לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2039820,398 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'עתידה של C# ו.NET ? '
עתידה של C# ו.NET ?
17/01/2018 | 13:13
1
25
מתלבט לגבי הצעת עבודה בC#.
אני עובד שנים בתעשייה, גם בC++ וגם שפות נוספות, קיבלתי הצעה בתחום מאוד מעניין, אך הפיתוח הוא בC#.

החשש שלי הוא כמובן שהשפה הזאת לא מאוד פופולארית בשוק ואולי עבודה בה תפגע בי בהמשך.
לצפיה ב-'באיזה תעשייה אתה עובד שאתה חושב שc# לא פופולרית, טקסטיל?'
באיזה תעשייה אתה עובד שאתה חושב שc# לא פופולרית, טקסטיל?
17/01/2018 | 15:24
לצפיה ב-'נראה לי יש באג בjava ..:/'
נראה לי יש באג בjava ..:/
17/01/2018 | 12:16
39
(נכתב בציניות.. אני יודע שיש יותר מאחד, ואולי שלי בכלל לא באג)..
גיליתי שאנשים אצלנו פותחים udp socket ל כתובות 0.0.0.1+ (אל תשאלו למה? רצו משהו לציין שזה לא כתובת אמיתית , שוב לא לשאול למה , i wasn't there). 
בכל מקרה ב" windows זה לא היה קורה" , אבל בlinux שכנראה יותר סטנדרטי הוא זורק לך IOException אבל עם תיאור Invalid argument... 
אני מניח שהוא מקבל את זה מהapi של הOS כי זה ממש מגיע מ
 java.io.IOException: Invalid argument
       at java.net.PlainDatagramSocketImpl.send(Native Method)
       at java.net.DatagramSocket.send(DatagramSocket.java:693)
אבל במידה שמדובר בקוד שגיאה צפוי (אני מניח שמדובר בקוד שגיאה 22 שמגיע מ C sockets) הוא לא אמור להפוך את זה ל InvalidArgumentException או שהוא מתרגם אוטומטית כל שגיאה מsockets ל IOException בלי לחפור הרבה...

לצפיה ב-'המלצה לגבי מה ללמוד כדי למצוא עבודה מהר -'
המלצה לגבי מה ללמוד כדי למצוא עבודה מהר -
16/01/2018 | 18:24
9
134
קצת רקע (למי שאין כוח לקרוא אפשר לדלג לפסקה הבאה): התקבלתי למקום עבודה מסוים למשרת פיתוח (סטודנט), במקביל הייתי בתהליך בחברה אחרת לתפקיד הרבה (הרבה הרבה) יותר טוב, וראיתי את ההזדמנות כמשהו שאסור לי לפספס כי היא הייתה מכניסה אותי ישר לפיתוח מהיותר איכותיים שיש (הייתי בתחילת התהליך עוד, לא יכולתי ללכת על זה במקביל), בסופו של דבר עברתי תהליך מלא בחברה שרציתי לעבוד בה, ובאופן לא מאד מפתיע לא התקבלתי (שוב, חשבתי שאולי יש סיכוי וזאת תהייה מקפצה אדירה עבורי, אבל הגעתי לתהליך ממש במודע לזה שיכול להיות מאד שיהיו אנשים חזקים יותר). כרגע אני צריך להתפרנס מעבודות זמניות ואני מרגיש "שהזמן הזה מבוזבז" (יש חשבונות לשלם).
באופן כללי אני שלם עם ההחלטה כי אני בעד לקחת סיכונים מחושבים, ומאמין שמדובר בעוד כמה חודשים של חיפוש לעומת הזדמנות ענקית שהייתה לי. 

בכל אופן, הייתי מאד שמח לשמוע מה כדאי לי ללמוד כדי למצוא עבודה כמה שיותר מהר. אני משקיע מאד בלימודים ויש לי ציונים טובים אבל אין לי מספיק ידע כמפתח בנישה מסויימת. אני אמנם רוצה להתעסק יותר באלגוריתמים אבל הבנתי כבר שבשלב הזה זה לא יקרה, ולכן אני רוצה להתמקד בעיקר בתכנות צד שרת וגם קצת צד לקוח (יש לי רקע בזה אבל כמובן לא מספיק כדי להגיד שאני יודע תכנות צד שרת). אני ממש לא רוצה להשאיר את סוג המשרה שאמצא ליד הגורל, אלא לכוון את עצמי למקום המתאים.
חשבתי להתמקד ב-node.js אבל אני רואה שבהרבה משרות סטודנט דווקא דורשים ידע בJAVA על שלל הפרימוורקים שלה, מה לדעתכם כדאי לי מהכירותכם עם השוק? אציין שהמטרה היא גם לתרום לקוד פתוח וגם לפתח פרוייקט מרשים מספיק כדי שיקחו אותי, ראיונות עבודה טכניים אני עובר לא רע בכלל, הבעיה שאני מאמין שהקושי שלי להתקבל למשרות הוא בגלל חוסר ניסיון בפיתוח מהותי (ז"א פרוייקט שלא מוגדר כקטן), ולכן אני חושב שאם יהיו לי קבלות אוכל למצוא משרה ראויה, וגם אלמד לתכנת ברמה טובה יותר, מה שכמובן המטרה העיקרית.

תודה והמשך שבוע נעים
לצפיה ב-'תפסת מרובה - לא תפסת'
תפסת מרובה - לא תפסת
16/01/2018 | 21:24
1
100
מעבר לביקורת שרשמתי למעלה - אתה צריך לשבת ולחשוב באיזה תחום תרצה לעסוק בעתיד. העבודה הראשונה שבה תעבוד לרוב תקבע את התחום בו תעבוד גם בשניה ובשלישית.

מה כדאי לך?
אני התרשמתי שתחום ה FULL-STACK מאוד חם לאחרונה.

לצפיה ב-'בנוגע לביקורת אתה צודק, הייתי אולי יכול להיות יותר חכם'
בנוגע לביקורת אתה צודק, הייתי אולי יכול להיות יותר חכם
16/01/2018 | 21:37
72
למרות שלא בטוח מה הייתי עושה בדיעבד זה אחלה שיעור לחיים.
וכן כנראה שפול סטאק זה הקידום, אני ארצה אולי לעשות תואר שני ואז אנסה ללכת יותר לכיוון תאורטי אבל בינתיים זה קצת יותר מעניין אותי משאר התחומים שזמינים לי (הייתי מועמד למשרה הרבה יותר תאורטית ולכן גם הרשתי לעצמי לקחת סיכון)

תודה!
לצפיה ב-'איזה רקע יש לך? מה אתה כבר יודע/מכיר?'
איזה רקע יש לך? מה אתה כבר יודע/מכיר?
16/01/2018 | 21:29
6
29
לצפיה ב-'בצד שרת? הייתי מתכנת קצת WEB בגיל צעיר יותר'
בצד שרת? הייתי מתכנת קצת WEB בגיל צעיר יותר
16/01/2018 | 21:41
5
66
מעבר לכך גם יצא לי לעשות דברים שקשורים לWEB כמו לכתוב APIים פשוטים ולהשתמש בAPIים, כמו גם לעשות קצת צד לקוח וכו', לא משהו יותר מדי להתגאות בו. חוץ מזה גם עשיתי כמה פרוייקטים שלא קשורים לתחום הזה אבל הם רובם בתחום שאין לי סיכוי להשתלב בו כרגע. בכל אופן אין ספק שאני לא בעל ניסיון רב בלשון המעטה, ולכן אני רוצה להשתפר ולהגיע לרמה שבה אני מרגיש בביטחון שאני יכול לעמוד בציפיות של מעסיקים (חשוב לי לעשות עבודה טובה).
לצפיה ב-'התכוונתי לשאול אם יש כבר שפה/טכנולוגיה שאתה מכיר היטב'
התכוונתי לשאול אם יש כבר שפה/טכנולוגיה שאתה מכיר היטב
16/01/2018 | 21:51
4
20
לצפיה ב-'אם זאת השאלה אז כן, אבל לא ברמה של מתכנת מקצועי'
אם זאת השאלה אז כן, אבל לא ברמה של מתכנת מקצועי
16/01/2018 | 22:09
3
64
יצא לי לעשות דברים די מועילים (לא תוכנה שמדפיסה את הקורדינאטות של העכבר או שטות בסגנון) בjava וpython וגם קצת בשפות אחרות. חשוב לציין שאין לי ניסיון עבודה רגיל או צבאי ולכן קשה לי להעריך כמה אני יודע, אבל אין לי ספק שזה לא קרוב להיות מספיק (לדוגמא, ידע מעמיק בדיזיין פטרנס, או בכלל מבנה של תוכנה, כמו גם להכנס לקוד קיים, אני מת לתרום לקוד פתוח אבל מתקשה יחסית להבין מה לעשות/לעמוד בסטנדרטים. כמובן שיש עוד הרבה מאד פערים).
לצפיה ב-'יש לך את המועילים האילו ב github או מקום פומבי אחר?'
יש לך את המועילים האילו ב github או מקום פומבי אחר?
16/01/2018 | 22:21
2
25
לצפיה ב-'לא, ז"א יש לי קצת בגיטהאב אבל אני לא מספיק גאה באיך שהם -'
לא, ז"א יש לי קצת בגיטהאב אבל אני לא מספיק גאה באיך שהם -
16/01/2018 | 22:27
1
62
כתובים כדי לצרף לקו"ח. בכל אופן לקחתי החלטה לממש פרוייקט שעשיתי לשימושי האישי בעבר בתור כלי קומנד ליין לאתר אינטרנט למשתמשים רשומים (נראה לי שאני יכול ללמוד מזה הרבה, זה כולל יותר עבודה עם DB וגם פיתוח פרונטאנד), אני חושב שברגע שיהיה לי משהו ויזואלי יהיה קצת יותר קל להראות את התוצרים, כמו כן אני גם אדאג לכתוב את הקוד יפה יותר ואז אשלח לינק לקוד ביחד עם קורות החיים, אני מאמין שזה יעזור.

השאלות שלך די במקום אני מבין תוך כדי מה עשיתי לא בסדר
לצפיה ב-'לא היתה פה שום כוונה לאמר ש"עשית משהו לא בסדר" '
לא היתה פה שום כוונה לאמר ש"עשית משהו לא בסדר"
16/01/2018 | 22:37
68
סתם חשבתי שאולי תרצה להתראיין אצלינו למשרת סטודנט.

לצפיה ב-'מה דעתכם על חברת מלאנוקס ?'
מה דעתכם על חברת מלאנוקס ?
15/01/2018 | 18:14
1
164
מה עתידה? 

לצפיה ב-'בתקופה הקרובה'
בתקופה הקרובה
16/01/2018 | 13:29
162
כנראה שיהיו פיטורים וקיצוצים עקב רכישת קרן הון זרה 10% בעלות.
אני לא חושב שלעובדים יש מה לחשוש. כל עובד שיפוטר יימצא מאוד מהר משרה אחרת -  ויש להניח שבשכר גבוה יותר.

לצפיה ב-'מישהו יכול לומר לי איפה משרה 4722599 שמפורסמת ב Alljobs?'
מישהו יכול לומר לי איפה משרה 4722599 שמפורסמת ב Alljobs?
15/01/2018 | 14:39
136
תודה מראש.
לצפיה ב-'התלבטות: הצעת עבודה ב Java ללא Spring'
התלבטות: הצעת עבודה ב Java ללא Spring
14/01/2018 | 21:19
4
165
שלום חברים, 

לאחרונה סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב וקיבלתי הצעת עבודה לתפקיד של מפתח צד שרת בשפת Java. עד פה הכל טוב ויפה, כשביררתי קצת יותר לעומק נאמר לי שהם לא עובדים עם Spring, אלא עם application server שנקרא WildFly. בכמעט כל המודעות שראיתי דרישה למישהו עם ניסיון ב Java היה מצוין גם שדרוש ידע ב Spring. השאלה היא האם WildFly זה משהו עד כדי כך מיושן שעלול להציב אותי בעמדה בעייתית בתעשיה או שזה לא כ"כ נורא? 
לצפיה ב-'WildFly הוא שמו החדש-ישן של JBoss'
WildFly הוא שמו החדש-ישן של JBoss
14/01/2018 | 21:24
155
WildFly הוא Application Server המממש את ה-JEE standards
יש שקילות מלאה בינו לבין ספרינג.

לא רואה שום בעייתיות בעניין, להיפך.
לצפיה ב-'נראית טכנולוגיה חדישה וטובה'
נראית טכנולוגיה חדישה וטובה
15/01/2018 | 08:13
106
אל תיקח עבודה רק לפי buzz words.

נראה לך שזה מקום שיש מתכנתים טובים ומנוסים ללמוד מהם?
המקום עשה עליך רושם מקצועי?

אלה דברים הרבה יותר חשובים מהטכנולוגיה הספציפית
לצפיה ב-'כמו שכתב קומרה - זה שקול לספרינג'
כמו שכתב קומרה - זה שקול לספרינג
15/01/2018 | 08:30
61
לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
15/01/2018 | 08:32
124
אני מפתח Java Backend מנוסה. בשנתיים האחרונות התראיינתי ב-11 חברות לתפקיד סיניור ורק במקום אחד בחנו אותי על ידע בספרינג. ברוב המקומות מתעניינים יותר ב-design patterns, threads וכו'. 
לצפיה ב-'זה נשמע לי כמו "אוי אוי אוי"'
זה נשמע לי כמו "אוי אוי אוי"
10/01/2018 | 17:48
41
510
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3729316,00.html?dcRef=ynetCube

ממש לא מוסיף כבוד ללימונייד. אתה לא יודע להתחרות איתם בשכר אז תציע דברים... המשך>>
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,73...

ממש לא מוסיף כבוד ללימונייד. אתה לא יודע להתחרות איתם בשכר אז תציע דברים אחרים ותשמר את אלה שהכסף לא הכי חשוב להם, או שתכיר בזה שהם יודעים לתת משהו שאתה לא יודע.

לגיטמי גם לעזוב את שירותי הענן שלהם בתגובה לניסיונות גיוס מצד אמזון. אבל להתלונן שהם משלמים יותר מדיי או משחקים לא פייר.
באמת..

---
כל הבאז שאמזון עומדים לגייס פה 2623631613613 מהנדסים ולתת לכל אחד משכורת של כוכב NBA נראה ונשמע כמו קשקוש. אין לי סטטסיטיקה רשמית אבל הם בערך כמו גוגל בארץ מבחינת "סדר כוחות"[1], הם שחקן חזק שמשלם הוגן, אבל יש שחקנים אחרים שיודעים לשבור את השוק בצורה יותר חזקה וכבר נמצאים פה..
עם כל הכבוד לזה שהם עומדים לשכור\שכרו\בנו כך וכך מטרים רבועיים במקום כזה וכזה, בואו נראה אותם ממלאים את המשרדים האלה בכמויות האנשים ואז יהיה מקום לבאז הזה ואז נוכל להגיד שהתחיל עידן חדש בהיי טק הישראלי.
לשלם על כתבות בכלכליסט ודה מארקר זאת לא חוכמה..

[1] אנפורנה+הסניף שלהם בחיפה+הסניף שלהם בהרצליה+הסניף שלהם בשרונה שמתחיל לתהוות.
לצפיה ב-'התלבטות לגבי בוס חדש'
התלבטות לגבי בוס חדש
10/01/2018 | 20:52
13
391
שלום, צריך את עצתכם - הבוס שלי הנוכחי הוא בוס טוב אנחנו מסתדרים טוב. הוא רוצה כעת לעשות רה-ארגון לקבוצה ולחלק אותה ל-2 : הוא ימשיך לנהל את הקבוצה וגם חלק מהצוות הנוכחי אך הוא רוצה לשים מישהו מהצוות הנוכחי בתור תת-בוס ושאני אהיה תחת התת בוס החדש שכרגע הוא מישהו מהצוות שלי. הבעיה שאין ביננו כימיה ואנחנו בקושי מדברים. והוא גם לא מדבר יפה כמעט בכל אינטרקציה שבקושי יש ביננו לגבי עבודה. מה הייתם עושים? אני פוחד שאם אהיה תחתיו זה פשוט יוביל לפיטוריי

תודה
לצפיה ב-'להקדים תרופה למכה'
להקדים תרופה למכה
10/01/2018 | 20:55
10
274
ולחפש עבודה חדשה, במקביל לגשש בזהירות בחברה הנוכחית האם אפשר לעבור צוות.
לצפיה ב-'האם כדאי לדבר עם הבוס הנוכחי ולומר לו שאין ביננו כימיה'
האם כדאי לדבר עם הבוס הנוכחי ולומר לו שאין ביננו כימיה
10/01/2018 | 21:10
9
213
ואני מעדיף להשאר תחתיו? או שזה לירות לעצמי ברגל?
לצפיה ב-'דבר איתו ותסביר לו את מה שהסברת לנו'
דבר איתו ותסביר לו את מה שהסברת לנו
10/01/2018 | 21:21
8
197
זה לא יכול להזיק. אולי הוא יבין את הבעייתיות. יחסי אנוש זה מרכיב קריטי בניהול והבוס הנוכחי שלך צריך להבין את זה.
לצפיה ב-'הבוס שלי עלול לחשוב שאני לא מסתדר עם אנשים לא? זה לא בעייתי?'
הבוס שלי עלול לחשוב שאני לא מסתדר עם אנשים לא? זה לא בעייתי?
10/01/2018 | 21:25
7
73
לצפיה ב-'אני מתקשה לדמיין תרחיש שבו זה יפגע בך'
אני מתקשה לדמיין תרחיש שבו זה יפגע בך
10/01/2018 | 21:34
6
208
אלא אם המנהל הנוכחי שלך פסיכופת, והוא כנראה לא.
לדעתי זה סביר מאד ואפילו מתבקש לדבר עם המנהל שלך על החששות שלך לגבי יחסי האנוש עם המנהל החדש. לא צריך לדבר על פיטורים או תרחישים קיצוניים, רק להסביר לו שהיחסים בניכם לא מדהימים (למרות שאתה מתייחס אליו בכבוד וכו') ואתה חושש שזה יפגע בעבודה ובצוות. זה לגיטימי לגמרי.

פשוט להיות on the record בנושא הזה, לפני שזה מאוחר מדי.

איך היחסים של אותו מנהל הבא עם העובדים האחרים, אגב?
לצפיה ב-'הוא בסדר עם כולם חוץ ממני'
הוא בסדר עם כולם חוץ ממני
10/01/2018 | 21:45
78
לצפיה ב-'אתה מתחיל תפקיד בתור ראש צוות'
אתה מתחיל תפקיד בתור ראש צוות
11/01/2018 | 00:09
4
239
עוד לפני שהיית יום אחד בתפקיד, מגיע אליך הבוס שלך ומודיע לך שמשהו שאמור להיות תחתיך פנה אליו בתחנונים שלא יהיה תחתיך, בין השאר כי יש לך סגנון אישי קלוקל שמפריע לו (אני לא מכיר הרבה אנשים שיסכימו עם זה שיש להם סגנון אישי קלוקל). הבוס מבקש את תגובתך, מה תגיד לו? כנראה שלא תגיד שהבחור הוא מלאך שצודק בכל מילה אלא תתן את הצד שלך ל"סכסוך" שמן הסתם מטיל את האשמה עליו.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/01/2018 | 16:48
1
153
הזכרת לי למה סירבתי בעבר ואמשיך לסרב לתפקידי ניהול.
הטלת בוץ ורפש - לא הסגנון שלי.

לצפיה ב-'אתה רשאי להיות מנהל בלי להטיל בוץ.'
אתה רשאי להיות מנהל בלי להטיל בוץ.
12/01/2018 | 17:58
94
לא נאמר שכל המנהלים מטילים בוץ או חסרי יכולת בין אישית.

אתה יכול לקבל תפקידי ניהול, ולבצע אותם בדרך בה אתה מאמין.

אבל ההמלצה, הנבונה, היא לזכור שאנחנו לא יודעים לצפות מה אחרים יאמרו או יעשו.
אולי המנהל ישמור הכל לעצמו, אבל אולי הוא ישתף את המידע עם ראש הצוות החדש.
לצפיה ב-'מה?...'
מה?...
11/01/2018 | 18:32
1
129
אתה באמת מאמין שמה שהבוס יעשה אחרי השיחה הזאת זה ללכת להוא להגיד לו "תשמע, הוא אמר עלייך ככה וככה. הוא אמר ככה וככה על הסגנון האישי שלך. נא תגובתך"?
זה משהו שהיית עושה? האפשרות השניה היא לא לעשות כלום, ולהכנס בוודאות למרמור ובעיות עם המנהל החדש, שכבר קיימות.
לצפיה ב-'זה מה שמורכב בסיטואציות כאלה'
זה מה שמורכב בסיטואציות כאלה
11/01/2018 | 18:43
133
אתה לא יודע מה כל אחד חושב מה האג'נדה של כל אחד ואיך שיחת נפש כזאת תגמר.

אני לא מכיר את הבוס, אני לא מכיר את הבחור השני ואני לא מכיר את פותח השרשור. יש מנהלים שיש להם אג'נדה של "ללבן" את העניינים ובהחלט ילכו לבחור שהתלוננו עליו במטרה לסגור את העניין מולו. איך הוא יקח זה? כנ"ל אין לי מושג..בהנחה שהבוס המשותף יחליט "ללבן" את זה, הבחור שהתלוננו עליו יוכל כנראה בקלות להבין מה הולך ומי דיבר עם מי.

מה שאני כן בטוח זה שאם פותח השרשור יצליח להשאר תחת הבוס הנוכחי מסיבות שהן טכנולוגיות \ לא אישיות הסיכוי שלו לחזית גלויה או סמויה עם הבוס החדש קטנים משמעותית. אולי הבחור הזה הבעייתי אפילו יבין שפותח השרשור פתר את הבעיה לשניהם בדרך שלא פוגעת באף אחד ויעריך את זה.
לצפיה ב-'מה שהייתי עושה זה:'
מה שהייתי עושה זה:
10/01/2018 | 23:54
223
לבקש להשאר תחת התת צוות של הבוס הנוכחי בלי להזכיר את חוסר הכימיה עם הבחור שעומדים לקדם. למשל להגיד שתחומי העניין שהבוס הנוכחי ירכז הם אלו שמעניינים אותך ולנסות להתעקש על זה כי זה האזורים שאתה רוצה להתפתח בהם. או כל סיבה הגיונית אחרת שלא תחשוף את הסיבה האמיתית.

דבר נוסף, הבחור שעומד להתקדם ככל הנראה לא ירצה לפתוח את ה"כהונה" שלו עם יחסים עכורים עם משהו שנמצא תחתיו, אם תעזוב \ תפוטר \ לא תסתדרו זה גם כשלון שירשם לו בסופו של דבר, ככה שיש לו אינטרס לעשות מאמץ שזה יצליח.
זה לא יעזור אם יש לך היסטוריה ארוכה \ איבה \ יחסים לא טובים.
לצפיה ב-'להיות ישיר וכנה עם הבוס הקודם, לא יזיק...'
להיות ישיר וכנה עם הבוס הקודם, לא יזיק...
11/01/2018 | 20:04
56
לצפיה ב-'מסלולי לימוד באו"פ'
מסלולי לימוד באו"פ
08/01/2018 | 22:21
29
289
היי
חיפשתי קצת בהיסטוריה ולא מצאתי כמעט דיון בנושא.
אני לומד באו"פ ומתלבט בין שני התארים "בוגר (‏B.Sc.‎)‏ במדעי המחשב" ל"בוגר (‏B.Sc.‎)‏ במדעים בהדגשת מדעי המחשב".
אני עובד בתור מפתח וראש צוות כבר כ-10 שנים +-
התואר "מדעים בהדגשת מדעי המחשב" יאפשר לי לסיים את התואר יותר מהר (בכל מקרה תוך כדי עבודה).
בפועל הקורסים חופפים כמעט לגמרי מלבד מתמטיקה שנדרשים קצת פחות קורסים ואופציות הבחירה יותר מגוונות.
האם מעסיקים נותנים חשיבות גדולה לשם התואר? (אני יכול להעיד על עצמי בתור מראיין אבל זה לא רלוונטי כרגע ).
או שהמאמץ הנוסף הכרחי כדי שלא אתחרט על זה בעתיד? (כמובן שאי אפשר לדעת, אבל אם מישהו עשה מסלול דומה אשמח לשמוע).

תודה
לצפיה ב-'תבחר מה שתוכל לסיים יותר מהר'
תבחר מה שתוכל לסיים יותר מהר
08/01/2018 | 23:08
144
ברגע שיש לך ניסיון, זה כבר לא משמעותי.
לצפיה ב-'בהנתן הנסיון שלך - כנראה חסר משמעות'
בהנתן הנסיון שלך - כנראה חסר משמעות
08/01/2018 | 23:12
61
לצפיה ב-'לא משנה התואר'
לא משנה התואר
08/01/2018 | 23:52
13
181
משנים הקורסים.
חובה לקחת את הבאים: מבוא למדעי המחשב, מבני נתונים, מערכות הפעלה.

לצפיה ב-'לא רלוונטי למפתח עם 10+ ש״נ שהתואר מופיע לו בתחתית הקו״ח'
לא רלוונטי למפתח עם 10+ ש״נ שהתואר מופיע לו בתחתית הקו״ח
08/01/2018 | 23:56
6
78
לצפיה ב-'רלוונטי ביותר'
רלוונטי ביותר
09/01/2018 | 00:17
5
179
בעיני מתכנת שלא שולט בנושאים האלו הוא לא מתכנת.

לצפיה ב-'אמרת ״ללמוד קורס״ לא ״לדעת״. קורלציה? אין.'
אמרת ״ללמוד קורס״ לא ״לדעת״. קורלציה? אין.
09/01/2018 | 08:09
4
64
לצפיה ב-'חשדתי בך מהתחלה'
חשדתי בך מהתחלה
10/01/2018 | 00:46
3
117
שאתה מה שנקרא "בוגר האוניברסיטה של החיים" , "לא עובד בשביל אף אחד, עובדים בשבילי" וכו' וכו'
לצפיה ב-' שמח שפרישתך נדחתה למועד מאוחר יותר!'
שמח שפרישתך נדחתה למועד מאוחר יותר!
10/01/2018 | 10:18
2
27
לצפיה ב-'השמועות על פרישתי היו מוקדמות מידי'
השמועות על פרישתי היו מוקדמות מידי
11/01/2018 | 09:49
1
18
לצפיה ב-' שמחים שהחלת להשאר ולתרום'
שמחים שהחלת להשאר ולתרום
11/01/2018 | 18:08
13
לצפיה ב-'חובה גם אוטומטים ושפות פורמליות, מבוא לתורת החישוביות'
חובה גם אוטומטים ושפות פורמליות, מבוא לתורת החישוביות
10/01/2018 | 01:07
5
150
מערכות ספרתיות, ארגון המחשב ואלגוריתמים מתקדמים.

בלי זה התואר לא שווה הרבה...
הוא היה שווה עד לפני שנה, אבל זה היה בגלל שאז עוד אפשר היה להוציא איתו H1B לארה"ב.
לצפיה ב-'חובה למי?'
חובה למי?
10/01/2018 | 09:56
1
114
הקורסים שציינת טובים אולי לידע כללי. אבל באף ראיון עבודה לתפקיד פיתוח תוכנה לא יישאלו שאלות מהתחומים האלו.
לצפיה ב-'לא הייתי בטוח בקביעה הזו לגבי ראיון עבודה'
לא הייתי בטוח בקביעה הזו לגבי ראיון עבודה
11/01/2018 | 23:02
61
ועוד יותר, לא הייתי בטוח בה גם לגבי העבודה עצמה...
לצפיה ב-'חובה גם טורי פורייה, פונקציות מרוכבות וגלים ומערכות מפולגות.'
חובה גם טורי פורייה, פונקציות מרוכבות וגלים ומערכות מפולגות.
10/01/2018 | 10:17
2
44
לצפיה ב-'אין לצאת מהבית בלי מבוא לעיבוד אותות אקראיים'
אין לצאת מהבית בלי מבוא לעיבוד אותות אקראיים
10/01/2018 | 17:51
1
114
(ההמשך של אותות אקראיים)
לצפיה ב-''
15/01/2018 | 10:05
4
לצפיה ב-'אין דיון בנושא, כי זה לא הפורום המתאים!'
אין דיון בנושא, כי זה לא הפורום המתאים!
10/01/2018 | 12:08
11
145
פורום "לימודים באו"פ" זה מה שרצית..
לצפיה ב-'זה ממש לא מה שרציתי. תודה על תגובה מיותרת '
זה ממש לא מה שרציתי. תודה על תגובה מיותרת
11/01/2018 | 13:58
10
26
לצפיה ב-'אין בעד מה....'
אין בעד מה....
11/01/2018 | 14:02
9
75
אתה שואל על מסלולים באו״פ. את זה מכירים פה אולי שני אנשים (אני וויני. אבל הוא למד שם מזמן ואני מכירה רק מסלול של תואר שני שאני עושה כעת. ועוד מישהו?).

נו, תעשה מה אתה מחליט.
לצפיה ב-'לא שאלתי על תוכן המסלולים, את זה אני יכול לבדוק לבד,'
לא שאלתי על תוכן המסלולים, את זה אני יכול לבדוק לבד,
11/01/2018 | 15:32
8
64
השאלה היתה יחס מעסיקים פוטנציאלים לתואר "מדעים בהדגשת מדעי המחשב" לעומת "מדעי המחשב", ואת התשובה לזה סטודנט באו"פ כנראה לא יוכל לענות לי, ולכן פניתי לכאן. כמובן שעברתי על דיונים שונים ומשונים בקבוצות הסטודנטים לפני כן לגבי תוכן המסלול.

תודה,
בניה
לצפיה ב-'מעובד מנוסה בד"כ לא מבקשים להציג דיפלומה'
מעובד מנוסה בד"כ לא מבקשים להציג דיפלומה
11/01/2018 | 20:59
7
75
אז זה לא מעניין אף אחד אם יש לך תואר במדעי מחשב נטו או מדעי מחשב + מתמטיקה ופיסיקה או אפילו סתם תואר במתמטיקה בלי מדעי מחשב.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
11/01/2018 | 21:26
6
80
בכל חברה גדולה (מעל 2,000 עובדים) מבקשים דיפלומות גם מעובד עם 10 שנות נסיון.
את הדיפלומות מבקשים *אחרי* הקבלה לעבודה.

לצפיה ב-'מדעי המחשב וניהול'
מדעי המחשב וניהול
11/01/2018 | 22:01
69
יותר קל ממדמ״ח לבד

בגלל המתמטיקות..

את זה אני יודעת..
לצפיה ב-'אז"ש'
אז"ש
11/01/2018 | 22:15
4
73
עבדתי בשתי חברות עם מעל 2000 עובדים ועוד 2 חברות עם 400+ עובדים, וקיבלתי הצעות שכר בעוד 2 חברות גדולות עם מעל 10000 עובדים (לא חתמתי שם). באף אחת מהן לא ביקשו ממני להציג דיפלומה.
לצפיה ב-' מעולם לא ביקשו ממני דיפלומה וגם לא שואלים אותי על התואר'
מעולם לא ביקשו ממני דיפלומה וגם לא שואלים אותי על התואר
12/01/2018 | 09:48
2
24
לצפיה ב-'בגלל שאתה בסקטור הציבורי, שם מספיק רק קשרים, לא דיפלומה'
בגלל שאתה בסקטור הציבורי, שם מספיק רק קשרים, לא דיפלומה
12/01/2018 | 11:08
1
28
לצפיה ב-'אני מבין שאתה סתם מטריל אבל להשכלה כללית הסקטור הציבורי'
אני מבין שאתה סתם מטריל אבל להשכלה כללית הסקטור הציבורי
12/01/2018 | 11:18
98
הוא המקום היחיד בו יש חשיבות לתואר, כיוון שמיני הסכמי שכר קיבוציים חלים רק על אקדמאים (״דירוג מחקר״ וגו׳), וגם יש משרות עבורן תואר הוא דרישה.
לצפיה ב-'מסכים עם בן100'
מסכים עם בן100
12/01/2018 | 11:36
70
מבקשים בדכ דיפלומה לאחר הקבלה במהלך שלב הוולידציה לקורות החיים שלך. נראה לי שזה די סטנדרטי בחברות גדולות...
לצפיה ב-'תודה למגיבים הענייניים '
תודה למגיבים הענייניים
11/01/2018 | 13:59
24
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
מחכים לכם בפורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
11/01/2018 | 11:44
10

עו"ד ציפי בנג'י, אשר צברה ניסיון רב בתחום ההיי טק וגיוסי הון בחברות סטארטאפ וחברות ותיקות, עונה לכם ומייעצת בתחומי גיוס ראשוני, הון סיכון וכל הקשור בייסוד והקמה של חברת סטארטאפ. 
היכנסו עכשיו

לצפיה ב-'כתיבה נכונה של REST-API'
כתיבה נכונה של REST-API
10/01/2018 | 10:18
48
254
מתחיל לכתוב REST-API לאפליקציה שלי. אני מעלה את השאלה הזו כי אחד הפערים הגדולים שלי הוא בנושא אבטחת מידע ברשת.

כיום אחת הדרכים הנפוצות להזדהות הוא שימוש ב - OAuth. אם אני מבין נכון, זה דורש הזדהות מול צד ג' כגון גוגל או פייסבוק או לחילופין הקמת שרת Oauth משלך.
השאלה...
המשך>>
מתחיל לכתוב REST-API לאפליקציה שלי. אני מעלה את השאלה הזו כי אחד הפערים הגדולים שלי הוא בנושא אבטחת מידע ברשת.

כיום אחת הדרכים הנפוצות להזדהות הוא שימוש ב - OAuth. אם אני מבין נכון, זה דורש הזדהות מול צד ג' כגון גוגל או פייסבוק או לחילופין הקמת שרת Oauth משלך.
השאלה הראשונה שלי היא האם אני צודק, ואכן נדרש שימוש בצד ג' כדי לנהל הזדהות מסוג OAuth?

כרגע הפתרון שלי נראה כך:
  1. הלקוח שולח POST עם שם וסיסמה (ייחודיים לאפליקציה) אל הכתובת /login. השם והסיסמה מושווים לאלה שנמצאים אצלי בשרת (מושווים כמובן לגיבוב קריפטוגרפי יחד עם salt של הסיסמה)
  2. אם אין התאמה מכל סיבה שהיא (בין אם שם המשתמש לא קיים ובין אם הסיסמה לא נכונה) מוחזר 404. זה כדי למנוע זליגה של שמות משתמשים.
  3. אם יש התאמה מוחזרת תשובה עם 200, שכוללת שדה של token, של refresh-token ושל expiration.
  4. כל בקשה אחרת ל-API צריכה להישלח עם אותו - token. אם אין על השרת session שמשוייך לאותו token, מוחזר401. אחרת מוחזרת התשובה הרלוונטית. אם ה - session פג תוקף, יוחזר גם 401 למשך מספר דקות, עד שהוא יעלם לחלוטין ואז גם refresh לא יעשה את העבודה.
  5. אם פג התוקף, הלקוח צריך לשלוח את ה - refresh-token יחד עם ה - token המקורי כדי לקבל חדש.
האם אני מפספס משהו? האם השיטה הזו מספיק מאובטחת עבור אפליקציה שמחזיקה פרטים אישיים סטנדרטיים (שם, מספר טלפון, אימייל וכו') ותוצאות משחקים, אבל ללא פרטים פיננסיים כלשהם?

לצפיה ב-'סטיק סלולרי HUAWEI E3372'
סטיק סלולרי HUAWEI E3372
09/01/2018 | 13:48
11
194
אנחנו עובדים עם סטיק סוללרי מסוג HUAWEI  שמחובר אליו סים שבו מוגדרים נתוני גלישה כעמדה בודדת שרצה stand alone  עם מחשב  windows 10  . אנחנו עובדים עם המחשב הזה בהתחברות מרחוק עם VNC . 
מידי פעם הרשת במחשב נופלת ואנחנו חייבים להגיע לשם על מנת לרסט את המחשב .
כיצד ניתן למנוע שגיאה זו ? שהמחשב יעבוד קבוע ולא תיפול הרשת .תודה!

שמתי לב מה  event Viewer שמופיעה השגיאה הזו לפני שה VNC התרריע שאין רשת :  ניסיתי לחפש בגוגל וכל פעם זה קורה לנו מחדש ולא ברור למה ..

Fault bucket 128067902473, type 5
Event Name: StoreAgentScanForUpdatesFailure0
Response: Not available
Cab Id: 0

Problem signature:
P1: Update;
P2: 80070422
P3: 15063
P4: 726
P5: Windows.Desktop
P6: 
P7: 
P8: 
P9: 
P10: 

Attached files:
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERACAA.tmp.WERInternalMetadata.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERACF8.tmp.csv
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERAD18.tmp.txt

These files may be available here:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\NonCritical_Update;_397f34a9c59bdc4ee789c2be35dfd7cbc7b39f1_00000000_5ebbb881

Analysis symbol: 
Rechecking for solution: 0
Report ID: cda9af2f-2157-4e71-b67a-5cf172493f1c
Report Status: 268435456
Hashed bucket: 8f999a3d3d5f65ad138a772c86fb2a69

כל פעם זה קורה מחדש ולא ברור למה יכול להיות שהסטיקים האלו לא מתאימים לשימוש קבוע למשך הרבה זמן ? 
מה ניתן לעשות ? 

תודה 

לצפיה ב-'rule #1: never run automatic updates in production'
rule #1: never run automatic updates in production
09/01/2018 | 16:20
3
48
לצפיה ב-'עשיתי disable על windows update ב services'
עשיתי disable על windows update ב services
10/01/2018 | 15:31
2
43
וזה כנראה לא עוזר..
מדובר על מערכת הפעלה של   windows 10 home ,
וממה שקראתי בגוגל , מיקרוסופט ביטלה את האפשרות לביטול עדכוני מערכת הפעלה ושזה יעשה רק notify  , חפרתי בגוגל וזה רק מה שמצאתי  על מנת לבטל את עדכוני מערכת ההפעלה .

אשמח לדעת אם אתם מכירים משהו אחר.
תודה!
לצפיה ב-'אולי הם רוצים שמי שמשתמש בזה למטרות כאלו יקנה רשיון מתאים'
אולי הם רוצים שמי שמשתמש בזה למטרות כאלו יקנה רשיון מתאים
10/01/2018 | 21:39
34
איזה Windows 10 Server או משהו כזה
לצפיה ב-'אני לא בטוח שניתן לבטל את זה ב win10 home באופן גורף'
אני לא בטוח שניתן לבטל את זה ב win10 home באופן גורף
10/01/2018 | 22:21
48
אני לא טרול לינוקס לרוב אבל תכל׳ס להריץ ״מערכת מבצעית״ שאמורה להיות באוויר 24/7 על @#$@#  win10 home edition זה טירוף מוחלט! והעונש שלכם, כנראה מהקב״ה, הוא לזחול למחשב הדבילי הזה מדי פעם ולעשות ריסטרט ידני
לצפיה ב-'התשובה היא:'
התשובה היא:
09/01/2018 | 16:37
5
233
לא ניתן.

אתה לא יכול לצפות מרשת סלולרית יציבות של רשת קווית.
מעבר לזה, לא לגמרי ברור מדוע אתם צריכים לרסט את כל המחשב:
האם ניסיון לסגור ולפתוח את החיבור דרך תוכנה או ע"י חיבור וניתוק הסטיק עצמו לא עוזרים?

ייתכן שיש בעיה עם הדרייבר של הדבר הזה ל-Windows 10.
ייתכן שהבעיה בכלל לא קשורה לרשת, אלא לכל מיני דברים שרצים במחשב.

אם הייתי במקומכם, הייתי מכין Watchdog קטן, איזה service או משהו שרץ מהמתזמן של Windows (יש את זה עדיין, נכון?) שבודק כל דקה, או חצי דקה אם יש פינג החוצה לאיזה שרת.
Google אם הוא פתוח, או שרת שלכם אם לא.

במידה והדבר הזה מזהה שהבדיקה נכשלה יותר מפעם אחת, הוא ירסט את המחשב בעצמו, או יבצע כל פעולה אחרת לחידוש תקשורת.
לצפיה ב-'+1 for a watchdog'
+1 for a watchdog
09/01/2018 | 20:53
21
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
10/01/2018 | 15:46
3
47
תודב על תשובתך  .
ה  watchdog הזה בעצם קיים כי תוכנת VNC ו  team viewer  רצים ברקע ושולחים את הפינג הזה בשביל לבדוק את ההתחברות ועל מנת שיהיה אפשר להתחבר למחשב זה מרחוק .

אילו פעולות ניתן לעשות על  לחידוש התקשורת  ?
לצפיה ב-'ברמה הדבילית ביותר - הכלב יכול לעשות ריסטרט במקומך.'
ברמה הדבילית ביותר - הכלב יכול לעשות ריסטרט במקומך.
10/01/2018 | 17:10
21
לצפיה ב-'כאמור, השאלה היא באיזו רמה באמת התקשורת קרסה.'
כאמור, השאלה היא באיזו רמה באמת התקשורת קרסה.
10/01/2018 | 17:42
1
59
אופציה הכי פחות דרסטית, אם כי אני לא יודע איך לבצע אותה תכנותית ב-windows, היא להתנתק מהרשת ולהתחבר שוב, כמו שעושים מה-icon למטה בסרגל הכלים.

אפשרות נוספת היא לבצע אתחול ל-USB מה שיגרום לאתחול המודם (stick).

בסוף מה שהכי פשוט תכנותית, והכי בטוח מעשית, אבל גם הכי דרסטי, זה אכן לתת reboot למערכת כמו שיבגניי כתב...

אגב, אם היה מדובר במכונת לינוקס, כל אחת מהאופציות אפשרית ע"י סקריפט פשוט ביותר, כל עוד יש לו הרשאות מתאימות.
לצפיה ב-'גם בחלונות כל אופציה כזו היא סקריפט פשוט (netsh)'
גם בחלונות כל אופציה כזו היא סקריפט פשוט (netsh)
10/01/2018 | 20:34
16
לצפיה ב-'אכן תמונות קשות'
אכן תמונות קשות
09/01/2018 | 23:31
85
נשמח להזהרת צפיה בפעם הבאה
לצפיה ב-'תנאי רווחה בהייטק'
תנאי רווחה בהייטק
08/01/2018 | 15:43
51
914
היי לפני שבוע לערך שאלתי בנושא הרווחה בהייטק, ונראה לי שלא כל כך הבינו את כוונתי. 
שמעתי על תנאים כגון:
ספסוד אוכל, אוכל ברמה גבוהה במטבחוני החברות, חדרי מנוחה/ משחק/ השקעה בהווי החברתי של הצוות/ ימי גיבוש/ הטבות למיניהן/ חדר למנוחה/ למשחק ולפנאי וכו'..
רציתי...
המשך>>
היי לפני שבוע לערך שאלתי בנושא הרווחה בהייטק, ונראה לי שלא כל כך הבינו את כוונתי. 
שמעתי על תנאים כגון:
ספסוד אוכל, אוכל ברמה גבוהה במטבחוני החברות, חדרי מנוחה/ משחק/ השקעה בהווי החברתי של הצוות/ ימי גיבוש/ הטבות למיניהן/ חדר למנוחה/ למשחק ולפנאי וכו'..
רציתי לדעת מה מתוך הדברים האלו אכן קיים בפועל.

מקווה שהייתי יותר ברורה :)
אשמח שוב לתגובות ולמידע רלוונטי.

תודה מראש

לצפיה ב-'איביי מגייסים מתכנתים'
איביי מגייסים מתכנתים
10/01/2018 | 19:32
1
200

גילוי נאות: אני עובד שם. ולא, אני לא מקבל עמלה או משהו.
לצפיה ב-'יש אהבה לעבודה מרחוק או חלקית? מתעניין.'
יש אהבה לעבודה מרחוק או חלקית? מתעניין.
10/01/2018 | 21:07
68
לצפיה ב-'מעבר לניהול מוצר '
מעבר לניהול מוצר
09/01/2018 | 14:03
1
113
איך עוברים מניסיון בפיתוח תוכנה לניהול מוצר או ניהול פרוייקט ? 

תודה!
לצפיה ב-'זה בד"כ מעבר שנעשה בתוך מקום העבודה. צריך לבקש'
זה בד"כ מעבר שנעשה בתוך מקום העבודה. צריך לבקש
09/01/2018 | 15:52
42
לצפיה ב-'מה דעתכם על המסלול הנ"ל:'
מה דעתכם על המסלול הנ"ל:
08/01/2018 | 09:20
10
334
תואר .Sc.B במדעי המחשב של אוניברסיטת חיפה
לתלמידי תיכון מצטיינים

https://sites.hevra.haifa.ac.il/csw/images/info_pa...

לצפיה ב-'היו אצלינו חבר'ה שעשו מסלול דומה עם הפתוחה'
היו אצלינו חבר'ה שעשו מסלול דומה עם הפתוחה
08/01/2018 | 09:26
172
כמעט כולם השתבצו ביחידות מחשב והיום עובדים בהיי-טק
לצפיה ב-'יש את זה בעוד אוניברסיטאות'
יש את זה בעוד אוניברסיטאות
08/01/2018 | 09:27
5
150
אני יודע שבבר אילן היה מסלול דומה עוד מסוף שנות ה90. והפתוחה, כמובן.
לצפיה ב-'תודה. משיקולי מרחק גיאוגרפי וסביבה תומכת, מעדיף חיפה.'
תודה. משיקולי מרחק גיאוגרפי וסביבה תומכת, מעדיף חיפה.
08/01/2018 | 09:33
4
39
לצפיה ב-'המם... מה בדיוק רצית ב״מה דעתכם״?'
המם... מה בדיוק רצית ב״מה דעתכם״?
08/01/2018 | 09:42
3
38
לצפיה ב-'איכות התואר באוניברסיטת חיפה?, האם זה נחשב תלת שנתי או'
איכות התואר באוניברסיטת חיפה?, האם זה נחשב תלת שנתי או
08/01/2018 | 09:46
2
110
ארבע שנתי? ומה ההבדלים ביניהם?
לצפיה ב-'התואר בחיפה הוא תלת שנתי'
התואר בחיפה הוא תלת שנתי
08/01/2018 | 10:05
140
בדקתי עכשיו באתר שלהם ולא נראה שזה השתנה. התוכנית פורשת את הלימודים על 4 שנים, אבל עדיין מדובר באותן 120 נקודות זכות.

תכל׳ס זה לא באמת משנה אם זה תלת שנתי או ארבע-שנתי, מבחינת המעסיקים זה אותו דבר. מבחינת הצבא גם. תיכוניסט שלומד באוניברסיטת חיפה כנראה שיאותר על ידי מי שמאתר לאן שצריך לאתר, ומשם הדרך סלולה לפיתוח הקריירה.

מומלץ בחום אם הילד באמת רוצה.
לצפיה ב-'נשמע מעולה'
נשמע מעולה
08/01/2018 | 11:08
103
התואר הוא 120 נקודות - ולכן נחשב תלת-שנתי ולא משנה על כמה שונים פורשים אותו.
אוניברסיטת חיפה נחשבת ברמה גבוהה מהמכללות,
כבוגר תואר זה, נראה שבמקומות העבודה נחשבת נמוכה מהאוניברסיטאות המובילות (ת"א ירושלים והטכניון).

התוכנית נשמעת מצויינת,
גם מבחינת התואר המתקבל בסוף (שנה בדחיית גיוס מקבלים תואר ראשון איכותי לעומת תואר טכנאי חסר תועלת),
גם בגלל ניצול מעולה של תקופת התיכון,
וגם בגלל שמשמעותה שירות צבאי משמעותי שעשוי להוביל לנסיון מקצועי רלוונטי.
אם הייתה תוכנית כזו בתקופתי, ובית הספר מוכן לאפשר השתתפות בה - הייתי הולך עליה.
לצפיה ב-'רצוי לוודא שהצבא לא ידרוש חתימת קבע כדי "שישרתו במקצוע"'
רצוי לוודא שהצבא לא ידרוש חתימת קבע כדי "שישרתו במקצוע"
08/01/2018 | 20:58
2
112

זה משהו שכדאי לברר מול בוגרים של מחזורים קודמים של התוכנית

מעבר לזה, על פי פירוט תנאי התוכנית, מדובר ב-12 שעות שבועיות של לימודים ברמה אוניברסיטאית (פלוס שעות של תרגילי בית והכנה למבחנים) במקביל ללימודים בבית הספר - צריך להבין אם זו רמת עומס סבירה עבור "התלמיד/ה המיועד/ת"
לצפיה ב-'למעט מקרים מאד נדירים'
למעט מקרים מאד נדירים
08/01/2018 | 23:46
1
107
שיבוצים טובים במקומות שבהם באמת מפתחים תוכנה, ידרשו קבע שלה שנה-שנה וחצי לפחות.

המשפט  "נציג בכיר מהצבא המטפל בעתודאים באכ"א, פגש את הסטודנטים, עודד אותם והבטיח לסייע במשעולי הביורוקרטיה הצה"לית. כמו כן אנו דואגים לדחיית שירותם הצבאי במרוכז." מרמז שינסו להתייחס  אליהם כאל עתודאים \ אקדימיזטורים, כלומר גם פה יחייבו אפילו בקבע ארוך יותר.
לצפיה ב-'קבע של שנה זה באמת לא כ"כ נורא'
קבע של שנה זה באמת לא כ"כ נורא
14/01/2018 | 14:08
15
במיוחד אם השירות מספק נסיון במקצוע.
אם מדובר בעוד נסיון ניצול מצד הצבא - תמיד אפשר לעשות את השנה האחרונה,
אחרי הצבא...

לצפיה ב-'לימודי הנדסת מחשבים - הטוב משני העולמות או חסרון?'
לימודי הנדסת מחשבים - הטוב משני העולמות או חסרון?
08/01/2018 | 17:44
4
162
היי,
כמו לא מעט אני מתלבט בין חשמל לתוכנה, ולאחרונה התחלתי לחשוב בכיוון של הנדסת מחשבים, שלהבנתי זה 'באמצע'.

השאלה שלי היא האם בסופו של דבר זה הטוב משני העולמות (אולי קשה יותר?) או שבסוף אתה לא 'מקצוען' באף אחד מהתחומים ולכן נפגע?

יש למישהו ידע על הבדלים באיכות העבודה/שכר/התייחסות של מעסיקים/אפשרויות תעסוקה וכו'?
תודה!
לצפיה ב-'זה נדון מלא פעמים'
זה נדון מלא פעמים
08/01/2018 | 19:07
159
גם פה וגם בפורומים של סטודנטים.

אם אתה רואה את עצמך בסופו של התואר עוסק בחומרה - עדיף שתלמד הנדסת חשמל/אלקטרוניקה ולא הנדסת מחשבים.

בתור מתכנת זה אולי יתן לך קצת יותר רקע, אבל הדעות חלוקות עד כמה ההשקעה הנוספת שווה את זה (לדעתי - לא שווה. אם אתה רוצה לעסוק בתוכנה - תלמד מדעי המחשב).
לצפיה ב-'ההחלטה צריכה להיות לפי טעם אישי, ולא "מה המעסיקים רוצים", כי'
ההחלטה צריכה להיות לפי טעם אישי, ולא "מה המעסיקים רוצים", כי
08/01/2018 | 20:47
110

למעסיקים בתחום התוכנה לפחות לא מאוד משנה אם למדת מדעי המחשב, הנדסת מחשבים או הנדסת תוכנה.

למעסיקים בתחום תיכנון הצ'יפים זה גם לא מאוד משנה.

למעסיקים בתחומים אנאלוגיים כמו RF או אנטנות - כנראה עדיף ללמוד הנדסת חשמל בצורה מלאה.

"ה"סיבה ללמוד הנדסת מחשבים היא אם מעניין אותך להכיר את צד החומרה ברמה האישית (בהקשר הפיזיקלי והאנאלוגי הבסיסי שלו) - אבל אתה מעוניין בפועל לעסוק בתוכנה, או בתיכנון צ'יפים

קח בחשבון שבתואר בהנדסת מחשבים לומדים הרבה יותר פיזיקה ומתמטיקה אינפיניטסימאלית מאשר במדעי המחשב. מנגד, במדעי המחשב לומדים הרבה יותר מתמטיקה בדידה.
לצפיה ב-'אם מטרת התואר ״מעסיקים״ מוטב לקצרו למינימום (3 ש׳)'
אם מטרת התואר ״מעסיקים״ מוטב לקצרו למינימום (3 ש׳)
08/01/2018 | 20:53
46
לצפיה ב-'זה טוב למי שלא סגור על עצמו בתחילת הדרך'
זה טוב למי שלא סגור על עצמו בתחילת הדרך
08/01/2018 | 23:11
97
ולמי שרוצה לשלב תחומים מאוד ספציפיים מהשניים. לא מאוד משנה מבחינת מעסיקים למעט שנה "מבוזבזת" במקרה שבסוף אתה הולך לתוכנה.
לא יודע להעיד על כל המוסדות, בטכניון נחשב קל יותר מחשמל רגיל (למעשה זכה לכינוי "מסלול עוקף שדות"), קשה/ארוך יותר ממדמ"ח נטו.
לצפיה ב-'מה הייתם עושים? '
מה הייתם עושים?
07/01/2018 | 21:03
9
397
אני עובד פחות משנה במקום העבודה הנוכחי שלי ובמקום העבודה הקודם שלי עבדתי קצת יותר משנה.
בסה"כ, אני מרוצה, התנאים שם טובים והשכר לא רע למרות שאני יודע שאנשים בתפקיד שלי הרבה פעמים מרוויחים יותר - אבל קיבלתי את הרף העליון של מה שביקשתי בראיון ואני לא מתלונן.

מדי פעם אני מקבל הצעה - בד"כ בלינקדין ולפעמים במייל - להתחיל תהליך גיוס בכל מיני מקומות שלרוב לא נראים לי מלהיבים במיוחד, אז אני מגיב בנימוס שכרגע אני לא מחפש עבודה.  

לא מזמן קיבלתי פניה שנראית לי מעניינת במיוחד שמשלבת את התחום הנוכחי שבו אני עוסק ואותו אני אוהב עם תחום נוסף שאהבתי מאוד כסטודנט וכיום לא יוצא לי לעסוק בו. 

עכשיו, מצד אחד, בעבודה הקודמת שלי עבדתי קצת יותר משנה ובמקום העבודה הנוכחי שלי אני עובד פחות משנה ואני חושש שזה ייראה לא כ"כ טוב בקורות החיים שלי. 
כמו כן, מאוד נח לי שם, התפקיד מעניין, אני לומד המון, הסביבה נעימה, התנאים טובים, אופי העבודה מתאים לי והבוסים הם אחלה.

מצד שני, אני מניח שאם אתחיל את התהליך בעקבות אותה הצעה ואתקבל (אני יודע, אף אחד לא מבטיח לי כלום מראש ואני לחלוטין מודע לזה) אז סביר להניח שהשכר יהיה גבוה בצורה די משמעותית, יכול להיות שיהיה לי שם אפילו יותר מעניין ואני מניח ששאר התנאים לא יהיו שונים בהרבה ממקום העבודה הנוכחי שלי.
כמו כן, המצב בשוק הוא של מחסור די רציני באנשים שעוסקים בתחום שלי ואני לא יודע מה יהיה בעתיד - ואם לא "אנצל" את המצב עכשיו, אולי לא תהיה לי שוב הזדמנות כזאת. 

עוד דבר שנמצא בשיקולים שלי ושיהיו אולי שיגידו שאני לא צריך להתייחס לזה, הוא הלויאליות.
נוצר מצב שבפועל, כרגע, אני היחיד בצוות שממש עובד במשרה מלאה ולא מתלמד\ללא ניסיון או עובד במשרה חלקית ואם אני אעזוב, אני יודע שזה ייצור בעיה די רצינית עבור הצוות במקום העבודה הנוכחי שלי. (כרגע, אני עושה את רוב הפיתוח - אבל למרות זאת, אין עלי לחץ מיוחד והכל מתנהל רגוע). 

אז מה דעתכם? 
לצפיה ב-'אני במקומך'
אני במקומך
07/01/2018 | 22:31
220
הייתי שומר על מקום העבודה שלי לפחות 3 שנים. אם לא יותר.
השיקול המרכזי? -רוב המגייסים לא ישושו לגייס אדם שבשתי מקומות העבודה הקודמים שלו עבד פחות משנה.

לגבי השכר?
תמיד אפשר להרוויח יותר. זה לא צריך להיות השיקול המרכזי.
שאל את עצמך האם השכר שאתה מרוויח היום מספיק לרמת חיים הרצויה
לצפיה ב-'קח את ההצעות האלה בערבון מוגבל'
קח את ההצעות האלה בערבון מוגבל
08/01/2018 | 00:22
6
210
הרבה פעמים אלה הודעות ספאם שנשלחות לכל מי שמתאים לאוסף של מילות מפתח, והרבה פעמים להיפך - אלה הודעות תפורות במיוחד בשבילך למרות שמה שמובטח שם זה בכלל לא מה שבפועל קורה.

הדשא של השכן תמיד ירוק יותר ותמיד תקבל את ההצעות ה"חלומיות" האלה. בפועל - תגיב אליהן רק אם אתה ברצינות רוצה לחפש עבודה, לא כי זה תפס לך את העין. לתפוס את העין זה בדיוק מה שרוצים עם ההודעות האלה.
לצפיה ב-'אני לא חושב שזו הודעה גנרית'
אני לא חושב שזו הודעה גנרית
08/01/2018 | 00:47
5
166
כמובן שאני לא תמים לחשוב שאני היחיד שקיבל הודעה דומה, אבל אני חושב שקהל היעד שלה הוא לא מאוד רחב. 

אני גם לא חושב שזו הצעה חלומית, אלא מה שתפס לי את העין זה בעיקר העובדה שלפי תוכן ההודעה, מלבד מה שאני עושה עכשיו, הם עוסקים בעוד תחום שמעניין אותי ומשלבים ביניהם. (כמובן שתמיד יכול להיות שבפועל, יהיה מדובר בשיעמום טוטאלי... אני מודע לזה וזה אחד הפחדים שלי. כרגע, העבודה שלי ברובה היא מאוד מעניינת). 

אני נוטה באמת להישאר במקום העבודה הנוכחי שלי - אבל אני לא יכול שלא לתהות אם אני לא מחמיץ כאן הזדמנות שאולי לא תחזור. 

לצפיה ב-'לגבי ה"הזדמנות שלא תחזור"'
לגבי ה"הזדמנות שלא תחזור"
08/01/2018 | 08:13
1
179
אתה עכשיו מקבל מדי פעם הצעות, עם השנים זה יהפוך למדי שבוע ואפילו מדי יום. הצעות מהארץ, מחו"ל, לתפקידים זוטרים ומשעממים ולתפקידים מעניינים וחלומיים. רובן הם ממגייסים אמיתיים שפונים לכל מי שעשוי להתאים.
אם תתייחס אליהם ברצינות תמצא את עצמך מחליף עבודה כל כמה חודשים ואחרי כמה זמן כבר לא יהיה לך שום עבודה כי אף אחד לא רוצה עובד שאפשר לפתות בהודעת לינקדאין.
בקיצור, עבודה זה עניין לכמה שנים ואם עבדת בשני מקומות במשך שנה כל פעם, רצוי מאוד שתשאר כמה שנים במקום הנוכחי שלך ולו רק כדי שלא תתקע עם קו"ח בעייתיים. שכר זה דבר שאפשר לשפר עם העלאות גם אם זה לא יגיע לשכר שאפשר לקבל במקום אחר.
לצפיה ב-'אין לי כוונה להחליף משרות בעקבות כל פניה בלינקדין'
אין לי כוונה להחליף משרות בעקבות כל פניה בלינקדין
08/01/2018 | 08:58
118
ואולי לא כתבתי מספיק ברור, אבל העבודה הנוכחית שלי היא העבודה השניה בתחום ובה אני נמצא פחות משנה. (עוד לא היו שני מקומות עבודה שהם עבדתי כשנה - היה רק אחד כזה). 

ואם היה מדובר רק בשכר או תנאים - אז לא הייתי בכלל חושב על זה. 
הסיבה העיקרית לכך שההודעה הספציפית הזו תפסה לי את העין היא שהם עוסקים בעוד תחום שמעניין אותי מלבד זה שאני עוסק בו עכשיו ואני לא מכיר הרבה חברות שעושות את זה - ובגלל זה אני חושש שזו "הזדמנות שלא תחזור". 
לצפיה ב-'למה אתה כ"כ בטוח שהצעה כזו לא תחזור?'
למה אתה כ"כ בטוח שהצעה כזו לא תחזור?
08/01/2018 | 08:14
2
130
כתבת שיש מחסור בתחום שלך.
בנוסף, אתה בקושי עם שנתיים ניסיון.

אם כבר עכשיו רודפים אחריך עם הצעות אמתיות ומפתות, תחשוב פי כמה ירדפו אחריך כשתהיה בעל 5 שנות ניסיון או יותר.

אם אתה מבוקש כבר עכשיו, כשתהיה מקצוען וותיק תהיה מבוקש עוד יותר, אז לא רק שתחזור הצעה כזו, כנראה יהיו עוד הרבה כמוה.

בכל מקרה, מילת המפתח בכל מה שכתבת בפתיחת השרשור היא "מניח".
אתה מניח הרבה דברים לגבי התפקיד שמציעים לך.

אני לא יודע אלו פרטים רשמו בהצעה, אבל אני די בספק אם יש שם באמת מספיק פרטים אמתיים על התפקיד הספציפי שתבצע אם תתקבל ועל השכר שבסוף יחתימו אותך.
כלומר, כרגע אתה רק מנחש שיהיה שיפור, מה שכלל לא מובטח.

סיפרת שאתה נמצא במצב טוב מאוד עכשיו, עם תנאים וסביבה חברתית טובים.
תתרכז בפיתוח הקרירה שלך במקום לרדוף אחרי שדות ירוקים יותר, ותראה שכשיגיע הזמן להמשיך הלאה, לא יהיה לך מחסור בהצעות מפתות.
לצפיה ב-'כי כמו שכתבתי ל-user32'
כי כמו שכתבתי ל-user32
08/01/2018 | 09:05
1
120

אני לא מכיר הרבה חברות שמשלבות הין שני התחומים שהחברה הספציפית הזאת עוסקת בהם ומשלבת ביניהם. 
הענין הכלכלי הוא באמת די שולי (למרות שאני לא יודע אם בעוד 5 שנים השוק יהיה אותו הדבר). 
אני יודע שאני מניח הרבה, אבל אלו הנחות די מבוססות.

כבר שלושה אנשים כתבו לי להישאר איפה שאני נמצא כרגע - שזו גם היתה הנטיה שלי - אז זה מה שאעשה. 

לצפיה ב-'זה שהחברה עוסקת בעוד תחום, לא אומר שאתה בתפקיד שלך'
זה שהחברה עוסקת בעוד תחום, לא אומר שאתה בתפקיד שלך
08/01/2018 | 12:28
96
תיגע בתחום הספציפי הזה.
וגם אם תיגע, לא בטוח שבצורה שמשמעותית מספיק.

אני עובד מול אנשי חומרה כל הזמן, עדיין לא למדתי איך מלחימים נגד ללוח
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון בסה"כ קיבלת פניה בלינקדאין'
אם הבנתי נכון בסה"כ קיבלת פניה בלינקדאין
08/01/2018 | 18:14
101
אתה כבר עושה שיקולים האם כדאי לך לעזוב?
תבקש קצת יותר פרטים, אפשר גם בטלפון ואז אולי יהיה יותר קל להחליט.

פנו אלי בעבר דרך לינקדאין למשרה מעניינת, המיקום היה מושלם, הטכנולוגיות מתקדמות,
והתנאים טובים יותר מהעבודה הנוכחית. רק מה? רצו הרבה שעות נוספות (לפחות
היו הוגנים לומר זאת בצורה ישירה). אמרתי תודה אבל זה לא מתאים.

בכל מקרה, זה לא עולה כסף להתעניין ואני לא רואה אם זה בעיה, לא משנה מה הותק במקום הנוכחי.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
פורום גיוס והשקעות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה