לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2077720,777 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מישהו יודע מה שואלים היום בגוגל תל אביב?'
מישהו יודע מה שואלים היום בגוגל תל אביב?
24/05/2018 | 11:39
13
370
אני מתראיינת בשבוע הבא לגוגל, בתל אביב, למשרת של Software Developer.
אני יודעת שיש אתרים כמו Glassdoor שנותנים Brain Dump של השאלות ששאלו את המועמדים, כולל בגוגל. מאמינה שזה הרבה יותר רלוונטי לאתרי גוגל בחו״ל אם באמת רוצים לקבל אותה שאלה.
אני יודעת שגם יש מספיק ספרי הכנה וקורסים אונליין.
אבל בנוסף לזה אני שואלת אם במקרה מישהו היה שם לאחרונה ויודע מה שואלים.
לפני שמישהו עף עלי: עשיתי הרבה עבודת הכנה, ועדיין, לדעת מה שואלים נראה לי רעיון טוב.
לצפיה ב-'האם את מבינה ש...'
האם את מבינה ש...
24/05/2018 | 14:45
8
279
המראיינים של גוגל קוראים גם הם את הקבוצה הזו?
ואם מישהו יספר מה היה בראיון שלו אז לשבוע הקרוב הם פשוט יחליפו את השאלות?

לצפיה ב-''
24/05/2018 | 17:03
62
לצפיה ב-''
24/05/2018 | 23:04
144
לא אתפלא אם יש כאן מישהו משם, בלי לנקוב בשם...
לצפיה ב-'לגבי התשובה שלך'
לגבי התשובה שלך
25/05/2018 | 08:48
5
182
בישראל יש כ-300,000 עובדי הייטק. את התגובה שלה קראו ביממה האחרונה 250. חשב את הסיכויים שהמראיין שלה יקרא את התגובה. לא שאני חושב שזה דבר נכון לעשות, אבל עדיין.
לצפיה ב-'אין שום קשר בין המספר בצד ל״כמה אנשים קראו״ הודעה.'
אין שום קשר בין המספר בצד ל״כמה אנשים קראו״ הודעה.
25/05/2018 | 09:56
3
56
לצפיה ב-'זה לא views? מה זה סופר?'
זה לא views? מה זה סופר?
25/05/2018 | 13:09
2
1208
לצפיה ב-'זה אמור לספור views'
זה אמור לספור views
25/05/2018 | 14:39
150
לא בטוח שזה באמת עובד כמו שצריך
לצפיה ב-'״תרגיל לקורא״'
״תרגיל לקורא״
25/05/2018 | 14:41
53
לצפיה ב-'לא בהכרח המראיין'
לא בהכרח המראיין
25/05/2018 | 10:39
175
אבל לפחות בעבר אני יודע בוודאות שמבין הגולשים הפעילים בפורום היה לפחות עובד גוגל אחד.
לצפיה ב-'מי שיודע משהו מוזמן לשלוח לי בפרטי'
מי שיודע משהו מוזמן לשלוח לי בפרטי
24/05/2018 | 15:51
1
291
לא מאמינה שמישהו ממראייני גוגל קורא בפורום הזה, אבל אם במקרה...
לצפיה ב-'תתפלאי לשמוע'
תתפלאי לשמוע
24/05/2018 | 17:04
115
לצפיה ב-'כמה זברות אפשר להכניס למאזדה 3?'
כמה זברות אפשר להכניס למאזדה 3?
26/05/2018 | 10:16
1
117
תן פרוט החישוב,   תממש  ב C++ ותנסה לשפר performance

לצפיה ב-'ולא לשכוח כמובן'
ולא לשכוח כמובן
26/05/2018 | 23:51
10
מקרי קצה ואוסף קלטים לבדיקה. כגון זברות לבנות לגמרי, שחורות לגמרי וגורי זברה.

לצפיה ב-'היי :) אני נבחנת לתפקיד Data extraction'
היי :) אני נבחנת לתפקיד Data extraction
24/05/2018 | 11:57
1
209
אני חייבת עזרה!
המבחן הוא 3 שעות וכולל JS ולא יודעת מה עוד.
הצעות מה ללמוד? איך לתרגל? מבחנים לדוגמא?
לצפיה ב-'קבלי את פרס השאלה הכי לא ברורה '
קבלי את פרס השאלה הכי לא ברורה
24/05/2018 | 14:15
178
תני קצת רקע, על מה מדובר, איזה מבחן, מי מעביר אותו, מה זה data extraction ומה הקשר שלו לג׳אווהסריפט?

אין שום דרך להבין על מה את מדברת, מהשאלה הזו.

לצפיה ב-'ראיון עבודה בוייז(גוגל)'
ראיון עבודה בוייז(גוגל)
23/05/2018 | 23:51
1
248
למשרת full stack .

מישהו היה ויוכל להכווין?

תודה!
לצפיה ב-'יש לי חבר שהתקבל לשם לא מזמן, צור קשר בפרטי'
יש לי חבר שהתקבל לשם לא מזמן, צור קשר בפרטי
24/05/2018 | 01:53
84
לצפיה ב-'דו"ח חברות סטארטאפ של הלמ"ס 2011-2016:'
דו"ח חברות סטארטאפ של הלמ"ס 2011-2016:
22/05/2018 | 14:01
2
231
הדו"ח במסמך וורד:
http://www.cbs.gov.il/www/hodaot2018n/29_18_144b.d...

הטבלאות והגרפים המצורפים:
http://www.cbs.gov.il/reader/newhodaot/tables_temp...

כמה נתונים מעניינים:
א. סך פעילות הסטארטאפים בארץ מכסה לפחות את הוצאות השכר (ב-2016 כל החברות ביחד הכניסו קצת יותר מ-6 מיליארד שקל, והוציאו קצת פחות מ-6 מיליארד על משכורות)

ב. השכר הממוצע לעובד מושפע דרסטית מגודל החברה (בחברות של עד 10 עובדים - 13.6 אלף ש"ח. בחברות של מעל ל-50 עובדים - מעל 20 אלף ש"ח). יש גם השפעה משמעותית לתחום שבו החברה עוסקת, אבל היא משנית ביחס לגודל החברה. מה שכן, הדו"ח לא מתייחס להיקפי משרות - יכול להיות שבחברות הזעירות אנשים עובדים במשרות חלקיות יותר - אבל זה לא מסביר את הפער בין חברות בגודל של 20-50 עובדים לחברות בגודל של מעל ל-50 עובדים.

ג. בסך הכל יש קצת פחות מ-28 אלף משרות בחברות הזנק נכון ל-2016. רוב עובדי ההייטק עובדים בחברות מבוססות, ככל הנראה (קרוב ל-300,000 עובדים בתעשיית ההייטק, לפי דוחו"ת אחרים של הלמ"ס).
לצפיה ב-'אז סטארטאפים הם דווקא עסק משתלם מאוד בממוצע'
אז סטארטאפים הם דווקא עסק משתלם מאוד בממוצע
23/05/2018 | 01:58
1
205
לפי הגרפים רובם המוחלט גדל לחברות גדולות תוך כמה שנים או עושה אקזיט ולא נסגר, מפתיע...

במצב כזה אולי שווה להסתכל על אחוזים כחלק מהמשכורת. זה לא סיכון כזה גדול.
לצפיה ב-'לא מדוייק:'
לא מדוייק:
23/05/2018 | 14:55
198

א. הדו"ח הזה לא כולל חברות של pre-seed (מה שנקרא חברות גראג') - הנתונים הללו רלונטיים רק עבור חברות שכבר גייסו כסף.

ב. מרבית החברות לא הופכות לחברות גדולות. מרביתן מדשדשות ומפסידות כסף. כיום פשוט קצב הפתיחה גבוה מקצב הסגירה, ולכן הגרף נראה ככה - זה גם בגלל שיש המון כסף בשוק בשנים האחרונות שמחפש רווחיות מעבר לאג"ח ולשוק הסולידי.

ג. זה שהחברה לא נסגרת, לא אומר שהעובדים רואים מזה כסף, מבחינת האופציות (או בצורות אחרות שאינן משכורת רגילה). מה שיקרה הוא שהחברות שתצלחנה להגיע לגודל מהותי, תעלנה משכורות לרמה של שאר השוק. החברות שלא, תמשכנה לדשדש כל זמן שהן מצליחות להמשיך לגייס כסף ממשקיעים שביחד עם המכירות שלהן ישמור אותן מאוזנות. שים לב שמעבר להוצאות על משכורות, יש לחברות עוד הרבה הוצאות אחרות.
לצפיה ב-'מנצל - משרות חדשות ומעניינות ב"פיינל"'
מנצל - משרות חדשות ומעניינות ב"פיינל"
23/05/2018 | 10:26
191
שלום לכולם,
פיינל היא חברת אלגו טריידינג ותיקה ומצליחה, יושבת בהרצליה פיתוח ומונה כ-150 עובדים.
מוזמנים להציע מועמדות למשרות הבאות או להפיץ לחבריכם/משפחה אם במקרה מחפשים ומתאימים:

https://www.comeet.co/jobs/final/C0.009?coref=1.10...

תשובות לשאלות ופרטים נוספים תוכלו לקבל בפרטי.

בהצלחה
עומר
לצפיה ב-'התייעצות עם בעלי ידע בתכנות'
התייעצות עם בעלי ידע בתכנות
20/05/2018 | 17:33
15
503
שלום חברים,
בעוד מספר חודשים אסיים תאר ראשון BA במדעי המחשב ומדעי החברה במסלול דו חוגי (אני אשמח אם הדיון לא ילך למקום של "מה זה נותן לך?" ו"מה הקשר" וכו')
בתכלס, יש לי ידע במבואות (JAVA,PHP,MySQL,C++,C, מבני נתונים ואלגוריתמים וכו') אבל לא מדובר בידע מקצועי ואין לי בכלל ניסיון תעסוקתי.
לפניי כחצי שנה להתמקצע בתחום מסוים בלמידה אישית, אני אדם אוטודידקטי
אשמח לקבל הכוונה לשפה או תחום מסוים שכדאי להתמקצע בו כדי שבעוד חצי שנה אוכל להשתלב בכבוד באחת החברות.
נטו כי זה קל יותר, אני נוטה להתעמק ב- WEB אבל הבנתי שמשתלם יותר מבחינה כספית לעסוק בתחומים אחרים.
במה הייתם ממליצים לי להתמקצע בשלב זה בחיי ? איפה נמצא ההיצע הגבוה יותר ?
תודה רבה
ערן
לצפיה ב-'הייתי מציע לך '
הייתי מציע לך
20/05/2018 | 18:51
287
לא לסגור את התואר עד שתשיג לפחות:
1. ממוצע 85 ומעלה בתואר שלך.
2. ציון 85 ומעלה במבוא למדעי המחשב ומבני נתונים.

אם אתה צריך אז תחזור על קורסים.

לצפיה ב-'לאף בוגר אין ידע מקצועי או נסיון תעסוקתי. ממה שמנית java תתן'
לאף בוגר אין ידע מקצועי או נסיון תעסוקתי. ממה שמנית java תתן
20/05/2018 | 22:02
244
הכי הרבה אפשרויות. אם web מעניין אותך מן הסתם JS היא החשוד המיידי. בהצלחה.
לצפיה ב-'מסכים עם בן100 - סדר עדיפויות צריך להיות שונה'
מסכים עם בן100 - סדר עדיפויות צריך להיות שונה
20/05/2018 | 22:45
7
259
הממוצע שלך וגליון הציונים שלך אלה הדברים שיתנו לך כרטיסי כניסה לראיונות. לאף אחד לא איכפת במה "התעמקת" בעצמך בבית, אלא אם כן יש לך אפליקציה פועלת עם עשרות אלפי משתמשים באפ-סטור.

בראיונות עצמם ישאלו אותך בעיקר שאלות אלגוריתמיות, ושאלות תכנות בסיסיות בשפה בה תגיד שאתה שולט מספיק. כך שבמקום להתפזר על JAVA,PHP,MySQL,C++,C - תתמקד בשפה עיקרית אחת או שתיים (ממליץ JAVA ו/או ++C) ותחרוש את כל ספרי האלגוריתמים שאתה יכול למצוא (תלמד את קורמן בעל פה).
לצפיה ב-'חבל לעצור בקורמן, יש לשנן גם את כתביו של גורדון ווד'
חבל לעצור בקורמן, יש לשנן גם את כתביו של גורדון ווד
20/05/2018 | 23:31
6
86
לצפיה ב-'מה קרה לסקריפט הסינון שלך, נשבר? תפסיק להציק לי.'
מה קרה לסקריפט הסינון שלך, נשבר? תפסיק להציק לי.
21/05/2018 | 00:12
5
61
לצפיה ב-'כנראה באג או גליצ או חור תולעת'
כנראה באג או גליצ או חור תולעת
21/05/2018 | 19:16
4
178
אני קורא פה רק בזכותכם. אתם אדירים.

תמשיכו 

#/פופקורן/
#/אקספריס/
לצפיה ב-' אחת ההודעות העוצמתיות שלי בפורום אי פעם'
אחת ההודעות העוצמתיות שלי בפורום אי פעם
22/05/2018 | 05:56
3
176
יש בה שכבות ועומקים מעודנים שלעתים רחוקות אני מגיע אליהם. 
לצפיה ב-'אתה והוא זה כמו ין ויאנג של מתכנתים'
אתה והוא זה כמו ין ויאנג של מתכנתים
23/05/2018 | 09:01
2
92
מרגיע האמת..
לצפיה ב-'יהיה נחמד אם תהיה פחות הטחת עלבונות בפורום הזה'
יהיה נחמד אם תהיה פחות הטחת עלבונות בפורום הזה
25/05/2018 | 16:31
1
52
הנסיון להציג אותי ואת הטרול כאילו אנחנו על אותה רמה הוא עלבון לאינטליגנציה. אני עובר על זה בשתיקה הפעם כי אתה חדש בפורום. להבא שקול מלים.
לצפיה ב-'סליחה ושבת שלום. רק התבדחתי, אשתדל להפסיק.'
סליחה ושבת שלום. רק התבדחתי, אשתדל להפסיק.
25/05/2018 | 19:30
5
לצפיה ב-'עוד כמה המלצות'
עוד כמה המלצות
21/05/2018 | 19:00
3
203
ממליץ מאוד על הספר Cracking the Coding Interview מהדורה 6 עם 189 שאלות. ממליץ אפילו להתחיל איתו לפני CLRS כי הספר הזה כבר מכיל די הרבה שאלות אלגוריתמים שנשאלות בראיונות. בנוסף, יש שם הסברים על איך להתנהג בראיונות, למה מצפים ממך ואיך עושים ראיונות בחברות הגדולות (גוגל, פייסבוק, אמאזון). קראתי אותו לפני כמה חודשים וראיתי שם די הרבה שאלות ששאלו אותי בראיונות.

כמו שאחרים אמרו, תשקיע בממוצע. לא בגלל שזה חשוב יותר אלא בעיקר כי פרויקט תמיד אפשר לעשות ובשביל לסגור ממוצע טוב, הזמן שלך מוגבל. שמתי לב שבארץ יש מגמה של לשאול על הפרופיל github ו-stackoverflow שלך אבל זאת מגמה מאוד קטנה ולא הייתי מהמר על זה.

במידה והממוצע בסדר והכל, תתחיל לעשות פרויקט. תבחר כל שפה וכל תחום שמעניין אותך. אתה לא תפסיד מזה כלום, במקרה הטוב תמצא עבודה על ההתחלה ותעזוב את הפרויקט שלך. לפי הנסיון האישי שלי, אנשים מאוד מתרשמים מפרויקטים כי זה אומר שאתה גם אוהב את המקצוע ולא רק מחכה שהצעות עבודה יפלו עליך. רק תדאג ליישם בפרויקט שלך את השאלות הטכניות ששאלו אותך בראיונות, זה יעזור לך לשמור על "כושר" ופרויקט לא טריוויאלי.

אני פחות מסכים עם זה שצריך 10000 משתמשים באפסטור. אפליקצית מובייל זה לא שרת שצריך לעשות לו סקייל. אפליקציה לחישוב מע"מ עם 10000 משתמשים מרשימה פחות מאפליקציה שעובדת כמו אפקט לגיטרה ויש לה 10 משתמשים.
לצפיה ב-'10000 זה מספר שהנפצתי, אבל אני אסביר למה צריך מספר גדול'
10000 זה מספר שהנפצתי, אבל אני אסביר למה צריך מספר גדול
21/05/2018 | 19:32
2
163
10 - זה משפחה קרובה. זה לא מעיד על כלום.

מראיינים הרי לא יורידו את האפליקציה בעצמם וינסו אותה או ינסו להבין מה ואיך בדיוק היא עושה. כשיש לך משתמשים בסדר גודל בכמה קני מידה גדול יותר מהמעגל החברתי שלך - זה מעיד שהאפליקציה אכן שימושית, איכותית וחדישה בקנה מידה כלשהו. יכול להיות שהביצוע עצמו פשוט, אבל בדרך כלל אפליקציות שפורצות את סף ה1000 משתמשים הן כבר מזמן לא טריויאליות.

אם מישהו בא אליי לראיון עם אפליקציה שיש לה 10 אלף משתמשים בארץ - אני רואה מישהו שיכול להרים מוצר מאפס או להוביל צוות מוצר. כשמישהו בא אליי עם אפליקציה עם 10 משתמשים - אני אפילו לא אטרח לבדוק מה ואיך היא עושה, זה לא רלוונטי.
לצפיה ב-'אם למישהו יש אפליקציה עם 10,000 משתמשים'
אם למישהו יש אפליקציה עם 10,000 משתמשים
22/05/2018 | 01:34
1
155
אני לא מבין למה שיירצה להיות שכיר.

לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
22/05/2018 | 03:57
148
מ10 אלף הורדות לא תהיה מליונר. מ10 אלף משתמשים ביום אולי תצליח להתקיים, גם זה לא בטוח.
לצפיה ב-'העצה הכי טובה לסטודנט בעיני היא'
העצה הכי טובה לסטודנט בעיני היא
22/05/2018 | 10:04
184
למצוא עבודה בתחום בתחילת שנה ג.
היות שאתה כבר עברת את הנקודה הזו הייתי ממליץ לך להתמקד בממוצע ובאיך עוברים ראיונות (כמו שכבר הציעו לפני).

נ.ב
אתה לא צריך להתנצל שאתה בדו חוגי, אתה לא פחות טוב מאף אחד והשוק גם לא תופס אותך ככזה.
לצפיה ב-'יש עבודה אחרי הקורס "קורס מגן סייבר אבטחת מידע והגנה..."?'
יש עבודה אחרי הקורס "קורס מגן סייבר אבטחת מידע והגנה..."?
21/05/2018 | 14:08
5
203
אני שוקל להירשם לקורס "קורס מגן סייבר אבטחת מידע והגנה על רשתות ארגוניות" בג'ון ברייס. אין לי כל ניסיון בהיי טק ובוודאי שלא בסייבר. האם יש לי סיכוי למצוא עבודה ישר אחרי הקורס? לאיזה שכר אני יכול לקוות? בתודה לכל העונים. אשמח לכל תגובה גם כזאת שלא נוגעת במישרין למה ששאלתי.
לצפיה ב-'אפס. נאדה. כלום.'
אפס. נאדה. כלום.
21/05/2018 | 17:26
1
189
סתם. אולי תוכל להתקבל כטכנאי/תומך טכני בלבל ראשוני בלבד. לא מכיר משכורת אבל בטח סביב ה 8-9. עובדים על אנשים בעיניים.

רוצה הייטק? לך תלמד תואר במדעי המחשב.
לצפיה ב-'דווקא נשמע לא רע'
דווקא נשמע לא רע
22/05/2018 | 13:03
138
לא כל אחד יכול ללכת לעשות תואר במדעי המחשב, אם אפשר לעשות קורס ולעבוד בעבודה נוחה מול מחשב ולעשות 8-9 זאת אופציה מצוינת להרבה אנשים

בכל מקרה, אין לי דעה על השאלה כי אני לא יודע מה נותן הקורס הזה באמת
לצפיה ב-'עבודה בסייבר'
עבודה בסייבר
21/05/2018 | 17:28
182
תבדוק בהאקריו יש להם התחייבות לעבודה 
לצפיה ב-'בד"כ כשיש "סייבר" בכותרת זה קישקוש'
בד"כ כשיש "סייבר" בכותרת זה קישקוש
22/05/2018 | 13:26
51
לצפיה ב-'תכנית "אבטחת מידע" של הפתוחה(לבעלי תואר ראשון במדמ"ח)'
תכנית "אבטחת מידע" של הפתוחה(לבעלי תואר ראשון במדמ"ח)
22/05/2018 | 16:40
189
דרוש תואר ראשון במדעי המחשב(או ,תואר ראשון בתחום קרוב), ואז לומדים את הקורסים הבאים
לימודי תעודה באבטחת המרחב המקוון (‏אבטחת סייבר‎)‏ :

-תכנות מתקדם בשפת Java (‏20554‎)‏
-מבוא לקריפטוגרפיה (‏20580‎)
-מבוא לרשתות תקשורת מחשבים (‏20582‎)
-אבטחת מערכות תוכנה (‏22923‎)‏
-תכנות מערכות דפנסיבי
-סדנה באבטחת מידע (‏20931‎)

בנוסף יש בפתוחה גם תואר ראשון במדעי המחשב במסלול התמחות באבטחת המרחב המקוון (‏אבטחת סייבר‎)‏ שכל הקורסים הנ''ל כלולים כבר כחלק מהתואר,
ברוב האוניברסיטאות קיימים מסלולים דומים שמשלבים תואר במדמ''ח ואבטחת מידע.

לצפיה ב-'לסתום את הפה או להעמיד את הבוס במקומו?'
לסתום את הפה או להעמיד את הבוס במקומו?
20/05/2018 | 13:50
47
658
פתגם סיני עתיק אומר שכדי לשמור על מקומך במקום העבודה עדיף להימנע בכל צורה מעימותים עם הבוס. לצערי, כבר ראיתי מקרים שמניעה גורפת מעימותים יצרה בדיוק את האפקט השלילי. 

אני עובד במקום עבודה כבר כמעט שנה ובגדול הולך לי די טוב. מצד שני, הבוס שלי לדעתי יותר מידי נכנס לי...
המשך>>
פתגם סיני עתיק אומר שכדי לשמור על מקומך במקום העבודה עדיף להימנע בכל צורה מעימותים עם הבוס. לצערי, כבר ראיתי מקרים שמניעה גורפת מעימותים יצרה בדיוק את האפקט השלילי. 

אני עובד במקום עבודה כבר כמעט שנה ובגדול הולך לי די טוב. מצד שני, הבוס שלי לדעתי יותר מידי נכנס לי לעניינים ורוצה לדעת ולשלוט על כל פרט קטן כולל נושאים שהם בתחום טיפולי ושאני מסתדר איתם די טוב. הבעיה היא שהוא לא רק מסתפק בעדכונים, אלא נכנס לפרטים הכי קטנים שאפשר ומתווכח גם על שיטות הפעולה שאני מציע. 

לאחרונה הוא הגיע אליי באמירה ש"אני חייב לדעת כל פרט שקשור לנושא מסוים שאני עובד עליו כי זאת המשימה שלי". לא שהיה איזשהו בסיס להטפת המוסר הזאת. הייתי מעודכן בכל הפרטים של אותו נושא. 

עכשיו השאלה היא האם לשתוק ולסתום את הפה, או להעמיד אותו על מקומו להראות לו שהביקורת וההידחפות שלו לא מקובלים עליי. 

כמובן שהשיקול שאמור להנחות אותי הוא לא עשיית צדק, אלא שמירה על מקום העבודה שלי. מה דעתכם? 

לצפיה ב-'ראיון עבודה בחברת Vonage'
ראיון עבודה בחברת Vonage
21/05/2018 | 21:01
124
היי,
הזמינו אותי לראיון עבודה לאחר שעברתי בהצלחה את מבחן התכנות ששלחו לי לבית.

האם מישהו מכיר את החברה ויכול לספר לי עליה? כמו כן גם מה שואלים בראיונות הפרונטליים בחברה?
באופן כללי אשמח לטיפים שיעזרו לי להשאיר רושם חיובי על המראיינים

תודה מראש!
לצפיה ב-'מה זה "קורסים טכנולוגיים"'
מה זה "קורסים טכנולוגיים"
18/05/2018 | 20:01
2
235
שלום,

אני שוקל אם להגיש קורות חיים למשרת הדרכה/ הטמעה/ תמיכה במערכות מידע.

דרישת סף היא תואר ראשון (לאו דווקא מתחום רלוונטי), אך בנוסף קורסים טכנולוגיים בהיקף של 100 שעות לפחות.

במסגרת התואר הראשון שלי (בכלכלה וסטטיסטיקה) עשיתי כ3 קורסים בתכנות. האם זה נחשב ל"קורסים טכנולוגיים"?

תודה
לצפיה ב-'ההגיון אומר שכן, אבל היחידים שבאמת יכולים לענות על זה'
ההגיון אומר שכן, אבל היחידים שבאמת יכולים לענות על זה
18/05/2018 | 20:48
1
158
הם המגייסים של המשרה המדוברת שהמציאו את הדרישה הזאת.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/05/2018 | 09:49
26
לצפיה ב-'רילוקיישן ללונדון'
רילוקיישן ללונדון
14/05/2018 | 20:31
27
357
שלום,
אני מתכנת מנוסה (סביבות 9 שנות ניסיון). נמצא בתהליכים מול חברת הייטק מלונדון לתפקיד מתכנת backend. נשוי ללא ילדים. הכיוון הוא לחוות את החוויה, ועל הדרך כמובן להתפתח מקצועית ולא להתנוון.

אשמח לשמוע טיפים בכל מה שנוגע לשכר, מיסים, מגורים, האם בכלל המהלך משתלם כלכלית (אני בשלב בחיים שעלי לחסוך כמה שיותר לקראת הוצאות העתיד)

ניסיתי לחפש באינטרנט מידע על שכר, על עלות שכירות, על עלות המחיה, אבל קשה להגיע לנקודה התחתונה - כמה אצליח לחסוך שם לעומת ישראל (שבה שכרי גבוה מהממוצע)

תודה :)
לצפיה ב-'אחרי חודש/יים תדע לא? מה הלחץ?'
אחרי חודש/יים תדע לא? מה הלחץ?
14/05/2018 | 20:51
114
לצפיה ב-'אין לי תשובה אבל'
אין לי תשובה אבל
14/05/2018 | 22:10
250
במקומך את הקטע של המיסוי למשל, הייתי בודק עם איש מקצוע ולא מסתמך על תשובה של משהו בפורום.

כמה תחסוך ואם זה משתלם תלוי ברמת החיים שאליה אתה מכוון. אני משוכנע שעלויות ממוצעות (ולא ממוצעות) של דיור\מזון\תחבורה וכו' אפשר למצוא ברשת..
לצפיה ב-'לונדון זה לא מקום שחוסכים בו.'
לונדון זה לא מקום שחוסכים בו.
15/05/2018 | 04:15
115
לצפיה ב-'קצת ממה שאני יודע על לונדון'
קצת ממה שאני יודע על לונדון
15/05/2018 | 05:16
8
287
השכר בלונדון הוא לא גבוה במיוחד. יחסית לאמריקאים הם משלמים בערך חצי, מה שאומר שאתה כנראה תשאר עם שכר דומה למה שהיית מקבל בארץ ואולי אפילו קצת פחות (מצד שני אם זה באמת רילוקיישן ולא עבודה בתור מקומי אולי תקבל קצת יותר בגלל הבדלי יוקר מחיה).

השכירות בלונדון עצמה יחסית יקרה, סד״ג 600-800 פאונד לחודש באזורים יחסית נידחים בצפון לונדון שאני מכיר (אולי יותר זול מדרום לנהר), במרחק סביר מהרכבת התחתית. אבל הרבה אנשים גרים מחוץ לעיר (מחוץ לM25, יותר נכון), ומגיעים לעבודה ברכבת (רגילה..). זה אומר שעה-שעתיים כל כיוון לפחות.

המחירים בלונדון (ובאנגליה בכלל) יחסית גבוהים, במיוחד פירות וירקות טריים. תוצרת מקומיות יותר זולה, אבל זה מאוד עונתי, רוב הדברים (במיוחד הדברים שאתה רגיל אליהם מהארץ) מיובאים.

אין לי מושג איך עובד העניין של המסים שם.

אני חושב שלגור בלונדון זאת חוויה, גם אם לא בהכרח תחסוך יותר ממה שהיית חוסך בארץ.

לצפיה ב-'תיקון קטן למספרים'
תיקון קטן למספרים
25/05/2018 | 02:30
7
18
בלונדון משלמים 60-70 אחוד ממה שמשלמים בארץ.
בארהב משלמים 10-5 אחוד יותר מבארץ ואפילו לפעמים פחות מבארץ.

רילוקיישן ללונדון בהייטק לא משתלם בעליל, אפילו אם מציעים לך שכר גבוהה, שתקבל אזרחות או תושב קבע, ותרצה להחליף עבודה, לאן תלך?? הכל חצי שכר...

תחשוב 17 פעם
לצפיה ב-'הכיוון הוא זמני'
הכיוון הוא זמני
25/05/2018 | 14:00
6
18
הכיוון הוא לסביבות 2-3 שנים. אני יודע שזה מוקדם לומר, אבל אני לא רואה את עצמי חי שם ליותר. מבחינתי העבודה לאחר מכן תיהיה חזרה בארץ.

מבחינתי אני מסתכל על זה כחוויה, שעדיף לעשותה עכשיו מאשר מאוחר יותר עם ילדים. אבל חשוב לי שהחוויה לא תפגע משמעותית בכושר החיסכון שלי. 

בהנחה ואני כן מצליח לקבל הצעת שכר שמשתווה לשכרי בארץ או אולי קצת מעל (אני מסתכל על הנטו), ואם נוסיף לזה את יוקר המחייה בלונדון שהוא משמעותית יותר מתל אביב, ובנוסף עלויות מעבר (שאני מתכוון להעלות במהלך המשא ומתן כדי שהחברה תעזור לי בעלויות המעבר). האם יש עוד משהו שאני מפספס? כפל מיסים מול ישראל? מיסים חבויים לעובדים זרים באנגליה? דברים שבארץ להייטקיסט יש כמובן מעליו ושם אין?

10x
לצפיה ב-'יש פורום "עוברים לאירופה"'
יש פורום "עוברים לאירופה"
25/05/2018 | 20:12
17
שאלות כאלה עדיף לשאול שם.
לצפיה ב-'מסיסים'
מסיסים
26/05/2018 | 05:17
4
14
כמובן שיש הרבה שאתה מפספס...
מושא המיסים סבוך אבל בהחלט יתכן שמס הכנסה וביטוח לאומי לא יכירו בכך שעזבת,
הם יטענו שלא היתה לך באמת כוונת הגירה...
ולכן תשלם כפל מיסים וביטוח לאומי על כל ההכנסות שלך.
בלי כוונות הגירה את פותח לעצמך בור כלכלי גדול מאוד.

אני אישית לא ההיתי ממליץ לך לעבור ללונדון בשום מצב.

לך ל indeed או ל Glassdoor ותראה משכורת של מתכנת בלונדון? בערך 20 עד 25 אלף

בלי קרן השתלמות בלי פנסיה

זה שכר שאתה מוכן לעבוד בו בארץ??

לשם אתה רוצה לעבור?

ממליץ לך בחום להפנים שהשכר בארץ בהייטק הוא כמעט ללא תחרות.
ואם שמים את יוקר המחיה אז הוא ללא תחרות, המקום היחידי שמדווחים בו טוב יותר הוא ארהב,
ושם יוקר המחיה יחסית גבוהה.
למעט עבודה בארהב ומגורים בטקסס או אוסטין , או שיקגו...

אני ממליץ לקחת חופש של חודשים לטייל בלונדון ואס לחזור לארץ,

יותר זול
לצפיה ב-'למה אתה סתם מפחיד אותו?'
למה אתה סתם מפחיד אותו?
26/05/2018 | 08:10
1
16
גם לגבי ביטוח לאומי וגם לגבי מס הכנסה יש אמנות מס בין ישראל לבריטניה, הם לא צריכים להכיר בכלום ולא יהיה שום כפל מס.

גם לגבי משכורות אתה ממציא דברים יש מאין. אני מכיר מתכנתים שעובדים בלונדון באופן אישי ואני יודע כמה הם מרוויחים. לא, לא 20 אלף דולר.
לצפיה ב-'למה שלא תסתכל בindeed על משכורת ותחזור אלי'
למה שלא תסתכל בindeed על משכורת ותחזור אלי
26/05/2018 | 17:12
5
אני התכוונתי 20-25 אלף שקל חודשי אחרי המרה משנתי לחודשי בשקלים.
כלומר 70 אלף פאונד זה 25 אלף בחודש
לצפיה ב-'זה פחות מסתדר לי'
זה פחות מסתדר לי
26/05/2018 | 11:24
1
14
החברה שאני מתנהל מולה כרגע מפרסמת בפומבי שהשכר למהנדס תוכנה הוא בין 60 ל100 אלף פאונד בשנה. אני משאר שעם הניסיון שלי מדובר במעל ל70.
הם גם מצהירים שהם משלמים פנסיה, לגבי קרן השתלמות אני עוד לא יודע.

בנוגע למיסים, אכן יש אמנת כפל מס. ולפי בדיקה קטנה ברשת אני לא חושב שעלי להגיע למצב של שינוי מרכז החיים כדי להנות ממנה.
לצפיה ב-'Ok 70 זה בערך 25 אלף לחודש'
Ok 70 זה בערך 25 אלף לחודש
26/05/2018 | 17:10
9
גם אם משלמים פנסיה זה לא בסדר גודל של ישראל.
קרן השתלמות זה יחודי לישראל ואין להם את זה.

חגבי אמנת כפל מס: הכל טוב אבל... המס בישראל גבוה משמעותית.
ושתחזור יגידו לך שאתה באמת לא רצית להגר, ולכן כל הזמן ההית תושב ישראל.
אנא שלם ביטול לאומי ומס הכנסה (בקיזוז מה שילמת ) וזה יוצא הרבה.

בנוסף לעלויות מחיה גבוהות משמעותית, אחרי שבוע שהערפל יחלוף תגלה שאין לך פאונד על ה ת**ת...

לצפיה ב-'השאלה גם מה התנאים הנלווים מעבר לחבילת הבסיס'
השאלה גם מה התנאים הנלווים מעבר לחבילת הבסיס
16/05/2018 | 07:01
14
220
דוגמא - האם יש מניות? מענק חתימה? כל דבר שיכול לייצר לך חסכון משמעותי לאורך זמן. אתה הולך לוותר על קרן השתלמות בארץ. השאלה בשביל מה?

לגבי ״שכרי גבוה מהממוצע״ - השכר הממוצע בישראל הוא בדיחה. התכוונת לשכר ממוצע בהייטק? או מה? לא הייתי משווה לשכר הממוצע.

אגב, לאמאזון יש שני סניפים באנגליה (אולי יותר) - יש בלונדון ויש בקיימברידג׳. משום מה (לא מתיימר להבין בגיאוגרפיה של אנגליה) לא נחשבים אותו סניף.

אני מניח ששכר הבסיס הוא יחסית גבוה למקום, אבל אם הכוונה היא לרילוקיישן זמני בלבד, חשוב לראות שאתה חוסך אם לא דרך משכורת הבסיס לפחות דרך תנאים נלווים כמו מענק חתימה ו/או מניות.

שים לב גם שיש תאגידים בינ״ל שהתנאים הנלווים מעבר לשכר קיימים בכל מקום , ויש כאלה שלא.
לדוגמא - אוראקל בארה״ב נותנים להבנתי מענק rsu. לא אתפלא אם גם בארץ, אני יודע שבאוסטרליה לא נותנים.

לצפיה ב-'אמזון'
אמזון
16/05/2018 | 13:02
12
235
אם עברת את הראיונות - אז אתה יכול לבחור כל משרה של אמזון ברחבי הגלובוס?

לצפיה ב-'מה תעשה עם ויזת עבודה?'
מה תעשה עם ויזת עבודה?
16/05/2018 | 16:04
10
212
בהנחה שאתה רוצה לארהב נניח?

לא יודע לגבי אמזון ספיציפית (זה גם 2-3 מרכזים בארץ) אבל בדכ אתה צריך ליידע בתחילת התהליך שאתה רוצה רילוקיישן (מיד / אחרי שנה / שנתיים) והחברה תשקול בהתאם..
לצפיה ב-'יש מקומות חוץ מארה"ב...'
יש מקומות חוץ מארה"ב...
16/05/2018 | 20:39
1
195
ארה"ב די יוצאת דופן בעויינותה לעובדים זרים, ברוב העולם יחסית קל לקבל ויזה אם יש הצעת עבודה בתחום ההייטק ביד.
לצפיה ב-'בגדול, קשה מאד בכל מקום בימינו...'
בגדול, קשה מאד בכל מקום בימינו...
17/05/2018 | 01:21
160
ועד שזה נהיה קל, אז גם עצם מעבר המדינה הופך קשה יותר ככל שהגיל עולה.

לצפיה ב-'בשביל זה קיימת תחנת המעבר של אמאזון בוונקובר.'
בשביל זה קיימת תחנת המעבר של אמאזון בוונקובר.
16/05/2018 | 21:24
7
86
לצפיה ב-'זאת הייתה דוגמא לקושי טכני'
זאת הייתה דוגמא לקושי טכני
16/05/2018 | 23:32
4
210
שעלול להתעורר.

צר עולמי כעולם הנמלה, אבל מהיכרות אישית עם לא מעט אנשים בחברות מהסוג הזה (כולל החברה הזאת),
להתקבל ל-SITE X ובסוף התהליך, פשוט לבקש לעבוד ב-SITE אחר (שמעולם לא שמע עליך ולא הזכרת אותו בשום שלב בהליך הגיוס שלך), לא יעבוד ברב המקרים.
גם אם הsite האחר הוא לא ארה"ב ואין בעיות הגירה במדינה שאליה הוא שייך.

אנשים שכיוונו לזה, הודיעו בתחילת התהליך בארץ וקיבלו OK לעבור בעוד שנה\שנתיים או מראש התראיינו ל-site במדינה הנוכרית שאליה רצו להגיע..
לצפיה ב-'ברור מאליו. לא שמתי לב שמישהו רמז לדבר ההזוי הזה בכלל.'
ברור מאליו. לא שמתי לב שמישהו רמז לדבר ההזוי הזה בכלל.
17/05/2018 | 09:06
3
185
יתרה מכך, כשאני התראיינתי לאמאזון (ראיון מקדים בטלפון) ושאלתי אם אוכל לעבוד בחיפה אמרו לי שלא. זה היה סוף הראיון.
לצפיה ב-'וזו היתה טעות מצידך'
וזו היתה טעות מצידך
17/05/2018 | 09:59
2
158
היית צריך לסים ת תהליך הגיוס ורק בסופו לומר שאתה מחפש עבודה בחיפה.
במקרה הזה כל מגייס באמזון שיש לו משרה באיזור חיפה היה עט עליך: מועמד שעבר בהצלחה את כל התהליך ונשאר רק לתת לו הצעה ביד.

לצפיה ב-'קשה לדעת אם אדם טועה או לא כשלא יודעים את הכוונות שלו'
קשה לדעת אם אדם טועה או לא כשלא יודעים את הכוונות שלו
17/05/2018 | 10:30
1
161
מעולם לא היתה לי שום כוונה לעבוד באמאזון (וגם לא סביר שהיו מקבלים אותי, כך שזה win-win).
לצפיה ב-'קודם כל תתקבל'
קודם כל תתקבל
26/05/2018 | 19:26
5
ואחרי זה תחליט אם אתה רוצה לעבוד שם או לא.
לא מכיר הרבה מפתחים ישראלים שיגידו לא ל-50-60 אלף בחודש (פלוס RSU)

לצפיה ב-'אמנם הנדל״ן יקר בונקובר בצורה מזעזעת'
אמנם הנדל״ן יקר בונקובר בצורה מזעזעת
19/05/2018 | 18:26
1
101
אבל לא חייבים לקנות כדי לגור בנכס. אפשר גם להשקיע.
ונקובר למחיה היא עיר מדהימה, ולדעתי לוקחת את סיאטל, עם כל הכבוד, ויש לי הרבה כבוד, לסיאטל. אני לא בטוח בגלל שכל מי שמגיע לונקובר כ״תחנת מעבר״ אחרי זה באמת ממשיך לסיאטל או לכל סניף אחר של אמאזון בארה״ב.

לצפיה ב-'מן הסתם דובר על הקושי/קלות יחסית בהשגת וויזת עבודה'
מן הסתם דובר על הקושי/קלות יחסית בהשגת וויזת עבודה
19/05/2018 | 21:28
20
לצפיה ב-'זה מסובך'
זה מסובך
19/05/2018 | 18:23
97
אני קיבלתי חוזה לאמאזון סידני. אם לא היה לי חוזים בחברות אמריקאיות נוספות על מנת ״למנף״ הסיכוי שזה היה יוצא לפועל לדעתי הוא אפס, וגם בשביל שזה ייצא לפועל הייתי צריך להפעיל קשרים בתוך אמאזון - הסכימו לדבר אתי 3 מנהלים בסיאטל.
אחד מהם רצה שאעשה שוב חלק מהראיון.
אל תשכח שכאזרח אוסטרלי, לי  יש דרך אחרת להגיע לארה״ב מלאנשים עם דרכון רק ישראלי.
המצב של ויזות h1b  הוא בכי רע, ולא אתפלא אם כרגע תחת ממשל טראמפ יקח לי מליון שנה להוציא גרין כארד.

לצפיה ב-'קיימברידג׳ די רחוקה מלונדון'
קיימברידג׳ די רחוקה מלונדון
16/05/2018 | 20:37
227
זה בערך כמו להתפלא שסניף בחיפה וסניף בתל אביב לא נחשבים לאותו הסניף
לצפיה ב-'מנסה להגיע לחברות איכותיות בתפקידי solution architect לcloud'
מנסה להגיע לחברות איכותיות בתפקידי solution architect לcloud
16/05/2018 | 00:21
4
236
למרות נסיון איכותי שיש לי בתפקיד solution architect lead בNFV, רקע בnetwork כולל בענקי טלקום וחברות קטנות יותר, במשך 15 שנה של עבודה, אני מנסה להגיע לחברות היותר טכנולוגיות שיש בשוק ולא מצליח.
שולח קו"ח להצעות בלינקדין ולא מקבל היענות.
חברת עילית אחת התחילה תהליך איתי, המגייסת (מלונדון) דווקא התרשמה, אבל לא הצליחה לקבוע לי ראיונות המשך מקצועיים. אמרה שהBU לא רצה.
הורדתי את טייטל ה"דירקטור" מהקו"ח והחלפתי לסתם senior כי קלטתי ממנה שחשבו שאני "בכיר מדי", למרות שמדובר על בכירות של ידע (לצורך כבוד ודרגת שכר) ולא ניהול. מרגיש שפיספסתי שם הזדמנות טובה.
באופן כללי אני עוסק בפן הטכני/מכירתי היום, אחרי שנים של post sale, automation, lab deployment ומחפש להמשיך בכיוון הזה של פריסייל או לתחום הפרודקט (בטכנולוגיות ותחומים שאני בעל יתרון בהם. תחום הטלקום), ניהלתי צוות ואני משלב הבנה של אנשים עם הטכנולוגיה וזיהוי הצרכים של הלקוחות. אני לא ביזנסי, אלא טכנולוגי, אבל מרגיש שמשהו מתפספס לי.

אני חושש שחלק מזה בגלל החברה המוכרת שאני עובד בה עכשיו. בוא נגיד שה"סיגיות" לא מתרשמות ממנה (וכל המוסיף גורע) למרות שלמדתי הרבה ב3 השנים האלה, טכנולוגית וניהול תהליך מול לקוחות. 
בתוך החברה אני סופר מוערך, אבל אם לומר את האמת, החברה עצמה לא משהו. זו הסיבה שאני מחפש לעבור למרות ההערכה והתנאים הטובים וכו'. יש דברים שאי אפשר לשנות

יש לכם המלצות איך לא ליפול שוב ולשרוף הזדמנות? איך לעבור את המשוכה של התשומת לב ולהגיע לראיון עצמו? 
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
16/05/2018 | 07:06
3
220
לא יודע באיזו חברת עילית מדובר ואתה מוזמן לפנות אליי בפרטי.
באמאזון יש מצב שכמה מגייסים יתחרו עליך במקביל , או שנניח אחד יגיד לא והשני יגיד כן. כל עוד לא התראיינת שם ונכשלת, אתה לא שרוף,  וגם אם נכשלת השריפה היא זמנית לרוב - בין חצי שנה לשנה.

אני הגעתי לראיונות בפייסבוק גוגל , ליפט ומיקרוסופט *רק* דרך קשרים.
לאמאזון אני הצקתי , אבל קיבלתי חוזה לא בארה״ב, וכדי לעבור לארה״ב הפעלתי קשרים שעזרו לי לקבל ראיונות נוספים.

נטוורקינג זה הכלי הכי חזק , ואת רוב המשרות שלי בקריירה מצאתי דרך נטוורקינג.

לצפיה ב-'צודק, גם אני עברתי רק דרך נטוורקינג'
צודק, גם אני עברתי רק דרך נטוורקינג
16/05/2018 | 15:45
2
197
כנראה שנתקעתי בלי נטוורקינג טוב מספיק עכשיו....
ממה שהבנתי לגבי AWS, זה שלתפקיד SOLUTION ARCHITECT הם מחפשים אנשי hands on שעבדו על AWS (חיצוני, דרך קבלנים או לא יודע איך) והתפקיד הוא למעשה אימפלמנטציה, לא פריסייל טכני כמו בד"כ

לצפיה ב-'אין דרישה כזו בתיאור המשרה.'
אין דרישה כזו בתיאור המשרה.
16/05/2018 | 17:42
1
70
לצפיה ב-'נכון. אבל במציאות....'
נכון. אבל במציאות....
17/05/2018 | 08:47
44
לצפיה ב-'מה דעתכם? '
מה דעתכם?
15/05/2018 | 17:47
7
496
לצפיה ב-'דור הולך ודור בא'
דור הולך ודור בא
15/05/2018 | 18:59
6
332
לפני 20 שנה כל החברות הי-טק דיברו על "משפחה". אנחנו לא מקום עבודה, אנחנו משפחה - כך אמרו המודעות.
אך אויה, בעשור האחרון בני המשפחה מתקשרים זה עם זה באמצעות מסכים קטנים. ה"קהילה" הפכה להיות במרכז: בוואטסאפ, בפייסבוק, בטוויטר ובשאר המדיות.
מעניין מה יגיע בדור הבא?
לצפיה ב-'בפעם הבאה שמישהו יגיד לי שמקום עבודה זה משפחה'
בפעם הבאה שמישהו יגיד לי שמקום עבודה זה משפחה
15/05/2018 | 19:22
3
313
אני אגיד לו שבמשפחה לא מפטרים ומשפחה לא בוחרת מי יצטרף אליה.
לצפיה ב-'יש מקרים שזה נכון. בנמל אשדוד לדוגמא 36% קרובי משפחה'
יש מקרים שזה נכון. בנמל אשדוד לדוגמא 36% קרובי משפחה
15/05/2018 | 19:59
1
100
לצפיה ב-''
15/05/2018 | 20:33
32
לצפיה ב-'לך לרבנות בתל אביב'
לך לרבנות בתל אביב
15/05/2018 | 20:25
237
תראה כמה פיטורין של בני משפחה יש שם ביום.
אגב, אחד השמות של גט בהלכה זה גט פיטורין.
לצפיה ב-'אבל תנאי ההעסקה לגבר במשפחה גרועים מהאכזריות שבחברות הקבלן'
אבל תנאי ההעסקה לגבר במשפחה גרועים מהאכזריות שבחברות הקבלן
15/05/2018 | 23:12
1
84
לצפיה ב-'מילא תנאי העסקה'
מילא תנאי העסקה
16/05/2018 | 13:19
218
גברים עובדים יותר שנים ומתים מוקדם יותר.

לצפיה ב-'משרת פיתוח מאתגרת בחיפה'
משרת פיתוח מאתגרת בחיפה
13/05/2018 | 07:33
15
436
נודע לי במקרה על משרת פיתוח באמאזון בחיפה.
המשרה היא משרה למהנדס תוכנה עם לפחות 3 שנות נסיון, ידע מוצק במבני נתונים ואלגוריתמים ונסיון בשפת פיתוח מודרנית כלשהי.

הצוות נוגע בתחומים של דיפ לרנינג, ראיה ממוחשבת, מערכות מבוזרות ויש גם דיזיין של חומרה כנראה.

מי שזה נשמע לו מעניין/רוצה לשמוע עוד על איך זה להיות מהנדס באמאזון , מוזמן ליצור אתי קשר.

לצפיה ב-'בדיוק אני עובר לגור בחיפה'
בדיוק אני עובר לגור בחיפה
13/05/2018 | 13:58
14
396
אבל איזה נס שאעני פרילנס וזה לא מעניין אף אחד ואני לא צריך להחליף עבודה.
לצפיה ב-'אשריך'
אשריך
13/05/2018 | 17:33
86
לצפיה ב-' אחת ההודועות החשובות שנכתבו כאן בתקופה האחרונה '
אחת ההודועות החשובות שנכתבו כאן בתקופה האחרונה
13/05/2018 | 23:30
12
100
לצפיה ב-'מצד שני'
מצד שני
14/05/2018 | 01:07
261
מה כבר יש היום לחפש בחיפה?
אולי בשביל דיפ לרנינג הייתי עובר לשם.
לצפיה ב-'אתה טועה בגדול'
אתה טועה בגדול
15/05/2018 | 14:54
10
230
כל הספאם של כמה מהיוזרים פה הוא פי אלף יותר חשוב.

לצפיה ב-'אתה נשמע מעט ממורמר ידידי'
אתה נשמע מעט ממורמר ידידי
15/05/2018 | 15:12
9
157
חשבת לשלוח קורות חיים ל zaske ?
לצפיה ב-'ממש לא ממורמר קצת משועשע'
ממש לא ממורמר קצת משועשע
15/05/2018 | 15:19
8
159
תאמין לי שטוב לי בחיים ואני עובר דירה בנסיבות משמחות. הכל טוב חבר.
לצפיה ב-'כשאני רואה חבר בצרה אני פשוט חייב לסייע'
כשאני רואה חבר בצרה אני פשוט חייב לסייע
15/05/2018 | 17:45
7
166
שמע שלח קו״ח ל zaske. עלי. בזמן שאתה בחיפה בפקקים הוא רוכב על קנגורו לעבודה במלבורן. אתה אוכל פלאפל בשמן מנוע אצל מישל? הוא מטגן וומבט אורגני שתפס בחצר. 12 ש״ח לעבור במנהרה? הוא קנה קונדו חדש במחיר הזה.
לצפיה ב-'מרגש לראות איך אתה מנסה לעזור לי '
מרגש לראות איך אתה מנסה לעזור לי
15/05/2018 | 19:11
1
47
לצפיה ב-'אני גם בצרה ואקספריס לא עזרו.'
אני גם בצרה ואקספריס לא עזרו.
15/05/2018 | 19:54
135
עובד מעבר לקו הירוק, צחוק צחוק, לי יש צבועים דרוסים בדרך לעבודה..
לצפיה ב-'ואמבט אורגני '
ואמבט אורגני
15/05/2018 | 19:55
43
לצפיה ב-'זסקה עבר לחיות עם האמזונות בסיאטל.'
זסקה עבר לחיות עם האמזונות בסיאטל.
15/05/2018 | 20:11
3
170
האבורג'יניות לא הספיקו לו.

לצפיה ב-'עדין מדי לסיאטל הקשוחה. תוך חודש גג הוא נשבר וחוזר על ארבע.'
עדין מדי לסיאטל הקשוחה. תוך חודש גג הוא נשבר וחוזר על ארבע.
15/05/2018 | 23:04
2
56
לצפיה ב-'תודה נשומה :) אבל אנחנו כבר חצי שנה פה, ובקרוב גם עוברים '
תודה נשומה :) אבל אנחנו כבר חצי שנה פה, ובקרוב גם עוברים
16/05/2018 | 07:07
1
179
לדירה שקנינו.

תזכיר לי שו האדא כחלון?

לצפיה ב-'איזה שרשור נפלא של פרגונים הדדיים'
איזה שרשור נפלא של פרגונים הדדיים
16/05/2018 | 11:33
75
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ייעוץ קריירה עם אירוח מיוחד '
מחכים לכם בפורום ייעוץ קריירה עם אירוח מיוחד
15/05/2018 | 11:36
17

מחר תתארח בפורום ייעוץ קריירה אסנת שלו, מומחית בהכנה לראיון עבודה, מבחני התאמה ומכוני מיון.
מנסים להתקבל למשרת החלומות שלכם
היכנסו עכשיו לשרשור הארוח וכתבו לה שאלות

לצפיה ב-'תוכנות שימושיות לעבודה?'
תוכנות שימושיות לעבודה?
14/05/2018 | 00:05
5
277
אשמח אם תשתפו בתוכנות שימושיות לעבודה.
אני אוהב את everything כדי למצוא במהירות קבצים במחשב/בשרתי בקבצים.

באילו תוכנות עזר אתם משתמשים?
לצפיה ב-'BASH, אחד הכלים הכי שימושיים שנתקלתי בהם.'
BASH, אחד הכלים הכי שימושיים שנתקלתי בהם.
14/05/2018 | 11:40
2
126
לצפיה ב-'what??? אשמח לעוד תגובות'
what??? אשמח לעוד תגובות
14/05/2018 | 19:15
1
90
לצפיה ב-'Google הוא עוד כלי שימושי מאוד, שלא יודע מה הייתי עושה'
Google הוא עוד כלי שימושי מאוד, שלא יודע מה הייתי עושה
14/05/2018 | 20:34
235
בלעדיו.
אם היית משתמש בו, היית מגלה מה זו תוכנה בשם BASH ולמה היא כ"כ שימושית.
לצפיה ב-'התשובה'
התשובה
15/05/2018 | 00:23
230
Notepad++
Resharper C++

לצפיה ב-'הרשימה שלי'
הרשימה שלי
15/05/2018 | 08:13
258
Notepad++,
Beyond compare
Putty
WinScp
Total Commander
לצפיה ב-'שפות dynamic typing לפרויקטים גדולים'
שפות dynamic typing לפרויקטים גדולים
12/05/2018 | 11:28
47
858
בשנים האחרונות יש פריחה של שפות תכנות dynamic typing כמו python ו node.js וחברות רבות משתמשות בהן גם לפרויקטי תוכנה גדולים.

אמנם dynamic typing הופך את פעולת הקידוד לזריזה יותר, אבל יש לה חסרונות ברורים שמתעצמים כשמדובר בפרויקטים גדולים. למשל:
1. קשה יותר להיכנס לקוד קיים. ציון ה type של...
המשך>>
בשנים האחרונות יש פריחה של שפות תכנות dynamic typing כמו python ו node.js וחברות רבות משתמשות בהן גם לפרויקטי תוכנה גדולים.

אמנם dynamic typing הופך את פעולת הקידוד לזריזה יותר, אבל יש לה חסרונות ברורים שמתעצמים כשמדובר בפרויקטים גדולים. למשל:
1. קשה יותר להיכנס לקוד קיים. ציון ה type של המשתנה נותן מידע על מה המשתנה מייצג ואילו פעולות ניתן לעשות עליו.
2. מציאת באגים כבר בזמן כתיבת התוכנית במקום ב run-time, למשל אם מאתחלים ערך מ type מסוים למשתנה שהוגדר עם type אחר, ה IDE מייד יראה שגיאה.
3. אפשר לאחסן באותו משתנה ערכים מ type-ים שונים, מה שעלול לגרום לבלאגן ולשגיאות.

אלה מכם שיצא לכם להתנסות בשפות dynamic typing בפרויקטים גדולים, האם תוכלו לספר מהחויות שלכם ואיך התמודדתם עם החסרונות האלה? בשורה התחתונה, הייתם ממליצים לעבוד עם השפות האלה בפרויקטים גדולים?
לצפיה ב-'כתיבת קו"ח'
כתיבת קו"ח
12/05/2018 | 07:38
13
364

זאת נראה לכם דוגמה טובה לקו"ח?

אני שואל, כי אני מרגיש שפחות חוזרים אליי לאחר שליחת קו"ח מבעבר.

לצפיה ב-'כשאומרים שקו"ח צריכים להיות עמוד אחד (גג שניים)'
כשאומרים שקו"ח צריכים להיות עמוד אחד (גג שניים)
12/05/2018 | 11:09
2
278
לא מתכוונים שתמרח טקסט באורך של 8 עמודים ואז תקטין את הפונט ואת מרווחי השורות למינימום כדי שהכל ידחס בעמוד אחד.

חפרת בטירוף - וכל זה על נסיון של שלוש שנים בסה"כ!

לצמצם לצמצם לצמצם. רק מהמחשבה על לקרוא את כל זה כואבות לי העיניים, אבל מדגימה אקראית של שורה:
"זיהוי של באג ופתיחת טיקט ב-JIRA/QC" זו שורה מיותרת לחלוטין. עבדת ב-QA - אז זה ברור ובסיסי שזיהית באגים ופתחת טיקטים במערכת שאיתה עבדתם.

לצפיה ב-'לא ברור גם למה בשורה הראשונה כתוב 6 שנים נסיון'
לא ברור גם למה בשורה הראשונה כתוב 6 שנים נסיון
12/05/2018 | 11:15
1
201
אבל אז רואים רק  3 שנים.
ו-HR גם ישאלו את עצמם מה עשית בין סיום הלימודים ב-2008 לתחילת העבודה הראשונה ב-2014.

לצפיה ב-'אלו לא באמת קורות החיים שלו'
אלו לא באמת קורות החיים שלו
12/05/2018 | 11:31
226
זה קו"ח לדוגמא שהוא מצא באינטרנט, הוא שואל אם זה דוגמא טובה.

לשואל המקורי:
אני לא יודע מה מקובל בארה"ב, אבל כקורות חיים לישראל זו דוגמא מאוד לא טובה.
קודם כל, מעברי עבודות שלוש פעמים בשלוש שנים (כל פעם לתקופה של פחות משנה) - לא טוב
דבר שני, התהדרות בנוצות לא-לך - לא טוב.  אם מישהו כותב שהוא שולט בשפות C++/C, ג׳אווה, ווינדוס, לינוקס, SQL ועוד כל באז-וורד בעולם, אבל בסוף מתראיין למשרת QA פשוט, זה לא משדר רצינות.
ודבר שלישי, קורות החיים עמוסים בפרטים מיותרים וטרחניים.  הבחור שם כותב שהוא התחבר בעזרת אפליקציית putty לשרת כדי לקרוא קבצי לוג.  טוב שהוא לא כתב שהוא צחצח את שיניו בבוקר, לבש את המכנסיים (רגל אחרי רגל), ונסע לעבודה.

אם אתה רוצה עזרה על קורות החיים שלך, תעלה את קורות החיים שלך (בלי פרטים מזהים), ואז נוכל לייעץ לך באופן קונקרטי.
לצפיה ב-'זה קו״ח אמריקאי, תבנית כזאת לא בהכרח תעבוד בישראל'
זה קו״ח אמריקאי, תבנית כזאת לא בהכרח תעבוד בישראל
12/05/2018 | 18:02
166
למעשה - בהכרח לא. בארץ כותבים קו״ח אחרת לגמרי.
לצפיה ב-'צודקים.. הייתי צריך לעלות את שלי..'
צודקים.. הייתי צריך לעלות את שלי..
12/05/2018 | 19:00
8
179

הנה רוב הקו"ח שלי:

בכותרת אני רושם QA automation engineer

Work experience:
2017: Name of company– QA Engineer and automation developer: 
• Create & maintain automation tests (Java + Selenium) - TetsNG.
• Responsibility of all QA process in my scrum team: Grooming for stories, acceptances with developers and test any feature or bugs resolved.
• Execute End-to-End Test system integration and regression tests.
• Use testrail for nightly runs, investigate tests fails and managed test cases + test plans.
2016: Name of company – QA Engineer: 
• Create & maintain automation tests (Python + Selenium).
• Planning & writing STD and STP.
• Responsibility of all QA process in my scrum team: Grooming for stories, acceptances with developers and test any feature or bugs resolved.
2015: Name of company – QA Engineer:
• Planning & writing STD and STP.
• API testing and server side tests (include monitors - Kibana logstash).
• Work on AWS environment – include DB: Dynamo and Redshift.
• Create & maintain automation tests (Java - Cucumber).
• QA from planning - production.
2011-2014: Name of company- Trader:
Trading in stock market include strategic trading and analytics.

Environment:
Linux - Ubuntu, Eclipse, PyCharm, Jenkins, SVN, GIT, Jira, TFS, Wiki, Logstash-Kibana, Zendesk, Cloud watch, Advanced Rest Api.
Data bases: MYSQL, Oracle, Dynamo DB (AWS), Redshift (AWS) and SQL server.

Military service: .....

לצפיה ב-'מצורף הקטע של הניסיון בברור יותר'
מצורף הקטע של הניסיון בברור יותר
12/05/2018 | 19:11
1
209
שיהיה יותר קל לקרוא.. החלק העיקרי מצורף
לצפיה ב-'הם באמת לא אידיאלים'
הם באמת לא אידיאלים
13/05/2018 | 08:27
154
אלה קורות חיים שאומרים "ניסיתי לעבוד בבורסה, לא כלכך הצליח לי, אז אני מנסה להיכנס להיי טק אבל לא כלכך מצליח בזה - כל שנה עובר מקום".

לצפיה ב-'כמה שאלות/הערות:'
כמה שאלות/הערות:
13/05/2018 | 13:44
5
172

א. בכל חברה, רצוי לרשום מעבר לשם שלה, באיזה תחום המוצרים שלה (בחצי שורה עד שורה), כדי שהקורא יוכל לקבל קנה מידה של מורכבות.

ב. כמו שציינה אביבקיץ, המעברים התכופים לא נראים כל כך טוב. האם אתה יודע להסביר לעצמך (ואם זה לא חושף מדי - גם לנו) מדוע עברת כל כך מהר ממקום למקום? ייתכן שניתן להסביר את זה בקורות החיים בצורה סבירה.

ג. המשרה השניה והשלישית שלך נראות כמעט אותו דבר - אבל לאחת נתת כותרת "QA" ולשניה "QA and automation". זה לא נראה הגיוני לקורא הסביר. האם זה משום שבחברה האחרונה פיתוח אוטומציה היה חלק משמעותי ורשמי יותר מהעבודה שלך, ובקודמת היה מדובר במשהו מינורי יותר? אם כן - האם אתה יכול לאמר כמה מזנן העבודה, באחוזים, עבדת על אוטומציה וכמה על ביצוע בדיקות, בכל אחת משתי המשרות הללו?

ד. מה זה "acceptances with developers"? זה לא נשמע כמו אנגלית.

ה. והערה אחרונה - הרבה קוראי קורות חיים בארץ לא שולטים באנגלית היטב. ייתכן מאוד שעדיף לך לתרגם את קורות החיים לעברית (זה בסדר שמילים מקצועיות תשארנה באנגלית) כדי להקל על הקוראים, ולהגביר את הסיכויים שתוזמן לראיונות (לאחר פתרון העניינים האחרים)
לצפיה ב-'מחזק ומוסיף'
מחזק ומוסיף
13/05/2018 | 17:03
4
152
בתחילת כל עבודה השורה צריכה להראות משהו כמו (מנסח בעברית למען הנוחות):
"חלק מצוות פיתוח של מוצר רפואי למסחר בביטקוין".

אם יש איזה בדל מידע מעניין על הפרוייקט אז לכתוב. דוגמאות:
המוצר מותקן אצל אלפי לקוחות בעולם
המוצר נמכר במאות מליונים בשנה
השרתים שלנו מעבירים מליוני בקשות ביום
דגש על תקני אבטחה מחמירים כולל שמירת נתונים פיננסים ובדיקות חדירות
מוצר בסטארטאפ כולל פיתוח from scratch ובנית תוכניות בדיקות עם התפתחות המוצר
וכו' וכו'.

אם זו חברה גדולה ומוכרת אז לפרט את המוצר הספציפי באותה חברה:
"אמזון - חבר בצוות עגלת הקניות"

אם יש לך איזשהו הסבר מניח את הדעת לגבי מעברי החברות אז חובה לכתוב.
מניח את הדעת = סטארטאפ נסגר, פרוייקט קוצץ, עבודה זמנית (אאוטסורס למשל) וכמובן אם מדובר בתפקידים בתוך החברה או קבוצת חברות למשל חברת שירותי QA שמשנעת אותך בין פרוייקטים ולקוחות.
לצפיה ב-'ממש תודה לכם!'
ממש תודה לכם!
13/05/2018 | 20:42
3
126
אני יודע להסביר את המעברים..
אעדכן את הקו"ח לפי הערות שלכם, רק שלגבי העברית, אני יודע שזה יקשה עלי בהמשך, כי יש חברות שדווקא דורשות/מצפות לקבל קו"ח באנגלית ושאני שולח זה יותר נוח שיש קובץ אחד..

לצפיה ב-'החזק שני עותקים - עברית ואנגלית, ושלח בעברית אלא אם ביקשו'
החזק שני עותקים - עברית ואנגלית, ושלח בעברית אלא אם ביקשו
14/05/2018 | 02:01
2
133

אל תיתן לעצלנות שלך לפגוע ביכולתך למצוא עבודה חדשה
לצפיה ב-'בעברית?!'
בעברית?!
14/05/2018 | 14:40
37
לצפיה ב-'קו"ח באנגלית היה (אולי) בעייתי פעם'
קו"ח באנגלית היה (אולי) בעייתי פעם
15/05/2018 | 00:30
121
לדעתי ומניסיון של רבים מחבריי שחיפשו עבודה בשנתיים שלוש האחרונות, אין שום בעיה עם קו"ח באנגלית.
כולל מקומות "כבדים" כמו רפא"ל\אלביט.

לצפיה ב-'מה הדרך הכי טובה להתברג לתחום הML/DATA SCIENCE ?'
מה הדרך הכי טובה להתברג לתחום הML/DATA SCIENCE ?
14/05/2018 | 00:33
2
206
מתכנת שנים בJAVA בעיקר SERVER SIDE.
מבחינת הידע התאורטי, עשיתי קורסים וקראתי ספרים בתחום (כולל coursera וכ"ד).

יש לי 2 בעיות עיקריות :
1. כל התפקידים דורשים לפחות 3 שנים נסיון בML. 
2. כרגע האפשרות היחידה שאני רואה זה ללכת למשרות junior חסר נסיון בתחום, מה שיגרום לשכר שלי לרדת משמעותית (כרגע אני באיזור ה35 ואני צופה ירידה ל25 או פחות כי התקנים לחסרי נסיון הם לבוגרי אונ' טריים)
3. אין לי תואר שני ונראה שזה דרישה שחוזרת על עצמה תמיד
לצפיה ב-'אתה כבר בדרך הנכונה, כתבת שיש לך שתי בעיות'
אתה כבר בדרך הנכונה, כתבת שיש לך שתי בעיות
14/05/2018 | 20:26
156
ופירטת שלוש, כלומר לדעת ש 1+1=3 לערכים גדולים של אחד אתה כבר יודע.

לגבי שכר - כן, סיכוי טוב שתצטרך לרדת בהתחלה אבל זה לא קשור לרף כניסה. יש סיכוי שאם תצליח לאתר משרה שיש בה חלק משמעותי של תכנות הנסיון שלך לא "יזרק" לגמרי והירידה תהיה פחותה.

לגבי השאר, כן - השטאנצ המוכר הוא נסיון או תואר מתקדם (ורצוי שניהם), עדיין, כמו בתחומים אחרים קידום עצמי יכול לעזור - פעילות בקבוצות רלוונטיות בפייסבוק, פרוייקט _רציני_ בתחום + קוד בגיטהאב, מאמרים מושקעים במדיום ותחרויות קאגל יכולים לעזור.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
14/05/2018 | 21:03
139
- השכר אכן ירד, ככה זה בד"כ בהסבה מקצועית. אם תהיה טוב הוא יעלה שוב די מהר.
- תשקול להרשם לתואר שני בפתוחה, אפילו אם רשום תואר שני ongoing בקורות החיים זה יכול לעזור.
בלי קשר, אם אתה הולך על זה ברצינות אז תואר שני יכול מאוד לעזור לך גם בשלבים הבאים.
- אם בא לך אז שלח לי קורות חיים. יש לי חבר שמגייס לפרופיל שאולי תהיה רלוונטי עבורו (משרה שמשלבת ml וקוד פרודקשן בג'אווה).
לצפיה ב-'דילמה... '
דילמה...
13/05/2018 | 16:21
5
401
שלום לכולם , אני רוצה לשתף אותכם בדילמה שלי.
אני עובד כשנתיים בסטארטאפ ממומן היטב שגם מוכר ומתחיל להרוויח כסף. עזבתי תפקיד רציני בחברה גדולה כדי להצטרף בידיעה שזה תפקיד ״קטן״ יותר אבל עם פוטציאל גדילה משמעותי - תלוי איך החברה תצליח.
רוב אנשי הפיתוח הם כמוני , אנשים מנוסים מאוד באיזור גיל  - 40 +  שעברו מתפקידי מפתח לסטארטאפ הזה.
הבעיה שלי שסוג המשימות והתוכן ממש משעמם וחוזר על עצמו ואני מרגיש שחזרתי 10 שנים אחורה מבחינת קריירה וקידום מקצועי....
משיחות עם הקולגות שלי הם מרגישים אותו דבר וגם מתבאסים כמוני.
אני כן מאמין שתהייה פריצה עסקית מתישהו בעתיד (עסקה ענקית או אקזיט או גם וגם) אבל בנתיים אני מתבאס ביום ביום. השכר אגב הוא ממש טוב ואני לא מאמין שאצליח לקבל הרבה יותר במקום אחר.
מה הייתם עושים?  

לצפיה ב-'הכי גרוע זה דעיכה מקצועית'
הכי גרוע זה דעיכה מקצועית
13/05/2018 | 17:41
235
אם אתה לא לומד משהו חדש תעבור עבודה.
לחזור עשר שנים אחורה מבחינה מקצועית זה מסוכן.
לצפיה ב-'פעם הבאה חפש סטארטאפ שלא מחזיר אותך מקצועית לאחור'
פעם הבאה חפש סטארטאפ שלא מחזיר אותך מקצועית לאחור
14/05/2018 | 02:04
219

לא כל הסטארטאפים נולדו שווים, ולא כל הסטארטאפים טובים לך באותה מידה כמו למישהו אחר.

חפש עבודה לפי עניין מקצועי, ולא רק לפי כסף, כדי להחזיק מעמד בקריירה לאורך טווח.

לגבי חיזוי סיכוייו של סטארטאפ נתון להצליח לספק לך החזר כספי מוצלח, גם כשאתה עובד בו - סיכויי החיזוי שלך נמוכים למדי.
לצפיה ב-'אתה מוזמן לשלוח לי קורות חיים'
אתה מוזמן לשלוח לי קורות חיים
14/05/2018 | 07:55
228
יש לנו (אמאזון) משרות בהרצליה (בקרוב תל אביב ) וחיפה.

לצפיה ב-'מוזמן לשלוח לי קורות חיים'
מוזמן לשלוח לי קורות חיים
14/05/2018 | 09:35
180
אני מעביר אותם ל zaske תמורת 10% מהרפרל.
לצפיה ב-'מוזמן לשלוח לי'
מוזמן לשלוח לי
14/05/2018 | 14:11
147
אני מעביר ליבגניי שמעביר לזסקה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
פורום גיוס והשקעות
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה