לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'לא עברתי מבחן אמינות ותשאול במכון מידות'
לא עברתי מבחן אמינות ותשאול במכון מידות
20/02/2017 | 15:10
2
87
שלום לכם,
התקבלתי לעבודה באבטחת מידע בחברה גדולה בארץ ובעולם (החברה עצמה אינה בתחום ההייטק).
בעיקרון בהתחלה כשהודיעו לי שהתקבלתי סירבתי להם כי כבר נתתי תשובה חיובית למקום אחר שהתמיינתי אליו. הם מצידם מאוד היו מעוניינים בי וניסו לשכנע אותי, וגם ציינו שנשאר לי רק לעבור מבחן אמינות במכון מידות שלפי דבריהם "מבחן שטותי שבסה"כ בודק שאת לא עבריינית".
לאחר שניתן לי קצת זמן לחשוב על זה שוב ולהתייעץ הגעתי למסקנה שאני דווקא כן מעוניינת בעבודה זו ואפילו התחלתי ממש ממש לרצות אותה.
אז שלחו אותי למכון מידות למבחן השטותי הזה. חוץ ממבחן אמינות ממוחשב ודבילי היה לי גם ריאיון עם מתשאלת ששאלה על עברי התעסוקתי ב10 השנים האחרונות ועל לימודים ועל מצב כלכלי ועל האם הייתי גונבת בכל מיני סיטואציות וכו' וכו'.
לאחר מספר ימים נודע לי מהחברה שכל כך רצתה לגייס אותי שלא עברתי בהצלחה את התשאול במכון מידות.
המנהלת שרצתה לגייס אותי אמרה לי שניסתה לברר למה בדיוק לא עברתי אבל הם לא יכולים לומר לה כי המידע דיסקרטי, ניסתה גם לבקש הערכה חוזרת ולא הסכימו לה.
בקיצור בסוף יוצא שילדה בת 20 וקצת נכנסה לי לקרביים, עברתי תשאול שלדעתי פוגע בכבוד האדם וגם בסוף לא התקבלתי למשרה שכל כך רצו לגייס אותי אליה רק בגלל ההחלטה של הילדה הזו!
מעצבן כל כך שעל מבחנים מטופשים כאלה החלטות על עתיד של בן אדם קמות ונופלות.

בקיצור שאלתי היא: האם יש מה לעשות בנידון? להגיש ערעור מהצד שלי למכון מידות? או לפחות לקבל פירוט של הסיבות שבגללן לא עברתי?
לצפיה ב-'אם זה כ"כ חשוב לך'
אם זה כ"כ חשוב לך
20/02/2017 | 17:04
71
את יכולה לפנות למכון לבקש את הפירוט. אני לא מכירה את המכון הזה ולא יודעת האם יסכימו, אבל אין לך מה להפסיד.

לא בטוח שנפסלת בגלל הראיון האישי.

אולי שווה לבדוק למה נפסלת בשביל המקרה שבעתיד תרצי להתראיין למקום הדורש מבדק כזה.

לצפיה ב-'לא חושב שיש לך מה לעשות בנידון'
לא חושב שיש לך מה לעשות בנידון
20/02/2017 | 21:37
30
ערעור אני לא חשוב שיש טעם (אם בכלל המכון מאפשר דבר כזה) ואת התוצאות אני מאמין שלא ימסרו לך (אבל תנסי, מה אכפת לך).

יותר חשוב המסקנות להבא:
1. לא מוותרים על הצעה טובה אם אין הצעה אחרת על השולחן והצעה זה חוזה שמחכה לחתימה ולא הבטחות באוויר (אם כולם עוברים את המבחן השטותי אז לא היו עושים אותו).
2. לא ניגשים למבחנים במכונים כאלה ואם כבר ניגשים רק בתנאי שכתוב בתנאים שאתה חותם שאתה מקבל את התוצאות בסוף.

זו דעתי לפחות.
לצפיה ב-'חופשה ללא תשלום בכפייה'
חופשה ללא תשלום בכפייה
16/02/2017 | 20:13
11
343
עקב קשיים כלכליים בחברה, המנהלת שלי הודיעה לי היום בהפתעה שאני יוצא לחופשה ללא תשלום החל מהיום, ולתקופה זמן בלתי מוגבלת ("בין שבוע לחודשיים"). כמובן שלא אמתין, ואתחיל לחפש עבודה חדשה בקרוב.
מה זכויותי במקרה הזה? אם אתפטר, עדיין אהיה מחוייב לחודש הודעה מראש (אני עובד בחברה מעל שנה)? ואם כן, החברה תהיה מוכרחת לשלם לי עבור חודש זה, למרות הקשיים הכלכליים?
לצפיה ב-'אני לא עו"ד וכו, אבל לדעתי אפשר להתייחס לזה כפיטורין'
אני לא עו"ד וכו, אבל לדעתי אפשר להתייחס לזה כפיטורין
16/02/2017 | 20:24
241
דהיינו אתה זכאי לפיצויי פיטורין ודמי אבטלה.

תבדוק ותוודא וכו'.
לצפיה ב-'תגגל את הכותרת שלך ותקבל הרבה מידע, לדוגמא:'
תגגל את הכותרת שלך ותקבל הרבה מידע, לדוגמא:
16/02/2017 | 21:17
217
חופשה כפויה ללא תשלום

במידה והמעביד מכריח את העובד לצאת לחופשה כפויה ללא תשלום, ייתכן ומדובר במהלך המזכה את העובד בפיצויי פיטורין. הלכה פסוקה היא כי הוצאתו של עובד לחופשה ללא תשלום, מבלי לקבל את הסכמתו, מהווה הרעה מוחשית בתנאי העבודה. הרעה זו הינה עילה להתפטרות בדין מפוטר.

תשלום לביטוח לאומי

התשלומים לביטוח לאומי חייבים להתבצע על ידי עובדים ומובטלים כאחד. במקרים בהם העובד נמצא בחופשה ללא תשלום, המעביד חייב להמשיך ולהפריש כספים לביטוח הלאומי עבורו במשך החודשיים הראשונים של החל"ת. לאחר מכן, תונח חובת התשלום על כתפיו של העובד (על בסיס שכר מינימום). נשים נשואות אינן מחויבות להעביר תשלומים לביטוח הלאומי במהלך חופשה ללא תשלום.

הפרשות במהלך חופשה ללא תשלום

במהלך עבודתו השוטפת של העובד, מפריש המעסיק סכומים מסוימים לקרנות השתלמות ולפנסיה. האם חובה זו ממשיכה גם כאשר העובד נמצא בחופשה ללא תשלום? ככלל, המעביד איננו חייב להמשיך ולהפריש סכומים אלו כאשר העובד איננו מועסק הלכה למעשה.
לצפיה ב-'בגדול זה פיטורים'
בגדול זה פיטורים
16/02/2017 | 23:07
4
226
עם כל מה שנובע מכך (כולל תשלום על תקופת ההודעה המוקדמת)

כמובן שהכי טוב להתייעץ עם עו"ד אבל אם אתה לא רוצה אתה יכול לשלוח להם מייל שאתה מסרב לחופשה ללא תשלום ורואה את זה כפיטורים ודורש מהם מכתב פיטורים כדין (חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות מחייב אותו לתת מכתב כזזה אחרת זו עבירה שדינה קנס).
לצפיה ב-'אם אני אמשוך עם המייל הזה מכל מיני סיבות'
אם אני אמשוך עם המייל הזה מכל מיני סיבות
16/02/2017 | 23:20
3
225
ונניח אשלח אותו עוד שבוע, אוכל להתחיל את הפיטורין בדיעבד (מרגע תחילת החל"ת), או רק מרגע שליחת המייל?
לצפיה ב-'עצור את הסוסים שלך'
עצור את הסוסים שלך
17/02/2017 | 00:54
1
225
גילוי נאות: אני לא עורך דין והייעוץ שלי לא משפטי.

לדעתי, עליך להודיע בכתב שאתה מסרב להצעתם לצאת לחופשה ללא תשלום.
שלא תעז לבקש שיוציאו מכתב פיטורין, שכן אסור להם להוציא לך מכתב פיטורין סתם כך. אם הם רוצים לפטר אותך אז שיעשו לך שימוע כדין.
לצפיה ב-' קודם על להודיע בכתב שאתה מסרב לחל"ת'
קודם על להודיע בכתב שאתה מסרב לחל"ת
17/02/2017 | 22:04
128
וחכה לתגובתם.
אם אין כזו או שהם מתעקשים אתה רשאי לראות את זה כפיטורים ולהודיע להם שככה אתה רואה את זה על כל המשתמע מכך.

חובת שימוע וכו זו בעיה שלהם לא שלך, זה בין היתר חלק מה "משתמע מכך" במידה ותגיעו לבית משפט.

באופן אישי, אני חושב שחובת שימוע זה דבר מטופש ולכן באופן אישי לא הייתי משתמש בזה. אל להוציא לחל"ת נגד הסכמתי? לא הייתי מוכן לקבל את זה (אלא אם באמת בא לי קצת חופש).

לצפיה ב-'אתה צריך להתייעץ עם עו"ד כדי להיות בטוח'
אתה צריך להתייעץ עם עו"ד כדי להיות בטוח
17/02/2017 | 22:09
106
כי יכול להיות בעיה של תום לב, שאתה נותן להם לחשוב שאתה מקבל את החל"ת והכל בסדר ואז פתאום אתה בא ואומר שבעצם לא הסכמת ומבחינתך פיטרו אותך, נשמע לי טיפה בעייתי אבל שוב, על הדקויות האלה כדאי להתייעץ.

השאלה מה אתה רוצה? אתה רוצה לשמור על הסיכוי הקטן שתחזור לשם בסוף החל"ת? פשוט אל תעשה כלום ובינתיים תחפש עבודה לכל מצב.

אתה לא רוצה לחזור בכל מקרה או לא מאמין שיש סיכוי שתחזור ורוצה פיטורים. תתחיל ממכתב שאתה מסרב לחל"ת וחכה לתגובתם. לא מגיבים? תודיע שעליהם להחליט: או פיטורים כולל תשלום על הודאה מוקדמת או המשך העסקה בשכר.
לצפיה ב-'במקומך, אם לא הייתי רוצה להחליף מקום עבודה'
במקומך, אם לא הייתי רוצה להחליף מקום עבודה
17/02/2017 | 10:32
227
הייתי מנצל טוב את הזמן, יוצא לחו"ל, לומד משהו.

אלא אם כן אין לך כסף...
לי יש חח
לצפיה ב-'עיצה פרקטית: אפשר לקבל דמי אבטלה בחל"ת'
עיצה פרקטית: אפשר לקבל דמי אבטלה בחל"ת
19/02/2017 | 11:31
2
114
כל מה שהמעסיק צריך לעשות הוא לחתום בטופס תביעת דמי האבטלה שהוא הוציא אותך לחל"ת.

לבט"ל יש דרישה שהמעסיק ישלם על ימי החופשה שמגיעים לך לפני שתקבל דמי אבטלה, אבל אם המעסיק יציין שהוא לא מסוגל לשלם עליהם עקב מצבו הכלכלי, יוותרו על זה.

זה נותן לך אופציה לחפש עבודה בנחת בלי להתעמת עם המעסיק.

נכון שהחברה לא יכולה לכפות עליך לצאת לחל"ת וגו', אבל תיקח בחשבון ש...

א. יש סיכוי טוב שהחברה לא תצליח לשלם את המשכורת.

ב. אתה עשוי להזדקק להמלצה, טופס 106 (נחות להחזר מס, סביר להניח שתהיה זכאי למשהו אם תהיה מובטל יותר משבועות בודדים), וגו', שאולי לא תקבל אם תתבע אותו.

ג. אם תגיע לבית דין לעבודה, פסק הדין יהיה זמין במשך שנים באינטרנט. יש מי שיראו בתביעה עמידה לגטימית על הזכויות שלך, ויש מי שיראו בה צדדים שליליים, בעיקר חברות קטנות שעשויות למצוא את עצמן באותה סיטואציה.

לי עשו בדיוק אותו דבר, רק בערב יום כיפור האחרון (המעסיק שילם משכורות לחלק מהעובדים, והודיע לכולם שהוא מוציא אותם לחל"ת מיידי). אני בחרתי בדמי אבטלה, התחלתי לעבוד בינואר, והשארתי את כל הסיפור מאחורי.
לצפיה ב-'ראיתי שדמי אבטלה מתחילים לקבל רק תוך חודש מההוצאה לחל"ת'
ראיתי שדמי אבטלה מתחילים לקבל רק תוך חודש מההוצאה לחל"ת
19/02/2017 | 11:47
1
86
זה נכון?
זה אומר שאני יושב חודש בלי משכורת.
לצפיה ב-'זה לא היה ככה לפני פחות מחצי שנה.'
זה לא היה ככה לפני פחות מחצי שנה.
19/02/2017 | 12:22
95
כשאני תבעתי דמי אבטלה, התחילו לספור מהיום שניגשתי ללשכה + הגשתי את הטפסים לבט"ל, בלי שום דחיות.

נקודה עדינה: בט"ל משלם עבור ימי עבודה (לא כולל שבתות וחגים), ובתחילת כל שלושה חודשי תביעה דוחה חמישה ימים לסוף התביעה כדי לחלק את ימי הזכאות על תקופה ארוכה יותר, וכדי לחסוך לעצמו כסף אם תמצא עבודה.

נשארו בפבואר שמונה ימי עבודה, כולל היום. אלא אם תגיש את כל הטפסים ותחתום תיק תק, סביר להניח שלא תהיה זכאי לדמי אבטלה עבור פבואר, ולכן ישלמו לך על מרץ באפריל (הם משלמים בקרבת ה 17 לחודש).

מנסיוני, שווה לפנות לסניף בט"ל הקרוב כדי לשאול עובד פנים אל פנים. העובדת שהגעתי אליה הייתה יעילה, עניינית, ודאגה שאדע מה לעשות כדי שהכל יעבור במכה ראשונה.

אם תפספס משהו, היום מתקשרים מבט"ל כדי לומר מה לא בסדר ולעזור לסדר את העניין - לא תצטרך לחכות חודש למכתב כדי לגלות שהתשלום מתעכב בגלל בעיה בירוקרטית. עדיין, עדיף לתקן פרטים קטנים מאשר לגלות שתצטרך לעשות את הכל מחדש. בנוסף, היום אפשר להעלות טפסים דרך האתר של ביטוח לאומי, כך שלא צריך להגיע אליהם פיזית בשביל כל פיפס בטפסים.

כמו כן, תסדר מה שאפשר עכשיו: תבקש שידפיסו לך תלושים שלא שמרת, תבדוק אם הפרישו כל חודש לקרנות, תוודא שיהיה מי שידפיס לך 106 במקרה והחברה תסגר (מועיל מאוד להחזר מס, שכנראה תהיה זכאי לו), וגו'. המעסיק לא דורש ממך לעבוד, אז תנצל את הזמן כדי לסדר הכל כמו שצריך (כמו גם למטרות אחרות, כמו לרענן את הקו"ח, לרענן חומר לקראת ראיונות טכניים, וגו').
לצפיה ב-'תזה או ללא תזה - זאת השאלה'
תזה או ללא תזה - זאת השאלה
17/02/2017 | 22:18
5
271
שלום לכולם.

קצת רקע עליי: הייתי מתכנת 6 שנים בצה"ל. למדתי תוך כדי השירות לתואר ראשון. עם השחרור המשכתי לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה (במשרה מלאה, ללא עבודה תוך כדי). המשכתי לתואר שני בגלל ענין אישי נטו.

אצלנו באוניברסיטה יש שני מסלולים לתואר שני: עם תזה וללא תזה. אני צריך להיסגר על המסלול שאותו אני רוצה במהלך הסמסטר הקרוב (כי אם אני הולך על המסלול עם התזה אני צריך כבר למצוא מנחה).

עכשיו, אני יודע בוודאות שאני לא רוצה להמשיך לקריירה מחקרית. אני רוצה לחזור לתכנת בתעשיה - זה מה שאני אוהב לעשות. כמו כן, שנה הבאה אני כבר רוצה לחזור לעבוד וכנראה יהיה לי הרבה יותר קשה לשלב עבודה עם תואר מחקרי מאשר עבודה עם תואר לא מחקרי (אם אני עושה בלי תזה אני פשוט יכול לקחת מספר קטן של קורסים כל סמסטר ולמרוח ככה את התואר בצורה שמסתדרת עם עבודה).

התחומי עניין שרציתי לחקור אותם הם למידה חישובית/data science.

מה דעתכם? האם כדאי להשקיע (וזה המון השקעה) בתוכנית המחקרית?
לצפיה ב-'אם אתה רוצה לעבוד בתחום שמעניינים אותך בתואר'
אם אתה רוצה לעבוד בתחום שמעניינים אותך בתואר
17/02/2017 | 22:54
1
253
קרי - למידה חישובית או data science, אז תיזה בהחלט חשובה לרזומה.
אם אתה רוצה להמשיך לתכנת, אין משמעות לתיזה.
לצפיה ב-' '
18/02/2017 | 01:07
45
לצפיה ב-'בסדר, ויני'
בסדר, ויני
18/02/2017 | 00:39
1
236
יש לך תואר שני מהאוניברסיטה הפתוחה עם תזה

וגם עבדת תוך כדי.
לצפיה ב-''
18/02/2017 | 00:56
49
לצפיה ב-'רק תיזה'
רק תיזה
18/02/2017 | 23:59
172
מעסיקים באופן כללי לא 'סופרים' תואר שני אם הוא בלי תיזה.

התיזה זה מה שמייחד את התואר השני ומפריד אותו מסתם לקחת עוד קורסי בחירה בראשון. זאת חוויה של התעמקות בתחום מחקרי מסויים, שאי אפשר להשיג סתם על ידי ביצוע עוד ועוד קורסים בתחום הזה.

אם אתה לא רוצה לעשות תיזה, תכל'ס עדיף לעצור את התואר שני כאן ולא לבזבז עוד זמן. ברצינות.

מבחינת עבודה, אין לך מה לחזור למשרה מלאה עד שלא סיימת את התיזה. ספציפית בתחום שמעניין אותך, יש יש של משרות סטודנט לתארים מתקדמים. אם התוכנית שלך היא ללכת להיות data scientist אחרי התואר, אז זאת הדרך.

(אומר את זה בתור מישהו עם היסטוריה אישית מאוד דומה לשלך ).
לצפיה ב-'ככה מגיעים לראיונות עבודה:'
ככה מגיעים לראיונות עבודה:
16/02/2017 | 13:45
3
490
לצפיה ב-' מעולה.'
מעולה.
16/02/2017 | 14:11
69
לצפיה ב-'ככה מוכרים את הנשמה בגיל כ"כ צעיר...'
ככה מוכרים את הנשמה בגיל כ"כ צעיר...
17/02/2017 | 11:40
1
81
לצפיה ב-'האמת, לא נראה לי שיש לה בכלל נשמה...'
האמת, לא נראה לי שיש לה בכלל נשמה...
17/02/2017 | 11:42
69
לצפיה ב-'התייעצות לגבי לימודים - מפורט בפנים'
התייעצות לגבי לימודים - מפורט בפנים
13/02/2017 | 19:45
4
418
קצת רקע על עצמי שאולי יעזור לכם במיקוד עלי בפן המקצועי.
למדתי הנדסאי תוכנה בטכניון, בנוסף סיום קורס webmaster בג'ון ברייס.
לא מצליח למצוא כל כך עבודה בתחום התכנות, עבדתי בהטמעה של מערכות CRM, וכיום עובד בתפקיד של ניתור באגים ובעיות מעבר במסדי נתונים עם קונפיגורציות (תפעול)

אני מעוניין ללמוד את אחד משני הקורסים הבאים, המכללה שבה אלמד כנראה תהיה האקריו אבל זה גם בבדיקה (לא מאמין בזה שהם מציעים התחייבות לעבודה אבל הבנתי שזה ממש עם חוזה חתום.. עדיין אני לא מתרגש מזה).
מה שמעניין אותי זה או לימודי QA, או לימודי פיתוח אפליקציות אנדרויד + IOS.
האנגלית שלי היא בסיסית ולא מעבר לכך, מה שקצת מקשה עלי בעבודה היום אבל אני מסתגל לזה ולומד ומשתפר עם הזמן.. סביל.

פיתוח אפליקציות זה קורס לא זול אבל מסקרן מאוד, בדיקות תוכנה אולי פחות מסקרן אבל יש לי בטחון שיהיה לי הרבה יותר קל למצוא בזה עבודה

אשמח לטיפים ועצות המלצות למכללות בחיפה כל דבר יכול לעזור, באמת...
תודה מראש!
לצפיה ב-'אל תהיה סביל, תהיה פעיל.'
אל תהיה סביל, תהיה פעיל.
13/02/2017 | 19:55
252
לא בדיוק ברור מה אתה שואל. רשמת הרבה משפטים, אבל אף לא שאלה אחת. זה נראה שאת המכללות אתה כבר מכיר, על הקורסים כבר החלטת, לא ברור מה ההמלצה שחסרה לך.

אולי המלצה לא לבזבז זמן וכסף על קורסים נוספים שלא יקדמו אותך הרבה מעבר לאיפה שאתה עכשיו?
לצפיה ב-'קודם כל תלמד אנגלית!'
קודם כל תלמד אנגלית!
13/02/2017 | 23:40
1
242
אם אתה רוצה עבודה בתחום תכנות, אתה צריך אנגלית טובה. לך תשפר אותה.
גם אם תלך ל-QA, עדיין תזדקק לאנגלית, במיוחד אם תרצה להתקדם.

בקיצור - תמצא לך קורס אנגלית טוב ולך עליו בכל הכוח!
לצפיה ב-''
14/02/2017 | 10:24
26
לצפיה ב-'ניסית למצוא עבודה בQA ללא קורס?'
ניסית למצוא עבודה בQA ללא קורס?
15/02/2017 | 18:30
146
כי הרקע הבסיסי שלך נשמע זהה למדיי, ואולי אף מתעלה, על זה של בוגר קורס QA ללא שום השכלה ונסיון.
אם אתה לא מצליח למצוא משרה בסיסית בQA היום, לא הייתי מצפה לניסים ונפלאות מקורס.

קורס איכותי של פיתוח אפליקציות יכול להוסיף יותר למה שכבר יש לך, אבל ייקח יותר זמן, יותר כסף, הרבה יותר מאמץ בלמידה, הרבה יותר השקעה בכתיבה של אפליקציות שניתן להציג למעסיקים פוטנציאליים (במקום נסיון/תואר), וחסם כניסה לעבודה גבוה יותר.
אבל אם תמצא שם משרה התחלתית סבירה, תוכל למנף את עצמך תוך כמה שנים.

מצד שני, לך תעשה תואר ראשון. תתחיל לעבוד בשנה השניה/שלישית, שזה בערך מה שתעשה גם ככה אם תלך לקורס. עוד 3-4 שנים מעכשיו תהיה במקום הרבה יותר טוב מקצועית מאשר עצמך כבוגר קורס.
אבל כן, אנגלית זה מאסט. בכל המקרים.
לצפיה ב-'טיפ לחיפוש עבודה במדיה החברתית'
טיפ לחיפוש עבודה במדיה החברתית
15/02/2017 | 13:30
125
קיים מנוע חיפוש חדש בשם Jobspider אשר מוצא הצעות עבודה / מודעות דרושים במדיה החברתית - חוסך המון עבודה. http://jobspider.co.il
לצפיה ב-'העסקה דרך עובד קבלן בגוף בטחוני ? (מספר שאלות)'
העסקה דרך עובד קבלן בגוף בטחוני ? (מספר שאלות)
14/02/2017 | 14:52
8
196
שלום לכולם
יש בפניי הצעה לעבוד בגוף בטחוני דרך חברת אאוטסורסינג.
סך תנאי ההעסקה טובים עבורי (שכר תנאים סוציאליים וכו')
יש התניה במעבר של סיווג בטחוני (לפני הסיווג התבקשתי לחתום על חוזה מקדים) וחתימה על חוזה בפועל תתבצע רק לאחר קבלת הסיווג הביטחוני.
נאמר לי שהגיוס הוא לא עבור פרויקט יחיד אלא העסקה לטווח ארוך.

רציתי לשאול את דעתכם אודות אופי ההעסקה שכזה באירגון בטחוני:
האם יש לי סיבה לחשוש או להיות חשדן ? האם יש גורמים שעליי לקחת בחשבון ?
האם יש דברים מיוחדים שעליי לבדוק ?
אשמח לכל מידע ודעה מחבר'ה מנוסים.

תודה רבה!
לצפיה ב-'העסקה במיקור חוץ'
העסקה במיקור חוץ
14/02/2017 | 20:10
154
אני אענה על מיקור חוץ באופן כללי ולא על מיקור חוץ בגוף בטחוני.
עבדתי במשך שנה בחברת מיקור חוץ (נס טכנולוגיות) שנתנה שירות לחברה גלובלית אחרת (אפלייד מטירילס), ואני מסכם את החוויה ההיא כחוויה טובה מאוד.
כשאתה הולך לעבוד בחברת מיקור חוץ, אתה לא צריך להירתע מהשם "אאוט סורסינג" או "עובד קבלן".
אתה צריך להסתכל על שני דברים: הראשון הוא מה אתה הולך לעשות במהלך היום, והשני הוא מה התגמול שתקבל בעבור זה. אם אתה שלם עם שני הדברים: לך על זה.

בחברת מיקור חוץ אתה אמנם מתכנת עבור צד ג', אבל בסופו של דבר עם החברה נותנת לך תנאים טובים, אתה עושה עבודה מעניינת ומקבל סביבת עבודה נעימה, לא אמור לשנות לך מי זה שיחתום על תלוש המשכורת.

לצפיה ב-'תתעסק במהות לא סיסמאות. מה התנאים *שלך*'
תתעסק במהות לא סיסמאות. מה התנאים *שלך*
14/02/2017 | 21:01
145
אם התנאים נושאים חן בעיניך - לא במיוחד מעניין אם אתה ״עובד קבלן״ או ״מלצר בפיצריה״ או ״ראש צוות״. שנא את הטייטלים, אהוב את התכנות.
לצפיה ב-'בעיה ראשונה: הזמן לביצוע סיווג בטחוני מאוד ארוך לפעמים'
בעיה ראשונה: הזמן לביצוע סיווג בטחוני מאוד ארוך לפעמים
14/02/2017 | 23:48
5
165

זה יכול לקחת מספר חודשים. חשוב לקחת את האפשרות הזו בחשבון.

מעבר לזה, כשאתה מועסק בתור "גולגולת" בחברה אחרת - אתה נמצא חצי-בפנים-חצי-בחוץ. זה יכול להתבטא בדברים קטנים כמו מתנות לחגים (משהו זניח לגמרי מבחינה כספית), וזה יכול להתבטא בדברים אחרים כמו מה קורה אם החברה הבטחונית מחליטה לסיים את החוזה לגבייך מול החברה המעסיקה (אתה עדיין מקבל חודש התראה, או שהגניבו משהו לחוזה ביניכם שיאפשר להם בפועל להיפטר ממך מיידית במצב כזה?)

וזה יבוא גם לידי ביטוי בעידכוני שכר כשמדובר בהעסקה לטווח ארוך - כל פעם שתרצה ששכרך יועלה, זה ידרוש ששני הגופים (החברה הבטחונית והחברה המעסיקה) יסכימו על זה, מה שעשוי לסרבל את התהליך (ולפעמים לסנדל אותך).

מעבר לזה, יש כל מיני מנהלות שבהן תצטרך לעבוד מול החברה המעסיקה ואחרות מול החברה הבטחונית, מה שמדי פעם יכניס קצת מתח. מצד שני, מאחר וחברות בטחוניות נוטות להיות מסורבלות וביורוקרטיות, קיים סיכוי שבחלק מהדברים מצבך כעובד של חברה אחרת עשוי להיות טוב יותר ממצבם של מועסקים ישירים של החברה הבטחונית.
לצפיה ב-'האם תרחיש שבו תתבטל המשרה לאחר הסיווג הוא שכיח ?'
האם תרחיש שבו תתבטל המשרה לאחר הסיווג הוא שכיח ?
17/02/2017 | 19:18
4
44
אחד החששות שלי הוא שלאחר הסיווג אקבל הודעה שהמשרה בוטלה מאיזושהי סיבה.
כמובן שבחברת ההשמה אמרו שדבר כזה הוא לא אופציונלי והתקציב ניתן מראש ושאין דאגה מפני תרחיש שכזה אך אני בכל זאת אשמח לשמוע מפי אנשים האם אופציה כזאת היא ריאלית או שבעלת סיכוי נמוך עד אפסי.
לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי סבירות של תרחיש כזה'
אין לי מושג לגבי סבירות של תרחיש כזה
18/02/2017 | 01:09
21
לצפיה ב-'לא יודע אם שכיח, אבל זה ריאלי - קרה לי בשנה שעברה.'
לא יודע אם שכיח, אבל זה ריאלי - קרה לי בשנה שעברה.
19/02/2017 | 11:34
2
20
לצפיה ב-'היי, שאלה לי אליך בפנים'
היי, שאלה לי אליך בפנים
19/02/2017 | 13:54
1
42
האם הודיעו לך לאחר כל הראיונות המקצועיים ולאחר הסיווג ?
אשמח לשמוע קצת פרטים כדי לנסות ללמוד מהמקרה שלך
לצפיה ב-'הודיעו לי שהתקבלתי, החתימו אותי על חוזה, אמרו לי שזה סגור'
הודיעו לי שהתקבלתי, החתימו אותי על חוזה, אמרו לי שזה סגור
19/02/2017 | 14:00
55
תחת התנאי האחד והיחיד שאעבור את הסיווג. הסיווג התקבל אחרי קרוב לתשעה חודשים, רק ששבוע לפני זה ביטלו את המשרה.

לשמחתי, לא בניתי עליהם בגרוש, המשכתי לחפש כרגיל, כשמצאתי משרה שמצאה חן בעיני קיבלה אותה, וכשביטלו את המשרה המשכתי בחיים שלי כרגיל.
לצפיה ב-'ראיון עבודה למשרת NOC'
ראיון עבודה למשרת NOC
14/02/2017 | 19:01
129
נקבע לי ראיון עבודה למשרת NOC רציתי לשאול לאיזה שאלות לצפות ומה השכר המקובל?
לצפיה ב-'כמה אמור להרוויח בוגר של קורס בג'ון ברייס?'
כמה אמור להרוויח בוגר של קורס בג'ון ברייס?
11/02/2017 | 22:48
16
351
קורס ג'אווה.
השאלה לא עבורי אלא עבור בוגר קורס שמחפש עכשיו עבודה ראשונה.
קשה לי להעריך על סמך משכורות שניתנות אצלנו כי בסביבתי כולם בוגרי תואר.
חיפשתי בטבלאות שכר ומצאתי רק אחת שיש בה את הסעיף הזה, והיא נראית לי קצת מפוקפקת. 
מישהו יודע לענות?

בבקשה תמנעו מתשובות כמו "שייקח כל מה שמציעים לו".
אשמח אם תענו לי על סמך מידע מהימן. 
תודה.
לצפיה ב-'קשה להמנע מתשובה מתבקשת '
קשה להמנע מתשובה מתבקשת
12/02/2017 | 00:54
4
400
בסופו של דבר הוא שווה את מה שמציעים לו. אם הוא יכול לקבל הצעות ממספר מקומות - זה יהיה מדד קצת יותר אמין, ויהיה אפשר להשוות ולהתמקח.

בגדול, הקושי הוא בלהתקבל לעבודה הראשונה ולהתחיל לצבור נסיון, כך שכן - שיקח כל מה שמציעים לו.
לצפיה ב-'אבל אין לו אפילו קנה מידה'
אבל אין לו אפילו קנה מידה
12/02/2017 | 18:45
3
233
10K? 12K?
6K??
הוא לא יודע אפילו בערך.
לצפיה ב-'כל מה שגדול מ-0K'
כל מה שגדול מ-0K
12/02/2017 | 19:01
1
254
הסיכוי לו למצוא עבודה (טובה) כל כך נמוך שהדיון על השכר לא רלוונטי.
לצפיה ב-' '
12/02/2017 | 20:50
38
לצפיה ב-'בן אדם שהמכשול העיקרי שלו זה למצוא עבודה ולצבור נסיון'
בן אדם שהמכשול העיקרי שלו זה למצוא עבודה ולצבור נסיון
12/02/2017 | 23:02
253
לא צריך לדאוג לגבי 6K או 12K - זה לא רלוונטי.

אין קנה מידה כי זה מקרה יחסית נדיר, לרוב אנשים בלי שום נסיון או השכלה רלוונטית ורק עם קורס של ג'ון ברייס בכלל לא יגיעו לשלב של לקבל הצעת עבודה בתחום.
לצפיה ב-'הייתי חייב להגיב על זה...'
הייתי חייב להגיב על זה...
13/02/2017 | 02:25
2
226
ראיתי את הסרטון הזה בעבר על הרבה נושאים,אבל כנראה כשזה "עליך" אז קשה לקבל את זה בשאת נפש,ולהגיד "מצחיק". אני מקבל את הסינון שחברות ההייטק עושות,לא מתוך הבנה שזו ה"שיטה הכי טובה" אלא בגלל שיש צורך ב"שיטה" בכלל, לא שונה מצה"ל...באמת...הרי צה"ל לא גייס ליחידות המחשב שלו את אלה ש"חיים במחשב" ,צה"ל מגייס את אלה שהצטיינו בלימודיהם,כי יש להם יכולת לימוד "מוכחת". התעשייה מגייסת את אלה שיש להם תעודות וניסיון מוכח מתוך מחשבה על זמני פיתוח קצרים או פיתוח שמצריך אלגוריתמים מורכבים. לא פעם ולא פעמיים דנו בנושא הזה פה בפורום,על אחוזי ההצלחה של אותם גיוסים,על "סיגי", ועל שאר ה"תלאות" שעוברים המראיינים עד שמגיעים למועמד שאותו הם מאשרים. אבל למרות כל זה.........המחשבה שאוליי רואים בבוגר מכללה/קורס....מקור של רוע,ושנאה ששמורה לגרוע מכל....היא קצת יותר ממאכזבת....אוליי אני רגיש מדיי...ומצד שני זה לפחות טוב לדעת "למה", ולפחות על זה הסרטון מצליח לענות.

אני סקרן אם כדי לאזן את הבושה ותחושת הגועל,עשו גם סרטון דומה שמציג את היטלר "המעסיק" בחברת הייטק ישראלית שמסנן מועמדים?
לצפיה ב-'אני חושב שלקחת את זה קצת קשה מדי...'
אני חושב שלקחת את זה קצת קשה מדי...
13/02/2017 | 10:05
1
158
כמו שאמרת, עשו את הסרטונים האלה על מגוון נושאים, זה סוג של meme אם תרצה.

ואם כבר, הסרטון לא בא להשוות את בוגרי המכללות להיטלר, אלה לבקר את הדרישות המוגזמות ( זה לויכוח אחר ) של המעסיקים כלפי בוגרי מכללות.
לצפיה ב-'אפשר להתפלסף על כוונת הסרטון...'
אפשר להתפלסף על כוונת הסרטון...
13/02/2017 | 15:42
126
ומה עבר ליוצר בראש, וטוהר כוונותיו...אבל אי אפשר להתווכח על הבחירה שלקח היוצר של הסרטון,ובחר להציג את בוגרי המכללות/קורסים כהיטלר. הדבר אוליי היה בתום לב, אבל...אני יכול לומר לך שמבחינתי זה לא שונה מהכרזות של הנשיא כהיטלר,או של ראש הממשלה. אפשר לטעון גם שאלה לא התכוונו לתקוף לגופו של אדם אלא לדיעותיו,ושכוונותיהם היו טהורות לחלוטין....(אני לא אעז לטעון את זה) אבל בסופו של דבר מי שמוצג כהיטלר הוא מי ש"אנחנו" הצופים רוצים לגנות,לצחוק עליו,ולא לכבד.

אני בטוח שלא הייתה כוונה להגיד שבוגרי המכללות הם הרשע בהתגלמותו,אבל אם הדבר לא מגונה,ומתורץ,כפי שאתה עושה...זה הופך ללגיטימי, ובסופו של דבר זה משפיע... מי שראה את הסרטון הזה וצחק ממנו, וייקבל לידיו קורות חיים של בוגר מכללה קורס,"יידע" בנוסף לשאר הסיבות שכבר היו לו לתירוץ,שיש לו עוד "סיבה" למה להעביר את השם לתחתית הערמה.

*לתשומת לבך,אתה שקישרת לסרטון הזה עשית זאת בדיון על שכר שבוגר מכללה/קורס צריך לבקש ממעסיק. אתה ההוכחה שיש לסרטון הזה השפעה שלילית על איך נתפס בוגר מכללה/קורס, אם אתה רוצה להודות בכך או לא.

טענתך היא הפוכה,או הבנתך את הסרטון פשוט שונה משלי, אבל לדעתי הצנועה, אם הכוונה הייתה אכן כמו זו שאתה טוען לה,המעסיק היה מוצג בתור היטלר ולא בוגר המכללה. ולכן שאלתי אם נעשה סרטון קודם לאיזון טענותיי.

*אני רוצה להבהיר שאין לי שום טענה אישית נגדך, ושברור לי שכוונותיך היו לכבד את הפורום ומשתתפיו,התגובה שלי היא היא רק כנגד התוצאה לא הכוונה. 

לצפיה ב-'אין לי מידע קונקרטי על בוגר קורס ג'ון ברייס'
אין לי מידע קונקרטי על בוגר קורס ג'ון ברייס
13/02/2017 | 07:50
6
244
אבל נניח שהייתי מכיר מישהו שנכנס לעבודה אחרי קורס כזה ומרוויח X.
האם זה בהכרח היה מספר נכון לשאוף אליו עבור החבר שלך?

השאלה שלך מנוסחת מעניין: מצד אחד, אתה בטוח שהחבר שלך שווה לפחות סכום מסוים, כי כתבת "בבקשה תמנעו מתשובות כמו שייקח כל מה שמציעים לו", מצד שני, אתה לא חושב שהוא שווה כמו בוגר תואר.

אז השאלה האמתית היא לא "כמה אמור להרוויח" אלא "כמה החבר שלך שווה"?

מה בעצם הרמה שלו?
למה הוא מסוגל? מה הוא ידע לתת למעסיק ואיך הוא יכול להציג את הידע והכישורים שלו בראיון עבודה?

האם הוא התעסק בפיתוח לפני הקורס? יש לו זיקה למקצוע והוא עשה לבד פרויקטים?
יש לו תיק עבודות?
האם הוא סיים את הקורס בהצטיינות, בינוני, או בקושי עבר?

יש בכלל משהו מחוץ לקורס להראות?

אני חושב שהסיבה שלא מצאת טבלאות שכר ל-"בוגרי קורס" היא שיש מגוון סיבות למה אנשים הולכים לקורס ולא עושים תואר, והסיבות האלה קשורות באופן ישיר לרמה של אותם אנשים כמפתחים.

יהיה הבדל של שמיים וארץ בביצועים של מישהו שאין לו כל זיקה לתחום הפיתוח ועשה את הקורס רק כי הוא שמע שמפתחים מרוויחים בוחטה וחשב שאפשר להפוך למפתח בקלות, לבין מישהו שחי ונושם "מחשבים" מגיל קטן, אבל מסיבות כלכליות, אישיות, או אחרות נמנע ממנו ללכת אפילו למכללה ולכן עשה קורס כדי שיהיה לו לפחות משהו "רשמי" להראות.

ומכאן שגם השווי של עובד כזה למעסיק יהיה מאוד שונה.

גם אצל אנשים עם תואר יש שוני די גדול, אבל לפחות עצם העובדה שהם סיימו מסלול תלת שנתי די מפרך בציון מסוים נותן קו בסיס, שקורס בודד לא מסוגל לתת.
לצפיה ב-'זה לא העניין.'
זה לא העניין.
13/02/2017 | 21:17
5
157
אין לי שום יכולת לדעת כמה הבחור "שווה" כי הרי הוא לא עבד עוד באף מקום ורק על סמך קורס קשה לדעת. 
זו שאלה לגמרי קונקרטית: כמה מקובל?
אם היא התשובה היא שאין משהו מקובל ולכן אני לא אמצא את זה בטבלאות שכר - בסדר גמור. תשובה לגיטימית. 
אם התשובה היא שכר מינימום זה גם בסדר.
אבל להגיד 0K ומעלה זה כבר לא לגיטימי, כי ברור שאף אחד לא יעבוד בכלום כסף. 
(לפחות לא מישהו שיש לו ילדים להאכיל...)

עכשיו, אני אשאל את זה אחרת:
אם הוא מקבל עבודה בשכר מינימום, האם זה סביר לחשוב שתוך שנתיים - שלוש השכר כבר לא יהיה מינימום? 
או שבוגר קורס "נתקע" במשרות עם שכר נמוך לנצח ואין לו בכלל למה לצפות?
לצפיה ב-'אתה מציג דטרמיניזם מדכדך משהו. זה תלוי בו!'
אתה מציג דטרמיניזם מדכדך משהו. זה תלוי בו!
13/02/2017 | 21:24
140
אף אחד לא ״נתקע״. מי שמשקיע חופר ונובר נהיה טוב ומי שטוב מבוקש ומי שמבוקש משלמים לו הרבה כדי שלא יברח.
לצפיה ב-'"קח מה שמציעים" לא אומר שכר מינימום'
"קח מה שמציעים" לא אומר שכר מינימום
13/02/2017 | 23:30
129
ובטח לא "תעבוד בחינם" שזה בכלל לא חוקי.

הכוונה היא שבתור בוגר קורס בלבד, אפילו לא תואר במכללה, שמנסה להתמודד על אותן משרות כמו בעלי תארים, הוא לא יכול להרשות לעצמו להיות בררן.
בנוסף, ניסיון איכותי יכול להיות שווה יותר מכמה אלפים בנטו. אפילו למי שיש תואר.

אני יכול לספר לך באופן אישי שגם מי שאין לו תואר לא נתקע, בתנאי שהוא טוב והוא לומד ומשתפר תוך כדי עבודה.

כשהגעתי לעבודה הראשונה שלי בתור מתכנת לא היה לי גם קורס.
למיטב ידיעתי, באותה תקופה עוד לא עלו על הפטנט להציע קורסי שקר כאלה.

מצד שני, היה לי תיק עבודות - תוכנות קטנות שכתבתי בשביל עצמי וחברים.
בנוסף, נבחנתי בעובדת בית שלקח לי כשבוע לעשות - ממש תוכנה אמתית שעושה משהו קצת שימושי.

התחלתי עם שכר נמוך, אבל לא נתקעתי איתו.
ואני מכיר עוד כמה אנשים במצבי.

אבל, וזה אבל גדול - אני ואחרים שהגיעו במסלול הזה חיים ונושמים מחשבים מגיל די צעיר.
אנחנו אוהבים לתכנת, ועושים את זה לפעמים גם כתחביב.

אם זה לא המצב של החבר שלך, הוא יהיה בבעיה...
כמו שכבר כתבו לך, הכל תלוי בו.

ועוד נקודה חשובה:
יש דברים שבעבודה ראשונה חשובים הרבה יותר מהשכר, אפילו אם יש לך תואר, אבל פי כמה אם אין לך.
ניסיון איכותי, אנשים חזקים שאפשר ללמוד מהם, חשיפה לטכנולוגיות ושיטות עבודה - כל אלה חשובים יותר מהברוטו בשנים הראשונות של המפתח, כי בעתיד הם יבטיחו עבודה איכותית ושכר (ויתר התנאים) בהתאם.
לצפיה ב-'המעסיקים לא מטומטמים'
המעסיקים לא מטומטמים
14/02/2017 | 00:32
176
אם מישהו יציע לחבר הזה שלך שכר מינימום - הרי ברור לו שהבן אדם יעזוב תוך לכל היותר שנתיים. כך שכך גם צריך להתייחס להצעות האלה, ולפי זה למדוד. מעסיק שירצה שהבן אדם ישאר לתקופה סבירה+, יציע שכר סביר+. ברור שזה יהיה יותר נמוך מהשכר שמוצע לבוגרי תוארים, אבל זה יהיה שכר שהבן אדם לא יברח ממנו אחרי שצבר מינימום נסיון.
לצפיה ב-'זה לא עובד ככה'
זה לא עובד ככה
14/02/2017 | 18:28
1
161
אם הוא ימצא עבודה, השכר יהיה דומה לזה של מתחיל חסר נסיון, ולא משנה מה ההכשרה שלו.

אם הוא לא ימצא עבודה, לא יהיה לו שום שכר.

בשאלה שלך יש הנחה סמויה שכל בוגר מוצא עבודה בשכר כלשהו. זה פשוט לא נכון.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
16/02/2017 | 17:19
67
מניסיון של אנשים שאני מכיר, יש גם משרות פיתוח ב- 6,000 ו - 7,000 ש"ח, אני מניח שבוגר שיכול למצוא משרה ב- 10K וצפונה לא יילך עליהן אז נשארים בוגרי קורסים או בוגרי מכללות בציונים נמוכים.

אבל זה נכון שגם קיימת האפשרות לא למצוא משרה בכלל.
לצפיה ב-'מגייסים אצלנו (גילוי נאות בפנים)'
מגייסים אצלנו (גילוי נאות בפנים)
14/02/2017 | 11:48
1
448
היי,

אני עובד באזור השרון, בחברה ישראלית גדולה ומוכרת בעולם.
מגייסים אצלנו למספר משרות בפיתוח תוכנה.
אם מישהו מעוניין בפרטים, מוזמן לפנות אלי בהודעה אישית.
גילוי נאות:
בחלק מהמשרות מובטח בונוס כספי "חבר מביא חבר".
אשמח לחלוק את הכסף הזה עם המגוייס המאושר ושנינו נהיה מרוצים.

לצפיה ב-'דאג לשמור על אנונימיות.'
דאג לשמור על אנונימיות.
14/02/2017 | 11:57
124
לצפיה ב-'מדעי המחשב'
מדעי המחשב
12/02/2017 | 12:08
28
555
היי אנשים , אשמח לעזרה..
אני מתלבט אם ללמוד מדמ''ח וישנם חששות ...
קודם כל זה דרך מסלול העתודה - אני מקבל 8.5k כל שנה ואני מהפריפריה ויש אפשרות לקבל עוד מלגה (ואז הופך לעזרה ממש משמועתית ) +מחשב . 

החשש הוא לא לאהוב לתכנת ,יש דבר כזה? 
אני מסתכל על קוד וזה לא ממש מלהיב אותי ,אבל אולי  זה לא אינדקציה כי חוץ מ5 יחידות בתיכון לא למדתי כלום .  נראה קצת מלחיץ בלי סוף שורות ..

מצד שני אולי לפתח דברים זה כן יכול להיות מעניין ושפה זה רק אמצעי ..
(שירות בצה''ל ) 
עתודה כי זה מאפשר לי לעשות שירות משמעותי ועוזר במימון ( יש לי פרופיל קרבי ואני פחות בקטע ורבאק קרבי ,אז עדיפות אחרונה כזו..) 

דיברתי עם מישהו שאמר לי שיש אנשים שהם לא סובלים לתכנת ובאו בגלל התנאים ובסוף פורשים -זה נכון או שטויות ? השעות המקובלות הן 9-18 להבנתי ...
אשמח למידע .תודה רבה לכם 
לצפיה ב-'כן, יש דבר כזה!'
כן, יש דבר כזה!
12/02/2017 | 12:26
5
326
תכנות הוא לא שורות קוד.
הוא פתרון בעיות.

קוד הוא אכן רק כלי.
אבל בגלל שזה מקצוע יצירתי, חייבים לאהוב אותו במידה מסוימת, אחרת מאוד קשה לעבוד בו ולא מצליחים להתקדם לשום מקום.

מכיר אדם שסיים תואר, עבד שנתיים בפיתוח תוכנה ופרש כי לא סבל את זה.
זה עניין מאוד אישי.

אתה צריך להחליט אם זה מתאים לך או לא.

שים לב גם, שעתודה זה עניין לא פשוט.
אתה מתחייב ל-3 שנים קבע. זה אולי לא נראה לך נורא עכשיו, אבל כשתכיר קצת יותר את צה"ל תראה שזה לא עניין של מה בכך.

בנוסף, יש מקרים בהם עתודאים עם תואר נזרקים לכל מיני תפקידים לא קשורים.
צרכי צבא וכל זה...

בקיצור - אתה עומד לפני הרפתקה רצינית.
תעשה חושבים טוב טוב עם עצמך עם זה מתאים לך, כי זו חתיכת התחייבות.

אני הייתי איפה שאתה נמצא, אבל לי לא היו ספקות - אני אהבתי לתכנת מגיל קטן.
אם אתה לא מתחבר לזה, תשקול מקצוע אחר שתתחבר אליו - יהיה לך הרבה יותר טוב!
לצפיה ב-'אפרופו ובלי שום קשר, מינכן כנראה בועטת את לינוקס'
אפרופו ובלי שום קשר, מינכן כנראה בועטת את לינוקס
12/02/2017 | 22:16
4
183
קראתי על זה כתבה מעניינת. חשדות ל״שחיתות קופרטיבית״ נזרקים לאוויר, ולא מצאתי פירוט סביר של הבעיות הטכניות, אם בכלל, שהיו עם הלינוקס שלהם.

ייתכן שזה הכל פוליטיקה קטנה, ואולי באמת קשה להם להיות ״אי״ לינוקסי בתוך אוקיינוס גלובלי של ווינדוס. לך תדע.

כמו שאמרו - תביא דוגמה אחרת להבא
לצפיה ב-'למה כנסת את זה לשרשור לא קשור???'
למה כנסת את זה לשרשור לא קשור???
13/02/2017 | 07:55
3
103
אם יש לך כתבה רלוונטית, תביא קישור, אשמח לקרוא!
ותביא אותו בשרשור חדש, כי זה לחלוטין לא קשור למה שהבחור שאל, ובטח גם אין לו מושג על השרשור הקודם, אז אתה סתם מבלבל אותו.

מזמן לא נתקלתי בחדשות על הפרויקט של מינכן, אז יהיה מאוד מעניין לקרוא משהו עדכני אם יש לך.

ולהזכירך - הבאתי גם את הדוגמה של משטרת צרפת וגם של הצעות חוק בדרום אמריקה לחייב מוסדות ציבור לשימוש בתוכנה חופשית.

90 אלף שולחנות עבודה Ubuntu לא הולכים ברגל
לצפיה ב-'כבר לא זוכר איזה קראתי, הנה אחד'
כבר לא זוכר איזה קראתי, הנה אחד
13/02/2017 | 21:08
2
68

לא מצאתי מאמר שמסביר מה תכל׳ס הבעייה, בשפה טכנית, בלי ה BS מסביב. צריך פה דובר גרמנית שיביא סורס נורמלי.
לצפיה ב-'מה הבעיה?'
מה הבעיה?
13/02/2017 | 23:36
1
66
כתוב שם די במפורש שאפילו חברת בת של MS לא מצא בעיות טכניות, אלא רק בעיות ארגוניות.

נראה שהכל פוליטיקה וכסף - ספציפית, MS שילמו לראש עיר חדש כדי שיקדם אותם, וזה הכל...

בכל מקרה, לפי הכתבה זה עוד לא הוחלט סופית. נראה מה קורה בעוד שבוע.
לצפיה ב-'מישהו אמר שיש בעייה?'
מישהו אמר שיש בעייה?
14/02/2017 | 10:18
14
לצפיה ב-'תנסה לחשוב מה אתה כן אוהב'
תנסה לחשוב מה אתה כן אוהב
12/02/2017 | 14:25
5
170
מנסיוני בצבא הרבה עתודאים נשלחים לתפקיד "מנהל פרוייקטים",
שבעיקרון מדובר על שותפות באיפיונים ופיקוח מגבוה על התקדמות.
מי שאוהב קוד - שונא את זה,
ומי שאוהב ניהול - אוהב את זה.

אם למדת 5 יחידות מחשבים - אתה אמור לדעת אם אתה נהנה מזה או לא.
להסתכל על קוד זה לא כיף.
עבודה בתכנות בגדול זה לקבל משימה קשה, לחלק אותה לחתיכות קטנות, ולפצח אותה בהדרגה,
אם אתה אוהב "פיתרון בעיות" - אז זה כיף.
התנאים בצבא הרבה פחות טובים מבאזרחות, ובנוסף אתה בצבא כשכל החברים שלך כבר גמרו צבא (והם בצבא כשאתה חוגג באוניברסיטה עם לפטוףפותקציב מהצבא) - ונכון, יש הרבה פורשים.
לצפיה ב-'כן'
כן
16/02/2017 | 17:13
4
34
הקבע לא מפחיד אותי ... בקבע בהתחהל עתודאי ירוויח 7אלף בערך (נטו ) לעומת 10-11 נטו משל מתכנת ממוצע ? לא ממש קריטי לדעתי אם מחשבים את היתרונות (תלוי שיבוץ) .
החשש הוא לא לאהוב ..
אתה כל פעם מקבל בעיה חדשה בעבודה השוטפת וצריך לפתור אותה באמצעות קוד  ?
אחרי שנים במקצוע ,זה יכול להימאס?
לצפיה ב-'6 נטו (ולא 7) לעומת 12 נטו למהנדס בנסיון דומה'
6 נטו (ולא 7) לעומת 12 נטו למהנדס בנסיון דומה
16/02/2017 | 17:30
3
57
זה פער גדול,
חלק מהתפקידים בצבא - בהחלט מפצים על הפער, ומשמשים מקפצה לתפקיד מעולה באזרחות (ראש צוות או מאפיין בצבא - יקבל תפקיד דומה באזרחות),
וחלק לא.

לא את כל המשימות אני אוהב (אחרי 13 שנה בתפקידי פיתוח). חלק מעניינות מאוד וחלק משעממות, כמו כל עבודה.
עכשיו למשל - קיבלתי משימה מרתקת: להעביר את כל הקוד למעבד חדש, מעניין ומשדרג את קורות החיים, וביצעתי אותה בזריזות והנאה רבה.
ואחרי זה קיבלתי משימה משעממת - לכתוב מסמכי התקנה.
לצפיה ב-'המשכורת עלתה אז כי זה 6 לכיוון ה7 (להבנתי )'
המשכורת עלתה אז כי זה 6 לכיוון ה7 (להבנתי )
16/02/2017 | 18:51
1
41
האמת שזה לא אומר לי ממש משהו להעביר את הקוד למעבד חדש ... :P (כנל מסמכי העתקה) .

יצא לך לפגוש קולגות שלא אהבו את העבודה? כי אולי זה סתם חשש ובסוף שפות זה עוד שפה ( דובר עברית ,אנגלית ופייתון שפת אם ;) .
העבודה השוטפת כוללת אינטרקציה עם אנשים ? ושעות העבודה המקובלות הן 9.5 שעות או שבאמת עובדים בלילות ומיתוסים אחרים (מקום נורמלי ולא סטארטפ לחוץץ ) . 

לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
17/02/2017 | 01:17
29
1. קבע זה לא רק עניין של משכורת.
אתה עוד לא היית בצבא. אתה לא מבין איך הגוף הזה מתנהל. צריך אופי מאוד מסוים כדי להישאר שם דקה מעבר ל-3 שנים שמחייבים אותך ולא לסבול בטרוף.

בוא נגיד כך - כל הכתובת "עד מתי" שאתה רואה בכל מיני מקומות - יש להן סיבה!

2. יש מגוון עבודות שונות בתחום פיתוח תוכנה.
יש תפקידים שכוללים לא מעט נסיעות לחו"ל.
יש תפקידים שכוללים תקשורת כתובה ומילולית עם אנשים ממדינות שונות ומשונות.
לפעמים עובדים בצוות ולפעמים לבד.

כמה עובדים תלוי במקום ובזמן.
סתם כדוגמה - יום עבודה רגיל שלי הוא 9 שעות. אבל היו זמנים שנשארתי עד מאוחר כי היה משהו שהייתי חייב לסגור - לפעמים כי זה "גירד לי" ולא רציתי לעזוב באמצע, ולפעמים כי היה deadline ולקוח גדול שאי אפשר לאכזב.

מצד שני, הרבה מקומות גמישים לגבי מתי אתה מגיע ומתי אתה הולך, במיוחד אחרי שאתה עובד במקום שנה שנתיים, כמובן בתנאי שאתה נותן תפוקה טובה.

אבל דבר אחד אתה חייב להבין - אף אחד לא יגיד לך אם זה מתאים לך!
זו הרגשה אישית שלך, ורק אתה יכול לדעת את התשובה האמתית שאתה מחפש!
לצפיה ב-'לא כל מי שניהל צוות בצבא יקבל תפקיד ראש צוות באזרחות'
לא כל מי שניהל צוות בצבא יקבל תפקיד ראש צוות באזרחות
16/02/2017 | 20:37
52

בצבא יש יחסית מעט עובדים בכל צוות, ולכן רבים נהיים ראשי צוותים. באזרחות, החברות האמריקאיות מכתיבות טון שונה, שחילחל גם ללא מעט חברות ישראליות (הרבה יותר מפתחים על כל ראש צוות). מעבר לזה, ראש צוות באזרחות צריך לעסוק בנושאים שבהם ראש צוות בצבא לא צריך לעסוק (שימור עובדים, ניהול משכורות וכדומה)

בנוסף, הנטיה בחברות היא לשים במשרות ניהול צוות אנשים שעבדו בתוך החברה, ולא לקחת ראשי צוותים מבחוץ אלא אם אין מישהו מתאים מבפנים לקידום.

לפיכך, אתה תמצא לא מעט אנשים שבצבא ניהלו צוותים, וכשעברו לאזרחות בפועל מצאו תפקידי פיתוח ולא תפקידי ניהול. במקביל אתה תמצא אנשים שניהלו צוות בחברה אחת, וכשעברו לחברה שניה זה היה לתפקיד פיתוח ולא לתפקיד ניהול צוות.
לצפיה ב-'אל תיכנס למסלול של תשע שנים עם חוסר בטחון'
אל תיכנס למסלול של תשע שנים עם חוסר בטחון
12/02/2017 | 14:38
7
239
זה בסדר גמור לא לדעת בגיל 17 מה אתה רוצה לעשות עם עצמך, וזה ממש בסדר לא לדעת אם אתה מתחבר למקצוע מסויים או לא.

תשע שנים זה המון זמן להתחייב למשהו. יש אנשים שזה מתאים להם ושפורחים בעתודה. אם יש לך חוסר בטחון לגבי התחום, סביר שזה לא מתאים לך.

אל תלך לעתודה רק כי יש מלגה ונותנים לך מחשב. אל תלך לעתודה רק כי זה מוציא אותך מקרבי. תשע שנים מהחיים שוות הרבה יותר משני הדברים האלה ביחד.

אני אומר לך את כל זה בתור מי שהיה חונך בעתידים, שירת עם עתודאים בצבא ולמד איתם באוניברסיטה. עשה לעצמך טובה ותקשיב לי.

מה הדדליין שלך להגשת מועמדות לעתודה? אם יש לך עוד זמן, אתה יכול אולי להתנסות בפיתוח תוכנה בצורה יותר רצינית ולראות אם זה מתיישב עליך. דבר עם המורה שלך למחשבים ותבקש הכוונה לפרוייקט גדול ו'אמיתי'. אם היא או הוא לא מסוגלים לתת לך את זה, דבר איתנו או עם כל מי שנמצא בסביבתך ועובד במקצוע (בתקווה שיש מישהו כזה).
לצפיה ב-''
12/02/2017 | 17:08
19
לצפיה ב-' , כדאי גם להוסיף שטעות נפוצה אצל מתגייסים היא ...'
, כדאי גם להוסיף שטעות נפוצה אצל מתגייסים היא ...
12/02/2017 | 21:06
3
184
שהם חושבים שאם אתה לא קרבי , אתה תהיה איזה פקיד או עובד רס"ר.

יש מלא תפקידים משמעותיים לא קרביים למועמדים איכותיים עם מוטיבציה גבוהה, במיוחד במערך הטכני. לדוגמה בזמני אמרו לי שהצבא מעדיף לשים בן אדם בתור טכנאי אלקטרוניקה מאשר בתור לוחם כי שמה יש מצוקת כוח אדם גבוהה יותר. הוא גם היה מוכן לממן לאנשים קורס קדם צבאי רק כדי שהם יהיו טכנאי אלקטרוניקה.

וכדאי להדגיש, הצבא הוא  מסגרת קשה שלא מתאימה לכל אחד. אני הייתי עם מוטיבציה גבוהה יחסית, הייתי בקבע, ונחשבתי למישהו שעושה עבודה מאוד מאוד טובה אבל עדיין דיי סבלתי. אני חושב שבאמת אי אפשר לדעת אם מתאימים למסגרת צבאית בלי לקבל "טעימה".
לצפיה ב-'עם פרופיל קרבי, קשה להתגלגל למסלול לא קרבי'
עם פרופיל קרבי, קשה להתגלגל למסלול לא קרבי
12/02/2017 | 21:09
2
164
לפחות ככה זה היה בזמני.

ואני מבין שיש אנשים עם רתיעה וחשש גדול משירות קרבי, עד כדי כך שהם מוכנים לתת עוד שנים לאותו ארגון ש"מתעלל" בהם כדי לא להיות בקרבי. אבל זה באמת לא שווה את זה.

אם לפותח השרשור יש אפשרות להתמיין לתפקיד כזה של טכנאי אלקטרוניקה עם פרופיל קרבי - בכיף, אני אומר.
לצפיה ב-'חלק מקורסים של מודיעין "מנצחים" קרבי'
חלק מקורסים של מודיעין "מנצחים" קרבי
13/02/2017 | 08:34
142
ככה לפחות היה בזמני.
כמובן שלא פשוט להתקבל אליהם.
לצפיה ב-'בימי ממר"מ יכלו לקבל עד 5 בעלי פרופיל קרבי לשנה לקורס תכנות'
בימי ממר"מ יכלו לקבל עד 5 בעלי פרופיל קרבי לשנה לקורס תכנות
14/02/2017 | 11:34
98
או אולי 5 לקורס (נפתחו שלושה בשנה). במחשבה שנייה, אולי רק לבעלי פרופיל נמוך מ 82.

תמיד היו פתחים קטנים עבור יוצאים מן הכלל, צריך רק לחפש אותם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/02/2017 | 17:19
1
28
עד סוף פבואר להירשם לעתודה . סיימתי כבר 5 יחידות (אין לי מורה ..)
אין אף אחד במשפחתי שעובד בהייטקאז לא אוכל להתייעץ איתו .
פרויקט כמו מה ?
ויצא לך להיפגש עם עתודאים שלא אהבו לתכנת? עד כמה ניתן להמשיך אם זה אע''פ כן ?
אם אפשר דוגמא נניח שעשית בצבא...
תודה רבה לך !!!
לצפיה ב-'אתה עדיין בי"ב? דבר עם המורה שלך משנה שעברה'
אתה עדיין בי"ב? דבר עם המורה שלך משנה שעברה
17/02/2017 | 14:47
34
פרוייקט יכול למשל להיות לכתוב אפליקציה פשוטה, או אפילו משחק פשוט.

אם אתה בקטע של משחקי מחשב ויש לך את הזמן לזה, קרא על Unity, יש להם tutorials בוידאו שאפשר לעשות לבד. חלק מזה זה קוד, חלק מזה זה לא.

גם לאנדרואיד יש טוטריאלים שאפשר לעשות בבית. אתה יכול לחפש בגוגל Android developer getting started, וזה יביא אותך לאתר הרשמי של גוגל.

דוגמא למשהו פשוט שאפשר לעשות באנדרואיד: משחק טריוויה.

שים לב שגם מה שאני קורא לו "פשוט" הוא כמה רמות מעל למה שעשית ב 5 יחידות, וידרוש ממך לעשות דברים שאף פעם לא עשית (נגיד, להתקין סביבת עבודה על המחשב, או לעצב ממשק משתמש).

יצא לי להיפגש עם עתודאים סטודנטים שלא נהנו מזה. הם פרשו מהלימודים - אחרי שנה, אחרי שנתיים, וסתם שרפו זמן ועצבים להם ולצבא.

יצא לי גם להיפגש עם עתודאים שסבלו בצבא, אפילו שהם נהנו לתכנת. חלקם לא אהבו את סוג העבודה שהצבא שם אותם לעשות (אם בגלל שהיא היתה מעאפנה, ואם בגלל שהם אהבו סוג אחר של עבודה). פגשתי גם עתודאים שהמסגרת הצבאית לא התאימה להם, ושהיו מסתדרים הרבה יותר טוב כסטודנטים לדוקטורט באוניברסיטה או כמתכנתים עצמאיים שעובדים חצי משרה בקבלנות באזרחות.

ויצא לי גם להיפגש עם עתודאים שזה היה בול המסלול בשבילם. שקיבלו בגיל 22 אחריות על הדברים הכי מגניבים שיש לצה"ל להציע בתחום הטכנולוגי, ושקיבלו לנהל עשרה ועשרים מהנדסים בגיל שהחברים שלהם עוד שברו את הראש על הבחינות של שנה ב' במכללה.

הנקודה היא, שלא קל לדעת מראש אם המסלול הזה יתאים לך, ומצד שני יש עוד המון כיוונים ואפשרויות שאפשר לקחת בחיים. כן, גם אם אתה ממשפחה לא טחונה בכסף משדרות.
לצפיה ב-'עשית חמש יחידות, וקוד מלחיץ אותך כי ״זה בלי סוף שורות״?'
עשית חמש יחידות, וקוד מלחיץ אותך כי ״זה בלי סוף שורות״?
12/02/2017 | 19:37
195
מוזר. וגם מרמז שמחשבים חמש יחידות זה לא משהו.

אם למדת חמש יחידות, זה אומר שתכנתת בחיים שלך.
אם עדיין אתה חושב שקוד זה דבר מלחיץ - כנראה זה לא בשבילך.

זה נכון שיש אנשים שלא סובלים לתכנת ואז פורשים.

לצפיה ב-'טוב להיזהר'
טוב להיזהר
13/02/2017 | 02:47
149
חשוב לדעת ולהיזהר! בחור בשם גיל דור, נוכל רמאי ממודיעין מכבים רעות, שמציע את עצמו באינטרנט, בתור מקדם אתרים, והוא גם מציע בניית אתרי אינטרנט, והקמת אתרים, צילום ואדריכלות, וצילום לדוגמניות ושרותי צילום בכללי, תיזהרו ממנו!!! הבנאדם נוכל מקצוען שמסובב אנשים תמימים ועוקץ אותם באלפי שקלים!! אני ועוד מספר אנשים נפלנו בפח שלו והפסדנו אלפי שקלים שבחיים לא נראה אותם בחזרה!! הוא מציע לכם מחירים זולים יחסית וכשאתם משלמים לו אתם מתחרטים על היום שהכרתם אותו! וכמובן שלא תקבלו את השירות שעליו שילמתם וגם לא את הכסף בחזרה! זה האתרים שבהם הנוכל גיל דור מציע את שרותיו עם הכינויים שבהם הוא מופיע:
www.webfocus.co.il/ - הקמת אתרים WebFocus או הקמת אתרים - וובפוקוס
www.sweep.co.il/ - צילום אדריכלות ועיצוב פנים
www.topimage.co.il/ - צילום אירועים - גיל דור, צילום בוק
מופיע בכינויים כמו: גיל דור צלם, גיל דור - שירותי מחשב, צילום אירועים - גיל דור, גיל דור - צלם סטילס, צילום בוק, צילום אדריכלי פנורמי - sweep, הקמת אתרים - וובפוקוס, ועוד, זה המספר טלפון של הנוכל
050-9191212 וגם 077-4315311

זה הדף הפייסבוק שלו עם תמונות שתוכלו לזהות אותו ולהיזהר ממנו:
https://www.facebook.com/interior.design.photograp...
לצפיה ב-'עתודה זה לא רק לבחור מקצוע'
עתודה זה לא רק לבחור מקצוע
13/02/2017 | 08:33
157
זה גם להפוך את סדר הלימודים והשירות : להיות "צעיר" באוניברסיטה ו"זקן" בצבא, זה לא בהכרח נורא אבל יש לזה השלכות.
עתודה זה גם להיות בצבא בגיל 21-27 שגם זה לא רע בפני עצמו אבל יש לזה השלכות.

אחת הבעיות של עתודה שיש מקצועות שהתפקידים שעתודאים שלמדו אותם שונים מאד ממה שמקובל לעשות עם אותם המקצועות באזרחות, לדוגמא הנדסת חשמל הוא מקצוע כזה. במדמ"ח המצב דווקא טוב, מי שלומד את התואר הזה קרוב לוודאי יתכנת בצבא.

אם אתה לא מתחבר למקצוע - אז אין מה לדבר. חבל ללמוד משהו 3-4 שנים ולעבוד בו עוד 6 שנים אם אתה לא מתחבר לזה.

לצפיה ב-'נותנים לך, תקח'
נותנים לך, תקח
14/02/2017 | 11:26
1
123
מי מבטיח לך אחרי הצבא שכר לימוד , מגורים ומחיה? עכשיו לפחות מגורים ומחיה ההורים יכולים לעזור(כשהם עדיין צעירים).

יש בעיה אחרת, שהעתודאים חושבים שהם באים לקייטנה, ויש הרבה שנושרים
לצפיה ב-'. '
.
16/02/2017 | 17:10
26
ממוצע ציונים יכול לחסום ראיונות ליחידות מסוימות ומן הסתם שאנשים רוצים שיבוץ טוב אז מי שמכוון גבוהה ,ישקיע .
לצפיה ב-'בין אם אתה אוהב תכנות ובין אם לא, עתודה זו טעות.'
בין אם אתה אוהב תכנות ובין אם לא, עתודה זו טעות.
15/02/2017 | 21:59
2
86
כל חישוב כלכלי יוביל אותך לזה שעתודה זה לא משתלם.
הסיבה היחידה לעשות עתודה היא אם אין לך דרך אחרת לממן לימודים (כולל הלוואות, מלגות, פרח, עזרה מההורים ועוד..)
לצפיה ב-'עתודאי בשירות חובה מרוויח 1800 ש"ח'
עתודאי בשירות חובה מרוויח 1800 ש"ח
16/02/2017 | 01:51
93
בקבע 7000 ש"ח ועוד הרבה תנאים סוציאלים

תוסיף לזה סיכוי גבוה יותר להיות אקדמאי בסופו של דבר, אפשרות לעשות תואר שני במסגרת הצבא, סיכוי גבוה יותר להתחתן עם אקדמאית שבתורה מרוויחה יותר, וכבר אז בגיל 25 מצבו הכלכלי של העתודאי טוב בהרבה.

לחייל קרבי בסדיר יש שכר חןבה הרבה יותר נמוך, סיכוי לפציעה שמביאה גורנישט, טיול התאוששות בדרום אמריקה/הודו, ריבית על הלוואות, ממוצע יותר נמוך, ובטח יש עוד הוצאות
לצפיה ב-'יש פה הרבה אלמנטים שקשה לכמת'
יש פה הרבה אלמנטים שקשה לכמת
16/02/2017 | 08:44
86
שכר בהיי טק פחות השכר בקבע כפול שלוש שנים, זאת לא כל המשוואה.

יכול להיות שהוא נורא מעריך את העובדה שהוא ישרת במקצוע וזה שווה לו כסף.
יכול להיות שלהתחמק מקרבי בצורה לגיטימית, שווה לו הרבה כסף.
יכול שהקשרים שהוא יצור יהיו שווים לו כסף בעתיד.
יכול להיות שהניסיון שיצבור הוא עדיף על מה שהיה צובר באזרחות בתקופה מקבילה וזה יניב לו פירות בעתיד.

הבעיה בעתודה היא חוסר השליטה, אתה לומד מקצוע ואז אתה נתון 6 שנים לחסדי הצבא, אתה יכול לפול טוב, אתה יכול לפול רע ובד"כ מאד לא פשוט לשנות את זה.
לצפיה ב-'הנחתות (ופרוטקציות) בהייטק, מי נתקל? '
הנחתות (ופרוטקציות) בהייטק, מי נתקל?
13/02/2017 | 15:54
10
395
קרה לכם ש"הנחיתו" עליכם עובד שהגיע דרך ויטמין P?
אני עובד יחיד בתחום שלי במשרד (בערך 7 שנים) אך בצוות ארצי/גלובלי, לא מזמן הוחלט שצריך תגבורת, אני הייתי בעד.

במקום מועמדים וראיונות למישהו שיעבוד איתי, הנחיתו מישהו בפרוטקציה.
ללא ידע, ללא ניסיון, ויותר גרוע, ללא יכולת (בשבילי) לבחור מבין כמה מועמדים או לכל הפחות שתהיה אינטרקציה בסיסית.

הוא כנראה יודע שלא בדקו עוד אנשים וזה פועל לטובתו כל העסק הזה ומנקודת המבט שלי רואה עצמו "מוגן".
עד כמה הייתם מתעצבנים (כי אני דיי התעצבנתי) ומה הייתם עושים בעניין? (או שאין הרבה אפשרויות, רק להמשיך לבלוע את הרוק ו...אולי לעזוב)
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
13/02/2017 | 19:07
1
261
האם מדובר בחבר צוות או משהו שאתה אמור לנהל?
אם זה משהו שאתה אמור לנהל אז זה באמת לא בסדר,מצד שני הנה סיבה טובה לדחייה בלוחות הזמנים.. 
אם מדובר בחבר צוות,גם כאן בתור חסר נסיון הוא לא מהווה איום.

אגב,אולי דווקא כן תהיה אינטראקציה חיובית,ואז זה דווקא יהיה רעיון לא רע שאתה מכיר מישהו שיש לו ויטמין P בחברה..
לצפיה ב-'חבר צוות אך במובן מסוים אני אחראי עליו'
חבר צוות אך במובן מסוים אני אחראי עליו
17/02/2017 | 00:33
22
לצפיה ב-'תן לי להבין:'
תן לי להבין:
13/02/2017 | 23:46
3
230
7 שנים הסתפקו בך.
בלי שביקשת ולחצת הוחלט להוסיף עוד תקן, עם כל מה שמשתמע מזה, ואתה עצבני שלא נתנו לך באופן אישי לבחור מי יאייש אותו?

מי אתה בדיוק?
לא, ברצינות - מה התפקיד שלך בחברה?
כי לא כל מי שעובד במחלקה בהכרח ישתתף בתהליך גיוס.

השאלה האמתית היא:
יש לך בעיה עם העובד החדש? ברמת תקשורת, ברמה אישית, ברמת ביצועים נחוצים, או שסתם כואב לך שהביאו מישהו בלי לשאול אותך?
אולי דווקא יש לו פוטנציאל, ואחרי שילמד את העבודה יהפוך לנכס?

לפי מה שהצגת, העצבים שלך נובעים בעיקר מקטנוניות, ולא מפרוטקציה של העובד החדש...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/02/2017 | 00:43
2
73
העבודה גדלה = צריך כוח אדם נוסף.
וביקשתי (לא רשמתי אחרת) ואכן לאחר בדיקת הדברים החליטו שצריך. אני מברך על ההחלטה כי היא נכונה וגם הגיעה ממני, אך אני ציפיתי למישהו בעל ידע וניסיון בתחום שיוכל לעזור כמה שיותר, ובמקום לא ראיינו אף מועמד (חוץ ממנו) והוא גם ללא הקישורים המתאימים, כלומר אין לו בכלל ידע וצריך ללמד אותו מאפס.

האם התפקיד משנה? אם זה פיתוח או בדיקות - ישנה אם המועמד הגיע ללא ניסיון וצריך ללמד אותו ? תנסה לחשוב בכלליות

יש לי מספר בעיות, וגם רשמתי. בגדול אם מגיע עובד טוב גם בעזרת מישהו, זה אחלה, אבל כשעובד לא מתאים בידיוק לתפקיד, לביצועים, ונדרשת למידה מאפס כי הוא לא עסק בזה מעולם (בשום רמה) וצריך ללמד הכל וכו וכו
אז כן נשאלת השאלה "למה לא שאלו אותי" או לכל הפחות להתייעץ, כך לפחות הייתי מעלה את הטעונים שכנראה נשכחו בדרך.

לא יודע אם אתה מנהל, אבל נגיד שכן - היית מקבל תקן ונותן אותו למישהו ראשון שהגיע לראיון מבלי לבדוק מועמדים נוספים ונוסף על כך אין לו את הידע הדרוש (גם לא ברמת קורס ג'ון ברייס?)
שואל ברצינות, אולי אני לא רואה את הדברים נכון
לצפיה ב-'קראתי שוב את ההודעה הפותחת שלך'
קראתי שוב את ההודעה הפותחת שלך
17/02/2017 | 01:44
1
61
ולא מובנים משם הדברים שאתה מרחיב עליהם פה. לפחות לא לי.

המשפט הבולט ביותר הוא:
"ללא ידע, ללא ניסיון, ויותר גרוע, ללא יכולת (בשבילי) לבחור מבין כמה מועמדים או לכל הפחות שתהיה אינטרקציה בסיסית"

כלומר, משתמע שהבעיה הכי גדולה שלך היא שלא שאלו אותך, ולא היכולות של אותו אדם.

אבל אולי זה סתם היה ניסוח מתוך עצבים. בכל אופן, אני לא כאן כדי להתווכח איתך על מה אתה חושב או מה מצבך בפועל.

אני כן רוצה לציין בפניך כמה נקודות:
1. התפקיד מאוד משנה.

אומנם לא שאלתי מה אתם עושים ספציפית, אלא יותר ניסיתי להבין אם אתה עובד מן המניין או בדרגת ניהול כלשהי כדי להעריך עד כמה זה לגיטימי שלא שאלו אותך.

אבל ספציפית, הידע והכישורים שצריך בשביל תפקיד כמו "בדיקות ידניות" ותפקיד כמו "פיתוח אלגוריתם ראיה ממוחשבת" הם שונים מאוד, והזמן שלוקח לרכוש אותם שונה משמעותית.
(בכוונה בחרתי בדוגמאות קיצוניות)

אני לא מנהל.
אבל הייתי עד לכל מיני מקרים של העסקת עובדים.

היה מקרה בו בן אדם נראה מצוין על הנייר, ואם הייתי צריך לתת את דעתי, הייתי בהחלט שמח לצרפו לצוות.
אבל אחרי כמה חדשי עבודה הסתבר שהוא לא באמת מתאים לתפקיד ונאלצנו להיפרד ממנו..

במקרה אחר לחלוטין הגיע בחור צעיר ללא שום ידע רלוונטי, ולא הבנתי מה הוא עושה כאן, אבל הוא למד זריז ותוך חודש וקצת כבר מילא תפקיד חיוני שאפשר לקרוא לו QA+.

להשתתף בתהליך מיון בלי שיש לך ניסיון וידע במיונים לא בהכרח תורם משהו.
אתה אולי יודע בדיוק איזה עובד היית רוצה לראות בתפקיד, אבל האם תדע לזהות שהאדם מולך באמת עונה לציפיות בלי שעבדת איתו בכלל?

ואז כמובן יש את עניין זמן החיפוש.
כאמור, אני לא יודע מה אתם עושים, ואני לא יודע אלו תנאים החברה שלך מציע לתפקיד ביחס לשוק, אבל בהחלט יכול להיווצר מצב בו לאמן מישהו שזמין מיידית מ-0 יהיה נכון יותר עבור החברה מאשר להמתין שיגיע מועמד עם הידע הנחוץ.

בקיצור - אין לך על מה להתעצבן.
המנהלים קיבלו את ההחלטה שלהם מסיבות שלהם.
אולי היא רעה, אולי היא לא ואתה פשוט לא רואה את זה עדיין, כי אתה עסוק מידי בזה שלא שאלו אותך.

תן לבחור צ'נס, ואם אתה רואה שבכל זאת יש בעיות, למשל החניכה שאתה צריך לעשות לו מונעת ממך לעמוד בלוח הזמנים, תציף את זה בפני המנהלים שלך.
או אם אתה רואה שהבחור אינו קולט את מה שמלמדים אותו, תציף את זה. רק זכור שבמידה שווה הבעיה יכולה להיות בצד המלמד!

לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
17/02/2017 | 13:01
41
לשאלתך-אנסה לסדר את זה בסדר העדיפות כדי שיהיה ברור
מה שהכי מפריע לי בכל העניין זה שלא ראיינו עוד אנשים, עם רזומה קצת יותר טוב או מישהו עם ניסיון בתחום (ולא חסר בשוק) אפילו ברמה הכי בסיסית (אף אחד לא כיוון למישהו מומחה מהתחלה, ואין לי בעיה עם זה).

אחרי שרשמתי את זה, הדבר השני שמפריע לי (בסדר העדיפות) זה שבגלל שלא בחרו נכון לטעמי צריך לעשות לבחור למידה מאפס.
נוסף על כך הוא לא רושם וחוזר אליי עם אותן השאלות אחרי יום ושוב אני נותן זמן למידה, מה שמקשה עליי עוד יותר בביצוע העבודות שלי..
וכן יש בעיות נוספות מסביב איתו, אישיות לדוגמא.

כן בחירה לא נכונה של מועמד שהגיע דרך קשרים (ולכן לא בדקו עוד מועמדים) יכולה ליצור בעיות שכאלה.
נכון גם מה שאתה רושם (מסכים לגמרי אגב! סיפור בהמשך) שיש כאלה שמגיעים עם קשרים והמצב שונה. אני לא נגד קשרים, ממש לא, וכנראה לא הובן נכון.
אני כן נגד רצף של בעיות וחוסר בדעה צלולה בעד הגיוס ואי בדיקה של מועמדים נוספים.
לא חושב שאם מישהו מגיע דרך קשרים צריך לראיין רק אותו.

מעבר לזה..
אני לא מנהל, אך אם הייתי, הדבר הבסיסי שהייתי עושה הוא לדאוג לאינטרקציה בסיסית מול הבנאדם איתו המועמד הולך לעבוד הכי הרבה-במקרה הזה אני.
אם הייתי מנהל כן הייתי לוקח את האיש שאמור לעבוד איתו צמוד במשך השנים הבאות, מכניס אותו לראיון ושואל אותו "הוא נראה לך?, היית רוצה לבדוק מועמד נוסף?"
מבחינת ידע, ניסיון, הבנה בסיסית בתפקיד, אישיות, אינטרקציה.

זה מה שאני הייתי עושה. וכן אני חושב או יותר נכון בטוח שאם הוא לא היה מגיע דרך קשרים אז אין ספק שהיו מראיינים לפחות עוד אחד.

אני גם הגעתי בעבר לעבודה דרך קשרים. הגעתי לראיון יחד עם עוד 10 מועמדים, אך ברגע שהתלבטו ביני לבין עוד שניים נוספים קיבלתי את נקודות הבונוס שלי (להלן הקשרים) והתקבלתי.
אם הייתי לא טוב או לא מתאים מבחינת הידע או נסיון או אישיות, בטוח שנקודות הבונוס האלה לא היו עוזרות.

בעבודה עצמה הייתי משקיע, לומד לבד, "שובר את הראש" ועוד. לא מחפף כי הגעתי בקשרים. ההפך, הוכחתי שנקודות הבונוס שקיבלתי לא היו סתם.
לצפיה ב-'לא יעזור לך להתעצבן '
לא יעזור לך להתעצבן
14/02/2017 | 11:20
2
179
כמו שאחרים כתבו, לא ברור מה תפקידך ומה הקשר\רקע של הבחור שהונחת.

יצא לי שהנחיתו אנשים בלי שיצא לי לבדוק. זה קרה בגלל כל מיני אילוצים לא רלוונטים, אבל לא בגלל P.

מה שכן יכול לעזור לך, זה לבדוק באופן ענייני ובדעה נקיה (עד כמה שאפשר), האם הוא מתאים לתפקיד או לא.
תכין רשימה עניינית, המסתמכת רק על דברים מקצועיים, ליתרונות והחסרונות שלו.
במידה והוא ממש לא מתאים, או לא עונה על דרישות מינימום, יהיה לך עם מה לגשת להנהלה כדי להחליף אותו. במידה ויתעלמו מזה, אז הייתי חושבת מה לעשות הלאה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
17/02/2017 | 01:01
1
43
רק לשם הבהרה-זה שיש לפעמים קשרים, וזה בסדר ואפילו מעולה. אני ממש לא מתנגד ולא זו הייתה מטרת הפוסט העיקרית.

העניין הוא שמנקודת המבט שלי, ואולי היא נכונה ואולי לא, היא שקשרים צריכים לעזור ברגע שיש מועמד שמתאים למשרה וזקוק לדחיפה קלה.
כשאני רושם מתאים הכוונה היא למישהו שמתאים מבחינת ידע/ניסיון וכמובן אישיות שמתאימה לצוות (ואין צורך להתאמה מלאה כמובן אבל צריך איזו אינטרקציה)

על מה שאני רשמתי והתכוונתי זה שלא היו מספר מועמדים (כי לא ניסו לחפש) וההרגשה שהביאו מישהו לא מתאים בגלל קשרים. לא בדקו ניסיון או משהו רלוונטי לתפקיד.
בגלל הנסיבות האלה כן ישנו כעס מסוים אצלי שלא נשאלתי (כמישהו שאמור לשבת עם אותו בחור יום יום) לגבי הגיוס. ייתכן שהוא מוצדק וייתכן שלא.

סהכ יש כאן שתי שאלות - האחת האם נכון לבצע גיוס כזה ?
והשניה, האם יש לי זכות כלשהי לכעוס מעט על כך שהאחריות היא עליי אך לא נשאלתי או שותפתי לכל הפרטים שציינתי
לצפיה ב-'אם אתה לא מנהל אותו '
אם אתה לא מנהל אותו
19/02/2017 | 11:39
19
האחריות אינה עליך. האחריות שלך תתחיל בלחפוף אותו בחומר, וגם באחריותך להתסדר איתו כחבר צוות. אם הוא טוב או לא, זה באחריות מי שמנהל אותו.

אתה יכול לכעוס שלא התחשבו בך, זה מראה על איך תופסים אותך בחברה. לא ברור לי במקרה כזה האם אתה צריך לכעוס על המגייס, או על הפער בין איך שאתה תופס את עצמך לבין איך שהמנהלים רואים אותך.
ויכול להיות שאין בכלל פער או סיבה לכעוס. יכול להיות שהנסיבות של גיוס כאלה לא קשורות אליך בשום צורה. אלה, לאילוצים שאתה לא מודע אליהם.

לגבי השאלה הראשונה - האם נכון לבצע גיוס כזה? אין לנו מספיק נתונים להבין מה זה *כזה*. על פני השטח, מהתיאור שלך זה נשמע שלא. לטעמי זו שאלה שעדיף לך לשחרר, כי התשובה לה לא מועילה לך .
לצפיה ב-'אם אתה לא מנהל שלו זה לא עניינך'
אם אתה לא מנהל שלו זה לא עניינך
18/02/2017 | 03:42
28
יש מי שאחראים על הגיוס וזה תפקידם. אולי למשל קיבלו עליו המלצה מאד טובה מחברים ולכן החליטו שהוא מתאים.?

קרה לא פעם שהצטרפו אלי לצוות אנשים שלטעמי לא מספיק טובים.
אני בטח לא יעזוב מקום טוב בגללם. המשכתי לבצע את התפקיד שלי ולהתרכז במשימות שלי. אחרי תקופה אם מבקשים ממני חוות דעת אותו עובד אני אביע את דעתי.
לצפיה ב-'אני מפספס משהו ? '
אני מפספס משהו ?
11/02/2017 | 20:13
2
471
זוהי כתבה מדה מרקר על אנשים שלומדים להיות מתכנתים. 
מתחת לתמונה כתוב : כורה פחם שעשה הסבה לתכנות. . . 
זה עושה רושם כאילו אין מתכנתים בארצות הברית !!!
רק בארץ לכל תפקיד רוצים תואר וניסיון ? ...
אני מפספס משהו ? . .. 
לצפיה ב-'לא רק בארץ'
לא רק בארץ
12/02/2017 | 15:00
271
כשאתה גוף תוכנה שבא להעסיק מפתחי תוכנה, אתה מחפש אנשים שיהיו מסוגלים לעשות את העבודה.

הבעיה, גם בארה"ב וגם אצלנו, שרק חלק מכלל מהנדסי התוכנה בשוק 'מסוגלים לעשות את העבודה' עבור המשרה שאליה אתה מגייס. יש פער של ידע ונסיון בין מה שיודע בוגר תואר טרי \ בוגר קורס לבין מה שצריך כדי להיות מפתח פול-סטאק ווב 'בינוני' אפקטיבי, למשל.

אז מה עושים?

או שמחפשים מועמדים חודשים ושנים, או שמעלים משכורת כדי למשוך את המעטים שכן 'יודעים לעשות את העבודה', או שמגדירים משרות של "ג'וניורים" וסופגים את ההכשרה ואת ההימור על היכולת של המועמד לבצע את הקפיצה המקצועית.

השערה שלי: חברות יותר קטנות פחות יכולות להרשות לעצמן "לספוג את ההכשרה". כשיש לך 3 מתכנתים, להוציא עשרות שעות מתכנת כדי להכניס את המתכנת הרביעי לעניינים יכול להיות קטלני לסטארט-אפ. כיוון שאנחנו 'סטארטאפ ניישן', יכול להיות שאחוזי המשרות שבהן גיוס ג'וניורים הוא לא פתרון סביר, הוא אחוז גדול יותר מארה"ב. אולי.
לצפיה ב-'פספסת את היחס של 1:100 שמוצאים עבודה'
פספסת את היחס של 1:100 שמוצאים עבודה
13/02/2017 | 19:36
184
קרא את המקור שמספר על הכשרת כורי הפחם.
אם הוכחת שאתה מוכשר ומסוגל ללמוד תוכנה בזמן קצר-למה שלא תעסוק בכך.
אני חושב שבהרבה מקרים של קורסי הסבה גם קיים יחס דומה.מי שמצטיין ימצא עבודה.הרוב לא.
לצפיה ב-'ראיון עבודה מתכנת C#'
ראיון עבודה מתכנת C#
13/02/2017 | 08:41
154
בוקר טוב,
מישהו היה בראיון עבודה בחברת bglobal
חברת אם memo global ברעננה
במידה וכן אשמח לקבל הכוונה מה שואלים ..
ובכלל אשמח לקבל שאלות לדוגמא מראיונות לתפקיד מתכנת C#
asp.net  לא מתחיל
תודה רבה ויום טוב
לצפיה ב-'איך ממשיכים מכאן - תואר שני?'
איך ממשיכים מכאן - תואר שני?
12/02/2017 | 09:16
4
271
היי, 
אני עומד לסיים את התואר הראשון במדעי המחשב בעוד כסמסטר, בממוצע גבוה מאוניברסיטה. ומתלבט בנוגע לתואר שני או עבודה במשרה מלאה.

הבנתי שלתואר שני במדעי המחשב אין הרבה ייתרונות. אבל אני לא מיציתי את הלימודים, והרבה אומרים שמהרגע שנכנסים לשוק, קשה מאוד לצאת לחזור ללמוד.

אני מתלבט בין תואר שני במדעי המחשב או תואר שני במנהל עסקים (שניהם יהיו תוך כדי עבודה). האם אחד מהם יכול לפגוע בסיכוי שלי למצוא עבודה? כלומר האם "ההשקעה" שלי בתואר שני יכולה להרוס לי?

שאלה נוספת לגבי חיפוש עבודה, אני עובד במשרת סטודנט (יומיים בשבוע), ובסיום התואר זה יהיה כמעט שנתיים שאני שם. האם זה עונה על ההגדרה "ניסיון"? הבנתי שבהרבה משרות, יש בקשה לבעלי נסיון של X שנים, ניסיון של סטודנט נספר? או שאני עדיין עונה להגדרה של בוגר טרי?

תודה

לצפיה ב-'תואר שני במנהל עזקים זה בזבוז זמן'
תואר שני במנהל עזקים זה בזבוז זמן
12/02/2017 | 12:24
188
אם תבא לך לעשות תואר שני במדמח תעשי. אמרת לבד מה השיקולים לכן וללא.
אם את כן עושה אז תחפשי לדעתי תחומים שיהיו רלוונטיים אחרי זה בעבודה.
לצפיה ב-'עזוב שטויות - ותמשיך לעבוד'
עזוב שטויות - ותמשיך לעבוד
12/02/2017 | 13:39
179
גם אני לא מיציתי, ובתור מי שכל החיים חלם על התואר הייתי חייב להמשיך.
אז אחרי שעבדתי כמה שנים (וחסכתי יפה, וקניתי 2 בתים), חזרתי לתואר שני (למרות שזה היה די מיותר).
הסיבה שקשה לחזור ללמוד - היא שהמשכורות כ"כ גבוהות והתועלת כ"כ נמוכה.

תואר שני במנהל עסקים זה רצוי - רק כשאתה כבר במשרה ניהולית זוטרה,
אחרת זה בזבוז זמן טוטאלי.

הנסיון כסטודנט נספר - במיוחד כשאין מולך מועמדים טובים יותר,
אחרת הם יזכו במשרה ואתה לא.
כך זה תמיד.
אבל אם אין לך נסיון בכלל, ולא עבדת כסטודנט - אתה "תקוע".
אם העבודה טובה - תישאר שם עוד שנתיים לפחות לפני שאתה מתחיל תואר שני.
לצפיה ב-'נשמע מוכר'
נשמע מוכר
12/02/2017 | 14:47
1
181
גם אני לא מיציתי את הלימודים אחרי התואר הראשון. אחרי התלבטות לא פשוטה, הלכתי לתואר שני.

אני מציע לך ללכת לתואר שני במדעי המחשב אך ורק אם:
1. אתה רוצה להישאר באקדמיה ולהיות דוד פרופסור.
2. יש תחום מחקר מסויים שאתה רוצה להתמחות בו ולעבוד בו אחר כך, דוגמת למידת מכונה או ראיה ממוחשבת.
3. אתה מבין מה המחיר של עוד שנתיים סטודנטיאליות שלא מקדמות אותך כלכלית ומבחינת קריירה, ומוכן לשלם אותו.

אם אתה לא עונה על אף אחד מהסעיפים, לך לעבוד. שקול שוב תואר שני כשכן תענה על אחד הסעיפים.

אם יש עוד תחומים במדעי המחשב שאתה רוצה ללמוד - אתה יכול ללמוד אותם לבד, בלי לקחת קורס באוניברסיטה. יש גם תחומים מעניינים שאין להם קורס מקביל באוניברסיטה ותוכל ללמוד אותם לבד אם תרצה.

לגבי תואר שני במנהל עסקים - ממליץ לעבוד כמה שנים לפני שמתחילים ללמוד אותו, כדי לקבל קונטקסט מהעולם האמיתי על הרבה דברים שתלמד בתואר הזה.

וכן, אחרי שמתחילים לעבוד לא תמיד קל לעצור אחרי כמה שנים ולהגיד "פוס משכורת וקריירה, רוצה תואר שני". אבל זה תלוי רק בך, אין אף אחד שמכריח אותך להמשיך לעבוד בשום שלב. אני מכיר אנשים שעשו את זה.

משרת הסטודנט שלך בהחלט נחשבת כנסיון, וחשוב שתרשום אותה בקורות החיים. אין נוסחא מסודרת של "שנת נסיון של סטודנט = חודשיים נסיון משרה מלאה + שלוש שנות כלב". הערך של הנסיון שלך תלוי במה אתה עושה במשרת הסטודנט הזאת.

אם אתה מחליט כן ללכת על משרה מלאה, אתה מוזמן לשלוח לי מסר.
לצפיה ב-'לגבי "תואר שני פוגע בסיכויי קבלה"'
לגבי "תואר שני פוגע בסיכויי קבלה"
12/02/2017 | 14:51
162
עד כמה שאני מכיר, זה לא המצב.

היה לי מראיין אחד שהעביר אותי ואמר לי אחר כך שהם חששו שאני פחות בקטע של עבודה יותר בקטע של אקדמיה. במקרה שלי, שטות מוחלטת (כמו שדי ברור מהקו"ח שלי).

מה שכן, השנתיים שאתה מבלה בתואר השני היו יכולות להיות שנתיים של נסיון רלוונטי, שהיו הופכות אותך למועמד יותר מעניין למשרות בתחום.
לצפיה ב-'בקשת החזר מס על קורס ג'ון ברייס'
בקשת החזר מס על קורס ג'ון ברייס
11/02/2017 | 19:11
5
203
אני שכיר ובתקופה בין חיפוש עבודות הייתי בשנה שעברה ביוזמתי בקורס של ג'ון ברייס. יש טעם לדעתכם להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה ולדרוש על זה החזר מס?
לצפיה ב-'לפי דעתי לא. ( אין שם שום סעיף כזה )'
לפי דעתי לא. ( אין שם שום סעיף כזה )
11/02/2017 | 19:30
4
119
לצפיה ב-'מצד שני רואה החשבון הזה נשמע כאילו יודע מה שמדבר'
מצד שני רואה החשבון הזה נשמע כאילו יודע מה שמדבר
11/02/2017 | 19:54
3
113
לצפיה ב-'זהו פסק דין מ 2007. אינני מוצא שום טופס במס הכנסה שבו תוכל'
זהו פסק דין מ 2007. אינני מוצא שום טופס במס הכנסה שבו תוכל
11/02/2017 | 21:10
83
לקבל זיכוי במס על הוצאותיך ללימודים.

תפנה לפקיד שומה.
לצפיה ב-'א. וודא שלא היה עירעור שפסל את פסק הדין הזה'
א. וודא שלא היה עירעור שפסל את פסק הדין הזה
12/02/2017 | 08:01
63

ב. פנה לעורך הדין הרשום שם והתייעץ איתו (או לכל עורך דין אחר, והראה לו את החומר הרלוונטי)
לצפיה ב-'אם תקרא בעיון תראה שפסק הדין נוגע רק לעובד שכיר או עצמאי'
אם תקרא בעיון תראה שפסק הדין נוגע רק לעובד שכיר או עצמאי
12/02/2017 | 09:57
68
"מאידך, נקבע כי הוצאות ללימודים להשתלמות מקצועית, יוכרו לעובדים שכירים, כמו גם לעצמאים. "

אם לא עבדת בזמן הלימודים אינך זכאי לדבר.
לצפיה ב-'ראיון שני'
ראיון שני
11/02/2017 | 22:40
1
239
חדשה בפורום..

עברתי ראיון מקצועי מקיף ובוחן בחברה בינונית  עם שני ראשי צוותים ונקבע לי ראיון עם ראש הקבוצה לשבוע הקרוב. מדובר בקבוצה של כעשרים איש
אני מניחה שראש הקבוצה גם ישאל שאלות טכניות אך האם הוא יכול לרדת לרמת הקוד ממש? ולשאול שאלות תכנות כמו נשאלתי בראיון הראשון? או לשאול על העבודה הקודמת?
פשוט תוה למה להתכונן...
אני בוגרת מדמ"ח עם שנתיים וחצי נסיון בחברה גדולה
אשמח לתשובות

לצפיה ב-'אין לדעת - צריך להיות מוכן להכל'
אין לדעת - צריך להיות מוכן להכל
12/02/2017 | 07:54
149

עדיף מאשר להיות מופתעת
לצפיה ב-'מציעים לכם משרת רלוקיישן , בהנחה שזה מעניין אתכם'
מציעים לכם משרת רלוקיישן , בהנחה שזה מעניין אתכם
09/02/2017 | 11:24
23
371
מה השאלות שתשאלו את המגייס?
חשבתי על - מי המעסיק האם הוא קבלן, האם הוא זר או מקומי?
מי מקבל ויזת רילוקיישן מה עם בן\בת הזו והילדים?(האם גם יקבל וויזת שהייה?
לצפיה ב-'אני הייתי מתחיל מ"לאיזו מדינה? איזו עיר?"'
אני הייתי מתחיל מ"לאיזו מדינה? איזו עיר?"
09/02/2017 | 11:27
10
78
לצפיה ב-'זה היה משנה אם היה מדובר בטוקיו או ארה"ב?'
זה היה משנה אם היה מדובר בטוקיו או ארה"ב?
09/02/2017 | 11:29
9
233
נניח שלא אכפת לי להיכן הרילוקיישן מוכנה להרפתקאה..
לצפיה ב-'זה היה משנה אם מדובר בטוקיו או לאגוס?'
זה היה משנה אם מדובר בטוקיו או לאגוס?
09/02/2017 | 11:36
4
78
לצפיה ב-'אוקיי אז נגיד נלך על הדוגמא של טוקיו.מה השאלות שכדיי לשאול?'
אוקיי אז נגיד נלך על הדוגמא של טוקיו.מה השאלות שכדיי לשאול?
09/02/2017 | 11:52
3
192
לפחות אני יודעת איפה זה על המפה גם משהו..
לצפיה ב-'תשאלי מה חשוב לך.'
תשאלי מה חשוב לך.
09/02/2017 | 12:00
2
200
חשוב לך שבן זוג יוכל לעבור איתך? תשאלי על תנאי ויזת נלווה. חשוב לך שהילדים ילכו לגן יהודי? תשאלי על מימון השכלה פרטית.

אפשר לשאול אלף ואחד דברים, ממזג אוויר עד לחוקי בניה. כל אחד ומה שחשוב לו.
לצפיה ב-'זה מקובל שהמעסיק משלם על מימון השכלה פרטית?'
זה מקובל שהמעסיק משלם על מימון השכלה פרטית?
09/02/2017 | 12:12
1
196
מה התנאים שמקובל נגיד לתת?
לצפיה ב-'הנה, רואה? חשבת על שאלה בעצמך תמשיכי כך.'
הנה, רואה? חשבת על שאלה בעצמך תמשיכי כך.
09/02/2017 | 12:18
48
לצפיה ב-'אתה אמיתי?'
אתה אמיתי?
10/02/2017 | 09:35
3
155
ברור שזה היה משנה!!
היעד זאת השאלה הראשונה. אפילו השאלה מס' 0 שהייתי שואל.

לצפיה ב-'למה היעד משנה?בגלל החוקים באותה מדינה?'
למה היעד משנה?בגלל החוקים באותה מדינה?
10/02/2017 | 10:14
2
113
היה נשמע לי שיותר חשוב לבדוק במשרה ספציפית מה התנאים שהמעסיק נותן..
לצפיה ב-'כי זה משפיע על כל דבר בערך'
כי זה משפיע על כל דבר בערך
10/02/2017 | 11:58
1
132
החל מכמה תחסוך עד לחינוך של הילדים שלך, בטחון אישי ואיכות חיים.

הרבה פעמים אנשים עושים רילוקיישן לא בשביל השכר אלא בשביל חוויה \ איכות חיים במובנים שחשובים להם. 
לצפיה ב-'בהכרח שהולכים לחסוך?לא חשבתי על זה בכיוון הזה'
בהכרח שהולכים לחסוך?לא חשבתי על זה בכיוון הזה
11/02/2017 | 22:07
53
אז איך אפשר לדעת איך זה רילוקיישן במדינה ספציפית?צריכה לחפש מישהו שעשה כזה רילוקיישן ולא מכירה..
לצפיה ב-'אין דבר כזה ״וויזת רילוקיישן״.'
אין דבר כזה ״וויזת רילוקיישן״.
09/02/2017 | 11:31
9
62
לצפיה ב-'צודק ויזת עבודה'
צודק ויזת עבודה
09/02/2017 | 11:50
8
48
לצפיה ב-'הכל זה נגזרת של השאלה האחת שכבר אמרו לך...'
הכל זה נגזרת של השאלה האחת שכבר אמרו לך...
09/02/2017 | 11:58
7
157
למשל - ביפן, בת זוגתך לא תוכל לעבוד.
בארה״ב - היא *אולי* תוכל לעבוד.
באוסטרליה - היא *בטוח* תוכל לעבוד

וכולי וכולי...
לצפיה ב-'אני בת ויש לי בן זוג לא בת זוג..מניחה שזה משנה את המצב?'
אני בת ויש לי בן זוג לא בת זוג..מניחה שזה משנה את המצב?
09/02/2017 | 12:13
6
169
מדובר על טוקיו.
הבן זוג יכול לעבוד כfreelancer במקצועו בעקרון..
לצפיה ב-'למה להניח? תבדקי...'
למה להניח? תבדקי...
09/02/2017 | 12:20
44
לצפיה ב-'יש חוקים שונים לבני ולבנות זוג?'
יש חוקים שונים לבני ולבנות זוג?
09/02/2017 | 22:27
39
לצפיה ב-'ביפן ספציפית'
ביפן ספציפית
10/02/2017 | 12:27
3
156
יהיה לך תמיד את מכשול השפה. לא טיילתי שם, אבל מסיפורים של חברים שטיילו, כמות האנשים בטוקיו ששולטים באנגלית לא גבוהה במיוחד. אני מדבר על אנשים בתחנת הרכבת או בסופר או בקניון, לא אנשים שהמקצוע שלהם זה לעבוד מול חו"ל.

כמובן שההבדלים התרבותיים מולם גדולים יותר מאשר מול אמריקאים למשל.

לצפיה ב-'מנסיון שלי, גם אנשים שהמקצוע שלהם זה לעבוד מול חו"ל'
מנסיון שלי, גם אנשים שהמקצוע שלהם זה לעבוד מול חו"ל
10/02/2017 | 21:47
2
125
לא בדיוק שולטים באנגלית. כשעבדתי מול יפן, תמיד היה לנו מישהו אמריקאי דובר יפנית שקישר מול המקומיים, ויצא לי לעבוד מול יפן בשני מקומות עבודה שונים בתחומים שונים.
לצפיה ב-'מה הכוונה לעבוד מול חו"ל?'
מה הכוונה לעבוד מול חו"ל?
11/02/2017 | 22:05
1
55
onsite? או בארץ?
בארץ יצא לי לעבוד עם כל מיני אבל לא עם יפנים(הודים\אמריקאים\קפריסנאים)
לצפיה ב-'חו"ל = חוץ ליפן, בהקשר הזה. לעקוב אחרי שרשור זה קשה...'
חו"ל = חוץ ליפן, בהקשר הזה. לעקוב אחרי שרשור זה קשה...
11/02/2017 | 22:10
15
לצפיה ב-'פשוט לשאול כל מה שרלבנטי לגבייך'
פשוט לשאול כל מה שרלבנטי לגבייך
12/02/2017 | 11:27
1
81
לכמה זמן
האם זה יכול להיות בסיס להגירה
איזה סוג ויזה
מי כלול, האם הוא יכול לעבוד
ביטוח בריאות
חינוך
שכר
מיסוי
לצפיה ב-'תודה על הנקודות למחשבה..'
תודה על הנקודות למחשבה..
12/02/2017 | 23:02
10
לצפיה ב-'לא מקנא במי שיצטרך לקרוא את הקוד הזה '
לא מקנא במי שיצטרך לקרוא את הקוד הזה
09/02/2017 | 19:37
7
501
https://dzone.com/articles/memoizing-functions-wit...

אם  אני ליישם משהו כזה אצלנו נראה לי ירביצו לי...
לצפיה ב-'contrast to python ...'
contrast to python ...
09/02/2017 | 20:49
253
 def meme(func):
...     cache = {}
...     def wrapper(*args):
...             if args not in cache: cache[args] = func(*args)
...             return cache[args]
...     return wrapper

>>> @meme
... def test(n):
...     print('calling', n)
...     return n ** 2
...
>>> test(2)
('calling', 2)
4
>>> test(2)
4

כמובן יש פה כל מני בעיות אבל... לפחות זה קצר
לצפיה ב-'זה טמפלייטים נוסח שפת עדה?'
זה טמפלייטים נוסח שפת עדה?
09/02/2017 | 23:08
75
לצפיה ב-'לא מבין אנשים כמוך...'
לא מבין אנשים כמוך...
10/02/2017 | 09:14
4
224
שנים ע"ג שנים אנשים בכו ש-Java גרועה כי היא שפה פשוטה מידי וחסרים בה פיצ'רים מתקדמים.

עכשיו פתאום מוסיפים לה כל מיני פי'צרים מתקדמים ואנשים מתחילים לבכות שזה יוצר קוד לא קריא.

לא למדנו כלום מ-C מול ++C???
לצפיה ב-'הבעיה זה לא הקריאות'
הבעיה זה לא הקריאות
10/02/2017 | 09:45
176
הבעיה היא עם הבעיות הרגשיות שמבנה כזה מייצר למתכנתים, מה גם שזה לא מביא תועלת אלא רק מסבך את העניינים
לצפיה ב-'תאמין לי אני מאוד מאוד מאושר מfunction Ptr (לא בציניות)'
תאמין לי אני מאוד מאוד מאושר מfunction Ptr (לא בציניות)
10/02/2017 | 11:33
2
172
ואני את הפריניציפ שלה, אבל אם אני לא למנגנון כזה מוצמד javadoc  עצבני שמסביר על ולמה זה נוצר זה מועמד ראשון לניפוי .

מה גם שכמעט בטוח שיש תשתיות שיצרו (או ייצרו לכזה דבר) .. זה נראה לי מעין cache לפונקציות...
לצפיה ב-'גם אני הבנתי שמדובר ב-cache לפונקציות, וזה לא חדש.'
גם אני הבנתי שמדובר ב-cache לפונקציות, וזה לא חדש.
10/02/2017 | 17:31
1
132
למדתי על תכנות משחקים בתקופה של בין 286 ל-586. איך כתבו דברים כמו Wolfenstine המקורי ו-DOOM, לפני מאיצים גרפיים ייעודיים, ריבוי ליבות, OpenGL ושאר ירקות.

היית תקופה, שחישובי נקודה צפה היו דבר כ"כ יקר, שבשביל סינוס וקוסינוס השתמשו בטבלה בזיכרון במקום לנסות לחשב.

היום מצב החומרה שונה, ויש דברים שמהר יותר לחשב מחדש מאשר לשלוף מ-RAM, אבל עדיין אני בטוח שניתן למצוא מקום לעשות caching לתשובות של חישובים ארוכים במיוחד.

אל תשכח שדי הגענו למגבלת מהירות שעון של מעבדים בטכנולוגיה קונבנציונלית, וכל השיפורים במהירות ביצוע היום הם "תכסיסים" של אופטימיזציות, caching, מיקבול וכו'.

אז אני לא מבין מה הבעיה הספציפית שלך עם הפיצ'ר הזה.

די רפרפתי על המאמר, אבל הקוד שם לא כ"כ מכוער.
הדוגמאות מופשטות בכוונה.

ראיתי קוד הרבה יותר מכוער ב-JS בשביל דברים פשוטים הרבה יותר.
וראיתי גם אנשים מתווכחים האם Singleton הוא Pattern או Anti pettern.

ראיתי גם וויכוח בין אסכולה קיצונית של "כל שורה היא פונקציה בפני עצמה וככה הקוד מתעד את עצמו" לבין "אפשר לדחוף הכל בפונקציה אחת, ולהפריד רק ברמה גבוהה".

כן זה בסה"כ עוד פיצ'ר - עוד כלי. אין בו כל רע, כל עוד תשכיל להשתמש בו מתי שצריך.
לצפיה ב-'lookups are still partially used for the trigs'
lookups are still partially used for the trigs
10/02/2017 | 20:58
104
Look here and follow the trail to __sincostable
good friday night read...

Ofcourse the lookup is just for the first term of the expansion.
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
10/02/2017 | 08:41
3
295
שלום  אני עומד להירשם לאוניברסיטה במדעי המחשב. יש לי התלבטות ללמוד באוניברסיטת בר אילן. האם סיכויי ההשתלבות בעבודה טובים אחרי סיום תואר בבר אילן?
לצפיה ב-'מה האלטרנטיבה?'
מה האלטרנטיבה?
10/02/2017 | 08:49
52
לצפיה ב-'תלמד איפה שיהיה כיף'
תלמד איפה שיהיה כיף
10/02/2017 | 08:57
171
ואיפה שיש בנות לטעמך.

עבודה לא חסר

לצפיה ב-'בר אילן היא דרג ב''
בר אילן היא דרג ב'
10/02/2017 | 11:41
203
לא ג' ולא ז'. זה אומר שהם טובים אבל פחות מת"א/ירושלים/הטכניון. אם תסיים שם עם ציונים טובים כנראה שמובטל לא תהייה.

אבל אם כבר אתה הולך לבר אילן ולא לת"א, תדאג לעשות מדעי המחשב מלא (חד-חוגי) ולא דו-חוגי של מדמ"ח ופסיכולוגיה/ביולוגיה/כלכלכה וכו'... אם כבר דרג ב' תהייה מדעי המחשב "טהור".

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו