות אלגוריתמים לרוב רוצים תואר שני
19/05/2017 | 16:27
48
יצא לי לראות לא מעט מודעות דרושים בשנתיים האחרונות... 

ראיתי מצטייני דיקן ורקטור שהלכו לעבוד אחרי תואר ראשון והם לא הרוויחו כמו אנשים שסיימו תואר שני. עבור כל תחום, יש תקרת שכר ומי שנכנס לתחום שתקרת השכר שלו נמוכה יותר, לא יוכל לעבור אותה. 

מבחינת השנים ה"מבוזבזות", אז בכל הנוגע ל"אובדן" משכורות - זה נכון. תואר שני, אפילו עם מלגה "עולה" לסטודנט המון כסף. 
זה אחד השיקולים שבגללם לא המשכתי לדוקטורט - כי דוקטורט מסתכם ב"הפסד" של מאות אלפי שקלים מבחינה כלכלית. 

ממה שאני מכיר, יש פערים די גדולים בין משרות אלגוריתמים ו-data science למשל לבין משרות וריפיקציה, ולידציה וכו' (שאלו רוב המשרות הפתוחות עבור בוגרי תואר ראשון) - וההפרשים בשכר לא נהיים קטנים יותר עם השנים. 
לצפיה ב-'תקשורת? תחום מבוקש?'
תקשורת? תחום מבוקש?
19/05/2017 | 10:30
1
57
מעטות המשרות שראיתי לתפקידי מהנדס תקשורת. ממש מקרים ספורים.

לצפיה ב-'אני דווקא ראיתי לא מעט משרות שדורשות ידע בתקשורת'
אני דווקא ראיתי לא מעט משרות שדורשות ידע בתקשורת
19/05/2017 | 10:40
53
ועיבוד אותות. לרוב הן גם דורשות תואר שני בתחום. 

לצפיה ב-'טק ג'וב - השמה להייטק'
טק ג'וב - השמה להייטק
16/05/2017 | 10:07
114
היי יעל,

ממליץ לך לנסות את טק ג'וב הם חברת השמה להייטק הכי מקצועית שיש היום בחוץ והם גם מבינים הכי טוב את עולם ההשמה בהייטק..
יש שם אנשים שמבינים טכנולוגיה ברמה של מפתחים!

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו